PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

jaja
30.01.2012, 19:30
w jakiej formie byly pliki z simami? package wrzuca się folderu SavedSims, przy wrzucaniu do Mods - Packages nie działają (przynajmniej u mnie;))

cypus85
31.01.2012, 19:54
Bardzo proszę o radę w następującym problemie mam załączone simsy po jakiś 15 min wyłącza mi się komputer konkretnie jest to laptop prawdopodobnie mi się przegrzewa jednak to dzieje się od niedawna co mam zrobić w tej sytuacji? pomijając kupno nowego ;p

anie_1981
31.01.2012, 23:10
Najprawdopodobniej jest zakurzony w środku, można go przedmuchać powietrzem np. z pompki do materacy (ale takiej "nie-elektrycznej" i delikatnie). Trzeba uważać na wiatraczek, żeby się nie obracał w trakcie tego czyszczenia. Można też go zanieść do jakiegoś sklepu komputerowego, żeby go fachowo przeczyścili. Przy okazji można im też wspomnieć, żeby sprawdzili stan pasty chłodzącej procka, może wymagać wymiany. Dobrze byłoby też zainwestować w podstawkę chłodzącą, niekoniecznie taką z wiatraczkami, ja miałam do mojego lapka taką zwykłą, plastikową, tylko unosiła lekko kompa w górę, co ułatwia cyrkulację powietrza.

Troya
01.02.2012, 20:47
Gdy anuluje jakąś interakcję i każę zrobić następną sim lub zwierze staje i się nie rusza :( Kod ResetSim nie działa. Po prostu sobie stoją. Raz próbowałam simkę głodzić żeby mi się odcięła. Ale niestety nic to nie pomogło :( Sim może lać po nogach i śmierdzieć a i tak będzie sobie stał. Wiecie co zrobić żeby moi simowie sie nie zacinali?

enusiaq
02.02.2012, 09:34
też to miałam, pisałam właśnie o tym.
Zrobiłam reinstalkę, zero dodatków z neta, zero kodów (buydebugów, dodawania simów do rodziny itp). Bo gdy ich nie używałam gra ładnie chodziła. Zobaczymy, wczoraj miałam mega płynną, jedynie minimalne błędy w grafice były, ale to mniej przeszkadza niż zacięci simowie.

Troya
02.02.2012, 10:20
Aha... dzięki. Bo ja często używam kodów, czyli pewnie tym to jest spowodowane. Jeszcze raz dzięki

Horsez
02.02.2012, 16:20
podczas grania w simsy ich fryzury są jakby ziarnista i widac takie kwadraty migające na nich, a podczas rozgrywki na ciele simów pojawiają się kolorowe kwadraty, wcześniej tak nie było..

Kiedy mam dodatki z internetu simsy wyłączają się ( mam zwierzaki) ja już nie wiem co mam zrobić, nie moge normalnie grać .

suomii
02.02.2012, 16:46
Dlaczego gra wywala mi do pulpitu? Pisze że błąd z aplikacją i zostanie ona zamknięta. Teraz się tak zaczęło robić, wcześniej było ok.

Vanitas
02.02.2012, 17:12
Wrzucałaś ostatnio jakieś nowe dodatki? Jesli tak to wyrzuć je na pulpit i spróbuj grać bez nich.

suomii
02.02.2012, 18:15
o to będzie ciężko :O bo ja mam tam bałagan masakryczny i nie wiem co ostatnio wrzucałam.

ultraviolence
02.02.2012, 18:41
o to będzie ciężko :O bo ja mam tam bałagan masakryczny i nie wiem co ostatnio wrzucałam.
W takich wypadkach najlepiej przeskanować dodatki jakimś programem (np. Sims 3 Dashboard). O ile się nie mylę, przy każdym ściągniętym obiekcie powinna pokazać się data, kiedy wrzucono go do gry. A na przyszłość, najlepiej stworzyć w folderze Mods osobny folder ze świeżynkami. Dzisiaj właśnie ściągałam kilkadziesiąt wzorów i zamiast dorzucić je do reszty, utworzyłam nowy folder "Patterny". Jeśli gra zacznie wariować, będę wiedziała, czego pozbyć się w pierwszej kolejności :)

suomii
02.02.2012, 20:35
No w sumie to racja. Poszperam trochę, bo w ogóle to od instalacji zwierzaków tak miałam tylko robiło mi się raz na jakieś dwa prawdziwe tygodnie, a potem coraz częściej, ale mógł jakiś dodatek zawinić, bo samo z siebie by się chyba nie popsuło.

zuzapets
03.02.2012, 07:29
Horsez a może masz jakiś wadliwy plik? a masz może jakieś mody?

Aguncja
03.02.2012, 11:23
Czy u kogoś w Master Controlerze też nie można zmienić wieku sima poprzez wpisanie ilości dni? Coś się zmieniło? Mam b. mało opcji zaawansowanych.

suomii
03.02.2012, 11:53
Aguncja, musisz jeszcze coś ściągnąć, bo Nraas jest podzielony teraz na 2 części. Niestety nie pamiętam skąd. :/

Aguncja
03.02.2012, 11:57
Aha:) dobrze wiedzieć. Może ktoś życzliwy mi jeszcze podpowie gdzie wszystko znaleźć bo słaba jestem w te klocki - zwłaszcza jeśli to obcojęzyczne strony.
Dzięki

ultraviolence
03.02.2012, 12:04
Aha:) dobrze wiedzieć. Może ktoś życzliwy mi jeszcze podpowie gdzie wszystko znaleźć bo słaba jestem w te klocki - zwłaszcza jeśli to obcojęzyczne strony.
Dzięki
http://nraas.wikispaces.com/MasterController - proszę :) Jeśli chodzi o inne mody, niż Master Controller, zerknij na listę po lewej stronie.

Aguncja
03.02.2012, 12:15
Baaaaaaaaaaaaardzo dziękuję za pomoc:)

Horsez
03.02.2012, 14:44
nie, raczej nie, ale bardziej od tego przeszkadzają mi te ziarniste fryzury i kwadraty;/

suomii
03.02.2012, 15:13
Mój błąd z wywalaniem do pulpitu to nie od dodatków. Wszystkie usunęłam i jest tak samo. Nie wiem co mam zrobić. Miał ktoś tak? Czytałam że AP jest zbugowane, jak będę grać gdzie indziej to będzie tak samo?

anie_1981
03.02.2012, 16:17
Usuwałaś pliki cache? Zabierz z gry wszystko, co dotyczy modów, plik resources i te pliki d3(...).dll też. Potem usuń pliki cache gry.

suomii
03.02.2012, 17:03
A jak mam usunąć cache? Bo ja nie za bardzo ogarniam to wszystko.

anie_1981
03.02.2012, 18:20
Poczytaj tego bloga, tak pod koniec pisałam o czyszczeniu cache. Polega to na skasowaniu kilku plików.

suomii
03.02.2012, 19:36
A czy przy kasowaniu cachy, trzeba wszystkie dodatki powywalać, czy nie jest to konieczne?

ultraviolence
03.02.2012, 21:03
nie, raczej nie, ale bardziej od tego przeszkadzają mi te ziarniste fryzury i kwadraty;/

Wygląda na to, że to jakiś problem z grafiką.

ultraviolence
03.02.2012, 21:11
A czy przy kasowaniu cachy, trzeba wszystkie dodatki powywalać, czy nie jest to konieczne?

Nie. Po prostu kasujesz tylko te cztery małe pliczki i możesz odpalać grę.

anie_1981
03.02.2012, 22:38
Zapomniałam podać adres mojego bloga, zdarza się, sorry.

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

suomii
04.02.2012, 08:56
Dzięki. To dzisiaj spróbuję, mam nadzieję, że zadziała.

E: Nie zadziałało. Zrobiłam to, co pisało i nadal robi się czarny ekran i widać tylko kursor, a potem wyskakuje problem z aplikacją.

anie_1981
04.02.2012, 10:48
No to odinstaluj grę, wyczyść rejestr itd programem CCleaner a potem zainstaluj od nowa bez modów, zobaczysz czy będzie działać, jak tak, to spróbujesz z modami...

suomii
04.02.2012, 11:17
Ok. Tylko nadal zastanawiam się, dlaczego to zrobiło się tak nagle, wcześniej nie licząc błędów wszystko chodziło dobrze.

Aguncja
04.02.2012, 13:32
Chciałam się poradzić. Zaczynam nową rozgrywkę. Które otoczenie jest najciekawsze? Czy możliwe że gdzieś jest więcej simów w okolicy w porównaniu z pozostałymi miastami? Gdzie jest najwięcej pustych parceli? Czy wszędzie można postawić taką samą liczbę domów?

Chloé
04.02.2012, 14:32
Każde otoczenie ma swoje plusy i minusy. Osobiście najwięcej Simów ma mieście zaobserwowałam w SV, jest też sporo pustych parcel. W Riverviev za to masa niezagospodarowanych terenów na których można stawiać parcele, ludzi na mieście trochę mniej. Podobnie w AP z tym że te otoczenie wypada dużo ciekawiej. A które otoczenie najlepsze to już kwestia gustu, czy wolisz tereny miejskie czy wiejskie. Dla mnie wciąż faworytem jest SV, ale lubię też Twinbrook bo jest całkiem ładnie zrobione, tu miejsca na nowe parcele dużo mniej. A jeśli mam ochotę szlajać się po klubach rozrywkowymi Simami to idę do Bridgeport. Najmniej lubię Riverview.

W tym temacie więcej opinii: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=58274

dayek
05.02.2012, 09:06
Od wczoraj wieczora nie idzie normalnie pograć, gra się zawiesza na 10-20 sekund około, ponieważ jest wykorzystywane 100% procesora, gdy biorę ctrl+shift+esc to widzę pobór procesora ale szybko spada w dół bo gra działa wtedy w tle, i wraca i można grac ale z pół minuty i znów cyrki są.
Ustawienia w grze zmieniłem już do minimum i grę ponownie uruchomiłem.
gram na lapku

lenovo g560 intel pentium 1.87 ghz
4gb ramu
grafika 4gb

beata18ns
05.02.2012, 09:22
Biała, blada, bez koloru twarz mojej simki, to coś co mnie spotkało gdy wczoraj grałam sobie w simsy. Wysłałam moją simke do parku, a gdy sie tam pojawiła była blada, tak jakby ktoś jej nałożył maskę na twarz. Co to jest i jak sie pozbyć takiej białej twarzy, nie chciałabym rezygnować z tego zapisu gry i wątku. Moze ktoś miał podobny problem.

BaXx
05.02.2012, 10:43
Może spróbuj nałożyć na twarz sima makijaż ,ale taki na całą twarz. Karnawałowy chyba . Potem go usuń i zobacz ,czy pomogło :D

dayek
06.02.2012, 10:16
Wykorzystywanie 100% procesora przez co gra się wiesza, wcześniej było w miarę ok, a nic nie robiłem z gra ani w systemie.

http://iv.pl/images/93448267318791548274.jpg

ultraviolence
06.02.2012, 13:34
Wykorzystywanie 100% procesora przez co gra się wiesza, wcześniej było w miarę ok, a nic nie robiłem z gra ani w systemie.

http://iv.pl/images/93448267318791548274.jpg

Jeśli stało się tak z dnia na dzień, możliwe, że załapałeś jakiegoś robala... Przeskanuj kompa dobrym antywirusem.

dayek
06.02.2012, 14:10
Sam system nie świruje, mój anty wirus to Microsoft Security Essentials
Ale ściągane kasperskiego jakaś wersja pewnie darmowa na 30 dni będzie.

Kwoon
06.02.2012, 14:20
Czy problem z dobranie ubioru (chodzenie spać w stroju sportowym, wychodzenie do pracy w piżamie i przebieranie się ot tak w strój kąpielowy) mogą być spowodowane wadliwym dodatkiem z Internetu, takim jak spodnie albo buty, czy to raczej błąd innej kategorii?
Zresetowanie simki nic nie dało. Dodam jeszcze, że ona jako jedyna ma ten problem i pierwszym podejrzanym są właśnie ubrania ściągnięte ze strony, ponieważ tylko ona miała je na sobie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Björk
06.02.2012, 14:40
Kwoon - a może Twoja simka ma cechę "szaleniec" - oni nigdy nie wiedzą, co na siebie włożyć :D To normalne ;)

Adamsims
06.02.2012, 15:16
Moja córcia dostała ze szkoły okazje o zaniesieniu zwolnień do ratusza. Mam PZ i klikam na opcje nad nastrójnikami o zaniesieniu. Niestety akcja po chwili znika. Nie moge tego wykonać. Próbowałem o 15, więc to nie wina godzin. Jakiś pomysł?

Kwoon
06.02.2012, 15:19
Björk - faktycznie! Jest w połowie gotowcem, bo zmieniałam jej jedynie fryzurę i kilka detali więc zapomniałam, że ma właśnie tę cechę. Sama pewnie bym na to nie wpadła, wielkie dzięki :3

BaXx
06.02.2012, 16:04
Adamsims - Może po prostu anuluj tą okazje :D , a jak będzie się dało to podejmij ją jeszcze raz ;)

Adamsims
06.02.2012, 16:18
Dziękuje, to może być głupie, ale jak anulować? xD Na swoje usprawiedliwienie dam to że gre mam dopiero od tygodnia! xd O! 200 post!

neville
06.02.2012, 16:41
Żeby anulować musisz wejść w menu okazji i tam znajdziesz : )

hellraiser
06.02.2012, 18:31
Żeby anulować musisz wejść w menu okazji i tam znajdziesz : )

I kliknąć prawym przyciskiem myszy na logo okazji, którą chcesz anulować :P

dayek
06.02.2012, 19:07
Jeśli stało się tak z dnia na dzień, możliwe, że załapałeś jakiegoś robala... Przeskanuj kompa dobrym antywirusem.

Nic to nie dało nic nie wykryło przeskanowałem kasperskim, nodem.

Beatrice
10.02.2012, 10:16
Hej, mam pytanko dotyczące pewnego cracka czy jak to tam nazwać. Chodzi mi o cos w stylu No-Cd, ponieważ ciągłe wsadzanie płyty potrzebnej do odpalenia gry jest nieco męczące. Czy ktos z niego korzysta ? Jeśli tak to z jakiej strony go ściagnąć ?

Chloé
10.02.2012, 10:22
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61306
Osobiście nie korzystam, ale wiem że ludzie go polecają.

Searle
10.02.2012, 11:20
Mnie on niestety nie działa :(

Adamsims
10.02.2012, 13:26
Moja simka normalnie żyje i musi jechać do pracy. Opcja by sama wsiadła się nie pojawiło. Klikanie na auto po simke/własne/budynek też nic nie daje. Pracuj pojawia sie w rogu, ale po sekundzie znika. Miałem tak juz wczęsniej, wziełem jednodniowy urlop i nazajutrz było ok. Myslałem że to wina tego iż simce zmarła bliska osoba, ale teraz ma wyśmienity humor i też nie jedzie. Rady, pomysły?Mają ludzie racje, simy 3 mają strasznie dużo błędów.

ultraviolence
10.02.2012, 13:36
Moja simka normalnie żyje i musi jechać do pracy. Opcja by sama wsiadła się nie pojawiło. Klikanie na auto po simke/własne/budynek też nic nie daje. Pracuj pojawia sie w rogu, ale po sekundzie znika. Miałem tak juz wczęsniej, wziełem jednodniowy urlop i nazajutrz było ok. Myslałem że to wina tego iż simce zmarła bliska osoba, ale teraz ma wyśmienity humor i też nie jedzie. Rady, pomysły?Mają ludzie racje, simy 3 mają strasznie dużo błędów.

A masz wgrane jakieś aktualizacje? Łaty naprawiają większość błędów. Cóż, możesz też spróbować przeprowadzić simkę w inne miejsce (przeprowadzka zazwyczaj pomaga w błędach tego typu) albo po prostu stosować swoją taktykę z braniem jednodniowego urlopu. Możliwe też, że parcela na której znajduje się zakład pracy Twojej simki jest ustawiona na jakimś wzgórzu i nie ma jak do niej dojechać (szczególnie, jeśli sam ją tam usytuowałeś; miałam tak samo ze studiem filmowym, bo nigdzie indziej nie było miejsca).

Adamsims
10.02.2012, 13:55
Wszystko dzieje się w Bridgeport takim jakim było. To chyba wina aktualizacji. No więc pisze ze wszystkie mam aktualizacje, mimo ze wersja gry nie jest najnowsza bo sprawdziłem jej wersje. Da sie jakoś to naprawić? łatke ściagne z jakiejść strony, bo na forum widziałem jak były podawane, ale by na oprszyszłosć sie wyświetlało.

Filleable
10.02.2012, 15:37
Mam trzy... problemy? pytania? No w kadym razie:
1. Brak jakichkolwiek śmierci nienaturalnych. Gram w SV 3 pokolenia i jeszcze ani jeden miastowy nie umarł np. od pożaru, za to chodziennie z 5 umiera ze starości. To strasznie nienaturalne. Czy miastowi w ogóle mogą zginąć nienaturalnie?
2. Gra nie generuje nowych simów. Jak już wspomniałam gram w SV trzy pokolenia. I z dnia na dzień w mieście widocznie maleje liczba simów. Kiedyś jak mój sim grał w parku na gitarze to przychodziło ok. 20 simów, a teraz 4-5. W ogóle jak się chodzi po mieście to widać, że simów jest mniej niż na początku gry. Agnieszka Zadek umarła pokolenie temu, a że była moją sąsiadką, to stwierdzam, że przez tyle czasu nikt się nie wprowadził na to miejsce.
3. Z innej beczki. Jak moja rodzina mieszkała jeszcze w starym domu to umarł emeryt Atrur. Nagrobek postawiłam w domu, bo wiedziałam, że niedługo i tak ich wyprowadzę i rodzinny cmentarz zapoczątkuję już w nowym domu. No i dałam na komputer i po wybraniu domu kliknęłam ok. Wybrałam spakowanie mebli, ale zauważyłam, że nie wzięłam tego nagrobka. Próbowałam go chwycić, ale nie mogłam,bo ten dom nie był już mój. Pomyślałam sobie "A co tam, pewnei będzie spakowany razem z meblami". No aleoczywiście nie był. Więc wreszcie pytanie: jak mam odzyskać ten nagrobek? Jest on dla mnie ważny, bo to moja pierwsza rodzinka w TS3 na moim własnym kompie (TAK, MAM NOWY!!!). Nawet nie mam jak odwiedzić mieszkającej tam rodziny, bo jw w punkcie 2 NIKT TAM NIE MIESZKA od dwóch pokoleń.
Ratunku.

Beatrice
10.02.2012, 18:21
Cos mi nie idzie ściaganie i wprowadzenie tego, bo nigdy nie obcowałam z Modami... :/ naprawdę nikt go nie używa ?

Hefalump
10.02.2012, 18:39
Odpowiedzi dla Filleable

Być może zarówno 1 i 2 punkt wiąże się z wyłączonym w opcjach postępem historii, lub masz jakiegoś buga.
3. Możesz wprowadzić się do starego domu, wziąść nagrobek do wyposażenia rodziny i wprowadzić się spowrotem do domu

Filleable
10.02.2012, 19:08
1. Nie, nie mam wyłączonego postępu :). Dzieci jednak są, ale simów i tak jest dużo mniej.
2. Wiem, ale mi się nie chce. Dlatego szukam jakiegoś innego sposobu.

Ilona
10.02.2012, 19:11
ja go używam i nie mam z nim żadnych problemów,ale do gry nie wchodzi się przez program startu lecz przez plik np. ostatnich akcesorii TS3SP05
dla win7 oraz przeczytajcie o instalacji plikow packages
C:\Programy (x86) /Electronic Arts/najnowszy dodatek albo akcesoria/Game/Bin/TS3SP05

jaja
10.02.2012, 19:20
Jest baardzo prosty sposób na Twój problem, Filleabe: stwórz w edycji miasta sima (albo nawet nie, weź rodzine z biblioteki), wprowadz do tego domu - i tyle. I masz sąsiadów. Mozesz tak zaludnić całe miasto
:P

Adamsims
10.02.2012, 20:50
Błąd czy coś? Sim jest lekarzem(10 poziom) i żył już 84 dni(struszek, życie 90-dniowe), lecz kiedyś atrze czy się pogrzeb nie szykuje, a tam (74 dni). Odmłodzenie jest ożliwe? Czy poprostu błąd albo musiałem źle przeczytać. Żadnych ambrozji itp. nie było.

Filleable
10.02.2012, 21:49
@2up No dobre, ale nie chcę stracić mojego wyposażenia, a na prawdę dużo w nim mam. Swoją drogą to żałosne, że po wyjściu z aktywnej rodziny traci się wyposażenia.

jaja
10.02.2012, 22:05
ehh ale ja nie piszę CI o zmianie aktywnej rodziny. w edycji miasta mozesz dowolnie wprowadzać/dzielic rodziny w całym miescie, i ciągle masz tą samą "aktywną rodzine";)

Filleable
10.02.2012, 22:13
Aha! Wow, taki ze mnie simsomaniak, a nawet o tym nie wiedziałam, więc jeszcze gdybyś mi napisała, jak to się robi :D. Żal mi mnie.

anie_1981
11.02.2012, 11:47
W ogóle nie powinno się wchodzić do gry przez launchera, lepiej jest użyć pliku uruchamiającego grę z najnowszego dodatku, akcesoriów. Ja też korzystam z NRaas No-cd (http://nraas.wikispaces.com/NoCD+Phase+One). Zrobiłam sobie obrazy oryginalnych płyt i korzystam z tego moda. Dzięki temu oszczędzam płyty, bo widziały napęd DVD tylko raz, właśnie jak robiłam obrazy. Co prawda kopi na innej płycie zrobić się nie da, ale można spokojnie trzymać obrazy płyt na dysku (jak się ma miejsce, ja mam :P ).

Beatrice
11.02.2012, 14:19
Przepraszam Was, ale jestem kompletnie zielona w takich sprawach. Mógłby mi ktoś dokładnie krok po kroku opisać skąd ściągnąć ten plik i jak i gdzie go zainstalować ? Będę bardzo wdzięczna ;)

Edit: Ok, juz mam ;) ściągnęłam ten mod: http://nraas.wikispaces.com/NoCD+Phase+One
Nastepnie program TS3 install helper Monkey, który sam wszystko zrobił.

jaja
11.02.2012, 15:51
ee na pewno wiesz o co chodzi: wchodzisz w podgląd miasta podczas gry, następnie klikasz na "edytuj miasto" i możesz dowolnie zaludniac okolicę simami stworzonymi w CAS lub od razu z biblioteki.
Tak samo jak dodajesz nowe budynki do swojego miasta:P

anie_1981
11.02.2012, 16:37
Osobiście jestem przeciwniczką małpki, powoduje mnóstwo błędów, i podobno umieszcza mody w grze "starą metodą". Lepiej jest to zrobić ręcznie, przynajmniej się wie jak zabrać potem mody z gry.

Filleable
11.02.2012, 16:43
Dobra, żal mi mnie na 100%. Tyle razy używałam tej opcji. Nie wiem co spowodowało moje zamroczenie umysłu. Dzięki wielkie :D
Aha i przyszło mi do głowy drugie pytanie. Jak grałam w TS3 u innych, to wielokrotnie widziałam jak Tajemniczy Pan Gnom zmieniał położenie. Teraz jednak na moim nowym, pięknym (muszę się nim zachwycać, w końcu to mój 1. szybko działający komp :>) lapcie gram moją super rodzinką, no i już chyba drugiego dnia gry jeden z simów złowił go. Ucieszyłam się, że wreszcie uda mi się zobaczyć moment znikania. Jest jednak jedno ale... ten gnom ani razu się nie poruszył! Jak go trzy pokolenia temu postawiłam na szafce, tak nadal stoi, tylko już nowym domu na nowej szafce. Nie wiem jak z innymi gnomami, bo to pierwsza rodzinka, którą gram.

Beatrice
11.02.2012, 18:07
A w jaki sposób można go ręcznie wprowadzić do gry ?

@Ilona-przejrzyj sobie ten temat http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50979

theqatrick
12.02.2012, 12:44
Tak jak w temacie. Chodzi o to, że mój kolega przypadkiem złamał mi płytę od TS3: Zwierzaki, czy mogę uruchomić np. z Po Zmroku?:|:|:|

ultraviolence
12.02.2012, 14:33
Tak jak w temacie. Chodzi o to, że mój kolega przypadkiem złamał mi płytę od TS3: Zwierzaki, czy mogę uruchomić np. z Po Zmroku?:|:|:|

Spróbuj pobrać mod No-CD: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61306
Czy działa - nie wiem, bo odpalam grę z płyty. Jeśli coś będzie nie tak - zostaje ściągnięcie cracka. Myślę, że w Twoim wypadku (jako, że grę nabyłeś legalnie), będzie to usprawiedliwione.

@Ilona-cracki nie są legalne bez względu na to czy gra jest oryginalna,ściągnij tego NO-CD moda i pamiętaj,ze do gry nie wchodzisz przez program startu

tallje
12.02.2012, 18:09
Dobra, żal mi mnie na 100%. Tyle razy używałam tej opcji. Nie wiem co spowodowało moje zamroczenie umysłu. Dzięki wielkie :D
Aha i przyszło mi do głowy drugie pytanie. Jak grałam w TS3 u innych, to wielokrotnie widziałam jak Tajemniczy Pan Gnom zmieniał położenie. Teraz jednak na moim nowym, pięknym (muszę się nim zachwycać, w końcu to mój 1. szybko działający komp :>) lapcie gram moją super rodzinką, no i już chyba drugiego dnia gry jeden z simów złowił go. Ucieszyłam się, że wreszcie uda mi się zobaczyć moment znikania. Jest jednak jedno ale... ten gnom ani razu się nie poruszył! Jak go trzy pokolenia temu postawiłam na szafce, tak nadal stoi, tylko już nowym domu na nowej szafce. Nie wiem jak z innymi gnomami, bo to pierwsza rodzinka, którą gram.

jestes pewien, ze to ten 'magiczny' gnom, a nie zwykly, ten z trybu kupowania?

a tu znowu ja mam problem...co zrobic, aby simka w ciazy, po porodzie nie mogla wybrac cechy dziecka (czym zazwyczaj konczy sie ciaza u mnie :{), tylko gra sama wybrala dziecku cechę, ale DOBRĄ. na złe mam sposoby XD
wie ktos? : o

Chloé
12.02.2012, 21:03
Zmieniasz aktywną rodzinę na czas porodu i wtedy gra losowo przydzieli jakieś cechy. Albo utrzymuj nie za wysoki nastrój w czasie ciąży.

Searle
13.02.2012, 11:21
ja go używam i nie mam z nim żadnych problemów,ale do gry nie wchodzi się przez program startu lecz przez plik np. ostatnich akcesorii TS3SP05
dla win7 oraz przeczytajcie o instalacji plikow packages
C:\Programy (x86) /Electronic Arts/najnowszy dodatek albo akcesoria/Game/Bin/TS3SP05

Ja tak robię i niestety nie działa. Ale to nic używam czegoś innego, bo nie cierpię uruchamiania gry z płyty.

Ilona
13.02.2012, 11:37
Searle ,a wrzucasz ten NO CD mod do katalogu Mods?

Filleable
13.02.2012, 16:21
@omega No właśnie o to chodzi, że tak, jestem pewnA :)
@up Ale jak nastrój będzie nie za wysoki to właśnie dziecko może dostać złą cechę.

Dobra, dziecko słońca ma kolejny problem, o którym zapomniało napisać. Mianowicie nie działa mi kod testing... Wpisuję go na wszelkie możliwe kombinacje wielkich i małych liter, ze spacjami i bez i i tak wyskakuje nieznany kod. Kody na kasę normalnie działają.

BaXx
13.02.2012, 19:35
testingcheatsenabled true .
Tak to piszesz ? :D

Filleable
13.02.2012, 20:08
I tak i inaczej, bo w żadnej kombinacji nie chce działać.Na pewno wpisuję dobrze, bo w TS2 namiętnie go używałam :D (tak wiem, że nie trzeba pisać "boolprop" :D).
Wpisywałam już po prostu testingcheatsenabled true i TestingCheatsEnabled true, i testing cheatsenabled true itp.

ultraviolence
14.02.2012, 17:27
I tak i inaczej, bo w rzadnej kombinacji nie chce działać.Na pewno wpisuję dobrze, bo w TS2 namiętnie go używałam :D (tak wiem, że nie trzeba pisać "boolprop" :D).
Wpisywałam już po prostu testingcheatsenabled true i TestingCheatsEnabled true, i testing cheatsenabled true itp.

Spróbuj wpisać on/off zamiast true/false.

@down:
Ciesz się, że w ogóle odpala Ci z backupa :) Miałam identyczną sytuację w Średniowieczu - niestety, zapisu nie udało się odratować. Nawet kopia zapasowa odmówiła posłuszeństwa. Z żalem kasowałam to królestwo, ponieważ zdobyłam tam już wiele osiągnięć, nie wspominając już o tym, że każdy bohater miał przyzwoity poziom profesji i starannie umeblowane mieszkanko... Do tej pory nie mam pojęcia, co mogło być przyczyną... Może nadużywanie wiadomego kodu? Więcej grzechów nie pamiętam :>

Filleable
15.02.2012, 15:28
Ok, spróbuję. Ledwo co ktośmi pomógł,a ja mam kolejny problem. Nie sądziłam, że jak się gra w simsy u siebie, codziennie,to granie przez błędy jest takie uciążliwe.
Wczoraj zaczęłam sobie grać Pieguskiem w Riverwiev. Dzisiaj chcę go wczytać, a tam komunikat: http://img836.imageshack.us/img836/7131/zodziejsims3.png
Wiem,wiem, odpalę z backupa, ale chodzi mi bardziej o przyczynę.
Aha i próbowałam jeszcze odpalić jeszcze raz TS, ale nadal jest ten komunikat.

Horsez
15.02.2012, 17:49
wymieniłam grafkę mam nadzieje że będzie ok:-)

jaja
15.02.2012, 19:33
fileable np przy minimalizowaniu gry podczas zapisu tak się może dziać...nie wspominając o syfach w grze;) u mnie taki komunikat wyswietlał się po wrzuceniu aut od freshprince, okazało się że niektóre modele zwalają grę. Może i u Ciebie jakis nowo wrzucony mod zadziałał.

co do kodu testing, to ponoć nie zawsze działa w pirackich wersjach gry:D bez podtekstów:D:D

Filleable
15.02.2012, 20:36
Nie, nie mam pirata, nie schańbiłabym się tak :D
Modów nie mam, wgrywałam packages, ale mi nie działają, a nie chce mi się w to bawić, w jakieś ściąganie programów i innych małpek. I się inteligentna zastanawiałam, co to za złodziej, bo zapomniałam, że tak nazwałam zapis :D. Podczas zapisu nie minimalizowałam, ale często minimalizuję ot tak, podczas gry (żeby zajrzeć tu, na forum <maniak>), czy to może mieć coś z tym wspólnego? Aha, i odpalałam z backupa i tam też jest ten błąd. Zaczęłam od nowa, bo ten dziadek nie był dla mnie taki ważny i nie grałam nim długo (w jeden dzień przeleciałam pół jego starości :D).

zuzapets
16.02.2012, 17:26
Mam jeszcze jedno pytanie
To tak:
Niedawno ściągnęłam z francuskiej strony the sims 3 okolicę Paryż i chciałabym moją ulubioną rodzinę tam wprowadzić i jak ich przenieść z Appaloosa Plains do Paryża?:)

redmoon
16.02.2012, 18:04
1. Usuń kopię rodzinki w skrzyni rodzin.
2. Zapisz aktualny stan rodziny w bibliotece rodzin.
3. Idziesz do Paryża tam wypakowujesz rodzinkę i TA-DAM masz już ją w Paryżu
PS : I jak, fajny ten Paryż ???

jaja
16.02.2012, 19:48
generalnie minimalizowanie gry nie powinno jej psuć, ale w simsach wszystko możliwe. Nie jestem pewna czy minimalizowanie podczas samej gry (w sensie nie ładowania czy zapisu) może coś zwalać, co do tego w nawiasie - niestety zwala - wlasne doswiadczenie i przestrogi innych, bardziej siedzących w kompach znajomych.
ponoc nie tylko simsy mają takie kretynskie wady

ConradPL
18.02.2012, 16:09
Hej,
Posiadam The Sims 3 w wersji 1.29. Oprócz tego doinstalowane są jeszcze WP, Kariera, Nowoczesny Apartament i Zwierzaki. Od jakiegoś czasu zauważyłem że niektóre dodatki ze Store nie chcą się instalować (tj. błąd o nieaktualnej wersji gry). Problemy zaczęły się gdy instalowałem Kolekcję Marzec '11. Wszystkie później wydane pakiety również nie działają. Co z tym robić? Odinstalowałem wszystko, wyczyściłem rejestr. Ma ktoś jakieś sposoby?

Aperlaxive
19.02.2012, 16:55
@up mam identycznie. Spróbuj zainstalować te rzeczy w grze (jest tam taka opcja. Ja jeszcze nie próbowałam, ale podobno to pomaga:)

ConradPL
19.02.2012, 18:23
OK, spróbuję. Dzięki.

Filleable
22.02.2012, 18:58
No po prostu super. Teraz ten błąd: http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1506679&postcount=795 wyświetla mi się przy wszyskich zapisach. Starych, nowych, z backupów... Błagam pomóżcie, bo nie mogę garć, a nie mam zamiary robić nowej rodziny, bo następnym razem i tak nie będzie się chciała wczytać.
Nie, to na pewno nie przez mody. Mam teraz sporo dodatków ze store i giełdy, ale już przed ich wgraniem problem się zaczął. I to na pewno nie problem ze sprzętem, bo lapcik jest nowiusieńki i ma 8 GB ramu i w ogóle wszystko co tylko może mieć komputer.

Madoqua
22.02.2012, 20:33
To tylko luźna myśl: nie przeszkadza mu polska litera w nazwie? Zawsze unikam dawania takich w grach, programach itp., bo mogą sobie z tym nie radzić...

anie_1981
23.02.2012, 15:56
Myślę, że polskie litery nie przeszkadzają. Fakt, ja korzystam z nazw miast, ale np. Księżycowe Jeziora mają polskie litery i jest OK. Jak coś, to można zmienić nazwę katalogu z zapisem, mu to nie szkodzi.

Horsez
23.02.2012, 18:00
Ściągnęłam sobie pose player( ten z mts) mam zwierzaki+ najnowszą aktualizację, ściągnęłam sobie także jakieś pozy, wszystko wsadziłam tam gdzie wszystkie dodatki tj komputer-->elektronik arts--> the sims--> mods--> package, Wszystko inne mi działa tylko pozy nie, klaps jest w grze, ale nic nie można z nim robić , :(

anie_1981
23.02.2012, 22:11
A masz plik d3dx9_31.dll w game\bin w program files, w podstawce i w każdym dodatku?

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Horsez
24.02.2012, 07:09
nie, jak dzisiaj wróce do domku to pokombinuje, ale ja w katalogu mods mam tylko package i ten resource a nie mam DDC cache:<

anie_1981
24.02.2012, 10:49
Katalog DCCache nie jest konieczny w Modsach. Niektóre stare dodatki Store mają problem z instalowaniem się, dlatego instaluje się je przed łatą 1.8, a potem przenosi właśnie do Mods\DCCache. Ja tam trzymam zainstalowane, nieoficjalne sims3packi, bo wolę je mieć oddzielone od Store. Ale tak pisałam wyżej, nie trzeba mieć tego folderu w modach. Tylko plik d3dx9_31.dll jest konieczny, sporo modów, w tym NRaasy, nie chcą za bardzo działać bez niego.

Filleable
24.02.2012, 11:06
Madoqua , nie, to na 100% nie jest spowodowane polskimi znakami. Przecież wszystkie nazwy zapisów nie mają polskich znaków :P
No i nadal proszę o pomoc.

Searle
24.02.2012, 11:51
Searle ,a wrzucasz ten NO CD mod do katalogu Mods?

Tak, jest w Mods.

anie_1981
24.02.2012, 15:44
Będę jątrzyć dalej, jest Mods\Package, czy w Mods? bo to wielka różnica...

ConradPL
25.02.2012, 15:02
Hej,
Posiadam The Sims 3 w wersji 1.29. Oprócz tego doinstalowane są jeszcze WP, Kariera, Nowoczesny Apartament i Zwierzaki. Od jakiegoś czasu zauważyłem że niektóre dodatki ze Store nie chcą się instalować (tj. błąd o nieaktualnej wersji gry). Problemy zaczęły się gdy instalowałem Kolekcję Marzec '11. Wszystkie później wydane pakiety również nie działają. Co z tym robić? Odinstalowałem wszystko, wyczyściłem rejestr. Ma ktoś jakieś sposoby?

Po ponownym zainstalowaniu, gra dostaje kolejnego fakapa i wyskakuje piękne okienko z info o błędzie:

http://img526.imageshack.us/img526/2892/fqup1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/526/fqup1.jpg/)
http://img526.imageshack.us/img526/7521/fqup2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/526/fqup2.jpg/)
http://img708.imageshack.us/img708/4565/fqup3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/708/fqup3.jpg/)

Jakieś pomysły?

jaja
26.02.2012, 10:00
taż ma ktoś tak, że po instalacji Zwierzy nie działają starsze FRYZURY i to jeszcze tylko dziecięce? ale głupota:D

na starszym kompie, na którym najnowszym zainstalowanym dodatkiem są Pokolenia te pliki działają. zawsze coś nie tak..

Filleable
29.02.2012, 14:34
Ej no błagam, nikt nie umie mi pomóc? Prosze was o jakieś rozwiązanie, bo w ogóle nie mogę grać.

Searle
01.03.2012, 09:20
Ej no błagam, nikt nie umie mi pomóc? Prosze was o jakieś rozwiązanie, bo w ogóle nie mogę grać.

A jakby zrobić reinstalkę gry, a pozostawić stare zapisy i spróbować je odczytać na świeżej grze?

Filleable
01.03.2012, 14:09
W sumie sprytne. Spróbuję w weekend i napiszę, czy to coś dało. Dzięki :)

Searle
02.03.2012, 11:09
Będę jątrzyć dalej, jest Mods\Package, czy w Mods? bo to wielka różnica...

Jest w Mods -> Package wraz z innymi modami, które mi działają.

justinea4
04.03.2012, 16:26
Ostatnio do moich Simów w Hidden Spring wkradł się włamywacz. Oczywiście wszystko byłoby w porządku, z tym, że złodziej uciekł, a gra odczytuje, że nadal jest na parceli i nie mogę ani wejść do trybu budowania i kupowania, ani edytować miasta. Nie za bardzo wiem co zrobić. Proszę o pomoc.

Filleable
04.03.2012, 22:00
A gdyby tak testingiem przywołać jeszcze raz włamywacza i żeby go złapali, albo coś, to może by to się odblokowało?

asimka97
05.03.2012, 20:39
Ściągnęłam w końcu po kilku nieudanych próbach narzędzie stwórz świat z oficjalnej strony. To chcę stworzyć moje pierwsze miasto no ale czytając tak poradnik i patrząc na temat z drogami stwierdziłam iż nie mam nigdzie opcji rozgałęzienia dróg. Możliwe, że mam ale pod inną nazwą. Pokażę moje opcje jakie mam http://screenshooter.net/7867133/ldxeypg
i też ten cytat z poradnika
http://screenshooter.net/7867133/wjxacyq
no gdzie ja to mam noo ? :cc
z góry dziękuję bo inaczej, jak to jest ujętę w Uwadze ostatniej "Jeśli dowolna z dróg zostanie niepołączona, Simowie wyjdą z pojazdu
i ruszą na piechotę do następnej drogi, aby tam powrócić do pojazdu."

zuzapets
07.03.2012, 16:04
Ej mam pytanko?
właśnie do mojej rodziny włamał się włamywacz i policja ani moi simowie nie mogli go pokonać i jest problem jak włączyłam tryb kupowania to nagle moi 2 czy 3 simowie znikneli i teraz wpisałam kod quit ale gra strasznie się długo ładuje i co mogę zrobić? proszę o pomoc bo to jest moja ulubiona rodzinka i nie chcę jej stracić

Filleable
07.03.2012, 17:36
Dobra mam chyba głupie pytanie. Ściągnęłam sobie z TSR mnóstwo dodatków w sims3pack i teraz nie wiem jak je wgrać do gry. Znaczy wiem, że wystarczy kliknąć "otwórz", ale jak to zrobić ze wszystkimi na raz? Już wcześniej miałam ten problem i z 2 godziny otwierałam po jednym, ale to chore.
Ale ja jestem głupia (w tym monencie). Przecież to wystarczy je walnąć do Downoadsów. Widać, że pierwszy raz instaluję dodatki z netu -_-

Adamsims
11.03.2012, 09:58
nic w grze nie zmieniałem a nagle zaczeła się jakby ścinać. Gram gram i co chwile czas w grze przestaje lecieć, myszką nie moge ryuszyć i nic zrobić, mimo to woda w basenie sie rusza i widać wiatr na krzakach itp., po kilku sekundach gra idzie dalej. Jest to uciażliwe gdyż co chwiile. I mam jeszcze jeden problem. Nie mam nowej aktualki! Niei wyszukuje!

Filleable
11.03.2012, 13:02
Mam tak samo. A w każdym razie miałam, kiedy gra mi jeszcze działała... Tylko, że u mnie to się nie dzieje (działo) nagminnie, tylko parę razy tak się stało. Zauważyłam to po wgraniu dodatków z neta. Ale jeśli piszesz, że nic nie zmieniałeś to nie wiem. Dołączam się do pytania, bo szczerze mówiąc wątpię, czy to przez dodatki, bo na pewno nie są wadliwe, a miejsca na dysku mam w ....

ConradPL
11.03.2012, 17:02
Hej,
Posiadam The Sims 3 w wersji 1.29. Oprócz tego doinstalowane są jeszcze WP, Kariera, Nowoczesny Apartament i Zwierzaki. Od jakiegoś czasu zauważyłem że niektóre dodatki ze Store nie chcą się instalować (tj. błąd o nieaktualnej wersji gry). Problemy zaczęły się gdy instalowałem Kolekcję Marzec '11. Wszystkie później wydane pakiety również nie działają. Co z tym robić? Odinstalowałem wszystko, wyczyściłem rejestr. Ma ktoś jakieś sposoby?
Po ponownym zainstalowaniu, gra dostaje kolejnego fakapa i wyskakuje piękne okienko z info o błędzie:

http://img526.imageshack.us/img526/2892/fqup1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/526/fqup1.jpg/)
http://img526.imageshack.us/img526/7521/fqup2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/526/fqup2.jpg/)
http://img708.imageshack.us/img708/4565/fqup3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/708/fqup3.jpg/)

Jakieś pomysły?

Ponawiam, nie dostałem odpowiedzi.

tallje
18.03.2012, 08:49
dobra, ostatnio cos mi sie stalo z simsami, znowu :|
zawsze gre wlaczalam poprzez wejsice w start>the sims 3: kariera. gdy teraz to robie, wlacza mi sie "program startu the sims 3" i wtedy po prostu klikam start. no niby nic dziwnego, ale...
ostatnio nie mialam przez pare dni internetu, usterka jakas czy cos. no i wlasnie to problem, bo wtedy, kiedy probowalam uruchomic simsy, komp scinal sie na pare minut i nie dzialo sie nic, zero.
<chaos>
umi ktos to naprawic, bo wydaje mi sie ..dziwne? : |

edit; teraz jeszcze doszlo cos o skryptach, a dkoladnie "blad skryptu internet explorer", pojawia sie po wlaczeniu programu startu i po anulowaniu okienka z informacja o nowej aktualizacji oprogramowania ..."

Filleable
21.03.2012, 14:19
Kurde, też mam problem z tym skryptem. Zaczęło się od poprzedniej łatki. Kliknęłam, aby ją zainstalować i potem wyskoczył ten komunikat. Kliknęłam "nie" i sobie normalnie włączyłam grę. W sumie nie wiem, czy tamta aktualka się zainstalowała. Teraz jest kolejna i za każdym razem, gdy klikam "nie" to wyskakuje mi właśnie to :/

Hefalump
21.03.2012, 22:07
Mam problem z sims 3 (mam dodatki: Nowoczesny Apartament, Zwierzaki, Po zmroku, Kariera, Wymarzone Podroze)
I mam 2 bledy:
-W opcjach mam wszystko najnizsze a jak zmieniam na wyzsze to samo wraca do najzniszczych
-jak juz wejde do miasta jakiegos to wszystko jest biale nawet zarysow budynkow nie widac! Czemu tak mam?!

ultraviolence
22.03.2012, 22:49
Mam problem z sims 3 (mam dodatki: Nowoczesny Apartament, Zwierzaki, Po zmroku, Kariera, Wymarzone Podroze)
I mam 2 bledy:
-W opcjach mam wszystko najnizsze a jak zmieniam na wyzsze to samo wraca do najzniszczych
-jak juz wejde do miasta jakiegos to wszystko jest biale nawet zarysow budynkow nie widac! Czemu tak mam?!

Stawiam na nieaktualne sterowniki do grafiki (po pobraniu i instalacji najnowszych sterów, wypada też ponownie wgrać biblioteki DirectX). Jeśli to nie rozwiąże problemu, możliwe, że Twoja karta jest już na wykończeniu albo po prostu nie wyrabia się z ładowaniem tekstur. Z innymi grami (pod względem graficznym, oczywiście) wszystko w porządku?

Filleable
31.03.2012, 17:31
Pewnie wszyscy już myślą, że sobie z moim problemem poradziłam, ale nie. Nadal to u mnie wystepuje: http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1506679&postcount=795 i nadal proszę o pomoc. Znalazłam rozwiązanie, ale na dłuższą metę nie działa. Mianowicie przed każdym włączeniem gry kasuję wszystko z folderu The Sims 3, włączam grę, jest cała czysta, wyłączam grę, z powrotem daję moje pliki i znowu włączam grę. Działa, ale jak np. na drugi dzień chcę pograć, to znowu wyświetla się błąd i znowu muszę robić ww. czynności, co jest dla mnie uciążliwe. Teraz poświęciłam się renowacji, więc za każdym razem zaczynam nową grę (da się, nie można tylko wczytywać zapisów), jednak chciałabym normalnie pograć. Gra jest zaktualizowana.

I przy okazji jeszcze jeden problem. Chcę na czas renowacji usunąć wszystkie dodatki z neta. W downloads ich nie ma, w launcherze też nie, ale w trybie kupowania/budowania są. Strasznie mnie to denerwuje. Jeśli to ma jakieś znaczenie to są to same s3packi.

Błagam pomóżcie!

Hefalump
31.03.2012, 22:07
Stawiam na nieaktualne sterowniki do grafiki (po pobraniu i instalacji najnowszych sterów, wypada też ponownie wgrać biblioteki DirectX). Jeśli to nie rozwiąże problemu, możliwe, że Twoja karta jest już na wykończeniu albo po prostu nie wyrabia się z ładowaniem tekstur. Z innymi grami (pod względem graficznym, oczywiście) wszystko w porządku?

Problem rozwiązałem :D
Zrobiłem formata i wgrałem Win 7 zamiast 8 :]

ney
03.04.2012, 18:36
gdy chciałam stworzyć nową rodzinę to wszystko jest ok pobrane rzeczy działają wchodzę do dodawania cech klikam a tam ani jednej cechy zero no to myślę że coś z kompem pewnie jest przemęczony bo ciągle na nim siedzę ale jak teraz weszłam w aktywną rodzinę patrze a tam też zero cech! Co mam zrobić? Dlaczego się tak dzieje?:O

zuzapets
03.04.2012, 19:01
agnet8 miałaś jakieś może rzeczy pobrane z neta? czasami tak się dzieje jak ma się wadliwy plik

ultraviolence
04.04.2012, 14:18
agnet8 miałaś jakieś może rzeczy pobrane z neta? czasami tak się dzieje jak ma się wadliwy plik

Ewentualnie wina nieaktualnej modyfikacji gry... U mnie taki błąd powodował przestarzały mod na wyłączenie wspomnień.

krokiet
04.04.2012, 14:58
Cześć, mam problem, ponieważ ściągnęłam mod na umiejętności, ten z książkami które się kupuje w księgarni i ma od razu 10 poziom. wszystko było ok, potem musiałam niestety przeinstalować grę. od tego się wszystko zaczęło- moja simka zna tylko przepisy, które nie wymagają poziomu umiejętności! myślałam, że to przez ten mod, więc pobrałam inny- ale jest tak samo. przepisów z księgarni też nie chce się uczyć. ma ktoś pomysł, co z tym zrobić?:)

Filleable
05.04.2012, 11:30
Przepraszam, że Was męczę, ale nie wierzę, że nikt nie umie usunąć sims3packów z gry. :]

http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1517652&postcount=830

Chloé
05.04.2012, 12:08
Chyba najlepszym rozwiazaniem będzie reinstalka...

Filleable
05.04.2012, 14:52
W sumie też tak uważam, ale szkoda mi czasu. :P Ale nie wiem... Może teraz święta to będzie mi się chciało. Ale pytam, bo może jest jakiś inny sposób. :(

anie_1981
05.04.2012, 16:30
Musisz mieć coś nie tak, jakiegoś moda, czy nieoficjalny dodatek, który wszystko psuje. Spróbuj skasować wszystko z The Sims 3 (moje Dokumenty), i nie oddawać swoich rzeczy do gry, po prostu zacznij nową grę i graj ze dwa dni. A co do usuwania dodatków sims3pack, to chyba wszyscy wiedzą, że gra je instaluje do katalogu DCCache... Pozbywasz się tego folderu, nie masz dodatków Sims3Pack w grze. Dla pewności usuń też DCBackup.

Filleable
05.04.2012, 16:35
Dobra poker face. Ja tam gram pierwszy raz w życiu z dodatkami, więc jako jedyna nie wiem. :>

No właśnie teraz nie mam żadnych dodatków w moich dokumentach. :/ Przedwczoraj zaczęłam nową grę, a wczoraj już nie mogłam w nią wejść. :\

coraline
08.04.2012, 21:04
kochani, potrzebuję szybkiej odpowiedzi na pewnie głupie i oczywiste pytanie, ale muszę się upewnić :) czy jeśli chcę odinstalować jeden dodatek (jakoś zapragnęłam pozbyć się Kariery i chyba Wymarzonych Podróży) to mogę to zrobić tak po prostu czy muszę wywalić wszystko i wgrać od początku tylko to co chcę? jestem prawie pewna że muszę się pozbyć wszystkiego ale zostawiam sobie promyczek nadziei i pytam ;)

Björk
08.04.2012, 23:55
Trzeba pewnie będzie pozbyć się niektórych savów, ale i to niekoniecznie, natomiast wystarczy odinsalować jeden dodatek :)

eyvee
09.04.2012, 09:42
czy ktokolwiek z was mial taki problem, ze czesto simsy sie zawieszaja w taki sposob ze tlo cale znika jest szare a zostaje na widoku tylko panel sterowania z simsow ? <menu opcji, potrzeby zyciowe itp itd> jak to naprawic lub czego to wina?

coraline
09.04.2012, 10:16
bardzo dziękuję za odpowiedź ;) właściwie to już się przygotowałam psychicznie na całkowite przeinstalowanie gry więc nie zaszkodzi mi sprawdzić jak się komputer zachowa jak wywalę którąś część ;d

Filleable
11.04.2012, 20:37
BŁAGAM RATUJCIE!!!
Miałam savy w folderze na pulpicie. Przeinstalowałam grę i wkleiłam spowrotem te savy. Wchodzę w grę... CZYSTA!!! Patrzę do folderu The Sims 3... CZYSTY!!! Ej, no, nie mogę przecież wszystkiego stracić.

eyvee
13.04.2012, 08:56
A ja mam pytanie troche z innej beczki dotyczace the sims 3.... otoz pobralam przecudowne miasto, dziala ma duzo domow i wszystkiego - ale jest jeden problem - autor za duzo poustawial swiatel przy ulicach i wszedzie jest strasznie jasno w nocy,a to troche psuje klimat....jest jakis sposob by sie tego pozbyc? chcialabym na dluzej moja familie tam zakorzenic, ale ta jasnosc naprawde denerwuje :O a nie bede przeciez latala kamera i klikala na kazda lampe "usun to" a i tak efekt zostaje...:( help

ajkus
13.04.2012, 11:53
Witam, nie wiem czy to odpowiedni dział, jeżeli nie proszę przenieście...
Nie wiem czy to błąd czy po prostu moja niewiedza. Chciałam się was zapytać jak to jest. Może będzie lepiej jak posłużę się obrazkami..

O http://images.wikia.com/pl.sims/images/c/c3/497.jpg tutaj na zdjęciu widać, że są parcele publiczne i rodziny.. moje pytanie brzmi czy jak ja jestem w menu głównym gdzie są te okienka i tworzenie rodziny http://img403.imageshack.us/img403/6056/84280879.jpg i np robię w jednym okienku rodzinę np KOT i robię ją wprowadzam do domu, zapisuje chce edytować miasto i np wprowadzić inna rodzinę to czy tamta mi się usunie? Chodzi mi o to, że chce tak jak w simsach 2, że w ze mam 1 otoczenie i dużo rodzin i mogę w każdej chwili wybrać nią i grać, kiedyś coś robiłam w ts3 i usuneła mi sie rodzina... wiec proszę o taką mała instrukcje.

Chloé
13.04.2012, 12:31
@ajkus nie usunie Ci się żadna rodzina, też gram w jednym otoczeniu wieloma rodzinami, odwiedzają się nawzajem, swatam ich ze sobą, zapraszam na imprezy itd. i ciągle żyją i mają się dobrze bo całe miasto jest dynamiczne. Jedynie jak masz włączony postęp historii to jest ryzyko że się jakaś rodzina przeprowadzi do innego domu, ale to jak bardzo długo nią nie grasz. Zmieniasz aktywną rodzinę zwyczajnie przez edycję miasta.

A ja mam pytanie troche z innej beczki dotyczace the sims 3.... otoz pobralam przecudowne miasto, dziala ma duzo domow i wszystkiego - ale jest jeden problem - autor za duzo poustawial swiatel przy ulicach i wszedzie jest strasznie jasno w nocy,a to troche psuje klimat....jest jakis sposob by sie tego pozbyc? chcialabym na dluzej moja familie tam zakorzenic, ale ta jasnosc naprawde denerwuje :O a nie bede przeciez latala kamera i klikala na kazda lampe "usun to" a i tak efekt zostaje...:( help

Lampy usuniesz edytując parcele na których są wstawione a poza parcelami w trybie edycji otoczenia przy opcjach ozdób otoczenia (ikonka z kartką i długopisem chyba).

Filleable
14.04.2012, 22:04
Nie wiem czy ja jestem jakaś ślepa, czy co, ale zachciało mi się postawić jaccuzi na parceli i nie moge go nigdzie znaleźć. :P Gdzie ono jest?

A tak w ogól to help:
BŁAGAM RATUJCIE!!!
Miałam savy w folderze na pulpicie. Przeinstalowałam grę i wkleiłam spowrotem te savy. Wchodzę w grę... CZYSTA!!! Patrzę do folderu The Sims 3... CZYSTY!!! Ej, no, nie mogę przecież wszystkiego stracić.

Hefalump
15.04.2012, 07:01
Nie wiem czy ja jestem jakaś ślepa, czy co, ale zachciało mi się postawić jaccuzi na parceli i nie mogę go nigdzie znaleźć. :P Gdzie ono jest?

A tak w ogóle to help:

BŁAGAM RATUJCIE!!!
Miałam savy w folderze na pulpicie. Przeinstalowałam grę i wkleiłam spowrotem te savy. Wchodzę w grę... CZYSTA!!! Patrzę do folderu The Sims 3... CZYSTY!!! Ej, no, nie mogę przecież wszystkiego stracić.






Jacuzzi jest w łazienka-różne.

Co do tego cytowanego: Mi wygląda jakby albo save był zbugowany albo ktoś specjalnie usunął

Filleable
15.04.2012, 10:04
@up: Dzięki :)

Ale nie o to chodzi. Zrobiłam sobie taką kopię zapasową, wycięłam cały folder The Sims 3, żeby nie stracić save'ów. Przeinstalowałam grę i usunęłam ten czysty folder The Sims 3 i wkleiłam ten, z moimi save'ami, który był na pulpicie. Weszłam do gry z radością, że wreszcie odpalę zapis, a tam "Nowa gra". No to ja robię WTF, wychodzę z gry, wchodzę w folder TS3 i patrzę, że tam tez nic nie ma. I nie wiem o co chodzi. Byłoby jeszcze pół biedy, gdybym ten folder z pulpitu skopiowała, ale ja go przeniosłam i teraz nigdzie go nie ma.

Hefalump
16.04.2012, 07:28
Może jak przeinstalowałaś grę to nie wgrałaś któregoś dodatku albo wgrałaś inny którego nie było na tamtym save.
Np. Mam sims 3 + Po zmroku i save. Jak wywalę save na pulpit i przeinstaluję grę i wgram jeszcze inny dodatek lub nie wgram po zmroku to save prawdopodobnie nie będzie działać

Filleable
16.04.2012, 10:04
Nie mam żadnych dodatków. :P I nie chodzi, że save'y nie działają. Ich po prostu nie ma. I w folderze też ich nie ma, chociaż je tam przenosiłam.

Aaaaaa umarłam!!! Dzięki Hefalumpie za pomoc. Okazało się, że przeniosłam je do folderu gry złego konta (w sensie moje konto nazywa się Ewelinka, a ja przeniosłam do Edytka [moja mama] xD). Mój mózg chyba zapomniał, jak się pracuje -.-'...
... albo mój komputer. Zawsze wyszukuję folder The Sims 3 przez menu start i zawsze wyszukiwało mój folder, a wtedy widocznie raz mu się odechciało i wyszukał inny. :O

Aartz
19.04.2012, 09:07
Hm, mam problem. Posiadam bardzo dużo dodatków z internetu, problem w tym, że są z rożnych okresów i w między czasie były chyba ze 2 czy 3 aktualizacje gry. Od którejś z kolei zauważyłam, że internetowe przedmioty strasznie mi się sypią. Do stołów nie da się normalnie dostawić krzeseł (wchodzą jakby w sam środek stołu), to samo dzieje się z krzesłami dostawianymi do stołów z gry - stoją dobrze, ale jak sim na nich siada to wisi tyłkiem w powietrzu daleko za oparciem. Sprawa ma się podobnie z łóżkami - simowie leżą w powietrzu, gdzieś obok łóżka. Wcześniej wszystko działało. Wiecie może jak naprawić ten problem? Próbowałam usunięcia wszystkich dodatków i zainstalowania od nowa, ale to nic nie dało :(

ultraviolence
19.04.2012, 14:23
Hm, mam problem. Posiadam bardzo dużo dodatków z internetu, problem w tym, że są z rożnych okresów i w między czasie były chyba ze 2 czy 3 aktualizacje gry. Od którejś z kolei zauważyłam, że internetowe przedmioty strasznie mi się sypią. Do stołów nie da się normalnie dostawić krzeseł (wchodzą jakby w sam środek stołu), to samo dzieje się z krzesłami dostawianymi do stołów z gry - stoją dobrze, ale jak sim na nich siada to wisi tyłkiem w powietrzu daleko za oparciem. Sprawa ma się podobnie z łóżkami - simowie leżą w powietrzu, gdzieś obok łóżka. Wcześniej wszystko działało. Wiecie może jak naprawić ten problem? Próbowałam usunięcia wszystkich dodatków i zainstalowania od nowa, ale to nic nie dało :(

Odsyłam do tego tematu: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61965

Aartz
20.04.2012, 11:25
Dziękuję :)

sanula
24.04.2012, 22:53
Zniknęły mi kolekcje (zestaw obiektów z poszczególnych dodatków, np. Sims 3 Kariera, Koniarz, Ćwir, itp.) w trybie budowy/kupowania. Czy ktoś ma pomysł, jak to odzyskać? Jakiś plik w moich dokumentach za to odpowiada? Nie widzi mi się reinstalować wszystkich dodatków po raz 4. (wcześniej reinstallowałam z powodu innych problemów)

anie_1981
28.04.2012, 10:44
Jaką masz wersję gry? Bo to mi wygląda na typowy błąd aktualizacji 1.32... Jest wadliwa. Należy zainstalować łaty do 1.29 (w dowolny sposób, czyli albo jedna duża łata, albo, każda po kolei), a potem już tylko mała łata od 1.29 - 1.31 i od 1.31 - 1.33, tak, trzeba POMINĄĆ łatę 1.32, bo jest wadliwa i nawet EA ją wykasowało, tylko zapomnieli ostrzec na stronie Simsów...

Ariall
29.04.2012, 18:20
Pytanie dziwne, ale muszę zaspokoić swoją wiedzę. Czy da się jakoś zmienić skrzynkę? Tzn. mam na myśli jej styl - zwykłą na np. taką z HS czy LL.

Ilona
29.04.2012, 19:12
proszę bardzo,tutaj jest na to mod http://linna.modthesims.info/download.php?t=474841 ,który odblokowuje wszystkie skrzynki i śmietniki

ja osobiście używam tych http://mysims3blog.blogspot.de/2012/04/three-mailboxes-by-lilyofthevalley.html

Kjalvör
01.05.2012, 19:42
Pose Player stąd http://www.modthesims.info/download.php?t=438706
jest dobry do najnowszej aktualizacji? Bo w grze nie ma dla niego żadnych interakcji, tylko żeby przenieść. Zapisywałam jak trzeba, tzn. przez dokumenty.

Anulaa89
01.05.2012, 19:54
tak, dobry.

Edit: heh coś robisz źle:

If you have the object in the game, but can't use it due to the "No interactions available" issue, take a good long look at Game Help:Installing Sims 3 Package Files/Old Way to New Way

-> Jeśli masz ten obiekt w grze, ale nie możesz go użyć ponieważ nie masz interakcji -> Sprawdź poradnik instalacji Package przechodzenie ze starego sposobu na nowy( i tu podany jest link na mts a ja Ci podam do poradnika po polsku KLIK (http://anulaa89.blogspot.com/2012/04/poprawne-instalowanie-sims-3-packages.html)

Kjalvör
01.05.2012, 20:04
No właśnie mam. Ale nie mogę wybrać żadnych z rozwijanej listy, bo nic się wgl nie da zrobić z tym "klapsem".

Anulaa89
01.05.2012, 20:07
Powyżej podałam rozwiązanie.

Chewbacca
01.05.2012, 20:48
Problem mój na tym polega, że wymiera mi całe miasto.
Na początku grałam z ustawiona długością normalną, potem ustawiłam na długa i przeniosłam do innego otoczenia, bo reszta okolicy mi wymarła (ewentualnie dzieciaki z adpocji)... Teraz ustawiłam epickie i to samo :( nic a nic. Postęp historii mam włączony. :/ ktoś tak miał? co mam zrobić żeby simowie zaczęli coś robić?

Anulaa89
01.05.2012, 21:29
masz jakieś mody wpływające na populację?

Żeby Simowie zaczęli "coś robić" Polecam Nraas Story Progression ->http://nraas.wikispaces.com/StoryProgression . Wtedy gra będzie ciekawsza :) i możesz ją dopasować do swoich potrzeb :)

Chewbacca
01.05.2012, 21:35
Mam pobrać Base mod? mogłabyś mi na pw, w profilu czy chociażby tutaj opisać jak tym się posługiwać? :) mniej więcej.

E: a modów nie mam

Hithiriel
06.05.2012, 18:38
Witam,
Mam dodatek sims 3 podróże i kariera, musiałam odinstalować zwierzęta z powodu zmasakrowanej płyty. Niestety, znagła zniknęły mi motylki w grze! Nie widze ich w ogóle, nie wiem jeszcze czy będą widoczne po wykupieniu nagrody do odszukiwania obiektów kolekcjonerskich, niemniej obecnie są kompletnie niewidoczne nawet tam, gdzie zwykle były ich całe chmary. Nie wiem, czy muszę robić reinstalkę, czy poprostu da się to jakoś ręcznie naprawić, proszę o pomoc. Jeśli chodzi o moją grafikę to jest bez zarzutu.

Anulaa89
06.05.2012, 19:54
1.Próbowałaś na nowym czystym sejwie?

2. A jak to nie pomoże to spróbuj przywrócić grę bez reinstalacji, poradnik tutaj : KLIK (http://anulaa89.blogspot.com/2012/04/jak-przywrocic-gre-bez-reinstalacji.html) Tylko najpierw zrób test na czystej grze, a potem jeżeli bedziesz miała wszystko ok weź sobie przywracaj po kolei wszystko.

tallje
07.05.2012, 13:39
Mam pełno błędów w grze, więc postanowiłam ją odinstalować. mam podstawkę, karierę i zwierzaki, które zainstalowałam najpóźniej.
1.od czego mam zacząć odinstalowywanie?
2. Jest jakiś sposób, by zapisać save z rodzinką, tak jak w dwójce? (np. kopiowanie do innego folderu)
3. J.w, tylko, że chodzi o zbudowany przeze mnie dom?
+ od niedawna mam problemy z dodatkami .sims3pack- gdy je ściągam, i robię to co zawsze ( przenoszę z folderu z pobranymi plikami do folderu Downloads, nie pojawiają się w formacie .sims3pack, tylko w jakimś 'niewykrytym', no a wynika z tego, że nie mogę ich zainstalować.
(mam nadzieję, że reinstalka wszystko naprawi, bo jak nie ona, to co? ;c)
Proszę o pomoc c:

anie_1981
07.05.2012, 14:51
1. Kolejność dowolna, skoro odinstalowujesz całość, to równie dobrze możesz zacząć od podstawki. Tylko oczywiście odinstalowuje się w Panelu Sterowania\Dodaj usuń programy, nie że skasujesz dane z dysku.
2. Idziesz "Moich Dokumentów", i kopiujesz gdzieś z niego następujące foldery

DCCache <--- Zainstalowane dodatki sims3pack
Downloads <--- Pliki sims3pack, które launcher wyświetla w zakładce "Pobrane"
InstalledWorlds <--- Zainstalowane miasta, typu Riverview np.
Library <--- Wszystko co w edycji miasta jest w tym pasku na dole, domy, rodziny, rodziny z domem
Mods <--- mody
SavedSims <--- Zapisane modele Simów i zwierzaków, w Tworzeniu Sima znajdują się w tym szerokim przycisku na dole.
Saves <--- sejwy
+ plik "userPresets.package <--- W nim są wszystkie zapisane style, czyli Twoje własne kolory mebli, ubrań itd.

3. Twoje domy z biblioteki znajdują się w katalogu Library, w pkt 2 masz listę folderów, które nalezy zabrać z gry przed reinstalacją.
4. Może ściągasz je spakowane? Jakie mają rozszerzenie pliku (końcówkę po kropce w nazwie)? Może wcale nie sims3pack, tylko np. rar, zip, 7zip?

Anulaa89
07.05.2012, 14:59
1.a. Spróbuj najpierw sposobu, do którego podałam link post wyżej :). Spróbuj przywrócić grę bez reinstalacji - czyli czysty folder The Sims 3 w Moich dokumentach. Mi to się sprawdza w 100%. AA i nie zapomnij reinstalować też originu.

1.b. Jeśli nie da to nic to odinstalowujesz obojętnie w jakiej kolejności. Po odinstalowaniu wszystkiego sprawdzasz w Program Files i Moich Dokumentach czy nic nie zostało. Jeżeli coś zostało usuwasz recznie. Potem czyścisz rejestr programem typu CCleaner.

Edit: AAA ja za nim ja się naprodukowałam zostałam uprzedzona - więc to co się powtórzyło usuwam a powyżej moja sugstia co do pierwszego punktu.

tallje
07.05.2012, 17:26
Jej, dziękuję Wam, strasznie szybko odpowiadacie =D

Anula- sam sposób wydaję się świetny, jednak nie skorzystam, bo oprócz problemów z grą, mam jeszcze problem z Launcherem i włączaniem gry =/
Ale jeszcze powiedz...Jak obsługuje się CCleaner? Nie miałam z nim nigdy do czynienia :D

Anie- okej, dzięki, strasznie dużo tych folderów :|
A co dodatków, to już sobie poradziłam- okazało się, że były spakowane, a mi, oczywiście sam, odinstalował się WinRar :v

Dobra, zaczynam...Strasznie się denerwuję że coś sknocę =(

EDIT: CO?! Origin też mam reinstalnąć? Jak? Przecież ja go nawet nie umiem obsługiwać..=|

Anulaa89
07.05.2012, 17:44
Akurat CCleanera nie obsługuję bo mam inny płatny program do czyszczenia rejestru. Ale po prostu musisz znaleść opcję wyczyść rejestr czy coś w tym rodzaju. A podałam ten - bo jest darmowy.

A jak uruchamiasz grę launcherem czy 3booterem? Bo launchera kochana używa się tylko do instalacji szmelcu z neta i store. A grę uruchamia się 3booterem. Najlepiej pobierać całą paczkę 3Booter i FPS limitter - jeśli chcesz to tu masz opis klik (http://anulaa89.blogspot.com/2012/04/3booter-i-fps-limitter.html).

Uprzedzając pytanie: 3 booter daje kopa grze na starcie, i nie ma siły żeby sie nie uruchomiła. A FPS limitter nadaje limit 30 klatek naszej grze, dzięki czemu nasza karta graficzna tak szybko się nie sfajczy - bo twórcy gry nie pomyśleli aby nadać takie limity i liczba klatek moze dochodzić do setki nawet - radzę poczytać i pobrać to nic strasznego - poza tym ludzkie oko i tak nie jest w stanie zobaczyć tej zmiany - a nasza karta graficzna owszem :). Nawet zauważyłam, że na większych szczegółach mogę grać teraz ehehe

tallje
07.05.2012, 18:30
A nie, gry launcherem nie uruchamiam- uruchamiam ikonką którą mam w "Starcie", chociaż to chyba jeszcze gorzej XD

EDIT: Tak jak poraziłaś, pobrałam 3bootera i FPS Limittera, mam nadzieję że pomogą ; ) Dziękuję!

Hithiriel
08.05.2012, 14:03
Z metody próbowała skorzystać, ale nadal mam niewiele więcej motylków w mojej lokalizacji. Mam natomiast odmienne pytanie: zainstalowałam FPS Limittera, który żąda ode mnie jakiś czynności przy uruchamianu: wyskakuje czarne okienko i gdy nic nie robię, ogłasza mi błąd i zamyka się. wtf?

Filleable
08.05.2012, 14:11
Nie wiem, czy o to chodzi, ale rozszerzenie .backup mają kopie zapasowe save'ów, a nie dodatki.
Anula, ja uruchamiam grę z launchera i nie mam z tym problemu.

Björk
08.05.2012, 14:16
Akurat CCleanera nie obsługuję bo mam inny płatny program do czyszczenia rejestru. Ale po prostu musisz znaleść opcję wyczyść rejestr czy coś w tym rodzaju. A podałam ten - bo jest darmowy.

A jak uruchamiasz grę launcherem czy 3booterem? Bo launchera kochana używa się tylko do instalacji szmelcu z neta i store. A grę uruchamia się 3booterem. Najlepiej pobierać całą paczkę 3Booter i FPS limitter - jeśli chcesz to tu masz opis klik (http://anulaa89.blogspot.com/2012/04/3booter-i-fps-limitter.html).

Uprzedzając pytanie: 3 booter daje kopa grze na starcie, i nie ma siły żeby sie nie uruchomiła. A FPS limitter nadaje limit 30 klatek naszej grze, dzięki czemu nasza karta graficzna tak szybko się nie sfajczy - bo twórcy gry nie pomyśleli aby nadać takie limity i liczba klatek moze dochodzić do setki nawet - radzę poczytać i pobrać to nic strasznego - poza tym ludzkie oko i tak nie jest w stanie zobaczyć tej zmiany - a nasza karta graficzna owszem :). Nawet zauważyłam, że na większych szczegółach mogę grać teraz ehehe

Brzmi bardzo interesująco, a teraz poproszę o wytłumaczenie jak działa, gdzie umieścić :D

a najlepiej, jakbyś założyła osobny wątek w dziale z aktualizacjami modów do gry :)

mogę liczyć?

Anulaa89
08.05.2012, 14:24
@Björk Oczywiście - tylko że to nie mod tylko program :D Więc dałabym to raczej do poradników?

Edit: @Filleable nie mówię, że NIE MOŻNA i że będą problemy - tylko, że EA ma nas w pupci delikatnie mówiąc :D Po prostu dla naszego sprzętu lepiej zaopatrzyć się w te dwa bajerki :P i dla naszej cierpliwości :)

tallje
08.05.2012, 14:31
Tu znowu ja, dobrydzień =D
Czy Orgin jest koniecznie konieczny? Chciałabym go odinstalować, bo mi braknie miejsca na dysku =/ nie aktualizuje gry za często, wszystkie gry mam w wersji płytowej.

EDIT: Aha, i czy są jakieś foldery, pliki, które mogłabym usunąć w folderze The Sims 3? Zajmują mi nie potrzebnie mijesce, a jeśli są takie, które bez żadnych późniejszych strat mogę usunąć, too...:D

shezza
12.05.2012, 16:16
powiedzmy, ze jest sobie rodzina. rodzina ma syna, ktory staje sie mlodym doroslym. syn sie wyprowadza, zyje sobie oddzielnie, postep historii jest wylaczony. czy w czasie kiedy gram tylko synem, pozostala czesc rodziny i tak sie starzeje, mimo wylaczonego postepu historii?

Anulaa89
12.05.2012, 17:32
Tu znowu ja, dobrydzień =D
Czy Orgin jest koniecznie konieczny? Chciałabym go odinstalować, bo mi braknie miejsca na dysku =/ nie aktualizuje gry za często, wszystkie gry mam w wersji płytowej.

EDIT: Aha, i czy są jakieś foldery, pliki, które mogłabym usunąć w folderze The Sims 3? Zajmują mi nie potrzebnie mijesce, a jeśli są takie, które bez żadnych późniejszych strat mogę usunąć, too...:D


Ja w sumie nie korzystam z originu wogóle a grę aktualizuję manualnie, więc myślę, że nie jest niezbędny.

Co do folderów -> Możesz usunąć zawartość folderu Downloads, zawartość Folderu Featured Items (a wręcz możesz zablokować pobieranie obrazków, - opisałam to w poradniku w dziale z poradnikami), możesz usunąć zawartosc folderu DCBackup - pod warunkiem, że nie tworzysz simów oraz domów, które eksportujesz z zawartościa zmodyfikowaną - jeżeli usuniesz pliki z tego folderu to te dodatki się nie wyeksportują razem z domem - no chyba że nic takiego nie robisz to śmiało możesz wywalić. Możesz też pousuwać Screeny i pliki z Exports hehe. Ale to chyba logiczne ;)

@.error -> skoro wyłączyłeś postęp historii to to nie znaczy, że Twoi Simowie ne będą się starzeć. Musisz wyłączyć starzenie się. Tak mi się wydaje. Ja mało gram, raczej buduję lub robie dodatki, ale jak miałam wyłączony postęp historii a nie starzenie to się mi starzeli simowie.

anie_1981
12.05.2012, 22:58
Mnie zainteresowało to coś do blokowania klatek w grze... Ja mam grafikę na maksa i gra mi działa raczej płynnie, ale... Miewam te słynne przycinki co jakiś czas. Jest tak od instalacji Pokoleń, czyli od bardzo dawna. To raczej nie jest wina kompa, skoro wystarczyłoby nie instalować Pokoleń, ani żadnych dalszych dodatków\akcesoriów\łatek. Czy to coś do blokowania klatek mogłoby pomóc na te przycinki?

A co do uruchamiania gry, to ja mam skrót do bezpośredniego pliku uruchamiającego grę, i wszystko śmiga. Jesli chodzi o Origin, to go w ogóle nie instaluje, bo łatki instaluję manualnie.

@.error, starzenie się, a postęp historii to dwie różne sprawy... Starzenie trzeba wyłączyć w opcjach. Ale wtedy NIKT nie będzie będzie się starzał, nawet Simy z aktywnej rodziny, więc trzeba będzie ich postarzać kodem.

Hithiriel
13.05.2012, 10:13
Zainstalowałam sobie pakiecik 3booter i FPSlimiter, ale podczas uruchamiania gry przez 3bootera otwiera mi sie czarne okienko fps'a i ogłasza, że nastąpił błąd podczas uruchamiania aplikacji. Chciałabym miec możliwość korzystania z programu limitującego klatki w grze, żeby nie zmasakrowac kompa, ale cały czas mam z tym problem. Jeśli chodzi o 3 bootera o w sumie jest mi on niepotrzebny, bo ni mam problemu z uruchamianiem gry. Problem tkwi w fpslimiterze. Prosze o wskazówki zatem, bo nie znam tego programu.

Anulaa89
13.05.2012, 12:09
Mnie zainteresowało to coś do blokowania klatek w grze... Ja mam grafikę na maksa i gra mi działa raczej płynnie, ale... Miewam te słynne przycinki co jakiś czas. Jest tak od instalacji Pokoleń, czyli od bardzo dawna. To raczej nie jest wina kompa, skoro wystarczyłoby nie instalować Pokoleń, ani żadnych dalszych dodatków\akcesoriów\łatek. Czy to coś do blokowania klatek mogłoby pomóc na te przycinki?

A co do uruchamiania gry, to ja mam skrót do bezpośredniego pliku uruchamiającego grę, i wszystko śmiga. Jesli chodzi o Origin, to go w ogóle nie instaluje, bo łatki instaluję manualnie.


To, że gra płynnie chodzi i że masz super grafe nie znaczy że jej nie obciążasz :). Bo ta gra nie ma żadnych limitów. Ja tam nie zauważyłam zmiany po instalacji Pokoleń. Bo po prostu od każdego kolejnego dodatku/akcesorii coraz bardziej komp mi zmula hehe. Co jakiś czas miewam przycinki bo nie mam super kompa. Ale jakoś ciągnie. Jakbym patrzyła tylko na pomoc w przycinkach to bym nie instalowała, tego programu bo moj komp i tak ścina co chwilę i zanim odtrybi to mija, ale oba programiki są przydatne bo bez tego to gra by mi chodziła o wiele gorzej. (Raz po reinstalce o nich zapomniałam to masakra była hehe). Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :P. -> Co do tego skrótu -> Po zainstalowanieu tego programu nie uruchamiasz już tym skrótem ale robisz skrót 3bootera i nim uruchamiasz grę :P.

@Hithiriel -> jaką masz wersję gry? Jeżeli masz tą jeszcze sprzed tej zmiany pliku uruchamiającego grę to może przez to masz błąd. Ja używam tej paczuszki od ponad roku i naprawdę jestem zdziwiona. Tym bardziej, że nie słyszałam od nikogo jeszcze o takim błędzie. :O:O Skopiowałaś wszystkie pliki z wypakowanych folderów? Nigdy mi się to nie zdarzyło. W odpowiednie miejsce wkleiłaś te pliki? Takie jak podałam w poradniku? Bardzo dziwna sprawa. :O:O

anie_1981
13.05.2012, 14:44
To co robię po zainstalowaniu tego czegoś od limitowania klatek? Muszę mu podać nazwę aplikacji o którą mi chodzi, czy on limituje wszystko jak leci, co odtwarzam na kompie?

Anulaa89
13.05.2012, 15:39
Instalujesz go według mojej wskazówki . I dotyczy on tylko The sims 3 -> poradnik jest w dziale z poradnikami co i jak zrobić.

anie_1981
13.05.2012, 15:47
Hmmm... coś tam pobieram... Ale moje pytanie brzmi: Czy tego Boostera też muszę mieć, czy może wystarczy limiter klatek? Wiem, może to dziwne, ale jednak wolałabym na początek bez boostera.

Anulaa89
13.05.2012, 16:18
No właśnie musisz mieć 3bootera, bo on uruchamia FPS limittera również, bo jak włączam grę z samym fps limitterem to nie wyskakuje okno inicjalizacji FPS limittera.. Także Twój wybór ja nie zmuszam do niczego. Ale używam obu programów z powodzeniem i nie wiem dlaczego nie chcesz obu ;) nic się nie stanie złego że je będziesz mieć wręcz przeciwnie.

@DOWN:

Wiem - też używałam launchera i źle to wspominam, ale te aplikacje są w 100% bezpieczne. Jak juz mówiłam od roku ich używam i jest wszystko w porząsiu. Ale oczywiście pewnie, że możesz sobie porobić kopie, ja zawsze robiłam, nawet gdy nie używałam. To się przydaje, bo w tej grze nic nigdy nie wiadomo tak czy siak czy z tymi programami czy bez hehe. Haha dobre to z tym zakładem - ale bardzo trafne spostrzeżenie hhihi...

Można zmienić ikonkę - pewnie że tak :). Klikasz właściwości prawym przyciskiem na ikonie, później zakładka skrót i przycisk zmień ikonę. Kolejnie otwiera sięokienko z ikonami, klikasz przycisk przeglądaj i wybierasz lokalizację i plik gdzie masz ikonę simsów. (ja mam xP jak masz inny system to może to wyglądać podobnie albo identycznie, nie pamietam bo dawno nie mialam do czynienia z siódemką czy vistą, w kazdym razie da się zmienić bo sama to zrobiłam hehe i nazwę też zmieniłam na The Sims 3 a nie 3booter :D)

anie_1981
13.05.2012, 17:02
No właśnie trochę mam cykora. Na wszelki wypadek porobię sobie kopie zapasowe zapisów. Miałam kiedyś jakiegoś zastępczego launchera i gra strasznie na nim muliła, stąd też moje opory do korzystania z osobnych aplikacji. Wtedy musiałam cały folder Simsów po tym pseudo launcherze resetować... Ale spróbuje z tymi nowościami, może to coś da. Osobiście nie mam obecnie problemów w grze. Gra chodzi niemal całkiem płynnie pomiędzy tymi przycinkami, ale faktycznie po co mi więcej klatek niż 30... Szczerze to nie rozumiem EA Games... za czasów Will'a Wright'a to by było nie do pomyślenia by wydano grę z aż taką ilością bugów i niedociągnięć... Wright ciągle dbał o to by grało nam się przyjemniej, a twórcy trójeczki... wręcz odwrotnie. Jakby się założyli po którym dodatku ludzie przestaną to kupować :P


EDIT:

Ten booster ma taką śmieszną ikonkę, znasz jakiś trick by ikonka wyglądała jak oryginalna? Wiem, czepiam się, ale jednak... :P

Ilona
13.05.2012, 18:13
pytania odnośnie tych programów proszę zadawać tutaj http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=63365

Searle
14.05.2012, 11:40
Gdy używa się nowego sposobu umieszczania modów w grze (folder Mods w Moich Dokumentach), to przy wyborze rodziny powinno pojawiać się te okienko "monitujące" mody. Mnie pojawiło się z dwa razy i po tym jak zainstalowałam wszystkie dodatki i wrzuciłam wszystkie mody już mi się ono nie pokazuje. Jaka może to być tego przyczyna?

Anulaa89
14.05.2012, 13:45
Nie pamiętam już dokładnie, bo dawno to było, ale mi się to okienko pojawiało tylko podczas używania script modów. Przy innych modach (prostych xml czy core modach) mi się nic nie pojawia. To o niczym nie świadczy. To, że takie okienko informacyjne wyskakuje to w niczym nie przeszkadza i niczemu nie szkodzi, o ile nie masz niekompatybilnych wersji modów z wersją gry.

Vanitas
14.05.2012, 13:49
Searle - jesli używasz moda NoCD to okienko się nie pojawia. Może to dlatego?

Searle
14.05.2012, 14:53
Searle - jesli używasz moda NoCD to okienko się nie pojawia. Może to dlatego?

A zatem wszystko jasne :) Dzięki :)

vampiresoul
18.05.2012, 13:42
czy jest jakiś mod, który pozwala poruszać się wampirom w ciągu dnia i nie zaczynają się "palić"?

Hallgerd
21.05.2012, 22:44
Od jakiegoś czasu mam problem ze zdjęciami z gry. Nie mogę zrobić zdjęcia dwupoziomowego pomieszczenia z parteru. Zawsze widać niebo, zamiast drugiego poziomu. Nawet w trybie życia i po wciśnięciu Tab. Chodzi mi o taki efekt.

http://img337.imageshack.us/img337/1562/diesims3dieselindoorscr.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/337/diesims3dieselindoorscr.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Kiedyś pamiętam robiłam takie zdjęcia, zdaje się, że w "Po zmroku" jeszcze działało. Czy coś poprzestawiałam w ustawieniach? Może jest na to jakiś kod? Albo któraś z aktualizacji to zepsuła?

Vanitas
22.05.2012, 12:51
Musisz wejść na najwyższe piętro, wtedy tab i w zjeżdżasz na parter.

Hallgerd
22.05.2012, 21:57
Niestety nie potrafię, wchodzę na piętro - OK. Przyciskam TAB - OK. Zjeżdżam na parter? Jak? Da się tylko przybliżyć w pionie tzn. pionowo w dół, nie da się tak unieść kamery, żeby widzieć to drugie piętro od dołu. Przy próbach momentalnie widok się podnosi i obserwujemy scenę z poziomu piętra.

anie_1981
22.05.2012, 23:11
Są jeszcze klawisze Q i E, one odpowiadają za wysokość kamery. Używa się ich tylko w trybie TAB. Można też wtedy korzystać z klawiszy W\A\S\D, jako klawiszy kierunkowych.

Anulaa89
23.05.2012, 15:01
Dodam od siebie, że jak nie miałam sufitu na najwyższym piętrze czyli pod dachem to też zawsze było widać niebo. Także nie chcę skłamać ani nikogo wprowadzać w błąd - bo może coś mi się pokićkało. Więc możliwe, że musisz podłogę dorobić na "dachowym" piętrze dorobić. Przecież sam się nie zrobi. I tak jak pisze @anie_1981 klawisze Q i E.

Hallgerd
27.05.2012, 17:59
Dziękuje pięknie. Klawisze Q i E są boskie. Wjeżdżamy na najwyższy dostępny poziom (nad dachem) potem TAB i zjeżdżamy Q. Widać wszystko. Nawet nad schodami nie ma nieba tylko 2 piętro. Nawet dach jest widoczny jako skośny dach (szkoda, że nie da się mu zmienić stylu. Taki ciemno szary jest)

Pink Panther
27.05.2012, 18:38
Mam pytanko odnośnie rozdzielczości.

Niedawno zmieniłem sobie monitor. Daruję sobie wyżalenie się, że jest malutki :/ Chciałem spytać, w jaki sposób zmienić rozdzielczość gry TS3. Moje Simsy wydają mi się jakieś takie spłaszczone (i cała gra też). Tak to jest, jak człowiek przesiada się z kwadraciaka na monitor panoramiczny. Co prawda nie mogę się przyzwyczaić, ale muszę...

Ilona
27.05.2012, 19:09
16:9 jest rozdzielczość panoramiczna,próbuj w opcjach,a dojdziesz do takiej,jaka Ci odpowiada,ja potrzebowałam 3m-cy,żeby przyzwyczaić się z kwadratowego monitora na panoramiczny

Pink Panther
27.05.2012, 19:11
Dzięki bardzo ;) Mam nadzieję, że przyzwyczaję się dość szybko.

shan
08.06.2012, 21:45
Od jakiegoś czasu gram pewną rodziną stworzoną przeze mnie. Wszystko było pięknie, dopóki podczas grania, gra nie przycinała się co kilka sekund. Jest to bardzo irytujące, dzieję się tak od kilku dni. Usuwałem cache, zmieniałem detale na niższe, lecz nic nie pomogło. Na innych save' ach jest w porządku.

8gb RAM, procesor 3,6ghz x4, grafika 1gb, dysk 640gb. Proszę o pomoc :)

Szukałem podobnego tematu, lecz w żadnym nie znalazłem odpowiedzi...

Anulaa89
09.06.2012, 12:38
Jeżeli długo grasz rodziną tj od dawna, nie nadpisuj często tego pliku zapisu. Rób nowy zapis tj Używaj opcji Zapisz jako i zmieniaj nazwy. Może to coś da. Wtedy jest szansa, że nie powstanie dużo błędów lub co gorsza uda się uniknąć nieuniknionej (nie zawsze ale jednak zdarza się) po jakimś czasie niemożności grania w ogóle tą rodziną. Ja miałam podobnie im dłużej grałam rodziną tym bardziej zmulało. Aż w końcu wogóle nie dało się grać. Odkąd robię często nowy zapis to tak się nie dzieje.

shan
09.06.2012, 13:27
Dziękuje za chęć do pomocy. Zrobiłem inaczej, przeniosłem rodzinę do innego miasta i problem zniknął :) Gram tą rodziną od 2-3 tygodni, inną grałem ponad rok na tym samym zapisie, a szło gładko, bez żadnych problemów... Jeszcze raz dziękuje :)

zuzapets
09.06.2012, 21:35
Mam pytanie?
Jak się cofa zapis gry? najlepiej jeśli mi dacie z fotami to będę wiedzieć oco kamon :D

Björk
10.06.2012, 06:59
Mam pytanie?
Jak się cofa zapis gry? najlepiej jeśli mi dacie z fotami to będę wiedzieć oco kamon :D

Może bez zdjęć, ale postaram się jasno :)

Wchodzisz w folder "Moje Dokumenty" później odpowiednio w "Electronic Arts" > "The Sims 3" > "Saves"

Albo: C:\Users\Nazwa Użytkownika\Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Saves

Tutaj są różne foldery z nazwami Twoich miast, np. Starlight Shores.sims3ale jest także Starlight Shores - sims3.backup.

Jak Twoje miasto nazywa się Kraków, to będziesz miała Kraków.sims3 i Kraków.sims3.backup.

Teraz weź fodeler "Kraków.sims3" przenieś na przykład na pulpit, albo jak chcesz to możesz go wykasować ;) a na tym drugim - czyli "Kraków.sims3.backup" kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz "Zmień nazwę" i zmień nazwę na Kraków.sims3.

zuzapets
10.06.2012, 08:50
ok dziękuję ci Bjork jestem ci wdzięczna :)

zuzapets
10.06.2012, 20:06
Mam jeszcze jedno pytanko?
Mój jednorożec nie może się wydostać czyli stoi przed domem i wpisałam kod resetsim ale nie pomogło chciałam użyć kodu moveobject on ale nie działa czy mógłby mi ktoś w tej sytuacji pomóc? :D

ultraviolence
11.06.2012, 15:06
Mam jeszcze jedno pytanko?
Mój jednorożec nie może się wydostać czyli stoi przed domem i wpisałam kod resetsim ale nie pomogło chciałam użyć kodu moveobject on ale nie działa czy mógłby mi ktoś w tej sytuacji pomóc? :D

Może coś blokuje mu drogę? Cóż, znam ten ból, bo sama mam podobny przypadek w jednej rodzinie. Koń może swobodnie biegać po parceli, jednak nie może stamtąd wyjść, co z kolei powoduje, że moi simowie muszą zapomnieć o konnych przejażdżkach. Dodam, że posiadam tę złotą bramę otwieraną automatycznie (doszła bodajże w Po Zmroku). Brama cały czas jest otwarta, ale koń wciąż tkwi na parceli mieszkalnej, mimo poleceń, które mu wydaję.

zuzapets
11.06.2012, 15:13
właśnie to samo mam u siebie i nie mogę go przenieść nawet kodem moveobject bo już u mnie nie działa :/

ultraviolence
11.06.2012, 15:20
właśnie to samo mam u siebie i nie mogę go przenieść nawet kodem moveobject bo już u mnie nie działa :/
Spróbuj przeprowadzki, może to jest jakieś wyjście? Mnie to generalnie nie przeszkadza, bo rzadko gram tą rodziną, ale tak czy inaczej problem istnieje i wypadałoby go jakoś rozwiązać.

Aha, kodu nie testowałam w tym przypadku, więc nie mam pojęcia czy u mnie działa.

zuzapets
11.06.2012, 15:49
ok dzięki :)

CuteDream
13.06.2012, 20:28
Hej, mam pytanie
Czy Wy też tak macie, że w mieście po jakimś czasie simy (noworodki-dorośli), giną w niewyjaśnionych okolicznościach ze swoich rodzin, czy tylko ja takie coś mam? W ogóle nie mam żadnego konkretnego postępu historii - żadnych nowych rodzin, dzieci, ślubów, tylko umierają *.*

Hallgerd
13.06.2012, 21:54
Ja mam problem ze schodami. Mam lokal, gdzie schody modułowe są ustawione jedne na drugich. Kiedyś normalnie działały, ale bardzo dawno nie grałam w tym miejscu. Dzisiaj jedna z moich Simek tam pojechała. Do piwnicy zeszła normalnie, ale nie umiała wyjść. Podchodziła do góry schodów, zawracała i schodziła na dół. I tak w kółko, dopóki nie usunęłam schodów nad nimi prowadzących na piętro. Zepsuł to któryś z dodatków? Czy ktoś u siebie coś takiego zauważył i wie jak naprawić bez gruntownej przebudowy lokalu?

ultraviolence
14.06.2012, 10:54
Ja mam problem ze schodami. Mam lokal, gdzie schody modułowe są ustawione jedne na drugich. Kiedyś normalnie działały, ale bardzo dawno nie grałam w tym miejscu. Dzisiaj jedna z moich Simek tam pojechała. Do piwnicy zeszła normalnie, ale nie umiała wyjść. Podchodziła do góry schodów, zawracała i schodziła na dół. I tak w kółko, dopóki nie usunęłam schodów nad nimi prowadzących na piętro. Zepsuł to któryś z dodatków? Czy ktoś u siebie coś takiego zauważył i wie jak naprawić bez gruntownej przebudowy lokalu?

Nie wiem czy akurat w tym tkwi przyczyna, ale warto spróbować. Polecam przejrzenie tego tematu: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61965

Spectrum
14.06.2012, 12:27
Hej, posiadam mod Nrass StoryProgression. Jest świetny, ale mam jeden problem. Mianowicie po każdym ponownym wejściu do gry relacje simów się resetują. Następuje to po komunikacie, że postęp historii Nrass włączony (czy coś podobnego). Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Niestety na tą chwile jestem zmuszony odinstalować tego moda.

edit: po dłuższych zmaganiach problem został rozwiązany, pytanie nie jest aktualne.
Problemem w tym przypadku był mod overwatch.

Adamsims
20.06.2012, 10:08
Witam, na ulicy przed domem nonstop stoi samochód mojej simki, który zarazem jest w wyposażeniu, moge nim tylko wrócić do domu(zadanie po chwili znika), lecz gdy klikne by simka gdzieś podróżowała to wsiada do tego samochodu i jedzie, lecz on również na środku ulicy staje gdy dojedzie na miejsce i dalej jest opcja tylko powrotu. Jakaś przyczyna? Nie moge usunąć tego auta.

Probs
20.06.2012, 10:32
Od około tygodnia zacząłem grę w trójkę więc sypnę na początek :

1. Nie ma kodu na wszystkie potrzeby, jest jakiś obiekt do pobrania typu mod booster (sims 1) ?
2. Czy jak z kimś się pobiję to czy ten ktoś będzie mi wywalał śmietnik jak w dwójce ?
3. Czy jak się wykąpie u kogoś w basenie to nic się nie stanie ?
4. W rozmiarach parceli max. mam 64x64. Na rysunku nie zajmuje ta parcela całej siatki. Czy jakieś dodatki są potrzebne aby mieć większe parcele czy po prostu tak jest ?

anie_1981
20.06.2012, 12:53
1. Wpisujesz kod: TestingCheatsEnabled true, i możesz przesuwać dowolnie paski potrzeb. Jeśli chcesz, by potrzeby nie spadały, to klikasz z SHIFT'em na skrzynkę pocztową i wybierasz "Potrzeby statyczne".
2. Chyba nie, a przynajmniej się z czymś takim nie spotkałam.
3. Nic. Możesz wchodzić na podwórka niezamieszkanych ( i zamieszkanych też) domów i się tam kąpać w basenie....
4. Nie do końca rozumiem pytanie, ale 64x64 to maksymalny rozmiar działki, nie ma większych.

Probs
20.06.2012, 13:12
Serdeczne dzięki.
ad.4 Chodzi o to, że na okienku parceli 64x64 nie są zaciemnione wszystkie kratki więc myslałem, że można mieć jakieś 80x80 ^^ Szkodaaa.....

A gdzie są zapisane gry z miastem, rodziną, osiągnięciami żebym cały folder sobie zabezpieczył czy wrzucił np. po przeinstalowaniu?

ultraviolence
21.06.2012, 11:59
A gdzie są zapisane gry z miastem, rodziną, osiągnięciami żebym cały folder sobie zabezpieczył czy wrzucił np. po przeinstalowaniu?

Folder Saves z Moich Dokumentów.

Kicaj
22.06.2012, 10:04
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce i czy pytanie nie padło, jednak proszę o pomoc.
Pobrałam domek (od Anulaa89). Niestety gra nie chodziła mi po tym zbyt dobrze i usunęłam go z Folderu. W grze go nie ma, ale obiekty z niego pozostały. Nie ma ich w lancherze. Brakuje mi pomysłu gdzie mogę je znaleźć i jak usunąć.
Pomóżcie:)

anie_1981
22.06.2012, 18:46
Obiekty zainstalowały się do folderu DCCache. Jeżeli nie masz innych dodatków w formie sims3pack, to możesz po prostu usunąć cały ten folder.

Kicaj
22.06.2012, 20:29
No właściwie mam całkiem sporo takich dodatków. W tym folderze dziwnie to wygląda, ale pokombinuje. Dzięki!

Anulaa89
22.06.2012, 20:59
Można mieć większy rozmiar parceli (jak większy to nie wiem) ale można używając Awesomemoda - wpisujesz specjalny kod i dodaje się nam w edycji miasta nowy rozmiar.

kicaj0303 możesz podać mi nazwę domu? A apropos to każdy jest testowany na świeżej grze i nie miałam nigdy problemów z działaniem. Moja gra chodzi bardzo dobrze :P Jeżeli masz słaby komp to może był po prostu przeładowany dodatkami z netu i dlatego taki problem wyniknął.

Kicaj
23.06.2012, 00:11
Anulaa89 "Stary dąb" bodajże. Domek jest śliczny i nie mam do niego zastrzeżeń;) Po prostu moja skrzynka jest przeładowana dodatkami i ta masa, która doszła z domku przepełniła czarę goryczy:D Chciałam jakoś część usunąć, a część zostawić ale chyba usunę wszystko i poczekam na nowego pc'ta.
Szkoda:(

sebi27
23.06.2012, 09:01
o co chodzi z błędami zapisu nr.12,15 ?

Vanitas
23.06.2012, 11:00
12: Błąd zapisu pliku świata.

15: Inny błąd. Przepraszamy.

Te informacje są w pliku Przeczytaj (mój komputer, dysk z simsami, Electronic Arts, The Sims 3, Support) - na przyszłość zerknij tam lub użyj wyszukiwarki.

sebi27
23.06.2012, 12:51
Szukałem :p a co mam zrobić by gra dobrze działała czyli dało się zapisać grę ?

tallje
23.06.2012, 16:26
Żeby chronić się przed błędami zapisu, często zapisuj grę, ale opcją "Zapisz jako.."- gdzieś czytałam, że to lepiej + ja staram się za bardzo nie grzebać w grze za pomocą kodów. Nie wiem, czy pomoże to coś na błędy zapisu, ale ja po prostu tak mam i już : D

Anulaa89
23.06.2012, 16:36
@sebi27
Kiedy tylko pojawia się błąd, zapis gry jest zapisywany do folderu z rozszerzeniem .bad. Jeżeli znajdziesz go w swoim folderze Saves, usuń ten folder przed kontunuowaniem.

Błąd 12 tak jak mówi Irreplaceable to błąd Zapisu świata, mozna spróbować go rozwiązać w ten sposób:

Używaj opcji "Zapisz jako" i podawaj nową nazwę zamiast nadpisywać plik.
Spróbuj zapisu w Edycji Miasta jak również w trybie życia.
Spróbujj zapisać grę kiedy jest zapauzowana oraz na różnych poziomach prędkości.
Przenieś swój folder Saves na Pulpit.
Nigdy nie używaj opcji "Zapisz i wyjdź". Zawsze najpierw zapisuj grę, a następnie wyjdź z gry bez zapisywania.
Nie używaj spacji oraz znaków specjalnych do nazywania Twoich zapisów gry.
Jeżeli masz dużo rzeczy w wyposażeniu sima, postaraj się zmniejszyć ilość obiektów.
Jeżeli wszystko zawiedzie zamknij swoją grę bez zapisywania i przyróć kopię zapasową.

BŁĄD 15: 15: Błąd otwarcia.

Błąd 15
Występuje wtedy, gdy nie masz wystarczających uprawnień do folderu "Saves". Upewnij się, że masz pełny dostęp do foldery "Saves" oraz, że nie jest on ukryty. Jeżeli nic nie pomaga, uruchom grę jako administrator.

@Irreplaceable teraz numer błędu 17 jest opisany jako inny błąd :D.

Cytaty pochodzą z mojego bloga - tam znajduje sie również obszerniejsza informacja na temat błędów.

@kicaj0303 Tak tak Stary Dąb jest bardzo ciężki dla gry, bo ma dużo CC no i jest na dużej powierzchni. Z mojej strony dodam, że zawsze sprawdzam domy w grze i programami Delphy's Sims 3 Pack Cleaner oraz Dashboardem :). Skoro mówisz, że masz przeładowaną grę dodatkami to to może byc przyczyna niestety.

Olson
23.06.2012, 22:16
Grałam sobie dzisiaj w Simsy, wszystko pięknie cacy. Zrobiłam domek, włączyłam już normalnie tryb życia, adoptowałam psa i zmieniałam go sb w CASie, a tu oczywiście grę przerwało. Na szczęście zapisałam moje dzieło także stratna nie jestem. Ale. Dałam sobie spokój z grą na tamten moment. Teraz wchodzę na kompa, chcę pograć, a tu lipa. :( Launcher się nie włącza. Mógłby ktoś mi coś poradzić? Będę wdzięczna.

Vanitas
24.06.2012, 07:43
Włącz grę z dysk z simsami-Electronic Arts-The Sims 3-Game-Bin-TS3W

Olson
24.06.2012, 09:34
Działa. :) Dzięki wielkie.

sebi27
25.06.2012, 14:39
Nic z propozycji rozwiązania problemu nie pomogło go rozwiązać :(

Trykuu.
25.06.2012, 15:11
Mój problem wyglada następująco. Chodzi o okulary które zamiast na nosie są .... niżej :P
Jest tak ze wszystkimi okularami o.O

http://img507.imageshack.us/img507/8223/screenshot329.png (http://imageshack.us/photo/my-images/507/screenshot329.png/)

edit: problem już rozwiązany, ponieważ simkę robiłem już trochę i uzywałem slidera na wysokosc okularow, ostatnio go usunalem co jak widac spowodowalo mi ten blad:D

Probs
28.06.2012, 13:48
"Nie znaleziono danych gry The Sims 3. Narzędzie Stwórz Świat - Beta może nie działać prawidłowo" ? Ktoś wie co mam zrobić ?

EA w ogóle nie postarało się nad Sims 3. Fatalne błędy, bugi w grze, awarie itp.
BEZNADZIEJNIE im wyszło Sims 3 pod względem działania.

Pomoże mi ktoś do 2013 roku ?

Ebony
07.07.2012, 20:30
Otóż dzisiaj ponownie zainstalowałam podstawkę do trójki. Niestety, gra przycina się (wiecie, takie króciutkie "zamrożenie"). W sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jeszcze niedawno miałam podstawkę + 3 dodatki i gra chodziła idealnie.
A więc - wie ktoś może co jest tego powodem? A może to normalne (na komputerach się nie znam, przyznaję)?

Synestezyjna
16.07.2012, 17:55
Witam mam dość poważny problem. Dzisiaj ładując rodzinę wyskoczył mi komunikat "Wystąpił poważny błąd w czasie wczytywania 'Sunset Valley.sims3'. Zaleca się wyłączenie aplikacji i włączenie jej ponownie. Próbowałam 3 razy i nic. Próbowałam również tego :
1. Wejdź w Electronic Arts\The Sims 3\Saves\.
2. Znajdź plik: Sunset Valley.sims3 oraz Sunset Valley.sims3.backup.
3. Przenieś gdzieś lub usuń plik Sunset Valley.sims3.
4. Zmień rozszerzenie pliku Sunset Valley.sims3.backup na:Sunset Valley.sims3.
ale nic to nie dało dalej to samo. Powiem dla wiadomości, że mam również problem z aktualizacją 1.36 bo mimo tego, że wyskakuje mi okienko o dostępnej aktualizacji wciskając ok nic się nie dzieje i bez przerwy wyskakuje mi okienko o aktualizacji. Wcześniej z grą nie było problemów tylko teraz i z tą aktualizacja też. Proszę o pomoc

ikspee
19.07.2012, 16:11
Od dzisiaj mam nowy komputer i właśnie biorę się za instalowanie simsów. Na starym komputerze miałem już sporą kolekcję obiektów z internetu, pakietów z sims store i oczywiście zbudowanych domów. Nie chcę tego wszystkiego stracić i grać na 'gołej' MAXISowskiej wersji gry. Czy może mi ktoś napisać skąd mam skopiować pliki, aby przenieść ww. rzeczy na nowy komputer, do nowo zainstalowanych simsów?

Björk
19.07.2012, 17:35
Skopiuj na nowy komp folder Electronic Arts z Moje Dokumenty (w Win7 Dokumenty)

Meona
20.07.2012, 07:21
Mój sim jako dziecko bawił się w berka. Teraz bez przerwy biega. Nawet jak zmienię Automatycznie na Idź on i tak swoje. Myślałam, że z tego wyrośnie jak stanie się nastolatkiem, ale nic z tego. Resetsim też nie działa. Co robić? Już mi będzie do końca życia tak biegał -.-?

Meggie
20.07.2012, 07:32
Jeśli tak bardzo Ci to przeszkadza, możesz spróbować przeprowadzić rodzinę do innego domu. Jest to sposób działający na wiele błędów dotyczących naszych simów, jednak nie wszystkich. Zawsze warto spróbować ;)

drezz
20.07.2012, 09:40
Czy pliki packages z nowymi ubraniami, fryzurami itp podmieniają, któreś ze starych czy są dodawane do reszty?

suomii
20.07.2012, 10:01
Są dodawane do reszty.

drezz
20.07.2012, 11:53
a czy moge usunac pliki sims3pack z folderu downloads po ich zainstalowaniu w launcherze?

Meggie
20.07.2012, 12:21
Możesz ;) Ale według mnie łatwiej skasować je z lauchera, bo widzisz, co kasujesz, a automatycznie skasują się także z folderu. Chyba, że chcesz skasować wszystko ;)

drezz
20.07.2012, 21:52
znacie jakiś mod, który pozwala w każdej chwili rozebrać sima do rosołu? :D tzn mam na myśli opcję typu klikam na mojego sima a następnie "Zmień strój" itp coś w tym stylu.

Aperlaxive
21.07.2012, 22:25
Witam mam dość poważny problem. Dzisiaj ładując rodzinę wyskoczył mi komunikat "Wystąpił poważny błąd w czasie wczytywania 'Sunset Valley.sims3'. Zaleca się wyłączenie aplikacji i włączenie jej ponownie. Próbowałam 3 razy i nic. Próbowałam również tego :
1. Wejdź w Electronic Arts\The Sims 3\Saves\.
2. Znajdź plik: Sunset Valley.sims3 oraz Sunset Valley.sims3.backup.
3. Przenieś gdzieś lub usuń plik Sunset Valley.sims3.
4. Zmień rozszerzenie pliku Sunset Valley.sims3.backup na:Sunset Valley.sims3.
ale nic to nie dało dalej to samo. Powiem dla wiadomości, że mam również problem z aktualizacją 1.36 bo mimo tego, że wyskakuje mi okienko o dostępnej aktualizacji wciskając ok nic się nie dzieje i bez przerwy wyskakuje mi okienko o aktualizacji. Wcześniej z grą nie było problemów tylko teraz i z tą aktualizacja też. Proszę o pomoc

W The sims 2 świadczyło by to o zepsuciu otoczenia... Nie mam pewności jak jest w 3. A może masz jakiś wadliwy dodatek? Spróbuj zagrać bez zawartości zmodyfikowanej. Wwal aktualizacje. Ewentualnie przeskanuj dysk antywirem. Jak to nie pomoże czeka Ciebie reinstalka;(

Meona
27.07.2012, 16:31
Mój sim jako dziecko bawił się w berka. Teraz bez przerwy biega. Nawet jak zmienię Automatycznie na Idź on i tak swoje. Myślałam, że z tego wyrośnie jak stanie się nastolatkiem, ale nic z tego. Resetsim też nie działa. Co robić? Już mi będzie do końca życia tak biegał -.-?

Ktoś mi pomoże z tym bieganiem? Denerwujące to jest. Przeprowadzka nie pomogła. Kurczę..

Meggie
27.07.2012, 17:43
To spróbuj przełączyć rodzinę, a potem wrócić do tej. Ja tak miałam z Liamem, ciągle biegał właśnie i potem poszłam do Connorsów, a kiedy wróciłam do nich to już nie biegał ;)

anie_1981
27.07.2012, 23:04
znacie jakiś mod, który pozwala w każdej chwili rozebrać sima do rosołu? :D tzn mam na myśli opcję typu klikam na mojego sima a następnie "Zmień strój" itp coś w tym stylu.

http://modthesims.info/d/466782

Trykuu.
02.08.2012, 21:28
Otóż zainstalowałem sobie ten mod, na slidersy
http://awtmk.blogspot.fi/2010/07/slider-hack.html
a teraz gra nie chce mi się w ogóle uruchomić. Co zrobić aby ten mod zadziałał? :)

anie_1981
02.08.2012, 22:03
Poszukać odpowiedniej wersji suwaków dla Twojej wersji gry.

tfp
03.08.2012, 10:03
Witam!
U mnie jest taki problem. Po zakupie i zainstalowaniu The Sims Pokolenia główna gra The Sims 3 nie uruchamia się, czasem jakby komputer nie widział nawet płyty, a Pokolenia po około 20 minutach zawieszają się. Ja można rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam

Levkoni
03.08.2012, 10:10
Jak to główna gra TS3 się nie uruchamia? Przecież po zainstalowaniu Pokoleń odpalasz grę z ikonki Pokoleń. A skoro wywala Cię po 20 minutach gry, to albo masz jakieś niekompatybilne dodatki fanowskie, wtedy musisz przeszukać i wywalić, potem ewentualnie zainstalować aktualne, albo spróbuj zaktualizować grę wszystkimi potrzebnymi łatkami. Jeśli to pirat - to tutaj niestety często bywają takie cyrki, wiem bo jak nie zarabiałem to sam musiałem polegać na piratach ;] Spróbuj też zainstalować pewne dwa programiki z tego tematu http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=63365 i postępuj zgodnie z instrukcją użytkowniczki.

tallje
05.08.2012, 13:31
znowu ja, dzień dobry.
właściwie to nie mam pojęcia od kiedy mam ten problem, ani dlaczego. Grę już reinasalowałam, nic nie dało. A otóż, kiedy wkładam płytkę Zwierzaków, chwilę nic się nie dzieje, a potem pojawia się ostrzeżenie, że jeśli chcę ODINSTALOWAĆ tą grę to to i tamto może nie działać prawidłowo a na koniec "Czy na pewno chcesz odinstalować The Sims 3: Zwierzaki?' Tyle że je nie chcę, ba, ja nawet nic nie robię :| Od kiedy zainstalowałam paczkę 3booter+ FPS Limiter przestałam zwracać na to uwagę- od razu po włożeniu płyty włączałam 3booter'a i informacja o odinstalowaniu nawet nie zdążała się pojawić. No i jeszcze jedno, nie działają mi okazje, tzn. w AP. Nie mam bladego pojęcia jak jest w innych miastach, ale przeczuwam że tak samo.

anie_1981
05.08.2012, 13:55
Sprawa 1: Wkładając płytę do napędu wciśnij i przytrzymaj klawisz SHIFT. Dopiero jak płyta przestanie się kręcić, puść klawisz. Taki "numer" służy do wyłączenia automatycznego startowania płyty.

Sprawa 2: Sprawdź, czy w ustawieniach nie masz przypadkiem włączonej opcji "Stłumienia okazji". Żeby mieć okazje, trzeba to "odhaczyć".