PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

tallje
06.08.2012, 17:28
sposób 1: i to się już zapiszę, czy muszę to robić zawsze jak wkładam płytę?

sposób 2: nie, nie mam. wczoraj chyba nawet sprawdzałam i mam niezaznaczone.

no i dzięki! <3 wiedziałam że jesteś szybka, ale nie myślałam że aż tak : D

anie_1981
06.08.2012, 18:46
Jeśli chodzi o to automatyczne uruchamianie płyty, to za każdym razem jak wkładasz płytę, to musisz wciskać shift.

Levkoni
06.08.2012, 21:05
A ja się zapytam Ciebie albo kogoś kto wie, jak wyłączyć w Story Progression powiadomienia? Bo mnie to irytuje, że o byle gów*** mnie informuje gra, a to że Marney zdobył punkt umiejętności, a to że ta się spóźniła do pracy, a to że tamten nauczył się grać na pianinie :P

anie_1981
06.08.2012, 22:18
Klikasz na Komputer lub Ratusz, wybierasz ustawienia podstawowe i tam na samym dole będzie coś w stylu "historie", ustawiasz na "Żaden".

Levkoni
06.08.2012, 22:23
Aaaa no właśnie, już nie pamiętałem jak to się robi bo dawno nie używałem, dzięki :rolleyes:

Pink Panther
07.08.2012, 16:52
Pomoże mi ktoś?
Kupiłem sobie ten (http://pl.store.thesims3.com/setsProductDetails.html?productId=OFB-SIM3:37984&purchaseHistoryStartAt=0&back=purchaseHistory) zestaw ze Store. Teraz chciałem go pobrać, klikam na niebieski przycisk pobierz i nic się nie dzieje :( Co zrobić?

Korzystam z Opery, mam Windows 7, ale zawsze normalnie pobierało (z Mozilli, ale pobierało).

e: Już nie ważne, ale zostawię post, gdyby ktoś miał podobny problem - w moim przypadku wystarczyło pobrać przez IE ;) Jednak nie jest taki zły, jak pozwala mi pobierać dodatki :D

anie_1981
07.08.2012, 17:38
Miałam ten sam problem z Operą. Ona nie obsługuje zewnętrznych programów i koniec. Musisz spróbować spod innej przeglądarki, IE, lub Mozilli właśnie. Przez jakiś czas musiałam się męczyć z Operą, bo Mozilla zawieszała mi totalnie kompa, tak że musiałam wciskać przycisk reset na kompie. Na szczęście po wydaniu nowszej Mozilli problem minął i mogę znowu używać jedynie słusznej przeglądarki... Mozilli właśnie :D

zuzapets
11.08.2012, 10:01
Mam pytanko? otóż tak:
Chciałam zrobić 4 simy z 4 ich zwierzakami i po ukończeniu 1 sima miałam się zabrać za zwierzaka ale mnie wywaliło do pulpitu i jak się usuwa pobranych simów i zwierzaki?

Frezja
11.08.2012, 13:57
Mam mały problem. Nie wiem czy taki temat już był, jeśli tak to przepraszam. :)
Oto mój problem (a nie za bardzo się na tym znam). Ściągnęłam sima z giełdy wymiany. W menu startu gry w zakładce pobrane jest ten sim. I tam zaznaczam ten kwadracik i klikam "Instaluj". On się instaluje do końca, pojawia się komunikat, że został pomyslnie zaistalowany w grze. Jest też potem obok ta ikonka, że jest w grze. I wszystko pięknie... Tyle, że w grze go nie ma. :(( Ani w gotowych rodzinach, ani w CASie w gotowych simach. Kiedy wyjdę z gry nie ma tej ikonki, która oznacza że plik jest zainstalowany i muszę go instalować od nowa, a potem znowu go nie ma. I tak w kółko. Co mam zrobić, żeby w końcu zaistalował się na stałe? :|

@Edit: Właśnie zauważyłam, że na giełdzie wymiany w opisie tego sima jest informacja, że niektóre elementy mogą nie pojawić sie w grze. Czy to jest powód tego że nie chce się zainstalować? I co zrobić, żeby jednak dało się go wsadzić do gry, nawet bez tych elementów?

Ejak
13.08.2012, 15:15
O co chodzi ?

Uruchamiam grę (menu) i wyskakuje:

Błąd skryptu

Wystąpił błąd w skrypcie na tej stronie

Wiersz - 18
Znak - 1
Błąd - Błąd Składni
Kod - 0
URL - http://store.thesims3.com/api/user/balance?locale=pl_PL&callback=updateBalanceCallBack

Czy chcesz kontynuować uruchomienie skryptu na tej stronie ?
Tak/Nie

Frezja
13.08.2012, 17:38
Ejak, mi ten błąd też wyskakuje, ale w niczym on nie przeszkadza. Ja wyłączam ten komunikat i normalnie włączam grę.

Mam mały problem. Nie wiem czy taki temat już był, jeśli tak to przepraszam. :)
Oto mój problem (a nie za bardzo się na tym znam). Ściągnęłam sima z giełdy wymiany. W menu startu gry w zakładce pobrane jest ten sim. I tam zaznaczam ten kwadracik i klikam "Instaluj". On się instaluje do końca, pojawia się komunikat, że został pomyslnie zaistalowany w grze. Jest też potem obok ta ikonka, że jest w grze. I wszystko pięknie... Tyle, że w grze go nie ma. :(( Ani w gotowych rodzinach, ani w CASie w gotowych simach. Kiedy wyjdę z gry nie ma tej ikonki, która oznacza że plik jest zainstalowany i muszę go instalować od nowa, a potem znowu go nie ma. I tak w kółko. Co mam zrobić, żeby w końcu zaistalował się na stałe? :|

@Edit: Właśnie zauważyłam, że na giełdzie wymiany w opisie tego sima jest informacja, że niektóre elementy mogą nie pojawić sie w grze. Czy to jest powód tego że nie chce się zainstalować? I co zrobić, żeby jednak dało się go wsadzić do gry, nawet bez tych elementów?

Pomoże mi ktoś? :|

Fisia
15.08.2012, 20:41
Ja z kolei mam trochę dziwaczny problem. Sterowałam simką, która była duchem. W pewnym momencie mi się znudziło i dałam jej ambrozję. Simka wygląda już normalnie, ale nadal porusza się jak duch! Kod 'resetsim' nie pomógł. Dałam jej drugą ambrozję - też nie. A co dziwne, tak się dzieje tylko w okolicy, w której mieszka - w Shang Simla itp. porusza się jak sim. O co chodzi?

tallje
15.08.2012, 20:51
Fisia- próbowałaś ją wyprowadzić z domu i wprowadzić do nowego?

Fisia
16.08.2012, 09:25
Hm, jeszcze nie, ale spróbuję. Jak się uda, to powiem :)
Aa, zapomniałam jeszcze dodać, że kiedy rodzina widzi tę simkę ma wspomnienie, że właśnie zobaczyli ducha, ale sama simka nie ma swojego nagrobka w wyposażeniu.

edit: skopiowałam sobie rodzinkę i przeniosłam do Bridgeport (planowałam, żeby to zrobić, bo przez brak Kariery nie mogłam ustawić pustych parcel w Sunset Valley, na których mogłabym postawić kluby) i simka porusza się normalnie :) Trochę inaczej zastosowałam się do Twojej rady, ale dziękuję ^^

easey
16.08.2012, 10:18
O co chodzi ?

Uruchamiam grę (menu) i wyskakuje:

Błąd skryptu

Wystąpił błąd w skrypcie na tej stronie

Wiersz - 18
Znak - 1
Błąd - Błąd Składni
Kod - 0
URL - http://store.thesims3.com/api/user/balance?locale=pl_PL&callback=updateBalanceCallBack

Czy chcesz kontynuować uruchomienie skryptu na tej stronie ?
Tak/Nie

Ja też mam takie coś. Ale to w niczym nie uszkadza gry? <panikujepanikuje>

BlackBerry
16.08.2012, 10:30
Ja też mam takie coś. Ale to w niczym nie uszkadza gry? <panikujepanikuje>

Ja też miałam to 'coś' i jakoś nie uszkadzało mi to gry, więc chyba nie ma się czego bać może po prostu błąd w wyświetleniu strony :| ?

malaMi
16.08.2012, 17:18
Hejka, właśnie zauważyłam u siebie że po zapisaniu rodziny lub rodziny z domem do biblioteki i wczytaniu jej w innym otoczeniu giną mi ryby. Wszystko jedno czy ryby były w wyposażeniu sima, czy w akwarium w domu, czy też w akwarium w wyposażeniu domu, zawsze po załadowaniu w nowym otoczeniu ich nie ma :(

Czy Wy tez tak macie, czy to u mnie jest jakiś błąd?

Dodam jeszcze że były to rybki urodzone w niewoli, więc tym bardziej mi ich szkoda...

Pink Panther
16.08.2012, 17:26
Co do Waszego problemu ze skryptem (wiersz 18 bla bla bla), to w niczym nie przeszkadza ;) Mi się wydaje, że jest to błąd wyświetlania strony, bo brakuje czegoś tam w jakimś tam dokumencie w FTP. Może to naprawić tylko EA, więc trzeba czekać. A grać można bez obaw, bo Store nie jest bezpośrednio związane z działaniem gry (a po linku od Ejak domyślam się, że błąd obejmuje działanie jakiegoś tam czegoś ze Store). Jednak Store działa, bo jest problem tylko z wyświetlaniem czegoś w Menu Startu TS3 :)

Rozumiecie? :D

easey
17.08.2012, 10:00
E... no chyba tak, ja już się bałam że to jakiś poważny błąd u mnie...;D

Pink Panther
17.08.2012, 11:23
Bez obaw, to żaden poważny błąd - tak w skrócie, gdybyś ktoś nie rozumiał moich wypocin wyżej, bo trochę bez składni chyba napisałem :D

Fisia
18.08.2012, 22:31
Ranyyy, nie wytrzymam z tą grą. Dopiero co z jednym problemem jakoś sobie poradziłam, to już pojawia się następny. Tym razem po zainstalowaniu ''Kariery'' (wszystko poszło pomyślnie, jakoś się udało) kazałam simce rysować szkice. I moim oczom ukazuje się jakże piękny widok:
http://img195.imageshack.us/img195/9973/missingtexturet.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/195/missingtexturet.jpg/)
Jednak chyba nie wszystko poszło zgodnie z planem. Tak jest zarówno przy planowaniu wnętrz jak i przy projektowaniu nowych ubrań, przy zwykłym szkicowaniu obraz się pojawia. Na początku myślałam, że to jakiś projekt (xD) bo podczas szkicowania stawał się coraz wyraźniejszy, ale jak mi simka narysowała drugie takie coś, to już wiadomo, coś jest nie tak. I pytanie brzmi: co? I czy da się to jakoś naprawić? Błagam, tylko nie reinstalka, bo nieźle się natrudziłam żeby Karierę zainstalować.

Shattered - dziękuję za wiadomość, przynajmniej nie muszę tego odinstalowywać. Da się z tym żyć, a na grę nie ma większego wpływu.

Shattered
19.08.2012, 09:47
Fisia, mam ten sam problem. Reinstalka nie pomogła. Nie znalazłam rozwiązania, więc usunęłam Karierę

BlackBerry
19.08.2012, 14:08
Miałam ten sam problem.. Prawdopodobnie to sprawa modów, które są niezgodne z wersją gry, usunęłam mody i problem zniknął.

Fisia
19.08.2012, 18:21
To ja nie wiem co się u mnie dzieje, gram ''na czysto'', nie mam żadnych ściągniętych rzeczy oprócz jedynego zestawu do sypialni (ściągniętego ok 2 lata temu) i jedną szminkę pobraną w tym samym czasie. To nie wiem, grę mam aktualną, żadnych aktualizacji nie trzeba...

BlackBerry
19.08.2012, 19:35
To nie mam pojęcia :/ u mnie ten problem jak już mówiłam był za sprawą modów. A ten zestaw od sypialni jest w folderze mods ?

Kicaj
20.08.2012, 11:47
Mam problem. Zainstalowałam aktualizację ze store (zapomniałam się i kliknęłam tak-,-). Teraz w trybie budowania lub tworzenia pokazują mi się ciuchy/meble do kupienia w store. Strasznie jest to irytujące, a nie wiem jak się tego pozbyć. Można jakoś odinstalować tę aktualizację? Da się jakoś to wyłączyć?
Help:(

Björk
20.08.2012, 12:46
Mam problem. Zainstalowałam aktualizację ze store (zapomniałam się i kliknęłam tak-,-). Teraz w trybie budowania lub tworzenia pokazują mi się ciuchy/meble do kupienia w store. Strasznie jest to irytujące, a nie wiem jak się tego pozbyć. Można jakoś odinstalować tę aktualizację? Da się jakoś to wyłączyć?
Help:(

W opcjach gry w menu opcje internetowe można odhaczyć to wyświetlanie zawartości store, ale nie pamiętam jak to się nazywa dokładnie - bo można nie wyświetlać w ogóle trybu zakupu, ale też tych polecanych dodatków :)

Kicaj
20.08.2012, 16:32
Dzięki Bjork;) Bez tego dziadostwa jest o wiele lepiej!

Levkoni
25.08.2012, 18:27
Hmmm gdzie mogę znaleźć aktualizacje do gry o numerze 1.34 oraz 1.36? Ma simmprogramms jest tylko do 1.33, a od zainstalowania ZG mam sporo głupich błędów np. znikają mi terminy występów, obniża mi się poziom gwiazdorstwa, po odbywaniu kursu nie mam punktu umiejętności, a miastowe simy, które są w pracy zamiast być w budynku stoją obok i jak się najedzie na nie, to pokazuje się, że nie można im przeszkadzać bo są w pracy. Nie aktualizuję gry przez launchera bo zawsze coś się zrypie. Pomoże ktoś?

ultraviolence
25.08.2012, 19:00
Hmmm gdzie mogę znaleźć aktualizacje do gry o numerze 1.34 oraz 1.36? Ma simmprogramms jest tylko do 1.33, a od zainstalowania ZG mam sporo głupich błędów np. znikają mi terminy występów, obniża mi się poziom gwiazdorstwa, po odbywaniu kursu nie mam punktu umiejętności, a miastowe simy, które są w pracy zamiast być w budynku stoją obok i jak się najedzie na nie, to pokazuje się, że nie można im przeszkadzać bo są w pracy. Nie aktualizuję gry przez launchera bo zawsze coś się zrypie. Pomoże ktoś?
Hmm... Może spróbuj tego?
http://www.strategyinformer.com/pc/patches/sims3/patch.html
EDIT: Tylko od razu mówię, że nie testowane, żeby potem nie było :P Zazwyczaj również aktualizuję grę ręcznie, ale akurat te dwie łaty wgrałam poprzez launchera.

Levkoni
25.08.2012, 20:18
Dzięki, wypróbuję, ten portal to chyba dość spory serwis więc myślę, że nie mają fakeów. Ja poprzez launchera boję się. A jak mam teraz łatę 1.33 to launcher wgra mi 1.34 i 1.36 czy będzie próbował wgrać tylko ostatnią?

beata18ns
26.08.2012, 11:22
Witam, a z kąd mogę pobrać aktualizacje która potrzebna jest do nowej okolicy słoneczne wybrzeże? Pisze, że potrzebuje tej aktualizacji aby móc zainstalować poprawnie tą okolice. Niestety ale launcher pokazuje, że gra jest aktualna. Na stronie store podają jaka aktualizacja jest potrzebna i że jest ona darmowa, niestety nie wyświetla się nic nowego do zaktualizowania, na stronie store w aktualizacjach ostatnia jest już z dawna, napewno nie z przed paru dni. Ma ktoś podobny problem? Może origin nawala - dziś aktualizowałam i nic. Jest jakaś strona z której można pobrać najświeższą aktualizację? Dobija mnie ta gra.. Tyle kasy w bloto

ultraviolence
26.08.2012, 11:35
Dzięki, wypróbuję, ten portal to chyba dość spory serwis więc myślę, że nie mają fakeów. Ja poprzez launchera boję się. A jak mam teraz łatę 1.33 to launcher wgra mi 1.34 i 1.36 czy będzie próbował wgrać tylko ostatnią?
Szczerze - nie mam pojęcia, bo grę aktualizowałam na bieżąco i oba patche wgrywałam osobno :) Wydaje mi się jednak, że najważniejszą łatą jest ostatnia, którą wypuszczono (czyli w tym przypadku 1.36). W większości gier nie trzeba wgrywać starych patchów, gdyż te najnowsze zawierają poprawki ze wszystkich, które dotąd się pojawiły. Myślę, że ta sama reguła dotyczy też simsów.

Witam, a z kąd mogę pobrać aktualizacje która potrzebna jest do nowej okolicy słoneczne wybrzeże? Pisze, że potrzebuje tej aktualizacji aby móc zainstalować poprawnie tą okolice. Niestety ale launcher pokazuje, że gra jest aktualna. Na stronie store podają jaka aktualizacja jest potrzebna i że jest ona darmowa, niestety nie wyświetla się nic nowego do zaktualizowania, na stronie store w aktualizacjach ostatnia jest już z dawna, napewno nie z przed paru dni. Ma ktoś podobny problem? Może origin nawala - dziś aktualizowałam i nic. Jest jakaś strona z której można pobrać najświeższą aktualizację? Dobija mnie ta gra.. Tyle kasy w bloto
Skoro masz wgraną najnowszą aktualizację (1.36), zajrzyj do tego tematu:
http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1570902#post1570902

beata18ns
26.08.2012, 12:20
Nie mam najnowszej ponieważ numery aktualizacji którą wyświetla mi launcher nie zgadzają się z tymi, które powinnam mieć aby zainstalować tą okolice. Niestety launcher podaje że gra jest aktualna.

Potrzebuje tą:
* Uwaga: do działania tej treści niezbędna jest DARMOWA aktualizacja gry w wersji 1.5.0.017000. Dowiedz się więcej. - to jest napisane na stronie store przy tej okolicy.

A u mnie launcher wyświetla jakąś 1.46... Czy coś. Nie pamiętam dokładnie a piszę z telefonu. Wobec tego nie wiem ale to chyba nie ta którą potrzebuje.

W każdym razie już zaglądam do podanego wątku, tak czy siak :)

Przeczytałam podany przez Ciebie temat. Sprawdze czy to zadziała u mnie. Obawiam się jednak, że poprostu nie mam najnowszej aktualizacji, a pisze, że ją mam. Chyba że te numery aktualizacji nie muszą się zgadzać lub każdy ma inny (?) Zobaczymy.

ultraviolence
26.08.2012, 12:28
Nie mam najnowszej ponieważ numery aktualizacji którą wyświetla mi launcher nie zgadzają się z tymi, które powinnam mieć aby zainstalować tą okolice. Niestety launcher podaje że gra jest aktualna.

Potrzebuje tą:
* Uwaga: do działania tej treści niezbędna jest DARMOWA aktualizacja gry w wersji 1.5.0.017000. Dowiedz się więcej. - to jest napisane na stronie store przy tej okolicy.

A u mnie launcher wyświetla jakąś 1.46... Czy coś. Nie pamiętam dokładnie a piszę z telefonu. Wobec tego nie wiem ale to chyba nie ta którą potrzebuje.

W każdym razie już zaglądam do podanego wątku, tak czy siak :)

Jeśli chcesz sprawdzić rzeczywistą wersję gry, zajrzyj pod tę ścieżkę:

[DYSK, NA KTÓRYM MASZ ZAINSTALOWANĄ GRĘ:\The Sims 3\Game\Bin, odszukaj dokument o nazwie "skuversion", otwórz go i zerknij na samą górę :)

beata18ns
26.08.2012, 12:41
Dzięki ! Napewno sprawdzę jak tylko będe na kompie! Jeśli będzie taka jak podaje ea do instalacji tej okolicy to postąpie tak jak w podanym przez Ciebie wątku, a jeśli inna to wówczas mam problem i będe szukać w necie 1.36 do pobrania.
Dzięki za pomoc, dam znać co się okazało.


Sprawdziłam ten plik skuversion i piszę że to wersja : 1.36.45.017002
to nie wiem czy akutalna czy nie ? :|

Levkoni
26.08.2012, 22:48
Szczerze - nie mam pojęcia, bo grę aktualizowałam na bieżąco i oba patche wgrywałam osobno :) Wydaje mi się jednak, że najważniejszą łatą jest ostatnia, którą wypuszczono (czyli w tym przypadku 1.36). W większości gier nie trzeba wgrywać starych patchów, gdyż te najnowsze zawierają poprawki ze wszystkich, które dotąd się pojawiły. Myślę, że ta sama reguła dotyczy też simsów.


Skoro masz wgraną najnowszą aktualizację (1.36), zajrzyj do tego tematu:
http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1570902#post1570902

No właśnie w simach trzeba wgrywać wszystkie łaty po kolei :) Najnowszej nie da się wgrać bez wgrania poprzedniej, to są w pewnym sensie zabezpieczenia przed piratami :P Ale już sobie poradziłem, wgrałem z tej strony co podałaś i działają, dzięki :)

ultraviolence
27.08.2012, 11:15
Sprawdziłam ten plik skuversion i piszę że to wersja : 1.36.45.017002 to nie wiem czy akutalna czy nie ? :|
Tak, gra jest aktualna - mam tą samą wersję.

No właśnie w simach trzeba wgrywać wszystkie łaty po kolei :) Najnowszej nie da się wgrać bez wgrania poprzedniej, to są w pewnym sensie zabezpieczenia przed piratami :P Ale już sobie poradziłem, wgrałem z tej strony co podałaś i działają, dzięki :)
Nie ma sprawy, cieszę się, że działa. Ja w sumie też na tym skorzystałam - przynajmniej dowiedziałam się, jak to naprawdę jest z tymi łatami. Aktualizując trójkę na bieżąco, nie miałam takiej szansy :D

zuzapets
28.08.2012, 13:08
Mam kolejny problem :P otóż jak grałam sobie rodzinką w the sims 3 to po pewnym czasie jak chciałam zapisać grę to mi wyskoczył błąd zapisu 12 i jak sobie z nim poradzić?

Björk
28.08.2012, 14:16
Mam kolejny problem :P otóż jak grałam sobie rodzinką w the sims 3 to po pewnym czasie jak chciałam zapisać grę to mi wyskoczył błąd zapisu 12 i jak sobie z nim poradzić?

Spróbuj "zapisz jako..." i daj inną nazwę zapisu.

zuzapets
28.08.2012, 15:40
oki dzięki bjork :)

Laselight
28.08.2012, 15:54
Błąd zapisu 12 to błąd zapisu plików świata.
Mi wystąpił po zainstalowaniu Zg.
Rady:
1.Zapisuj w widoku miasta
2. Przenieś rodzinę do że starego do nowego miasta np. Z Sv do Sv
3. Błąd podobno występuje często w Bp.
4. Zamknij niepotrzebne programy w tle.
5. Ja dołożyłam na parę dni uszkodzony ram , potem wyjełam uszkodzony i nie mam błędów zapisu.

zuzapets
28.08.2012, 19:07
o super dziękuję ci bardzo Laselight :) będę się stosowała do tego ;D

beata18ns
30.08.2012, 10:34
Ja musze powiedzieć, że pomógł mi ten program unblock i mój problem zniknął :)

Levkoni
30.08.2012, 21:17
Witam

Czy ktoś wie, gdzie w folderze gry mogę znaleźć zapisane rodziny z panelu rodzin w grze? Jest mi to potrzebne, a nie wiem, czy mogę to jakoś skopiować żeby przesłać komuś.

Chloé
30.08.2012, 21:29
Też tego nie mogę znaleźć. Możesz ewentualnie zapisać poszczególnych członków rodziny poprzez edycję w CAS i wysłać jako osobne sztuki, ale nie wiem czy Cię to zadowoli. Wtedy znajdziesz ich w katalogi SavedSims.

Podkomisarz_Bunny
30.08.2012, 23:19
Czy ktoś mógłby mi pomóc z poprawnym zainstalowaniem modu na cenzurę? Trudzę się nad tym i trudzę i ciągle mi nie wychodzi... Ściągnęłam go z Modthesims, wrzuciłam tam gdzie trzeba, później skorzystałam z poradnika z tego forum, wyczyściłam cache i nadal nie działa :/

Björk
31.08.2012, 05:22
Czy ktoś mógłby mi pomóc z poprawnym zainstalowaniem modu na cenzurę? Trudzę się nad tym i trudzę i ciągle mi nie wychodzi... Ściągnęłam go z Modthesims, wrzuciłam tam gdzie trzeba, później skorzystałam z poradnika z tego forum, wyczyściłam cache i nadal nie działa :/

A czy mod pasuje do aktualnej wersji Twojej gry?

Beatrice
31.08.2012, 06:48
Witam

Czy ktoś wie, gdzie w folderze gry mogę znaleźć zapisane rodziny z panelu rodzin w grze? Jest mi to potrzebne, a nie wiem, czy mogę to jakoś skopiować żeby przesłać komuś.

Nie chodzi tutaj przypadkiem o folder Library (tam gdzie jest Downloads) ?

Levkoni
31.08.2012, 10:46
Sprawdzę ten folder jak wrócę do domu. Bo minie chodzi o rodzinki, tylko o zapis ustawień z pewnego moda, które zapisują się jako pusta rodzina :) Dlatego zapisywanie simów w CAS odpada.

enzo89
31.08.2012, 21:35
Hej, chciałbym wrócić do nowego miasta czyli Słonecznego Wybrzeża, nie działa mi sposób z TG a aktualizacji nie mogę wykonać z tego powodu, że nie stać mnie na oryginały. Czy w tym przypadku jest jakiś sposób na wgranie miasta?

Levkoni
31.08.2012, 21:50
Bez aktualizacji się nie obejdzie. Nie wiem, może jakbyś znalazł to miasto w formacie Sims3packages ale nie wiem czy podziała. I nie wiem czy znajdziesz miasto w takim formacie :D

enzo89
31.08.2012, 21:50
A po aktualizacjach bez wersji ze sklepowych półek się nie obejdzie?

Beatrice
01.09.2012, 07:14
Raczej wątpię, podczas wprowadzania nowych obiektów do Store czy dodatków, aktualizacja musi przystosować grę do nowych wymagań i możliwości. Na początku tez grałam na piracie, ale po miesiącu wypróbowania stwierdziłam, że lepiej oszczędzić trochę kasy, kupić oryginały i mieć jakiś większy komfort. Z piratami jest dużo problemów... Nie najeżdżam, bo wiem, że inwestycja tania nie jest. No nic, powodzenia ;)
Gdy robiłam reinstalkę to zawsze robiłam kopię folderu Saves i Library. W tym drugim są zapisane te rodzinki katalogowe, jeśli nic nie namieszałam :D

Shattered
01.09.2012, 07:18
Po zainstalowaniu nowe łatki 1.38 nie mogę wejść w opcje gry, w panel sima ani tryb kupowania.. Czy konieczna jest reinstalacja wszystkiego??

anie_1981
01.09.2012, 11:10
Nawet nie wiedziałam, że dali nową łatkę... :P No tak, 1 września, już wkrótce nowy dodatek... Chyba w końcu będę mogła wyrzucić suwaki na elfie uszy z mts, bo gra da własne...

Łatkę pobieram (http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching:Patch_Downlo ad/Current#The_Sims_3_.28Retail_version_1.0.631.29) i spróbuję zainstalować, zobaczymy co mi z tego wyjdzie.


EDIT:

U mnie też łata nabroiła, ale nie przejmuję się, najwyżej zacznę od nowa. Na razie sprawdzałam tylko jeden zapis, z moimi Kwiatkami z AP... Jest taka sprawa, że mogę wydawać polecenia wszystkim w rodzinie, ale w interfejsie widzę dane tylko jednego Sima (potrzeby itd). Podejrzewam, że to wina niekompatybilności modów, teraz uruchomię ten zapis bez modów i zobaczymy co powie na to. Z NRaasami w ogóle gra się nie chciała uruchomić... Ale może jeszcze jakieś mody tak broją. Możliwe też, że to dlatego, że trojaki są w internacie.

Sahara
01.09.2012, 15:45
Mam problem z nieodpowiednimi dodatkami do danej grupy wiekowej/płci.
Np. dzieci kąpią się w ubraniach dla dorosłych i wyglądają jak mutanty.
Szukałam w launcherze tych dodatków,ale niestety nie znalazłam.
Czy jest jakiś sposób by pozbyć sie tych dodatków bez reinstalacji gry?
http://img4.imageshack.us/img4/2668/screenshot2ks.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/8076/screenshotkpn.jpg

anie_1981
01.09.2012, 15:54
Może to nie były dodatki Sims3Pack, tylko Package?

Mnie chyba pierwszy raz solidnie wkurzyła łata do Simsów. Gra się nie daje wyłączyć normalnie, muszę za każdym razem wyłączać ją trzema magicznymi klawiszami, no masakra... Alt i F4 też nie działa.

Mile
01.09.2012, 17:57
Ja skorzystałam z tego poradnika na stronie Anulaa89, bo tez miałam takie problemy z ubraniami, teraz mam wszystko czyściutkie i moje dzieci wyglądają normalnie a takze dzieci simow z mojego miasta
( wszędzie były takie bohomazy )

http://anulaa89.blogspot.com/2012/04/deinstalacja-plikow-sim3pack-kiedy-juz.html

Laselight
01.09.2012, 18:15
takie rzeczy często można. pobrać z giełdy wymiany. Ja sama takie mam i też nie umiem usunąć :( A jak usunelam simow z gw te ciuchy dalej są

anie_1981
01.09.2012, 18:48
Już mam moda winowajcę, to mod na wyłączenie wspomnień powodował u mnie problemy. Teraz jest już dobrze, bo pobrałam nową jego wersję. Pozostaje czekać na nowe NRaas'y.

ultraviolence
02.09.2012, 14:45
Jedno, malutkie pytanie odnośnie Master Controllera: w jaki sposób ustawić relację ojciec-dziecko z jego pomocą? Grzebałam trochę w opcjach i jedyne, co mogę zmienić, to ich wzajemne postrzeganie się jako: najlepszy przyjaciel, przyjaciel, bądź najlepszy przyjaciel na zawsze (znajomy też chyba tam jest, ale to w zasadzie mało istotne). Co z powiązaniami rodzinnymi? Aby uzyskać dostęp do tej części poleceń, muszę pobrać jakiś dodatkowy moduł? Z góry dziękuję za odpowiedź.

anie_1981
02.09.2012, 17:52
Pobrałaś też moduł cheatów? Chociaż głupie pytanie, raczej pobrałaś, skoro możesz ustalać relacje. Osobiście nie wiem jak to zrobić, bo nigdy nie miałam takiej potrzeby by grzebać w drzewie, a jak wiadomo, "potrzeba matką wynalazków". Jak już w końcu dorwę się do Master Controllera, to spróbuję poszukać tych opcji.

ultraviolence
03.09.2012, 14:54
Pobrałaś też moduł cheatów? Chociaż głupie pytanie, raczej pobrałaś, skoro możesz ustalać relacje. Osobiście nie wiem jak to zrobić, bo nigdy nie miałam takiej potrzeby by grzebać w drzewie, a jak wiadomo, "potrzeba matką wynalazków". Jak już w końcu dorwę się do Master Controllera, to spróbuję poszukać tych opcji.

Ha, widzisz, wcale nie takie głupie! :D Mam tylko podstawę moda, reszty nie ściągałam. Nigdy nie czułam takiej potrzeby, bo, jak już kiedyś wspominałam, Master Controller służy mi głównie do edycji simów w CAS. Może rzeczywiście spróbuję pobrać ten dodatkowy moduł i wtedy coś pokombinuję... Na jakiej zasadzie to działa? Po prostu pobieramy odpowiedni pliczek, ładujemy go do Mods i po odpaleniu gry, cieszymy się większą ilością dostępnych opcji w MC, tak?

Wracając do sedna, generalnie sama jestem przeciw gmeraniu w drzewach genealogicznych, ale zmusiła mnie do tego sytuacja. Matka dziecka jest nastolatką, ojciec młodym dorosłym. Mieszkają razem, mają zamiar się pobrać, a dzieciak w drzewie połączony jest tylko z matką - zupełnie tak, jakby ona była wiatropylna... Taki drobny szczegół, ale psuje mi całą koncepcję :P Chyba jednak zabiorę się za to dopiero po aktualizacji gry i modów.

Aartz
04.09.2012, 11:10
Hm, słuchajcie. Po ostatniej aktualizacji w informacjach o hodowanej, nieznanej roślinie jak już podrosła na tyle, że można ją rozpoznać nie ma podanej nazwy, tylko 'grzybnia'. Po tym roślina znów wraca do stanu z kiełkowania. Nic nie da się z tym zrobić. Moi simowie rozwinęli ogrodnictwo do maksimum a grzybnia jak jest tak jest. Co to za cudo i czy ktokolwiek wie, czy jest na to jakiś sposób?

Levkoni
04.09.2012, 21:29
A wie ktoś, czy na sims3.com jest już nowy CAW do najnowszej łatki? Ja nie instalowałem jeszcze łaty i mam CAW do 1.37 i mnie już wkurza ostro to, że nie mogę zapisać zmian. Tzn mogę zapisać raz, a potem już przy kolejnych zapisach mam błąd zapisu, idzie zwariować już z tym.

enzo89
06.09.2012, 19:07
Może ktoś znalazł jakiś sposób żeby zainstalować słoneczne wybrzeże bez aktualizowania gry?

Levkoni
06.09.2012, 19:43
A czy ktoś wie, jak naprawić błąd z szafkami kuchennymi od EA? Jak robię narożnik to zmienia on kolor na domyślny i nie da się go edytować. Ktoś coś wie?

Justyna0307
06.09.2012, 21:30
Jak mogę usunąć ikony simów na mapie miasta? są tam pokazani wszyscy w mieście i zaśmieca mi to mapę :( pomóżcie. Dodam że mam master controllera i storyprogression

Laselight
06.09.2012, 21:58
A ściągałaś jakieś dodatkowe moduły do storyprogressor? jak tak to je wykasuj i nie będzie tych ikonek

Sahara
07.09.2012, 16:38
Dziękuje ci Mile za ten poradnik ,rozwiązał on mój wieczny problem z dziećmi mutantami :)
Teraz mam za to problem/błąd z zajęciami dodatkowymi. Po wycieczce szkolnej dzieci za
nic w świecie nie chcą iść na zajęcia. W panelu sterowania mi dalej pisze,że jest wycieczka,a jej nie ma.

sebi27
09.09.2012, 07:51
Gdy wyłączam grę różnymi sposobami zawsze pokazuje mi się błąd zapisu 12 lub 15 i nie wiem jak to naprawić pomocy

marandile
09.09.2012, 08:09
Jest jakis sposob zeby gra chodzila plynniej, nie cieła się BEZ oslabiania grafiki i wyrzucania dodatkow?

Meggie
09.09.2012, 08:34
http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1573852#post1573852

Tak naprawdę wcale nie pogarsza grafiki, nie ma żadnej różnicy. Mi na początku chodziło jeszcze gorzej, ale podjęłam jeszcze raz próbę włączenia gry przez ten program i jest bardzo dobrze :)

marandile
09.09.2012, 10:57
Meggie, dzieki, wyprobuje u siebie :)

ultraviolence
09.09.2012, 11:15
http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1573852#post1573852

Tak naprawdę wcale nie pogarsza grafiki, nie ma żadnej różnicy. Mi na początku chodziło jeszcze gorzej, ale podjęłam jeszcze raz próbę włączenia gry przez ten program i jest bardzo dobrze :)

Ja od siebie polecę jeszcze program Game Booster 3. Jest całkowicie spolszczony. Ściągnął mi się przypadkiem, kiedy aktualizowałam narzędzie do defragmentowania dysku (Smart Defrag 2). Jak dla mnie - cudeńko :D Potrafi całkiem nieźle zoptymalizować komputer (w moim przypadku polepszył wydajność o 40%), oczyścić pamięć RAM, wyłączyć zbędne procesy w tle (w tym pulpit), wyszukać aktualne sterowniki, zdefragmentować pliki wykonywalne i wiele, wiele innych. Po zamknięciu gry pojawia się napis: "Game Booster przechodzi w tryb normalny". Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie zmiany, których dokonaliśmy przed włączeniem gierki, anulują się (czyli np. taki pulpit z powrotem się załącza, uruchamiają się też te procesy, które wcześniej dezaktywowaliśmy). Chwilowo mój numer jeden. W połączeniu z 3Booterem i FPS Limiterem są nie do zdarcia :D

Spectrum
09.09.2012, 11:17
hmm, simsy z natury są grą, która sie tnie :P
aby zapobiec ścinaniu się gry należy zamiast opcji 'zapisz', używac 'Zapisz jako'. gra ma to do siebie, że czym starszy zapis, tym większe ścinki, opcja 'Zapisz Jako' z pewnością rozwiąże problem :P

Iliośc dodatków z internetu również wpływa na płynnośc gry. ja użyłem tego (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=60430) poradnika, aby połączyc pliki packages w jeden. po odpaleniu gry byłem pozytywnie zaskoczony. gra nieznacznie, lecz zauważalnie przyśpieszyła.

Pomaga również defragmentacja dysków, oraz oczyszczenie rejestru.

Przed rozpoczęciem gry możesz wyłączyc internet oraz antywirusa, to bardzo odciąża komputer.

Laselight
09.09.2012, 11:41
Wylaczam niepotrzebne aplikacje - internet , procesy i firewalla. Można też antywirusa , ale ja nie wylaczam.
Czyszcze system Ccleanerem i odkurzaczem , programy do optymalizacji itp.
I aktualizacja sterowników.

marandile
09.09.2012, 15:41
Jejku :D Już nie tnie się jak emo w depresji, tylko kurde jak emo, ktore odnalazlo radosc zycia, czyli prawie wcale :D Kocham Was, kocham to forum <3

(eh, jak ja sie mam uczyc do matury, jak mi gra tak hula...)

Ymilka
09.09.2012, 19:57
Po zainstalowaniu Nie z tego świata miałam problem z włączeniem gry - za każdym razem wyświetlał się komunikat: "Program The Sims 3 przestał działać". Usunęłam więc wszystkie dodatki, zainstalowałam je ponownie i wszystko byłoby świetnie, gdyby nie okazało się, że to rzeczy z internetu są problemem - znowu pojawiło się to nieszczęsne okienko pt. "Program The Sims 3 przestał działać". Nie mam zamiaru rezygnować z downloadów, zwłaszcza że przed instalacją NZTŚ wszystko działało bez zarzutu. Czy ma ktoś pomysł, jak pozbyć się tego problemu?

Laselight
09.09.2012, 20:29
Masz jakieś mody? Jeśli tak , to musisz znaleść ich aktualne wersje.

Ymilka
10.09.2012, 13:59
Z początku je miałam, ale gdy zrobiłam reinstalkę, wszystkie pliki packages usunęłam i zostały mi jedynie sims3packi, których na żadne sposoby nie idzie zainstalować, bo wyświetla się ten głupi komunikat :/

ultraviolence
10.09.2012, 16:09
Z początku je miałam, ale gdy zrobiłam reinstalkę, wszystkie pliki packages usunęłam i zostały mi jedynie sims3packi, których na żadne sposoby nie idzie zainstalować, bo wyświetla się ten głupi komunikat :/
Taki? (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=63922)

kacperprze
10.09.2012, 18:52
Witam was
mam problem nie mogę pobrać niczego ze store pisze błąd pobierania
co mam zrobić ??
Szybko wymuliłem na dodatki 1500 SP

P.S jednak starsze obiekty mogę pobrać
jedyne czego nie mogę
to tych koszulek z Plants...
lalki vdo
kociołka

Problem rozwiązany

Ymilka
11.09.2012, 09:44
ultraviolence: Nie, to nie to. Zobacz do postu nr 1041, tam wszystko dokładnie opisałam.

Podkomisarz_Bunny
14.09.2012, 10:14
Czy ktoś z Was miał problem podobny do mojego, mianowicie coś się zepsuło z pragnieniami - nawet jak je wypełnię to nie zatwierdza, że są wypełnione i nie dodaje za to punktów, dodatkowo u jednego z Simów ciągle wyświetla się jedno i to samo pragnienie, kiedy chcę je anulować to znowu się pojawia i tak w kółko :|

Alinka26
14.09.2012, 13:22
Czy ktoś z Was miał problem podobny do mojego, mianowicie coś się zepsuło z pragnieniami - nawet jak je wypełnię to nie zatwierdza, że są wypełnione i nie dodaje za to punktów, dodatkowo u jednego z Simów ciągle wyświetla się jedno i to samo pragnienie, kiedy chcę je anulować to znowu się pojawia i tak w kółko :|

Co do pojawiania się ciągle tego samego pragnienia to tak - ja też miałam ostatnio podobnie. Denerwujące. Po raz pierwszy coś takiego mi się zdarzyło.

nmin
14.09.2012, 19:57
Czy ktoś używa póz z tej strony? http://sims3s.ru/pose.php

Działają mi z niej dodatki, wszystko ok, ale za to w Pose Player nie ma żadnej pozy. Pozy z innych stron są w porządku. Może ktoś zna wyjaśnienie?

Meggie
14.09.2012, 21:02
A klikasz download czy download with Pose list?

Bo jesli to pierwsze, musisz ręcznie wpisywać nazwy.

nmin
14.09.2012, 21:50
Ściągałam wersję bez Pose List, bo większość taka była i dopiero ostatnich kilka setów ma dwie wersje. Słabo się znam na pozach, bo dopiero zaczynam się nimi bawić, ale już mi się ta zabawa podoba :P
Te, które się dało zastąpiłam nowymi plikami, starsze sety będę najwyżej przepisywała ręcznie ze strony internetowej, ważne że działają, wielkie dzięki :)

sebi27
15.09.2012, 09:39
Gdy wyłączam grę różnymi sposobami zawsze pokazuje mi się błąd zapisu 12 lub 16,15 i nie wiem jak to naprawić ? pomocy

Laselight
15.09.2012, 13:02
16 - zapisz jako działa.
na 15 nie znam.
na 12 gdzieś w tym wątku napisalam rady na niego

sebi27
15.09.2012, 17:39
tzn. co ???

Laselight
15.09.2012, 17:48
16 - przez opcję zapisz jako , podaj inną nazwę
12 - sposoby ograniczania:

Błąd zapisu 12 to błąd zapisu plików świata.
Mi wystąpił po zainstalowaniu Zg.
Rady:
1.Zapisuj w widoku miasta
2. Przenieś rodzinę do że starego do nowego miasta np. Z Sv do Sv
3. Błąd podobno występuje często w Bp.
4. Zamknij niepotrzebne programy w tle.


jeszcze polecam czyszczenie CCleanerem i odkurzaczem

Shattered
15.09.2012, 19:06
Gra nie chce sama się wyłączyć tzn. mam ten czarny ekran z tym kursorem ładowania i nic... Muszę albo menadżerem zadań wyłączać albo restartować komputer. Czym to może być spowodowane?

enzo89
17.09.2012, 22:57
Może nie jest to problem z grą ale mam problem żeby wziąć ślub, gram czterema simami, ciągle używam interakcje romantyczne, simy się starzeją a nadal nie pojawia się żadna z opcji: stały związek, wprowadź się czy zaręczyny, o co chodzi?

Chloé
17.09.2012, 23:50
Może nie jest to problem z grą ale mam problem żeby wziąć ślub, gram czterema simami, ciągle używam interakcje romantyczne, simy się starzeją a nadal nie pojawia się żadna z opcji: stały związek, wprowadź się czy zaręczyny, o co chodzi?

Używasz interakcji romantycznych wystarczająco długo? Musi pisać w lewym górnym rogu "X uważa że Y jest niezwykle atrakcyjny" wtedy pojawią się te opcje. Zaręczyny pojawią się dopiero gdy simowie są w stałym związku.
Opcja "zaproponuj wprowadzenie się" mi pojawia się w opcjach przyjaznych gdy simy dłużej rozmawiają.
Możliwe też że simy mają cechy charakteru niechętne związkowi?

molly_k
18.09.2012, 09:32
Błagam Was o pomoc,bo już nie wiem co robić! Nie mogłam załadować żadnej rodziny,wyskakiwało mi,by zrobić skan CHKDSK, Zrobiłam to i uruchamiając grę nie mam żadnych dodaktów praktycznie! Wyskakuje mi info,że nie dało się wczytać niektórych elementów. Robiłam wszystko! Wyrzuciłam downloads,instalowałam ręcznie,nic,włożyłam downloads,instalowałam z okna startowego nic! Potem zaktualizowałam grę wyjmując downloads i packages i znów robiłam to samo. NIC! Nadal nie mam dodaktów! Co mam zrobić :(?!

enzo89
19.09.2012, 01:55
Używasz interakcji romantycznych wystarczająco długo? Musi pisać w lewym górnym rogu "X uważa że Y jest niezwykle atrakcyjny" wtedy pojawią się te opcje. Zaręczyny pojawią się dopiero gdy simowie są w stałym związku.
Opcja "zaproponuj wprowadzenie się" mi pojawia się w opcjach przyjaznych gdy simy dłużej rozmawiają.
Możliwe też że simy mają cechy charakteru niechętne związkowi?

Myślę, że dość długo gdyż od wieku nastoletniego do końca wieku młody dorosły, przez to gra stała się bardzo nudna gdyż ciągle powtarzam te same interakcję. Gram czterema simami i żaden nie może zamieszkać ze swoją drugą połówką. Takiego komunikatu nie mam. Mam 'zauroczony', a u innego sima 'dziewczyna', zaproponowałem związek jeszcze jako nastolatek. Jednak tam nie ma opcji zaręczyny. Opcja zaproponuj wprowadź się także nie istnieje. O co może chodzić?

Meggie
19.09.2012, 12:21
Otóż problem polega na tym, że czasu używania interakcji ma być długi na jeden raz! Za jednym zamachem musisz powtarzać, powtarzać, powtarzać, bo jeśli robisz chwilę, na drugi dzień chwilę, na trzeci dzień chwilę, to tak jakby to Ci się "resetuje". Nie wiem czy wyrażam się jasno. Poza tym nie możesz się zaręczyć jako nastolatek.

molly_k
19.09.2012, 12:31
Mój problem polega na tym,że: instalowałam wszystko od nowa,jak trzeba,po kolei,aktualizowałam po drodze grę i na końcu wrzuciłam package i sims3pack. No i z tymi ostatnimi właśnie mam problem: nie mogę nic stawiać na meblach cc,a krzesła "włażą" na stoły. Szukałam wszędzie i nie wiem co robić!

enzo89
19.09.2012, 14:03
Otóż problem polega na tym, że czasu używania interakcji ma być długi na jeden raz! Za jednym zamachem musisz powtarzać, powtarzać, powtarzać, bo jeśli robisz chwilę, na drugi dzień chwilę, na trzeci dzień chwilę, to tak jakby to Ci się "resetuje". Nie wiem czy wyrażam się jasno. Poza tym nie możesz się zaręczyć jako nastolatek.

Używam tej interakcji bardzo długo, od czasu gdy wszystkie pragnienia są zapełnione na zielono do czasu gdy są już na czerwono. Wiem o tym, miałem na myśli, że sim był w związku (chłopak-dziewczyna) od wieku nastoletniego dziś już są dziadkami i ciągle nie mogą ani zamieszkać razem ani wziąć ślubu :(

Meggie
19.09.2012, 14:17
Hmm.. To faktycznie problem.. Może masz jakieś mody, które tak Ci bugują grę? Ale to już nie moja działka, na tym się niestety nie znam..

enzo89
19.09.2012, 16:20
Nie używam niczego poza oficjalnymi dodatkami do gry.

zuzapets
19.09.2012, 20:25
Mam znowu problem z moją rodziną w the sims 3 :(
Sytuacja u mnie jest taka:
Weszłam do rodziny Lotario by pousuwać wszystko z ich wyposarzenia i ok ale jak klikam np tryb kupowania to jakieś czarne kwadraty mi wyskakują o.O i tak samo w budowaniu :( i pojawiał się co chwilę błąd zapisu 12 :( próbowałam zapisać w podglądzie miasta ale to samo ;( aż mnie w końcu do pulpitu wywaliło ;(.Co ja mam zrobić w tej sytuacji? reinstalka nie wchodzi w rachubę pomoże ktoś?

Spectrum
19.09.2012, 21:38
Użyj opcji 'zapisz jako', z pewnością pomoże na błąd zapisu.

Beep
20.09.2012, 00:02
Nie grałam chyba ze dwa lata, ale niedawno odkopałam zacne Simsy ;) Chciałam simom nieco ułatwić życie i podnieść im umiejętności, poziom kariery, nastrójniki i potrzeby, ale albo mi się wydaje (lub myli z TS2) albo testingcheatsenabled true miał kiedyś bez porównania więcej opcji? Klikając z shiftem na skrzynkę działają tylko niektóre opcje - np. kiedy wybieram poziom kariery, nic się nie dzieje. Klikając na sima mam tylko cztery opcje, co wydaje mi się śmiesznie małą ilością, wydaje mi się, że było tego multum. Również przesuwanie myszką poszczególnych pasków nastroju i umiejętności nie działa. Co do pieruna? Nie pamiętam, na ile to ważne, ale moim ostatnim dodatkiem jest Pokolenia.

beata18ns
20.09.2012, 11:22
Beep ja mam ostatnio to samo co Ty. Ledwie pare opcji z testingcheatsenabled true. Poziomy karkiery też nic nie dają a w dodatku jest tak mało tam karier do wyboru, że.. nie ma piosenkarek itp..

Dodatkowo urodziła mi się simka w grze - rodzinie którą gram i jej nie widać. Sim wykonuje z nią interakcje typu wyściskaj, przewijaj, ale automatycznie gdyż ja nie mogę nic kazać zrobić bo jej nie ma i nie ma na co kliknąć. Pojawiła się tylko taka pręga wzdłuż domu od powrotu ze szpitala - koloru ciała sima xD Czy to aby może być to moje dziecko ? :P nie można nic na to kliknąć. Bardzo chciałabym, aby ten dzidziuś sim się uwidocznił. Proszę o porady. Dodam, że resetSim nie działa.

Chloé
20.09.2012, 13:49
@up to wina ściągniętych simów ze zbugowanymi ciuchami z internetu, prawdopodobnie z giełdy wymiany. Małe dzieci i dzieci też mają te ubrania i stają się potworkami bo są to wadliwe ciuchy przeznaczone dla dorosłych. Niemowląt nie widać w ogóle bo stają się rozciągniętą teksturą. Aby uniknąć tych błędów w przyszłości trzeba będzie odinstalować dodatki z GW. A jeśli Ci na nich zależy to zmiana grupy wiekowej pozwoli uwidocznić dziecko i wtedy będzie można zmienić te pechowe ubranie.

Zawody na skrzynce pocztowej obejmują tylko pełne prace, profesje i samozatrudnienia już nie.

Laselight
20.09.2012, 14:00
Ja też mam te nagie ubrania. Można je jakoś usunąć bez renstalki?

Chloé
20.09.2012, 14:06
Ręcznie w Launcherze, jeśli wiesz które dodatki są ściągnięte z GW. Lub ściągnąć Sms3Dashboard który pokazuje wadliwe pliki.
Więcej o programie: http://www.thesims3.pun.pl/viewtopic.php?id=24

Stąd też można pobrać http://www.modthesims.info/download.php?t=387006

enzo89
20.09.2012, 22:26
Wydaje mi się, że mój problem minął dwóm simom udało się wziąć ślub, ale... po ślubie simka z którą mój sim się ożenił (jest z Francji) nie dołączyła do rodziny, w kontaktach mam napisane, że to jego żona, jest też zaznaczona w kontaktach szwagierka, tymczasem nie wprowadziła się do mnie, o co chodzi? I co zrobić by żona się wprowadziła?

beata18ns
20.09.2012, 23:41
będe czekać na zmianę wieku w takim razie :), tyle, że ja nie pobierałam nic z giełdy wymiany.

Beep
20.09.2012, 23:46
Ale u mnie są wszystkie pełnowymiarowe zawody, tylko klikanie na nie nic nie daje.

Meggie
21.09.2012, 13:10
Wydaje mi się, że mój problem minął dwóm simom udało się wziąć ślub, ale... po ślubie simka z którą mój sim się ożenił (jest z Francji) nie dołączyła do rodziny, w kontaktach mam napisane, że to jego żona, jest też zaznaczona w kontaktach szwagierka, tymczasem nie wprowadziła się do mnie, o co chodzi? I co zrobić by żona się wprowadziła?

testingcheatsenabled true - klikasz z shiftem na sima i "Dołącz do aktywnej rodziny"

Myrtek
22.09.2012, 12:28
Proszę o pilną pomoc! ;(

Wczoraj włączyłam grę i wszystko normalnie, launcher się załączył, wcisnęłam start, gra załącza się na pełny ekran.
Jest ten czarny ekran (wiecie, ten co ładuję się kilka sekund przed znaczkiem ea i intro)
Problem w tym, że gra niby ładuje się na tym czarnym tle, ale nic się nie dzieje!

Naprawdę proszę o pomoc, bardzo zależy mi na czasie! :(

Laselight
22.09.2012, 12:54
myrtek , trzeba grę uruchamiać przez

c:\program files\nie z tego świata\game\bin\Ts3ep7.exe

Myrtek
22.09.2012, 15:48
Mam windows 7...

Teraz według rad pewnej osoby usunęłam z dokumentów folder "The Sims 3".
Ok, czarny ekran szybko znika i pojawia się znaczek ea. Wtedy gra się zacina ;_;
ps. to nie wina komputera, ponieważ w 100% spełnia wymagania, jest nowy etc.
Coś siedzi w grze. HELP!

Fisia
22.09.2012, 17:33
Witam Was wszystkich :)
Dzisiaj porobiły mi się niby nie takie straszne, ale bardzo denerwujące błędy w grze. Pierwszy dotyczy komputera. Kazałam się simce wyprowadzić, jednak na laptopie nie ma żadnych opcji, traktuje go tylko jako przedmiot przenośny, z trzymanego w wyposażeniu też nie da się korzystać. Na zwykłym komputerze zaś nie ma żadnych opcji. I tak ma tylko jedna simka w rodzinie. Reszta nie boi się komputerów :P
Drugi błąd, o wiele gorszy, to niesforna lodówka. Na początku chciałam sprzedać przez okienko z wyposażenia nic niewartego karalucha. Niby się sprzedał, bo go już nie było, ale kursor był taki, jakby wciąż karaluch był stawiany na ziemi. Później leżący na podłodze owoc chciałam włożyć do lodówki. Ok, lodówka się podświetla lecz w małym okienku jest napisane że ''nie może przenikać przez inne przedmioty''. Chowam owoc do wyposażenia, a tu mi się pojawiają takie ''jasne kreski'', jak gdyby owoc był wkładany, ale samego owocu wsadzić nie mogę! :(( odstawiłam go tam gdzie był, na podłogę. A kursor nadal pokazuje, że coś się ustawia, zmienia się na normalny dopiero kiedy nacisnę prawy przycisk myszy. Do lodówki też nic nie można wkładać, da się tylko wyjmować, ale przez zwykłe naiśnięcie produktu. Trochę to niejasno to opisałam, ale mam nadzieję, ktoś mnie zrozumie i zaradzi coś na ten problem :(

carineesz
23.09.2012, 12:13
@Myrtek - a uruchomiłaś przez program files?

Myrtek
23.09.2012, 12:59
Uruchamiam normalnie. mam Windows 7
Nie wiem co się stało z tą grą :(

Laselight
23.09.2012, 13:23
Już po raz drugi mówisz , że masz win 7. System nie jest ważny.
Dodaj grę do Dep , może to pomoże

słonko
23.09.2012, 14:10
myrtek, a masz może NRaas'a ? Jeżeli tak, to wywal go na pulpit i spróbuj wtedy odpalić grę. Ja męczyłam się trzy dni... już chciałam kupować nową kartę graficzną (jak niektórzy radzą :) ), a tutaj taki banał :)
Powodzenia życzę!

Laselight
23.09.2012, 14:20
O ile się nie myle myrtek nie używa modow tylko cc i pozy

Myrtek
23.09.2012, 18:20
Owszem. Zapewne to wina nraasa. Usunęłam go całkowicie, packages również. Nadal nic :(

EFF
23.09.2012, 19:16
Zrobiłam reinstalacje gry, i potem normalnie ją włączyłam i było ok, ale jak chciałam znowu sb zagrać to pojawiło się okienko z informacją że brakuje pliku Game_Win32, nie za bardzo się orientuje co to za plik więc bardzo proszę o pomoc, bo przez to nie mogę uruchomić gry.! ;)

Podkomisarz_Bunny
23.09.2012, 21:48
Mam problem z Simem, otóż wcześniej stał się niewidzialny, jakoś udało mi się z powrotem przywrócić mu wygląd(wyprowadziłam go i wprowadziłam do domu), ale część problemu nadal pozostała - gdy klikam na jakiś przedmiot, żeby wykonać czynność nadal nie widać jego twarzy, to samo jest w kontaktach - jego twarz nie pojawia się w okienku, jest tylko puste miejsce. Czy ktoś z Was miał taki problem? Dodam, że nie mam żadnych modów ani tym podobnych, jedynie obiekty z internetu, ale nigdy nie powodowały żadnych problemów.

EFF
24.09.2012, 06:54
Dziękuje jeśli ktoś próbował rozwiązać mój problem, ale jest już naprawiony ;)

EFF
24.09.2012, 06:58
Podkomisarz_Bunny
Ja bym proponowała może najpierw sprawdzić ilość miejsca wolnego na dysku, jak masz jeszcze troche to bym przeszła do grafiki, spróbój ustawić na najniższe, a jak to nie wypali to przywróc grafike spowrotem i jeśli masz nrassa to spróbój zresetować sima(reset sim), albo go przenieść do edycji w CAS-ie.

Mam nadzieje że to pomoże, a jak nie to poszukać w internecie, albo się jeszcze popytaj, jakby nic było to pozostaje reinstalacja.! ;)

Podkomisarz_Bunny
24.09.2012, 15:19
EFF
Dzięki za radę, ale już wcześniej udało mi się naprawić Sima, okazało się, że ubranie robocze spowodowało ten problem(co wydaje się trochę dziwne, bo to ubranie z gry, nic ściąganego z internetu) ;)

eyvee
25.09.2012, 09:17
pewnie ktos juz mial ten problem, ale nie umialam go znalezc wsrod tylu postow - otoz mam problem z szkola, co zrobic, by nie miec takich tlumow simow przed szkola? Nie da sie wejsc, a zanim wejda to juz jest po szkole i nie mozna ani kariery rozwinac, ani nauki jako dziecko :( help!!!

Laselight
25.09.2012, 13:50
To wina modu Nraas Story Progressor , bo masowo rozmnaża ludzi. Sposoby:
1. Przenoszenie modem Nraas Porter do innego miasta. (nie traci się drzewa)
2. Zmniejszenie szans na ciążę w opcjach
3. Może da się rozdzielić ich na kilka szkół? Zbuduj kolejną szkołę.

eyvee
25.09.2012, 14:27
1. nie dziala mi prawidlowo ten nrass, wiec odpada juz probowalam...;/
2. Chce miec duzo dzieciarni w miescie, bo widze, ze zyje..
3. Nie mam miejsca juz w Sunset Valley na kolejna szkole O.o ledwo co mieszcze rodziny i pracele :(

Duuupaaa....

ultraviolence
25.09.2012, 15:10
1. nie dziala mi prawidlowo ten nrass, wiec odpada juz probowalam...;/
2. Chce miec duzo dzieciarni w miescie, bo widze, ze zyje..
3. Nie mam miejsca juz w Sunset Valley na kolejna szkole O.o ledwo co mieszcze rodziny i pracele :(

Duuupaaa....

Może by tak spróbować oznaczyć parcelę ze szkołą na "zakaz wstępu dla odwiedzających"? Nie wiem czy to w czymś pomoże, to po prostu pierwszy lepszy pomysł, jaki wpadł mi do głowy.

Laselight
25.09.2012, 16:52
Mam pytanie. Do czego służą te dodatkowe moduły do Storyprogressora?

enzo89
25.09.2012, 21:27
testingcheatsenabled true - klikasz z shiftem na sima i "Dołącz do aktywnej rodziny"

Wielkie dzięki Meggie, działa ;) ile może być maksymalnie simów w rodzinie? 8?

Zapisałem sima do szkoły z internatem a mimo to ten ciągle jest w domu. O co chodzi?

Lady88
06.10.2012, 14:30
Mam pytanie - gdzie w najnowszej wersji MasterController jest opcja edycji umiejętności> Tak żebym sobie ustawić np max poziom gotowania?

ultraviolence
06.10.2012, 16:01
Mam pytanie - gdzie w najnowszej wersji MasterController jest opcja edycji umiejętności> Tak żebym sobie ustawić np max poziom gotowania?

Musisz pobrać dodatkowy moduł a nie samą podstawę moda. Nie wiem jednak który dokładnie (bo jest ich kilka), więc musiałabyś spytać kogoś, kto go używa. Stawiam na "Cheats", ale będzie lepiej, jak na ten temat wypowie się ktoś inny.

Laselight
06.10.2012, 16:07
uv - tak , to ten moduł.
opcja wtedy będzie w zaawansowanych (pierwsze)

Lady88
06.10.2012, 16:11
Dziękuję bardzo za pomoc :))) a czy wiecie może dlaczego tylko przy uruchamianiu okolicy z Nztś gra wyłącza się i pojawia się komunikat, że program przestał działać? Ładuje się tak 3/4 a następnie kaput :/ Inne okolice się włączają, tylko ta nie :/

kacperprze
06.10.2012, 16:44
Potrzebuje pomocy nie wiem czy dobrze trafiłem.
A więc do rzeczy
chcę wprowadzić rodzinę do innego miasta wszystko pięknie ładnie postawiłem dom włożyłem rodzinę ale to mogło by się ładować w nieskończoność.
Tak samo jest jak zrobię to przez edycję miasta.
Nie wiem co mam zrobić. Nie chcę reinstalki gry a ta sytuacja jest wkurzająca
Pomocy :|:|

Mile
06.10.2012, 19:06
Być może masz za malo ram albo jakiś inny program działajacy w tle blokuje ram i komp sie gotuje

kacperprze
06.10.2012, 19:34
Być może masz za malo ram albo jakiś inny program działajacy w tle blokuje ram i komp sie gotuje

Ram mam 3GB
W tle wszystko wyłączyłem: anty,i różne programy
Już wcześniej tak się działo ale tylko w Sunset valley teraz w każdym mieście :redface::redface:

Lady88
06.10.2012, 20:17
A może w ostatnim czasie naładowałeś różnych dodatków z internetu i one zamulają grę? a procesor jaki masz?
czy ktoś może mi pomóc z moim problemem?

kacperprze
06.10.2012, 20:45
A może w ostatnim czasie naładowałeś różnych dodatków z internetu i one zamulają grę? a procesor jaki masz?
czy ktoś może mi pomóc z moim problemem?

Dodatków mam sporo procesora nie pamiętam
teraz piszę z lapka tam nie mam w ogóle netu
A co do twojego problemu to może jakiś mod z miastem się psztyka

enzo89
09.10.2012, 16:44
Hej, jak używać kamienia filozoficznego i jak zrobić żeby sim miał okulary przeciwsłoneczne?

Laselight
09.10.2012, 17:01
co do drugiego to przecież okulary przeciwsłoneczne są w akcesoriach.

Skylinn
10.10.2012, 18:27
Cześć wszystkim, mam pytanie dotyczące póz.
A więc: ściągnęłam ten cały PosePlayer, zgodnie z instrukcjami dałam też pozy do odpowiedniego folderu.
Jednak, gdy wchodzę na grę i ustawiam PosePlayer, włączam tryb życia, mogę jedynie go przemieszczać, po jakichkolwiek opcjach ani śladu...
Czy wiecie może, w czym jest problem? A może robię coś źle?

Shannon
13.10.2012, 13:31
dodajesz dodatki z internetu przez

dokumenty>EA>The Sims 3>Mods czy Program Files>EA>The Sims 3>Mods?

neville
13.10.2012, 23:13
dodajesz dodatki z internetu przez

dokumenty>EA>The Sims 3>Mods czy Program Files>EA>The Sims 3>Mods?

po folderze Mods jest jeszcze Package ; >

ale jeśli pose player jest w grze, to zrobiłaś wszystko dobrze, ale ściągnęłaś nieaktualną wersję

Shannon
14.10.2012, 13:34
ojtamojtam

i to nieprawda, że jeżeli ma go w grze to zrobiła wszystko dobrze
jeżeli dodaje dodatki 2 sposobem to będzie go miała, ale nie będzie jej działał - dokładnie tak jak napisała

neville
14.10.2012, 15:22
no tak, ale najpewniej ściągnęła nieaktualną wersję

Skylinn
15.10.2012, 16:25
Mam go w grze, tylko zwyczajnie nie działa :( Może ktoś użyczy link z aktualną wersją ? :D

anie_1981
16.10.2012, 11:19
PosePlayer powinien działać w dowolnej wersji, z każdą wersją gry. Jeśli jest w grze, ale nie da się na niego kliknąć, to widać coś masz nie tak... Może wystarczy usunąć cache gry... Sporo graczy bagatelizuje tą czynność, a tymczasem jest niezbędna do prawidłowego działania modów. Możliwe też, że wstawiasz mody starą metodą, a większość nowych modów wymaga jednak nowej metody.

Poczytaj mój poradnik:
http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Jest tam mowa o czyszczeniu cache gry, oraz o takim pliku dll. On podobno już nie jest potrzebny, ale ja i tak go wrzucam do gry.

Spectrum
16.10.2012, 21:03
Przerabialem ten sam problem z poseplayerem ponad rok temu. W moim przypadku problemem była instalacja plików packages w w folderze z gra, a nie w moich dokumentach. W przypadku emi_smile zapewne jest podobnie :D.

Skylinn
17.10.2012, 16:12
Jest, jest, jest! Działa!!! :D
Boże, jestem taka szczęśliwa, nareszcie! Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli, a w szczególności anie_1981.
Nie można opisać mojego szczęścia, naprawdę <3

Beep
24.10.2012, 13:02
Wczoraj zauważyłam nowy problem - klikam na sima i nic się nie dzieje, nie pojawiają się żadne interakcje. Czy ktoś wie, co mogło to spowodować?

anie_1981
24.10.2012, 18:04
Czy u Was też jest problem z piętrowymi łóżkami? Simy nie mogą spać na dolnym łóżku, podobno przeszkadza w tym górne łóżko... Niedawno zainstalowałam łatę 1.39, nie wiem jak było na 1.38, ale chyba było dobrze... Mam w jednej rodzinie czwórkę dzieci, więc zrobiłam im pokój z dwoma piętrowymi łóżkami. No i dzieciaki nie mogą spać na dolnych. Może ktoś z Was mógłby to sprawdzić?

Laselight
24.10.2012, 20:39
@anie jutro sprawdze , edytuje posta

anie_1981
24.10.2012, 23:19
Już jest OK. Podejrzewam, że zapisanie domu razem z rodziną w bibliotece wywołało taki efekt. Było trochę roboty, żeby to odkręcić, bo okazało się, że zablokowały się fragmenty podłogi, na których stały łóżka. Nie dało się tam nic postawić, ani nawet skasować podłogi w tym miejscu. Pokombinowałam i już jest dobrze.

julcia kulcia
26.10.2012, 10:26
miałam rodzinę "McFylap" po pewnym czasie gra mi ją usuneła ale inne rodziny zostawiła czemu się tak dzieje?

Podkomisarz_Bunny
27.10.2012, 18:43
Czy ktoś z Was miał może problem z brakiem miksologów w mieście? Za każdym razem, gdy wychodzę do klubu albo urządzam w nim imprezę nie ma na stanie żadnego miksologa i do końca imprezy w ogóle się nie pojawia, tym samym do klubów praktycznie nie przychodzą inne Simy...

Myrtek
27.10.2012, 19:21
Dlaczego skiny non-default zastępują te oryginalne w grze?
Tak. Jestem pewna, że są 'no'

anie_1981
27.10.2012, 19:23
Czy ktoś z Was miał może problem z brakiem miksologów w mieście? Za każdym razem, gdy wychodzę do klubu albo urządzam w nim imprezę nie ma na stanie żadnego miksologa i do końca imprezy w ogóle się nie pojawia, tym samym do klubów praktycznie nie przychodzą inne Simy...



To normalne, twórcy gry skopali trasowanie i miksolodzy nie mogą znaleźć drogi do baru... Zablokowali się gdzieś i tyle. Na mts można pobrać poprawione pliki wszystkich miast z podstawki i dodatków, które mają to trasowanie trochę lepsze... Usprawnia to nieco grę, tekstury ładują się nieco szybciej i gra pracuje nieco płynniej, choć jakiegoś szału nie ma. Miksologom to jednak pomaga. Decydując się na te poprawione miasta trzeba pamiętać o paru rzeczach, przede wszystkim trzeba zachować oryginalne pliki, usunąć cache gry po wymianie plików. Jest też kod na resetowanie Simów, i jest jego wersja "globalna", tylko teraz nie pamiętam czy wpisuje się resetsim *, czy resetsim * *.

http://www.modthesims.info/browse.php?f=414&page=1&u=1515002&showType=2&showAll=1&gs=0

Laselight
27.10.2012, 19:28
tylko teraz nie pamiętam czy wpisuje się resetsim *, czy resetsim * *.

Wpisuje się resetsim * *

Myrtek
27.10.2012, 19:29
A ja mam bardzo ważne pytanie, na asap!

Dałam do gry zapis i czytam komunikat: Nie można wczytać tej zapisanej gry. Mogła zostać zapisana wraz z danymi dodatku, który nie jest już dostępny w systemie.
PROSZĘ!

Podkomisarz_Bunny
27.10.2012, 19:58
anie_1981, bardzo dziękuję za informacje ;) Spróbuję pobrać te poprawione pliki, mam nadzieję, że rozwiążą problem...

EDIT: Ech, gram w mieście Magiczne Źródła(Hidden Springs) i z tego co widzę akurat do tego świata nie ma poprawionych plików... Chyba trzeba będzie się przenieść gdzie indziej.

jaja
28.10.2012, 10:40
myrtek odinstalowałaś któryś z dodatków? Gra może wówczas nie odczytać zapisu.
*chodzi o dodatek oficjalny do gry, nie o mody oczywiście

Podkomisarz_Bunny spróbuj pokombinować z parcelą, jak pisałam w Twoim wątku, trzymam kciuki;)

Violet
28.10.2012, 11:41
Mam pytanie (tak wiem że jest szukajka ale nie mogę w niej nic znaleźć :/) jaki jest kod na "wyłączenie kratek" w sensie że mogę stawiać obiekty jak chcę? Bardzo proszę o odpowiedz i dziękuje

Myrtek
28.10.2012, 11:42
Nie, mam wszystkie dodatki.
Kurcze, nic nie pomaga! Próbowałam zmieniać nazwy folderów etc. ale dalej nic ;(

nmin
28.10.2012, 12:05
Mam pytanie (tak wiem że jest szukajka ale nie mogę w niej nic znaleźć :/) jaki jest kod na "wyłączenie kratek" w sensie że mogę stawiać obiekty jak chcę? Bardzo proszę o odpowiedz i dziękujeTrzyma się albo Alt, albo Ctrl. Któryś z tych dwóch. Nie powiem z pamięci, bo zawsze robię to intuicyjnie :P

Podkomisarz_Bunny
28.10.2012, 12:11
spróbuj pokombinować z parcelą, jak pisałam w Twoim wątku, trzymam kciuki;)

Zaczęłam grę od nowa w innym mieście, jak na razie wszystko działa, miksolodzy wrócili na swoje miejsce :)

Laselight
28.10.2012, 13:49
Trzyma się albo Alt, albo Ctrl. Któryś z tych dwóch. Nie powiem z pamięci, bo zawsze robię to intuicyjnie :P

Naciska się Alt

@myrtek raz tak miałam jak ktoś mi w kompie zrobił przywracanie systemu. nic się nie da zrobić.

Violet
28.10.2012, 14:13
Dziękuje za pomoc ;)

nmin
28.10.2012, 15:02
Sprawa na cito! Przez nieuwagę usunęłam nie ten zapis, co trzeba. Mam jeszcze jeden, ale zrobiony kilka simowych dni wcześniej, sporo się przez ten czas działo w grze i stanowczo wolę ten nowszy :P Da się to wyciągnąć z Saves? Mam tam ten zapis z końcówką .backup, da się coś z tym zrobić?


EDIT: Nieaktualne, zmieniłam na chama nazwę folderu na taką bez końcówki .backup i działa :) Oczywiście na wszelki wypadek od razu zapisałam grę pod nową nazwą.

Wampirencja
29.10.2012, 06:24
Mam pytanie co do świata...

Jak zbudować takie budynki jak szkoła/szpital/resutaracja... te nazywane przez grę "rabbit holes" :) Nie mogę ich znaleźc w trybie budowy, a chcę od nowa świat zbudować taki "średniowieczny", ale w sumie lepsze jakiekolwiek budynki niż żadne...

Laselight
29.10.2012, 13:54
Wampirencjo , tu www.thesimsresource.com/artists/cazarupt/downloads/details/category/sims3-sets/title/custom-rabbit-holes/id/967779/ masz do pobrania takie 'dywaniki' , działają jak krolicza nora. Są w edycji miejsc publicznych.

nmin
29.10.2012, 17:58
One są rewelacyjne! Zwykle, jeśli chciałam zbudować własną parcelę publiczną, tworzyłam budyneczek, a w nim piwnicę wysokości kilku pięter i na dnie stawiałam budynek parceli publicznej, wzięty z buydebug. Simowie musieli zniknąć we wnętrzu mojego budynku, żeby się tam dostać. Ten sposób z "dywanikami" jest o wiele praktyczniejszy :)

Wampirencja
30.10.2012, 03:04
Uuu genialne, dziękować ^ ^

Chantelle
02.11.2012, 10:03
Mam problem tego rodzaju, że nie działa mi program do instalacji plików sims3pack. Zacznę od tego, że któregoś pięknego razu wywaliłam wszystkie dostępne dodatki jakie miałam, bo chciałam zrobić z nimi porządek, usunąć te wadliwe/niepotrzebne i zostawić te dobre. Nagle się okazało, że po kliknięciu na plik sims3pack w celu zainstalowania go pojawia się tylko okno startowe, ale program instalacyjny już nie. Odinstalowałam więc całą grę, wyrzuciłam i wyczyściłam zupełnie wszystko, ale nadal ten program się nie pojawia i nie mogę zainstalować żadnego pliku :<

Laselight
02.11.2012, 12:45
Chantelle , dalas te pliki do C:/Users/nazwa/Electronics Arts/The sims3/downloads ?

Chantelle
02.11.2012, 18:00
Nie,do Packages razem z resztą. Zawsze tak robiłam i nie było problemu.

Laselight
02.11.2012, 18:43
Pliki Sims3pack musisz dać do lokalizacji:
C:\Users\nazwa użytkownika\Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Downloads

Do C:\Users\nazwa\Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages dajesz tylko pliki .package

jak włożysz pliki sims3pack do tego katalogu możesz je zainstalować launcherem

Chantelle
03.11.2012, 11:02
To niestety nie pomaga :<

enzo89
03.11.2012, 19:53
Czy da się zmienić wilkołaka w człowieka?

nmin
03.11.2012, 20:08
Nraasem da się w pół sekundy. Normalnie CHYBA można eliksirem. Widziałam też, że osoba, z którą dany Sim jest w związku, może poprosić o porzucenie mocy wampirów/wilkołaków/wróżek/etc, ale nie wiem, jak to działa, bo nie używałam tej interakcji.

enzo89
03.11.2012, 20:35
Dzięki, a powiesz mi jeszcze co to jest ten nraas?

nmin
03.11.2012, 21:06
Mod, który wprowadza masę przydatnych opcji. Można go pobrać tutaj, chyba wystarczy Base-Mod, ale nie jestem pewna, bo mam też Cheats i Integration: http://nraas.wikispaces.com/MasterController , trzeba go wrzucić do folderu Packages (używasz dodatków z internetu?).

Potem klikasz na wilkołaku, wybierasz Nraas -> Opcje zaawansowane -> Okultyzm -> Brak

Kędziorek
03.11.2012, 21:13
Widziałam też, że osoba, z którą dany Sim jest w związku, może poprosić o porzucenie mocy wampirów/wilkołaków/wróżek/etc, ale nie wiem, jak to działa, bo nie używałam tej interakcji.

Jeśli sim się zgodzi, dostaje wtedy okazję, żeby pozbyć się w/w mocy, a później musi po prostu iść do szpitala (albo ośrodka naukowego - już nie pamiętam) i wychodzi jako normalny sim.

enzo89
04.11.2012, 15:30
Z internetu mam tylko kilka domów, dzięki za pomoc, najpierw spróbuję bez dodatków. Co fajnego jeszcze dodaje ten mod?

Beep
05.11.2012, 22:45
Czy ktoś wie jak mogę zbudować piwnicę pod istniejącym już domem z fundamentami?

Kędziorek
06.11.2012, 11:26
Piwnicę możesz zbudować normalnie, tylko schody trzeba umieścić poza fundamentami

anie_1981
06.11.2012, 16:54
Beep, jeśli się uprzesz na schody, to da się je wstawić, ale jest z tym stanowczo za dużo kombinacji. Trzeba usunąć ogromny kawałek fundamentów, w taki sposób, by gra myślała, że schody stoją poza fundamentami. Wtedy wstawiasz schody. Możesz odbudować fundament. Schody z fundamentów do poziomu gruntu musisz ustawić w taki sposób, żeby był odstęp co najmniej jedno pole między tymi schodami, a schodami już do piwnicy.

Ale jest prostsze, choć żenujące rozwiązanie. Możesz wstawić windę. Na początku windy nie będą sparowane, ale jak każesz Simom przemieszczać się po między piętrami (Idź tutaj, czy używając obiektów na innych piętrach), to Simy będą normalnie chodzić.

Alcioo :33
11.11.2012, 14:22
Mam ogromny problem. Zacząłem bawić się z pozami i ściągnąłem kilkanaście. Zainstalowałem tak jak robili to moi znajomi, jednak nic z tego nie wyszło.

Tzn. mam w TS3 coś takiego jak "Pose Player", ale nie mogę z niego korzystać. Czyli, jak klikam na niego to nic mi nie wyskakuje, żadna poza.
Kilka osób mówiło mi coś o jakimś folderze, jednak nie wiem o co w tym chodzi. :(


Co mam zrobić? Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję, robaczek.

Myrtek
11.11.2012, 14:30
Masz to zainstalowane w Dokumenty>Electronics Arts>The Sims 3>Mods>Packages ?
Jeśli tak, to połowa sukcesu. By pliki package prawidłowo działały, musisz mieć plik Resource.cgf
http://simpedia.sims2cri.com/Resource.cfg_eng
(można takie rzeczy umieszczać na forum, prawda?)

On natomiast musi być w folderze "Mods" (nie packages!) Zaś same pozy mają być w folderze Packages.
Wtedy wszystko powinno być ok. :)

Mam nadzieję, że pomogłam i nic nie pokręciłam, bo ja robiłam to dość...dawno.

Kicaj
11.11.2012, 14:30
Pose playera jak i pozy musisz wrzucić do folderu package (EA -> Sims 3-> Mods[albo coś koło tego]). Potem w grze klikasz simem na playera (którego kupujesz w trybie kupowania w zakładce dekoracje -> inne) i wybierasz "select pose from the list" ew. "pose by name" (tu wpisujesz nazwę pozy). Lista wyświetli Ci się tylko jeśli ściągnąłeś pozy z listami, jeśli nie, musisz wpisywać nazwy.

E: A niech Cię myrtek:D

Myrtek
11.11.2012, 14:47
@up: hihi :D

Robaczku, zwracaj też uwagę podczas ściągania póz - czasem oddzielnie trzeba ściągnąć pozy i listę. Polecam też używać tych z zaufanych stron. To samo się tyczy innych dodatków. ;)

Alcioo :33
11.11.2012, 14:48
Dziękuję Myrtek i Kicaj za pomoc, jednak nadal nie działa.


Tzn mam ten Pose Player, ale jak klikam na niego simiem mogę tylko przenieść go w inne miejsce. Jeżeli ktoś orientuję się co dalej mogę zrobić proszę o napisanie.

Myrtek
11.11.2012, 14:51
Jesteś pewien, że do dobrego folderu wrzuciłeś pozy? :|

Alcioo :33
11.11.2012, 14:51
Wrzuciłem je do folderu Hacks. Źle?

Myrtek
11.11.2012, 14:54
Dokumenty<Electronics Arts<The Sims 3<Mods<Packages

Masz tak?
Oczywiście w folderze Packages mogą znaleźć się jeszcze inne foldery. Ja mam tak, bo to świetny sposób na grupowanie plików i później ich ew. pozbycie.

Alcioo :33
11.11.2012, 14:55
Mam tak:

C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages\Hacks

Może być?

Vipera
11.11.2012, 17:17
Co zrobić kiedy u sima nie schodzą paski: energii, higieny i siusiania?

Próbowałam już zresetować go, kodu testing... jeden sie odblokował, ale z pozostałymi nadal nic. Prosim o pomoc!

Laselight
11.11.2012, 17:56
Mam tak:

C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages\Hacks

Może być?

Nie , to musi być w c/users/Electronic Arts/The Sims 3/Mods/Packages/Hacks .

Hallgerd
11.11.2012, 18:17
Vipera - u mnie zawsze pomagało wyprowadzenie z domu i ponowne wprowadzenie.

Vipera
11.11.2012, 18:42
Spróbuję. Zauważyłam, że tak się dzieje przy zmienianiu aktywnej rodziny. Można tego jakos uniknąć?

Myrtek
11.11.2012, 19:16
Vipera - mi zawsze pomagał reset sima albo wyjście z zapisu :|
Uniknąć? Hm...chyba unikanie kodów, ale sama po sobie wiem, że to trudne zadanie :P
Wiesz, że po wyjściu z gry wypadałoby wyłączyć kody? ;)

Laselight - czy to ważne czy ma users czy program files? Najważniejsze jest ta część, od której zaczyna się folder "The sims 3". Przecież nie każdy musi mieć zainstalowany w tym samym miejscu grę. Tym bardziej są różne systemy i ich wersje.

Vipera
12.11.2012, 13:41
myrtek, nie używam żadnych kodów, w tym sęk (jedyne co to ten wczoraj z nadzieją, że oblokuje sima). Mój chłopak też, a oboje mamy problem z tymi zawieszonymi potrzebami :( Resetsim nie pomaga

nmin
12.11.2012, 13:48
Laselight - czy to ważne czy ma users czy program files? Najważniejsze jest ta część, od której zaczyna się folder "The sims 3". Przecież nie każdy musi mieć zainstalowany w tym samym miejscu grę. Tym bardziej są różne systemy i ich wersje.Ważne, bo Program Files to miejsce instalacji gry, a Users to dokumenty użytkownika, czyli save'y, screenshoty oraz właśnie dodatki. To dwie różne ścieżki. Kiedyś trzymało się dodatki w programach, ale osobiście od dawna już wrzucam je do dokumentów i pozy mi działają.

zuzapets
15.11.2012, 16:19
Mam do was pytanie? czy jak zainstalowaliście dodatek 4 pory roku to mieliście tak że po paru minutach grania chcieliście zapisać a tu błędy zapisu? bo u mnie tak się stało dziś chyba z 3 razy =/ w jednej rodzince to się potwornie długo zapisywało co wtedy mam zrobić? czy to przejdzie itd?

Kędziorek
15.11.2012, 20:42
U mnie tak się dzieje, kiedy próbuje zaplanować stroje dla simów. Pomijając to, ze w czasie stylizacji gra się niemiłosiernie tnie, to gdy chcę po tym zapisać to wyskakuje kod błędu 12 czy jakoś tak.. Ma ktoś na to jakiś sposób? Od razu mówię, że gram bez kodów, robiłam reinstalkę przed wgraniem CPR, nie mam modów ani dodatków z neta.. Nie wiem dlaczego tak się dzieje :(

Alcioo :33
15.11.2012, 20:50
A próbowałyście reinstalację gry ?

zuzapets
15.11.2012, 20:51
nie przed zainstalowaniem 4 pór roku gra zapisywała się normalnie a ja teraz staram sie grać bez kodów więc nwm czemu tak się dzieje =/

Kędziorek
15.11.2012, 20:52
Tak i to wiele razy.. Cóż, chyba po prostu będę musiała z tym żyć. ;)

Alcioo :33
15.11.2012, 20:54
Zuzka proponuję ci reinstalację 4 pór roku.

Kedziorek- A komputer masz spełniający wymagania gry?

Kędziorek
15.11.2012, 20:57
@up Tak i to z nadwyżką, mam też mnóstwo wolnego miejsca na dysku

Alcioo :33
15.11.2012, 21:01
a może jakieś mody, albo inne tego typu sprawy?

Kędziorek
15.11.2012, 21:04
Pisałam już wyżej: żadnych kodów, modów ani dodatków z neta.

e: Dodam, że gra zazwyczaj działa normalnie, tylko podczas planowania strojów i fryzur się tak bardzo zacina

zuzapets
16.11.2012, 13:21
Dzięki robaczku za radę ale obeszło się bez reinstelki ponieważ odpaliłam grę jeszcze raz i normalnie się zapisywała =P

Chantelle
16.11.2012, 14:41
Mam problem tego rodzaju, że nie działa mi program do instalacji plików sims3pack. Zacznę od tego, że któregoś pięknego razu wywaliłam wszystkie dostępne dodatki jakie miałam, bo chciałam zrobić z nimi porządek, usunąć te wadliwe/niepotrzebne i zostawić te dobre. Nagle się okazało, że po kliknięciu na plik sims3pack w celu zainstalowania go pojawia się tylko okno startowe, ale program instalacyjny już nie. Odinstalowałam więc całą grę, wyrzuciłam i wyczyściłam zupełnie wszystko, ale nadal ten program się nie pojawia i nie mogę zainstalować żadnego pliku :<

Ponawiam, bo nadal nie znalazłam rozwiązania a coraz bardziej zaczyna mnie to irytować. Nie pomaga reinstalka, ani rzekomo prawidłowe wrzucanie plików sims3pack do folderu Downloads (wcześniej wszystko razem wrzucałam do Packages i było w porządku). Już nie wiem co mam robić i dlaczego ten cholerny launcher nie działa...

EDIT. Ja nie mogę...Gosh, JAKA JA JESTEM GŁUPIA -.- Tak idiotycznie zrobiłam. Nigdy więcej nie będę kazała instalować simsów siostrze, która zainstalowała wszystkie dodatki na dwóch różnych dyskach. Połowę dodatków miałam na J, a drugą połowę na C razem z podstawą. Foldery robiłam w jednym dodatku na dysku J, gdzie podstawy nie było i launcher nie działał. Tylko dlatego, że na tym dysku tej podstawy nie było i on nie łapał. MIESIĄC zastanawiania się nad tak kretyńskim problemem. Przepraszam za kłopot, pytanie już nieaktualne...

Chloé
16.11.2012, 22:16
@up no tak, stara zasada - jeśli chcesz by coś było zrobione dobrze to zrób to samodzielnie ;)

Mam pytanie czy coś się zmieniło w sposobie wrzucania NRaasów do gry? Od instalacji CPR gra ich nie widzi, znajdują się w folderze Mods w dokumentach Sims 3. Są oczywiście zaktualizowane.

nmin
16.11.2012, 22:43
Mam CPR, łatkę 1.42, do tego kilka Nraasów w folderze Mods i wszystkie chodzą jak złoto.

Searle
17.11.2012, 08:04
U mnie również Nraasy działają.
Za to mam problem z modem na wyłączenie wspomnień, gdy wrzucę go gry, to mam błąd - simom kasują się pragnienia i nie mogę zmienić aktywnego sima na innego.

Trykuu.
17.11.2012, 08:06
Czy jeżeli brakuje mi jednego dodatku do miasta pobranego z internetu, to to miasto nie będzie działać?

e: miasto działa jestem prze szcześliwy :)

Meggie
17.11.2012, 09:48
Serio działa? Bo chciałabym ściągnąć to, które polecałeś, ale nie mam Wymarzonych Podróży. Są w nim mieszkańcy, czy samemu trzeba dodawać?

redmoon
17.11.2012, 13:25
Jeśli temat mego problemu był poruszany, to przepraszam. Co jakieś pół godziny gra mi się zacina i za nic nie chce ruszyć dalej, przez to muszę z niej wyjść bez zapisywania. Problem jest obecny na wszystkich save'ach i we wszystkich miastach. O dziwo nie ma go w trybie budowy/kupowania oraz na podglądzie miasta. To potwornie wnerwiające !!!
EDIT : dodam tylko, że wywaliłem wszystkie packages i wszystkie sims3pack. Zostawiłem tylko mody. Problem nie znika !!!

Searle
18.11.2012, 10:39
Mam do was pytanie? czy jak zainstalowaliście dodatek 4 pory roku to mieliście tak że po paru minutach grania chcieliście zapisać a tu błędy zapisu? bo u mnie tak się stało dziś chyba z 3 razy =/ w jednej rodzince to się potwornie długo zapisywało co wtedy mam zrobić? czy to przejdzie itd?

U mnie błąd nr 12 pojawił się, gdy chciałam zapisać grę podczas pełni księżyca. Odczekałam, aż pełnia minie i zapisało mi grę już normalnie.


U mnie tak się dzieje, kiedy próbuje zaplanować stroje dla simów. Pomijając to, ze w czasie stylizacji gra się niemiłosiernie tnie, to gdy chcę po tym zapisać to wyskakuje kod błędu 12 czy jakoś tak.. Ma ktoś na to jakiś sposób? Od razu mówię, że gram bez kodów, robiłam reinstalkę przed wgraniem CPR, nie mam modów ani dodatków z neta.. Nie wiem dlaczego tak się dzieje :(

U mnie również w CASie strasznie przycina i w najgorszym wypadku wyskakuje mi błąd: "Wystąpił problem z aplikacją Sims 3 i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty" i gra się zamyka.

Myślę, że nowa aktualizacja to naprawi.

Kamil
18.11.2012, 11:30
Czy to, że mam service pack 3 wpływa na wywalanie do pulpitu? Słyszałem, że lepiej jest mieć SP2... Jeżeli to prawda to skąd go wziąć?

ajkus
18.11.2012, 12:26
Hej. Jestem zupełnie nie kumata jak chodzi o simsy! :P
Mianowicie mam The Sims 3 - bez zadnego dodatku! I chciałabym dodać jakieś inne otoczenie, inne miasto inny świat. Nie wiem ja kto nazywacie. I widzę, że mam promocje jakieś od Store (co prawda mam wielką ochotę na słoneczne Wybrzeże, ale chyba się na to nie piszę! :D)... Szperają po ich strone wpadłam na ciekawe miasto ( http://www.thesims3.com/assetDetail.html?assetId=6647097 ) i jak pobiorę to będzie prawidłowo mi chodziło i gdzie mogę to przenieść? / albo inaczej mam ten świat Pierwszy nie pamiętam nazwy i czy jak wywalę wszystko to będzie mogła postawić puste działeczki jak w TS2. Przepraszam, że tak mącę, ale sama nie umiem się określić :)

Agatunia
18.11.2012, 12:41
Mam problem , mam płytę od Zwierzaków i jest strasznie porysowana gra nie chce się z niej zainstalować , czy jest Jakiś sposób żebym mogła zainstalować tą grę.?????? czyszczenie nie Pomaga. :(:P

Kosia
18.11.2012, 13:01
Czy to, że mam service pack 3 wpływa na wywalanie do pulpitu? Słyszałem, że lepiej jest mieć SP2... Jeżeli to prawda to skąd go wziąć?

Jaki masz system Windows? Moze sprobuj nacisnac prawym na ikone the sims (nie na skrot na pulpicie!), wejsc na wlasciwosci -> zgodnosc -> uruchom ten program w trybie zgodnosci z... i wybierz. Jesli to nie pomoze, to pierwszy lepszy wynik w google nt. service packa przeniesie cie do strony z ktorej mozna go sciagnac.

Swoja droga, nie wiem czy to wina service packa. Mnie wywalalo kiedys do pulpitu podczas grania w simsy (i nie tylko, sprobuj z innymi grami?) na starym komputerze, po czym okazalo sie, ze dysk twardy byl w nim po prostu zepsuty, teraz gram w simsy na laptopie i wszystko smiga az milo.

Sprobuj tez z nowymi sterownikami... Naprawde powodow wywalania do pulpitu moze byc mnostwo.

Ilona
18.11.2012, 13:26
Hej. Jestem zupełnie nie kumata jak chodzi o simsy! :P
Mianowicie mam The Sims 3 - bez zadnego dodatku! I chciałabym dodać jakieś inne otoczenie, inne miasto inny świat. Nie wiem ja kto nazywacie. I widzę, że mam promocje jakieś od Store (co prawda mam wielką ochotę na słoneczne Wybrzeże, ale chyba się na to nie piszę! :D)... Szperają po ich strone wpadłam na ciekawe miasto ( http://www.thesims3.com/assetDetail.html?assetId=6647097 ) i jak pobiorę to będzie prawidłowo mi chodziło i gdzie mogę to przenieść? / albo inaczej mam ten świat Pierwszy nie pamiętam nazwy i czy jak wywalę wszystko to będzie mogła postawić puste działeczki jak w TS2. Przepraszam, że tak mącę, ale sama nie umiem się określić :)

jeżeli masz tylko podstawę gry,to musisz pobrać świat kompatybilny tylko z podstawa gry,dlatego sprawdzaj,jakich dodatków użyto przy zrobieniu jakiejś nowej okolicy,ta do której podałaś link wymaga Nocnego Zycia-wieżowce,widoczne na obrazku

Kamil
18.11.2012, 13:39
Ilona chyba chodziło Ci o Po Zmroku :P
Kosia mam windows xp. I tylko trójka wywala... Próbowałem różnych sposobów, nawet format robiłem (i tak i tak było trzeba). Co do tych sterowników to nigdy nie znalazłem odpowiedniej strony, z której mogę je pobrać a nawet jeśli coś było to nie wiem która wersja czy coś. Heh jestem w tym zielony jak kryształek simowy :P

Kosia
18.11.2012, 14:12
Kamil jakie masz parametry komputera, dostosowales ustawienia grafiki do mozliwosci komputera? Wywala cie bez niczego, bez zadnego komunikatu czy cos wyskakuje?
Dzieje ci sie to od razu po wlaczeniu gry czy grasz przez jakis czas? Moze podczas wchodzenia do CASu lub ladowania save'a? Opisz dokladniej jak to wyglada.
Sprawdzales temperature podzespolow? (sciagnij program CPUID hardware monitor)

Podkomisarz_Bunny
18.11.2012, 17:34
Ja również mam problem z tym, że często wywala mnie na pulpit...
Sprawdzałam wymagania, faktem jest, że przydałby się lepszy procesor, ale jakoś inne gry działają mi normalnie. Nie mam żadnych dodatków z internetu, modów, jedynie obiekty ze Store. Przy wyrzuceniu z gry wyskakuje komunikat: Program The Sims 3 przestał działać. Zauważyłam, że ten problem pojawił się po zainstalowaniu dodatku Zostań gwiazdą, wcześniej wszystko pięknie działało. Czy ktoś ma pomysł, co z tym fantem zrobić? :)

Kosia
18.11.2012, 17:40
@Podkomisarz_Bunny jakie masz dodatki? Jestes pewna, ze Zostan Gwiazda masz zainstalowane na tym samym dysku, co reszte simsow?
Podaj parametry komputera, mozliwe, ze po ktoryms zainstalowanym dodatku z kolei to wlasnie komputer nie daje rady, bo z kazdym dodatkiem musi 'przemielic' wieksza ilosc elementow, to nie jest tak, ze wymagania gry sie nie zwiekszaja, bo zwiekszaja sie chocby minimalnie z kazdym zainstalowanym dodatkiem.
Aha, masz dodatki ze store, a probowalas odpalic gre bez nich?

Podkomisarz_Bunny
18.11.2012, 18:01
@Kosia, mam wszystkie dodatki + akcesoria: Impreza w plenerze, Luksusowy wypoczynek, Nowoczesny apartament. Wszystkie są zainstalowane na tym samym dysku, tego jestem pewna na 100%.
Parametry mojego komputera:
Intel Core 2 Duo CPU P 7350 2,0 GHz
3 GB RAM
NVIDIA GeForce 9200M GS 1,7 GB
Windows Vista SP1
Pytałam się wcześniej kogoś na tym forum odnośnie wymagań i dostałam odpowiedź, że procesor można byłoby wymienić.
Nie próbowałam włączać gry bez obiektów z Store, po tym jak o tym wspomniałaś na pewno spróbuję, bo denerwuje mnie to ciągłe wywalanie do pulpitu...

Anastazja
18.11.2012, 18:12
Odkąd zainstalowałam TS3 Cztery pory roku mam jeden problem... Najpierw kupiłam petardy. Każda odpaliła, a za chwilę był pożar. Wystrzeliła druga-to samo. Potem kupiłam kominek-jeden, drugi, trzeci. Nadal mam ten sam problem-pożar. Może wiecie c o z tym zrobić? Mam prośbę, nie proponujcie mi reinstalowania gry, ponieważ reinstalowałam ją około 17 razy i mam już naprawdę dość. Zawsze pojawiają się jakieś błędy, jedne mniejsze, drugie większe. Lecz wieczne pożary to jest coś, czego nie mogę znieść. Moja rodzinka nie może sobie spokojnie posiedzieć w zimę przy kominku, bo od razu wybucha pożar.
Macie jakiś pomysł, aby rozwiązać ten problem?

Kosia
18.11.2012, 18:50
@Podkomisarz_Bunny
A powiedz mi, masz PC czy laptopa?
Bo sprawdzilam i minimalne wymagania RAMu do PODSTAWY simsow dla laptopa z systemem Windows Vista to 2GB.
Wiadomo, ze z kazdym dodatkiem potrzeba coraz wiecej pamieci ram, wydaje mi sie, ze to wlasnie juz po zainstalowaniu pewnego dodatku Twoj komputer przestal wyrabiac.
Czy wywala cie tylko w trybie zycia, kiedy robisz cos na ekranie, grasz, czy rowniez w trybie kupowania/budowania?
Sprobuj zagrac bez dodatkow ze store, ustaw grafike na minimum i powiedz czy cos pomoglo.
Aktualizowalas sterowniki ostatnio?

Podkomisarz_Bunny
18.11.2012, 18:56
@Kosia, mam laptopa.
Zawsze mogę pokombinować i zamiast wszystkich dodatków zostawić tylko kilka, które najbardziej lubię, może faktycznie to pomoże.
Co do wywalania z gry - to nie jest zależne od tego, w jakim trybie jestem w danej chwili, po prostu po jakimś czasie grania, ok. 3-4 godzin gra przestaje działać.
Spróbuję zagrać bez dodatków ze Store, natomiast próbowałam już wcześniej ustawiać grafikę na minimum i nie kręci mnie taka gra, lubię jak rzeczy i Simy ładnie wyglądają :)
Nie aktualizowałam sterowników, niestety nie znam się na tym za bardzo.

Kosia
18.11.2012, 19:03
@Podkomisarz_Bunny
Rozumiem, ze nie chcesz grac na najnizszych detalach, ale to pomogloby ustalic, czy przyczyna tego jest zbyt slaby laptop :) Jednak jesli dzieje sie to po kilku godzinach od grania, to watpie by przyczyna tego byla grafika.
Mozesz sprobowac sprawdzic temperatury podzespolow (sciagnij program CPUID hardware monitor), mozliwe, ze po kilku godzinach grania laptop po prostu sie grzeje i wylacza gre.

Podkomisarz_Bunny
18.11.2012, 19:16
@Kosia, już jakiś czas temu ściągnęłam inny program do odczytywania temperatury, CoreTemp. Podejrzewałam, że może laptop zbyt mocno się nagrzewa, jednak różnica między temperaturą przy wyłączonej i włączonej grze to jakieś 10 stopni(jest tam napisane, że max. temp. to 90, ja przy włączonych Simsach mam jakieś 50-60). Odkurzyłam nawet wylot od wiatraczka bo przeczytałam gdzieś, że to pomaga, faktycznie, temperatura spadła o jakieś 10 stopni.

Kosia
18.11.2012, 19:34
To masz nawet mniej stopni ode mnie. Kwestia tego, czy sprawdzalas temperature jedynie dysku twardego, czy rowniez innych podzespolow, bo to, ze nie grzeje i sie dysk twardy czy cos innego, nie oznacza, ze inne podzespoly rowniez sie nie grzeja. Dalej zalecam CPUID, bo pokazuje WSZYSTKIE temperatury wszystkich podzespolow.
Dodatkowo, jesli uruchamiasz gre za pomoca launchera, to sprobuj tym razem za pomoca skrotu TS3W.exe.
Jesli blad wystepowal dopiero po zainstalowaniu Zostan Gwiazda to proponowalabym pograc bez tego dodatku i zobaczyc czy wyrzuca dalej.
Na poczatku jednak i tak proponowalabym sie przemeczyc i jakis czas pograc na najnizszych ustawieniach, duzo by to powiedzialo. :)

Podkomisarz_Bunny
18.11.2012, 19:49
To była tylko temperatura dysku twardego. Ściągnęłam już ten program, przy następnym odpaleniu gry z niego skorzystam i pozapisuje wszystkie temperatury.
Pokombinuję na wszystkie możliwe sposoby, na początek usunę zbędne dodatki, wyłączę obiekty ze Store, no i zagram na tych najniższych ustawieniach, niech będzie :)
Dziękuję za pomoc, za jakiś czas się odezwę z wnioskami(albo bez :P).

Ilona
18.11.2012, 20:00
Odkąd zainstalowałam TS3 Cztery pory roku mam jeden problem... Najpierw kupiłam petardy. Każda odpaliła, a za chwilę był pożar. Wystrzeliła druga-to samo. Potem kupiłam kominek-jeden, drugi, trzeci. Nadal mam ten sam problem-pożar. Może wiecie c o z tym zrobić? Mam prośbę, nie proponujcie mi reinstalowania gry, ponieważ reinstalowałam ją około 17 razy i mam już naprawdę dość. Zawsze pojawiają się jakieś błędy, jedne mniejsze, drugie większe. Lecz wieczne pożary to jest coś, czego nie mogę znieść. Moja rodzinka nie może sobie spokojnie posiedzieć w zimę przy kominku, bo od razu wybucha pożar.
Macie jakiś pomysł, aby rozwiązać ten problem?

mi pomaga ulepszenie kominka na Ognioodporność

Kamil
18.11.2012, 21:48
Kamil jakie masz parametry komputera, dostosowales ustawienia grafiki do mozliwosci komputera? Wywala cie bez niczego, bez zadnego komunikatu czy cos wyskakuje?
Dzieje ci sie to od razu po wlaczeniu gry czy grasz przez jakis czas? Moze podczas wchodzenia do CASu lub ladowania save'a? Opisz dokladniej jak to wyglada.
Sprawdzales temperature podzespolow? (sciagnij program CPUID hardware monitor)
Komp:
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Typ procesora Unknown, 2500 MHz
Pamięć fizyczna 2048 MB
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Core Processor 4800+
2.50GHz, 2,00 GB RAM
Nie za bardzo wiem jaką mam ustawić grafikę żeby pasowała...
Wywala z komunikatem o błędzie.
Dzieje się to w trakcie gry, po ostatniej aktualce wywaliło po 30 minutach...
Co do tej temperatury to mam ten program ale nie wiem jak się to sprawdza...

Olson
18.11.2012, 21:52
Proszę o podpowiedź. :)

Kiedyś bawiłam się z dodatkami, modami, etc. Potem to pakowałam jakimś programem, coś tam - zapewne wiecie o co chodzi. Teraz chcę to wszystko wywalić, bo po instalce CPR gra mi zamula potwornie. Gdzie tego szukać?


edit. Yaaay, ale jestem mądra. :D Już sobie naprawiałam.

Podkomisarz_Bunny
18.11.2012, 23:47
@Kosia, jednak temperatura w moim komputerze jest wyższa niż wcześniej pisałam, w sumie minęło trochę czasu odkąd go "odkurzyłam". Zrobiłam screeny:
- przed włączeniem gry: http://s17.postimage.org/wyazgnjy7/PRZED.jpg
- podczas działania gry: http://s12.postimage.org/i5jca08bh/W_TRAKCIE.jpg
Zrobiłam też screena komunikatu, jaki wyskakuje mi przed wywaleniem na pulpit:
http://s13.postimage.org/qemwiafmv/KOMUNIKAT.jpg
Tym razem pograłam całe 40 minut... Usunęłam kilka zbędnych dodatków, w tym Zostań gwiazdą, wszystkie ustawienia grafiki przestawiłam na najniższe(tutaj zauważyłam jedynie, że gra chodzi płynniej), nie próbowałam jeszcze włączania gry bez obiektów ze Store, ale wątpię, by to pomogło.

Kosia
19.11.2012, 06:47
@Kamil:
Jak na moje oko to masz zdecydowanie za malo ramu, to moze byc wina wyrzucania.
Ale ok, CPUID normalnie instalujesz, masz skrot na pulpicie i go odpalasz, powinno ci sie pokazac takie okienko jakie wkleila tutaj Podkomisarz_Bunny. Oprocz tego zeby sprawdzic parametry calego komputera radze sciagnac program HD Tune do sprawdzania dysku twardego, szczegolnie zakladke health (Podkomisarz Bunny - tez to mozesz zrobic, przynajmniej bedzie wiadomo czy wasze kompy sa 'zdrowe' ;)), oprocz tego sciagnij program Everest lub Ultimate, zeby pokazac wszystkie parametry komputera, poniewaz
nie podales karty grafiki czy dysku twardego.
Sadze jednak, ze w wiekszosci jest to wina Ramu, bo z takim to tak naprawde da sie grac chyba na niskich, max. srednich ustawieniach. Szczegolnie moze scinac, gdy masz duzo dodatkow.


@Podkomisarz_Bunny
Grzeje ci sie bardzo procesor, zarowno podczas gry jak i nawet okresu bezczynnosci.
Masz laptopa, wiec powiedz mi, czy masz jakas podkladke pod niego? Warto ustawic laptopa na jakims rownym podlozu, poniewaz od dolu jest sporo wentylatorkow, musza miec przestrzen zeby nie grzac sie od spodu.
Ja swojego laptopa trzymam na czterech malutkich ksiazeczkach, ktore unosza go o jakies 3cm nad podlozem i wentylatorki od dolu maja przestrzen. :)
Zawsze mozna uzyc podkladki, ale slyszalam i czytalam, ze nie sa zbyt dobre.
U ciebie wyglada to zdecydowanie na przegrzewanie, te temperatury sprawdzalas na najnizszych ustawieniach?
Proponuje 'ulozyc' na czyms laptopa i sprobowac nie grac w trybie okna, sprobowac na pelnoekranowym.

Hallgerd
19.11.2012, 09:03
Podkładka (cooler) działa świetnie. mam taką z allegro z dodatkowymi wiatraczkami. Bez niej komputer przy Simsach wyłącza się po kilkunastu minutach a z włączonymi wiatrakami gra i gra godzinami. Ale nie wiem, czy wywalanie do pulpitu to oznaka przegrzania. Mi laptop po prostu się wyłączał bez ostrzeżenia.