PDA

Zobacz pełną wersję : Nawiedzony Dom [BRAK ZDJĘĆ]


Brutus
18.01.2011, 15:17
Po raz pierwszy decyduję się zamieścić tutaj dom, więc proszę o wyrozumiałość. Jest on zbudowany na działce - Nawiedzone Uroczysko 92.
Zapraszam do oglądania.

Bryła

Ogród

Salon

Gabinet

Sypialnia

Kuchnia i Spiżarnia

Sypialnia dla gości

Trykuu.
18.01.2011, 19:13
Hm. Nie miałem okazji oglądać takich domów.
Ale powiem jedno bardzo podoba mi się rozmieszczenie i zagospodarowanie mebli.
Przydałoby się kilka dodatków z internetu :)
Hmm 7/10 ;)

.mirror
18.01.2011, 19:37
TAAAK!
Jestem jak najbardziej na tak.
Wszystko jest świetnie dobrane, tylko... wolałabym ciemniejszą kuchnię, jadalnię i sypialnię dla gości. Jak na taki dom są zdecydowanie za jasne.
Ale podoba mi się rozmieszczenie mebli. Nigdzie nie jest ani za pusto ani nie jest zbyt napchane. To baaardzo dobrze.
Acha, kolejna uwaga. Komputer - do wywalenia. Zupełnie nie pasuje. W niemal każdym pokoju jest zachowany bardzo gotycki klimat, a komputer.. cóż, psuje to przyjemne wrażenie.
Bryła wydaje się gigantyczna O_O Ale to szczegół xD

Ogólnie dom fajny. Słowo "przyjemny" jest chyba nie na miejscu, ale myślę, że właśnie tego słowa bym użyła xD
Fajnie, fajnie ;)

Brutus
18.01.2011, 19:40
Dzięki.

W tym domu jest kilka dodatków z internetu: dzwonnica i fontanna w ogrodzie, okna nad kominkiem w salonie (pozwalające obserwować gospodarzom salon będąc w sypialni), trumna z Kościldą (w mojej trumnie nie ma Kościldy, tylko jakiś zielony skrzat), księga zaklęć obok komputera (służy do zabijania) i jeszcze kilka innych.
Szczerze mówiąc, wydaj mi się, że nie ma stron z rzeczami pasującymi do tego typu domów, ale jakby ktoś znał, to proszę o link do takiej strony.

Do zbudowania tego domu używałem głównie przedmiotów maxisa (dowód, że dobrze wykorzystane, mogą być ładne), a maxis nie ma chyba ciemniejszych podłóg i ścian, które się jeszcze nie pojawiły w domu. Bryła wydaje się wielka, bo praktycznie nie dałem żadnego zdjęcia piętra. Nie jestem z piętra zadowolony, więc dałem tylko sypialnię dla gości. Mogę jeszcze dodać ewentualnie rzut piętra. Ten dom zamieszkuje 6 osób i pies, więc musi być duży, a w sypialni dla gości mogę dać ewentualnie kościotrupa w klatce, żeby było straszniej. Bryła może wydawać się wielka, bo jest na bardzo malutkiej działce, a komputer wyrzucę. Zastąpię go takim czymś, co simy mogą na tym pisać i rośnie im za to logika.

A co do tego, że mój dom jest gotycki to bym się kłócił. Bardziej pasuje określenie: wiktoriański. Jak chcesz zobaczyć gotycki, to może jutro, albo pojutrze zamieszczę mój zamek.

Jakby ktoś chciał zbudować coś podobnego, to polecam stronę www.bloodysims.de
Jest ona co prawda po niemiecku, ale od czego mamy translator?
Ja mam z tej strony kilka rzeczy z tego domku.
I jeszcze raz proszę o stronę ze strasznymi, starymi rzeczami.

Master of Disaster
18.01.2011, 21:13
Bardzo mi się ten dom podoba. Zastrzeżenia mam jedynie do zastosowanych gdzieniegdzie pokryć ścian i podłóg. Szczególnie jakoś nie pasuje mi pokrycie ściany w sypialni - już lepsze byłoby takie z Balangi, czerwone, jakby z saloonu. Bardziej pasowałyby kolorystycznie. Albo te w nietoperze... Jednak jako całość dom jest naprawdę dobry. 9/10

piostrze
18.01.2011, 22:57
Podoba mi się ten styl:), jestem ciekawy jak wygląda łazienka w tym domu... Miałbym jedną sugestię, skoro to "Nawiedzony dom" to może przydałoby się kilka urn/nagrobków...

Brutus
19.01.2011, 08:23
Dziękuję.
Starałem się, żeby ten dom sprawiał wrażenie strasznego, ale nie zrujnowanego. Nie lubię walących się budynków, odrapanych ścian i bałaganu. Mam zdecydowanie pedantyczną naturę i lubię jak wszystko jest poukładane, dlatego w domu panuje taki porządek. W tym domu po raz pierwszy przezwyciężyłem moją skłonność do budowania dużych pomieszczeń.
Miałem mały cmentarz za domem, ale simowie cały czas się modlili i nic innego nie robili, więc się ich pozbyłem.
A stron z dodatkami do takich domów nikt nie zna?

kovalenko14
19.01.2011, 13:07
;) Super dom... Przypomina bardziej ruderę w ,której naprawdę straszy ;] ;D
Nie pasuje mi tylko za jasna tapeta w sypialni gości a tak jest super no i zachowałeś klimat
brawo ! ;) 9.5/10
Zacznę chyba znów grać w simsy 1 ;D

Brutus
01.02.2011, 15:09
Myślicie, że dobrym pomysłem będzie, jeśli dam drugą, poprawioną, lepszą i straszniejszą wersję tego domu? Bo zbudowałem już takowy, ale zastanawiam się, czy go tu dać.

Master of Disaster
01.02.2011, 18:42
Pokaż, pokaż, chętnie go zobaczę.

Brutus
01.02.2011, 19:07
Masz to jak w banku :)
Nie wiem czy to zrobię jeszcze dziś, czy jutro, ale dam.
Mam zamieścić go w tym temacie, czy założyć nowy?

Trykuu.
01.02.2011, 19:10
załóż nowy temat ;)

Probs
02.02.2011, 17:51
Tak bo ten nie jest aż taki straszny. Z zewnątrz nie wygląda na jakiś nawiedzony.
Ale całkiem przyzwoity bo panuje w nim trochę tajemniczej i groźnej atmosfery.
8/10