PDA

Zobacz pełną wersję : Ts-Średniowiecze-Problemy techniczne


Wielebny
26.03.2011, 13:13
Temat służy do omawiania problemów natury technicznej gry TheSims-Średniowiecze.
Czyli problemy ze stabilnością, niepoprawnym działaniem czy błędnym wyświetlaniem elementów graficznych.

RockinRobin1900
27.03.2011, 22:26
Mam problem. Moja simka nie może urodzić dziecka. Miałam misje ''Następca Tronu'' i jak Monarchini zaszła w ciąże wszystko było ok. Jak pojawił się nastrójnik ''Dziecko w drodze'' to simka nie mogła nic zrobić a dziecko się nie chciało urodzić , trzy dni simowie czekałam, paski spadły jej do zera, ale nie umarła. I wyszłam bez zapisywania. Żadna simka nie może rodzić, patrzyłam na kilku. Mam oryginalną gre!

>>>FiShIp<<<
28.03.2011, 09:57
A ja natomiast nie mogę wejść w opcje gry :(
Bo chciałem zmienić ustawienia grafiki i nie chce wejść w zakładkę opcje....

Luccy
28.03.2011, 11:29
Miałam ten sam problem z rodzeniem simek. Pomogło tylko zainstalowanie od nowa:)

deska22
28.03.2011, 13:27
Ja mam taki problem , kiedy próbuję wybudować budynek dla kowala, gra się zacina i za chwilę wyskakuje mi blue screen a następnie komputer się resetuje, o co może chodzić?

paganter
28.03.2011, 15:46
Mnie po uruchomieniu gry pojawia się takie coś:
http://img202.imageshack.us/img202/284/bladwu.th.jpg (http://img202.imageshack.us/i/bladwu.jpg/)
i gra się wyłącza.
Jak temu zaradzić?

Słodka_mandarynka
28.03.2011, 17:43
Ja mam taki problem , kiedy próbuję wybudować budynek dla kowala, gra się zacina i za chwilę wyskakuje mi blue screen a następnie komputer się resetuje, o co może chodzić?

Ja mam tak samo z koszarami -,-. Gra w kółko się minimalizuje ,aż na koniec wyskakuje blue screen...Nie wiem co robić,szczególnie gdy nie zapisuję gry. To jest strasznie denerwujące ;/

dominica0071
29.03.2011, 22:19
Ja też mam ten problem. Ani simka nie chce mi rodzić ani opcje nie chcą się włączyć. :(

Selena
31.03.2011, 08:59
mi zainstalowanie gry jeszcze raz nie pomogło :(

Nie mogę zapisać gry, nie chce się zapisać, a wcześniej miałam komunikat, ze nie odkryło karty graficznej. Mam podobno zbyt mocną :/ co to ma być do diabła? ggggrrrrrrrr

Radegon
31.03.2011, 10:01
Witam odinstalowałem nie fortunnie Sims Średniowiecze i teraz przy ponownej instalacji ciągle wyskakuje mi takie okno:
http://img842.imageshack.us/i/beztytuuasdasdasdasdasd.jpg/
Czy ktoś wie jak temu zaradzić ?

Selena
31.03.2011, 10:05
Przeczytałam na innych forach, że to, że nie można zapisać to wina tego, że nie można zapisać podczas samouczka. Gra albo pyta na początku czy go włączyć, albo trzeba przejść pierwszą misję to wtedy sam się wyłączy :) Muszę sprawdzić, a ta informacja na zaś tych z podobnym problemem ;P

V3dro
31.03.2011, 16:45
odinstalujcie wszystkie Mody jakie macie zainstalowane i spatchujcie gre do najnowszej wersji może pomoże :)

Searle
31.03.2011, 19:44
odinstalujcie wszystkie Mody jakie macie zainstalowane i spatchujcie gre do najnowszej wersji może pomoże :)

Mody w grze The Sims Średniowiecze?

Łezka
01.04.2011, 12:22
Witam wszystkich! U mnie natomiast pojawił się taki problem, a mianowicie - nie mogę zmieniać koloru oczu Simów w trybie tworzenia. Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Póki co wymyśliłem, że będę zmieniał Simów losowo, aż padnie na kolor oczu jaki chciałem i wtedy dopiero zmienię twarz, ale na dłuższą metę jest to denerwujące. Pozostaje jeszcze pytanie. Do uruchomienia gry potrzebna jest płyta, lecz gdy ją wkładam do napędu pojawia się okienko instalacji i komunikat odinstaluj swoją grę, aby ponownie ją zainstalować. Wówczas klikam anuluj i dopiero uruchamiam grę... Jest jakiś sposób żeby instalator TS Średniowiecze się nie włączał? I żeby wtedy włączył się program startu gry. Z góry dziękuję za odpowiedź. Może to nie są zabójcze problemy, jednakże wolałbym ich nie mieć. ;-)

rafknaf
01.04.2011, 19:38
Witam wszystkich. Dzisiaj zakupiłem The Sims Średniowiecze. Niestety mam problem z instalacją na win 7 64 bit. Instalacja dochodzi do pewnego momentu i później nic się nie dzieje. Próbowałem też na laptopie i tam zainstalowało się na Win XP bez problemów.
Co może być nie tak ? CZy nie ma szans na pogranie na moim kompie :) ?

BARDZO PROSZĘ O POMOC !

Nivea007
07.04.2011, 11:34
Ja mam tak samo z koszarami -,-. Gra w kółko się minimalizuje ,aż na koniec wyskakuje blue screen...Nie wiem co robić,szczególnie gdy nie zapisuję gry. To jest strasznie denerwujące ;/

Blue screen jest błędem w systemie windows. Ja tez tak miałam, jak zainstalowałam jakąś grę i mąż musiał od nowa instalować windowsa.

lay
07.04.2011, 11:59
Blue screen jest błędem w systemie windows. Ja tez tak miałam, jak zainstalowałam jakąś grę i mąż musiał od nowa instalować windowsa.
Nie zawsze. Blue Screen może być równie dobrze spowodowany przez wadliwie działającą aplikację (tutaj simsy), najczęściej pomaga reinstalka, bądź też przez błędy sprzętu. Nie spotkałam się nigdy, by bluescreen był spowodowany samym systemem.

Taida
07.04.2011, 16:01
Grając Ambicję Nowe Początki zbudowałam już 13 budynków i powinny się odblokować kolejne Ambicje: Imperialna Dominacja i Tylko dla zuchwałych, ale tak się nie stało. Nawet założyłam przymierze z każdym dostępnym sąsiadem i w każdym budynku mam bohatera. Co źle zrobiłam, a może mam zrobić coś jeszcze? Czemu nie odblokowały mi się te Ambicje?

Chryzantem Złocisty
07.04.2011, 16:03
Slythia chyba napisała,że trzeba wykorzystać wszystkie punkty zasobów (koło obrazu postaci,wydajesz je,kiedy bierzesz misje).także spróbuj jeszcze porobić parę misji.

Kacper03
12.04.2011, 07:16
Robiąc porządki w rejestrze komputera, przez przypadek usunąłem wszystkie wpisy średniowiecza (nie pytajcie jak...). Zrobiłem nowe wpisy na podstawie simsów 3 i gra prawie działa ale wciąż nie mogę grać. Płytę pożyczyłem i nie mam jak zrobić reinstalkę. Czy ktoś może umieścić zdjęcia wpisów rejestru? Bardzo proszę o pomoc.
EDIT: Już nieważne poradziłem sobie.

3kokolina
12.04.2011, 10:39
Mnie po uruchomieniu gry pojawia się takie coś:
http://img202.imageshack.us/img202/284/bladwu.th.jpg (http://img202.imageshack.us/i/bladwu.jpg/)
i gra się wyłącza.
Jak temu zaradzić?

mam bardzo podobny komunikat. I tak co jakiś czas mi się to pokazuje (czasem rzadziej, czasem częśćiej) nie wiem czy to wina windowsa 7, czy czego, ale jest to mega wkurzające!!!!!!! Help, jest na to jakiś sposób?

ultraviolence
30.04.2011, 11:10
Kto wie, może i wina Windowsa. Moja koleżanka ostatnio pożyczyła ode mnie płyty z simsami (druga seria) i żadna nie chciała jej wejść, a ma właśnie siódemkę... Nie znam się na tym, cały czas pracuję na XP-ku.
Spróbuj może uruchomić Średniowiecze w trybie zgodności z systemem XP?
(prawy przycisk na ikonie gry -> Właściwości -> zakładka Zgodność -> Uruchom program zgodnie z...).

Searle
30.04.2011, 13:28
Czy ktoś aktualizował już grę najnowszą łatką?
Ja po aktualizacji mam błąd, który powoduje, że nie wyskakuje mi okienko Opcji, nie mogę zapisać gry i z niej wyjść.

ultraviolence
30.04.2011, 13:45
Czy ktoś aktualizował już grę najnowszą łatką?
Ja po aktualizacji mam błąd, który powoduje, że nie wyskakuje mi okienko Opcji, nie mogę zapisać gry i z niej wyjść.
Aktualizowałam i jest ok. Poza jednym, małym szczegółem... U mnie natomiast, po wczytaniu obojętnie jakiego miasta, wszyscy bohaterowie mają identyczny kolor oczu - ciemnoniebieski... i kijowo to wygląda.

Searle
05.05.2011, 18:07
Widocznie u niektórych gra działa sprawnie, ale czytałam, że wiele osób ma ten problem. No cóż, pozostaje przeinstalowanie gry bez aktualizacji i czekanie na kolejną "cudowną" łatkę od EA.

mariinaaa
07.06.2011, 14:57
Nie wiedziałam w jakim dziale to napisać. Ściągnęłam (legalnie kupioną) grę, niestety nie zorientowałam sie że jest w języku angielskim. Jest jakiś sposób aby zmienić język? Nie mogę znaleźć spolszczenia. Porszę o pomoc

Zuzulka09
24.06.2011, 08:48
moim problemem jest to , że kieddy ma się zrobić mur wokół miasta ekran robi sie czarny i migocze , a komputer nie chce się wyłączyć .

szczekam na psa sasiadow
08.07.2011, 20:36
Zainstalowałam dzisiaj The Sims: Średniowiecze i gra włącza się normalnie. Wpierw ten samouczek, też jest ok, ale po utworzeniu monarchy i wybraniu misji gra wyłącza się pod komunikatem "Wystąpił problem z aplikacją..." blabla. Mam zainstalowaną najnowszą aktualizację, wszystko, co tam potrzeba do uruchomienia gry... Wie ktoś, o co chodzi i jak to naprawić? Proszę o pomoc, bo moje 124,90zł stroi jakieś fochy... :(

Kinkarus
20.07.2011, 09:24
Mam problem, a mianowicie: nie widac ikon Simów w kontaktach, w trybie tworzenia Sima. Nie widzę twarzy, kiedy pojawiają się dymki z kwestią bohatera. Co najgorsze nie widzę jak wyglądają przedmioty, zarówno w ekwipunku jak i na targu. Po prostu w miejscu gdzie zawsze było to widac, istnieje puste okienko. Zainstalowałam grę ponownie i wydaje mi się, że jest to wina najnowszej aktualizacji 1.3. Proszę o pomoc.

Arisane
12.08.2011, 12:52
To chyba jest problem techniczny, co?

No więc: Długo nie grałam w średniowiecze (ale grałam i przeszłam z siostrą ambicję), a tu... Sami zobaczcie :O

http://img11.imageshack.us/img11/8555/88101930.png (http://imageshack.us/photo/my-images/11/88101930.png/)

Da się coś z tym zrobić?

anie_1981
08.09.2011, 12:43
Chyba ostrzegali w opisie łatki, że będzie reset misji... Ja ze 3 dni testuję grę razem z dodatkiem Piraci i Bogaci, i nie mam jak na razie żadnych problemów.


Do uruchomienia gry potrzebna jest płyta, lecz gdy ją wkładam do napędu pojawia się okienko instalacji i komunikat odinstaluj swoją grę, aby ponownie ją zainstalować. Wówczas klikam anuluj i dopiero uruchamiam grę... Jest jakiś sposób żeby instalator TS Średniowiecze się nie włączał?

Wkładając płytę trzymaj klawisz SHIFT. Opatentowany sposób na wyłączenie auto-startu płyty....

Witam odinstalowałem nie fortunnie Sims Średniowiecze i teraz przy ponownej instalacji ciągle wyskakuje mi takie okno:
http://img842.imageshack.us/i/beztytuuasdasdasdasdasd.jpg/
Czy ktoś wie jak temu zaradzić ?

Z tego co widzę, nie odinstalowałeś gry prawidłowo, prawdopodobnie po prostu skasowałeś pliki gry z dysku. Windows nadal myśli, że gra jest zainstalowana... Sposób aby temu zaradzić...

1. Pobierasz TEN PROGRAM (http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html).
2. Każesz mu wyczyścić rejestr.
3. Instalujesz grę od nowa.

Chloé
21.09.2011, 16:24
Po 2 dniach mam już dość tej gry, nie mogę spełniać misji gdzie trzeba zebrać rośliny takie jak wilcza jagoda, anielskie ziele i nocny cień. Na początku grania czarodziejem mogłam zbierać wszystkie rośliny, ale po włączeniu do rozgrywki medyka, na tych roślinach pojawia się szary kursor bez jakichkolwiek opcji i potem także mój mag nie mógł ich zbierać. To na pewno nie wina zbyt niskiego poziomu postaci, bo medyk jest na poziomie 5 a mag 9. Zainstalowanie łatki z Piratów i Bogatych nic nie zmieniło.
Są na to jakieś sposoby czy tylko reinstalacja?

Przeinstalowałam Średniowiecze ale problem nie ustąpił, w profesji szpiega też nie można zbierać w/w roślin. Ktoś miał podobny problem?

Ewell93
15.10.2011, 14:45
Witam :) nie wiem czy to problem techniczny, ale po zainstalowaniu gry i włączeniu jej wyskoczyła informacja "Uwaga: zidentyfikowanie sprzętu nie powiodło się. Gra nie zdołała zidentyfikować twojego sprzętu. Skontaktuj się z obsługą klienta. Konieczne może być ręczne dopasowanie ustawień grafiki w celu uzyskania optymalnej jakości i wydajności". nie mam pojęcia co to znaczy, mógłby mi ktoś pomóc? Gra ogólnie ładuje się, jednak kiedy probuje cos zmienic w opcjach zmiany nie chcą się zapisać, a gdy przechodze do gry, zacina się przy wchodzeniu w narzedzie tworzenia sima i dalej nie idzie. Mam laptopa asus k52f ex1080 z zintegrowaną karta graficzna Intel gma hd i najnowsze sterowniki do niej. Ktoś wie co mogę zrobić?

Cloudy
15.10.2011, 16:22
Ewell: nie znam się za bardzo, nawet nie mam tej gry :D, ale może masz do niej za małe wymagania graficzne?

Ewell93
15.10.2011, 18:40
Raczej wymagania są w porządku, mam wszystkie czesci ts3 i działają bez problemu.

jan.12345678
30.10.2011, 18:27
ja mam problem bo nagle z nikąd mam tylko opcie tryb krulestwa i tyle żadnej innej co zrobic

Pan_Sim
22.11.2011, 17:31
Długo nie grałem w The Sims Średniowiecze. Postanowiłem pograć trochę. Zaktualizowałem grę, włączyłem ją, założyłem nowe królestwo i... nagle dostaję informację o tym, że mam dodatek Bogaci i Piraci!!?!?!
No nic, gram dalej. Nazajutrz włączam grę - informacja o nowym patchu. Instaluje go, potem patrze jaką mam wersję i stwierdzam, że gra w ogóle się nie zaktualizowała :(
Po długich, bezskutecznych męczarniach postanowiłem ominąć patch i włączyłem grę. Nie mogłem założyć nowego królestwa a mój poprzedni save został usunięty...
Proszę o pomoc.

Arisane
02.12.2011, 17:06
Chyba ostrzegali w opisie łatki, że będzie reset misji...

1.Ja nie ściągam łatek
2.The sims historie też zresetowali

No ale OK, przeszłam ambe (sama, bez siory, bo ona zabiła mi siódmopoziomowego medyka) na złoto.

Dżiglipaff
21.02.2012, 20:55
Nie wiem, czy pytać tutaj, bo to taki tylko połowicznie problem techniczny.

Wykonuję misję związaną z gangami z Kostrzynu (Cel królestwa: imperialna dominacja, muszę podbić wszysckie inne kraje, żeby mieć platynę) (tak, muszę skończyć z platyną, już mam złoto i nie będzie mi się chciało grac od nowa). Jak wszystkich innych bandytów, mój bardzo groźny władca skazywał ich na dyby. Problem polega na tym, że Strażnik Dobromił (ten gruby) zaciął się przy dybach i ani on nie może mi wrzucać innych niedobrych mieszkańców królestwa do padołu, ani ja nie mogę ukończyć misji, bo w dybach siedzi postać potrzebna w misji -_- ani szpieg, ani król nie mogą jej uwolnić. Nie mogę również pogadać sobie ze strażnikiem. On cały czas kręci głową, jak gdyby nigdy nic, ale nie odchodzi. Co robić? Istnieje jakiś kod na przeniesienie sima poza budynkami albo "restartowanie" go? Nie chcę porzucać misji T_T

Filleable
22.02.2012, 10:42
A działa resetsim w średniowieczu? (nie mam, więc nie wiem)

Dżiglipaff
23.02.2012, 10:24
właśnie nie, musze coś pokombinować ;/

Miku-Chan
16.04.2012, 16:12
Hmm, otóż:
Stworzyłam królestwo wszystko dobrze itp. Przyszedł doradca, chciałam zmienić mu wygląd, akurat chwilke potem pojawiła się chmurka. Teraz nie mogę na nic kliknąć, jest jakiś kod/sposób by mimo tego że jest chmurka (która uniemożliwia mi zrobienie czegokolwiek) wyjść z tworzenia sima albo zapisać cudem gre? XD

Madelaine
04.06.2012, 09:44
Gdy włączam grę pokazuje się komunikat:
Nie udało się uruchomić gry. Nieudana inicjalizacja usługi (0x0175dcbb)


Dawno nie grałam w średniowiecze i wcześniej wszystko było w porządku.

redmoon
04.06.2012, 13:14
Miałem podobny problem TS3, mi pomogła reinstalka. Jak masz Piraci i Bogaci, odinstaluj podstawę i dodatek, zainstaluj podstawkę, sprawdź czy gra działa, zainstaluj Piraci i Bogaci, wyłącz i włącz kompa i powinno zadziałać. Zapisy na czas "operacji" możesz przenieść w bezpieczne miejsce (jeśli ci na nich zależy).

Violet
24.06.2012, 14:01
Mam pytanie otóż kiedy instaluje średniowiecze nagle wyskakuje mi okno z instalacją tego .Net Framework (?) i nie da się tego cofnąć potem wyskakuje mi jakaś instalacja Windows Visual (?) i też nie da się cofnąć. Da się to jakoś ominąć? Bo sprawdzałam i mam te wszystkie programy zainstalowane

ultraviolence
25.06.2012, 07:13
Mam pytanie otóż kiedy instaluje średniowiecze nagle wyskakuje mi okno z instalacją tego .Net Framework (?) i nie da się tego cofnąć potem wyskakuje mi jakaś instalacja Windows Visual (?) i też nie da się cofnąć. Da się to jakoś ominąć? Bo sprawdzałam i mam te wszystkie programy zainstalowane
Można prosić o screena? Zazwyczaj przy instalacji jakiegokolwiek programu/gry, pod spodem okna powinien wyświetlać się przycisk "Close" albo "Cancel". Możliwe też, że wraz z instalacją Średniowiecza, instaluje się nowsza wersja (w przypadku NET.Framework) albo aktualizacja (Windows Visual C++) tych programów, które są wymagane, aby gra chodziła poprawnie.

Violet
02.08.2012, 14:15
Dobra idę na żywioł i to wszystko instaluje. Screena niestety nie mogę zrobić ponieważ nie mogę go jak zapisać bo żeby mi się to wszystko nie zainstalowało muszę komputer wyłączyć


Edit: Teraz kiedy chcę grę zainstalować wyskakuje mi odinstalowywanie gry mimo źe nie mam jej nigdzie zainstalowanej. Proszę pomóżcie :(

Proszę pomóżcie co mam z tym zrobić ze nie da się ich usunąć z komputera?

Pink Panther
02.08.2012, 14:35
Musisz mieć ją gdzieś zainstalowaną. Przeszukaj wszystkie foldery.

Violet
02.08.2012, 20:02
Mam je niby "zainstalowane" w dodaj i usuń programy ale kiedy klikam żeby się odinstalowały to się "odinstalowują" ale dalej tam są :/ Usunęłam wszystkie foldery więc teoretycznie gry nie ma

ultraviolence
02.08.2012, 20:10
Mam je niby "zainstalowane" w dodaj i usuń programy ale kiedy klikam żeby się odinstalowały to się "odinstalowują" ale dalej tam są :/ Usunęłam wszystkie foldery więc teoretycznie gry nie ma

W takiej sytuacji jedynym, realnym wyjściem wydaje się format dysku... Ale nie można poddawać się tak na starcie, nadzieja jeszcze jest :D Skoro odinstalowałaś grę, spróbuj jeszcze przeskanować komputer CCleanerem - jeśli jakieś resztki gry pozostały w rejestrze, on na pewno to wyczyści. Poleciłabym Ci też Registry Booster 2 - według mnie sprawuje się jeszcze lepiej od CCleanera i dodatkowo posiada opcję defragmentowania rejestru po czyszczeniu. Niestety jest płatny.

Pink Panther
02.08.2012, 20:12
Nie kminię. Ale najpierw usunąłeś foldery, czy najpierw spróbowałeś z Panelu Sterowania?

A może usuwanie informacji o grze z rejestru coś da?

Violet
02.08.2012, 22:20
Najpierw odinstalowałam grę która nie była zainstalowana. Jak sie nie chciała odinstalować to usunęłam wszystkie foldery i spróbowałam znowu odinstalować ale te simsy nadal są

Pink Panther
02.08.2012, 22:23
To mi się wydaje, że najlepszym rozwiązaniem będzie to, które podała Ci ultraviolence ;)

Chewbacca
21.08.2012, 14:12
Da się zrobić coś, żeby nie budował mi się ten głupi mur?>.< Wyskakuje mi, że się buduje itp. a potem robi się czarny ekran i blue screen, a bez tego nie przejdę tych początków.

Dżiglipaff
23.08.2012, 19:44
mur buduje się gdy rozwijasz obronę, nie dodawaj rycerza/szpiega/kowala albo nie wbijaj im lvli, moze sie uda :)

Chewbacca
24.08.2012, 09:31
czyli nic, bo każdy budynek dodaje choc trochę obrony...:/

Dżiglipaff
25.08.2012, 09:50
jednym z celów, za ktore dostaje sie punkty wszechwiedzącego (jakos tak, dawno nie gralam i nie moge teraz sprawdzić) jest "rozwiń kulture kosztem obrony", czy cos w ten desen. Kiedys sie w to bawilam, sa chyba jakies budynki, ktore zmniejszaja.

Fisia
29.01.2013, 09:07
Ratunku, z dnia na dzień zniknęły mi simy! Da się nimi sterować, ale nie widać obrazków itd. Próbowałam zmienić wygląd w szafie - nie pomogło. Rozgrywam misję ''Gastrofestiwal albo katastrofa'' (choć nie wiem czy to ma coś do rzeczy), wyszłam z gry od razu po przyjęciu misji. Ktoś wie, co w tym przypadku zrobić?

Okazało się, że tylko bard jest widoczny. Nie wiem czy to ma związek z tym, że to jest drugi bard, bo poprzedniego uśmierciłam (:P). Teraz jeszcze sprawdziłam inne królestwo i na nim wszystko działa jak należy, więc może to naprawdę wina misji?

Kędziorek
29.01.2013, 09:19
Wejdź w dokumenty -> Electronic Arts -> The Sims Średniowiecze -> Saves
tam będą dwa twoje zapisy xxx.tsm i xxx.tsm.backup
ten pierwszy jest to twój najnowszy zapis, który gdzieś sobie przenieś, a ten drugi jest przedostatnim zapisem z którego usuń to "backup". Kiedy wejdziesz w grę będziesz mogła zacząć wtedy od miejsca przedostatniego zapisu. Może wtedy będzie widać simy..

Fisia
29.01.2013, 09:36
Kędziorku - Dziękuję, dziękuję, dziękuję!!! To jednak wina misji. Teraz wszystko widać. To była moja ulubiona gra i nie chciałam jej stracić. Jeszcze raz dziękuję! :)

Skipper
21.08.2014, 00:29
Potrzebuję pomocy, bo nie działa wczytywanie gry.

Grałem sobie normalnie, zapisałem grę, a później przypadkowo zresetowałem komputer nogą -,-
Włączyłem znowu grę, ale w menu nie było mojego zapisu, była tylko opcja nowej gry. Z katalogu Saves wyrzuciłem folder .tsm, a .tsm.backup zmieniłem nazwę na .tsm. Tym razem zapis pokazał się w menu, ale po 1 sekundzie wczytywania pokazał się komunikat z błędem.


Na jednej z angielskich stron znalazłem takie rozwiązanie:
1. Zacząć nową grę.
2. Zapisać.
3. Plik .nhd z uszkodzonego zapisu (u mnie Magnolis) wkleić do folderu z nową grą.
4. Wczytać ponownie tamtą nową grę.
5. Użyć opcji "zapisz jako" nadając nazwę Magnolis.
6. Wyjść do menu i ponownie wczytać Magnolis.

Według powyższych wskazówek powinienem odzyskać swoje królestwo. Ale niestety nie mogę wypełnić punktu 4, bo znowu pokazuje się błąd. Widocznie tamta instrukcja pomagała przy uszkodzonych plikach .dat i .data, a u mnie musi być uszkodzony .nhd.

Sprawdzałem też czy nie da się przywrócić starszych zapisów (PPM > Właściwości > Poprzednie wersje) albo w ogóle przywrócić system, ale nie było takiej kopii, która została stworzona przed tym uszkodzeniem zapisu.

Czy da się coś z tym jeszcze zrobić, czy mogę już porzucić nadzieję?

Wmurasaki
20.10.2014, 11:46
Witajcie :)
Jesteście moją ostatnią nadzieją :P
Dlaczego gdy chce zaktualizować The Sims Średniowiecze wyświetla mi się błąd: nie można nawiązać połączenia z ea download manager?
Mam wersje 1.0.286.00001 i wiem, że są dostępne nowe aktualizacje ( Moje Simsy po kilku minutach wywalają mnie na pulpit i myślałam, że to będze moim ratunkiem ale okazało się to bardziej skomplikowane)

1) Okazało się, że mam ten cały EA download menager (Chciałam go ściągnąć z płytki)
2) Zgubiłam swój kod produktu dlatego nie mogę skorzystać z pomocy Origina, jeśli by takową ofiarował.
3) Ściągnęłam bezpośrednio aktualizację ale nie mogłam kontynouwać bo lokalizacja pliku mu się nie podobała i nie wiem co z tym dalej zrobić.