PDA

Zobacz pełną wersję : Nastrójnik "Zniesmaczony" i śmieci, których nie ma


lagger
11.05.2011, 20:34
Mam dosyć irytujący błąd w grze. Mianowicie, kiedy jakiś sim wchodzi do kuchni pokazuje mu się nastrójnik "Zniesmaczony", w którym jest napisane, że w pomieszczeniu leży sterta śmieci. Natomiast w tym pomieszczeniu akurat nie ma żadnych śmieci. Nie jest to jakiś błąd przeszkadzający w grze, ale jest bardzo irytujący i chciałbym się go pozbyć. Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
Na dole zamieszczam screena, żeby mniej więcej zobaczyć jak to wygląda.

http://img135.imageshack.us/img135/1494/bdnastrjnik.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/135/bdnastrjnik.png/)

Björk
12.05.2011, 15:32
Nie wiem czemu, ale ja mam ten błąd, bo u mnie w domku simów zmywarka do naczyń nie działa ;P
Rozwiązuję go w ten sposób - stawiam zmywarkę (SAMĄ - czyli bez blatu) na środku kuchni i ją kasuję. Wtedy się okazuje, że w środku jest niedomyty talerz i on powodował nastrójnik "zniesmaczony". Po umyciu ręcznie tego talerza wszystko wraca do normy. Chociaż czasami muszę go skasować kodem "moveObjects on".
W mojej grze to właśnie zazwyczaj powoduje opisany przez Ciebie problem. Gorzej jak Ty nie używasz zmywarki...

Searle
12.05.2011, 16:09
Ja mam dwa domysły:
- po pierwsze: może Twój sim ma jakieś popsute jedzenie w plecaczku?
- po drugie: widzę, że na stole jest ten minerał (nie pamiętam nazwy), czy on czasem nie powodował mdłości u simów?

lagger
12.05.2011, 21:57
Tyberium już od długiego czasu stoi na stole, więc raczej to nie jest to. W ekwipunku też nie, bo po 1. sprawdzałem i są tylko owoce, nasionka, nagrody za punkty szczęścia (czy jak im tam) i inne graty; po 2. ten nastrójnik włącza się u każdego sima akurat w tym pomieszczenie, więc popsute jedzenie w ekwipunku też odpada. Pomysł ze zmywarka... hmm... powiem szczerze, nie pomyślałem o tym. Zaraz sprawdzę i napiszę czy to coś pomoże.

@edit
Usunięcie zmywarki też nic nie dało :f

Owl Finch
13.05.2011, 04:12
Zepsute jedzenie w lodówce? Nie wyniesione śmieci? Może gdzieś (nawet na podłodze) leży jakiś talerz?

Trykuu.
13.05.2011, 04:17
Brudny zlew?

lagger
13.05.2011, 09:15
Zepsute jedzenie w lodówce? Nie wyniesione śmieci? Może gdzieś (nawet na podłodze) leży jakiś talerz?

Właśnie w tym problem, że nigdzie żadnych śmieci nie ma. Przeglądałem dokładnie parcelę, nawet poprzestawiałem meble, żeby sprawdzić, czy gdzieś coś nie leży no i nic. Do tego, codziennie przychodzi pokojówka i sprząta, a żeby tego było mało, mam simkę, która ma cechę "Schludna", czy jakoś tak, więc całą parcelę mam zawsze wysprzątaną. Jedzenia w lodówce praktycznie nie ma, bo to same wampiry. Mimo to sprawdzałem w lodówce i nie ma żadnego popsutego jedzenia. Śmieci... Mam zgniatarkę, która jest codziennie opróżniana. Na podłodze, ani nigdzie nie leżą żadne brudne naczynia.

Brudny zlew?

No tak... Gdybyś otworzył screena, zauważyłbyś, że nie mam zlewu w kuchni...

Zauważcie, że w nastrójniku jest napisane w nawiasie "Stos śmieci". Ale gdzie te śmieci są?!?! Tak jak już pisałem, chałupa jest codziennie sprzątana a zgniatarka opróżniana.

Remus Lupin
13.05.2011, 10:03
A masz jakieś śmieci w wyposażeniu?

lagger
13.05.2011, 10:08
Przecież napisałem, że nie...
Nastrójnik się pokazuje tylko i wyłącznie w tym pomieszczeniu i u każdego sima...

Björk
13.05.2011, 13:08
A spróbuj zrobić to, co robię ze zmywarką tylko ze zgniatarką do śmieci...
No i może replikator żywności coś robi nie tak? Ew. przeprowadź simów na inną parcelę i wprowadź z powrotem do tego domu :) (u mnie to działa w przypadku innych błędów co prawda, ale może...)

lagger
13.05.2011, 23:10
Od razu to zrobiłem. Także nie pomogło.
Replikator żywności raczej też nie, to nie jego wina, bo nie był jeszcze używany.
A czy przeprowadzenie simów nie spowoduje usunięcie rzeczy jak np. Wehikuł Czasu, czy roślinek, które moja wampirka hoduje?

Björk
14.05.2011, 03:51
Rośliny rosną nawet w opustoszałym domu. Nie miałam wechikułu, ale np. Aparat do produkcji nektaru zostaje na parceli i jest po wprowadzeniu. Zawsze też możesz zrobić kopię zapasową gry.

hellraiser
14.05.2011, 07:44
Może spróbuj usunąć ten nastrójnik kodem?
Robisz to tak: wpisujesz kod testingcheatsenabled true i klikasz z wciśniętym ctrl'em na ten nastrójnik i go usuwasz. Tylko tu jest problem, bo nie wiem czy ten nastrójnik nie będzie powracać za każdym razem gdy Twoi Simowie będą wchodzić do kuchni... Ale spróbować możesz.

Ayla
15.05.2011, 20:09
Też tak mam :( Za pierwszym razem simy krzywiły się i zatykały nosy przechodząc koło werandy. Nie wiedziałam co jest grane, żadnych śmieci tam nie było. Któregoś razu robiłam jakiś remoncik i przestawiając meble, ściany, podłogi znalazłam brudny talerz, który był tak jakby pod budynkiem i nie był dostepny w interakcji sprzątania. Przesunęłam go na stół, sim go umył i był spokój na jakiś czas. Teraz już od dawna mam taki problem w ogrodzie i najgorsze jest to, że to jest w miejscu, gdzie zawsze urządzam imprezy :) Jak goście się schodzą, to wszyscy po kolei zatykają nosy, machają rękami i są zniesmaczeni :) Nie wiem gdzie znowu coś leży i nie chce mi się przebudowywać domu, żeby znaleźć te śmieci. To jest błąd gry. Spróbuj poszukać jakiegoś bruda w tej kuchni, najlepiej w trybie kupowania/budowania poprzestawiaj wszystkie meble a nawet spróbuj skasować podłogę albo ściany. Może coś znajdziesz :) Powodzenia!

lagger
16.05.2011, 19:38
Jak tylko wrócę do domu, do moich simów na pewno tak zrobię jak mówisz. Dzięki. Może to pomoże :]

Owl Finch
17.05.2011, 04:35
Wehikuł itp. zawsze można wrzucić do wyposażenia sima.
A może gdzieś leży sterta brudnego prania, a nie masz w domu pralki?

anjanka
17.05.2011, 07:45
moja simka też się krzywiła ale zapomniałam że ona jest kucharką i czasami potrawy przynosi do domu i w plecaku gniją :)

lagger
20.05.2011, 22:49
Spróbuj poszukać jakiegoś bruda w tej kuchni, najlepiej w trybie kupowania/budowania poprzestawiaj wszystkie meble a nawet spróbuj skasować podłogę albo ściany. Może coś znajdziesz :) Powodzenia!

No więc, sprzedałem meble, zniszczyłem ściany, ogólnie zniszczyłem cały dom. Została sama pusta parcela. I zgadnij co? Nastrójnik nadal w tamtym miejscu się pojawiał, mimo, że niczego nie było :/

Widzę, że większość nie ogląda obrazka, który dodałem... Zwykle w nastrójniku w nawiasie jest pokazane co powoduje dany nastrójnik. W zniesmaczonym jest pokazane w nawiasie Sterta Śmieci. I tylko w tamtym miejscu. A więc sterta śmieci nie oznacza zepsute jedzenie w ekwipunku, czy spotkanie cuchnącego sima, czy brudny blat. Gdzieś niby leży STERTA ŚMIECI, których nie ma... >.>

Z tych wszystkich pomysłów jedyne co pomogło to przeprowadzka z tego domu do innego, a następnie natychmiastowy powrót. Jednak trochę za dużo jest zabawy z tym wszystkim i sim przez to traci bardzo dużo, ciężko zarobionych pieniędzy (nie korzystam z kodów, bo według mnie psują one tylko rozgrywkę :f). Z 400 tysięcy simoleonów, po przeprowadzkach w obie strony, mojej simce pozostało około 100 tysięcy... Fakt to też dużo, ale mimo wszystko strata tylu simoleonów trochę boli. Jeszcze przebolałbym, gdyby zabrało mi z 50 tysięcy... To się da nadrobić, ale 300 tysięcy?! Chyba jednak wolę się pomęczyć z tym nastrójnikiem, dopóki naprawdę w planach będę miał, żeby wyprowadzić simkę...

Mimo wszystko, dziękuję wszystkim za pomoc. I obyście Wy nigdy nie mieli takich irytujących błędów. :]

Björk
21.05.2011, 06:16
Jeszcze mi się przypomniało, że kiedyś na moją działkę spadł meteoryt. Zniszczył więszkość rzeczy i powstał z tego złom. Sim pozbierał część złomu, ale był nastrójnik "Sterta Śmieci" i simy nie mogły wyrzucić śmieci do kosza. Okazało się, że teoretycznie śmietnik także się zniszczył mimo, że wyglądał normalnie (taki błąd gry, bo przecież śmietnika i skrzynki na listy nie można skasować). Pomógł mi wtedy NRAAS, gdzie wybrałam opcję "Napraw wszystko" i wróciło do normy.

lagger
21.05.2011, 10:15
U mnie meteoru jeszcze nie było :f
"NRAAS"? A co to takiego? Mógłbyś podać pełną nazwę tego programu? Bo jak wpisuję w google to wyskakują jakieś dodatki do Simsów. Chyba, że właśnie o to chodzi.

hellraiser
21.05.2011, 12:06
Nraas to jest świetny mod, tak jak wspomniała Bjork, można wszystko naprawić jednym kliknięciem, albo edytować Sima w CAS w trakcie gry. Ma mnóstwo jeszcze innych opcji, ale tego nie sposób opisać, bo to za dużo tego :P Tutaj mod do pobrania. (http://www.the-isz.com/nraas/index.php?topic=80.0)

lagger
21.05.2011, 14:03
Niestety... Nawet tak potężny mod jak Nraas nie był w stanie mi pomóc. Wypróbowałem wszystkie opcje jakie były dostępne, ale ten nastrójnik nadal się pojawia w kuchni.

Do tego jeszcze doszedł mi kolejny problem, mianowicie, kiedy klikam na sima, to nic się nie dzieje... Nie mogę wybrać żadnych interakcji. Nie ważne, czy kliknę na aktywnym simie, czy na jakimś innym... Ehh...

Björk
21.05.2011, 20:07
No to chyba pozostaje reinstalka gry... :(
No wiesz - błędy twórców. To zawieszanie sima jest typowe :(

Searle
23.05.2011, 08:32
Do tego jeszcze doszedł mi kolejny problem, mianowicie, kiedy klikam na sima, to nic się nie dzieje... Nie mogę wybrać żadnych interakcji. Nie ważne, czy kliknę na aktywnym simie, czy na jakimś innym... Ehh...

Jeśli problem pojawił się od momentu zainstalowania Nraasa, to go po prostu wyrzuć z gry.

Owl Finch
23.05.2011, 12:15
Możliwe też, że akurat ta parcela jest błędna i reinstalka nic nie da. Ja tak miałam, tylko, że na parceli notorycznie pojawiały mi się zniszczone meble ze złomowiska, mimo, że nie było tam żadnych "rozsiewaczy złomowiska"... Zrobiłam reinstalkę i... Problem wciąż jest.

Fisia
16.07.2011, 18:39
A może wpisz testingcheatsenabled true i kliknij z ctrl na ten nastrójnik? Jak zniknie na dobre, to to był jakiś błąd, ale jak po kilku sekundach się znowu pojawi, to rzeczywiście musisz mieć jakiegoś śmiecia :o

Beatrice
17.07.2011, 06:01
Też pojawiał mi się ten nastrójnik w kuchni... Brudne otoczenie czy coś. A nic brudnego nie było. Moja Simka miała cechę schludny i wysprzątała cały dom, a i tak miała nastrójnik. Błąd zdecydowanie :/

słoneczko
17.07.2011, 14:22
ja mam ciągle problem z nastrójnikiem " nieprzyjemny wampir " w dodatku po zmroku sory wiem wiem to nie ten dział .

Lubie
24.07.2011, 12:46
Co do błędu "zniesmaczony". Miałem niedawno ten "błąd" (?), ale się go pozbyłem.
U mnie było tak, miałem zgniatarkę do śmieci, zmywarkę do naczyń i.... kosz na śmieci. Właśnie kosz był przyczyną tego nastroju. W koszu było pełno śmieci, a sim z cechą "schludny" i tak go nie wynosił. Gdy urodziło mi się dziecko, dorosło do wieku szkolnego samo je wyniosło (śmieci). Po prostu jak masz kosz na śmieci, wynieś śmieci. Mi pomogło, ale nie wiem, czy czy u Ciebie o to chodzi. :D

Levkoni
24.07.2011, 16:03
Ten nastrójnik pojawia się przy wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniach, a więc trzeba zobaczyć, czy w lodówce nie ma zepsutego jedzenia, w koszu nie zalegają śmieci albo w zgniatarce, czy zlew jest czysty, czy naczynia są pozmywane itd. Zobacz też, czy sim nie ma zepsutego jedzenia w ekwipunku. Jeśli wszystko jest okej, spróbuj poprzestawiać meble, być może przypadkiem kiedyś przenosiłeś talerz z kodem move_objects on i teraz jest on gdzieś pod szafką, lodówką etc. Poszukaj. Ja miałem tak kilka razy, że z włączonym kodem przestawiłem gdzieś talerza a potem też nie wiedziałem, czemu mam taki nastrójnik. Jeśli te sposoby zawiodą wpisz testingcheatsenabled true i kliknij na negatywny nastrójnik, którego chcesz się pozbyć z wciśniętym klawiszem CTRL. Wydaje mi się, że to nie jest błąd gry, jeszcze na żadnym forum czy to polskim czy innym nie spotkałem się z tym, myślę, że problem tkwi w tym talerzu, śmieciach czy czymś podobnym, gdzieś ukrytych w pomieszczeniu :)

Aperlaxive
14.07.2012, 13:44
Sory, że odświeżam, ale mam podobny problem. Stworzyłam simkę - podróżniczkę. Chciałam nią grać bez kodów, więc wprowadziłam ją do "monotonu". Wzięłam na wystrój domyślny, bo to miał być domek "przejściowy". Pojawiła się okazja ( meteoryt spadł itd.). Przyjęłam (kasa zawsze się przyda). Uprzątnęłam cały dom, strażak mi w tym pomógł (Dziewczyna o imieniu Jan :D). Potem wieczorem patrzę, a w niektórych pomieszczeniach pojawia mi się nastrójnik świadczący o drobnych zanieczyszczeniach. Pojawił się on tu:
http://img821.imageshack.us/img821/9762/screenshot188u.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/821/screenshot188u.jpg/)

i tu:

http://img42.imageshack.us/img42/8938/screenshot189b.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/42/screenshot189b.jpg/)


No to wyrzuciłam śmieci, wysprzątałam cały dom (cecha schludny), dla pewności nawet kupiłam nową lodówkę. No i nic:(
Co mam zrobić?

ultraviolence
14.07.2012, 15:15
Na drugim zdjęciu w prawym górnym rogu widzę mały odłamek meteorytu :) (chyba, że został tam postawiony umyślnie, wtedy nie mam pojęcia, o co może chodzić). Podejrzanie wygląda też blat stołu - na pewno nie jest do wymiany?

Björk
14.07.2012, 15:31
Z meteorytem to trochę dla mnie normalne... kiedyś mi spadł i dopiero jak skorzystałam z Master Controlera poprzez opcje: "napraw wszystko" i "posprzątaj wszystko" to nastrójnik zniknął. A miałam popsuty ten główny kosz na śmieci i nie można było z niego skorzystać...

Aperlaxive
14.07.2012, 15:48
Meteoryt znalazłam i postawiłam umyślnie, ale spróbuję usunąć...
A ten blat już taki był, ale wymienię;)

Ziqu
15.08.2013, 14:35
Ja mam ten sam błąd, nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie ale trochę irytuje :)