PDA

Zobacz pełną wersję : Pokolenia-Szkoły z internatem, opieka nad dziećmi i inne nowości


Ilona
14.05.2011, 14:35
Najlepsze lata

Czy baaaaardzo lubisz swoich nieco niezdarnych, nastoletnich Simów? Albo chcesz, żeby najmniejsi Simowie nie dorastali tak szybko? Teraz wszystko jest możliwe - w menu Opcji można ustawić długość życia Sima, co wpłynie na przedłużenie (lub skrócienie) poszczególnych etapów w ich życiu. Można też tylko dostosować długość poszczególnych etapów życia. Zawsze można też cofnąć się do ustawień podstawowych, jeśli uznasz, że to za dużo szczęścia na raz...



Wskazówka: Aby mieć najwięcej frajdy z grania w życiu Twojego Sima, spróbuj wydłużyć mu czas dzieciństwa i wieku nastoletniego.



Lekcje w szkołach z internatem

Wysyłanie swoich Simów do szkół z internatem to nowa fajna opcja dostępna w The Sims 3 Pokolenia. Wyjazd do szkoły jest świetnym sposobem na urozmaicenie życia dziecka i sprawienie, że wyrośnie on na porządnego Sima. Jednak nic nie jest za darmo – rodzice muszą płacić za luksus wysłania swojej pociechy do prestiżowej szkoły. Jeśli jednak już się na to zdecydują i co miesiąc z ich kieszeni zacznie znikać pokaźna sumka Simoleonów na ten cel, ich dzieci będą mogły zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności oraz rozwijać określone cechy, w zależności od wybranej szkoły.



Aby zapisać swoje potomstwo do szkoły z internatem, dorosły Sim musi uruchomić komputer lub skorzystać z telefonu. I nie ma obaw – dzieci przebywające w szkole z internatem nie zerwą zupełnie kontaktów z domem – raz na jakiś czas przyjadą w odwiedziny do swojej rodziny.



Będąc w szkole Simowie nadal się starzeją – kiedy dotrą do końca pewnego okresu wiekowego, otrzymają końcowe oceny i jeśli będą chcieli pozostać w szkole, muszą się ponownie zapisać. Jesli jednak uczeń jest gotów na powrót do domu, wróci on z nowymi umiejętnościami i cechami, które odzwierciedlą czas spędzony w szkole.



Uwaga na maluchy

Opieka nad dziećmi jest wdzięczna i jednocześnie bardzo ważna, więc dla pracującego rodzica znalezienie odpowiedniej osoby do tego zadania jest kluczowe. Simowie cechujący się opiekuńczością i dbający o rodzinę są idealnie dopasowani do tej roli i będą zadowoleni pełniąc funkcję opiekuna dla dzieci.



Każdego dnia tygodnia z rana, kilkoro maluchów jest przywożonych do domu opiekuna i zostają w nim aż do wieczora, kiedy rodzice po nich przyjeżdzają. Sim opiekujący się dziećmi powinien się upewnić, że jego dom jest odpowiednio przystosowany dla maluchów i wyposażony w sporą ilość zabawek. Im bardziej szczęśliwe są dzieci, tym bardziej zadowoleni są ich rodzice, a wówczas wzrasta szansa na napiwek dla opiekuna. Im lepszy opiekun, tym więcej dzieci (a więc i Simoleonów) , łącznie z tymi nieco starszymi, które będą przychodzić po szkole.



Wskazówka: Upewnij się, że dzieci odrobiły pracę domową, aby uzyskać najlepszą ocenę.



Pamiętaj, że opieka nad najmłodszymi to nie zawsze bułka z masłem. Opiekunowie mogą spodziewać się najróżniejszych sytuacji kryzysowych, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć, nie wspominając już o dzieciach „wybitnie problematycznych”. W tym wypadku przydadzą się wszystkie odblokowane umiejętności społeczne i nagrody, aby pomóc dzieciom wrócić do pionu. W ostateczności, zawsze można zadzwonić po posiłki.



Najlepszy Przyjaciel

Niektórzy Simowi szczęściarze, z bujną wyobraźnią, mają wyjątkową szansę znaleźć swojego najlepszego przyjaciela już w bardzo wczesnym dzieciństwie – o ile tylko będą o nim pamiętać, bo wówczas będzie zawsze przy nich.



Noworodki otrzymają pocztą specjalne zabawki – kiedy dzieci nieco podrosną, mogą się z nimi bawić, śpiewać im, nadać im imię i budować silną więź z tym niezwykłym przyjacielem. W miarę jak Sim rośnie, ich specjalny przyjaciel rośnie razem z nim i ma szansę rozwinąć specjalną umiejętność zostania Wyimaginowanym Przyjacielem. Jednak wówczas tylko jego właściciel będzie mógł go zobaczyć i bawić się z nim.



Co ciekawe, Wyimaginowanych Przyjaciół można przeistoczyć w prawdziwych Simów, poprzez Okazje lub stworzenie specjalnego eliksiru z zestawem Małego Chemika. Simowie muszą być w dobrej relacji z Wyimaginowanym Przyjacielem aby go „ożywić”, więc warto bym dla niego miłym.

źródło http://sims2design.pl/forum/showthread.php?p=154732#post154732

Wiktoria__07
16.05.2011, 15:12
Ekhm ta lalka wygląda jak nie powiem co... Ale dodatek się fajnie zapowiada i oby nas nie zaskoczyli nową falą błędów. Nie kumam tego z tym opiekunem to się zawozi tego sima do opiekunki czy nasz sim jest opiekunem??? Poczekamy zobaczymy.

miłośniczka zwierząt
16.05.2011, 15:36
nasz sim może wybrać karierę opiekunki i wtedy do domu naszego sima inne simy będą przyprowadzać swoje pociechy.

Spectrum
16.05.2011, 16:06
Super informacja można sięwszystkiego z dodatku dowiedzieć
@Wiktoria
Myślę, że nie zasypią nas bugami, bo po PO ZMROKU chyba się czegoś nauczyli ;)

Ja najbardziej czekam na szkoły z internatem niektóre moje bachorki ;) mnie wkurzają więc wtedy wyślę je do internatu i po sprawie :)

O i jeszcze te łóżka piętrowe !!! ja już nie mogę się normalnie doczekać

Cynthia
17.05.2011, 16:19
Kocham ten dodatek! A żeby nie było offtopu, to uważam, że niewidzialny przyjaciel jest mocno przereklamowany, bo ja uważam, że to najgorsza nowość tego dodatku. Bardziej zależy mi na "prawdziwych" związkach moich simów.

miłośniczka zwierząt
17.05.2011, 16:36
ja też uważam że wymyślony przyjaciel jest mocno przereklamowany ale, musieli dać jakąś istotę nierealną więc, dali wymyślonego przyjaciela.

Simofanka1997
17.05.2011, 17:25
W każdym dodatku jest jakas nierealna istota. Więc dali niewidzialnego qumpla ;)) heh ale juz im chyba brakuje pomyslow... ale uwazam ze mogli by w tej grze robic o wiele fajniejsze ciuchy!!

miłośniczka zwierząt
17.05.2011, 17:51
mi tam ciuchy się podobają ja nic do ciuchów nie mam.

eyade
19.08.2011, 10:43
Rozumiem, że wysłanie dziecka do internatu nie będzie takie samo, jak wysłanie studenta w The Sims 2 Na studiach na studia? A szkoda, mogłoby być ciekawie ;)
Swoją drogą, zwrot "internat w The Sims" kojarzy mi się z jedną stroną, której nazwy nie pamiętam, a na której zamieszczano opisy pomieszczeń i zdjęcia lokalizacji wymyślonych przez ludzi w The Sims... 1. Właśnie tam była prywatna szkoła:p Oczywiście, ogrodzona płotkiem, żeby dzieci z niej nie uciekały... :D

xMalwina
19.08.2011, 19:22
eyade wczoraj wysłałam swojego nastolatka do internatu. Chłopak następnego dnia pomachał rodzicom, wsiadł do taksówki i zniknął w domu sąsiadów na drugim końcu miasta (co jest kompletnie bez sensu! :O ) i tyle go widziałam. :D Wróci jak skończy liceum. Jego awatar jest na liście domowników, ale na szarym tle i nie można go aktywować. Rodzina może do niego dzwonić :)