PDA

Zobacz pełną wersję : Komp nie czyta the sims 3 po zmroku


olaja
11.06.2011, 08:22
Witam.
Jestem tu nowa, więc nie wiem czy nie było takiego tematu, ale to ważne.

Pół roku temu kupiłam the sims 3 po zmroku i działały normalnie, od niedawna, gdy wkładam do stacji dysków płytę, komputer w ogóle jej nie czyta.
Wkładałam też inne płyty, ale z nimi jest wszystko okej i normalnie działają, a the sims 3 po zmroku działa na innych komputerach.
Dlaczego u mnie tego nie czyta?
Ps. Wszystko mam oryginalne (the sims 3, wymarzone podroze, kariera, po zmroku)
proszę o pomoc.

Gio
11.06.2011, 10:04
Najpewniej jest uszkodzona. Na początek próbowałbym ją dokładnie oczyścić wodą i miękką szmatką, ale jeśli to nie pomoże, to raczej od razu należy ściągać grę z neta, tak, żebyś nie potrzebowała jej do odpalenia gry. Radą jest też zakupienie nowszego dodatku, albo ściągnięcie cracka ;)

olaja
11.06.2011, 10:15
Ale płyta nie jest uszkodzona bo działa na innych komputerach.
Jak ściągam z neta i daje cracka, to gra uruchamia się tylko do menu głównego (tam gdzie wybiera się miasto) i wyświetla się błąd i gra się wyłącza, po prostu to wykrywa że gra nie jest oryginalna, chyba ze znasz sposób żeby dzialalo?

Gio
11.06.2011, 10:35
Ale jeżeli ściągniesz grę przez EA Manager to nie musisz używać cracka. No i zanim ją ściągniesz, musisz odinstalować wcześniejszą wersję.
Ewentualnie może to być wina modów. Można też spróbować przeinstalować wszystko razem z podstawką, ale to raczej tylko w ostateczności.
Jeszcze jedno pytanie: czy to nie stało się czasami po aktualizacji?

Master of Disaster
11.06.2011, 10:44
Może coś ze stacją dysków CD/DVD? Miałam tak, kiedy instalowałam u siebie Wymarzone Podróże - stacja raz je czytała, raz nie, choć z dyskiem od RiO (akcesoria do dwójki) nie miała większych problemów. Kupiłam nową stację i problemy się skończyły...

Ewentualnie, można ściągnąć wersję cyfrową przez EA Download Manager. Skoro masz oryginalną wersję, możesz to zrobić za darmo, trzeba tylko wpisać nr seryjny (jeśli dobrze pamiętam - kiedyś używałam wersji cyfrowej). EDIT: Ach, z tym drugim to trochę mnie Gio uprzedził...

olaja
11.06.2011, 10:55
Gio- po aktualizacji raczej nie, chociaż nie pamiętam, ale teraz jak włączyłam to pojawił mi się komunikat "Dostępna nowa wersja, zaktualizować grę?" i właśnie aktualizuję,zobaczę może to coś da, chociaż wątpię żeby to od tego.

Master of Disaster- Ze stacją dysków DVD raczej nie,bo inne płyty normalnie czyta.

A jak ściągnąć tą wersję cyfrową, i czy ona się jakoś różni czy coś? :P

Gio
11.06.2011, 11:06
EA download manager powinien Ci się włączać razem z programem startu. Ewentualnie jako ikonka EA w dolnym prawym rogu koło zegara. Klikasz i tam pojawiają się wszystkie Twoje gry, które zarejestrowałaś [!]. Klikasz na ikonkę i wybierasz, żeby pobrało, czy tak jakoś (nie pamiętam dokładnie, sam już to dawno usunąłem). Pobierać się będzie w EADM, a nie jako zwykły plik z neta. I można w trakcie wyłączać kompa ;)

olaja
11.06.2011, 11:49
Włączyłam EADM i włączyło mi się aktualizowanie, i teraz zmiast eadm mam jakieś "Origin"
i jak wzięłam "Moje gry" i chciłam dodać wszystkie simsy, to wyświetliło się "Gra jest już używana przez innego użytkownika" co teraz?


a jeszcze mi wpadło do głowy,żeby zrobić obraz płyty daemonem, wtedy myślicie żeby zadziałało?

Gio
11.06.2011, 13:19
W sensie, że na wirtualnym dysku? Można spróbować, ale wg mnie efekt będzie taki sam jak po włożeniu płyty (no bo w końcu to na celu ma ten program).

Oznacza to, że zarejestrowałaś już grę wcześniej, albo nie jest oryginalna. Albo komuś pożyczyłaś i użył Twoja klucza. Z tego co jeszcze pamiętam, to kilka osób na forum miało podobny problem z tym ściąganiem, musisz trochę poszperać :D Choć w większości przypadków kończyło to się tak, że gra została ściągnięta nawet bez wpisywania klucza :| Spróbuj kilka razy.

olaja
11.06.2011, 15:29
Zrobiłam na innym kompie obraz płyty,tylko muszę go spakować w winrarze, bo nie mieści się na pendrive. Zobaczymy czy zadziała.

wszystkie dodatki do simsów jakie mam zarejestrowałam na www.thesims.com od razu w dniu, w którym je kupiłam.

Tutaj http://www.thesims3.com/mypage/olej widać, że mam zarejestrowane The sims 3, wymarzone podróże i po zmroku, a jak wchodzę w EADM to wyświetla się w Moich Grach tylko podstawa :/ ... matko, ja to zawsze mam pecha do tych simsów