PDA

Zobacz pełną wersję : KONKURSY - reorganizacja?


lithium
06.07.2011, 18:06
KONKURSY THESIMS.PL
Aktualne konkursy:
Forum Awards
Make Them Up!
Pokaż mi swoje wnętrze!
Urzekła mnie twoja historia.

To są takie stałe, niezmienne konkursy. Czy ktoś z was ma może propozycje, jak je może zmodyfikować? Coś dodać, coś odrzucić? Czy w takim stanie są idealne?

No i pojawiły się nowe propozycje do konkursów, jednakże nie jesteśmy pewni czy w ogóle bylibyście czymś takim zainteresowani. Bo sama próbowałam jakieś zorganizować, ale jakoś nie było komu wziąć w nich udziału.
Padła między innymi propozycja, aby stworzyć:
konkurs do TS1
konkurs dla kreatorów
konkurs graficzny

Co wy na to? Czy znaleźliby się jacyś chętni?
A może macie jakieś własne propozycje? Jakiś konkurs przywrócić, jakiś nowy ustanowić?

Tak abstrahując jeszcze od tematyki, padła propozycja aby rozszerzyć dział Downloads, aby zachęcić użytkowników do tworzenia własnych rzeczy. Można by spróbować z nadawaniem rang i tworzeniem własnych subforum dla danego kreatora. Oczywiście to tylko gdybania. Znalazłyby się jakieś chętne, zdolne osoby?

Bardzo proszę o wypowiadanie się w tym temacie!:3

αγάπη
06.07.2011, 18:48
Mogę się wypowiedzieć tylko na temat PMSW ponieważ tylko w nim biorę udział, moim zdaniem należy zmienić trochę regulamin. Myślę że przydał by sie ktoś kto naprawdę by się tym konkursem zainteresował. Kogoś kto zrobi porządna bryłę do zagospodarowania no bo błagam, w tym roku dupny domek z Sunset Valley, w tamtym roku (?) kwadrat podzielony na równe 4 części.
Konkurs do The Sims 1 - bardzo dobry pomysł, tym bardziej że pierwsza część gry jest traktowana trochę po macoszemu na naszym forum. Jestem ciekawy tylko czy będą osoby chętne aby wziąć w nim udział.
Konkurs dla kreatorów - A na czym taki konkurs miałby polegać, z tego co wiem to tylko ilona tworzy jakieś obiekty do the sims 3.
Konkurs graficzny - a na czym taki konkurs miałby polegać ?
Przywróciłbym konkursy : "Zostań Fotografem" oraz "Droga do oświecenia" ponieważ frekwencja w tych konkursach jest chyba największa.
Co do działu Downloads, jest to dobry pomysł, rangi zawsze zachęcały i będą zachęcać, trzeba by tylko napisać kilka dobrych poradników jak tworzyć coś w grze, bo niektóre osoby chcą, a nie wiedzą jak :> No ale to tylko moje zdanie :)
WŁAŚNIE LUDZIE, RUSZCIE TYŁKI, NIECH TO FORUM WRESZCIE SIE RUSZY, BO MODZI I ADMINI ROBIA CO MOGA ZEBY WRESZCIE ODZYSKAĆ PEŁNE MOŻLIWOŚCI A TU TAKI ZASTÓJ, JUZ MI DO PMSW SIE ZGŁASZAĆ >D

Vanitas
06.07.2011, 19:10
Mogę się wypowiedzieć tylko na temat PMSW ponieważ tylko w nim biorę udział, moim zdaniem należy zmienić trochę regulamin. Myślę że przydał by sie ktoś kto naprawdę by się tym konkursem zainteresował. Kogoś kto zrobi porządna bryłę do zagospodarowania no bo błagam, w tym roku dupny domek z Sunset Valley, w tamtym roku (?) kwadrat podzielony na równe 4 części.

Użytkownicy w takich konkursach mają się wykazać. Zrobić 'coś z niczego'. Chyba nie mamy wam podstawiać gotowych wypicowanych brył bo wtedy naprawdę trudno będzie wybrać kogoś kto naprawdę zasłużył na zwycięstwo. Z takimi bryłami uczestnicy mają większe możliwości wykazania się. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

αγάπη
06.07.2011, 19:14
No właśnie nie, pomyśl sobie jak można sie wykazać doskonale meblując duży dom a nie jakiś kwadrat, ale okej, każdy może mieć swoje zdanie >P

kalafjor
06.07.2011, 19:20
Aktualnie konkursy mi nie przeszkadzają, zamierzam startować w kolejnych edycjach MTU i PMSW. Czekam tylko na edycję w "dwójcę". Co do przywrócenia jakiegoś nic nie mówię, bo mnie nie interesowały, ale jak pisał agapi interesowały innych więc można by przywrócić.;)
Konkurs do ts 1 byłby ciekawym doświadczeniem wydaje mi się. Sam chętnie wziąłbym udział i instalował specjalnie jedynkę.:) Faktycznie, The Sims 1 jest bardzo ubogo przedstawione na naszej stronie. Mało użytkowników jeszcze w tą grę gra, a jeśli już grają to nie dzielą się zdjęciami i innymi przeżyciami. Moderacja i inni też chyba odsywają ten dział na bok. Może jakoś go reaktywować? Przypomniało mi się Podwórko, które jako małe dziecko jeszcze nieogarnięte na forum uwielbiałem czytać po kilka razy. I Simowa Telewizja, która miała chyba trzy odcinki i jeden mówił o ataku UFO... Może jakaś akcja z jedyneczką?
Konkurs kreatorów również byłby ciekawy, bo wybór w głosowaniu na pewno sprawi dużo problemu, a chyba taka rywalizacja jest najlepsza.
Dział kreatorów w downloads byłby fajny. Kilka osób na pewno można dołączyć do tej grupy nawet jeśli nie biorą udziału w konkursach, ale robią wspaniałe rzeczy.
I liczę na jakieś obszerne poradniki eksperta np. co do używania kodu boolprop constrainfloorelevation, bo można z nim zrobić ciekawe rzeczy przy budowaniu domków, a dużo użytkowników uważa go za czarną magię (w tym także ja).
Tak jak napisał agapi, rangi zawsze cieszyły i będą cieszyć.

Wydaje mi się, że tyle.:)

A JEDNAK NIE.:)
EDIT:

Użytkownicy w takich konkursach mają się wykazać. Zrobić 'coś z niczego'.
No właśnie nie, pomyśl sobie jak można sie wykazać doskonale meblując duży dom a nie jakiś kwadrat[...]
I tutaj i tutaj jest trochę prawdy...
Niby konkurs ma służyć pokazaniu innym umiejętności użytkownika w meblowaniu w trudnej powierzchni, ale jednak powinien dać pokazać nieskończoną wyobraźnię twórcy...

Może robić na zmianę inne edycje? Raz jedną, a raz drugą?

neville
06.07.2011, 19:31
Ja mam coś w sprawie PMSW i MTU.

Bardzo fajnym udogodnieniem byłoby tworzenie simów/domów z wyłącznie maxisowych rzeczy. Jest wiele osób na forum które grają tylko na maxisie. <w tym ja>
Na pewno było by więcej zgłoszeń.

Konkurs graficzny - Jestem ciekaw na czym by polegał. <ŁaaaŁ>

Do Forum Awards można by dac więcej rang, wiem, że jest ich dużo, ale można by dac takie inne w których np. użytkownicy z niższym stażem mogli by coś wygrac.

I fajnie by było gdyby każdy użytkownik miał rangę wymyśloną przez siebie, tak dla satysfakcji. //Watchman: Nie! :) L. edit: NIEEEEE!


Myślę, że "forumowa kadra" rozpatrzy moje pomysły, mam jeszcze inne jakby co, np na nowe konki : P

αγάπη
06.07.2011, 19:38
Bardzo fajnym udogodnieniem byłoby tworzenie simów/domów z wyłącznie maxisowych rzeczy. Jest wiele osób na forum które grają tylko na maxisie. <w tym ja>
Na pewno było by więcej zgłoszeń.
Moim zdaniem powinno być tak zę jak ktoś robi domek maxisie to powinien być osobno oceniany, ale na pewno powinna być też możliwość budowania z dodatkami. Wiele osób (w tym ja) nie wyobraża sobie gry bez dodatków z neta.

Do Forum Awards można by dac więcej rang, wiem, że jest ich dużo, ale można by dac takie inne w których np. użytkownicy z niższym stażem mogli by coś wygrac.
Też tak myślałem kiedy się tu zarejestrowałem, ale teraz patrzę na to inaczej, w sumie nie należy mi się ranga trendsettera bo chryzia wygrała, ale miała już 3 rangi, chodzi o to ze trzeba się naprawdę starać żeby coś wygrać, ta są takie forumowe Oscary XDDDD I właśnie fajnie ze jak w końcu coś dostaniesz niby tylko ranga a mordę cieszy <33

kalafjor
06.07.2011, 19:43
Co do tego oceniania domków osobno, to zgadzam się.
Jeśli ktoś buduje tylko w maxisie, a konkurs nie zabrania dodatków, to ta osoba ma małe szanse na wygraną chyba, że jest się kreatorem i nawet z maxisa można zrobić cuda.

lithium
06.07.2011, 19:43
wiecej rang w FA od razu odpada, to mowie, zeby nie bylo. rangi dla kazdego uzytkownika rowniez. to sa nagrody, a nie ozdoby.

a graficzny, hm. moze tak jak bylo w 4 zywiolach, jakies plakaty promocyjne serii the sims albo cos w tym stylu? simowe avatary/animacje? no cos mniej wiecej w tym kierunku.

Candle
06.07.2011, 19:45
ogólnie konkursy są ciekawe. Wszystkie.
do MTU można by było zrobić np.: edycję z tylko samym maxsisem. byłoby to dla niektórych wyzwanie ;D .nie każdy gra z dodatkami z internetu (w tym ja) i nie będzie do jednego konkursu ściągał kilka rzeczy ;] .

αγάπη
06.07.2011, 19:47
No to graficzny byłby chyba dobrym pomysłem, chyba większość osób umie obsługiwać się chociażby gimpem. Więc może dużo osób wzięło by udział, no bo np 0lka robi świetne avatary z których korzysta wiele osób, a nic z tego nie ma.

neville
06.07.2011, 19:55
Tak graficzny byłby spoko, ale te PMSW i MTU na prawdę były by godne uwagi, i np. jakby była edycja no nie wiem Jesienna to byłyby osobno Maxisy i osobno z neta. I np. rangi
"Najlepszy Maxisowy projektant Jesieni" i "Najlepszy Projektant Jesieni" czy coś ten teges.

Można by stworzyc nowe konki w stylu Żywiołów, takie wieloetapowe, np drużyny tam powiedzmy czerwoni, niebiescy, zieloni, i żółci mają takie tam zadania takie jak w Żywiołach + nowe.

Lub, że trzeba będzie wymyślec np. nowy dodatek do Simsów i szczegółowo go opisac. :)
A nagrodą była by ranga "Dyzio Marzyciel"

Podoba się komuś mój pomysł? :s

kalafjor
06.07.2011, 20:03
Co do konkursu typu żywioły, to wątpię, że w najbliższej przyszłości taki był. Nie wiadomo czy ktokolwiek chciałby go poprowadzić. Wiemy przecież co było teraz.

Raven
06.07.2011, 20:05
akurat były takie tematy z dyskusjami jakie zrobić jeszcze rozszerzenia do gry The Sims, więc nie sądzę, żeby to przeszło na konkurs. Jaki wyczyn znaleźć temat i przeczytać cudze pomysły

lithium
06.07.2011, 20:12
ja watpie, aby ktokolwiek sie chcial zglosic hehe (mowie o typu 4 zywioly)

αγάπη
06.07.2011, 20:14
no, ja postawił bym na proste konkursy które przyciągną użytkowników

Liv
06.07.2011, 20:16
Bardzo fajnym udogodnieniem byłoby tworzenie simów/domów z wyłącznie maxisowych rzeczy.
I TU WAS MAM! :D
Za jakieś 2 tyg. startuje MTU do dwójki ;) I dla odmiany postaram się wybrać ładną Simkę, żebyście się mogli popisać swoją kreatywnością :D

Konkurs graficzny będzie w sierpniu. Prowadzę ja. Banalny pomysł, ale niech pozostanie tajemnicą ;)
Związany z Simsami.

@Bluszczyk: dwie edycje MTU w jednym miesiącu... Sorki, ale mi się to nie widzi. Ostatecznie rangi mają stanowić jakieś wyzwanie. Pomyśl jakby to śmiesznie wyglądało, gdyby w jednym konkursie użytkownik zgarnął obydwie - byłby "Najlepszym Maxisowym projektantem Jesieni" i "Najlepszym Projektantem Jesieni" :)
Pewnie znajdą się osoby o odmiennym zdaniu, ale dla mnie jest to bez sensu ;)
Pewnie wprowadzę jakieś udogodnienia albo przerobię ten konkurs na coś innego (np. stworzyć podobiznę kogoś z samego Maxisa :)). Sugestie mile widziane :)
Staram się, żeby każda edycja była ciekawa, stąd np. pomysły na edycję ślubną i na stworzenie wizerunku biznesmena ;)

Opisywaniem dodatków zajmuje się Gingers na stronie głównej B). A przynajmniej powinien.
No i Jin w kolejnych numerach gazetki forumowej.

lithium
06.07.2011, 20:28
tez sądze, aby powinny byc jakies proste konkursy.

jakie? zapraszam do dyskusji!

kalafjor
06.07.2011, 21:16
Teraz mi wpadł do głowy taki głupi pomysł takiej bardziej forumowej zabawy, a nie konkursu.
Chodziłoby o to, że ktoś z kadry zrobi jakąś postać w dwójce i jakoś ją opisze, z dużą ilością szczegółów. Da ją do ściągnięcia. Użytkownicy będą się zgłaszać i każdy będzie coś od siebie dodawał. Ale coś zgodne z regulaminem. Np. Można dodać tylko jedną osobę do drzewa genealogicznego Imię Nazwisko*. W swojej kolejce musisz zrobić coś konkretnego, a nie tylko wynieść simem śmieci i zdobyć awans. Musisz postępować z opisem głównej postaci. Czyli np. żelazna dziewica nie może mieć po pierwszej kolejce dzieci (chyba, żeby ją ktoś zgwałcił, ale takich brutalnych scenariuszy nie planuję:)). Musisz wszystko co zrobiłeś dokładnie opisać.
Fajnie by było też ze zdjęciami posty dodawać.

Będzie chodziło o to, żeby stworzyć duże drzewo genealogiczne i zawiłą historię bez kodów.

Niektórzy może myślą, że to jest jak z wymienianiem się sejvami w trójce, ale według mnie jest to inna zabawa. Bawią się wszyscy w to samo.

Jest to taki suchy i świeży pomysł, ale mi się podoba.:)

* Tutaj imię i nazwisko głównej postaci.

Savigge
07.07.2011, 05:46
Mi się podoba konkurs graficzny. Np. jakieś logo lub obraz o jakiejś tam tematyce.
Pomysł z konkursem do The Sims 1 jest też dobry może na najśmieszniejsze zdjęcie ? Albo coś z domkami, ostatnio dużo ich. Np, urządzić domek w stylu wiejskim (:P) albo cuś innego.
To są moje propozycje.

a tak offtop: podoba mi sie Rpg, nawet ciekawy pomysł :)

neville
07.07.2011, 10:04
@Seth - Bardzo fajny pomysł, ciekawy, na pewno dużo osób by się zgłosiło, lecz byłby kłopot z organizacją.

@Liv - No ale będzie można się zgłosić tylko do jednej edycji, lub można by na przemian robić te edycje np. w październiku byłby Maxis tylko, a w grudniu z dodatkami z neta.

Konkursy graficzne to na prawdę ciekawy pomysł, na pewno będzie ciekawym doświadczeniem, ciekawe co Wam w głowie siedzi. :D

Wiem, że to głupie ale mógł być konkurs też drużynowy, coś podobnego do zabawy Setha, że dzielimy się na grupy i każda grupa miała by jednego Sima/Simkę i trzeba by w ciągu np. 2 tygodni rozbudować jego życie bez kodów, kadra by zrobiła simów i w grupach ustalało by się kolejki np. pierwszy byłby "X" potem Kolejka "J" i tak dalej, i przez 2 tygodnie, stworzyć wielkie drzewo genealogiczne i opisać całą rodzinę, i reszta userów miała by sondę czy zagłosować na Historię Anny Nowak, czy może Jana Kowalskiego. A nagrodą byłyby własne rangi, tak jak w żywiołach.

Podoba się komuś? :P

lithium
07.07.2011, 10:10
ta, tylko jak sprawdzimy, ze to bylo bez kodow? ;p

Savigge
07.07.2011, 10:10
Tak, byłby to dość fajny pomysł, zwłaszcza że w grupach.

@centaurea: też mnie to na początku zastanawiałó ale na pewno w ciągu dwóch tygodni nie zarobi 250000 simoleonów by kupić sobie willę w miłowie xd

neville
07.07.2011, 10:24
@centa - No nie dało by się tego sprawdzić, no ale jak mówiła Ciasteczko Sim nie zarobi tyle przez 2 tyg. Poza tym nasi userzy są uczciwi co nie? :D

αγάπη
07.07.2011, 10:35
Ja nie jestem przekonany co do tak dużych konkursów, gdyż zazwyczaj nie ma chętnych którzy wzięli by w nich udział, do takiej historii rodziny to z 10-15 userów by się przydało a to graniczy z cudem

kalafjor
07.07.2011, 13:02
W moim pomyśle nie musi być określonej liczby ludzi...
Po prosu po którejś tam kolejce ktoś wejdzie przeczyta na czym się skończyło i na czym stoi i może coś go natchnie i chciałby coś zmienić.

Master of Disaster
07.07.2011, 13:18
Eem, kody to nie tylko motherlode i kaching, nie muszą sprawiać, że Simowie mają kupę kasy :P
Heh, jak będzie MTU w dwójce, to chyba wezmę udział, nawet, gdybym musiała tymczasowo usunąć moje defaulty. Aha, no i fajny byłby jakiś konkurs budowlany w jedynce... Mamy na forum kilku uzdolnionych "jedynkowych" architektów, mogliby się wykazać.

Snerta
07.07.2011, 13:51
Ja byłabym za konkursem pisarskim. Temat dowolny albo z góry narzucony - zasadniczo jest to obojętne. Aczkolwiek wiadomo, że łatwiej pisać na dowolny, wybrany przez siebie temat, niż narzucony z góry, bo nie zawsze gatunek siądzie, ale z kolei to drugie łatwiej ocenić. Myślę, że mamy tu kilku uzdolnionych, "Listo do Julii" cieszył się względną popularnością, więc w tym wypadku pewnie byłoby podobnie.

lithium
07.07.2011, 14:01
przeciez sa konkursy pisarskie, chociazby 'urzekla mnie twoja historia', jest to staly konkurs tego forum.
MTU do dwojki tez jest organizowane. interesowalyby mnie raczej wprowadzone zmiany, nowe pomysly i kto bylby chetny do wziecia udzialu w owym przedsiewzieciu, a nie pisanie o oczywistosciach XD

Snerta
07.07.2011, 14:32
przeciez sa konkursy pisarskie, chociazby 'urzekla mnie twoja historia', jest to staly konkurs tego forum.
MTU do dwojki tez jest organizowane. interesowalyby mnie raczej wprowadzone zmiany, nowe pomysly i kto bylby chetny do wziecia udzialu w owym przedsiewzieciu, a nie pisanie o oczywistosciach XD

...a jego ostatnia edycja była w listopadzie zeszłego roku. Poza tym, jest to konkurs oparty na na zdjęciach - tworzenie albumu nie należy do żadnego z gatunków pisarskich - więc nie jest to taki konkurs literacki, o który mi chodziło. Miała na myśli zwykły temat prac (niekoniecznie związany z simsami) albo pełną dowolność.

lithium
07.07.2011, 14:42
bo co miesiac organizujemy inne konkursy?
bo wlasnie, historia zostala zamieniona listami? poza tym w jakims stopniu konkurs musi wiazac sie z simsami, bo to jest forum o tejze grze.

Savigge
07.07.2011, 14:43
Bo ja mam pytanie: kiedy będzie Historia, bo jej dawno nie było, a bardzo chciałbym się pobawić.

Snerta
07.07.2011, 14:45
Między listopadem a czerwcem(?) jest spora różnica czasu, ale nmv. Zaproponowałam konkurs literacki i tego się trzymam. Właśnie w czymś takim najchętniej wzięłabym udział.

@down;
Przecież ja Wam nie zarzucam, że innych konkursów nie było, bo o ile śledzę losy forum, to jest ich całkiem sporo. Po prostu chciałabym, żeby te pisarskie były częściej i ew. w luźniejszej formie.

lithium
07.07.2011, 14:53
bo to nie jedyny konkurs organizowany na forum, ponadto w styczniu i lutym bylo forum awards, a list do julii byl w maju, wiec niedawno :))))
no to historia jeszcze kiedys bedzie. albo jak ostatnio w formie listow.
moze skupmy sie na czyms innym niz oczywistych konkursach jednak? >D

Savigge
07.07.2011, 19:34
Myślę że dobrym pomysłem byłby konkurs graficzny na najlepszy avek np w Paincie, GIMPIE, Corelu itp. :)

Kjalvör
07.07.2011, 20:05
A mnie urzekł pomysł Seth z tym tworzeniem histori sima (o ile byłoby to TS3 xD) i jeszcze ten by zrobić to w grupach i to, aby tworzyć tylko w maksisie. W końcu lepiej się wykazać w trudnych warunkach, niż dostać pełną dowolność,i wykazać się robiąc willę z samymi dodatkami z neta ;)

Gio
08.07.2011, 11:08
Też popieram pomysł Setha. Każdy np. miałby do dyspozycji simkę/sima na 1 tydzień, po czym po swoich zmianach daje ją z pełną dokumentacją, opisem i zdjęciami + nowym domkiem (jeżeli wprowadził jakieś zmiany) do pobrania dla następnego usera w kolejce :)

kalafjor
08.07.2011, 12:16
@Kloa: Ja bardziej chciałem to zrobić w ts 2, bo w tej grze można bardziej rozbudować historie mi się wydaje.;)

@Gio: Nie pomyślałem, żeby KAŻDY mógł. Najpierw myślałem o kolejce, ale jak pomyśle o chętnych to też mogłoby być fajnie. I np. potem gdy ileśtam osób z jednej tury odda prace to poprzez sondę wszyscy głosują, która dalsza część historii jest najlepsza. Zatwierdzamy zwycięską pracę i kolejna tura się zaczyna, ale oparta na wygranych wydarzeniach.:)

neville
08.07.2011, 12:26
@up - Móndre :D Fajny Pomysł, ale lepiej według mnie to zrobic w trójce, bo więcej userów chyba gra w trójkę, a nie wszystkim by się chciało instalowac specjalnie dwójki.
I jeśli taka gra miała by byc to raczej na kolejki, tak jak powiedział Seth.

Gio
08.07.2011, 12:30
@up: oczywiście, że chodziło mi o trójkę. Innej opcji nie przewiduję. W dwójce byłoby to zbyt... nudne.

Seth, masz chyba rację. Praktyczniejsza byłaby opcja nie z kolejką, bo wtedy by się to strasznie zamieszało. Lepiej wyznaczyć kilku chętnych, którzy biorą gotowego sima i po jakimś tam okresie wybieramy kto poprowadził jego życiem najlepiej. Potem jest druga tura i jest kontynuowana rozgrywka zwycięzcy z tury poprzedniej ale już przez innych użytkowników. W ten sposób można by to jakoś kontrolować, tak, żeby nie zeszło to na psy ;)

kalafjor
08.07.2011, 12:41
No.:D
O to chodziło. Może nawet jakieś chwilowe rangi dla użytkownika, który wygrał turę. ;D
Teraz trzeba tylko zorientować się kto by wziął w czymś takim udział i jakiś mod czy admin niech wymyśli fabułę, da do ściągnięcia simkę/sima i jej domek. Ktoś chętny się za to zabrać? :) Bo jeśli żadna osoba z moderki nie jest chętna to ja mogę coś wymyślić. ;D
Od razu mówię, że byłoby to bez dodatków z internetu, w trójce i chyba w samej podstawie, bo zawsze by komuś nie pasował jakiś dodatek czy coś...:)

przeciętny
08.07.2011, 14:28
Co do samych konkursów nie mam pomysłu, natomiast przydatne byłoby ustalenie minimalnej liczby uczestników, żeby nie było sytuacji, że w konkursie biorą udział 2-3 osoby a wszyscy liczyli na znacznie więcej chętnych.

Czyli najpierw założenie tematu zgłoszeniowego dot. konkursu (jego zasady nie byłyby zdradzane bo ktoś kto zgłosił się pierwszy miałby więcej czasu na wykonanie "pracy", niż ten kto zgłosił się w ostatniej chwili), o dalszych losach konkursu decydowałaby liczba uczestników, którzy NA PEWNO wzięliby udział.*


*Dla tych którzy obiecali a nie wykonali swoich prac czekałby warn, no chyba że wiarygodnie by się usprawiedliwili (brakiem dostępu do internetu, zepsutym kompem/Simsami)

muffindance
08.07.2011, 14:47
Podoba mi się bardzo pomysł Setha. :D Dla mnie to by była bardzo dobra zabawa + zachęciłoby to może do gry tych, którzy odstawili The Sims na bok. ;) Chętnie wzięłabym udział, bo nie mam już pomysłów na simsy ;D
Pomysł pomarańczy też mi się podoba. :)

Osobiście miałam kilka pomysłów, ale bardziej zainteresowała mnie pomysł Setha - to się wydaje nawet bardziej logiczne :D

kalafjor
08.07.2011, 15:41
Jak masz pomysły to dawaj.:)

sing
10.07.2011, 10:55
powinno byc tak jak za dawnych czasow miss kazdego miesiaca :c w ts3

Master of Disaster
11.07.2011, 04:52
@up - tylko pod warunkiem, że w TS2 też by były :P Zastanawiam się nad tymi konkursami w jedynce... obawiam się, że mogłyby to być tylko konkursy budowlane, a z tego jestem cienka... ale pewnie i tak wzięłabym udział, co mi tam.

Raven
11.07.2011, 07:33
Niekoniecznie, robienie ubrań i twarzy w TS1 nie jest jakieś wielce skomplikowane jeśli chodzi o same nakładki z kolorami (w wersji Deluxe jest program The Sims Creator, który to jeszcze ułatwia ale nie trzeba Creatora, żeby robić naprawdę ładne ubrania).
Trudności się zaczynają dopiero kiedy chcemy nowy kształt twarzy lub ubrań.
Nawet samo robienie obiektów do gry nie jest jakieś skomplikowane (program The Sims Transmogrifier się kłania), jedynie w przypadku większych elementów (jak np. łóżko) wymaga ogromnej cierpliwości i dokładności.

marandile
12.07.2011, 07:22
Siema. Zgadzam sie z agapi, ze przydalby sie ktos, kto by budowal jakies ciekawe bryly na konkursy PMSW, bo obecne domki nie daja wielkiego pola manewru, zwlaszcza, ze np. domki z otoczen sa wszystkim b. dobrze znane. Moglabym sie podjac budowania brył konkursowych w kolejnych edycjach PMSW, jezeli bylaby taka mozliwosc.

Cam
12.07.2011, 08:46
Ech... ale to chyba dobrze, że "obecne domki nie dają wielkiego pola manewru"! W takim razie jest trudniej zrobić coś ekstremalnie dobrego, co daje pole do popisu najlepszym. Przecież nie może być za łatwo :)

neville
12.07.2011, 09:09
Zgadzam się z Cam, to właśnie o to chodzi, tu trzeba podjąć się wyzwania, i stworzyć coś z niczego. Inaczej byłoby za łatwo.

A ja z niecierpliwością czekam na konkurs graficzny, aż mi ślinka cieknie. :D

Cam
12.07.2011, 09:34
Najwyżej możnaby porobić domy wybitnie skomplikowane, ogólnie mało wygodne do życia (czeyli takie, jakich pewnie się w internecie nie znajdzie, a maxis też takich nie robi), np. mnóstwo bardzo małych pokoi ;)

Bacardi
14.07.2011, 13:04
Co do mnie z chęcią zobaczyłabym nową odsłonę "Zamrożonych Irysów" z tą różnicą, że zamiast FS do sfilmmowania byłby określony temat np. trailer którejś części, bądź jakaś historia (np. na lato o wakacjach)

Albo coś takiego, że co miesiąc byłby taki konkurs miss. Po kolei, z każdej części tj. TS1, TS2 i TS3. Dodawalibyśmy zdjęcia simów/simek stworzonych przez nas.

----
edit. A nagrodą w konkursie miss mógł by być kolorowa ranga na miesiąc z napisem Kreator Miss czy coś w tym stylu

Aperlaxive
15.07.2011, 08:00
Ja się wypowiem odnośnie konkursu Urzekła mnie twoja historia. Była już edycja w dwójce, więc proponowałabym kolejną w trójce. W konkursie trzeba było by: napisac biografię tego sima, opisac rodzinę sima oraz porobic mu parę zdjęc i opisac jego życie jak to robimy w temacie pt. Opowiadamy jak sobie gramy. Najlepiej więc, żeby to był jeden z ,,gotowych'' simów, których nie można przerabiac.

Cam
15.07.2011, 08:21
Pierwsza moja myśl: co za różnica, jeśli i tak dopisuje się tylko tekst?
Ale po przeczytaniu wszystkiego myślę, że to całkiem dobry pomysł. Jestem za! ;)

Violet
22.07.2011, 23:57
Ja proponuje drugą edycje czterech żywiołów ;)Bo widze ze dział usuniety

lithium
23.07.2011, 08:56
czterech zywiolow nie bedzie, bo nikt nie chce <3 a dzial nie jest usuniety tylko zostal przeniesiony do archiwum konkursow.

Scheiße
23.07.2011, 09:59
Ja chcę cztery żywioły! Czekałem na nie, a tu lipa. Tak samo, zamrożone irysy. Zacząłem już trochę kręcić, a tu bum! I nie ma konkursu :((

I jestem za pomysłem zrobienia konkursu o Miss. Zgłosiłbym się na pewno do 3 ^^

lithium
23.07.2011, 12:55
termin uplynal ;p

na czym ten konkurs miss mial by dokladnie polegac?

neville
23.07.2011, 13:07
Chyba, byłoby to takie MTU, tylko, że Sam robisz Simkę.

Ja oczywiście byłbym za wersją maxisową. :D

Scheiße
24.07.2011, 14:52
Konkurs miss polegałby na stworzeniu simki(najlepiej maxisowej i store :D) do TS3, i potem byłoby głosowanie, osoba która by wygrała, dostałaby rangę 'Kreator Miss' w dowolnym kolorze czy coś. Tak jak tłumaczyła Bacardi :)
Ja bym był za takim konkursem :)
EDIT: i jestem za zrobieniem konkursu graficznego, w Photoshopie np. ;)

neville
09.08.2011, 10:29
Mam ulepszenie konkursu Miss.

Wybory Miss Sims World.

Chodziło by o to, że były by wypisane kraje. Dużo krajów, żeby dużo userów mogło się zgłosić.

I na przykład taki ja wybrałbym Hiszpanię.
Musiałbym stworzyć Simkę, o Hiszpańskiej urodzie.
Jury w składzie: moderatorów i adminek, oceniało by pod względem:
- podobizny do danego kraju, np. typowej Hiszpanki
- uroku
- prezentacji
- pomysłowości
itp., itd.

Nagrodą była by np. ranga jak powiedział Kacper: Kreator Miss lub coś podobnego.

Myślę, że pomysł się spodoba.

Savigge
09.08.2011, 11:22
Może coś takiego jak quiz na temat wiedzy o simsach ? ^^
a cd. kreatorów to mógłbym coś potworzyć :P

neville
29.01.2012, 14:13
Widzę, że dawno tu nikogo nie było o.O

co do konkursów to nie jest pomysł na konkurs, lecz pewnego rodzaju udogodnienie, a mianowicie, żeby w konkursach samodzielnych, nie można było widzieć na kogo się głosuje, lecz byłby taki system jak w 4Ż, że wysyłało by się pracę do organizatora i on by je umieszczał w odpowiednim temacie i np. zamiast "Prezentacja 1 by Ruiku" byłoby "Prezentacja 1"

a co do konkursów to podoba mi się pomysł z quizem, można by dawać jedno pytanie dziennie/tygodniowo i osoba która udzieliłaby najwięcej poprawnych odpowiedzi dostała rangę "Znawca simsów" lub coś w tym guście. W razie remisów była by dogrywka między remisującymi. :)

Mroczny Pan Skromności
29.01.2012, 14:22
@up: tylko jak zamierzasz to zrobić, skoro najpierw uczestnik umieszcza swoją pracę w temacie? Trzeba by było wysyłać na PM organizatorom, co niekoniecznie się sprawdzi ;)

Aperlaxive
29.01.2012, 14:23
@Ruiku, dobry pomysł. Zwykle ludzie głosują na tych co lubią.

Co do konkursów, marzy mi się powrót UMTH

neville
29.01.2012, 14:42
co do konkursów to nie jest pomysł na konkurs, lecz pewnego rodzaju udogodnienie, a mianowicie, żeby w konkursach samodzielnych, nie można było widzieć na kogo się głosuje, lecz byłby taki system jak w 4Ż, że wysyłało by się pracę do organizatora i on by je umieszczał w odpowiednim temacie i np. zamiast "Prezentacja 1 by Ruiku" byłoby "Prezentacja 1"



Chrupku, czytaj ze zrozumieniem :D
I sądzę, że by się to sprawdziło, gdyż jak mówiła Ashelly: niektóre osoby głosują na tych których lubią :/

Liv
29.01.2012, 14:53
W 4Ż się to sprawdziło, a ja sama w moim ostatnim konkursie (który potem był jednym z zadań w 4Ż) też chciałam coś takiego zrobić. Jedyną zmianą teoretycznie jest forma zgłoszenia i zwiększenie się zakresu obowiązków prowadzących.
Jednak jestem przekonana, że szanse na głosowanie "po znajomości" byłyby zmniejszone.
Co do sprawdzania kto na kogo głosował, to już może niekoniecznie :P

Quiz byłby fajny :D Sama bym wzięła w takim czymś udział, o ile byłaby edycja do "dwójki" :)
Albo można by zrobić drugą edycję konkursu ze znajomości regulaminu :D Nawet w ramach zachęty do jego czytania :D

No, historii już WIEKI nie było!

neville
30.01.2012, 17:02
W razie czego, gdyby administracji się nie chciało, to mógłbym wziąć na siebie ten quiz i go poprowadzić, znalazłbym czas, i pytania również bym wymyślił sam, więc czy podoba Wam się ten pomysł?

Pytania byłyby z wszystkich 3 części gry, oraz ze Średniowiecza, i innych gier z Simami w tytule, żeby każdy mógł się wykazać ;)

Lubie
15.02.2012, 21:02
Konkurs na simowy filmik.
Konkurs polegałby na stworzeniu przez użytkownika filmiku (3/6min) na temat podany przez organizatora.
Lub stworzenia teledysku do piosenki wybranej przez organizatora, lub tej, której sami chcemy.
Po prostu konkurs na najlepszy filmik/wideoklip stworzony w simsach.
Szczegóły do omówienia przez modów/adminów.

Hmm... (macza łapkami) Co wy na to ?

lithium
16.02.2012, 16:13
probowalam zorganizowac taki konkurs, nikt nie wzial udzialu.

Lubie
16.02.2012, 17:47
Kiedy ? Rok temu?
Jak na forum jestem, nie spotkałem się z takim konkursem, a teraz może ktoś się zgłosi.
Zawsze można dać na forum (tam na samej górze) temat, czy ktoś by był chętny.
Spróbować zawsze warto.

Vanitas
16.02.2012, 17:57
Była próba i nie było chętnych. W najbliższym czasie taki konkurs się nie odbędzie.

neville
04.07.2012, 13:11
pytanie:

czy w tym roku odbędą się 4Ż?

Vanitas
05.07.2012, 17:18
W tym momencie nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli będą chętni i jeśli moderatorzy zgodzą się zaopiekować grupami zapewne 4ż się odbędą, nie wiem jeszcze kto będzie odpowiadał za organizację.

marandile
07.07.2012, 13:33
Czy odbedzie sie letnia edycja MTU? Bo jeśli tak, to mozna by zrobic ten podzial na ts2 i ts3, podobnie jak w PMSW. I fajnie by było, gdyby np. zamiast metamorfozy ea'owego sima trzeba było zrobić sima na podstawie opisu jakiegos bohatera ksiazki czy coś takiego.

Lubie
28.07.2012, 23:46
Może będzie jakiś konkurs "Jak twój Sim spędził wakacje" ? Konkurs na letnią fotkę twojego sima ? :>

Ciekawie by było. : >

Caesum
29.07.2012, 00:26
Czy forum organizuje jeszcze jakiekolwiek konkursy w TS1? Chętnie bym wziął udział w jakimś typu umeblowanie domku z maxisowych mebelków.

Pink Panther
29.07.2012, 14:20
Wtrącę się ;) Chciałem tylko dodać, że popieram Casino - dałoby radę o jakiś konkurs z The Sims 1? Nie mówię koniecznie o meblowaniu domków. Może na najciekawsze zdjęcie Sima, albo coś związane z wakacjami...
Czytałem też o budowaniu w TS1 szkół, szpitali, więzień - może właśnie na taki budynek publiczny? :)

A tak troszkę z innej beczki. Ostatnio pomyślałem, że wiele osób tworzy własne wzory, style, przedmioty do, na przykład, TS3. Sam się na tym kompletnie nie znam i pewnie wyszłoby mi coś strasznego, ale wśród nas jest sporo talentów. Może taki konkurs byłby ciekawy - na najlepszy wzór lub własny przedmiot?

Vanitas
29.07.2012, 15:03
Konkursy do ts1 nie odbywają się już od dobrych paru lat. Wątpię czy byłoby wystarczająco dużo chętnych, żeby był sens coś takiego organizować - zresztą to krok do tyłu.

Co do konkursów kreatorskich - pomysł bardzo mi się podoba, sam o czymś takim myślałem, ale patrząc na downloads śmiem twierdzić, że również nie byłoby chętnych.

Caesum
29.07.2012, 16:12
Konkursy do ts1 nie odbywają się już od dobrych paru lat. Wątpię czy byłoby wystarczająco dużo chętnych, żeby był sens coś takiego organizować - zresztą to krok do tyłu.
Rozumiem problem z ilością chętnych, ale zawsze można napisać temat, w którym ludzie by się zgłaszali i jeśli byłaby wystarczająca ilość chętnych, to wtedy by się nad tym pomyślało. Zresztą, z tego co widzę były już propozycje reaktywowania konkursów w TS1.

No i co masz na myśli poprzez "krok do tyłu"? Bo o dziwo nie rozumiem.

Larandil
29.07.2012, 19:25
wlasnie, ja tez nie rozumiem? ja bym sama chetnie wziela udzial.

Pink Panther
29.07.2012, 19:27
Mi się wydaje, że chodziło o to, że TS1 jest najstarsze, a więc w porównaniu z TS3 konkursy do poczciwej "jedynki" byłyby "krokiem do tyłu". Jeśli np. TS4 będzie krokiem do przodu w dziedzinie Simsów, konkursy do TS1 są krokiem do tyłu... Rozumiecie?

Ja też bym raczej wziął udział, nawet wygrzebałbym płytkę z szafki :P

Liv
29.07.2012, 20:35
A może popatrzmy na to z innej strony - coś świeżego, oryginalnego (które normalne forum ma konkursy w TS1?), poparte entuzjazmem ze strony użytkowników...
Nie jesteśmy jakąś oficjalną stronką, gdzie wszystko jest nastawnie na nowości (typu konkursy tylko w TS3) czy reklamę - jest tu mnóstwo fanów najstarszej części gry i zrobienie czegoś z myślą o nich na pewno nie przyniosłoby strat, a wręcz przeciwnie - odkurzyłoby trochę obraz "starej, dobrej jedynki" :)
Może nawet w ramach odpoczynku od przereklamowanej i niedopracowanej "trójki".

W sumie w zależności od tematyki konkursu może sama bym się pokusiła o odpalenie moich starych płytek i wymyślenie czegoś ;)

Meggie
29.07.2012, 20:49
Rozumiem problem z ilością chętnych, ale zawsze można napisać temat, w którym ludzie by się zgłaszali i jeśli byłaby wystarczająca ilość chętnych, to wtedy by się nad tym pomyślało. Zresztą, z tego co widzę były już propozycje reaktywowania konkursów w TS1.

No i co masz na myśli poprzez "krok do tyłu"? Bo o dziwo nie rozumiem.

Zgadzam się z Casino Boogie, można by zrobić np. temat z sondą, w której byłyby zawarte pomysły na konkursy do TS1 i prośba o to, aby zgłaszali się nie Ci, którym podoba się pomysł, ale Ci, którzy wzięli by udział. Jeśli do któregoś z wymienionych byłaby wystarczająca, chociaż minimalna ilość chętnych, można by się pokusić o organizację :)

Shiver
29.07.2012, 21:39
Ja również chętnie wziąłbym udział w konkursie z jedynki. Ostatnio dział dotyczący pierwszej części gry trochę zamarł, może warto byłoby go rozruszać? Jeśli chodzi o typ konkursu to myślę, że najrozsądniejszy wybór to coś związanego z budowaniem. Przy tworzeniu simów pole do popisu jest małe, zdjęcia najciekawsze też nie wychodzą. Ale jeśli chodzi o ogólną ideę to jestem za :).

Pink Panther
30.07.2012, 12:21
Możemy sobie tak gdybać i planować, ale tematu z ankietą wciąż nie ma. Więc, Admini, mamy co liczyć na konkurs do "jedyneczki"? ;)

dżin.
30.07.2012, 17:30
Nie chcę nic mówić, ale dzisiaj mija termin wysyłania prac na konkurs organizowany przeze mnie w M jak Mieszkanie. Do tej pory zgłosiły się dwie osoby.

Pink Panther
05.08.2012, 13:03
Tak mnie troszkę olśniło (znów :D). Widziałem kilka takich konkursów na FB i może wprowadzić coś takiego u nas? Dobra, lepiej napiszę, o co mi chodzi.
Więc tak. Konkurs składałby się z kilku części. Część 1 - bardziej pisarska. Uczestnik wymyśla, jaki dodatek do The Sims 3 chciałby, aby się ukazał i opisuje go. W części 2 projektuje okładkę tego dodatku.
Podobnie można zrobić do TS2 i TS1, bo dawno nie było konkursów do jedynki, a upominaliśmy się :P
Fakt, jest to trudne, ale mamy mnóstwo utalentowanych osób i myślę, że dałoby radę. Można też wprowadzić dwu- lub trzyosobowe grupy. ;)

Co Państwo na to? :)

Lubie
05.08.2012, 13:06
hm, dość ciekawe. Ale co masz na myśli dwu- lub trzyosobowe grupy ?? Na jakiej zasadzie.

(choć sam konkurs ciekawy, baaardzo... ale jak dla mnie bez etapu 1. XD )

Pink Panther
05.08.2012, 13:09
Właśnie dlatego można by wprowadzić te grupy. Ale bardziej pary :) Jedna osoba ma talent pisarski, więc opisuje dodatek. Drugiej dobrze idzie w PhotoShopie, więc projektuje okładkę.
Zresztą ręcznie też można by ją wykonać ;)

Liv
05.08.2012, 13:09
Coś takiego już było, mianowicie Cztery Żywioły.

Pink Panther
05.08.2012, 13:11
Aha, chyba, że tak. W 4 Żywiołach udziału nie brałem, bo mnie tu jeszcze nie było, więc nie wiedziałem ;)

To sorry, pomysł ląduje w koszu :P

e: A Simowy konkurs fotograficzny był? :D

Vanitas
05.08.2012, 13:20
PP - był

xyz

neville
05.08.2012, 13:26
wracając do 4ż - odbędą się w tym roku? to już najwyższy czas na zgłoszenia..

Myrtek
05.08.2012, 22:55
Kiedyś, choć niedawno, gdy Pink Panter był jeszcze kluchą, zaproponował coś ciekawego.
Otóż podczas obmyślania nowej wersji "Opowiadamy jak sobie gramy", wymyślił konkurs albo raczej nową kategorię do Forum Awards.
Z tego co pamiętam, byłaby ona przeznaczona dla użytkowników tworzących historie w OJSG.
Bo przyznam szczerze, jest tam kilka świetnych osób, których twory czyta się lepiej niż niejedno fotostory. Większość z nich powinna wyemigrować tam, jednak zostają. Chyba też powinni być nagrodzeni, bo to nie lada sztuka zrobić tyle zdjęć, opisy - jedne dłuższe, drugie bardziej informujące o co chodzi. Sprawić, że nie tylko forumowicze śledzą simowe losy. Ci ludzie potrafią rozkochać czytelników w swoich historiach!
Jak to PP proponował: albo by było coś typu "mistrz sensacji; romansu; obyczajów; fantasy itp." Albo po prostu jeden nagrodzony.
Co o tym myśli droga Redakcja forum? :)

Aperlaxive
06.08.2012, 07:52
wracając do 4ż - odbędą się w tym roku? to już najwyższy czas na zgłoszenia..

Miałam się spytać o to samo. To jak z tym będzie? Mamy na co liczyć?

Pink Panther
06.08.2012, 09:38
gdy Pink Panter był jeszcze kluchą

:D


Otóż podczas obmyślania nowej wersji "Opowiadamy jak sobie gramy", wymyślił konkurs albo raczej nową kategorię do Forum Awards.
Z tego co pamiętam, byłaby ona przeznaczona dla użytkowników tworzących historie w OJSG.
Bo przyznam szczerze, jest tam kilka świetnych osób, których twory czyta się lepiej niż niejedno fotostory. Większość z nich powinna wyemigrować tam, jednak zostają. Chyba też powinni być nagrodzeni, bo to nie lada sztuka zrobić tyle zdjęć, opisy - jedne dłuższe, drugie bardziej informujące o co chodzi. Sprawić, że nie tylko forumowicze śledzą simowe losy. Ci ludzie potrafią rozkochać czytelników w swoich historiach!
Jak to PP proponował: albo by było coś typu "mistrz sensacji; romansu; obyczajów; fantasy itp." Albo po prostu jeden nagrodzony.
Co o tym myśli droga Redakcja forum? :)

Tak, było chyba coś takiego, ale kompletnie o tym zapomniałem. Jednak myrtek ma rację, można powołać to do życia. Ekipo, co tym sądzicie? :)

@down Dobrze, przepraszam, już nie będę ;)

Vanitas
06.08.2012, 09:49
W forum awards jest ranga fotostoryteller, która od następnej edycji będzie dotyczyła zarówno działu fotostory jak i ojsg.

A tak btw. to nie musicie postulować tego samego tysiąc razy. Zrozumieliśmy co miała na myśli myrtek i nie trzeba nam tego powtarzać tysiąc razy, Klusku, zebyśmy zrozumieli ;)

Myrtek
06.08.2012, 19:36
Jeśli można spytać, to kiedy odbędą się Forum Awards? :)

Vanitas
06.08.2012, 19:39
Zapewne w lutym, jak każdego roku.

Meggie
06.08.2012, 21:12
To ja jeszcze jedno, a raczej dwa pytania i się odczepiam.
1. Co z 4Ż, ktoś pytał, ale odpowiedź nie padła.
2. W sierpniu miało być MTU, więc chciałabym się tylko dowiedzieć w przybliżeniu kiedy mniej więcej :)

Lubie
06.08.2012, 22:16
Ciekawi mnie to, kiedy będzie jakiś konkurs o simowej fotografii.
No i tak jak prawie połowa userów, kiedy będą CŻ

Pink Panther
26.08.2012, 13:56
Razem z Fallenką wymyśliliśmy pewien konkurs (tzn. ja wymyśliłem, a Żona mi pomogła dopracować ^^).

Zabawa polegałaby na wyłonieniu spośród użytkowników najlepszego detektywa (miesiąca, tygodnia, kwartału - zależy co ile taka zabawa byłaby powtarzana). Na forum poukrywane byłyby różne wskazówki co do dalszych poszukiwań. Przykładowo: w jakimś temacie podpowiedź wskazywałaby na to, że kolejnej należy szukać w opisie jakiegoś działu - oczywiście nie byłoby to takie jednoznaczne. Stopniowo gracze zbliżaliby się do rozwiązania zagadki opisanej w temacie o rozpoczęciu edycji konkursu. Oczywiście, aby nikt nie znalazł odpowiedzi przez przypadek sporo rzeczy należałoby załatwiać przez PW ze mną lub moimi "pośrednikami". Nagrodą dla najlepszego detektywa mogłaby być ranga do czasu rozpoczęcia kolejnej edycji zabawy lub wypisanie w jakimś temacie jako "Najlepszy Detektyw (Miesiąca, Tygodnia, Kwartału itp.)". Jak można się domyślić po tym, że piszę w formie pierwszoosobowej - z wielką chęcią będę koordynował zabawę. Niestety, nie mam odpowiednich uprawnień do edycji tematów i ukrywania w nich podpowiedzi, więc tym musieliby zająć się Moderatorzy. Ważne jest to, że po skończonej zabawie podpowiedzi bym usunął i forum znów stałoby się "czyste". Tytuł najlepszego detektywa otrzymywałaby osoba, która pierwsza znajdzie rozwiązanie całej zagadki.

Co Wy na to? :)

neville
26.08.2012, 21:39
nie podoba mi sie, jest to troche dziecinne i by nie przeszlo xd

Pink Panther
26.08.2012, 21:42
Rozwiniesz wypowiedź? ;) Rozmawiałem o tym z paroma osobami i mnie poparli. I nie wiem, co w tym dziecinnego :| Przecież to tylko zabawa, forum nie powinno stać puste, a sztywne trzymanie się ciągle tego samego jest bez sensu...

Lubie
26.08.2012, 21:53
Jak dla mnie ten pomysł jest ŚWIETNY i nie widzę w tym nic dziecinnego.
Na wielu "poważnych" forach ludzie (nawet ci "poważni") w to się "bawią".
Jestem jak najbardziej za.

Pink Panther
26.08.2012, 21:56
Myślę, że możemy raz spróbować :>

Potrzebna jest tylko zgoda Zrzeszenia Czerwonych Nicków (wtf? :|) i jakiś Moderator do pomocy przy edycji tematów ;)

Zgodzicie się na jedną, próbną edycję? ;)

No i zapraszam innych do wypowiedzenia się :P

@downdown, czyli Fallen ...o którą może być ciężko :D

Lubie
26.08.2012, 22:03
Tak, spróbować nie zaszkodzi...
A jak już się zgodzą, ale nie będzie prowadzącego, to można nadać komuś (PP się zgłaszał na organizatora/prowadzącego) umiejętności moderatorskich bez kolorowego nicku i rangi...

Fallen
26.08.2012, 22:09
Moją opinię znasz: pomysł mi się podoba, im więcej konkursów tym lepiej :D
Potrzeba tylko zgody... ;)

Liv
26.08.2012, 22:48
Ekhem, ktoś tu chce się dobrać do Oka?! :<
Jak chcecie być tacy bystrzy i spostrzegawczy, to proszę bardzo - starajcie się cały rok i potem walczcie o uznanie w następnym FA ;] Oddam rangę w dobre ręce :>
forum nie powinno stać puste
Ale w sam raz o konkursach i o wyglądzie forumowego życia decyduje administracja.
I nie wiem jak Wy, ale JA bym tam wolała, żeby się odbyły Cztery żywioły!
Zrzeszenia Czerwonych Nicków
XDD
Btw, administracja to nie tylko czerwoni, ale i także jakże pomocni i uczynni zieloni!

nie podoba mi sie
Otóż to!

Pink Panther
26.08.2012, 22:51
Livko, się rozpisałaś, a też nie uzasadniłaś :< Krytykować każdy może :(

Rainbow
26.08.2012, 22:55
ja myślę, że bez sensu wymyślać nowe konkursy, skoro admini i tak będą pewnie na 'nie'. nawet jeśli to byłby najbardziej *****isty konkurs, gdzie za jednym kliknięciem mogliby wygrać milion dolarów to pewnie i tak się nie zgodzą, znając już przypadki z poprzednich stron i tematów ;d

poza tym, Pantero, co ci tak przy każdej propozycji na rangach zależy? :|

Pink Panther
26.08.2012, 22:57
poza tym, Pantero, co ci tak przy każdej propozycji na rangach zależy? :|

Po prostu nie mam pomysłu na inne nagrody, to jest tylko przykład ;)

@down My po prostu chcemy coś fajnego wprowadzić - a że Administracja jest zawsze przeciwna i wszystko się nie podoba, to nie nasz problem, ważne, że propozycja była :P

Liv
26.08.2012, 23:04
PP - pierwsze zdanie.
Chcąc nie chcąc, uzasadniam zawsze.

Mamy na forum fajne konkursy, niedawno wystartował Wasz autorski na Mistera i Miss, w trakcie jest MTU... Nie za dużo?
Rangi mają być dla najbardziej zasłużonych, więc ma być ich mało. Rangi zdobywa się w konkursach - dużo konkursów, dużo rang, czyli źle. No i administracja w większości przypadków na "nie", co teoretycznie powinno zniechęcać do wymyślania kolejnych konkursów, a jest wręcz odwrotnie ; o

Mroczny Pan Skromności
27.08.2012, 06:24
ja zaś proponuję dodać rangę "Spamer Wszech Czasów" i przyznać ją Panu Kluskowi :)

Co do tego konkursu, jestem na nie. Myślę, podobnie jak Liv, że najbardziej spostrzegawczy User ma już swoją rangę [poza tym, co miesiąc mamy w gazetce łamigłówki, których rozwiązanie przecież też wymaga spostrzegawczości ;)].

Björk
27.08.2012, 06:35
ja myślę, że bez sensu wymyślać nowe konkursy, skoro admini i tak będą pewnie na 'nie'. nawet jeśli to byłby najbardziej *****isty konkurs, gdzie za jednym kliknięciem mogliby wygrać milion dolarów to pewnie i tak się nie zgodzą, znając już przypadki z poprzednich stron i tematów ;d

poza tym, Pantero, co ci tak przy każdej propozycji na rangach zależy? :|

Administracja (sładająca się z administratorów i MODERATORÓW) nie jest zawsze na nie, tylko czasami trzeba mieć bardzo dobrze opracowany plan i regulamin konkursu. Jak się przekonałam nawet fajne pomysły mogą nie wypalić, bo do tego jest potrzebna osoba, która jest odpowiedzialna i pociągnie ludziów za sobą do pracy. A my (tzn. administracja) nie mamy sił ciągnąć jeszcze kilku długoczasowych projektów.

KLUSEK nie szukamy nowych moderatorów, więc możesz sobie te starania darować.

Rangi mają być dla najbardziej zasłużonych, więc ma być ich mało. Rangi zdobywa się w konkursach - dużo konkursów, dużo rang, czyli źle. No i administracja w większości przypadków na "nie", co teoretycznie powinno zniechęcać do wymyślania kolejnych konkursów, a jest wręcz odwrotnie ; o

Otóż Livka doskonale to ujęła, jednocześnie tłumacząc dlaczego jest na NIE :D

Vanitas
27.08.2012, 07:43
Pragnę jeszcze dodać, że te rangi o które tak zawzięcie walczycie zawsze były wyróżnieniem, i było 'czymś' jakąś posiadać, a teraz stają się jedynie kilkoma kolorowymi literami pod nickiem. I myślę, że większy problem byłby gdyby administracja zawsze była na tak.

Pink Panther
27.08.2012, 11:19
No dobrze, skoro i ta propozycja jest do bani, to nie będę się kłócił. Chciałem się tylko odnieść do tego i już się nie wypowiadam:


KLUSEK nie szukamy nowych moderatorów, więc możesz sobie te starania darować.


Źle mnie zrozumiałaś. Jestem osobą szczera i naprawdę, gdybym chciał zostać Moderatorem powiedziałbym to wprost, a nie jakimiś półsłówkami czy propozycjami.

ja zaś proponuję dodać rangę "Spamer Wszech Czasów" i przyznać ją Panu Kluskowi

Najpierw proponuję użyć Google i sprawdzić, co to spam (http://bit.ly/U5p7NO), Chrupku. Bo propozycja, którą i tak parę osób poparło chyba nim nie jest. ;)

Dziękuję, w tej sprawie już milknę.

Cytryśnia
27.08.2012, 13:23
a ja jeśli mogę się wypowiedzieć chciałabym konkurs w którym nie trzeba robić super simów, budować extra domów itd bo nie każdy ma do tego talent (patrz np ja). Przydało by się coś... Innego. I nadal zastanawiam się co z 4Ż.

Liv
27.08.2012, 13:42
Bjork - ja tylko powtórzyłam to, co ktoś kiedyś mi powiedział nt. konkursów ;)
teraz stają się jedynie kilkoma kolorowymi literami pod nickiem
Ja się nadal czuję dumna ze swoich rang! :D
I będę zawzięcie walczyć o następne, gdy te obecne mi znikną spod nicka xD

@up: są inne konkursy poza FA/MTU/PMSW/gazetkowymi, tylko trzeba na takie trafić ;)

Aperlaxive
02.09.2012, 21:24
Wybaczcie, że znowu się powtarzam, ale jestem ciekawa co dalej w związku z 4Ż?

Shiver
21.09.2012, 10:26
A ja jestem ciekawy czy jest może planowana w najbliższym czasie kolejna edycja PMSW?

Meryam
20.04.2013, 14:54
Ekchm, czy odbędzie się w najbliższym czasie jakiś konkurs graficzny? Z chęcią bym wzięła udział :P

Kenny McCormick
20.04.2013, 21:40
Tylko na co konkurs FOTOGRAFICZNY na forum o SIMSACH? T_T

Lubie
20.04.2013, 23:05
graficzny

FOTOGRAFICZNY

No ja tu w ogóle różnicy nie widzę, w ogóle. T.T

Też jestem ciekaw, kiedy będzie jakiś konkurs graficzny, ew. na najładniejsze zdjęcie z simsów. :)

Meryam
21.04.2013, 09:29
*facepalm*
Grafika - coś stworzonego w programie graficznym, np. Photoshopie, czy też przeróbka zdjęcia, etc.
Fotografia - ROBIENIE ZDJĘĆ.
Żadna mi różnica -,-

Meggie
21.04.2013, 10:40
Tylko na co konkurs FOTOGRAFICZNY na forum o SIMSACH? T_T

Po co offtop na forum o simsach?

Liv
21.04.2013, 10:47
@up: co więcej, po co TEN (http://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=91) dział na forum o simsach?

Gdyby Malin nie wygrała konkursu GRAFICZNEGO na forum o SIMSACH, nie mielibyśmy nowego bannera :P

No ale może wypowiedziałby się ktoś z zarządu?

Charionette
21.04.2013, 10:58
Ja mogę wypowiedzieć się jedynie na temat konkursu fotograficznego, że takowy niebawem się odbędzie ;)
A nad graficznym pomyślimy.

Diana
27.04.2013, 19:35
Ja jeszcze się wtrącę ^^
Chciałam o czymś przypomnieć. Jakiś czas temu zrobiło się głośno na temat Forum Challenge. Wielu userów pisało w temacie, że chcą ten konkurs itp. Po jakimś czasie zapomniano o temacie. Moim zdaniem sporo osób zgłosiłoby się do takiej zabawy. Czy są szanse na zorganizowanie FC..?

Charionette
27.04.2013, 20:52
Póki co pomysł z Forum Challenge upadł, głównie ze względu na atmosferę przy Czterech Żywiołach.
Może kiedyś, gdy emocje całkowicie już opadną zastanowimy się nad czymś takim :)

Meryam
04.07.2013, 09:52
Takie drobne pytanko - dlaczego jest tak mało "etapowych" konkursów? Ostatni konkurs, który rozgrywany był w kilku etapach to 4Ż, a myślę, że taka rozbudowana zabawa przyciągnęłaby większą ilość chętnych ;)

Ponadto, osobiście uważam, że byłoby fajnie, gdyby było więcej konkursów grupowych. Na przykładzie ostatniej zabawy zorganizowanej przez Bjork widać, że byłoby mnóstwo chętnych do takiej niezobowiązującej pracy w grupie. Wtedy zawsze jest prościej, można podzielić się obowiązkami, a na pewno jest większy ubaw niż wtedy, gdy trzeba się ze wszystkim męczyć samemu :P

Po prostu pomyślcie o czymś takim, tyle ;)

Aperlaxive
05.07.2013, 10:08
Zgadzam się z Meryam. Ja sama z chęcią wzięłabym udział w tym ostatnim konkursie prowadzonym przez Bjork, niestety nie było mnie wtedy na forum. Zróbcie jeszcze jakąś pracę w dwójkach/trójkach, bo to jest naprawdę fajne ^^

Diana
05.07.2013, 10:14
No etapowy konkurs mógłby być :)
A kiedy będzie następna edycja MTU? I wgl będzie? :D

Cytryśnia
05.07.2013, 10:25
Nooo... Kilkuetapowe/drużynowe konkursy cieszą się dużą popularnością, kiedyś nawet rozmawialam o takim konkursie z ladrón, w banowanku :P

Malfurion
05.07.2013, 10:31
A ja wychodze do was z takim pomyslem; moze dac uzytkownikom mozliwosc organizowania konkursow? Oczywiscie po uprzedniej konsultacji z administracja ;)

Mysle, ze nie jeden uzytkownik na tym forum ma pomysly i byl by wstanie taki konkurs poprowadzic :)

Diana
05.07.2013, 10:35
SS, czytasz w moich myślach, właśnie dziś rano nad tym się zastanawiałam! :O
Jakiś user przedstawiłby swój pomysł adminom, i jeśli stwierdziliby, że dobry to mógłby zorganizować... Do tego przecież nie trzeba mieć żadnej władzy na forum.

edit: @down: nie wiedziałam :O
Ja chętnie zajęłabym się organizacją konkursu, mam kilka pomysłów ;)

Björk
05.07.2013, 10:38
A ja wychodzę z taką odpowiedzią - takie rzeczy się działy :)

Byli użytkownicy, którzy organizowali konkursy i różne fajne projekty :)

Cytryśnia
05.07.2013, 10:40
Byli użytkownicy, którzy organizowali konkursy i różne fajne projekty :)

to czemu teraz tego nie robią? No i co o tym ty sądzisz?

Malfurion
05.07.2013, 10:41
no to trzeba ten pomysl odkurzyc :D

Björk
05.07.2013, 11:04
No to odkurzajcie.

Charionette
05.07.2013, 11:32
Sama już kiedyś tak organizowałam (MTU) i to da się zrobić. Wymyślajcie i przysyłajcie pomysły ;) zawsze chętnie pomożemy.

Mroczny Pan Skromności
02.08.2013, 13:37
Całkiem niedawno użytkowniczki zorganizowały "Galę OJSG" ;)
Co dwa miesiące w gazetce jest konkurs polegający na rozwiązaniu łamigłówek :D
Dlaczego zatem inni użytkownicy nie mogliby czegoś zorganizować? :)
Uważam, że jeśli ktoś ma pomysł i chęci, może dogadać się z administracją w sprawie nagród działać :>

Przepraszam za kolejne odświeżenie w celu wałkowania tego samego tematu, ale wydaje mi się, że najwyższa pora gruntownie się zastanowić nad tym, czy będą w tym roku organizowane Cztery Żywioły ;) Co roku ruszały one o podobnej porze. Zwlekać z decyzją o (nie)organizacji kolejnej edycji nie ma co, bo zawsze było to tak robione, żeby skończyć odpowiednio wcześniej przed FA :>
Po co to piszę, skoro nawet nie wezmę udziału (bo nie mam kompa, tak jak rok temu)? Po prostu wydaje mi się, że użytkownicy lubią tę zabawę (co widać chociażby po tym, że po zakończeniu ostatniej edycji, która była pełna sporów, były od razu pytania o kolejną), no i fajnie byłoby gdyby 4Ż stały się tak prawdziwą forumową tradycją, jak FA :P Inna sprawa, że choć nie biorę udziału, lubię patrzeć na efekty pracy poszczególnych drużyn.
Inna sprawa, że ostatnio nie było zbytnio konkursów, poza FM, ale to właściwie nie jest taki typowy konkurs i nawet nie dotyczy simów ;)
Jeśli ktoś boi się jakichś nieporozumień, jak rok temu było, zawsze można trochę "podrasować" regulamin zabawy, aby się takie rzeczy nie powtórzyły.

neville
02.08.2013, 13:49
a mi się spodobał pomysł mafii - brawo Libby :)
zgłosiłbym się, ale byłem na wyjeździe jak trwały zapisy :/
fajnie jednak na to popatrzeć, choć niektórzy zamiast grać w mafię zrobili z tego rpg, a tak nie powinno być
co do mafii i rpgów to takie rzeczy możnaby robić częściej, modyfikować, dodawać więcej ról, żeby więcej użytkowników miało co robić, wtedy na pewno bym się zgłosił :D

Shiver
02.08.2013, 13:52
A co z MTU i PMSW? Już od dawna nie było żadnego z tych konkursów, a dawniej organizowane były regularnie.

Vanitas
02.08.2013, 14:22
Tak, to prawda że pmsw i mtu były dawno (część userów wyrażała w sondzie opinie, że te konkursy odbywają się zbyt często dlatego zrobiliśmy pauzę). Konkurs o urządzaniu wnętrz odbędzie się we wrześniu i dodam, że postaram się, żeby było to coś innego niż do tej pory ;)

Co do 4ż - szczerze mówiąc nie wiem, ja nie podejmuję się organizacji. Ale jeśli będą chętni żeby wziąć udział i ktoś zgodzi się na organizację to konkurs się odbędzie. No ale najpierw musimy przedyskutować czy ktoś się podejmie tego zadania.

Mroczny Pan Skromności
02.08.2013, 14:45
Moim zdaniem powinny zgadać się cztery osoby i wspólnie ustalić zasady oraz zadania (np. każda osoba po jednym + jedno wspólnie), a następnie te osoby byłyby opiekunami i miały jednakowy wpływ na przebieg konkursu (czyli np. podejmowaliby decyzje o dodatkowych zadaniach i przede wszystkich ustaliły składy drużyn). Da się coś takiego zrobić, tylko potrzebni są ludzie (ja niestety nie mam gry, więc raczej nie mogę być opiekunem) ;)

Cytryśnia
02.08.2013, 14:49
W goóle według mnie najlepiej byłoby gdyby userzy podsuwali pomysły na zadania i wybierano te najlepsze :)

mam jeden bardzo ciekawy pomysł, który chodzi mi po głowie juz od dawien dawna :D

neville
02.08.2013, 14:51
@up - również ciekawy pomysł, sam mam kilka pomysłów na zadania :D

zgadzam się z Mrocznym, zamiast 1 osoby głównej + 4 opiekunów wystarczyłyby te 4 które byłyby jednocześnie opiekunami i organizatorami, choć oczywiście i te osoby trzebaby zebrać, aczkolwiek sądzę, że to wykonalne :)
w razie wypadku służę pomocą, ts3 mam zainstalowane ;>

rudzielec
02.08.2013, 14:52
że tak się nieskromnie wtrącę... ale przecież żaden mod nie musi organizować tego konkursu, może to być zwykły user, do którego opiekunowie będą dostarczali zadania, a on je będzie wystawiał na forum :)
no i dobry pomysł z zadaniami zapodała roiá, to też by było ciekawe ;)

Meryam
02.08.2013, 16:26
Jeśli mogę się wtrącić - fajna byłaby drobna zmiana zasad w 4Ż. Bo, jak widać, nie każdy ma grę zainstalowaną (ja nie gram już od ponad roku), a chciałby wziąć udział, dlatego myślę, że w każdej drużynie mogłyby się znaleźć przykładowo dwie osoby, które mogłyby zajmować się czymś niezwiązanym z grą. Np. obróbką graficzną (czym ja bym się z chęcią zajęła :P), albo organizacją pracy w grupie, czy poszukiwaniem downloadsów do poszczególnych zadań. Oczywiście, trzeba by było ustalić liczbę takich osób w grupie, żeby nie wyszło tak, że jedna grupa zostanie całkowicie bez gry :P Po prostu chodzi o to, żeby użytkownicy bez simsów też mogli się fajnie zabawić ;)

Cytryśnia
02.08.2013, 16:47
Mery dobrze mówi, albo żeby były nie tylko zadania wymagające gry.

a oglądał ktoś może kiedyś survivor (pl: ryzykanci)? grałam kiedyś w forumową wersję, też bardzo fajna zabawa :)

Mroczny Pan Skromności
02.08.2013, 16:58
o ja, jajk byłem mały to kochałem to oglądać <3 teraz byn sie brzydził tego co oni tam wyprawiają :|

pomysł całkiem dobry, ale pamiętajmy, że najważniejsze w tej zabawie to gra ;) Można wymyślić zadania które wymagają zarówno simów jak i obeznania w grafice/umiejętności pisania/dobrej organizacji.

Aperlaxive
02.08.2013, 20:47
Ja nawet mogłabym być opiekunem. Doświadczenie z zeszłego roku mam, a i nawet pomysł na jedno zadanie.

A najlepiej byłoby, gdyby był organizator, który nie bierze udziału w zabawie, bo co niektórzy mogą mieć potem z tym problem. Ew pomysł o opiekunach-organizatorach też jest niezły...

Pink Panther
29.09.2013, 17:17
Co powiecie na zorganizowanie kolejnej edycji konkursu "Story Faktory"? :) Przeglądam sobie archiwum i fajnie byłoby wziąć w nim udział, bo wydaje się całkiem niezły ;)

Poza tym wymyśliłem jeszcze jeden konkurs, ale nie wiem, czy on ma jakikolwiek sens.
Premiera TS4 powoli się zbliża, do Trójki niedawno wyszły akcesoria "Film", a do Dwójki na pewno jest pełno filmowych przedmiotów gdzieś w czeluściach Internetu. Co myślicie o konkursie, w którym zadaniem byłoby nakręcenie reklamy The Sims 4 w Simsach?

Diana
29.09.2013, 18:15
Co myślicie o konkursie, w którym zadaniem byłoby nakręcenie reklamy The Sims 4 w Simsach?

Pomysł całkiem niezły, też o tym myślałam, ale na naszym forum tylko Don zajmuje się simowymi videostory... Nie wiem, czy ktoś oprócz niego wziąłby udział ._.

Pink Panther
29.09.2013, 18:18
Myślę, że jest duża różnica między kręceniem kilkuodcinkowych videostory, a nakręceniem jednego, kilkuminutowego filmiku w formie reklamy ;) Na pewno znalazłoby się parę osób.

Meryam
29.09.2013, 18:30
Szczerze? Wątpię, żeby to wypaliło. Już sam fakt, że Don zapewne wziąłby udział demotywuje do podejmowania jakiejkolwiek próby stworzenia filmiku xD Poza tym, dwa lata temu w 4Ż też było zadanie by nakręcić teledysk, ale z tego co pamiętam, to u nas w grupie niewielu chciało się podjąć zadania ;) Chyba nawet wtedy jedna drużyna w ogóle nie oddała pracy czy coś takiego.
Więc moim zdaniem, jeśli ktoś się chce podjąć czegoś takiego, fajnie, ale ja myślę, że to by nie wypaliło ;)

Pink Panther
29.09.2013, 18:37
A jak z tym "Story faktory"? :) Może się wypowiedzieć ktoś z Administracji? Widzę w archiwum, że ostatnio organizowała to rudzielec, ale ona nie jest już w Załodze... :C

Mroczny Pan Skromności
29.09.2013, 19:21
Cześć PP :D

Było już wspominane, chyba nawet w tym temacie, że konkursy nie są zarezerwowane dla modów ;) Co nie zmienia faktu, że Ruda się tego nie podejmie, bowiem nieczęsto zagląda na forum...

Ja także popieram pomysł zorganizowania konkursu w stylu Story Factory, albo UMTH. Sam podjąłbym się organizacji, jednak kompletnie nie mam na to pomysłu :P Ale liczę, że znajdzie się ktoś, kto będzie miał chęci i pomysł :)

Pink Panther
29.09.2013, 20:14
Ewentualnie można coś na wzór "Burzliwych dziejów", które były zorganizowane kiedyś na DOTSim. Były 4 obrazki i trzeba było ułożyć do nich historię o ile dobrze pamiętam. Takie coś też byłoby fajne.

Chyba, że UMTH własnie na tym polega :P

Btw. skoro mamy PMSW, może można by kiedyś zorganizować Pokaż mi swój ogród? Zasady i sens konkursu by się nie zmieniły, tylko zamiast urządzania wnętrza domu należałoby urządzić ogród ;) To taka luźna propozycja, bo teraz i tak trwa PMSW, a 2 razy pod rząd tego samego nie ma sensu robić.

@down Ale mi nie chodzi o tworzenie nowego konkursu, tylko zmianę zasad starego PMSW na ogrodowe ;)

Shiver
29.09.2013, 20:23
@up
Chyba nie trzeba robić specjalnie nowego konkursu. Po prostu w którejś edycji PMSW zamiast pomieszczenia będzie trzeba urządzić ogród ;)
Wgl. chyba już ktoś kiedyś o tym wspominał, ale może warto by rozważyć jakieś kilkuetapowe konkursy (jak 4Ż), ale dla pojedynczych userów? W każdej edycji zadania byłyby takie same, ale w każdej z nich można by wybrać jakiś motyw przewodni i odpowiednio te zadania dopasowywać :>

Pink Panther
05.10.2013, 21:05
To znów ja.

Co powiecie na Wielką Galę OJSG edycję II?

Stephenowa
05.10.2013, 21:22
To znów ja.

Co powiecie na Wielką Galę OJSG edycję II?

Ja bym poparła - fajna zabawa była ostatnio. :)

Sqiera
05.10.2013, 21:30
Ja w sumie też popieram. Z chęcią wzięłabym udział :D

FakeYourDeath
05.10.2013, 21:44
oświeci mnie ktoś? xD

Liv
05.10.2013, 22:16
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=63909 - tutaj pierwsza edycja :)

Merszyt
15.12.2013, 12:54
Ja również z chęcią wziął udział w Gali OJSG :D
BTW mam pomysł nie na konkurs a event.

eyvee
15.12.2013, 15:12
Jak będzie taki drugi konkurs to też wezme udział ;D Ostatnio tez brałam udział, ale w najpopularniejszych z moimi bliźniakami Draculami ^.^

Myrtek
15.12.2013, 19:15
Ja dawno nie pisałam i ogólnie nie gościłam na tym forum... z powodów osobistych. ;)
Teraz już naprawdę nie wiem kto jest kto :D
Mam przypływ weny no i ogólnie chętnie wzięłabym udział w Gali OJSG. :3
Muszę się chyba zrehabilitować ostro. Musze przypomnieć, że żyję. :D

Mroczny Pan Skromności
28.12.2013, 16:46
Ekhm, mam propozycję na małą zmianę w kategoriach FA. Otóż, dział Twórczość pisana trochę się ożywił, z kolei OJSG przeciwnie, dlatego proponuję rangę SimStoryk zastąpić rangą Kacze Pióro, do której będzie można nominować i jedno, i drugie ;) Ewentualnie powrót do starego porządku, czyli rangi Kacze Pióro dla twórców FS i Twórczości pisanej :)

alpherainn
28.12.2013, 18:32
To już chyba lepiej dodać Kacze Pióro i zostawić SimStoryka. Bo pewnie za jakieś pięć miesięcy czy nawet wcześniej Twórczość Pisana zacznie świecić pustkami i OJSG będzie najbardziej oblegane. A potem od nowa Twórczość najaktywniejszym działem...
No i oczywiście zacznie się zmiana rang etc. I tylko zamieszanie.
Można dodać, ale nie zamieniać rang.

Mroczny Pan Skromności
28.12.2013, 18:40
tak, najlepiej jeszcze zrobić rangę "Użytkownik Dnia" żeby każdy mógł mieć swoją rangę xD

ja pozostaję przy swojej propozycji - wspólna ranga, bo dwie oddzielne to jednak za dużo, zważywszy na to, że żaden z tych działów nie jest aż tak bardzo rozbudowany ;)

Pink Panther
28.12.2013, 18:40
Była taka bitwa o tę rangę, petycje, kłótnie na PW, listy otwarte, spiski z Livką... I co? Mamy o tym wszystkim zapomnieć, bo przez chwilę nic się nie dzieje w OJSG? Serio? Trzeba wszystko starać się naprawić, a nie zmienić na lepszy model! Nie ma takiej opcji, ranga ma zostać!
(It's joke, you know?)

Alpherainn, to nie przejdzie. Według mnie pomysł Laseczki ( :D ) jest bardzo dobry, żeby do Kaczego Pióra nominować wszystkich z kategorii FS, OJSG i Twórczości. Aczkolwiek z drugiej strony FS i Twórczość pisana nie dorównuje OJSG, te dwa pierwsze są bardziej zaawansowaną prozą niż luźne historie z gry (to był nawet argument we wspomnianym liście otwartym o ile mnie pamięć nie myli ;P ), więc znowu mamy kłopot. Więc może rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie obu rang? Albo zostawienie i wywalenie jakieś innej?

e: @MPS tak, najlepiej jeszcze zrobić rangę "Użytkownik Dnia" żeby każdy mógł mieć swoją rangę xD

Ahahahahahaha mistrz! xD

alpherainn
28.12.2013, 18:48
ja jestem przeciwnym temu, że łączenie dwóch kategorii pod jedną rangę. Jakby nie patrzeć w pisanej liczy się jedynie tekst.
Rangę tego od fotostory można połączyć z SimStorykiem, bo i tak niektórych OJSG można zaliczyć pod Fotostory.
Po prostu - po połączeniu Kaczego Pióra i SimStoryka wygrywaliby zapewne autorzy OJSG, szanse nie byłyby równe.

Meryam
28.12.2013, 18:55
Olaboga, bo wy nie rozumiecie idei OJSG. To ma być luźne opowiadanie o waszej grze, a nie jakieś kutwa poematy. Fotostory ma się skupiać na tekście i zdjęciach razem, taka twórczość pisana tylko ze zdjęciami; w dziale o pisaniu wszyscy skupiają się na tekście; w OJSG ma być dużo zdjęć i tekst, ale nie jakieś wielkie opowiadania z wymyśloną fabułą, bo od tego jest fotostory, to ma opowiadać waszą grę, jaką prowadzicie rozgrywkę, jaką czynność wykonywał wasz sim o 18:22, a nie jak to wasza simka się zakochała, ale jej serce zostało złamane więc zaczęła myśleć o tym, jak to blablnabajbslgdul. Nauczcie się raz na zawsze, że każda z tych rzeczy to zupełnie inna kategoria. Po prostu zróbmy trzy rangi i będzie po problemie.

Mroczny Pan Skromności
28.12.2013, 19:00
albo powrócić do Kaczego Pióra dla pisarzy i zostawić SimStoryka ;)

zresztą, co ja będę przekonywał, niech admini zdecydują czy coś zmienić xD

rudzielec
28.12.2013, 19:13
Ewentualnie powrót do starego porządku, czyli rangi Kacze Pióro dla twórców FS i Twórczości pisanej :)

Laseczka, Ty już może nie kombinuj okej? :sly: ;P
Osobiście nigdy nie byłam za tym, żeby łączyć to w jedno, dlatego ja sie pod tym nie podpiszę :shutup:

albo powrócić do Kaczego Pióra dla pisarzy i zostawić SimStoryka ;)
To by było najlepsze rozwiązanie, ale sama pamiętam zeszłoroczne obrady na temat tego "co z tym fantem zrobić" i nie wiem czy to przejdzie :fun:

Mroczny Pan Skromności
28.12.2013, 19:16
cóż, w każdym razie uważam, że twórcom z tego działu możliwość otrzymania rangi też się należy :) W ubiegłym roku nie było problemu z pozbawieniem ich rangi, bo po prostu nikt się tam nie udzielał. Teraz sytuacja się zmieniła ;)

Lubie
13.10.2014, 13:55
Jak będzie z tegorocznymi Czterema Zywiolami? ;) Odbędą się w ogóle?

Kędziorek
13.10.2014, 14:34
Jak będzie z tegorocznymi Czterema Zywiolami? ;) Odbędą się w ogóle?
Najprawdopodobniej nie. W miejsce 4Ż wskoczyło w zimie BoD.

La Tortura
13.10.2014, 15:55
w ogóle nie będzie 4Ż? COOO

Liv
13.10.2014, 17:43
Dobra tam, 4Ż. Dalibyście jakiś jednoetapowy konkurs, np. mtu albo pmsw...

LepkiePaluszki23
13.10.2014, 17:46
Też bym chciał MTU. Ten konkurs trwa krótko. Choć był jakiś czas temu.

Diana
13.10.2014, 17:59
O właśnie, też chętnie wzięłabym udział w MTU. Albo jeszcze lepiej, jakby był jakiś konkurs pisarski, tylko nie taki jak "Story factory" czy "Album rodzinny", bo nie lubię być ograniczana gotowymi zdjęciami. :P Jakby tylko pasowała mi tematyka to na pewno wzięłabym w czymś takim udział.

@down: nie XDDDDDD

Pink Panther
13.10.2014, 18:18
O właśnie, też chętnie wzięłabym udział w MTU. Albo jeszcze lepiej, jakby był jakiś konkurs pisarski, tylko nie taki jak "Story factory" czy "Album rodzinny", bo nie lubię być ograniczana gotowymi zdjęciami. :P Jakby tylko pasowała mi tematyka to na pewno wzięłabym w czymś takim udział.

Na przykład coś takiego (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=60057) :D

Jeśli chodzi o BoD, to jeśli więcej osób chciałoby 4Ż, można organizować te konkursy na przemian według mnie.

@up Ja nie mówię o tematyce, która jest faktycznie do dupy, ale o samym konkursie ;P

La Tortura
13.10.2014, 18:43
Ja wolałabym 4Ż, jedyny konkurs który tak integruje userów, a poza tym każdy moze się wykazać, nawet osoba bez simsów. ;x

Liv
13.10.2014, 21:07
Śmiem się nie zgodzić - w tamtym roku z nikim się nie zintegrowałam z naszej drużyny :< (bo Nightfalla i Pansy znam stosunkowo długo :P)

Osobiście chętnie wzięłabym udział w krótkoterminowym konkursie - na kilkuetapowy nie mam zwyczajnie czasu (i ochoty) tym bardziej, że jest to albo praca w grupie, albo tylko kilka dni na oddanie pracy jak w przypadku BoD.

W zasadzie tematyka może być dowolna, byle jeden etap ;) (a w przypadku konkursu pisarskiego bez "narzuconej" za pomocą zdjęć - mówcie co chcecie, ale tak właśnie było ostatnio - fabuły; Bjork to swego czasu potrafiła dobrze rozegrać i pisało się fajnie ;) )

No i przydałoby się rozruszać to forum zanim zapadniemy w sen zimowy :P

Shiver
13.10.2014, 21:19
Też byłbym za czymś jednoetapowym (mnie w sumie i tak interesują konkursy budowlane, no ale mniejsza o to). O ile w wakacje dało się wyrobić ze zrobieniem jakiegoś zadania w tydzień (chociaż i z tym różnie bywało), to w roku szkolnym może być ciężko.
Cztery Żywioły bardzo lubię, ale raczej nie wziąłbym w nich udziału (chyba, że by się je właśnie na wakacje przesunęło) a w czymś mniejszym i owszem ;)

Lubie
13.10.2014, 21:23
Ja z checia wzialbym udzial w konkursie jak BoD, ale o tematyce robienia zdjec. Rozumiecie?
Podana bylaby tematyka, np. zima, i bez zadnych ograniczen (no moze poza tematem i seria ts) robi sie zdjecia (sesja zdjeciowa) i oczywiscie w glosowaniu wygrywa najlepsze. moze to byc tez konkurs wielowtapowy, czyli co etap inna tematyka, odpadaja najgorsze zdjecia.

bralbym udzial <3

Pink Panther
13.10.2014, 21:27
Ja z checia wzialbym udzial w konkursie jak BoD, ale o tematyce robienia zdjec. Rozumiecie?
Podana bylaby tematyka, np. zima, i bez zadnych ograniczen (no moze poza tematem i seria ts) robi sie zdjecia (sesja zdjeciowa) i oczywiscie w glosowaniu wygrywa najlepsze. moze to byc tez konkurs wielowtapowy, czyli co etap inna tematyka, odpadaja najgorsze zdjecia.


Ej, świetny pomysł! Też wziąłbym udział. Chociaż moje zdjęcia nie są najwyższych lotów, nawet te robione w grach, ale zabawa mogłaby być fajna :D

Chociaż nie wiem, czy to by wypaliło jako konkurs wieloetapowy :|

La Tortura
13.10.2014, 21:29
nie no weźcie a 4ż? -____- jeju jeju no

Pink Panther
13.10.2014, 21:32
nie no weźcie a 4ż?

4Ż można zrobić na przykład w wakacje, a w okresie zimowym te zdjęcia, świąteczne BoD, czy cokolwiek innego. Bo faktycznie więcej czasu ma się w lipcu i sierpniu zazwyczaj.

La Tortura
13.10.2014, 21:41
ale wakacje już były, a 4ż są jakoś w sierpniu, lutym... kto chce to potrafi znaleźć czas przecież!

Pink Panther
13.10.2014, 21:44
No to ewentualnie można teraz 4Ż, a na wiosnę czy tam późną zimę ten fotograficzny.

Chociaż ja byłbym za tym, żeby było na odwrót, najpierw zdjęcia, potem Żywioły. Bo pomysł krewciora mi się strasznie spodobał :D

La Tortura
13.10.2014, 22:45
okay, droga redakcjo a co z UA? i nie mówicie, ze nie ma kogo nominować, bo to śmieszne :fun: uważam, ze na pewno znajdzie się pięciu userów, spoza gazetki ofc, którzy są są bardzo aktywni[krewetka, paluszki, gordon, szlachic, omega]. a jeśli gazetka nie potrafi User Awards zorganizować to może admini? adminów jest mniej i wtedy można by było nominować także redaktorów, a wśród nich nie jest trudno znaleźć tych wyróżniających się ;p

Cytryśnia
14.10.2014, 11:38
UA jest kontrowersyjne jak eurowizja xD
Serio, znowu ma nie być 4Ż? ;-; precież to już tradycja, to jedyny taki konkurs, gdzie userzy tak się integrują. Co z tego, że pewnie będzie mnóstwo kłótni i oskarżeń o oszustwo, a w połowie każdy będzie miał dość tego konkursu. To Cztery Żywioły, jedyny taki konkurs, kojarzą się ze świętami.
A konkurs fotograficzny, to też bardzo fajny pomysł.

Kędziorek
14.10.2014, 15:08
Postanowiono, że UA w gazetce zostanie zawieszone i nie widzę powodu, by przechodziło to na administrację. Pamiętam dobrze komentarze, w których ludzie nie zgadzali się z nominacjami, poza tym coraz trudniej było wytypować kogoś do tej rangi. Póki co nie zanosi się, by UA powróciło w jakiejkolwiek formie.
Ktosiu, 4Ż nie odbędzie się właśnie z powodu tych kłótni i oskarżeń o oszustwo, które psuły nastrój. Ciągle coś komuś nie pasowało, atmosfera pozostawiała wiele do życzenia, dlatego uznaliśmy, że ten konkurs również zostaje zawieszony na czas bliżej nieokreślony.

La Tortura
14.10.2014, 15:17
macie racje! zawieście wszystko, obgadujcie nas dalej w temacie dla modów i adminów, mówicie jacy my źli jesteśmy, że ciągle narzekamy a przy okazji zawieście najfajniejsze konkursy na forum! w ogóle po co FA, po co BoD (też się kochani admini pluliście na Pinkiego, że zapowiedział już drugą edycje), usuńcie 4Ż, bo po co taki konkurs w którym użytkownicy się integrują, w którym są emocje a nie oddanie prac - ankieta - gratulacje! no po co! Usuńcie UA, bo nie potraficie wybrać pięciu użytkowników! TAK MACIE RACJE. TO MA SENS. A teraz idźcie narzekać w rzeźni na userów, którym ciągle coś nie pasuje, a jak! :) Lepiej żeby to forum umarło, lepiej żeby była stypa jak na pogrzebie, #yolo

Libby
14.10.2014, 15:31
Kto powiedział, że narzekamy na userów? Po prostu postanowiliśmy się wstrzymać chwilowo z 4Ż, bo patrząc na 2 ostatnie edycje, więcej robią złego niż dobrego i potem tylko wszyscy się nawzajem oskarżają i mają dość konkursu.

Liv
14.10.2014, 15:37
No dobra, a czy planujecie w najblizszym czasie cos ZAMIAST 4Z?

Kędziorek
14.10.2014, 15:41
Ata, nie rozumiem, po co podnosisz ton. I albo rozmawiamy poważnie, albo walimy sarkazmem, ale w tym drugim przypadku dyskusję kończę, zanim się właściwie zaczęła.

Mieliśmy powody, dla których zawiesiliśmy 4Ż (a to jeden konkurs, nie kilka). Za każdym razem były jakieś kłótnie, sceny rodem z "Mody na Sukces", bo ktoś nie doczytał regulaminu, bo komuś forma głosowania nie pasowała, bo organizatorka pomyliła się przy liczeniu to zaraz wielkie Oszustwo i afera na pół forum. Rzeczywiście, emocje są, ale nie takie, jakie byśmy chcieli.

Co do UA - pisałam wyżej: użytkownicy byli wybierani, ale często niektórzy userzy nie zgadzali się z wyborami, wiecznie jakieś ale. Poza tym wybory musiały być argumentowane, a z tym nie zawsze było łatwo. I jeśli ktoś ma być wybierany na siłę, bo tak, to lepiej chyba zawiesić na trochę UA. Nikt nie powiedział, że to na zawsze.

Co do Pinkiego - nikt się nie pluł. Mieliśmy wcześniej dyskusję o drugiej edycji, ale nie sądziłam, że się ostatecznie na to zgodziliśmy. Nie wyciągnęłam wniosków i dlatego mnie jego zapowiedź zdziwiła, ale wszystko zostało wyjaśnione. Nie rozumiem, po co to tu wywlekać i co to ma w ogóle wspólnego z organizacją UA i 4Ż...


Liv, zamiast 4Ż jest druga edycja BoD. Możliwe, że zrobimy jeszcze jakiś pojedynczy konkurs wcześniej.

La Tortura
14.10.2014, 15:49
Ata, nie rozumiem, po co podnosisz ton. I albo rozmawiamy poważnie, albo walimy sarkazmem, ale w tym drugim przypadku dyskusję kończę, zanim się właściwie zaczęła.

to jest ten moment gdy ja ci odpowiadam a ty wlepiasz mi bana? ;) bo sarkazm taki zły




Co do 4Ż - to u was wyglada tak - my nie chcemy to nie będzie. Okay, rozumiem, że były kłótnie itp, ale konkurs i tak jest najlepszym z tych wszystkich na forum. Emocje których wy nie chcecie? lol, kolejny raz administracja dla administracji, a nie dla uzytkownikow :|

Co do Pinkiego - nikt się nie pluł.
XD zostawie to bez komentarza, oszukuj siebie, a nie mnie.

Dziękuje, pozdrawiam. Mam nadzieje, że doczekam momentu, w którym administracja się opamięta i przestanie uznawać każdy rodzaj aktywności za zły, za kłótnie i za coś co jest niedopuszczalnego.

Co do UA - pisałam wyżej: użytkownicy byli wybierani, ale często niektórzy userzy nie zgadzali się z wyborami, wiecznie jakieś ale. Poza tym wybory musiały być argumentowane, a z tym nie zawsze było łatwo. I jeśli ktoś ma być wybierany na siłę, bo tak, to lepiej chyba zawiesić na trochę UA. Nikt nie powiedział, że to na zawsze.

wszystko zawieszacie na troche, a potem nie ma widu ani slychu. Kobieto, jak chcesz to wybiore Ci dziesięciu użytkowników i uargumentuje każdego z nich pięcioma zdaniami. Wam się po prostu nie chce! Btw jakoś nigdy wam nie przeszkadzało, że userzy się z waszym zdaniem nie zgadzają, a teraz nagle jakies.. objawienie? :O :O

Liv, zamiast 4Ż jest druga edycja BoD. Możliwe, że zrobimy jeszcze jakiś pojedynczy konkurs wcześniej.


a co z tymi, którzy nie potrafią budować, ani pisać? :d FA i MTU? supcio, na pewno aktywność na forum wzrośnie jak szalona

Liv
14.10.2014, 15:49
Pierwsza edycja BoD skończyła się miesiąc temu. Pół roku przerwy byłoby w dobrym tonie (żeby userzy zatęsknili :P). W międzyczasie aż prosi się o kilka mniejszych konkursów (i FA po drodze!) :)

Lubie
14.10.2014, 16:00
zgadzam sie z Liv i po czesci z Ata. Miecas temu skonczyl sie konkurs o budwaniu, a wy planujecie konkurs, znow, o budowaniu, nie myslac o innej tematyce. Jak ktos wspomnial wczesniej, przydalby sie konkurs pisarski, ktory ostatnio odbyl sie hoho i jeszcze troche. To samo liczy sie konkursu na najladniejsza fotografie, ostatni byl chyba w tamtym roku (?) co wygrala sqiera (zdjecie, ktore zdobilo moj ekran przez kolejne pol roku).

PLUS mozna zrobic serie konkursow o tej samej tematyce. Np cztery konkursy prowadzone w tym samym czasie, badz w malych odstepach czasu. Fotografia, stylizacja, tekst, dom. Kazdy mialby szanse wykazac sie w swojej dziedzinie. I tak na przyklad co pore roku. "Swiateczny stylista/fotograf/pisarz/architekt" , "Wiosenny.. ", "Jesiennny..." oraz "Letni..."

Kędziorek
14.10.2014, 16:13
to jest ten moment gdy ja ci odpowiadam a ty wlepiasz mi bana? ;) bo sarkazm taki zły
A czy ja coś o banie mówiłam? :| Po prostu skoro rozmawiamy, to rozmawiajmy poważnie, a sarkazm zachowaj na pogawędki ze znajomymi :)
Tylko, że to u was wyglada tak - my nie chcemy to nie będzie. Okay, rozumiem, że były kłótnie itp, ale konkurs i tak jest najlepszym z tych wszystkich na forum. Emocje których wy nie chcecie? lol, kolejny raz administracja dla administracji, a nie dla uzytkownikow :|
Czyli rozumiem, że jeśli konkurs, który miał być okazją do zabawy, zamienia się w pole do kłótni, to użytkownicy z pewnością są szczęśliwi (pomijam tu userów, którzy lubią czytać takie rzeczy, zawsze to jakaś forma rozrywki jak człowiek się nudzi) i nie męczy ich taka sytuacja? Ciekawe jest, co piszesz, ale się z tym niestety nie zgodzę.
Dziękuje, pozdrawiam. Mam nadzieje, że doczekam momentu, w którym administracja się opamięta i przestanie uznawać każdy rodzaj aktywności za zły, za kłótnie i za coś co jest niedopuszczalnego.
No to ten czas nadszedł. Nie uznajemy każdego rodzaju aktywności za kłótnie, chodzi o to, że jeśli już dyskutować to uprzejmie.
wszystko zawieszacie na troche, a potem nie ma widu ani slychu.
Jakiś przykład?
Kobieto, jak chcesz to wybiore Ci dziesięciu użytkowników i uargumentuje każdego z nich pięcioma zdaniami. Wam się po prostu nie chce!
Kobieto, dziękuję za poinformowanie, że nam się nie chce (choć nijak się to ma do rzeczywistości).
Btw jakoś nigdy wam nie przeszkadzało, że userzy się z waszym zdaniem nie zgadzają, a teraz nagle jakies.. objawienie? :O :O
Aha, czyli tak źle, i tak niedobrze... Miło.
a co z tymi, którzy nie potrafią budować, ani pisać? :d FA i MTU? supcio, na pewno aktywność na forum wzrośnie jak szalona
Jeśli masz jakieś pomysły na nowy konkurs, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś się nimi z nami podzieliła :)

Liv, przerwa od BoD jest oczywista. To zbyt rozległy konkurs, by go robić w krótkich przerwach. Możemy go zorganizować w styczniu lub lutym, to też w końcu zima ;) Ale to jeszcze zostanie ustalone z PP.

kontrowersyjna kaczuszko, czemu uważasz, że nie myślimy o innych tematykach? Rozmawiamy o BoD, bo ktoś zaczął ten temat, ale napisałam przecież, że planujemy jakiś mniejszy konkurs, no, przynajmniej jeden :)
Co do konkursu pisarskiego, to na ostatnim frekwencja wyniosła równe 1. Ale nad tym też pomyślimy. Przerwy między konkursami też są potrzebne :)

Jeśli macie jakieś propozycje na konkurs, to pamiętajcie, że też możecie jakiś zorganizować po wcześniejszym wysłaniu do nas regulaminu i zatwierdzeniu go przez nas.

Rainbow
14.10.2014, 16:18
a od siebie dodam tyle: Ato ja Cie bardzo proszę, byś spuściła troszkę z tonu, bo każdy tu stara się normalnie rozmawiać, jedynie Ty uniosłaś się jakimś gniewem ;) podobno niemiłe jest jak ktoś używa cały czas sarkazmu i jest nieuprzejmy, więc i Tobie radzę ochłonąć i wtedy pisać, albo odpuścić.

Lubie
14.10.2014, 16:29
kedziorek, jak na razie byla mowa tylko o BoD (znaczy ja wzmianki o innych konkursach nie widzialem z waszej strony) woec sadzilem, ze nic nie szykujecie. Jezeli jednak bylo inaczej, to przepraszam :)

Co do organizacji, wydaje mi sie ze pomyslodawcy sami z checia wzieli by udzial w ich konkursach, a to raczej w gre nie wchodzi, co nie?

Rainbow
14.10.2014, 16:32
zawsze może zarzucić nam pomysłem na konkurs, my go zorganizujemy, a pomysłodawca będzie mógł wziąć w nim udział ;p

Lubie
14.10.2014, 16:41
No a jak chcemy podeslac pomysl, nalezy podeslac regulamin i tresc, czy wystarczy opisac jak ten konkurs mialby wygladac i jak przebiegac? :D

Malfurion
14.10.2014, 16:41
Tak wlasnie sobie ostatnio rozmyslalem o 4Z no i pacze a tu taki troche smutny news. No coz, szkoda, chociaz po czesci rozumiem Administracje.
Fakt faktem, ze na forum nie ma innego, tak integrujacego uzytkownikow konkursu. No jeszcze Ryzykanci dawali rade. Cos szanowna administracja wie na temat tego "eventu"? :D

Rainbow
14.10.2014, 16:45
No a jak chcemy podeslac pomysl, nalezy podeslac regulamin i tresc, czy wystarczy opisac jak ten konkurs mialby wygladac i jak przebiegac? :D

najlepiej by było, gdyby było wszystko, żeby nie było niepotrzebnych nieporozumień xD

Lubie
14.10.2014, 16:50
najlepiej by było, gdyby było wszystko, żeby nie było niepotrzebnych nieporozumień xD

Sie robi :P Jakies wytyczne co do adresata?

Kędziorek
14.10.2014, 16:52
Sie robi :P Jakies wytyczne co do adresata?
Po prostu do kogoś z administracji lub do mnie. Nie ma różnicy :)

La Tortura
14.10.2014, 16:53
A na czym polegali ryzykanci?
Czyli rozumiem, że jeśli konkurs, który miał być okazją do zabawy, zamienia się w pole do kłótni
W tamtej edycji pamietam jedną sytuacje [wtedy, gdy Chario pomyliła głosy] ale to przecież się szybko wyjaśniło -___- Przypomnij mi, bo bardzo możliwe, że zapomniałam ;x, czy były jeszcze jakieś problemy? W edycji dwa lata temu [ruda, Maqryll] wiem, ze byly niezłe jaja, ale skoro Ci główni prowokatorzy mają bana to chyba nie ma sensu tego wspomninać.
Jakiś przykład?
odwiesiliście już księge skarg i zażaleń? ;o
Aha, czyli tak źle, i tak niedobrze... Miło.
Chyba nie zrozumiałaś. Chodziło o to, że bierzecie zdanie userów wtedy, gdy wam to na rękę. To znaczy jeśli nie zgadzamy się na X i wy też się na X nie zgadzacie to jest bajka, ale jak my chcemy Y, a wy nie chcecie Y to jest wielkie oburzenie. Tak jest z UA, userzy nie zgadzali się z nominacjami w UA - okay, UA nie będzie. Tylko, że jak userom coś innego się nie podoba, coś co wam nie przeszkadza - wtedy pojawia się problem.
Trochę zeszłam z tematu, nie widzę sensu go kontynuować, może kiedy indziej.
Jeśli masz jakieś pomysły na nowy konkurs, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś się nimi z nami podzieliła
ja mam pomysł, żeby nie anulować 4ż, ale to chyba nie przejdzie:C

a od siebie dodam tyle: Ato ja Cie bardzo proszę, byś spuściła troszkę z tonu, bo każdy tu stara się normalnie rozmawiać, jedynie Ty uniosłaś się jakimś gniewem podobno niemiłe jest jak ktoś używa cały czas sarkazmu i jest nieuprzejmy, więc i Tobie radzę ochłonąć i wtedy pisać, albo odpuścić.
offtopic trochę Ci wyszedł, zupełnie nie na temat, ale dzięki za rady. Od siebie dodam, że ktoś kto udziela rad sam powinien się do nich stosować, a z tym różnie była :lovers:

Mam nadzieje, ze teraz moj ton wam odpowiada, zero sarkazmów. Jeśli najdzie mnie pomysł na jakiś konkurs, w którym użytkownicy łączą się w drużyny to na pewno cos z tym zrobię. I przemyślcie jeszcze 4Ż, bo naprawdę wielka szkoda anulować najlepszy konkurs na forum ze względu na jedną kłótnię. + Dwa lata temu był sajgon, w tamtym roku były spiny, ale na pewno mniej, dajcie nam szanse na ten rok a kto wie, może w ogóle nie będzie problemów. ;x


edit: aa pamietam ryzykantów, całkiem okay byli, ale 4Ż i tak lepsze xD

Mroczny Pan Skromności
14.10.2014, 17:05
Ata, nie żeby coś, ale pamiętam dobrze, że sama stałaś w pierwssej linii oburzonych nominacjami kiedy sama miałaś na nie wpływ, bo akurat wtedy byłaś w redakcji i był temat z nominacjami. Czemu wtedy nie zaproponowałaś tych swoich 10. osób?
Swoje zdanie o UA wyrażałem w redakcji i powinnaś je znać, no chyba, że nie chciało Ci się czytać.

Rainbow
14.10.2014, 17:06
ja mam pomysł, żeby nie anulować 4ż, ale to chyba nie przejdzie:C
Jeśli masz jakieś pomysły na nowy konkurs, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś się nimi z nami podzieliła

offtopic trochę Ci wyszedł, zupełnie nie na temat, ale dzięki za rady. Od siebie dodam, że ktoś kto udziela rad sam powinien się do nich stosować, a z tym różnie była

póki co jesteś jedyną osobą, która tu stosuje sarkazm i się złości nie wiem po co. a takim zachowaniem dajesz tylko dowód na to, żeby nie robić 4Ż.

La Tortura
14.10.2014, 17:10
Ata, nie żeby coś, ale pamiętam dobrze, że sama stałaś w pierwssej linii oburzonych nominacjami kiedy sama miałaś na nie wpływ, bo akurat wtedy byłaś w redakcji i był temat z nominacjami. Czemu wtedy nie zaproponowałaś tych swoich 10. osób?
Swoje zdanie o UA wyrażałem w redakcji i powinnaś je znać, no chyba, że nie chciało Ci się czytać.
No stałam, i co? Moja opinia jest taka ważna, że trzeba anulować UA? :fun: To, że nie zgadzałam się z nominacjami nie oznacza, że trzeba było ten konkurs anulować. Poza tym zauważ, że był to taki okres, że na forum była stypa jeszcze większa niż teraz. A w tym momencie trzeba być głupim, żeby nie zobaczyć, że wiele ludzi jest aktywnych. :fun:
Co do redakcji to nie jest mój interes, gazetka mnie nudziła, tak samo jak nudzi i teraz. Nie wiem po co to wywlekasz. Czemu wtedy nie zaproponowałam? Bo wyobraź sobie, że nie miałam czasu, a w gazetce oprócz mnie było jakieś... 15 osób? Tak samo jest teraz.

Pink Panther
14.10.2014, 17:14
Dawno nie było kłótni. Już się bałem, że Laseczka nie będzie miał czego opisać w Wiadomościach z forum. Streszczenia tych gównoburz są świetne <3

Jeśli chodzi o BoD, to o jakim Wy pluciu mówicie? :O Wytłumaczy mi ktoś? Może być w sumie na PW nawet. Bo jestem organizatorem, a o pluciu się nic nie wiem xD

Dwa konkursy o budowaniu w ciągu pół roku to może faktycznie dużo, ale myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z Bitwy o Dom zrobić jakieś Top Model czy Bóg wie co. Mogę się podjąć ewentualnej organizacji tego zamiast zimowej edycji BoD, bo chodziłoby w tym o to samo, te same zasady, podobne zadania (w sensie, styl zadań), jury, odpadanie uczestników itd., ale robiłoby się powiedzmy Simów, a nie pokoje.

Jeszcze mam taką propozycję, żeby może zorganizować 4Ż (bo jak już ktoś wspomniał, trolle mają bany) i gdyby znowu coś się działo, to przerwać zabawę?

e: A drugą edycję Bitwy zapowiedziałem, bo dostałem wiadomość, że Administracja zgodziła się na jej organizację zimą :)

Cytryśnia
14.10.2014, 17:17
No jeszcze Ryzykanci dawali rade. Cos szanowna administracja wie na temat tego "eventu"? :D

dzięki! :D
myślałam nad kolejnymi edycjami, ale stwierdziłam, że trochę ciężko podporządkować niestety użytkowników pod ten konkurs :/ no i powymyślałam sobie jeszcze parę negatywów xD

od siebie dodam, że UA organizowane przez adminów byłoby nawet dobre. Była przerwa, trochę się pozmieniało, a i osoby z redakcji mogłyby być nominowane, a trochę ich jest. Ale i tak będzie kontrowersyjnie jak na eurowizji.

A może zmienić trochę zasady 4ż? Ten konkurs jest bardzo długi. W styczniu mam go już dość. Może mniej zadań/ krótsze zadania byłyby dobrym rozwiązaniem?

Pink Panther
14.10.2014, 17:20
myślałam nad kolejnymi edycjami, ale stwierdziłam, że trochę ciężko podporządkować niestety użytkowników pod ten konkurs :/ no i powymyślałam sobie jeszcze parę negatywów xD


Tzn? ;o Bo ja też uważam, że Ryzykanci są super i w sumie kolejna edycja to dobry pomysł :D

e: a UA organizowane przez Administrację popieram w 100%. Może się uda, a jak nie, to znowu zawiesimy. Wychodzę z założenia, że trzeba spróbować, zamiast z góry zakładać, że będzie do dupy :P

Lubie
14.10.2014, 17:21
Dwa konkursy o budowaniu w ciągu pół roku to może faktycznie dużo, ale myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z Bitwy o Dom zrobić jakieś Top Model czy Bóg wie co. Mogę się podjąć ewentualnej organizacji tego zamiast zimowej edycji BoD, bo chodziłoby w tym o to samo, te same zasady, podobne zadania (w sensie, styl zadań), jury, odpadanie uczestników itd., ale robiłoby się powiedzmy Simów, a nie pokoje.

Byłoby świetnie :D Uwielbiałbym

Cytryśnia
14.10.2014, 17:44
Tzn? ;o Bo ja też uważam, że Ryzykanci są super i w sumie kolejna edycja to dobry pomysł :D



To znaczy ten konkurs ma to do siebie, że zadania są albo na ustaloną godzinę i trzeba być, a raz było tak, że z jednej drużyny tylko jedna osoba ledwo była. Albo są zadania 1-3 dniowe... co jakoś mi nie podchodzi :P + nie wiem ile osób by się zgłosiło... i w ogóle... no xD

Malfurion
14.10.2014, 17:51
Nie wiesz, to po co te negatywne hasla :P Zorganizuj, zobaczysz czy i tym razem sie uda ;) Jak nie wyjdzie, to przeciez nic sie nie stanie

Cytryśnia
14.10.2014, 18:02
Hm... Zastanowię się :P
o i zobaczymy, co administracja szykuje, oczywiście ;)

Malfurion
14.10.2014, 18:08
Hm... Zastanowię się :P


Chociaz tyle :thank: :D