PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę wrócić z wakacji do domu


Searle
14.07.2011, 10:46
Dodatek rzeczywiście nie jest kompatybilny z WP, bo gdy moi simowie po raz pierwszy od zainstalowania Pokoleń wyjechali do Chin zauważyłam, że od 22.00 do 7.00 co pół simowej godziny zacina się na mniej więcej pół minuty rzeczywistej. Strasznie to wkurzające. A wcześniej gra śmigała mi szybko po przeprowadzeniu do nowego miasta. Aż boję się wrócić simami z wakacji.

No i wykrakałam sobie: nie mogę wrócić z wakacji do domu. Podczas ładowania ekranu Podróży do domu pasek nie zapełnia się do końca. Brakuje mu tylko jednego "przesunięcia".Czekam bardzo długo i nic się nie dzieje.
Wczoraj grę restartowałam z tego powodu.
Co robić? Albo chociaż jak przywrócić zapis sprzed wyjazdu na wakacje?

Beatrice
15.07.2011, 06:53
Ja ze względu na te wszystkie błędy to wszystkie savy co jakiś czas sobie kopiuje do innego folderu... Może spróbuj jeszcze raz, tylko poczekaj dłużej ? Nie mam pojęcia, nie znam się na stronie technicznej... Ale oni kochają zatruwać naszą grę :/

Searle
15.07.2011, 07:04
Czekałam dość długo. Jeśli się nie mylę, to nawet przy zminimalizowanej grze pasek powinien się przesuwać. Zdążyłam za ten czas oglądnąć dwa filmy i dalej nic.

Beatrice
15.07.2011, 07:10
No to faktycznie nieciekawie... Reinstalka to straszny krok bez zachowania savów... :/
Więc albo ona, albo po prostu zacznij grac w innym mieście. Kurcze, no szkoda. Wiem co czujesz, bo jak pomyślę, że te wszystkie moje rodzinki i starania miałyby się usunąć... Ehh

Searle
15.07.2011, 16:08
Nie zamierzam się tak łatwo poddać, bo to jest jedno z pokoleń rodzinki, którą gram od kiedy wyszło The Sims 3.

Może powodem tego jest fakt, że nie posiadam aktualizacji, która wyszła po Pokoleniach? Spróbuję grę zaktualizować. Czy byłby ktoś tak miły i podał mi link, do pobrania tej aktualizacji? Launcher też coś ostatnio mi szwankuję i nie chcę się włączyć.

Beatrice
16.07.2011, 05:11
http://pl.thesims3.com/game/patches chyba to ;)

Searle
20.07.2011, 13:43
Patrzyłam tam, ale jest tam łatka z końca maja, a ja potrzebuję taką, która wyszła po wydaniu Pokoleń. Prawdopodobnie spróbuję jeszcze przeinstalować Pokolenia chyba, że jeszcze ktoś ma jakiś pomysł jak przywrócić zapis?


EDIT:

Niestety reinstalka dodatku nie pomogła :( Będę zmuszona zacząć nowy zapis, jednak tego nie kasuję i będę czekała, aż zdarzy się jakiś cud (może aktualizacja przez akcesoriami), gdyż szkoda mi rodzinki, która miałam od wydania The Sims 3.

I dziękuję bardzo Beatrice, która próbowała mi pomóc :*

jaja
20.07.2011, 17:58
A masz tylko jeden zapis gry?? w simach niestety kopie zapisów to podstawa; zawsze jak wyjeżdżają na wakacje zostawiam jeden save z miasta, żeby nie było.. szkoda, że Ci się sypnęło. Ja też mam ten problem, tyle że moi simowie, którymi gram od wieelu pokoleń simowych, nie mogą się już rozmnażać:D:D TS3 to najbardziej irytująca gra w jaką grałam:rolleyes:

Searle
20.07.2011, 18:20
A masz tylko jeden zapis gry?? w simach niestety kopie zapisów to podstawa; zawsze jak wyjeżdżają na wakacje zostawiam jeden save z miasta, żeby nie było..

Niestety nie robiłam, bo jak do tej pory nie miałam większych problemów z grą. Tak jak pisałam od 2009 roku ciągnęłam na jednym zapisie i nic z nim złego się nie działo, aż do tej pory.

redmoon
29.07.2011, 04:47
Ups... A ja mam Pokolenia a Wymarzone Podróże idą mi pocztą.:|:|:|:|:O

shan
30.07.2011, 15:47
Ja mam WP już od roku, gram na jednym zapisie i nie miałem jeszcze takich problemów.

Fisia
28.08.2011, 06:38
A ja mam podobny problem: też nie mogę wrócić z wakacji do domu, tyle że ładuje się do jakiejś 1/5 i wyłącza mi się gra, jakby po prostu wyjść z gry :o Próbowałam będąc w edycji Chin (bo tam wyjechała moja Simka) wyjść do okolicy Sunset Valley, ale to samo. A ona była moją ulubioną, wzięła za męża Przemysława Ladę i urodziły im się bliźniaczki, a Ladzie urodziła się druga siostra (nie kierowałam jego rodzicami). Miała wszystkie umiejętności na max (oprócz sztuk walki na dziewiątym :p) i umiała robić ambrozję :c A nie wiem czy można to jakoś naprawić. Mogłam nie zapisywać gry podczas pobytu na wakacjach...

jaja
28.08.2011, 11:27
Spróbuj wrócić z Chin wcześniej, pamiętam że miałam taki problemik, w Chinach właśnie, ale że zapisałam grę pare simowych dni wczesniej niż był ten nieudany wyjazd, więc wkurzona wczytałam od nowa grę, "zmusilam" simów do powrotu i jakoś poszło... powodzenia:)

ps nie zapisuje się gry tylko na jednym save, nie zabugowane simsy..:P

Fisia
28.08.2011, 12:33
Próbowałam tak, ale nadal wychodzi z gry :c W ogóle Chiny to najbardziej zabugowany kraj, przynajmniej u mnie :/ Miałam już kilka innych problemów z Chinami...

jaja
28.08.2011, 13:16
szkoda, że nie poszło;/ hmm a reinstalki już próbowałaś?. Co prawda mi nigdy reinstal nie pomógł - a było wieeele okazji, gdzie próbowałam- chociaz z tego co widzę na forum to niektórym pomaga...zawsze jakas nadzieja ;) Faktycznie, Chiny są najgorsze z tego wszystkiego, zaraz potem Egipt, zwykle znikają mi ikonki w podglądzie miasta, wkurzające;)

Fisia
28.08.2011, 14:03
Próbowałam reinstalkę, wszystko na nic - jak odinstalowałam Simka stała sobie przed laboratorium, a po ponownym zainstalowaniu tkwiła w tych nieszczęsnych Chinach :/

jaja
28.08.2011, 16:39
A backupa też masz z Chin? to nie jest tak że kopia zapasowa to jeden zapis do tyłu, sporo starsza od pierwowzoru jest, przynajmniej w moim przypadku tak było:)

Fisia
28.08.2011, 18:00
A co to backup? Nie znam się na ''poprawnym mieszaniu w plikach gry'' xd I w ogóle nie umiem rozwiązywać problemów technicznych.

jaja
29.08.2011, 11:00
backup to ta kopia zapasowa własnie...zajrzyj do folderu z zapisem gry, powinnaś mieć dwie wersje swojego zapisu: normalną: xxx.sims3 i jej kopię, tylko że z nieco wczesniejszym stanem gry: xxx.sims3backup.

folder Save jest tam, gdzie zainstalowałaś grę, dodam tak na wszelki wypadek;)

wyrzuć ten zapis pierwszy (xxx.sims3) a ten zapasowy backup zostaje; zmień tylko jego nazwę wywalając wyraz "backup" - wtedy gra odczyta ten zapis, wczesniej nie. najlepiej najpierw skopiuj na wszelki wypadek cały folder save gdzieś na dysk. Jak wyjdzie to wyrzucisz;)

Fisia
29.08.2011, 13:22
E, moja gra i tak już jest bez sensu, więc po co robić kopie ;D
Rzeczywiście są dwa foldery. No więc usunęłam ii zamieniałam. I zobaczyłam, że tam są foldery moich gier, co usunęłam. Tyle że do tamtych rodzin są trzy folery: .bad, .sims3 i backup. Jakbym usunęła dwa pierwsze i zmieniła trzeci to by te gry się przywróciły?

jaja
29.08.2011, 15:35
kopie zapasowe robią się automatycznie:P bad- to jest zwalony zapis, mozesz wyrzucic od razu, a backupa zamień jak napisałam; jeśli jest sprzed wyjazdu do Chin to będzie ok.
A na następnych wyjazdach zapisuj lepiej oddzielnie podróż, będzie łatwiej jak znów coś się walnie;)

Fisia
30.08.2011, 08:43
Właśnie od razu tak sobie pomyślałam i zanim moja Simka zaplanuje wyjazd zapisuję grę, tuż po wróceniu z wakacji też zapisuję. Najbardziej wkurzyłam się jak zbudowałam sobie w Chinach domek od podstaw i to był domek wakacyjny mojej rodzinki. Więc chcę zapisać grę, a tu Błąd 12 |:[ Chciałam porąbać mojego laptopa na kawałki za to, chociaż to wina gry :) No dobra, to ja sprawdzam teraz czy wróci, czy nie.
Edit: Arrgh, zaraz rozwalę płytę... Teraz ładuje się do jeszcze mniejszej części i jest zawiecha, nawet muzyczki nie ma :/ To znaczy kursor się rusza, ale po 10 minutach czekania pasek nie ruszył się o milimetr :/ Nawet nie dało się z gry wyjść, musiałam wyłączyć kompa ;(

Searle
30.08.2011, 10:08
U mnie niestety .backup jest jeszcze jak moje simy są w Chinach. Dlatego stanu sprzed wyjazdu na wakacje nie przywrócę, ale zastanawiam się co stałoby się gdybym odinstalowała Wymarzone Podróże? Czy moi simowie aktualnie przebywający na wakacjach zniknęliby, czy znaleźli się automatycznie w Sunset? Ktoś tak robił?

Fisia
30.08.2011, 10:41
Ja raz tak robiłam, i Simka stała tam gdzie przed zainstalowaniem dodatku. Tzn jak ma się WP ale nie wyjeżdża się na wakacje, powiedzmy minął jeden Simowy dzień, to jak odinstalujesz ten dodatek czas znowu będzie ustalony na dzień wcześniej :) Jakby nigdy tego nie było.

Searle
30.08.2011, 12:25
No a moje simy są obecnie na wakacjach i w momencie odinstalowania dodatku nadal tam będą. No i co potem, jak na powrót zainstaluję WP, czy od razu trafią do Chin? Chyba nie?

jaja
30.08.2011, 18:26
nie polecam, kiedy odinstalowałam bezuzyteczny miom zdaniem dodatek, save, które były z nim zapisane nie działały, co więcej walnęla się gra. tzn bardziej niz zwykle:)
musialam zrobic reinstal i zainstalowac ten badziew też oczywiście (nie mowię o WP, są super;))
tym bardziej, jesli Twoje simy są na wakacjach, dziwnie by było gdyby po usunięciu dodatku były jak gdyby nigdy nic w rodzinnym miescie, jak o, tak bez bugów??;) trzeba miec mocne nerwy :P

Fisia
30.08.2011, 18:28
Searle, jak znowu zainstalujesz dodatek Sim/ka będzie z powrotem na wakacjach :)

Searle
31.08.2011, 06:49
Tak, jak pisałyście: po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu nadal pasek powrotu do domu nie ładuje się do końca.

jaja
01.09.2011, 11:25
Searle, pewnie brakuje Ci jakiegos uaktualnienia gry, tzn myślę, że któryś z późniejszych dodatków naprawił te blędy z WP, które powodowały, że na wakacje nie dało się pojechac, a jak już to wyszło, to nie było paska z simami, czy też jak w temacie... miałam takie problemy, i to często (wyjeżdzałam ze 3 razy zanim wakacje "załapały" poprawnie, jeżeli w ogóle), a jak juz się udało to byłam bardzo zdziwiona, i się baardzo cieszyłam, ze to sąsiadka kupiła ten dodatek a nie ja :P
Już od dawna WP działają mi dobrze, lepiej niz miasto docelowe. No, poza tymi znikającymi od czasu do czasu ikonkami miejsc w podglądzie miasta w Chinach, ale to da sie przezyc;)

Searle
01.09.2011, 14:05
Moja gra jest aktualna, więc nie wiem z czego to wynika. Najpewniej zapis jest wadliwy, bo na wakacjach przebywa 6 simów. Teraz próbuję wrócić do domu parami. Dwie simki spośród tych, co mieli wrócić do domu jakoś się zacinały. Miały okienko Wróć do domu, ale tylko zegnały się i stały w miejscu. Zabiłam je kodem. Teraz spróbuję wrócić ostatnia parą do domu i zobaczę, czy pasek się załaduje.

Swoją droga głupio jest w trójce, że trzeba powrócić z wakacji, by grać w mieście. W dwójce można było grać simami, które na wakacje nie wyjechały.
A może jest jakiś sposób by grać tymi, co w domu zostali (zostało mi niemowlę i teraz dwoje simów rzekomo tam wróciło).

jaja
01.09.2011, 18:59
Nie chodziło mi akurat o to czy gra jest aktualna czy nie, co wyświetla się w launcherze (swoją drogą u mnie i nie tylko zawsze pisze ze jest, obojętnie, czy są dostępne nowe aktualizacje, ale mniejsza).
Pisałam o dodatkach: możliwe, że któryś z dodatków po WP naprawił te błedy, bo ja np. już ich nie mam od dłuższego czasu;)

Searle
02.09.2011, 06:39
Posiadam wszystkie dodatki i akcesoria do trójki.

jaja
04.09.2011, 10:15
dziwne. ciekawe jak to działa; ja też mam wszystkie dodatki, i już nie mam problemow z WP, chyba jakoś od zainstalowania po zmroku..

Searle
05.09.2011, 07:46
Niestety powrót simów na "raty" też nic nie pomógł. Chyba naprawdę będę musiała pożegnać się z tym zapisem.

Godka99
06.09.2011, 04:44
Posłuchaj, tą rodzinką jesteś w jakimś państwie taa ?
No to nie możesz wejść w tryb edycji mista ? Bo mi się wydawało że można...
I wtedy zapisujesz rodzinkę do skrzyni rodzin czy jak to się zwie...ZACZYNASZ NOWĄ GRĘ I RODZINKĘ JUŻ MASZ>>>

Searle
06.09.2011, 08:25
Niestety, ale opcja Skopiowania rodziny do biblioteki, a także jej publikacji jest Niedostępna.

Owl Finch
17.12.2011, 17:55
Mam podobny problem, tylko że mój sim wyjeżdża z Egiptu, wszystko fajnie, ładuje się Neverglade, w którym gram, ale... Nie ma sima. W ogóle. Pokazuje się gra, jakby był to czysty zapis, czyli "stwórz rodzinę, wybierz rodzinę, edytuj miasto". Także dom, w którym mieszkał mój sim jest niezamieszkany... Czy ktoś tak miał? Albo czy ktoś wie jak temu zapobiec?
Problem pojawił się po dziwacznej aktualizacji do 1.29. Nie jest to wina modu, ponieważ po wyrzuceniu modów problem się powtórzył.

Aleksandra
20.12.2011, 19:18
A jak grasz innymi rodzinami . ?? to tak się dzieje .? . spróbuj wyjechać do Chin i ciekawe czy tez tak będzie . ?

Owl Finch
20.12.2011, 22:13
Z Chinami nie miałam problemu... W Chinach mam tylko ten durny błąd, że nie ma żadnych okazji do zrobienia, więc zwyczajnie nie mogę zwiększyć poziomu wizy do trzeciego. Myślę, że błąd niestety jest spowodowany uaktualnieniem, które zrobiłam w trakcie pobytu w Egipcie i chyba nie odzyskam już tego save'a...

Aleksandra
21.12.2011, 13:08
Hmm . Czy może reinstalowałaś już grę .?

Owl Finch
21.12.2011, 14:18
Po tym problemie nie i nie zamierzam, bo robiłam reinstalkę bardzo niedawno a naprawdę uciążliwe jest instalowanie wszystkich dodatków i aktualizacji...

Aleksandra
22.12.2011, 13:43
Wiem , że to bardzo denerwujące Ponowne Instalowanie wszystkiego , a nawet jak reinstalka nie pomogłaby to Tyle roboty na marne by poszło , Nie ma co reinstalować jak na razie ... Może instalacja nowego dodatku pomoże (ale to tylko przy okazji) :)