PDA

Zobacz pełną wersję : Magiczne gnomy?


Verdi
18.08.2011, 13:32
Witam!!
Mam pytanie, na które nie znalazłam dokładnej odpowiedzi.
Mam dodatki Kariera i Pokolenia. Gdzie mogłabym znaleźć gnomy? Bo znalazłam odpowiedzi do WP, ale tego dodatku akurat nie posiadam.
Jeżeli ktoś wie, to mogłabym poprosić o miejsce, nazwy, albo chociaż ile ich jest?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
Pozdrawiam,
Verdi

xMalwina
19.08.2011, 06:14
Kwestia gnomów była omówiona w temacie "Proste pytania i odpowiedzi".
Gnomy z Pokoleń przynoszą dzieci w swoim wyposażeniu z wycieczek szkolnych, a skąd jeszcze się biorą - nie wiem. Gnomy z Kariery możesz znaleźć w trakcie używania/naprawiania pralki, rzeźbienia lub w trakcie eksperymentowania przy stole do wynalazków. Jak wynajdziesz wehikuł czasu to Sim może wrócić z gnomem z podróży w czasie.
Reszty nie pamiętam. :P

Nika247
20.09.2011, 17:28
wpisz kod testingcheatsenabled on . a póżniej buydebug . i jak wejdziesz tam gdzie można kupić meble itp. to ci się pokaże taka ikona znak zapytania (?) wejdź tam i tam są wszystkie magiczne gnomy .

Emma09041999
07.10.2011, 17:01
Nie mam żadnych dodatków, ale magicznych gnomów (a raczej - Tajemniczych Panów Gnomów) mam aż 3. Kiedyś moja simka wysłała do oszlifowania kilka kamieni. Ale zamiast nich, dostała właśnie magiczne gnomy. One są bardzo dziwne, jak moja simka malowała, to nagle usłyszałam że leci muzyka, więc patrze do salonu, a tam gnom siedzi obok radia! Miał całkiem inną pozycję niż normalnie, i wyglądał tak, jakby tej muzyki słuchał. I już wiele, wiele razy te gnomy spotkałam w innych częściach domu, i w innych pozycjach.

Fisia
08.10.2011, 06:46
Tak można zdobyć gnomy w podstawie :) Ja raz se postawiłam gnoma w piwnicy, patrzę, a on stoi w ogródku koło tej lampy co jest przy teatrze (kupiłam se ;p) i jest w takiej pozie, jakby go oślepiało to światło :o
Jest jeszcze Gnom Wampir, ale nie wiem jak go zdobyć.

BlackBerry
08.10.2011, 09:18
hehe raz mój gnom blokował dostęp do lodówki x.x
Coś słyszałam, że magicznego gnoma można zdobyć w nocy na cmentarzu, ale wątpię o.x, A tak to gnowy często można spotykać np. w karierze jak ostatnio robiłam pranie to zdobyłam właśnie gnoma pralniczego ( nie jestem pewna co do nazwy xP ) Gnomy często dostaje się też z misji ;p

jaja
08.10.2011, 11:11
Gnomów jest zatrzęsienie, nie ma co z tym robić, a tu widać ktoś chce je zdobywać?? szok:P
najprościej jest użyć kopacza, zanim do dziury się dokopie znajduje przynajmniej jednego.
Gnomy-wampiry same się pojawiają, w sporej zresztą liczbie, jak ma się w rodzinie wampira, itd.
mozna tez najrózniejsze gnomy kupic w komisie, złowić, znaleźć mendę w skrzynce na listy zamiast kamyka...;) mnie one wnerwiają, wrzucam do skrzyni zaraz...nei mam co z tym badzieweim robić,a nie chcę sprzedawać, za szybko simy by się wzbogaciły na takim "interesie":rolleyes:

BlueDinosaur
08.10.2011, 20:19
Można je złowić, znaleźć w mauzoleum lub hodować. Mi się kiedyś z 2 Tajemniczych Panów Gnomów zrobiło się 6 ^^

Łezka
09.10.2011, 08:32
Nie wiem jak to jest z gnomami wampirzymi, ale miałem ich trzy w jednej rodzinie - zazwyczaj pojawiały się w nocy w ogrodzie, a żaden z członków rodziny nie był wampirem. Gnomy wampirze pojawiają się także, gdy hodowane są owoce plazmowe.

BlueDinosaur
10.10.2011, 17:53
Mi się wampirze pojawiły za każdym razem jak ktoś z rodziny zmienił se w wampira.

miłośniczka zwierząt
10.10.2011, 19:41
Ja jeszcze nigdy nie miałam wampirzego gnoma a miałam już sporo wampirów.:O To trochę dziwne:|

anie_1981
12.10.2011, 12:03
A jak u Was jest z rozmnażaniem się gnomów? Bo moje z podstawki się starzeją i umierają, ale nie rozmnażają.

jaja
12.10.2011, 17:16
u mnie rozmnażają się, i to dość nietypowo... po postawieniu JEDNEGO po czasie mialam siedem pomników po zmarłych gnomach, wczesniej jakoś ich nie było widać.. pączkują:D

no chyba, ze tą drugą połówką był gnom wampir, co jakiś czas się pojawia kolejny;)

VoyageFun
12.10.2011, 17:45
Za pomocą kodu buydebug kupiłam kilka gnomów normalnych i jednego wampirzego, a co się później okazało to, że miałam z siedmiu gnomów dwa, a reszta była wampirza. Czy jest to możliwe żeby wampirze gnomy zmieniały normalne gnomy w wampirze? Czy może po prostu przybyło mi wampirzych, a normalne uciekły ?
Aaa miałam raz bobasa gnoma. :D Świetne :)

anie_1981
13.10.2011, 08:54
U mnie się w ogóle nie rozmnażają. Tylko się starzeją, nic więcej. Nie ma też zmieniania zwykłych w jakieś inne.

jaja
13.10.2011, 17:08
Właśnie mi też się nie zmieniają raczej, nie widziałam przynajmniej, poza tymi różnymi pozami....tylko pojawiają się po czasie pomniczki, za sporo simowej kasy.

A co do zmieniania gnomów przez gnomy wampiry to może i tak jest, często spotykałam w ogrodzie śmieszną scenkę, jak wampir "leciał" w powietrzu jak jakiś supermen, a gnom kucał i się zasłaniał piąstkami ze strachu:D tylko co z tego wynikało to już nie zwracałam uwagi... aż się zachciewa znów grać, zeby to sprawdzić;)

anie_1981
14.10.2011, 14:42
Ja mam całe podwórko gnomów kupionych w BuyDebug i nic nadzwyczajnego się z nimi nie dzieje. Owszem te z podstawki się starzeją i umierają, ale nie ma dzieci, zmian w inne gatunki itd.

BlackBerry
20.10.2011, 18:13
A u mnie cały czas się rozmnażają.. w końcu mnie wkurzały, bo blokowały dostęp do przeróżnych rzeczy i je wszystkie usunęłam :P. Z czasem to wkurza totalnie xP

MiniMous
28.12.2011, 17:43
Ja miałam kiedyś dokładnie 20 gnomów na jednej parceli bez wpisywania kodów .Teraz ponad połowa umarła i obecnie mam koło swojego domku cmentarzyk gnomowy zawierający 13 nagrobków .Najbardziej lubię gnomy niemowlaki i nastolatki .:D

ginsei
29.12.2011, 08:43
Ja aktualnie trzymam trzy gnomy i czekam na nowe pokolenie... Chyba, że jak jest trójka to się nie rozmnażają? :P

ultraviolence
29.12.2011, 18:47
Ja aktualnie trzymam trzy gnomy i czekam na nowe pokolenie... Chyba, że jak jest trójka to się nie rozmnażają? :P
Podejrzewam, że im więcej, tym lepiej ;) W jednej rodzince miałam coś około piętnastu magicznych gnomów z podstawowej wersji gry (simka dużo łowiła, przetapiała metale), ale to było jeszcze przed Pokoleniami. Do tego czasu samoistnie ulotniły mi się z ekwipunku... Ma wielką ochotę sprawdzić, jak to jest z tym powiększaniem gnomowej rodzinki, ale na razie chyba sobie odpuszczę... Dom mojego sima aktualnie okupują trzy psie gnomy, które pojawiły się znikąd. One też się rozmnażają czy dotyczy to tylko gnomów z podstawki?

Chloé
30.12.2011, 09:00
Jeśli pytasz o gnomowe generacje to tylko te z podstawki mają potomstwo, inne nie zmieniają grup wiekowych. Miałam wampirzego gnoma i po jakimś czasie pojawił się drugi a więc inne chyba mogą się klonować.

ginsei
30.12.2011, 12:45
Ja mam tylko końskie gnomy, co się samoistnie pojawiają. Jak miałam jeszcze wampirzycę, to tylko jeden takowy gnom mi się pojawił... Czyli, że są i kocie i psie gnomy? O.O Bo sądziłam, że tylko końskie są - takie wyróżnienie, bo koni wcześniej nie było...

Rzeczywiście się rozmnażają, już miałam dwa berbecie, teraz można stwierdzić, że są dziećmi w wieku szkolnym :D I dwa dziadki mam :P

xMalwina
30.12.2011, 13:51
Ja mam tylko końskie gnomy, co się samoistnie pojawiają. Jak miałam jeszcze wampirzycę, to tylko jeden takowy gnom mi się pojawił... Czyli, że są i kocie i psie gnomy? O.O Bo sądziłam, że tylko końskie są - takie wyróżnienie, bo koni wcześniej nie było...

Rzeczywiście się rozmnażają, już miałam dwa berbecie, teraz można stwierdzić, że są dziećmi w wieku szkolnym :D I dwa dziadki mam :P

Mnie te gnomy trochę irytują... Często mi blokują przejścia albo dostęp do jakichś przedmiotów. A te końskie to już w ogóle klonują się, jak króliki, że tak powiem :P Miałam klacz, dwa jednorożce płci obojga i ich młode. No to przecież tych gnomów miałam chyba z dziesięć. >.<