PDA

Zobacz pełną wersję : Książka z nietypową okładką


Fisia
19.08.2011, 12:11
Dobry Wam :) Kiedyś grałam sobie w Sims 3 i zabiłam Sima. Więc przychodzi Mroczny Kosiarz... A po wysłania Sima do zaświatów wchodzi do domu i czyta książkę o.o Po jakimś czasie zniknął, ale książka została. Miała dziwny wygląd, jakby z przyszłości (:D): Była biała i miała ni to gwoździe, ni to wgłębienia... A w dodatku na dole było takie coś jak przy chorym w szpitalu, tzn takie coś jak w menedżerze zadań w komputerze, co raz jest wyżej, raz jest niżej, no nie wiem jak to powiedzieć... No i te kreski co się przesuwały (:D) były niebieskie na czarnym ekraniku. Zdjęć nie umiem wstawiać, a i tak mój laptop jest zepsuty... Aha, i tytuł to ''Nowa Epoka Lodowcowa'' :O Co to za rodzaj książki? Napisałam wszystkie rodzaje książek i żadna nie miała takiej okładki! W ogóle pierwszy raz mi się to zdarzyło... Ciekawe jakie jeszcze książki ma Mroczny :) Czytałam na jednym blogu, że jak napisze się 10 bestsellerów odblokowuje się rodzaj książki - powieść wodewilowa. Czy to jest właśnie to i czy ktoś tak już miał? Bo jak pisałam nie mam laptopa, a nawet jakbym miała to moja Simka napisała dopiero 3 bestsellery... Więc kto mi wytłumaczy co to jest :)?
Edit: Jako że niektórym nie chce się przewijać do dołu drugiej strony i klikać linki, umieszczę tutaj te zdjęcia, od razu widoczne (nauczyłam się, juhu xd.). Chyba tamte linki już usunę, bo jak ktoś nie wie, pochodzą z albumu, więc właśnie.
http://img607.imageshack.us/img607/9272/sims3dziwnaksika.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/607/sims3dziwnaksika.jpg/)
http://img153.imageshack.us/img153/5949/sims3dziwnaksika2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/153/sims3dziwnaksika2.jpg/)

carineesz
19.08.2011, 12:21
Uum. Ciekawe... spróbuję napisać te 10 bestsellerów ;) Wtedy zdam relacje. Zainteresowała mnie ta sprawa. :D

miłośniczka zwierząt
19.08.2011, 12:43
Moja simka obecnie jest pisarką i też spróbuję by napisał 10 bestselerów i dam znać co z tego wyszło.

carineesz
19.08.2011, 18:42
CAROLINE CUSTARD
Ze względu na potrzeby tego planu, cechy Simki zostały zmienione.

PLAN WYDARZEŃ
- Simka rzuca pracę, aby pisać. / Na "koncie" miała ok. 4 poziom umiejętności pisania. / W grze zostały ustawione potrzeby statyczne.
- [NORMAL] Dramat obyczajowy (124$)
- [PRZEBÓJ] Dramat obycz. (524$)
- [PRZEBÓJ] Dramat obycz. (593$)
- [BESTSELLER] Powieść humorystyczna (989$)
- [PRZEBÓJ] Powieść humor. (739$)
- Zdobyła 10 poziom umiejętności pisania
- [PRZEBÓJ] Powieść humor. (791$)
- [BESTSELLER] Powieść satyryczna (1629$)
- [BESTSELLER] Powieść satyr. (1639$)
- [PRZEBÓJ] Powieść satyr. (1444$)
- [BESTSELLER] Romas (2867$)
- [PRZEBÓJ] Powieść detektywistyczna (1126$)
- [PRZEBÓJ] Powieść satyr. (1448$) + wypełnienie okazji "Kilka stron satyry"
- [PRZEBÓJ] Powieść fantastyczno-naukowa (206$)
- [BESTSELLER] Romans (2862$) + zepsucie się komputera, wizyta technika naprawczego
- [PRZEBÓJ] Powieść humor. (?$) + ukończenie wyzwania "Szybki Pisarz"
- [BESTSELLER] Powieść detekt. (1487$) + urodziny simki
- [PRZEBÓJ] Romans (?$) + wypełnienie okazji "Poprawianie dawnych błędów"
- [BESTSELLER] Powieść satyr. (1843$) + ukończenie wyzwania "Autor książek satyrycznych"
- [BESTSELLER] Powieść satyr. (1983$)
- [PRZEBÓJ] Powieść satyr. (1702$) + ukończenie wyzwania "Płodny pisarz"
- [BESTSELLER] Romans (4803$)
- [PRZEBÓJ] Powieść detekt. (1246$)
- [BESTSELLER] Romans (3697$)
- Zaczęła pisać powieść satyryczną. Oczekuję na białą okładkę książki
- [BESTSELLER] Powieść satyr. (2327$)

Moja Simka napisała 11 bestseller'ów i żadna z jej książek nie posiadała białej okładki oraz nie było nowej opcji w pisaniu książek.
Czas pracy Simki przy książkach: 22 simowe dni

Searle
20.08.2011, 08:12
Szkoda, że nie ma zdjęcia tej książki, bo też mnie to ciekawi.

Nessa
20.08.2011, 10:02
Carinesz - A może w sklepie będzie ta książka?

carineesz
20.08.2011, 12:07
Carinesz - A może w sklepie będzie ta książka?
Dzisiaj wieczorem zobaczę. ;)

Spróbuję jeszcze napisać dwunasty bestseller, to może wtedy się pojawi.
Szukałam tez w googlach, na blogach, o tej powieści wa... wodewilowej. Znalazłam to samo co HardaBrzoza - napisać 10 bestsellerów i potem można pisać wodewilowe książki. :(

Może jeszcze coś wymyślę, jak mi się uda (lub nie) to napiszę ;)

EDIT: Nessa - Wpisałam buydebug i poszłam moją Simką do księgarni. Książki o białej okładce nie było, poza tym nie wiem czy buydebug coś zmienił, ale książek jakby przybyło :D

Napisałam 12. bestseller i wtedy pojawiła mi się opcja napisania arcydzieła. Napisałam 2. takie książki, a ich okładka nie jest biała, tylko czerwona z chyba perkusją (:P).

Chyba nic więcej nie wymyślę, bo nie chce mi się powtarzać tego wszystkiego na innym Simie, po siedziałam przy komputerze z godzinę, patrząc jak Caroline pisze i kasując większość okazjii (które, powiem szczerze, zaczęły mnie denerwować :P)

Może Wam się uda napisać wodewil. ;)

Fisia
22.08.2011, 10:18
Nie, w sklepie nie ma takich książek. Jak tylko dostanę laptopa, pstryknę fotkę i dam zdjęcie :).
Dzięki Carineesz, że się tak starałaś :) Ale nadal mnie ciekawi, co to za książka ;c Pierwszy raz od 2 lat grania w Sims3 zdarzyło mi się coś takiego.

Verdi
22.08.2011, 12:54
Bardzo ciekawe zdarzenie. Jak będę grała simką jako pisarz, to przyjrzę się uważniej jej pracy. Chociaż nie wiem, czy stworzę taką książkę, skoro innym się nie udało... :/

Krzychu
24.08.2011, 13:54
Musze was zmartwić. Mój sim napisał z ponad 30 besstserelów i kilkanaście przebojów. Każdy besstrelel a właściwie okładka to czerwone tło z perskusją. Todyczy do wszystkich książek pewnie było to arcydzieło nie wiem :|. Tak więc nie ma chyba czekoś takiego jak wodewil przynajmniej to tylko moje przypuszczenia.

Ejak
24.08.2011, 19:12
A czy nie jest to, po prostu nie wczytana tekstura ?

Fisia
25.08.2011, 05:53
Nie sądzę. Wszystko działa jak należy z innymi książkami, zresztą nie ściągam rzeczy do Sims 3.

Ejak
25.08.2011, 09:54
Tak, ale z niej korzystał "Mroczny", więc może jakiś błąd we wczytywaniu tekstury.

Fisia
26.08.2011, 05:58
Hm, hm... No sama już nie wiem, wierz mi że ja tą książkę widziałam, naprawdę :) Możesz sobie porozwiązywać inne zagadki, a tymczasem ja poczekam cierpliwie na głupiego laptopa. I tak są już opóźnienia, bo muszą jakąś część kupić, ale jakoś się do tego nie zabierają ;/ Aż mój tata tam pojechał i ''nabrzęczał'' na nich :)

Beatrice
26.08.2011, 17:43
O.o... jestem również bardzo zaciekawiona :P czekam na foto ;)

Fisia
26.08.2011, 18:20
Już niedługo, przed dosłownie 20 minutami dostałam z powrotem naprawionego laptopa, tylko że dziś nie chce mi się wchodzić w trójkę, bo równo 20:30 jest. Ale jutro wejdę, pstryknę i dam :)
Nie chce mi się pisać nowego posta to w tym:
I o to nadszedł ten wielki dzień... Żeby tylko się nie okazało, że usunęłam tą rodzinę xd. Nie no, żart, mam c h y b a tą grę. I jeszcze jedno. Jak się robi zdjęcia klawiszem C, to widać np. tytuły książek, czy trzeba zdjęcie ekranu klawiszem Prt Sc SysRq?

Levkoni
26.08.2011, 18:50
Spróbujcie napisać 10 arcydzieł, a nie dziesięć bestsellerów bo wydaje mi się, że to może chodzić właśnie o arcydzieła, wtedy może odblokujecie wodewile, mi się nie chce próbować bo mam aktualnie całkiem inną historię w simach i nikt z nich nie umie pisać książek. Bo że wodewil jest do odblokowania to prawda bo też czytałem, ale czy wygląda jak ta książka o której pisze HardaBrzoza to nie wiem.

Fisia
27.08.2011, 04:31
Dobra, pewnie wielu straciło już cierpliwość, ale zdjęcia są! Pochodzą z mojego albumu, bo nie umiem inaczej.
Trochę źle opisałam na początku wygląd książki, ale jeżeli przez pół roku nie grało się w trójkę (bo ja grałam w Sims2 :D) łatwo zapomnieć. No więc, widać że książka jest warta ponad 2000§, i, jak pisałam, ma tytuł ''Nowa Epoka Lodowcowa''.
http://forum.thesims.pl/picture.php?albumid=690&pictureid=4331
http://forum.thesims.pl/picture.php?albumid=690&pictureid=4332

Levkoni
27.08.2011, 11:21
Ooo, faktycznie dziwactwo, nigdy czegoś takiego nie widziałem, ale na bank to nie będzie wodewil, chyba nie, to pewnie specjalna książka Mrocznego Kosiarza, taki easter egg twórców jakich mnóstwo jest we wszystkich grach, nie tylko simsach ;)

Searle
27.08.2011, 11:49
Myślę, że Absolem ma rację. Też nigdy się z czymś takim nie spotkałam.
Potraktuj to jako prezent od Mrocznego :)

Ejak
27.08.2011, 12:21
A jednak to nie błąd. Wygląda jak nagrobek ;) Też mi się wydaje, że to easter egg od twórców.

Fisia
27.08.2011, 20:51
Hm, nie wiem czy to ma znaczenie, ale kiedy stworzyłam sobie tą rodzinkę miałam z dodatków tylko Wymarzone Podróże, ale NICZEGO nie pobierałam, bo umiem tylko do dwójki, a w trójce to jest pokręcone :p
W ogóle to pierwszy raz coś takiego widziałam, dużo razy u mnie Mroczny czytał sobie książki pod basenem (po zatopieniu Sima :p) ale zawsze były to takie, jakie można kupić w sklepie (w tym w miastach zagranicznych).
Jak nagrobek? xd Mi ta kratka na dole kojarzy się ze ściekami ;p

Angelka_96
03.09.2011, 12:28
Ja miałam podobnie, tyle że wskrzesiłam zmarłego sima i miał książkę która nigdzie nie była dostępna nie wyglądała ona tak jak tutaj opisywała autorka pytania, była bardziej zwyczajna taka żółta i cała zapisana , nie pamiętam dokładnie jaki tytuł, zwierzenia Sahary czy jakoś tak... ;)

Levkoni
09.09.2011, 20:46
To ta żółta nie jest nietypowa, prawdopodobnie to książka z Egiptu, można ją kupić jak się tam pojedzie, często simowie NPC mają te książki z obcych krajów. A żółte to właśnie z Egiptu ;p

Angelka_96
10.09.2011, 10:25
Ale ja nie mam dodatku "wymarzone podróże" ;)
No chyba, że nie musi być... ;)

Aperlaxive
10.09.2011, 14:05
A dasz zdjęcie tej książki?

Łezka
10.09.2011, 21:06
Może "Zwierzenia Sahary" to kolejny wytwór twórców? Mroczny Kosiarz przynosi te książki z zaświatów, ale my sami nie możemy ich napisać - jedynie dostać. Aktualnie gram pisarką Josephine Lotario (żona Dona Lotario z Riverview), która ma 105 dni - osiągnęło już dawno 10 poziom umiejętności pisanie - napisała książkę w każdym dostępnym stylu, a mimo to nigdy jej powieść nie była nazwana mianem przeboju, bestseleru, a o arcydziele nie wspominając. Czemu tak jest? Na pierwszej stronie jedna z forumowiczek pisze, że zaczęło z 4 punktami pisania, a już druga książka okazała się przebojem. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś wyjaśnił mi jak to jest z jakością pisanym powieści. Pozdrawiam D_S :)

Angelka_96
12.09.2011, 13:18
Niestety zdjęcia nie wkleję, bo usunęłam sobie już tą rodzinę, ale podzielam opcję Dziurawca_Skąpolistego ;)

slony_paluch7
27.01.2014, 09:57
Też mnie ta książka zainteresowała, mam wszystkie napisane, ale to nie wodewil. Wodewil to mała, ciemnoczerwona książka. Być może jest to Life story, autobiografia albo esej polityczny. Jeśli masz PZ, to może być horror lub poezja. Dziurawiec_Skąpolistny: Jeśli sobie kupisz nagrodę szczęścia życiowego "Zawodowy pisarz" czy jakoś tak, i miał cechy mól książkowy i artysta, to będziesz pisał prawie same przeboje i bestsellery. A arcydzieło to osobny gatunek, ma ok. 2000 stron, a honoraria przy 10 poziomie pisania ok. 4750 $ tygodniowo. Można je napisać po napisaniu innych 25 książek.

Marcysia
13.02.2014, 19:57
A mi się wydaje poprostu że to jest taka specjalna książka, np. jak wracałam z przyszłości wechikułem czasu, (tego z kariery) to podobne czasami dostaję. wydaję mi się że takie mogą być takrze za okazje, ale nie można takiej napisać.:cylon: