PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodnictwo!!!


zocha1990
31.08.2011, 08:58
Witam!
Mam ważne jak dla mnie pytanie. A chodzi o to, że mam problem z ogrodnictwem.

Mam simkę, która ma cech Zdolny ogrodnik''. Moja simka może sie uczyc ogrodnictwa, mówic do roślinek, zbierac nasionka, zbierac z krzaczków owoce/warzywa ( na tej parceli publicznej w jakims parku czy jakoś tak) ale nie moge ich sadziec :/ Nie mam pojęcia dlaczego. Umejętnosci ogrodnictwa mam rozwinięte na poziom 7.

Więc oto moje pytania:
1. Dlaczego nie moge sadzic warzyw/owoców?
2. Jak stworzyc na działce (tej samej co mam dom) pole na którym będe sadzic owoce/warzywa ( Prosiłabym opisac bardzo dokładnie jak mam zbudowac tą działkę)

P S gram w The Sims 3 na Konsoli PS3

Z góry dziękuje za komentarze!!!

jaja
31.08.2011, 09:38
A próbowałaś klikać na warzywka? powinna pojawić się opcja "zasadź". nie potrzebujesz zadnej specjalnej parceli na ogród - sadzisz w dowolnym miejscu po kliknięciu j.w. i nastepnie na wybrany kawałek gruntu

zocha1990
31.08.2011, 09:43
A próbowałaś klikać na warzywka? powinna pojawić się opcja "zasadź". nie potrzebujesz zadnej specjalnej parceli na ogród - sadzisz w dowolnym miejscu po kliknięciu j.w. i nastepnie na wybrany kawałek gruntu


Niestety nic nie działa :/ Ale może ma to coś wspólnego z tym że Ogrodnictwo nie jest moim życiowym celem? Ukończyłam kariere dziennikarki, a jak już wykonałam to zadanie to ziemiłam sobie cechy charakteru na Zdolny ogrodnik, uwielbia przyrode, szalony i urodzony kucharz oraz artysta.

Angelka_96
31.08.2011, 09:46
Każdy może sadzić jakieś warzywa i owoce bez względu na to jakie ma cechy, a odnośnie tej działki lub specjalnego pola: nie musisz mieć nic takiego, wystarczy że zasadzisz te roślinki na trawie ;)

zocha1990
31.08.2011, 09:53
Każdy może sadzić jakieś warzywa i owoce bez względu na to jakie ma cechy, a odnośnie tej działki lub specjalnego pola: nie musisz mieć nic takiego, wystarczy że zasadzisz te roślinki na trawie ;)



Nie no na prawde nie wiem co mam robic :/ Przyciskam na swój ogród ale wyskakuje mi tylko ikonka ,, podejdz tutaj'' czy jakoś tak :/


Gram na PS3 jak coś może jakoś się różnij gra na PC i PS3???

PS

Jak zauważyłam : W parku czy gdzieś tam gdzie rosną warzywa/owoce jak jest krzaczek to pod tym krzaczkiem jest taka kupka ziemi nie wiem czy to automatycznie sie tworzy jak rośnie roślinka czy trzeba to gdzieś kupic.

Angelka_96
31.08.2011, 13:55
Nie, żadnej kupki ziemi nie można kupować, ona się tworzy automatycznie, jak sadzisz jakieś warzywo, a jak ty próbujesz sadzić warzywa? bo samo kliknięcie na ziemię nie wystarczy ;) w swoim wyposażeniu, czyli w zakładce z takim plecakiem, powinnaś mieć jakieś warzywo, przykładowo sałata. jak jesteś na swojej parceli to klikasz w swoim wyposażeniu w tą ikonkę gdzie jest sałata i powinna pojawić się opcja zasadź. Po kliknięciu na tą opcję będziesz musiała wybrać kursorem miejsce gdzie chcesz posadzić sałatę, no a potem to już tylko o nią dbasz i się nią opiekujesz, ja mam the sims 3 na PC i tak tam właśnie robię, spróbuj tak zrobić na PS3, moim zdaniem gry nie powinny się różnić innymi opcjami/sposobami wykonania danej czynności, no ale nie wiem, nie znam się na tym...

Estella Sanchez
14.09.2011, 05:49
Miałam ten sam kłopot, moja simka nawet miała taki cel życiowy - doskonały ogród, a sadzić nie mogła. Pomogło przeczytanie książki o ogrodnictwie- w wyposażeniu pojawiło się kilka nasion i od tej pory Simka mogła uprawiać ogródek i znajdowała nasionka na mieście :)

Lolitka
01.11.2011, 12:19
Możliwe, że twoja simka miała zbyt niski poziom umiejętności związanych z ogrodnictwem. Na początku należy sadzić np. sałatę i pomidory. Dopiero później można sadzić np. winogrona.
A teraz ja mam pytanie. Mój sim posadził sobie drzewko pieniężne, wiszą już dorodne worki z pieniędzmi, ale nie mogę ich zebrać. Dlaczego?