PDA

Zobacz pełną wersję : Rodzina czy nie?


celty
16.09.2011, 14:44
przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów i jako nowy użytkownik proszę o wyrozumiałość ;)

Sytuacja nieco zawiła ale postaram się w miarę jasno ją przedstawić xd

Na parceli mieszkali razem kobieta z synem i mężczyzna z córką.
Nastolatki się sparowały, po jakimś czasie również dorośli. Dorośli wzięli ślub, wszystko w porządku, dzieci nadal są parą.

Jednak gdy u dorosłych pojawiło się dziecko, a młodzi stali się dorosłymi, nagle zniknęły wszelkie funkcje typowe dla par, typu "romantyczny pocałunek" itp. W drzewie genealogicznym młody i młoda nie są zaznaczeni jako rodzina, mają jedynie powiązania ze swoim rodzicem i niemowlakiem.

Czy to możliwe, że gra w pewnym sensie kwalifikuje ich jako rodzeństwo? Czy jest jakiś sposób żeby to odwrócić? ;)

Avie
18.09.2011, 13:06
Kiedy jeden nastolatek wchodzi w dorosłość, a drugi wciąż jest nastolatkiem, nie mogą być parą. A kiedy ten drugi już będzie dorosły, trzeba ich uczucie pielęgnować od początku. Ale wydaje mi się, że ma to małe znaczenie, bo w twoim wypadku są oni traktowani raczej jak rodzeństwo. Być może nie ma tego w drzewie genealogicznym (bo takich rzeczy na ogół nie ma...), ale gra traktuje ich chyba jako rodzeństwo. Tak więc przykro mi, ale z ich związku nici. :<

miłośniczka zwierząt
18.09.2011, 13:39
W the sims 2 nie ma tego w drzewie genealogicznym ale uważam że, gra traktuje jako rodzeństwo przyrodnie. Więc raczej nic nie da się zrobić.

Arisane
20.09.2011, 09:00
Są dwa rozwiązania
1.Jedno z dzieci jest nastolatkiem
2.Gra traktuje ich jako rodzeństwo przyrodnie

Co do drugiego rowiązania, może da się to odwrócić simpe, ale nie wiem, bo tego nie mam, a insimenatorem nie wiem, moze też się da.

alison3492
01.01.2015, 10:09
To na pewno skomplikowane, i raczej dla ambitnych. Lepiej nie kombinować bo można jeszcze całkiem uszkodzić grę :/.