PDA

Zobacz pełną wersję : Serce Klasycyzmu


kovalenko14
28.11.2011, 14:27
Witam forumowiczów po krótkiej przerwie. Chciałbym przedstawić mój nowy dom w stylu Klasycystycznym ;) o to on;

Bryła wraz z ogrodem ;)

Salon
http://img585.imageshack.us/img585/4421/rgrgrdg90004.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/585/rgrgrdg90004.jpg/)
Kuchnia
http://img191.imageshack.us/img191/959/rgrgrdg90006.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/rgrgrdg90006.jpg/)
Jadalnia
http://img714.imageshack.us/img714/2781/rgrgrdg90007.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/714/rgrgrdg90007.jpg/)
Łazienka
http://img444.imageshack.us/img444/2401/rgrgrdg90005.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/444/rgrgrdg90005.jpg/)
Sypialnia
http://img843.imageshack.us/img843/4876/rgrgrdg90009.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/843/rgrgrdg90009.jpg/)
I na koniec spokojne i ciche miejsce do odpoczynku przy fontannie.
http://img546.imageshack.us/img546/3769/rgrgrdg90010.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/546/rgrgrdg90010.jpg/)
Dziękuję to wszystko pragnę przypomnieć ,że to mój pierwszy taki projekt zawsze były moderny.

lay
28.11.2011, 15:03
Radzę poznać najpierw zasady stylu klasycystycznego, potem zaś nazywać tak domki.

kovalenko14
28.11.2011, 16:18
Radzę poznać najpierw zasady stylu klasycystycznego, potem zaś nazywać tak domki.


Doskonale je znam ;] skoro sugerujesz,że dom nie jest w klasycystycznym stylu to chociaż napisz dlaczego ... bo takie Scheiße komentarz zostaw dla siebie..

lay
28.11.2011, 16:31
Po pierwsze bryła. Urok tego stylu bierze się głownie z wszechobecnej proporcji, widocznej dosłownie w każdym miejscu. U ciebie tego zabrakło. Do tego całkowity miszmasz w oknach, każde jak z innej bajki i w dziwnym miejscu.

Ogród jest typowo nowoczesny, podjazd, chodniczek i z boku domek. To także nie pasuje. Podobnie wnętrza - po prostu zamiast nowoczesnych mebli znalazły się tam antyki jak z pobliskiego bazaru. Do tego monotematyczność kolorów... To wszystko sprawia, że wnętrza, zamiast imponować pięknymi, gustownymi zdobieniami, wykończeniem są zwyczajnie ciężkie i brzydkie.

Wnętrza także są wzięte jakby nie z tej epoki. Przepychem, ogromną ilością*złoceń i kiczowatych zdobień charakteryzował się barok.

Probs
28.11.2011, 16:41
No nareszcie ktoś wrzucił coś z jedynki !
Jakoś to nie wygląda jak klasycyzm. A konkretnie chodzi mi o dom z zewnątrz.
Reszta ładna aż lśni.
Mam takie trochę dziwne wrażenie, że tylko sypialnia się nie "klei" do reszty.

kovalenko14
28.11.2011, 18:39
Po pierwsze bryła. Urok tego stylu bierze się głownie z wszechobecnej proporcji, widocznej dosłownie w każdym miejscu. U ciebie tego zabrakło. Do tego całkowity miszmasz w oknach, każde jak z innej bajki i w dziwnym miejscu.

Ogród jest typowo nowoczesny, podjazd, chodniczek i z boku domek. To także nie pasuje. Podobnie wnętrza - po prostu zamiast nowoczesnych mebli znalazły się tam antyki jak z pobliskiego bazaru. Do tego monotematyczność kolorów... To wszystko sprawia, że wnętrza, zamiast imponować pięknymi, gustownymi zdobieniami, wykończeniem są zwyczajnie ciężkie i brzydkie.

Wnętrza także są wzięte jakby nie z tej epoki. Przepychem, ogromną ilością*złoceń i kiczowatych zdobień charakteryzował się barok.


Radziłbym się douczyć baroku i klasycyzmu droga koleżanko ..
a antyki są tam bo dla twojej wiadomości klasycyzm brał nurt z antyku no cóż jeśli ktoś nie wie co to jest Antyk to co dopiero Klasycyzm cóż nie wiem co w ogrodzie jest nowoczesnego według mnie podjazd nie .. kareta z koniem ? No chyba nie .. nowoczesnych mebli tam nie ma bo nowoczesne a klasycystyczne to co innego nie wiem czy Ty wiesz.W baroku nie było przepychu i nie wiem czy mówi ci coś także Styl Rokoko ;] powodzenia w dalszej edukacji historii chociażby .

lay
28.11.2011, 19:25
Prosiłaś o wypowiedz, otrzymałaś ją.

Dobrze więc, po kolei. Pozwól, że podeprę się kochaną ciocią:
Barok, zarówno w warstwie światopoglądowej jak i estetycznej, nie był bezpośrednim zaprzeczeniem zdobyczy Odrodzenia.
(...)
Barok (z por. barocco – "perła o nieregularnym kształcie"[1] lub z fr. baroque – "bogactwo ozdób")
Klasycyzm jako styl panował w epoce oświecenia.
Owszem, nurt klasyczny polegał na powtarzaniu wzorców ustalonych w epoce antyku, jednak poprzez określenie 'antyki z bazaru' nie miałam na myśli drogocennych dzieł sztuki mających klikaset lat, a marnej jakości podróbki, które jedynie mają imitować prawdziwe, zabytkowe meble. Tak też wybrane przez ciebie wyposażenie się prezentuje. Lecz jest to tylko moja opinia.

Ogród. Oto przykład ogrodu w tym stylu:
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113379,4854768.html?i=4
... czy po prostu Łazienki warszawskie. Widzisz różnicę czy mam wyjaśnić? Naprawdę, jedna fontanna upchana gdzieś z tyłu domu wiosny nie czyni.
Aha, no tak, zapomniałam. Karety z końmi stały na podjeździe jak dzisiejsze auta.

Nie mówiłam o tym, że znajdują się w domu nowoczesne meble, jedynie, że ustawienie wszystkich mebli jest nowoczesne. W sumie to nawet nie do końca nowoczesne...

Zawsze mi mówiono, że to barok uchodził za styl 'ociekający złotem', google w sumie potwierdza moją opinię. Parę cytatów:
Barok we wszelkich swych przejawach zachował dekoracyjność zbliżoną do przepychu.
Barok był pełen przepychu i, można powiedzieć, bogactwa.
Kontrasty brzmienia - surowość średniowiecza i przepych baroku
I tak dalej, i tak dalej.

Mam jednak małą prośbę - skoro nie chcesz czytać szczerych komentarzy to o nie nie proś. Dziękuję!

Aha, ja edukację*maturalną skończyłam już wieki temu.

kovalenko14
28.11.2011, 21:28
Pomyliłaś się co do osoby .. nie jestem nią a raczej nim po pierwsze ;]
po drugie owszem chciałem opinie ..
po trzecie widzę ,że nadal nie wiesz co to Rokoko więc wejdź na www.wikipedia.pl
następny punkt to jest w zasadzie pytanie ..
Kim ty jesteś ,że tak oceniasz innych ?!
Dałaś jakiś swój domek obojętnie do jakiej części gry ?!
Z tego co się orientuje nie wiec dla mnie jesteś niczym , i w twoim przypadku twoja wypowiedź jest zbędna .. nigdy nie oceniałaś moich domków a teraz wgl wyskakujesz i myślisz ,że jesteś wszech wiedząca i najlepsza .. ?! No sorry memory ale chyba się pomyliłaś daj swój domek zobaczymy jakie znajdziesz dodatki jak je rozstawisz dobierzesz ;) tylko proszę cię nie dawaj modernu bo to najłatwiejsze co może być ;)

lay
28.11.2011, 21:39
Przepraszam za pomyłkę ws. płci.

Y...eee....

Twierdzisz więc, ze nie mam prawa oceniać twojego domku tylko dlatego, że nie znalazłeś żadnego mojego? Fajnie. Może są tutaj dwa moje domki, może już zniknęły, nie wiem. Dodałam je wiele lat temu, jakiś 2006 rok, jak nie wcześniej.

Co ma rokoko do klasycyzmu oraz wspomnianego przeze mnie baroku?

Dobrze, nie będę więcej oceniać twoich domków, nie ma sprawy. Skoro nie potrafisz przyjąć konstruktywnej krytyki to przecież nie będę nalegać. Jednak jeśli tak ci na tym zależy - tak, domek jest śliczny, cudowny, piękny, spełnia wszystkie zasady zastosowanego stylu, 11/10!.

@edit
Nie ma, chyba musiałam usunąć zdjęcia. Jakimś cudem ktoś niedawno jeden z nich znalazł, ale cóż... Jak dokopię się do mojego dysku i znajdę je tam to specjalnie wyślę ci te zdjęcia. Owszem, styl jest dość nowoczesny, lecz nie zmienię przecież zbudowanego wieki temu domu.

kovalenko14
29.11.2011, 11:00
No Rokoko ma do tego ,że jest to podstyl klasycyzmu i został użyty w moim domku a nie barok szkoda mi sił w klikaniu w przyciski na klawiaturze aby ci wszystko wyjaśniać co to Rokoko ;/ .. potrafię przyjąć każdą krytykę. A dziwne byłoby to gdyby nie było twoich domków bo jakoś starsze są ta tym forum.

lay
29.11.2011, 11:07
Eh. Po prostu zdjęcia zniknęły z imageshacka albo sama je wywaliłam. Został jedynie mój temat z projekcikami, lecz także bez zdjęć. Jeśli tak bardzo mi nie wierzysz to spytaj się jakiegoś moderatora, czy czasem moje tematy nie zostały po prostu sztucznie usunięte.

Rokoko wywodzi się z baroku, nie klasycyzmu. On nastąpił po tym okresie. Poza tym, sam napisałeś, że domek jest w stylu klasycznym, nie rokoko.

Też umiem analizować wiki, która mówi zupełnie coś innego. Lecz dyskusja ta nie ma sensu.

kovalenko14
29.11.2011, 11:47
Też umiem analizować wiki, która mówi zupełnie coś innego. Lecz dyskusja ta nie ma sensu.[/QUOTE]

Też tak sądzę wiec skończmy .

Liv
29.11.2011, 11:55
Kim ty jesteś ,że tak oceniasz innych ?!
Zapewne jest osobą oceniającą :)
Nawet w podręcznikach do WOKu w LO wyróżnia się styl rokoko jako coś odmiennego.
Do tego całkowity miszmasz w oknach,
+ część wygląda jakby wzięta z XX wieku! :O
nowoczesnych mebli tam nie ma
A lampa sufitowa w jadalni? W tamtych czasach nie było elektryki.
Z tego co się orientuje nie wiec dla mnie jesteś niczym
Jesteś zbyt zuchwały, tyle Ci powiem.
I Slythia ma, niestety, rację. Na Twoją niekorzyść ofc.
Wyszedłeś bardzo nieprofesjonalnie w tym momencie.
No Rokoko ma do tego ,że jest to podstyl klasycyzmu
A nie styl pomiędzy barokiem i klasycyzmem?
W każdym razie rokoko to NIE klasycyzm.

Jako moderator potwierdzam - były czystki i te domki, w których brakowało zdjęć, zostały usunięte.

+ kolorystyka imo za jasna jak na tą epokę
+ ogród za ubogi
+ bryła "współczesna" (wgl co to miał być - pałac?)
+ wrażenie ogólne - zbyt nowoczesny.

Bez oceny, bo jestem ogólnie zdegustowana domkiem, jak i Twoją postawą.
A gdyby wszyscy wszystkim zarzucali, że oceniają, a sami się nie znają, to forum świeciłoby pustkami.
Wtedy np. po obejrzeniu filmu nie miałbyś prawa go ocenić, bo sam nie robisz filmów i nie masz pojęcia jak to się odbywa :)

Trykuu.
29.11.2011, 13:19
Nie podoba mi się. Podłogę już było zostawić zwykłą. Bez jakiś tam dziwacznych wykładzin. Kto to widział żeby mieć meble pod kolor podłóg? :O
I jest zdecydowanie za pusto.

kovalenko14
29.11.2011, 18:20
Nie podoba mi się. Podłogę już było zostawić zwykłą. Bez jakiś tam dziwacznych wykładzin. Kto to widział żeby mieć meble pod kolor podłóg? :O
I jest zdecydowanie za pusto.



Hahahaha nie to tu nie mogę się przestać śmiać przepraszam bardzo ale nie wiem jak ty bo ja mam meble dobrane do paneli w moim domu .. a nie ciemną podłogę i jasne meble skoro ty tak sobie meblujesz pokój to powodzenia ...
A pusto to ty jedynie masz w głowie ;]

Co do kochanej moderatorki to wklejam pewien cytat z www.wikipedia.pl
,,1878 – pierwsza nadająca się do praktycznego wykorzystania żarówka, patent brytyjski (Joseph Wilson Swan)" a klasycyzm trwał do końca wieku XVIII. Więc masz błędne informacje na temat żarówki ... prąd był wynaleziony wcześniej niż żarówka ... ;] tak a propo nie ;)

Rozumiem ,że ten dom to nie wypał wiem o tym bo to mój pierwszy oprócz modernów ja po prostu nie umiem budować takich chciałem się tylko sprawdzić rozumiem nie podoba się nie będę takich już budować ale nie pozwolę jeździć tak po mojej osobie .

Liv
29.11.2011, 19:28
ja mam meble dobrane do paneli w moim domu
A ja nie!

Ja pisałam o żarówce czy o elektryczności? ;o
Wiek XVIII skończył się 31.12.1800 roku.Btw, ja się tego musiałam nauczyć w IV klasie szkoły podstawowej, więc...
Tak, druku też nie wynalazł Gutenberg ;)

Chcesz odpisać - na PW.

Tych wszystkich, którzy zgadzają się z użytkownikami Slythią, Trykuu. i mną, proszę o niezabieranie głosu, ponieważ autor tematu nie chce przyjąć do wiadomości, że nie ma racji i dalsze uświadamianie go o tym jest zupełnie zbędne.
Jeśli ktoś jednak mimo to czuje niesłabnąca potrzebę, proszę na jego PW.

Koniec offtopu.

Norellia
29.11.2011, 19:29
Do tematu mi te zdjęcia nie odpowiadają. Bo chyba klasycyzm to nie jest. Nie wiem, nie znam się. Takie rzeczy jak średniowiecze czy inne fafkulce to ja mam głęboko... o tam.

A po za tematem:
+ ładna kolorystyka
+ fajne dodatki
- meble zlewają się z resztą

Bez oceny.

Brutus
03.01.2012, 21:05
Zupełnie zapomniałem o ocenianiu domków, ale już się poprawiam.

No, w końcu coś w moim typie!
Style trochę pomieszane, nie powiem. Mógłbym raczej nazwać to "Współczesny dom stylizowany na klasyczny". Świadczą o tym detale, o których już tu wspomniano: brak proporcji, budynek z boku działki, dziwne rozmieszczenie okien i ogólnie ich różnorodność, ale nie czepiam się tego, bo o ile sobie przypominam, jest to twój pierwszy dom w tym właśnie stylu. Rozumiem jak trudno jest nagle zmienić swoje przyzwyczajenia i wiem, że przed tobą jeszcze długa droga. Kto wie, może kiedyś zbudujesz coś naprawdę pięknego.

Chcę powiedzieć, że klasyczna posiadłość to nie tylko antyki, ale też ich umiejętne rozstawienie, bo jak tak patrzę, to myślę, że zbudowałeś nowoczesny dom i pozamieniałeś w nim meble na antyki.

Muszę powiedzieć, że użyłeś tu bardzo ciekawych mebli. Te z jadalni należą do moich ulubionych (często ich używam), ale nie zdecydowałbym się na umieszczenie tego całego kompletu łącznie ze ścianą i podłogą) w jednym pomieszczeniu. Przeważnie w takich przypadkach daję coś jaśniejszego na podłogę i ściany, bo jak zauważyłeś, jest to zestaw bardzo ciemny. Te trzy obrazki w jadalnie kompletnie nie pasują.

Mi styl, który chciałeś odwzorować kojarzy się przede wszystkim z wszędobylskim ciemnym drewnem. Twoja sypialnia na przykład jest w pełni nowoczesna. Chodzi mi to głównie o kolor. Myślę, że nikt w minionych wiekach nie udekorowałby swojej sypialni taką paletą kolorów ;). Widzisz, jak barwa może zmienić wnętrze.

Muszę ci powiedzieć, że mam większość mebli, których użyłeś, ale nigdy nie kojarzyłem ich z antykami ani nawet klasycznymi. Dla mnie to był zawsze taki miły dla oka kicz. Nie obraź się, ale tak właśnie zawsze postrzegałem ten styl, chociaż tu rozpatrzam go pod kątem klasycznym.

Łazienka jest bynajmniej dziwna. Kojarzy mi się z amerykańskim milionerem, który chciał pokazać na co go stać, nie mając przy tym za grosz gustu, bez urazy.
Kuchnia jest niezła, chociaż zbyt niebieska. Najbardziej klasyczna w tym wnętrzu jest kanapa w salonie.

Nie jest dobrze. Wiesz, że mam jako taką wiedzę w tym temacie i się znam na tym stylu. Ty niestety nie. Błędnie zrozumiałeś pewne zagadnienia. Musisz bardziej przypatrzeć się innym klasycznym domom (w pierwszej chwili przychodzą mi do głowy moje domy, ale można tego na forum trochę znaleźć, poza tym jest też telewizja. Znam świetny program na ten temat) i troszkę się podszkolić. Sucha, podręcznikowa teoria w połączeniu z twoimi modernistycznymi talentami (tak, moderny robisz niezłe) daje dość wybuchową mieszankę. Moją największą radą dla ciebie jest to, żeby używać obiektów maxisa. Tam są praktycznie same klasyczne rzeczy. Co prawda jest też wiele innych, ale jest tam też dużo staroci.

Na koniec, przyczepię się jeszcze rozkładu pomieszczeń: czy mi się tylko wydaje, czy łazienka jest na dole, a jadalnia na górze? Powinno być na odwrót.

Starałem się nie być zbyt ostry. Nie chcę, żeby z mojego postu wynikła kolejna awantura, więc jak chcesz się kłócić, to na PW.