PDA

Zobacz pełną wersję : Masowa zbiórka Simów (schodzą się na jedną parcelę z całego miasta)


John_Doe
30.11.2011, 13:49
Hej!
Mam pytanie. Pojawił się u mnie następujący problem. Simy przychodzą pod Plazmę 501. Nie ruszają się praktycznie stamtąd. Nie wiem, czy coś ich tam ściąga, czy co. W każdym bądź razie cały czas tam stoją. Kod "resetsim *" pomaga tylko na chwilę. Znikają, ale nie trzeba długiego czasu, żeby znowu zaczęły tam przyłazić. Nie wiem, czy to właśnie przez to, że one pod tą Plazmą się zbierają, ale na przykład, jak chcę kogoś zaprosić do domu to wpada na chwilę i od razu idzie. Na imprezach, jak ktoś mnie zaprasza, to kiedy przyjeżdżam nikogo na tej imprezie nie ma. Technik naprawczy do jakichś zepsutych sprzętów też nie przyjeżdża, kiedy go wzywam. Nie mogę się dodzwonić do Simów, które pracują jako strażacy, bo cały czas wyskakuje mi informacja, że dany Sim-strażak zaraz wychodzi i zadzwoń później. Zadzwonienie później niestety nic nie daje :/ W samej remizie też nikogo nie ma. Wiadomo, wszyscy strażacy są pod Plazmą. Nie mam pojęcia co się dzieje. Mógłby ktoś pomóc?
Pozdro!

ultraviolence
01.12.2011, 17:19
Wydaje mi się, że na forum ktoś miał podobny problem i winowajcą okazał się jakiś felerny mod. Masz jakieś?

John_Doe
01.12.2011, 18:47
No właśnie wydaje mi się, że nie posiadam żadnego moda...
A pamiętasz może, gdzie mógłbym znaleźć opis tego problemu? Sam próbowałem przeszukać forum, ale na nic podobnego nie trafiłem.

ultraviolence
01.12.2011, 21:47
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=58398

Proszę :) Przeglądnij temat, może znajdziesz tam jakieś rozwiązanie lub podpowiedź, która Cię usatysfakcjonuje.

EDIT: Chyba jednak nie ma tam za wiele porad... Ale skojarzenie miałam dobre, mam nadzieję ;)

John_Doe
01.12.2011, 22:04
No dokładnie! To jest ten sam problem, tylko, że mi tam na szczęście jeszcze nikt nie umarł. Ale też przychodzą pod jedno miejsce, jak napisałem wcześniej zresztą. Ale szkoda, że ten odpowiedzi nie było, co z tym zrobić... :( Raczej parceli nie wyburzę, bo to Plazma przecież... A jak przy wyburzaniu nawet zniknęłyby mi jakieś simy razem z tą parcelę? To w ogóle byłaby kicha... Kurcze, nie wiem co zrobić :(
Dziękuję, że chciałaś pomóc. Naprawdę.

ultraviolence
02.12.2011, 22:29
No dokładnie! To jest ten sam problem, tylko, że mi tam na szczęście jeszcze nikt nie umarł. Ale też przychodzą pod jedno miejsce, jak napisałem wcześniej zresztą. Ale szkoda, że ten odpowiedzi nie było, co z tym zrobić... :( Raczej parceli nie wyburzę, bo to Plazma przecież... A jak przy wyburzaniu nawet zniknęłyby mi jakieś simy razem z tą parcelę? To w ogóle byłaby kicha... Kurcze, nie wiem co zrobić :(
Dziękuję, że chciałaś pomóc. Naprawdę.

Czekaj, czekaj! Jest jeszcze nadzieja :D Plazma jako miejsce samo w sobie nie jest zbyt atrakcyjne (przynajmniej moim zdaniem). Może warto byłoby rozważyć jej usunięcie? Wiele nie stracisz (są przecież fajniejsze kluby w mieście - np. taki niepozorny Kujon po przeróbce), a możesz sporo zyskać. Nie wiem tylko, co stałoby się z tymi simami, którzy stoją pod Plazmą, ale na to też mam rozwiązanie. Zrób tak, jak pisałam wcześniej, ale przed usunięciem zapisz grę. Jeśli simy znikną razem z tą nieszczęsną parcelą, po prostu odpal backupa z Moich Dokumentów. Jeśli nie będziesz wiedział, jak to zrobić, pisz :)

John_Doe
02.12.2011, 22:54
Ok! :D Dzięki. Spróbuję zrobić to co mówisz. Jak znajdę chwilkę to się pobawię. I oczywiście napiszę, co się stało. I jakby co poproszę o dalszą poradę :P

ultraviolence
02.12.2011, 23:14
Nie wiem, czy prosisz mnie o poradę w tej chwili czy później, ale w razie czego napiszę, co i jak ;) Przyjmijmy, że zapis, na którym dzieją się takie cuda, nazywa się Sunset Valley. Znajdziesz go pod ścieżką: Moje Dokumenty\Electronic Arts\The Sims\Saves (oczywiście nie tylko - będą tam też wszystkie pozostałe zapisy miast, jakie dotychczas stworzyłeś). Pełna nazwa zapisu będzie brzmieć: Sunset Valley.sims3. Jeśli usuniesz Plazmę i Twoi simowie znikną, musisz wejść do folderu Saves i skasować plik z podaną wyżej nazwą (Sunset Valley.sims3). W folderze z zapisami powinien być jeszcze jeden plik, który nazywa się Sunset Valley.sims3.backup. Aby odzyskać zapis po usunięciu, wystarczy skasować końcówkę .backup.

EDIT: Wiem, że trochę zawile tłumaczę, ale mam nadzieję, że zrozumiałeś :D

John_Doe
03.12.2011, 08:14
Aaaa! Koszmar normalnie! :( Zrobiłem tak jak zalecałaś. Usunąłem parcelę i... oni zaczęli znowu tam przychodzić. Tylko, że teraz jest pusta przestrzeń po usunięciu, więc mają więcej miejsca na gromadzenie się. Nieugięci są, no... Nie wiem, co z nimi zrobić :/

ultraviolence
03.12.2011, 11:59
Aaaa! Koszmar normalnie! :( Zrobiłem tak jak zalecałaś. Usunąłem parcelę i... oni zaczęli znowu tam przychodzić. Tylko, że teraz jest pusta przestrzeń po usunięciu, więc mają więcej miejsca na gromadzenie się. Nieugięci są, no... Nie wiem, co z nimi zrobić :/

W takim razie problem nie dotyczy danej parceli, a samej gry albo zapisu. W ilu miastach grasz? Dzieje się tak tylko na tym jednym zapisie? No i jak w końcu z tymi modami? Przypomnij sobie, bo jeśli naprawdę wygrywałeś ostatnio jakieś nieoficjalne dodatki do gry, to może być przyczyną... Jeśli tak, zeskanuj je programem Sims 3 Dashboard (wystarczy wstukać w Google). No i najważniejsze: czy próbowałeś przeinstalowywać grę? Wiem, że rozwiązanie drastyczne, ale czasem jedyne, które przynosi zadowalające efekty.

John_Doe
03.12.2011, 13:29
Więc tak... Gram tylko w jednym mieście. W Bridgeport, innych jakoś nie lubię :P Także co do innych zapisów to nawet nie mogę powiedzieć.
Właśnie... Co do dodatków z neta to okazało się, że mam jakieś. Ale ostatnio nic nie wgrywałem, w sensie żadnego nowego dodatku, a zrobiło mi się właśnie to. W sensie, że jak już miałem wszystkie dodatki, które posiadam obecnie to nic się nie działo. Nie wgrywałem nic nowego, więc tak jakby dodatek nie mógł tego popsuć... Czy źle myślę?
Co do tego programu, który wskazałaś... Mam zeskanować dodatki tak? I w razie czego powinno mi coś wywalić, że jest nie tak?
Taaa... Co do przeinstalowania gry. Wiem, że mógłby być to sposób, ale tak strasznie chciałem go uniknąć... :/ Bo przecież wtedy będę musiał grać od nowa, bo nie będzie sensu nadpisywać gry kopiami zapasowymi wcześniej zrobionymi, bo będzie to samo, no nie?

jaja
03.12.2011, 15:54
dashboard, o tym programie chyba piszesz? możesz spróbować tym zadziałać, żeby sprawdzić konflikty między modami w grze, ewentualnie je naprawić.. ale łatwiej jest wyrzucić je z gry, odpalić ją bez modów i sprawdzić czy problem jeszcze jest.

no i ważne: od kiedy masz ten błąd? i czy zapisujesz tylko na jednym zapisie?

John_Doe
03.12.2011, 16:02
Tak, Helena chyba polecała mi właśnie ten program. Więc przeskanowałem nim mody i okazało się, że z jednym rzeczywiście było coś nie tak, bo podświetlił się na czerwono. Więc go usunąłem. Ale niestety to nie rozwiązuje problemu... Te simy dalej przychodzą pod plazmę, mimo, że tego Porsche (bo to z nim było coś nie tak) już nie mam w grze. Nie wiem, może powinienem jeszcze coś zrobić po usunięciu tego auta z gry...?
A jak odpalić grę bez modów? W sensie zaznaczyć tą opcję przy głównym ekranie uruchamiania "uruchom bez zawartości zmodyfikowanej" tak?
Od kiedy? Hmm... Zauważyłem to jakiś czas temu, ale niestety nie jestem w stanie podać dokładnej daty :/
Tak, zapisuję na jednym zapisie cały czas. Słyszałem, że tak jest ok, a nie za każdym razem "zapisz jako...".

Vanitas
03.12.2011, 18:18
Ale wyburzyłeś tylko budynek? Tzn w sensie, że parcela jest, tylko że pusta? Jeśli tak to wyburz też parcelę.
Jeśli to nie pomoże to spróbuj przenieść rodzinkę na nowy zapis programem NRaas Porter. Tutaj masz linka do moda i krótką instrukcję - http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61305
I jeśli chcesz spakowac jakąś rodzinę, to kliknij na inny dom (rodziny której nie chcesz pakować).

John_Doe
03.12.2011, 18:42
Gingers...
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem wszystko.
Po pierwsze próbowałem wyburzyć i tak, i tak. Nie zadziałało.
A gdzie ja mam to przenieść? I całe miasto mi się tam przeniesie??? Bo troszkę nie rozumiem tego moda... :(

jaja
04.12.2011, 09:49
z NRaasem Ci nie pomogę, sama go nie używam, więc jeśli nie chcesz się z tym bawić, możesz spróbować (skoro nie chcesz reinstalować) wrzucić rodzinę z domem do biblioteki, wyrzucić miasto (tj zacząc grę od nowa w tym samym mieście, po prostu wywal zapisy - ale najpierw skopiuj na wszelki wypadek gdzies na dysk). W menu gry, wiadomo, wybierzesz sobie znów Bridge, wrzucisz dom z rodzinką na parcelę i bardzo możliwe, że ten durny problem nie będzie już występował.

Inna sprawa: nie zapisuj na jednym zapisie;)

co do wyrzucania błędnych modów: dashboard ma opcję czyszczenia cache gry, powinieneś też to zrobic po pozbyciu się auta. Swoją drogą wiem,o którym aucie piszesz, twórca tych samochodów niestety ma talent do tworzenia konfliktowych modów, wieeelka szkoda:D

EDIT: jeśli nie próbowałeś jeszcze odpalania gry bez modów, to spróbuj tego najpierw: na Twoim miejscu nie zaznaczałabym opcji uruchamiania bez zawartości zmodyf., tylko odinstalowała wszystkie s3packi, a folder Mods-Packages przeniosłabym w inne miejsce. No i konieczne jest czyszczenie cache gry. Skopiuj swój zapis gry też.
Jeśli to nic nie da, popróbuj tego z początku posta.. albo pobaw się Nraasem, jak wolisz.
powodzenia:)

John_Doe
04.12.2011, 16:18
Właśnie nie wiem, czy próbować, bo nie bardzo go rozumiem, to po pierwsze. Po drugie chyba nie jest wersja jego dopasowana do mojej wersji gry. Nie chcę nic schrzanić.
No tak, możliwe, że już nie będzie występował, ale nie będę miał innych rodzin, no nie? Wszystkie interakcje poznikają itp... :/
A dlaczego mam nie zapisywać na jednym zapisie? Może wyjaśnić, bo mnie to ciekawi. Przeczytałem właśnie, że tak lepiej, bo im więcej zapisów tym gorzej. A teraz jak mówisz, że nie to już się zacząłem gubić w tym wszystkim...
Aha, Ok, mam nadzieję, że znajdę tą opcję czyszczenia cache w dashboardzie. Przetestuję i zobaczymy czy to coś da. Choć szczerze mówiąc wątpię...
Rozumiem, że też miałaś problem z tym autem, tak? :P
Naprawdę? Ale jeżeli mam wywalić wszystkie dodatki, typu jakieś ubrania czy fryzury to co mi pozostanie??? Kicha... Tylko wiesz, jest taki motyw... Wyjaśniam. Miałem zainstalowane simy i te dodatki tam, fryzury, jakieś ciuchy, meble itp. Nic się nie robiło podobnego. Absolutnie. Musiałem zrobić format komputera no i wgrać od nowa simy. I na początku też było wszystko ok, dopiero później taki problem wystąpił, więc cały czas się zastanawiam, czy to naprawdę problem z tymi dodatkami...
Dzięki za życzenia powodzenia, ale coraz bardziej zaczynam wątpić, że mi się uda coś z tym zrobić bez reinstalowania... :(

jaja
07.12.2011, 14:30
Jasne, że nie będziesz miał kontaktów, bo zaczniesz grę od nowa, ale z tą samą rodzinką. Jeśli chcesz mieć te inne rodziny to spakuj je do biblioteki również, i wrzuć do nowej gry. Interakcje możesz sobie odbudować prostym kodem (testingcheats),
żadne oszustwo to to nie będzie ;)

Nie wiem gdzie wyczytaleś, żeby koniecznie zapisywać na jednym zapisie, może źle zrozumiałeś..wiele problemów z tą grą można rozwiązać dzięki powróceniu do nieco starszego zapisu. A tak, jak coś się sypnie musisz zaczynać wszystko od nowa, proste :P
Zapisuj sobie na 2 - 3 save, ja np. mam 3 zapisy, na których kolejno nadpisuję grę, nazwane jakże twórczo: 1, 2 i 3 :P

Tu masz linka do posta o dashboardzie, bardzo czytelnie wszystko wyjaśnione:
http://www.thesims3.pun.pl/viewtopic.php?id=24

I nie, nie wywalaj swoich modów, za nic, ja tam bez nich nie widzę sensu w grze :D Jeden z nich może być po prostu zwalony (to, że kiedyśtam działał prawidłowo wcale nie znaczy że w międzyczasie nie mógł się zwalić, już to u siebie przerabiałam),
więc możesz ustalić, tak jak pisaliśmy w poprzednich postach, czy to nie jest Twoim problemem.

Co do samochodów i tego nieszczęsnego porsche i innych modeli: miałam dośc zabawny błąd przez nie; auta moich simów były jednorazowe, po przejażdżce znikały...to dopiero jaja były ;P no i często auta zostawały na stałew róznych misjcach w mieście,
po paru dniach simowych miałam całe BP zawalone porzuconymi wrakami. Ale u każdego co innego się sypie przez te internetowe dodatki ;)

I jak idzie, próbowałeś już zadziałać?

John_Doe
07.12.2011, 15:14
Tak, tak, to ja wiem. Te simy, które robiłem sam do tej pory i tak są w tej bibliotece, także samych simów właściwie nie tracę. Bo spróbowałem odpalić nową grę, Bridgeport od nowa. I czekałem dwie godziny simowe pod Plazmą i nikt nie przychodził! A tak to po zrestartowaniu simów nie mijało 5 simowych minut i znowu się zbierało całe miasto. Czyli chyba reinstalka nie będzie konieczna, tylko muszę po prostu kliknąć nową grę. Myślałem też o przeniesieniu zbudowanych przeze mnie domków z tego felernego BP do tego nowego tylko mam nadzieję, że już się nic nie schrzani. A jaki jest dokładny kod na odbudowanie tych interakcji? I co masz przez to odbudowanie na myśli? :D
Możliwe... I chyba naprawdę masz rację co do zapisywania np. 3 razy. Rzeczywiście, w końcu sypnąć się może w każdym momencie. A tak zawsze mogę wrócić do poprzedniego save'a. Może i tydzień simowy czy kilka dni będę mieć w plecy, ale nie całą grę. Jesteś wielka! :D
Dzięki. Tak właśnie zrobiłem z tymi modami przez tego dashboarda. I właśnie wtedy mi wyrzuciło tego porschaka. Musiało śmiesznie twoje miasto wyglądać z tymi wrakami wszędzie :P Trzeba było je pozbierać i komis otworzyć! :D
Dokładnie, racja. W końcu sporo błędów jest w samej grze, a co dopiero jeszcze przez internetowe dodatki.
No właśnie. To, co na początku napisałem to chyba oznacza, że w nowej grze tego błędu nie będzie... a przynajmniej na razie nie ma. Może to był błąd zapisu, któregoś z kolei? Też tak chyba mogło być, prawda?

jaja
08.12.2011, 14:57
Tak, ale możesz przenieść cały dom, który zbudowałeś w międzyczasie, i simy będą miały jakieś tam umiejętności, no nie? :P
chyba, że wolisz grać od nowa.
I reinstalka chyba nie będzie potrzebna, super ;)

Kod to: testingcheatsenabled true, dzięki temu możesz poznać losowo wybrane simy, od razu są przyjaciółmi, jest też opcja "poznaj wszytskich", ale wtedy z automatu znasz wszytskich mieszkańców jako znajomych tylko
(żeby z tego skorzystać kilasz na skrzynke pocztową, chyba trzymając jednoczeście shift-dawno juz nie grałam i nie pamiętam dokładnie;))
Poza tym jak już znasz jakiegoś sima, możesz manipulować paskiem znajomości w kontaktach sima, i ustawć go sobie na jakim poziomie chcesz, baardzo przydatna rzecz ;)

Taak moje BP wyglądało masakrycznie z tymi porzuconymi samochodami, i nie dało się nic z nimi zrobić.
No, poza wysadzeniem..mieszkańcy nie lubili mojej rodzinki w tych czasach :D

Miasto mogło się samo z siebie zwalić, nie musi być to wina moda. Wiadomo, że EA nie stara się za bardzo tworząc ts3.
Mialam już tyle błędów poważniejszych, że gdyby nie coraz to nowy fajny dodatek olałabym tę grę dawno temu.

Fajnie, że pomogłam :P

John_Doe
08.12.2011, 17:17
No właśnie i chyba tak zrobię :P Nie, wolałbym, żeby te domki mi nie przepadły, bo sporo było z nimi roboty, także spróbuję zagrać dalej, jak się da ^^
Ja też mam taką nadzieję, że nie będzie potrzebna. Odetchnąłem nieco z ulgą :D
Ach... No zobacz, nie wiedziałem o tym. A ten kod na pewno nie zepsuje mi gry? Bo coś tam kiedyś słyszałem, że kody też mogą coś spieprzyć, ale to chyba nieprawda, co? ^^ Dzięki za wyjaśnienie :P
Wierzę, że nie przepadali wtedy za twoją rodzinką ^^
Mam nadzieję, że właśnie tak było. Że nowa gra wszystko załatwi i będzie po kłopocie :P
Pewnie, że pomogłaś! Dzięki wielkie!
Wszystkim dziękuję, którzy starali się pomóc! :D

John_Doe
17.01.2012, 12:09
No i znowu mam ten sam problem :/ Przez jakiś czas, kiedy grałem na nowej grze (również w Bridgeport) wszystko było ok. Zapisywałem na trzech oddzielnych save'ach. Ale błąd pojawił się znowu. Tym razem wszyscy zbierają się pod Jasnotą :( Ja już naprawdę nie wiem. Może wpadł komuś do głowy jakiś inny pomysł na rozwiązanie tego problemu. Bo nie chciałbym znowu zaczynać wszystkiego od początku i znowu i znowu i znowu... :/

hellraiser
17.01.2012, 15:37
Spróbuj wtedy przeinstalować, bo z tego co czytałem, jeszcze tego nie próbowałeś robić. Chyba tylko to zostaje...

malinka215
16.11.2012, 21:57
A więc mam następujący problem:
Bardzo dużo mieszkańców miasta znajduję się na parceli 'Zaplecze Kryształek Pikczers' czy jakoś tak. Usunęłam te parcelę, ale oni nadal tam stoją, częściowo na chodniku, a częściowo na trawie. Co za tym idzie nikogo nie ma w parku, ani na innych parcelach publicznych. Czy da się coś z tym zrobić? http://

http://www.tinypic.pl/qregwg0fuer0
http:// http://www.tinypic.pl/?&fn=dp5gs9dm1yb1&st=OK&op=upload_result

John_Doe
17.11.2012, 11:09
Powiem tak - w Bridgeport to już nic nie pomagało. Z tym miastem to jest chyba coś nie tak. Rozpoczęcie nowej gry nie pomagało. W jakim mieście jest to "Zaplecze", bo sobie nie przypominam? Jeżeli w Bridgeport to radzę się przenieść z grą do innego miasta. Mi to pomogło. W Sunset Valley czy obecnie w Moonlight Falls takie rzeczy się nie dzieją. Tylko w Bridgeport miałem taki problem.

Kosia
19.11.2012, 06:50
U mnie w Twinbrook Simowie tez sie zbieraja w jedno miejsce, ale, ale... zauwazylam, ze robia to, poniewaz w tym miejscu wystep daje akrobata/piosenkarz, to chyba jakis bug, bo nie widac wtedy sima dajacego wystep, w przypadku akrobaty widzialam tylko ten sloik na kase, a w przypadku piosenkarza mikrofon w powietrzu i sloik na kase?:|
Pomoglo jedynie zresetowanie parceli w nraasie, ale sadze, ze niedlugo simowie tez gdzies sie 'ulokuja' na nowo.

John_Doe
25.11.2012, 12:54
Takie cuda to się u mnie aż nie działy! No, ale działy się inne, więc może te mi rekompensowały brak takich jak u ciebie. :D
Mi pomagała gra w nowym mieście. Może warto spróbować.

Myrtek
25.11.2012, 13:44
John_Doe - też tak miałam jakieś 2 lata temu. U mnie simy zbierały się pod Wodnikiem. Usunęłam nie tylko budynek, ale i parcelę, lecz problem nie zniknął! Co gorsza, gdy postawiłam płot, one przez niego przenikały! :O
Zmieniałam rodziny i u nich namolnie wyskakiwała interakcja, by tam pójść i nie dało jej się usunąć.
Mnie również pomogła zmiana miasta.
To chyba taki bug permanentny zapisu. :P

...a kilika tygodni później lapek mi padł. :D

John_Doe
25.11.2012, 14:21
To widzisz. U mnie jak był ten błąd to jeszcze miałem o tyle lepiej, że Simy (aktywna rodzina) nie chciały tam jeździć. Ale tylko dana aktywna rodzina. Też sądzę, że to jakiś bug, który już zostaje na stałe na zapisie i nie da się go w żaden sposób usunąć. Chyba tylko pomaga zmiana miasta - skoro ty, jako kolejna osoba to potwierdzasz.

Ach, współczuję lapka... :( Teraz już jest ok? :D

Myrtek
25.11.2012, 16:13
Było wiele przejść z lapkiem, który już daaawno został sprzedany i gram na stacjonarce. :)

The sims 3: w krainie czarów i bugów :D

John_Doe
25.11.2012, 16:32
To tak jak ja. Stacjonarny chyba więcej znosi. ^^

Oj tak. EA z całą pewnością mogłoby wydać taki dodatek. Albo nawet osobną grę. "Dla tych, którzy nie boją się wyzwań i uwielbiają siedzieć przed komputerem i zastanawiać się nad tym, jak naprawić kolejny błąd w Simach. Pogrywaj z bugami." :D