PDA

Zobacz pełną wersję : Zepsuty zapis...?


Morgana
14.12.2011, 18:04
Mianowicie, od jakiegoś czasu, gdy na jednym z zapisów próbuję włączyć widok miasta, gra często się zawiesza. Po prostu, muzyka leci w tle, kursorem można przesuwać po ekranie, natomiast w ogóle nie reaguje na kliknięcia. Uruchomienie konsoli kodów, itd. jest niemożliwe, w ogóle nic nie działa, konieczny jest reset komputera. Robi się tak zdecydowanie w większości przypadków, przez co nie da się normalnie grać, bo praktycznie przez cały czas trzeba siedzieć w domu... Zrobiłam już kopie pliku z tym felernym savem i przeinstalowałam wszystko. Nie pomogło...
Na innych zapisach jest normalnie. Słowo daje, ze ja przy grze nic nie majstrowałam. Obecnie nie używam żadnych modów ani dodatkowych akcesoriów(żadnych ubrań, fryzur, itd.). Na dysku mam jeszcze sporo pamięci, wszystko niby jest OK. Czy to możliwe, ze ten save się po prostu popsuł, tak sam z siebie? Gram na nim już sporo czasu i nie chce stracić tej rodzinki... Czy dałoby się to jakoś naprawić?
Z góry dziękuję, jeżeli ktoś odpowie :)

Searle
15.12.2011, 11:18
Zapisy gry lubią się psuć w najmniej oczekiwanych momentach. Też miałam taki zapis popsuty i starałam się go za wszelką cenę naprawić, ale straciłam cierpliwość i go z ciężkim sercem usunęłam.

ultraviolence
15.12.2011, 15:23
Próbowałaś odpalić backupa?

Morgana
15.12.2011, 16:46
Tak, już jakiś czas temu. Niestety, gra była zapisywana już sporo razy(przed każdą próbą podglądu mapy) i nic, jest to samo przez cały czas.
Searle, a Tobie co się działo z tym savem? Bo ja tak jak pisałam, usuniecie to dla mnie już naprawdę ostateczność, nie chcę tracić rodziny, którą mam praktycznie od początku...

zuzapets
15.12.2011, 17:44
Morgana a masz jakieś mody w grze? może to przez mody chociaż mogę się mylić

jaja
15.12.2011, 17:53
Faktycznie wygląda to na zwalony zapis gry, jeśli backup nic nie dał, to nie uratujesz gry.
tj nie tak do końca, bo rodzinką w aktualnym domu na takim etapie gry, jaki udało CI się do tej pory osiągnąć możesz oczywiście zacząc grę od nowa. Czyli przepadną znajomości, niestety, ale da się to myślę dosc szybko odbudować (testingcheats;))
Wrzuć dom z simami do biblioteki i zacznij grę:
- albo w tym samym mieście, na obecnym etapie gry, podmieniając parcele,
- czy też po umieszczeniu rodziny z parcelą w bibliotece, wyrzuceniu zapisu i zaczęcie gry w "świeżym" mieście ;)

bo rozumiem że te inne zapisy są w tym samym mieście, w którym grasz tym zepsutym? jeśli one działają, to zupełnie w nowym mieście nie będziesz musiala zaczynac:)

Vanitas
15.12.2011, 18:01
Doczytałem się, że najnowsza aktualizacja naprawia ten błąd. Może spróbuj zaktualizować?

Searle
16.12.2011, 12:18
Searle, a Tobie co się działo z tym savem? Bo ja tak jak pisałam, usuniecie to dla mnie już naprawdę ostateczność, nie chcę tracić rodziny, którą mam praktycznie od początku...

Ja miałam taki problem: http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=60998

Morgana
16.12.2011, 15:49
Tak, to zapisy z jednego i tego samego miasta.
Aktualizacje zainstalowałam. Niestety, save się nie naprawił. Już nie wiem co robic. Może naprawdę po prostu wyrzucić dziada i się nie przejmować? Albo tak jak radzi jaja(fajny nick ;P)? Bo tutaj w sumie zależy mi bardziej na osiągnięciach w grze, aniżeli na simach. Cale miasto ma już sporo pokoleń, wiec troszkę szkoda, no ale... To tylko gra.

tcmws
20.12.2011, 05:56
To chyba wina zapisu. U mnie dzieje sie tak 'stopniowo' tzn. najpierw zawiesza sie na pare sekund i odwiesza, a jak zapisuje to z kazdym kolejnym zapisem jest gorzej i wiesza sie coraz czesciej na coraz dluzej, az w koncu w ogole przestaje dzialac.
Dlatego ostatnio zrobilam tak, ze juz w momencie pierwszego krotkiego zawiasu wylaczylam gre bez zapisu, usunelam ten zapis na ktorym to mi sie stalo i wrocilam do wczesniejszego, bo zawsze gram na trzech.
Od tamtej pory smiga normalnie i - odpukac - mam nadzieje, ze sie nie przywiesi. :rolleyes: