PDA

Zobacz pełną wersję : The StoryProgression


Levkoni
30.12.2011, 13:38
Ostatnio kilka osób w temacie ze zdjęciami pytało się o tego moda. Oto link

http://www.the-isz.com/nraas/index.php?/topic/2717-the-storyprogression-phase-eleven-version-203-updated-2011-dec-14/:

Wersja jest kompatybilna z najnowszą aktualizacją. Mod jest w języku angielskim, póki co nie ma polskiego tłumaczenia.

The StorryProgression podmienia oryginalny postęp histori na nowy, wydajniejszy i dużo lepiej zorganizowany. Nowe opcje dostępne są po kliknięciu na sima, komputer czy ratusz. Dzięki temu miastowi simowie na bieżąco biorą śluby, żony dziedziczą nazwiska mężów, jest ciągłość narodzin nowych dzieci, dzięki czemu miasto nie wymiera. Jednak dzieci rodzą się teraz przeważnie po ślubie rodziców, ale czasami zdarzają się też poza związkowe maluchy. Wszystko to można za pomocą ogromnej ilości opcji dostosować do własnego trybu gry, łącznie z wyłączeniem wampirów, osobistości, wyłączenie rozpadu małżeństwa lub nieformalnego związku, ustalenia opcji podejmowania pracy czy zabronienie związków pomiędzy emerytami i młodymi simami. Miastowi simowie regularnie awansują, zdobywają nowe umiejętności, mogą zostać wyrzuceni z pracy. Całość jest okraszona przyjemnymi komunikatami pojawiającymi się w postaci fabularyzowanych informacji w prawym górnym rogu ekranu. To potężne narzędzie sprawia, że teraz simowe miasto na prawdę żyje, rozwija się i daje jeszcze więcej przyjemności z grania.

Przed rozpoczęciem pracy z modem radzę zapoznać się z długą instrukcją, która niestety też jest w języku angielskim.

M3Lcik
27.03.2013, 18:55
A ja mam pytanie odnośnie tego moda: wystarczy baza czy trzeba wszystkie moduły ściągać by sobie zarządac postępem?

Levkoni
23.05.2013, 17:47
Aktualizacja do wersji 1.50
http://nraas.wikispaces.com/StoryProgression

Marl.89 ogólnie do używania moda najodpowiedniejsza byłą podstawa plus Expanded, wtedy były wszystkie najpotrzebniejsze opcje. Teraz niestety sam nie wiem co ściągnąć bo widzę, że trochę się pozmieniało, nie ma już Expanded za to jest jakiś Extra i kilka innych, więc podejrzewam, że ten Extra może zastąpił Expanded. Jeszcze nie sprawdzałem, dziś postaram się pobrać nową wersję i wyjaśnić.

EDIT: sprawdziłem i niestety ten moduł EXTRA to nie jest to. Ogólnie nowej wersji nie polecam, ja wgrałem i po pierwsze jest bardzo słabo przetłumaczona, po drugie nie działa u mnie jak należy (mimo importowanych ustawień i tak się niektóre nie wczytały i teraz mam masło maślane).

alexis_007
26.08.2013, 15:55
Hej a jak można wziąć kredyt przy pomocy SP?

xMalwina
01.11.2013, 19:21
A wie ktoś, jak wyłączyć te znaczniki z Simami na mieście? Denerwuje mnie to :/

KarolinaJ
03.11.2013, 11:22
Mam pytanie czy ten mod ma jakieś opcje umożliwiające zablokowanie rozmnażania się zwierząt u rodzin które są pozostawione same sobie?

Gdzieś już o tym pisałam, mam rodzinę u której jest jedna kotka a podczas mojej nieobecności (w tym czasie zajmowałam się innymi Simami) w magiczny sposób pojawiło się pięć kociąt w dodatku nie ma ich w drzewie genealogicznym tej kotki. Postęp historii wyłączyłam, opcje dotyczące zaludniania świata też odznaczyłam a tych małych zwierzaków dalej przybywa...

demur_
25.11.2013, 22:06
Orientuje się ktoś, które pliki trzeba ściągnąć, żeby mieć podstawowe funkcje? Chodzi mi tylko o opcję ustalenia minimalnej liczby dzieci, niczego innego nie potrzebuję. A całość strasznie spowalnia grę :c

Owl Finch
28.12.2013, 13:00
Czy jeśli mam wyłączony postęp historii w grze, ale włączony nraasa to ten drugi będzie działał bez problemów?
Iiii czy w tym modzie można jakoś ustawić, żeby simy w mieście dorastały, ale w niektórych rodzinkach nie? Czy może jeśli zaznaczę na danej parceli, żeby tam postęp nie działał, to jest w tym także zatrzymany proces starzenia się?

Anita
13.01.2015, 16:21
I co z tym modem? Jak się sprawuje na 1.67? Łatwy w użyciu i nie psuje save?

MineVPR
07.02.2015, 15:41
Łatwe pytanie- czy za pomocą tego moda simowie się starzeją ?
I jest spolszczona ta instrukcja ?

LepkiePaluszki23
23.04.2015, 05:15
Cześć :)
Czy byłby ktoś tak uprzejmy i powiedział mi co trzeba wgrać (jakie pliki z tej strony) do wersji podstawowej gry, aby działało jak należy? Grę mam w najnowszej wersji.

Hebe
23.04.2015, 09:00
Mine - simowie tak czy siak się starzeją.
Lepki - wystarczy tlko base mod (dla ciebie w wersji 1.63-67), reszta (lovers, career, itd.) to dodatkowe rozszerzenia. Jeśli np. chcesz mieć więcej simów w mieście instalujesz base mod + rozszerzenie population.

justinea4
25.04.2015, 19:15
W sumie od niedawna zaczęłam używać tego moda i od razu natrafiłam na kilka problemów, które nie wiem jak rozwiązać :)
1. w jaki sposób przywrócić postęp EA? Czy wystarczy wyłączyć postęp historii w StoryProgression? Czy tym sposobem całkowicie wyłączę postęp w grze?

2. W jaki sposób "zapobiec" częstym przeprowadzkom simów pomiędzy domami? Aktualnie zależy mi na tym, żeby kilka rodzin nie miało możliwości wyprowadzki. Niestety po całkowitym zablokowaniu opcji przeprowadzki, simowie w całym mieście -po ślubie- mieszkają w osobnych domach. Czy pozostaje mi tylko opcja ręcznego łączenia rodzin?

3. I ostatnie pytania :) czy można jakoś spowolnić postęp historii? Zależy mi na tym aby miasto tętniło życiem, ale bez przesady... Obecnie już chyba każda rodzina w moim mieście ma po kilkoro dzieci, a szybkość nawiązywania nowych romansów i związków, sprawia, że nie kontroluje już nic prócz aktywnej rodziny :)

LepkiePaluszki23
25.04.2015, 19:24
Czyli żeby ten mod działał wystarczy wyłączyć postęp historii od ea? :)

justinea4
25.04.2015, 23:57
LepkiePaluszki23, ściągasz mod nraas'a podstawę (base-mod), później możesz ściągać do niej rozszerzenia, do odpowiedniej wersji gry jaką masz (sprawdzasz w Luncher). I wgrywasz do swojego folderu z Modami (podfolder Packages) . Włączasz grę. Przed wyborem miasta wyskoczy ci okienko, w którym wyświetlone zostaną znalezione mody, pozwalasz je włączyć. Po wczytaniu miasta otrzymasz powiadomienie, czy chcesz wyłączyć postęp historii ea,a włączyć nraas's - akceptujesz. Voilà !

LepkiePaluszki23
26.04.2015, 05:59
Dziękuję :)

Hebe
26.04.2015, 11:12
W sumie od niedawna zaczęłam używać tego moda i od razu natrafiłam na kilka problemów, które nie wiem jak rozwiązać :)
1. w jaki sposób przywrócić postęp EA? Czy wystarczy wyłączyć postęp historii w StoryProgression? Czy tym sposobem całkowicie wyłączę postęp w grze?

Gdy pojawia się okienko "czy chcesz wyłączyć postęp historii EA?" wybierasz "nie".

2. W jaki sposób "zapobiec" częstym przeprowadzkom simów pomiędzy domami? Aktualnie zależy mi na tym, żeby kilka rodzin nie miało możliwości wyprowadzki. Niestety po całkowitym zablokowaniu opcji przeprowadzki, simowie w całym mieście -po ślubie- mieszkają w osobnych domach. Czy pozostaje mi tylko opcja ręcznego łączenia rodzin?

Chyba musisz połączyć te rodziny w edycji miasta.

3. I ostatnie pytania :) czy można jakoś spowolnić postęp historii? Zależy mi na tym aby miasto tętniło życiem, ale bez przesady... Obecnie już chyba każda rodzina w moim mieście ma po kilkoro dzieci, a szybkość nawiązywania nowych romansów i związków, sprawia, że nie kontroluje już nic prócz aktywnej rodziny :)

W ustawieniach moda możesz wybrać maksymalną ilość dzieci w rodzinach (o ile dobrze pamiętam, to również w poszczególnych rodzinach). Tak samo jest z romansami, małżeństwami, itd. Możesz nawet ich zakazać.

Możesz również wydłużyć życie simów - wtedy wyświetli się okienko "czy chcesz, żeby mod dostosował się do nowej długości życia simów?" (czy coś w tym stylu), zaakceptować, potem powrócić do poprzedniej długości życia, a gdy to okienko się znów pojawi - zanegować. Tylko nie wiem jak wtedy będzie się toczyć gra, bo nie próbowałam tego sposobu.

Albo po prostu kliknij na ratusz/komputer>Nraas>Story Progession>opcje główne>dopasuj tempo i wybierz to, które ci najbardziej pasuje.

zjemcikota
26.04.2015, 14:27
Wie ktoś jak wyłączyć te cholerne powiadomienia"X zdobywa pracę w..." i tak milion razy?

Hebe
26.04.2015, 15:28
Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć powiadomienia (podsumowania również):
Kliknij na ratusz/komputer > Nraas > Story Progession > opcje podstawowe > wszystkie historie > wybierz "żaden" (jeśli chcesz widzieć jak się toczy los jakiejś poszczególnej grupy, np. rodziny aktywnych simów, możesz wybrać te grupy, które cię interesują).

Jeśli chcesz usunąć powiadomienia, ale nie podsumowanie:
Kliknij na ratusz/komputer > Nraas > Story Progession > opcje podstawowe > opcje: pokazuj historie > zabroń historie.

zjemcikota
26.04.2015, 15:33
O, dzięki! Bo szału dostawałam i nie mogłam tej opcji znaleźć. :D A czy da się wziąć kredyt jakoś?

justinea4
26.04.2015, 18:24
Też dziękuję za pomoc :)

nikodem
10.05.2015, 11:32
Moim problemem z modem nraas jest to, że jest zbyt obszerny - nie jestem w stanie go ogarnąć. Czytałam na stronie nraasa trochę o tym modzie, ale i tak nie jestem w stanie tego spamiętać. Miałam np. problem, że mój księżyc nigdy nie był w pełni, tylko pełnię zawsze przeskakiwał - bez tego moda wszystko chodzi ok. Poza tym te wszystkie rozszerzenia dotyczące związków, pracy, umiejętności, istoty nadprzyrodzone... Ktoś ogarnia temat? Co tak naprawdę robi mod podstawowy a co dodatki do niego?

milosz263
28.05.2017, 10:35
da się wyłączyć(lub mocno ograniczyć ) adopcję i rozmnażanie zwierząt? każda niegrana rodzina ma po 1-3 zwierząt

Hebe
28.05.2017, 13:24
Można. Musisz po prostu pogrzebać w ustawieniach miasta.

For Options In Story Progression:
From City Hall or A Computer Access Story Progression>General Options>Suns>Maximum Residents (Default for all the animals is 25 for each species).
From City Hall Or A Computer Access Story Progression>Town Options>Maximum Size Pet (The default for families is 6 pets each family)