PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 3: Zostań Gwiazdą - Proste pytania i odpowiedzi


Strony : [1] 2

Björk
04.02.2012, 19:35
Tutaj możecie zamieszczać proste pytania dotyczące rozgrywki.

Lady88
07.03.2012, 19:32
jak zostac piosenkarka? nie moge nigdzie znalezc tej kariery

Aranahia SaDiablo
07.03.2012, 20:41
jak zostac piosenkarka? nie moge nigdzie znalezc tej kariery

Jest to profesja, dostępna przez komputer i gazetę.

anie_1981
07.03.2012, 21:46
Ja mam pytanie, ale innej natury, niż rozgrywka... Czy mógłby mi ktoś napisać, do jakiej wersji instalator aktualizuje podstawkę? Parę dni temu wyszła łata 1.31, czy to ta właśnie łata jest na płycie z Zostań Gwiazdą?

Lady88
07.03.2012, 22:04
a jak to sprawdzić? to Ci powiem :)

anie_1981
07.03.2012, 22:18
Wystarczy, że po instalacji Showtime włączysz launchera i nakierujesz kursor na ikonkę podstawki na samym dole po lewo.

Lady88
07.03.2012, 23:00
mam wersję 1.31

anie_1981
08.03.2012, 08:39
OK, dzięki. Tak właśnie myślałam, bo ja mam na dysku tą łatę 1.31, ściągnęłam z neta. Byłam ciekawa, jaka łata jest na płycie. Mogę w takim razie tą z dysku skasować, bo po co mi łata na dysku, skoro będę ją miała na płycie... I tak każę zawsze instalatorowi aktualizować podstawkę...

Mi pewnie dzisiaj grę wyślą, więc będę ją miała jutro. Ale "pewnie", nie znaczy "na pewno"....

anjanka
08.03.2012, 09:18
anie jezeli do 15 wyślą gre to jutro powinnaś mieć :)

Lubie
08.03.2012, 15:33
Naprawdę aż tak straszne to miasto ?
Mógłby ktoś wrzucić zdjęcia miasta z różnych perspektyw ?
[od prawej, od lewej, od przodu, od tyłu, od góry i takie tam]
(:D)

sebi27
08.03.2012, 17:36
ja chciałbym wiedzieć jakie dochodzą cechy charakteru u simów ?

Chloé
08.03.2012, 18:02
Nowe cechy:
Urodzony wykonawca
Primadonna
Magnetyczna Osobowość

Nowe cele życiowe:
Mistrz Akrobacji
Mistrz Magii
Legenda Wokalu

Lubie
08.03.2012, 18:07
A jaki wpływ mają te cechy na sima ?

Chloé
08.03.2012, 18:18
Niby mają ułatwiać sukces i zdobywanie awansów, tak jak np. sprawny fizycznie sim szybciej rozwinie umiejętności sportowe. A primadonna to coś podobnego do histeryka czy aroganta.

@down - Lubie - na to wygląda.

Lubie
08.03.2012, 18:26
A "urodzony Wykonawca" to coś jak ta cecha "urodzona gwiazda" z PZ ?

beata18ns
08.03.2012, 23:01
jakby to ująć grzecznie, szału to to miasto nie robi ;), zrobiłabym zdjęcia, ale nie chce się nawet denerwować przy tym ;P

anie_1981
09.03.2012, 09:36
Ile jest piosenek, które Sim może śpiewać na domowym karaoke (sam i w duecie)? Czy wykonując utwory na takim Simowym występie, Sim ma jakiś inny repertuar niż w zaciszu domowym? Ma jakiś wybór? W Po Zmroku nie dało się w domu grać np. Rock'a. trzeba było mieć zlecenie na taką kapelę... (Tylko mod to odblokowywał, nadal z niego korzystam).

Agaandme
09.03.2012, 11:47
[pytanie] Jak nagrać płytę ?

anie_1981
09.03.2012, 15:05
Słuchajcie, oficjalna, polska premiera była wczoraj, prawda? Wściekłam się, bo napisałam do mojego sprzedawcy Allegro, czy już wysłali, bo premiera była wczoraj... Spodziewałam się szczerze mówiąc, że wyślą najdalej wczoraj, skoro to premiera... A oni na to, że premiera jest dzisiaj... Już od nich więcej nie kupię. Zazwyczaj sprzedawcy wysyłali mi dzień przed premierą i miałam grę w dniu premiery, no owszem, w przypadku dwóch czy trzech dodatków czekałam do poniedziałku, ale tym razem byłam pewna, że tak nie będzie, skoro premiera raz w życiu jest w czwartek, nie w piątek... No nic, pozostaje mi czekać do poniedziałku... Podejrzewam, że tak przywykli do tego, że premiery Simsów są w piątki, że nawet nie sprawdzili jak to jest naprawdę.

Björk
09.03.2012, 16:35
Moim zdaniem premiera była w czwartek ok. 23:59, bo dopiero dziś rano mi się gra ściągnęła. Więc się Anie nie bulwersuj.

Chloé
09.03.2012, 17:08
Ile jest piosenek, które Sim może śpiewać na domowym karaoke (sam i w duecie)? Czy wykonując utwory na takim Simowym występie, Sim ma jakiś inny repertuar niż w zaciszu domowym? Ma jakiś wybór?

Na karaoke jest opcja "śpiewaj" i "śpiewaj z...", rodzajów muzyki do wyboru czy tytułów piosenek nie zauważyłam. Utwory zawodowych piosenkarzy też są inne niż na zestawie karaoke, ale aż tak długo go nie testowałam więc mogę się mylić.

hellraiser
09.03.2012, 18:00
Takie pytanie - doszły jakieś nowe umiejętności w dodatku?

@down: dzięki ;)

ultraviolence
09.03.2012, 18:33
Takie pytanie - doszły jakieś nowe umiejętności w dodatku?

Z tego, co zdążyłam zauważyć - nie. Jest tylko umiejętność śpiewania, ale ona normalnie nie pojawia się w panelu (typuję, że to jedna z umiejętności ukrytych).

Lady88
09.03.2012, 20:53
Anie dlatego ja kupuję dodatki w Saturnie - Zostań Gwiazdą kupiłam już 6 marca...
a co do karaoke to wiem, że w duecie jest tylko 1 piosenka, a co do solo to nie pamiętam.

anie_1981
09.03.2012, 23:03
No to trochę kiepsko z tymi utworami, co do kupowania dodatków, to już nieraz tłumaczyłam, że w moim mieście nie jest za łatwo dostać grę w terminie i w znośnej cenie... Nie mamy mediaMarktu czy coś w tym guście...

lecieyek:)
10.03.2012, 00:45
Hej, hej! Ja mam do Was taką prośbę, byście wypisali mi jakie parcele publiczne dochodzą w ZG i jakiej są wielkości. Potrzebne mi to do miasta, które tworzę właśnie. Sama nie mam jeszcze tego dodatku, więc nie mogę sprawdzić. Do mojego miasta chcę upchnąć budynki z wszystkich części gry + jakieś swoje i muszę wiedzieć ile miejsca zostawić na te nowe. Jak skończę to efekty swojej pracy zaprezentuję na forum. Z góry Wam ślicznie dziękuję i życzę miłego weekendu :)

FakeYourDeath
10.03.2012, 12:55
wie ktos czemu czasami nie moge kliknac na sima? to mnie strasznie irytuje,wkoncu musze jakos na scenie zmieniac piosenki... Dziala dopiero jak wyjde z simsow i znow wejde ;s Nigdy czegos takiego nie mialam

edit; u innych simow jest wszystko ok... ale teraz znowu mam inne pytanie. Dlaczego nie moge wziac profesje magika? nie ma jej w gazecie ani na komputerze :s

Chloé
10.03.2012, 13:00
Kawiarnia "Latające V" 20x34 *
MN8 35x35 *
Rodeo Go-Go 32x25 *
Karaoke Misrza Miecia 32x29 *
Siedziba Bractwa Fajnych Gości 60x60 **
Prywatny Klub "Los Suenos" 40x45 **
Magazyn "Im-Portowy" 55x30 **
Centrum Wydarzeń "Masa Ludu" 64x64 ***
Centrum "Spinacz" 64x64 ***

* Lokal występów na żywo
** Lolal prywatny
*** Lokal wielkich występów

Aperlaxive
10.03.2012, 13:47
Ojejku! Jest budka fotograficzna i kolumna z bąbelkami:) Ahh... Ten byk! Już się nie mogę doczekać...

E: Co to są te telegramy?

Chloé
10.03.2012, 13:56
Zlecenia do wykonania w profesji piosenkarza, chyba na całym etapie kariery.

Clever369
10.03.2012, 14:06
Hej, mam pewien problem.

Mianowicie, gram aktualnie wokalistą, jestem już na 10 poziomie. Dostaję występy, okej, wszystko dobrze. Gorzej jest, kiedy już dostaję potem występy stałe. Za tydzień chcę pójść na ów występ, jednak nie pojawiło się ani przypomnienie, ani na mapie nie ma wskaźnika zlecenia, a gdy w klubie kliknę na scenę to nie ma żadnej opcji... spróbowałem odwołać przedstawienie - nie idzie. Tzn. dzwonię Telefon -> Profesje -> Odwołaj występ, gość gada chwilę, rozłącza się, ale w terminarzu wciąż jest ten występ.

Czy ktoś się spotkał z tym?

Lady88
10.03.2012, 14:18
Hej, mam pewien problem.

Mianowicie, gram aktualnie wokalistą, jestem już na 10 poziomie. Dostaję występy, okej, wszystko dobrze. Gorzej jest, kiedy już dostaję potem występy stałe. Za tydzień chcę pójść na ów występ, jednak nie pojawiło się ani przypomnienie, ani na mapie nie ma wskaźnika zlecenia, a gdy w klubie kliknę na scenę to nie ma żadnej opcji... spróbowałem odwołać przedstawienie - nie idzie. Tzn. dzwonię Telefon -> Profesje -> Odwołaj występ, gość gada chwilę, rozłącza się, ale w terminarzu wciąż jest ten występ.

Czy ktoś się spotkał z tym?

Tak, mnie też się to zdarza i nie wiem za cholerę co z tym zrobić :/

Chloé
10.03.2012, 14:36
To pewnie bug, chyba wyszła już pierwsza łatka do Showtime, a jak nie to za niedługo powinna się pojawić.

Kalia
10.03.2012, 15:11
Naprawdę doszły nowe cechy?Ja nie mam żadnych nowych:O
Edit:To był błąd musiałam jeszcze raz instalować dodatek :(

Irbis
10.03.2012, 18:11
Są nowe cechy. Te, które Ja spostrzegłam, to "magnetyczna osobowość" (choć nie mam pewności czy nie było jej już wcześniej), "urodzony wykonawca" oraz moja ulubiona "primadonna".

Magnetyczna osobowość:
- Twój sim zrobi wszystko by dać się zauważyć i nigdy się nie waha, gdy ma dołączyć do rozmowy w grupie;
- Twój sim staje się przygnębiony gdy nie kontaktuje się z innymi i może otrzymać nastrójnik "Nikt mnie nie widzi";
- Twój sim uwielbia skupiać na sobie uwagę i może dostać nastrójnik "Tu chodzi tylko o mnie".
Urodzony wykonawca:
- Twój sim łatwiej uczy się śpiewania, sztuczek magicznych lub występów;
- Twój sim rzadko myli się na scenie;
- Twój sim przyciąga widownię i może wykonywać różne czynności "ze stylem".
Primadonna:
- Twój sim może częściej policzkować innych lub zrywać związki po kłótni;
- Twojemu simowi trudno zaimponować ... Szczególnie innym primadonnom;
- Simowie - primadonny uwielbiają komplementować samych siebie i rozmawiać o swoich licznych osiągnięciach.

I faktycznie, moja simka - primadonna jeśli tylko coś jej się uda, przechwala się tym na prawo i lewo.
Poza tym, w specjalnych interakcjach primadonna ma:
- oskarż o bycie primadonną;
- poproś o komplement;
- rozmawiaj o swoich osiągnięciach;
- skarż się na coś trywialnego.

anie_1981
10.03.2012, 19:10
Ciekawe te cechy, ale raczej nie będę z nich korzystała, wolę spokojnych, skromnych i stonowanych ludzi (czyt. nudnych ;) ).

Irbis
10.03.2012, 19:44
Ciekawe te cechy, ale raczej nie będę z nich korzystała, wolę spokojnych, skromnych i stonowanych ludzi (czyt. nudnych ;) ).

anie ja dokładnie tak samo. Moje simy są dobre, przyjacielskie i rodzinne :) Sporadycznie zdarzy mi się jakaś czarna owca w rodzinie, ale taką czarną owcą przestaję grać, gdy tylko dorośnie i usamodzielni się.

Tym razem postanowiłam zaszaleć i simka testująca nowy dodatek ma niemal same złe cechy: te trzy, o których piszę powyżej oraz "ambitna" i "arogantka". Po trupach do celu :D

joutsenet
10.03.2012, 19:56
Mam zaktualizowana grę do najnowszego patcha .Gdy chce się zalogować aby używać simportu dostaję wiadomość że nie mogę się zalogować bo muszę najpierw zaktualizować grę... Ktoś ma pomysł co zrobić ?

anie_1981
10.03.2012, 20:58
A masz dodatek Zostań Gwiazdą? Opcja SimPortu działa tylko razem z dodatkiem, oni często dają łatkom opcje, które mogą działać tylko razem z konkretnym dodatkiem. Gdy jeszcze nie miałam Pokoleń, ale miałam już tą łatkę od Pokoleń, to Simy chciały wieczoru kawalerskiego...

joutsenet
10.03.2012, 22:13
A masz dodatek Zostań Gwiazdą? Opcja SimPortu działa tylko razem z dodatkiem, oni często dają łatkom opcje, które mogą działać tylko razem z konkretnym dodatkiem. Gdy jeszcze nie miałam Pokoleń, ale miałam już tą łatkę od Pokoleń, to Simy chciały wieczoru kawalerskiego...

O to chodzi że mam ten dodatek i najnowszą aktualizację.Zarejestrowałam swoją kopie na ich stronie,mam odpalonego origina a to mi nadal nie chodzi.

Lady88
10.03.2012, 22:23
Parę zdjątek, głównie z występu w Lokalu Wielkich Występów. :)

http://desmond.imageshack.us/Himg72/scaled.php?server=72&filename=screenshot30qz.jpg&res=medium


Jak zrobić żeby tam występować?????? na tej scenie?

beata18ns
10.03.2012, 22:30
a ja mam wieczny problem z tym, ze chce sobie zainstalowac obiekty ze store, a nie moge bo mam rzekomo nie zaktualizowana gre ;], to nic ze te same obiekty sie instalowaly jeszcze nie dawno bez tych aktualizacji i bylo cacy, teraz nie i koniec..

Chloé
10.03.2012, 22:47
Aby wystąpić na wielkiej scenie trzeba mieć chyba 7 poziom kariery, wtedy właściciele lokali staną się dostępni (oznaczeni w pomarańczowych kółkach) i będzie można starać się o występ w identyczny sposób jak w pozostałych lokalach, czyli przez interakcję przesłuchania przed występem.

Chloé
10.03.2012, 22:50
Aby korzystać z SimPortu w rodzinie musi być co najmniej 2 Simów oraz trzeba mieć poziom kariery na co najmniej 2 poziomie.

joutsenet
10.03.2012, 23:30
wiem o tym..mój problem polega jednak na tym,że gdy chcę się zalogować do tych opcji wyskakuje mi informacja o konieczności aktualizacji gry, która jest już zaktualizowana do najnowszej wersji.

Irbis
11.03.2012, 06:33
W mojej grze pojawił się problem z obiektami z folderu mods. Są one w grze, ale nie da się ich normalnie używać. Na przykład gdy simka przygotowuje jedzenie, to tak jakby wpada ono do środka i nie można go użyć, ani usunąć. Normalnie powiedziałabym trudno i po prostu nie używała tych obiektów, ale teraz nie mogę pozbyć się tych szafek. Chciałam usunąć je kodem "testingcheatsenabled true", ale jak się okazało, kod nie działa. Czy ktoś ma podobny problem?

Mam też problem z "master controller", który psuje mi grę w taki sposób, że nie mogę grać w domach. Niby widać wnętrza, ale nie widać mebli, a po zbliżeniu kamery wyrzuca mnie poza parcelę. Mam odpowiednią wersję moda.

Lubie
11.03.2012, 08:44
Ibis, może znowu trzeba użyć TSR fix. Ja też podobnie miałem, ale zlew mi się 'chował'.

Aperlaxive
11.03.2012, 10:15
Wiem, że to pytanie było już zadawane, ale ja nadal nie uzyskałam odpowiedzi:

Jak zostać piosenkarką?

U mnie ani w gazecie, ani w komputerze nie ma tej profesji. Gdzie mam szukać?

Lubie
11.03.2012, 10:40
U mnie zwyczajnie jak wejdę na komputerze w profesje, to tam mam do wyboru wszystkie profesje.

Aperlaxive
11.03.2012, 10:45
W końcu znalazłam. Okazało się, że ta profesja (przynajmniej u mnie) jest dostępna tylko w poniedziałki.

Clever369
11.03.2012, 14:24
Wie ktoś czy da się, a jak tak to jak, żeby piosenkarz śpiewał inne piosenki niż te w grze, tj. na przykład z kompa wrzucam jakieś piosenki np. Katy Perry i żeby on mógł je śpiewać?

ney
11.03.2012, 14:39
ktoś wie jak nagrać album?

Vanitas
11.03.2012, 14:43
agnet8 - wydaje mi się, że się nie da. Po osiągnięciu któregoś poziomu wyświetla się komunikat, że można sprzedawać albumy. Wtedy trzeba kliknąć na jakiegoś sima i w opcjach piosenkarza będzie 'sprzedaj album'.

Ja mam inne pytanie: czy w tych największych salach (np. masa ludu) można dostać stałe występy?

Clever369
11.03.2012, 14:44
ktoś wie jak nagrać album?

Albumów się nie nagrywa, można je tylko sprzedawać. Żeby to zrobić trzeba podejść do kogoś, przywitać się, a następnie kliknąć Piosenkarz -> Sprzedaj album.

ney
11.03.2012, 14:49
Albumów się nie nagrywa, można je tylko sprzedawać. Żeby to zrobić trzeba podejść do kogoś, przywitać się, a następnie kliknąć Piosenkarz -> Sprzedaj album.

no ale ja cały czas klikam na simów daje piosenkarka i nic nullll:D

Clever369
11.03.2012, 14:59
A u mnie działa ;P (ale wczoraj nie działało :|)

Filleable
11.03.2012, 16:19
Może masz za niski poziom kariery?

Analisse
11.03.2012, 21:16
Czy żeby korzystać z simportu trzeba mieć zarejestrowaną gre?
Pytam bo chce kupić gre z kuzynką na pół, będzie na jednym kompie, ale tylko jedna z nas będzie mogła ją zarejestrować, i się zastanawiam czy jeśli właśnie jedna będzie miała zarejestrowaną to czy ta druga też będzie mogła z tego simportu korzystać.
Mogłybyśmy obie korzystać z loginu gdzie będzie zarejestrowana gra, ale będziemy chciały się odwiedzać. Ale czy to będzie możliwe?

Aperlaxive
11.03.2012, 21:32
Musicie mieć 2 konta. A z rejestracją gry nie jestem pewna, ale wg mnie to musi być zarejestrowana.

Juhas
12.03.2012, 19:50
Jak powiedziała Ashelly musicie mieć dwa konta, jednak gra nie musi być zarejestrowana w store. Moja koleżanka jej nie rejestrowała, nie miała jej w swoim profilu, ale mimo to normalnie mogła wysyłać do mnie simkę :)

Ilona
13.03.2012, 09:17
a ja mam pytania czy ten dodatek ma ikonkę i katalog w kolekcjach oraz gdzie znajdę lampę dżina,kopiłam ja w nagrodach i po prosu wyparowała,a w buydebug nie mogę jej znaleźć

Chloé
13.03.2012, 10:49
Lampę kupisz za punkty życiowe, można zakupić ją więcej niż raz. Co do kolekcji jeszcze nie wchodziłam, ale ikonka powinna być, potem to jeszcze sprawdzę.

W kolekcjach są też ikonki z Showtime do wyboru.

anie_1981
13.03.2012, 13:38
Mam takie trochę dziwne pytanie, ale czy udało się Wam pobrać tą konsolę DJ'a? Bo mi właśnie nie... Po zainstalowaniu SHowtime, dostałam info, że mogę sobie pobrać konsolę DJ'a. Ale po kliknięciu na linka pojawiła się strona problemów, ta z laską która wkłada niemowlę do zmywarki... Nigdzie nie ma takiej opcji, by poszukać tej konsoli np. w zestawach czy coś, no i oczywista, obiekt nie miał szansy pojawić się w historii zakupów.. :(

xometr
13.03.2012, 14:51
To samo było ze sławnym telefonem. Konsola jest normalnie w store a dokładniej zakładka święta i prezenty/prezenty za rejestrację gry.

Lady88
13.03.2012, 15:52
Anie wpisz w google Sims 3 nagroda za rejestracje i wchodzisz w pierwszy lepszy link, logujesz się i tam będziesz miała. Miałam ten sam problem co Ty!

anie_1981
13.03.2012, 16:58
Dzięki ludzie, już mam! :D Nie wpadłabym na to, że to będzie w tej zakładce w Store.

Ariall
14.03.2012, 12:03
Ile trwa wysyłanie Sima przez SimPort?

redmoon
14.03.2012, 13:47
To chyba zależy od szybkości połączenia internetowego, wysyłasz zaproszenie do znajomego, a jeśli twój znajomy nie odpowie w ciągu 1 dnia to się anuluje. Po koncercie dostaniesz raport z występu (kto cię wygwizdał, czy nie było wpadek).

Yuka770
14.03.2012, 13:55
A co zrobić żeby sąsiedzi w Starlight Shores mieli zwierzaki? Wiem, że można stworzyć w CAP'ie i dodać do rodziny, ale takie dodawanie za każdym razem jest męczące. Jest jakiś inny sposób?

Clever369
14.03.2012, 14:40
Nraas StoryProgression? :D Wtedy sąsiedzi częściej się łączą w pary, rodzą, lub np. dostają zwierzaki. Można też wyłączyć tam niektóre opcje. :)

Chloé
14.03.2012, 17:21
W każdym mieście jest opcja w gazecie "szukaj zwierzaków do adopcji", bezpańskie zwierzaki też przychodzą pod drzwi bez pomocy NRassa, tylko czasem trzeba poczekać kilka simowych dni aż się zwierzaki "załadują".

beata18ns
14.03.2012, 20:27
a ja mam pytanie odnośnie zmiany fryzury przy stroju scenicznym piosenkarki. Ktoś podawał mi sposób w innym wątku, że należy się przebrać w strój sceniczny, podejść do lustra i kliknąć zmień wygląd, odznaczyć fryzury, że do każdego rodzaju stroju inna fryzura i sobie zmienić fryzurę. Problem w tym, że jak przebiorę się w strój sceniczny, nie mam opcji zmień wygląd. Nie ważne czy ubieram się w strój sceniczny swój, czy ten który narzuca gra. Nie ma takiej opcji. Ma ktoś podobny problem ?

Ariall
15.03.2012, 14:27
Wysyłanie Simów w trasę trwa horendalnie długo. Domyśliłam się, że to z powodu "wielkości" pliku z Simem do przerzucenia. Czy da się jakoś zmniejszyć? Mój Sim waży w tej chwili ponad 20 MB i wysłanie go gdziekolwiek trwa prawie godzinę przy dość szybkim internecie. o_O"

anie_1981
15.03.2012, 14:54
Zabierz mu nieoficjalne dodatki, będzie ważył mniej.

Remus Lupin
15.03.2012, 14:56
Mam zaktualizowana grę do najnowszego patcha .Gdy chce się zalogować aby używać simportu dostaję wiadomość że nie mogę się zalogować bo muszę najpierw zaktualizować grę... Ktoś ma pomysł co zrobić ?

Mam tak samo co kolega tylko, że nie mam tego dodatku.

Filleable
15.03.2012, 15:35
Jak chcesz używać simportu, sporo nie masz ZG? :D

Ariall
15.03.2012, 15:42
Sęk w tym, że nie mam dodatków z neta. o_O"

anie_1981
15.03.2012, 15:45
No to nie wiem co tam może tyle ważyć...

Ariall
15.03.2012, 16:24
Też nie mam pojęcia. Pewnie wspomnienia, poziom kariery itd. Wieeelki minus dla EA za to... Nie przemyśleli chyba do końca tego wysyłania. :s

Lubie
15.03.2012, 16:44
Ariall, ale przecież to wszystko się nie wysyła... Jeżeli wyślesz sima do kogoś, to nic z nim nie możesz zrobić, nawet się z nim przywitać, on tylko przychodzi na koncert i to wszystko...
Więc wspomnienia na pewno nie.
Może razem z nim wysyła się układ sceniczny, rekwizyty itp. ?

Gio
15.03.2012, 17:50
Ja mam taki problem.
Koniecznie muszę się dostać do "Masy Ludu" albo "Spinacza" w celu nakręcenia tłumu ludzi. Tylko pytanie: jak się tam dostać? Nie mam czasu żeby przechodzić ścieżkę kariery piosenkarza i dać tam występ, bo to zbyt długie. Jeśli zaś chodzi o pójście na występ jako gość, to z tym też jest problem bo od 1,5 simowego tygodnia nie było tam żadnych występów! Macie jakieś pomysły jak się tam dostać? :)

Lubie
15.03.2012, 17:54
Gdy wpiszesz testingcheatsenabled true możesz dowolnie podwyższać karierę sima, tak jak jego pragnienia... ^^

Chloé
15.03.2012, 18:13
Albo wejść w obiekt jakimś miastowym Simem, jest co najmniej 2 mających maksymalny poziom karier - Yolanda Lemmon i gostek o nazwisku Cupp (jakoś tak). A wejść można zdaje się od 7 poziomu.

Gio
15.03.2012, 19:52
Lubie - niestety to nie działa. Simka miała najwyższy poziom kariery, lecz nadal nie mogła tam wejść. Podejrzewam, że jest coś takiego jak "ukryte" umiejętności, które nabywa się po dopiero danej liczbie występów ;)

Bindi - dzięki! Myślałem, że w mieście nie ma takich simów, a tu jednak są :)

Juhas
15.03.2012, 20:58
Po zdobyciu maksymalnego poziomu któreś kariery scenicznej na mapie odblokuje Ci się znacznik z popiersiem właścicieli tych lokali. Musisz trochę poćwiczyć sztuczki, śpiewanie (zależnie od zawodu) gdyż mimo maksa kariery możesz wypaść na castingu źle. Gdy właściciel się zgodzi na występ masz ustaloną godzinę do dania występu. Wtedy właśnie masz dostęp do tego nie króliczego środka parceli, oraz do sceny :)

Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem :)

Gingers: Czytaj ze zrozumieniem. Gio wyraźnie napisał, że nie chce przechodzić kariery piosenkarza i szuka alternatywnego sposobu.

beata18ns
15.03.2012, 21:09
mam najwyzszy poziom kariery, jeśli chodzi o piosenkarkę. Nadal nie mogę występować w tych lokalach o których mowa wyżej. Nie aktywna jest opcja przesłuchania. Może trzeba odbyć ileś tam np koncertów, żeby móc tam wystąpić ? ma ktoś jakiś pomysł jak tam wystąpić ?

Chloé
15.03.2012, 22:29
A ten poziom Sim zdobył normalnie, czy kodem? Sposób z kodem nie działa, więc może w tym tkwi problem? Lub masz jakieś nieaktualne mody?

Ariall
15.03.2012, 22:33
Wysyłane Simy zapisywane są w folderze "Exports" i za każdym wysłaniem Sim waży więcej. Na bank nie bierze ze sobą rekwizytów itd, bo to osoba "odbierająca" Sima tworzy mu scenę.

beata18ns
15.03.2012, 23:29
nie mam modów wogole, fakt troche czitowałam ;p moze mi sie jescze odblokują te miejscówki do śpiewnia ;D ?

bubu_aa
16.03.2012, 07:45
Też nie mogłam brać udziału w koncertach w zamkniętych miejscówkach. Ale wczoraj simka rozdawała autografy pod Masą Ludu i jak kliknęłam na budynek pojawiła się opcja " wezwij właściciela" Wyszedł przez drzwi i wtedy mogłam zgłosić się do przesłuchania i mam zaplanowany tam koncert ;) Więc może spróbuj w ten sposób, a nie z podglądu mapy.

beata18ns
16.03.2012, 07:49
ahaaa ! opcje wezwij właściciela mam od dawna. Zaraz sprawdzę. Rozwiązała mi się zagadka z brakiem opcji zmień wygląd przy stroju roboczym. Winne było lustro ! W życiu bym nie pomyślała, dlatego, że to komoda z lustrem z tegoż własnie dodatku ;]
Jeszcze pytanie do tych co już śpiewali np w Masie Ludu, ile płacą simą za występ ? Przyznam szczerze, że dużo zarabia się na koncertach według mnie.
Bubu_aa a w jaki sposób rozdawałaś autografy? tak z przypadku ktoś poprosił czy dodatkowa opcja?

Vanitas
16.03.2012, 07:59
beata18ns - mojej simce za występ w Masie Ludu płacą gdzieś tak od 16 do 18 tysięcy.

beata18ns
16.03.2012, 08:44
mojej właśnie zapłacili 22 ! woow :) a jak jest w tych pozostałych ze sztucznym tłumem ?

bubu_aa
16.03.2012, 09:35
beata18ns - moja simka zanim została piosenkarką, przeszła do końca karierę muzyczną i chyba wtedy pojawia się opcja " wstrzymaj sesję autografów" czy jakoś tak ;) Co tydzień może przez cztery godziny podpisywać i za to dostaje kasę :D
A co do koncertów, nigdy nie zwracałam uwagi ile płacą, ale teraz zwrócę na to uwagę.

anie_1981
16.03.2012, 11:33
Pfff.... Mojej Simce zapłacili 26 254 za występ akrobatyczny i dopisali ją do stałych występów.... ;) Można to zobaczyć nawet na końcu mojego filmiku z Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=jbHZUMft81M&feature=channel

beata18ns
16.03.2012, 14:30
ponad 26 to pięknie, a w jakim klubie ? To ile płacą chyba ulega zmianie, więc mam nadzieje, że dojde do 30 :D

anie_1981
16.03.2012, 19:41
Moim zdaniem to zależy od tego, gdzie się gra. Gdzieś w parku czy w klubie prywatnym, Yolanda dostaje 2-3 tysiaków, ale to ponad 26 tysiaków, to było na tej dużej hali koncertowej.

beata18ns
16.03.2012, 20:53
pewnie masz racje, ale może płacą też więcej jak się zwiększa doświadczenie ? czy może nikt tego nie zaobserwował, że jest tak jak gdybam ? Sama na razie występowałam w Masie Ludu, w tych pozostałych dużych, mówią, że mój występ ciągle był niewystarczająco dobry. Mimo iż mam maks kariery. Zobacze ile tam zarobię, pewnie więcej skoro mają większe wymagania.

Nadine
17.03.2012, 12:40
jesli chodzi o edycje ubran piosenarki, na przyklad, to wyswietlaja mi sie tam tylko niektore sciagniete z internetu, a reszta okropnych, z ea. czy jest jakis mod etc. zeby mozna bylo ubrac sima w jakiekolwiek ubranie? albo przynajmniej jakas strona/autor, gdzie ubrania sie wyswietlaja w edycji stroju kariery?

Troya
17.03.2012, 13:43
Jak występować na festynach? :D

anie_1981
17.03.2012, 14:49
Musisz pogadać z właścicielem parceli, jeśli mu\jej się spodobasz, to Cię zapowiada i występujesz.

Spectrum
17.03.2012, 23:15
Mam małe pytanko, a mianowicie nie działa mi od dzisiaj kod testingcheatsenabled true nie wiem czym jest to spowodowane, po restarcie gry, komputera, nic się nie zmieniło. Inne kody działają jak należy.

xometr
18.03.2012, 02:30
A jak według ciebie ma zadziałać skoro to własnie jest master kod który jak sama nazwa wskazuje aktywuje działanie cheatów?

Clever369
18.03.2012, 10:04
A mi gra nie wykrywa aktualizacji... Już chyba były trzy po ZG a mi cały czas pokazuje, że gra jest aktualna. Wie ktoś, jak można inaczej zainstalować aktualizacje nie przez program startu?

Spectrum
18.03.2012, 11:11
A jak według ciebie ma zadziałać skoro to własnie jest master kod który jak sama nazwa wskazuje aktywuje działanie cheatów?

Chodzi np. oto, że nie mogę przesuwać pasków potrzeb, lub edytować parcel publicznych poprzez wciśnięcie SHIFTA.

Hallgerd
18.03.2012, 13:56
Gram w Apaloosa i chciałabym sobie wybudować Lokal Wielkich Występów, bo te dostępne nie bardzo pasują do charakteru miasteczka. Czy ktoś już może próbował? Jakie elementy są konieczne? Rozumiem, że scena i ten element widowni sprawiający, że przychodzi wielki tłum, akcesoria typu oświetlenie i efekty sceniczne, czy coś jeszcze? Czy będzie to działać na świeżym powietrzu, bez budynku?

Pinezka
18.03.2012, 18:01
Jest już aktualizacja moda na wyłączenie automatycznych wspomnień?

Czyniąca_Hałas
18.03.2012, 18:41
Gdzie mogę znaleźć Dżina?

anie_1981
18.03.2012, 19:32
Pinezka, jest mod:

http://www.modthesims.info/download.php?t=446281

Milka, lampę dżina znajdziesz w nagrodach szczęścia życiowego. Mój Sim znalazł ją też po przerobieniu obręczy do wirowania i skorzystaniu z bramy przestrzennej czy coś takiego. Po powrocie miał lampę w plecaku.

zuzapets
19.03.2012, 10:46
Hej mam nietypowe pytanko już wyjaśniam sytuację:
Mam simkę i za pomocą kodu wprowadziłam do niej jej zauroczenie Garego(takiego właściciela parku) i moja simka zaszła z nim w ciążę i co zrobić by Gary się oświadczył mojej simce? wiem głupie pytanie ale pytam się bo nie ma tej interakcji zanim moja simka zaszła w ciążę to wykonywała z nim różne interakcje ale nie ma pomożecie pliska:)

beata18ns
19.03.2012, 11:49
Gary się jej nie oświadczy, Ty się musisz oświadczyć Garemu. Bądź przełączyć się na inna rodzinę w tym przypadku sterować Garym i się oświadczyć.

zuzapets
19.03.2012, 12:23
beata18ns moja simka niestety nie ma tej opcji bo ten Gary to nawet nie jest jej chłopakiem i mogłabyś mi podpowiedzieć co zrobić by moja simka była dziewczyną Garego?

ultraviolence
19.03.2012, 14:28
beata18ns moja simka niestety nie ma tej opcji bo ten Gary to nawet nie jest jej chłopakiem i mogłabyś mi podpowiedzieć co zrobić by moja simka była dziewczyną Garego?

Skoro nie jest jej chłopakiem, to w jaki sposób chcesz doprowadzić do oświadczyn? :D Nie ma tak dobrze. Trzeba robić wszystko po kolei. Wykonuj same romantyczne interakcje, aż w końcu powinna pojawić się opcja "Zaproponuj stały związek". Kiedy partner się zgodzi, możesz zacząć myśleć o oświadczynach.

Kamis
19.03.2012, 14:37
Czasami występuję też bug, że za nic nie da się oświadczyć... Sama go miałam, z tego co wiem, nic się nie da z tym zrobić.

Remus Lupin
19.03.2012, 14:43
Mam pytanie.

Czy można wysłać swojego sima do simportu nie mając dodatku?

ultraviolence
19.03.2012, 14:59
Czasami występuję też bug, że za nic nie da się oświadczyć... Sama go miałam, z tego co wiem, nic się nie da z tym zrobić.

Takie bugi tworzą się zwykle (nie mówię, że zawsze), jeśli posiadamy jakieś mody - szczególnie te, które są niekompatybilne z naszą wersją gry. W dwójce przyczyną zanikania niektórych opcji był właśnie InSIMenator - podejrzewam, że w trójce jest podobnie.

@down:
Ja też, chociaż kiedyś miałam problem ze spiknięciem nastoletniej Belli z Mortimerem (pisałam nawet kiedyś o tym na forum). Pewnie późniejsze cudowne łaty od EA załatwiły sprawę, bo na dzień dzisiejszy jest ok.

anie_1981
19.03.2012, 15:20
Ja mam mnóstwo modów, a jakoś nie zanikają mi interakcje... :P

Chloé
19.03.2012, 17:19
Czy można wysłać swojego sima do simportu nie mając dodatku?

Nie można, a ponadto nawet jeśli ktoś ma dodatek to nie wyśle jeśli nie ma w rodzinie przedstawiciela jednej z nowych profesji, bo można SimPortować tylko magika, akrobatę i piosenkarza, innych simów nie.

Remus Lupin
19.03.2012, 17:53
Ślicznie dziękuje no dobra muszę kupić.

Kamis
19.03.2012, 18:50
Takie bugi tworzą się zwykle (nie mówię, że zawsze), jeśli posiadamy jakieś mody - szczególnie te, które są niekompatybilne z naszą wersją gry. W dwójce przyczyną zanikania niektórych opcji był właśnie InSIMenator - podejrzewam, że w trójce jest podobnie.

@down:
Ja też, chociaż kiedyś miałam problem ze spiknięciem nastoletniej Belli z Mortimerem (pisałam nawet kiedyś o tym na forum). Pewnie późniejsze cudowne łaty od EA załatwiły sprawę, bo na dzień dzisiejszy jest ok.


No właśnie - nie zawsze. Nigdy nie miałam modów w the sims 3, ba w ts2... Kodów też nie używałam, wtedy jak miałam tego buga, chyba nawet nie miała dodatków typu fryzury etc. ;) Czasami same z siebie, tzn z gry tworzą się takie bugi, i pomaga tylko przeniesienie rodziny do nowej gry.

anie_1981
19.03.2012, 18:58
Bo to nie prawda, że mody zawsze są odpowiedzialne za błędy. Owszem, jeśli mają ze sobą konflikt lub mają nieodpowiednią wersję, to tak... ale jak się dobrze wie, co się ma w grze i aktualizuje mody na bieżąco, no nie ma z nimi żadnych problemów...

uv: czytanie ze zrozumieniem się kłania ;) Przecież właśnie pisałam o modach, które są niekompatybilne z wersją naszej gry a nie o takich, które są aktualizowane na bieżąco.

beata18ns
19.03.2012, 22:18
pozostaje jeszcze kwestia tego typu, jakie cechy charakteru maja simowie, jak jedno z nich ma np unika zobowiązań lub coś tego typu, może być ciężej się oświadczyć, ale najpierw trzeba być chłopakiem, potem jest opcja oświadczenia się, po uprzedniej kombinacji roznych opcji, typu pogawedka na zmiane z fliruj, pocaluj, zapytaj jak minął dzień, pocałuj, obściskuj, pogłaszcz po twarzy, jak nie ma dalej to wtedy pogawedka znowu, i potem ze trzy jakies z romantycznego i tak powinno się pojawić. jak nie to dodać tego Garego kodem do rodziny :P żyć na kocią łapę albo wtedy mu zmienić cechy na rodzinny i pewnie będzie już opcja :)

anie_1981
20.03.2012, 09:05
Moim zdaniem kluczowe jest "wyznanie zauroczenia". Jeśli moje Simy tego nie zrobią, to oświadczyny, stałe związki itp, nie są możliwe.

beata18ns
20.03.2012, 13:14
a u mnie sie da bez wyznania zauroczenia, zazwyczaj jak sie juz pocałują itp to potem znika opcja wyznaj zauroczenie. Moim zdaniem to kwestia głównie cech tych simów. Możliwe, że ten sim Gary ma wogóle żone ;], bo nikt nie wspominał o tym czy ma czy nie czy jest singlem. Pasowałoby się zorientować. Chyba, że jest wiadome że nie ma. To wtedy cechy mu sprawdzić. Jak nie no to przyłączyć do rodziny i koniec, wtedy się już powinny opcje pojawić bo z dwóch stron będziemy interakcje wprowadzać. Ewentualnie tak jak mówiłam, przełączyć się Garego i zobaczyć, zmienić mu cechy na rodzinny, popróbować.

Wampirencja
20.03.2012, 22:32
Hmm... Nie ma tematu "problemy z grą"?
Nie mogę NIC zrobić związanego z nowym dodatkiem. Są budynki, nowe obiekty, ale czy piosenkarz czy magik - jak klikam czynność np. telegram odświętny to... Od razu znika akcja. Próbowałam setki razy, inne czynności z simami działają, tylko nie "dodatkowe".
Usunęłam wszystkie mody i ubrania (miałam tylko z simstore, ale co tam). Nadal nic.

Reinstalacja wszystkich dodatków to zabawa na cały dzień, a już tak dużo czasu aby grac nie mam, ech... (plus to moim zdaniem overkill).

Tak, dodatki oryginalne. Wszystkie. Niestety. Raz ściągnęłam zanim kupiłam płytę (potem kupiłam płytę) i wersja ściągnięta nie miała bugów tych co płytowa...

beata18ns
20.03.2012, 22:50
hmm nie wiem jak Ci pomoc, może nowa rodzinka, inne miasto ? mi wczoraj zniknęły interakcje miedzy simka a simem, a miedzy simem a simka są. jak steruje simka i chce kliknąć na sima żeby np porozmawiać to jest nieaktywna strzałka.

Filleable
21.03.2012, 17:48
Jaką umiejętność się zdobywa na mechanicznym byku, że był ten pion umiejętności na zdjęciach Einarr?

Troya
21.03.2012, 18:48
Gdzie mogę znaleźć Dżina?
Dżina można znaleźć za 3000 jeśli się nie myle- Punktów życiowych

:)

Chloé
21.03.2012, 19:34
Umiejętność sportu, tak samo na metalowej obręczy jakby ktoś pytał ;p

Chloé
21.03.2012, 19:39
@up za 30000, za 3000 nic jeszcze nie kupisz ;P

Dziś moja Simka potarła lampę i pojawiła się zgrabna Pani Dżin zamiast brzuchatego Dżina.

Remus Lupin
22.03.2012, 15:00
Hejka.

proszę pomóżcie mi. Kupiłem nowy dodatek i podczas instalacji pojawiło się takie okienko o błędzie transferu pliku i po opcji ponów próbę instalator instaluje pliki, które już dawno zainstalował i doszło do kolejnego błędu z innym plikiem i tak w kółko.

Co robić inne dodatki dobrze się instalowały.

http://img37.imageshack.us/img37/2253/beztytuuqqwf.png

Chloé
22.03.2012, 18:27
Pamiętam miałam podobny błąd pod koniec instalacji lecz przy innym dodatku. Próbowałeś anulować instalację i zacząć od nowa?

Remus Lupin
22.03.2012, 18:35
Próbowałem i to samo.
Może to wina płyty bo w innych grach też to miałem.

Filleable
22.03.2012, 18:45
Skoro też z innymi płytami to może wina napędu? Bo chyba nikt nie ma takiego niefarta żeby trafić na tyle trefnych płyt.

Megan
22.03.2012, 20:22
Ja mam pytanie, jakie cechy dochodzą w dodatku? Przepraszam jeśli pytanie było, ale nie czytałam z innych stron.

sebi27
22.03.2012, 20:37
Magnetyczna osobowość:
- Twój sim zrobi wszystko by dać się zauważyć i nigdy się nie waha, gdy ma dołączyć do rozmowy w grupie;
- Twój sim staje się przygnębiony gdy nie kontaktuje się z innymi i może otrzymać nastrójnik "Nikt mnie nie widzi";
- Twój sim uwielbia skupiać na sobie uwagę i może dostać nastrójnik "Tu chodzi tylko o mnie".
Urodzony wykonawca:
- Twój sim łatwiej uczy się śpiewania, sztuczek magicznych lub występów;
- Twój sim rzadko myli się na scenie;
- Twój sim przyciąga widownię i może wykonywać różne czynności "ze stylem".
Primadonna:
- Twój sim może częściej policzkować innych lub zrywać związki po kłótni;
- Twojemu simowi trudno zaimponować ... Szczególnie innym primadonnom;
- Simowie - primadonny uwielbiają komplementować samych siebie i rozmawiać o swoich licznych osiągnięciach.

eyvee
23.03.2012, 09:08
mam pytanie odnosnie dodatku - czy wy takze macie problem ze zwiazkami z simami po tym dodatku? Moi simowie mieli juz chyba z 12 randek, ciagle romantyczne interakcje i nie bylo nic wiecej oprocz bara bara i postaraj sie o dziecko....a byli wspollokatorami O.o musialam ich nrassem zwiazac malzenstwem bo nie szlo....tez tak mieliscie? ja tak mam odkad mam nowy dodatek w zwierzakach bylo po 2 max 3 randkach lub w ogole :O

sebi27
23.03.2012, 09:14
ja mam pytanie takie : jak zapisać się na simowy festiwal ?

Chloé
23.03.2012, 11:46
ja mam pytanie takie : jak zapisać się na simowy festiwal ?

Należy podejść w parku do organizatora i wybrać opcję "zaproś na festiwal" i po chwili wchodzi na scenę i zapowiada występ Twojego Sima.

@eyvee to może spróbuj romantycznych interakcji bez zapraszania na randkę? Paradoksalnie trudniej o związek podczas randki niż normalnie, bez niej, przynajmniej u mnie.

Remus Lupin
23.03.2012, 15:01
Skoro też z innymi płytami to może wina napędu? Bo chyba nikt nie ma takiego niefarta żeby trafić na tyle trefnych płyt.

Płytę wysłałem do sprawdzenia na innym kompie.

A tak chciałem ten dodatek przetestować.

Pytanie z innej beczki.

Pobrałem sklep zoologiczny, ale nie widzę go w grze tam gdzie są parcele publiczne.

eyvee
23.03.2012, 15:20
@bindi - tez probowalam i podczas randki i poza randka dzien w dzien simowy i nic....nie wiem moze sie zacieli zobacze jak nastepni simowie beda mieli do czynienia ze zwiazkami :/

Filleable
23.03.2012, 17:30
@Remus, inne osoby też miały z tym problem i z tego co pamiętam trzeba było wejść w historię zakupów i tam pobrać.

Remus Lupin
24.03.2012, 11:45
Kolejne pytanie.

Czy można wstawić na stronę awatara swojego sima.

Bo mam do wyboru, a chcę umieścić tam swój.

Jak to zrobić.

anie_1981
24.03.2012, 14:09
Chodzi Ci o główną stronę Simsów? Musisz wysłać na GW Sima i wtedy będziesz mógł go wybrać na avka.

Remus Lupin
24.03.2012, 14:24
A jak to zrobić bo nie widzę tej opcji.

Giełda Wymiany i co dalej

anie_1981
24.03.2012, 22:04
Eksportujesz Sima w grze, do pliku (strzałka z trybikiem, nie folder), on Ci ląduje w Moich Dokumentach, w katalogu Exports. Odpalasz launchera i wysyłasz plik na swoją stronę. Potem idziesz do swojego profilu na giełdzie wymiany, przeglądasz swoje działa i szukasz tego Sima. Tam gdzieś będzie można wybrać "to jest mój avatar", czy tak jakoś. W menu avatarów chyba też już można będzie wybrać go z listy.

Rosemarie
25.03.2012, 17:45
Moje simsy kiedyś chodziły jak w niebie, a teraz kiedy tylko je włącze, wywala mnie na pulpit. Mój laptop spełnia wymagania, wcześniej przed zainstalowaniem Zostań Gwiazdą było wszystko okej. Folder "downloads" wywaliłam na pulpit, ale to nic nie dało. Ja już nie mam do nich siły...

Filleable
25.03.2012, 19:12
@Remus, też miałam z tym problem, niby był poradnik, ale po angielsku, więc nie hcicało mi się myśleć :P, dzięki Anie.
@Katerina, w piątek grałam sobie Zadkową, oglądam sobie jej domek i nagle mnie wywaliło :O, potem jeszcze dwa razy, zdarzyło mi się to po raz pierwszy i nie wiem o co chodzi, mój lapcik też spełnia wymagania, ma wszystko dużo razy lepsze niż jest potrzebne do simsów.

ultraviolence
25.03.2012, 20:54
@Katerina, Fileable:
Poczekajcie na kolejną łatkę. ZG jest stosunkowo nowym dodatkiem i pewnie jeszcze nie raz pojawią się jakieś większe i mniejsze błędy (łącznie z tymi wywalającymi do pulpitu). Po instalacji Zwierzaków miałam podobny problem ze stabilnością gry, ale wszystko wróciło do normy po wgraniu aktualizacji. Ja już się przyzwyczaiłam, że działające bez zarzutu simsy to kwestia czasu, bo prędzej czy później i tak się coś spartoli :)

Rosemarie
25.03.2012, 22:10
A to musi byc wina aktualizacji? Dzisiaj od dluzszego czasu odpalilam simsy, po czym zawiesily sie i musialam wylaczyc. Ma ktos jakis pomysl dlaczego tak jest?

Filleable
25.03.2012, 22:33
@Ultraviolence, uwaga, zagnę Cię, nie mam ZG :P. Ale czyli to pewnie wina aktualki, bo akurat wczoraj ją zainstalowałam.

aabee
27.03.2012, 13:14
a ja mam problem z furtkami.. Jak wprowadzilam sie do domu to normalnie mialam opcje zeby zablokowac wejscie zwierzakom po czym opcja zniknęła (gdy najezdzam myszką na furtkę jest nieaktywna), następnie za jakiś czas znów miałam ta opcje, odblokowałam wstęp bo musiałam wyprowadzić konia, a teraz znowu nic nie mogę z ta furtką zrobić. Próbowałam już przestawiać ją w inne miejsce, zmieniałam na inne rodzaje i nic.. konie biegają mi po całym podwórku i urządzają spacery na miasto..
wkurza mnie, że te simsy są tak niedopracowane ;/
może można to jakoś ominąć? jakiś kod albo cuś? ;)

anie_1981
27.03.2012, 16:04
Obejrzyj dokładnie płot, czy na pewno jest szczelnie zbudowany. Ja niechcący zostawiłam lukę za domem, więc ogrodzenie nie było szczelne. Głowiłam się z 15 minut nad tym, sprawdzałam, czy opcja działa na innych furtkach, a się okazało, że miałam ta lukę... ;)

aabee
27.03.2012, 17:01
Obejrzyj dokładnie płot, czy na pewno jest szczelnie zbudowany. Ja niechcący zostawiłam lukę za domem, więc ogrodzenie nie było szczelne. Głowiłam się z 15 minut nad tym, sprawdzałam, czy opcja działa na innych furtkach, a się okazało, że miałam ta lukę... ;)

faktycznie! za jakimś krzakiem miałam lukę i już jest ok! Wieeeelkie dzięki, nie wpadłabym chyba na to ;d

olusiak
30.03.2012, 05:56
Mam problem z dawaniem koncertów, wykonywaniem telegramów i śpiewaniem dla napiwków. Mam 6 poziom kariery piosenkarki i jak dotąd wszystko działało, a teraz jak klikam na scenę, żeby dekorację ustawić to simka wchodzi niby ustawia ale nic nie ma i schodzi ze sceny, tak samo jest z telegramami klikam, żeby pojechała akcja wskakuje na pasek, ale zaraz się kasuje i simka nigdzie nie jedzie ;/ czy ktoś może wie o co chodzi? czy to błąd gry czy może ma to związek z tym, że simka ma kryzys wieku średniego??

Chloé
30.03.2012, 12:31
Zazwyczaj na problemy z samokasowaniem się poleceń pomaga zmiana aktywnej rodziny a następnie powrót do swojej rodzinki. A czy to pomoże na błąd z koncertem to niewiem.

Ja mam inny problem z piosenkarzem, mianowicie na 9 poziomie kariery w trakcie występu Sim nagle się zresetował i pojawił się przy scenie, cała dekoracja również znikła, musiałam ponownie wszystko ustawiać, lecz permanentnie zniknęły z wyposażenia reflektory które Sim dostaje na chyba 5 etapie kariery (w buydebugu ich nie ma), zniknęły też wszystkie interakcje związane z występem prócz śpiewaj zwrotkę i śpiewaj refren oraz ruchy sceniczne powiązane z wyższymi poziomami. Miał ktoś tak?

Angie60
31.03.2012, 11:25
Jak wyglądają kariery ? To profesje czy zwykłe ?

Spectrum
31.03.2012, 11:30
Trzy nowe kariery są profesjami. Sim, podobnie jak w dodatku 'Kariera', dostaje zadania do wykonania.

Remus Lupin
31.03.2012, 16:11
Hejka.

Czy ktoś wie jak to naprawić.

http://img803.imageshack.us/img803/315/beztytuuxhw.png

xometr
31.03.2012, 20:34
Najlepiej zrobić tak jak napisali czy sprawdzic w dzienniku zdarzeń jaki wywala błąd i pomyslec nad jego rozwiązaniem. Dla ułomnych jest on w panelu sterowania w zakładce narzędzia administracyjne.

ultraviolence
31.03.2012, 21:12
@Remus_Lupin:
Spotkałam się z tym problemem (wersja gry 0.0.0.0), kiedy z roztargnienia zapomniałam wywalić folder Mods na czas wgrywania aktualizacji... Niestety w tym wypadku pomaga tylko przeinstalowanie całej gry.

olusiak
01.04.2012, 11:50
Niestety zmiana aktywnej rodziny nie pomogła. Problem jest tylko z akcjami dotyczącymi wykonywania kariery piosenkarki przez co nie mogę w ogóle awansować :/ czy ktoś wie o co może chodzić?

Remus Lupin
01.04.2012, 12:40
@Remus_Lupin:
Spotkałam się z tym problemem (wersja gry 0.0.0.0), kiedy z roztargnienia zapomniałam wywalić folder Mods na czas wgrywania aktualizacji... Niestety w tym wypadku pomaga tylko przeinstalowanie całej gry.

Dobrze pamiętam podczas akualizacji wywalić folder Mods.

Ale akualizacji gry czy Orgina?

ultraviolence
01.04.2012, 13:00
Dobrze pamiętam podczas akualizacji wywalić folder Mods.

Ale akualizacji gry czy Orgina?
Gry. Skoro to nie przez folder Mods, możliwe, że w Twoim przypadku przyczyna leży gdzie indziej, niemniej jednak na ten błąd nie ma innej rady - trzeba ponowne zainstalować grę, bo samo się nie naprawi.

Remus Lupin
01.04.2012, 13:28
Mam małe problemy z napędem i to może być od tego, ze zainstalowałem na pendrive'a i przerzuciłem tam gdzie jest podstawa.

Gra już dawno jest aktualizowana tylko nie zainstalowana jeszcze spróbuję

xometr
02.04.2012, 12:51
A co na to dzienni zdarzeń? Równie dobrze przez te kombinowania możesz mieć błędne wpisy w rejestrze i wtedy równiez gra się nie odpali. Prawdopodobnie czeka cię reinstalka ale zanim ją wykonasz wyczyść również rejestr z błędnych wpisów bo cos mi mówi że to główna przyczyna tego syfu a jesli nie to czysty rejestr zawsze się przyda.

olusiak
02.04.2012, 15:56
Zmieniłam prace mojej simce i okazuje się, że nie tylko w przypadku kariery piosenkarki nie chce wykonywać akcji, przy innej pracy też akcje się kasują:/ nawet do pracy nie jeździ bo wyskakuje akcja ale po chwili się kasuje. U innych simów w tej rodzinie nic takiego się nie dzieje. O co w tym chodzi?

anie_1981
02.04.2012, 18:54
Mam taki mały problem techniczny i chciałabym się dowiedzieć, czy jestem odosobniona w tym względzie. Od jakiegoś czasu nie grałam Simkami nastolatkami, a dzisiaj jedna z moich Simek dzieciaków, stała się nastolatką. No i mam taki problem, że gdy ona idzie pod prysznic, to znika jej ciało, jest po prostu pusta przestrzeń, pomiędzy jej głową, a stopami... Niby nic wielkiego, jest po prostu mniej materialna :P , ale jednak to jest denerwujące, też tak macie? Ona nie jest w ciąży, testowałam grę bez modów na świeżym zapisie z Sunset Valley, więc to nie jest wina modów... Prędzej źle zainstalowałam Simsy, łatki do Simsów, lub jedno i drugie.

Oto screen, tak dla ciekawskich :P
http://i.imgur.com/zfrdx.jpg?1

Ilona
02.04.2012, 20:05
tak się dzieje,gdy masz mod na ciąże nastolatek i nie masz odpowiednich ciuchów,skasuj pliki cashe

anie_1981
02.04.2012, 22:10
Problem już naprawiłam... Kiedyś na którymś forum Simowym, może nawet na tym, nie mam pojęcia, znalazłam link do paczki ubrań dla ciężarnych nastolatek. To były takie ubrania, których normalnie nie dało się wybrać w CAS, gra miała je dać nastolatkom w momencie, gdy są w ciąży i nastolatce zaczyna rosnąć brzuch. Nigdy potem żadna nastolatka nie zaszła w ciążę (nawet nie wiem, jak te ubrania miały wyglądać), bo nie widziałam takiej potrzeby, ale odzież została. Coś się po prostu grze pomieszało i wszystkie nastolatki zaczęły tak wyglądać nago, a żadna nie jest w ciąży. Pozbyłam się tamtej odzieży, a następnie zmieniłam nastolatki w dzieci i znowu w nastolatki, i się naprawiło. Zostawiłam tylko takie ubrania ciążowe dla nastolatek, które zawsze można wybrać, ze sprawdzonego źródła.

Hefalump
03.04.2012, 07:41
Ja mam pytanie.
Niedługo dostane Sims Zostań Gwiazda (Ale długi tytuł)
I z tego co wiem to mody package mi sie rozwalą. Jak odinstalować mody wgrane "Małpką"

anie_1981
04.04.2012, 12:09
Nie mam pojęcia jak, bo ogólnie małpka nie jest za bardzo polecana. Proponuję pójść do Moich Dokumentów, do katalogu The Sims 3 i zabrać stamtąd katalog Mods (o ile małpka instaluje mody nowym sposobem, dostępnym od łaty 1.12)... Niekoniecznie skasować, po prostu zabrać i spróbować oddać po instalacji dodatku. Rzeczy typu meble, odzież, fryzura, powinny działać normalnie, tylko typowe mody (np. dodatkowe suwaki), wymagają pobrania nowszej wersji, pasującej do nowej wersji Twojej gry. Co do samych nieoficjalnych dodatków, to jeśli dotąd nie naprawiłeś(łaś) ich RigFix'em, to musisz to zrobić teraz, bo po instalacji Zostań Gwiazdą będziesz już miał(ła) wersję gry powyżej tej od Zwierzaków. Poczytaj ten temat:

http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61965&page=5

suomii
05.04.2012, 20:35
Wie ktoś, skąd ściągnąć MasterControllera [obie części] i StoryProgression do Zostań Gwiazdą? Gubię się w tych modach...

anie_1981
05.04.2012, 22:14
Ja wiem...

http://nraas.wikispaces.com/MasterController

sanula
06.04.2012, 14:30
Czy da się swój wybudowany lokal kupić i występować w nim? Mam Karierę, ale ani w samozatrudnieniu nie ma, ani w nieruchomościach do kupna, ani po kliknięciu w ratusz.

Prosiłabym o instrukcję.

Chloé
06.04.2012, 22:23
A klikając bezpośrednio na klub (będąc w nim) nie ma opcji nabądź lokal czy coś w ten deseń? Oczywiście Sim musi mieć odpowiednią ilość środków.

suomii
08.04.2012, 12:18
Mam pytanie.... Czy wy też mieliście taki problem z aktualizacją? Bo nie moge zaktualizować, w sensie wyświetla mi się że jest dostępna ale kiedy chce żeby zaktualizowała to sie nic nie dzieje i jak włączam launchera, to znowu mi wyskakuje dostępna aktualizacja. Przez to nie mogę pobawić się simportem :/

anie_1981
09.04.2012, 14:00
U mnie się wszystko dobrze zaktualizowało...

Mam takie pytanie, czy jest już nowsza wersja "Stwórz Świat", pod "Zostań Gwiazdą"? Nie wiem czy brać się za ten świat, czy nie, ale jak mam ściągać, instalować, a potem by się miało okazać, że nie działa, to podziękuję... Zapytałabym w temacie o tym narzędziu, ale nie mogę znaleźć takiego tematu, a szukarka działa okropnie. Jakoś niczego nie mogę nią znaleźć.

SimsManiak00
09.04.2012, 14:47
Witam, jestem tu nowy i to mój pierwszy post :)
@anie_1981
Szukałem w googlach - nie ma Stwórz Świat pod Zostań Gwiazdą, więc chyba możesz używać tego starego :)

suomii
09.04.2012, 15:09
Witaj SimsManiak :)

Anie, chyba nie ma, bo ostatnio szukałam i nigdzie nie mogłam znaleźć.

Spectrum
09.04.2012, 15:59
Ja mam stwórz świat pod ZW, kiedy po instalacji dodatku, chciałem uruchomić kreator światów wyskoczyła mi informacja, że muszę pobrać nową wersję. Pobrałem i teraz działa wszystko jak należy.

SimsManiak00
10.04.2012, 09:09
Witam, mam pytanie, może głupię, ale je zadam ;)
O co chodzi z tym SimPort'em? Wiem że trzeba się zarejestrować i można wysyłać swoje simy do kogoś innego, ale muszę sie dowiedzieć tego. Nie mam jeszcze gry, więc wiadomo :) Pozdro

suomii
10.04.2012, 09:28
SimsManiak - SimPort polega na wysyłaniu swoich simów do innych uzytkowników lub przyjmowaniu ich. Na przykład wysyłasz akrobatę i decydujesz czy do parku, do klubu czy sali występów (albo jakoś tak) i Twój sim znika na 12 godzin, nie masz nad nim kontroli, tylko po prostu pojawia się u drugiego użytkownika i daje występ. Potem wraca i dostaje odznakę. Nie korzystałam jeszcze z tego, ale próbowałam opracować wszystko i zobaczyć jak to się odbywa.

Remus Lupin
10.04.2012, 11:21
Gry. Skoro to nie przez folder Mods, możliwe, że w Twoim przypadku przyczyna leży gdzie indziej, niemniej jednak na ten błąd nie ma innej rady - trzeba ponowne zainstalować grę, bo samo się nie naprawi.

Problem rozwiązany przyczyną okazał się słaby napęd i złe przemieszczenie dodatku.

W końcu mogę spokojnie grać.

Gdzie znajdę konsolę do DJ bo nie zdążyłem jeszcze sprawdzić.

Chodzi o konsolę nie do ściągnięcia.

Co to jest Festiwal Simowy?

Rosemarie
10.04.2012, 12:54
Konsola jest w zainteresowaniach i umiejętnościach. :)

neville
10.04.2012, 13:24
Festiwal Simowy to takie "widowisko" które odbywa się na scenach, i może wziąć udział każdy sim (piosenkarz, magik, akrobata) a "najlepsza" osoba wygrywa jakąś statuetkę albo pieniądze, nie pamiętam :P

Remus Lupin
10.04.2012, 14:38
A to jest jakby w okazjach, czy tylko trzeba być piosenkarzem, magikiem lub akrobatą.

Rosemarie
10.04.2012, 14:40
Wyskakuje komunikat, że w X miejscu odbywa się Festiwal Simowy. :) Możesz go tylko oglądać albo też brać w nim udział.

Remus Lupin
10.04.2012, 17:54
Nie wiem czy to pytanie było, ale czy jest jakiś sposób by usunąć niechciane umiejętności?

Chloé
10.04.2012, 20:25
Można chyba Nrassem Master Controler, ale nie wiem jak bo nie używam ;p

Karel13
12.04.2012, 16:34
Chciałem zapytać czy w tym dodatku rzeczywiście jest piosenka 'Marry the Night' Lady Gagi w języku simlish?

Rosemarie
13.04.2012, 18:46
Nie mogę wysyłać simów przez simport... Jak ktoś wysyła do mnie to wszystko jest okej, ale kiedy ja wysyłam to trwa rezerwowanie trasy, po jakimś czasie wyskakuje błąd "nie można było zarezerwować trasy". Robiłam reinstalację, ale problem się powtarza. Zaznaczę, że w środę wysyłałam sima przez simport bez problemu. :/

Remus Lupin
14.04.2012, 14:33
Gdzie znajdę nasiona Banana?

Hefalump
15.04.2012, 11:13
Nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest banan w sklepie spożywczym. Potem na niego klikasz i zasadź (musisz mieć jakiśtam poziom umiejętności kulinarnych)
Ciekawe jak sadzą te banany skoro banan nie ma nasion

Remus Lupin
15.04.2012, 11:45
Czy trzeba mieć określony poziom kariery,żeby wysłać sima przez simport?

Björk
15.04.2012, 11:54
Czy trzeba mieć określony poziom kariery,żeby wysłać sima przez simport?

Co najmniej drugi.

Remus Lupin
15.04.2012, 13:35
Jak przygotować scenę bo moja simka ma niedługo występ w parku i nie ma opcji przygotuj scenę czy coś w tym stylu.

Rosemarie
15.04.2012, 13:37
Ta opcja pojawia się chyba godzinę przed występem, o ile dobrze pamiętam.

Björk
15.04.2012, 14:23
Jak przygotować scenę bo moja simka ma niedługo występ w parku i nie ma opcji przygotuj scenę czy coś w tym stylu.

Gdy dojedziesz na miejsce dostępu i klikniesz na scenę, to POWINNA być opcja "Przygotuj scenę" i nawet na 2 godziny przed występem u mnie jest :)

Filleable
15.04.2012, 15:53
Hefalump, kulinarnych? A nie ogrodnictwa?

Remus Lupin
15.04.2012, 17:43
Dobra już wiem.

Dzięki

Hefalump
16.04.2012, 07:27
Hefalump, kulinarnych? A nie ogrodnictwa?

Oj tam oj tam. Każdy się myli

Remus Lupin
16.04.2012, 11:29
Kupiłem lampę dzina za punkty życiowe i jest życzenie coś o więcej życzeń, ale po kliknięciu na to nic się stało.

Co daje to życzenie?

Hefalump
16.04.2012, 19:19
Jak masz 2 lub 1 życzenie pozostałe to one się odnawiają ( musisz mieć wysokie związki z Dżinem)

Remus Lupin
20.04.2012, 17:54
Kolejne pytanie.

Kto korzysta z simoportu?

Remus88

Niech ktoś mnie zaprosi bo chcę tą opcje przetestować, a nie mam znajomych, mimo jednej prób, ale nie udało się.

Mam problem, z zapisaniem gry.

Okienko

"Wystąpił niespodziewany błąd podczas zapisu kod błędu 12"

To chyba był ten problem

Próbowałem zapisz jako

Zapisz.

I nic.

Jedynie co zrobiłem to dodałem nową scenę w parku.

Jakaś rada?

zuzapets
20.04.2012, 19:54
Ja mam pytanko?
Gdzie mogę znaleźdź Dżina?

Lubie
20.04.2012, 19:58
zuza, lampa Dżina jest do kupienia za punkty szczęścia.

anie_1981
20.04.2012, 20:10
Można ją też zdobyć ulepszając wirującą obręcz, tak by powstała brama podprzestrzeni. Odwiedzając tą "Podprzestrzeń" (czy tak jakoś), często dostaje się tą lampę, jest później w wyposażeniu Sima.

suomii
22.04.2012, 10:56
Mam taki mały problem z magikiem. Otóż otrzymał to pudło niebezpieczeństw i za każdym razem, kiedy wykonuje sztuczkę pogrzebania żywcem, ona się nie udaje. Raz nawet umarł, ale na szczęście nie zapisałam. Sim nie ma cechy 'niezdarny'. Czy to jakiś błąd?

anie_1981
22.04.2012, 13:45
Po prostu musi dużo ćwiczyć. Moja akrobatka na początku paliła się na tym ognistym kółku, ale teraz jej ślicznie wychodzi.

suomii
22.04.2012, 15:17
No właśnie dużo ćwiczy. Moja akrobatka ma 10 poziom i ciągle się pali od tych kółek :) . Może spróbuję jeszcze poćwiczyć, o ile sim znowu mi nie umrze.

Lexa
26.04.2012, 19:27
Czy w tym dodatku są punkty osobistości? (Wnioskuję po tym, że są takie kariery jak piosenkarz itp.)

Remus Lupin
27.04.2012, 14:54
Punkty Osobowości zyskuje się już od PZ wystarczy zaprzyjaźnić się z jakąś gwiazdę.

Ale możesz też dostać punkty za występ.

Rosemarie
27.04.2012, 17:07
Punkty Osobowości zyskuje się już od PZ wystarczy zaprzyjaźnić się z jakąś gwiazdę.

Ale możesz też dostać punkty za występ.

Nie tylko za występ, ale też poszczególne okazje. :)

Chantelle
29.04.2012, 20:57
Moja simka marzy o nagraniu płyty. Jak to zrobić?

ultraviolence
30.04.2012, 09:21
Moja simka marzy o nagraniu płyty. Jak to zrobić?

O ile się nie mylę (dawno nie grałam), to wystarczy kliknąć na jakiegoś sima i wybrać: Piosenkarz -> sprzedaj album (czy coś w tym rodzaju).

W każdym razie - nagrywanie płyt to ściema. To po prostu jedna z dodatkowych interakcji, jaka wyszła w ZG, nic więcej.

Ejak
03.05.2012, 20:46
Takie, pytanie, bo nie mam dodatku i jeszcze przez jakiś czas nie będę miał, więc pytam jaka ocena Zostań Gwiazdą ?

Fatumka
04.05.2012, 10:35
Przepraszam, jeżeli to pytanie już padło, ale nie udało mi się prześledzić całego wątku...
Czy gra przez internet z innymi graczami jest konieczna czy jest opcją do wyboru?
Noszę się z zamiarem kupna dodatku, ale jeśli musiałabym grać przez internet i być uzależniona od innych graczy to odpada...

Anulaa89
04.05.2012, 13:15
@Fatumka Jest opcją do wyboru. Kto chce ten korzysta, kto nie chce to nie korzysta :D. Przecież to byłoby bez senu jakby było tak jak mówisz xD... Skąd ten pomysł?

Fatumka
04.05.2012, 16:26
Anulaa89 -> pomysł wziął się z niedostatecznych informacji jakie uzyskałam czytając dyskusje przedpremierowe. Potem na dosyć długi czas byłam odcięta od internetu i nie mogłam tego dokładniej sprawdzić. Dlatego zapytałam tu. Dzięki za odpowiedź :)

Anulaa89
04.05.2012, 19:11
No cóż wiem jak to jest być odciętym od neta :/ nie zazdroszczę :P. Ja nic nie mówię, że zapytałaś - kto pyta nie błądzi a z resztą od tego jest wątek hehe :D. Życzę by się więcej nie przytrafiło odcięcie od neta ;).

neville
06.05.2012, 19:30
czy dżina można kupić/zdobyć inaczej niż poprzez punkty SŻ?

Anulaa89
06.05.2012, 19:46
Niestety raczej nie, chyba że jakaś modyfikacja go odblokowuje. Trzeba by było poszukać.

neville
06.05.2012, 20:49
Dzięki, czegoś poszukam ;)

sebi27
13.05.2012, 08:22
wcześniej było dobrze a teraz jak mam lampę dżina i chce go wywołać to sim stoi ciągle bez ruchu co mam zrobić żeby to naprawić ?

Searle
14.05.2012, 09:08
czy dżina można kupić/zdobyć inaczej niż poprzez punkty SŻ?

Anie pisała, że:
Można ją też zdobyć ulepszając wirującą obręcz, tak by powstała brama podprzestrzeni. Odwiedzając tą "Podprzestrzeń" (czy tak jakoś), często dostaje się tą lampę, jest później w wyposażeniu Sima.

anie_1981
14.05.2012, 10:40
Dawno z tej obręczy nie korzystałam, a jest cudowna... :P Brakuje mi jednak jednego z ruchów w obręczy, który był w jej wersji z dwójki. Sim zwijał się w embrion i wirował wolniej niż obręcze, co wyglądało niesamowicie...

Ja mam trochę niejasności, jeśli chodzi o karierę wokalną. Widziałam na screenach i filmikach z neta, że Sim z tą karierą miał przenośne karaoke... No i mam kilka pytań:

1. Czy Sim to dostaje od razu jak zaczyna karierę muzyczną?
2. Czy na tym karaoke są inne melodie niż na zwykły, domowym?
3. Czy da się też śpiewać na tym karaoke w domu, prywatnie, poza zleceniami?
4. No i wreszcie, da się je zdobyć inaczej niż pracując w karierze wokalnej? Zakładam, że nie, bo nie widziałam niczego takiego w BuyDebugu, ale mogłam przeoczyć, zdarza mi się.

Björk
14.05.2012, 11:16
Anie - przypuszczam, że chodzi o takie reflektorki, ale to nie jest typowe karaoke. Sim dostaje to od pewnego poziomu (chyba 6 lub 7). Można ustawić to gdziekolwiek (prawie) i śpiewać piosenki, które sim wykonuje zazwyczaj na scenie.

anie_1981
14.05.2012, 11:24
Planuję którymś z Simów rozpocząć karierę wokalną, jednak jakoś się tak nie mogę zebrać... Do Simów z SW i BP mi to jakoś nie pasuje, do tej mojej farmerskiej rodziny z AP, też raczej nie, zostaje tylko rodzina z SS. A tam mam ta całą akrobatkę... Może jej córce każę śpiewać... Jednak dwie sławy pod jednym dachem to chyba byłoby za trudno.

kleopatran
03.06.2012, 14:42
No to tak: Moja simka ma męża, ale niedawno zdradziła go z dżinem. Zaproponowała mu stały związek, potem małżeństwo i ślub. W drzewie genealogicznym simka miała tylko jednego męża - dżina, ale zarówno sim jak i dżin byli w relacjach oznaczeni jako mąż. Czy wy też tak macie?

Lexa
17.06.2012, 12:24
Czy w tym dodatku dochodzą jakieś nowe miasta?

Valerie
17.06.2012, 13:13
Tak. Starlight Shores

Aperlaxive
17.06.2012, 13:17
Lexa, tak dochodzi jedno. To Starlight Shores. Wygląda ono tak:

http://img831.imageshack.us/img831/5462/300pxstarlightshoresvie.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/831/300pxstarlightshoresvie.jpg/)

JBronkar
24.06.2012, 20:26
W jakim klubie nocnym jest najwięcej ludzi?

Björk
25.06.2012, 05:24
W jakim klubie nocnym jest najwięcej ludzi?

Nie jestem pewna, czy to nie jest uzależnone od "miecia" Po Zmroku, ale gdy moi simowie czytają gazetę, to wyskakują komunikaty, że w danym dniu w takim i takim klubie będzie gorąco. Czyli według mnie to się zmienia.

ultraviolence
25.06.2012, 07:01
W jakim klubie nocnym jest najwięcej ludzi?

Polecam "Kujona". Domyślnie nie ma tam żadnej bramki, więc jest łatwo dostępny dla zwykłego simowego obywatela. Ponadto, tak, jak wspomniała Bjork, pomaga również czytanie gazety. Z niej dowiesz się, które miejscówki w danym dniu są najbardziej oblegane.

Adamsims
25.06.2012, 15:26
Zastanawiam się nad tym dodatkiem, ale nic nie słyszałem o tym czy wprowadza on coś do życia zwykłyych, nie gwiazdorskich simów. Lubie robić gwiazdy, ale często też gram zwykłymi Simsami. Za dodatkiem jest to ze mam PZ i do siebie pasują.

Chloé
25.06.2012, 22:57
Faktycznie dla zwykłego sima nie ma za wiele nowości. Dochodzi całkiem sporo obiektów rozrywkowych do codziennego użytku, simy mogą chodzić na występy. Najlepszy jest dżin, po uwolnieniu wchodzi w rodzinę i ułatwia codzienne życie (sprząta i gotuje za jednym klaśnięciem). Poza tym dali niezłe ubrania i fryzury.

anie_1981
26.06.2012, 14:46
Ten Dżin staje się członkiem rodziny, czyli jest normalnie sterowalny? Ja jeszcze się Dżinem nie bawiłam, bo mnie takie stwory nie kręcą, ale akurat to mnie zaciekawiło...

Chloé
26.06.2012, 15:33
Tak, jest normalnie sterowalny, ma nieco inny pasek potrzeb. Co więcej może się rozmnażać a jego potomstwo w 50% dziedziczy niezwykłe zdolności.

BlackBerry
04.07.2012, 16:25
Hej, mam pewien problem. Kiedy idę do tej maszyny gdzie można robić sobie zdjęcia (głupie i te zwykłe) po zrobieniu zdjęć wyskakuje mi komunikat, że zdjęcia mogę zobaczyć w wyposażeniu Sima, lecz kiedy zrobię sobie te zdjęcia to nie ma ich w wyposażeniu sima ;/. Czy ktoś tak miał ?

Fatumka
18.09.2012, 20:50
Przepraszam, jeśli powielę pytanie, ale nie zdążyłam jeszcze przeczytać całego tematu...
Czy jeśli zainstaluję Zostań Gwiazdą nie mając zainstalowanego Po Zmroku, to wszystko będzie działać?
Np te parcele do występów? Boję się, że one działają jak nocne kluby i PZ jest jednak konieczne...

Chloé
18.09.2012, 21:04
Nie trzeba mieć PZ by by wszystko działało bo to zupełnie inny typ parcel, choć kluby też są otwarte w wybranych godzinach.

Fatumka
25.09.2012, 13:06
Gram simką piosenkarką. Już na początku kariery pojawiła się możliwość wystąpienia w Parku Występów(czy jakoś tak) - super, bardzo się ucieszyłam. Jednak poczytałam lekcje na temat piosenkarzy i wiem, że w miarę rozwoju kariery i umiejętności powinny się pojawiać ikony właścicieli innych lokali. Simka ma już 6ty poziom kariery, a mimo to może występować tylko tam. Raz pojawiła się okazja wystąpienia w restauracji (i oczywiście z niej skorzystałam), ale nie pojawiła się już nigdy więcej...
Co jakiś czas gra daje mi okazję, żebym wysłała sima do kogoś przez sim port na występ, ale odrzucam je, bo zwyczajnie nie mam komu tego sima wysłać. Czy to może powodować ten problem? Jeżeli nie wyślę simki przez simport to nie będę mogła występować w większych lokalach?

Björk
25.09.2012, 13:14
Może to nie będzie rozwiązanie w Twoim wypadku, ale właściciele różnych lokali pojawiają się w różnych porach dnia na mapie...

Fatumka
25.09.2012, 13:29
Czytałam gdzieś jeszcze, że jest interakcja "wezwij właściciela"... Gdzie mam kliknąć? Na sima? Na lokal? Nigdzie jej nie widziałam...
I czy jest gdzieś spis, które lokale w MF są jakie? W sensie - lokale występów prywatnych, wielkich itp?
Może cały czas chodzę nie do tych miejsc, co trzeba, ale nigdzie nie widziałam wyraźnych oznaczeń...

Laselight
25.09.2012, 13:56
W Mf nie ma takich klubów.
W edycji miasta możesz je postawić , ale jeśli chcesz festiwale musisz tez do Mf dodać piosenkarzy/akrobatów/magików.

Fatumka
25.09.2012, 14:00
Aaa... Więc o to chodzi! Instalowałam dwa dodatki(Zostań Gwiazdą i Nie z tego świata) naraz, jeden po drugim, więc myślałam, że w MF się pojawią takie miejsca same... Tak, jak było to w przypadku wysypisk śmieci i salonów stylistów z Kariery... Znaczy w każdym mieście z późniejszego dodatku gdzieś one się same dodawały automatycznie...
No i Park Występów pojawił się w MF sam... No ale okej, pokombinuję, może pododaję takie lokale w edycji miasta i to wystarczy, dzięki :D

Fatumka
06.11.2012, 11:42
Nie chciałam pisać jednego postu pod drugim, ale nie jestem pewna, czy gdybym zedytowała mój poprzedni post ktokolwiek by to w ogóle zauważył... ;) więc bardzo przepraszam.

W każdym razie mam problem ze stałymi występami. Mianowicie: mam już zarezerwowane występy w kilku lokalach od pon do pt. Ale kiedy jadę na miejsce ze stałym występem nie mogę kliknąć na scenę. Niczego nie mogę zrobić. Nie mam też żadnej informacji później, że przegapiłam występ... To chyba nie tak powinno być, co?

miłośniczka zwierząt
06.11.2012, 12:55
Ja za to miałam piosenkarkę która nie mogła mieć stałych występów jej mąż Magik mógł a ona nie. Czy to normalne ?