PDA

Zobacz pełną wersję : Domowy Ogródek


Tulipan1205
13.02.2012, 19:54
Z góry mówię, że ten poradnik jest banalny, stworzony głównie z myślą o początkujących graczach. Być może zainteresuje również bardziej doświadczonych, którzy nie mają pomysłów :). Niestety, nie mogłam dodać zdjęć.

Masz za mało miejsca na ogród? Możesz zrobić go w domu! To prostsze niż się wydaje...

1. Zacznijmy od postawienia dwóch ścian - jednej bocznej i jednej tylnej. Już teraz możesz zadecydować o ich kolorze :) (UWAGA! Jeśli chcesz mieć również garaż to wybuduj najpierw owy podjazd. Potem może zabraknąć miejsca).

2. Gotowe? Czas na urządzenie kwietnika. Wybierz kilka kwiatów i krzaczków. Łączna ich ilość jest dowolna, byle, żeby była parzysta.

3. Ustawcie roślinki w równych rządkach, każdy 'szereg' obok siebie (np. mam sześć roślin, więc ustawiam je w dwóch rzędach po trzy kwiatuszki w jednym).

4. Czas na podłoże. Wchodzimy w odpowiedni katalog (podłoże) i wybieramy ściółkę, którą chcemy mieć pod roślinkami. Klikamy na najmniejszy zasięg. Najładniej prezentuje się ziemia ogrodowa lub kora parkowa. Teraz 'kolorujemy' ziemię pod kwiatnikm. Gotowe.

5. Wybieramy ogrodzenie. W tym celu szukamy niskiego murku lub płotka. Mi najbardziej podobają się płotki z drewnianych kołków. Nie martw się, jęsli trochę podłoża będzie poza ogrodzeniem. Potem przykryjesz to płytkami.

6. Koniec! Teraz można dobudować pozostałe ściany i urządzić domek :)

WSKAZÓWKA: Jak dbać o roślinki? Ważne jest zostawienie wolnego miejsca pomiędzy grządką, a np. fotelem. Wówczas Sim będzie swobodnie przechodził dookoła podlewając i obcinając ozdóbkę. Jeśli mimo to człeczek nie może dbać o rośliny (za mały dom, zbyt dużo mebli, itp.), można wyjmować je, układać w ogródku, tam o nie zadbać, a potem włożyć znowu do kwietnika.

Więc poradnik ów był bardzo łatwy i zapewne mało ciekawy. Gdy będę miała możliwośc - wstawię zdjęcia. Mam jednak nadzieję, że gracze, którzy nie wpadli na to jak zbudować taką grządkę skorzystają z 'encyklopedii' i coś z tego będą mieli :) Jest to moje pierwsze tłumaczenie, ale myślę, że najgorzej nie wyszło ;)