PDA

Zobacz pełną wersję : Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia


Liv
25.03.2012, 20:23
Poradnik powstał na prośbę Malin (http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1515145#post1507729).


Każdy sim to jeden plik w folderze Characters.
Każdy dom to jeden plik w folderze Lots.
Całe otoczenie to jeden plik – Nx_Neighboorhood.package i to on „zarządza” plikami simów i domów.
Jeśli KTÓRYKOLWIEK plik ulegnie uszkodzeniu, reszta nie będzie działać tak jak trzeba, bo każdy z nich zawiera unikalny komplet informacji – o domu, simie, o rodzinach zamieszkujących otoczenie…
Co najgorsze, gracz, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, co i jak modyfikuje te pliki, może pewnego dnia napotkać na liczne, niespotykane wcześniej błędy, a w najgorszym przypadku nie doczekać końca ładowania się otoczenia z powodu jego całkowitego zepsucia.


Oznaki uszkodzenia otoczenia:

Małe dzieci i dzieci mają pragnienia/obawy typowe dla dorosłych (np. iść na randkę) lub/i cel życiowy (który normalnie pojawia się po osiągnięciu wieku nastoletniego).
Dziwne linie w dymkach, takie jak tutaj: http://i1068.photobucket.com/albums/u451/KLiv27/ebc6695f.jpg
Znikający simowie – odsyłam do punktu 7 niżej.
Brak właściwego zdjęcia sima w drzewie genealogicznym (jest „puste” pole, a po kliknięciu na nie pojawia się zdjęcie innego sima).



Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze:
A które są źródłem błędów.

Usuwać rodzin ze skrzyni simów – simy mają wspomnienia i plotkują między sobą także o simach, którymi nigdy nie graliście (tutaj (http://s20.postimg.org/ykbpkac71/Sims2_EP8_2013_05_04_11_29_49_07.jpg) dowód na to - jak widać, sim nie ma żadnych kontaktów, siedział cały czas w skrzyni rodzin, a jednak zna jednego miastowego i uważa, że mogliby zostać rpzyjaciółmi). Dopóki sim sobie jest w skrzyni, nic się nie dzieje – jego dane są kompletne i gra „łączy” go z innymi mieszkańcami. Przy usunięciu natomiast „połączenia” zostają zerwane i chociaż sim „nie istnieje”, wspomnienia o nim i plotki dalej funkcjonują, tym samym dalej się rozprzestrzeniając (wystarczy, że miastowi plotkują). Gra wtedy próbuje odnieść się do usuniętego sima, mimo że wie, że się nie da. Często pojawiają się wtedy linie takie jak na zdjęciu z punktu pierwszego wyżej.
Usuwać urn/nagrobków – powód taki jak powyżej.
Przenosić zamieszkałej parceli do Skrzyni domów i później do innego otoczenia – powód taki jak wyżej.
Z mojego własnego doświadczenia – przeprowadziłam kiedyś tym sposobem sima do innego otoczenia, a w starym zostawiłam jego żonę i córkę. Podczas gdy w nowym otoczeniu miał parokrotnie zmieniany wygląd, w drzewie genealogicznym u jego żony i córki wyglądał tak jak przed przeprowadzką. Gdy zaś wrócił do starego otoczenia, gra traktowała go jako obcego dla jego rodziny – musiałam ponownie zrobić ślub i przez SimPe/InSimentora połączyć go z córką.
Usuwać z Downloads używanych przez simów karier, kierunków studiów i potraw – wspomnienia będą uszkodzone.
Usuwać skinów/oczu oznaczonych jako townified/geneticized (defaulty są bezpieczne) – mają one to do siebie, że gdy rodzi się dziecko, może takie odziedziczyć nawet mimo tego że jego rodzice mają zupełnie inne skiny/oczy.
Usunięcie ich powoduje np. brak oczu czy skóry u simów (pewnie mowa tu o zaczernieniu, jednak nie jestem pewna).
Dodawać do rodziny NPC: mrocznego kosiarza (należy się także wystrzegać posiadania potomstwa z nim), tancerek hula, króliczka, pracownic opieki społecznej, kierowców autobusu/auta podwożącego sima do pracy, technika zapylacza (TZ#9 z Dziwnowa to wyjątek), Idealnej Simorośli, Roda Humble, doktorka, Pani Zadeckiej, Nikczemnego Szarlatana itd.
Doprowadzić do przeludnienia otoczenia, SZCZEGÓLNIE takiego, które dostajemy z grą/dodatkiem(np. Miłowo, Dziwnowo, Kwitnące Wzgórza, Jaskinia Pokrzyku) ORAZ próbować wskrzesić zabitych simów z tych otoczeń, jeśli nie masz pewności, że mają swoje pliki w Characters.
Dostajemy je z błędami, celowymi w dodatku (np. dwóch Sławomirów Biedaków w Miłowie, simy, których nie można wskrzesić, bo nie mają swojego pliku w Characters, różne błędy w drzewach genealogicznych).
O co tu właściwie chodzi?
Tworzysz simów, ale przecież nie będzie ich nie wiadomo ile. No tak, ale gra „dorabia” sobie miastowych wraz ze wzrostem ilości Twoich simów. A jak wiadomo – jeden sim=jeden plik.
Simy mogą zacząć w cudowny sposób znikać i najczęściej NIE DA się ich już odzyskać, bo znikają pliki z Characters. No i pojawia się we wspomnieniach słynny „$subject”.
A co się dalej dzieje jest opisane w punkcie 1.
Doprowadzić do sytuacji, w której sim umiera mając w wyposażeniu (plecaczku) urnę.
Pakować do skrzyni rodzin/do pliku domów, które mają nagrobki.
Zmieniać typu parceli (np. z mieszkalnej na publiczną) jeśli mieszkają na niej simy.
Usuwać parceli, które mają swojego właściciela (np. przedsiębiorstwa z dodatku WB czy domki letniskowe z Podróży).
Doprowadzić do porodu Samanty Otomana jeśli nie masz patcha do CPR. Bo bez niego… http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=42334
Zapisywać gry, gdy sim rozmawia przez telefon.
Sim się może niefajnie zresetować.
Używać kodu "deleteallcharacters".
"Bawić się" różnymi, dziwnie brzmiącymi opcjami kodu boolprop testingchaetsenabled true.
Boolprop powszechnie znany jest z tego, że "psuje grę", co jest nieprawdą.
Ten kod jest bezpieczny i bardzo pomaga w grze (np. gdy sim się zawiesi), jeśli tylko nie szpera się we wszystkich możliwych opcjach. Bywało, że kod w wyniku jego niewłaściwego użycia ingerował w pliki "główne" gry powodując bardzo trudne do wytępienia błędy (które wymagały zarówno usunięcia otoczenia jak i reinstalacji całej gry).
Tu (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=36292) i tu (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=36327) można znaleźć opisy wszystkich opcji kodu.


Jak uniknąć uszkodzenia otoczenia?Poszczególne numerki odpowiadają tym powyżej.

→ 1. Usuwaj Simów tym sposobem ( http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=62137).
→ 2. Stwórz sobie cmentarz, na którym można bezpiecznie zostawiać nagrobki i urny LUB zaopatrz się w hack nounlinkondelete.
→ 3. Aby móc bezpiecznie przenieść dom i rodzinę do innego otoczenia, musisz wyciągnąć sima z gry (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=43051) przez SimPe i stworzyć go w nowym otoczeniu, natomiast domek potraktować w ten sposób ( http://thesims2.livejournal.com/6049797.html).
→ 4. Sam/a usuń (za pomocą FFS Lot Debbugera (http://www.moreawesomethanyou.com/smf/index.php?topic=72.0)) wspomnienia o karierach i jedzeniu.
→ 5. Sam/a napraw wcześniej DNA simów [poradnika na razie (?) brak].
→ 6. Po prostu ich nie ruszaj, a jeśli już to zrobiłeś/aś, to rób wszystko, żeby nie namieszać w czymś innym!
→ 7.
- istnieją na necie całkiem bezpieczne wersje eaxisowych otoczeń. Można je znaleźć tutaj ( http://meetme2theriver.livejournal.com/63030.html ).
- tutaj (http://sims.wikia.com/wiki/Resurrecting_tips) (Resurrecting Sims with no character data) opisane jest jak można wskrzesić simów niemających swoich plików (w poradniku zwanych jako Character data).
- czyścić (w miarę regularnie) swoje otoczenia ze niepotrzebnych simów - tym sposobem ( http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=62137) i nie doprowadzić do tego, żeby gra nieustannie generowała nowych mieszkańców – ściągnąć hacki:
- notownieregen (dla podstawy),
- nodormiespawns (dla NS),
- nostrayrespawn (dla Zwierzaków),
- antiredundancy (dla wszystkich).
Można je znaleźć tutaj ( http://www.moreawesomethanyou.com/samples/ts2/). Po wybraniu skrótu ostatniego dodatku będą w folderze „Hacks” (z tym że „nodormiespawns” najlepiej wziąć z folderu „uni”).
→ 8. Usuń nagrobek z wyposażenia sima przed jego śmiercią i jak najszybciej przenieść go w bezpieczne miejsce (np. cmentarz).
→ 9. Najlepiej przenieś nagrobki na cmentarz.
→ 10. Wyprowadź simów.
→ 11. Sprzedaj wcześniej parcelę.
→ 12. Ściągnij patch do CPR z oficjalnej strony lub po prostu nimi nie graj (no i najlepiej usuń).
→ 13. Przed zapisaniem gry anuluj wszelkie rozmowy przez telefon.
→ Zaraz po zainstlowaniu gry ustaw wszystkie (zarówno z podstawy jak i dodatków) pliki objects.package na Tylko do odczytu (http://s20.postimg.org/7jg80g5bx/objectspackage.jpg).
→ Żeby sprawdzić, czy Twoje otoczenie jest bardzo zepsute, użyj tego (http://modthesims.info/d/456523) programu.




Źródła:
http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:Avoiding_Hood_Corruption
http://www.modthesims.info/showthread.php?t=394352&c=1&ht=&page=1&pp=25#startcomment
Moja gra.

rudzielec
26.03.2012, 09:36
Podziwiam Cię, że miałaś cierpliwość, żeby to wszystko tłumaczyć :)
Poradnik bardzo dobry, przeczytałam całość, ale mam jednak dwa pytania, na które nie znalazłam odpowiedzi:
1.Czy można usunąć wspomnienia simów, przeniesionych do innego otoczenia, za pomocą SimPe?
Mam trzy, lub cztery rodziny, które przeniosłam ze starego otoczenia (jeszcze nimi nie grałam) i nie chciałabym stracić tych simów.
2. Jeżeli wsadzę świeżo utworzonego sima, do jakiegoś domu, a potem przeniosę dom z tym simem do nowego otoczenia, to czy ma to jakiś wpływ na grę? (jedyne wspomnienie danego sima to te podstawowe jak pocałunek, plus "przeprowadzka do nowego miejsca", sim nie ma żadnych znajomych).

I jest jeszcze jedna sprawa... Dawno temu (chyba jakiś rok), przeniosłam sobie Dom Upadłych Drzew z Przedmieścia do swojego otoczenia, wszystkie nagrobki przeniosłam na cmentarz. Ostatnio usunęłam tą chałupę, gdy tworzyłam nowe otoczenie (cmentarza w nowym otoczeniu, nie mam, ale ten stary jest w skrzyni domów) i teraz mam problem, bo nie mogę wejść do D.U.D. który oryginalnie stoi sobie na przedmieściu...
Czy to może być wina przenoszenia tej chałupy, czy może trzeba usunąć ten cmentarz ze skrzyni domów, bo powoduje on w jakiś sposób błędy w grze?

Liv
26.03.2012, 12:56
1. Tak.
2. Tak.
Tak jak pisałam w pierwszym punkcie, KAŻDE "odłączenie" sima z oryginalnego otoczenia (nawet jeśli nim nie grałaś), może spowodować błędy zarówno w starym otoczeniu jak i w nowym.
Nie prościej po prostu stworzyć sima w nowym otoczeniu a dom ze starego (pusty) spakować i zainstalować, żeby był w skrzyni domów?
No chyba, że wcześniej wyczyścisz wspomnienia i plotki o tym simie u u niego i innych mieszkańców.

Co do D.U.D. - dokładnie tak. Musisz traktować nagrobki jak simów, gdyż one zawierają te same informacje (jeden sim=jeden plik).
Biorąc to na logikę nie sądzę, żeby usunięcie cmentarza ze skrzyni domów coś dało. Na tym etapie to już za późno.

Jeśli chciałabyś pewnego rozwiązania - usunięcie otoczenia z przedmieściem i wyczyszczenie folderu "Lot Catalog" (z tym, że wtedy stracisz też inne domki ze skrzyni domów).
Gdybym jednak nie miała racji i to nie pomogło, pozostanie reinstalka samego dodatku NŻ i usunięcie całego EA Games z Moich Dokumentów (dodatki z neta, zapisanych simów z warsztatu, pliki z Packaged Lots i ewent. z Movies możesz przenieść w bezpieczne miejsce i jak już gra po pierwszym uruchomieniu utworzy na nowo EA Games, po prostu je przywrócisz).

Filleable
26.03.2012, 15:41
Wow, brawo. Niby czytałam to na mts, ale nei wszystko zrozumiałam także dzięki. Jednak niektórych podpunktów nie kumam. Wielokrotnie zapisywałam grę podczas gadania przez telefon, bo po prostu nie zwracałam na to uwagi. Często też bawiłam się NPC'ami, mrocznym, komornikiem... A nigdy nie zepsuło mi się otoczenie. Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałam, że tak może się zrobić. Czy ja mam poprostu takiego farta?

Liv
26.03.2012, 15:55
Na MTS był opisywany taki przypadek:
najpierw jedna osoba grała mrocznym i nic się nie działo, ale gdy zaczęła (chyba w swoim otoczeniu) grać druga, pojawiły się błędy.
Więc, jak widzisz, to zależy ;) (tak, wszystko skazuje na to, że masz farta :D) Albo po prostu błędy się jeszcze nie ujawniły (i nie życzę Ci, żeby kiedykolwiek doszło do ujawnienia).

Btw, przypomniałaś mi o dwóch rzeczach, które muszę dopisać. Dzięki! :)

EDIT: Dodałam punkt 15 i linka do przydatnego programu.

Filleable
26.03.2012, 16:09
Spoko :D

O_o właśnie otworzyłam zdjęcie te w oznakach i przypominam sobie, że ja też miałam takie linie i się zastanawiałam od czego to. Ale i tak mi się później nic nie zepsuło :P

Avis
26.03.2012, 16:48
Bardzo przydatny poradnik. Cóż... zaliczyłam chyba 70% z tych wpadek... i była reinstalka. Aczkolwiek po reinstalce Samanta Otomana urodziła dziecko, którego ojcem jest jej mąż, a nie pies, mimo iż nie mam patcha.
Czy jeżeli w przypływie złości sim rozbije urnę to też jest źle, kiedy się to wyrzuci?

Liv
26.03.2012, 17:24
Oj, nie doczytałam o tym, będę musiała u siebie sprawdzić i wtedy Ci powiem.

Malin
26.03.2012, 17:56
Bardzo dziękuję za ten poradnik. Szczerze mówiąc, połowy rzeczy na MTS nie zrozumiałam, więc to tłumaczenie jest jak zbawienie. Teraz już na pewno nic przypadkowo nie rozwalę.
Tylko jedna rzecz mnie dość irytuje, mianowicie kwestia tych nagrobków. Dla mnie to jakieś niedopatrzenie ze strony twórców, że w tak łatwy sposób można zepsuć grę. Przecież to są zwykłe sprawy - sprzedanie nagrobka, bo nie pasuje na parceli czy ma się dość duchów, trzymanie go w wyposażeniu i zapomnienie o nim, a potem śmierć Sima czy choćby przeniesienie domu z nagrobkami do skrzyni. Powinni byli znaleźć inny sposób na przechowywanie danych. Ta gra naprawdę pochłania sporo czasu i pracy w tworzenie rodzin, życiorysów, całych rodów. I nagle, przez taką pierdołę, można to wszystko tak bezpowrotnie stracić? Dla mnie coś nie halo. ;/ To chyba jeden z największych błędów twórców. Powinni przynajmniej wcześniej ostrzec przed konsekwencjami albo w jakiś sposób zabezpieczyć te nagrobki przed jakimkolwiek ruszeniem, bo to jest jakieś nieporozumienie.

Filleable
26.03.2012, 18:02
Właśnie. Tym bardziej, że chyba dopiero od któregoś dodatku można przenosić nagrobki. Więc jeśli ktoś nie ma dodatków to jak nie chce ich mieć to albo je usuwa, albo... usuwa, bo innej możliwości nie ma.

Liv
26.03.2012, 19:51
Powinni przynajmniej wcześniej ostrzec przed konsekwencjami albo w jakiś sposób zabezpieczyć te nagrobki przed jakimkolwiek ruszeniem, bo to jest jakieś nieporozumienie.
Z takimi komentarzami spotkałam się tez na MTS i w zupełności się z nimi zgadzam :)
Zresztą simsy znane są z tego, że są naszpikowane błędami.
Dobrze jednak, że są ludzie, którym chce się naprawiać grę i tworzyć do niej modyfikacje.

EDIT: spróbowałam wyrzucić roztrzaskaną urnę (w sensie do kosza) i okazało się, że plik postaci tego sima nie uległ uszkodzeniu :)

ultraviolence
26.03.2012, 21:51
spróbowałam wyrzucić roztrzaskaną urnę (w sensie do kosza) i okazało się, że plik postaci tego sima nie uległ uszkodzeniu :)
To już byłoby przegięcie, gdyby taka "pierdółka" miała mieć wpływ na kondycję otoczenia - a wszystko przez niedopatrzenie twórców.
Wielki szacun za stworzenie tak precyzyjnie napisanego poradnika! (wiem, że to tłumaczenie, ale jednak musiałaś poświęcić temu trochę czasu). Na pewno się przyda :)

EDIT:
Wiecie, co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze? Z ciekawości odpaliłam tego HoodCheckera i okazało się, że moje świeżutkie Miłowo (już drugie, w tak krótkim odstępie czasu) posiada jakieś braki! Dla jasności: do tej pory zdążyłam tylko przebudować domostwo Ćwirów i dokonać korekty wyglądu wszystkich grywalnych rodzin w okolicy, więc grać jako tako nie grałam. Okazuje się, że wszystkie błędy spowodowane są brakiem pliku drugiego sima, z którym wcześniej (a więc za czasów pracy nad grą) miały do czynienia niektóre postacie z Miłowa... Mam nadzieję, że przez to niedopatrzenie twórców, dwójka nie sypnie mi się za jakiś czas :P

Ech, gdybym wcześniej znała ten program, może nie musiałabym kasować całej okolicy, w której grałam ładnych parę lat :<

Kenny McCormick
28.03.2012, 14:23
Ja mam 2 pytania:
1. Czy od tego moda, NPC całkowicie przestają się produkować, czy jak to działą? :>
2. A jeśli wgrałem dodatek, i w otoczeniu usunołem rodzinę ktróra w nim doszła (zanim rozpocząłem grę) to to jest źłe? :O

Liv
28.03.2012, 14:40
1. Jeśli masz na myśli anitiredundancy, to tak.
Masz ich proporcjonalnie dużo w stosunku do liczy simów w otoczeniu (ja przy 1000 simów mam np. po 4 komorników)
2. Tak.

Kenny McCormick
28.03.2012, 14:45
Masz ich proporcjonalnie dużo w stosunku do liczy simów w otoczeniu (ja przy 1000 simów mam np. po 4 komorników)


Ja nie wiem czy mam ich proporcjonalnie! Jak to mam sprawdzić? ;)
A tego hacka do downloads? :)

Liv
28.03.2012, 14:52
Jeśli masz mniej niż 5 z każdego NPC (oprócz profesorów), to masz proporcjonalnie :P

Tak.

...

Kenny McCormick
28.03.2012, 15:01
A pokojówki się liczą? :D Czyli 4 chydrłlicy, taxówkarze, nianie itp.? :D

Pisałaś żeby się niektórych npc nie chwytać, jak jest z pokojówkami? :D

Kamil
28.03.2012, 15:06
Ej a jak się używa tego programu do miast? Bo ja pobrałem to i nie wiem co dalej *głupek*

Liv
28.03.2012, 15:12
Kenny - TAK.
Reszta, której nie ma na liście, jest bezpieczna.

Kamil - po uruchomieniu wybierasz miasto i program je skanuje (najprościej rzecz biorąc, cały czas klikasz na przycisk po prawej, dopóki nie dojdziesz do "Finish").
Wypadałoby umieć też angielski, bo wyniki skanowania trzeba zinterpretować i podjąć jakieś działania.
Jak nie umiesz i czujesz, że nie poradzisz sobie ze słownikiem, nie zabieraj się za to.

rudzielec
28.03.2012, 16:47
Cholera weźcie mnie oświećcie.
Doszłam do tego jak usuwać błędy Hood Checkerem, tylko, że mogę to robić jedynie w otoczeniach stworzonych przez grę, tymczasem w otoczeniu stworzonym przeze mnie, już nie dam rady :| niby usuwa, ale nie wyskakuje mi potem w okienku "removed"... teraz już nie wiem sama o co kaman... :x


Wiecie, co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze? Z ciekawości odpaliłam tego HoodCheckera i okazało się, że moje świeżutkie Miłowo (już drugie, w tak krótkim odstępie czasu) posiada jakieś braki!

hah, to ja mam jeszcze lepiej... nie grałam w żadnych z otoczeń przez ostatnie półtora roku, a jest tam tyle błędów, że szczęka opada...

EDIT: teraz to już nawet nie usunęło mi błędów w Dolinie Niezbędnej...
głupieje :|

EDIT2: a właśnie, odnośnie D.U.D...
http://i927.photobucket.com/albums/ad112/anakinek23/foty%20rozne/capture-20120328-180505.jpg
coś takiego mi w moim miasteczku wyskakuje, czyli praktycznie same błędy związane z tym cholernym cmentarzem i całą rodzinką Tricou :x

Jeśli chciałabyś pewnego rozwiązania - usunięcie otoczenia z przedmieściem i wyczyszczenie folderu "Lot Catalog" (z tym, że wtedy stracisz też inne domki ze skrzyni domów).
a jeśli przeniosłabym wszystkie domki na inne otoczenie, a to zwyczajnie usunęła, po czym wyczyściła folder "Lot Catalog"? później mogłabym domy do skrzyni włożyć, bo przecież stałyby na działkach... a bynajmniej mi sie tak wydaje :|
no i czy tu chodzi o wszystkie domki, nawet te maxisowe?
wybacz, że Cię tak męczę.. T__T

Liv
31.03.2012, 10:04
Rudzielec - nie próbowałam nigdy usuwać błędów przez HoddCheckera - wolę to robić przez grę i SimPe. Nie będę w stanie Ci pomóc, zresztą Mootilda napisała, że opcja usuwania błędów jest dopiero w fazie testowej, stad mogą być pewne problemy.

a jeśli przeniosłabym wszystkie domki na inne otoczenie, a to zwyczajnie usunęła, po czym wyczyściła folder "Lot Catalog"?
Domki musiałabyś spakować przez grę (ale nie tym "nowym" sposobem) i zainstalowac fo gry po skasowaniu otoczenia i ponownym utworzeniu folderu LotCatalog.
Tak, eaxisowe też.

mucha
04.04.2012, 18:20
Tak się złożyło, że w ramach przywitania występuję do Was z problemem.

Otóż wcześniej już zaglądałam na to forum, nie chciałam się jednak rejestrować. Dopiero kiedy natknęłam się na ten temat, uznałam, że to zrobię.

Problem jest następujący:
W Miłowie usunęłam wszystkie rodziny (prawie wszystkie) z kosza rodzin, między innymi rodzinę Hak (matka była siostrą Daniela Przyjemniaczka), ze zwyczajnego lenistwa i niechęci do grania kolejnymi rodzinami (generalnie gram sobie Maxisowskimi, włączając do rodzin postacie NPC, poznane przez simów).
W każdym razie - Danielem Przyjemniaczkiem gram.

Dopiero po przeczytaniu tego tematu uświadomiłam sobie, że nie powinnam była tego robić (kajam się wewnętrznie).

I stąd mam pytanie - czy jest możliwość przywrócenia rodziny Hak do gry (na nich zależy mi najbardziej, bo byli spokrewnieni z rodzinami, którymi gram; ale tak na dobrą sprawę widzę - czytam - że nie powinnam kasować żadnej z rodzin)? Konkretnie do kosza rodzin w Miłowie?
Albo inaczej, czy usunięcie rodziny z kosza rodzin oznacza bezpowrotne pozbycie się pliku rodziny?

I, drugie, czy w takim wypadku, aby ich odzyskać, będę musiała zrobić reinstalkę gry? Problem w tym, że życiem Simów zaszłam dość daleko i nie chciałabym cofać się do punktu wyjścia, więc czy istnieje opcja np. reinstalki, aby odzyskać kilka rodzin, ale bez utraty wszystkiego, co do tej pory zrobiłam w grze?

Ewentualnie, czy pozostaje mi modlić się cicho w duchu, żeby otoczenie się nie zepsuło? (;

(Jeśli coś jest niejasne, to mogę sprostować - starałam się jak najdokładniej przekazać na czym polega mój problem).

Liv
04.04.2012, 19:42
Hm, zawsze mi się wydawało, że nieaktywowani nie mogą pisać postów ; o

Więc tak - rodzinki możesz przywrócić na dwa sposoby.
Sposób pierwszy jest łatwy i opiszę go od razu.
Musiałbyś zacząć grac w Miłowie od nowa. Reinstalka nie będzie potrzebna.
Tutaj (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=60704) jest opisane, jak przywrócić wszystkie eaxisowe otoczenia, więc także Miłowo.

Sposób drugi wymaga obeznania z SimPe i jest trochę skomplikowany, aczkolwiek nie będziesz zmuszona zaczynać od nowa.
O ile znasz podstawy obsługi tego programu i masz trochę wolnego czasu, to polecam ;) Jeśli się zdecydujesz, to dalej napiszę Ci, co masz zrobić.

I pozwolę sobie na szczerość - podejrzewam, że Twoje Miłowo długo nie pociągnie, szczególnie jeśli masz dużo mieszkańców (dużo tzn. powyżej 600-700).
Nagromadzenie "fabrycznych" błędów jest tam za duże i w moim przypadku wystarczyło pół roku, żeby się pożegnać z tym otoczeniem.
No tak, ale 3 lata temu jeszcze nie wiedziałam, że np. usuwanie simów ze skrzyni rodzin jest złe, więc nie było szans na ratunek...

mucha
04.04.2012, 20:15
Z tą moją aktywacją to historia (nie)ciekawa, ale nie chciałabym od tematu odbiegać. (:

Czyli, jak dobrze rozumiem, jeśli zacznę grać w Miłowie podanym sposobem numer jeden, będę musiała zaczynać całkiem od nowa? Taka opcja mnie nie cieszy.
Z SimPe do czynienia miałam tyle, co nic, ale gdzieś tu widziałam poradniki (o ile dobrze pamiętam), więc trochę się podszkolę i bardzo prosiłabym w takim wypadku o wskazówki dot. drugiego podanego sposobu i będę kombinować.

W sumie szkoda. Pamiętam, że po wszelkich poprzednich instalacjach gry zawsze grałam w Dziwnowie, tym razem jakoś urzekło mnie Miłowo i, że tak powiem, zostałam na dłużej. Ale co ma być, to będzie. :3
Prawdopodobnie z winy lenistwa odpuściłam sobie tworzenie własnych rodzin i wzięłam się za te stworzone przez twórców gry. Jak się pół dnia spędza poza domem, to nie zawsze ma się chęci tworzyć simów, budować i meblować domy - wolę raczej pobawić się ich życiem. ^^

Liv
05.04.2012, 19:46
Czyli, jak dobrze rozumiem, jeśli zacznę grać w Miłowie podanym sposobem numer jeden, będę musiała zaczynać całkiem od nowa?
Dokładnie tak.

Dobrze, więc cały trikos polega na tym, że wpierw musimy pozbyć się wspomnień o usuniętych simach i usunąć ich z drzewa genealogicznego innych simów.

Wspomnienia usunie cudeńko zwane FFS Lot Debuggerem - link do pobrania możesz znaleźć w pierwszym poście. Jak się go instaluje i gdzie go można znaleźć w grze jest opisane w poradniku, do którego również link znajdziesz w 1. poście. Jedna z opcji pojawiających się po kliknięciu na pudełko dotyczy usuwania niepotrzebnych wspomnień (zapomniałam jak się do tego przechodziło, jak wejdę do gry i sprawdzę, to zedytuję tego posta). Na pewno musisz wybrać opcję "Clear Trash". Radziłabym też przy okazji dać "Clear gossip" ->" from all" (i próbować aż do skutku aż sim "zaskoczy" i pojawi się okienko z odpowiednią informacją). Zrób to u wszystkich simów, którzy będą mieli członków rodziny Hak we wspomnieniach, a gossipy najlepiej, żebyś w miarę możliwości wyczyściła u wszystkich mieszkańców, do których masz dostęp (czyli niekoniecznie miastowi) :) Ah, i ostrzegam - gra się BARDZO długo (u mnie to trwa ok. 10 minut) zapisuje po takich czystkach.
Jeśli to już zrobisz (i radziłabym, żeby było to zrobione na raz. tzn. włączasz simsy nie po to, żeby pograć, tylko po to, żeby zrobić czystki), zapisz grę i wyjdź.
Następna część to SimPe.
Otwierasz, wczytujesz otoczenie, z listy po lewej stronie wybierasz "family ties", szukasz Przyjemniaczek (bo Daniel jest bratem Esmeraldy) i na liście niżej po lewej szukasz Daniela. Będzie połączony jako rodzeństwo z Esmeraldą. Na dole dajesz "usuń".
I jeśli da radę, to otwierasz też w ten sam sposób rodziców Daniela i pani Hak.

Zapisujesz i to chyba tyle...

mucha
05.04.2012, 20:58
Brzmi nieco skomplikowanie, ale pewnie w praktyce, jak będę widziała dokładnie co robię, jakoś pójdzie.

Teraz powinnam mieć trochę czasu, wolną chwilą ściągnę SimPe i pokombinuję. Jakby co, będę jeszcze pisać.

Pięknie dziękuję. (:

Kenny McCormick
05.04.2012, 22:53
Ja do FS robię szpital, wygodniej mi na mieszkalnej. Potem będę mół z niego wyprowadzić lekarzy i zrobić publiczną, czy to będzie szkodzenie grze? :)

Liv
06.04.2012, 07:55
Jak wyprowadzisz ich, to nie :P

Fisia
06.04.2012, 21:07
A ja mam taki błąd, że niektórzy Simowie nie mają zdjęcia w drzewie genealogicznym. Czy jest jakiś sposób bez używania żadnego programu typu SimPE, żeby to naprawić? A w ogóle dlaczego tak jest? Pierwszy raz mi się tak zrobiło, kiedy trochę namieszałam w grze przenosząc córkę Obcego Technika z Miłowa do Jaskini Pokrzyku. Obcy Technik z Jaskini Pokrzyku miał swoje dzieci, ale trochę się poprzekręcało, że córka Technika z Miłowa jest córką Technika z Jaskini Pokrzyku, a Technik z Jaskini pokrzyku nie jest jej ojcem, czy coś takiego. Potem niektórzy Simowie z tego dziwnego rodu zaczęli ''gubić'' swoje zdjęcia. Chyba trochę niejasno się wyraziłam, ale może ktoś mnie zrozumie :)

mucha
07.04.2012, 11:48
Na pewno musisz wybrać opcję "Clear Trash".

Okej, okej. Wzięłam i bodajże usunęło mi kilka wspomnień, natomiast te z Esmeraldą Hak nadal są, a chyba chodziło o to, żeby to one zostały usunięte? Czy coś pokręciłam?
(W każdym razie póki co nie zapisuję, czekam na odpowiedź. ^^")

Liv
07.04.2012, 21:56
Czy jest jakiś sposób bez używania żadnego programu typu SimPE, żeby to naprawić?
Właśnie nie.
A w ogóle dlaczego tak jest?
Bo dane sima (character data) zostały po części uszkodzone w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach :|
W Twoim przypadku to jak z deszczu pod rynnę :O Nieciekawie to musi u Ciebie wyglądać :|

ie - jeśli wcześniej usunęłaś Esmeraldę (przez SimPe), to po wyczyszczeniu wspomnień powinny zniknąć i te z nią związane (Batbox czyści także z tych, w których pojawia się $Subject, a $Subject pojawia się wtedy, kiedy usuniemy sima całkowicie).
Poza tym, zawsze można otworzyć plik postaci w SimPe i ręcznie pousuwać wspomnienia :)

mucha
07.04.2012, 22:19
Nie usunęłam jej. Rodzina Hak nie figuruje po prostu w moim koszu rodzin, we wszystkich wspomnieniach, drzewach genealogicznych i tak dalej normalnie się wyświetlają.

Pogubiłam się. Dążymy do tego, żeby ich odzyskać, czy całkowicie wymazać z pamięci simów? Powinnam w takim razie najpierw usunąć rodzinę Hak w SimPe, a dopiero potem bawić się Debbugerem?

Przepraszam, że tak drążę, postępowałam póki co zgodnie z Twoimi wskazówkami na poprzedniej stronie. (Swoją drogą, tak w ramach dygresji, dzięki Batboxowi nauczyłam się gdzie wcisnąć dodatki z internetu, aby pojawiły się w grze. Po tylu latach! A przez ten cały czas siałam głupotą, eh. xP)

Fisia
08.04.2012, 06:49
O nie :( No ale tak bardzo mi zależy na tej rodzinie (tak długo nią grałam, że liczy jakąś setkę Simów :D) że może pobiorę jakiś program do naprawy. Więc jak to można zrobić?
Z tym błędem czasem mam tak, że raz zdjęcie się pojawia, a raz nie. To znaczy gram sobie Simką, która nie ma zdjęcia. Patrzę na jej drzewo - ma zdjęcie. Oglądam sobie innych Simów z drzewa genealogicznego, potem wracam do mojej Simki - i już nie ma zdjęcia. Ogólnie mi to w grze nie robi błędów, a problem z nikczemnym szarlatanem raczej nie ma z tym nic wspólnego.

Liv
08.04.2012, 08:12
ie. - najpierw dążymy do tego, żeby ich wymazać, a potem przywrócić.
Ja wcale nie mówiłam, że to będzie prosta i szybka robota :P

Tak, można też zacząć od usunięcia, a potem usuwania wspomnień, chociaż BEZPIECZNIEJ jest najpierw wyczyścić wspomnienia i drzewo genealogiczne, a potem bawić się w usuwanie.

A do przywrócenia będą potrzebne tylko SimPe i gra.
I jeszcze takie pytanie - bardzo Ci zależy na wspomnieniach związanych z usuniętymi Hakami? Bo jeśli tak, do tych "nowych" będziesz musiała je dorobić u starych simów, a to dużo dodatkowej roboty (bo samo połączenie ich związkami rodzinnymi z Danielem P. nie będzie większym problemem :P)

Tak, robiłaś dobrze, tylko, zdaje się, zapomniałam o tych ważniejszych wspomnieniach. Ale to już wiesz - PRZED całkowitym usunięciem Haków (czyli po etapie, kiedy ręcznie wywalasz 3 pliki z Characters) Danielowi i reszcie spokrewnionych z nimi simów (i ewent. znajomych) usuwasz wspomnienia typu najlepszy przyjaciel, że wzięli ślub itd. przez SimPe.
ACZKOLWIEK istnieje też ta druga metoda, ale JA nie daję gwarancji, że przy okazji nie powstaną jakieś dziwne błędy w grze; mianowicie usuwasz 3 pliki, a potem w grze u wszystkich, którzy mogliby mieć wspomnienia związane z tą rodziną, usuwasz je przez Batboxa.


Harda Brzoza - jak dużo jest tych simów, którzy są bez zdjęcia? Potem - w jakim są wieku i czy mają dużo spokrewnionych ze sobą simów?

To znaczy gram sobie Simką, która nie ma zdjęcia.
O wow, no to nieźle... :O

Szczerze mówiąc na chwilę obecną (skoro już jest taki problem z istniejącą simką) nie wiem, czy będzie sens to naprawiać i czy w ogóle to będzie możliwe...

Fisia
08.04.2012, 15:39
Takich Simek (jak się okazało tylko Simkom zniknęły zdjęcia) jest sześć, chyba że nie przeczesałam dokładnie drzewa genealogicznego, to pewnie byłoby więcej :p No i pisałam też, że czasem zdjęcie się pojawia, a czasem nie, więc może też kilka by się znalazło.
O, chyba w tym tkwi problem, bo wszystkie to ''nastolatki z duszą dorosłego'', czyli dałam im wiek z Insimenatora 'nastolatek jak dorosły'. Do końca nie wiem czy na pewno, bo niektóre kiedyś zabiłam, nie wiedząc w jakim są wieku, a teraz nie chce mi się ich wskrzeszać, ale o ile pamiętam to chyba nie były dorosłe. Tylko że mam sporo takich Simek, a nie wszystkim znikają zdjęcia.
Co do rodziny - tylko w jednej znikają zdjęcia i wszystkie te dziewczyny z niej pochodzą. Kiedyś, kiedyś robiłam z nią eksperymenty (np. robiłam dziewczynce w wieku szkolnym dziecko z własnym ojcem :P), więc to też od tego mogło się stać. Niektóre są jedynaczkami, inne mają dużo rodzeństwa, jedne mają prapradziadków, drugie tylko rodziców, więc jest różnie. Ale z tym wiekiem to muszę sprawdzić, bo to łączy wszystkie te Simki.

mucha
08.04.2012, 15:43
Ojejajej. Muszę to chyba wszystko na spokojnie teraz przetrawić. Może chwilowo odpuszczę sobie Miłowo, ewentualnie pokombinuję wolniejszą chwilą.

W każdym razie, dziękuję, będę się jeszcze odzywać zapewne ^^"

kalafjor
01.05.2012, 14:26
Czy jeśli chcę przenieść wszystkie zamieszkałe domki do innego otoczenia, ale nie dzieląc mieszkańców czy coś, to też muszę zrobić jak w tym poradniku, czy można normalnie?

Liv
01.05.2012, 15:06
Każdorazowe przeniesienie musi być zrobione trudniejszym sposobem.
Jak zrobisz swoim, to na własną odpowiedzialność - zostałeś ostrzeżony.
I tak, otoczenie będzie działało przez jakiś bliżej nieokreślony czas, ale będziesz miał w nim błędy, które okazyjnie będą dawały o sobie znać.

Dżiglipaff
01.05.2012, 20:28
wooo, super poradnik Liv, jesteś moim simsowym guru <3

kurcze, przeskanowałam swoją Dzielnię (niegdyś Jaskinię Pokrzyku) programem i znalazło mi tyle błędów, że o matko
nie wiem, jak to naprawić, mam nadzieję, że otoczenie pociągnie kolejne 5 lat (haha, tyle już tam gram)
W każdym razie, jeśli juz wstawiłam tam domki z innego otoczenia i zasyfiłam grę simami-widmami, mogę te widma spokojnie skasować przez simPe? Boli mnie to prawie 1500 simów w okolicy -_-

i jeszcze jedno:
co zrobić, jeśli sim ma dzieci z własnym ojcem? Sytuacja normalna, bez "kodowego i hackowego" mieszania w grze: sim A lubi oglądać gwiazdy > zaciążył z kosmitą > urodził sie półkosmita, który też lubił oglądać gwiazdy > zaciążył z tym samym kosmitą (jest tylko jeden -_-) > urodziły się kazierodcze bliźniaki
czy tego też trzeba unikać? Jeden z tych bliźniaków też miał być naukowcem, ale jak to psuje, to sobie odpuszczę : P albo wprowadzę jakiegoś innego kosmitę do okolicy i będę z nim krzyżować przyszle pokolenia~

kalafjor
01.05.2012, 20:37
The neighborhood check was aborted! An error occurred during the examination of your neighborhood. The current version of the HoodChecker is unable to continue.

Please report this error in the download thread and attach a copy of your neighborhood to the posting.

Wyskoczyło mi to. Czy moje otoczenie jest już tak rozwalone, że nic się nie da zrobić? XDD

Liv
02.05.2012, 08:48
Dżiglipaff - błędy związane z simowymi wspomnieniami można usunąć poprzez batboxa/SimPe ;)
Dla pocieszenia dodam, że moje otoczenie tez ma pełno błędów ;] Nie wszystko jestem w stanie wytępić i rzadko kiedy mam na to chęci.

W każdym razie, jeśli juz wstawiłam tam domki z innego otoczenia i zasyfiłam grę simami-widmami, mogę te widma spokojnie skasować przez simPe?
Jeśli wiesz jak to się robi, to tak ;)

co zrobić, jeśli sim ma dzieci z własnym ojcem?
To nie jest jakaś patologia ze strony gry, drzewo genealogiczne też niekoniecznie musi wtedy dziwnie wyglądać. Zostaw to tak jak jest.
Kosmitę możesz mieć tylko jednego w okolicy (jako NPC) i radziłabym go nie usuwać.

Kalafjor - jeśli możesz otworzyć otoczenie w SimPe/grze, to się tym nie przejmuj ;) No i próbuj likwidować błędy.

Dżiglipaff
02.05.2012, 16:38
Jeśli wiesz jak to się robi, to tak ;)
nigdy tego nie robiłam, ale czy moge wykonać kroki 6-13 z tego poradnika?
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=62137

Liv
02.05.2012, 17:05
Zanim poznałam metodę z batboxem, usuwałam simów tylko przez SimPe (przez sim description) i potem z Characters. Otoczenie dalej działa.
Najlepiej by było, żebyś wytropiła tych nieszczęśników przez batboxa, ale jeśli się nie da, to możesz sobie odpuścić i zrobić tak jak w tych punktach ;)

Arisane
06.11.2012, 19:21
Przenosić zamieszkałej parceli do Skrzyni domów i później do innego otoczenia – powód taki jak wyżej.
Z mojego własnego doświadczenia – przeprowadziłam kiedyś tym sposobem sima do innego otoczenia, a w starym zostawiłam jego żonę i córkę. Podczas gdy w nowym otoczeniu miał parokrotnie zmieniany wygląd, w drzewie genealogicznym u jego żony i córki wyglądał tak jak przed przeprowadzką. Gdy zaś wrócił do starego otoczenia, gra traktowała go jako obcego dla jego rodziny – musiałam ponownie zrobić ślub i przez SimPe/InSimentora połączyć go z córką.


A mi wtedy skasowało rodzinę :( Pamiętam, kilka lat temu, byłam jeszcze w podstawówce...

Mixy
04.02.2013, 21:27
Bardzo się napracowałaś przy tym poradniku. Niewielu użytkowników jest tak cierpliwych. Wielki plus dla ciebie :).

Malin
25.04.2013, 10:14
Odświeżę trochę temat, bo sama sobie z tym dziadostwem nie poradzę :(

Może zacznę od tego, że przed reinstalką miałam straszny problem z "aplikacją". Wywalało mnie za każdym razem z Przedmieścia i praktycznie od razu z jakichkolwiek wakacji. Dodatkowo miałam problem z męskimi simami i samoczynnym minimalizowaniem gry podczas ich przebierania czy wydawania im poleceń. Zrobiłam całkowity reinstal z czyszczeniem rejestru, bez żadnych kopii zapasowych (wszystko nowiutkie i świeżutkie), który właściwie okazał się zbędny, bo problem aplikacji pozostał. Zaczęłam czyszczenie Downloads'u, przemaglowałam go na wszelkie możliwe sposoby, usunęłam 1 GB dodatków z samego Warsztatu (miałam jakieś problemy z kilkoma męskimi ciuchami, które szczęśliwie wywaliłam), puste meshe i recolory usunęłam programem Delphy's Download Organiser (http://www.modthesims.info/download.php?t=227925). Okazało się też, że mam niekompatybilną z moją grą wersję Insimenatora i dzięki Rudzielcowi wymieniłam go na ten do RiO. Na początku było lepiej, mogłam już spędzić spokojnie całe wakacje, pojechać na Przedmieście. Jednak problem z "aplikacją" znów powrócił i nie wiem, dlaczego! :( Wyrzuca mnie praktycznie od razu po przyjeździe na Przedmieście, a na wakacjach spędziłam tylko 2 dni... ;/

Od reinstalki minął jakiś miesiąc, nie zdążyłam nawet dobrze pograć w mojej nowej okolicy, bo najczęściej po prostu wprowadzam tylko zrobionych w Warsztacie simów, żeby im pocykać fotki i wrzucić na Tumblra. Mam tylko jedną rodzinkę, którą dłużej grałam, a reszta to po prostu zainstalowane w okolicy simy. No i wczoraj włączam grę i niedługo po wprowadzeniu (nawet domu jeszcze nie urządziłam, tylko zrobiłam czarowników podtrzymując Insimem dobry nastrój):

http://i.imgur.com/k7NhW7W.jpg

Jak to jest możliwe, skoro okolica jest nowa, a ja nie popełniłam żadnego błędu z pierwszego postu??? :( Przeleciałam ją HoodChecker'em i dostałam spory raport. Tylko że nie bardzo wiem, co mam teraz z nim zrobić. Usunęłam tym programem to, co się dało, wg wskazówek w opisie autora, ale to chyba nie wystarczy? Może ktoś zinterpretować ten raport i napisać mi, co mam zrobić dalej? TUTAJ (http://www.wklejto.pl/158187) link do raportu. Być może się pospieszyłam, ale w razie czego mam kopię zapasową tej okolicy sprzed usuwania błędów, więc mogę ją przywrócić i działać od nowa. Bardzo proszę o pomoc, może któryś z tych błędów powoduje od nowa tę "aplikację"? Ja już nie mam na nią innego pomysłu. ;/

edit:
nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale przypomniało mi się teraz, że w tej jednej rodzinie, którą od jakiegoś czasu w tej okolicy gram, simka zbliżała się do wieku emerytalnego, ale dopiero kogoś poznała, więc użyłam Insima, aby przywrócił ją z powrotem do początku wieku dorosłego. I po tej akcji miałam z nią problem, bo nie chciała wykonywać żadnych poleceń (od razu się resetowała), a po kliknięciu na nią innym simem, dostępna była jedynie opcja "Selectable" i żadna inna :| Wyszłam wtedy z gry nie zapisując jej, a po ponownym wejściu simka była w wieku przed zmianą i wszystko już działało dobrze. Błąd Insimenatora?

Liv
25.04.2013, 12:32
Dobrze, więc przeglądnęłam sobie ten raport, i co niemal natychmiast rzuciło mi się w oczy:
Sim has no Character file: 0x0250 SimID=0x003BB4BE
To znaczy, że masz w otoczeniu jakieś skorumpowane eaxisowe rodzinki.
Zresztą...
Invalid relationship with self: 0x01D6 Jerome Jacquet
To mówi samo za siebie ;)
Rada na to jest jedna, chociaż skutki nie będą w 100% zadowalające - usunąć całkowicie tych simów, jeśli nimi nie chcesz grać.

A raporcik masz spory dlatego, że w hoodcheckerze masz ustawione, żeby pokazywało też te dobre wspomnienia :)

Btw, w 90% przypadków "aplikacja" to właśnie coś z downloads. Gdy usunęłam sobie pliki z Thumbnails, też często podczas kupowania simom ciuchów miałam "aplikację".

Masz może mody typu notownieregen? Tak się zastanawiam, czy to nie one są przyczyną "aplikacji", bo gra nie może wygenerować nowych miastowych... Ale to byłoby dziwne.
Błąd Insimenatora?
Tak, to się zdarza.

Malin
25.04.2013, 13:22
O matko i córko! :O
Czy dobrze rozumiem, że mam usunąć wszystkich simów, do których odnosi się "Invalid relationship with self:" i korzystając z Twojego poradnika? A co ze wspomnieniami w takim razie? Ten cały Jerome Jacquet (stawiam, że to Gerwazy Żakiet) jest wśród moich simów dość dobrze znany, więc mają go we wspomnieniach i kontaktach. I czy Batbox i SimPe wyświetlają te angielskie nazwiska, czy polskie? Bo nie dojdę sama, kto jest kim. Problem jest jeszcze tego typu, że widzę tam 2-3 nazwiska simów, którymi gram i nie chciałabym ich usuwać ;/

Modów na blokowanie tworzenia miastowych nie mam. Kiedyś chciałam go ściągnąć, ale doszłam do wniosku, że raczej nie będzie mi potrzebny, bo nigdy nie miałam aż tak rozbudowanej okolicy, żeby zrobiło się przeludnienie.

I jeszcze to mnie zmartwiło:
Sim has no Character file: 0x0250 SimID=0x003BB4BE

To znaczy, że masz w otoczeniu jakieś skorumpowane eaxisowe rodzinki.
Co w takim razie powinnam z tym zrobić?
I jeszcze jedno - czy jest możliwość, że któryś z tych błędów w raporcie powoduje tę "aplikację", czy wg Ciebie to będzie jednak coś z Downloadsem?

Wybacz, że tak męczę, ale ta gra mnie dobija. Nie pamiętam już, kiedy pograłam bezstresowo i bez błędów, zwłaszcza na Przedmieściu. Odkąd kupiłam "Podróże", nie jest mi dane skorzystać w pełni z tego dodatku, bo ciągle wywala błąd po wyjeździe na wakacje. No a teraz jeszcze z tyłka wyjęta oznaka uszkodzenia świeżego otoczenia... ;/ Póki umiałam, starałam się coś robić i naprawiać samodzielnie, korzystając z poradników i innych tematów na forum, ale są rzeczy, z którymi nie daję rady, bo ich nie rozumiem, a poza tym skończyły mi się już pomysły na jakiekolwiek rozwiązania tej zawszonej "aplikacji"... ;/

Liv
25.04.2013, 14:15
Nie, masz usunąć wszystkich eaxisowych simów :D To zlikwidowałoby część wspomnień z nimi związanymi. Tak, tylko i wyłącznie sposób z mojego poradnika wchodzi w grę. Jeśli zrobisz wszystko krok po kroku, będzie to zrobione dobrze :)
Batbox i simpe pokazują Ci stan otoczenia, czyli wszystko tak, jak sama sobie ustawiłaś :) A przynajmniej tak powinno być (mi ciężko stwierdzić, bo kiedy zdobyłam batboksa, grę miałam już od dawna po angielsku)
Nikt Ci nie każe usuwać simów, którymi chcesz grać :D Jeśli są to eaxisowe stworki, to w batboksie masz opcje "naprawcze" ("fix" czy jakoś tak - nie powiem Ci dokładnie teraz, bo ja jak już coś robię w batboksie, to zazwyczaj na wyczucie).

I tylko tyle masz zrobić :D
I jeszcze jedno - czy jest możliwość, że któryś z tych błędów w raporcie powoduje tę "aplikację", czy wg Ciebie to będzie jednak coś z Downloadsem?
Nie podejrzewałabym o to otocznia samego w sobie albo ja o czymś nie wiem :P

A próbowałaś odpalać grę "na czysto"? Może masz jakieś mody skonfliktowane ze sobą i to one powodują "aplikację"?

Malin
25.04.2013, 15:25
Wszystkie mody, jakie posiadam -> http://i.imgur.com/uhe1NT3.jpg - czyli: męskie wacki z sexysims, rozebrany manekin w Warsztacie, oświetlenie w tr. budowania, zwyczajna skóra u czarownic, Insimenator, brak uśmiechu w CAS, brak linii pauzy, ogólne oświetlenie i brak cenzury. Prócz tego w Config mam mod na lepsze oświetlenie w Warsztacie (casielightsreplacementwhB ) - wrzucony już w trakcie trwania błędów, więc on raczej odpada. To wszystko, jeśli o mody chodzi. Nie mam pojęcia, czy któryś z nich koliduje z innym, niestety nie znam się na tym.

Na czysto już próbowałam grać, ale nie wiem, na ile ten "test" jest wiarygodny. Spędziłam simami całe wakacje bez problemów (tak na szybko, głównie na >>>), na Przedmieściu też było ok. Po wrzuceniu Downloadsu z powrotem, też udało się przeżyć całe wakacje, ale kolejnym razem znów zaczęło się sypać.

Grę mam całkowicie po polsku, więc trochę dziwią mnie te wszystkie angielskie nazwiska w raporcie. Czy to normalne? :| Obawiam się właśnie tego, że Batbox w grze będzie wyświetlał je po polsku i nie ma szans, żebym dopasowała do polskiego angielski odpowiednik ;/ Jedynie ten Żakiet coś mi mówi, ale reszta kompletnie nic.

No nic, będę chyba najpierw walczyć z tymi simami. Naprawdę nie mam już ochoty robić kolejnego reinstalu, zwłaszcza, że nie widzę jego większego sensu. Pewnie będzie tak, jak ostatnio, więc szkoda tylko mojego czasu.
I chyba kolejny raz muszę zabrać się za Downloads, bo wychodzi na to, że "aplikacja" to raczej jego wina. Już mi się płakać chce na samą myśl o wielkości mojego folderu...
Wielkie dzięki za pomoc :)

Tenebris
24.07.2013, 11:16
Liv jesteś naprawdę świetna. I zgadzam się z Malin - twórcy sobie totalnie olali zabezpieczenie gry :/.

rudzielec
27.07.2013, 10:23
- istnieją na necie całkiem bezpieczne wersje eaxisowych otoczeń. Można je znaleźć tutaj (http://meetme2theriver.livejournal.com/63030.html).

no właśnie, bo chciałam sobie zainstalować jedno z tych otoczeń, podobnie jak przedmieście i otoczenia z biznesem, no ale nie rozumiem o co chodzi autorowi w tym miejscu:

You'll need to regenerate the Neighborhoods folder in Documents for the new 'hoods to show up.
hę? jak to zregenerować :|

i jeszcze pytanie odnośnie terenów wakacyjnych, czy mogę do takiego odświeżonego otoczenia dodać tereny wakacyjne oryginalnie z gry?
bo nie widzę w tym artykule nic takiego :(

revallsay
27.07.2013, 17:18
a co oznacza regenerować? Na plikach gry się nie znam, ale wnioskując ze zdania, wydaje mi się, że musisz odnowić/odświerzyć ten folder

Liv
27.07.2013, 21:35
Rudzia - najwyraźniej chodzi o to, żebyś wywaliła ten folder neighbourhoods (chociażby na pulpit), który masz teraz, a gra stworzyłaby sobie nowy.
i jeszcze pytanie odnośnie terenów wakacyjnych, czy mogę do takiego odświeżonego otoczenia dodać tereny wakacyjne oryginalnie z gry?
Zasadniczo możesz chyba dodać każde otoczenie. A przynajmniej nie wiem, dlaczego byś nie mogła.

miłośniczka zwierząt
18.12.2013, 13:27
A ja mam pytanie czy jak np. w rodzinie Kaliente wezmę i dam Dinie do wyposażenia nagrobek jej męża, a potem siostry Kaliente wyprowadzę z domu i wprowadzę do innego to coś się stanie?

Liv
18.12.2013, 13:47
Nie, a przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo :)

miłośniczka zwierząt
18.12.2013, 15:15
Dzięki Liv bo ja jak gram w Milowie to zawsze pakuje rodzinom nagrobki do wyposażenia i ich przenoszę do innych domów. A stanie się coś jak np przerobię Domek Balbinie Biedak?

Liv
18.12.2013, 17:20
A stanie się coś jak np przerobię Domek Balbinie Biedak?
Tak! Twój komputer eksploduje, a jego kawałki polecą w kosmos, tam znajdzie je UFO, które się wkurzy i przyleci na ziemię, zabijając wszystko, co napotka na swej drodze :( Pierwszą ofiarą będziesz Ty, bo obcy nie lubią ludzi, a szczególnie tych, którzy nie myślą logicznie! :(



Wyjaśnienie dla sztywniaków - jakie pytanie, taka odpowiedź lub, opcjonalnie, co nie jest zabronione, jest dozwolone.

Aya
17.04.2014, 14:00
Już dawno nikt tu nic nie pisał, ale pozwolę sobie pochwalić poradnik: świetny, czytelny, ciekawy i dużo się z niego dowiedziałam ^^
Także to, że moje otoczenie może być zepsute. Od zawsze gram w Miłowie i nigdy nie pomyślałam o tym, że gra może sobie dorabiać miastowych. Mam nadzieję, że moje ukochane miasteczko się nie przeludni :O No i mam te "linie" w dymkach. Jestem ciekawa, dlaczego - nagrobków nie usuwam, nie robiłam nic z rzeczy wymienionych, na kodach gram rzadko i to zwykle "maxmotives" bądź właśnie "boolprop (...)". Dziwne.

Gratuluję cierpliwości, że to wszystko wyjaśniałaś i odpowiadałaś na pytania innych, brawo :D

Sporeklaudia
11.05.2014, 21:38
A czy zaspokajanie potrzeb Simów poprzez boolprop testingcheatsenabled true psuje otoczenie? ;)

La Tortura
12.05.2014, 16:54
sam boolprop jest szkodliwy dla gry ;p ja uzywam go zawsze (do podnoszenia zabawy i towarzystwa) i juz widze jak simowie "rozmawiają" o biało-czarnych krechach, albo ładując dom mi wywala do pulpitu. :]

Lenna
15.08.2014, 14:44
Więc zacznijmy od początku...

Miałam sobie kiedyś własne otoczenie, w którym sobie grałam. NIGDY nie usunęłam żadnego Sima ani nagrobka, po prostu sobie grałam. Otoczenia Maxisowe zostawiłam w spokoju i nie wchodziłam nawet do nich. W swoim otoczeniu doczekałam się licznej rodzinki, po jakimś czasie została tylko jedna Simka i wielki cmentarz obok domu. Coraz więcej Simów wprowadzałam do miasta, i przyznaję, stało się BARDZO przeludnione. Grałam sobie tą jedną Simką, aż pewien nagrobek magicznie zniknął. Po paru Simowych dniach pojawił się znowu, tylko że w innym miejscu. Odstawiłam go na miejsce, ale potem zaczynały znikać kolejne nagrobki, i pojawiały się gdzie indziej... aż zaczęły znikać tak, że nie dało się ich już przywrócić, i stało się to, co tu jest opisane - puste pole w drzewie genealogicznym. Gdy zginął nagrobek, wraz z nim cały Sim i jego portret w drzewie. Pojawiały się też owe "paski" gdy Simowie plotkowali, chociaż nigdy żadnego Sima nie usunęłam. Oprócz tego w otoczeniu doczekałam się wielu różnych bugów...
Ale najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, co stało się w innych otoczeniach, w których NIGDY nie grałam. Weszłam sobie do Dziwnowa, w którym nigdy nie grałam, patrzę, a tu całego cmentarza Oliwki nie ma! A w jej drzewie genealogicznym same puste pola. Raczej nie może być tu mowy o przeludnieniu. W ogóle w tym otoczeniu nie grałam, wchodzę, a tu zastają od razu takie bugi. Dodam, że wiele lat temu też raz weszłam do tego otoczenia i było wszystko w porządku, zostawiłam je i jeszcze raz weszłam dopiero po wielu latach...

Teraz gram sobie na zupełnie nowej grze, w Miłowie, i również dbałam, żeby nie zrobić nic z tego, co jest tu napisane - nigdy żadnego Sima nie usunęłam, ani żadnego nagrobku. Gram sobie no i proszę, grób Niny Kaliente zniknął :/ Jej portret został, więc zapewne miało się wydarzyć to, co na moim starym otoczeniu - nagrobek pojawi się po paru dniach, a potem Simowie zaczną zupełnie magicznie znikać, tzn. ich nagrobki i portrety w drzewie. Aby tego uniknąć, ściągnęłam HoodChackera i "naprawiłam" otoczenie. Ale teraz mam kluczowe pytanie: czy to wystarczy? Czy znikanie Simów było tylko kwestią "wadliwych wspomnień", które HoodChacker usuwa? Bo podkreślam, to samo stało się w Dziwnowie chociaż nigdy w nim nie grałam, więc nie może być mowy o przeludnieniu.
Co do modów, to jestem w tym temacie zupełnie ciemna, dlatego też żadnego moda nie zamierzam ściągać xD Tym bardziej bawić się SimPe czy coś w tym stylu, nawet HoodChacker był dla mnie czarną magią XDD Do modów zamierzam się zastosować tylko, jeśli to absolutnie konieczne... i jak ktoś mi pomoże XD

Shattered
15.08.2014, 22:00
A matko, zrobiłam te skanowanie tym Hoodem i tez mam pełno błędów.. Jacyś simowie tam się wyświetlają których nawet nigdy nie spotkałam..
http://pictap.pl/di-43OWF4YU.jpg
http://pictap.pl/di-LMZUYZ02.jpg


Kompletnie nie wiem jak to naprawić..
Kilkakrotnie zmieniałam typ parceli gdy simowie na niej mieszkali. Bardzo zaszkodziłam grze? :(
Czyli te przeludnienie może stać się nawet wtedy gdy będziemy baardzo długo grali i gdy nasza rodzina będzie miała wiele, wiele pokoleń, tak?

Więc te clear gossip i trash from all trzeba robić na wszystkich simach z otoczenia? :O

LepkiePaluszki23
16.08.2014, 08:40
Jak usunąć zabitych simów? Trzeba ich wskrzesić, a potem usunąć jest opisane w poradniku? :)

Lenna
16.08.2014, 15:58
Weszłam jeszcze raz do rodziny Kaliente (wcześniej, gdy zniknął nagrobek, nie zapisałam gry) - ok, nagrobek stoi. Po chwili pojawia się duch Diny. Po jakimś czasie patrze, a nagrobka Niny znowu nie ma :O Ok, wychodzę, wchodzę jeszcze raz, i tym razem cały czas obserwowałam nagrobek. Pojawił się duch Diny, latała sobie, aż w pewnym momencie "weszła" w nagrobek Niny, a by go "nawiedzić" i w tym momencie nagrobek zniknął :O Gdy Dina z niego wyszła, nie pojawił się z powrotem.
Dlaczego?! Przecież naprawiłam otoczenie HoodChackerem, a błąd z tym nagrobkiem nadal jest :(
Shattered, używając HoodChackera wybierz opcję "Remove", w ten sposób naprawisz te błędy. Przynajmniej ja tak zrobiłam, bo ktoś mi tak powiedział xD

Nyu Nyu Nyuu
27.08.2014, 11:49
Calkiem niedawno czytalam ten temat i kilka dni pozniej wchodze do mojej rodzinki i patrze, a ich mala corka ma juz cel zyciowy, nie ma obaw i ma 2 pragnienia: isc popływać + urzadzic mpreze a to jest niemozliwe dla malego dziecka :O nie robilam zadnej z rzeczy napisanej w tym temacie, jedynie uzywalam boolpropa do podniesienia potrzeb i to sporadycznie... mam zaledwie 70 simow i 10 zwierzakow w glownym miescie + kilka rodzin w skrzyni rodzin, 2 rodzinu w dzielnicy handlowej i simow na uczelni... liczba npc jest chyba proporcjonalna, bo jak zamawiam żarcie simom to ciagle przychodzi jedna kobieta... nie wiem, czy od tego jednego dziecka moze mi sie psuc miasto? ;O tylko ta jedna dziewczynka tak ma... i od czego to sie moze wziac?

EDIT: teraz spojrzalam do innej rodziny, z 2 dzieci i 2 malych i KAZDE z nich ma cel zyciowy :O wiec ta mala nie jest jedyna...

Liv
27.08.2014, 12:13
Lenna - eh, czyżbyś coś poprzestawiała w plikach gry? :O Bo otoczenia są od siebie niezależne, chyba że właśnie coś się schrzani w tych w folderze instalacji Simsów.
Nie wiem, ruszałaś Mrocznego Kosiarza, Zadecką i innych takich? Zabawy boolpropem?

Anyway, musisz przeinstalować grę.

Shattered - "delete" w HoodCheckerze i powinno być po problemie ;) Tak sprawa się zazwyczaj ma w przypadku eaxisowych otoczeń.
Kilkakrotnie zmieniałam typ parceli gdy simowie na niej mieszkali. Bardzo zaszkodziłam grze?
Trudno powiedzieć, bo te błędy nie mają określonej wagi.

Czyli te przeludnienie może stać się nawet wtedy gdy będziemy baardzo długo grali i gdy nasza rodzina będzie miała wiele, wiele pokoleń, tak?
Przeludnienie jest wtedy, kiedy masz dużo simów w otoczeniu. A to się najprościej sprawdza otwierając otoczenie w SimPe :)
Więc te clear gossip i trash from all trzeba robić na wszystkich simach z otoczenia?
Trash przede wszystkim. No i na wszystkich tego nie zrobisz :P Skup się na tych, którymi grasz, i ewentualnie innymi mieszkańcami ;) (nie mówię tu o zmarłych i miastowych)
Jak usunąć zabitych simów? Trzeba ich wskrzesić, a potem usunąć jest opisane w poradniku?
Nie, trzeba po prostu wybrać w batboksie (przy wyborze nazwiska) albo "default" albo "..." - tam są zmarli simowie. Reszta kroków jest taka sama :)

Nyu Nyu Nyuu - otoczenie eaxisowe?
W innych otoczeniach to samo?

Nyu Nyu Nyuu
27.08.2014, 12:20
nie, otoczenie moje.
w innych otoczeniach... chyba nie, ostatnio gralam jeszcze w Dolinie Niezbednej i w Kwitnacych Wzgorzach i tam nic takiego sie nie dzialo, jak jest w innych nie wiem.
a i jeszcze, nie wiem czy to ma cos do rzeczy, ale nie sciagalam zadnych modow, etc.

LepkiePaluszki23
01.09.2014, 16:50
Otóż pewnego dnia, kiedy nagrobki kotów były na działce rodzinnej, postanowiłem je przenieść na cmentarz. Stały tam może z 1 dzień realny i w końcu postanowiłem zabrać je stamtąd i przeniosłem do wyposażenia i po powrocie na działkę rodzinną odstawiłem je. Kiedy po raz kolejny włączyłem grę nagrobków już nie było. Nie mogę tych kotów wskrzesić, a we wspomnieniach nie ma ich obrazka, ale za to są ich imiona a pliki w folderze Characters są. Co zrobić?

Lenna
12.09.2014, 09:59
Nigdy nie grzebałam w plikach gry ani nie bawiłam się boolpropem :O Zrobiło się to samo z siebie, nie potrafię tego wytłumaczyć. A, dodatkowo przypomniało mi się że jak weszłam do Jaskini Pokrzyku to tam jedna rodzina miała pokręcone drzewo genealogiczne, takie nierealne połączenia itd. :O
Teraz odkryłam, że bugowanie nagrobków powodują u mnie przede wszystkim duchy umarłe przez porażenie prądem. A to jest tak: Mam sobie duchy Diny i Niny umarłe przez porażenie prądem, a takie duchy jak wiadomo co jakiś czas odgrywają własną śmierć (upadają i przechodzą ich takie "prądy"). Nina sobie w nocy lata, nawiedza swój własny nagrobek, i w tym momencie się buguje, od tej tej pory gdy Nina lata i odgrywa własną śmierć to nie widać tych "prądów". Wróciła nad ranem do grobu i niby było ok, ale jak nastepnej nocy się pojawiła i nawiedziła swój własny grób, zniknęła razem z nim :O To samo się dzieje, gdy nagrobek nawiedzi ktoś inny np. Dina. Do tego, kiedy Sim idzie w miejsce gdzie ten nagrobek stał dosłownie co chwilę wykonuje interakcję "Zaskakuje mnie", tak jakby ten nagrobek nadal tam stał i był nawiedzany. Tylko że do tego zamiast nagrobka w ikonie interakcji nie ma nic, jest pusta, albo zamiast niej są np. talerze :O I Sim nie może w tym miejscu normalnie spokojnie postać bo co sekundę się "zaskakuje" :noexpression: Następnej nocy w ten sam sposób zbugowała się Dina, dodam jeszcze że po zbugowanie się wykonywała dziwne rzeczy, a mianowicie gdy chciała nawiedzić nagrobek Michała Kawalera który stał trochę dalej, "wskoczyła" w podłogę a nagrobek na drugim końcu pokoju się nawiedził, tzn. uniósł się tak jakby Dina go nawiedzała. Takie interakcje na odległość :O
No i jeszcze, kiedyś jak grałam we własnym otoczeniu to miałam dokładnie te same błędy, również z duchami po porażeniu prądem. Ale, ale, w innej rodzinie byli sami Simowie umarli ze starości, to ta rodzina o której pisałam wcześniej, i tam też się to samo wydarzyło. Tylko że potem zaczęły znikać pliki Characters i nagrobki znikały ostatecznie, bo póki tak się nie stało, nagrobki pojawiały się spowrotem tyle że w innym miejscu na parceli O.o

No i błąd z ostatniej chwili, czyli ten u Ćwirów. I przydażyło mi się dokładnie to co tutaj: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=27997, tzn. chodzi mi o ten drugi problem. Sima wystraszył duch Gwidona Ćwira i od tej pory w domu, a raczej na dworze, dzieją się dziwne rzeczy. Sim gdy chce strzyc krzaczki przy grobach czasem wykonuje tę interakcję na odległość, tak jak opisany w tamtym temacie przykład z lodówką :O A np. gdy lokaj podszedł w pobliże grobów nagle zniknął i pojawił się przed domem przy drzwiach :O Do tego jak Simowie podchodzą do grobów to co chwila robią interakcję "Zaskakuje mnie" na nagrobku Gwidona. Tyle że przynajmniej wyświetla się prawidłowe zdjęcie grobu. No i nagrobek stoi, a nie zniknął. A gdy w nocy pojawia się duch i nawiedza nagrobek to też nic się nie dzieje.

W sumie to nie wiem, na ile to co pisze ma się jeszcze do tematu XD

Shattered
12.09.2014, 10:14
A gdzie tam jest delete?
http://pictap.pl/di-DTYV47B6.jpg

Lenna
12.09.2014, 10:24
Ale nie trzeba Delete tylko jak wybierzesz otoczenie to trzeba wybrać opcję "Remove"... Tylko lepiej najpierw zrobić kopię zapasową otoczenia.

Shattered
12.09.2014, 11:01
A nie usunę całego otoczenia? :P
A jak zrobić tą kopię?

Lenna
12.09.2014, 16:31
Nie, nie usuniesz xD Ja to robiłam, to usuwa tylko te błędy. Kopię zapasową robisz kopiując sobie swój plik otoczenia np. na pulpit xD Otoczenia znajdują się w Dokumenty/EA Games/The Sims 2/Neighborhoods/numer twojego otoczenia, Miłowo to N001, Dziwnowo N002, Werona N003, Jaskinia Pokrzyku E001, Dolina Niezbędna F001, Kwitnące Wzgórza G001 a własne otoczenia kolejno przyjmują nazwy N004, N005 itd. Po prostu skopiuj swoje otoczenie, jeśli chcesz naprawić np. Miłowo to skopiuj N001 i wklej np. na pulpit albo w jakieś bezpieczne miejsce, na wszelki wypadek, jak coś się stanie to będziesz mogła przywrócić. Nie jest to konieczne i może się nie przyda ale lepiej zrobić, na wszelki wypadek xd To mi ktoś tak pomagał, zrobiłam w ten sposób i nic mi sie nie usunęło xD W sumie w otoczeniu nie widzę różnicy.

ultraviolence
19.09.2014, 12:53
nie doprowadzić do tego, żeby gra nieustannie generowała nowych mieszkańców – ściągnąć hacki:
- notownieregen (dla podstawy),
- nodormiespawns (dla NS),
- nostrayrespawn (dla Zwierzaków),
- antiredundancy (dla wszystkich).
Takie dwa pytania odnośnie powyższego: muszę ściągać wszystkie czy wystarczy sam antiredundancy (mam całą kolekcję dodatków i akcesoriów)? Szukałam po innych forach i niektórzy wrzucają kilka rodzajów, co nieco mnie dziwi, więc wolę się upewnić :) Druga rzecz: czy opłaca się wrzucać ten hack zaraz na początku gry czy lepiej poczekać, aż urodzą mi się, powiedzmy, ze 2-3 pokolenia? Wiem, że chodzi o ograniczenie generowania miastowych npc, więc trochę boję się, że gdybym wrzuciła ten pliczek na początku, to gra przestałaby tworzyć nowych mieszkańców miasta, a co za tym idzie - świat poza moim simami stałby w miejscu...

kalafjor
23.09.2014, 14:36
Czy jeśli simka ma nieaktualne drzewo genealogiczne (sim który już umarł ma kolorowy portret, a simka, która jest emerytką tutaj dalej jest dorosła) to mam bardzo zepsuty zapis? XD

Shattered
08.10.2014, 16:18
Właśnie zauważyłam linie w dymakch.
Co powinnam zrobić, aby nie utracić zapisu?

Lenna
09.10.2014, 10:26
Co do linni w dymkach, to mam pytanie. U mnie te linie występują wtedy, gdy Sim rozmawia z innymi Simami na czacie na komputerze. Tylko w tym wypadku pojawiają się linie lub puste dymki. Ale... u mnie to występuje nawet na zupełnie świeżym otoczeniu. Dosłownie na każdym, nawet na utworzonym przed sekundą. Więc czy to nie jest po prostu błąd gry? xd Te linie zawsze były, są i będą jak Sim rozmawia na czacie xD Przynajmniej u mnie.

April Black
30.12.2014, 21:59
Trochę odgrzebuję, ale temat moim zdaniem bardzo ciekawy, poza tym może to co napiszę komuś się przyda.
Co do tych śmiesznych linii w dymkach. Na angielskiej Sims Wiki znalazłam taki oto cytat:

Thought/speech bubbles with squiggly lines in them have been sighted in clean, healthy neighborhoods as well. Some symptoms of corruption are also seen with poorly made custom content or hacks. As long as you never attempt the actions listed in this article, and as long as you routinely clean it with the HoodChecker, it should last a very long time.
(źródło: http://sims.wikia.com/wiki/Game_guide:Avoiding_corruption)

Z tego by wynikało, że te linie mogą pojawiać się nie tylko wtedy, gdy otoczenie zawiera błędy, ale również po tym jak zainstalujemy jakieś podejrzane CC lub mody. Więc jeśli to świeże otoczenie, na którym nie popełniliśmy żadnego z wymienionych "grzechów", to raczej nie jest uszkodzone :)
Zastanawia mnie inna kwestia. Co oznacza "Invalid relationship with self" w raporcie HoodCheckera i skąd się to w ogóle bierze? Bo zauważyłam, że pojawia mi się to również po przeskanowaniu nowo utworzonych miast, w których na 100% nie zrobiłam niczego złego.

Liv
30.12.2014, 22:23
W grze jest coś takiego - można to sprawdzić przez SimPe - że każdy sim ma relację ze samym sobą. Nie wiem, po co twórcy to wprowadzili i na jakiej zasadzie to działa (i kiedy np. jest valid, a kiedy nie), no ale istnieje i HC wywala takie "kwiatki" :D
Żeby porównywanie miało sens, musiałabyś wziąć jakiś clean template jako nowo otoczenie i sama stworzyć kilku simów - nie jest wcale powiedziane, że z miastowymi jest wszystko OK.

Zresztą wczoraj podczas "ratowania" sima doszłam do wniosku, że pliki otoczenia to jeden wielki bajzel, a twórcy nie mogli się zdecydować, czy w końcu niektóre rzeczy porozbijać (np. relacje simów), czy też skondensować (wspomnienia - wszystkie simy w otoczeniu mają je jakby w jednym "kawałku").

Wniosek z tego taki, że trzeba się z otoczeniami obchodzić jak z jajkiem, a i tak nie ma się pewności, czy się coś nie schrzani. Postępując wg wskazówek z tego poradnika tylko zmniejszamy prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych błędów w grze. My swoje, program swoje :fun:

Lenna
31.12.2014, 18:03
April Black, ale ja w grze nie mam żadnych modów ani CC, grę mam zupełnie clean i nigdy nic nie ściągałam, a i tak w dosłownie każdym otoczeniu, gdy Sim rozmawia na czacie, pojawiają się te linie.
Ja teraz z moim otoczeniem faktycznie obchodze się jak z jajkiem, a i tak to nic nie pomaga i znikają mi nagrobki. Teraz mam już jakąś manię że podczas gry co chwila zerkam, czy nagrobki są na miejscu XD I jak jakiegoś nie ma to wychodzę bez zapisu gry i gram tą rodziną od nowa. W większości przypadków po wyjściu bez zapisu i zagraniu raz jeszcze ten sam nagrobek już się więcej nie buguje i nic się z nim nie dzieje. Do tej pory znikało mi 6 grobów, 1 z nich jest na stałe zbugowany i wyjście z gry nic nie pomaga bo po ponownym wejściu, gdy jakiś inny duch nawiedzi ten grób, ten zawsze znika, więc ten nagrobek muszę trzymać w wyposażeniu Sima. Z kolei 2 inne to nagrobki Simów umarłych przez porażenie prądem, a takie w grze zawsze mi się bugują (więc je też trzymam w wyposażeniu). Plus tego wszystkiego jest taki, że poprzez te kombinowanie mam przydomowe cmentarze i uniknęłam sytuacji zniknięcia nagrobka na zawsze wraz z plikiem Characters XD I teraz nie wiem, czy to są objawy zepsucia otoczenia czy po prostu błędy w grze, bo występują u mnie w każdym otoczeniu?

Liv
02.01.2015, 09:34
Lenna - w zasadzie wystarczyłoby włączyć SimPe i sprawdzić, jak się mają zmarli simowie ;) Granie w simsy nie powinno być dodatkowym źródłem zmartwień u graczy :P Ale wychodzenie z gry bo "sim" znika to już przesada...
Trzymanie nagrobków w wyposażeniu nic nie daje.
No a jeśli jest tak w każdym otoczeniu, to tym bardziej bym się nie obawiała.
Zresztą, w mojej grze też znikają nagrobki (przez moją własną głupotę, ale to szczegół), a za niecałe 2 miesiące będzie 6 lat jak gram w tym otoczeniu :P

Lenna
02.01.2015, 20:47
Tyle że kiedyś jak grałam w innym otoczeniu i zniknął nagrobek, zapisałam grę i wyszłam do otoczenia, to po ponownym wejściu czasem było tak, że nagrobek znowu się pojawił tylko w innym miejscu, a czasem znikał na zawsze razem z plikiem tego Sima w Characters i w drzewie genealogicznym nie było jego portretu tylko puste pole. I jak Simowie plotkowali to często pojawiały się te linie (pewnie gadali o tym Simie, co zniknął). W konswekwencji po jakimś czasie drzewo genealogiczne mojej Simki wyparowało, bo zamiast portretów miałam puste pola :( No i cały piękny cmentarzyk szlag trafił :( I jak bym chciała któregoś zmarłego Sima ożywić, to już nie da rady bo przepadł na zawsze...
U mnie trzymanie nagrobków w wyposażeniu pomaga - nagrobki zawsze znikają w momencie, gdy jakiś duch je nawiedzi. A jak nagrobki siedzą w wyposażeniu, to duchy go nie nawiedzają i nagrobek się nie buguje xD
Inna sprawa, że w Dziwnowie po pierwszym wejściu do tego otoczenia (no, drugim bo 4 lata wcześniej wprowadziłam tam 3 rodziny i tyle) zastałam tam takie błędy, że głowa mała xD Cały cmentarz Oliwki Widmo zniknął wraz z portretami Simów w drzewie gen (chyba już nawet pisałam tutaj o tym). Oprócz tego w takim jednym domku z piwnicą, w miejscu gdzie teren zapada się pod piwnicę, nie wiem jak to wyjaśnić ale tekstura terenu zniknęła i w tym miejscu było puste, niebieskie pole... 4 lata wcześniej było wszystko OK.
A SimPe to ja nie mam i nie wiem jak to obsługiwać xD

Shattered
19.02.2015, 10:37
http://pictap.pl/di-RXN1PU2N.png

Gra mi wywala z informacją, że działanie aplikacji zostało zakłócone. Nie mogę też remove w HoodCheckerze bo takie coś się pojawia

Liv
19.02.2015, 19:51
W którym momencie wywala Ci "aplikację"?
Póki co wygląda mi to na to, że masz po prostu za mało RAMu dostępnego wtedy. Gra w okienku, wyłączenie przeglądarki i innych niepotrzebnych programów w tle powinno pomóc.

@down: no to tym bardziej ;) Ale pocieszę Cię - mnie ostatnimi czasy też często wywala mimo że mam więcej RAMu.

Shattered
19.02.2015, 19:54
W różnych
Mam 4 Gb

KarolinaJ
19.04.2015, 12:02
Liv dzięki Ci za stworzenie tego poradnika :) Zawiera wiele cennych informacji i nie raz z niego korzystałam ale mam jedno pytanie z racji, że wczoraj na nowo zainstalowałam całą kolekcję (i pożegnałam z save'ami sprzed ponad 6 lat...) czy do zapobiegania generowaniu przez grę nowych simów wystarczy pobrać hack tylko do ostatniego posiadanego dodatku (np. Osiedlowe Życie i pobieram tylko plik z folderu al) mimo, że ostatnimi są akcesoria RiO?


@down
Dziękuję za odpowiedź :)

Liv
19.04.2015, 12:26
Tak, mody z AL (OŻ) przy MG (RiO) dają sobie radę :)

Nusso
12.05.2015, 17:10
Tyle razy zdarzało mi się robić te rzeczy, a moje otocznie nigdy się nie zepsuło ;)

Szyszul
17.05.2015, 17:48
Hej, może ktoś mógłby mi pomóc, bo przeszukiwanie Google na niewiele się zdało (natrafiłam na ten sam problem u kogoś, ale rozwiązania nikt nie znał).
Miałam wielopokoleniową rodzinę i w pewnym momencie, kiedy zmarł mi stary dziadek, dostałam nagrobek wszystko ładnie pięknie, ale... Gra nadal pokazuje go jako żywego. W wyborze parceli na której mam grać widnieje w zdjęciu rodziny, u innych widnieje jako żywy kontakt pomimo tego nagrobka. Przeniosłam go na parcelę publiczną i nadal jest "żywy". Wiadomo, że przez to nie mogę np. wyprowadzać simów przez telefon/komputer, mogę przenosić tylko całą rodzinę (a mam tam dorosłe już dzieci, które chcą się wynieść).
Pomocy, mogę nawet kombinować w SimPe, jeśli ktoś wie, jak to naprawić, byleby gra w końcu go zaliczyła jako zmarłego...

Liv
17.05.2015, 19:12
Wskrzesić go i ponownie ukatrupić. Powinno się dać tak zrobić.

Nusso
18.05.2015, 17:19
Czy mogę usunąć domyślne rodziny w nowo stworzonym świecie ? Nawet w nim jeszcze nie grałem.

natalciaaa
24.05.2015, 13:13
Zainstalowałam antiredundancy do OŻ (mam wszystkie dodatki obecnie na kompie zainstalowane). Ale chyba się nie sprawdza... Gra wciąż namnaża simów, ja nie nadążam ich usuwać. Czy antiredundancy trzeba jakoś aktywować po instalacji? Wrzuciłam go do Downloads i myślałam, że wystarczy.

Liv
24.05.2015, 13:34
natalciaaa - a co z notownieregen?
Antiredundancy jest bodajże tylko do NPCs.

Hebe
24.05.2015, 13:36
W jaki sposób sprawdzić który plik z folderu Characters to dany sim?

EDIT: Dzięki :)

Liv
24.05.2015, 13:43
1. http://i1068.photobucket.com/albums/u451/KLiv27/sp2a.jpg
Obrazek wzięłam stąd (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=62137).
2. W grze wywołaj "force error" tym na simie.

mimilou
24.05.2015, 18:36
Witam wszystkich forumowiczów.
Piszę na tym forum po raz pierwszy z powodu kilku pytań. Chodzi o simpe: czy można za pomocą tego programu usuwać parcele (w całości łącznie z rodziną w niej) z otoczenia? ponieważ w jednej parceli mam jakiś błąd i nie mogę w nia wejść ani jej przenieść do kosza rodzin żeby usunąć buldożerem.
Drugie pytanie to czy można usuwać np. fryzury, ubrania w simpe?
i ostatnia rzecz: chodzi mi o otoczenie Werona; przeczytałam na internecie ze sim Patryk montek powoduje ze nie da sie grać ta rodziną ( i u mnie się właśnie nie da) a bardzo chciałam pograć na Weronie. Dlatego próbowałam go usunąć całkowicie w tym programie ale gdy włączyłam grę, w Dworku Monteków był nadal. Więc czy mogę usunąc po prostu tego jednego sima który jest uszkodzony, nigdy wcześniej nie grajac w niego?
Z góry dziękuje :-)

Liv
24.05.2015, 20:57
1. Przy przenoszeniu rodziny nie powinno wywalać błędów...
Odpowiadając na Twoje pytanie - da się. Mniej więcej. Tylko czy dobrze rozumiem, że tych simów też chcesz się pozbyć?
2. Pewnie tak, ale raczej nikt tego nie robi przez SimPe ;)
3. Źródło poproszę. Wtedy będę mogła powiedzieć coś więcej.
Chociaż już nawet na tym etapie radziłabym Ci zaopatrzyć się w naprawione eaxisowe otoczenia. Link (http://meetme2theriver.livejournal.com/63030.html).

natalciaaa
24.05.2015, 22:16
Liv! Dzięki! Zupełnie zapomniałam o tym drugim. :) Już wszystko jasne. :)

Hebe
24.07.2015, 09:28
Czy w przypadku, gdy "zresetowałam" grę - pousuwałam własne otoczenia i przywróciłam początkowy wygląd miast maxisowskich - mogę bezpiecznie usunąć CC typu gen/town?

Liv
24.07.2015, 10:29
Jeśli jeszcze nie załadowałaś tych otoczeń, to tak.

revallsay
08.10.2015, 09:26
Mam kilka pytań: jeśli chcę usunąć pewną krowę całkowicie, to instaluje batboxa - czy mogę go potem normalnie usunąć 'delete' czy trzeba zrobić coś innego? I czy potem krowa zostanie odtworzona i przyjdzie inna? Gdy tak, to co mam zrobić, aby ich nie było? Znalazłam jakiegoś moda, ale on usuwa też cheerleaderki, które mi nie przeszkadzają i mogę zostać.

Jeszcze jedno pytanie: czy gdy mój sim już zna tą krową, tylko zna, nie ma pokrewieństwa, to czy gdy ja usunę, to wszystko trafi szlag?

Liv
08.10.2015, 19:12
Wszelkie dodatki polecam usuwać ręcznie z Downloads.
Zapewne przyjdzie inna krowa. Zawsze jakaś musi być na uczelni.
Musisz ją zbanować vistor controllerem. Google it.
Nie trafi.

revallsay
11.10.2015, 11:10
Dziękuję, zablokowałam krowę i już nie przychodzi.

Co do ręcznego usuwania dodatków - chciałam usunąć Mod na trojaczki i po usunięciu nie miałam napisów w potrzebach czy tez w panelu pracy. Jak mam go usunąć, żeby wszystko działało dobrze?

CademZoe
05.05.2016, 15:41
Mam dwa pytania dotyczące usuwania simów.
1. Jak można sprawdzić, czy sim, którego chcemy usunąć, jest kimś specjalnym (z np. Panią Zadecką chyba nie miałabym problemu, ale z pokojówką, czy sklepikarzem już tak, bo bynajmniej nie można ich usuwać).
2. Kiedy taką specjalną postać przez przypadek przygotuję do usunięcia za pomocą batboxa, to czy kiedy już się o tym dowiem i jej nie usunę, to coś się stanie?

Liv
05.05.2016, 19:23
1. Trzeba zapytać wujka google.
2. Jeśli jest to sim a nie object (object to np. mroczny kosiarz), to możesz ryzykować dalszą grą w tym otoczeniu, ale zawsze możesz też zacząć grać w nowym, "świeżym" - tam skutki Twojej pomyłki nie będą odczuwalne.

CademZoe
05.05.2016, 20:32
To mnie pocieszyłaś ;P Właśnie stworzyłam nowe otoczenie, w którym na start mam prawie 400 simów. Chciałabym się najpierw pozbyć tych rodzin ze skrzyni. Chyba nic się nie stanie jak usunę całe rodziny?

Hebe
05.05.2016, 21:22
Punkt pierwszy tego poradnika chyba jest odpowiedzią na twoje pytanie ;)

CademZoe
05.05.2016, 21:48
Ale chodziło mi o to, że usunę ich przez SimPe.

Liv
06.05.2016, 06:09
Sposobem z tego (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=62137) poradnika? Wtedy jak najbardziej ;)

TheSimsManiak
07.07.2016, 19:03
Pamiętam czytając ten temat kilka lat temu kiedy większość punktów była dla mnie niezrozumiała. Ahh, the czasy!

milosz263
16.01.2017, 20:16
Próbując przyspieszyć studia natknąłem się w spawn... na NPC killer. Wie ktoś co to?

Dzania
18.01.2017, 08:05
NPC (Non-Playable Characters; Bohaterowie Niezależni) – Simowie występujący w każdej części gry, są niegrywalni.
NPC Killer --- Morderca NPC -- Teoretycznie usmierca Npc, podobno trzeba wybrac NPC, ktorego chcemy usmiercic.

milosz263
18.01.2017, 10:21
Tyle to ja wiem ale nie chce ew. uszkodzić (po raz ósmy chyba) zapisu. Pytam bo może ktoś tym eksperymentował i chcę wiedzieć czy to jest np. alternatywa dla batboxa i simpe (usuwa simów tak żeby nie doszło do przeludnienia).

EDIT: Z którego folderu mam pobrać hacki (nie ma folderu hacks):
- notownieregen
- nodormiespawns
- nostrayrespawnNie doczytałem się że trzeba wybrać skrót dodatka:facepalm2:

revallsay
01.05.2017, 21:53
Chciałabym pograć Robem Humble. Pomyślałam o wycięciu go w SimPe i stworzeniu go w CAS, ale niestety nie mogę znaleźć go w Sim Surgery - istnieje jakiś sposób na wycięcie go?