PDA

Zobacz pełną wersję : MTU! - edycja urodzinowo-wiosenna - regulamin i pytania


lithium
16.04.2012, 14:15
http://i.imgur.com/RjQdg.png
edycja urodzinowo-wiosenna
Regulamin konkursu:
1. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik forum thesims.pl
2. Konkurs polega na charakteryzacji wybranej przez prowadzącego simki z gry The Sims 2 lub The Sims 3. Oznacza to, iż jeden użytkownik może zrobić jedną pracę w wybranej przez siebie wersji gry.
3. Prezentacja musi się składać z:
- nagłówka: Metamorfoza nr 1 (2,3,…) – nazwa użytkownika
- trzech zdjęć simki z trybu „Zmień wygląd” (po kliknięciu na lustro – w celu zrobienia zdjęcia, naciśnij przycisk print screen (PrtSc)). Jedno zdjęcie (frontalne) musi prezentować simkę przed metamorfozą, dwa następne (frontalne i profilowe) po metamorfozie.
- jednego zdjęcia z trybu gry.
Uwaga! Zdjęcia nie powinny przekraczać rozmiaru 800x450px.
Prace nie spełniające powyższych kryteriów zostaną zdyskwalifikowane.
5. Można używać dodatków pobieranych z Internetu.
4. Dozwolona jest zmiana: koloru włosów, brwi i paznokci; fryzury, ubrania, makijażu (w tym sztuczne rzęsy); dodatków: biżuterii, okularów, pasków, nakryć głowy (lub innych ozdób włosów), rękawiczek, zegarków.
5. Niedozwolone jest: używanie soczewek kontaktowych; ingerencja w: budowę i karnację ciała, rysy twarzy, kolor oczu. Używamy defaultowych skinów oraz oczu!
6. Prace można składać w tym (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=63265) temacie (The Sims 2) lub tym (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=63264) (The Sims 3) do dnia 30.04.2012 do godz. 21:00.
7. Jeżeli zechcesz edytować swoją wiadomość po upływie 30 minut od jej wysłania, wyślij do mnie prywatną wiadomość. Prace edytowane bez zgody prowadzącego po tym czasie zostaną zdyskwalifikowane.
8. Po przewidzianym na zadanie czasie zostanie utworzona sonda, w której może głosować każdy użytkownik forum thesims.pl. Zostanie ona zamknięta 07.05.2012 o godz. 21:00.
9. Ogłoszenie wyników nastąpi po sprawdzeniu sondy. Nie wolno głosować na swoją pracę. W przypadku takich sytuacji użytkownik zostanie zbanowany na okres 1 miesiąca i zdyskwalifikowany z konkursu. W przypadku zakładania multikont, ban oczywiście będzie permanentny.
10. Zwycięzca zostanie nagrodzony rangą Imprezowy stylista TS2/Imprezowa stylistka TS2; Imprezowy stylista TS3/Imprezowa stylistka TS3 w wybranym przez siebie kolorze, na okres jednego roku.
Uwaga! W przypadku zbyt małej ilości chętnych (poniżej dwóch na jedną kategorię) konkurs nie odbędzie się. Także gorąco zachęcam do udziału!

http://dc491.4shared.com/img/p1XCKbsf/s7/Dla_Centy.jpg http://oi39.************/152fc6a.jpg
Szczegóły Konkursu:
Tak się złożyło, iż Dina Kaliente oraz Claire Ursine obchodzą swoje urodziny. Spraw im na tą okazję imprezowy wygląd, którego nie powstydziłaby się żadna szanująca się kobieta oraz niezapomniane przyjęcie na świeżym powietrzu! Wszak wiosna budzi się do życia, a wraz z nią nasza chęć do zabawy, czyż nie?
Spokojne, eleganckie przyjęcie późnym wieczorem z kieliszkiem wina, w otoczeniu romantycznych lampionów? A może szalona balanga z rockowym zespołem przygrywającym do obrzucania biesiadników balonami? Wszystko zależy od Ciebie!

Do pobrania:
Dina Kaliente (TS2) (http://www.sendspace.pl/file/0632095f9752bc20eb02dd8/sim)
Claire Ursine(TS3) (http://www.4shared.com/file/TG0Kqcuq/Ursine.html)

Bardzo dziękuję ddo bwayo oraz Björk za ogromną pomoc w konkursie :)

A teraż życzę już wszystkim uczestnikom powodzenia!

Pytania zadajecie w tym temacie.

Lubie
16.04.2012, 15:49
Czy można używać 'zjednolicenia' twarzy, poprzez make up (zablokowany) z kariery ? ^^

Meryam
16.04.2012, 15:51
Co mam zrobić, jeśli mam zmienione defaulty skinów i oczu? Bo niestety ciężko będzie mi znaleźć te pliki w Downloads i je po prostu wywalić na czas przeróbki i robienia zdjęć, a bardzo bym chciała wziąć udział.

lithium
16.04.2012, 16:04
w sensie, jest to po prostu cos w stylu podkladu?

odnalezc pliki z nazwa default (wyszukwanie lub ctrl +f, mysle, ze nie bedzie wiekszego problemu) lub sprobowac znalezc takie na necie

Kenny McCormick
16.04.2012, 16:05
Używamy defaultowych skinów oraz oczu!

Co mam zrobić, jeśli mam zmienione defaulty skinów i oczu? Bo niestety ciężko będzie mi znaleźć te pliki w Downloads i je po prostu wywalić na czas przeróbki i robienia zdjęć, a bardzo bym chciała wziąć udział.

w sensie, jest to po prostu cos w stylu podkladu?

odnalezc pliki z nazwa default (wyszukwanie lub ctrl +f, mysle, ze nie bedzie wiekszego problemu) lub sprobowac znalezc takie na necie


Hm... Czytałaś regulamin? :D Nie wiem czy to błąd, ale tak głosi regulamin, więc za późno :P Po co se życie utrudniać, i je usuwać? :D

Edit: sagave tu (http://desmond.imageshack.us/Himg9/scaled.php?server=9&filename=reglw.png&res=landing) masz dowód w zielonej ramce, więc nie musisz niczego wywalać z Downloads. No chyba, że masz taki kaprys. B)

Lubie
16.04.2012, 16:16
Cento, tak, to coś w stylu podkładu.

Meryam
16.04.2012, 16:35
Jezus Maria, Kenny, możesz się łaskawie nie wtrącać?

lithium - no właśnie jest to problem, bo wszystkie defaulty mam w jednym folderze, łącznie z tymi, których używałam wcześniej. Wywalić je, jasne, mogę wszystkie, ale nie będę wiedziała, które mam wrzucić na powrót, bo pobierałam wszystkie tak dawno, że już nie pamiętam, które były pierwsze...
Mam nadzieję, że zrozumiałaś o co chodzi, bo trochę zagmatwałam ^^"

Liv
16.04.2012, 16:40
@up: hm, jak dla mnie "defaulty" to potoczna nazwa "zamienników oryginalnych rzeczy z gry", ale teraz widzę, że znaczenie tego słowa jest niejasne...
Albo macie na myśli TS3 ;o

Dobra, to uściślijcie - mam zamienniki oczu maxisa, wiec mogę ich użyć w prezentacji?

Poza tym:
1. Kolaż ze zdjęć (i tym samym przekroczeniu limitu rozmiaru 800x450 na zdjęcie) są dozwolone?
2. Prezentacja musi być w scenerii imprezowej? ;] To już drugi konkurs w tym roku o takiej tematyce xD Jakieś dobre zmiany idą, że tak myślicie o imprezowaniu? =D
3. Jeszcze co do rozmiaru fotek - czy zdjęcie z gry (poza tymi trzema) może być większe?

Lubie
16.04.2012, 18:31
O, to ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy konieczne są TRZY zdjęcia, czy można więcej. ??

lithium
16.04.2012, 21:20
Cento, tak, to coś w stylu podkładu.

to mozna.


lithium - no właśnie jest to problem, bo wszystkie defaulty mam w jednym folderze, łącznie z tymi, których używałam wcześniej. Wywalić je, jasne, mogę wszystkie, ale nie będę wiedziała, które mam wrzucić na powrót, bo pobierałam wszystkie tak dawno, że już nie pamiętam, które były pierwsze...
Mam nadzieję, że zrozumiałaś o co chodzi, bo trochę zagmatwałam ^^"

no to co za problem? przenies folder na pulpit, na czas tworzenia simki, a jak skonczysz to wrzuc go tam z powrotem. jak nie o to chodzi to ja juz nie wiem :<


@up: hm, jak dla mnie "defaulty" to potoczna nazwa "zamienników oryginalnych rzeczy z gry", ale teraz widzę, że znaczenie tego słowa jest niejasne...
Albo macie na myśli TS3 ;o

Dobra, to uściślijcie - mam zamienniki oczu maxisa, wiec mogę ich użyć w prezentacji?

Poza tym:
1. Kolaż ze zdjęć (i tym samym przekroczeniu limitu rozmiaru 800x450 na zdjęcie) są dozwolone?
2. Prezentacja musi być w scenerii imprezowej? ;] To już drugi konkurs w tym roku o takiej tematyce xD Jakieś dobre zmiany idą, że tak myślicie o imprezowaniu? =D
3. Jeszcze co do rozmiaru fotek - czy zdjęcie z gry (poza tymi trzema) może być większe?

maja byc oczy maxisa. jezeli znajdziecie w necie identyczne jak te od maxisa, to moga byc.

1. nie. moze byc kilka zdjec, ale musza sie miescic w tym konkretnym rozmiarze.
2. tak, musi. taki jest temat konkursu.
3. nie, nie moze.

O, to ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy konieczne są TRZY zdjęcia, czy można więcej. ??

nie, maja byc trzy.

Lubie
16.04.2012, 22:32
Znaczy, że mają być :
1. Jedno z przed metamorfozy (lustro)
2. Dwa po metamorfozie
(twarz i cała)
3. Jedno zdjęcie z trybu życia (czy z trybu życia można więcej ? Jeżeli tak, to jaki jest max)

lithium
17.04.2012, 06:47
rany, ja chyba to napisalam po chinsku... :/

jedno sprzed metamorfozy (widok w lustrze; tu: jak Dina Kaliente)
dwa po metamorfozie (widok w lustrze; z przodu i z profilu)
jedno z trybu gry.

ultraviolence
17.04.2012, 12:08
Najpierw piszesz, że użytkownik może zrobić jedną metamorfozę, a potem metamorfoza nr. 1,2,3 itp. Zdecyduj się. Jedna metamorfoza, czy więcej?
Jeden użytkownik może dodać tylko jedną metamorfozę. Te cyferki mają ustalić kolejność w dodawaniu prac, nic więcej (jeśli np. widzisz, że dodano już pięć metamorfoz, Ty numerujesz swoją jako szóstą i wstawiasz do odpowiedniego tematu).
Rozumiem, że biorący udział w konkursie nie mogą głosować. Nie mogą na swoją pracę głosować, a na prace innych nie będą głosowali, bo jaki jest sens głosowania na pracę rywala? To w sumie tyle ode mnie.
Głosowania na inne prace regulamin nie zabrania - jeśli bierzesz udział w konkursie i masz taki kaprys, to proszę bardzo. Inną sprawą jest to, że jak wspomniałeś, taki zabieg nie ma sensu.

EDIT:
Co do używania defaultów to się zgodzę, bo nie wiadomo do końca, jak mamy to rozumieć: czy metamorfozy z wszelkimi zamiennikami, zostaną dopuszczone do konkursu czy może chodziło o to, że mamy używać wyłącznie tych domyślnych, czyli takich, którymi obdarowali nas panowie z EA? Na szczęście wypowiedzi Centy trochę rozjaśniły sytuację. Wygląda na to, że zamienniki są dozwolone, ale tylko w wypadku, kiedy zbytnio nie odróżniają się od oryginału.

Malin
17.04.2012, 14:58
Lubie ma rację: te zasady są niejasne. Po pierwsze nie ma takiego słowa jak defaultowe. Brzmi to wieśniacko, nienaturalnie i tak na prawdę to słowo nic nie znaczy. Prawidłową nazwą jest: zamiennik lub l. mn. zamienniki.
Mój słownik słowo "default" tłumaczy jako "domyślny", więc na LOGIKĘ biorąc, chodzi o rzeczy standardowo dostępne w grze, a nie zamienniki, więc ja kompletnie nie rozumiem, w czym tkwi problem. Wynika to nawet z kontekstu całego tego punktu, przeczytaj go jeszcze raz, a potem jeszcze... Zabronione jest zmienianie koloru oczu i karnacji, a dozwolone zamienniki? No proszę Cię... Ogólnie się przyjęło, że za "defaulty" uznaje się ściągane z netu zamienniki eaxisowych rzeczy, ale akurat nie w tym przypadku. I owszem, to słowo coś znaczy, skoro używają go wszyscy gracze serii. Jest to po prostu potoczna nazwa.

(...) Najpierw piszesz, że użytkownik może zrobić jedną metamorfozę, a potem metamorfoza nr. 1,2,3 itp. Zdecyduj się. Jedna metamorfoza, czy więcej?(...)
Jedna osoba robi jedną metamorfozę, a nie kilka. o.O Z numerami chodzi o nagłówek, tytuł pracy, np. wstawiam pracę jako pierwsza - piszę: "Metamorfoza nr 1 - Malin", Ty piszesz posta pode mną, więc dajesz: "Metamorfoza nr 2 - Wojtek" itd. Nigdzie nie jest napisane, że ktoś może robić kilka metamorfoz, przecież to bez sensu. Wystarczy przejrzeć tematy z poprzednich edycji, żeby zobaczyć, o co chodzi.

(...) Zdjęcie z boku nie nazywa się profilowym, lecz z profilu. Profilowe możesz na fejsbuku mieć. (...)
Twoje czepialstwo po prostu powala. o.O Jeśli już wszystko ma być tak idealnie i jak trzeba, to powinno się pisać Facebook, a nie fejsbuk.

(...) Rozumiem, że biorący udział w konkursie nie mogą głosować. Nie mogą na swoją pracę głosować, a na prace innych nie będą głosowali, bo jaki jest sens głosowania na pracę rywala?
Są osoby, którym nie przeszkadza głosowanie na pracę kogoś innego, nawet jeśli sami w konkursie biorą udział... o.O Nie chcesz - nie głosuj, przecież nikt Cię do tego nie zmusza.

<facepalm>

0lka
17.04.2012, 15:03
można używać masek? tzn tych, które zmieniają kształt nosa, dodają cień itp? tak, jak w poprzedniej edycji

Liv
17.04.2012, 16:03
Malin, a propos niejasności.

Dla porównania:
Default replacements oczu, skinów, włosów, brwi, makijażu, ubrań, akcesoriów typu okulary czy biżuteria, muszą się na ten czas znaleźć poza folderem Downloads.
Nie zmieniamy także karnacji ani koloru oczu (w przypadku defaultów należy się ich pozbyć z Downloads)
Nie zmieniamy także karnacji ani koloru oczu.
Im dalej w czasie, tym ten punkt jest bardziej szczegółowy i tym samym nie pojawiają się większe niejasności z tym związane.
Poza tym, na forum "zamienniki" są nazywane "defaulty", tego "replacements" już nie dodajemy, i ten, kto tu dłużej siedzi, raczej bardziej powołuje się na niedosłowne znaczenie tego słowa.

Ale dobrze, że wątpliwości zostały wyjaśnione.
Trochę mnie przeraża ten rozmiar, bo fotki będą pewnie u niektórych małe (800x450 to tak jak 16:9, więc na mój monitor w sam raz idealnie, ale nie każdy ma rozdzielczość w takich proporcjach).

Malin
17.04.2012, 16:39
@ Wojtek - bo nie podoba mi się sposób, w jaki zadajesz te pytania. Ma na celu sprowokowanie do dalszych dyskusji, które nie mają sensu (a ja, głupia, dałam się podejść). Inni potrafią te pytania zadać zwykłym, uprzejmym tonem, natomiast Ty robisz to tak, jakby Ci wszystko przeszkadzało. Prościej ujmując - czepiasz się i tyle. Ale to nie miejsce na tego typu wymianę zdań, więc w tym miejscu kończę temat.

@ Liv - rzeczywiście, kiedyś było to napisane jaśniej. Mimo wszystko, jak przeczytałam o nie zmienianiu oczu czy karnacji i jednocześnie użyciu ich jako defaultów, to jasne dla mnie było, że "default" użyty jest tu w sensie tym dosłownym, bo inaczej wychodzi masło maślane.
(...) ten, kto tu dłużej siedzi, raczej bardziej powołuje się na niedosłowne znaczenie tego słowa.(...)
I pewnie stąd biorą się te niejasności. Ja przebywam tu krótko, więc "default" ma wciąż dla mnie obydwa znaczenia, a wy przyzwyczailiście się głównie do zamienników i tu jest pies pogrzebany. ;)

Lubie
17.04.2012, 16:58
O, i kolejne pytanko ode mnie.
Czy można wplątać opis w prezentację .?
Wyjaśnienie dlaczego tak, a nie inaczej ?

lithium
17.04.2012, 17:59
dobrze, przepraszam za niejasnosci, pierwszy raz organizuje MTU. ciesze sie jednak, iz watpliwosci zostaly rozwiane, a ja nastepnym razem postaram sie nie popelniac tego typu bledow.

Lubie - mozna, ale niech ten opis bedzie krotki, wszak chodzi o stylizacje a nie pisanie epopei.

e: aha, 0lka - nie, sądze, iz masek nie mozna uzywac tym razem.

Tulipan1205
17.04.2012, 18:21
Mam trochę idiotyczne pytanie. Jak dodaje się zdjęcia/obrazki? Czy trzeba najpierw zrobić link? Bo jak klikam przycisk powyżej (Insert Image) to jest kod HTML i czy pomiędzy znacznikami trzeba wkleić link? Dziękuję za odpowiedź :)

motyka
17.04.2012, 18:43
musisz wrzucić obrazek na serwer hostingowy (typu imageshack) i otrzymany direct link wrzucić między znaczniki ...

Liv
17.04.2012, 20:37
e: aha, 0lka - nie, sądze, iz masek nie mozna uzywac tym razem.
NIE?! :O
Maski to jest jeden z elementów pojawiających się tam, gdzie pudry (czyli są przyporządkowane jako element makijażu) i ewent. te takie "imprezowe" malunki na twarz.
Zmieniają wygląd twarzy tylko optycznie, nie naruszają jej struktury "przestrzennej" i tym samym b. pomagają przy charakteryzacji...

Nie, żebym znowu się czepiała (albo podważała decyzję), ale zdziwiło mnie to, bo w sumie żaden bardziej zaawansowany twórca simek nie rezygnuje z takich masek.


Jak dodaje się zdjęcia/obrazki?
Wyszukiwarka nie gryzie.
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=59456

ultraviolence
17.04.2012, 20:50
e: aha, 0lka - nie, sądze, iz masek nie mozna uzywac tym razem.
Centa, powiedz, że żartujesz :O Przecież maski na nos są elementem makijażu a nie jakimś zamiennikiem mocno ingerującym w wygląd sima (jak już wspomniała Liv, z reguły pojawiają się tam, gdzie domyślnie znajdują się pudry)...

Master of Disaster
17.04.2012, 22:20
To jak, można używać tych masek w końcu? Tzn. takich jak maski na nos, podkreślone kąciki ust, piegi, pieprzyki itp., które są elementem makijażu (nawet "specjalnego")?

lithium
18.04.2012, 07:04
kurcze, chyba wygladam na wiecznego dowcipnisia :(
nie wiem, jak dla mnie wtedy rownie dobrze mozna robic operacje plastyczne, skoro uzyje maski, ktora np. wyszczupla nos.
wiec, podtrzymuje to, co napisalam wczesniej.

Master of Disaster
18.04.2012, 11:41
To imo równie dobrze można by zakazać używania pudru, bo może on optycznie wyszczuplić twarz, czy ją poszerzyć. I w tym celu chyba często się go używa, także w rzeczywistości... Kącików ust też nie można podkreślać? :/
Już pominę to, że w przypadku Diny Kaliente to wyszczuplanie jej nosa mija się z celem. No i w przypadku takowych masek efekt jest nieporównywalny z operacją plastyczną i można by go osiągnąć w rzeczywistości poprzez zastosowanie odpowiednich pudrów czy fluidów.

Malin
18.04.2012, 12:06
Dość się pokomplikowało przez te maski na nos... Może warto byłoby wypunktować, czego tak naprawdę można użyć, bo teraz już sama nie wiem, czy dozwolone są pozostałe maski na twarz, typu: podkreślenie kącików ust, dołeczki w brodzie, policzkach, cienie wokół oczu, nosa itp. Zdało by się określić konkretnie, jakich masek można użyć, żeby nie było nieporozumień i później przykrych niespodzianek.
A tak już na marginesie pisząc, maski na nos to jednak mogłaby być ciekawa sprawa. Dzięki nim można bardzo zmienić twarz, przez co metamorfoza byłaby naprawdę znaczna i o wiele ciekawsza. ;) Szkoda, że odpadają.

lithium
18.04.2012, 13:20
jeny, chodzi o to, aby zrobic stylizacje simek - w tym UMALOWANIE. jak ją umalujesz tak, ze wyszczuplisz jej nos, to brawo dla ciebie, jestes dobra makijazystka. co to za zakladanie masek, w prawdziwym zyciu tez je sobie zakladasz na twarz i dopiero potem sie malujesz? na tym polega konkurs, aby dobrac fryzure, ciuchy i MAKIJAZ.

Meryam
18.04.2012, 14:18
na tym polega konkurs, aby dobrac fryzure, ciuchy i MAKIJAZ.

Większość masek na nos czy na kąciki ust należy do makijażu.
W regulaminie jest, że można używać pudrów, ect. - w/w maski zazwyczaj znajdują się w pudrach.

Ja już się totalnie pogubiłam.

Lubie
18.04.2012, 14:29
co to za zakladanie masek, w prawdziwym zyciu tez je sobie zakladasz na twarz i dopiero potem sie malujesz?

Święta prawda... (chyba tylko ja i Centa jesteśmy przeciwko maską).


Nie sztuka jest zrobić simkę z maską, która koryguje twarz czy nos. Bo co trudnego jest nawalenie wszystkich masek, jakie posiadamy i dobranie włosów? Sztuką jest zrobienie z CZEGOŚ (bo tak mogę nazwać Clarię), coś naprawdę wielkiego, bez korekty twarzy, a w ogóle zrobić coś pięknego samym maxisem czy EAsisem.

Według mnie, "wycofanie" masek z konkursu jest dobrym pomysłem.

lithium
18.04.2012, 14:35
no to uzywaj pudru czy podkladu, a masek nie i tyle.

0lka
18.04.2012, 14:40
ok. ja w sumie nie mam nic przeciwko, tylko zapytałam

edit. mam jeszcze jedno pytanie
można pogrubić w modyfikatorze jej brwi? bo w sumie każde są bardzo cienkie na niej

Malin
18.04.2012, 16:22
(...) Według mnie, "wycofanie" masek z konkursu jest dobrym pomysłem.
Na pewno sprawiedliwym. Nie każdy ma (chyba :P) zestaw kilkudziesięciu masek, diametralnie zmieniających wygląd Sima i pozwalających stworzyć bóstwo. To trochę wyrówna szanse. Ja w sumie również nie narzekam na taki obrót sprawy. Jak mówiłam, miło by było, gdyby można ich było użyć, ale bez nich przecież tragedii nie będzie. A pisałam wcześniej, bo w pewnym momencie się pogubiłam. Teraz jest już wszystko jasne.

lithium
18.04.2012, 16:29
mozna pogrubic jej brwi.

Master of Disaster
18.04.2012, 18:06
Że co proszę?! Nie no, teraz to już zdecydowanie zaprotestuję :(( Pogrubienie brwi to jest ingerencja w rysy twarzy, ale można to zrobić, natomiast używać masek to już nie? Toż kuriozalne jest! Wystarczy przecież wziąć te "najgrubsze" eaxisowe albo jeszcze ściągnąć odpowiednie, czy to taki problem?
Uważam, że ALBO należy zezwolić i na używanie masek, i na pogrubienie, ALBO nie zezwolić na żadną z tych opcji. Zwłaszcza, że co do brwi, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zapytać, gdzie można ściągnąć "grube" brwi, zwłaszcza, że regulamin nie zabrania ich zmiany "przed lustrem". Serio, upraszam o zdecydowanie się - albo żadnej ingerencji, albo i takie, i takie.

motyka
18.04.2012, 18:14
a dlaczego po prostu nie możesz zaakceptować zasad centy? chcesz uczestniczyć w jakimś konkursie, to przyjmujesz warunki i nie wykłócasz się. jak nie pasuje, to rezygnujesz z udziału, proste? ktoś tu poświęca swój czas, ma dobre chęci, a Wam cały czas nie pasuje.

lithium
18.04.2012, 18:30
dobra, troche tego nie rozumiem - co za roznica, czy sciagnie grube brwi z neta, czy je sobie zwyczajnie pogrubi? mam wrazenie, ze szukacie teraz na sile powodow do niezadowolenia.

motyka
18.04.2012, 18:36
Chyba po to jest ten wątek, by wyjaśnić nieporozumienia i dojść do kompromisu.

no to chyba wątpliwości zostały wyjaśnione i rozstrzygnięte, gdy centa napisała, co wolno, a co nie. nie ma potrzeby tak zażarcie dyskutować, nie ma przymusu uczestnictwa.

ludzie, to nie jest konkurs, w którym do wygrania jest nowe Ferrari, wycieczka na Grenady czy 10-letni zapas żelków, to nie są wybory do Sejmu, a przeżywacie to wszystko jak mrówka okres :)

Master of Disaster
18.04.2012, 18:46
No dobra, róbcie sobie jak chcecie. Nadal uważam, że mam rację, bo skoro w regulaminie stoi, że NIE MOŻNA ingerować w rysy twarzy, natomiast MOŻNA używać pudrów ORAZ dodatków ściągniętych z internetu, to logicznym byłoby, że NIE MOŻNA pogrubiać brwi w edytorze (przecież można wybrać i te eaxisowe najgrubsze i byłoby OK), a MOŻNA UŻYWAĆ przynajmniej niektórych masek (a właściwie tzw. face kitów), ew. o ile nie zmienianą za dużo w rysach twarzy. Ale co ja tam wiem.

Charionette
18.04.2012, 18:51
Czy to przyjęcie musi być koniecznie na świeżym powietrzu? Nie może być w jakimś lokalu? :P

lithium
18.04.2012, 19:50
ale mozna zmieniac brwi, w tym grubosc wiec wciaz nie rozumiem.

tak, na swiezym powietrzu, taki jest temat konkursu.

0lka
18.04.2012, 19:55
dobra, ale co w tym takiego złego, że chcę komuś pogrubić brwi? to nie jest operacja plastyczna, przecież nie zmieni to jej rysów twarzy (nie wpłynie to też na optyczny wygląd, no chyba że dam jej jakieś mega grube brwi, a ja chcę je tylko troszkę pogrubić).
i sama pewnie wiesz, że te grube maxisowe nie są zbyt ładne.

Malin
19.04.2012, 10:16
Czy do zdjęcia z trybu gry można użyć poseboxów, czy postać musi zostać sfotografowana jedynie w czasie wykonywania oryginalnej, eaxisowej interakcji?

ultraviolence
19.04.2012, 14:17
Czy do zdjęcia z trybu gry można użyć poseboxów, czy postać musi zostać sfotografowana jedynie w czasie wykonywania oryginalnej, eaxisowej interakcji?

Patrząc przez pryzmat poprzednich edycji MTU, korzystanie z poseboxów powinno być dozwolone - wszak nie ma to żadnego wpływu na wygląd twarzy sima. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie okoliczności, warto byłoby poczekać na opinię Centy (w ubiegłych latach maski na nos nie były zabronione, a w tej edycji jednak są).

Filleable
19.04.2012, 15:00
Dobra, ja mam na pewno głupie pytanie. Czy te simki z pierwszego postu są jakieś specjalne, że są do ściągnięcia? Czy to te same, więc mogę po prostu przemienić tą z gry?

Malin
19.04.2012, 15:06
Ja ściągnęłam tę z forum, ale przy próbie zainstalowania wyskoczyło info, że nie posiadam wymaganego dodatku, więc użyłam Simki z mojej gry. Wydaje mi się, że to żadna różnica, bo "moja" Dina jest identyczna z wyglądu, jak ta ze zdjęcia w pierwszym poście.

lithium
19.04.2012, 15:35
mozna uzywac poseboxow.

tak, to sa oryginalne simki z gry, wiec jezeli u swojej niczego nie zmienialas, to mozesz ją przerobic.
jak nie masz wymaganego dodatku to instaluj clean istallerem - tak na przyszlosc (chyba, ze chodzi o ts3 to nie wiem)

Liv
20.04.2012, 16:18
Nie każdy ma (chyba ) zestaw kilkudziesięciu masek, diametralnie zmieniających wygląd Sima i pozwalających stworzyć bóstwo. To trochę wyrówna szanse.
... i z maskami czy bez, nie każdy jest w stanie wygrać konkurs, więc nie rozumiem sensu.
Ostatecznie można by zakazać płatnych włosów, bo one też są ładniejsze, a nie każdy ma do nich dostęp. Więc gdzie tu równość szans?

Co do brwi - po co pozwalać na pogrubienie (za pomocą suwaków), skoro można to obejść przez ściąganie takich oryginalnie grubszych?
Jeśli można sobie pozwolić na takie ułatwienie, dlaczego nie ma zgody na maski?

przecież nie zmieni to jej rysów twarzy
Zmieni, bo gdyby nie zmieniało, nie byłoby tego w edytorze rysów twarzy. A jest.

Konkurs dotyczy gry, więc dlaczego patrzymy na to z "ludzkiej" strony? Skoro twórcy postanowili, że zmienianie grubości brwi to jakby "modyfikowanie" simowego DNA, to z tego punktu widzenia też to powinno być zabronione.

MoD ma rację i w sumie szkoda, że w ciągu tych kilku dni dyskusja zamilkła (musiałam coś jeszcze napisać - zrobiłabym to wcześniej, ale nie miałam jak) i nie zostało to rozstrzygnięte na naszą korzyść i na logikę.

Centa, przemyśl to jeszcze raz, żeby przy następnej edycji było już wszystko bardziej oczywiste i zrozumiałe dla nas.


@down: dlatego też moja prośba odniosła się do następnej edycji, bo skoro ta jest od kilku dni w trakcie i Nysia już wstawiła już swoją pracę, to bardzo wątpiłam w to, że coś się w tym momencie zmieni.
Mam tylko nadzieję, że przestawienie naszego punktu widzenia w tych postach nie pójdzie na marne i zostanie rozważone. No a jeśli rzeczywiście nasze powody i wyjaśnienia są sensowne, to liczę na to, że regulamin następnego MTU będzie przerobiony na naszą korzyść :)

ultraviolence
20.04.2012, 22:33
Masz wiele racji, Liv - rzekłabym nawet, że praktycznie cały Twój post zawiera bardzo dobrą argumentację. Zważ tyko na jedno - skoro Centa postanowiła, że będzie tak a nie inaczej, pozostaje tylko pogodzić się z jej decyzją. To w końcu ona jest organizatorką konkursu i ma prawo ustalić zasady, które jej odpowiadają. Świat się przecież od tego nie zawali :) Bez masek na nos również można stworzyć ciekawą i dobrze się prezentującą metamorfozę.

lithium
21.04.2012, 10:14
nie, nie wprowadze raczej mozliwosci uzywania masek, ale postaram sie nastepnym razem aby regulamin byl jasniejszy, choc pewnie i tak jak zwykle beda watpliwosci.

neville
21.04.2012, 15:14
easey - no przecież napisane jest, że do woli możesz zmieniać ubrania...

mucha
21.04.2012, 18:47
A piegi i pieprzyki? Podciąga się je pod punkt zabraniający ingerencję w karnację twarzy? Czy akurat one są dozwolone?

Liv
21.04.2012, 19:55
No właśnie, "maski" to termin bardzo ogólny.
Do nich można zaliczyć:
- cienie pod oczami,
- cienie do nosa (te optycznie zmieniające jego kształt),
- przyciemniacze/rozjaśniacze cery,
- kąciki ust,
- efekty sprawiające np. że sim ma odstające kości policzkowe albo takie "modelujące" podbródek,
- pieprzyki,
- blizny,
- efekty specjalne do oczu [dające np. taki specyficzny cień i przez to nadające groźny wyraz twarzy/zmniejszające optycznie oczy, inne refleksy, kąciki oczu (takie jak można znaleźć u Anvy na MTS (http://www.modthesims.info/d/287494))],
- piegi,
- inne cienie np. zwężające optycznie twarz albo dodające zmarszczki,
- takie zmieniające kształt oczu (Dina normalnie ma takie lekko skośne, ale mi np. udało się za pomocą takich masek sprawić, że są bardziej zaokrąglone),
- maski na zęby, zmieniające ich kształt, kolor itd.,
- hairlines (takie jak tu (http://lilith-sims.livejournal.com/9689.html), pojawiające się pod kategorią pudrów, a wiec zaliczane do masek).

Wypisałam tutaj prawie wszystkie maski, które mam u siebie i z którymi się spotkałam u innych osób.
Prosiłabym teraz o odpowiedź, co z tej listy może być użyte, a co nie.
A jak coś pominęłam, dajcie mi znać.

lithium
21.04.2012, 21:25
raczej niczego, chyba, ze automatycznie simka ma piegi (jak Claire), bo raczej nie mozna ich sobie "sprawic".

mucha
21.04.2012, 21:46
Okej, dziękuję bardzo. Jeśli czas i chęci mi na to pozwolą, to może coś wykombinuję. :3

Yuki
22.04.2012, 11:58
Jest jakaś możliwość ściągnięcia Ursine z innego źródła niż to podane?

Lubie
22.04.2012, 12:05
Yuki - Ursine jest w SV, mieszka tam niedaleko plaży. ;P

Yuki
22.04.2012, 12:17
Dziękuję ślicznie, mam nadzieję, że jeszcze żyje. ^___^

Filleable
22.04.2012, 12:38
Przecież jak umarła to wystarczy stworzyć nowy zapis. ;)

tallje
23.04.2012, 14:12
mozna obrabiac zdjecia w programie graficznym? musze tylko dodac polcienie, po zdjecia robione print screenem wyszly strasznie szaro =/

lithium
23.04.2012, 14:18
mozna

xxx

sing
18.06.2012, 12:45
planuje sie jakas nowa edycje konkursu?

Meggie
15.07.2012, 22:51
planuje sie jakas nowa edycje konkursu?

O to to, też jestem ciekawa ;)

Vanitas
16.07.2012, 06:09
MTU będzie w sierpniu.

xyz

Aoi
08.08.2012, 10:39
Śniło mi się dzisiaj, że zrobiliście nową edycję. Chyba potrzebuję już nowego MTU ^^ Na kiedy dokładniej zostało zaplanowane? Tak pytam, bo wyjeżdżam za półtora tygodnia i nie chciałabym tego przegapić.

Meggie
08.08.2012, 20:02
Kliknęłabym "lubię to". Interesuje mnie to również, a w innym temacie nikt nie raczył mi odpisać.

Tapas
09.08.2012, 02:32
Właśnie też za trochę opuszczam Polskę celem rekreacji i chciałabym wziąć jeszcze udział :)

ultraviolence
13.08.2012, 12:52
Sierpniowej edycji MTU spodziewajcie się za 2-4 dni. Możecie więc powolutku zacząć się nastrajać :D

Meggie
14.08.2012, 13:34
Uhu! Nareszcie :D Nie mogę się doczekać i już się nastrajam :D

Wiem, że nie mam za bardzo do gadania, ale proponowałabym i myślę, że większość to poprze, aby konkurs był anonimowy. Wtedy wygrałby najlepszy, a nie ten kto ma najwięcej ludzi za sobą na forum. Jednak to tylko moja sugestia.

ultraviolence
14.08.2012, 14:09
Wiem, że nie mam za bardzo do gadania, ale proponowałabym i myślę, że większość to poprze, aby konkurs był anonimowy. Wtedy wygrałby najlepszy, a nie ten kto ma najwięcej ludzi za sobą na forum. Jednak to tylko moja sugestia.

Wiesz, Maggie, na pierwszy rzut oka to naprawdę dobry pomysł. Musiałabym w takim razie dokonać kilku zmian w regulaminie. Ale... patrząc na to z drugiej strony, taka zmiana nic nie gwarantuje. Pamiętaj, że istnieje coś takiego, jak prywatne wiadomości. Nikt z administracji nie sprawdzi przecież czy ktoś namawiał kogoś do głosowania na swoją pracę, bo wgląd do skrzynek ma tylko sam użytkownik. Jeśli ktoś nie będzie chciał grać "fair play" wobec reszty, to zawsze znajdzie jakiś sposób, bez względu na to czy regulamin tego zabrania czy nie.

Meggie
14.08.2012, 15:26
W sumie masz rację. O tym nie pomyślałam.. Jak by nie było, czy anonimowo czy nie, to udział wezmę i czekam z niecierpliwością;)

Aoi
14.08.2012, 16:21
Ale też nie można zakładać, że i tak znajdzie się ktoś, kto obejdzie regulamin, żeby wygrać. Ja jestem za anonimowymi pracami. To faktycznie sprawi, ocenianie prac będzie obiektywne, a nie "zagłosuję na jego projekt, bo go lubię". A to, że ktoś chce być nieuczciwy, to już jego problem i jego sumienie.

Pink Panther
14.08.2012, 16:27
Wtrącę się, ale brać udziału nie będę (za to głosować jak najbardziej!).
Też jestem za anonimowymi pracami. Na pewno będzie większa sprawiedliwość w głosowaniu, a nawet, jeśli ktoś tak czy siak ocenia obiektywnie to sympatia ma dużo do gadania ;) Ktoś może nawet nie wiedzieć do końca, że w głębi duszy chciał zagłosować na jakąś osobę tylko z powodu właśnie sympatii do niej :P
A chyba nikt nie zagłosuje na kogoś, jeśli otrzyma wiadomość "Zagłosuj na mnie, a w zamian dostaniesz [bla bla bla]", prawda? :P

Aoi
14.08.2012, 19:26
Pantera, takich tekstów może nie będzie, ale w kręgu "najlepszych forumowych znajomych" teoretycznie mogą pojawić się wiadomości, która praca należy do kogo. Ale jak mówiłam, to już nie moja sprawa, czy ktoś rywalizuje zgodnie z regulaminem, czy nie. Ja naprawdę wolę przegrać, ale grać uczciwie. Każdy ma swój rozum i swoje sumienie. Nadal popieram anonimowe zgłoszenia.

Liv
15.08.2012, 11:55
A ja dorzucę od siebie: haters will always hate.
I nie chcielibyście wiedzieć, jakie ja wnioski wyciągałam widząc wyniki niektórych sond. Nie wiem, w ilu procentach i czy w ogóle miałam rację, jednak mając szansę na polepszenie sytuacji, dlaczego miałabym się za nią nie opowiedzieć?
Imo głosowanie na anonimy na pewno będzie rozsądniejszym rozwiązaniem niż nasze stare, "otwarte" sondy. Im szybciej zostaną wprowadzone do konkursów, tym lepiej.
A nawiasem szkoda, że nie zostały wprowadzone wcześniej...
UV (i inni organizatorzy konkursów w sumie też!), przemyśl to ;] Poza tym, zdaje się, że i tak konkurs ma kilka dni opóźnienia (spodziewałam się go w drugim tygodniu sierpnia), więc czas poświęcony na zmianę regulaminu i przygotowanie wszystkiego nie zrobi większej różnicy w tym momencie.

@down: myślałam, że konkurs zacznie się i skończy w sierpniu ; o

ultraviolence
15.08.2012, 12:04
Widzę, że większość chce anonimowych prac - w porządku, da się zrobić :D Każdy człowiek ma w końcu swoje sumienie, choć nie ukrywam, że byłabym bardziej zadowolona z uczciwej rywalizacji między uczestnikami (kto zresztą nie?).

Liv, nie ma żadnych opóźnień. Postanowiłam, że regulamin dotyczący prac wystawię 17 sierpnia, aby potem dać równe dwa tygodnie na przygotowanie prezentacji :) W związku ze zmianą charakteru głosowania, muszę tylko dokonać kilku korekt i będzie ok.

EDIT: No i zrobione, możecie spać spokojnie. Startujemy za 2 dni :)

easey
15.08.2012, 13:53
jeju, już się nie mogę doczekać. Fajnie, że będzie anonimowo ^^

Malin
16.08.2012, 15:50
Bardzo się cieszę z takiego obrotu sprawy. Ja już anonimowe dodawanie prac proponowałam przy okazji ostatniego PMSW i już wtedy ten pomysł spotkał się z aprobatą, choć za późno było, aby go wprowadzić w życie. Jestem jak najbardziej za, to nieco wyrówna szanse wszystkich uczestników.

Fallen
16.08.2012, 20:59
Super, że będzie anonimowo. Dzięki temu nie będzie głosowania po znajomości, albo przynajmniej nieco wyrówna szanse, jak to powiedziała Malin :)
Chyba nawet wezmę udział, bo w poprzednich edycjach nie było mi to dane :D

ultraviolence
17.08.2012, 11:09
Ogłaszam, że konkurs właśnie oficjalnie się rozpoczął :) Zapraszam do zapoznania się z wątkiem dotyczącym regulaminu.