PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacje gry


Björk
31.05.2011, 18:58
Dużo opcji wydawałoby się Pokoleń dochodzi wraz z tą aktualizacją...
Więcej możecie przeczytać tutaj (http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=4&selYear=2011#-1405588701)

hellraiser
31.05.2011, 19:42
No wkońcu, specjalnie czekałem na tą łatkę :)
Muszę patrzeć żeby na patches-scrolls była, fajnie by było gdyby jeszcze dzisiaj.
Miejmy nadzieję, że łatka POPRAWI działanie gry, nie na odwrót.

Ilona
31.05.2011, 21:18
aktualizacja jest dostępna tez tutaj http://www.simprograms.com/30535/the-sims-3-game-update-1-22/

hellraiser
01.06.2011, 14:04
Ja mam pytanie co do tej dziwnej aktualizacji. Na patches-scrolls już jest i ściągam do podstawki tą łatkę, ale do mojego ostatniego dodatku, tj. Impreza w Plenerze, jest wersja tylko do Mac'a. Do każdego innego dodatku też tak jest. Widział ktoś może wersję tej łatki na PC? Jeżeli tak, to byłbym strasznie wdzięczny za wklejenie linka. :)

eyvee
01.06.2011, 14:41
mi jak na zlosc nie chce dzialac aktualizacja ;/ pisze "blad, nie znaleziono plikow" ...."kofany" komputer...

hellraiser
01.06.2011, 18:43
Ludzie! Przestrzegam przed tym szajsem!
Chyba nie było jeszcze takiej łatki, która by tak psuła grę! Po aktualizacji, w tak małej okolicy jak Barnacle Bay gra tnie mi się tak mocno, jakbym grał w mieście 5 razy większym niż Bridgeport. Gdy chcę przesunąć kursorem albo gdzieś pojechać WSAD'em/strzałkami, to trzeba czekać 5 sekund i dopiero jedzie. Albo nie mogę używać ŻADNYCH interakcji na jakimkolwiek oprócz "Podejdź tutaj". Aaa, no i nie mogę zmienić aktywnej rodziny, bo gdy to robię, zostaje mi do oglądania martwy obraz miasta i muszę przywitać się z Menedżerem Zadań.
Wspomnienia wcale nie są takie wspaniałe, w TS2 były lepsze, sortowanie jest ok w miarę.
Także owacje na stojąco dla EA!!
I gdy czuję, że nadciąga widmo reinstalki, to mi się rzygać chce...

Master of Disaster
01.06.2011, 20:28
Jak widzę, coraz mniej im się chce. Zajrzałam właśnie na SimsWiki - przestrzegają przed instalowaniem tej łatki, zwłaszcza, jeśli się nie posiada dodatku Pokolenia. Osobiście... no cóż, na razie gram w 2, i chyba zostanę przy tym, póki tego nie naprawią.

I dziwić się, że nie mam szacunku do obecnego EAxis...

Ilona
01.06.2011, 21:10
zalecane jest nie instalowanie aktualizacji przez program startu,ponieważ powoduje błędy,kliknijcie na diesen Link tutaj,aby pobrać aktualizacje http://www.simtimes.de/2011/diesims3/probleme-mit-dem-neuen-die-sims-3-patch-8272/

Tofik
02.06.2011, 07:50
pobrałem przez start i wszystko jest ok ^^

Beatrice
02.06.2011, 18:34
A mi start nie znalazł żadnej aktualizacji, a mam zaznaczone, żeby wyszukiwał automatycznie... A szkoda, bo fajne rzeczy dochodzą :(

Ilona
25.07.2011, 17:15
Aktualizacja gry 1.24

Aby zainstalować tę aktualizację, uruchom swoją grę i wybierz zakładkę „Aktualizacje” w programie startu.
Aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:

Aktualizacje gry Pokolenia

* Niemowlęta Simów nie będą zacinały się na ręku Sima podczas jazdy samochodem.
* Wymyśleni Przyjaciele zmienieni w prawdziwe osoby zatrzymają swój unikalny strój po zmianie grupy wiekowej.
* Cienie Łóżka Piętrowego nie będą się przesuwały, gdy wchodzi na nie Sim.
* Simowie będą reagowali na innego Sima popisującego się umiejętnością, której nauczyli się na zajęciach pozalekcyjnych lub w klubie.
* Wspomnienie „Złów ryby każdego rodzaju” nie będzie się pojawiało przed ukończeniem działania.
* Zdjęcie ekranu do wspomnienia „Bara-bara w Domku na Drzewie” nie będzie nachodziło na Domek na Drzewie.
* Usunięto nieprawidłowe gniazda osadzenia na Łóżku Piętrowym, które były pokazywane jako prawidłowe.
* Nastrójnik „Tymczasowo Nieumarły(a)” teraz prawidłowo podaje, co go spowodowało, gdy pod nogi Sima został rzucony Eliksir Duchów.
* Simowie nie będą spamowani okazjami Wycieczki szkolnej.
* Starsi Simowie nie będą resetowani podczas wczytywania zapisu gry, gdy wykonywali interakcję „Wygrażaj laską”.
* Simowie mogą teraz uczyć swoich Wymyślonych Przyjaciół cech znacznie łatwiej, gdy dany Wymyślony Przyjaciel zostanie zmieniony w prawdziwego Sima.
* Usunięto problem, który powodował, że Klejnoty i Metale w wyposażeniu Sima stawały się bezużyteczne po zainstalowaniu Pokoleń.
* Cień budynku Opieki Dziennej nie będzie permanentnie zostawał na parceli, gdy zmieniona zostanie aktywna rodzina.
* Niemowlęta i małe dzieci nie będą zastygały w bezruchu, gdy przybędzie po nie pracownik opieki socjalnej, w chwili, gdy są wożone w wózku.
* Pragnienie „Przejechać się na Jeźdźcu Sprężynowym” nie będzie się pojawiało zawsze po anulowaniu interakcji jazdy na jeźdźcu sprężynowym.
* Menu zakupów nie będą się pojawiały w trybie Kamerzysty.
* Lalka Wymyślonego Przyjaciela nie może być zakopywana w piaskownicach, co ma uchronić przed jej nieodwracalną utratą przez Sima.
* Simowie mogą ukończyć pracę Nawiedzenie Poltergeistów (Kariera), jeśli na parceli jest Łóżko Piętrowe.
* Interakcje w kolejce w czasie działania Opieki Dziennej nie będą automatycznie anulowane po odłożeniu małego dziecka.
* Schody spiralne nie mogą być umieszczane w miejscach, do których Simowie nie mają dostępu.
* Simowie, którzy zostali zmienieni w ducha, nie otrzymają dodatkowego dyplomu.
* Simowie nie będą mieli ujemnej liczby Wspomnień w swoim Albumie.
* Po zakupie Baru (Po zmroku), Simowie nie będą otrzymywali wspomnienia „Kupuję Bar”, gdy kupią lokal innego typu.
* Mobil Motywacji nie będzie mimowolnie używany po powrocie z parceli publicznej z małym dzieckiem, co powodowało zablokowanie Simów przed domem.
* Pragnienie „Urządzić Imprezę dla Nastolatków” nie będzie się pojawiało, gdy przyjęcie dla nastolatków jest już zaplanowane.
* Użytkownicy mogą wybrać Pragnienie Życiowe dla nastolatków, którzy przeszli do grupy wiekowej młodych dorosłych w Szkole z Internatem.
* Dzieci z Opieki Dziennej nie będą porzucane na parceli Twojego Sima.
* Dzieci mogą być teraz karcone podczas wykonywania „Demolki Dinozaura” na domku dla lalek.
* Simowie nie będą się zacinali w płotach w trybie Kamerzysty.
* Starsi Simowie pracujący w karierze przestępczej i aresztowani nie będą się zacinali podczas użycia laski.
* Duchy Simów wciąż będą się unosiły w powietrzu po powrocie ze Szkoły z Internatem.
* Wózki dla dzieci nie będą znikały z wyposażenia Sima po wyjeździe na darmowe wakacje, gdy wózek był używany.
* Obiekty umieszczone w wyposażeniu Sima, po przyjęciu okazji „Darmowe Wakacje” zostaną przywrócone, gdy Sim wróci z wakacji.
* Pragnienie „Pójść na studniówkę” nie będzie się pojawiało, gdy Sim bierze już udział w studniówce.
* Rozwiązano problemy z obrysem spiralnych schodów umieszczanych w piwnicy.
* Simowie mogą wybierać interakcję „Zostaw mnie w spokoju” na Wymyślonych Przyjaciołach, gdy grają w Bridgeport (Po zmroku).
* Interakcja „Daj Prezent” na komputerze nie będzie niedostępna dla Simów, którym zakazano używania komputera.
* Simowie znajdujący się pod wpływem Eliksiru Duchów teraz mogą używać metra (Po zmroku).
* Eliksiry, których przepisy Sim już poznał, będą dostępne na Chemicznych Stołach Laboratoryjnych umieszczonych na Światach Wakacyjnych.
* Simowie używający wózka dla dzieci nie będą się zacinali, gdy użytkownik zmodyfikuje teren w trybie Budowania i Kupowania, gdy Sim i wózek są w ruchu.
* Simowie mogą dokonywać interakcji z obiektami wewnątrz Baru (Po zmroku), gdy lokal zostanie zamknięty na wieczorek kawalerski/panieński.
* Wytyczone przez Sima trasy nie będą zakłócane podczas przesuwania schodów spiralnych, gdy Sim jest w ruchu.
* Lokaje (Po zmroku) nie będą się zacinali na chodniku po anulowaniu dokonanej na nich interakcji „Naucz się prowadzenia”.
* Gracze nie będą spamowani pragnieniem „Pójść na spacer z wózkiem”.
* Wymyślony Przyjaciel nie może tracić swojego unikalnego stroju, gdy gra jest zapisywana i wczytywania w momencie przemiany Wymyślonego Przyjaciela w prawdziwą osobę.
* Rozwiązano problem niegrywalnych stanów, gdy dorośli umierają, a dzieci są w Szkole z Internatem.
* Lista Gości nie będzie się blokowała po dodaniu dzieci, a następnie zmianie rodzaju przyjęcia na wieczorek kawalerski/panieński.
* Interakcja „Zaprojektuj ubranie” nie będzie powodowała utraty funkcjonalności przez Skrzynkę z Kostiumami.
* Simowie, którzy umrą będąc pod wpływem Eliksiru Duchów, teraz poprawnie pojawiają się jako duchy po śmierci.
* Limit wielkości rodziny nie może być przekraczany za pomocą użycia Kuponów na Klonowanie.
* Pola do Gry w Klasy nie będą traciły funkcjonalności, gdy Sim z niską motywacją gra w klasy z innym Simem.
* Filmy tworzone kamerą na Światach Wakacyjnych mogą być odtwarzane po powrocie do świata domowego.
* Interakcja ganienia może być przeprowadzana tylko wtedy, gdy jest dwójka dorosłych w pokoju, gdzie dziecko zakłada pułapkę.
* Głośniki barowe mogą będą wyłączane, gdy zawodowi tancerze zaczną tańczyć w Barze (Po zmroku) podczas wieczorku kawalerskiego/panieńskiego.
* Interakcja promocji w Ratuszu będzie teraz dostępna po wczytaniu gry, która została zapisana w dniu, gdy Sim miał dostać promocję.
* Pragnienie „Przygotuj Eliksir Radykalnej Reperacji” nie będzie się pojawiało ponownie zaraz po jego wypełnieniu.
* Płonący Simowie nie będą zmuszani do wzięcia udziału w promocji, zanim zdołają się ugasić.
* Simowie z profesją opieki dziennej teraz lepiej zajmują się automatycznie dziećmi w pracy.
* Usunięto problem, który powodował tymczasowe wyświetlanie kryształka Sima w wyjściu z Domku na Drzewie.
* Gdy tekst w oknie „Uchwyć ten moment” przekroczy rozmiary okna, pojawi przesuwany pasek.
* Strój Wymyślonego Przyjaciela w wieku dziecięcym będzie działał prawidłowo w trybie Stwórz styl.
* Simowie, którzy znajdują się w Szkole z Internatem, gdy zdeinstalowane zostaną Pokolenia, nie będą usuwani z rodziny po wczytaniu zapisanej gry.
* Simowie będą prawidłowo trafiali na miejsce po wybraniu interakcji „Odwiedź parcelę z sympatią”.
* Usunięto problem, który powodował niestabilność wind (Po zmroku), gdy Wymyślony Przyjaciel zmieniał się w postać lalki wewnątrz windy.
* Nie będzie odtwarzana błędna animacja dzieci podczas odrzucania okazji przez telefon.
* Dzieci i nastolatki nie mogą umrzeć z powodu niskiej motywacji, gdy są wysłane do kąta.
* Usunięto problem, który powodował uniemożliwienie graczowi kontrolowanie Simów, gdy niezależni Simowie używali Domku na Drzewie.
* Komornik nie będzie zabierał spiralnych schodów.
* Łóżko zamkowe i łóżka piętrowe odpowiadają obrazkom podglądu w trybie Kupowania.
* Simowie zapisani do Szkoły z Internatem tuż przed tym, jak dorosły Sim przyjmuje okazję Darmowych Wakacji, nie będą usuwani z gry.
* Wymyślony Przyjaciel nie będzie usuwany z gry po użyciu na nim kodu ResetSim.
* Narzędzie usuwania pojawia się prawidłowo po wejściu do sekcji „Pokrycie terenu” w trybie Budowania i użyciu filtra, by pokazywał zawartość z dodatków i pakietów nie zawierających terenów.
* Kształt pędzla w trybie Budowania nie będzie zastygał w bezruchu po użyciu filtra, by pokazywał zawartość z dodatków i pakietów bez obiektów widocznych na aktualnej zakładce.
* Pliki pomocy programu startu gry będą prawidłowo wyświetlane, gdy jako domyślna przeglądarka wybrany jest Firefox lub Chrome.
* Tylko Mac: Toalety nie będą się przelewały po przełączeniu między piętrami domu, w którym została założona pułapka na toaletę.
* Tylko Mac: Usunięto błąd wywołujący załamanie się gry w chwili otwarcia menu opcji po spędzeniu jakiegoś czasu przy grze.
* Tylko Mac: Usunięto błąd wywołujący załamanie się gry po kliknięciu na przycisku „Publikuj Wspomnienia” po spędzeniu jakiegoś czasu przy grze.
* Usunięto błąd powodujący mimowolne usuwanie Simów ze Szkoły z Internatem, gdy zaczyna się studniówka innego Sima.
* Usunięto błąd powodujący załamanie się gry po usunięciu Akwarium, które zostało umieszczone na fundamentach.
* Usunięto błąd, który występował, gdy Sim ćwiczył przygotowywanie napojów z Wymyślonym Przyjacielem.
* Usunięto błąd, który powodował nieprawidłowe działanie interakcji „Zwróć właścicielowi” podczas próby zwrotu skradzionej rzeczy przez skrzynkę pocztową.
* Usunięto błąd, który powodował resetowanie się Sima próbującego grać w klasy z lalką Wymyślonego Przyjaciela.
* Usunięto błąd, który występował, gdy na parceli umieszczane były platformy po użyciu filtra w trybie Budowania, by pokazywał zawartość dowolnego dodatku lub pakietu.
* Różne poprawki Opieki Dziennej oraz Wymyślonego Przyjaciela związane z trybem Edycji Miasta.
* Różne poprawki dzieci Simów, które nie pojawiały się prawidłowo, lub przebywały zbyt długo w Opiece Dziennej.
* Dodatkowe poprawki i ulepszenia istniejących funkcji.


Aktualizacje gry Po zmroku

* Przywrócono kły wampirów.
* Obiekty z interakcjami teraz działają poprawnie, gdy są umieszczane na stołach modułowych.
* Narożne siedziska modułowe na parcelach wyjętych ze skrzyni Edycji Miasta teraz działają prawidłowo po umieszczeniu ich w świecie.
* Dzieci Simów poprawnie biorą udział w interakcji „Zaproś: Wybierz się na przejażdżkę” po wybraniu jej na siedzisku modułowym.
* Usunięto błąd powodujący migotanie szklanych obiektów po włączeniu renderowania zaawansowanego.


Aktualizacja do gry Kariera

* Lokale Pralni mogą być kupowane w menu nieruchomości.


Aktualizacja do gry Wymarzone Podróże

* Stosy piasku i dekoracje grobowców nie będą widoczne w niezbadanym grobowcu.
* Usunięto problem, który zakłócał funkcjonowanie butelek nektaru oraz stojaków do nektaru.
* Zdjęcia wykonane aparatami z dodatku Wymarzone Podróże są teraz prawidłowo zapisywane do wyposażenia.
* Obiekty umieszczone w wyposażeniu rodziny Sima nie będą znikały po powrocie ze Świata Wakacyjnego.


Aktualizacje gry podstawowej

* Ogrodzenia, które zgodnie z projektem miały być przezroczyste, nie będą stawały się nieprzejrzyste po wyłączeniu opcji renderowania zaawansowanego.
* Panel Pobierania nie będzie prosił o zalogowanie, gdy jesteś już zalogowany(a).
* Dzieci nie będą się unosiły w powietrzu siedząc na niektórych rzeźbach fontann.
* Regały w lokalach Bibliotek będą prawidłowo uzupełniane o książki, gdy lokal zostanie umieszczony po wyjęciu ze skrzyni trybu Edycji Miasta.
* Dodatkowe poprawki i ulepszenia istniejących funkcji.

źródło http://pl.thesims3.com/game/patches/675022909

Aktualizacje można również pobrać stad (http://www.simprograms.com/32067/the-sims-3-game-update-for-1-24/)

Ilona
29.07.2011, 08:32
zalecane jest zainstalowanie pliku 640mb,w przeciwnym razie pojawiają się komunikaty o błędach pliku,jest to pierwszy plik na stronie simprogram-link w pierwszym poście
sprawdzone-aktualizacja zainstalowała się szybko i bez problemu,wcześniej ściągnęłam patcha 1.24 z 1.22 i nie dało się go zainstalować,słynny komunikat błąd pliku

Ilona
03.09.2011, 19:42
Aktualizacja gry 1.25


Aby zainstalować niniejszą aktualizację, uruchom grę i użyj zakładki „Aktualizacje” w programie startu.

Niniejsza aktualizacja gry zawiera:

Aktualizacja gry podstawowej

* Tylko Mac: Usunięto błąd, który powodował załamanie się gry przy użyciu kart graficznych Nvidia GeForce 9400M oraz 320M w systemie Mac Lion OS.


Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności, w celu zapewnienia optymalnego działania gry.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3, pod tym adresem: <b><u>http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page</u></b>

Krok 1: Wyłącz materiały modyfikowane

Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.

Aby wyłączyć materiały zmodyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów, w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli te materiały zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:

Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3

Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/

Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji, możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów, wyłącz je ponownie, aż ich projektant zaktualizuje materiały, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem.

Krok 2: Wykonaj kopie zapisanych plików

Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.

Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:

Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves

Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves

Po zainstalowaniu aktualizacji, uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.

Krok 3: Poczekaj na zakończenie aktualizacji

Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może wywołać niespodziewane problemy, więc zawsze lepiej pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.

źródło http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=8&selYear=2011#-1231708062

Levkoni
06.09.2011, 08:30
Czyli mam rozumieć, że to tylko jest aktualizacja na MAC, więc mogę nie instalować? Czy tak czy siak muszę zainstalować na PC? Bo już się nie orientuję w tych aktualizacjach czasami :P

hellraiser
06.09.2011, 16:14
Czyli mam rozumieć, że to tylko jest aktualizacja na MAC, więc mogę nie instalować? Czy tak czy siak muszę zainstalować na PC? Bo już się nie orientuję w tych aktualizacjach czasami :P

Tak, nawet NIE masz tego instalować :P

Levkoni
06.09.2011, 16:49
Szkoda, bo już myślałem, że jak zainstaluję to mi zacznie działać CAW :|

Ilona
17.10.2011, 16:23
Aktualizacja gry PC do wersji 1.26 Aktualizacja gry Mac do wersji 1.27


Aby zainstalować tę aktualizację, uruchom swoją grę i wybierz zakładkę „Aktualizacje” w programie startu.

Aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:

Aktualizacje gry podstawowej

* Możesz teraz używać Kolekcji, a także tworzyć je i zmieniać w trybie sklepu, aby łatwiej sortować i porządkować przedmioty o wspólnym motywie przewodnim.
* Dodatkowe poprawki błędów i usprawnienia istniejących funkcji.

Wymarzone podróże

* Umiejętność „Fotografia” została rozszerzona i obejmuje teraz kolekcje fotografii z dodatków do gry The SimsTM 3.
* Dodatkowe poprawki błędów i usprawnienia istniejących funkcji.

Kariera

* Dodatkowe poprawki błędów i usprawnienia istniejących funkcji.

Po zmroku

* Dodatkowe poprawki błędów i usprawnienia istniejących funkcji.

Pokolenia

* Dodatkowe poprawki błędów i usprawnienia istniejących funkcji.


Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności w celu zapewnienia optymalnego działania gry.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3 dostępne pod adresem http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page.
Krok 1: wyłącz materiały modyfikowane
Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.
Aby wyłączyć materiały modyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów, w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli materiały te zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/
Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów wyłącz je ponownie, aż ich projektant zaktualizuje materiały, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem.
Krok 2: wykonaj kopie zapisanych plików
Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: \Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves
Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.
Krok 3: poczekaj na zakończenie aktualizacji
Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może spowodować niespodziewane problemy, zawsze więc lepiej jest pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.

źródło http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=9&selYear=2011#-855887087

anie_1981
18.10.2011, 09:25
Pobrałam, ale na razie nie instaluję. Zainstaluję sobie tuż przed instalacją Zwierzaków. Te parę dni bez kolekcji wytrzymam...

Analisse
18.10.2011, 14:29
Zainstalowałam to i niewiem czy przez to czy nie, ale gra przestała mi działać.
Launcher włącza się normalnie, jak daje na "graj" to pojawia się czarny obraz i tyle, chyba z 10 minut czekałam i nic się nie działo, nic nie dało się zrobić, komp mi się zwieszał.
A nigdy mi się nic po aktualizacjach nie działo, zawsze musi być ten pierwszy raz :(

nmin
18.10.2011, 18:23
Aktualizacja mi nie działa. Ściągam, zaczynam instalację, po czym pokazuje się coś o nieprawidłowym pliku i tyle. Gra działa bez aktualizacji i właściwie nie jest mi ona potrzebna do szczęścia, ale boję się, że będę mieć problem z instalacją Zwierzaków.

Owl Finch
20.10.2011, 18:25
nmin, Ty też używasz Macintosha? Bo mam ten sam problem...

nmin
20.10.2011, 18:32
Nie, gram na PC. Teraz jest już ok, podczas instalacji Zwierzaków aktualizacja zainstalowała się sama, natomiast wcześniej, gdy włączałam aktualizowanie przez Launcher, za każdym razem był ten problem z nieprawidłowym plikiem.

Coldflowers
29.10.2011, 20:42
Ja bez problemu sciagnelam i zainstalowalam ta aktualizacje. Jednak podczas gry zaczela mi sie simka wieszac (podnosi dziwnie rece i stoi tak bez ruchu chwile, poczym sie odwiesza idzie kawalek i znowu podobna zawiecha) Jak na razie gram tylko na podstawie, mam wlaczona automatyczna aktualizacje i dotad nie mialam zadnych takowych klopotow. Cos musieli zchrzanic w tej aktualizacji.

Ilona
14.12.2011, 20:29
Aktualizacja gry 1.29

Aby zainstalować tę aktualizację, uruchom swoją grę i wybierz zakładkę „Aktualizacje” w programie startu.

Aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:

Aktualizacje do Zwierzaków

* Adoptując psa zobaczysz, czy pies jest mały, czy duży.
* Otrzymasz ostrzeżenie, że Twój zwierzak nie może mieć jednocześnie Nagród Życiowych Mocny żołądek oraz Wymiotnik.
* Efekty dźwiękowe przewracanej ściany będą odtwarzane prawidłowo.
* Kamera prawidłowo pokaże całe ciało zwierzaka podczas losowego przełączania między korpusami małych i dużych psów w aplikacji Stwórz Zwierzaka.
* Poprawiono kilka błędów tłumaczenia, literówek i ogólnych błędów tekstu w grze.
* Poprawiono gotowe wzory siodła dorosłego konia.
* Opcja wyłączenia wolnej woli dla wybranego Sima będzie pamiętana przez wszystkie sesje gry.
* Tekst wspomnienia o śmierci ptaka nie będzie wiązał się z umierającym Simem.
* Interakcja „Szukaj ofiary” jest teraz dostępna na ziemi, a także na kocie.
* Ścigany listonosz będzie teraz wywoływał odpowiednie wspomnienie.
* Interakcja udziału w kursach jeździeckich będzie opatrzona odpowiednią ikoną.
* Pragnienie „Ścigać kogoś” będzie teraz opatrzone odpowiednimi ikonami.
* Pragnienie „Pocałować się po raz pierwszy” będzie teraz opatrzone prawidłową ikoną.
* Końskie muesli nie może być sprzedawane w sklepie spożywczym.
* Pragnienie „Przeczytać książkę o jeździectwie” będzie teraz opatrzone prawidłową ikoną.
* Dodano kilka animacji cech dziecka.
* Usunięto błąd występujący, gdy gracze przechodzą do Menu Głównego, kiedy koń przeskakuje nad przeszkodą.
* Usunięto błąd występujący, gdy niemądrzy Simowie niepotrzebnie schodzą z konia i rozsiodłują go.
* Znacznie zmniejszono częstość występowania błędu podczas wytyczania trasy galopowania lub przejażdżki na koniu.
* Usunięto błąd, który uniemożliwiał zmianę kategorii stroju Sima w aplikacji Stwórz Sima.
* Gdy zainstalowany jest dodatek The Sims™ 3 Kariera, Salon zostanie prawidłowo umieszczony po rozpoczęciu nowej gry w Appaloosa Plains.
* Psy nie będą zbyt długo wybudzały się ze snu.
* Obecnie łatwiej będzie stwierdzić, kiedy zabrakło jedzenia na drzewie dla ptaków, a ptak głoduje.
* Interakcja „Zawołaj zwierzaka” będzie działała prawidłowo, gdy Twój Sim znajduje się na parceli publicznej.
* Eliksir Odmłodzenia dla Zwierzaków może być teraz używany na parcelach innych Simów oraz parcelach publicznych.
* Młodzi dorośli nie będą otrzymywali wspomnienia zmiany grupy wiekowej w dorosłych, gdy szczeniak, kociak lub źrebię zmienia się w dorosłego.
* Podczas używania paleniska Simowie nie będą mogli piec i jeść nawozu końskiego.
* Usunięto błąd, który uniemożliwiał pojawianie się adoptowanych zwierzaków po wybraniu określonej długości życia Simów.
* Koty nie będą samowolnie przebiegały przez ściany lub wysokie okna, jak przez drzwi.
* Usunięto błędy wytyczania trasy występujące podczas przeprowadzania psa przez most w Bridgeport (w The Sims™ 3 Po zmroku).
* Usunięto błąd, który powodował, że Jednorożce traciły swoje specjalne moce po użyciu kodu Make All Happy.
* Koń nie będzie zacinał się na parceli po przeprowadzce rodziny z koniem na parcelę Aleja Pomnikowa 1557 w Bridgeport (The Sims™ 3 Po zmroku).
* Nogi Jednorożca będą animowane płynniej podczas jazdy, gdy gra toczy się w tempie 3.
* Usunięto błąd, który powodował, że dwa zwierzaki przenikały się wzajemnie podczas jedzenia tych samych resztek na podłodze.
* Małe dzieci nie mogą dostawać pcheł.
* Przywrócono brakujące wspomnienia dotyczące Simów i Jednorożców.
* Interakcja „Obwąchaj” może być teraz wykonywana na Simach-celebrytach, gdy zainstalowany jest dodatek The Sims™ 3 Po zmroku.
* Simowie nie mający psów nie będą dostawali pragnienia „Twój pies chce pójść na spacer do parku”.
* Szczenięta mogą być teraz uczone dowolnych sztuczek, których nie przejęły od swoich rodziców.
* Gra nie będzie zawieszała się na ekranie wczytywania podczas wychodzenia z aplikacji Stwórz Sima oraz wybierania Menu Opcji > Menu Główne, zanim pojawi się ekran wczytywania.
* Simowie mogą teraz przeprowadzać konie przez bramy.
* Simowie nie mogą rozrzucać siana ze stogów, które są używane, albo w których odbywa się bara-bara.
* Usunięto błąd wytyczania trasy Simów między Simem a koniem wykonującymi interakcję „Prowadź konia”.
* Twój Sim nie może oferować do rozrodu koni innych Simów.
* Simowie otrzymają odznaczenie za osiągnięcie 10 poziomu umiejętności jeździeckich.
* Simowie nie będą już stawali się niewidzialni podczas jazdy konnej w czasie przeprowadzki do nowego domu.
* Śmietniki nie będą wskakiwały na miejsce, gdy dwa psy spróbują jednocześnie wykonać interakcję „Przewróć”.
* Adoptowane zwierzaki nie będą dostarczane, gdy na Twojej parceli trwa pożar.
* Usunięto błąd, który powodował resetowanie Simów, gdy wyławiają martwą rybę z akwarium.
* Usunięto błąd, który powodował resetowanie Simów, gdy dokonują interakcji „Sprawdź wydarzenia tygodnia”.
* Usunięto błąd, który powodował resetowanie Simów, gdy próbują odstawić jednorożca do zagrody, jednocześnie rozkazując zwierzęciu, by wróciło do dziczy.
* Usunięto kilka problemów z wytyczaniem trasy, związanych ze skokami konnymi nad przeszkodami.
* Dodano prawidłowe ikony umiejętności jeździectwa i wyścigowych do pragnień oraz komentarzy związanych z tymi umiejętnościami.
* Drzwi z ograniczeniem wpuszczania według płci nie będą uniemożliwiały zwierzakom wchodzenia do pokojów.
* Zwierzaki nie będą otrzymywały nastrójnika „Zmęczenie tresurą”, gdy osiągną maksymalny poziom danej umiejętności.
* Zwierzaki nie będą pojawiały się jako cele interakcji „Przynieś napój...”.
* Poprawiono jakość wizualną obrazków zwierzaków w katalogach zwierząt do adopcji.
* Motywacja energii konia będzie rosła w przypadku, gdy koń zemdleje.
* Niekontrolowane przez gracza zwierzaki Simów będą wracały nocą do swoich domów.
* Obiekty nie mogą być umieszczane na górnych częściach ścian, na których znajdują się duże drzwi stodoły.
* Pojawi się komunikat powiadamiający o tym, że kot z umiejętnościami łowieckimi nie może znaleźć zdobyczy należącej do rodzaju wybranego przez użytkownika.
* Usunięto kilka problemów związanych z adopcją zwierzaków z otoczenia oraz przeprowadzki/łączenia rodzin.
* Duże psy nie będą zacinały się na platformie stojąc między jej skrajem a innym obiektem.
* Psy będą prawidłowo ustawiały się na pozycji wyjadając z położonego na podłodze talerza Sima.
* Usunięto błąd, który powodował nieprawidłowe wyświetlanie ptactwa na drzewie dla ptaków.
* Duże ptaki będą wyświetlać dymki myśli używając różnych typów rozmowy jako reakcji.
* Ikony naściennej zabawki dla kota zostały powiększone, by pasowały do wielkości i jakości ikon innych obiektów.
* Stojące u bramy konie nie będą wyskakiwały po nakazie wyjścia z zagrody.
* Źrebięta w zagrodzie mogą teraz dokonywać interakcji „Rżyj” bez wywoływania błędu wytyczania trasy.
* Nowo narodzone źrebięta nie będą miały przerośniętych lub dziwnie umieszczonych znamion zaraz po urodzeniu.
* Usunięto błąd, który uniemożliwiał znikanie końskich duchów po określonym czasie.
* Koty nie będą mogły dokonywać interakcji „Podrap” na przewróconym gnomie.
* Usunięto błąd, który powodował wyskakiwanie ptaków w interakcji „Nieś”.
* Usunięto błąd powodujący zawieszanie się gry, gdy Simowie wprowadzają się do adoptującej rodziny na podglądzie otoczenia.
* Koty, które bawią się w Spa, nie będą się teleportowały.
* Styliści nie będą otrzymywali zleceń od zwierzaków.
* Maksymalny czas życia w Zwierzakach jest teraz taki sam, jak maksymalny czas życia w Pokoleniach.
* Interakcja drzemki na legowisku zwierzaka obecnie kończy się prawidłowo po jej anulowaniu.
* Simowie nie mogą kupować karmy dla zwierząt w barze bez zainstalowanego dodatku Zwierzaki.
* Simowie wniosą szczeniaki i kociaki do domów, gdy zostaną przywiezione po adopcji.
* Dodatkowe poprawki i usprawnienia istniejących funkcji.

Aktualizacje do Pokoleń

* Poprawiono błąd animacji, gdy Emeryci używali laski podczas interakcji z siedzącymi Simami.
* Nagrody Życiowe Kamienne Serce oraz Bez Zazdrości obecnie uniemożliwiają wysunięcie oskarżenia o zdradę przeciwko Simowi, który posiada te nagrody.
* Wymyślony przyjaciel nie będzie pozostawał widoczny na panelu związków po wręczeniu go komuś w prezencie.
* Dodatkowe poprawki i ulepszenia istniejących funkcji.

Aktualizacje do Po zmroku

* Dodatkowe poprawki i ulepszenia istniejących funkcji.

Aktualizacje do Kariery

* W Opcjach jest poprawnie wyświetlana rozdzielczość 1366x768.
* Dodatkowe poprawki i ulepszenia istniejących funkcji.

Aktualizacje do Wymarzonych podróży

* Usunięto błąd, który powodował znikanie Simów podróżujących do miejsca wakacyjnego.
* Dodatkowe poprawki i ulepszenia istniejących funkcji.

Aktualizacje gry podstawowej

* Usunięto błędne funkcjonowanie nowych nastrójników związanych z obiektami ze Store.
* Poprawiono grafikę łapanych ryb, gdy nie jest zainstalowany dodatek Zwierzaki.
* Poprawiono błąd oświetlenia związany z główkami dzieci Simów.
* Dodatkowe poprawki i ulepszenia istniejących funkcji.

Aktualizacje Store

* Usunięto błąd, który powodował zacinanie się komornika po odinstalowaniu pewnych obiektów ze Store.
* Poprawiono błąd powodujący złe funkcjonowanie chochli do magicznego kotła.

Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności w celu zapewnienia optymalnego działania gry.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3 dostępne pod adresem http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page.
Krok 1: wyłącz materiały modyfikowane
Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.
Aby wyłączyć materiały modyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów, w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli materiały te zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/
Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów wyłącz je ponownie, aż ich projektant zaktualizuje materiały, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem.
Krok 2: wykonaj kopie zapisanych plików
Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: \Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves
Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.
Krok 3: poczekaj na zakończenie aktualizacji
Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może spowodować niespodziewane problemy, zawsze więc lepiej jest pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.

źródło http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=11&selYear=2011#-1283123361

miłośniczka zwierząt
14.12.2011, 20:35
No w końcu aktualizacja do zwierzaków ;)

anie_1981
14.12.2011, 21:23
Trochę się boję ją instalować... Jeszcze będzie gorzej...

Hallgerd
14.12.2011, 21:30
* Poprawiono błąd powodujący złe funkcjonowanie chochli do magicznego kotła.
??????
O co tu chodzi? Ten kocioł był kiedyś w zapowiedziach, czekam na niego, ale w store go nie ma. (Chyba, że nie umiem znaleźć).

ultraviolence
15.12.2011, 00:01
Dobra, no to kto pierwszy się odważy? :D Cieszy mnie, że w końcu postanowili zrobić coś z tymi paskudnymi ryjkami niemowląt... Może wreszcie będą wyglądać jak należy.

Karel13
15.12.2011, 06:14
Ja zainstalowałem wczoraj jak tylko zauważyłem, że jest, ale jeszcze nie grałem.

ultraviolence
15.12.2011, 10:48
Włączyłam na moment grę, żeby przekonać się, jak sprawuje się po aktualizacji i... jestem zaskoczona. Pozytywnie! :D W ogóle nie sądziłam, że to napiszę, ale to chyba jedyna łata, która na takie miano zasługuje. Zaobserwowałam ciut lepszą płynność gry niż przedtem (pomimo 60-ciu nowych fryzur z neta, które wrzuciłam wczoraj). Oprócz tego, ikony zwierząt ze schroniska są bardziej szczegółowe (ale o tym pisze Ilona w pierwszym poście). Niemowląt jeszcze nie sprawdzałam, bo aktualnie nie mam żadnego w grze. Najważniejszą zmianą dla mnie jest jednak fakt, że wreszcie MOJE BESTIE SĄ KUDŁATE! :D Prezentują się tak pięknie, jak w demie... i to jest dla mnie największy plus, jak do tej pory.

anie_1981
15.12.2011, 11:04
Może poprawili błyszczenie koni, trzeba to sprawdzić.

Analisse
15.12.2011, 14:24
Zaktualizowałam gre.
Musiałam ją pobrać, bo wyskakiwał jakiś błąd, zainstalowałam, ładnie się ładowało, ale jak dałam na wybór miasta w którym chce grać, to gra przestała działać.Pojawił się śliczny napis "zamknij program".
Więc bardzo mi miło, przy wcześniejszej aktualizacji miałam identycznie.
Dziwne że jak przeinstalowałam i zaktualizowałam to normalnie chodziło.
Mam nadzieje że teraz też będzie działało po reinstalce.

Cóż, niektórym aktualizacje działają, a niektórym nie :(

anie_1981
15.12.2011, 14:51
A zabrałaś z gry wszystkie mody na czas aktualizacji? Ja to nawet zmieniam nazwę folderowi Simsów z Moich Dokumentów, zabieram ten pliczek dll z podstawki i dodatków, instaluję łatki itd, włączam grę, ustawiam od nowa opcje i dopiero oddaję mody i zapisy grze... Z reguły to działa.... Ważna informacja dla bawiących się w podmienianie\edytowanie plików z miastami... Na czas instalacji łatek\dodatków\akcesoriów, oddajemy grze oryginalne pliki z miastami... Jeśli ich nie mamy no to cóż... może nas czekać reinstalacja gry...

ultraviolence
15.12.2011, 16:12
Ja najpierw wywalam na pulpit folder Mods i Downloads, instaluję patcha, wklejam foldery z powrotem, kasuję pliki Cache i na końcu odpalam grę. Zawsze tak robię i nie mam żadnych problemów z aktualizacjami. Przy instalacji jakichkolwiek łat do trójki, trzeba mieć oczy szeroko otwarte... Przede wszystkim należy pamiętać o kilku drobnych zasadach, aby w przyszłości zapobiec takim sytuacjom, jak ta.

Karel13
15.12.2011, 16:13
Dzisiaj chciałem pograć w simsy, ale kiedy włączałem grę, wszystko się załadowało i przeszedłem do menu, wywaliło mnie na pulpit i wyskoczył komunikat z przeprosinami. Wkurzyłem się i odinstalowałem grę... Instaluję od nowa. ^^

Czy to możliwe, że działo się tak przez poprawki do miast?

ultraviolence
15.12.2011, 16:16
Dzisiaj chciałem pograć w simsy, ale kiedy włączałem grę, wszystko się załadowało i przeszedłem do menu, wywaliło mnie na pulpit i wyskoczył komunikat z przeprosinami. Wkurzyłem się i odinstalowałem grę... Instaluję od nowa. ^^

Czy to możliwe, że działo się tak przez poprawki do miast?

Teoretycznie wszystko jest możliwe. Słyszałam wielokrotnie o poprawkach do miast, jakie można ściągnąć z MTS... Kusiło mnie, żeby je wypróbować, ale jednak nie zdecydowałam się do tej pory. Wydaje mi się, że tego typu pliki zbyt mocno ingerują w grę, ale sądzę, że lepiej pogadać na ten temat z Anie. Ona chyba jakieś posiada i nie narzeka :)

Analisse
15.12.2011, 16:42
A zabrałaś z gry wszystkie mody na czas aktualizacji? Ja to nawet zmieniam nazwę folderowi Simsów z Moich Dokumentów, zabieram ten pliczek dll z podstawki i dodatków, instaluję łatki itd, włączam grę, ustawiam od nowa opcje i dopiero oddaję mody i zapisy grze... Z reguły to działa...

Nie mam żadnych modów czy dodatków z neta.
Nigdy nie miałam problemów z aktualizacjami, dopiero we wcześniejszej i teraz.


EDIT:
Reinstalowałam gre, zaktualizowałam przez launchera, tym razem przy tym żaden błąd nie wyskoczył.
No ale niestety, znowu to samo. Przestaje działać jak wczytuje miasto.

Jutro znowu poświęce 2 godziny na zainstalowanie wszystkich dodatków, ale nie będe aktualizować.

aleyne
15.12.2011, 16:42
Ja mam problem z tą łatką. Mianowicie gdy się instaluje pod koniec pojawia się za każdym razem ten komunikat "błąd aktualizacji: Błąd operacji wejscia/wyjscia (modyfikacja atrybutu)". Czy ktoś wie może co z tym zrobić? Dodam że mam tylko podstawę.

Levkoni
15.12.2011, 17:07
Ja z aktualizacjami nie mam problemu nigdy. Kiedyś jak nie umiałem instalować w dobrej kolejności to tak, ale jak się nauczyłem to wszystko gładko szło. A do tych, którzy mają problem z tą łatką napiszę: może któryś mod lub dodatek po zainstalowaniu łatki powoduje takie problemy? Może trzeba po prostu znaleźć go i wywalić... tak też może być. Bo bądź co bądź każdy ma tą samą grę i nie powinno być tak, że u jednego działa u innego nie... a jak tak się dzieje to albo dlatego, że każdy ma różne dodatki albo inne parametry kompa. Bo gra ta sama...

A tak odbiegając troszkę od tematu, to co to za pliki miasta, o których piszecie z mts? Mógłby mi ktoś napisać w pw?

anie_1981
15.12.2011, 20:42
Ja też raczej nie mam problemów z instalacją łat... Co do kolejności, to po prostu instaluję dodatki\akcesoria po kolei, każąc instalkom od tych dodatków zaktualizować podstawę, dodatki\akcesoria nie muszą być aktualizowane. A co do nowszych łatek to ściągam sobie Superpatche, zawierające wszystkie łaty stąd:

http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching:Patch_Downlo ad/Current#The_Sims_3_.28Retail_version_1.0.631.29

Edit

Jak to mówią: Nie chwal dnia przed zachodem słońca... Łata rozwaliła mi grę, gra nawet nie chce się włączyć... Chyba pierwszy raz mi się coś takiego zrobiło... No nic, nie chce mi się przeinstalowywać gry, bo to bez sensu, skoro i tak na razie nie gram.

aleyne
16.12.2011, 10:18
Dziękuje anie twój sposób zadziałał i wszystko jest bez zarzutów :)

anie_1981
16.12.2011, 10:52
No to super :P

Na szczęście obyło się bez przeinstalowywania gry... Prawdopodobnie przez to, że mam grę dodaną do DEP, Windows zauważył jakieś zmiany w pliku uruchamiającym grę i to mu nie pasowało. Jednak po ponownym uruchomieniu kompa wszystko już było OK. Grałam 10 minut, więc za dużych zmian nie zauważyłam. Obrazki zwierząt w menu adopcji faktycznie są wyraźniejsze, ale konie nadal się błyszczą. W dziale z modami jest na to mod, dwa ogony, długi i krótki. Według Dashboard'a mają wzajemny konflikt, ale w grze nie zauważyłam problemów. Skoro jednak i tak nie korzystam z krótkiego ogona, więc się go pozbyłam.

Searle
16.12.2011, 13:02
A mnie nowa łatka oczywiście nie pomogła. Nadal nie mam kudłatych zwierzaków, a CAS się zacina ;/

ultraviolence
16.12.2011, 13:38
No to super :P

Na szczęście obyło się bez przeinstalowywania gry... Prawdopodobnie przez to, że mam grę dodaną do DEP, Windows zauważył jakieś zmiany w pliku uruchamiającym grę i to mu nie pasowało. Jednak po ponownym uruchomieniu kompa wszystko już było OK. Grałam 10 minut, więc za dużych zmian nie zauważyłam. Obrazki zwierząt w menu adopcji faktycznie są wyraźniejsze, ale konie nadal się błyszczą. W dziale z modami jest na to mod, dwa ogony, długi i krótki. Według Dashboard'a mają wzajemny konflikt, ale w grze nie zauważyłam problemów. Skoro jednak i tak nie korzystam z krótkiego ogona, więc się go pozbyłam.

Najwyraźniej twórcom nie przeszkadza to, że konie wyglądają, jakby były ze szkła, a nie ze skóry i kości... Myślałam, że skoro poprawili wygląd psów i kotów, konie też się załapią, ale najwyraźniej traktują je jak gorszą kategorię.

anie_1981
16.12.2011, 18:52
No niestety, nie wiem gdzie oni widzieli w realu porcelanowe konie, chyba w sklepie z porcelaną... No bo na pewno nie w prawdziwej stajni ;) Na szczęście jest ten mod na ogony koni, dzięki którym konie już nie błyszczą...

Clever369
16.12.2011, 21:11
Hej, a mi to w ogóle aktualizacja nie chce się zainstalować. :( Biorę okno startowe, robię aktualizuj, pobiera się przez Origin, potem przez Installshield a na końcu napisane, że aktualizacja nieudana, bo nie znaleziono pliku. Miał ktoś coś takiego? ;)

anie_1981
16.12.2011, 21:43
Radzę zabrać mody z gry na czas aktualizacji, mi to zawsze pomaga, no chyba, że masz złą wersję patcha. Tak się dzieje, jeśli się ściąga z jakieś strony, a nie launcherem. Ale jak się wie jaką wersję łaty potrzebujesz, to można normalnie ściągać z neta. Ja już od baardzo dawna nie korzystam z launchera i origina.

Levkoni
16.12.2011, 22:10
A ja jeszcze dodam, że uruchamiając grę, jakąkolwiek, dobrze jest wyłączyć zbędne procesy działające w tle, bo mogą spowalniać grę. Już sam explorer.exe sporo pamięci zużywa, a często macie w tle jakieś skype, download manager, jakieś inne zbędne programy... oczywiście należy sprawdzić, które nadają się do wyłączenia, a które nie, ja nie jestem specem, więc nie chcę pouczać. Natomiast wiem, że najlepiej wyłączać procesy użytkownika, systemowe zostawić w spokoju...

Ilona
03.03.2012, 16:46
Aktualizacja gry 1.31

Aby zainstalować tę aktualizację, uruchom swoją grę i wybierz zakładkę „Aktualizacje” w programie startu.

Aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:

Ekscytujące, nowe funkcje komunikacyjne umożliwiają Ci:

Wysyłanie i przeglądanie wiadomości od Twoich znajomych podczas grania, bez potrzeby wychodzenia, czy nawet pauzowania gry.
Wyszukiwanie nowych znajomych i dodawanie ich do Twojej listy znajomych.
Dostęp do Twojego Profilu i Tablicy Gracza z Menu Opcji.
Odbieraj aktualizacje statusu swoich znajomych, dotyczące ich gry oraz komentuj je!
Osiągnięcia – oglądaj odznaki, jakie udało Ci się zdobyć za wypełnione osiągnięcia, sortuj i oglądaj te, które jeszcze musisz wypełnić i szukaj nowych osiągnięć, jakie będą regularnie wprowadzane do gry!
Edytuj i oglądaj swój Profil Gracza, włącznie z awatarem, Moją historią oraz mówiącymi o Tobie wpisami na tablicy!
Otrzymuj wszystkie najnowsze, ekscytujące wieści o The Sims™ 3!
Teraz za pomocą komody możesz określić, jaki strój Twój Sim założy do pracy.
Gdy do rodziny dołączy świadcząca usługi postać niezależna, jej specjalny strój roboczy zostanie dodany do garderoby.

Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności w celu zapewnienia optymalnego działania gry.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3 dostępne pod adresem http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page.
Krok 1: wyłącz materiały modyfikowane
Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.
Aby wyłączyć materiały modyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów, w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli materiały te zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/
Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów wyłącz je ponownie, aż ich projektant zaktualizuje materiały, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem.
Krok 2: wykonaj kopie zapisanych plików
Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: \Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves
Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.
Krok 3: poczekaj na zakończenie aktualizacji
Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może spowodować niespodziewane problemy, zawsze więc lepiej jest pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.

źródło http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=1&selYear=2012#-2137082571

Lubie
09.03.2012, 22:57
Niniejsza aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:

-Uniemożliwienie instalowania dowolnych modyfikowanych, tworzonych przez użytkowników treści w grze gospodarza przy użyciu SimPortu.
-Możliwość usuwania wszelkich plików powiązanych z odwiedzającym Simem podczas gry przez SimPort, aby nie zostały permanentnie zapisane w systemie komputerowym gracza.

Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności w celu zapewnienia optymalnego działania gry.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3 dostępne pod adresem http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page.
Krok 1: wyłącz materiały modyfikowane
Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.
Aby wyłączyć materiały modyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów, w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli materiały te zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/
Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów wyłącz je ponownie, aż ich projektant zaktualizuje materiały, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem.
Krok 2: wykonaj kopie zapisanych plików
Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: \Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves
Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.
Krok 3: poczekaj na zakończenie aktualizacji
Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może spowodować niespodziewane problemy, zawsze więc lepiej jest pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.

źródło: thesims3.com

Filleable
10.03.2012, 17:52
Chciałam pobrać, ale na koniec wyskoczył mi błąd skryptu. Trudno. Simsy i tak mi nie działają i nikt nie umie mi pomóc.

Lubie
15.03.2012, 20:07
Nowy patch do The Sims 3 dostępny już dzisiaj!

Na oficjalnym koncie Społeczności The Sims na facebooku została udostępniona informacja, iż już dziś o godzinie 19:00 dostępny będzie nowy patch o roboczym tytule 1.33. Wprowadzi on głównie zmiany, związane z...



Problemami SimPort, które gracze coraz częściej napotykają. Nowy patch rozwiąże kłopoty z wysyłaniem i otrzymywaniem piosenkarzy, magików, czy akrobatów. Żadnych innych zmian EA nie przewidziało.


Czy EA nie może przewidzieć tego wszystkiego z góry i podać tego w patchu znajdującym się na płycie ?
To już druga aktualizacja gry, odkąd pojawił się dodatek "Zostań Gwiazdą"
(niecały tydzień... :O)

ultraviolence
15.03.2012, 22:09
...czyli w moim przypadku łata jest bezużyteczna, bo z SimPortu nie korzystałam i nie zamierzam. To w końcu gra czy portal społecznościowy? No, bez jaj. Ucieszyłabym się, gdyby wreszcie wydali patcha, który znacznie wpływa na płynność gry albo naprawia większość uciążliwych błędów... Ale co ich obchodzą takie "pierdoły", trzeba przecież udoskonalić simową wymianę, toż to priorytet! Przecież bez tej mega-super-hiper opcji dalsza gra nie ma sensu! :<

anie_1981
15.03.2012, 22:13
Ja też jej nie pobieram, chyba, że mody mnie do tego zmuszą, ale póki co mam wszystkie do właściwej wersji gry, tak więc sorry, ja nie ten gest...

Aranahia SaDiablo
16.03.2012, 08:54
Zanim zepsuł mi się laptop bardzo aktywnie korzystałam z SimPortu, a i tak nic się nie działo, dopiero po instalacji aktualizacji 1.32.3 straciłam dostęp do mojego zapisu (z akrobatką na 10 poziomie), ledwo zaczęłam grę od początku, a tu brat psuje mi wejście do słuchawek, przez co w ogóle nie ma głosu, a gdy ojczym próbował to naprawić, zrobił coś że klawiatura przestała działać...można było używać bezprzewodowej, ale bez głosu i tak nie wchodziłam, a w poniedziałek wieczorem został wysłany do serwisu i dopiero 10h temu go odzyskałam...aby znaleźć możliwość kolejnej aktualizacji...słyszałam, że poprawiła płynność i kilka innych rzeczy - nie przekonałam się o tym na własnej skórze, ponieważ nie uruchomiłam jeszcze gry, a i tak zacznę ją od początku, więc nie wiem czy zauważyłabym różnicę...tak więc tę sprawę ostawiam regularnie grającym bez wcielonych diabłów w rodzinie ;)

Karel13
16.03.2012, 15:32
Moim zdaniem po tej aktualizacji gra działa płynniej i tak jakby troszkę się grafika poprawiła. Co do drugiego to może być autosugestia. :D

xometr
16.03.2012, 19:38
Drugie to na pewno autosugestia, natomiast poprawa płynności może wystąpic. Przestańcie już pisać o przewidywaniu bugów i łataniu ich przed wydaniem. Myślicie że tak złożona struktura jaką jest gra komputerowa pisze się sama, na dodatek bezbłednie. Poza tym łaty nalezy pobierać i nie dotyczy to tylko simów ale wszystkich posiadanych programów. To że changelog zawiera tylko kilka pozycji nie oznacza że, nie poprawiono choćby błedów krytycznych itd. Ja aktualizuję wszystko na bierząco, nie bawię się w mody itd i nigdy nie miałem problemu z grą, nie znikały mi save'y, nie spadała animacja. Przestańcie tworzyć teorie spiskowe za każdym razem gdy pojawia się łatka. Poza tym 40-50% userów gra tutaj na sprzęcie niezbyt nadającym się do tej produkcji a potem jest lament. Rozumiem że nie kazdego stac na nowy ale patrze realnie. Minimalne wymagania zawsze są wyzsze niż podaje producent i to powiem wam każdy kto jest związany z tą branża.

Clever369
16.03.2012, 23:26
Chcę, aby naprawili stałe występy, a najlepiej żeby cały dodatek na nowo, bo to jakaś kicha. Anyway, po 3 dniach mi się znudził. Tak źle jeszcze nie było. :(

ShiinaLP
18.03.2012, 19:08
Gra testowana była na pewno, ale niestety nie ma takich testów, które wykluczyłyby wszystkie błędy. SimPort jest pewnym novum, nieznanym dotąd w świecie simów stąd też pojawiają się problemy, których nikt wcześniej nie przewidział.
Czasami odnoszę wrażenie, że userzy z tego forum grają tylko i wyłącznie w simsy- tak, jak ktoś już to wspomniał, łatki, patche to normalne w grach- im bardziej rozbudowana gra, tym więcej błędów z czasem wyskakuje. Krzyczycie, że wolelibyście poczekać na grę niż dostać ją z paroma błędami- na diablo 3 czekamy już 11 lat...

Mnie też to irytuje, że za każdym razem, gdy instaluję nowy dodatek, to się tylko zastanawiam czy tym razem wszystko się uda czy znów coś się 'rypnie' i będę musiała od nowa wszystko stawiać, ale z drugiej strony minęło kilka tygodni od premiery zostań gwiazdą a ja już wyczekuję zapowiedzi kolejnej (oby ciekawszej) części.

Ilona
25.03.2012, 22:50
naprawia tylko kilka błędów,ale wazy 950mb,ja ja zainstalowałam i nie żałuje,gra chodzi bardziej płynnie i nie przycina,ale lepiej ściągnąć aktualizacje z neta ;)

Filleable
26.03.2012, 01:19
@up: dla mnie nic nie naprawiła, bo nie mam zg, ale za to gratis pierwszy raz w życiu wywaliło mnie do pulpitu i to trzy razy...

anie_1981
26.03.2012, 14:12
Mam do Was pytanie, od której wersji gry aktualizowaliście? Ja wyczytałam na SimWiki, że sa problemy techniczne, jeśli się aktualizuje od 1.32 do 1.33, a ja mam właśnie 1.32... Dlatego boję się zaryzykować, a ponownej instalacji całej gry, nie chce mi się robić...

Ariall
26.03.2012, 15:56
Ja tak aktualizowałam i nie zauważyłam specjalnych problemów. Nic się nie zmieniło.

Lubie
26.03.2012, 15:59
Czyli jeżeli mam 1.32, to jeżeli zainstaluje nowszą aktualizację będę miał problemy z grą ?
Czyli czeka mnie reinstalacja przed następnymi akcesoriami/dodatkiem. ?? :O

Ilona
26.03.2012, 18:00
ja pobrałam aktualizacje stad http://games.softpedia.com/progDownload/The-Sims-3-Patch-Download-43741.html ,pierwszy plik dla wszystkich regionów i gra mi śmiga bez problemów,aktualizowałam z 1.32 na 1.33

anie_1981
26.03.2012, 19:50
Może nie wszyscy mają problemy, ja czytałam taki artykuł:

http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:Issues_with_1.3x_Superpat cher

Może to dotyczy tylko super patcher'a, ja tych małych aktualek nie pobieram.

ultraviolence
26.03.2012, 19:56
Hmm... Sama nie wiem już, co o tym wszystkim myśleć. Łaty wydawane przez EA to jak rosyjska ruletka. Jedna pomoże, inna zaszkodzi tak bardzo, że konieczne jest przeinstalowywanie całej gry, aby to wszystko miało ręce i nogi. Na razie posiadam wersję 1.32 i jeśli zdecyduję się na aktualizację, zrobię to dopiero po ukończeniu pracy nad nowym domem do forumowego projektu. Wcześniej nie mam zamiaru ryzykować.

anie_1981
26.03.2012, 20:10
Okazuje się, że problem dotyczy głównie superpatcherów, czyli tych wielkich plików. Ogólnie to soolidnie zagmatwali, ale z tego co wyczytałam, to chyba trzeba omijać te duże łaty, od 1.31-1.33 (Super patcher 1.31, 1,32 i 1.33). Łata 1.32 jest problemowa, a ja mam jeden z symptomów... Mam nagle tak dużo kropek kolorów skóry w CAS. Myślałam, że tak po prostu teraz jest, ale to błąd właśnie. Obecnie jestem w trakcie reinstalacji gry, aktualizuję grę programami instalacyjnymi, czyli łatami z płyt dodatków. Potem, jak w Showtime gra będzie miała wersję 1.31, to zainstaluję małą łatę 1.33, która podnosi wersję od 1.31 do 1.33, z pominięciem 1.32... Pogmatwane to... The Sims 3 to chyba najbardziej zbugowana gra w historii!

Filleable
27.03.2012, 07:45
Ale ja mam farta! Akurat jak wyszła 1.32 to sobie pomyślałam, że jej nie zainstaluję. Wewnętrzna intuicja mi podpowiedziała :P

xometr
27.03.2012, 09:37
Znów kręcicie aferę z tymi aktualizacjami. Skoro zawsze coś się sypie to jestem chyba jakiś wyjątkowy. Simy stoją u mnie od podstawki, dodatki instaluję zazwyczaj w dniu premiery to samo robię z łatami gdy tylko wyjdą i jakos nigdy nie miałem problemów. Gra nigdy się nie zawiesila, nie było błędów grafiki, nie spadła płynność animacji. Więc jak to jest? Albo jestem mega szczęśliwcem albo poprostu dbam o spójność plików nie zasmiecając ich przy okazji modami i innym szajsem z netu. Moim zdaniem to dowód na to że mody bez wzgłedu na to czego dotyczą sypią grę w mniejszym lub większym stopniu. Zresztą to oczywiste gdyż wprowadzają swój kod do gry który dość często koliduje z kodem napisanym przez twórców. Mody to nic innego jak cracki mieszające w kodzie a taka zabawa nie może działać na dłuzszą mete zwłaszcza że pierwotny kod gry znacznie się rozrósł od wydania podstawki. A żeby uniknąć zarzutów że sa to tylko moje domysły, powiem wam że wiem o czym mówię gdyż z wykształcenia jestem informatykiem więc co nieco o procesie powstawania jak i samej architekturze gier wiem.

anie_1981
28.03.2012, 15:25
Kiedyś już robiłam test grania z modami i bez, i większej różnicy nie widziałam, może tylko obiekty w katalogach i w CAS szybciej się ładowały. Wtedy chodziło o problemy ze znikaniem Simów, po instalacji Po Zmroku. Od instalacji Pokoleń gra ma swoje przycinki co jakiś czas. Owszem, zdarzają mi się czasem problemy techniczne, ale to są krótkie epizody, generalnie narzekam tylko na lekkie przycinki. Przecież gdybym miała ciągle jakieś problemy, to bym tą grę dawno wyrzuciła... Co do błędów EA, to są i temu nikt zaprzeczyć nie może... Łata 1.29 popsuła galop koni, gdy mają 10 pkt wyścigów, i tak jest czy ma się mody, czy nie. Ryb z Po Zmroku nie widać w akwarium z Nowoczesnego Apartamentu, a ryb z Zostań Gwiazdą nie widać ani w akwarium z NA, ani w akwarium z PZ... tak też jest czy ma się w grze mody, czy nie, więc nie rób teraz z EA świętoszków... Informatyczką nie jestem, ale coś tam wiem, a jak mam przed oczami proste porównanie grania z modami i bez, to mogę widzieć wynik czarno na białym, i do tego papierek na informatyka mi potrzebny nie jest :)

A wracając do tematu, bo to nie jest temat pt. "Grać z modami, czy bez?", to sama miałam problem z łatą 1.32, a instalowałam dużą łatę, i miałam za dużo kropek kolorów skóry w CAS. Teraz, po reinstalacji całej gry, i pominięciu łaty 1.32, mam normalną ilość kolorów skóry. Na razie trzeba omijać duże łaty i instalować te małe. I od razu zaznaczam, że gra chodzi mi teraz nieco płynniej, a w opisie łaty było napisane coś o poprawieniu stabilności... Co do modów, to mam je takie same i tyle samo, co przy łacie 1.32, więc teoria problemów przez mody... odpada ;)

Analisse
25.04.2012, 17:37
Mi gra jakby nie widzi tej aktualizacji (chyba).
Jak daje w grze na zaloguj żeby korzystać z simportu to wyskakuje błąd, pisze że musze zaktualizować grę do najnowszej wersji żeby móc się zalogować.
Jak wchodze w launcher to pokazuje że jest 1.33 przy podstawie.

Ilona
25.04.2012, 19:53
spróbuj najpierw włączyć Origin,a dopiero później uruchom program startu,przynajmniej u mnie inaczej gra nie działa,jeżeli nie jest włączony Origin,może jest tez potrzebny do wysyłania simow przez ten simport czy jak to się tam zwie

Searle
27.04.2012, 13:46
ja pobrałam aktualizacje stad http://games.softpedia.com/progDownload/The-Sims-3-Patch-Download-43741.html ,pierwszy plik dla wszystkich regionów i gra mi śmiga bez problemów,aktualizowałam z 1.32 na 1.33

Po pobraniu łatki z tego linku wyskakuje mi dziwny błąd:

>SetupNew\setup.cpp (140)
PAPP:
PVENDOR:
PGUID:
$
@Windows XP Service Pack 2 (2600)
IE Version: 6.0.2900.2180

Liczyłam na tę łatę, bo myślałam, że rozwiąże mój problem z niedziałaniem modów w grze.

Anulaa89
30.04.2012, 20:20
Dlaczego nie masz Windows xp Service pack 3?! Pobierz jak najszybciej, bo to bardzo potrzebne - nie mówię tu tylko o simach . A co do łaty to nie narzekam na nią :) naprawde poprawia stabilność gry. Plus do tego moj ukochany awesomemod i gra hula jak ttralala

ps ja aktualizacje pobieram stąd: http://widowmaker.kiev.ua/sims3updates.php

anie_1981
01.05.2012, 00:51
No z tym dodatkiem do Windowsa, to bym nie powiedziała czy to aż takie ważne (nie widziałam różnicy). Powiem więcej. Jak kupowałam kompa, to brakło mi kasy na Windowsa, a kumpel akurat nie używał Win XP HE sp2, to mi pożyczył. Komputer śmigał jak marzenie. Ale kumpel w końcu naprawił kompa i musiałam mu windka oddać. Kupiłam Windowsa XP HE, ale już nie było w sprzedaży sp2 i musiałam kupić sp3... Rany jakie też miałam problemy z kompem... Dźwięk się co chwile wieszał, nie szło zmusić mojej zintegrowanej z płytą główną karty dźwiękowej do działania z tym Windowsem! W końcu kupiłam kartę dźwiękową i przestałam korzystać z tej zintegrowanej. Dlaczego to mówię? Bo czasem nie warto na siłę mieć najnowszej wersji programu...

Anulaa89
01.05.2012, 16:16
Mówcie i róbcie co chcecie, bo Polska to wolny kraj, ale ja jestem z wyształcenia technikiem informatykiem i z naszym gościem od specjalizacji nie było przelewek i byle matoł nie miał szans na to aby skończyć szkołę. A Service Pack 3 nie wyszedł bez powodu i można się w niego przecież zaopatrzyć za darmo - co innego gdyby trzeba było płacić to już inna kwestia że możnaby było uważać że Microsoft chce zarobić. Ot co bez niego wiele programów nie chodzi jak należy. Nie wspominając już o bezpieczeństwie systemu, który i tak nawet z SP3 jest narażony a co dopiero bez tego. Ty może nie widzisz różnicy, ale nie musisz jej widzieć gołym okiem :)

Ps czasem karty dźwiękowe wariują i to nie z powodu doinstalowania SP3 - to już urok Zintegrowanego sprzętu - nawiasem moja zintegrowana karta dzwiękowa hula jak tralala, podczas gdy mój szwagier musiał sobie zakupić nową. Może miałaś coś ze sterownikami.

Pamiętajmy, że zazwyczej problemy stwarzamy my sami chcąc coś zrobić na szybkiego lub przez nieuwagę klikając na coś nawet nie czytając informacji. Mówię z doświadczenia bo np. wykręcałam się tacie że to nie ja psułam mu kompa tylko sam się zepsuł albo jakiś program sam się zechlał :D - albo że to napewno wina jakiejś aktualizacji systemu. Co do wersji programu - owszem czasem nie warto - ale tu mowa o systemie operacyjnym. Wyobraź sobie, że pracujesz na wersji XP bez żadnego SP to raczej by Cię krew zalała :). Ja mam płytkę z najstarszą wersją xp-ka chyba i ojjj uwierz o niebo lepiej jest po zainstalowaniu SP3. Ale nie o tym mowa w wątku. Więc nie będę się już rozgadywać.

Edit:

Ten błąd powstaje, gdy system nie może znaleźć pliku źródłowego, aby skopiować go do folderu tymczasowego. co oznacza, że nie może odczytać jakiegoś pliku z katalogu instalacyjnego.
Możliwe, że wystąpił jakiś błąd podczas pobierania pliku aktualizacji. Jedyne co pozostaje to spróbować pobrac aktualizacje z innego miejsca i sprawdzić czy nadal masz ten problem.

anie_1981
02.05.2012, 17:03
Ja jak instaluję Simsy, to po prostu instaluję po kolei dodatki i aktualizuję podstawkę płytą. Jest to chyba najszybszy i najwygodniejszy sposób. Oczywiście po zainstalowaniu Showtime zainstalowałam łatę 1.33, ale w wersji małej, czyli łata 1.31 - 1.33. Gra działa poprawnie. Obecnie nie mam z nią większych problemów.

A co do systemu, to wykształcenia informatycznego nie posiadam, ale zajmuję się sama swoim kompem od lat, i na poziomie instalacji systemu\programów sobie radzę. No gorzej by było jakbym np. miała grzebać w rejestrze czy coś w tym guście. No i na sieciach się kompletnie nie znam :P Jednak potrafię "czysto" zainstalować Windka, kompletnie i bezproblemowo. I tak jak pisałam, SP2 działało OK, a SP3 już nie za szczególnie. Ale ta płyta główna ma już taką okropną tą kartę dźwiękową... Oczywiście szukałam nowszycgh sterów w necie ale nic nie dały. Teraz wszystko jest OK, ale jak korzystam z przeglądarki internetowej Mozzilla Firefox, to mi się cały komp wiesza. Ale to kompletnie, zero reakcji na mysz czy klawiaturę, pozostaje tylko restart przyciskiem. Na innych przeglądarkach jest OK, więc na razie korzystam z Opery. Mam tak od wymiany grafiki na lepszą.

Anulaa89
02.05.2012, 22:23
Ja również aktualizuję grę w ten sposób co Ty + jak wychodzi nowa łata a nie ma jeszcze dodatku to wtedy już trzeba pobrać, bo przecież nie reinstalujemy gry przy każdym wychodzącym dodatku hehe :D. Ja nie reinstalowałam gry jakoś od roku ponad hehe :D. ( bo wtedy musiałam bo robiłam backup partycji systemowej hehe).

Ja też z Firefoxem mam problemy. Jeszcze nie rozszyfrowałam dlaczego ale nie tyle się wiesza co okropnie zmula. Choć też się parę razy wieszał - podczas pobierania wtyczek i czegośtam jeszcze. Ja korzystam z Google Chrome i bardzo sobie chwalę tą przeglądarkę. Teraz takie czasy, że każdy (prawie) się potrafi zająć kompem w ten sposób o jakim mówisz. Mnie czasem takie dzieciaki z podstawówki zadziwiają swoją wiedzą :). Ja w ich wieku tego nie wiedziałam nieraz :D. Cóż technika idzie do przodu a my musimy podążać za nią hehe :D.

Ilona
04.06.2012, 18:23
Aktualizacja 1.34
Aby zainstalować niniejszą aktualizację, uruchom grę i użyj zakładki „Aktualizacje” w programie startu.

Niniejsza aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:

Pokolenia

Nazwy parceli z Pokoleń nie będą wyświetlały tekstu debugowania, kiedy odinstalujesz Pokolenia.

Zostań gwiazdą

Usunięto błąd, który powodował ponawiające się rozpalanie ugaszonych ognisk stworzonych przez Jednorożce.

Aktualizacje ogólne

Dodatkowe poprawki błędów i ulepszenia istniejących funkcji.


Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności w celu zapewnienia optymalnego działania gry.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3 dostępne pod adresem http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page.
Krok 1: wyłącz materiały modyfikowane
Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.
Aby wyłączyć materiały modyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów, w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli materiały te zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/
Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów wyłącz je ponownie, aż ich projektant zaktualizuje materiały, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem.
Krok 2: wykonaj kopie zapisanych plików
Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: \Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves
Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.
Krok 3: poczekaj na zakończenie aktualizacji
Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może spowodować niespodziewane problemy, zawsze więc lepiej jest pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.

źródło http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=5&selYear=2012#576591876

Ilona
09.07.2012, 18:55
Aby zainstalować tę aktualizację, uruchom swoją grę i wybierz zakładkę „Aktualizacje” w programie startu.

Aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:


Zostań gwiazdą

Usunięto problem wywołujący załamanie się gry, gdy włączona jest opcja Data Execution Prevention.
Kolekcje są już dostępne.
Simowie nie będą otrzymywali zielonego odcienia w aplikacji Stwórz Sima.
Związki nie będą słabły, gdy Sim nie odpowiada na prośby tłumu podczas występu na scenie.
Lokale koncertowe z Zostań gwiazdą będą dostępne jako bary nocne.
Telewizor XXXXL firmy Ścianowizja będzie prawidłowo odtwarzał efekty graficzne.
Poprawiono stabilność rozgrywki online z funkcją SimPort oraz Osiągnięciami.
Lokale z Zostań gwiazdą mogą teraz prowadzić koncerty po umieszczeniu odpowiednich rekwizytów scenicznych.
Poprawiona stabilność gry.



Po zmroku

Lokale z Po zmroku mogą teraz prowadzić koncerty po umieszczeniu odpowiednich rekwizytów scenicznych.


Aktualizacje ogólne

Dynamiczne Wyzwania nie będą pojawiały się w programie startu.


Aktualizacje Store

Dodano obsługę zakupów zestawów obiektów polecanych w Store.
Płot BahHaus będzie się teraz instalował poprawnie.
Poprawiono stabilność programu startu po zainstalowaniu pakietów z obiektami.
Usunięto błąd powodujący znikanie nogi w stroju „Czas na toast” w aplikacji Stwórz Sima.
Ulepszenia wydajności dla polecanych obiektów ze Store w katalogu kupowania.

Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności w celu zapewnienia optymalnego działania gry.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3 dostępne pod adresem http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page.

Krok 1: wyłącz materiały modyfikowane
Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.

Aby wyłączyć materiały modyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów, w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli materiały te zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/
Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów wyłącz je ponownie, aż ich projektant zaktualizuje materiały, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem.

Krok 2: wykonaj kopie zapisanych plików
Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: \Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves
Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.

Krok 3: poczekaj na zakończenie aktualizacji
Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może spowodować niespodziewane problemy, zawsze więc lepiej jest pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.


źródło http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=6&selYear=2012#-468552718

anie_1981
09.07.2012, 20:27
Liczę, że aktualka pojawi się TUTAJ (http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching:Patch_Downlo ad/Current#The_Sims_3_.28Retail_version_1.0.631.29), bo nie mam zamiaru instalować origin'a.

Damian
10.07.2012, 10:30
Osoby które zaktualizowały grę na komputerach MAC zauważyli oprócz ikonki nowych akcesoriów 5 dodatkowych ikonek w programie startu gry. Jak myślicie czy to zapowiedź końca serii ?
http://i.imgur.com/dhz3tl.jpg
_
http://i.imgur.com/E6pGwl.jpg

Zdjęcia pochodzą z sims.arhn.eu

Lubie
10.07.2012, 12:33
Jak widać, wszystkie takie same, z podstawy. Wydaje mi się, że to po prostu błąd.

anie_1981
10.07.2012, 14:15
Heh... Ciekawe. Ja właśnie ściągam aktualkę 1.36, z innej strony, niż podałam wyżej.

http://www.simprograms.com/42100/the-sims-3-game-updatepatch-1-36/

Jak zwykle ściągam superpatcher'a. Dzięki temu mam wszystkie poprawki w jednym pliku.

Ciekawe jaka łata będzie znowu w DIESEL'u... A może to jest łata od DIESEL'a?

Anulaa89
10.07.2012, 19:46
To jest łata z diesel'a z tego co mi wiadomo. Chyba, że coś źle przeczytałam :D.

Ilona
10.07.2012, 20:14
tutaj (http://www.simszelda.blogspot.com.es/2012/07/futuras-expansiones-sims-3.html) są te ikonki opisane

1.The Sims 3 Diesel

2.The Sims 3 Supernatural

3.The Sims 3 Seaside

4.The Sims 3 Seasons

5.The Sims 3 Refresh

tyle tylko,ze według informacji stad (http://www.simtimes.de/die-sims-3-refresh-das-verbirgt-sich-dahinter-11325/) The Sims 3 Refresh jest to podstawa gry zawierająca najnowsza aktualizacje i według Amazon.de ma być dostępna w sprzedaży 16.08.2012


Edit:zaktualizowałam grę i mam tylko jedna nowa ikonkę od tych nadchodzących akcesori:rolleyes:

Master of Disaster
10.07.2012, 21:52
@up - bo, co było pokazane na screenach, które pokazał DamianPL, dotyczy chyba komputerów Mac. Ja w sumie nie wiem, czy instalować tę aktualizację. Nie mam dodatku Zostań Gwiazdą... a choć poprzednia (1.34) nic mi nie popsuła, nie mam pewności, jak będzie z tą... wiecie, jak to z tym bywa.

anie_1981
10.07.2012, 21:59
Ja mam ikonkę słodkich mdłości Katy Perry i DIESLA.

Lubie
14.07.2012, 14:55
Bezpieczna ta akualizacja ? :O

Zastanawiam się , czy zaktualizować... A czy jak zainstaluję te akcesoria diesel, to mi się samo do tą zaktualizuje ? :O

ultraviolence
14.07.2012, 16:28
Liczę, że aktualka pojawi się TUTAJ (http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching:Patch_Downlo ad/Current#The_Sims_3_.28Retail_version_1.0.631.29), bo nie mam zamiaru instalować origin'a.

Ostatnio też musiałam korzystać z innych stron, aby poprawnie zassać i zainstalować poprawkę do TS3 - Origin stroił jakieś fochy i aktualizował się w nieskończoność, przez co pobranie łaty stało się niemożliwe.

W opisie zmian cieszy mnie punkt pierwszy, a mianowicie: "Usunięto problem wywołujący załamanie się gry, gdy włączona jest opcja Data Execution Prevention". Nie do końca wiem, o co chodzi z tą opcją, ale mam nadzieję, że skokowe działanie gry przejdzie do historii... Po instalacji ZG, trójka stała się dla mnie NIEGRYWALNA.

Meggie
14.07.2012, 23:01
Mi osobiście aktualizacja nic nie popsuła, wszystko chodzi idealnie :) Nie będę mówić, żeby aktualizować, bo nic się nie stanie, bo potem będę wytykana palcami "o! to przez nią popsuła mi się gra!" ;d Jednakże u mnie wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Anulaa89
15.07.2012, 18:54
Nie rozumiem jak gra się może popsuc przez kogoś. Gra się psuje albo przez naszą głupotę albo przez to, że EA przeoczy jakiś błąd... Ot co. Tak czy siak ja obstaję przy tym aby grę aktualizować jednak :). Najwięcej problemów z tym mają piraci.. (oczywiście to nie reguła ale zazwyczaj niestety smutna prawda). Ja przenigdy nie miałam z tym problemów. Zawsze wszystko było ok :/

Lubie
15.07.2012, 21:23
O, miałem tą wadliwą aktualizację (tą od zG którą usuneli) i wszystko mi działa. Nie zauważyłem zmian, poza dwoma ikonami w laucherze (?) XD

Searle
16.07.2012, 10:59
Ja na razie wolę nie aktualizować. Możliwe, że znowu wyjdzie łata do tej łaty. Poczekam do kupna dodatku i wtedy zaktualizuję.

adamo030
25.08.2012, 15:20
A ja mam pytanie czy jak zainstaluje Diesla bądź teraz te Nie z tego świata to będzie wersja nowsza niż aktualizacja? Bo kupie, ale nie wiem jeszcze czy Diesla czy NZTŚ. Może ktoś powiedzieć?

Laselight
31.08.2012, 22:39
Na angielskiej stronie Simsów 3 możemy zobaczyć informację o aktualizacji do NZTŚ 1.38. Link poniżej. Z tego źródła mam informację
http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=7&selYear=2012#-933399403

Ejak
01.09.2012, 16:40
Jak ktoś będzie wiedział, co dokładnie dostał wampir, proszę napisać.

ultraviolence
02.09.2012, 12:28
Jak ktoś będzie wiedział, co dokładnie dostał wampir, proszę napisać.

Chyba chodzi o nowe nastrójniki i interakcje, ale to czysty strzał.

BlackBerry
02.09.2012, 14:52
Tutaj macie wszystko o nowej aktualizacji po polsku
http://sims.arhn.eu/2012/09/co-nowego-w-aktualizacji-1-38/

Juhas
02.09.2012, 16:17
Nareszcie można wyłączyć konie! Przyda się w miastach, gdzie nie wyglądają zbyt dobrze ;):)

Ejak
02.09.2012, 17:41
Dużo wnosi ta aktualizacja.

Laselight
27.09.2012, 21:13
http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=8&selYear=2012#-1947160694

na tej stronie znalazłam informację o nowej aktualizacji. Usuwa częsty bug polegający na tym , że gdy grę zapisze się podczas pełni zombie wyłażą cały czas.

zuzapets
28.09.2012, 23:04
Czytałam ale są też minusy (według mnie oczywiście :P) że jak się wchodzi w tryb kupowania lub budowania w czasie pełni to pełnia się,,resetuje,, i trzeba od nowa na nią czekać ;/

anie_1981
29.09.2012, 12:57
Już lepsze w sumie to, chociaż ja bym wolała, żeby po zapisaniu gry i załadowaniu jej ponownie, po prostu było tyle samo dni do pełni co w czasie zapisywania... EA miewa dziwaczne pomysły. Poza tym, nie zamierzam od nowa grać tylko przez głupią pełnię :P

Anulaa89
29.09.2012, 14:21
po zaktualizowaniu gry do tej wersji trzeba utworzyć nowy zapis i powinno być ok. Ja jeszcze nie instalowałam, bo mam kilka projektów rozgrzebanych i nie chce mi sie bawić w nowe zapisy.

nmin
29.09.2012, 14:31
Zainstaluję dla formalności, jak już wyjdą nowe mody, ale jeśli zombiaki to jedyna jej korzyść, to mi się nie spieszy - gram obecnie w Bridgeport, gdzie wyłączyłam i postaci nadnaturalne, i pełnię.

Ilona
29.10.2012, 19:01
Aby zainstalować tę aktualizację, uruchom swoją grę i wybierz zakładkę „Aktualizacje” w programie startu.

Aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:

Aktualizacje gry głównej

Dodano funkcję kartek okolicznościowych. Simowie mogą robić zdjęcia z wykorzystaniem funkcji kartek okolicznościowych i wysyłać je na Sims3.com, Facebooka lub Twittera.
Dodano system atrakcyjności. To nowy system rozwijającego się romansu, który zapewnia bonusy do kontaktów towarzyskich i romantycznych, kiedy Sima przyciągają pewne cechy.
Simowie mogą teraz pływać w oceanie.
Dodano do trybu budowania trampolinę.
Dodano do trybu kupowania i budowania narzędzie planowania. Za pomocą tego narzędzia użytkownik może szybko umieszczać wyposażone pokoje.
Rozwiązano problem z Profilem i Tablicą Gracza, który powodował, że kliknięcie na nazwie użytkownika wywoływało pusty profil.
Odznaki zdobywane przez wypełnianie osiągnięć teraz pojawią się na Mojej Stronie na thesims3.com.
Blask księżyca na interfejsie użytkownika nie pojawi się podczas rozpoczynania nowej gry, gdy nie jest zainstalowany dodatek The Sims™ 3 Nie z tego świata.

Aktualizacje do Wymarzonych Podróży

Rozwiązano problem ze znikaniem ryb umieszczonych w wyposażeniu Simów, gdy Simowie wracają ze świata wakacyjnego.
Rozwiązano problem z urywaniem się dźwięku, gdy Simowie uczą się piosenki.

Aktualizacje do Zwierzaków

Rozwiązano problem z animacją galopu koni na 10 poziomie umiejętności wyścigów.

Aktualizacje do Zostań gwiazdą

Simowie muszą mieć teraz pozytywne związki z innymi Simami, zanim będą mogli zapraszać ich do robienia zdjęć w „Budce fotograficznej Gigi”.
Aktualizacje do Nie z tego świata
Zapisywanie i wczytywanie podczas pełni księżyca przed 6:00 nie będzie powodowało przeskoczenia naprzód cyklu księżycowego.
Premia Dzika Przemiana dla wilkołaków będzie teraz wygasała przy różnych ustawieniach cyklu księżycowego.
Rozwiązano problem z animacją tańca-połamańca.
Zropuszeni Simowie będą rzadziej mieli problemy z dotarciem na miejsce, gdy próbują zjadać muchy na ladach lub dużych stołach.
Poprawiono wyświetlanie tekstu pojawiającego się podczas pisania fikcji literackiej.
Dzieci-wróżki nie będą rozciągane do rozmiarów dorosłych podczas używania interakcji „Mów do rośliny”.
Rozwiązano problem, który uniemożliwiał spełnienie pragnienia figlowania w wozie cygańskim.
Ulepszono trasowanie przy Domu Wróżek.
Wysyłanie eliksiru z wyposażenia rośliny do znajomego teraz wypełnia pragnienie „Wysłać przyjacielowi Eliksir”.
Premia „Dar dawania” oraz Punkty Szczęścia Życiowego są teraz przyznawane przy wręczaniu eliksiru z wyposażenia rodziny.
Przy wręczaniu eliksiru z wyposażenia rodziny wysyłany jest tylko jeden eliksir zamiast dwóch.
Zostanie utworzony wpis na Tablicy, gdy użytkownik otworzy Tajemniczy Podarunek zawierający simoleony.
Naprawiono funkcjonalność interfejsu Stwórz Sima, aby użytkownik nie miał dostępu do innych menu Stwórz Sima, gdy wciąż otwarta jest paleta kolorów oczu.
Interakcja wróżkowego rozkwitu będzie teraz działała na Omniroślinie z gry głównej The Sims™ 3.
Simowie, którzy zostali przemienieni w SimBoty przez eliksir, nie będą powracali do ludzkiej postaci po figlowaniu w cygańskim wozie.
Rozwiązano problem z genetyką dzieci z Nie z tego świata.
Interakcja osłodzenia może być teraz wykonywana na torcie urodzinowym „Piekielnym”.
Rozwiązano problem z wyborem wilkołaka do przemiany w chwili trafienia go przez ognisty podmuch czarownicy.
Rozwiązano problem z migoczącymi obiektami po wykonaniu interakcji „Dotyk Midasa”.
Interakcja „Dotyk Midasa” może teraz przemienić zombi w posąg.
Rozwiązano problem z zaklęciami konwersji, które zmieniały niedrogie obiekty w drogie.
Rozwiązano problem występujący przy próbie kupienia SimBota za Punkty Szczęścia Życiowego.
Wyłączenie Lampy Nastrojowej „Spektrum” będzie powodowało prawidłowe przywrócenie oryginalnego koloru Simów.

Aktualizacje do Store

Rozwiązano problem z potencjalnym załamywaniem się gry w programie startu, które mogło następować po odinstalowaniu Oazy Szczęścia.
Rozwiązano problem z nieprawidłowym pojawianiem się ikon Store w oknie wyskakującym Organizuj kolekcje.
Światy można teraz kupować w menu głównym.

więcej tutaj http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=9&selYear=2012#-1927697198

aktualizacje można pobrać stad http://www.simprograms.com/44190/game-update-for-1-42/ ,polecam super patcha

Pink Panther
29.10.2012, 19:06
Że co? "Simowie mogą teraz pływać w oceanie." i "Dodano do trybu kupowania i budowania narzędzie planowania."?! :OOO Nie wierzę, to miało dość w 4PR... Lecę to wypróbować! :D

anie_1981
29.10.2012, 19:47
Właśnie ciągnę superpatchera, nie lubię tych małych łatek. Zobaczymy co też kolesie z EA namieszali... Ponoć naprawili galop koni na 10 lvl wyścigów... Nie to, żebym od pół roku nie miała fixa z neta... :P Zabiorę go z gry i się zobaczy...

Ilona
29.10.2012, 22:20
fajna jest ta nowa aktualizacja,przede wszystkim gra chodzi bardziej płynnie,można zrobic oczy kosmity,fajne sa terz te opcje gotowych pokoi,a przede wszystkim w końcu mozna plywac w ocenie,mam wrazenie,ze woda jest bardziej plytka :|

http://www10.pic-upload.de/29.10.12/npch2fts8za.jpg (http://www.pic-upload.de/view-16674317/Screenshot-136.jpg.html)

nmin
29.10.2012, 22:30
Nie chce mi się już dzisiaj wchodzić do gry, ale łatka się instaluje. Powiedzcie mi, Sim może pływać tylko w oceanie czy w innych wodach też?

anie_1981
29.10.2012, 22:33
Pozwolę sobie na małą recenzję nowych opcji.... Myślałam, że to pływanie w oceanie mi się jakoś bardziej spodoba, a tu tak... bez emocji do tego podeszłam. Rozpoczęłam nową grę w Sunlit Tides, oczywiście wzięłam sobie Przyjemniaczków. Pływanie jak widać na fotkach, jest tam też bar-statek z Barnacle Bay. A te łódeczki na wodzie koło baru, to pobrałam kiedyś z jakiejś strony, pewnie mts, ale pewna nie jestem.

Skakanie na trampolinie wygląda dobrze, na trampolinie są dwie opcje "zrób Bombę" i po prostu skocz, już nie pamiętam jak to ujęli. Bomba to oczywiście skoczenie z podwiniętymi nogami, na "pupę", żeby był duży rozbryzg wody. Normalne skakanie to taka wersja bez pirueta, ale Marysia nie ma kondycji (umiejętności sportowej).

Co do nowego trybu wstawiania pokojów, to mam naprawdę mieszane uczucia. Z jednej strony jest to naprawdę szybki sposób na budowę grywalnego domu, dla ludzi którzy chcą po prostu szybko zacząć grać. Jednak z drugiej strony, to normalne budowanie jest chyba lepsze... Niby po ustawieniu pokojów oczywiście można wprowadzić zmiany, ale jak mam poświęcić extra czas na edycję każdego pomieszczenia z osobna, żeby było po mojemu, to chyba pasuję... Nie znalazłam metody na stworzenie własnego zapisanego pomieszczenia! Ale.. ciekawostka... Nie wiem czy EA się zapomniało i z rozpędu dali ten znaczek, czy może jednak da się jakoś zapisać własne pomieszczenie, ale... Po prawo na tym pasku z pokojami jest znaczek sortowania, no nie wiem jak to nazwać, coś takiego jak w katalogach, żeby pokazywały się tylko rzeczy zmienione przez użytkownika. Byłam w BuyDebug, jest tylko nowa kulka edycji parcel publicznych pod konkretną porę roku.

http://i.imgur.com/u5Ij5.jpg
http://i.imgur.com/NTAtN.jpg
http://i.imgur.com/IHCbK.jpg
http://i.imgur.com/uQFJz.jpg
http://i.imgur.com/UMFG9.jpg

zuzapets
30.10.2012, 15:28
Mam pytanie co do tego super patcha jeśli mogę oczywiście tu zadać pytanie =D jak go pobiorę to gdzie go wypakować itd? =D bo właśnie go pobieram i nwm gdzie go wypakować żeby te aktualizacje wymienione powyżej działały =D

Laselight
30.10.2012, 17:29
@zuzapets pobierasz aktualizację w formacie .exe . Musisz uruchomić ten plik po pobraniu i tyle.

Pink Panther
30.10.2012, 17:45
Wypróbowałem pływanie w oceanie - jest świetne! Taki przedsmak CPR, już nie mogę się doczekać... :3

Shattered
30.10.2012, 19:37
A jak dla mnie to łatka całkiem się podoba.. Możemy pływać w ocenaku, można naprawdę daleko wypłynąć.. Jak sim długo będzie pływał dostanie nastrójnik że się topi (ale nie wiem czy można się utopić bo ten nastrójnik zniknął zanim wyszłam z wody)
Te narzędzie projektowania jest całkiem fajne, często nie chce mi się budować domów a teraz będzie można zrobić to szybko.
Kartki też są fajne, tylko simowie trochę mało widoczni na nich są, no i jak je powiesi się na ścianę to jest te zdjęcia bardzo małe..
No i ten system atrakcyjności. Całkiem fajny też, tylko brakuje mi takich pytań jak w The Sims 2 że np spytaj czy się podobasz komuś..
Ale jak na razie łatka na plus. Szkoda tylko że nie naprawiła mojego błędu że sim nie chce do pracy pójść

Halisstra
30.10.2012, 22:31
Hm, czy tylko mi nie uruchamia się gra po zainstalowaniu tego patcha?
Tzn, gra jako taka odpala, ale nie można ani wczytać zapisanej, ani stworzyć nowej.

kacperprze
31.10.2012, 15:31
Witam mam pytanie
czym się różni super patch od tych mniejszych ??
Musze ściągnąć bo mam drugi komputer bez internetu
aha i jeszcze jedno czy muszę aktualizować mody

Ilona
31.10.2012, 21:52
super patch aktualizuje cala grę tak,jakby od podstaw,a mały od ostatniej aktualizacji,dlatego polecany jest super patch,aby uniknąć niepotrzebnych błędów

aktualizacja modów jest konieczna,jeżeli chcesz,aby gra działała poprawnie

Searle
01.11.2012, 11:31
Cieszę się, że dodatki w tej łatce pływanie, ale i tak zanim zagram poczekam na Cztery pory roku :)

miłośniczka zwierząt
01.11.2012, 13:26
Ja się zgadzam z Anie co do tego narzędzia projektowania domów że to się, nadaje jak ktoś chce szybko rozpocząć grę . Ale potem to już lepiej wybudować własny dom.

kacperprze
01.11.2012, 17:45
Witam ponownie wybrałem tą dużą aktalizację ;)
Ale żałuję ściągam cały dzień a pobrałem dopiero 164 mb :(

Anulaa89
02.11.2012, 17:29
Też jestem rozczarowana tym narzędziem... No chyba że sprawią nam niespodziankę i będzie można jakoś zapisywać swoje pomieszczenia chociaż.. ale w sumie i tak bym nie skorzystała.. Wolę sama budować. Pływanie w oceanie jest super :).

anie_1981
03.11.2012, 11:29
Co do tego narzędzia, to mogliby dać taką kulkę jak zawsze w BuyDebug, to by było super. Budujesz pomieszczenie, wstawiasz kulkę, klikasz na nią z CTRL + SHIFT i wybierasz "łazienka" np. Swoją drogą cały czas intryguje mnie ta opcja "pokaż tylko obiekty zmodyfikowane". Jeżeli nie można tworzyć własnych pomieszczeń, to po co ta opcja? Niedopatrzenie?

ShiinaLP
04.11.2012, 16:44
Może po prostu twórcy zamierzają w przyszłości udostępnić możliwość zapisywania stworzonych pokoi? Albo zamierzają w przyszłości wypuścić narzędzie służące do tworzenia pokoi?
To, że teraz nie ma takiej opcji, to nie znaczy, że jej nie będzie w przyszłości.

Mi tam bardzo się podoba te narzędzie. Nie mam zupełnie cierpliwości do budowania, jestem straszna łajza, jeśli chodzi o tworzenie domów, więc tutaj mi bardzo pasuje to na początek, nie muszę tracić czasu na nudne budowanie i myślenie o wielkości pokoi a potem wraz z rozrastaniem rodziny i jej majątku mogę sobie po trochu ulepszać, powiększać. Boskie narzędzie dla ludzi, którzy nie lubią sami budować, nie chce im się ściągać wciąż domów z internetu a te w grze już im się znudziły. Z pewnością nie zadowoli on (przy najmniej na razie) bardziej zdolnych graczy, którzy w 10 minut stworzą sto razy lepszy dom, ale jestem pewna, że twórcy będą ulepszać jeszcze te narzędzie.

Anastazja
05.11.2012, 19:54
Po zainstalowaniu tej łaty gra przestała mi chodzić... Muszę po raz ... 15. instalować wszystko od nowa. Istna masakra!

Muffi
05.11.2012, 22:05
Pływanie w oceanie świetne ! Czekałam na to od premiery podstawy. Poza tym simy wchodzą tak naturalnie, jakby woda była trochę chłodna. Jak patrzyłam wskaźnikiem można popłynąć dosyć daleko, ale zastanawiam się czy jak sim się zmęczy i nie zdąży wrócić to czy się nie utopi. Trzeba by wypróbować. W CAS'ie zauważyłam bardzo ciekawe, nowe kolory skóry i to kilka, a każdy można jeszcze oczywiście "dostrajać", czy jak to nazwać. To planowanie, nie bardzo mi się podoba. Po pierwsze nie można zapisywać własnych pomieszczeń, po drugie te gotowe są paskudne.. A te kartki okolicznościowe, to jak robienie wspomnień. Robi się zdjęcie i opisuje. Ogólnie łata bardzo fajna ;) Chciałam poczekać do premiery CPR, ale cierpliwa nie jestem .

anie_1981
06.11.2012, 17:46
Ja chciałam trochę ponarzekać na tą łatkę... Galopu koni nie naprawili, pomimo takowej zapowiedzi w opisie łatki. Nadal trzeba używać tego fixa, o którym kiedyś gdzieś pisałam. Kolejna sprawa, wspomnienia nadal się pojawiają, pomimo rzekomo całkowitego ich wyłączenia w opcjach. Pojawia się ich mniej, ale nadal jednak są.

Shattered
06.11.2012, 18:07
No kurde simowie nie chcą się kąpać w morzu, wchodzą do szyji i stoją..

Vanitas
06.11.2012, 18:38
Shattered - u mnie to samo, chociaż wcześniej było ok.
Dodatkowo wyrzuca mnie po wczytaniu niektórych zapisów.

octavessens
06.11.2012, 18:44
Dla tych, którzy mają zainstalowane NZTŚ doszedł nowy rodzaj ducha w CAS - śmierć przez zamarznięcie. Duch jest śliczny, błękitno - biały i latają w okół niego płatki śniegu :)

Ilona
06.11.2012, 20:20
No kurde simowie nie chcą się kąpać w morzu, wchodzą do szyi i stoją..

Shattered - u mnie to samo, chociaż wcześniej było ok.
Dodatkowo wyrzuca mnie po wczytaniu niektórych zapisów.

a ja już myślałam,ze jestem jakiś wybryk natury:D
przed każdym włączeniem gry skasujcie plik compositorCache w moich dokumentach i sim będzie mógł bez problemu pływać,mój patent :rolleyes:

redmoon
06.11.2012, 20:59
Czy tylko ja zauważyłem, że po aktualizacji. Nraas'em Debug Enablerem można wywołać uderzenie pioruna ?

Anastazja
08.11.2012, 06:44
Po zainstalowaniu tej aktualizacji, gra w ogóle nie chce mi się włączyć. Chyba będę musiała po raz ... chyba 10. reinstalować wszystkie części!

Anulaa89
08.11.2012, 17:59
Dziwne, moja gra chodzi bez zarzutu :D

Mamełe
10.11.2012, 15:42
Dziwne, moja gra chodzi bez zarzutu :D

U mnie to samo. Żadnych problemów.

Chloé
11.11.2012, 14:38
Anastazja a usunęłaś przed aktualizacją z folderu gry nieoficjalne dodatki i mody?

Mile
11.11.2012, 18:20
Czy macie to samo po ostatniej aktualizacji, że simy cała czas chcą się umawiać na randki? Ciągle pojawia się serduszko, że jest osoba gorąca czy coś w tym stylu i później są telefony umówisz się ze mną na randkę? Już mnie to wkurza bo nawet małżeństwa ciągle mają tą interakcję. Czy wiecie o z tym zrobić?

Levkoni
12.11.2012, 15:40
Zagrałem tylko trochę, ale działa i pływanie jest super, ale szkoda, że nie można wpłynąć pod taki kamienny łuk w SV :P

Shattered
12.11.2012, 22:17
U mnie też ciągle jacyś simowie zapraszają moją simkę na randkę..

nmin
13.11.2012, 09:19
Czy macie to samo po ostatniej aktualizacji, że simy cała czas chcą się umawiać na randki? Ciągle pojawia się serduszko, że jest osoba gorąca czy coś w tym stylu i później są telefony umówisz się ze mną na randkę? Już mnie to wkurza bo nawet małżeństwa ciągle mają tą interakcję. Czy wiecie o z tym zrobić?O rany, niedawno po raz pierwszy dodałam do gry Nraas Woohooer i myślałam, że to przez niego, nawet zastanawiałam się, czy go nie wyrzucić, bo trochę to irytujące, gdy chce się mieć przyjaciół różnej płci. Jeśli to kwestia aktualizacji, to się teraz załamałam :P

Shattered
13.11.2012, 21:50
a ja już myślałam,ze jestem jakiś wybryk natury:D
przed każdym włączeniem gry skasujcie plik compositorCache w moich dokumentach i sim będzie mógł bez problemu pływać,mój patent :rolleyes:

Nie chcą dalej się kąpać, nawet jak to usuwam :(
A te zaproszenia na randki, już mnie wkurzają

Ilona
14.11.2012, 20:36
dodatkowo wykasuj jeszcze ten plik scriptCache

Alinka26
15.11.2012, 13:03
Czytam i czytam i mam wrażenie, że coraz mniej wiem co zrobić jeśli się ma pościągane nieoficjalne rzeczy z internetu.
Podsumowując - z katalogu (o ile dobrze pamiętam) sims3/downloads trzeba przenieść w inne miejsce wszystkie ściągnięte z netu rzeczy nieoficjalne (ubrania, fryzury, domy itd.), zainstalować nowy dodatek, zaktualizować, ściągnąć super patcha po czym z powrotem przenieść pościągane rzeczy w to miejsce gdzie były wcześniej, tak...?

Ilona
15.11.2012, 15:08
nie katalog Downloads,a Mods przenosisz np. na pulpit instalujesz super patcha,a następnie 4pory roku,jak zainstalujesz dodatek,to z powrotem przenosisz katalog Mods na swoje miejsce

ps.a poco trzymasz zainstalowane dodatki w downloads,przecież,jak je już zainstalowałaś,to możesz przenieść je gdzieś indziej,po co gra ma je nonstop czytać?

jaja
15.11.2012, 16:48
a nie: najpierw instalujesz superpatcha /1.42/, a potem CPR ?:)

w downloads sims3packi sie nie instalują, jeżeli coś w tym folderze masz, to tak jak pisze poprzednik, trochę bez sensu

z gry wycinasz /i wklejasz gdzieś na kompie:P/ :

1. folder Mods - z miejsca, gdzie grę zainstalowałaś
2. z moich dokumentów - tam gdzie są też zapisy gry - foldery:
DCCache, Library, SavedSims, Saves
i plik UserPresets.packacge

jeśłi masz zainstalowane okolice to pewnie też przydałoby się zachować folder InstalledWorlds... itp :)

Alinka26
15.11.2012, 19:35
Ilona - nie wiedziałam o tym, że można przenieść dodatki z downloads gdzieś indziej, myślałam, że gra musi się do nich odnosić w tym folderze, żeby je wczytac do gry.... ;) czyli to spowalnia grę..?
Modsów nie mam żandych, nie mam też folderu Mods.

Jaja - InstalledWorlds też wyciąć na ten czas?

Wiem, że dla Was temat jest już dosyć oklepany i wałkowany, wybaczcie ;)

Searle
15.11.2012, 19:40
ps.a poco trzymasz zainstalowane dodatki w downloads,przecież,jak je już zainstalowałaś,to możesz przenieść je gdzieś indziej,po co gra ma je nonstop czytać?

Ja o tym nie wiedziałam Eek Zaraz przeniosę ten folder, to może gra tak długo nie będzie mi się wczytywać, bo mam tam 3 GB ze Store.

Ilona
15.11.2012, 23:30
a nie: najpierw instalujesz superpatcha /1.42/, a potem CPR ?:)

przecież napisałam,ze ma najpierw zainstalować super patcha,a następnie dodatek,to jest temat dotyczący aktualizacji 1.42,wiec wiadomo,o jakiego super patcha chodzi

w downloads sims3packi sie nie instalują

w Donwloads nie,lecz w DCBackup i DCCache,dlatego można usunąć pliki z tego katalogu

z gry wycinasz /i wklejasz gdzieś na kompie:P/ :
2. z moich dokumentów - tam gdzie są też zapisy gry - foldery:
DCCache, Library, SavedSims, Saves
i plik UserPresets.packacge
jeśłi masz zainstalowane okolice to pewnie też przydałoby się zachować folder InstalledWorlds... itp :)

a te katalogi po co?przy instalowaniu patcha najważniejsze jest,aby usunąć/przenieść katalog Mods,a jak ktoś chce,to może skopiować cały katalog the sims 3

Alinka26
16.11.2012, 18:51
w Donwloads nie,lecz w DCBackup i DCCache,dlatego można usunąć pliki z tego katalogu



Ilona - to znaczy, że mam CAŁKOWICIE usunąć te pliki?

Gdzieś indziej na forum przeczytałam jeszcze, żeby po wklepaniu do gry dodatków z netu wykasować pliki cache - wszystkie które mają w nazwie cache?


I czy w końcu te też się wycina na czas instalowania aktualizacji? -> Library, SavedSims, Saves i plik UserPresets.packacge

Ilona
16.11.2012, 21:34
Alinka26 pliki z katalogu Downloads możesz albo całkowicie usunąć albo gdzieś na kompie zapisać,w każdym razie nie muszą być w moich dokumentach

pliki z końcówką cache możesz,ale nie musisz usnąć,

I czy w końcu te też się wycina na czas instalowania aktualizacji? -> Library, SavedSims, Saves i plik UserPresets.packacge

ja tego nie robię,w każdym razie lepiej jest,gdy pobierzesz patcha z neta i zainstalujesz go przy wyłączonym internecie

Bravurka
17.11.2012, 14:27
kiedy ja wytnę pliki z downloads to póżniej nie ma ich w pobranych, w programie startu

ja po wycięciu plików z downloads tracę wszystkie dodatki, choć były zainstalowane

Ilona
17.11.2012, 15:23
kiedy ja wytnę pliki z downloads to póżniej nie ma ich w pobranych, w programie startu

to normalne

po wycięciu plików z downloads tracę wszystkie dodatki, choć były zainstalowane

pliki sim3pack nie instalują się w downloads lecz w tych katalogach DCBackup i DCCache,wiec to raczej nie możliwe,żeby nie było ich w grze

Violet
10.01.2013, 19:36
Aby zainstalować tę aktualizację, uruchom swoją grę i wybierz zakładkę „Aktualizacje” w programie startu.

Aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:

Aktualizacje gry głównej:

Usunięto błąd uniemożliwiający Simom branie ślubu.
Usunięto błąd uniemożliwiający Simom użycie teleskopu.
Usunięto błąd uniemożliwiający Simom zbieranie kosmicznych skał.


Aktualizacje aplikacji Stwórz świat:

Usunięto błąd zapisu światów w aplikacji Stwórz świat. Prawidłowo pobrane światy będą się teraz instalowały i pojawiały w menu głównym.
W tym celu nie trzeba ponownie zapisywać światów. Dowolne światy dotknięte tym problemem mogą zostać ponownie zainstalowane przez program startu, po czym pojawią się w menu głównym.

Aktualizacje Store:

Usunięto błąd powodujący, że kilka zestawów ze Store nie pojawiało się w prawidłowej kategorii pomieszczeń w trybie budowania.


Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności w celu zapewnienia optymalnego działania gry.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3 dostępne pod adresem http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page.

Krok 1: wyłącz materiały modyfikowane
Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.

Aby wyłączyć materiały modyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów, w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli materiały te zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/
Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów wyłącz je ponownie, aż ich projektant zaktualizuje materiały, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem.

Krok 2: wykonaj kopie zapisanych plików
Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: \Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves
Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.

Krok 3: poczekaj na zakończenie aktualizacji
Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może spowodować niespodziewane problemy, zawsze więc lepiej jest pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.

Violet
30.01.2013, 20:46
Aby zainstalować tę aktualizację, uruchom swoją grę i wybierz zakładkę „Aktualizacje” w programie startu.

Aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:

Usunięto błąd z językami koreańskim, japońskim i chińskim, który powodował wyświetlanie tekstu po angielsku w grach The Sims™ 3 Nie z tego świata oraz The Sims™ 3 Cztery pory roku.
Usunięto błąd związany z nieprawidłowym odtwarzaniem dźwięku w nowych stacjach radiowych w grze The Sims™ 3 Szalone Lata 70. 80. i 90..


Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności w celu zapewnienia optymalnego działania gry.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3 dostępne pod adresem http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page.

Krok 1: wyłącz materiały modyfikowane
Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.

Aby wyłączyć materiały modyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów, w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli materiały te zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/
Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów wyłącz je ponownie, aż ich projektant zaktualizuje materiały, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem.

Krok 2: wykonaj kopie zapisanych plików
Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: \Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves
Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.

Krok 3: poczekaj na zakończenie aktualizacji
Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może spowodować niespodziewane problemy, zawsze więc lepiej jest pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.

Violet
19.02.2013, 19:36
Aby zainstalować tę aktualizację, uruchom swoją grę i wybierz zakładkę „Aktualizacje” w programie startu.

Aktualizacja gry zawiera następujące zmiany:

Darmowa treść gry podstawowej The Sims™ 3

Simowie mogą obecnie nurkować w śmietniku domyślnie umieszczonym w Sunset Valley i znajdować świetne obiekty, włącznie z meblami i elementami kolekcji!
Nowe obiekty dekoracyjne: klimatyzatory i skrzynki elektryczne.
Nowa farba terenu do trybu budowania.
Nowe światło drogowe do aplikacji Stwórz świat.


Aktualizacje gry podstawowej

Simowie, koty, psy i konie będą animowane poprawnie, zamiast wślizgiwania się na pozycję podczas wykonywania interakcji towarzyskich.
Usunięto błąd powodujący czasem zacinanie się lub przewracanie Simów próbujących przechodzić przez drzwi.
Podarunki wysłane przed nieprawidłowo działające postacie niezależne nie będą powodowały niestabilności skrzynki pocztowej.
Emiter mgły z The Sims™ 3 Kariera został zaktualizowany i będzie działał prawidłowo jako nowy emiter mgły w grze podstawowej. Wszelkie parcele stworzone w The Sims™ 3 Kariera z emiterami mgły zainstalowane po wydaniu The Sims™ 3 Cztery pory roku będą musiały zostać zainstalowane ponownie, aby efekty emitera działały prawidłowo. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania jakichkolwiek treści na Giełdę Wymiany The Sims™ 3 – wszelka treść stworzona z emiterem mgły z The Sims™ 3 Kariera lub nowym emiterem mgły z gry podstawowej będzie działała prawidłowo, gdy zostanie zainstalowana po zastosowaniu niniejszej aktualizacji.
Emiter mgły ponownie może być przesuwany po umieszczeniu w świecie.
Umieszczanie planów na fundamentach nie będzie powodowało załamywania się gry.
Umieszczanie planów w budynku wysokościowca lub apartamentowca nie będzie powodowało załamywania się gry.
Używanie prawego przycisku myszki w celu ustawienia kamery podczas podglądu planów będzie obecnie działało prawidłowo.
Kartki okolicznościowe umieszczane w domu nie będą blokowały Simom dostępu do komód lub łóżek.
Ściany fundamentów mają obecnie blokować światło. Uniemożliwia to gromadzenie się śniegu w dziurach fundamentów całkowicie zawartych we wnętrzu budynku.
Simowie, którzy mieli już ukrytą umiejętność nurkowania przed aktualizacją gry 1.42, będą mogli używać trampolin.
Zepsute pudła-prezenty z Omniroślinami nie będą pojawiały się w wyposażeniu Simów podróżujących między światami.

Aktualizacje Kariera

Duchy będą obecnie prawidłowo pojawiały się dla Łowców Duchów na poziomie 5, co umożliwi im kontynuację rozwoju kariery.

Aktualizacje Po zmroku

Usuwanie drzwi do mieszkań postaci niezależnych nie będzie powodowało załamywania się gry.
Usunięto błąd powodujący nieprawidłowe animowanie Simów wybierających interakcję tańca z partnerem w klubach z The Sims™ 3 Po zmroku, gdy nie jest zainstalowany dodatek The Sims™ 3 Nie z tego świata.
Ulepszone trasowanie Simów w Bridgeport.

Aktualizacje Pokolenia

Pragnienie bitwy na poduszki będzie pojawiało się znacznie rzadziej.

Aktualizacje Zostań gwiazdą

Oferujący występy lokal Park będzie obecnie prawidłowo umieszczony w starszych plikach zapisu gry, stworzonych przed zainstalowaniem The Sims™ 3 Zostań gwiazdą oraz dowolnego późniejszego dodatku albo pakietu akcesoriów.
Pragnienia zestawu do karaoke będą pojawiały się znacznie rzadziej.
Interakcja przeszkadzania komuś nie będzie dostępna dla Simów pływających w oceanie.

Aktualizacja Cztery pory roku

Simowie mogą obecnie trasować się prawidłowo na płytkach podłogi położonych ponad powierzchnią zamarzniętej wody.
Zawody w jedzeniu hot-dogów i placków nie będą paradoksalnie prowadziły do śmierci głodowej Simów.
Uprawiane w domu rośliny nie będą usypiały lub zbierały śniegu.
Uprawiane w biokopułach rośliny nie będą usypiały w mroźnych temperaturach.
Rośliny uprawne będą obecnie zawsze podlewane podczas ulewy zamiast tylko podczas codziennego testu rutynowego.
UFO mogą obecnie porywać Simów z domów, w których jest za mało miejsca, by UFO pojawiło się na parceli.
Simowie nie będą stawali się niewidzialni, jeśli dodatek The Sims™ 3 Cztery pory roku został odinstalowany z zapisem gry stworzonym, gdy Sim jest porywany przez kosmitów.
Tereny festiwalu są obecnie prawidłowym celem, dokąd można wysłać Sima na występ w ramach SimPortu, gdy używany jest dodatek The Sims™ 3 Zostań gwiazdą.
Animacje Simów są prawidłowo resetowane podczas edycji aktywnej parceli terenu festiwalu.
Poprawiono działanie gry podczas wybierania interakcji najazdu na parcelę publiczną w UFO.
Poprawiono działanie gry podczas nakazywania Simom wzięcia udziału w bitwie na balony z wodą lub na śnieżki, na zagraconej parceli.
Rzeźby lodowe z The Sims™ 3 Kariera nie będą topniały w temperaturach, w których nie powinny topnieć.
Postacie niezależne, które urządzają przyjęcia zimą, nie będą wybierały jako ubrania kostiumów kąpielowych.
Zapisanie gry przed przyjęciem kostiumowym postaci niezależnej nie będzie powodowało resetowania Simów po wczytaniu pliku zapisu.
Mróz nie będzie pojawiał się jako gładka, biała powierzchnia na płytkach podłogi lub schodach na parcelach z niskimi detalami.
Powierzchnie odbijające nie będą gwałtownie pojawiały się z powrotem podczas topnienia śniegu.
Krople deszczu z krawędzi dachu będą prawidłowo zanikały poza dachem.
Obecnie łatwiej anulować z kolejki działań bitwy na balony z wodą lub na śnieżki.
Rękawiczki nie będą pojawiały się dwukrotnie po wybraniu ubrania wierzchniego.
Simowie mogą obecnie przebywać na deszczu bez parasola, zanim otrzymają nastrójnik „Przemoczony”.
Zmniejszono częstość porwań przez kosmitów (bez interwencji użytkownika).
Zmniejszono częstość odwiedzin kosmitów w rodzinie gracza (bez interwencji użytkownika). Nadal jednak będą z tą samą częstością odwiedzali świat.
Zmniejszono częstość zapraszania Sima na randkę przez postać niezależną.
Zmniejszono częstość psucia się parasoli.

Store

Cytryny i bakłażany będą pojawiały się w dzienniku kolekcjonera.
Lalka Voodoo „Uniwersalna”, Magiczny Kocioł Lorda Vladimira, Kryształowa Kula Jasnowidza oraz Księga Zaklęć Lady Ravendancer Ćwir będą umożliwiały opanowanie umiejętności wprowadzonych w The Sims™ 3 Nie z tego świata.
Usunięto błędy występujące podczas ponownej instalacji parceli sklepowych.

Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności w celu zapewnienia optymalnego działania gry.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3 dostępne pod adresem http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page.

Krok 1: wyłącz materiały modyfikowane
Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.

Aby wyłączyć materiały modyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów, w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli materiały te zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/
Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów wyłącz je ponownie, aż ich projektant zaktualizuje materiały, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem.

Krok 2: wykonaj kopie zapisanych plików
Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: \Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves
Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.

Krok 3: poczekaj na zakończenie aktualizacji
Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może spowodować niespodziewane problemy, zawsze więc lepiej jest pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.

Ilona
18.06.2013, 19:53
Aktualizacja gry 1.55

Aktualizacje programu startu

Program startu będzie teraz pokazywał numer wersji podstawowej gry, a nie najnowszego zainstalowanego dodatku lub pakietu akcesoriów.

Aktualizacje gry podstawowej

Dodano nowe schody spiralne.
Dodano nową drabinę.
Dodano nowy łuk modułowy.
Dodano zestaw nowych fundamentów na palach.
Parcele mogą być obecnie częściowo zanurzone w wodzie.
Przytrzymanie wciśniętego klawisza Alt podczas kreślenia fundamentów powoduje podwyższenie ich wysokości o jedną warstwę.
Korzystając z systemu nieruchomości, Simowie mogą teraz kupować dodatkowe domy.
Simowie mogą przenosić się teraz do nowych miast, korzystając z telefonu lub komputera.
Dodano nowe projekty basenów.
Gracze będą mieli większą kontrolę nad umieszczaniem swoich parcel, po zaimportowaniu ich ze skrzyni na większe puste parcele.

Aktualizacje gry Kariera

Naprawiony błąd powodujący załamywanie się gry w przypadku sprzedania warsztatu rzeźbiarskiego i rzeźby, a następnie kliknięcia przycisku Cofnij.
Interfejs pokoju stylizacji dostępnego w karierze stylisty obecnie wyświetla poprawny tekst we wszystkich językach.

Aktualizacje gry Zostań Gwiazdą

Gry zapisane po włączeniu pauzy są obecnie prawidłowo wczytywane w stanie zatrzymanym.
Wiadomości pojawiające się podczas gry online mają teraz nagłówki podające nadawcę komentarza.

Aktualizacje gry Nie z tego świata

Simowie nie będą już „zamarzać” próbując obudzić Kościldę w trumnie Kościldy.
Fotel bujany Durasoft ma teraz właściwą funkcję w Aurora Skies, niezależnie od tego, czy gra The Sims™ 3 Nie z tego świata została zainstalowana, czy nie.

Aktualizacje gry Studenckie Życie

Zauroczonych Simów można teraz zapraszać, aby zostali współlokatorami lub współlokatorkami.
Zachowanie „Zaproś jako współlokatora” jest teraz dostępne w prawidłowy sposób po zainstalowaniu gry The Sims™ 3 Studenckie Życie.
Simorośle pobrane z Giełdy Wymiany mogą teraz używać swoich mocy i mają właściwe potrzeby.
Listy miłosne otrzymywane podczas studiów nie zamieniają się już po powrocie do domu w bezużyteczne rachunki.
Szybkość nabywania umiejętności pod wpływem nastrójnika „Lepsze zrozumienie” została skorygowana i nie jest już tak „zawrotna”.
Zdjęcia zrobione smartfonem podczas studiów są dołączane do wyposażenia po powrocie do domu.
Łóżko „Głęboki Sen” jest mniej letalne.
Po użyciu opcji „Negocjuj kontrakt” przez Simów podejmujących karierę agenta sportowego nie pojawiają się już błędy.
Simowie zaproszeni na uroczystość zakończenia studiów nie są już duplikowani w panelu związków.
Współlokatorzy w świecie domowym zostali zmotywowani i będą autonomicznie podejmować decyzję o wychodzeniu z domu i szukaniu pracy.
Nastolatki, które mają maksymalny wpływ w swojej grupie społecznej, otrzymują teraz odpowiednią możliwość rozpoczęcia kariery, gdy dorosną.
Potrzeby Simów, którzy opuszczali ćwiczenia lub wykłady, nie będą już ulegały „zamrożeniu”.
Dzieci nie mogą już uzyskiwać wpływu w grupach społecznych.
Naprawiony został błąd polegający na załamywaniu się gry podczas instalowania zawartości z aplikacji Store podczas odtwarzania plików audio.
Opcja „Nie wyloguj mnie” w programie startu została poprawiona w celu prawidłowego działania z najnowszą aktualizacją.
Kariery rzeczoznawcy sztuki i agenta sportowego nie są już dostępne za pośrednictwem kodów, jeśli gra The Sims™ 3 Studenckie Życie nie została zainstalowana.
Simowie wybierający karierę naukową zaczynają ją od wyższego poziomu, jeśli zdobyli stopień naukowy w grze The Sims™ 3 Studenckie Życie.
Jeśli w domu znajdują się Simorośle, a następnie gra The Sims™ 3 Studenckie Życie zostanie odinstalowana, wszystkie opcje związane z Simoroślami zostaną usunięte.
Pakiety opieki będą teraz prawidłowo wyświetlane.
Wszyscy Simowie biorący udział w proteście mają teraz dostęp do działań związanych z podium i wszyscy otrzymają odpowiednie nastrójniki po zakończeniu protestu.
Wskaźnik umiejętności sieci społecznych: „Suma simoleonów zarobionych na darowiznach z blogu oraz wykupionych blogach” jest prawidłowo aktualizowana w Dzienniku Umiejętności.
Gdy Sim jest w drodze na zajęcia, będąc na studiach, w opisie będzie prawidłowo podane miejsce docelowe.
Sprzedaż toru do kręgli „Padające Kręgle” z rodzinnego wyposażenia, a następnie kliknięcie przycisku Cofnij poprawnie usunie tor do kręgli ze świata gry.
Pragnienie „Uprawiać sport na stadionie” spełnia się teraz prawidłowo.
Pragnienie „Rozmawiaj o nowej pracy” nie będzie już dostępne dla studiujących Simów.

Pakiet akcesoriów Szalone Lata 70. 80. i 90.

Suknia balowa z lat 80. pojawia się teraz jako strój wizytowy

Aktualizacje aplikacji Store
Użytkownicy, którzy zainstalowali dużą ilość zawartości z aplikacji Store nie będą już mieli problemów ze znikaniem tej zawartości w programie startu
Zestawy z aplikacji Store można obecnie kupować za pośrednictwem głównego menu.

Przed zainstalowaniem aktualizacji gry The Sims™ 3, dodatku lub pakietu dobrze jest zastosować się do poniższej listy czynności w celu zapewnienia optymalnego działania gry.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania w związku z poniższymi krokami, odwiedź forum pomocy technicznej w oficjalnej społeczności The Sims™ 3, pod tym adresem: http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/10.page

Krok 1: Wyłącz materiały modyfikowane
Materiały modyfikowane to wszystkie obiekty, które nie pochodzą z oficjalnych aktualizacji gry The Sims™ 3, The Sims™ 3 Store, dodatku lub pakietu. Materiały modyfikowane zostały stworzone przez osoby trzecie i nie są kontrolowane przez Electronic Arts lub zespół projektantów The Sims™ 3 oraz mogą nie działać z nowymi aktualizacjami. Materiały modyfikowane mogą spowodować nieprzewidywane zachowanie gry lub uniemożliwić jej działanie.
Aby wyłączyć materiały zmodyfikowane, cofnij wszystkie czynności, które doprowadziły do zainstalowania tych materiałów w celu przywrócenia stanu gry bez modyfikacji. Jeśli te materiały zostały umieszczone w folderze z grą The Sims™ 3, przenieś je do innego folderu znajdującego się poza folderem z plikami The Sims™ 3. Folder z plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/
Po zainstalowaniu oficjalnej aktualizacji możesz ponownie włączyć materiały modyfikowane. W razie wystąpienia problemów, wyłącz je ponownie, dopóki ich projektant nie zaktualizuje materiałów tak, aby działały z oficjalną aktualizacją, dodatkiem lub pakietem akcesoriów.
Krok 2: Wykonaj kopie zapisanych plików
Zawsze warto wykonywać kopie zapisanych plików przed zainstalowaniem dodatku, aktualizacji lub pakietu. W tym celu skopiuj foldery „.sims3”, znalezione w folderze Saves, na pulpit lub do innego folderu.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:
Folder z plikami Windows: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
Folder z plikami Mac: Użytkownik/Dokumenty/Electronic Arts/The Sims/Saves
Po zainstalowaniu aktualizacji uruchom grę, aby sprawdzić, czy zapisane gry nadal działają poprawnie.
Krok 3: Poczekaj na zakończenie aktualizacji
Aktualizacje bywają dość duże i ich pobranie oraz zainstalowanie może potrwać dłuższą chwilę. Anulowanie aktualizacji przed jej ukończeniem może wywołać niespodziewane problemy, więc zawsze lepiej pozwolić na jej całkowite dokończenie. Nie zamykaj programu startu, dopóki nie pojawi się informacja o zakończeniu instalacji, ponieważ spowoduje to anulowanie aktualizacji.

Zrodlo http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=5&selYear=2013#-614108741


patcha mozna pobrac stad http://sims.arhn.eu/2013/06/aktualizacja-1-55/

Doncellita
18.06.2013, 21:28
"Simowie mogą przenosić się teraz do nowych miast, korzystając z telefonu lub komputera."
Ale super :D

Ilona
19.06.2013, 00:21
tutaj możecie zobaczyć co wnosi nowa aktualizacja http://sims.arhn.eu/2013/06/co-nowego-w-aktualizacji-1-55/
mi po jej instalacji padła gra

Mamełe
19.06.2013, 12:42
U nie wszystko działa, ale problem mam z fundamentami. Jak wciskam alt, to buduje mi fundamenty tylko na poziomie jednego stopnia. Nie można zrobić np. poziomu na 2 stopnie?

BTW konieczność budowania schodów do poziomu jednego stopnia schodów jest nieco bez sensu, no ale cóż.

nikodem
19.06.2013, 18:43
Eh, jak to z aktualizacjami bywa pojawiają się błędy. Nie mogę wczytać save'a (gra wyłącza się podczas ładowania i pojawia się komunikat o zamknięciu aplikacji). Oczywiście nie jestem nic a nic zdziwiona. Jakieś pomysły jak się uporać z tym?

Edit: pomogło zrobienie kopii miasta.

Doncellita
19.06.2013, 19:13
Mi też gra padła po tej aktualizacji..

Searle
20.06.2013, 16:37
Czyli znowu aktualizacja zamiast wprowadzać udogodnienia psuje grę. Lepiej wstrzymam się jeszcze z jej instalacją.

beata18ns
20.06.2013, 17:00
mnie też padła, wogóle sie nie uruchamia nie wiedzieć czemu :/

anie_1981
20.06.2013, 17:01
Mi gra właśnie nie padła... Wszystko jest w porządku, aż się dziwię, że tak jest. Jedyny błąd jaki zauważyłam, to korzystanie z basenów. Ja już o tym gdzieś pisałam, chodzi o to, że jak stawiamy basen na wyższym poziomie, to Simy nurkują tak głupio i wtapiają się w podłogę basenu. Mam nadzieję, że to naprawią, bo to jest denerwujące. Poza tym, to jest OK. Jedna nowość odnośnie zajmowania się końmi, Simy już nie obracają się w miejscu, gdy mają konia czyścić itd. Jeśli jest mało miejsca dookoła, to koń będzie próbował dopasować się do Sima, a Sim będzie stał w miejscu.


A oto mała próbka tego, co da się zdziałać z nowymi fundamentami. Zainspirował mnie jeden dom z mts (http://www.modthesims.info/download.php?t=504000), i zbudowałam coś podobnego mniej więcej, tylko z użyciem nowych fundamentów. No i w tamtym domu łódź stoi w basenie, a nie w jeziorze.

Oto moja "łódka"... Jeszcze nie skończona, ale nie lubię za bardzo budować, więc teraz muszę ciut pograć tak dla odmiany.

http://imageshack.us/a/img13/4093/8vro.jpg

http://imageshack.us/a/img94/2671/nj9e.jpg

Searle
20.06.2013, 19:05
anie - Twój domek skojarzył mi się z arką :)

Zaciekawiła mnie jedna opcja tej nowej aktualizacji. Idąc za DOTsim:

[...]Teraz możemy kupować także parcele prywatne. Jeśli potrzeba Wam nowego domu bądź parceli – możecie zakupić ją jako prywatną parcelę. Dajmy na to Józef i Anka są już emerytami, a Jasiek, ich syn jest młodym dorosłym gotowym do przeprowadzki. Po co usuwać Jaśka do innego domu bez kontroli, bądź upychać całą rodzinę w jednym domu? Śmiało możemy przenieść Jaśka i jego narzeczoną na prywatną parcelę, a Józef i Anka wciąż będą mieszkali w starym domu. Ponad to, wciąż będziemy mieli taką samą kontrolę nad Simami. Czyż to nie świetna opcja? Istnieje też możliwość całkowitej przeprowadzki na parcelę prywatną.

Czy ktoś korzystał już z tej opcji? Jak to dokładnie wygląda? Czy dobrze rozumiem, że można grać dwiema rodzinami na raz? To raczej zbyt piękne, by mogło być prawdziwe.

Mile
21.06.2013, 15:30
Mi też padła gra i zupełnie nie wiem co mam zrobić. Nawet launcher się nie włącza. Jakiś totalny błąd. Pomożecie?

Ilona
21.06.2013, 17:38
z ta aktualizacja,to EA przeszła sama siebie,gra padła na amen,nawet reinstalka nie pomaga,jedyne co mi pozostaje,to po raz kolejny zainstalować grę,ale bez najnowszej latki 1.55 albo poczekać na Rajska Wyspę :((

nikodem
21.06.2013, 18:18
Od zainstalowania tej aktualizacji doświadczam szeregu problemów, bug bugiem pogania XD
Najpierw padło miasto, gdy ładowałam grę - wywalało do Windowsa - tu pomogło zrobienie nowej kopii miasta i wywalenie starej. Ufff...
Kolejna sprawa to okazje - wielu z nich nie mogę wykonać (np. udanie się do jakiejś króliczej nory - niektóre działają, inne nie)
Zamawianie drinków również przeszło do historii - simy "resetują" się, gdy tylko wydaję komendę kupna drinka (resetuje się i sim i miksolog na zasadzie podobnej do kodu resetsim).
Aż strach pomyśleć co jeszcze odkryję w miarę grania ^^

Owl Finch
21.06.2013, 19:05
U mnie ciągle się zawiesza i muszę resetować komputer, ale najbardziej irytujący błąd polega na tym, że mój sim nie może normalnie jeździć do pracy. Podjeżdża auto i jak klikam "jedź do pracy" to opcja od razu znika z kolejki zadań. Mój sim musi najpierw dostać opcję "idź tutaj" (pod sam budynek, w którym pracuje) po czym dopiero tam klikając "pracuj" idzie do roboty...

beata18ns
24.06.2013, 11:51
jak sie ustawia wysokosc tych fundamentow? u mnie sie ani nie podwyzszaja ani nie obnizaja z przyciskiem alt

Lubie
24.06.2013, 18:04
Okej, zrobiłem taki mały przegląd nowych opcji. Nie wiem , czy wszystkie, ale ok.

Najpierw chcę powiedzieć, że WSZYSTKO mi działa, jak należy po tej aktualizacji.

OK, lecimy ze screenami.

OPCJA WYKUPIENIA DODATKOWEGO DOMU
http://i.imgur.com/WnUEXfB.png
http://i.imgur.com/UpRlXH6.png
Tak to wygląda na mapie
http://i.imgur.com/gkcuUPW.png
(można kupić parcele zabudowaną, ale ja kupiłem pustą.

http://i.imgur.com/OiAtQtM.png
1. odwiedzamy normalnie naszą wykupioną parcelę.
2.
http://i.imgur.com/3pdQBI0.png
możemy wejść w tryb kupowania/budowania (1.) na tej parceli, albo się na nia przeprowadzić (2.)

PRZEPROWADZANIE SIĘ DO INNEGO MIASTA
http://i.imgur.com/PwtHknV.png
potem wyskakuje okienko, w którym wybieramy miasto
http://i.imgur.com/fHgGm2a.png
następnie wyskakuje informacja
http://i.imgur.com/GF4N5NK.png
tak wygląda zakładka "znajomi" w nowym mieście
http://i.imgur.com/MRMylZA.png


Nie wiem, jak obsługiwać te wysokości fundamentów (mogę ustawić je tylko na wysokość jednego schodka, lub standardowe), ale zauważyłem to:
http://i.imgur.com/BddOrl1.jpg

i fundamenty na wodzie (moje zastosowanie)
http://i.imgur.com/R8UjtK4.jpg
http://i.imgur.com/dHzaAbj.jpg
http://i.imgur.com/W0Gky0J.jpg
http://i.imgur.com/Gcf9FO5.jpg

są trzy rodzaje:
drewniane (http://i.imgur.com/bKo5ziN.jpg)
metalowe (http://i.imgur.com/xyCSrse.jpg)
betonowe (http://i.imgur.com/n0N4gwM.jpg)

Searle
25.06.2013, 12:55
Czyli w sumie co możemy z tym dodatkowym domem zrobić? Tylko się do niego przeprowadzić całą rodziną? Czy może jednak się da by pomieszkiwał tam jeden z członków simowej rodzinki?

Vanitas
26.06.2013, 10:34
Są wszystkie opcje w dodatkowym domu, więc simowie mogą w nim normalnie funkcjonować, ale zawsze podczas pobytu w takim domu jest ta ikonka powrotu do domu na miniaturce sima.

Searle
26.06.2013, 10:59
A no to spoko. Zainstalowałam aktualizację i póki co wszystko jest ok - gra działa. Wypróbuję tę opcję - od dawna chciałam, by np. rodzice emeryci mieszkali w jednym domku, a po sąsiedzku ich syn z żoną i dziećmi i by się w ten sposób odwiedzali i miałabym kontrolę nad jedną i drugą rodziną.

anie_1981
26.06.2013, 11:13
Mi to się bardzo przydaje w rodzinach, które mają małe domy, ale chcę by mieli konie. W jednej z rodzin to nawet zmieniłam typ parceli z tą dużą stadniną ze Zwierzaków na "mieszkalną", więc było i gdzie pojeździć i gdzie konie trzymać. Ja już taki system trzymania koni stosuję od dawna, po prostu konie pomieszkiwały na parcelach publicznych, najczęściej na jakiś niedużych, blisko domu mojej rodziny.

Ilona
30.06.2013, 21:41
znalazlam rozwiazanie problemu z gra po instalacji najnowszej aktualizacji

trzeba usunac pliki z koncowka TMP z katalogu DCCache,poniewaz jest to duplikat plikow,ktore juz sa w katalogu

poza tym sprawdzcie czy posiadacie plik downloadedsims.index w katalogu Saved Sims i usuncie go,teraz gra powinna odpalic bez problemu

informacja stad http://sims3.crinrict.com/2013/06/scharzer-bildschirm-lange-ladezeiten-und-tmp-dateien-in-dccache.html

anie_1981
01.07.2013, 14:17
Dobra, sprawdzę u siebie, gra mi co prawda odpala bez problemów, ale może będzie ciut szybciej. Najwyżej zainstaluję sims3packi od nowa, bo mam je wszystkie, więc to nie problem. Zedytuję potem posta to opiszę co i jak.


EDIT:


Faktycznie lepiej skasować te pliki :) Skasowanie ich grze na 100% nie zaszkodzi, a jednak zabierają niepotrzebnie miejsce na dysku. Korzyści: Launcher uruchamia się trochę szybciej, gra tak samo, chodzi mi o moment od kliknięcia na ikonę Simsów do momentu pojawienia się loga EA Games. Samo ładowanie się gry u mnie i tak trwa dosyć krótko, więc ciężko mi powiedzieć, w samej grze chyba nie jest szybciej, a jeśli, to minimalnie. Po prostu te pliki niepotrzebnie zabierają grze i Launcherowi czas na uruchomienie się.


Po uruchomieniu Launchera znowu trzeba kasować te pliki, więc należy to mieć na uwadze...

Ilona
04.09.2013, 19:36
Aktualizacja gry 1.57

Aktualizacje gry głównej

Można już umieszczać krzaki cierniowe.
Naprawiono błąd powodujący „zacinanie się” Simów przeprowadzających się do nowego świata.
Simowie-dzieci nie będą już bawiły się w piasku w domu, jeśli nie ma tam piasku.
Poprawiono tekstury od spodu dachów.
Naprawiono błąd, który uniemożliwiał docieranie do wielu króliczych nor w różnych światach.

Aktualizacje gry Wymarzone Podróże

Namioty z Wymarzonych Podróży mogą być obecnie zabierane do wyposażenia.

Aktualizacje gry Kariera

Zestaw do gry w Gnubb obecnie działa prawidłowo.
Zlecenia dla łowców duchów oraz strażaków nie będą się pojawiały w kurortach, jeśli gracz ma zainstalowany dodatek The Sims™ 3 Rajska Wyspa.

Aktualizacje gry Po Zmroku

Drinki zamówione w barze w basenie nie będą jakości wyłącznie złej lub paskudnej, jeśli gracz ma zainstalowany dodatek The Sims™ 3 Rajska Wyspa.

Aktualizacje gry Pokolenia

Laski emerytów obecnie działają poprawnie.
Simowie nie będą przechodzili przez ściany, aby wejść na wyższe z podwójnych łóżek piętrowych.

Aktualizacje gry Cztery pory roku

Obecnie można poprawnie robić anioła na śniegu.
Porwania przez kosmitów zostały wyłączone na domach pływających, jeśli gracz ma zainstalowany dodatek The Sims™ 3 Rajska Wyspa.

Aktualizacje gry Studenckie Życie

Simowie ponownie mogą robić sobie zdjęcia ze znajomymi.

Aktualizacje gry Rajska Wyspa

Dzieci-syreny mogą teraz brać prysznic.
Simowie będą obecnie wybierali łódki, jeśli jest to najlepsza opcja transportu po nakazaniu pływania z rurką gdzieś indziej na oceanie.
Czasami ocean resetował się, po tym jak Simowie flirtowali w podwodnej jaskini, bo to było TAK dobre! Zostało to poprawione.
Usunięto błąd z podwodną jaskinią, wejście do której uniemożliwiały nieustannie wijące się macki.
Simowie nie będą wyskakiwali z podwodnej jaskini po anulowaniu bara-bara.
Simowie nie będą mieli problemów z trasowaniem po otrzymaniu polecenia wędkowania, gdy przebywają w piwnicy pływającego domu.
Muszle znalezione podczas pływania z rurką obecnie liczą się do spełnienia życzenia.
Opis wąskiego, pływającego domu przypominającego barkę odpowiada obecnie jego prawidłowym rozmiarom: 20x6.
Poprawiono dwa przypadki, gdy pływający dom mógł być stworzony na szczycie innego pływającego domu, co powodowało zacięcie się obu pływających domów na wieczność... A to bardzo długo.
Simowie mogą obecnie prawidłowo docierać do ustawionych w ciągu schodów w pływających domach.
Samozatrudnieni Simowie mogą obecnie meldować się w kurortach, nie powodując zamrożenia gry.
Simowie mogą teraz relaksować się na płytkach podłogi.
Zewnętrze grille i sztalugi mogą teraz działać na parcelach prywatnych.

Aktualizacje narzędzia Stwórz Świat

Usunięto błąd, przez który usunięcie pływającego domu w trybie edycji w grze powodowało nieprzerwane wczytywanie się gry.

wiecej tutaj http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=8&selYear=2013#-421790492

anie_1981
04.09.2013, 20:14
A tak czekałam na pewne poprawki, a tu wtopa... Chciałam, żeby naprawili anulowanie pływania z rurką, bo moje Simy "anulują" tą czynność bez końca... Jest niby to:

Simowie będą obecnie wybierali łódki, jeśli jest to najlepsza opcja transportu po nakazaniu pływania z rurką gdzieś indziej na oceanie.

Ale czy to poprawi to anulowanie to nie wiem... Ja na razie nie instaluję łatki, nie chce mi się :P

Mamełe
06.09.2013, 21:19
Mozna juz "bezpiecznie" jechać na studia, czy dalej e tam?

Searle
18.09.2013, 11:19
Czy komuś ta aktualizacja popsuła grę?
Przymierzam się do niej, ale nie wiem, czy potem nie będę żałować.

Kerbi
17.10.2013, 20:09
Aktualizacja gry do wersji 1.63


Skok w Przyszłość: poprawki

Wczytane gry nie będą powodowały załamania programu po zapisaniu i wyjściu z gry, gdy Sim przebywa w przyszłości.
Głowy Simów nie będą pojawiały się na korpusach Plumbotów prezentowanych na postumentach.
Potomkowie nie mogą posiadać więcej niż jednego domu w przyszłości.
Futurystyczne stroje zakupione przez ciężarne Simki nie będą duplikowały się w palecie wyboru stroju.
Futurystyczne stroje zakupione przez ciężarne Simki nie będą znikały z palety wyboru stroju po urodzeniu dziecka.
Ciężarne Simki nie będą traciły brzucha zakładając stroje zakupione z postumentu na ubrania.
Panel projekcyjny w Markecie Botów jest już interaktywny.
Portal Podróży w Czasie nie będzie znikał podczas podróży w przyszłość.
Kolory drzew w Utopii będą zachowywały spójność podczas poruszania kamerą.
Usunięto problem związany z wczytywaniem Posągów Dziedzictwa.


Studenckie Życie: poprawki

Usunięto błąd, który powodował, że Simowie czasami nie wczytywali się prawidłowo podczas podróżowania na uniwersytet.
Usunięto błąd, który powodował, że Simowie czasami podczas podróżowania tracili dane o rodzinie.
Poprawiono umieszczenie szybów wind.


Gra główna: poprawki

Usunięto błąd, który powodował, że Simowie czasami stawali się niewidoczni po zapisanie/wczytaniu gry.


Poprawki na komputery Mac

Poprawiono stabilność i wydajność gry w wersji na komputery Mac.


http://www.thesims3.com/game/patches/1084466764

anie_1981
18.10.2013, 22:31
Czy ktoś z Was zainstalował może tą aktualizację? Pytam, bo się zastanawiam czy warto ją instalować na tydzień przed nowym dodatkiem... Jakaś zmiana na lepsze\gorsze?

Kerbi
19.10.2013, 16:45
Ja zainstalowałem :) Najbardziej widoczną zmianą są ekrany ładowania w postaci gierki typu hidden objects. Za znalezienie danego obiektu, zależnie od poziomu jego trudności, członkowie wczytującej się rodziny dostają punkty szczęścia życiowego.
Jeśli jesteś zalogowana w trakcie gry, to na panelu gracza (prawy górny róg) pojawiła się nowa zakładka, która dotyczy Store. można w nią kliknąć po wejściu w tryb kupowania - pokazują się wtedy różne promocje, bestsellery itp., wraz z możliwością kupna.
Dodatkowo, w menu głównym pojawił się przycisk "Kup teraz" dla The Sims 4 ;)

anie_1981
19.10.2013, 19:02
Heh... Nie są to zmiany, które są mi do czegokolwiek potrzebne... Więc na razie nie instaluję łaty...

Searle
21.10.2013, 12:33
Ja zainstalowałem :) Najbardziej widoczną zmianą są ekrany ładowania w postaci gierki typu hidden objects. Za znalezienie danego obiektu, zależnie od poziomu jego trudności, członkowie wczytującej się rodziny dostają punkty szczęścia życiowego.


Ciekawe, ale na razie nie instaluję aktualizacji - boję się o moją grę :)

Łezka
21.10.2013, 20:21
Ja zainstalowałem, gdyż aktualizacja miała naprawić błąd ze znikającymi Simami, którzy znikali mi rzadko. Zaraz po wejściu do gry jeden z moich współlokatorów zniknął :D chodził tak jakby w fundamentach domu, a chmurki były widoczne zaraz nad podłogą. Na szczęście samoistnie się to naprawiło... Gra po pierwszym zapisie, po aktualizacji mi się "wykrzaczyła" - drugi raz nie wchodziłem, ale mogło być to spowodowane tym, iż zostawiłem na 1,5 godziny grę włączoną i potem wróciłem do rozgrywki. Drastycznych zmian na lepsze czy gorsze nie zauważyłem... Może oprócz tego, że pojawiają się ładne lokacje - tematyczne (z dodatków), w których to musimy odnaleźć przedmioty... to dość miłe urozmaicenie oczekiwania na wczytanie save'u, ciekawsze niż, np. rozwiązywanie krzyżówek (jak to miałem w zwyczaju). :) Pozdrawiam D_S

rawrvera
22.10.2013, 18:38
Studenckie Życie: poprawki

Usunięto błąd, który powodował, że Simowie czasami nie wczytywali się prawidłowo podczas podróżowania na uniwersytet.
Najbardziej jestem zadowolona z tego, bo często mi się to zdarzało, a sposoby z internetu nie działały. Nareszcie wszystko jest w porządku. :D

Owl Finch
05.11.2013, 17:21
Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z nowej aktualizacji. Gram na mac'u. Gra była powolna, wyłączała się, kiedy była jesień, rośliny i deszcz stawały się wielkimi prostokątami i zasłaniały cały simowy świat. A teraz! Wszystko śmiga jak ta lala, nie wyłącza się jak tylko postanowię edytować bluzkę sima i widzę simów! Tylko grać!

Lubie
05.11.2013, 18:51
Słuchajcie. Mam pytanie. Czy po dodatku SwP wyszła nowa aktualizacja? Podkreślam PO. Bo gra chodzi mi strasznie, pierwszy raz od zawsze, a jak tak gram i są ściny 4razy na dzien simowy, to szału dostaje. ;___;

Anulaa89
06.11.2013, 10:24
Lubie po tym dodatku nie było żadnej aktualizacji.

anie_1981
07.11.2013, 18:58
Ujmę to tak, na płycie z grą jest łatka 1.62, ale na stronie EA jest łatka 1.63. łata 1.63 zawiera już jakieś poprawki do SwP, tak więc jeśli masz wersję 1.62, to możesz pobrać łatę 1.63 z neta. Polecam SuperPatchera, bo nie sądzę, żeby istniała mała łata od 1.62 do 1.63.

http://simsvip.com/2013/10/17/sims-3-game-update-1-63-101713/

Searle
04.02.2014, 19:37
Podobno jest już nowa aktualizacja 1.67? Czy ktoś już pobierał?

mystically_mad
05.02.2014, 17:44
Ja pobrałam i i simsy zupełnie przestały chodzić. ;/

anie_1981
05.02.2014, 21:46
Mi działają, nie widzę żadnej różnicy, ale grałam krótko, bo nie chciałam rozwalić twarzy moich Simów, gram z suwakami. Teraz czekam aż powstanie mod slider hack do wersji 1.67.

Irbis
24.07.2014, 19:24
Po zainstalowaniu łatki 1.67 gra nie chce mi się zapisać. Udaje mi się pierwszy zapis na nowej parceli, a gdy tylko coś dobuduję czy przemebluję, o zapisaniu gry nie ma mowy.
Czy ma ktoś jeszcze taki problem po zainstalowaniu tej aktualizacji?
Musiałam przeinstalować całą grę i teraz kusi mnie, żeby jeszcze raz spróbować z tą łątką. Potrzebuję jej, żeby działał mi ostatni zestaw ze Store "Przekąska w Starym Młynie".

anie_1981
25.07.2014, 10:35
U mnie wszystko jest OK z tą aktualizacją... Jak instalujesz od nowa wszystko to ja robię zwykle tak:

1. Podstawka
2. Najnowszy superpatcher, w tym wypadku 1.67
3. Instalacja reszty dodatków\akcesoriów w kolejności ich wydawania
4. Odpalam grę i pykam :P

Irbis
25.07.2014, 22:56
Przeinstalowałam grę i na koniec zainstalowałam tą aktualizację. Niestety znów było to samo. Znowu odinstalowałam grę. Spróbuję teraz Twoim sposobem anie, może się uda. Jak nie, to dam sobie spokój z tą aktualizacją, choć szkoda mi bardzo, bo w zestawie "Przekąska w Starym Młynie" są obiekty, które bardzo mi się podobają.
Sama się dziwię, że mam jeszcze cierpliwość instalować te simy :P

anie_1981
26.07.2014, 23:23
Mogliby nam dać jakąś edycję wszystko w jednym, jak teraz TS2 :P

Irbis
27.07.2014, 21:33
Może kiedyś się zlitują i zrobią z trójką tak jak z dwójką, jak będą wydawać The Sims 5 :P

Zrobiłam tak jak napisałaś, ale i tak nie było dobrze. Okazało się jednak, że winna nie była aktualizacja, ale folder Mods. Teraz tylko muszę zrobić dochodzenie, które pliki są wadliwe i będę mogła cieszyć się grą ;P

Czy tylko moje posty w tym temacie pojawiają się z tak ogromnym opóźnieniem (czasami ponad 12 godzin)?

anie_1981
28.07.2014, 21:41
Nie tylko Twoje posty pojawiają się z dużym opóźnieniem.

A co do modów, to ja sobie robię 4 katalogi:

Wszystko
Złe
Dobre
Test

Sprawdzam po 5 modów na raz, jak OK, to daję do dobrych, jak nie, to daję do Testa i wrzucam resztę. Zazwyczaj tylko jeden mod mi szwankuje, więc pozostaje wykryć który z tej piątki robi problemy. Ostatnio miałam problem, bo miałam moda dla pieca z Piekarni Store. Store na razie nie mam, więc ten mod wyłączał mi grę podczas ładowania zapisu\nowego miasta. Co ja się naszukałam, bo w życiu mi nie przyszłoby do głowy, że to akurat ten mod taki jest.

Gorzej się sprawdza mody jak błąd nie jest widoczny od razu, tylko np. wychodzi po pół godzinie grania czy w którymś pokoleniu Simów, jak już zapis jest duży... wtedy to jest dopiero Sajgon...

Björk
30.07.2014, 21:29
Kiedyś miałam pomysł, by temat służył dawaniu informacji "pojawiła się nowa wersja modu xyz".

Ale teraz widzę, że się przydaje do rozwiązywania problemów, więc zdejmuję moderację.

Irbis
31.07.2014, 12:25
Niestety, aktualizacja 1.67 ciągle wywołuje błąd w mojej grze w połączeniu z zawartością folderu Mods. Testowałam pliki z folderu Mods i udało mi się doprowadzić do tego, że gra zaczęła działać prawidłowo. Niestety po 30 minutach grania znów się popsuła.
Mając do wyboru rezygnację z folderu Mods lub aktualizacji, postanowiłam zrezygnować z aktualizacji. Przed zainstalowaniem jej, wszystko działało dobrze.
Straciłam mnóstwo czasu i mam dość tej aktualizacji, obraziłam się na nią ;P

Może mój przypadek uchroni kogoś przed chęcią ulepszania dobrej gry :D

anie_1981
01.08.2014, 21:58
Któryś mod, lub grupa modów musi być wadliwy\wa. Ja mam tonę modów i jest OK.

Bjork edit: Ja miałam zdjąć moderację, ale chyba zapomniałam, jak to się robi i coś nie wyszło <zawstydzona>. Próbuję.

Anulaa89
13.08.2014, 18:03
Musi - albo i nie musi być wadliwy, mnie po tej aktualizacji gra odwalała i bez modów (znam wiele osób którym też tak odwalała), non stop pulpit pulpit do licha ileż można, przy okazji backupu systemu (powrót jednak do ósemki) zainstalowałam od nowa The Sims 3 i pozostałam przy łacie 1.63. Od tej pory jest spokój.

anie_1981
13.08.2014, 21:43
No to ciekawe dlaczego tak macie... U mnie spokój. Ja instalowałam zawsze łatki na bieżąco, bo raz, że bez nich nie dało się dodatków instalować, a dwa, to zawsze była ta nadzieje, że coś jednak naprawią... :P

Irbis
15.08.2014, 00:08
U mnie wszystkie poprzednie łatki też działały dobrze, nigdy nie miałam żadnych problemów z grą, aż do tej nieszczęsnej aktualizacji. Teraz po przeinstalowaniu gry po prostu zrezygnowałam z niej i jest ok :)