PDA

Zobacz pełną wersję : 4 Pory Roku - proste pytania i odpowiedzi.


Strony : [1] 2

Björk
13.08.2012, 15:41
Temat służy do zadawania prostych pytań i udzielania na nie odpowiedzi.

Shattered
13.11.2012, 06:57
1. Jak głęboki może być śnieg?
2. Od jakiej pory zaczyna się gra?

Lady88
13.11.2012, 08:52
Najgłębszy śnieg jest taki jak na zdjęciu gdzie rzucają się śnieżkami - po wpisaniu kodu ...cheatsenabled true (nie pamietam poczatku:P) możemy sami ustalać jaka chcemy pore roku, jaka temperature czy grubosc sniegu. Kazda gra rozpoczyna sie od lata.

Shattered
13.11.2012, 09:20
Jejku, to strasznie niski ten śnieg, i taki płaski

Kicaj
13.11.2012, 10:03
Nie mogę ustawić parceli z CPR, nawet jak mam ustawione odpowiednio na gruncie (np. Mały park, teren festiwalu).
Wie może ktoś jak temu zaradzić?

Fatumka
13.11.2012, 16:21
Tak z ciekawości... Czy zimą, jeśli sim nie jest odpowiednio ubrany, ma jakiś negatywny nastrójnik? Albo może się przeziębić?

Kicaj
13.11.2012, 16:25
Z tego co zauważyłam pojawia się nastrójnik, że jest mu za zimno. Potem zamarza i upada na ziemię i trzeba go ogrzać suszarką (tak bynajmniej było na trailerze). O przeziębieniu jeszcze nic nie wiem:D

Laselight
13.11.2012, 16:26
Mam jedno głupie pytamnie:
Czy pogoda spowalnia mocno grę?

Kicaj
13.11.2012, 16:33
Bardziej spowalniają śmieci z neta. Pogoda jest bardzo płynna, bynajmniej u mnie.

Shiver
13.11.2012, 17:01
Czy w dodatku dochodzą do katalogu jakieś nowe parcele mieszkalne? Jeśli tak to mógłbym prosić o jakieś screeny (mogą być tylko miniaturki z kosza parcel)? ;)

Violet
13.11.2012, 17:14
Jak wygląda szron na oknach z neta?

Kicaj
13.11.2012, 17:36
Qwerty Jest jedna parcela _ Lexington (4 sypialnie, 2 łazienki)
Screeny:
http://i.imgur.com/8h1gk.jpg
http://i.imgur.com/5rasq.jpg
http://i.imgur.com/bItGP.jpg
http://i.imgur.com/XDgmm.jpg
(sorry za wysoką rozdzielczość)

Violet Nie mam żadnych okien z neta, więc nie mam jak sprawdzić. Podejrzewam jednak, że to bez różnicy. Postaram się coś ściągnąć i upewnić.

Shiver
13.11.2012, 17:42
A to nie jest czasami parcela ze Zwierzaków? Żadnego nowego obiektu nie widzę, oprócz tego jest jeszcze stajnia i w sumie sporo rzeczy z tego dodatku. W każdym razie dziękuję za fatygę :).

Lady88
13.11.2012, 17:44
wczoraj zarejestrowałam grę, a teraz na mojej stronie nie ma ikonki CPR a jak próbuję zarejestrować ponownie, to wyskakuje, że już ten kod został zarejestrowany :(

Kicaj
13.11.2012, 17:44
@upup: Też mi wygląda podejrzanie ta parcela, ale ma znaczek z CPR. Możliwe, że gra mi robi psikusa, ręki uciąć nie dam.

@up: Możliwe, że jest to chwilowe. EA zawsze płata psikusy na początku, potem zazwyczaj jest lepiej.
Violet Okna z neta są u mnie oszronione jak wszystkie inne.

Lady88
13.11.2012, 17:48
Kicaj a Ty po rejestracji dostałaś plik do pobrania? już nie pamietam co to było więc nie wiem czy nadal to mam :(

Kicaj
13.11.2012, 17:51
Tak, dostałam. Ale u mnie jest ok... Nie wiem w czym może być problem:(

Lady88
13.11.2012, 17:54
a w jakiej kategorii to znajdę?

Searle
13.11.2012, 21:14
Ile dni trwają pory roku?

Spectrum
13.11.2012, 21:24
Domyslnie trwaja siedem (bodajze), jednak mozna dowolnie zmieniac ich dlugosc ;)

nmin
13.11.2012, 21:25
Ustawiasz dowolnie, każdą porą roku osobno. Minimum 3, maksymalnie chyba 28 :)

Kicaj
13.11.2012, 21:35
Jak sprawić aby pojawiło się ufo?

Juhas
13.11.2012, 21:42
Jak sprawić aby pojawiło się ufo?

Dodatku nie mam, ale czytałem że samo przylatuje :)
A może testingiem trzeba pokombinować? :)

Kicaj
13.11.2012, 21:43
Kombinuję, czekam, nawet sim przeszukuje gwiazdy i nic:(

Searle
13.11.2012, 22:18
Dziękuję za odpowiedzi :)

Jakie doszły nowe pragnienia życiowe?

Levkoni
13.11.2012, 22:43
Czy niebo np. w SV nadal jest czyste, czy pojawiają się na nim chmury?

Kicaj
13.11.2012, 22:54
Niebo jest zachmurzone, ale nie wiem czy występują np. obłoczki.
E: coś takiego np. (http://i.imgur.com/EEBei.jpg?1)

bambix
13.11.2012, 23:47
Czy w dodatku dochodzą do katalogu jakieś nowe parcele mieszkalne? Jeśli tak to mógłbym prosić o jakieś screeny (mogą być tylko miniaturki z kosza parcel)? ;)



Jest tylko jedna chałupka, zrobiłam print screen ale wyszło trochę ciemno...Coś tam jednak widać :D:

http://img685.imageshack.us/img685/7266/beznazwy3wx.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/685/beznazwy3wx.jpg/)


Co do nieba to pojawiają się chmurki/obłoczki np. podczas lata i słonecznego dnia - nie zakrywają one całego nieba.

Lady88
14.11.2012, 06:24
Jak sprawić aby pojawiło się ufo?

u mnie samo się pojawiło pewnej letniej nocy. nie mam pojęcia od czego to jest uzależnione.

Spectrum
14.11.2012, 08:51
Mam pytanko. Czy ufo pojawia sie w Waszych otoczeniach bardzo czesto, czy raczej pojawiaja sie sporadycznie? :)

Kicaj
14.11.2012, 09:32
Grałam pięć dni simowych w MF i ani razu się nie pojawiły. Może to dlatego, że mam dom na odludziu?

bambix
14.11.2012, 11:00
U mnie pojawilo się znikąd - po prostu jak moja Simka kąpała się w oceanie :D. Chyba nie da się go przyciągnąć w żaden sposób.

nmin
14.11.2012, 11:05
Jak pływać na materacu? Nie mogę go znaleźć w trybie kupowania, na Simce też nie pojawia się żadna opcja, gdy pływa w basenie.

Kicaj
14.11.2012, 11:25
Ja kupiłam materac za punkty festiwalowe. Potem normalnie kliknęłam na basen i była tam opcja pływania na materacu. Może jeszcze w sklepie gdzieś będzie?

bambix
14.11.2012, 11:26
Może trzeba go kupić tak jak parasolkę w tych budkach z żarciem (za karnety festiwalowe) na placu festiwalowym? :D W sumie też gralam ale zapomniałam, że można pływać na materacu

Kicaj
14.11.2012, 11:31
Materac znajduje się w trybie budowania/basen i tam gdzie są drabinki etc.:)

nmin
14.11.2012, 11:43
Dzięki, właśnie sama znalazłam go w budce podczas festiwalu :) A tak się naszukałam... :P

zuzapets
14.11.2012, 12:40
Mam do was pytanie jak rozpoznać że pojawi się ufo? =D pytam się bo jutro jadę po dodatek i chciałam wiedzieć w jakiej najczęściej okolicy może się pojawić itd =P

ShiinaLP
14.11.2012, 12:46
Ja pograłam ok. 21 simowych dni i w tym czasie ufo pojawiło się raz. W pewnym momencie koło podjazdu na parceli pojawiła się taka migotliwa poświata, u sima automatycznie pojawiła się akcja 'zbadaj anomalie', podszedł tam i go porwali.
Wydarzenie nie było w żaden sposób powiązane z teleskopem czy przeszukiwaniem gwiazd.

Minus jaki zauważyłam był taki, że pojazd ufo wydawał się zachowywać jak samochód- wprawdzie przyleciał i odleciał, ale po powrocie mojego sima z tego talerza wyskoczył również ufoludek, pojawiła się taka animacja jak przy wysiadaniu z auta i po chwili ufoludek wrócił do swojego talerza i odleciał.

Niestety nie zaszedł mój sim w ciążę, bo mnie bardzo smuci, bo poluję na zielone potomstwo :)

nmin
14.11.2012, 13:51
Na festiwalu letnim moja rodzina zrobiła sobie zdjęcie z palmami w tle. Czy sceneria zmienia się co porę roku?

Kędziorek
14.11.2012, 15:06
Z tego co wiem to tak, na każdą porę roku jest inne tło. Ja z trochę innej beczki. Czy u Was tez tak jest, że na tym torze do jazdy na wrotkach wróżki latają, a wampiry biegną tym swoim szybkim tempem? Żadne z nich nie ma nawet założonych wrotek, trochę to wkurzające..

Kicaj
14.11.2012, 15:09
Tak, u mnie też wróżki popierdzielają na skrzydłach zamiast na wrotkach. Bug zapewne.

nmin
14.11.2012, 15:12
Tak, u mnie też wróżki popierdzielają na skrzydłach zamiast na wrotkach. Bug zapewne.Niekoniecznie bug. Myślę, że to jest celowe, że nadprzyrodzeni "oszukują", ale twórcy tego pomysłu nie pomyśleli chyba o tym, że na dłuższą metę to będzie... nudne. Zwłaszcza w MF, gdzie połowa sąsiadów to stwory. Gdy w mojej rodzinie są trzy wróżki i dwóch wilkołaków, to połowy rodziny nie mam nawet po co wysyłać na tor, latać se mogą nad chodnikiem. Wilkołak jeździ normalnie, ale tylko w ludzkiej postaci, przemieniony skacze.

Meggie
14.11.2012, 21:00
Czy u was też właściwie nikogo nie ma na festynach? -.-

Spectrum
14.11.2012, 21:06
Czy u was też właściwie nikogo nie ma na festynach? -.-

np u mnie jest dosc sporo. oczywiscie to zalezy od pory dnia, ale przewaznie jest okolo 5-7 simow, czyli nie az tak zle

Meggie
14.11.2012, 21:10
No a jaka pora dnia najlepsza?
I są u Ciebie np. niezaleznie od pogody?

nmin
14.11.2012, 21:32
U mnie zawsze znajdzie się w parku minimum z pięć osób, nawet w nocy da się spotkać jakiegoś zabłąkanego Sima, ale ja ogólnie ostatnio nie narzekam na ilość ludzi na parcelach publicznych, w klubach itp. Nie wiem, dlaczego, bo kiedyś kluby świeciły pustką. Obecnie nie używam nawet sposobu ze zmianą pliku grafiki, a i tak Simy są (obym nie wykrakała :P ).

Kicaj
14.11.2012, 21:35
U mnie jest max trzech -.- I to w sumie około po 14 przychodzą. Pewnie będzie tak samo jak z imprezami w Po Zmroku.

Levkoni
14.11.2012, 21:37
Z tym bywaniem na parcelach publicznych to skomplikowana sprawa. Jak większość miasta pracuje, albo się uczy w szkole to w godzinach ich pobytu tam będą pustki. Po pracy najczęściej simowie jadą do domu, a potem ewentualnie na parcelę publiczną, dlatego pewnie najwięcej ludzi na mieście można spotkać w simowe niedziele, bo większość karier ma wtedy wolne.

Meggie
14.11.2012, 21:40
Moi byli w sobote od 10-17 i oprócz nich był paparazzi i tylko dwoje simów, którzy zaraz się zmyli, co bardzo mnie zdziwiło, bo w lokalach i na parcelach mam zazwyczaj sporo osób, ale może to tylko chwilowe, mam nadzieję ;)

anie_1981
14.11.2012, 22:00
U mnie też mało ludu na festynach (byłam raptem na jednym). To się jednak może zmienić, bo od paru dni nie korzystam z NRaas Story Progression, a ten mod na siłę wysyła ludzi do pracy, także na co dzień to w mieście miałam pustki. Po długim czasie grania chochlikami stęskniłam się za "zwykłymi Simami"... :P

Chloé
14.11.2012, 22:50
Czy deszcz podlewa rośliny na grządkach? Jak rośliny reagują na przymrozki i śnieg?

agatatoka
14.11.2012, 23:45
Nie wiecie czemu po pewnym czasie gry, ona się wyłącza do pulpitu? Nie mam dodatków żadnych z netu. Proszę pomóżcie

Kędziorek
15.11.2012, 00:03
Bindi, nie pamiętam czy podlewał (chyba tak), ale kiedy zaczęła się jesień i przymrozki to moje rośliny uległy 'uśpieniu'. Ich liście zblakły i nic nie można było z nimi zrobić, ani podlać ani nic. Nawet zaklęcie 'rozkwit' wróżki nie działało

Chloé
15.11.2012, 01:39
Bindi, nie pamiętam czy podlewał (chyba tak), ale kiedy zaczęła się jesień i przymrozki to moje rośliny uległy 'uśpieniu'. Ich liście zblakły i nic nie można było z nimi zrobić, ani podlać ani nic. Nawet zaklęcie 'rozkwit' wróżki nie działało

Czyli tak jak w dwójce, nie jest źle. Ten deszcz podlewający byłby tylko nowością.


@agatatoka nie strasz! Jedną z rzeczy której najbardziej się obawiam to wywalanie do pulpitu, to plus błędy zapisu uniemożliwiają grę :( Zasadnicze pytanie przy tego typu przypadkach - czy posiadasz nadmiar dodatków z internetu bądź nieaktualne mody? Jeśli tak to wystarczy je usunąć, innych przyczyn już nie zlokalizuję.

Searle
15.11.2012, 05:26
@agatatoka napisała, że nie ma dodatków, więc może przyczyną będzie zbyt mało miejsca na dysku?

Mrufka
15.11.2012, 06:42
Czy deszcz podlewa rośliny na grządkach? Jak rośliny reagują na przymrozki i śnieg?

Tak, deszcz podlewa roślinki :) Wiem, bo mam ogrodniczke simkę. W zimę rośliny są uśpione, jak już ktoś wspomniał.

Ilona
15.11.2012, 08:43
Zasadnicze pytanie przy tego typu przypadkach - czy posiadasz nadmiar dodatków z internetu bądź nieaktualne mody? Jeśli tak to wystarczy je usunąć, innych przyczyn już nie zlokalizuję.

wybacz,ale padłam po Twoim poście,

nie bierzecie pod uwagę faktu,ze w tym dodatku doszło masę nowych animacji,które gra musi odczytać i zamiast zwalać winę na mody,to wypadałoby zapytać o parametry komputera,bo jeżeli ktoś ma slaby sprzęt,to gra podczas padania śniegu lub deszczu będzie przycinać,dlatego polecam zjechać z ustawieniami grafiki i rozdzielczości monitora,sama nie posiadam jakiegoś tam wypasionego sprzętu i do tego gram na tv o przekątnej 107cm,mam wszytko ustawione na maksa+posiadam wszystkie dodatki i akcesoria+20gb dodatków z neta i gra mi śmiga,jedynie zmniejszyłam rozdzielczość na 16:10,a tak poza tym to tutaj jest dział o problemach z gra http://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=226

beata18ns
15.11.2012, 10:04
Czy rozwieszał już ktoś lampki na domu w zimie ? mój sim ma pragnienie takie żeby rozwiesić ale niew iem jak to zrobić

agatatoka
15.11.2012, 10:13
Miejsca na dysku mam dużo, wymagania sprzętowe mam większe, i czy mam ustawienia na maksa czy na minimum ta sytuacja się powtarza, a jak gram to gra chodzi dobrze i płynnie, tylko nie wiem czemu mi wywala na pulpit :(

agatatoka
15.11.2012, 10:29
Czy park centralny w Sunset Valley zawsze się sam zmienia na inną porę roku?

Meggie
15.11.2012, 10:40
Czy rozwieszał już ktoś lampki na domu w zimie ? mój sim ma pragnienie takie żeby rozwiesić ale niew iem jak to zrobić

na drzwiach wejściowych masz ta opcje

Sqiera
15.11.2012, 11:10
na szczęście (póki co - od pukać) mnie ten problem nie dotyczy. też mam dodatki z neta i kilka modów. Może to dlatego, że przed wgraniem dodatku zrobiłam reinstalkę :)

beata18ns
15.11.2012, 12:33
dzięki, a świecą te lampki czy tylko tak wiszą ?

dobra widze juz ze sweica;) chcialam jeszce apytac czy ktos probowal, robilam simke i zrobilam sima ale mieszka on osobno, chce aby sie poznali przez portal randkowy, obydwoje maja konta, ale ne widzi zarowno on jej u siebie jak i ona jego u siebie. ktos wie jak zrobic aby sie pojawily ich profile ?

ps świąteczne lampki można ustawiać na pobliskich domach !!! :) super robi sie nastrój swiateczny w okolicy :)

nmin
15.11.2012, 13:29
Czy park centralny w Sunset Valley zawsze się sam zmienia na inną porę roku?Po pierwszym wejściu do otoczenia dostajesz propozycję wymiany parku standardowego na wyglądający tak samo, ale zmieniający się o danej porze roku. Gdy to zaakceptujesz i wymienisz park, to tak, będzie zmieniał się sam :)

zuzapets
15.11.2012, 14:28
Mam kolejne 2 pytania =D
1) Z kąt mogę wziąść parasolkę?
2)Co zrobić żeby simka pływała na dmuchanym materacu?

nmin
15.11.2012, 14:31
1) Albo z trybu kupowania (dział rzeczy na dwór), albo z budki na festiwalu za karnety festiwalowe.
2) Jak już masz go w wyposażeniu Simki, klikasz na wodzie "Odpręż się". Materaca też nie mogłam znaleźć, teraz już wiem, że albo kupujesz go za karnety, albo znajdujesz w trybie budowania przy akcesoriach basenowych.

beata18ns
15.11.2012, 15:52
kurcze a mi grze przycina ale nie tak że się ona tnie tylko przywiesa sie na chwile przycina na pare sekund potem puszcza i tak sie to powtarza. To nie wina dodatku ani sprzętu bo gra śmiga i sie nie przycina nawet jak śnieg pada płynnie chodzi przesuwanie obrazu itp, To wina dodatków z neta. Czeka mnie zgaduj zgadula który do dodatkula ;]

anie_1981
15.11.2012, 17:04
Ja niczego nie zmieniałam w modach\dodatkach\Store... Gra funkcjonuje normalnie. Przycinki są czasami, ale rzadko.

beata18ns
15.11.2012, 17:29
u mnie były juz przed instalacja tego dodatku ale nie zajelam sie tym wczesniej u mnie to niezaleznie od dodatku 4pory roku. ma ktos jakis pomysl jak usunac problem przycinania sie gry ?

vivien
15.11.2012, 19:52
ja mam pytanie, bo jeszcze nie ogarnęłam - czy ludzie w randkach online zmieniają się co jakiś czas? bo gram już kilka simowych dni i ciągli Ci sami... ;p

Lady88
15.11.2012, 19:58
a ja mam pytanie - czy ktoś testował No Mosaic 1.42 w CPR? działa? Nraas też?

Kicaj
15.11.2012, 20:01
@up Nraas działa:)

beata18ns
15.11.2012, 20:20
a ma ktoś pomysł na przycinającą się gre ? pomocy

Lady88
15.11.2012, 20:25
@up
dużo masz dodatków? a może słabą kartę graficzną? bo cpr są wymagające, może zmniejsz detale w ustawieniach.

Hmm a ja nadal nie wiem dlaczego na moim profilu na stronie sims 3 nie mam w zarejestrowanych grach CPR a rejestrowałam :/

beata18ns
15.11.2012, 20:40
nie chodzi tu o cpr bo wczesniej tez sie to dzialo. dodatków - średnio, bywało więcej na gorszym kompie. winie tu raczej gre niż kompa.
komp:
intel Core i7 2.3GHz
RAM 8GB
dysk 1 tera, na dyscku z zainstalowaną grą prawie 200 GB
karta graficzna: dwie: jedna zintegrowana a druga invidia Geforce 630 M 2GB
windows 7

sproboje przeniesc rodzine do innego miasta. moze sie miasto zepsulo. moze to jakis dodatek ale jak go wybadac. jakies pomysly jeszcze ?

Lady88
15.11.2012, 20:52
ewentualnie postaraj się pozamykać jak najwięcej programów (one są często ukryte, musisz wcisnąć na raz ctrl + alt + del i następnie wybrać menadżer urządzeń i tam masz zakładkę Aplikacje i trzeba zakończyć procesy, wiele programów uruchamia się w tle podczas uruchamiania kompa)

beata18ns
15.11.2012, 22:34
chyba chodziło o miasto bo zmienilam i jest dobrze a wtle dziala corel draw i sie nie tnie ;) przynajmniej narazie smiga

Spectrum
15.11.2012, 23:22
tez tak mialem. sposobem u mnie na pozbycie sie scinek jest zapisywanie stanu gry za pomoca opcji 'zapisz jako' (za kazdym razem). przegralem na jednym zapisie okolo 90 simowych i nie bylo ani jednej scinki ;P

avenly
16.11.2012, 09:14
Mam pytanie do tych co już posiadają grę, czy te parcele festiwalowe po prostu same się ustawiają jak przychodzi czas danego festiwalu, czy np. za pierwszym razem mamy możliwość poustawiania wszystkich obiektów na tym festiwalu tak jak chcemy i zapisania tego aby na przyszły raz również tak było? Wydaje mi się że była gdzieś poruszana ta kwestia, ale nie mogę tego znaleźć.

Kędziorek
16.11.2012, 09:17
Wszystko od początku robi się automatycznie

beata18ns
16.11.2012, 09:55
kurcze a niech mi ktoś powie bo zaraz oszaleje, wiecznie mam z tym problem. Musiałam zmienić otoczenie z tego takiego fajnego gdzie jest dużo scen itp na nudniejsze i chce poustawiać troche klubów itp i nie moge nic wstawić. Np chce ustawić klub taneczny mam pełno pustych parceli które są wystarczająco duże. Zmieniam typ parceli na klub taneczny ale i tak jak przyjdzie co do czego to nie da sie tam wstawić klubu tanecznego, kombinowałam różnie ale nic mi to nie daje. jak mam ustawiać żeby można było wstawić różne parcele, taki ma byc typ parceli jak pisze na klubach w gotowych parcelach publicznych ? bo jeśli tak to u mnie to nie działa.

kiedys miałam super okolice, z neta pobraną, super była ale zapomniałam jak się nazywała i z kąd ją pobralam i bardzo ubolewam bo mi odpowiadała w 100%, miała klimat nadmorski, fajne knajpki itp.. a teraz albo to albo tamto i musze kombinowac i wieczny problem z ustawianiem tych parceli

Chloé
16.11.2012, 10:09
Mam identyczny problem, w otoczeniu którego zapis istniał przed dodatkiem nie mogę nic wstawić, ikonki parcel po prostu znikają gdy klikam na parcelę którą zamierzam umieścić. Podmienić parku na festiwalowy też nie można. Myślałam, że miasto mi się zbugowało ale tu ewidentnie błąd ze strony twórców, w całkiem nowym otoczeniu otwartym po instalacji nie ma żadnych problemów.
Może spróbuj ustawić budynek na parceli o identycznych wymiarach jakie podano a nie na większej?

beata18ns
16.11.2012, 10:12
wnerwia mnie to.. ja mam otwarte otoczenie na nowo po instalacji dodatku i też nie moge.. nie wiem o co chodzi ale szkoda ze nie ma otoczenia w ktorym jest wszytsko a nie ze albo mam parcele z klubami nocnymi, albo ze scenami, albo z koniami i nie ma takiej różnorodności a jak chce sobie wstawić to albo sie wstawi nie od razu przy drodze parcela, tzn ze jest czesc trawy kolo drogi nie tak jak oryginalnie wstawione przez nich parcele co mnie wnerwia albo nie moge wstawic wcale.. a nie umiem tworzyć światów sama, żeby sobie zrobić taki jaki chce.

Searle
16.11.2012, 11:51
A może ktoś z Was wie, gdzie ściągnąć Sunset Valley ze wszystkimi dotąd dodanymi budynkami, jakie dochodziły w kolejnych dodatkach?

Ja znalazłam puste Sunset i Riverview tu: http://www.modthesims.info/download.php?t=344655

Oraz Sunset z budynkami z Po Zmroku: http://www.modthesims.info/download.php?t=424192

@Ilona-od tego typu pytań jest ten dział http://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=228 ,wiec zapytaj tam

EDIT: Ok :)

Chwalisława
16.11.2012, 11:52
@up up
Czasami mam tak samo, ale radzę sobie tak, że jak mam parcele oznaczoną domkiem to klikam na nią interakcją "wyburz" i potem zmieniam ją na parcele publiczną i mam. Nie wiem czy u was to bedzie działac, ale u mnie to działa :D

Chloé
16.11.2012, 12:02
Mam pytanie do tych co już posiadają grę, czy te parcele festiwalowe po prostu same się ustawiają jak przychodzi czas danego festiwalu, czy np. za pierwszym razem mamy możliwość poustawiania wszystkich obiektów na tym festiwalu tak jak chcemy i zapisania tego aby na przyszły raz również tak było? Wydaje mi się że była gdzieś poruszana ta kwestia, ale nie mogę tego znaleźć.

W otoczeniu nowo otwartym nie trzeba nic ustawiać, w istniejącym zapisie sprzed instalacji wystarczy podmienić o czym poinformuje komunia - gotowe zaktualizowane parcele są w skrzyni, a w miastach nieoficjalnych będzie trzeba samodzielnie ustawić wszystkie elementy i zapisać bądź też skorzystać z jednej z gotowych parcel z otoczeń oryginalnych.

beata18ns
16.11.2012, 12:03
tak tylko że potem nie mam domków a pustych parceli których nie można wykorzystać pełno. O ! super by było jakby ktoś znalazł Sunset Valley ze wszystkimi dodatkami ! dołączam się do prośby.

Myrtek
16.11.2012, 14:42
Myślicie, że dodatek będzie już marketach typu Carrefour?

Chloé
16.11.2012, 14:57
Już po premierze więc powinien być w tych większych marketach.

Arisane
16.11.2012, 15:48
Mam pytanie: właśnie chciałam zainstalować grę, a simsy ciągle mi się aktualizują :(( Dlaczego?

jaja
16.11.2012, 16:21
to normalne, że przed instalacją dużego dodatku gra się najpierw aktualizuje, to trochę trwa zresztą. Cierpliwości:)

Lady88
16.11.2012, 17:22
a czy ktoś z was miał może poparzenie słoneczne? Chciałam to wypróbować, siedzę w lecie simami poza domem i nic :P

>>>FiShIp<<<
16.11.2012, 18:13
Moja simka ma pragnienie że chcę mieć jakaś skrzynie na kostiumy,co to jest i gdzie to zdobyć? szukam i znaleźć nie mogę ;/

nmin
16.11.2012, 18:26
Moja simka ma pragnienie że chcę mieć jakaś skrzynie na kostiumy,co to jest i gdzie to zdobyć? szukam i znaleźć nie mogę ;/Czy ta Simka jest dzieckiem? Masz "Pokolenia"? W tym dodatku dochodzi skrzynka z przebraniami dla dzieci.

beata18ns
16.11.2012, 18:45
ktoś tam pytał o dodatek w sklepach, w realu jest za 79 zł jakby co

>>>FiShIp<<<
16.11.2012, 19:04
Nie, to już emerytka ;p tak mam pokolenia A gdzie tą skrzynkę znajdę?

nmin
16.11.2012, 19:11
Jeśli ma dzieci lub wnuki, to może chce dla nich :) Skrzynka będzie w dziale dziecięcym, pewnie w zabawkach, ze znaczkiem "Pokoleń".

anie_1981
16.11.2012, 19:12
W rzeczach dla dzieci, w zabawkach bodajże. Ale emerytka i tak nie będzie tego używać. Tutaj na pewno chodzi o jakąś skrzynię z CRP. No chyba, że w domu jest też dziecko i ona chce to kupić dla dziecka. Tak właściwie to jeszcze nie przyglądałam się katalogowi budowania\kupowania.

To teraz ja mam pytanie, czy wam też Simy blokują się na lodowisku? Gdy włączę grę i idę Simką na lodowisko, to na początku jest OK, ale po jakimś czasie gry robi mi się tak, że Simka stoi w rozkroku na lodowisku i się nie porusza. Czas płynie, inne Simy coś tam robią, a ona tak stoi. Jedna z sąsiadek też tak raz miała. Obie stały w rozkroku i się nie ruszały.

>>>FiShIp<<<
16.11.2012, 20:07
Dzięki za pomoc.To chodziło o tą skrzynię z pokoleń, jak się okazało dla dzieciaka chciała :P

BlackBerry
16.11.2012, 20:21
Może mi ktoś powiedzieć jak w Halloween Simem chodzić po domach i zbierać cukierki ? Bo jakoś nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji :-/

nmin
16.11.2012, 20:32
Klikasz na drzwi domu sąsiada :)

(chociaż u mnie był dziś jakiś błąd i parę razy Simom znikała ta czynność z kolejki... Ale w końcu się udało)

beata18ns
16.11.2012, 20:37
ja jeszcze nie mialam jesieni :) już mnie boli całe ramie od grania !

jatomamx3
17.11.2012, 06:55
Ja mam pytanie. Czytałam że wszystkie miasteczka w grze aktualizują się. Gram teraz w mieście z NZTŚ i zastanawiam się gdzie są te nowości.. -.-'

Gdzie ten dom strachów i ten kamienny pomnik z zielonymi oczami? :|

Vanitas
17.11.2012, 07:08
Ja mam pytanie. Czytałam że wszystkie miasteczka w grze aktualizują się. Gram teraz w mieście z NZTŚ i zastanawiam się gdzie są te nowości.. -.-'

Gdzie ten dom strachów i ten kamienny pomnik z zielonymi oczami? :|

Pomnik pojawia się na losowej parceli publicznej, kiedy pierwszy raz uruchomisz savea powinna pojawić się informacja o tym. A co do aktualizacji parceli - u mnie te nowości pojawiają się zazwyczaj kilka dni po zmianie pory roku.

zuzapets
17.11.2012, 07:29
Dom strachów jest dostępny jak chcesz ,,zmienić,, parcelę chyba w trybie kupowania =)

Chloé
17.11.2012, 08:08
Ja mam pytanie. Czytałam że wszystkie miasteczka w grze aktualizują się. Gram teraz w mieście z NZTŚ i zastanawiam się gdzie są te nowości.. -.-'

Gdzie ten dom strachów i ten kamienny pomnik z zielonymi oczami? :|

Aktualizują się otoczenia na nowo rozpoczęte, jeśli miałaś zapis przed instalacją to musisz to zrobić sama.
Dom strachów jest obiektem festiwalowym (konkretnie jesiennym) i właśnie w tym czasie się pojawi. W zakładce ze szkołą/pracą jest napisane ile dni zostało do festiwalu.

Kamień pogodowy łatwo odnaleźć na mapie, miejsce będzie oznaczone odpowiednią ikonką.

Searle
17.11.2012, 08:11
Czy ktoś zauważył, czy doszły jakieś nowe pragnienia życiowe? Sprawdzałam, ale nic nowego nie zauważyłam.

Rosemarie
17.11.2012, 10:46
ja mam pytanie, bo jeszcze nie ogarnęłam - czy ludzie w randkach online zmieniają się co jakiś czas? bo gram już kilka simowych dni i ciągli Ci sami... ;p

Nie tyle co sie zmieniają, a dodają nowych. :) Tez sprawdzałam codziennie i byli ci sami, a po paru dniach dodano parę innych osob.

Przechodził juz ktoś przez przeziębienie? Bo moja simka parę razy w jesień wyszła na dwór bez parasola i zaraz zachorowała, dostała pragnienie, żeby iść na zastrzyk do szpitala, poszła, no i nastrójnik zniknął. A teraz jestem ciekawa jak wygląda przebieg simowej choroby. :D

Lady88
17.11.2012, 10:54
@up chroba? nic specjalnego. Z tego co zauwazylam to tylko kichaja itd i to trwa 2 dni i mozna wziac w pracy chorobowe i zostac w domu.

Rosemarie
17.11.2012, 11:12
@up chroba? nic specjalnego. Z tego co zauwazylam to tylko kichaja itd i to trwa 2 dni i mozna wziac w pracy chorobowe i zostac w domu.

dzięki. ;) w sumie nie wiem czego sie spodziewalam. :P

Chwalisława
17.11.2012, 11:14
Co z tymi świętami? Są w końcu czy nie? Ztego co wiem, to można ozdobić dom świątecznie i tyle?

Nadine
17.11.2012, 11:43
mozna zrobic przyjecie z prezentami, gdzie zapraszasz znajomych, przynoszą jedzenie, na środku pokoju pojawiają się prezenty i wszyscy po kolei je otwierają :) prezenty są fajne, moja simka dostala stol szachowy (akurat ma ceche 'geniusz' i rozwijam logike, nie wiem, czy to ma zwiazek), z kolei sim papier toaletowy (no nie ucieszyl sie ;p) na pewno to bedzie mialo fajny klimat jak posciagasz jakies lampki, choinki i inne pierdoły.

Anastazja
17.11.2012, 12:18
Są może wakacje dla dzieci? ;>

Nadine
17.11.2012, 12:41
z tego co widzialam, tylko 1dzien wolny podczas Dnia Wypoczynku :)

Mrufka
17.11.2012, 13:16
Może mi ktoś powiedzieć jak w Halloween Simem chodzić po domach i zbierać cukierki ? Bo jakoś nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji :-/

Ponawiam pytanie wyżej.
Nie miałam żadnej opcji na drzwiach sąsiadów. Mam 3 dzieci w wieku szkolnym i chciałam ich wysłać po cukierki, i klikałam i nic. Zrobiłam to w "Dzień Straszenia", po południu. Czy to zależy od dnia i czasu? Na czym w ogole polega ten Dzien Straszenia?

Pyt2. Jak urzadzic przyjecie na basenie? (zawsze simy chca tego w lato).
Nie moge znalezc takiej opcji wsrod przyjęć, ani tez nie zalicza mi tego gdy robie standarowo przyjecie na parceli z basenem. Czy moze musze miec w domu basen by ta opcja sie pojawila?

Dzieki.

Lady88
17.11.2012, 13:23
Pyt2. Jak urzadzic przyjecie na basenie? (zawsze simy chca tego w lato).
Nie moge znalezc takiej opcji wsrod przyjęć, ani tez nie zalicza mi tego gdy robie standarowo przyjecie na parceli z basenem. Czy moze musze miec w domu basen by ta opcja sie pojawila?

Dzieki.
No bez basenu jak chcesz zrobić takie przyjęcie? chyba to oczywiste i wtedy goście prawie non stop siedzą w basenie ;)

Mrufka
17.11.2012, 13:27
No bez basenu jak chcesz zrobić takie przyjęcie? chyba to oczywiste i wtedy goście prawie non stop siedzą w basenie ;)

Dziekuje , biedna simka jest, nie ma jeszcze basenu, a takie party jej sie marzy ehh. Dlatego zorganizowalam przyjecie na basenie w miescie, ale nie zaliczono mi :P
Jeszcze tylko rozgryzc jak chodzic po domach za cukierkami i juz bede happy :D

Meggie
17.11.2012, 13:33
Możesz to robić w przeddzień i dzień strasznie, najlepiej po południu, wcześniej ja nie miałam takiej opcji a później dzieci muszą wracać do domu bo jest za późno ;)

redmoon
17.11.2012, 13:37
Mam problem, jak widziałem na zdjęciach w innym dziale, u was śnieg jest przepiękny. A u mnie na parcelach jest szary, a na pustych terenach krystalicznie biały, i to tak biały, że nie można odróżnić równiny od gór. Co mam robić ?

Lady88
17.11.2012, 13:43
@up może coś z grafiką? Może masz słabą kartę graficzną? Lub niskie ustawienia?

Spectrum
17.11.2012, 13:54
Mam problem, jak widziałem na zdjęciach w innym dziale, u was śnieg jest przepiękny. A u mnie na parcelach jest szary, a na pustych terenach krystalicznie biały, i to tak biały, że nie można odróżnić równiny od gór. Co mam robić ?

Wlacz renderowanie zaawansowane w opcjach graficznych w grze.

redmoon
17.11.2012, 14:02
Lady88, karta graficzna jest na pewno wystarczająca. Z wysokimi ustawieniami próbowałem i nic nie dało.
Spectrum, spróbuję i dam znać za jakieś 20 min. EDIT : dzięki, śnieg jest przecudny !

Ilona
17.11.2012, 14:18
masz zbyt wysokie ustawione parametry na karcie graficznej w stosunku do gry,zjedz trochę z ustawieniami i sprawdź w grze,czy teraz śnieg wygląda dobrze

Laselight
17.11.2012, 14:41
Do czego służy kamień pogodowy?

redmoon
17.11.2012, 14:54
Dięki niemu istoty nadnaturalne z NZTŚ mogą wywoływać specjalne efekty pogodowe : wilkołaki-śnieżyca powodująca przypływ obiektów kolekcjonerskich, czarownice-ulewa powodująca szaleństwo simów, wróżki-tęcza i deszcz powodujący polepszenie jakości roślin, wampiry-mgła pomagająca w polowaniach

inseparable
17.11.2012, 16:09
może mi ktoś powiedzieć co się wydarzy zimą? bo pokazał mi się komunikat o możliwości zaproszenia rodziny, znajomych i chciałabym wiedzieć jak to by wyglądało...

Spectrum
17.11.2012, 16:14
Spectrum, spróbuję i dam znać za jakieś 20 min. EDIT : dzięki, śnieg jest przecudny !

Tak dla jasnosci, gdyby ktos inny mial podobny problem. Pomoglo ustawienie renderowania zaawansowanego, dobrze zrozumialem?

Bravurka
17.11.2012, 17:11
jak wybrać strój na Halloween?

redmoon
17.11.2012, 17:13
@Spectrum : tak, pomogło renderowanie zaawansowane. Gra się trochę tnie, ale da się grać.
@Bravurka : chyba musisz zmienić strój sima wybierając na komodzie opcję "zaplanuj strój"

FakeYourDeath
17.11.2012, 17:54
u dziecka mozna zmienic klikajac na niego

nmin
17.11.2012, 17:58
Opcja założenia kostiumu pojawia się na Simie jesienią przed Halloween, ale u moich Simów raz była, a raz nie, i nie mam pojęcia, dlaczego. Albo błąd, albo jakaś zależność, której nie zdążyłam odkryć. Generalnie jednak była (nie wiem, czy u dorosłych, bo nie sprawdzałam) i udało mi się przebrać wszystkie dzieciaki.

Katherine
17.11.2012, 21:29
Nie mam jeszcze dodatku, ale pytam się ;)

Czy doszły nowe cechy/ ulubione rzeczy?

redmoon
17.11.2012, 21:32
Dwie cechy : "uwielbia ciepło" i "uwielbia zimno". Dochodzi jedno danie, nie pamiętam jakie.

Chwalisława
17.11.2012, 21:35
Czy u was jak jest Halloween to dzieci z innych domów przychodzą do was czy nie? Ja miałam Halloween i żadne dzieci nie przyszły.

Myrtek
17.11.2012, 21:46
ymon: ciasto dyniowe

Gdzie można nabyć dynie?

Chwalisława
17.11.2012, 21:51
@up
Na festiwalu jesiennym jest pole z dyniami. Bodajże koło domu strachów, ale nie jestem pewna.

nmin
17.11.2012, 21:52
Czy u was jak jest Halloween to dzieci z innych domów przychodzą do was czy nie? Ja miałam Halloween i żadne dzieci nie przyszły.Bardziej skupiałam się na własnych dzieciach, chodzących po cudzych domach, ale widziałam pod swoimi drzwiami dwie nastolatki. Nie było opcji dania im czegoś, ale obie były w przebraniach.

(nie wiem, czy ma to znaczenie, ale obie były znajomymi mojego Florka, może przypadek)

Kędziorek
17.11.2012, 21:53
Gdzie można nabyć dynie?

W sklepie spożywczym też są

Mrufka
17.11.2012, 21:54
ymon: ciasto dyniowe

Gdzie można nabyć dynie?

Dynie mozna zebrac na festiwalu albo kupic w sklepie, natomiast bardzo mnie interesuje jak nauczyc Sima robienia placka z dyni,gdyz w ksiegarni nie ma takiego przepisu. Wie ktos? Dzieki.

ametka
18.11.2012, 06:50
a simowie mogą gdzieś sprawdzić prognozę pogody?

Chloé
18.11.2012, 06:52
Mogą. W telewizorze, gazecie oraz komputerze.


Bardzo mnie interesuje jak nauczyc Sima robienia placka z dyni,gdyz w ksiegarni nie ma takiego przepisu. Wie ktos? Dzieki.

Nie trzeba znać przepisu, dochodzi automatycznie na 5 poziomie gotowania jako deser :)

ametka
18.11.2012, 06:55
To fajnie:) pewnie zrodzi mi się więcej pytań, bo miałam okazję grać tylko jakieś 10 minut :)

Trykuu.
18.11.2012, 10:19
Mam takie pytanie, bo gdzieś (na szybko!!) mniej więcej przeczytałem, że gdy wejdzie się do miasta pojawia się komunikat o wstawieniu, obiektów z gry. Dlaczego u mnie nic takiego nie wyskoczyło? Najpierw włączyłem BP i nic ale teraz gram w mieście ściągniętym z internetu i również nic.. żadnego komunikatu nie było

Vanitas
18.11.2012, 10:21
Jeśli rozpoczynasz nową grę ten komunikat Ci się nie pojawi, a park zmienia się automatycznie. Jak wejdziesz na savea sprzed cpr to wyświetli Ci się komunikat. A w mieście z internetu zapewne trzeba wstawić ręcznie jakąs parcele.

Trykuu.
18.11.2012, 10:31
Dzieeeki:)

Frezja
18.11.2012, 11:45
Ja kupię sobie ten dodatek dopiero w piątek, ale pytam z ciekawości; dochodzi jakieś nowe miasto do tego dodatku?

Kosia
18.11.2012, 11:47
@Frezja, tworcy wielokrotnie powtarzali, ze nie dochodzi zadne nowe miasto, poniewaz skupili sie na dostosowaniu do por roku miast, ktore juz byly w grze.

Edit: zbliza sie u mnie halloween i gdy kliknie sie na dynie, to jest wiele opcji wyciecia jej, potem moze wrzuce zdjecia, bo zapowiada sie ciekawie. :)

Spectrum
18.11.2012, 11:47
@Frezja

W dodatku nie dochodzi zadne miasto.

Frezja
18.11.2012, 11:52
Ok, dzięki za odpowiedź :)

anie_1981
18.11.2012, 12:09
To teraz ja mam pytanie, czy wam też Simy blokują się na lodowisku? Gdy włączę grę i idę Simką na lodowisko, to na początku jest OK, ale po jakimś czasie gry robi mi się tak, że Simka stoi w rozkroku na lodowisku i się nie porusza. Czas płynie, inne Simy coś tam robią, a ona tak stoi. Jedna z sąsiadek też tak raz miała. Obie stały w rozkroku i się nie ruszały.


Ponawiam pytanie... Nikt nie odpowiedział, a mi zależy na odpowiedzi. Nie wiem czy tylko ja mam taki "przywilej", czy też jest to normalne.

Kosia
18.11.2012, 12:18
U mnie wszystko jest ok, zarowno na torze wrotkarskim jak i na lodowisku - bez roznicy czy to staw, czy normalne lodowisko.
Ja mam za to pytanie, czy jesli kazecie simowi plywac w oceanie, to zanim on do niego wejdzie to biegnie gdzies bez sensu okrezna droga, do wody wchodzi parenascie metrow od miejsca, gdzie chcielibyscie zeby wszedl i dopiero doplywa do wskazanego miejsca?

Violet
18.11.2012, 12:34
Gdzie ten strój pszczoły i ten drugi za rejestracje gry? Dostałam jakieś obrazki na ścianę :/

Ilona
18.11.2012, 13:18
te kostiumy dostaje sie przy zakupie gry przez Origin,wejdź tutaj http://pl.thesims3.com/

Tom
18.11.2012, 14:59
Czy ktoś wie jak działa ten znacznik sezonowy? Bo nie wiem jak to zrobić, żeby obiekty w danej porze roku się zmieniały.

Chwalisława
18.11.2012, 15:10
Czy wam tez tak szybko topnieje śnieg podczas roztopów? Nie tak, że klka godzin, tylko tak prawie od razu caly topnieje?

olaawolaa
18.11.2012, 15:10
Nie wiem czy takie pytanie już padło, ale możecie wymienić mi najciekawsze możliwości każdej pory roku? Np. w zimie to święto z prezętami itp. Nie mam jeszcze gry, dostane po 26 listopada, ale chce wiedzieć jak najwięcej :)

Simbelmyne
18.11.2012, 15:14
Czy jeśli ma się kosmitę w rodzinie, ma on specjalne opcje?

Juhas
18.11.2012, 15:15
Nie wiem czy takie pytanie już padło, ale możecie wymienić mi najciekawsze możliwości każdej pory roku? Np. w zimie to święto z prezętami itp. Nie mam jeszcze gry, dostane po 26 listopada, ale chce wiedzieć jak najwięcej :)

Zima- święta i prezenty
Jesień- Halloween
Lato- Ferie letnie, imprezy letnie
Wiosna- Święto miłości i Wielkanoc :)

Właśnie całą serię od nowa wgrywam, może to coś da i gra zadziała :O

Kosia
18.11.2012, 15:29
@Sectumsempra

Tak, u mnie tez snieg topnieje bardzo szybko, jakos tak w pol simowej godziny, a po sniegu czasem zostaja kaluze.

U was tez podczas burzy czasem az 'trzesie' sie ekran przy mocniejszym grzmocie? :)

Chwalisława
18.11.2012, 16:37
@up
Tak. Kiedy miałam tak pierwszy raz myślałam, że jest trzęsienie ziemi :P

Chloé
18.11.2012, 18:17
Tak,śnieg topnieje zdecydowanie za szybko, a szkoda bo dodaje to sporo realizmu wiośnie i fajnego klimatu.

Czy jeśli ma się kosmitę w rodzinie, ma on specjalne opcje?
Owszem. Zauważyłam takie cechy jak skanowanie obiektu i Simów, sondowanie Simów, przywracanie mocy mózgowej (w temacie ze zdjęciami można zobaczyć jak to wygląda), przywoływanie meteorytu, porywanie sąsiadów, podróżowanie statkiem kosmicznym, wywoływanie burzy, kradzież skał kosmicznych z ośrodka naukowego i spożywanie ich. Do tego rozwinięta maksymalnie logika i majsterkowanie na 7 poziomie.
U Simów usmolonych (pewnie mieli negatywny nastrójnik) pojawiają się dodatkowe opcje: biodrenuj, bioaktywuj i kontrola umysłu.

Kosia
18.11.2012, 18:43
Mam pytanie odnosnie planow pomieszczen, przejrzalam w grze wszystko i czyzby nie bylo opcji dodania planu wlasnego pokoju?! Mozna uzywac tylko tych juz zaplanowanych przez panow z EA? Maskara, myslalam, ze to przyspieszy mi budowanie domu, a tymczasem w planach mamy byle jakie pomieszczenia o standardowej bryle... ;(

Chwalisława
18.11.2012, 18:56
Mnie jakoś te zaplanowane pomieszczenia nie zaintrygowały, bo przecież nie będę robiła przez cały czas tych samych :P

Chloé
18.11.2012, 19:00
Gracze niestety nie mogą zapisywać własnych planów pomieszczeń, co czyni tę opcję zupełnie nieprzydatną dla wielu osób. Z czasem ma się pojawić więcej stylów pomieszczeń, nie wiem czy do pobrania czy dojdą z kolejnymi dodatkami/akcesoriami.

Simbelmyne
18.11.2012, 19:30
Owszem. Zauważyłam takie cechy jak skanowanie obiektu i Simów, sondowanie Simów, przywracanie mocy mózgowej (w temacie ze zdjęciami można zobaczyć jak to wygląda), przywoływanie meteorytu, porywanie sąsiadów, podróżowanie statkiem kosmicznym, wywoływanie burzy, kradzież skał kosmicznych z ośrodka naukowego i spożywanie ich. Do tego rozwinięta maksymalnie logika i majsterkowanie na 7 poziomie.
U Simów usmolonych (pewnie mieli negatywny nastrójnik) pojawiają się dodatkowe opcje: biodrenuj, bioaktywuj i kontrola umysłu.

Dziękuję, gdy dostanę grę z niecierpliwością będę wyczekiwać kosmitów :3

Jeszcze jedno pytanie, jeśli nie mam dodatku kariera, to wciąż mogę przywołać meteoryt?

Kędziorek
18.11.2012, 19:42
Według polskiej simspedii do wywołania meteoru trzeba mieć Karierę.

ametka
18.11.2012, 21:46
Jak znaleźć letni festiwal, ten plac wrotkarski w mieście? Patrze i nie widzę..:(

operahouse13
18.11.2012, 22:06
czy pranie wysycha podczas zimy, gdy simy je rozwieszą na dworze?

Björk
18.11.2012, 22:30
Jak znaleźć letni festiwal, ten plac wrotkarski w mieście? Patrze i nie widzę..:(


Do każdego miasta w skrzyni parcel (tryb edycji miasta) są parcele publiczne (zazwyczaj parki), które należy podmienić i będą festiwale.

Mile
19.11.2012, 00:32
Mam pytanie chociaż nie mam jeszcze dodatku, czy zamarza basen w zimę na parceli i można na nim jeździć na łyżwach?

Chloé
19.11.2012, 04:59
Baseny nie zamarzają, chyba simy mają je podgrzewane.

Zielona Herbata
19.11.2012, 05:51
Mam małe pytanko co do Kosmitów.. ;)

Grałam simką,i gdy pojawiła się 24:00,to pojawił mi się kosmita. Czy on mi coś zrobi ?
(Ja dostałam prawie zawału,i wykasowałam kosmitę brutalnie kodem :D)

Chloé
19.11.2012, 05:55
Kosmici są tak rzadkim i niecodziennym zjawiskiem, a ty ich kasujesz? :O :P
Nie, kosmita stojący sobie nic ci nie zrobi, już prędzej znikąd pojawiające się ufo którym porywają simów na chwilkę jak im się chce.

Kędziorek
19.11.2012, 09:17
Kosmita, który przychodzi do domu ma jakiś tam miernik i po prostu bada parcelę. Sim może do niego podejść i pogadać, dzięki czemu ma go później w znajomych i jest wtedy możliwość zadzwonienia do niego i zaproszenia na herbatkę ;) Do mnie przyszedł raz, kiedy simowie spali, był naprawdę świetny.

Ja mam inne pytanie, jak często w czasie jesieni pioruny uderzają w wasze simowe podwórko? Kiedy wczoraj grałam to miałam to w czasie każdej burzy. Niby nic ale to wkurzające kiedy osmala Ci leżak i trzeba go wymienić :) Przynajmniej nie wywołał pożaru.

I czy to normalne, że nagle na parceli pojawiło mi się z 7 dzikich wiewiórek? Zanim mnie wywaliło do pulpitu to miałam wcześniej wiewiórkę i wygrabione liście wewnątrz domu a na parceli pojawiały mi się owady i minerały to zebrania. I to wszystko tak samo z siebie..

Kosia
19.11.2012, 13:12
@Kedziorek92

Nie widzialam zadnego pioruna, slysze tylko jak uderzaja gdzies w miescie niedaleko mnie, bo az mi sie ekran trzesie, nigdy zaden nie uderzyl w moje podworko, a troche szkoda. :P
Co do wiewiorek to ja wlasnie tez mam chyba ze trzy, nigdy nie mialam ich na swoich podworkach, karaluchy czy inne owady zdarzaly sie b. rzadko, jednak po zainstalowaniu CPR ciagle widze na swojej parceli jakies zyjatka.

A z tymi kosmitami to nie jest tak, ze gdy przychodza i badaja cos przed domem, to gdy jakis sim sie obudzi to kosmita ucieka i odlatuje? U mnie jest tak za kazdym razem.

redmoon
19.11.2012, 13:16
@Kosia, widocznie ich wystraszyłaś.
@kędziorek92, według mnie to nie jest normalne. Normalne jest to, że cię wywala do pulpitu w takiej sytuacji.

Kędziorek
19.11.2012, 14:02
@Kosia Nie wiem czy jest czego żałować, bo gdyby to się zdarzało raz na jakiś czas to ok, ale nie co burzę, którą jesienią mam co drugi dzień (jeśli nie częściej). Podczas jednej z tych burzy udało mi się dokładnie zobaczyć jak piorun uderza w ziemię. Huk jest niesamowity. W temacie ze zdjęciami wrzuciłam parę fotek z tych wydarzeń. A co do kosmitów to kiedy mój sim się obudził to mogli ze sobą normalnie rozmawiać. Pamiętam nawet, że jego cechy to zły, odważny, pracoholik i coś tam jeszcze ;)

@ymon Czyli wygląda na to, że to przez wiewióry trzy razy wywaliło mnie do pulpitu. Cóż kasuję save i gram od nowa, może będzie lepiej.. Dzięki:)

Chloé
19.11.2012, 14:08
Ja mam inne pytanie, jak często w czasie jesieni pioruny uderzają w wasze simowe podwórko?

I czy to normalne, że nagle na parceli pojawiło mi się z 7 dzikich wiewiórek? Zanim mnie wywaliło do pulpitu to miałam wcześniej wiewiórkę i wygrabione liście wewnątrz domu a na parceli pojawiały mi się owady i minerały to zebrania. I to wszystko tak samo z siebie..


Wiewiórki jesienią zbierają zapasy na zimę, często można je spotkać w parkach, moim zdaniem to bardzo fajne, że twórcy wprowadzili ten element do gry (o ile to nie jakiś błąd) i jest wysyp wiewióreczek gdy grabimy liście, zupełnie jakby się tam pochowały a simy je stamtąd wypłoszyły, urocze ^^

Mi jeszcze żaden piorun nie walnął w ogródek a szkoda bo pewnie ciekawe są efekty.

Przygarnęłam do rodziny kosmitkę i teraz niemal co noc przylatuje mi pod dom inny kosmita, za każdym razem ten sam, myślałam że jakiś absztyfikant tej kosmitki ale nie mają siebie w kontaktach.

Kosia
19.11.2012, 14:25
czy pranie wysycha podczas zimy, gdy simy je rozwieszą na dworze?

Sprawdzilam - wysycha. Ciekawe czy schnie nawet, gdy pada...

Searle
19.11.2012, 16:01
Moje simy zachorowały, jednak na szpitalu nie ma żadnej opcji dotyczącej szczepionki...

Ashley_Tisdale
19.11.2012, 16:09
U mnie można było zaszczepić się na katar... ale żadnych innych opcji nie było. Głupio, że nie można iść do lekarza jak sim jest chory.....

avenly
19.11.2012, 16:11
Jeżeli sim się przeziębi to na szpitalu powinna być opcja weź zastrzyk na katar. Chyba o to chodzi ?

Juhas
19.11.2012, 16:29
Hej Żuczki :D:P

To i ja mam pytanko :P Bo simsy mi się zrypały, to sam nie sprawdzę, muszę kompa sobie sformatować aż :O
Ale wracając do tematu :) Ten kamień pogodowy to jakieś ten teges ważne i niesamowite zdobywa się przez kupno gry na origin, czy w necie, czy jest w normalnej wersji gry? :) Bo wyczytałem że jest normalnie, tak czy siak i działa tylko przy NZTŚ :) Proszę o odpowiedź :)

Pozdrawiam :)

Laselight
19.11.2012, 16:42
Kamień jest w grze odrazu. Skąd masz i jaką edycję jest obojętne.

Czy dziny też mają jakieś interakcje w kamieniem?

Juhas
19.11.2012, 16:47
Dżiny mogą tylko oglądać kamień, widziałem w filmiku :)

Chloé
19.11.2012, 16:48
Dżiny doszły w ZG a kamienia mogą używać tylko postacie nadnaturalne z NZTŚ.

Juhas
19.11.2012, 16:57
A ja mam pytanie, czy ten strach z dyniową głową który pojawia się na festiwalu jesiennym się porusza? :)
Bo widziałem screen na którym widać jakby żył własnym życiem :)
Chodzi mi oto zdjęcie :)
http://sims.arhn.eu/wp-content/uploads/2012/11/3.png

eyvee
19.11.2012, 17:23
ja nie widzialam jeszcze, by ten strach na wroble sie ruszal jak w trailerze, przez cala jesien, jaka u mnie trwala ;/ pewnie to tylko na potrzeby trailera...

Anastazja
19.11.2012, 17:37
Ja mam za to pytanie, czy jesli kazecie simowi plywac w oceanie, to zanim on do niego wejdzie to biegnie gdzies bez sensu okrezna droga, do wody wchodzi parenascie metrow od miejsca, gdzie chcielibyscie zeby wszedl i dopiero doplywa do wskazanego miejsca?
Też tak mam! Kiedy pierwszy raz grałam w cztery pory roku, to kliknelam na ocean, żeby sim płynął. Zaczął biec. Biegnął po chodniku, a potem dopiero po plaży... Musiałam kilka razy kliknąć, aby od razu wszedł do wody.

Searle
19.11.2012, 18:28
Jeżeli sim się przeziębi to na szpitalu powinna być opcja weź zastrzyk na katar. Chyba o to chodzi ?

Niestety nie mam takiej opcji.
A jakoś inaczej sim może szybciej wyzdrowieć? Może ma leżeć cały czas w łóżku?

Kosia
19.11.2012, 18:36
Chyba to nic nie da, moj po prostu musial siedziec ciagle w domu, bo gdy wychodzil na dwor na dluzej to choroba sie tylko wydluzala, gdy juz zostal np 1 dzien choroby, to po wyjsciu na dwor z powrotem wracalo na dwa dni.
Zawsze mozesz usunac moodlet kodem, chyba to powinno zlikwidowac chorobe, tak samo jak dziala to w przypadku pchel u zwierzat.

nmin
19.11.2012, 18:56
Czy Wasze Simy przebierają się automatycznie przed wyjściem na dwór zimą? U mnie jest chyba jakiś błąd, bo chociaż mogę tworzyć im stroje zimowe, Simy przed wyjściem z domu okręcają się, jakby się przebierały, i pozostają w swoich zwykłych ciuchach. Gdy każę przebrać małe dziecko, Sim podrzuca je i ono nadal ma na sobie sukienkę. Mimo to Simy nie marzną i nie upominają się o ciepłe ubrania. To chyba nie jest normalne?

anie_1981
19.11.2012, 19:01
Ja mam najróżniejsze błędy, ostatnio na letnim festynie zbugowała się budka do pocztówek sezonowych, czy coś w ten deseń. Simka i jej kochaś siedzieli w niej długo i nie chcieli wyjść (ciekawe co robili :P ). Dopiero reset obiektu NRaasem i edycja parceli (wymiana budki na nową) pomogły. A co do lodowiska\toru wrotkarskiego, to była wina moda, NRaas Go Here. Uwielbiam ten mod, jest super i dlatego już zgłosiłam buga Twallanowi, mam nadzieję, że kolo się temu przyjrzy. Drugi błąd dotyczy konia, mam dwie identyczne furtki w płocie, dostęp do nich jest zapewniony, a koń z jednej furtki korzysta, a z drugiej nie chce. Dodam, że furtki są ustawione na zamknięte dwa wszystkich poza członkami rodziny. Zawsze to działało... :/ Do mnie też przyjeżdżają kosmici, w nocy, nie zauważyłam by coś skanowali. Raz był facet, a raz babka.

Kosia
19.11.2012, 19:02
Raczej nie. U mnie sa drobne problemy z tym, ze simy nie zawsze sie przebieraja, gdy wychodza na dwor (nawet gdy temperatura jest na minusie) albo nie zawsze po powrocie do domu sciagaja zimowe ubrania. Nie wiem jak jest z malymi dziecmi, bo ich nie mam.
Prawdopodobnie Twoj przypadek to kolejny bug... Jak widac w nowym dodatku ich nie brakuje.

molly_k
19.11.2012, 19:12
Też mam sporo błędów, ale dodatek mimo to jest genialny :D! Mam pytanie dotyczące przyjęcia z prezentami. Mimo, że miałam wolne miejsca na stołach, szafkach itp, wyskoczył napis, że przyjdą bez prezentów, bo nie mają gdzie kłaść :(. Co kupić, żeby mogli położyć prezenty?

Kosia
19.11.2012, 19:17
Prezenty klada na podlodze... Na podlodze ukazuje sie taka okragla podstawka, dywanik, jakkolwiek to nazwac. Dlatego na podlodze potrzebuja duzo miejsca. :)

Simbelmyne
19.11.2012, 20:00
U OJSG użytkowniczki eyvee zobaczyłam takie zdjęcie: http://i.imgur.com/SF4D2.jpg
Zastanawia mnie, czy jeśli UFO umrze np. poprzez spalenie lub utopienie to będą inne kolory duchów, czy może jest tylko ten jeden kolor? Z góry dziękuję za odpowiedź : )

Meggie
19.11.2012, 20:36
U mnie ostatnio młody jak szedł robić psikusy, zbierać cukierki, kazałam mu się przebrać za tygrysa. Przebrał się, a jak wyszedł to przebrał się z powrotem w normalne ubranie -.-

Mrufka
19.11.2012, 22:11
Czy Wasze Simy przebierają się automatycznie przed wyjściem na dwór zimą? U mnie jest chyba jakiś błąd, bo chociaż mogę tworzyć im stroje zimowe, Simy przed wyjściem z domu okręcają się, jakby się przebierały, i pozostają w swoich zwykłych ciuchach. Gdy każę przebrać małe dziecko, Sim podrzuca je i ono nadal ma na sobie sukienkę. Mimo to Simy nie marzną i nie upominają się o ciepłe ubrania. To chyba nie jest normalne?

To i tak niezle. Moje simsy sie przebieraja, ale zazwyczaj zajmuje im to ze 3 - 4 simowe godziny :) I tak stoja jak te słupy i zanim sie przebiora w pizame czy kurtke, czy w kostium to mijaja wieki. Nie zawsze ale baardzo czesto. Tak mysle, czy to moze byc wina tego ze mam dodatki Diesel i Luksusowy apartament? Strasznie to wkurza :(

Violet
20.11.2012, 06:36
Pojawił się już jakiś mod na usunięcie kosmitów? Wkurza mnie to że codziennie o 2 w nocy przylatują i mi simkę zabierają x.x A potem nawet z nimi pogadać się nie da bo pisze "xxxx idzie do domu"

Kosia
20.11.2012, 06:59
Tak mysle, czy to moze byc wina tego ze mam dodatki Diesel i Luksusowy apartament? Strasznie to wkurza :(

Mi tez sie tak robi, czasem stoja troche dluzej, czasem krocej, ale to chyba nie wina tych dwoch dodatkow, bo kiedys ich nie mialam i tez mi sie tak robilo.

ametka
20.11.2012, 10:22
Jak wziąć urlop chorobowy, gdy sim jest chory? :)

Kosia
20.11.2012, 12:42
Wystarczy nacisnac na telefon i bedzie taka opcja? Powinna byc, bo nawet jesli sim nie jest chory, to po nacisnieciu na telefon mam opcje 'symuluj chorobe i wez urlop' czy cos takiego.

Chwalisława
20.11.2012, 13:01
A u mnie własnie tego nie ma. Mój sim miał nastrójnik "Rozsiewa zarazki" i nie miałam tej opcji tylko "Weź niepłatny urlop"

Vanitas
20.11.2012, 13:04
U mnie taka opcja jest tylko na telefonie domowym, na komórce nie ma :(

Chwalisława
20.11.2012, 13:05
A to może dlatego. U mnie nigdy nie ma domowych, bo poco?

Chloé
20.11.2012, 13:34
Też nigdy nie używam domowych. Na telefonie komórkowym pojawia się zimą (czy jesienią nie jestem pewna) opcja "symuluj chorobę".

easey
20.11.2012, 13:37
Ja miałam przed dodatkiem opcję symuluj chorobę. To znaczy moi simowie rzadko używają telefonów i widziałam tę opcję chyba tylko 2 czy 3 razy ;)

Arisane
20.11.2012, 13:52
Ej, wie ktoś może, dlaczego gdy gram, po jakimś czasie gra mi się zwiesza i zamyka, przy czym wyskakuje komunikat "Wystąpił problem z aplikacją Sims 3... blablablabla". Dlaczego? :(

Nie mogę normalnie grać :((

Kosia
20.11.2012, 13:54
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=59032&page=122 Arisane, odsylam do tego tematu, tam podalam pare wskazowek na te przypadlosci.

nmin
20.11.2012, 16:23
Czy ktoś z Was miał problemy z organizacją przyjęcia z prezentami? Moja Simka zaplanowała przyjęcie. Ustawiłam stoły, choinkę, zaprosiłam gości. Dochodzi 17, a goście... siedzą w swoim domu! Dzwonię szybko jeszcze raz, zapraszam na 19. Mija 19, goście siedzą w domu. To nie to, że nie chcieli przyjść, bo to bliska rodzina i wysoki poziom przyjaźni. Po prostu zignorowali zaproszenie.

Świetnie, nie działają mi ani zimowe ciuchy, ani przyjęcie z prezentami. I jak tu lubić zimę, skoro nie mam tego, co najfajniejsze?

Kosia
20.11.2012, 17:32
@nmin ja wlasnie teraz zrobilam przyjecie z prezentami, ale simowie nie przyniesli prezentow, bo nie mialam tego dywaniku na te prezenty, nie wiem czemu, nie pokazala m isie informacja, ze nie ma miejsca na parceli, przyniesli tylko jedzenie. :/ Znowuz buuug!

molly_k
20.11.2012, 20:48
Nie wiem czy jest to bug czy nie, ale zbudowałam basen obok domu, patrzę, a tam kąpie się jakaś babka! Wygoniłam ją, wsiadła do auta, pojechała, wróciła i tak kilka razy. Aż ją ze złości pobiłam! Oby to coś dało ;) A z przyjęciami i z prezentami tak jest często :/

ametka
20.11.2012, 21:15
Witam, gdzie znajdę w mieście te zimowe atrakcje typu łyżwy itp?

Kędziorek
20.11.2012, 21:19
Zima w parku podczas festiwalu

ametka
20.11.2012, 21:24
no właśnie;/ festiwal letni miałam, jesienny też, a zimowego w mieście nie widze;/

Mrufka
21.11.2012, 00:12
Nie wiem czy jest to bug czy nie, ale zbudowałam basen obok domu, patrzę, a tam kąpie się jakaś babka! Wygoniłam ją, wsiadła do auta, pojechała, wróciła i tak kilka razy. Aż ją ze złości pobiłam! Oby to coś dało ;) /

Powiem Ci, że nieźle się uśmiałam :D chyba wybuduje basen.

Chloé
21.11.2012, 02:16
no właśnie;/ festiwal letni miałam, jesienny też, a zimowego w mieście nie widze;/
A był już dzień śnieżynki? Czytałam gdzieś że park się może zbugować, pomaga podmiana parceli na nową.

Zielona Herbata
21.11.2012, 06:06
Bindi - Ja miałam normalnie dzień śnieżynki,i żadnego buga parku. To nie wiem,po prostu chyba zwykły błąd gry :|
Arisane - Nie martw się,ja też tak mam. ;) Są to przez zawieszenia lub pewne bugi gry.
Największe zawieszenie i wyłączenie gry jest przy zmianie stroju na wyjście (po dłuższym graniu,ja tak mam.)

Chloé
21.11.2012, 06:16
Julia11 błąd gry=bug. U jednych występuje, u innych nie. Zaproponowałam jedynie rozwiązanie które już u kogoś się sprawdziło. Skoro masz normalnie Dzień Śnieżynki i żadnego buga w parku to możesz się cieszyć, to że u Ciebie ten błąd nie wystąpił nie znaczy że inni też nie będą go mieć, a mają o czym świadczy wpis ametki.

ajkus
21.11.2012, 09:26
Przepraszam, to chyba nie w temacie, ale zarezykuje. Mam The Sims 3 (podstawe) i np. jak bym chciała mieć 4 Pory Roku to czym bym musiała mieć wszystkie części po kolei czy wystarczy mi tylko ten dodatek?

Chloé
21.11.2012, 09:39
Ajkus nie musisz instalować poprzednich rozszerzeń (tak było tylko w pierwszej generacji The Sims), wystarczą same CPR, o czym świadczą chociażby specjalne pakiety gry podstawa+jakiś dodatek :)
Gdybym musiała zrezygnować ze wszystkich dodatków i wybrać tylko jeden który mogę zainstalować, to bez wątpienia byłyby to Cztery Pory Roku.

ajkus
21.11.2012, 09:52
Okej, to teraz pytanie z innej działki co to jest łatka The Sims 3 (jakiś dodatek)?

Chloé
21.11.2012, 10:08
Łatka jest to aktualizacja bez której nie da się zainstalować nowego dodatku, akcesoriów bądź nowych obiektów ze Store. Ale bez obaw, na każdej płytce jest łatka i gra zaktualizuje się sama, tak jak to było w TS2 (pojawi się komunikat o konieczności aktualizacji i czy chcesz to zrobić).


To teraz moje pytanie - da się zmienić położenie kamienia pogodowego?

beata18ns
21.11.2012, 16:01
słuchajcie a jak zrobić dynię ? :) są jakieś specjalne akcje dla dorosłych na dzień straszenia ?

Meggie
21.11.2012, 16:09
Kupujesz dynię w sklepie, masz ją w wyposażeniu i "wytnij lampion" czy coś takiego.

Na czym można dostać karnety na festynie zimowym? I powiedzcie mi, czy trzeba coś specjalnego robić/kupić żeby zrobić imprezę z prezentami?

Searle
21.11.2012, 18:12
Na czym można dostać karnety na festynie zimowym?

Dołączam się. I proszę o opis czynności również w innych porach roku. Wiem, że wiosną zbiera się pisanki.

Anastazja
21.11.2012, 18:36
Na wiosnę wyświetla się jakiś komunikat o zbieraniu pisanek? Jeśli tak, to mi nic takiego nie wyskoczyło, a nie widziałam żadnego sima, który by je zbierał -_-

Meggie
21.11.2012, 18:54
Dołączam się. I proszę o opis czynności również w innych porach roku. Wiem, że wiosną zbiera się pisanki.

Na jesień za łowienie jabłek i konkurs w jedzeniu ciasta, czy cokolwiek to jest :)

Kosia
21.11.2012, 18:59
Na wiosnę wyświetla się jakiś komunikat o zbieraniu pisanek? Jeśli tak, to mi nic takiego nie wyskoczyło, a nie widziałam żadnego sima, który by je zbierał -_-

Pisanki zbiera sie na festiwalu wiosny, sa widoczne bo to naprawde duze jajka :P wystarczy ze nacisniesz simem na jedno takie, wyswietli sie opcja bodajze 'zbierz', a sim bedzie na parceli festiwalu szukal ich wiecej.

Charionette
21.11.2012, 19:00
I powiedzcie mi, czy trzeba coś specjalnego robić/kupić żeby zrobić imprezę z prezentami?
Nic nie musisz kupować. Klikasz urządź przyjęcie/przyjęcie z prezentami i zapraszasz gości. Wyświetla ci się komunikat, że jeśli masz miejsce to przyślą ci taki dywanik z prezentami, ale nie masz się martwić bo goście przyniosą swoje prezenty i dokładają do stosiku :P
Jakby co tu masz moje foto jak stosik wygląda ;D
http://i1040.photobucket.com/albums/b401/charionette/Seasons/Screenshot-68.jpg

Meggie
21.11.2012, 19:02
No ale właśnie o ten dywanik mi chodziło :)

Charionette
21.11.2012, 19:58
No tak :) i wyjaśniłam ci, że pojawia się automatycznie ;P

Tak w ogóle to jak chodzić do sąsiadów w Halloween i zbierać cukierki czy coś tam? :)
http://4.images.gametrailers.com/image_root/vid_thumbs/2012/10_oct_2012/oct_18/t_sims3seasons_producer_wt.jpg

Meggie
21.11.2012, 20:01
Wybacz, ale mam dziś podły humor i nie ogarniam.
W przeddzień i dzień straszenia klikasz na którykolwiek dom i będziesz miała coś o cukierku lub psikusie i dzieciak będzie łaził, aż dostanie taki "prezent" i wróci do domu.

beata18ns
22.11.2012, 18:27
słuchajcie ! mam taki oto dom. Był on w którejś z okolic potem go przeniosłam do innej ale to nie ważne. Chce go rozbudować o piętro. Niestety ale ma on coś w rodzaju półpiętra na dachu czego nie da się usunąć ani jako fundament ani jako ściana. Czy ktoś się orientuje co to jest i jak uzyskać potem efekt takiego dachu jak jest teraz.
aha nie wiem jak wstawić zdjęcie ;] więc może ktos na sucho się ornetuje a jak nie to poprosze o porade jak dodać zdjęcie

Chwalisława
23.11.2012, 09:35
nie wiem czy takie pytanie już było, ale zadam je :P
jak ulepszyć parasol?

Chloé
23.11.2012, 09:39
Parasol trzeba położyć na podłodze i sim z umiejętnościami majsterkowania będzie miał do wyboru 2 opcje: niezniszczalność oraz blask.

Meona
23.11.2012, 14:41
można zostać morsem? w jaki sposób? czy sim musi mieć cechę 'uwielbia zimno' ?

Laselight
23.11.2012, 15:03
@meona chodzi ci o nastrójnik? jeśli tak , to sim musi zimą pływać w jeziorze.

jatomamx3
23.11.2012, 17:30
Mnie zastanawia jeden fakt. Jak to jest że wy już macie kosmitów i nawet nimi gracie a u mnie nie pojawiło się nic :(

Chwalisława
23.11.2012, 18:51
Na kaosmitów trzeba poczekać. Ja też się martwiłam, że ich ie mam, ale przyleciał. Nie przybył statkiem tylko jakimś kosmicznym pojazdem.

Ashley_Tisdale
23.11.2012, 20:25
A mnie denerwują ci kosmici. Przylatuje jeden ufoludek średnio co dwa dni i chodzi mi cały czas po parceli... zawsze go wyganiam o.O A też macie taki błąd na festiwalu letnim, że ryby skaczą wszędzie? Bo w tym stawie ich nie ma tylko wyskakują z trawy i z chodnika xd

Frezja
23.11.2012, 21:57
Kupiłam sobie dzisiaj CPR (nareszcie!) :D i mam pytanie, czy jest gdzieś napisane za ile dni odbędzie się festiwal, czy pojawia się jakiś komunikat o tym, że się właśnie zaczął festiwal? Czy nie ma nic?

avenly
23.11.2012, 21:59
Jak zaczyna się festiwal to pojawia ci się komunikat że zaczął się festiwal i że go możesz odwiedzić itd. Ale przynajmniej u mnie festiwal zaczyna się na drugi dzień po tym jak zacznie się dana pora roku.

Frezja
23.11.2012, 22:02
Dzięki :) gram dopiero od godziny, więc jeszcze nie miałam festiwalu. Mam nadzieję, że mi się spodoba :P

EDIT: właśnie mi się zaczął festiwal :)

beata18ns
23.11.2012, 23:00
a ja wciaz nie moge usunac tego podestu co jest postawiony na pietrze aby dobudowac jedna kondygnacje wiecej ;/
tak co coś wygląda:

http:/w617.wrzuta.pl/obraz/43ChTbH6imk/screenshot-40

Searle
24.11.2012, 08:16
@up: próbowałaś kodem moveObjects On?

Kędziorek
24.11.2012, 19:50
Hej, ja mam takie pytanie.. Ile rodzajów bałwanów zdołaliście odblokować? Bo ja mam tylko klasycznego i hokeistę, więc zastanawiałam się, czy jest ich więcej.

Myrtek
24.11.2012, 19:52
Jak się przebrać na Halloween? :<