PDA

Zobacz pełną wersję : NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę


Laselight
24.08.2012, 10:50
Niedawno , gdy grzebałam w tym modzie , odkryłam ciekawe , interesujące opcje. Postaram się je opisać. Nie będę opisywać dodawania umiejętności , szybkiego swatania i innych popularnych możliwości.

Żeby skorzystać z opcji modu należy kliknąć na Sima , NRaas , Master Controller.

Zarządzanie orientacją
Przy użyciu tego modu możemy zmienić Simowi pociąg do określonej płci.

Zmienianie orientacji
1. Klikamy na Sima , któremu chcemy zmienić orientację , NRaas , Master Controller , DRUGA opcja zaawansowana. Powinno to wyglądać tak
http://i.imgur.com/B1DMV.jpg
2. Wybieramy preferencje seksualne
3. Mamy 2 okienka. Ustal skłonność do kobiet i do mężczyzn.
Wpisujemy liczbę ujemną - gdy nie chcemy , aby Sima pociągała dana płeć
http://i.imgur.com/5skYC.jpg

Sprawdzanie orientacji
Gdy mamy zainstalowany NRaas MC możemy sprawdzić orientacje Sima. W przyjazne jest opcja zapytaj o orientacje. Klikamy ją
http://i.imgur.com/ICznj.jpg
Następnie się pokaże dymek z nazwą orientacji
http://i.imgur.com/YNNTk.jpg

Drzewo genealogiczne
W drzewie od EA są widoczne tylko 3 pokolenia. Natomiast w drzewie NRaasa wyświetlane są wszystkie pokolenia.

Tym razem wybieramy opcje zaawansowane , drzewo genealogiczne. Otrzymamy efekt jak na obrazku (ze względu na rozmiar podałam w linku)
http://i.imgur.com/DzPl8.jpg

Ubrania dla młodych dorosłych także dla nastolatków!Oraz zakres suwaków
W PZ dodali fajne ubrania , masz też dużo z neta i nic na nastolatków? Przy użyciu modów NRaas możesz to zmienić.Możesz też zrobić najgrubszą osobę świata itp.

Klikamy w Ustawienia , CAS.
http://i.imgur.com/3aiqV.jpg

a)Zajmiemy się opcją mnożnik suwaków.
W przypadku suwaków musimy wpisać mnożnik suwaków. Gdy wpiszę 2 , zakres suwaków się zwiększa dwukrotnie itp.
Przykładowe zdjęcie przedstawia najszerszą twarz przy mnoźniku 5
http://i.imgur.com/dCJdg.jpg

b)Ubrania młodych dorosłych dla nastolatków
Przykładowa nastolatka. Widać , że ma ubrania nieoficjalne dla nastolatków. Ale nie wygląda w nich najlepiej , a nic nie można fajnego dobrać.
http://i.imgur.com/yZDRs.jpg
W ustawienia , CAS wybieramy ostatnią opcję. Zezwól nastolatkom na używanie ubrań dla dorosłych.
Tutaj ta sama nastolatka z bluzkę dla młodej dorosłej
http://i.imgur.com/5c9V6.jpg

Brak wspomnień
Nie potrzeba specjalnych modów z MTS , żeby usuwać denerwujące wspomnienie. MC posiada taką samą opcję. Nie tworzą się nowe wspomnienia , gra chodzi szybciej.

Klikamy na Sima , NRaas , Master Controller , Ustawienia
Upewniamy się , że mamy tak jak na obrazku poniżej. W innym przypadku klikamy poprostu na tą opcję
http://i.imgur.com/MIr6O.jpg

Mile
30.08.2012, 07:19
Witam, świetny poradnik, mam pytanko skąd masz mastera po Polsku? Czy możesz podać link? pozdrawiam

justinea4
30.08.2012, 11:17
Mam pytanie, czy mając Story Progression mogę zainstalować jeszcze MC? Czy będą pojawiać się jakieś błędy?

Vanitas
30.08.2012, 11:29
justinea - mody Twallana 'nie gryzą się' ze sobą, przynajmniej u mnie.

Lubie
30.08.2012, 11:35
Nie będę opisywać dodawania umiejętności , szybkiego swatania i innych popularnych możliwości.
A szkoda. Przydałoby się jeszcze dopisać co nie co. Nie każdy zna MC tak dobrze... Dla takich początkujących przydałoby się taki ogólny poradnik.

Co do poradnika, który pisałaś. Jak dla mnie troszkę chaotyczny. :(
Noale, te możliwości co napisałaś, nie do końca znałem. Dzięki. : )

xMalwina
12.09.2012, 20:12
A wie ktoś jak usunąć te wskaźniki simów na mapie? :( Trafia mnie, jak wychodzę na podgląd i wiem, gdzie jest jaki sim, zwierzak, ktokolwiek. Nie jestem pewna, czy to MC, czy SP

Anulaa89
13.09.2012, 14:03
Poradnik przydatny, ae jak wspomina Lubie powinnaś opisać więcej funkcji - nie każdy tego moda zna. Są zapewne i tacy co pierwszy raz o nim słyszą. Więc z chęcią by o tym poczytali. Gdyby nie mój chroniczny brak czasu uzupełniłabym nieco Twój poradnik, no ale niestety na razie się na nadmiar czasu nie zanosi..

mile18 mody Twallana są w większości jak nie wszystkie z polskim tłumaczeniem :D. Pobieramy je wszyscy ze strony autora. http://nraas.wikispaces.com
justinea tak jak mówi Irreplaceable mody Twallana nie gryzą się ze sobą.
xMalwina to Story Progression powoduje pokazanie tych wskaźników. Mnie to nie drażni za bardzo. Wręcz powiedziałabym przydatne to jest. Ale nie sprawdzałam czy to się gdzieś wyłącza. Ale powinna być taka opcja. Jeśli się mylę, to wybacz.

easey
13.09.2012, 14:51
no właśnie ja bym chciała się dowiedzieć jak dodać umiejętności..

xMalwina
13.09.2012, 18:13
no właśnie ja bym chciała się dowiedzieć jak dodać umiejętności..

Ooo tak to też by się przydało.
Poradnik ogólnie w miarę, ale szkoda, że nie ma jakiegoś rozbudowanego..

Anulaa89
13.09.2012, 19:22
Easey - klikasz na simie Nraas->Master Controller -> Opcje zaawansowane (te pierwsze) -> Poziom umiejętności -> wyberasz umiejętność i klikasz zatwierdź -> wpisujesz liczę od 0 do 10) i zatwierdzasz i voila ;)

xMalwina
13.09.2012, 20:17
Easey - klikasz na simie Nraas->Master Controller -> Opcje zaawansowane (te pierwsze) -> Poziom umiejętności -> wyberasz umiejętność i klikasz zatwierdź -> wpisujesz liczę od 0 do 10) i zatwierdzasz i voila ;)

A w który, dodatku do MC to działa? Bo w pierwszych zaawansowanych mam tylko Reset Sim, Edycja w CAS i Uśmierć. W drugich są takie rzeczy jak relacje, zmiana odzieży, kariera itp, a nie ma nic o umiejętnościach :(

Anulaa89
13.09.2012, 20:51
Mam najnowszą wersję - w starszych też tak było. Trochę nie rozumiem jak w którym dodatku. Owszem teraz mam wszystko do MC pobrane. Ale dawniej nie miałam miałam samego MC i opcja i tak była :/

xMalwina
13.09.2012, 21:07
Mam najnowszą wersję - w starszych też tak było. Trochę nie rozumiem jak w którym dodatku. Owszem teraz mam wszystko do MC pobrane. Ale dawniej nie miałam miałam samego MC i opcja i tak była :/

No właśnie o to chodzi, bo jest ta podstawowa i jeszcze jakieś. Kurczę, nie wiem. Przetrzepię wszystkie zakładki ;P

Anulaa89
14.09.2012, 13:44
Ta opcja była w samej podstawie MC. Beż żadnych "dziadostw" do niego.

easey
15.09.2012, 07:36
ja mam tylko takie opcje jak xMalwina napisała :|

Shattered
15.09.2012, 19:12
Ja mam tego najnowszego i nie ma w nim tych opcji

Mile
17.09.2012, 20:56
Dziękuję Anulaa89 już sobie pobrałam i wszystko jest jasne, okazuje się, to w ogóle nie był ten mod :)

Violet
22.09.2012, 10:14
Mam problem z tym modem :/ Nie mam tych opcji co na zdjęciu w zaawansowanych (obu) mam tylko sortowanie śmierć cas i usunięcie :/ Najlepsze jest to że mogę się zapytać kto ma jaką orientację ale ustawić nie idzie jak

EDIT: ok pobrałam też rozszerzenia i wszystko jest ;)

Chantelle
24.11.2012, 20:18
A mi Master Controller w ogóle nie działa. Ściągnęłam i wrzuciłam do folderu Packages podstawowe Base-Mod + Cheats. Klikam na sima i nie ma żadnych takich opcji, ani też z shiftem, nic.

Sansenoy
02.03.2013, 18:31
Pobierając Master Controllera trzeba pobrać także do niego uzupełnienie - cheats (kody) oraz kliknąć na tuning - i z nowego okna pobrać Master Controller Popup menu style. Wtedy polecenia Master Controllera nie będą wyświetlały się - tak jak tu na fotkach - w formie listy tylko w menu kołowym, tak jak to się dzieje z pozostałymi interakcjami (gdy np Sim spotyka kogoś to ma w menu kołowym do wyboru - przywitanie na różne sposoby)

W Master Controllerze mamy tak dużo opcji, że gdyby chcieć je tu wszystkie opisać to trzeba by poświęcić cały dzień na opisanie wszystkiego.

Ale załóżmy, że interesuje nas tylko nabycie umiejętności. I mamy także doinstalowany wspomniany popupmenu style ( popup jest dostępny także do debug enablera oraz overwtch'a)

Wybieramy na Simie polecenie NRAAS/Mastercontroller/opcje zaawansowane/więcej/więcej (klikamy na te więcej dotąd aż pokaże się opcja poziom umiejętności), i gdy się wyświetli lista umiejętności - przyciskiem myszy zaznaczamy te umiejętności, które chcemy aby sim nabył i posuwamy się do końca listy i dopiero jak zaznaczymy wszystko co nas interesuje zamykamy okno bo pojedyncze zaznaczanie to robota głupiego, a dlaczego to się sami przekonacie :)

Gdy zamknie się okno główne - wyskoczy teraz mniejsze okno - z każdą umiejętnością oddzielnie - i w każdym będzie informacja jaki zakres referencyjny obowiązuje - czy od 0 do 1, czy od 0 do 3, czy od 0 do 6, lub od 0 do 10.
Niektóre z umiejętności nie mają w masterze swojej nazwy i pole z nazwą będzie puste, ale będzie opcja jaki zakres wybrać.
Większość umiejętności ma zakres od 0 do 10, ale np umiejętność zaprzyjaźniania się z dzikimi zwierzętami ma od 0 do 6 (umiejętność ta należy do tzw umiejętności ukrytych, tak jak oddawanie w komis, latanie na miotle, taniec czy nurkowanie).

Niektóre umiejętności jak np ucz się chodzić, ucz się mówić należy zaznaczać tylko dla niemowlęcia (choć zaznaczenie dla dorosłego nie powoduje jakichś anomalii w grze), niektóre np child piano, scouting, balet, odrabianie lekcji czy umiejętność gry w klasy - jest tylko dla dzieci.

W opcjach zaawansowanych jest też możliwość poznania wszystkich przepisów kucharskich. Nie pamiętam już pod jaką nazwą ale w tym menu kołowym w którym wyświetli się poziom umiejętności, jest gdzieś w pobliżu.

Ciekawą zakładką jest też okultyzm.
Możemy dla istniejącego "normalnego" sima wybrać np wilkołactwo - i po zatwierdzeniu i wyjściu - nasz Sim staje się wilkołakiem.

Gdy mamy wampira i chcemy aby "znormalniał" wchodzimy do tej opcji i zaznaczamy - brak. Zwalniamy pauzę i Simowi po chwili (czasami trochę to trwa) znikają straszne oczy, dziwny koloryt skóry, szrama na szyi i wilcze kły.
Opcja okultyzm jest w ustawieniach.

Możemy też ustawić dowolne relacje między Simami, stworzyć wielopoziomowe drzewo genealogiczne, etc

Tworząc rodzinę w CAS niemożliwe jest, aby osoba w wieku emeryt miała małe dziecko. Albo żeby dorosły miał dziecko - młody dorosły.
Tworzymy więc w CAS dowolne postaci bez powiązań rodzinnych, ale jako jedną grupę zamieszkująca w danym momencie parcelę. (Możemy potem członków rodziny wyprowadzić do osobnych domów)
Stworzoną rodzinkę wprowadzamy na pustą parcelę, i klikając na najstarszej wybieramy zakładkę drzewo genealogiczne - i opcję - dodaj dziecko. Wybieramy z listy (uprzedzam - dość długiej) zdanie takie lub podobne - "tylko aktywna parcela" czy jakoś tak - wtedy wyświetli się lista osób przebywających w tym momencie na parceli - i możemy dodać dowolnego Sima jako dziecko. Temu dorosłemu (lub nie :P) dziecku znów wybieramy jego dziecko - i w podglądzie drzewa genealogicznego zobaczymy, że u tej pierwszej pojawi się drzewko z rozgałęzieniami tak jak je ustawiliśmy. Możemy w ten sposób dodać ojca, rodzeństwo. Gdy dodamy rodzicowi rodzeństwo, to u dziecka wyświetli się ta osoba/osoby jako ciocia czy wujek.
Jeśli już mamy jakieś gotowe drzewo genealogiczne w rodzince którą zaczęliśmy grać i nie podoba się nam, to możemy je zresetować i ustawić na nowo jak wyżej.

Możemy też "zaciążyć" naszą Simkę dowolnym Simem w okolicy (odbywa się to automatycznie bez bara-bara, po prostu z automatu Simka jest w ciąży po zakończeniu wyboru), ustalić czy to będzie ciąża pojedyncza czy mnoga, jaka płeć oraz przyspieszyć poród. Jeśli chcemy usunąć ciążę - wybieramy opcję koniec ciąży. I kwita. Możemy też podejrzeć u Simki będącej w ciąży, jakiej płci urodzi się dziecko.

Możemy dodać naszej rodzinie dowolną kwotę pieniędzy bez upier...ego klikania motherlode, możemy dodać dowolną ilość punktów szczęścia życiowego (wpisujemy odpowiednią ilość w okienko), ustalić poziom gwiazdorstwa, wybrać karierę i potem poziom kariery, możemy dokonać transferu gotówki, odzieży, uśmiercić dowolnego Sima w dowolny sposób, przesunąć go do dowolnej grupy wiekowej (także wstecz - jest to możliwe tylko podczas edycji danego Sima w CAS za pomocą mastercontrollera). Edytować w CAS oraz dokonywać wszelkich zmian możemy także na napotkanej osobie - nie musi należeć do aktywnej rodziny - gdy np spotykam na mieście szkaradnie ubraną postać (jak wiecie gra losowo przydziela fryzury i ubrania) - to klikam na nią i z menu wybieram NRAAS/Mastercontroller/opcje zaawansowane/więcej/więcej - (aż ukaże się - edycja w CAS) - wczytuje mi się panel tworzenia Sima i przebieram go wtedy lub upiększam - nawet zmieniam niekiedy wiek, bez uciążliwego przełączania się na daną rodzinę lub dodawania Sima do aktywnej rodziny.
Zresztą - sami sobie wypróbujcie - gdy klikniecie coś nie tak - zawsze można wyjść z gry bez zapisywania :P

demur_
16.11.2013, 15:31
Mam problem... Mody mi działają ogólnie (sprawdzałam na cenzurze :p), ale ten nie działa... mam podstawkę i cheats. Wersja aktualna. Może mieć to związek z tym, że mam grę z Origina?

Owl Finch
28.12.2013, 13:02
demur_ -> to, że masz grę z Origina chyba na nic nie wpływa, sprawdź czy masz wszystko wgrane jak należy, ja nie mogłam sprawić, żeby ten mod działał, bo się okazało, że jeden plik wrzucałam w złe miejsce.

I mam pytanie: jak zobaczyć drzewo genealogiczne w całej krasie? Kiedy klikam w MC opcje "drzewo genealogiczne" wygląda ono tak, jak to w panelu simów. Próbowałam zmieniać opcje drzewa w opcjach MC ale to nic nie zmienia :(

dirty_job
01.02.2014, 11:45
nie mam tej opcji zezwól młodzieży na noszenie ubrań dorosłych, czemu?