PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 3: Nie z Tego Świata - pytania i odpowiedzi


Strony : [1] 2

Laselight
05.09.2012, 17:38
Moje pytania:
1. Jak działają dmuchawki?
2. Jak jest z pszczelarstwem?
3. Jak ulepszone są wampiry?

kacperprze
05.09.2012, 17:47
1. Czy na pewno zainstaluje simsy na komputerze bez internetu z ostatnim dodatkiem zwierzakami (instalowane z netem) ?:|:|

anie_1981
05.09.2012, 18:12
1. Czy na pewno zainstaluje simsy na komputerze bez internetu z ostatnim dodatkiem zwierzakami (instalowane z netem) ?:|:|

Musisz mieć łatę 1.38, a ona jest na płycie, więc powinno być OK.

Moje pytania:
2. Jak jest z pszczelarstwem?


Sim ubiera czapkę pszczelarza i zajmuje się ulem, można je karmić, zbierać miód i jeszcze coś, ale teraz nie pamiętam. Pszczoły gryza i dają negatywny nastrójnik bodajże aż na 24 godziny, ale krótko się nimi bawiłam, bo przeprowadzałam rodzinę i insekty zostały na starych śmieciach ;)

Juhas
05.09.2012, 18:30
Annie trzecia opcja o której mówisz to preparowanie gazu któru otumania i uspokaja nasze pszczółki :D Widziałem to w filmikach i cieszę się, bo co to za ul bez kadzenia go dymem ;)

To i ja mam pytania:
1. Czy teoria że zombie mogą zjeść sima jest tylko teorią?
2. Jakie interakcje są podejmowane ze zwierciadłem, tym magicznym?
3. Czy dochodzi wkońcu tajemne przejście-regał i czy Kościlda potrafi go używać?
4. Czy rodzaj miotły wpływa na jej szybkość?
5. Czy można wysyłać eliksiry innym graczom przez simport?


I to tyle ;) Ten kto odpowie dostanie czekoladę :D:P

Mamełe
05.09.2012, 18:51
Ktos próbował juz wrzucić wersję pudełkową w origin? Próbowalam standardowo na http://www.origin.com/pl/activate i woła mi, że nie mogę tu użyć i żeby przejść na thesims3.com a przeciez zawsze trzeba bylo aktywowac w origin przed rejestracją. Mam najnowszą wersje origin.


Zaryzykowalam i zarjestrowałam gre, w origin jest. Jeszcze musze czekac 1,5 godziny :D

Chloé
05.09.2012, 19:24
To i ja mam pytania:
1. Czy teoria że zombie mogą zjeść sima jest tylko teorią?
2. Jakie interakcje są podejmowane ze zwierciadłem, tym magicznym?
3. Czy dochodzi wkońcu tajemne przejście-regał i czy Kościlda potrafi go używać?
4. Czy rodzaj miotły wpływa na jej szybkość?
5. Czy można wysyłać eliksiry innym graczom przez simport?


I to tyle ;) Ten kto odpowie dostanie czekoladę :D:P


1. Tak to tylko teoria, przynajmniej wg twórców. Myślę że to przenośnia a chodzi o ugryzienie.
2. Pogawędka, plotkuj, magiczna stylizacja, podziwiaj mnie, zapyaj o dzień, ćwicz bycie najbardziej charyzmatyczna osobą ze wszystkich.
3. Tajemne przejście regał jest w drzwiach, ale nie wiem czy Kościlda może używać.
4. Nic takiego nie zauważyłam.
5. Tak, można wysyłać nawet tym, którzy nie mają dodatku NZTŚ.

Czekoladę z orzechami poproszę ;)

Juhas
05.09.2012, 19:27
Bindi, czuj mentalnie czekoladę gdzieś tam u siebie ;):D
Bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi i proszę o odpowiedź czy Kościlda potrafi używać tego regału :) To dla mnie ważne, bo planuję ukryć jej pokój za takim właśnie przejściem :)

anjanka
05.09.2012, 19:30
gdzie moge dostać tą Panią sprzataczke z kości? :D

Chloé
05.09.2012, 19:32
Rozrywka > różne

Juhas
05.09.2012, 20:02
I jeszcze mam jedno pytanie, do czego służy ten pawilon wróżek? :)
Daje jakieś nowe inteakcje, czy działa na zasadzie mauzoleum? :)

Chloé
05.09.2012, 20:05
Podobnie jak mauzoleum, ale nie ma zombie-niedźwiedzia. Można zwiedzać sekretny ogród, szukać wróżek, mówić do łyszcza i wziąć udział w konkursie ogrodniczym.

Juhas
05.09.2012, 20:10
O, zapowiada się fajnie, bez tego zombiaka będzie łatwiej coś znaleźć :)
A ten konkurs to jest na zasadzie wchodzisz, wygrywasz, wychodzisz?
Czy może widać coś z tego? :)

Chloé
05.09.2012, 20:14
To jest królicza nora więc jest pewnie tak jak mówisz.

Deer
05.09.2012, 20:18
1. Przypadek: Wiedźma. Do czego służy fioletowy pasek pod jej wizerunkiem, portretem?

Chloé
05.09.2012, 20:21
To jest jej moc, jeśli pasek jest pusty to nie może rzucać zaklęć a jeśli tylko trochę zapełniony to zaklęcia mogą być słabe. Potężne zaklęcie zdaje się zużywa całą moc, ale jeszcze to zweryfikuję. Taki sam pasek mają wróżki.

anie_1981
05.09.2012, 20:22
maxiuwa, to jej siła magiczna, tzw "mana".

Deer
05.09.2012, 20:24
Ok, dziękuuuuuuje :D Byłem bardzo ciekaw ^^

zuzapets
05.09.2012, 20:47
Mam pytanie?
Czy można sterować kościdlą?

Chloé
05.09.2012, 20:51
Mam pytanie?
Czy można sterować kościdlą?

Niestety nie. Także interakcje są okrojone, jest ich tylko 2 sztuki.


To teraz moje pytanie. Jak zmienić kolor mundurku Kościldy?

Juhas
05.09.2012, 20:53
A jakie to interakcje? :D

I czy wiedźmy itp. mają kolorowe ramki w znajomych, tak jak wampiry miały fioletowe? :)

Bindi, gry nie posiadam ale czytałem że kolor jest losowy, a szkoda, bo myślałem że zależy od koloru trumny :( A ja chciałem różową! :D

Chloé
05.09.2012, 20:56
Porozmawiaj i odeślij.

Wiedźmy też mają kolorowe ramki, dokładnie żółte.

Nadine
05.09.2012, 20:56
mają żółte : ) wrozki maja chyba zielone, wilkolaki takie brunatne

Juhas
05.09.2012, 21:00
Dziękuję :) Kurcze, a ja myślałem że można dowoli kolorować Kościldę, a tu taki klops :(

anie_1981
05.09.2012, 21:06
Moja ma ciągle czarny mundurek... Tutaj szerzej opisałam Kościldę:

http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1576439&postcount=229

nmin
05.09.2012, 22:17
Nie lubię tworzyć własnych Simów, wolę wybierać rodziny z rozbudowaną siecią kontaktów i gotowym domem, więc pytanie - gdzie znajdę rodzinę z wróżkami? Widział ktoś? Na razie wypatrzyłam tylko małą dziewczynkę w rodzinie Rodgers, ale ona jest małym dzieckiem i nie chcę tego zmieniać, a wolałabym kogoś bardziej funkcjonalnego.


EDIT: Ok, ok... Już wypatrzyłam, na tej samej ulicy mieszka rodzina Goodfellow czy jakoś tak, a między nimi facet "wróżek" :)

Nadine
05.09.2012, 23:24
ja nie moge znalezc Krypty Staroci, gdzie ona jest ?

Chloé
06.09.2012, 02:18
Krypta staroci to biblioteka, czyli niebieska ikonka książki na mapie (ale to chyba wiadomo ;))

Juhas
06.09.2012, 06:15
I jeszcze mam pytanie :) Czy w EL jest oprócz dmuchawek taki ziemniak/blokada? :) Pochodzi z tej samej gry a był na kilku zdjęciach z limitowanej :)

Dokładniej chodzi mi o to:
http://img88.imageshack.us/img88/6702/gt2q.png (http://imageshack.us/photo/my-images/88/gt2q.png/)

xMalwina
06.09.2012, 07:18
A moje pytanie brzmi: czy mogę stworzyć rodzinkę ludzi i przemienić ich w trakcie rozgrywki? Bez kodów, niczego. Zombie można eliksirem, ale co z resztą?

Nadine
06.09.2012, 07:40
wampira i wilkołaka przez ugryzienie/eliksir również : )
co do wróżek i czarowników, to nie wiem; wydaję mi się, że nie,

AiOtsuka
06.09.2012, 08:01
Co do kościldy: jak kupiłam jedną w jednej rodzinie to miała czerwony, a jak kupiłam taką samą w drugiej to ciągle ma czarno biały fartuszek.. nie wiem od czego to zależy

anie_1981
06.09.2012, 08:11
Juhas, to jest zestaw za zakup gry przez origin.

A co do koloru ubranka naszej kościstej pokojóweczki, to jest on losowy, ale losowanie nie odbywa się gdy Kościlda wychodzi z szafy, tylko w momencie kupna jej trumny. Moja się zbugowała i musiałam ją usunąć kodem, najpierw jak kupiłam to był czerwony strój, a następnie taki granatowy (czy ciemny fiolet, nie pamiętam), z żółtym fartuszkiem. Na razie mam taką. Zastanawia mnie jedna rzecz, bo ja zapisałam styl, no i czy Kościlda losując ubranie bierze styl pod uwagę...

eyvee
06.09.2012, 08:33
ludzie heeelp! jak wylaczyc te wstretne zombie w miescie?? Pol mojej famili zamienilo sie w zombie!! -_-....a nie idzie ich odmienic, albo nie wiem jak w CASIE? Nrass jeszcze nie jest dobrze rozbudowany....HELP QQ

xMalwina
06.09.2012, 08:41
ludzie heeelp! jak wylaczyc te wstretne zombie w miescie?? Pol mojej famili zamienilo sie w zombie!! -_-....a nie idzie ich odmienic, albo nie wiem jak w CASIE? Nrass jeszcze nie jest dobrze rozbudowany....HELP QQ

Wchodzisz w opcje gry, potem w nową zakładkę. Tam masz wszystkie stworzenia. Odznaczasz zombie i gotowe :) Na pewno nie będą się mnożyć, a co do już istniejących, to nie wiem, czy się wyleczą. Nie sprawdzałam.

eyvee
06.09.2012, 08:54
tylko, ze tam nie ma zakladki zombie...

anie_1981
06.09.2012, 09:53
Bo Zombie to nie mutant, tylko przeklęty... to bardziej "stan ciała i umysłu". Aby uniemożliwić przemienianie Simów w Zombie, należy wyłączyć w opcjach pełnię księżyca. Ustawiasz sobie jedną z faz księżyca i ona jest stale i niezmiennie.

xMalwina
06.09.2012, 10:01
A, to przepraszam za wprowadzenie w błąd, byłam pewna, że jest tam taka opcja. :P

Nadine
06.09.2012, 10:08
ewentualnie mozesz opracowac eliksir silnego uzdrowienia, czy cos takiego, gdy ktorys z Twoich simow jest biegly w alchemii :)

eyvee
06.09.2012, 10:15
no chyba bede musiala...moja biedna Rossie i Leo sa zombie Q.Q....a nie chce rezygnowac z pelni bo jest super xD bede robila masowo eliksiry chyba haha ;D

Nadine
06.09.2012, 10:16
znalazlam jeszcze cos takiego -


Chcesz pozbyć się wszystkich zombich — oto jeden ze sposobów, by tego dokonać. Ten kod służy do kontrolowania nadnaturalnej populacji poprzez dodawanie lub usuwanie istot nadnaturalnych. Najpierw otwórz tryb kodów, przytrzymując naciśnięte klawisze CTRL+SHIFT+C, i wpisz „testingcheatsenabled true”. Teraz przejdź na swoją parcelę i kliknij skrzynkę pocztową, przytrzymując naciśnięty klawisz SHIFT, aby uzyskać dostęp do różnych kodów. Wybierz opcję „Kontrola nadnaturalnej populacji”. Pozwala ona dodawać lub usuwać nadnaturalnych Simów z Twojej gry. Kliknięcie przycisku „Dodaj nadnaturalnych” pokaże różne typy, w które zamienić się mogą zwykli Simowie (nie dotyczy Simów z Twojej rodziny). Opcja „Usuń nadnaturalnych” działa tak samo, tyle że usuwa nadnaturalnych z kreowanego przez ciebie świata (poza nadnaturalnymi, którzy są członkami Twojej rodziny).
(simy.pl)

chociaz nie wiem, czy Ci coś da :>

Chloé
06.09.2012, 10:21
Zwykły eliksir uzdrowienia też leczy z zombifikacji, tylko że gra jest tak głupia że przy następnej pełni znów pozmienia simy w zombiaków. Mogliby dać możliwość wyłączenia zombie bez rezygnacji z pełni, co im szkodziło. Ta poświata w czasie pełni jest bardzo ładna ale chyba z niej zrezygnuję skoro ma być tyle zombiaków.
A dmuchawki też niedopracowane, bo nie atakują zombie automatycznie, trzeba im dopiero kazać i dmuchawka musi być ustawiona na przeciw by zadziałała...

W zestawie z limitowanej nie ma niestety ziemniaka. Tylko dmuchawka i kilka ciuchów dla zombiaków z gry Plants vs zombies.

anie_1981
06.09.2012, 10:25
Trzeba sprawdzić jak to działa w praktyce, bo obawiam się, że to nie leczy z nadnaturalności tylko kasuje nadnaturalnych. To dlatego na razie nie gram na żadnym z moich starych zapisów. Nie chcę, by kasując zombich skasowało też sąsiadów, na których mi zależy. Zanim nie przetestuję nowego dodatku na nowym zapisie, to nie ma mowy o tym, bym choćby załadowała jakiś swój stary zapis.

Levkoni
06.09.2012, 10:36
Ale przecież simowie zmieniają się w zombie tylko na czas pełni, potem są normalnymi simami? :P

I niech ktoś napisze, czy jest zaklęcie zamiany w kamień? Bo na trailerze tamta wiedźma zamieniła czarnoksiężnika w posąg, jestem ciekaw, czy jest to zaklęcie normalne czy tylko losowa akcja w pojedynkach?

anie_1981
06.09.2012, 12:37
A ja znalazłam pierwszego buga Kościldy... :P Ciekawy, choć irytujący. Pisałam już wcześniej, że obudzona Kościlda będzie sama wchodziła i wychodziła z trumny, a żeby tak nie było, to ją trzeba odwołać. Wtedy... gaśnie świeczka na drzwiach trumny. Jest tylko jeden szkopuł. Jeśli w momencie odwoływania jej, jest w trumnie na przerwie, to nic odwołanie nie da, będzie już zawsze chodzić po domu.

Levkoni
06.09.2012, 13:31
"Matka przestrzegała małą Anie, aby nigdy nie odwoływała Kościldy w czasie przerwy, lecz mała Anie nie posłuchała i odwołała nieumarłą gosposię. Od tamtego dnia Kościlda już zawsze chodzi po domu, mieszkańcy miasta opowiadają niestworzone historie na temat posiadłości. KONIEC" :P

AiOtsuka
06.09.2012, 13:50
Zwykły eliksir uzdrowienia też leczy z zombifikacji, tylko że gra jest tak głupia że przy następnej pełni znów pozmienia simy w zombiaków. Mogliby dać możliwość wyłączenia zombie bez rezygnacji z pełni, co im szkodziło. Ta poświata w czasie pełni jest bardzo ładna ale chyba z niej zrezygnuję skoro ma być tyle zombiaków.
A dmuchawki też niedopracowane, bo nie atakują zombie automatycznie, trzeba im dopiero kazać i dmuchawka musi być ustawiona na przeciw by zadziałała...

W zestawie z limitowanej nie ma niestety ziemniaka. Tylko dmuchawka i kilka ciuchów dla zombiaków z gry Plants vs zombies.


Przynajmniej możesz wyłączyć zombiaki jak wyłączysz pełnię, u mnie nie działa zupełnie nic, a do tego pojawią się codziennie i co noc i dobijają mi się do domu :/

Levkoni
06.09.2012, 16:29
Na jednym z forów użytkownik twierdzi, że niektóre obrazy z dodatku są magiczne i postaci na portretach zmieniają położenie czy miny. Ktoś się już przyjrzał temu? :)

anie_1981
06.09.2012, 16:40
Kurcze, mam nadzieję że kiedyś powstanie mod na wyłączenie dźwięków tych skrzydeł, bo nie mogę grać chochlikami... :( Jak ma mnie łeb boleć po 10 minutach gry, to wolę nie grać tymi stworami. Ale są ładne. Szkoda tylko, że tak słabo latają i nigdzie nie mogła, się dopatrzyć takiej opcji, by zmieniły się w małą wersję... Jest coś takiego, że po prostu się zmieniają w to małe coś, czy też to musi być przy okazji używania jakiegoś obiektu?

nmin
06.09.2012, 17:15
Zauważyliście może jakieś ciekawe interakcje ze zwierzakami?

Chloé
06.09.2012, 17:18
Ten obiekt to domek dla wróżek. Również przy okazji swawolnego psikusa wróżki zamieniają się w coś w rodzaju dużego świetlika.

Simy z cechą fan nadnaturalności mają dodatkowe interakcje z jednorożcem.

Wednesday
06.09.2012, 17:44
Nie widziałam tu jeszcze takiego pytania (lub przeoczyłam) ale jeśli np. wampir ma dziecko z wróżką to co z tego wychodzi? losowo, czyj jakieś mieszańce?

Chloé
06.09.2012, 17:46
Losowo, mieszańców nie ma. Tak jak np PZ ojciec wampir, matka człowiek to urodzi się albo człowiek, albo wampir.
W tym wypadku potomek będzie albo wróżkiem albo wampirem.

Justyna0307
06.09.2012, 18:25
a ja jestem całkiem nowa w temacie, mam w ręku płytę ale boję się instalować, bo nie wiem czy te wróżki czarownice i kudłacze nie rozprzestrzenią mi się i nie będę mogła już mieć normalnego życia? Powiedzcie mi czy sąsiedzi zmieniają się automatycznie w te stwory czy potrzeba ingerencji naszej? oprócz pełni którą można wyłączyć

nmin
06.09.2012, 18:28
Justyna, znając EA, mogą się rozprzestrzeniać... Ja zamierzam grać w ten sposób, że w Moonlight Falls zostawiam wszystkie stwory (poza systemem Osobistości) i niech się dzieje, co chce, a w pozostałych miastach, w których gram "zwykłymi ludźmi", powyłączam jak leci :)

Lubie
06.09.2012, 18:36
Ludzie, mam mega ważne pytanie. Czy na tej płycie jest aktualizacja ? Bo kurde nie mam zamiaru pobierać jej z neta

Chloé
06.09.2012, 18:37
Ludzie, mam mega ważne pytanie. Czy na tej płycie jest aktualizacja ? Bo kurde nie mam zamiaru pobierać jej z neta

Jest, możesz spokojnie instalować. Ja jeszcze nigdy nie pobierałam łat z neta, same problemy z tym.

Justyna0307
06.09.2012, 18:38
nmin a można to wyłączyć ? te stwory?

Lubie
06.09.2012, 18:39
nmin a można to wyłączyć ? te stwory?

Tak, można. <le znaki>

Chloé
06.09.2012, 18:41
nmin a można to wyłączyć ? te stwory?
W opcjach gry dochodzi nowa zakładka ustawień populacji i tam można wszystko odhaczyć. Tylko zombiaków nie można wyłączyć w ten sposób.

Wednesday
06.09.2012, 20:47
czy istnieje cos takiego, czym mozna odstraszyc zombi? tak zeby nie wchodzilly na podworko?

Laselight
06.09.2012, 20:50
W EL są dmuchawki. Druga opcja to wyłączenie pełni lub ogrodzenie domu płotem [może być brama , zombie nie przejdą]

Ejak
06.09.2012, 21:04
Moje pytanie: Czy wampiry nadal muszą prosić o ugryzienie ?

neville
06.09.2012, 22:01
na czym polega śmierć od żelka-fasolki?

@Laselight - dzięki :)

suomii
06.09.2012, 22:07
Dobra, mam już grę, pograłam parę minut wiedźmą i nie wiem, jak rzucać zaklęcia. Moja simka ma różdżkę i czy trzeba mieć jeszcze jakąś księgę czy coś w tym stylu? Jest jakaś umiejętność?

Laselight
06.09.2012, 22:07
W TK jest do kupienia takie drzewko z fasolkami , może to musi pechowiec lub z niskimi potrzebami zjeść?

Mam pytanie: Czy tylko ja tak mam , że wampir nie kąsi ofiary tylko stoją i sekunde gadają i ma natrójnik z tym związany?

Chloé
06.09.2012, 22:19
Dobra, mam już grę, pograłam parę minut wiedźmą i nie wiem, jak rzucać zaklęcia. Moja simka ma różdżkę i czy trzeba mieć jeszcze jakąś księgę czy coś w tym stylu? Jest jakaś umiejętność?

Rzucać zaklęcia można od pierwszego poziomu ukrytej umiejętności jaką jest magia. Im wyższy poziom, tym lepsze zaklęcia. Trzeba kliknąć na simce "baw się magią" i wtedy ćwiczy umiejętność. Konieczna jest różdzka w wyposażeniu.

Ejak nic się nie zmieniło w sposobach picia krwi z simów.

proszę o odpowiedź czy Kościlda potrafi używać tego regału :) To dla mnie ważne, bo planuję ukryć jej pokój za takim właśnie przejściem :)
Niestety Kościlda nie może używać regału.

Juhas
06.09.2012, 22:24
Sim umiera od fasolki poprzez zaksztuszenie :) Godzinę realną prawie moje ofiary żarły te fasolki aż wkońcu chyba je zemdliło bo przyszedł Kosiarz-lekarz :D:P

Czy wiedzieliście że dochodzą obrazy które w nocy zmieniają się na obrazy widmo z upiorami zamiast dziennych zwykłych postaci? :) Fajny motyw :)

Bindi właśnie to dziś odkryłem i musiałem dorobić drugie wejście :(

Chloé
06.09.2012, 23:09
A moje pytanie brzmi: czy mogę stworzyć rodzinkę ludzi i przemienić ich w trakcie rozgrywki? Bez kodów, niczego. Zombie można eliksirem, ale co z resztą?

Można przemienić zwykłego sima eliksirem w dowolną postać nadprzyrodzoną, łącznie z mumią i simbotem.

xMalwina
07.09.2012, 05:44
Można przemienić zwykłego sima eliksirem w dowolną postać nadprzyrodzoną, łącznie z mumią i simbotem.

Wielkie dzięki :)

Poznałam ze sobą wróżkę i czarodzieja. Może być ciekawie, wg mnie to bardzo fajna parka. :D Ładne dzieci będą, hihi

AiOtsuka
07.09.2012, 07:24
Moja simka jadła fasolki-żelki i jedyne co się stało to kilka razy się zapaliła, ale wystarczyło wejść pod prysznic :D
po drodze zmieniała kolor skóry i pojawiały się jej różne dobre i złe nastroje

maciu67
07.09.2012, 13:15
Co się stanie gdy wynajęta pokojówka zobaczy kościldę?
(W jedynce chyba uciekała i pojawiał się komunikat że jest oburzona że zastąpił ją kościotrup (czy jakoś tak)).

Interakcji zombie wobec simów jest kilka tak samo jak moich pytań:
-jakie skutki ma interakcja mózgiiii,
-jakie skutki ma interakcja Nrass,
-jakie skutki ma interakcja Arrrrggg,
-czy te wszyskie interakcje typu arrgg czymś się różnią.

Ejak
07.09.2012, 14:15
Ejak nic się nie zmieniło w sposobach picia krwi z simów.

Dzięki.

Następne pytanie, czy akcesoria ze Store związane z magią, mają coś ciekawego związanego z dodatkiem.

Chloé
07.09.2012, 16:50
Następne pytanie, czy akcesoria ze Store związane z magią, mają coś ciekawego związanego z dodatkiem.

Gdzieś przeczytałam, że poprawiają umiejętności magiczne.

Laselight
07.09.2012, 16:57
Interakcji zombie wobec simów jest kilka tak samo jak moich pytań:
-jakie skutki ma interakcja mózgiiii,
-jakie skutki ma interakcja Nrass,
-

Mózgi - przemiana w zombie
Nraas - mam mody Nraas i to od nich opcje

Czyniąca_Hałas
07.09.2012, 19:43
Mam pytanka: gdzie konkretnie znajduje się ten nawiedzony dom? I co to jest "luszczyc"? No i gdzie znaleźć magiczne lusterko?

Chloé
07.09.2012, 20:25
Magiczne lustro jak sama nazwa wskazuje znajduje się w lustrach ;)
Pozostałych odpowiedzi nie znam.

Juhas
07.09.2012, 20:30
Jeśli chodzi o te zruinowane domy to są tylko ozdobnikami otoczenia, bez dodatkowych funkcji :) Lustro bez kupna znajdziesz w tawernie Verga (nie wiem czy dobrze napisałem), czyli w jednym z lokalnych klubów :)

Chloé
07.09.2012, 20:38
Nie pomyślałam że to może być pytanie o miejscówkę z lustrem :P W klubie Czerwony Aksamit też jest takowe.

Juhas
07.09.2012, 21:05
Bindi też nie wiem czy o to chodziło, ale przynajmniej wspólnie udzieliliśmy wyczerpującej odpowiedzi :P:)

anie_1981
07.09.2012, 21:09
Czy jest jakiś sposób by zmienić chochlika w tą małą wersję, i po prostu nim sterować? Chodzi mi o to, że nie chcę by chochlik był mini tylko na czas jakiejś interakcji, ale żeby można było go w to zmienić i po prostu sobie nim chodzić w takiej formie.

Juhas
07.09.2012, 21:16
Anie niestety nie ma takiej możliwości, wróżki mogą być małe tylko przy tego typu interakcjach, ale może wyjdzie na to mod ;):)

Levkoni
07.09.2012, 22:49
A jak to jest w końcu z tymi wróżkami? Na niektórych filmach na yt ciągle poruszają się pieszo, a na innych normalnie latają z jednego punktu do drugiego. Czy to jest taka opcja na podłożu "podleć tutaj" czy po prostu na większe odległości zamiast biec to wróżka leci? A może to całkiem losowe?

Chloé
07.09.2012, 23:06
Latanie u wróżek jest zamiennikiem biegania, ale nie tego joggingowego.

anie_1981
08.09.2012, 10:22
Ja testuję moda na wyłączenie Zombie, gdzieś tu chyba podawałam do niego linka, ale tak jakoś nie widzę teraz, może post został skasowany. Mod na razie działa, ale bawiłam się nim tylko przez pierwszą pełnię jak dotąd. Gdybym wiedziała, że nie będzie plag Zombie i nie będą się sąsiedzi na stałe w nie zmieniać, to mogłabym nawet je zostawić, bo to nie jest taki najtragiczniejszy element gry. Ale jak niektórym się robią plagi... no nie chcę by krewni moich rodzin tak skończyli...

Ejak
08.09.2012, 11:16
Orientuje się ktoś ile czasu Edycja Limitowana będzie do zakupienie ? Edycja Limitowana do Zwierzaków długo była, natomiast od Zostań Gwiazdą nie, dlatego się zastanawiam jak będzie z NZTŚ.

Laselight
08.09.2012, 11:20
Ja zabijam Zombie NRaasem jak mi niepotrzebne. Dziś było ich w AP trzech i tylko jedną roślinkę wygrzebali. Już ściągam dmuchawki.

EDIT. Mam pytania:
1. Gdzie jest wóz cygański? Moja Simka ma pragnienie , żeby jej przepowiedzieli przyszłość.
2. Gdzie jest pawilon wróżek?

nmin
08.09.2012, 11:54
Laselight, wzięłam zdjęcie z Simspedii. Wóz cygański jest mniej więcej tam, gdzie zrobiłam niebieskie kółko, a pawilon znajdziesz na parceli oznaczonej czerwonym.

http://img40.imageshack.us/img40/1472/beztytuusyn.png

Też miałam wczoraj problem ze znalezieniem pewnej wymarzonej przez moją wróżkę parceli, ale nie chciało mi się wchodzić na forum, a teraz nie pamiętam już nawet, jak się nazywała :(

kaka123
08.09.2012, 11:57
Jest takie pragnienie życiowe "Zieleńsze ogrody" i trzeba doprowadzić do wyrosniecia 100 roślin za pomocą Rozkwitu. Jak go użyć? Jest napisane, że potrzeba do tego wróżek. Tak samo - "Magiczna stylizacja". Obdarowanie 12 Simów Piękem wewnętrznym.

anie_1981
08.09.2012, 12:12
"Piękno wewnętrzne" to psikus wróżek, Dhalia Goodfellow potraktowała nim swoją teściową :P Babcia nie wyglądała wt5edy pięknie... A "Rozkwit" to czar wróżek, trzeba wróżką kliknąć na roślinę i wybrać rozkwit.

Chloé
08.09.2012, 12:18
Oczywiście trzeba mieć odpowiednio wysoką umiejętność "wróżkowatości", podwyższa się je roztaczaniem aury i płataniem psikusów. Piękno wewnętrzne to opcja na najwyższym poziomie.

nmin
08.09.2012, 12:28
Które cechy powodują uciekanie przed Kościldą, a które nie? Mam dwoje Simów, wróżka jest odważna i inne, wilkołak był neurotyczny, nie wiem czy miało to znaczenie, bo potem zmieniłam tę cechę na odważnego - wyglądało to idiotycznie, gdy przemieniony wilkołak podczas pełni uciekał przed... własną pokojówką. Zastanawiam się, czy Sim musi być odważny, żeby nie uciekać? A może nie może być neurotyczny? Nie chce mi się sprawdzać wszystkich cech po kolei. Mam nadzieję, że wyjdzie mod usuwający ucieczkę przed Kościldą.

Juhas
08.09.2012, 12:34
Nmin nie wiem od czego to zależy, ale mój neutralny wilkołak przed nikim nie ucieka :)

Chloé
08.09.2012, 12:40
Coś nie tak z tymi cechami. U mnie wiedźma mająca cechę "odważna" mdleje ze strachu gdy wilkołak się przemienia, natomiast na z założenia eterycznej wróżce nie robi to najmniejszego wrażenia. Przed Kościldą póki co nikt jeszcze nie uciekał.

nmin
08.09.2012, 12:46
A u mnie pojawiała się akcja "Uciekaj" czy jakoś tak, i nic nie mogłam zrobić, facet uciekał za płotek własnego domu i tak do skutku, dopóki Kościlda była w tym samym pomieszczeniu. Wróżce była całkowicie obojętna.

Cechy wróżki: Odważna, Wygadana, Roztrzepana, Świetnie całuje, Uwielbia przyrodę
Cechy wilkołaka wtedy: Neurotyczny, Stosowny, Ambitny, Schludny, Nieprzystępny

No i zmieniłam Neurotycznego w Odważnego. Akurat na neurotycznym aż tak mi nie zależało, ale irytujący jest sam fakt, że mutant w tego typu otoczeniu miałby się bać jakiegoś szkieletu. Ciekawa jestem, czy to brak neurotyczności sprawił to nieuciekanie...


EDIT: Ok, trochę się pobawiłam cechami. Neurotyczne Simy uciekają. Odważne nie muszą być, ale nie mogą być neurotyczne.

beata18ns
08.09.2012, 13:02
Czesc,
Dla mnie to kompletnie nie przydatny dodatek niestety. Same magiczne rzeczy. Pewnie skorzystam z fryzury jakiejs czasem czy cos w tym stylu ale najchetniej hym wylaczyla opcje wilkolakow itp wrozek calych. Jestem jednak maniaczka simsowa, dopadla mnie choroba i kupilam aby przetrwac pare dni. Czy da sie wylaczyc te magiczne postacie lub np moze jest jakis mod na wylaczenie?

Chloé
08.09.2012, 13:04
W opcjach ostatnia zakładka - regulacja populacji. Tam wyłącza się wszystkie nadprzyrodzone postacie prócz zombie, które to generowane są przez pełnie. Jeśli nie chcesz mieć zombiaków to pełnię też trzeba wyłączyć w zakładce dotyczącej księżyca.

xMalwina
08.09.2012, 13:12
Zombie są wszędzie. Cały czas. Dostaję już kociokwiku, bo mi charczą i wyjadają ogródek, nawet gdy nie ma pełni. Wyłażą w trakcie nowiu, za dnia, normalnie cały czas ;| Jest tak odkąd wróżka wróciła z Chin. Miał ktoś podobną sytuację?

Chloé
08.09.2012, 13:17
xMalwina ja miałam gdy wyszłam na zapisie w czasie pełni, bo gra resetuje fazę księżyca do wzrastającego sierpu po każdym załadowaniu i tak się zapis popsuł. A na wakacje już dawno nie jeżdżę bo to powoduje potem rozmaite błędy. Proponuję przenieść rodzinę do skrzyni i wprowadzić ją od nowa do czystego miasta a obecny zapis skasować. Ja tak zrobiłam i pomogło. Możesz ewentualnie ściągnąć moda na zombie o którym pisała Anie.

xMalwina
08.09.2012, 13:22
xMalwina ja miałam gdy wyszłam na zapisie w czasie pełni, bo gra resetuje fazę księżyca do wzrastającego sierpu po każdym załadowaniu i tak się zapis popsuł. A na wakacje już dawno nie jeżdżę bo to powoduje potem rozmaite błędy. Proponuję przenieść rodzinę do skrzyni i wprowadzić ją od nowa do czystego miasta a obecny zapis skasować. Ja tak zrobiłam i pomogło. Możesz ewentualnie ściągnąć moda na zombie o którym pisała Anie.

Buu nie podoba mi się ani jedna ani druga opcja. :( Cóż, mus to mus. Dzięki :)

BlackBerry
08.09.2012, 13:49
Hej mam pewne nurtujące mnie pytanie, bo nie wiem jak pojedynkować się z drugim czarodziejem nie wiem czemu, ale nigdzie nie znalazłam takiej opcji :|

Laselight
08.09.2012, 13:58
Laselight, wzięłam zdjęcie z Simspedii. Wóz cygański jest mniej więcej tam, gdzie zrobiłam niebieskie kółko, a pawilon znajdziesz na parceli oznaczonej czerwonym.

http://img40.imageshack.us/img40/1472/beztytuusyn.png


Dzięki , jak będę się bawić wróżką to tam się pobawię. Wóz sobie ustawiłam też w AP.

EDIT. Ja mam w domu Kościldę i czarodzieja i on nic nie reaguje na nią. Ma cechę Nocny Marek , nie ma odważnego , tchórza i nic takiego

ultraviolence
08.09.2012, 14:18
Wiecie może, gdzie znajdę tę arenę do pojedynków dla czarodziejów? Chodzi mi dokładniej o nazwę parceli publicznej. Chyba wzrok już nie ten, bo nie mogę jej znaleźć :D

O! I podpinam się jeszcze pod pytanie BlackBerry:
Hej mam pewne nurtujące mnie pytanie, bo nie wiem jak pojedynkować się z drugim czarodziejem nie wiem czemu, ale nigdzie nie znalazłam takiej opcji :|

@down:
Bluszczyk, Bindi, Juhas dziękuję za odpowiedź :)

neville
08.09.2012, 15:03
Ultraviolence - żeby się pojedynkować musisz kliknąć czarodziejem na innego czarodzieja i wybrać opcję "magiczny pojedynek" lub coś w tym stylu

Chloé
08.09.2012, 15:36
Wiecie może, gdzie znajdę tę arenę do pojedynków dla czarodziejów? Chodzi mi dokładniej o nazwę parceli publicznej. Chyba wzrok już nie ten, bo nie mogę jej znaleźć :D

Chodzi o arenę mioteł? Też nie mogłam znaleźć parceli z tym przybytkiem więc go sama postawiłam w pierwszym lepszym parku.

By pojedynkować się z czarodziejem trzeba mieć odpowiednio wysoki poziom umiejętności magicznych, pojawi się nawet komunikat że teraz sim może wyzwać kogoś na pojedynek czarodziejski. Wtedy też będzie dostępna odpowiednia interakcja na wszystkich czarownikach.
Takie pojedynki mogą odbywać się wszędzie.

joutsenet
09.09.2012, 00:08
Zombie zeżarły mi cały ogródek. jak ochronić moje roślinki ?

maciu67
09.09.2012, 08:24
Dmuchawki, płot lub czarownica.

Płot nie zawsze chroni bo czasami zombie pojawia się na środku parceli.

Meona
09.09.2012, 09:03
dodatek będę miała dopiero w następnym tygodniu chyba :(

czyli jak nie kupię (bo to chyba do kupienia?) dmuchawki to będę skazana tylko na czarownicę?
a i mam pytanko.. nie wiem czy było już podobne, nie przeglądałam całego tematu. czy są te opcje na wyłączanie magicznych stworów? jakie są? można wyłączyć poszczególne stwory czy jest tylko opcja na wszystkie naraz? może przegapiłam coś w temacie o nowościach z dodatku :P

maciu67
09.09.2012, 09:20
Można wyłanczać wszyskie potwory z osobna np.wilkołaki ale nie moża wyłączyć zombie.
Trzeba wtedy wyłączyć całą pełnie.

Juhas
09.09.2012, 09:41
Ultraviolence, arena mioteł jest w parku obok sklepu z eliksirami ;):)

easey
09.09.2012, 09:47
Jest duzo nowych interakcji dla wampirów? Nie wiem jeszcze kiedy dostanę ten dodatek, a wydaje się coraz ciekawszy :D

Juhas
09.09.2012, 09:50
Easey, wampiry mogą teraz hipnotyzować, zastraszać i coś jeszcze, czego już nie pamiętam bo gram wilkołakami :)

Chloé
09.09.2012, 10:47
czyli jak nie kupię (bo to chyba do kupienia?) dmuchawki to będę skazana tylko na czarownicę?

Niekoniecznie na czarownicę, raczej na umiejętność alchemii, którą może posiąść każdy sim, już na 2 poziomie można wytworzyć eliksir uzdrowienia którym rzuca się w zombiaków.
Dmuchawka jest tylko w EL.

Jest duzo nowych interakcji dla wampirów?
Nie za dużo tych nowości, ale za to fajne. Do wypowiedzi Juhasa dodam popisywanie się kłami, pogadanki o plaźmie, zaprzeczanie/potwierdzanie co do bycia wampirem. I jest nowy soczek plazmowo-pomarańczowy.

suomii
09.09.2012, 10:52
Jak to jest ze zbieraniem grzybów? Bo kilka razy zobaczyłam grzyby, ale była tylko interakcja "oglądaj". A pisało, że są dojrzałe. I jeszcze jedno pytanie. Gdzie szukać tych składników potrzebnych do eliksirów, oprócz w sklepie z eliksirami, i gdzie mogę szukać grzybów?

Juhas
09.09.2012, 11:46
Suomi, dojrzałe nie są do zbioru, ich stan musi zwać się "zbierz" ;):)

Składniki znajdziesz polując wilkołakiem, a im więcej ich w stadzie tym więcej zdobyczy :)

Chloé
09.09.2012, 11:51
i gdzie mogę szukać grzybów?
Grzyby rosną praktycznie wszędzie, chyba na każdej zamieszkałej parceli mieszkalnej są jakieś pospolite. Najwięcej grzybów znajdziesz na działce Goodfellow, rodziny wróżków mieszkających nieopodal Ogrodów Wróżek.

Juhas
09.09.2012, 12:04
Ja żeby nie szukać tych roślin zrobiłem sobie ładną polankę z tym mrocznym drzewem i wszystkimi nowymi i starymi roślinkami, bez drzew :)

Ejak
09.09.2012, 12:24
http://farm9.staticflickr.com/8315/7956210554_e61bbe98b4.jpg

Co robię tutaj kosmici ?

Chloé
09.09.2012, 12:32
Czekają cierpliwie na kolejny dodatek by wyskoczyć znienacka ;)

nmin
09.09.2012, 13:23
Gdzie w MF jest Krypta Staroci? Szukam od wczoraj i nie mogę znaleźć, a Simka chce ją odwiedzić...

suomii
09.09.2012, 13:32
Krypta Staroci jest koło biblioteki (dokładnie chyba za budynkiem, ale na pewno gdzieś w tych okolicach).

Laselight
09.09.2012, 13:32
Czy można coś zrobić , aby grzyby.pojawiały się automatycznie w innych miastach ? Jakis mod?

redmoon
09.09.2012, 14:35
chyba pojawiają się automatyczne, taj jak to było z małymi zwierzakami typu żółwie, ptaki i węże. Piszę "chyba" bo od kiedy kupiłem NZTŚ (czyli od 06.09) gram w Moonlight Falls.

suomii
09.09.2012, 16:22
Moja wiedźma strasznie rozwija swoje umiejętności czarowania. Można to jakoś przyspieszyć? Ile jest w ogóle zaklęć, jak się ma najwyższy poziom?

eyvee
09.09.2012, 16:54
Nie wiem czy ktos juz o tym pisal, dla ciekawskich : Mod na zombiakow WKONCU! Mi dziala i jestem zadowolona...wreszcie sie od nich uwolnilam i miasto nie zapelnia mi sie zombie -_-

http://www.simscrossing.net/smf/index.php?PHPSESSID=64a6c31e17846af3e2c0d6bc3fbcdc 16&topic=898

maciu67
09.09.2012, 18:53
Czy kościlda może bronić dom przed zombie?

kacperprze
09.09.2012, 19:20
Czy kościlda może bronić dom przed zombie?

U mnie kościdla nie wchodzi w kontakty z zombie :rolleyes:

mysia450
09.09.2012, 20:14
Jak mogę mojego sima zamienić w zombie?

Laselight
09.09.2012, 20:29
Znam 3 sposoby:
-eliksir zombifikacji
- zamiana innym zombie
- dmuchawka

octavessens
09.09.2012, 20:29
jesli masz edycje limitowana to zaatakuj dmuchawkę :) a jesli nie to wyjdz w pełnie przed dom a napewno zombiacz sie dobierze do ciebie :)
Ja mam zombie tylko w pełnie i to mi sie podoba - niewiem czemu chcecie to wyłaczac.
Uwielbiam kiedy jest pelnia i nagle ziemia zaczyna swiecic i wychodza zombie ;P

kacperprze
09.09.2012, 20:56
A ja mam takie pytanie
próbuje zmienić dziecko z czarodzieja na wróżka testingiem
ale on i tak nie ma skrzydeł a w kontaktach ma kolor czarodzieja może ktoś pomorze :|:|

Juhas
09.09.2012, 21:00
Kapi, to pewnie błąd gry :) Wyjdź i wejdź do niej ponownie, jak nie pomoże to ja już nie wiem, chyba pomoże Ci tylko Nraas :)

kacperprze
09.09.2012, 21:10
Kapi, to pewnie błąd gry :) Wyjdź i wejdź do niej ponownie, jak nie pomoże to ja już nie wiem, chyba pomorze Ci tylko Nraas :)

Dobra to kolejne pytanie gdzie znajdę link i jak zainstalować ?
i jakie ma opcje?:O:O

Juhas
09.09.2012, 21:12
Oj, z tym to musisz się zgłosić do Anie, Ona jest specem od modów :)

anie_1981
09.09.2012, 21:31
Ja mam zombie tylko w pełnie i to mi sie podoba - niewiem czemu chcecie to wyłaczac.
Uwielbiam kiedy jest pelnia i nagle ziemia zaczyna swiecic i wychodza zombie ;P

Ja w zasadzie też lubię te ataki Zombie, ale gram wielopokoleniowymi rodzinami, które mieszkają w różnych domach, a nie do końca wiem jak EA rozwiązało kwestię Zombich. Jeżeli bym miała 100 % pewności, że nikt z ważnych dla mnie sąsiadów nie zmieni się w zombie na stałe, a jedynie na czas pełni, to bym nie wyłączała nieumarłych. Ale że takiej pewności nie mam, to wole ich wyłączyć. Pisałam już o jednym modzie, w dziale o modach, ale ta strona, z której ja mam moda, daje tylko całkowite wyłączenie zombich (w sensie nie ma samowolnej zmiany w zombie). No i tam się trzeba rejestrować.

Juhas
09.09.2012, 21:33
Anie, ja już testowałem tą sprawę na podstawie Babci Goodfellow :)
Nie przemieniałem jej dmuchawką, a po pełni odwiedzając tą rodzinę widziałem ją w postaci zwykłej wróżki, więc się nie martw o to :):)

Chloé
09.09.2012, 21:35
Tu się nie trzeba rejestrować
http://www.simscrossing.net/smf/index.php?PHPSESSID=64a6c31e17846af3e2c0d6bc3fbcdc 16&topic=898

Octavessens kilka osób łącznie ze mną miało już buga polegającego na plagach zombie o każdej porze dnia i nocy bez względu na fazę księżyca. Był też przypadek, że przemieniony przez grę zombiak nie wracał potem do ludzkiej postaci, więc mod jest bardzo przydatny.

anie_1981
09.09.2012, 21:37
A wie ktoś, czy w pełnię ludzie z miasta zmieniają się w Zombie, czy też są klonowani jako Zombie? Pytam, bo nie wiem jak to jest, a ktoś wspominał, że jego Simka biega po mieście jako Zombie (sklonowało ją). Chciałabym więcej szczegółów na ten temat. Na razie bawię się dmuchawką, bo podoba mi się taka armatka :P

Chloé
09.09.2012, 21:39
Być może są to klony które gra wprowadziła do miasta ze skrzyni rodzin...

U mnie zombiakami stawali się zarówno miastowi jak i generowani losowo przechodnie :P

Laselight
09.09.2012, 21:40
Mi się generują bylejacy nie miastowi.

easey
10.09.2012, 13:10
Aww, zostałam w łapki ten dodatek i jest świetny! :D Długo nie pograłam, bo nawet nie dotrwałam do nocy xD (właściwie to musiałam kończyć)

A mam pytanie, zombie mogą jeść simów, czy nie bo jedni piszę, że nie a druzy, że tak.

Chloé
10.09.2012, 13:47
Zombie nie mogą jeść simów, co najwyżej ich ugryzą choć ja próbowałam zombiakiem ugryźć innego sima i się nie dało.

joutsenet
10.09.2012, 15:33
jak czarodziej uczy się magii ? jest dla niego jakaś specjalna umiejętność ?

anie_1981
10.09.2012, 15:50
Jest ukryta umiejętność dla magów. Sim się uczy "poprzez używanie"... Kupujesz różdżkę, i starasz się ją używać...

ultraviolence
10.09.2012, 16:02
Jest jakiś sposób na te niesforne zombie? Wiem, że ponoć pomaga jakaś dmuchawa, ale nie posiadam edycji limitowanej, więc to odpada. Może jakiś czar, eliksir... Cokolwiek? Rzucałam na nich uropuchowienie(?) - to w pewnym sensie daje rezultaty. Zombie opuszczają parcelę w trybie natychmiastowym, jednak jest pewien szkopuł. Działa to tylko na te stwory, które poza pełnią są ludźmi (np. takie wróżki są uodpornione na tego typu magię). Wkurza mnie to, że non stop zżerają plony mojej wiedźmy. Ogrodzenie też nie pomaga, bo swobodnie sobie przechodzą przez bramkę - nawet wtedy, kiedy ją zablokuję.

Juhas
10.09.2012, 16:15
Ultraviolence, a jaką opcją blokujesz furtki? :) Bo u mnie naprzykład nie działa opcja "wszyscy poza mną" ale "wszyscy poza moją rodziną" działa :)
Może to w tym tkwi problem, choć nie wiem czy ten błąd to tylko u mnie :)

Chloé
10.09.2012, 16:25
Zaklęcie zlodowacenia też sprawia, że zombiakom odechciewa się wyżerać ogródek. Ewentualnie potraktuj ich eliksirem uzdrowienia dostępnym już od 2 poziomu, nie trzeba nawet do tego kupować stacji alchemika, wystarczy książka.

kacperprze
10.09.2012, 17:10
Co do umiejętności magii
księga ze store też ją dodaje
kociołek dodaje umiejętność alchemii
a lalką vo-do można zamienić sima w zombie i go odmienić
aha a kula jasnowidza podwyższa ocene pracy jasnowidza
B)
To takie info ;)

jatomamx3
10.09.2012, 19:08
a gdzie jest ten kociołek ?

Mi sie dzisiaj zbugowała czarownica ;/ ... kiedy kazałam jej przywołać Kościlde to zastygła w miejscu... wszystko czerwone...i nawet nie mogła omdleć ani się posiusiać ;/... musiałam ją sprzedać przez moveobjects on :(( :((

i już jej nie odzyskam..

Zombiaki mnie strasznie wkurzają. Nie chcę wyłączać pełni... oni są tacy natrętni że to aż niemożliwe ;/

Chloé
10.09.2012, 19:10
Kociołek i reszta rzeczy wymienionych przez Kapi12 jest do kupienia w Store.

Nie lepsze byłoby resetsim albo wyjście z gry bez zapisu? Chyba, że ci na niej nie zależało.

Jest już mod na wyłączenie zombie, link strona wcześniej.

jatomamx3
10.09.2012, 19:13
Ok dzięki :)

ehm. Miałam nie zapisaną grę.... -.-' w ogóle tego nie przemyślałam. :(

A i jeszcze wcześniej coś jej się stało i nie chciała latać na miotle...;/ ani na odkurzaczu. Wszędzie taksówką.

Linda
11.09.2012, 12:38
Mam pytanie o to zaklęcie uzdrawiania, bo moja czarownica go nie posiada. Uczy się też alchemii (chyba 7). Czy ta książka to tylko w store?
Jestem zawiedziona, że w trybie kupowania nie ma kategorii magia i przez to trudno cokolwiek znaleźć.
Mam już dość zombiaków. Czy u was też urządzają imprezę w waszych ogródkach? Jak się ich więcej zbierze to wyciągają magnetofon, puszczają muzykę i tańczą.

suomii
11.09.2012, 13:50
Czy u was też urządzają imprezę w waszych ogródkach? Jak się ich więcej zbierze to wyciągają magnetofon, puszczają muzykę i tańczą.

Tak, u mnie też. Trochę mnie to bawi, ogólnie lubię zombie, bo są śmieszne, ale wkurza mnie, że niszczą rośliny. Dobrym wyjściem jest kupienie doniczek i posadzenie roślin gdzieś w domu lub w piwnicy.

Chloé
11.09.2012, 13:53
Zaklęcie uzdrawiania jest dostępne na dużo wyższym poziomie magii, jest to ukryta umiejętność i trudno stwierdzić ile poziomów jest opanowanych. Gram czarownicą od początku i jeszcze tego zaklęcia nie odkryła.
A jeśli chodzi o eliksir uzdrawiania to jest dostępny na 2 poziomie alchemii.
Przedmioty magiczne doszły w kategorii rozrywka>umiejętności i zainteresowania i wystarczą by sim nauczył się wszystkiego, co niesie dodatek. Przedmioty ze Store też podwyższają umiejętności ale posiadanie ich wcale nie jest konieczne.
Możesz użyć filtru dodatków w trybie kupowania lub skorzystać ze stylów, to ułatwia szukanie.

nmin
11.09.2012, 15:56
Jak można zostać wampirem? Trzeba zaprzyjaźnić się z takim paskudem i poprosić o ugryzienie, czy jakoś inaczej? A innymi postaciami, np. wilkołakiem? Wiem tylko, że można odrzucić moc wróżki/wilkołaka, gdy poprosi o to zakochana osoba, co jest głupie, bo przecież cały "urok" wilkołaka w tym, że jest się nim, czy się chce, czy nie...

Spectrum
11.09.2012, 16:12
Wampirem można zostać poprzez ukąszenie. Na początek trzeba zaprzyjaźnić się z wampirem, a później wybrać opcję: 'poproś o przemianę w wampira'

Czytałem w pewnym artykule, że w inne stworzenia (np wilkołak) można przemienić się za pomocą specjalnych eliksirów. Niestety nie jestem tego pewny w 100% : (

Chloé
11.09.2012, 16:26
Przez eliksir też można zostać wampirem jak i każdą postacią nadnaturalną, łącznie z mumią i simbotem.

Einarr to pewne na 100% bo moja wiedźma je już wyprodukowała ;)

Simbelmyne
11.09.2012, 20:13
1. Jak można dołączyć do sfory wilkołaków i polować w grupie? Grałam ze trzy pełnie już wilkołakiem, ale nie widziałam nigdzie tej opcji.
2. Po ilu fasolkach-żelkach się umiera? Czy to losowe?
3. I nie wiem czy nie padło już pytanie, ale gdzie i czy jest publiczna arena do latania?
Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Chloé
11.09.2012, 20:19
1. Trzeba kliknąć na innym wilkołaku i wybrać opcję "zaproś do stada" a następnie na ziemi "poluj ze stadem". Nie musi być to w czasie pełni, ale sim musi być pod postacią wilkołaka.
2. Jak sim będzie jadł jedną za drugą to na pewno się przekręci.
3. Arena mioteł jest obok sklepu z eliksirami.

xMalwina
12.09.2012, 19:34
1. Miałam plagę zombie każdego dnia i nocy. Wrzuciłam moda. Ok, zniknęły. Chciałam, żeby wróciły, moda usunęłam... A zombie nie ma i nie ma :( Sprawdzałam opcje, fazy księżyca domyślne. Co robić? :(
2. Widział ktoś jednorożce w Moonlight Falls? oO'
3. Ktoś kiedyś pytał o reakcję pokojówki na widok Kościldy: oświadcza, że ona się w kościotrupa nie da zamienić i się zwalnia ;D

Simbelmyne
12.09.2012, 20:14
Bindi, dzięki za odpowiedzi :)

1. A na innych zapisach masz zombiaki?
2. Ja dotychczas nie, sprawdzę jeszcze jak jutro będę grać :P
3. Naprawdę? O.o Musze to wypróbować ;D

Ja natomiast mam jeszcze jedno pytanie. Jak stworzę w CAS`ie czarodziejkę, to moge ją przemienić w wampira/zombie/wilkołaka?

Chloé
12.09.2012, 20:25
Ja natomiast mam jeszcze jedno pytanie. Jak stworzę w CAS`ie czarodziejkę, to moge ją przemienić w wampira/zombie/wilkołaka?

Jasne, że tak. Eliksirami, które działają na wszystkie simy bez wyjątku.


2. Widział ktoś jednorożce w Moonlight Falls? oO'



Owszem, dodałam nawet screeny do tematu ze zdjęciami.

xMalwina
12.09.2012, 20:51
Simbelmyne, w innych zapisach też brak zombiaków. ;(
Bindi, dziękuję :)

anie_1981
13.09.2012, 11:37
Ja zrobiłam sobie nową rodzinę w MF, są chochlikami (wróżki). Jestem w trakcie budowy domu. Chciałam by było naturalnie i mistycznie, ale jak na razie wszystko idzie w kierunku nowoczesności :P Jak już uporam się z budowaniem i chwilę pogram, to dam fotki do OJSG. Dałam im za dużą działkę, bo tą największą, ale co tam, najwyżej konie będą miały gdzie biegać :P Padniecie ze śmiechu jak ich zobaczycie.

Laselight
13.09.2012, 12:59
Muszę ich zobaczyć. Pewnie będzie coś a'la Lady Maszkaron.

Sqiera
13.09.2012, 13:51
a ja mam również pytanie (jeśli ono gdzieś już padło to z góry przepraszam). Otóż właśnie nabyłam ten dodatek i chciałam grać na dwóch zapisach: jeden by był taki zwykły z normalną rodzinką, a drugi z tymi magicznymi stworami. Czy mogę jakoś tak ustawić grę żeby te stwory nie pojawiały się w tym mieście gdzie mam tą moją zwyczajną rodzinkę ?? pytam bo gdzieś przeczytałam, że mimo wszystko pojawiają się zombi, a ja jednak w tym savie wolałabym żeby wszystko zostało po staremu :)

Chloé
13.09.2012, 13:58
Można. W opjach gry na przycisku z trzema kropkami każdorazowo przed wejście w inne otoczenie, w ostatniej zakładce wyłączasz/włączasz stwory a w przedostatniej pełnię. By zombie się nie pojawiało trzeba wyłączyć pełnię.

Chwalisława
13.09.2012, 14:24
Właśnie też o tym czytałam. Czyli za każdym razem jak będę wchodzić w grę będę musiała ustawiać sobie tak jak chcę? Czy w danym zapisie będę miała to tak jak sobie ustawiłam.

Chloé
13.09.2012, 17:40
Opcje będą ważne tak długo dopóki ich nie zmienisz, nie ma potrzeby ich ustawiania przed każdym wejściem w tę samą grę bo się nie resetują nawet w przypadku gry w nowym otoczeniu. Tylko jak ktoś chce grać na przemian w otoczeniu "normalnym" i "magicznym" to będzie je musiał pozmieniać przed załadowaniem zapisu, inaczej stwory automatycznie się pojawią. Przykładowo gdy mutanty będą wyłączone w otoczeniu "normalnym" to przy spontanicznej zmianie na to "magiczne" mogą zostać skasowane, jeśli przed załadowaniem nie zmieni się ustawień demograficznych.

xMalwina
13.09.2012, 19:02
Po wejściu w MC w opcji uśmiercenia Sima widziałam opcję "Klątwa nawiedzenia". Doprowadził ktoś do śmierci przez to zaklęcie? oO

Chloé
13.09.2012, 19:16
Po wejściu w MC w opcji uśmiercenia Sima widziałam opcję "Klątwa nawiedzenia". Doprowadził ktoś do śmierci przez to zaklęcie? oO

Ja B)
Jest to śmierć czarownika po nieudanym zaklęciu klątwy nawiedzenia, innego sima nie da się zabić czarami.
W temacie ze screenami jest nawet zdjęcie :P

Simbelmyne
13.09.2012, 19:21
Przemieniłam simkę-czarodziejkę eliksirem w wampira.. I nie może czarować! O.o Wy też tak macie, to normalne?

EDIT: Jeszcze pytanie, jak można zostawić sobie na zawsze strój z magicznego lustra? Trzeba samemu zrobić?

anie_1981
13.09.2012, 20:47
To normalne, moce nie mogą się kumulować.. :)

Laselight
13.09.2012, 20:49
W TS3 nie ma hybryd. Albo jest wampirem albo czarodziejem.

Chwalisława
14.09.2012, 16:20
Jestem świeżo po wyłączeniu gry. I mam kilka pytań. Na razie grałam tylko wróżką i czarodziejką.
1. Czy wróżki mogą latać tyko w tych Ogrodach Wróżek? Bo jak każe jej gdzieś pójść to ona nie lata tylko chodzi.
2. Czy może nauczyć się robić więcej psikusów i aur? Jak tak to jak?
3. Jak czarodziejka może nauczyć się zaklęć?(różdżka)
4. Co robią zombie podczas pełni oprócz tego, że wchodzą na parcelę mieszkalną? Wchodzą do domów itp? Jak tak to jak mogę ich od tego powstrzymać? Nie mam edycji limitowanej.
5. Co trzeba zrobić, żeby sim mógł zamienić się w zombie?

Simbelmyne
14.09.2012, 16:21
Hm, trochę mnie to rozczarowało, ale trudno, zrobię sobie osobnego wampira :D

Kamil
14.09.2012, 20:58
smallcherry99:
1. Musisz wybrać opcję "biegnij" i wtedy wróżka zacznie latać.
5. Musisz wyjść simem na dwór podczas pełni i wtedy jakiś zombie Cię dorwie i ugryzie, ale przemiana będzie trwała tylko do końca pełni. Możesz także wytworzyć eliksir "zombifikacji" ;) Na resztę pytań nie znam odpowiedzi :p

octavessens
14.09.2012, 21:17
1. opcja biegnij = lataj
2.niewiem, ale u mnie z czasem same sie pojawily
3. musi cwiczyc i same sie pojawiaja
4. tańczą, jedzą krzaki i stoją :) poproś jakąś czarownice o ochronę
5. Jak już ktoś napisał - dać się ugryźć lub skołuj eliksir zombifikacji :P

anie_1981
14.09.2012, 21:48
5. Można też użyć armatki na groszek z edycji limitowanej, ale nie każdy ma edycję limitowaną.

Meona
15.09.2012, 10:39
nie przeglądałam całego tematu i mam pytania.

1. Gdzie znajduje się Krypta Staroci czy coś w tym stylu? Moja simka ma pragnienie tam pójść, a ja nie wiem gdzie to jest.
2. Którą szafę można ulepszyć tak by zmienić ją w teleport czy coś takiego?

Chloé
15.09.2012, 11:02
1. Krypta staroci jest w bibliotece.
2. Są to dwie szafy - Rodowa oraz Aurora.

Chwalisława
15.09.2012, 11:54
3. musi cwiczyc i same sie pojawiaja

ćwiczyć czyli bawić się magią?

Laselight
15.09.2012, 14:44
2. Czy może nauczyć się robić więcej psikusów i aur? Jak tak to jak?

Wróżka z czasem (gdy używa czarów ) uczy się nowych psikusów i aura.

Meona
15.09.2012, 15:21
dzięki Bindi.

mam pytanie jeszcze.
Czy aby wróżka nauczyła się więcej psikusów to musi ciągle płatać te dostępne czy kiedy rzuca różne aury również uczy się psikusów? pogmatwane mam nadzieję, że zrozumiecie. :D

Laselight
15.09.2012, 15:55
można to i to , aby się nauczyła

Simbelmyne
15.09.2012, 16:04
Mi raz włączyła aurę i nauczyła się nowych sztuczek, więc obojętnie co używa. Szkoda, że nie ma paska, w którym widać ile brakuje do następnych psikusów :D

EFF
15.09.2012, 17:43
Może troszeczke nie nie na temat, ale czy naprawde warto kupić Nie z tego świata, bo się właśnie zastanawiam czy na prawde warto kupować jak za rok ma już wyjść Sims 4.?

nmin
15.09.2012, 18:28
EFF, najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę ma wyjść.

Ejak
15.09.2012, 19:07
Może troszeczke nie nie na temat, ale czy naprawde warto kupić Nie z tego świata, bo się właśnie zastanawiam czy na prawde warto kupować jak za rok ma już wyjść Sims 4.?

Zależy ile ma się dodatków, bo jak prawie wszystkie to jeden dodatek różnicy nie zrobi. Po drugie, po 4 może być 5 etc. to są Simsy. Po trzecie ja np. nie kupie 4. Po 4 w 4 może nie być tego co w tym dodatku.

anie_1981
15.09.2012, 22:18
Ja uważam, że warto kupić ten dodatek. Nawet jak na kogoś takiego jak ja, kto raczej nie gra mutantami. Zombie idzie przeżyć, a pozostałe mutanty da się wyłączyć w opcjach. Nie testowałam jeszcze jak działają te opcje kontroli populacji, na zapisie z już istniejącymi mutantami, ale to też da się sprawdzić. W dodatku dochodzą nowe, fajne gadżety i to choćby dla nich warto kupić, i fazy księżyca są fajne. Fakt, klimat Simsów znacznie odbiega od tego z jedynki czy dwójki, ale tak naprawdę to każda seria miała swój klimat i trójka też go ma ;)

jatomamx3
16.09.2012, 16:31
ja mam pytanie odnosnie kuli. Jak zostać medium...? czy w ogole sie da?

Chwalisława
16.09.2012, 16:51
Mam pytanie odnośnie wyłączania gry.
To mnie trochę irytuje, ponieważ jak wyłączam zapisaną grę na np. 1 dniu po pełni to jak znów włączam grę(tą samą rodzinkę) to nie mam tego 1 dnia tylko znów sierp i tak ciągle.

xMalwina
16.09.2012, 17:27
Mam pytanie odnośnie wyłączania gry.
To mnie trochę irytuje, ponieważ jak wyłączam zapisaną grę na np. 1 dniu po pełni to jak znów włączam grę(tą samą rodzinkę) to nie mam tego 1 dnia tylko znów sierp i tak ciągle.

Tak po prostu jest. Za każdym uruchomieniem zapisu gra automatycznie dostosowuje fazę księżyca do sierpu. Nie ma w tym nic nienormalnego. :) Staraj się tylko nie wychodzić z gry w czasie pełni. Ja tak zrobiłam i ciągle miałam zombie w mieście. Za dnia, w nocy, nie ważne, jaka faza. Na okrągło. Wrzuciłam mod, żeby zniknęły - zadziałał tak solidnie, że teraz po usunięciu tego moda zombie dalej nie ma :P

Chwalisława
16.09.2012, 17:33
Tak po prostu jest. Za każdym uruchomieniem zapisu gra automatycznie dostosowuje fazę księżyca do sierpu. Nie ma w tym nic nienormalnego. :) Staraj się tylko nie wychodzić z gry w czasie pełni. Ja tak zrobiłam i ciągle miałam zombie w mieście. Za dnia, w nocy, nie ważne, jaka faza. Na okrągło. Wrzuciłam mod, żeby zniknęły - zadziałał tak solidnie, że teraz po usunięciu tego moda zombie dalej nie ma :P

Czyli każdy tak ma? Myslałam, że mi się coś z grą stało :D

anie_1981
16.09.2012, 17:36
Może postanie jakiś mod, który to poprawi, wiadomo, EA ma swoje muki. Mi jak dotąd udało się nie wychodzić z gry podczas pełni, więc mam fajnie.

Chwalisława
16.09.2012, 18:12
Mi jak dotąd udało się nie wychodzić z gry podczas pełni, więc mam fajnie.

Mi też na razie nie . I chyba tego nei zrobię skoro są takie skutki :D

jatomamx3
17.09.2012, 18:24
Kolejne chyba głupie pytanie z mojej strony... co to są te fasolki żelki i gdzie one się znajdują ???

Odnośnie medium to już wiem. :p

Chloé
17.09.2012, 18:39
Kolejne chyba głupie pytanie z mojej strony... co to są te fasolki żelki i gdzie one się znajdują ???


Fasolki żelki są w roślinach i chyba w rozrywce też. Jedzenie ich powoduje rozmaite skutki, przedawkowanie może powodować śmierć.

Meona
18.09.2012, 14:04
czy można zmienić czarownicę z powrotem w zwykłego sima?

Wednesday
18.09.2012, 14:24
czy można zmienić czarownicę z powrotem w zwykłego sima?

Potrzebny jest do tego eliksir mocnego uzdrowienia :)

Fatumka
18.09.2012, 18:15
Wybaczcie, jeśli powielę pytanie...
Czy jeżeli nie mam zainstalowanych "Po zmroku" to po zainstalowaniu "Nie z tego świata" będę miała wampiry, czy nie?
Mam PZ, więc instalka to nie problem, jednak jak dotąd z wszystkich dużych dodatków(bo akcesoriów akurat nie kupuję) uważam, że PZ było najbardziej zbugowane. Wolałabym grać bez PZ, dlatego chciałabym wiedzieć, czy jest ono niezbędne do istnienia wampirów?

Laselight
18.09.2012, 18:21
Będziesz miała wampiry , ale bez opcji z Pz.

Fatumka
18.09.2012, 18:25
Hm... To w takim razie jakie opcje zostaną? Już sama nie pamiętam, co dawało PZ, ale było tam chyba ugryź i inne takie... To jak to tak? Wampir, co nie kąsa?

Juhas
18.09.2012, 19:51
Fatumka, nie martw się, wampiry będziesz mieć normalnie z wszystkimi funkcjami z PZ i NZTŚ :)

Fatumka
18.09.2012, 20:04
Laselight, Juhas dzięki za odpowiedź :)

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony: trochę zaspałam i nie kupiłam wcześniej Showtime, kupuję dwa dodatki na raz. I tak się zastanawiam, czy taki wampir, wilkołak albo czarownica mogą zostać gwiazdami? Tzn czy mogą występować na scenie, śpiewać, czy zostać akrobatą?

Bo w sumie z tego, co na razie rozumiem, to wampiry i czarownice itp są raczej stanem, w którym znajduje się sim, a nie jego profesją, więc chyba nie powinno być problemu w zostaniu wampirzym akrobatą na przykład, co? :)

Wiem, pokręciłam, przepraszam ^^"

Chloé
18.09.2012, 20:09
Nie ma ograniczeń co do wykonywania zawodów, każdy sim może zostać kim chce. Sama mam wróżkę piosenkarkę, gra wylosowała jej profesję ale nie zamierzam tego zmieniać.
Tylko na przykład taki wampir akrobata może się zacząć kopcić w czasie występu w parku wtedy zwieje, a niekontrolowane ucieczki z występów mogą powodować błędy w postaci znikania z wyposażenia sprzętu zawodowego, którego nie da się nabyć w buydebugu, więc może swojemu wampirowi zafunduj eliksir filtru słonecznego, tak na wszelki wypadek.

Fatumka
18.09.2012, 20:14
O Bindi dziękuję bardzo! Akurat z tym wampirem akrobatą to był pierwszy przykład, jaki mi przyszedł do głowy, ale dzięki za przydatne wskazówki! Czy powinnam postąpić podobnie, gdyby wampir był piosenkarzem? :)

Katherine
18.09.2012, 20:15
Ja też mam pytanie, co prawda dodatek bd miała za kilka dni...
Czy dodali coś w stylu żeby wampir nie kopcił się na słońcu? no nie wiem jakiś eliksir??

Chloé
18.09.2012, 20:21
W każdej z profesji z ZG simowie dają występy sceniczne, jest też możliwość występowania w lokalach zamkniętych i tam nie grożą wampirom promienie słoneczne, najwyżej będziesz uważać ;) ten przykład z parkiem podałam bo akurat mój akrobata dawał najwięcej występów na arenie odkrytej, czasem sim ma też pragnienie by wystąpić właśnie w parku. A eliksir nie daje trwałego efektu więc Twój wampir nie straci nic ze swego niezwykłego stanu. Eliksir jest do zrobienia samodzielnego ale łatwiej kupić w sklepie z eliksirami właśnie na potrzeby takiego występu.

Katherine - tak są 2 metody, eliksir tymczasowy o którym już napisałam i nagroda życiowa dająca trwałą odporność przed słońcem.

>>>FiShIp<<<
18.09.2012, 21:34
Mój sim nie umie rzucać zaklęć :( mianowicie,stworzyłem sobie sima czarodzieja i na początku dawałem mu cały czas opcje przyzwij jabłko aż w końcu wyskoczyło tam że nauczył się zaklęcia podmuch ognia i coś tam jeszcze ale nie wiem jak niby ma rzucać te zaklęcia jak nigdzie niema takiej opcji oprócz tego cholernego "przyzwij jabłko" i niema nawet mój sim tego wskaźnika do czarowania.Czy myślicie że to jakiś błąd w grze?

Nadine
18.09.2012, 22:44
jak klikniesz na sima, tam jest 'baw się magią' cos podobnego, niech poczaruje, aż odkryje nowe zaklęcia :)

ja mam glupi dylemat, bo kupilam lampe nastroju, moje simy zrobili sie rozowe i chodza juz tak trzy dni, ani ich rozmnozyc, ani przebrac, ani wyglad zmienic :x jak pozbyc sie tych kolorow skory? (lampke skasowalam, kod 'resetsim' nie dziala w tym wypadku(

>>>FiShIp<<<
18.09.2012, 22:49
W tym problem że nie ma takiej opcji na simie.Jest tylko "przyzwij jabłko"

Chloé
18.09.2012, 23:36
niema nawet mój sim tego wskaźnika do czarowania.Czy myślicie że to jakiś błąd w grze?

Nie ma paska magii bo jest to umiejętność ukryta. Opcje podmuchu ognia i lodu powinny pojawić się na innym simie. Czy Twój czarodziej posiada różdżkę? Jest ona niezbędna do rzucania zaklęć i opcji "baw się magią", więc kup mu jakąś jeśli nie dostał żadnej.

ja mam glupi dylemat, bo kupilam lampe nastroju, moje simy zrobili sie rozowe i chodza juz tak trzy dni, ani ich rozmnozyc, ani przebrac, ani wyglad zmienic :x jak pozbyc sie tych kolorow skory? (lampke skasowalam, kod 'resetsim' nie dziala w tym wypadku

To kiepsko, ze skasowałaś lampę, wystarczyło ją wyłączyć, wtedy kolory znikają. Ale jak już jej nie ma to spróbuj kupić nową, ustawić na inny kolor, np. niebieski, poczekać aż pojawi się nastrójnik od lampy i wtedy ją wyłączyć.

>>>FiShIp<<<
18.09.2012, 23:44
Oczywiście że ma różdżkę, i te opcje podmuchu się nie pojawiają.Jedyną interakcją na innym simie jest chwalenie się lataniem na miotle i rozmawianie o magii...

Chloé
19.09.2012, 00:20
A czy sim jest czarownicą od początku czy zmieniony był w CAS lub NRasem?

Laselight
19.09.2012, 06:48
Nadine , wpisz w konsole kodów ( CTRL + SHIFT + C ) kod testingcheatsenbled true
potem klikasz z wciśniętym klawiszem SHIFT na nastrójnik.

Vipera
19.09.2012, 11:43
Przeczytałam kilka stron, ale nie znalazłam takiego pytania.

Mam wróżkę i wampira, no i jest taka sprawa, że ów wampir pragnie zmienić swą ukochaną w wampira i zastanawiam się, czy jeśli ją zmieni to będzie wampirem wróżką, czy straci moc wróżki?

Ah i jeszcze zapytanie odniośnie obrony kogoś... co ona daje?

anie_1981
19.09.2012, 12:13
Nadine , wpisz w konsole kodów ( CTRL + SHIFT + C ) kod testingcheatsenbled true
potem klikasz z wciśniętym klawiszem SHIFT na nastrójnik.

Na nastrójnik klika się z CTRL'em, nie z SHIFT'em.

Meggie
19.09.2012, 12:21
U mnie z shiftem :P

Meona
19.09.2012, 12:58
a jak zdobyć ten eliksir sprawiający, że simka przestanie być czarodziejką? w sklepie z eliksirami sprawdzam co dzień.. jest jeszcze jakiś inny sposób poza eliksirem? niestety nie mam możliwości stworzyć go samemu, ponieważ nie chce mi się uczyć tej sismki specjalnie dla tego alchemii..

Chloé
19.09.2012, 13:28
Mam wróżkę i wampira, no i jest taka sprawa, że ów wampir pragnie zmienić swą ukochaną w wampira i zastanawiam się, czy jeśli ją zmieni to będzie wampirem wróżką, czy straci moc wróżki?

Ah i jeszcze zapytanie odniośnie obrony kogoś... co ona daje?

Nie ma mieszańców, można być albo wróżką albo wampirem, w razie ugryzienia wróżka wyzbędzie się swoich mocy. O ile jest to możliwe, bo obiło mi się o uszy, że przemieniać można tylko zwykłych simów, nadnaturalnych już nie.
Interakcja obrony daje nastrójnik na 24h.

jest jeszcze jakiś inny sposób poza eliksirem?
Zaprzyjaźniony sim może poprosić o porzucenie mocy nadnaturalnej. W sklepie z eliksirami codziennie są inne więc trzeba mieć szczęście by dobrze trafić na silny eliksir uzdrowienia.

Laselight
19.09.2012, 14:04
Czy to prawda , że kolor ubrania kościldy zależy od koloru trumny?

Kędziorek
19.09.2012, 15:21
Mój sim nie umie rzucać zaklęć :( mianowicie,stworzyłem sobie sima czarodzieja i na początku dawałem mu cały czas opcje przyzwij jabłko aż w końcu wyskoczyło tam że nauczył się zaklęcia podmuch ognia i coś tam jeszcze ale nie wiem jak niby ma rzucać te zaklęcia jak nigdzie niema takiej opcji oprócz tego cholernego "przyzwij jabłko" i niema nawet mój sim tego wskaźnika do czarowania.Czy myślicie że to jakiś błąd w grze?

Spróbuj kliknąć na podłogę, powinna pojawić się interakcja 'rzuć zaklęcie' i tam powinien być podmuch ognia. Wskaźnik mocy czarodzieja jest widoczny nad jego pragnieniem życiowym.

@up: Nie, sprawdziłam, jest to całkowicie losowe

anie_1981
19.09.2012, 20:53
Czy to prawda , że kolor ubrania kościldy zależy od koloru trumny?


Nie. Kolor odzieży Kościldy jest losowy. Jak ja chcę utrafić na ten niebieski z żółtym fartuszkiem, to kupuję kilka trumien (takiego samego koloru), i po prostu kasuję te z niewłaściwym kolorem ubranka.

>>>FiShIp<<<
19.09.2012, 22:09
Zmieniony był w CAS-ie .Na podłodze również brak interakcji ;p

Chloé
19.09.2012, 22:21
No więc wszystko jasne. Simowie muszą być nadnaturalni z "urodzenia" lub przez eliksir by wszystkie opcje były dostępne.

>>>FiShIp<<<
19.09.2012, 22:29
Aha,co za lipa ;p no ale cóż dziękuję za wyjaśnienie tego kłopotu ;)

Vipera
20.09.2012, 21:33
O ile jest to możliwe, bo obiło mi się o uszy, że przemieniać można tylko zwykłych simów, nadnaturalnych już nie.
W takim razie muszę oznajmić mojemu simowi, ze chciec nie zawsze znaczy móc :P

xMalwina
20.09.2012, 21:42
Vipera, mój sim był najpierw wróżkiem, potem babcia zmieniła go eliksirem w dżina, a teraz jest wampirem. Więc śmiało, można ich zmieniać :)

Mam problem z pracą mojej Nadyi. :( Jest światowej sławy chirurgiem, ale nie dopilnowałam jej i ją zdegradowali do neurologa. Kłopot w tym, że praca teraz wymaga, żeby 24/7 była w pracy ;| Nie wiem co to za bug, ale jak tylko skończy pracę, natychmiast pojawia się informacja "Opuszcza pracę!". Nie wiem, co robić. :|

Kędziorek
20.09.2012, 21:52
Może spróbuj zmienić na chwilę aktywną rodzinę..

Laselight
21.09.2012, 14:55
Moje pytanie brzmi: Jak odblokować taniec połamaniec? Może być z modem , bez , mi to obojętne.

carineesz
21.09.2012, 16:43
Mam problem z pracą mojej Nadyi. :( Jest światowej sławy chirurgiem, ale nie dopilnowałam jej i ją zdegradowali do neurologa. Kłopot w tym, że praca teraz wymaga, żeby 24/7 była w pracy ;| Nie wiem co to za bug, ale jak tylko skończy pracę, natychmiast pojawia się informacja "Opuszcza pracę!". Nie wiem, co robić. :|

Ja w takich sytuacjach porzucam pracę (oczywiście Simem) przez telefon i potem, klikając na skrzynkę pocztową z Shiftem, ustalam ponownie karierę i jej poziom ;)

EDIT: Chciałabym się na szybko zapytać, co daje zatrute jabłko (u czarownicy/ka), bo nie ogarniam? :P

Laselight
21.09.2012, 16:52
Jest okropnej jakości.

carineesz
21.09.2012, 16:55
Aha :) Wolałam się zapytać, niż przez przypadek np. zabić jakiegos sima (a układam fabułę miasta, więc nie chce bezsensownie zabijać Simów ;))

@down - Dzięki za info :)

Kędziorek
21.09.2012, 17:40
Po zjedzeniu zatrutego jabłka sim mdleje i na 2 godziny ma negatywny nastrójnik -50, po czym wymiotuje.. Szkoda, że na serio nie otruwa;)

Meona
22.09.2012, 08:35
skąd wytrzasnąć rubin? potrzebny mi do eliksiru. (oprócz komisu)

Angie60
22.09.2012, 08:37
1.Czy wilkołaki przemieniają się raz w sima raz w wilkołaka ?
2.Czy wilkołak może przemienić innego sima w wilkołaka ?
3.Czy dziecko wilkołaków odziedziczy po nich wilkołactwo?

Jeżeli są błędy to przepraszam.

Meona
22.09.2012, 08:46
3. Jeśli oboje rodziców to wilkołaki, dzieciak też będzie wilkołakiem.

redmoon
22.09.2012, 09:09
Angie60,
1. Można kontrolować przemiany, jednak podczas pełni lub gdy wilkołak ma zły nastrój ma wymuszoną przemianę
2. Tak

carineesz
22.09.2012, 11:43
skąd wytrzasnąć rubin? potrzebny mi do eliksiru. (oprócz komisu)

Ja zawsze znajduję w różnych miejscach w mieście, najczęściej z Pomocnikiem Kolekcjonera (jest łatwiej).

Meona
23.09.2012, 08:55
musiałam przenieść rodzinę na nowy zapis (zapisanie gry w pełnię) i wybrałam AP, ponieważ MF mi się znudziło :P no ok wstawiam ich nowy dom, wprowadzam i gram. pech chciał, że nie zapisałam gry no i oczywiście musiała się wyłączyć. świetnie. robię wszystko od nowa.. zdążyłam przestawić dom tak jak należy i znów się wyłącza.. wcześniej(przed NZTŚ) też tak miałam przez jakiś czas, ale później się uspokoiło. a może AP mam zbugowane? ;/ no, bo ja głównie grałam na zapisie w SV (jeśli w ogóle grałam, bo przed NZTŚ strasznie rzadko.)... co zrobić żeby temu zapobiec? ja naprawdę nie mam cierpliwości ciągle robić tego od nowa, bo nawet nie zdążę wejść do edycji miasta, żeby to zapisać, a tu pyk i pulpit.

Laselight
23.09.2012, 11:46
1. Dodaj grę do Dep (blog anie_1981)
2. Zamknij niepotrzebne procesy.
3. Wyczyść system Ccleanerem.

Violet
23.09.2012, 18:46
Wadliwe dodatki z internetu?

anie_1981
23.09.2012, 23:25
Hej, ja też tak miałam w AP kiedyś! Dosłownie pograłam z 15 minut i wywalało mnie do pulpitu. No masakra. Był czas, że w ogóle w AP nie grałam, bo miałam już tego dosyć. Tak naprawdę to nie wiem dlaczego tak miałam, bo to było świeżo po instalacji Zwierzaków. Mogłam mieć niekompatybilne mody czy coś. Ale może to też być przez trasowanie. Ogólnie to polecam pobieranie poprawionych wersji miast z mts, bo mają poprawione łączenia ulic i trasowanie przede wszystkim. Zostawiamy sobie gdzieś na dysku oryginalne pliki miast, bo na czas instalacji łatek\dodatków TRZEBA mieć oryginalne pliki miast na miejscu.

http://www.modthesims.info/browse.php?f=639&showType=2&gs=0&showAll=1&u=1515002

Polecam pobieranie plików miast, bo wstawianie samodzielnie plików poprawek do swojego miasta jest raczej czynnością nudną i żmudną :)

Laselight
24.09.2012, 00:26
Takie mam pytanie dot. poprawek. Trzeba te pliki łączyć? Jak się je wgrywa?

anie_1981
24.09.2012, 14:58
Jeżeli pobierasz gotowy plik world, to niczego nie łączysz. Do wszystkich miast z podstawki i dodatków są gotowe pliki, poza MF, na razie same poprawki. Pliki World trzeba po prostu zastąpić tymi z poprawkami. Pamiętaj jednak, że oryginalne miasta trzeba sobie zatrzymać na wypadek instalacji nowego patcha czy dodatku.

stinkfist
25.09.2012, 15:42
nanana, jak zrobic, zeby czlowiek stal sie czarownikiem w trakcie gry? bo uznalam, ze moja staruszka by sie doskonale nadawala, a wnioskuje, ze taka opcja jest mozliwa - jak probuje rzucic nia zaklecie, pojawia sie komunikat w rodzaju "niezla proba, ale masz za malo talentu. moze x powinna stac sie czarownica i sprobowac ponownie?"
jakjakjak? prosi sie innego czarownika? jest jakis eliksir? cisne w alchemie, ale ma dopiero 5 poziom i nie widzialam nic takiego

swoja droga, dziekuje za podanie moda na zombie wczesniej w tym temacie. tez mialam cudownego buga i wylazily non stop, to ich skrobanie i wycie doprowadzalo mnie do szalu : |

Kędziorek
25.09.2012, 16:32
Dzięki eliksirom można zostać każdą fantastyczną postacią, są one po prostu dostępne na wyższych poziomach alchemii

Katherine
28.09.2012, 08:45
Gdzie są te dmuchawki na zombie? Bo mam limitowaną (dziwne, że kosztowała w empiku tyle samo co normalna) i nie wiem gdzie one są

Chloé
28.09.2012, 11:22
U mnie w zakładce wg pomieszczeń>gry i zabawy na świeżym powietrzu i dmuchawka będzie tam gdzie wyświetlają się zestawy ze store w dodatkowej zakładce na boku.

Laselight
28.09.2012, 15:48
w pudełku jest kartka z adresem strony i kodem. trzeba się tam zarejestrować i wpisać kod żeby ppbrac dmuchawki