PDA

Zobacz pełną wersję : Kościlda


maciu67
09.09.2012, 21:56
Temat tylko o niej i tylko dla niej.

Chloé
09.09.2012, 22:00
Wow, ekskluzywny temat dla Kościldy :D ale niech ma, należy jej się coś od życia.
Wypadałoby też coś napisać o niej jak już założyłeś temat, tak myślę.

Polubiłam tego szkieletora, nie mam tylko porównania do jedynki bo w nią nie grałam.

Juhas
09.09.2012, 22:07
To ja dam zdjęcie mojej Kościstej treserki :D:P
http://img13.imageshack.us/img13/1112/screenshot119yy.jpg

maciu67
09.09.2012, 22:23
Mam dwa bardzo ważne pytania:

-czy kościlda prosi mrocznego kosiarza o autograf,
-jak reaguje wynajęta pokojówka na kościlde?

anie_1981
09.09.2012, 23:03
1. Kościlda nie prosi Mhrocznego o autograf, a szkoda...
2. Nie wiem jak ona działa na wynajęte pokojówki. U mnie jak dotąd nikt się jej nie boi, widać dobrze jej z oczodołów patrzy ;)

Przypomnę mojego "ekskluzywnego posta o Kościldii", z OJSG:

http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1576439&postcount=229

Dodam tylko jeszcze do powyższych wywodów (link), że gra uważa Kościldę za opiekunkę i jeśli jest obudzona (nawet jeśli ma przerwę w trumnie), to można zostawiać dzieci same z nią w domu i gra się nie pluje o opiekunkę. Kolejna rzecz o której przypomnę, jeśli ona ma przerwę w trumnie, a się ją zechce wyłączyć, to się buguje i już "na zawsze będzie błąkać się po domu, nie powróciwszy już nigdy więcej do trumny"... Może to jakaś trauma...? :P

Levkoni
10.09.2012, 11:11
Szkoda, że nie prosi o autograf bo w jedynce chyba prosiła ;p tak samo jak zobaczyła Kościldę zwykła sprzątaczka w jedynce to zwiewała :)

Chloé
10.09.2012, 13:54
Zwiewanie przed Kościldą zależy od cech charakteru. Na pewno tchórze i neurotycy będą uciekać, może jeszcze sceptycy nadnaturalności ale tej cechy akurat nie sprawdzałam.

ultraviolence
10.09.2012, 16:12
Kościlda da się przytulić simowi, który aktualnie siedzi na kanapie. Nie wiem jednak, jak to wygląda w rzeczywistości, bo akurat grałam kobietą, no i... nie próbowałam :D Widziałam tylko taką opcję do wyboru.

kacperprze
10.09.2012, 17:13
Mnie już wkurza kościdla
mój pies chciał spać a ona go męczy i mu nie każe
(uczy go sztuczek)
ale mam radę mam teraz 2 pociechy i się nimi zajmuje chociaż gdyby nie pies to by dzieci miały przechlapane
trachę szkoda że ma malutko opcji :)

Simbelmyne
10.09.2012, 17:18
A czy jak zombie zobaczy Kościdłę, to może się jej przestraszyć i uciec? I czy można mieć w jednej rodzinie, na jednej parceli dwie albo więcej Kościdł?

nmin
10.09.2012, 18:47
I czy można mieć w jednej rodzinie, na jednej parceli dwie albo więcej Kościdł?Możesz mieć tyle, ile kupisz.

Moja Kościlda się chyba zepsuła... Nigdzie jej nie widzę, więc pewnie nieodesłana wlazła sama z siebie do trumny, ale w ogóle nie wychodzi. Dziecko płacze, dom prosi się o posprzątanie, a ona nic.

Lubie
10.09.2012, 18:49
A ile taka kościdla kosztuje ?

nmin
10.09.2012, 18:59
Chyba niecałe 4000...

Juhas
10.09.2012, 19:14
Dokładniej 4000 bez simoleona :D:P

Nmin, a przesuwałaś jej trumnę jak miała "przerwę" i była w środku?
Bo ludzie piszą że to jakiegoś buga uruchamia...
Nie mniej polecam sprzedać moveobjectsem lub testingiem trumnę i zakupić nową z Kościldą o świeżym umyśle :D

nmin
10.09.2012, 19:17
Raz na pewno ruszałam trumnę, ale głowy nie dam, czy to wtedy zaczął się problem. Chyba faktycznie kupię nówkę sztukę i się zobaczy, nie po to zmieniałam Simom cechy, żeby teraz dom obrastał brudem :P

Juhas
10.09.2012, 19:21
To pewnie przez to przesunięcie :) Nie wiem czy to faktycznie powoduje błędy bo u mnie trumna grzecznie stoi w jednym miejscu, ale skoro kilka osób się skarżyło to pewnie tak jest ;):)

maciu67
10.09.2012, 20:29
Woleli byście kościlde czy widmowego lokaja?

anie_1981
10.09.2012, 22:21
Pierwsze słyszę o jakimś widmowym lokaju... Był ktoś taki w Simsach? No chyba, że Ci chodzi o zbugowanego lokaja z PZ :P On ma taką "urodę", że sobie lubi znikać, lub być niewidzialnym ;)

To ja pisałam o bugu z Kościldą. U mnie pojawia się gdy ona ma przerwę w trumnie i wtedy się ją "wyłączy". Raz też przenosiłam jej trumnę z kodem, bo coś mi tam nie pasowało i też był bug. Ale u mnie ten bug wygląda dokładnie odwrotnie, ona nie chce iść do trumny, stale siedzi na zewnątrz i niczego się z tym nie zrobi, ale sprząta itd. Ja mam teraz na nią lepszy patent z unieruchamianiem, Ma swój pokój z łazienką, z modem NRaas Debug Enabler'em psuję lub brudzę coś w jej łazience, jak wchodzi do swojego pokoju to ją tam zamykam. Dla mnie to wygodniej, bo nie muszę przerywać Simom ich zadań, żeby włączyli\wyłączyli szkieletorkę :P To jest dobra metoda by dać dzieciom i zwierzętom odpocząć od niej co nieco.

Linda
11.09.2012, 12:33
Kościdla obroniła moją simkę przed kradzieżą (pobiła się z złodziejem). Niestety po tym się zawiesiła, ale jak ją odesłałam do trumny i obudziłam to było ok. Miałam nadzieję, że zajmie się ogródkiem ale go nie tyka. No i męczy zwierzaki. Kot chciał spać a ona ciągle go chciała głaskać.

ultraviolence
11.09.2012, 13:36
Kościdla obroniła moją simkę przed kradzieżą (pobiła się z złodziejem). Niestety po tym się zawiesiła, ale jak ją odesłałam do trumny i obudziłam to było ok. Miałam nadzieję, że zajmie się ogródkiem ale go nie tyka. No i męczy zwierzaki. Kot chciał spać a ona ciągle go chciała głaskać.

Właśnie - ogródek! Chwasty rosną szybciej niż grzyby po deszczu, a jako, że moja simka ma dość pokaźną liczbę roślin, ciężko jest mi nad tym zapanować. Po cichu liczyłam, że zajmie się tym Kościlda, ale ona woli gadać i wdzięczyć się do magicznego zwierciadła. Pokojówka natomiast podpiernicza mi miód z ula i tyle ją widziałam (czyt. idzie sobie po prostu do domu :P). Lokaja też zatrudniłam, ale zachowuje się tak samo, jak wcześniej wspomniana sprzątaczka. W takim przypadku, muszę chyba zredukować uprawy do minimum ;D

suomii
11.09.2012, 13:49
Lubię Kościldę, tylko jak już wyżej pisaliście - mogłaby zająć się roślinami. Albo CPR mógłby dojść ogrodnik.

Laselight
11.09.2012, 14:25
Najlepsza służba jaka była z dotychczasowych.

Pokojówka - n/c
Lokal [PZ] - cały czas gotował i jeszcze ... podrywał faceta
Pokojówka z modu [MTS] - trzeba mieć telefon stacjonarny , a moi używają komórek i ciągle się włóczy po domu

Kościlda jest świetna - nauczy sztuczek psa , zrobi wszystko z wyjątkiem ogrodu . Jeśli wszystko jest OK idzie do trumny lub coś sobie robi w wolnym czasie. Może mam jakieś zboczenie , ale lubię na nią patrzeć. I wolę kościldę niż lokala widmo , którego o dziwo nie miałam
Bardzo mi brakuje ogrodnika. O ile mam dobrą pamięć , to był w podstawce jedynki.

anie_1981
11.09.2012, 14:43
Jest mod na ogrodnika na MTS, tylko musi być chyba zaktualizowany, bo nie tyka nowych roślin, a trochę ich jest. Nie przeszkadza mu za to roślinka w donicy z dodatku :P A Kościlda nie robi prania, nawet nie tyka kupek prania na podłodze. To za to robi pokojówka z moda, też na mts. Gdy już wszystkie kosze prania są zajęte, ona wkłada pranie do pralki... :)

Spectrum
11.09.2012, 14:55
Kościdła to niezaprzeczalna gwiazda tego dodatku. Jest naprawdę dobrą (lepszą, zapewne) alternatywą lokaja. Krążą plotki, że nie daje spokoju dzieciom i zwierzakom - no cóż, przynajmniej traktuje swoją 'pracę' na poważnie.

Z pewnością najlepsza służba w simsach :P

nmin
11.09.2012, 15:52
Nigdy nie wynajmowałam służby. Rzadko hoduję roślinki, a dom Simowie ogarniają sami bez problemu. Teraz mam Kościldę z czystej ciekawości i chociaż sprawdza się w MF, nie będę jej kupowała do zwykłych domów w innych otoczeniach. Po pierwsze, to jednak kościotrup ;) , po drugie się obejdę, po trzecie irytuje mnie, że nie daje spokoju dzieciom, a z tego co mówicie, także zwierzętom. Kiedyś mój mały wróżek bywał zmęczony, bo Kościlda tak często go ściskała i łaskotała, że nie miał kiedy spać, a jakoś zawsze przypominało mi się o odesłaniu jej, gdy siedziała już w trumnie, cwaniara. Gdy mi się popsuła, nową kupiłam dopiero, gdy mały Florek stał się średnim Florkiem i owszem, działa teraz super, ale w moich rodzinach często są dzieciaki i prawie zawsze zwierzęta.

anie_1981
11.09.2012, 17:51
Ja ją lubię mimo wszystko, chociaż zapewnienie spokoju dzieciom i zwierzętom jest nieco pracochłonne. Ja ją zamykam w jej pokoju klikając na drzwi, dzięki temu mi się nie zbuguje, a jest wyłączona :P Wabię ją tam brudząc lub psując coś w jej apartamencie. Bardzo mi się Kośilda podoba, nie ważne czy to szkielet, mumia, robot czy jakiś inny stwór, po prostu fajnie, że wreszcie ma się sprzątaczkę na stałe, która nie jest sterowalna, jest dokładna, a jednocześnie gra się nie pluje, że w domu są dzieci i Simy mogą go normalnie opuszczać idąc do pracy czy gdziekolwiek indziej.

Trykuu.
11.09.2012, 19:50
Musze sie pochwalic moja pieknoscia
http://i1057.photobucket.com/albums/t388/Trykuu16/6e50663a.png

dupeeeera
http://i1057.photobucket.com/albums/t388/Trykuu16/5f0360f5.png

Chociaż i tak nic nie pobije tej jedynkowej kościldy <3

anie_1981
11.09.2012, 20:54
Czy ja wiem, niczym się nie różnią. No może tylko tym, że jedynkowa miała jedną interakcję więcej (proszenie Mhrocznego o autograf) i po skończeniu pracy szła do trumny i już z niej nie wychodziła, chyba że się zapukało znowu w trumnę. Różnic jest niewiele, a ośmielam się stwierdzić, że ta z trójki jest lepsza. Można ją włączać\wyłączać na odległość, a z możliwościami zamykania drzwi\furtek na klucz, to da się ją "mieć pod kontrolą".

nmin
11.09.2012, 21:12
Można ją włączać\wyłączać na odległośćTak, to jest świetne - Sim spał w najlepsze, gdy dzieciak był głodny, więc żeby go nie budzić, Simka wywołała Kościldę pilotem, będąc w... parku. To się nazywa "na odległość" :D

Laselight
14.09.2012, 13:43
Dziecko płacze , pies się nudzi. Gościu jest na drugim końcu miasta i pilotem wywołuje Stefanie.
To się nazywa na odległość.

Nadine
18.09.2012, 09:55
U mnie sie pojawił kolejny bug Kościldy :) gdy moja simka przygotowuje drinki w swoim barku, Kościlda podbija, zbiera każdy po kolei (to znaczy zabiera i one znikają) aż zniknie też tacka z drinkami plus chowa jedzenie, które wyciągam na imprezy. Coś mało rozrywkowa.

Chloé
18.09.2012, 11:36
To nie bug, raczej niedopracowanie. Kościlda jest maniaczką porządku, nawet gdy simy coś ugotują to ona natychmiast wyskakuje z trumny by to schować do lodówki. Najlepiej jest ją odwołać na czas rodzinnego posiłku czy imprezy bo simy nie zdąża nawet skosztować tych pyszności.

anie_1981
18.09.2012, 13:05
Ja właśnie tak robię, wyłączam Kościotrupa jak mi przeszkadza :P Ale najczęściej, to po prostu zamykam jej celę na klucz.

natalenka
21.09.2012, 09:03
Ja kościdlę włączam tylko nocą jak domownicy śpią.. A rano wyłączam i z głowy .

anie_1981
21.09.2012, 10:56
Ale jak się ma psy lub dzieci (nie wiem jak koty), to nawet jak śpią, to Kościlda je budzi i molestuje... Może z czasem powstaną jakieś mody dla Kościldy. Mnie ostatnio wkurzyła. Jak tak, to molestuje dzieci, a jak moi ludzie pojechali na konną przejażdżkę, a w domu został dzieciak, to zgłodniał, spaskudził się w pieluchę, a Kościlda jakby nigdy nic siedziała sobie w trumnie. Też mi niańka. Była włączona, jak moje Simy opuszczały dom, to trzymała dzieciaka na rękach, ale potem sobie poszła na przerwę. Odnoszę wrażenie, że ona molestuje te dzieciaki tylko z nudów :P

Pink Panther
21.09.2012, 11:00
A ja mam takie pytanie - jest możliwość pobrania Kościldy bez kupowania NZTŚ? Dodatek mnie kręci, ale taka pokojówka przydałaby się moim Simom ;]

Kędziorek
21.09.2012, 11:34
Ostatnio do moich simów przyszła sąsiadka i postanowiła wykąpać się nago w wielkiej wannie. Kościlda wyszła z trumny i schowała jej ubranie, więc simka musiała wracać do siebie w samym ręczniku. Nie sądziłam, że taka z niej psotniczka :D

Laselight
21.09.2012, 14:24
PP - nie da się. Chyba , że pokojówka zwyczajna z moda [w aktualizacjach modów jest]

nmin
14.10.2012, 23:09
Odkryłam ogromną zaletę Kościldy, jak na mój gust wartą instalacji dodatku (który pod względem postaci nadprzyrodzonych bardzo szybko mi się znudził). Może już o tym wiedzieliście, ale ja sprawdziłam to dopiero dzisiaj.

Wiemy wszyscy, że można zostawiać malucha w domu bez niani, gdy jest w nim Kościlda, ale uwaga - to nie musi być NASZ dom. Jeśli Kościlda jest uruchomiona, można zostawić dziecko u sąsiada i wyjść. Wreszcie będę miała przedszkole! :) Sama pracuję w przedszkolu, więc marzyłam o takiej możliwości w TS3. Zrobię rodzinę z jedną lub dwoma dorosłymi paniami, około piątką małych dzieci, wyposażę dom w zabawki i dziecięce mebelki, do tego Kościlda w piwnicy i moje Simy będą mogły zostawiać tam swoje Simiątka, gdy pójdą do pracy :)

Być może jest jakiś mod na zostawianie dziecka samego na innych parcelach, ale nigdy na niego nie trafiłam.

Troya
16.11.2012, 18:29
Ja kościldy wcale nie używam, ale w klubie zrobiłam wyjątek. Zdziwiło mnie to, że zamiast sprzątać, ta zaczęła wypijać drinki z baru :o
http://3.bp.blogspot.com/-61-eH7nkPOA/UKaFcVll2CI/AAAAAAAABas/ESJ336G5Nhg/s640/Screenshot-69.jpg
Kościotrup jak kościotrup, drinknąć se musi :D

JBronkar
24.02.2013, 15:39
Gdzie mogę znaleźć tej kościldy w grze? Dopiero kupiłam płytę nie z tego świata i spróbuję ją znaleźć.

Vanitas
24.02.2013, 15:51
Wejdź w tryb kupowania, kolekcje, nie z tego świata. Tam znajdziesz na 100% :)

JBronkar
03.03.2013, 02:47
Nawet nie wiem, czy Wam się wydarzył kiedy włamywacz szedł to kościlda zaczęła bójkę.

http://imageshack.us/photo/my-images/829/screenshot2pj.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/401/screenshottpi.jpg/

Haha, uwielbiam ją. :D

amelkaamelka2
12.03.2013, 18:50
Z tymi Grafami to szkoda :( . Ale mi raz sprzątaczka zwiała, jak Kościldę zobaczyła. xD Takto to zawsze ją zatrudniam jak dzieci robię simomm :) ;D

Miscellaneous
26.04.2013, 19:29
Nie wiem, czy to tylko u mnie, lecz Kościlda nie ma żadnych interakcji z simami, oczywiście oprócz bycia odesłaną do trumny i rozmawiania...
A poza tym, to jest nawet użyteczna - chętnie pilnuje dzieciarnię, gdy uczę moich simów umiejętności. :)

octavessens
16.05.2013, 18:29
moja kościlda jest alkoholiczką i jedyne co robi to pije wszystkie drinki w zasięgu jej pustych oczodołów, a gdy już się schleje to idzie się pindrzyć w lustrze

Damian
24.05.2013, 21:04
Znalazłem dziwny problem, co mnie niezwykle denerwuje :x
Moja simka gdy "wyciąga" kościdlę z trumny zaczyna biegać po domu i podwórku przez co normalnych czynności nie może zrobić gdy ją widzi...

anizali
24.05.2013, 21:21
Może ma cechę 'tchórz' :|

ajditia
27.05.2013, 15:36
Pewnie ma cechę "Infantylna". Czytałam o tym, chyba nawet tu na forum :)

Biecka
14.08.2013, 12:35
Kościlda moich Simów miała prywatną komnatę z trumną i barkiem :D. Niby żaden problem, ale zamiast sprzątać to cały czas te drinki piła, a jak wypiła to przelalatywało przez nią, robiła się kałuża , Kościlda ją sprzątała, a brudny prysznic często miała w nosie. Musiałam walczyć z (jej) nałogiem i sprzedać barek :D

miłośniczka zwierząt
14.08.2013, 14:25
Ja też tak, miałam i ja sprzedałam wkurzyło mnie też to że nie sprzątała brudnych ubrań i że męczyła kota mojego sima .

psujka
15.08.2013, 12:33
Moja kościlda zawsze wpłaca mi datki na bloga. Widziałam też parę razy jak zapraszała sima na randkę.