PDA

Zobacz pełną wersję : FTS Newsletter 15[17]- Komentarze


Charionette
27.09.2012, 18:23
Zapraszam do wyrażenia swojej opinii :)

Lubie
27.09.2012, 19:06
Powiem tak, savage i kalafjor zrobili jeden z najlepszych artykułów w tym numerze. Czytało się miło, tak, jak by to napisała jedna osoba. Tak trzymajcie.

Gratulację dla nowych redaktorów , dobrze, że doszedł ktoś nowy. :)
(tylko szkoda, że ja znów się nie dostałem, a tym razem wydaje mi się, że dobrze mi poszło z drugim podaniem)

Bardzo podoba mi się dział Einarr'a. Jest cudowny po prostu. Dodatki pięknie dodane. ;)

Szkoda, że nie wypalił konkurs jina. <ehh> . Ale jego dział też bardzo udany (i dla mnie najwspanialszy)

To raczej wszystko, co mam do powiedzenia. Raczej tak sucho się czytało niektóre artykuły, noale ogólnie dobrze wyszło.

Chewbacca
27.09.2012, 19:30
To może ja coś dodam. Artykuł savage strasznie przypomina mi 'coś' od znanej blogerki Rudit.
klik (http://blog.cropp.com/2012/09/autobusy-i-tramwaje/#containerIn)
Nie twierdzę, że plagiat, ale pomysł ten sam.
Artykuł Jina jest świetny, zaraz po nim najbardziej przypadł mi do gustu ten od Fallen. ;)
I stokrotne podziękowania dla Liv za te cudeńka do ściągnięcia. :)

Lubie, a mi szkoda, że cały czas przypominasz nam o tym jak bardzo byś chciał dostać się do ekipy... No kurczę - who cares?

Przy okazji gratuluje hellraiserowi [?] wygrania w Strefie luzu. :)

Lubie
27.09.2012, 19:40
Nie chcesz, nie czytasz "zażaleń" . Po prostu jest mi smutno, że się nie dostałem i tyle. Ja problemu nie widzę.
I chyba po to są komentarze , by wyrazić opinię o gazetce, a to w pewnym sensie jest opinia o gazetce, więc nie wiem, o co ci chodzi.

Chewbacca
27.09.2012, 19:45
No chcąc nie chcąc muszę to przeczytać. ;] No to, że jest Ci smutno każdy zrozumiał. Opinia o gazetce to co innego niż żalenie sie na swój los... Nie wiem w jakim sensie jest to opinia o tym numerze? To, że jest Ci smutno to opinia? Od kiedy?

żeby nie było offtopu: Szkoda, że nie ma artykułu od Rosemarie. :/

Lubie
27.09.2012, 19:48
Dla mnie to jest opinią. Dobra, nie chcę dalej prowadzić tej rozmowy, bo i tak do niczego nie doprowadzi.
pozdrawiam, Ja

I szkoda, że jej nie ma. Trochę kultury człowiekowi by się przydało. : )

Rosemarie
27.09.2012, 19:49
A mnie strasznie miło, że ktokolwiek o mnie pamięta. W następnym numerze już mnie nie zabraknie. :D
Gratuluję nowym redaktorom świetnych artykułów. :)


Katerina – Rosemarie – nick sympatyczny, na pewno jest to jedna z najlepszych zmian w ostatnim okresie!


Cóż, powrót do starych śmieci. :D Dzięki za docenienie. ;)

Liv
27.09.2012, 20:12
Ja problemu nie widzę.
Ja czytając Twoje posty, niestety, widzę.

Dobra, żeby nie było, że połowa komentarzy do gazetki to opinie samych redaktorów, to zakończę moją wypowiedź skromnym stwierdzeniem, że ten numer wyszedł zarąbiście :D Jest co poczytać, kilka artykułów mnie naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczyło, gdzieniegdzie pomogłam, no i ciesze się, że udało mi się wyrobić na czas z moim własnym ;)

Ale ilość komentarzy jest trochę niewspółmierna do pracy, jaką włożyliśmy w przygotowanie tego numeru...
I również nie pierwszy raz tak czuję.

Pink Panther
27.09.2012, 20:19
No to ja też skomentuję :)

Numer rzeczywiście jest bardzo fajny, wszystkiego jeszcze nie czytałem, bo w przerwie między zadaniami z chemii przeglądam jedynie to, co najbardziej mnie zainteresowało, potem przeczytam wszyściuteńko.

Najbardziej podoba mi się artykuł "M jak Mieszkanie", "Świat w Pigułce" i "Forum mówi". Według mnie trochę mało hot ploteczek i newsów umieściliście, liczyłem na coś więcej - ile razy można czytać o Gali OJSG? Ciągle o tym... :P

Więcej zastrzeżeń nie mam. Dziękuję za ocenę nowego nicka, którym zresztą posługuję się od paru miesięcy :P Już czekam na następny numer :)

Co do komentarzy Lubie - sam próbowałem 3 czy 4 razy dostać się do gazetki, nie udało się, czy rozczulam się nad moim losem? Chłopie, nie masz innych problemów? :D Może to po prostu nie dla nas? To tak, jakby kazali mi zagrać na wiolonczeli jakiegoś mazurka Chopina...

Ej, moment. Czemu nie ma ankiety o tym numerze? :D

Malfurion
27.09.2012, 20:22
Fajny numer. Podobala mi sie wiekszosc artykulow. Mam pytanie co do zagadek- trzeba rozwiazac wszystkie by dostac range?
Szkoda, ze ktos o czyms zapomnial :P
nie gniewam sie chrupku ;)

Meggie
27.09.2012, 20:27
Ja tak od siebie tylko dodam, a może poproszę, abyście pisali taką konkretną, prosto z mostu, szczerą opinię na temat artykułu, który np. nie przypadł wam do gustu, albo coś jest w nim do poprawy, albo wręcz przeciwnie- wypadł świetnie. Myślę, że nie tylko ja się nie pogniewam czytając tego typu komentarze, a raczej można wziąć sobie rady czytelników do serca, bo w końcu piszemy dla was nie dla siebie i dlatego liczymy na sporą ilość opini. Nie pozwólcie nam tkwić w przekonaniu, że nasza praca idzie na marne! :)

Chewbacca
27.09.2012, 20:31
Zgadzam się, nie pisać 'podobała mi się większość artykułów' <sory don xD> tylko który nie, który tak i dlaczego. Pisanie po raz enty tych samych formułek jest nudne. ;p

Malfurion
27.09.2012, 20:35
Wiem, ze zalezy wam na konstruktywej opini. Gdybym mial jakies wieksze uwagi, na pewno bym o nich wspomnial.

Pink Panther
27.09.2012, 21:08
Skoro chcecie konstruktywnie, pozwolę sobie ocenić po kolei każdy artykuł, chyba się nie pogniewacie :)
1. Wiadomości z forum - jak pisałem wcześniej, spodziewałem się czegoś nowego, jakichś gorących ploteczek, hitów i niesamowitych informacji, a nie czegoś, o czym każdy wie od miesiąca :P
2. Horoskop - nie czytałem, bo, szczerze mówiąc, nigdy mnie to nie jarało. Dobry pomysł z tym wydaniem szkolnym ;)
3. Świat w pigułce - pisałem już Fallence, że wyszło jej świetnie - jedynie za mało informacji, ciekawostek. Ogólnie za mały ten artykuł :D
4. Trudne Sprawy - bardzo mi się podoba, takie artykuły są ciekawe i czytelnie, nie mam zastrzeżeń ;)
5. TSP On Top - nie podoba mi się, znów wszystko obraca się wokół Gali, FS i OJSG, o których pełno w całym numerze. A o np. petycji do Administracji nie ma ani słowa. Naprawdę nic innego się u nas nie działo? ;O
6. Forum mówi - to mi się podoba. I nawet ja się wypowiedziałem :D
7. Polecane - TS2 - chociaż nie gram w dwójkę, ocenię. Autor skupił się jedynie na ubraniach, na dodatek dziwnie to wygląda graficznie. Jedynym plusem jest to, że rzeczy do pobrania jest dość dużo.
8. Polecane - TS3 - to mi się za to podoba. Ładne ułożenie graficzne tekstu (niby nie ma różnicy, ale dla mnie jakoś ładniej jest :>), po trochu wszystkiego (ubrania, fryzury, meble). Tylko mało tego, za mało :/
9. M jak Mieszkanie - jak pisałem na poprzedniejs stronie, podoba mi się. Artykuł obszerny, dużo zdjęć, w tym porady, domy i pokoje innych użytkowników, a przede wszystkim - jakie kolory do siebie pasują, co cenię w tym dziale najbardziej (jako facet aranżować pod kolor nie umiem :D). Na plus ;)
10. Nowinki ze świata Simów - nie ma co oceniać, Meggie opisała wszystko, co niebawem się ukaże lub ukazało ;) Nie wczytywałem się w treść, ale wygląda dobrze. Jednak nie lubię, kiedy wszystko jest pisane pogrubioną czcionką lub kursywą, lepiej wygląda wyróżniony jedynie tytuł.
11. Klawa Enklawa - napisane w bardzo ciekawy sposób, ale znów Gala, Gala, Gala. Już nudzi mnie to :/
12. Rankingi - jak zawsze perfekcyjnie ;)
13. Strefa luzu - też idealnie, nawet wziąłem udział :D

Ogólnie wolę strefę forumową niż Simsową, więc w nią wczytuję się najbardziej :P

Taka opinia jest okej? :)

Meggie
27.09.2012, 21:12
Tak, nawet bardzo okej PP! :) Niech to będzie przykład dla innych :D

Wezmę sobie do serca z tym pogrubieniem. Sama jak teraz się przyglądam to mi to nie pasuje :)

Pink Panther
27.09.2012, 21:14
Wezmę sobie do serca z tym pogrubieniem. Sama jak teraz się przyglądam to mi to nie pasuje :)

Dobrze, że to zauważyłaś ;)

Zapomniałem dodać jednego - w dziale "Rankingi" jest tylko ranking nicków. Nie można dodać jeszcze innych? Rankingi sygnatur, avatarów, piosenek - opcji jest z tysiąc, a myślę, że nie tylko ja chciałbym zobaczyć coś takiego za dwa miesiące :P

ddo bwayo
27.09.2012, 21:35
Zapomniałem dodać jednego - w dziale "Rankingi" jest tylko ranking nicków. Nie można dodać jeszcze innych? Rankingi sygnatur, avatarów, piosenek - opcji jest z tysiąc, a myślę, że nie tylko ja chciałbym zobaczyć coś takiego za dwa miesiące :P

Obiecuję, że pomyślimy nad tą propozycją ;) Jeśli tylko znajdę czas, z przyjemnością się tego podejmę.

Fallen
27.09.2012, 21:40
Dziękuję za tak miłe przyjęcie do grona redaktorów :)
Gratuluję również innym redaktorom - świetne artykuły, bardzo podoba mi się ten numer :)
Co do PP - taka opinia jest świetna, o każdym artykule z osobna - idealnie ^^
Szkoda tylko, że nie ma artykułu od Rosemarie...

αγάπη
27.09.2012, 22:50
Moim zdaniem prawie połowa artykułów w gazetce jest zbędna, nie ma nic wspólnego ani z forum, ani z grą. Po co mi wiedzieć o Czarnobylu, okej rozumiem mają być ciekawostki, tylko właściwie po co i tak większość użytkowników przewija ten post, zatrzymując swój wzrok jedynie na zdjęciach. Ponadto uważam że jak dobrze zepnie się poślady gazetkę w takiej postaci można przygotować w MAX. 3 tygodnie, a nie 2 miesiące. Z tego co mi się podobało : Jin. i jego m jak mieszkanie, oraz polecane dodatki. I to są chyba jedyne działy warte obejrzenia i przeczytania. Zawsze lubiłem czytać wywiady z użytkownikami forum, ale pytanie typu "Do jakiej szkoły teraz idziesz" jest śmieszne, po co mi wiedzieć gdzie teraz idzie x albo y. Zamiast tego wolałbym przeczytać wywiad z użytkownikiem który spędził tu dużo czasu, jakie są jego spostrzeżenia i wgl np Bjork, nie wiem czy był z nią wywiad, w każdym razie szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego.

Kicaj
28.09.2012, 10:46
1. Świat w pigułce.
Uważam, że temat z takim potencjałem został potraktowany po macoszemu. Historię Prypeci można było na tyle sposobów opisać, jednak mamy tu tylko mały zarys. Niedobrze jak na "Świat w pigułce".
2. Horoskop - super sprawa, lubię się pośmiać z "mego losu":D
3. Nowinki...
Podoba mi się artykuł, nie tylko ze względu na to, że trzymam z Meg:) Fajnie, lekko napisany, dużo ładnych zdjęć i przede wszystkim - nie ma miliona suchych faktów, a fajnie przeplatana w tekście informacja.
4. Trudne sprawy - omijam wszelkie nawiązujące do polsatowskich programów artykuły. Gdyby była inna nazwa pewnie nie zniechęcałoby mnie to aż tak bardzo.
5. Wiadomości z forum - fajnie podsumowane życie forum. Nie zawsze jestem na bieżąco ze wszystkim, więc miła opcja. Dziękuję za umieszczenie informacji na temat Gali i wszystkich jej zwycięzców.
6. Klawa enklawa - chrupku, podziwiam Cię. Polityczna analogia, która blisko jest memu sercu z racji obranego kierunku studiów, podoba mi się nieziemsko. Sam tekst też niezły.
7. Ranking przydatny, wiadomo kto jest kim:D
8. Forum mówi - trochę bez sensu. Jak wyżej uważam, że średnio obchodzi mnie kto zaczyna jaki stopień edukacji. Ale to moja prywatna opinia;)
9. Polecane TS3 - wszystko fajnie ale czcionka maława. Mam monitor 22 cale, a ledwo się mogę rozczytać:)
10. M jak mieszkanie - ostatnie zdjęcia powinny być ciut większe:)
11. Polecane TS2 - bardzo fajne, aż żal, że nie mam dwójki:(
Gazetkę oceniam pozytywnie i mam nadzieję, że mój nick następnym razem nie będzie znajdował się w prawie każdym artykule:D Bynajmniej nie będę aktywnie o to zabiegać:D



Według mnie trochę mało hot ploteczek i newsów umieściliście, liczyłem na coś więcej - ile razy można czytać o Gali OJSG? Ciągle o tym... :P
Lepiej byłoby się rozwodzić nad Twoją hiper aktywnością w kwestii ulepszania forum?

rudzielec
28.09.2012, 11:55
No dobra, czas się na powrót udzielać i dobrym pomysłem będzie zacząć od forumowej gazetki, którą czytam zawsze jak się pojawi, a rzadko komentuję.
Swoją drogą, wiem jak to jest, kiedy człowiek się napracuje, a ktoś przeczyta i nie zostawi komentarza, także obiecuję poprawę :3

Zacznijmy więc od początku:
Wiadomości z forum.
Szczerze mówiąc nie było mnie tu tak dawno, że nawet nie wiedziałam, że była jakaś gala TS3 :P Jak dla mnie informacje były przydatne i pewnie wszystkim, którzy zaglądają na forum rzadko, też się przydadzą, jednak brakuje mi tu czegoś... Sama nie wiem, jakichś plotek czy sensacji. No ale weźmy też pod uwagę, że jeśli nic się nie dzieje, to o czym pisać, prawda?
Horoskop.
Więc tak, fajnie, że jest wersja szkolna, bo zwykły horoskop zrobił się już nudny. Mimo, że od dawna nie chodzę już do szkoły, to bardzo mi się spodobał :)
Świat w pigułce.
Bardzo zaciekawił mnie ten artykuł. Lubie takie historie, dlatego pochłonęłam go bardzo szybko, niestety pewnie również dlatego, że był dosyć krótki nad czym ubolewam :P
Trudne Sprawy.
Ciekawe spojrzenie na subkultury, artykuł dosyć udany :)
The Sims Polska ON TOP.
... no tak, wiem, że sporo ludzi czeka na zakończenie, niestety nie jest to takie proste jak by się wydawało, kiedy się pracuje i nie ma na nic czasu, no ale myślę, że jeszcze te kilka dni wytrzymacie :P
Ale ja nie o tym miałam xD
Ogólnie, w dużym skrócie, przedstawiliście w tym temacie wszystko co istotne, jednak znów skupiając się na gali TS3. Trochę szkoda, że nie poświęciliście trochę więcej uwagi działowi FS, no ale skoro od dawna nic się tam nie dzieje, to nie mogę mieć pretensji.

Tak od siebie dodam, że dział FS ucierpiał i to bardzo, od kiedy pojawił się dział OJSG, ale nie ma co ukrywać, że to nie tylko tego wina. Łatwiej jest skomentować krótką, zabawną historyjkę, niż ocenić długi odcinek. Jak wiadomo nie od dziś, im mniej komentarzy pod FS, tym mniejsze chęci autora do pisania, gdyż nieraz odnosi on wrażenie że nikt nie czyta tego, nad czym siedział kilka dni, tymczasem ludzie czytają, tylko nie komentują, bo komu chce się pisać jakiś przydługi, konstruktywny komentarz, który miałby zadowolić autora? No właśnie, mało jest takich osób. I nie mam tu na myśli bynajmniej swoich FS, ale FS innych dobrych autorów, którzy również się starają, by ktoś ich docenił. Gdyby to się zmieniło, dział FS na pewno częściowo by odżył. Dlatego taki mały apel ode mnie, jeśli coś czytacie, to KOMENTUJCIE. Bo to taki mały zapalnik dla autora, który popycha go do pisania ;)

Forum Mówi.
Ogólnie to lubię czytać ten dział, bo można się z niego dowiedzieć czegoś o userach :3
Jak dla mnie na plus. Jedyny dla mnie minus, to taki, że jest mało pytań :P
Polecane TS2/TS3.
Działu TS3 nie czytam, więc przejdę od razu do TS2. Fajnie, że można tym razem zobaczyć jesienne stylizacje dla uczniów, tych większych i tych mniejszych, dodałabym jednak coś więcej niż tylko ciuchy i fryzury, np. jakieś gadżety typu, torby, plecaki, dodatki, które nasze simy mogłyby nosić na sobie by podkreślić swój styl. Doceniam jednak to, że autorowi chce się wyszukiwać te wszystkie ciuchy i fryzury, co bywa niekiedy czasochłonne, dlatego również na plus :)
M jak Mieszkanie.
Podoba mi się ten artykuł, jest w nim dużo wskazówek, jak dobrze robić zdjęcia. Bardzo podoba mi się również wyróżnienie niektórych projektów, które są na prawdę dobre i godne polecenia. Jedyny minus, to taki, iż dział w całości poświęcony jest TS3, no ale można przymknąć na to oko, gdyż tekst jest dobrze napisany i bardzo pomocny! ;)
Nowinki ze świata Simów.
Komuś może i wyda się już to oklepane, ale dla kogoś takiego jak ja, kto nie posiada TS3 i nie pasjonuje się "świeżynkami" na temat nowych odsłon tej części gry, artykuł jest bardzo pomocny. Każdy lubi być na bieżąco i wiedzieć, co nowego pojawi się w najbliższym czasie, nawet jeśli się tym nie jara, że się tak wyrażę :P A tutaj wchodzę, czytam i wiem wszystko co wiedzieć powinnam, nie tracąc czasu na szukanie tego po innych stronach. Wszystkie informacje zebrane w jednym miejscu, co się chwali, jak dla mnie duży plus :)
Klawa Enklawa.
Pan Mroczny poruszył tutaj bardzo ciekawy temat, bo czasami faktycznie wystarczy tylko chcieć by móc sprawić żeby coś się działo. Artykuł dobry, jednakże wydaje mi się być trochę za poważny, a biorąc pod uwagę, że pisał go Chrupcio, to już w ogóle, brakuje mi tu kilku wtrąceń w postaci jego tekstów :P
Rankingi.
Fajna sprawa, bo można się dowiedzieć, komu się odmieniło (czyt. znudził nick) i przeszedł na inną stronę mocy (czyt. zmienił nick) :D
Jednakże, tak jak wspomniał Pink_Panther, brakuje mi tu innych rankingów, a chętnie takowe bym zobaczyła :P
Strefa Luzu.
Bardzo fajnie przemyślane miejsce, gdzie można przy okazji "wygrać" rangę na krótki okres czasu i przy tym się pobawić. Ogólnie na duży plus ;)

Chcieliście obszernej informacji, więc proszę, póki co to tyle ode mnie :3

Rosemarie
28.09.2012, 13:49
Ponadto uważam że jak dobrze zepnie się poślady gazetkę w takiej postaci można przygotować w MAX. 3 tygodnie, a nie 2 miesiące.

Warto dodać, że niektórzy mają dużo zajęć pozalekcyjnych, a w weekendy dużo nauki, no sorry, ale nie wszyscy by się wyrobili. Poza tym, gdyby gazetka ukazywała się co trzy tygodnie, ile by osób ją w ogóle komentowało? Przeciez wszyscy wiemy, ze gazetka przez ostatni czas nie popisala sie komentarzami. ;)

Pink Panther
28.09.2012, 14:07
Lepiej byłoby się rozwodzić nad Twoją hiper aktywnością w kwestii ulepszania forum?

A czy ja gdziekolwiek napisałem o tym, że cała gazetka powinna być o mnie? ;o Chodziło mi o to, że wszystko skupiło się tylko na Gali, a na niczym innym. Na pewno wiele rzeczy się działo, chociażby w wiecznie przeglądanym offtopie.

αγάπη ma trochę racji, mnie też się wydaje, że FTSN ukazuje się zbyt rzadko. Na forum dzieje się za dużo, żeby gazetka była wydawana co 2 miesiące i np. w grudniu opisywała wyniki konkursu z początku października :|
Rozumiem, zajęcia pozalekcyjne, szkoła, studia, praca, ale naprawdę redaktorzy nie mają chwili wolnego czasu na napisanie artykułu? Czy rzeczywiście na 1 artykuł potrzeba 2 miesiące? Osobiście uważam, że każdy dałby radę napisać coś od siebie, gdyby FTSN wydawany był co miesiąc.

Meryam
28.09.2012, 14:25
Wiesz, PP, nie wszyscy siedzą 24/7 przy komputerze. Są ważniejsze rzeczy. FTSN i tak ukazuje się tylko i wyłącznie dzięki nieprzymuszonej woli Redaktorów, którzy poświęcają swój czas wolny po to, żeby napisać coś umilającego komuś innemu życie, a takie komentarze wcale nas (bo ja, jak widać, również jestem redaktorem i coś o tym wiem) nie zachęcają do dalszego pisania. Więc ja na twoim miejscu bym się nie czepiała i cieszyłą się z tego co jest. Bo kiedyś może zabraknąć tej rozrywki jaką jest FTSN. I wtedy będą jęki "ale dlaczeeego? Przecież ja to tak uwielbiałem!". Mhm, jasne.

Pink Panther
28.09.2012, 14:30
Ale ja lubię FTSN, enobaria, to naprawdę ciekawa rzecz. I dobrze wiem, że gdyby nie Wy, nic by z tego nie wyszło. Ja tylko rzuciłem opinią, wyraziłem swoje zdanie, zaproponowałem coś. Po co te nerwy? ;)

@down Dowaliłaś... -.- Czemu zawsze moje wypowiedzi muszą mieć ukryty sens? Ja już lepiej nie będę w tym temacie nic pisał ;/

Chewbacca
28.09.2012, 14:53
PP, przejdź od razu do sedna sprawy, odnoszę wrażenie, że chodzi Ci o coś innego.
Co mam na myśli? Gazetka wychodzi za rzadko, bo redaktorzy sie nie wyrabiają, więc weźmy nowych. Oczywiście kogo? No jasne, Ciebie.
Co do Gali, no była ona jedną z atrakcji na forum, dzięki temu coś się działo... Czemu to pominąć? ;p
tylko właściwie po co i tak większość użytkowników przewija ten post, zatrzymując swój wzrok jedynie na zdjęciach
mów za siebie? :D Ja z chęcią przeczytałam, pierwszy raz o tej miejscowości słyszę i akurat ten artykuł mi się bardzo podobał.

Rosemarie
28.09.2012, 15:01
Niby piszesz, że rozumiesz, ale wcale nie rozumiesz, bo gdybyś rozumiał, to nie byłoby żadnego ale. Twoje narzekanie jest po prostu bezpodstawne i tyle, bo przygotowanie artykułu, przynajmniej u mnie, to nie tylko sama treść, ale też obróbka graficzna, a niekiedy bywa i tak, że w szkole siedzę do 16, później mam angielski, a na lekcje też muszę znaleźć czas. Od razu uprzedzam, że to nie są nerwy, tylko uzasadnienie. ;)

Mroczny Pan Skromności
28.09.2012, 15:53
Szkoda, ze ktos o czyms zapomnial :P
AAAAAAAA, nie śmierć zapomniałem :< Biję się po trzykroć w pierś i błagam o przebaczenie.

Pan Mroczny poruszył tutaj bardzo ciekawy temat, bo czasami faktycznie wystarczy tylko chcieć by móc sprawić żeby coś się działo. Artykuł dobry, jednakże wydaje mi się być trochę za poważny, a biorąc pod uwagę, że pisał go Chrupcio, to już w ogóle, brakuje mi tu kilku wtrąceń w postaci jego tekstów :P
Dlaczego za poważny? :D Starałem się wpleść kilka rzeczy, które zrozumieją tylko wtajemniczeni :P

A o Gali jest dużo, bo to ważne :)


Dziękuję za wszystkie opinie o numerze :)

hellraiser
28.09.2012, 17:13
Zamiast tego wolałbym przeczytać wywiad z użytkownikiem który spędził tu dużo czasu, jakie są jego spostrzeżenia i wgl [...]
spoko, od nastepnego numeru wywiady beda juz przeprowadzane regularnie ;p

Rozumiem, zajęcia pozalekcyjne, szkoła, studia, praca
zapomniales o zyciu prywatnym :(
i nie, nie rozumiesz.

ale naprawdę redaktorzy nie mają chwili wolnego czasu na napisanie artykułu?
chocby sama nauka zajmuje czas, przynajmniej jakas jego czesc. niektorzy maja zajecia dodatkowe, musza dluzej zostac itp., liczyc dojazdy, jak jest czas to spotkac sie z przyjaciolmi czy pozytkowac ten czas wolny na cos jeszcze innego. tez musicie to zrozumiec.
pozdrawia uczen hardcorowego liceum zawalony nauka ; )

Meggie
28.09.2012, 18:00
Pozdrawia również tegoroczna maturzystka, ja naprawdę mam ważniejsze sprawy na głowie niż gazetka. Poza tym, np. mój dział by ucierpiał na częstym dodawaniu artykułów, ponieważ najzwyczajniej w świecie co 3 tyg. nie miałabym o czym pisać.

Dziękuję wszystkim za szczere i porządne opinie! :)

Liv
28.09.2012, 20:17
Autor skupił się jedynie na ubraniach, na dodatek dziwnie to wygląda graficznie.
dodałabym jednak coś więcej niż tylko ciuchy i fryzury, np. jakieś gadżety typu, torby, plecaki, dodatki, które nasze simy mogłyby nosić na sobie by podkreślić swój styl.
Brak czasu zmusił autorkę do przedstawienia dodatków w takiej formie.
Ponadto uważam że jak dobrze zepnie się poślady gazetkę w takiej postaci można przygotować w MAX. 3 tygodnie, a nie 2 miesiące.
Może i tak, ale nie jesteśmy profesjonalną gazetą, składamy się w większości z uczniów szkół średnich, w których nauka pochłania dużo czasu. Poza tym znacznie szybciej wyczerpałyby się pomysły na artykuły, gdyby gazetka wychodziła niemalże co chwilę. Ja sama nieraz mam dylemat, co dać do "Polecanych". Prawie połowa z moich fryzur w grze jest płatna, więc to na wstępie odpada...

Chodziło mi o to, że wszystko skupiło się tylko na Gali, a na niczym innym.
Czemu korekta nie doniosła takiego wrażenia? ; o
Na forum dzieje się za dużo
Nie zgadzam się. No chyba, że koniecznie mają być w kolejnych numerach omawiane afery (mniejsze lub większe) z Offtopu, co imo jest bez sensu.
ale naprawdę redaktorzy nie mają chwili wolnego czasu na napisanie artykułu?
Najwyraźniej nie.
A "wolny czas" wypełnia się wypoczynkiem, ewent. nadrabianiem szkolnych zaległości.
Pozdrawia rónież tegoroczna maturzystka
Do pozdrowień przyłącza się druga tegoroczna maturzystka, której na zrobienie dobrego artykułu potrzeba ok. półtora "spokojnego" tygodnia ;]

Caesum
29.09.2012, 12:44
Jejku, zajrzałem do tej gazetki i nie wierzę, że jak wcześniej tego nie robiłem, bo naprawdę fajnie się czyta. Z ciekawości zajrzałem też do poprzednich numerów(w jednym nawet znalazło się moje FS!).
Do większości artykułów nie miałem zastrzeżeń, ten o Prypeci np. bardzo ciekawy. Fajnie by było, gdyby w następnym numerze znalazły się inne, równie ciekawe miejsca, np. Detroit albo Hashima.

Trochę się zawiodłem na The Sims ON TOP, bo praktycznie ominięto dział FS, a nawet o dziale OJSG niewiele jest napisane. Sądzę, że skoro tak mało się dzieje, można by spokojnie bardziej rozpisać się na temat samych wspominanych opowiadaniach, tak jak w 14 numerze(hohoho, przy okazji zobaczcie kto tam jest).

Brakowało mi również jakiegoś artykułu, który poświęcony byłby ocenianiem najnowszych zdjęć w działach Zdjęcia z The Sims -/2/3, ponieważ można tam znaleźć naprawdę ładne dzieła, jak chociażby Sunbeam Heddy albo cudowne simy Larandil. W ogóle nie wiem jak wy, ale ja właśnie najbardziej lubię takie tematy - oceny najnowszych dzieł na naszym forum, czy to zdjęcia simów, domów, czy może FS. Przy okazji jest to również niezła reklama. :D
Fajnie też by było, gdybyście reklamowali również konkursy, jeśli jakieś się pojawią podczas tworzenia numeru.

A niech mnie, a więc Caesum(nie Caeseum !) było jednak lepsze. No cóż, a specjalnie zmieniłem, żeby nie było problemów z pisaniem. :D

Na koniec pozrzędzę trochę w strefie luzu. Uwielbiam takie gierki, ale sądzę, że "co kupiła ciocia Stenia" jest trochę nie fair w stosunku do osób, które nie posiadają gry na obrazku. Wszystko inne jest jak najbardziej ok. :D

No i ogólnie pojęczę, że szkoda, że gazetka najbardziej skupiona jest najbardziej na TS3, choć rozumiem doskonale, dlaczego. Szkoda, że TS2 jest jedną nogą w grobie, a TS1 z kolei już dawno rozłożyło się pod ziemią. Hoho, pamiętam jeszcze czasy, jak dział TS2 po prostu pękał w szwach od nadmiaru postów. Nawet dział TS1 wciąż był popularny. :D

Co do odstępów między numerami, osobiście uważam, że warto trzymać odstępy równe, najlepiej raz w miesiącu, ale całkowicie rozumiem, że nie zawsze się tak da. Właściwie teraz na forum chyba mało się dzieje, więc gdyby tak często nowe numery się pojawiały, to pewnie nic by w nich nie było.

No, to chyba wszystko. Gratuluję udanego numeru i z niecierpliwością czekam na następny. ;)

Mroczny Pan Skromności
29.09.2012, 12:56
Trochę się zawiodłem na The Sims ON TOP, bo praktycznie ominięto dział FS, a nawet o dziale OJSG niewiele jest napisane. Sądzę, że skoro tak mało się dzieje, można by spokojnie bardziej rozpisać się na temat samych wspominanych opowiadaniach, tak jak w 14 numerze(hohoho, przy okazji zobaczcie kto tam jest).

Masz rację, niestety w tym numerze nie miałem możliwości, aby bardziej się rozpisać. Myślę, że w kolejnym będzie już lepiej :)

Brakowało mi również jakiegoś artykułu, który poświęcony byłby ocenianiem najnowszych zdjęć w działach Zdjęcia z The Sims -/2/3, ponieważ można tam znaleźć naprawdę ładne dzieła, jak chociażby Sunbeam Heddy albo cudowne simy Larandil. W ogóle nie wiem jak wy, ale ja właśnie najbardziej lubię takie tematy - oceny najnowszych dzieł na naszym forum, czy to zdjęcia simów, domów, czy może FS. Przy okazji jest to również niezła reklama. :D

Od tego jest właśnie TSP On Top ;) Jak już napisałem, postaram się ten dział ogarnąć ["odziedziczyłem" go po Gio i dopiero drugi raz coś do niego napisałem :D]

Fajnie też by było, gdybyście reklamowali również konkursy, jeśli jakieś się pojawią podczas tworzenia numeru.

To akurat się pojawia w Wiadomościach z Forum [najnowszy konkurs teoretycznie mógłby się załapać, ale jego ogłoszenie zbiegło się z moją prywatną katastrofą w postaci zepsucia się komputera]

Dziękuję na opinię :D

Charionette
29.09.2012, 14:31
Na koniec pozrzędzę trochę w strefie luzu. Uwielbiam takie gierki, ale sądzę, że "co kupiła ciocia Stenia" jest trochę nie fair w stosunku do osób, które nie posiadają gry na obrazku. Wszystko inne jest jak najbardziej ok.
Myślałam już nad tym. Jedyne co mogę zrobić to dodać nową postać w 'co kupiła' i będzie można wymiennie, ale odgadywać z TS2 albo z TS3 :)

Caesum
29.09.2012, 16:27
A może coś w stylu, że dawałoby się jakiś naprawdę malutki kawałek screena, albo mocne zbliżenie na jakiś dodatek z sieci i byłoby trzeba zgadnąć, czy screen jest z TS2 czy 3? Często różnice są wręcz minimalne, szczególnie przy dobrych dodatkach. :D

dirty_job
16.12.2012, 19:52
kiedy kolejny numer? ;)

Mroczny Pan Skromności
16.12.2012, 19:57
Dwudziestego grudnia, żebyście przed końcem zdążyli przeczytać :D

Zielona Herbata
18.12.2012, 19:29
Bardzo przyjemnie się czyta. :) Kiedy świąteczna gazetka ? Jestem już ciekawa ! :D

neville
18.12.2012, 19:36
@up - czy umiesz czytać komentarze wyżej?

Dwudziestego grudnia, żebyście przed końcem zdążyli przeczytać :D