PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs na logo forum - Regulamin i pytania


Vanitas
28.10.2012, 14:02
http://i1059.photobucket.com/albums/t436/GingerSs/logo-2.png

Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik forum The Sims Polska.
2. Konkurs polega na stworzeniu nowego logo dla forum.
3. Logo powinno mieć wymiary 2500 px (szerokość) x 465 px (wysokość)
4. Tutaj (http://forum.thesims.pl/images/changes/bg.jpg) znajduje się aktualne logo. Weźcie pod uwagę, że tylko jego część jest widoczna - KLIK (http://i1059.photobucket.com/albums/t436/GingerSs/forumforum.jpg).
5. Logo powinno pasować kolorystycznie do reszty forum, nie powinno zawierać napisów oraz musi być powiązane z serią The Sims. Może być związane z nadchodzącym dodatkiem do The Sims 3 – Czterema Porami Roku. Na pracy nie można także umieszczać swoich nicków.
6. Każdy użytkownik może oddać maksymalnie dwa loga, które będą traktowane jako dwie oddzielne prace, jednak loga nie mogą być do siebie zbytnio podobne (np. różnić się tylko jednym szczegółem).
7. Prace powinny być w formacie PNG lub JPG (jednak w najwyższej możliwej jakości) oraz nie powinny ważyć więcej niż 1MB.
8. Wszystkie prace wysyłacie do organizatora konkursu na PM (http://forum.thesims.pl/private.php?do=newpm&u=23938). Głosowanie będzie anonimowe, także do momentu zakończenia konkursu nie możecie zdradzać, które prace są Wasze. Złamanie tego punktu będzie równało się z wykluczeniem z konkursu oraz ostrzeżeniem.
9. Prace można składać do 8 listopada, do godziny 20.00, głosowanie odbędzie się w dniach 8-12 listopada, a ogłoszenie wyników 13 listopada.
10. Nie można głosować na siebie! Takie zachowanie będzie skutkowało wykluczeniem z konkursu oraz banem czasowym.
11. Nagrodą w konkursie jest ranga ‘Naczelny Grafik’ w dowolnym kolorze na okres 1 roku. Okres ten może się wydłużyć jeśli logo będzie wykorzystywane przez dłuższy okres.
12. Zwycięska praca zostanie użyta jako nowe logo Forum The Sims Polska.
13. Administracja zastrzega sobie możliwość nie umieszczania zwycięskiego logo, jednak tylko w przypadku kiedy będzie ono zbyt niskiej jakości, słabo wykonane lub gdy wykorzystanie go będzie niemożliwe ze względu na sprawy techniczne.
14. Wszelkie pytania dotyczące konkursu umieszczacie w tym temacie.

Powodzenia wszystkim uczestnikom i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie :)

Regulamin i logo konkursu - Irreplaceable


UWAGA! Prace można składać do 15 listopada! Głosowanie i ogłoszenie wyników przesunie się o tydzień

Liv
28.10.2012, 14:50
Świetny konkurs :) Gdyby nie to, że jestem nogą z grafiki i fotoszop mi obcy, wzięłabym udział.
Btw, trochę absurdalne dla mnie jest zrobienie logo o takich wymiarach (jeszcze w png) nieprzekraczające wielkością 1MB. I to chyba będzie główną trudnością :D
Czekam na prace ^^

I sądzę, że jak już userzy wybiorą logo, to będzie ono z pewnością najwyższej jakości, najładniej wykonane i, pomijając ewentualne problemy techniczne, wstawione :) No i wydaje mi się, że zostanie na dłużej na forum, o ile nie będzie związane z nowym dodatkiem do trójki.

Vanitas
28.10.2012, 15:23
Dodam, że jeśli z tą wagą będą duże problemy to limit zostanie zwiększony ;)

Lubie
28.10.2012, 16:13
Ło tak. Bardzo fajny konkurs. Jakieś większe zmiany się szykują ?

Pytanie co do konkursu, czy te dwie prace mogą być na zasadzie jedna z czterema porami roku a druga jako zwyczajna seria ? ; )

Vanitas
28.10.2012, 16:16
Lubie - mogą być ;)

Co do zmian - tak, szykuje sie zmiana logo :D

Dżiglipaff
28.10.2012, 17:44
dziwi mnie strasznie, że wszystkie konkursy ogłaszane na tym forum mają taki krótki czas składania prac. O jednym z poprzednich (na fotki), w którym chciałam wziąć udział, termin był 2 dni po moim przeczytaniu informacji. Potem jest zdziwienie, że mało chętnych albo prace są niskiej jakości. Jeśli na prawde wam zależy na uczestnikach, proponuję wydłużyć czasem wydłużyć czas składania prac. Nie wszyscy siedzą w tygodniu w domku i mogą czytac niusy na bieżąco, nie wspominając już o wykonywaniu prac konkursowych.

Vanitas
28.10.2012, 17:48
Jeżeli ktoś potrzebuje więcej czasu to przeważnie pisze to do organizatora i konkurs terminy są przesuwane. Dodam też, że staramy się unikać sytuacji kiedy konkursy nachodzą na siebie.

Dżiglipaff
28.10.2012, 18:49
oki, nie wszystkimi się w sumie interesuję, ale faktycznie jest ich strasznie dużo i może nie zwróciłam uwagi :) jak coś, to postaram się coś zrobić do tego 8, a jakbym się nie wyrabiała/nie miała jak nawet zacząć - napiszę do was <3

rudzielec
29.10.2012, 09:33
Super sprawa, podoba mi się ten konkurs i pewnie wezmę udział ;D
Naprawdę zaskoczyliście mnie bardzo pozytywnie! :3

Z wyrobieniem się w 1MB będzie baaardzo ciężko, szczególnie w PNG, no ale skoro, w razie czego, limit zostanie zwiększony, to spoko.
Łiiiii ale mi się podoba ten konkurs :D

0lka
02.11.2012, 16:32
logo? a to nie jest baner?

motyka
03.11.2012, 13:52
nie, banner to mały obrazek reklamowy, a logo to logo :D

0lka
03.11.2012, 18:30
nie wydaje mi się, banner to niekoniecznie reklama, to jest część strony, która nadaje jej stylu i przyciąga wzrok odwiedzających

motyka
03.11.2012, 19:48
nie masz racji, no ale nie będziemy się kłócić o terminologię

0lka
03.11.2012, 20:51
jak tam uważasz... ja dalej zostaję przy tym, że to jest banner, logo to "the sims polska", które znajduje się na bannerze, po lewej stronie : )

Lubie
03.11.2012, 21:43
Można umieszczać nazwy dodatków ... Tzn. takie obrazki, jakie są na okładkach. ?

Vanitas
04.11.2012, 07:10
Jest napisane, że nie można umieszczać napisów, ale te z okładek są dopuszczalne ;)

Frezja
04.11.2012, 09:59
Super! Pewnie wezme udzial w tym konkursie. :D Moje pytanko brzmi: czy do tego logo zalicza sie ten znaczek z napisem ''the sims polska'' czy tylko ta grafika z postaciami simow? Chodzi mi o to, ze robiac to logo jesli nie uniescimy tego znaczka to go nie bedzie pozniej w logo, czy nie ma to znaczenia i po umieszczeniu zwycieskiego logo znaczek bedzie na nie naniesiony? Bo wg mnie powinien sie znajdowac na "czele" tego forum. Mam nadzieje ze pisalam zrozumiale. :) (przepraszam, ze bez polskich znakow, ale pisze na telefonie i polskie znaki pojawiaja mi sie jako krzaczki :P)

Vanitas
04.11.2012, 11:45
Ten znaczek jest niezależny od logo (bannera czy co to jest), więc nie trzeba go umieszczać w pracy.

Frezja
05.11.2012, 19:44
Mam jeszcze jedno pytanko. :) Zrobiłam już pracę (nawet 2) tylko mam problem, bo jedna waży 1,25 MB, a druga 1,75 MB. Mogę je wysłać w takim rozmiarze czy muszę je jakoś zmniejszyć?

Vanitas
05.11.2012, 19:46
Mogą być w takim rozmiarze. Jak napisałem limit jest sprawą dyskusyjną ;)

Frezja
05.11.2012, 20:42
Ja jestemchyba jakaś tępa, ale nie wiem jak dodać obrazek do wiadomości. :( Jak klikam, żeby go dodać to wyskakuje mi okienko do wpisania url, a ja nie wiem skąd to wziąć. :| Będę wdzięczna jeśli ktoś napisze mi jak to zrobić. :)

motyka
05.11.2012, 20:45
wstawiasz BEZPOŚREDNI link do obrazka między znaczniki , czyli np. symtymtymtym.pl/obrazek.jpg

Frezja
05.11.2012, 21:49
wstawiasz BEZPOSREDNI link do obrazka miedzy znaczniki , czyli np. symtymtymtym.pl/obrazek.jpg

Aha, ale skoro link to znaczy, ze ta praca musi byc gdzies w necie. Czy da sie tak zrobic z obrazkiem zapisanym na komputerze? (Ja naprawde sie na tym nie znam :()

Volturia
06.11.2012, 13:48
chyba to pytanie nie bylo jeszcze zadane? a mam takie nietypowe.
Powiedzmy ze na logu beda simy, to musi byc to logo w stylu kompletnie maxisowskim?

Vanitas
06.11.2012, 14:54
Tzn. masz na myśli czy mogą być powiedzmy simowie z dodatkami z interentu? Mogą

kubuss
06.11.2012, 20:03
Co do zmian - tak, szykuje sie zmiana logo :D

To my mamy wgl jakiekolwiek logo żeby je zmieniać ?

Vanitas
07.11.2012, 18:24
Mamy ;)

UWAGA! Prace można składać do 15 listopada! Głosowanie i ogłoszenie wyników zostaje przesunięte o tydzień.

Vanitas
15.11.2012, 19:01
UWAGA! Prace można składać do 19 listopada! Głosowanie i ogłoszenie wyników zostaje ponownie przesunięte. Jest to ostateczny termin, następnego przedłużenia nie będzie.

rudzielec
16.11.2012, 12:37
Zanim wyślę pracę, to mam jeszcze małe pytanko...
Czy ma znaczenie serwis na którym umieścimy obrazki, czy może to być dowolne miejsce?

Vanitas
16.11.2012, 15:15
Rudzielec - nie ma znaczenia ;)

rudzielec
16.11.2012, 17:03
Ok, spoko, wolałam zapytać, żeby uniknąć niedomówień :)
To już podsyłam pracę :3

Volturia
16.11.2012, 18:28
oo, to super! bo inaczej nie dalabym rady sie wyrobic :)