PDA

Zobacz pełną wersję : Studenckie Życie - proste pytania i odpowiedzi.


Björk
24.01.2013, 16:49
Temat służy do zadawania prostych pytań i udzielania na nie odpowiedzi.

Zielona Herbata
07.03.2013, 09:09
Ja może zadam małe pytanko, bo mnie tak ciekawi. :)

Ile tygodni simowych jest sim na tych studiach ? Bo właśnie się zastanawiam nad kupnem dodatku, ale pierw chcę właśnie o tym wiedzieć, żeby pieniędzy nie wydać bez sensu.

AiOtsuka
07.03.2013, 09:44
Ja może zadam małe pytanko, bo mnie tak ciekawi. :)

Ile tygodni simowych jest sim na tych studiach ? Bo właśnie się zastanawiam nad kupnem dodatku, ale pierw chcę właśnie o tym wiedzieć, żeby pieniędzy nie wydać bez sensu.


2 tygodnie można być na jednym kierunku, ale jak wrócisz do domu i chcesz inny kierunek to możesz jeździć na studia w nieskończoność xD

Zielona Herbata
07.03.2013, 09:57
Aha, rozumiem. Dziękuję :)

Może mi jeszcze ktoś wytłumaczy, o co cho z tym wiecznym studentem ? :D

Justyna0307
07.03.2013, 12:46
a powie mi ktoś jak zmienić akademik? bo chciałabym się wyprowadzić do innego ale nie wiem jak :(

Kędziorek
07.03.2013, 13:58
a powie mi ktoś jak zmienić akademik? bo chciałabym się wyprowadzić do innego ale nie wiem jak :(

Chyba nie ma takiej opcji. W Centrum Administracyjnym można co najwyżej poprosić o przeniesienie innego współlokatora. Nawet w edycji miasta nie można zarządzać mieszkańcami akademików.

AiOtsuka
08.03.2013, 16:34
Chyba nie ma takiej opcji. W Centrum Administracyjnym można co najwyżej poprosić o przeniesienie innego współlokatora. Nawet w edycji miasta nie można zarządzać mieszkańcami akademików.

Nie wiem jak w normalnych akademikach, ale jak wybudowałam swój to mogę każdego wywalić jednym kliknięciem i na następny dzień przychodzi 2-3 nowych, jak mi się podobają to zostawiam, jak nie to wywawalam xd

Mam jedno pytanie - skąd wziąć ziółka? Co chwilę mam zadanie, żeby zjeść ich za dużo czy coś takiego, a nie mam pojęcia skąd je wziąć!

Kędziorek
08.03.2013, 16:50
Nie wiem jak w normalnych akademikach, ale jak wybudowałam swój to mogę każdego wywalić jednym kliknięciem i na następny dzień przychodzi 2-3 nowych, jak mi się podobają to zostawiam, jak nie to wywawalam xd
Tak, to oczywiste, że możesz zarządzać własnymi akademikami czy tam domami, ale jeśli się mieszka w maxisowym akademiku to nie można wyprowadzić siebie (bo to o to właśnie tu chodzi) a innych mozna wyrzucić poprzez klikniecie na danego współlokatora lub w Centrum Administracji.

Mam jedno pytanie - skąd wziąć ziółka? Co chwilę mam zadanie, żeby zjeść ich za dużo czy coś takiego, a nie mam pojęcia skąd je wziąć!
Ziółka można kupić w sklepie, zebrać lub dostać od simorośli. Np. rumianek jest takim ziółkiem.

Letown
08.03.2013, 16:52
Jak to jest z panelem uniwersytetu? Mój sim pojechał na studia, ale nadal ma zakładkę pracy zamiast studiów (nie chodzi na żadne wykłady itp.). Nie wiem, czy to jakiś błąd, czy inne licho, ale próbowałam już 3 razy i zawsze to samo. Miał ktoś tak?

Rosemarie
08.03.2013, 17:35
Można się ożenić z jakimś simem na studiach? Bo moja simka jest w związku, a jej chłopaka nawet kodem do rodziny nie mogę dołączyć...

Chloé
08.03.2013, 18:45
1. Jak sprawić by maskotka lamy przyszła pod dom? Czekałam 2 simowe doby aż się pojawi i w efekcie wysłałam simów na studia bez stypendium. Nie przegapiłam przyjścia bo w grze był komunikat o pojawieniu się skrzynki studenta w wyposażeniu rodziny w razie przegapienia lamy, niestety nie było żadnej skrzynki.

2. Wysłałam narzeczeństwo na studia, przyjechał samochód, ale tylko simka miała walizkę i wsiadła do taksówki, sim miał opcję dołącz, szedł bez walizki samochód odjechał bez niego, pojawił się ekran wczytywania. Po wczytaniu kampusu nie było mojej rodzinki w skrzyni simów, po prostu zniknęli, gdzie ich mogę znaleźć?

3. Skoro nie było mojej rodzinki w skrzyni ani nigdzie to weszłam w pierwszy lepszy dom ale simowie nie spodobali mi się więc stworzyłam nową studentkę i wprowadziłam do startera, problem w tym, że nie mogę zmienić rodziny z tej przypadkowo wybranej, a nie chcę nimi grać. Wyszłam bez zapisu bo nijak nie potrafiłam tego rozgryźć. Jak zmienić aktywną rodzinę w kampusie? Nie ma niestety tej opcji w trybie edycji miasta.

4. Ma już ktoś MasterControllera pod nową aktualizację? Te wyskakujące wspomnienia są dobijające, liczyłam że EA dopracuje tę bezużyteczną jak dotąd opcję, komfort graczy jest najwyraźniej dla nich mało istotny.

Kędziorek
08.03.2013, 19:07
1. Maskotka powinna przyjść w kilka godzin po załadowaniu się gry, a ten studencki podarek zostawić gdzieś pod domem. Jeśli go nie ma to można znaleźć go w trybie kupowania, ale nie pamiętam gdzie, chyba w rozrywce. Ten podarek (skrzynka, wiadro :|) wygląda TAK (http://img577.imageshack.us/img577/3264/screenshot30ha.jpg)

3. Podejrzewam, że w kampusie nie da się zmienić aktywnej rodziny, podobnie jak nie da się przeprowadzić swojego sima.

Kosia
08.03.2013, 19:48
@Bindi Nraasa sciagniesz ze strony nraas.wikispaces.com, wybierz level 1.50, ja sciagnelam, testowalam i jest ok.

redmoon
08.03.2013, 19:56
@Letown : to musi być jakiś błąd
a teraz pytanie ode mnie : otóż wszyscy maxisowi studenci mają zajęcia i wkłady w tych samych godzinach, przez co blokują się wejścia do budynków akademickich. Moi simowie przez to się spóżniają na wykłady, a kiedy je kończą to nie mogą się ruszyć. Jest na to jakiś sposób ?
EDIT : Ktoś wcześnuej pisał, że studia trwają 2 simowe tygodnie. Jednak niekoniecznie, zależy to od ilości uzyskanych zakiczeń na teście umiejętności i tych kupionych przy wyjeździe na studia.

Sqiera
08.03.2013, 20:18
Okej, to teraz ja mam pytanie do was. możliwe, że znajdzie się to w złym miejscu, ale trudno.
Wczoraj wgrałam ten dodatek i postanowiłam potworzyć simów w CAS i oto co mi się zrobiło
(wklejam link bo zdjęcie jest zbyt duże)
http://i.imgur.com/C7gVpoy.jpg

Dodam tylko, że cała trójka jest w tej samej grupie wiekowej.
Nie wiem czy to błąd czy jakaś ukryta opcja (w co wątpię), ale czy wam też dzieją się takie rzeczy (mam na myśli różny wzrost simów)?
żeby uciąć wszelkie spekulacje dodam, że nie posiadam żadnego modu, tym bardziej na regulację wzrostu.

Violet
08.03.2013, 20:52
Letown jeśli posiadasz Travelera to przez niego nie możesz chodzić na wykłady. Ten mod nie jest zaktualizowany do tego dodatku i gra uważa ze jesteś na wakacjach. Wywal go na razie. Jeśli go nie posiadasz to ja już nie wiem ;)

Letown
08.03.2013, 21:09
Violet, dzięki. W sumie od razu pomyślałam o Travelerze, ale wywaliłam go dużo później.

Chwalisława
08.03.2013, 22:51
Ja też mam pytanie. Jak można obudzić kogoś megafonem?

Rosemarie
08.03.2013, 23:34
Ja też mam pytanie. Jak można obudzić kogoś megafonem?

Musisz mieć megafon w wyposażeniu. Klikasz na śpiącego sima interakcję "obudź megafonem". ;)

Chloé
09.03.2013, 01:09
Udało się komuś wysłać na studia kilka simów z jednej rodziny?

redmoon
09.03.2013, 04:50
Mi się udaje zawsze. Wystarczy, że gdy wyskoczy ci okienko z opcjami wyjazdu na studia to w lewej części okna klikasz dwa razy na simów którzy mają pojechać na uniwersytet. Wszystkich simów których zaznaczyłaś znajdziesz w środkowej części, jak chcesz ktòregoś wywalić to klikasz na niego dwa razy (w tabeki środkowej rzecz jasna).

zły chipsik wrogar
09.03.2013, 06:23
testował ktoś nowe rodzaje zgonu? wiem że jest od nagłego uderzenia czyli protestowania przeciw śmierći i zrzędzenia co zrobić by sim na nie umarł? i jak to wygląda? szczególnie ciekawi mnie drugie

AiOtsuka
09.03.2013, 07:27
Udało się komuś wysłać na studia kilka simów z jednej rodziny?

Mi także się udało wysłać brata i siostre, oboje rozwiązali test i jak jeden zadzwonił, żeby się zapisac na studia to zaznaczyłam, żeby oboje jechali. I pojechali bez problemu.

testował ktoś nowe rodzaje zgonu? wiem że jest od nagłego uderzenia czyli protestowania przeciw śmierći i zrzędzenia co zrobić by sim na nie umarł? i jak to wygląda? szczególnie ciekawi mnie drugie


Dołączam się do pytania i jak można umrzeć przez to nowe łóżko? Zgaduje, że jak się je składa, ale co trzeba z nim robić, żeby się złożyło?

BijouLilu
09.03.2013, 14:17
Który z akademików, Waszym zdaniem jest najfajniejszy? Bo nie wiem, który wybrać ;)

Fatumka
09.03.2013, 14:53
Przepraszam, nie wiem czy ktoś już o to pytał...
Co... lub może raczej kto to jest simorośl? Można tym grać? Dołączyć do rodziny etc?

Kędziorek
09.03.2013, 15:03
Przepraszam, nie wiem czy ktoś już o to pytał...
Co... lub może raczej kto to jest simorośl? Można tym grać? Dołączyć do rodziny etc?

To jest (nie)normalna postać nadnaturalna jak np. kosmici. Można spokojnie mieć z nią interakcje i założyć rodzinę jednak jej potrzeby oraz sposób "rodzenia" dzieci znacznie się różni od tego do czego przywykliśmy w trójce :)

Juhas
09.03.2013, 16:55
Poprzez zgniecenie sim ginie wtedy kiedy rozkłada łóżko lub wali w automat z piciem/jedzeniem :)

A ja mam pytanie, gdzie można spotkać simorośl w miasteczku akademickim?

Kędziorek
09.03.2013, 17:12
Nie ma konkretnego miejsca, włóczy się to tu, to tam. Trzeba mieć szczęście. Simorośl jest chyba studentem, bo u mnie miał 10 poziom w grupie społecznej Ważniaków.

AiOtsuka
09.03.2013, 18:47
A do mnie simorośl wpadła jako współlokator :D
jak się rozmnażają simorośle w trójce? W dwójce pamiętam, że wystarczyło potrzepać głową :D

octavessens
10.03.2013, 00:25
@up sadzi sie je jak roślinke :)

Lubie
10.03.2013, 00:35
bijou, te akademiki damskomęskie są praktycznie takie same. w tych podzielonych na płeć są bardziej hm... bogate?

kedziorek, simy-niestudenci też należą do grup społecznych. Np. jak maskotka przyjedzie do miasta i twój sim niestudent sie z nią zapozna, może zyskać wtyki u ważniaków

redmoon
10.03.2013, 08:33
@Lubie, te podzielone na płci to stowarzyszenia studenckie. Jedyna różnica pomiędzy nimi, a akademikami to podzielenie na płci i to, że są drożej wyposarzone.
@BijouLilu, zgadzam się z Lubie, wszystkie trzy są takie same. Ale nie polecam akademików, simowie tam chodzą brudni, głodni i niewyspani. I to w takim stopniu, że niektórzy padają z głodu. Najlepiej wziąść jakiś tani, mały domek.

Vanitas
10.03.2013, 09:29
A ja mam inne pytanie: ile w końcu jest tych semestrów? Bo po jednym semestrze (egzaminie) mój sim, który studiuje sport w zakładce studiów ma zapełnioną może 1/10 paska D:

Violet
10.03.2013, 10:04
2 semestry.

Lubie
10.03.2013, 10:29
gingers, to zależy ile zaliczeń zaznaczysz. Łącznie masz ich mieć chyba 64, czy coś koło tego. Zaliczenia dostajesz po skończonym semestrze, czy dobrym wyniku z testu, który znajduje się w tym kubełku zmstudentów.

pixidixxi
10.03.2013, 11:50
Czy dzieci też mogą nosić plecak do szkoły? Czy to jest tylko dostępne na studiach? ;)

Chwalisława
10.03.2013, 12:10
Czy simorośl może zamienić zwykłego sima w simorośl?

zły chipsik wrogar
10.03.2013, 12:46
testował ktoś nowe rodzaje zgonu? wiem że jest od nagłego uderzenia czyli protestowania przeciw śmierći i zrzędzenia co zrobić by sim na nie umarł? i jak to wygląda? szczególnie ciekawi mnie drugie

ponawiam pytanie

Lubie
10.03.2013, 12:48
Czy simorośl może zamienić zwykłego sima w simorośl?
Tak, simorośle mogą zamieniać zwykłego sima w simorość. Chyba przez jakiśtam pocałunek, czy coś takiego.

Chwalisława
10.03.2013, 13:44
Tak, simorośle mogą zamieniać zwykłego sima w simorość. Chyba przez jakiśtam pocałunek, czy coś takiego.

A da się ją jakoś sprowokować do tego?

Lubie
10.03.2013, 13:46
A da się ją jakoś sprowokować do tego?
Zależy o co chodzi. Jeżeli chcesz, by simorość (nie z rodziny) zamieniła sima (nie z rodziny) to tak się nie da, a jeżeli sima z twojej rodziny, raczej się da.

FrAiSe^^
10.03.2013, 18:23
Witam :) ja mam pytanie co do nowych karier... Moj sim skonczyl studia sportowe i jak zaczyna kariere sportowa to od poziomu 1 a nie od wyzszego tak jak mialo byc... Gdy klikam na gazete albo na komputer to nie proponuje mi w ogole tych 3 nowych karier... :/

Ariall
10.03.2013, 19:43
Szukam rozwiązania następujących błędów lub potwierdzenia, że nie tylko u mnie one występują...

1. Nie mam ziół. Dosłownie. Nie chcą się ani sadzić ni nic.
2. Nie mogę kupić nic w studenckiej księgarni ani w sklepie z komiksami.

Jak sprawa wygląda u was? Próbowałam reinstala, wywaliłam wszystkie mody - dalej to samo.

Lubie
10.03.2013, 21:45
Witam :) ja mam pytanie co do nowych karier... Moj sim skonczyl studia sportowe i jak zaczyna kariere sportowa to od poziomu 1 a nie od wyzszego tak jak mialo byc... Gdy klikam na gazete albo na komputer to nie proponuje mi w ogole tych 3 nowych karier... :/

te kariery są dostępnee tylko po uzyskaniu 10poziomu danej grupy spolecznej

maritka400
11.03.2013, 07:47
Udało się komuś wysłać na studia kilka simów z jednej rodziny?

Hej,
Ja też mam ten problem, mam swoją rodzinkę od początku i chciałam teraz 4 młodych dorosłych wysłać na studia, każdego na inny kierunek, ale w jednej "paczce" i po wypełnieniu testu dwóch ma stypendium z wyróżnieniem a dwie ich siostry mają stypendium częściowe, ale jest komunikat żeby wysłać ich na studia więc klikam jednym zapisz i wybieram wszystkich, z ustawieniem na rożne kierunki, po czym wsiadają do tego samochodu i ładuje się świat uniwersytecki i ich nigdzie nie ma... już któryś raz z kolei próbuje i nie wiem jak ich zapisać żeby byli w tym miasteczku na studiach :/

Ma ktoś tak też?

Hej, ja też mam problem z wysłaniem 4 młodych dorosłych z jednej rodziny.
Rodzice to dziadki już, a 4 młodych dorosłych może iść na studia, więc przychodzi maskotka, zostawia tą skrzynkę, klikam każdym by wypełnił test i zabrał gratisy studenckie po czym wyskakuje wynik testu i by się zapisać na studia, klikam w komputer zapisz na studia, wybieram cala czwórkę, każdy na inny kierunek, dwóch chłopaków ma stypendium z wyróżnieniem, a dwie dziewczyny mają częściowe wyróżnienie, klikam wyślij i wsiadają do tego samochodu co podjeżdża, wsiadają, ładuje się uniwersyteckie miasteczko i nie ma ich po załadowaniu... :(
Już któryś raz z kolei próbuje i nie ma ich, znikają :/
Co zrobić by byli i mogli studiować?

Pozdrawiam.

Remus Lupin
11.03.2013, 08:10
Cześć.

Dawno nie grałem w simsy 3, ale dodatek mnie bardzo przekuje. Niestety tego dodatku nie mam.

Mam kilka pytań:

1.Gdzie mogę kupić smathphona?
2.Jakie korzyści wpływają na simów po skończeniu studiów?
3.Czy można wysłać małżeństwo na studia w wieku młodego dorosłego?
4.Czy można korzystać z integracji , obiektów po skończeniu studiów
5.Czy jest tajne bractwo takie jak w 2 dwójce?
6.Czy można zmieniać kierunki tak samo jak w the sims 2?
7. Czy można zaprosić jakiegoś studenta do naszej parceli mieszkalnej ,gdy skończymy studia?
8. Czy jak jesteśmy w kimś zakochani to można się zaręczać i zmusić studenta,żeby skończył lub porzucił studia tak jak w dwójce?

To na razie wszystko.

jatomamx3
11.03.2013, 09:07
gdzie są te kręgle ?! Ja mam jakieś biedne to miasto...

pixidixxi
11.03.2013, 10:11
Cześć.

Dawno nie grałem w simsy 3, ale dodatek mnie bardzo przekuje. Niestety tego dodatku nie mam.

Mam kilka pytań:

1.Gdzie mogę kupić smathphona?
2.Jakie korzyści wpływają na simów po skończeniu studiów?
3.Czy można wysłać małżeństwo na studia w wieku młodego dorosłego?
4.Czy można korzystać z integracji , obiektów po skończeniu studiów
5.Czy jest tajne bractwo takie jak w 2 dwójce?
6.Czy można zmieniać kierunki tak samo jak w the sims 2?
7. Czy można zaprosić jakiegoś studenta do naszej parceli mieszkalnej ,gdy skończymy studia?
8. Czy jak jesteśmy w kimś zakochani to można się zaręczać i zmusić studenta,żeby skończył lub porzucił studia tak jak w dwójce?

To na razie wszystko.

Ja nie mam tego dodatku, ale z tego co zauważyłam to telefony komórkowe automatycznie się zamieniły na smartfony :)
Ja chciałabym się zapytać co ten dodatek wnosi do simowego życia oprócz właśnie tego całego wyjazdu na studia? Bo chciałabym wiedzieć, czy opłaca się go instalować, skoro np. nie mam zamiaru wyjeżdżać na studia. Dzieje się coś ciekawego, oprócz tego wyjazdu?
:)

Samara
11.03.2013, 11:45
gdzie są te kręgle ?! Ja mam jakieś biedne to miasto...

http://i45.************/2wqrjw4.jpg

Wkurzonysim
11.03.2013, 12:35
Jak chce sie wprowadzić do jakiegoś akademika to niby wszystko ok i jak daje aby weszło do gry to pojawia sie na chwile klepsydra, z domu znika dach ale nie przybliża sie tylko mam widok z edycji miasta, żadne menu sie nie wyświetla i mogę tylko przewijać mape ... co jest grane ?

Chwalisława
11.03.2013, 13:55
Ja mam pytanie odnośnie protestów. Moja simka ogłosiła protest na parceli i potem pojawił się podest i kilka ulotek. Zjawili się simowie, ale moja simka nie mogła wejść na podest i poprowadzić protestu. Gdy klikam na podest to nie da się nic zrobić, bo pisze, że można zrobić tylko jeden protest, czy coś takiego.

Rosemarie
11.03.2013, 14:14
Cześć.

Dawno nie grałem w simsy 3, ale dodatek mnie bardzo przekuje. Niestety tego dodatku nie mam.

Mam kilka pytań:

1.Gdzie mogę kupić smathphona?
2.Jakie korzyści wpływają na simów po skończeniu studiów?
3.Czy można wysłać małżeństwo na studia w wieku młodego dorosłego?
4.Czy można korzystać z integracji , obiektów po skończeniu studiów
5.Czy jest tajne bractwo takie jak w 2 dwójce?
6.Czy można zmieniać kierunki tak samo jak w the sims 2?
7. Czy można zaprosić jakiegoś studenta do naszej parceli mieszkalnej ,gdy skończymy studia?
8. Czy jak jesteśmy w kimś zakochani to można się zaręczać i zmusić studenta,żeby skończył lub porzucił studia tak jak w dwójce?

To na razie wszystko.

1. Automatycznie już go masz.
2. Zaczynasz oczywiście pracę na wyższym poziomie kariery (jak to dokładnie jest, nie wiem, bo moja simka ukończyła na razie dwa semestry).
3. Można. :) Ja moich nowożeńców wysłałam.
4. Tutaj dokładnie nie wiem, bo np. moja simka prowadziła bloga podczas studiów, a kiedy w czasie przerwy wróciła do domu - tego bloga już nie było. A z obiektów z tego co zauważyłam można korzystać, nawet wtedy, kiedy nie jest się na studiach.
5. Póki co nic takiego nie widziałam...
6. Nie, nie można, ale to chyba już było zaznaczone? Musisz od razu wybrać kierunek, kiedy wysyłasz sima na studia.
7. Tak, można, moja simka zapraszała swojego chłopaka. :D
8. Nic takiego nie widziałam, ale wątpię, żeby coś takiego było.

Juhas
11.03.2013, 14:19
Mam kilka pytań:

1.Gdzie mogę kupić smathphona?
2.Jakie korzyści wpływają na simów po skończeniu studiów?
3.Czy można wysłać małżeństwo na studia w wieku młodego dorosłego?
4.Czy można korzystać z integracji , obiektów po skończeniu studiów
5.Czy jest tajne bractwo takie jak w 2 dwójce?
6.Czy można zmieniać kierunki tak samo jak w the sims 2?
7. Czy można zaprosić jakiegoś studenta do naszej parceli mieszkalnej ,gdy skończymy studia?
8. Czy jak jesteśmy w kimś zakochani to można się zaręczać i zmusić studenta,żeby skończył lub porzucił studia tak jak w dwójce?

To na razie wszystko.

1. Telfony zamieniają się automatycznie.
2. Nowe możliwości w zawodach wynikających z nowych kierunków (wyższy poziom kariery na start itp.)
3. Tak
4. Tak, obiekty typu kręgle, stanowiska badawcze możesz kupić do własnego domu.
5. Są bractwa studentów i siostrzane studentek, o tajnych nic nie wiem.
6. Nie, zdajesz dany kierunek od a do z lub całkowicie przerywasz studia w trakcie ich trwania.
7. Właśnie dzisiaj będę sprawdzał :D
8. Zaręczać się można, o przekonywaniu nic nie wiem.

Jean
11.03.2013, 14:37
Jak mogę sklonować Sima? Albo lepiej jak stworzyć simorośl?

Remus Lupin
11.03.2013, 15:14
Dzięki

Kolejne pytanie.

Jeśli chodzi o nowe kariery to są jako profesje,czy trzeba wstawić miejsce pracy sima?

Chloé
11.03.2013, 15:41
Ja chciałabym się zapytać co ten dodatek wnosi do simowego życia oprócz właśnie tego całego wyjazdu na studia? Bo chciałabym wiedzieć, czy opłaca się go instalować, skoro np. nie mam zamiaru wyjeżdżać na studia. Dzieje się coś ciekawego, oprócz tego wyjazdu?
:)
Poza takimi oczywistościami jak ciuchy, fryzury, obiekty i interakcje, dla simów nie-studentów masz do dyspozycji 3 z 5 nowych celów życiowych, 3 nowe umiejętności: sztuka uliczna, sieci społeczne i nauka plus umiejętności ukryte takie jak gra w zośkę. Również wejście we wszystkie grupy społeczne łącznie z nowymi karierami po ich ukończeniu, możliwość zdobycia szóstej cechy charakteru. Innymi słowy korzystasz z tych samych udogodnień co studenci, poza studiami i wszystkim co z tym związane.

Jak mogę sklonować Sima? Albo lepiej jak stworzyć simorośl?
Jednym ze sposobów jest stworzenie w maszynie do badań ziarna zakazanego owocu poprzez wprowadzenie DNA sima do rośliny. Ponoć po zjedzeniu wyhodowanego owocu sim stanie się simoroślą.
Sklonować sima można wykupując nagrodę życiową, która doszła w pokoleniach, kupon ten realizujesz w ośrodku naukowym.

Rosemarie
11.03.2013, 16:42
Dzięki

Kolejne pytanie.

Jeśli chodzi o nowe kariery to są jako profesje,czy trzeba wstawić miejsce pracy sima?

Nie, nie są to profesje, u mnie w grze automatycznie wybrało jakiś budynek na miejsce pracy (moja simka po dwóch semestrach sztuk pięknych pracowała jako rzeczoznawca sztuki).

Samara
11.03.2013, 18:14
Jak wmówić komuś,że jego matka jest lamą?

Kędziorek
11.03.2013, 18:23
Jak wmówić komuś,że jego matka jest lamą?
Szukaj w interakcjach "Wredne", ale sądzę, że musisz się trochę jeszcze pokłócić zanim się pojawi to, co chcesz.

Jean
11.03.2013, 19:18
Sklonować sima można wykupując nagrodę życiową, która doszła w pokoleniach, kupon ten realizujesz w ośrodku naukowym.
Dzięki za odp. Ale co do sklonowania sima to nie chodzi mi o mojego sima tylko o innego i nie przez nagrodę życiową tylko za pomocą Stacji Badań Naukowych. Jest tam taka opcja,ale jakos nie moge jej zrobić.

oluchna89
12.03.2013, 06:50
A jak zrobic zdjecia "z ręki" (smartfonem, naszego simsa z innym)?

Kosia
12.03.2013, 07:31
Musi miec odpowiedni poziom bycia Wazniakiem. Wtedy w opcjach przyjazne pojawi sie 'zrob sobie zdjecie z simem' czy jakos tak.

anizali
12.03.2013, 09:07
Dzięki za odp. Ale co do sklonowania sima to nie chodzi mi o mojego sima tylko o innego i nie przez nagrodę życiową tylko za pomocą Stacji Badań Naukowych. Jest tam taka opcja,ale jakos nie moge jej zrobić.
A masz pobraną próbkę DNA tego sima? (klikasz na sima do skolowania -> przyjazne -> poproś o próbkę DNA [czy coś w ten ton])
I w ogóle ma sim wystarczający poziom umiejętności `nauka`? (wymagany również do samego pobrania próbki)

Chloé
12.03.2013, 10:21
Musi miec odpowiedni poziom bycia Wazniakiem. Wtedy w opcjach przyjazne pojawi sie 'zrob sobie zdjecie z simem' czy jakos tak.
Nie musi być ważniakiem w ogóle, ani nawet studentem, wystarczy odpowiednio wysoki poziom znajomości, jak nie ma tej opcji to powinna się pojawić po ciągu przyjaznych interakcji.

anizali
12.03.2013, 10:33
A ja mam takie pytanie:
O co chodzi, że w akademiku mieszka TYLKO moja rodzina? o.O
(Pustych łóżek aż w nadmiarze)

RaspberryXD
12.03.2013, 12:14
Nie mam dodatku, ale muszę się spytać. Co się dzieje ze zwierzakami, gdy sim wyjeżdża na studia?

Jean
12.03.2013, 12:37
A masz pobraną próbkę DNA tego sima? (klikasz na sima do skolowania -> przyjazne -> poproś o próbkę DNA [czy coś w ten ton])
I w ogóle ma sim wystarczający poziom umiejętności `nauka`? (wymagany również do samego pobrania próbki)
mam próbkę sima DNA, naukę mam na 10 poziomie.

AMSTA
12.03.2013, 13:10
Rozwiązał się problem wysyłania kilku simów na studia i ich znikanie po wczytaniu ? Wysłałam rodzeństwo i zniknęli nie wiem gdzie szukać...-.-

anizali
12.03.2013, 13:27
mam próbkę sima DNA, naukę mam na 10 poziomie.
To na tą maszynę -> Klon z próbki -> wybierz próbkę...
Inna sprawa to to, że może na simów nie działa... :|

Alcioo :33
12.03.2013, 13:33
Nie wiem czy się w ogóle da, ale można wyprowadzić simkę z domu do akademika? Ponieważ wprowadziłem mojąsimkę do domu, ale zmieniłem zdanie i chcę, aby mieszkała w akademiku, ale nie ma opcji "przeprowadź się".

AMSTA
12.03.2013, 13:44
Mam to samo pytanie co kolega wyżej... Nie widzę nigdzie możliwości przeprowadzenia się, wynajmu ani nic takiego...

Kędziorek
12.03.2013, 14:10
Bo takiej opcji na studiach nie ma. Jeden semestr trwa tydzień i przez ten czas trzeba mieszkać w miejscu, które się wybrało.

AMSTA
12.03.2013, 14:21
No dobra. To inne pytanie - stworzyłam nową simkę i wprowadziłam do domu na US i oczywiście ma status studentki ale ja żadnego kierunku jej nie wybierałam także co z tym teraz ?

Chwalisława
12.03.2013, 15:08
Skoro nie wybrałaś żadnego kierunku, to jest na Biznesie. Bo jak zapisujesz sima na studia, to od razu masz zaznaczony ten kierunek i albo go zmienisz, albo nie.

anie_1981
12.03.2013, 15:13
Ja jeszcze nie mam dodatku, nie mam teraz kasiuty :P Ale planuję zakup. No i mam takie pytanko, jak to jest z nauką na studiach, czy Sim znika w króliczej norze, czy uczestniczy w normalnych zajęciach, siedząc w ławce i gapiąc się na lektora?

Chloé
12.03.2013, 15:18
jak to jest z nauką na studiach, czy Sim znika w króliczej norze, czy uczestniczy w normalnych zajęciach, siedząc w ławce i gapiąc się na lektora?
Zajęcia są w króliczych norach z rozwijanym menu czynności, oraz 2 razy w tygodniu odbywają się wykłady widoczne dla gracza. Oprócz tego korzystanie z obiektów zgodnych z kierunkiem i rozwijanie konkretnych umiejętności także podwyższa poziom wiedzy.

anizali
12.03.2013, 15:20
I tak i tak :P
Z tym że jak wybierzesz więcej zaliczeń masz więcej zajęć :)

AMSTA
12.03.2013, 16:38
Sectumsempra, ok a jak zmienić kierunek studiów ?

RaspberryXD
12.03.2013, 16:51
Nie mam dodatku, ale kusi mnie żeby o to spytać. Co się dzieje ze zwierzakami gdy sim wyjeżdża na studia?

Chloé
12.03.2013, 16:51
Nie można zmienić kierunku studiów, co najwyżej porzucić i zacząć od nowa. A kierunek wybierasz w okienku w którym wysyłasz simów na studia, po prawej stronie jest rozwijane menu.

Raspberry, czas w otoczeniu macierzystym zostaje "zamrożony", gdy wrócisz wszystko będzie po staremu, tak jak przy wyjeździe na wakacje. Nie wiem czy nie potrzeba będzie kogoś do opieki zanim wyjedziesz, bo nie miałam jeszcze takiej sytuacji żeby zostawiać zwierzaki same.

Alcioo :33
12.03.2013, 17:45
Jak można kierować simem na zajęciach? Tzn na studiach?

redmoon
12.03.2013, 19:27
Co do zajęć w plenerze (na świerzym powietrzu) : tego niestety sam nieogarniam.
Co do wykładów w klubie studenckim : udziesz do klubu studenckiego, klikasz na prowesorze interakcję "weź udział w wykładzie". Twój sim po winien usiąść w ławce, jak na niegoklikniesz to powinny ci wyskoczyć opcje związane z wykładem np : prześpij wykład, rób notatki itp.
Co do zajęć w "króliczych norach" : tu jesteśmy ograniczeni do opcji typu : pracuj ciężko, wyluzuj, podlizuj się profesorowi itp.

joko_88
12.03.2013, 21:55
WTF

Pojechałam na studia simem. Chcę żeby on tam był, a ja chcę wrocić do miasta i wysłać tam innych simow, da się?

W ogóle da się zmienić aktywną rodzinę jak ktoś pojechał na studia? Bo nijak nie mogę.... POMOCY. Nie chce nim grac, chcę pojechac kims innym.

Chwalisława
13.03.2013, 12:49
Jak pojedziesz na studia z jednym simem, to nie możesz się wrócić po innych dopóki nie skończy studiów albo z nich nie zrezygnuje.

Chloé
13.03.2013, 13:07
Nie można zmienić aktywnej rodziny podczas studiowania ani wrócić do macierzystego otoczenia dopóki nie skończy się studiów lub z nich nie zrezygnuje. Strasznie nie podoba mi się to rozwiązanie bo lubię "skakać" po rodzinkach, gdy grałam w dwójkowy dodatek to odwiedzałam poszczególnych mieszkańców kampusu, teraz nie mogę poznać stowarzyszeń ani innych studentów mieszkających w domkach ponieważ wybór jest jednorazowy i nie można go cofnąć jeśli dojdzie do zapisania gry.

lucasosik
13.03.2013, 16:01
Moje pytania brzmią:
1) Czy można ukończyć każdy kierunek studiów?
2) Czy po każdym ukończeniu dostaje się nagrodę np miejsce na dodatkowa cechę?
3) Co daję osiągnięcie max wartośći w trzech poszczególnych grupach(czy nagroda dodatkowego miejsca na cechy?
Najbardziej interesuje mnie właśnie te cechy. Ile max można mieć cech po tym dodatku. Bo w wcześniej można było wybrać 5 cech a teraz?
Proszę o odp bo zastanawiam się czy kupywać :)

Levkoni
13.03.2013, 20:33
To głupie, czyli jak sim ma młodsze rodzeństwo to jak wraca po studiach to rodzeństwo nadal jest w tym samym wieku :|

joko_88
13.03.2013, 21:23
Bardzo dziekuję za odpowiedź:)Tez uważam to za baaaaardzo głupie rozwiazanie, bo mam ochote grac innymi rodzinami czy simami, a uważam że spokojnie dało sie to zrobic. Nie wiem czemu tego nie wprowadzili.:/
Poza tym uważam że ludzie na kampusie są brzyyydcy, ja lubię sobie porobić ładnych/fajnych/ciekawych ludzi żeby miec z kim sie przyjaźnic itd... a bez sensu bo nie mogę ingerowac w postacie na kampusie:( według mnie bardzo duży minus, bo oprócz tego gra jest calkiem fajnym dodatkiem. :)

Może jakaś aktualizacja jednak to zmieni?

Kędziorek
13.03.2013, 21:26
To głupie, czyli jak sim ma młodsze rodzeństwo to jak wraca po studiach to rodzeństwo nadal jest w tym samym wieku :|
Tak, ani sim na studiach się nie starzeje, ani rodzina, którą zostawiło się w mieście

Moje pytania brzmią:
1) Czy można ukończyć każdy kierunek studiów?
Zgadza się, ale nie można studiować np. dwóch jednocześnie.
2) Czy po każdym ukończeniu dostaje się nagrodę np miejsce na dodatkowa cechę?
Nie, cechę akademicką można mieć tylko jedną
3) Co daję osiągnięcie max wartośći w trzech poszczególnych grupach(czy nagroda dodatkowego miejsca na cechy?
Za zdobycie czwartej gwiazdki obojętnie w której grupie można wybrać sobie dodatkową cechę, ale jeśli ma się ten poziom w dwóch grupach to można najwyżej zmienić tę cechę, a nie zdobyć kolejną.
Łącznie sim może mieć 7 cech, 5 podstawowych, jedną dzięki grupie społecznej i jedną dzięki ukończeniu studiów.
Za zdobycie ostatniej, piątej gwiazdki zostaną odblokowane trzy nowe kariery.
Dla Buntownika - rzeczoznawca sztuki, dla Kujona - projektant gier komputerowych, dla Ważniaka - agent sportowy

joko_88
13.03.2013, 22:00
W sumie głupie, ale zapytam.

Czyli nie ma żadnego sposobu na to, żeby zmienić wygląd innych simów na kampusie?
Irytuje mnie ich brzydota...

Letown
13.03.2013, 22:48
joko_88, wystarczy wpisać kod testingcheatsenabled true i kliknąć na sima z wciśniętym Shiftem oraz wybrać Edytuj w trybie tworzenia sima. Lub użyć Master Controllera od NRaasa, ale to mod.

joko_88
14.03.2013, 01:58
U....
Totalnie zapomniałam o tym kodzie, że ma taką możliwość odkąd można w szpitalu mieć zabiegi chirurgiczne :)
W sumie nigdy nie używałam go jesli chodzi o zmianę wyglądu.
Dzięki.
Myślę, że chyba właśnie zapewniłeś mi kolejne godziny spędzone przed kompem :] :)

Never Let Me Go.
14.03.2013, 08:24
Mam pytanie - czy jeśli simorośl długo nie dostanie wody, to umrze?

joutsenet
14.03.2013, 09:27
Jak mieć dziecko s simoroślą ? od kilku dni się o to staram i nic nie wychodzi.

anizali
14.03.2013, 09:54
bo trzeba jakies nasionko zrobić w tym laboratorium co doszło i zasadzić, a potem Ci wyrośnie :)

Meggie
14.03.2013, 15:17
Mam pytanie- czy te 3 nowe kariery są dostępne dla wszystkich czy tylko dla pięciogwiazdkowców w danej grupie społecznej?

Kędziorek
14.03.2013, 15:57
Mam pytanie- czy te 3 nowe kariery są dostępne dla wszystkich czy tylko dla pięciogwiazdkowców w danej grupie społecznej?

tylko dla pięciogwiazdkowców, dopiero wtedy pojawiają się na mapie, chyba że użyjesz kodu i klikniesz na skrzynkę pocztową, tam można wybrać sobie te zawody dla sima

Meggie
14.03.2013, 19:41
I jeszcze- jak wyglądają te kariery? To są profesje czy pracuje się w normalnym, wyznaczonym miejscu?

Kędziorek
14.03.2013, 20:06
Grałam tylko jako rzeczoznawca sztuki i była to praca w wyznaczonym miejscu, więc podejrzewam, że reszta tak samo.

10ola01
15.03.2013, 16:30
Nie mam pojęcia czy to pytanie już było, bo nie mam czasu na czytanie wszystkiego, ale gdzie znaleźć Simorośl? Gram już 2 tygodnie simowe i jeszcze jej nie spotkałam.

Kędziorek
15.03.2013, 16:40
Simorośl kręci się po kampusie, nie można go znaleźć w tylko jednym, konkretnym miejscu. Można też zasadzić nasiono zakazanego owocu (można go zdobyć podczas badań), wtedy urodzi się niemowlę simorośli, oznaczone jako syn/córka sima.

Chloé
15.03.2013, 17:08
Nie zawsze z nasiona zakazanego owocu wyrasta mała simorośl, tylko owy owoc. Po zjedzeniu sim dostanie nastrójnik na 4 godziny, po którym nastąpi przemiana.
Mnie też nie udało się jeszcze spotkać simorośli.

AMSTA
18.03.2013, 19:09
1. Jak wprowadzić sima do akademika ? Kombinuję na różne sposoby i nic... -.-
2. Wysyłam z domu simkę (młody dorosły) na studia i wszystko pięknie się wczytuje. Przenosi mnie na widok Uniwersytetu ale nie ma mojej simki w rodzinach do wyboru, zwyczajnie znika...
Wybierając innego sima ze skrzyni rodzin mogę wprowadzić sima tylko do domu. Nie ma możliwości wprowadzenia do akademika.

Ktoś pomoże ?

Meggie
18.03.2013, 21:13
Czy jest możliwość przeniesienia w trakcie studiów sima z akademiku do domu? Słyszałam, że można, ale nie mogę znaleźć takiej opcji...

anizali
19.03.2013, 08:55
Nie można :( :( :(
A co jeszcze najlepsze, na II semestrze nadal będzie mieszkać w akademiku, w którym mieszkał za I semestru (przynajmniej u mnie tak było...)


A tak btw, ja mam pytanie:
O co chodzi, że z mojej ośmioosobowej rodziny ze studiów wróciło tylko trzech?

Charionette
19.03.2013, 10:22
Czy Studenckie Życie jest kompatybilne z CPR? Chodzi mi o to, czy w kampusach są pory roku :)

Björk
19.03.2013, 11:24
Czy Studenckie Życie jest kompatybilne z CPR? Chodzi mi o to, czy w kampusach są pory roku :)

Tak - pogoda się zmienia.

A przy okazji - czy można przeprowadzić raz wprowadzonych simów do domku np. do innego domu lub akademika? Na telefonie i komputerze nie widziałam opcji przeprowadzki. Podobnie nie ma w Edycji miasta.

Kędziorek
19.03.2013, 11:27
A przy okazji - czy można przeprowadzić raz wprowadzonych simów do domku np. do innego domu lub akademika? Na telefonie i komputerze nie widziałam opcji przeprowadzki. Podobnie nie ma w Edycji miasta.

Kiedy jesteś w kampusie nie ma opcji przeprowadzki. Dopiero po powrocie do domu i ponownym pójściu na studia można wybrać inne lokum.

Björk
19.03.2013, 11:35
Dziękować Kędziorek :)

AMSTA
19.03.2013, 19:15
Ponawiam moje pytanie. Jak od razu wprowadzić się do akademika ?

Kędziorek
19.03.2013, 19:27
Ponawiam moje pytanie. Jak od razu wprowadzić się do akademika ?

Powinien pojawić się widok miasta jak przy nowym starcie. Twój sim jest już wybrany i jedyne co musisz zrobić to kliknąć na akademik do którego chcesz go wprowadzić i zaczyna się gra.

AMSTA
19.03.2013, 21:16
No właśnie w tym jest problem, że nie ma wybranego sima, a wybierając ze skrzyni rodzin mogę wprowadzić tylko domu a nie pojawia mi się opcja wprowadzenia do akademika...
Inne pomysły ?

Mrufka
20.03.2013, 05:55
testował ktoś nowe rodzaje zgonu? wiem że jest od nagłego uderzenia czyli protestowania przeciw śmierći i zrzędzenia co zrobić by sim na nie umarł? i jak to wygląda? szczególnie ciekawi mnie drugie

Z nowch śmierci to moja biedna Simka rzuciła się na automat z batonikami na studiach i automat przewrócił się na nią, zgniótł ją i zmarła.

Mam pytanie. Mojemu Simowi wyskoczyla kiedys z nikąd propozycja pracy jako tester gier. Wtedy odrzuciłam ją ale teraz bym bardzo chciała i nie wiem gdzie ją znaleźć? Wysyłajac CV i przegladajac komputer nie ma takiego zawodu... .

Chloé
20.03.2013, 19:57
Poszukaj na tablicy ogłoszeń przy akademikach i bractwach. Ewentualnie w budynku w którym można załapać się na prace jednodniowe, nie pamiętam niestety nazwy miejscówki.

Kosia
20.03.2013, 20:05
@Mrufka ponaciskaj na roznych budynkach w miescie, mi wyskoczyla opcja zeby dostac prace agenta sportowego, odrzucilam ja wtedy, a potem moglam ja podjac po nacisnieciu na stadion.

@AMSTA takie glupie pytanie, ale w ogole wyslalas swojego sima na studia za pomoca telefonu czy komputera? Pokazal ci sie ekran ladowania kampusu, tak jakbys jechala na wakacje?

AMSTA
20.03.2013, 21:33
Kosia, tak. Wysłałam ładuje się Uniwersytet ale sim znika. A wybierając innego ze skrzyni rodzin mogę zamieszkać tylko w domu. Nie mogę wybrać akademika... -.-

Hallgerd
20.03.2013, 22:47
Od czego zależy udany wywiad? Moja Simka studiuje komunikację i chodzi z przenośną radiostacją. Jej dwa dotychczasowe wywiady skończyły się tym, że jej rozmówcy się zdenerwowali, dali jej po buzi a potem się obrazili. Zawsze tak jest czy w miarę nabywania umiejętności wywiady będą się kończyć pomyślniej?

anizali
21.03.2013, 13:54
To chyba jest zależne od nastroju naszego sima, i sima z którym przeprowadza wywiad.
Tak mi się zdaje przynajmniej.

anie_1981
21.03.2013, 16:20
Hej ludzie, podobno polowa CC nie chce działać z tym dodatkiem, to prawda czy mit?

Lubie
21.03.2013, 16:25
w moim przypadku to mit, wszystkie CC i store działa jak przed instalacją..

anizali
21.03.2013, 16:56
A co to te CC :|

Chloé
22.03.2013, 07:10
A co to te CC :|
Nieoficjalne dodatki z neta.

anizali
22.03.2013, 13:42
Np te z modthesims.info czy thesimsresource.com?
Dzięki za wyjaśnienie :)

izaaaa
22.03.2013, 18:03
Hej, jak wrócić do swojego miasta po zakończeniu studiów?

Kędziorek
22.03.2013, 18:18
Nic nie musisz robić. Wyskoczy ci okienko, że została godzina do powrotu i później sim sam z siebie bierze walizki i wraca do domu.

dirty_job
23.03.2013, 07:55
testował ktoś nowe rodzaje zgonu? wiem że jest od nagłego uderzenia czyli protestowania przeciw śmierći i zrzędzenia co zrobić by sim na nie umarł? i jak to wygląda? szczególnie ciekawi mnie drugie

moja simka megafonem narzekała na śmierć. chwile potem umarła i przyszła śmierć. powiedziała, że nie podoba jej sie to, że na nią narzekam i że mam tego nie robić. potem moja simka wróciła do żywych i miała nastrojnik 'tam i z powrotem'

Trykuu.
24.03.2013, 12:04
dopiero teraz zobaczylem, ze wyszedl jakis nowy dodatek :o
Mam pytanie, jest nowe miasto??:)

Anastazja
24.03.2013, 12:24
Nie, nie dochodzi żadne nowe miasto. Jest nowa miejscowość kiedy jedziesz na studia ;)

anie_1981
24.03.2013, 15:43
w moim przypadku to mit, wszystkie CC i store działa jak przed instalacją..


Dzięki :) Już się bałam, bo ja mam tonę dodatków nieoficjalnych... Póki SŻ nie mam, to zadaję pytania, bo w sumie to nie wiem czy warto to kupić, czy nie. Ja jak raz pojadę kimś na studia to wszystko... W dwójce to był mój najnudniejszy dodatek, w trójce Wymarzone Podróże mają ten "zaszczyt" być najnudniejszymi :P Coś jednak czuję, że WP może mieć konkurencję... ;) Czy jest dużo obiektów? Może chociaż dla obiektów warto to kupić?

Ilona
24.03.2013, 16:34
anie_1981 jeżeli nie wiesz czy kupić grę,to przejrzyj temat Wrażenia z Gry, natomiast zdjęcia obiektów znajdziesz w tym temacie http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=64604

każdy post nie związany z tematem będzie kasowany, kupić nie kupić,to temat bez końca i jest zaliczany jako offtop

M3Lcik
25.03.2013, 09:05
Mam pytanie: kupiłam mojej Simce dom na uniwerku. Dom jest duzy,ma 3 pokoje,wiec pomyslałam,że udostępnie go lokatorom. Moja Simka zadzwoniła do odpowiedzniej usługi,pokazał sie komunikat,że lokatorzy będe przychodzi bla bla...A jeślibym chciała.zeby lokatorem został konkretny sim? Otóż mam jednego Sima,którego chce spiknąć z moją Simką. Chce by mieszkał z nią,ale nie chce nim sterowac (zero władzy). Da sie go jakoś namówić by stał sie współlokatorem czy cos?

RaspberryXD
25.03.2013, 11:18
Czy plecaki mają tylko ci simowie, którzy wybrali się na studia? Czy jakieś grupy wiekowe oprócz młodego dorosłego mogą też nosić plecak?

Kędziorek
25.03.2013, 15:08
Mam pytanie: kupiłam mojej Simce dom na uniwerku. Dom jest duzy,ma 3 pokoje,wiec pomyslałam,że udostępnie go lokatorom. Moja Simka zadzwoniła do odpowiedzniej usługi,pokazał sie komunikat,że lokatorzy będe przychodzi bla bla...A jeślibym chciała.zeby lokatorem został konkretny sim? Otóż mam jednego Sima,którego chce spiknąć z moją Simką. Chce by mieszkał z nią,ale nie chce nim sterowac (zero władzy). Da sie go jakoś namówić by stał sie współlokatorem czy cos?
Wtedy musisz nieco rozwinąć znajomość z tym simem i pojawi się interakcja 'Zaproś jako współlokatora'.

Czy plecaki mają tylko ci simowie, którzy wybrali się na studia? Czy jakieś grupy wiekowe oprócz młodego dorosłego mogą też nosić plecak?
Wydaje mi się, że tylko młodzi dorośli, dorośli i emeryci.

M3Lcik
25.03.2013, 20:21
Kolejne pytanie: Czy jezeli mam parke to oboje moga jechac na raz na studia?

Björk
25.03.2013, 20:28
Kolejne pytanie: Czy jezeli mam parke to oboje moga jechac na raz na studia?

Jak są w grupie wiekowej powyżej nastolatków i tworzą rodzinę w jednym domu - to tak.

M3Lcik
26.03.2013, 04:03
Hm,rodzine pod względem pokrewienstwa czy starczy,ze razem mieszkają? bo jak moj sim sie zapisał to u simki pisało,ze nie moze sie zapisac bo trwa juz jedna podroz.

Björk
26.03.2013, 05:49
To musieliby pójść na uniwersytet w jednym czasie.

lovepotion
26.03.2013, 17:34
Jeżeli mam dwie simki, które są współlokatorkami i chcę je obie wysłać na studia to jak mam to zrobić? Żeby nie wyszło tak, jak było wyżej opisane, że zapiszę na studia jedną i druga od razu będzie miała zablokowaną tą możliwość... :D ?

anizali
26.03.2013, 18:56
Przy wyborze simów do wysłania na studia zaznaczasz obie i będą obie studentkami i wciąż współlokatorkami ;)

lovepotion
27.03.2013, 01:01
Dzięki, udało mi się to jakoś wyłapać w trakcie gry ;)
Mam natomiast kolejne pytania, być może już takie były, przejrzałam temat i wydaje mi się jednak, że nie. :D"
Mianowicie mam te dwie Simki na studiach, studiują dwa różne kierunki i mam ogromny problem z tym wskaźnikiem poziomu ich wiedzy do zdania semestru czy jakoś tak. Jedna mało się uczyła, ale jako studentka sztuk pięknych dużo malowała, miała dosyć wysoki ten wskaźnik, romans z profesorem i mimo wszystko poszła na egzamin i go oblała.
Z drugą mam jeszcze większy problem, jest zaprzyjaźniona ze swoim wykładowcą, uczę się nią non stop przez komputer i komórkę, chodzę na wykłady (fakt, dwa przespała ale na reszcie była aktywna), studiuje technologię, mam to urządzenie do badania mózgu, które codziennie wykorzystuję, gra w szachy i generalnie ciągle robię coś żeby ten wskaźnik był wysoko, a jest ciągle czerwony... :/ Na dodatek zrobiłam jej ściągę, przyłapali ją i wyrzucili z egzaminu. Da się nad tym jakoś zapanować ?
A poza tym czy da się jakoś ogarnąć tych ludzi w akademiku ? Ciągle panuje tam straszny syf, nikt się nie myje, zasypiają na podłogach... Kupiłam kościldę to przynajmniej zrobiło się czyściej, to teraz co rusz ktoś mi wywołuje pożar w akademiku i muszę bulić na odnowę szafek i kuchenki... Nad tym też da się jakoś zapanować ? :D

Meggie
27.03.2013, 07:20
Nad simami w akademiku nie da się niestety zapanować, ja musiałam zatrudnić sprzątaczkę, ale po 2 semestrach umarło mi 6 studentek z akademiku :P Z głodu wszystkie, paranoja. Oblanymi egzaminami się nie przejmuj, moją złapali dwa razy, to nie jest tak, że simka nie zdaje w ogóle studiów, ale z niższą oceną kończy semestr. Dziwny jest jednak dla mnie fakt, że jak mówisz Twoja simka zakuwa a oblała, moja oblała tylko wtedy kiedy miała ściągę i odpowiedzi do egzaminu, bo ją złapali o.O No ale, tak czy siak się nie przejmuj ;)

Chloé
27.03.2013, 14:32
po 2 semestrach umarło mi 6 studentek z akademiku :P Z głodu wszystkie, paranoja.
Twórcy gry wzięli sobie chyba do serca pojęcie biednego studenta, ale z tym to przesadzili.
W dwójce pamiętam można było nakłonić sima spoza rodziny do wzięcia prysznica, przydałaby się i tu taka opcja. A co do umieralności z głodu to może gotowanie dla wszystkich coś by pomogło, tylko jaki tu sens skoro połowę studiów sim spędziłby na przygotowywaniu jedzenia dla wygłodniałych studentów w akademikach.

ametka
27.03.2013, 16:33
U mnie nikt nie umiera z głodu, wszyscy się kapią, nie mam bałaganu - ktoś sprząta, nie wiem kto, ale to na pewno nie ja;d a mieszkam w akademiku :)

lovepotion
27.03.2013, 23:36
Dziwny jest jednak dla mnie fakt, że jak mówisz Twoja simka zakuwa a oblała, moja oblała tylko wtedy kiedy miała ściągę i odpowiedzi do egzaminu, bo ją złapali o.O No ale, tak czy siak się nie przejmuj ;)

W zasadzie niewiele wzrasta podczas 6godzinnej sesji naukowej, a kiedy idzie spać drastycznie spada w dół :(

Meggie
28.03.2013, 08:17
To bardzo dziwne, bo moja simka poświęciła jeden wieczór przed egzaminem na uczenie się z tej książki, którą dostają i zapełniło jej się prawie do końca o.O

lovepotion
28.03.2013, 11:23
Zaczynam się zastanawiać czy to nie jest jakiś błąd.

Taida
28.03.2013, 14:07
Mam taki problem, że nie che mi się pojawić opcja "Zaproś jako współlokatora" jest tylko "Zaproponuj wprowadzenie się" Gdzie powinnam szukać tej opcji? W interakcjach "Przyjazne..." tak? Sim którego chce zaprosić jest moim najlepszym przyjacielem. Czy ktoś miał taki problem? Jest ktoś wstanie mi pomóc?

kawka0
28.03.2013, 16:07
a ja mam takie pytania
1)O co chodzi z tymi zaliczeniami? Zdałem egzaminy przy max tym pasku uczenia się i w "Historii studiów" mam napisane, że "Biznes" pod spodem "5" która nie wiem co oznacza i potem długi pasek na który jak najade pisze "6 z 48 zdoytych zaliczeń na studiach"...
2)Mam opcję "postaraj się o dziecko" co sie dzieje gdy sim zajdzie w ciaze na studiach ?

Kędziorek
28.03.2013, 17:43
Mam taki problem, że nie che mi się pojawić opcja "Zaproś jako współlokatora" jest tylko "Zaproponuj wprowadzenie się" Gdzie powinnam szukać tej opcji? W interakcjach "Przyjazne..." tak? Sim którego chce zaprosić jest moim najlepszym przyjacielem. Czy ktoś miał taki problem? Jest ktoś wstanie mi pomóc?

A twój sim mieszka w akademiku? Bo ta opcja jest dostępna tylko wtedy, gdy dotyczy on wynajętych domków.

a ja mam takie pytania
1)O co chodzi z tymi zaliczeniami? Zdałem egzaminy przy max tym pasku uczenia się i w "Historii studiów" mam napisane, że "Biznes" pod spodem "5" która nie wiem co oznacza i potem długi pasek na który jak najade pisze "6 z 48 zdoytych zaliczeń na studiach"...

Żeby zdać kierunek i otrzymać dyplom ukończenia trzeba zdobyć 48 zaliczeń. Im więcej zaliczeń wybierzesz sobie na semestr, tym więcej będziesz mieć zajęć. To nie jest tak, że studia się kończą po jednym czy dwóch semestrach. To "5" oznacza chyba twoją aktualną ocenę na studiach

Taida
28.03.2013, 18:17
A twój sim mieszka w akademiku? Bo ta opcja jest dostępna tylko wtedy, gdy dotyczy on wynajętych domków.

Nie. Mieszka w normalnym mieście (nie studenckim) w normalnym domu(Nie wieżowcu).

Kędziorek
28.03.2013, 18:23
Nie. Mieszka w normalnym mieście (nie studenckim) w normalnym domu(Nie wieżowcu).

Więc z tego, co wiem, opcja ' zaproś jako współlokatora' jest dostępna tylko w miasteczku akademickim, kiedy wynajmujesz dom. Wtedy współlokatorzy co tydzień płacą ileś tam simoleonów twojemu simowi (im więcej simów, tym więcej wpływa kasy)

kawka0
28.03.2013, 18:29
a jakie umiejetnosci sa potrzebne aby awansowac pracujac jako agent sportowy/projektant gier video/rzeczoznawca sztuki ?

PS @up tez mieszkam w normalnym domu na studiach i nie moge dodac tego wspollokatora... dzieki za wyjasnienie z zaliczeniami, juz rozumiem ;)

Meggie
28.03.2013, 19:28
Moja simka jest agentką sportową i póki co, potrzebuje tylko dobrego nastroju i dobrych kontaktów ze współpracownikami ;)

Kędziorek
28.03.2013, 19:34
Moja simka jest agentką sportową i póki co, potrzebuje tylko dobrego nastroju i dobrych kontaktów ze współpracownikami ;)

Sądzę również, że cały czas trzeba utrzymywać wysoki poziom w danej grupie społecznej

Letown
28.03.2013, 20:07
Więc z tego, co wiem, opcja ' zaproś jako współlokatora' jest dostępna tylko w miasteczku akademickim, kiedy wynajmujesz dom.

Muszę się nie zgodzić, moja simka mieszka w normalnym miasteczku i zaprosiła jako współlokatorkę koleżankę, wszystko było cacy.
Coraz więcej błędów, oby tak dalej, EA, a na pewno daleko zajdziecie.

Remus Lupin
29.03.2013, 10:02
Hejka.

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego dodatku i zacząłem go testować już wysłałam mojego sima na studia.

Mam pytanie.

Gdzie znajdę nasiona nowych ziół? w Debugu są gotowe,ale chcę te zioła sam posadzić.

Kędziorek
29.03.2013, 10:39
Gdzie znajdę nasiona nowych ziół? w Debugu są gotowe,ale chcę te zioła sam posadzić.

Zioła rosną w całym miasteczku akademickim i można je kupić w sklepie, więc można z nich sadzić rośliny do woli. Nasiona również były porozrzucane po całym kampusie, wystarczy poszukać :)

Trykuu.
29.03.2013, 12:37
Czy mogę się przenieść do innego akademika?
Wczoraj przygarnalem gre, zabralem jedno dziecko z rodziny na studia i na szybko wzialem ja do jakiegos akademika a chcialbym treraz zmienic... :(

Vanitas
29.03.2013, 12:46
Nie ma takiej opcji (chyba, że Master Controllerem). Dopiero kiedy następnym razem Twój sim pojedzie na studia będziesz mógł wybrać mu inne miejsce.

Mrufka
29.03.2013, 22:00
Czy wiecie gdzie znajde opis wlasciwosci wszystkich ziół i ziaren?
Np wiem, ze brzęczyna ułatwia sukcesy sportowe a bazylia daje przypływ ambicji i przyspiesza awans. Ale jest ich tak duzo, ze nie moge zapamietac i ogarnac wszystkich. Maja tez chyba inne wlasciwosci gdy dodawane do posilku a gdy jedzone na surowo...? Simka rowniez wrzucila ziola do kominka dla efektu.
Jest gdzies lista ich wlasciwosci?
Ciezko mi jest je hodowac, bardzo szybko ilatwo obumieraja... .

NaNiKo
03.04.2013, 15:08
Imprezy. Moje simy dostają zaproszenia dość często, ale kiedy chcę iść na imprezę (tak nie za każdym razem, ale średnio co 2 imprezę) i klikam na ikonkę z balonikami mam szare opcje i informację "xyz znajduje się teraz poza domem" czy jakoś tak.
Jakiś pomysł? Czy to może być wina tego, że nie odbieram smsa od organizatora od razu i od razu nie idę na imprezę?

Kędziorek
03.04.2013, 15:51
@up
Niekoniecznie. Po prostu bardzo często się zdarza, że sim robi imprezę, po czym wychodzi z domu, dlatego nie można później wziąć w niej udziału.

Snow
05.04.2013, 23:54
Czy ja wiem? Ja zaprosiłam jedną dziewczynę do siebie, rozmawia z moim simem a tutaj nagle wyskakuje mi informacja że ONA zaprasza mnie na imprezę z beczką soku...jakim cudem skoro jest u mnie? Mija kilka godzin i nagle dostaje od niej smsa(ona nic nie pisała bo siedziała u mnie i ją obserwowałam) że szkoda iż mnie nie było na imprezie.
Dziwne to trochę.

Searle
06.04.2013, 18:21
Czy mając mod Woohooer simka zajdzie na studiach w ciążę?

M3Lcik
15.04.2013, 12:35
@Searle - zajdzie w ciąze,ale nie wiem czy urodzi. Moja zaszła ale urodziła w domu.

A ja mam nietypowe pytanie a pisze tu bo nie wiem gdzie :-P Jest jakis mod by usunąc pokrewienstwo między simami? I czy dzięki WooHooer nastolatki mogą uprawiac bb? Jak klikam nastolatkiem na doroslego to opcje bara bara mam nie aktywne i wyswietla mi sie "Jeden sim jest nastolatkiem"

Remus Lupin
15.04.2013, 17:51
Cześć.

Jak zorganizować przyjęcie charytatywne?

Mój sim jest ważniakiem na 10 poziomie, a wśród imprez ma takie same,ale nie ma przyjęć charytatywnych.

anizali
16.04.2013, 09:45
Powinno być w `telefon -> zorganizuj przyjęcie`, a potem powinno być do wyboru to charytatywne :|

Remus Lupin
16.04.2013, 10:58
Sęk w tym,że nie widzę tej opcji.

Jest tylko przyjęcie domowe, urodzine,pogrzeb, beczka z sokiem lub ognisko.

Chloé
16.04.2013, 17:49
Jest jakis mod by usunąc pokrewienstwo między simami? I czy dzięki WooHooer nastolatki mogą uprawiac bb? Jak klikam nastolatkiem na doroslego to opcje bara bara mam nie aktywne i wyswietla mi sie "Jeden sim jest nastolatkiem"
Master Controllerem można usunąć pokrewieństwo.
A w woohoowerze trzeba pogrzebać w opcjach bara-bara i ustawić możliwość tych relacji z nastolatkami.

Searle
17.04.2013, 09:14
Gdzieś przeczytałam, że każdy sim wyjeżdżając na studia dostaje do wyposażenia książkę do nauki. Czy to prawda? Moja simka takowej nie dostała.

Meggie
17.04.2013, 13:45
Musiała dostać. Każdy dostaje książkę pod swój kierunek. Przeszukaj dokładnie.

Snow
20.04.2013, 00:15
Nie wiem czy ktoś to tutaj pisał czy nie, ale zauważyliście że w akademickim mieście nie ma w ogóle zwierząt? A może to u mnie? Tak jak mieszkam w zwyczajnym mieście to pełno tego biega, a to kot pod drzwiami miałczy a to szop wywala śmietnik, a na studiach cisza :O

Chloé
20.04.2013, 04:14
Ponieważ otoczenie studenckie jest otoczeniem tymczasowym i opiera się na dodatku Wymarzone Podróże, wyjeżdżając na wakacje też nie można zabierać ze sobą zwierząt więc żadnego czworonoga na studiach nie spotkasz.

ginsei
24.04.2013, 08:56
Szkoda, że tego nie przemyśleli... w końcu niektórzy na studiach hodowali sobie... pająki... trawę... o ile mogę się zgodzić, ze w akademiku powinien być zakaz trzymania zwierząt, to na stancji jest już kwestią dogadania się z właścicielem. Tak samo na wakacje - też można wybrać taką wycieczkę, że zwierz też poleci.
O ile w 'Wymarzonych podróżach' jest to bardziej zrozumiałe (bo w końcu nie możemy, jako Simy, kupować przedmiotów w bazie wypadowej), to na studiach mamy pełną dowolność edycji budynku. Ale jak już mamy własny dom - to czemu nie? Zwłaszcza, że ja pamiętam, bym w Chinach miała jakąś wiewiórę w terrarium... Pewnie zakaz, by kot/pies/koń nie wyjadł zagranicznej fauny i flory :P
Może kiedyś na to mod powstanie? :)

A odpowiadając na pytanie - też nie kojarzę większych zwierzaków, bo 'małe' chyba można znaleźć.

Valerie
24.04.2013, 13:27
Aha, rozumiem. Dziękuję :)

Może mi jeszcze ktoś wytłumaczy, o co cho z tym wiecznym studentem ? :D
Wieczny student- czasem może zamieszkać z nami w akademiku. To staruszek, który studiuje :) Ja już go miałam 2, może 3 razy.

Love
27.04.2013, 11:10
jak sie zarabia na blogu? chodzi mi o te datki, co proszę o datki to mi wyskakuje informacja, że jutro czytelnicy dadzą mi kase, a jej nie dawają...

anizali
27.04.2013, 18:37
Też mam tak samo :|
Ktoś pomoże?

Kędziorek
27.04.2013, 19:47
Te datki przychodzą czasami po jednym dniu a czasami po kilku dniach. To nie są jakieś wielkie sumy, u mnie pojawił się komunikat, że simka taka a taka wpłaciła 20 $ na bloga i co dziwniejsze tylko ona jedna jedyna mnie dofinansowała, a trochę z tym blogiem grałam..

ginsei
27.04.2013, 23:01
A jakie macie sposoby, żeby blog szybko zdobywał gwiazdki i miał sporo czytelników?

anizali
28.04.2013, 08:43
Ja po prostu nic Simce nie każę robić, tylko pisać na bloga.
Jak się pojawi nastrójnik 'wypalony' to usuwam go testingiem :P

RaspberryXD
05.05.2013, 11:19
Jak sprawdzić ile dni do końca studiów?

Hebe
05.05.2013, 11:53
Tam, gdzie zazwyczaj masz dni pracy trzeba sprawdzić ile zostało Ci do egzaminów końcowych i w niedzielę po testach kończy się semestr.

Lady88
23.05.2013, 20:21
czy można zmienić miejsce zamieszkania w czasie trwania studiów? Mieszkam obecnie w akademiku ale wolałabym w domku :( a nie mogę znaleźć żadnej opcji :(

Kędziorek
23.05.2013, 20:31
czy można zmienić miejsce zamieszkania w czasie trwania studiów? Mieszkam obecnie w akademiku ale wolałabym w domku :( a nie mogę znaleźć żadnej opcji :(

Bo takiej opcji nie ma. Miejsce zamieszkania można wybierać tylko w momencie przybycia do miasta, w trakcie studiów nie można się przeprowadzić.

Gosia663
15.06.2013, 15:53
Mam pytanie: Otóż gram dwoma rodzinami w jednym mieście, w jednej mam simkę, w drugiej mam sima i chciałabym ich obydwóch wysłać na studia i chciałabym, żeby tam razem studiowali w jednym czasie. W sensie, żeby móc dwoma simami grać na studiach. Czy jest to możliwe?

Kędziorek
15.06.2013, 16:18
Musisz ich połączyć w jedną rodzinę i wtedy wysłać na studia, inaczej oboje nie wyjadą w tym samym czasie, ani nie będziesz mogła obojgiem sterować.

Gosia663
18.06.2013, 13:30
Kurcze, wyslalam moich simow na studia, ale po tym pasku ladowana jest miasteczko studenckie, ale moich simow nigdzie nie ma :o gdzie moge ich znaleźć?

Aki
22.06.2013, 10:01
Gosia663 to błąd gry. Od razu po załadowaniu panelu powinnaś mieć możliwość wprowadzenia swoich simów do wybranego przez siebie mieszkania bądź akademika. Może spróbuj ich wysłać na studia od razu po uruchomieniu gry, zanim komputer/laptop "zmęczy się" grą. U mnie takie rozwiązanie czasami pomaga ;)

Mamełe
22.06.2013, 13:26
Kurcze, wyslalam moich simow na studia, ale po tym pasku ladowana jest miasteczko studenckie, ale moich simow nigdzie nie ma :o gdzie moge ich znaleźć?

O nie, miałam nadzieje, że aktualizacja to naprawi!

Gosia663
22.06.2013, 14:42
O nie, miałam nadzieje, że aktualizacja to naprawi!

No właśnie problem jest w tym, że ściągnęłam najnowszą łatkę i występuje ten sam problem. Jestem zła kurcze, bo kasa w błoto wyrzucona...

Gosia663
22.06.2013, 14:44
Gosia663 to błąd gry. Od razu po załadowaniu panelu powinnaś mieć możliwość wprowadzenia swoich simów do wybranego przez siebie mieszkania bądź akademika. Może spróbuj ich wysłać na studia od razu po uruchomieniu gry, zanim komputer/laptop "zmęczy się" grą. U mnie takie rozwiązanie czasami pomaga ;)

Ja już wszystkiego próbowałam, usuwałam wszystkie fryzury, wyłączyłam kod i wysłałam ich na studia właśnie w tym momencie, w którym skończyłam grać, ech. Jednej simki nie mogę wysłać i tak samo jest z liczbą mnogą -.-

Edit: Jako tak znalazłam przyczynę błędu. Chyba ogólnie jakiś sim, albo w ogóle całe miasto jest zbugowane, bo gdy zrobiłam nową grę i wysłałam simów na studiach to wszystko działało bez zarzutu. Także zaczynam nową grę, usuwając tamtą, troche szkoda, ale no nic :p

Serakel
23.06.2013, 20:52
Ja po prostu nic Simce nie każę robić, tylko pisać na bloga.
Jak się pojawi nastrójnik 'wypalony' to usuwam go testingiem :P
Jak usunęłaś to testingiem?

Nie wiem czy to problem czy tak powinno być, ale wydaje mi się, że moja simka studiów nie może skończyć. Na studiach już jest na pewno co najmniej 2 tygodnie i nie wiem kiedy w końcu te studia skończy. Jej kierunek to nauka i medycyna. Cały czas ma 18 z 48 zaliczeń (18 zdobyło w domu ucząc się nauki.) i w ogóle jej się to nie powiększa, a nad tym paskiem jest liczba 5. Poza tym w każdy poniedziałek pojawia się komunikat, że za 11 dni odbędzie się egzamin końcowy, we wtorki za 10 itd., a w każdy piątek chyba ma jakieś egzaminy, bo w czwartki może robić ściągi, a w piątki wtedy kiedy powinna mieć wykłady mogę jej dać (jak np. staraj się ciężko, wyluzuj, gadaj, śpij itp.) oszukuj na egzaminie, błagaj profesora o wyższą ocenę... Czy tak powinno być? Kiedy i czy w ogóle te studia skończy? Jak sprawdzić ile jej zostało?

KarolinaJ
24.06.2013, 22:22
Serakel nastrójniki można usunąć wpisując kod testingcheatsenabled true a później z wciśniętym klawiszem Ctrl po prostu klikasz na wybranym nastrójniku :)

marandile
04.07.2013, 20:20
Czy można zbudować własny akademik?

anizali
05.07.2013, 14:40
Jak usunęłaś to testingiem?

Wpisujesz trstingcheatsenabled true. Zatwierdzasz enterem.
Potem z wciśniętym schiftem klikasz na nastrójnik ;)

Gejowniczek
06.07.2013, 22:44
Mam nietypowy problem. Gram sobie simem, który chce mieć jak najwięcej dzieci i zapładnia wszystkie simki w wieku produkcyjnym a i staruszki odmładza. Taki jurny chłopak. Czasem żniw byłyby dla niego studia. Niestety on, pazera, kupił sobie na przestrzeni czasu dyplomy wszystkich kierunków i teraz nie może rozpocząć studiów. Czy da się to jakoś cofnąć? Bardzo mi zależy. Pytam poważnie.

Chloé
07.07.2013, 08:10
Studentki i tak nie mogą mieć dzieci, gdyż mechanika gry jest oparta na WP więc nie wiem po co ci to ;P
Ale odpowiadając na pytanie - jeśli nie możesz dyplomów sprzedać normalnie to Master Controller ma zdaje się opcję kasowania nagród kupionych za punkty życiowe.

Gejowniczek
07.07.2013, 12:03
Studentki i tak nie mogą mieć dzieci, gdyż mechanika gry jest oparta na WP więc nie wiem po co ci to ;P
Ale odpowiadając na pytanie - jeśli nie możesz dyplomów sprzedać normalnie to Master Controller ma zdaje się opcję kasowania nagród kupionych za punkty życiowe.

Hola hola! Chodzi o Wymarzone Podróże, jeśli dobrze rozumiem akronim? Przecież mój sim wrócił z Chin z wianuszkiem dzieci w drzewie genealogicznym :) Więc tam zapładniać się da. Widzę, że najnowsza wersja Master Controllera ma opcję wyzerowania kierunku studiów.

ABC3003
12.07.2013, 14:02
Mam pytanie odnośnie edycji limitowanej. Chciałam odblokować zawartość Pakietu Imprezowego, ale kiedy wpisuję adres strony, to pojawia mi się, że taka strona nie istnieje. (404 - nie znaleziono strony) Co mam zrobić? :(

anizali
12.07.2013, 14:58
Może źle wpisujesz :|

ABC3003
12.07.2013, 16:10
Napewno dobrze. Czy ma to związek z tym, że na kartce dołączonej do gry napisane jest "ważne do wyczerpania zapasów"? :(

Björk
12.07.2013, 16:10
Mam pytanie odnośnie edycji limitowanej. Chciałam odblokować zawartość Pakietu Imprezowego, ale kiedy wpisuję adres strony, to pojawia mi się, że taka strona nie istnieje. (404 - nie znaleziono strony) Co mam zrobić? :(

A czy to nie jest tak, że trzeba pójść do store, kliknąć "Użyj kodu" i w tym miejscu wpisać kod. Te wszystkie dodatki powinny się wtedy pojawić w historii zakupów.

Poskacper
12.07.2013, 16:22
Björk - Nie. Na kartce w opakowaniu jest inny adres do zawartości limitowanej. "Użyj kodu" służy do wpisania kodu gry , np studenckiego życia.

ABC3003 - Hmm , nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego.

Björk
12.07.2013, 19:13
Znaczy, nie chcę się kłócić, bo SŻ kupowałam w Origin. Dostałam maila z kodem do gry, która automatycznie się ściąga i instaluje, ale w tym mailu był jeszcze krótszy kod, służący do odblokowania tych ekstra rzeczy, jeżeli kupiło się grę przed premierą i te rzeczy mogłam właśnie pobrać ze Store.

Poskacper
12.07.2013, 19:50
Ja też nie chcę się kłócić :) No chyba , że się kupuję w origin :) Ja kupuję wersje pudełkowe , także mogłem się mylić , jeśli chodzi o kupowanie w origin.

ABC3003
12.07.2013, 20:19
Kupiłam pudełkową wersję (przez merlin.pl) w edycji limitowanej. W środku dołączona jest taka czerwona karteczka z tym krótszym kodem do aktywacji pakietu imprezowego i adres strony, gdzie to trzeba wpisać. No i właśnie kiedy wpisuję adres strony i wciskam enter to wyświetla mi się taki rozwalony samochodzik i napis "404 - nie znaleziono strony"... :|

Björk
12.07.2013, 20:59
Kupiłam pudełkową wersję (przez merlin.pl) w edycji limitowanej. W środku dołączona jest taka czerwona karteczka z tym krótszym kodem do aktywacji pakietu imprezowego i adres strony, gdzie to trzeba wpisać. No i właśnie kiedy wpisuję adres strony i wciskam enter to wyświetla mi się taki rozwalony samochodzik i napis "404 - nie znaleziono strony"... :|

Aaa i większość jest jasne :)

A masz konto na www.thesims3.com?

Jeżeli nie, to załóż, później się zaloguj kliknij Moja Strona > Użyj Kodu i wpisz ten kod, który otrzymałaś. Wydaje mi się, że będzie OK.
No albo się będziemy kłócić, bo mogę się mylić :D

ABC3003
12.07.2013, 21:13
Tak, mam, tyle że przechodziłam przez ten adres. Twoim sposobem wszystko się udało. :) Bardzo, bardzo dziękuję!! :):)

Ziqu
14.07.2013, 20:30
Ponawiam moje pytanie. Jak od razu wprowadzić się do akademika ? To jest błąd, też mam z nim problem. Niestety chyba nikt nie zna rozwiązania :( :(
Rozwaliło mi to całą grę.

felipe312
15.07.2013, 18:31
Czym się różni bractwo od akademika. Czy trzeba coś robić, żeby dołączyć do bractwa, czy można normalnie się wprowadzić?

Kędziorek
15.07.2013, 18:33
Nie ma żadnej różnicy poza tym, że akademiki są koedukacyjne, a bractwa są albo męskie albo żeńskie.
I tu i tu wprowadzasz się normalnie :)

Lena
16.07.2013, 23:05
Witam, mam pytanie. Jak podjąć karierę rzeczoznawcy sztuki?
Z góry dziękuje za odpowiedź :)

anizali
16.07.2013, 23:26
Musisz mieć duże wpływy, u ważniaków bodajze, i powinnaś dostac propozycję pracy.

@down: no tak. Zapomniałam. :)

Kędziorek
16.07.2013, 23:30
Nie u ważniaków, ale u buntowników :) Trzeba posiadać maksymalny poziom wpływów w tej grupie. U ważniaków jest zawód agenta sportowego, a u kujonów - projektanta gier komputerowych.

Lena
17.07.2013, 10:47
Dziękuje kedziorek :)
Mam chyba 9 poziom, więc mam nadzieję, że jak dobiję do 10 to pojawi się propozycja

Fatumka
14.08.2013, 18:54
Hej, mam pytanie! Czy jest jakiś sposób na poznanie Simorośli? Chyba już tu ktoś pytał, czy ona jest w konkretnym miejscu i pamiętam, że padła odpowiedź, że sobie chodzi po kampusie, ale jeszcze żadnej nie spotkałam...
Czy sim musi studiować coś konkretnego, żeby spotkać Simorośl? Mam dwóch simów na studiach - jeden studiuje sztuki piękne a drugi komunikację, pilnuję też, żeby dosyć dużo czasu spędzali na zewnątrz, ale Simorośli ani widu ani słychu.
Przyglądałam się nawet rosnącym gdzieniegdzie roślinkom, bo w samouczku wyczytałam, że czasem się zakopują w ziemię... Ale nic to nie dało.
Ktoś ma jakieś rady jak wytropić te stworki?

carineesz
14.08.2013, 22:32
Nie trzeba byc na konkretnym kierunku studiów. Ja spotykalam je przypadkiem, gdy przechodziłam. Czasami mozna znalezc je w takiej jakby książce z ludzmi z danych... Kast... Grup... Kujnow, ważniaków itp.

ajditia
17.08.2013, 12:35
Simorośl jest w akademiku tylko dla dziewczyn (nie mam pojęcia jak się nazywa ^^)

Znikatka
16.02.2014, 09:33
Heja, mam takie pytanie. Czy mogę jakoś tak pokombinować żeby do Akademika w którym mieszka moja simka, przeprowadzić konkretnego sima z miasta, żeby mieszkał z nią? Bo chciałabym mieć go pod ręką... ;)

I drugie pytanie. Gdzie do cholery mogę znaleźć sznurki na pranie? Bo przeszukałam cały katalog i nic?:((

Hebe
16.02.2014, 10:26
Możesz wpisać kod "testingcheatsenabled true", kliknąć na tego sima trzymając jednocześnie shift i gdzieś powinna się znaleźć opcja "dołącz do aktywnej rodziny".

A sznurki dochodzą chyba z dodatkiem Kariera, o ile się nie mylę.

Znikatka
16.02.2014, 13:20
Dzięki ci <3

Searle
28.02.2014, 07:59
Jak uzyskać dodatkowe zaliczenia?

Pink Panther
28.02.2014, 14:18
Searle, porozmawiaj ze swoim wykładowcą, będzie taka interakcja (bodajże w "Przyjaznych..."). Chyba można jeszcze je uzyskać przez jakieś okazje ;)

Anna
10.03.2014, 15:18
Mam pytanko moja simka gdy jest na studiach i organizuje imprezę zawsze wszyscy są nie zadowoleni co zrobić? W domu robię najlepsze. Jeszcze jedno ktoś zna kod na samopoczucie oprócz Thestingendabletrue czy jakoś tak próbowałam każdej kombinacji raz mi zadziałało a za drugim razem już nie działało. :-(

Kędziorek
10.03.2014, 15:51
Ten kod to testingcheatsenabled true. Innego kodu raczej nie ma.
A co do przyjęcia, to spróbuj wykupić nagrodę szczęścia życiowego Legendarny gospodarz. Może to coś pomoże :)

Searle
10.03.2014, 18:28
By goście byli zadowoleni trzeba z nimi rozmawiać i wykonywać inne przyjazne interakcje.

Pink Panther
10.03.2014, 18:35
A ja mam inny sposób - u mnie zawsze wystarczało postawić wieżę. Goście puszczali sobie muzykę, zaczynali tańczyć i byli samowystarczalni, natomiast przyjęcie było "z epickim rozmachem" ;P

Łezka
10.03.2014, 23:32
Kędziorek przedstawiła bardzo dobry sposób na udane przyjęcie, gdyż nagroda Legendarny gospodarz dodaje gościom już na wstępie bonus/premię do zabawy. Potem oczywiście można urozmaicić troskę o imprezowiczów - żartami, tańcem, smacznym posiłkiem. Zawsze organizując imprezy staram się zająć gości "baletami" (nawet "mongolskimi" ;) mówiąc o tańcu połamańcu) lub grą, np. w bilard, zośkę itd. :)

katka
28.03.2014, 13:37
Witam:)
U mnie od niedawna pojawiają się "dziwne" problemy. W jednej rodzince nie mogłam wysłać młodego dorosłego na studia, wcześniejsze pokolenia jechały bez problemu, u niego przy ładowaniu studiów brakowało ze 2mm do załadowania i mogłabym czekać cały dzień a i tak lipa. Zrobiłam reinstal, bez zmian więc skasowałam rodzinę i zaczęłam od nowa, i kolejne problemy - najpierw mój sim na studiach poznał dziewczynę, zaczęli ze sobą chodzić, sielanka. Wrócił do domu, wysłałam go ponownie na studia i nie mógł do swojej sympatii zadzwonić, tak jak by była u niego w akademiku. Zaczyna się rozdanie świadectw i co się okazuje? babeczka pojawia mi się jako aktywny sim, mogę jej wybrać cechę akademicką, co więcej wraca z moim kolesiem do domu jak gdyby nigdy nic. Niby super, ale w relacjach są parą, a jak się wejdzie w znajomych, to: partner- żaden. Rozstałam ich, wysłałam kolesia na studia na inny kierunek - i tu kolejna niespodzianka, ukończył kierunek z oceną 1 :/ chociaż wyjechał wyedukowany, poprzednia ocena 5, na testach nie ściągał a pasek studiów przy podchodzeniu do egzaminów miał gdzieś na 80% wypełniony.

Może ktoś będzie wiedział, czy jak wyślę sima na ukończony już kierunek to poprawi mu się ta ocena? bo to trochę obciachowo wygląda, 5 ze sportu i 1 z technologii:)

Searle
31.03.2014, 17:33
katka - posiadasz jakieś dodatki z interentu?

katka
01.04.2014, 12:03
Mam jedynie łatkę na nagość. Dziwne jest to, że wcześniej dziewczyny ze studiów nie pchały mi się na chatę w świecie docelowym, natomiast ta jedna tak. No i ostatecznie trzeba było drugi raz z nią zerwać, żeby sim mógł być w związku z inną, choć pewnie nie wiedziałabym o tym gdybym nie wprowadziła tej nowej do mojego sima przez edycję miasta. No trudno, trzeba z tym żyć widocznie.

Nina14!
16.07.2015, 18:00
Po jakim czasie Zakazany Owoc można zerwać?
Moja Simorośl owy hoduje i już chyba minął tydzień od kiedy po najechaniu kursorem zaczęło się wyświetlać że stan wzrostu to Zbierz,a mimo to nadal nie da się go zerwać...

Hebe
18.07.2015, 14:40
Nina, nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że trwa to 3 albo 5 dni.

Nina14!
18.07.2015, 20:20
Czyli coś mi się pochrzaniło?
Z tego co widzę wzrost tego owocu zatrzymał się na w pełni rozwiniętym,tylko nie miał tych dwóch wąskich listków pod tymi trzema dużymi.

milosz263
18.08.2017, 17:37
Czy gra generuje nowych studentów gdy np. usunę ich master controllerem?