PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 3 Studenckie Życie - problemy z grą


redmoon
11.03.2013, 18:32
Jak w tytule, mam problem. Gdy wysyłam simów na studia, po załadowa niu się uniwersytetu, pokazuje mi się tki sam panel jak przy rozpoczynaniu nowej gry (czyli, że są 3 opcje : stwórz nową rodzinę, wprowadź do domu i graj istniejącą rodziną). Przez to moi simowie nie mogą studiować. Co z tym robić ?
EDIT : Poeksperymentowałem trochę i zauważyłem u mnie jest tak jak u Bindi. Najdziwniejsze jest to, że wcześniej nic takiego się nie zdarzało. Dopiero teraz coś się "zebździło".:-D

Chloé
11.03.2013, 18:38
Ja również miałam taki problem, po wysłaniu więcej niż jednego sima znikają oni, nigdzie ich nie ma i jest panel jak u up. Przy pojedynczym studencie wszystko jest ok.

Shattered
11.03.2013, 20:43
Mam podobny problem tylko u mnie to występuje gdy sim wraca ze studiów

AMSTA
11.03.2013, 21:12
Mam kilka problemów jak zwykle :P

1. Pojawiła mi się okazja "darmowe wakacje" z racji tego, że miałam nastolatków i mogli urządzić sobie imprezę. Oczywiście godzinę przed powrotem pokazał się komunikat, że rodzice wracają bla bla.... No wszystko fajnie tylko, że nie wrócili...
Zapisałam grę i wyszłam. Przed chwilą odpaliłam grę i chciałam sprawdzić czy może coś się naprawiło ale niestety... W panelu wczytywania rodziny widać wszystkich członków ale w grze ich rzeczywiście nie ma.... Sima - szare tło tak jakby nadal była na wakacjach... Drugi Sim no niestety zniknęła jego ikonka. Co z tym dalej ?

2. Z tej właśnie okazji w/w nie mogę używać telefonów żadnego sima w rodzinie, nie widzę żadnych znajomych/domowników/przyjaciół w panelu kontaktów no po prostu kaplica....

Ktoś jest mi w stanie pomóc ?

Pozdrawiam

redmoon
12.03.2013, 14:27
Widać, że problem ma większą skalę. Chyba musimy czekać aż wyjdzie łatka.

goldencja
13.03.2013, 09:50
U mnie podobnie, czyli wysyłam sima na uniwersytet - wyjeżdża i nie ma go po załadowaniu uniwersyteckiego miasteczka. Chciałam mimo wszystko sprawdzić jak działa ten dodatek, więc ulubionego sima skopiowałam do biblioteki, a po załadowaniu uniwersytetu wprowadziłam go do domku i zaczęłam grać. Sim nie chodził na zajęcia i nie mógł wprowadzić się do akademika. Coś jest nie tak z tym dodatkiem, chociaż podobno u niektórych chodzi bez takich rewelacji.

goldencja
13.03.2013, 20:57
No doszło jeszcze jedno. Wysyłam sima w zagraniczną podróż, a on nie dociera i otwiera mi się miasto. Nie mogę nic tam zrobić. Studenckie życie spaprało całą grę. Szkoda pieniędzy.

Letown
13.03.2013, 21:07
goldencja, grasz może z jakimiś modami?

goldencja
14.03.2013, 10:37
goldencja, grasz może z jakimiś modami?

Już nie. Grałam kiedyś z dodatkami z e-store ale przy którymś dodatku musiałam to wszystko usunąć, bo też były problemy. Później wszystko ładnie chodziło aż do Studenckiego Życia. Wszystko związane z podróżami - czy to za granicę czy na uniwerek zupełnie teraz nie działa. Gdy próbowałam zrobić w głównym mieście nektarnię za pomocą kodów (testingcheatsenabled true i buydebug on), to w pewnym momencie cały proces szlak trafił i nic nie mogłam na wybranej parceli wybudować. Pojawiały się komunikaty, że nie mogę budować poza parcelą lub że związek właścicieli nie wyraża zgody na budowę... Ostatecznie zaczęłam budować na parceli sima i kupiłam mu maszynę do nektaru i inne zagraniczne bonusy. Obecnie to jedyny sposób, żeby włączyć je do gry.

Cache też oczyściłam, jedyny plus, że gra szybciej się odpala.

Ashley_Tisdale
14.03.2013, 13:18
U mnie jest problem z dodatkiem Studenckie życie. Otóż wszystko było dobrze.. tylko dzisiaj jak wchodzę do gry to nie ma nic... jakby w ogóle nie było simów.. nie ma panelu z potrzebami, pieniądze są na 0... tak jakby się weszło do gry bez aktywnej rodziny ;// Wie ktoś co można z tym zrobić ? Czy zostało tylko założenie nowej rodziny ?

Coldflowers
14.03.2013, 19:19
No i do mnie też się wkradł podobny problem.... Wszyskto jest dobrze, do czasu powrotu sima do domu. Dziwne jest to, że wczoraj jak grałam, to wszystko normalnie chodziło. :/

Frezja
15.03.2013, 17:59
U mnie też pojawił się problem :( Co prawda inny niż u wszystkich (bo mi nie znika rodzina), ale i tak jest kiepsko. Po zainstalowaniu SŻ, gdy włączam grę, po paru minutach gry wyłącza mi się komputer. Nie wiem czy to problem z komputerem czy z grą (bo już jakiś czas nie grałam w simsy, ale wcześniej wszystko było ok). Może wiecie o co chodzi? Jeśli nie, to chyba najpierw odinstaluję ten dodatek i zobacze czy pójdzie, a jeśli nie to przeistaluję system i zobacze czy tak działa. Ech, widzę, ze same problemy z tym dodatkiem ;)

Chloé
15.03.2013, 22:47
Zauważyłam kolejny problem: przy zmianie miasta następuje komunikat, że program przestał działać i gra wyłącza się. Ciekawe czy kiedyś naprawią te błędy, problemów które pojawiły się z WP po instalacji kolejnych dodatków dotąd nie naprawiono, a że studia opierają się na podobnej zasadzie, to martwi mnie że na interwencję ze strony EA będzie trzeba długo poczekać.

Kosia
16.03.2013, 11:51
Mysle, ze wasze problemy moga brac sie stad, ze instalowaliscie Studenckie Zycie (czy jakikolwiek inny dodatek) na wczesniej zainstalowane simsy w ktore juz dluugo graliscie.
Kiedys tez instalowalam tak dodatki i czesto mnie wyrzucalo, przycinalo, wyskakiwaly bledy z zapisami etc, a teraz, gdy wychozi jakis dodatek to przeinstalowuje simsy na nowo i bledow - odpukac - brak.

Vanitas
16.03.2013, 11:58
Mysle, ze wasze problemy moga brac sie stad, ze instalowaliscie Studenckie Zycie (czy jakikolwiek inny dodatek) na wczesniej zainstalowane simsy w ktore juz dluugo graliscie.
Kiedys tez instalowalam tak dodatki i czesto mnie wyrzucalo, przycinalo, wyskakiwaly bledy z zapisami etc, a teraz, gdy wychozi jakis dodatek to przeinstalowuje simsy na nowo i bledow - odpukac - brak.

Pierdoły pociskasz ;) Ja zawsze tak instaluję i nie mam problemów. Po prostu trzeba uważać co się ściąga, regularnie resetować miasto Nraasem Master Controllerem. A jak wyrzuca z gry sprawdzić mody, zmienić nazwę folderu The Sims 3 w moich dokumentach na inną, włączyć grę, wyłączyć i przekopiować savey, mods i DCcache ze starego folderu do nowego. I po każdym wyłączeniu gry usuwać pliki CASPartCache.package, compositorCache.package, scriptCache.package, simCompositorCache.package, socialCache.package, CurrentGame.sims3, WorldCaches z Moich dokumentów/Electronic Arts/The Sims 3. To pomaga utrzymać grę w dobrym stanie.
I koniecznie używać zbiorczych package.

Ilona
16.03.2013, 16:54
poszperałam trochę w necie i znalazłam powód oraz tymczasowe rozwiązanie problemow, które powoduje ten dodatek:

Powodem problemow z wyjazdem na studia oraz wakacje,jest niekompatybilność dodatku z dodatkiem Wymarzone Podróże

dlatego zaleca się,aby przed wysłaniem simow na studia:
-zapisać grę pod inna nazwa,aby nie starcic zapisu
-poczekać, aż nastoletni sim odbierze świadectwo ukończenia szkoły
-przenieść zdjęcia ze smartphona do plecaka
-opróżnić skrzynkę na listy,aby nie było w niej listów miłosnych
-mieć aktualne mody,nawet te od Tallwana, który zrobił już aktualizacje MaterController,Overwatch, ponieważ wcześniejsze jego wersje,tez nie były kompatybilne z dodatkiem

zanim twój sim ukończy studia i wróci do do domu pamiętaj,aby
-nie wysyłać go na przyjęcia
-odpowiednio wcześnie wysłać go na uczelnie po dyplom,w przeciwnym razie może się zdarzyć tak,ze go nie otrzyma
-zapisać grę pod inna nazwa

to na razie tyle,jak coś jeszcze znajdę,to o tym napisze,nie pozostaje nam nic innego,jak czekać na nowa aktualizacje B)

Coldflowers
16.03.2013, 18:28
Nie wiem czy coś źle robie. Zapisałam gre, grałam simką która jest młodą dorosłą, zdjęć nie robiłam smartfonem więc nic nie musiałam przenosić do plecaka, opróżniłam skrzynkę z listami, a modów nie używam.... Wysłałam simkę na studia i było bez poprawy, wczytał mi się miasto ale zamiast simki miałam opcje -> stwórz nową rodzinę, wprowadź do domu i graj istniejącą rodziną.... Po prostu lipa. Będę musiała grzcznie czekać na aktualizację :p

izaaaa
22.03.2013, 13:03
Mój problem polega na tym, że w menu głównym nie mam miasta studenckiego, wiec kiedy wysyłam sima na studia to jest to traktowane jak wyjazd na wakacje i sim się nie starzeje (nie ma sensu gry), wie ktoś co z tym zrobić? czy ktoś ma podobną sytuacje? jeśli ktoś ma w porządku wersję to proszę o link z którego pobieraliście ten dodatek :) z góry dzięki za odpowiedz.

Chloé
22.03.2013, 13:36
Mechanizm studiów opiera się na tej samej zasadzie co wakacje więc nic się z tym nie da zrobić. U wszystkich jest tak samo, simy nie starzeją się a czas w otoczeniu domowym ulega zatrzymaniu do momentu powrotu sima z miasteczka studenckiego.

anizali
22.03.2013, 13:40
@izaaa A może masz traveler nie zaktualizowany (jeśli masz) :|
A masz panel studiów, chodzi sim na wykłady itp?

izaaaa
22.03.2013, 14:27
@anizali: nie bardzo wiem o co chodzi :/
co do bycia na studiach to jest wszystko, na wykłady chodzi, wszystko ok. Tylko że miasta nie mam, a słyszałam że powinno być w menu głównym.
A dodatku wymarzone podróże nie mam, nie wiem w czym tkwi błąd

anizali
22.03.2013, 14:32
W sensie to miasteczko akademickie? :|
Lewy górny róg ekranu, jak jesteś mieście macierzystym...
Poza akademickim nie dochodzi żadne miasto...

Kędziorek
22.03.2013, 14:36
@anizali: nie bardzo wiem o co chodzi :/
co do bycia na studiach to jest wszystko, na wykłady chodzi, wszystko ok. Tylko że miasta nie mam, a słyszałam że powinno być w menu głównym.
A dodatku wymarzone podróże nie mam, nie wiem w czym tkwi błąd

To nie żaden błąd. Miasta Uniwersyteckiego nie znajdziesz w menu głównym, nie można tam mieszkać na stałe. Tak, jak wspominała to Bindi, to miasto działa na zasadzie wakacyjnego otoczenia w Wymarzonych Podróżach. Wybierasz jakieś podstawowe miasto, zapisujesz się na studia i dopiero wtedy jedziesz na uniwersytet. Simowie się wtedy nie starzeją, a sterować możesz tylko tymi, którymi się wybrałaś na studia.

izaaaa
22.03.2013, 17:41
Ok, to dziękuje za uświadomienie mnie:)

dirty_job
23.03.2013, 08:00
czy ktoś też ma problem z profesjami po zainstalowaniu dodatku studenckie życie? kiedy sim jest strażakiem i jest pozar, a ja każe mu go gasić to po chwili znika zlecenie, tak jakby go w ogóle nie było.
w gablotce stylistki nie można wybierać ubrań, tylko fryzury. kiedy klikasz na przykład na 'stój kąpielowy' to Twoj sim zakłada strój kąpielowy, ale nie pokazują się inne do wyboru. ma ktoś też ten problem?

xsneakyx
24.03.2013, 12:56
mam ogromny problem , moja simka skonczyla studia i nie mogę nia wrocic do domu , na dodatek kiedy probowalam z menu glownego znowu wejść mam jakiś 3 dodatkowych simsow nimi mogę sterowac a nia nie :O miał ktoś może tak ?

anizali
24.03.2013, 15:05
Mi zawsze z ośmioosobowej rodziny wraca tylko 3 o.O

redmoon
27.03.2013, 12:38
@xsneakyx : jeśli twój sim mieszka w akademiku, bractwie studenckim lub ma współlokatorów - to to jest normalne.

Kędziorek
27.03.2013, 14:21
@xsneakyx : jeśli twój sim mieszka w akademiku, bractwie studenckim lub ma współlokatorów - to to jest normalne.

Jeśli dobrze zrozumiałam xsneakyx może sterować współlokatorami a nie może sterować własna simką, to zdecydowanie nie jest normalne :) Normalne jest tylko widzenie w menu głównym wszystkich mieszkańców akademika, ale nie można nimi później sterować w grze!

@xsneakyx A na innym zapisie też tak się dzieje? Może po prostu ten jest zepsuty..

Searle
06.04.2013, 18:23
Po najechaniu kursorem na NPC w miasteczku studenckim nie mam znaczników grup społecznych, tylko imię i nazwisko na niebieskim tle.

Davi 5
18.04.2013, 16:13
Ja mam czyli miałem problem że gdy simy skończyły studia to nie chciały wyjechać do swojego"rodzonego" domu i co miałem wtedy zrobić? bo ja usunąłem całe miasto i wybrałem sobie nową rodzinę i teraz (nowa rodzinę) chce wysłac na studia ale boję się ze ten problem znowu się powtórzy jak mam zapobiec temu problemowi??? proszę o pomoc(wiem ze ten temat był poruszany )ale moze macie inne rozwiązania :|

pixidixxi
20.04.2013, 08:36
Ja mam czyli miałem problem że gdy simy skończyły studia to nie chciały wyjechać do swojego"rodzonego" domu i co miałem wtedy zrobić? bo ja usunąłem całe miasto i wybrałem sobie nową rodzinę i teraz (nowa rodzinę) chce wysłac na studia ale boję się ze ten problem znowu się powtórzy jak mam zapobiec temu problemowi??? proszę o pomoc(wiem ze ten temat był poruszany )ale moze macie inne rozwiązania :|


Co to znaczy, że nie chciały wyjechać do domu? W sensie, że była ikonka wróć do domu a one nic nie zrobiły? Jakiś dziwny błąd...

anizali
20.04.2013, 08:43
Powinno się wyświetlić coś w stylu "jeszcze godzina do wyjazdu" i po tej godzinie powinni automatycznie wyjechać do domu o.O

Davi 5
21.04.2013, 11:19
Tak macie rację a pixdixxi ma bardziej rację ze to jest błąd i mi na drugim roku się tak stało
A jeszcze mam jedno pytanie czy zawód eksponet(czy coś) sportowy to też należy do sportowaca zawodowego(zawód)?

Kędziorek
26.04.2013, 13:34
A jeszcze mam jedno pytanie czy zawód eksponet(czy coś) sportowy to też należy do sportowaca zawodowego(zawód)?

Jeśli chodzi ci o zawód agenta sportowego to jest on całkowicie niezależny od sportowca zawodowego.. To tak bardziej profesja, zbierasz tam doświadczenie itd.

Hebe
30.04.2013, 16:36
A ja mam dwa, może niewielkie, ale irytujące problemy:
1. Gdy sim chce zrobić sobie z kimś "słit focie", wtedy ten drugi sim przemienia się w klona mojego.
2. Niezależnie od jakości zakazanego owocu, pielęgnacji, uwagi roślince, itd. ciągle wyrasta mi zakazany owoc, a nie simoroślina.

Ktoś wie co zrobić?

aggy
01.05.2013, 09:57
Cześć ;). Ja też mam problem z grą i to dość spory. Zacznę może od tego, że w Simsy gram na Macu, może jednak znajdzie się ktoś, kto będzie umiał mi pomóc. Otóż kupiłem wczoraj Simsy, instalacja przebiegła bezproblemowo. Wejść do gry się da, jednak grać już nie, ponieważ kiedy pokazuje się okno rodzin wyskakuje komunikat, żebym włożył płytę. Problem jest taki, że ta płyta w środku jest i nie bardzo wiem, co mam z tym zrobić. Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie przytrafiło :P. Jakieś sugestie? Z góry dzięki za pomoc.

Searle
01.05.2013, 12:44
1. Gdy sim chce zrobić sobie z kimś "słit focie", wtedy ten drugi sim przemienia się w klona mojego.

Również mam ten problem, ale na szczęście po jakiejś chwili sim wraca do "siebie". Wydaje mi się, że tylko łatka może naprawić ten problem.

BlackBerry
01.05.2013, 19:51
Hej! Ja tez mam pewien problem, mianowicie, kiedy mam wybrać sobie akademik lub dom to po wyborze nie mam możliwości zaczniecia gry, bo ten przycisk "zacznij grać ta rodzina" jest na szaro :/ Nie mam pojęcia co robić :(

Hebe
02.05.2013, 11:55
@up, też tam miałam, ale po restarcie gry wszystko wróciło mi do normy.

aggy
02.05.2013, 12:29
Rozumiem, że nikt nie potrafi mi pomóc? :( cholera, pieniądze wyrzucone w błoto.

Vanitas
02.05.2013, 12:36
Cześć ;). Ja też mam problem z grą i to dość spory. Zacznę może od tego, że w Simsy gram na Macu, może jednak znajdzie się ktoś, kto będzie umiał mi pomóc. Otóż kupiłem wczoraj Simsy, instalacja przebiegła bezproblemowo. Wejść do gry się da, jednak grać już nie, ponieważ kiedy pokazuje się okno rodzin wyskakuje komunikat, żebym włożył płytę. Problem jest taki, że ta płyta w środku jest i nie bardzo wiem, co mam z tym zrobić. Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie przytrafiło :P. Jakieś sugestie? Z góry dzięki za pomoc.

Pobierz tego (http://nraas.wikispaces.com/NoCD) moda (Base-Mod).

Davi 5
02.05.2013, 15:56
rozumiem, że nikt nie potrafi mi pomóc? :( cholera, pieniądze wyrzucone w błoto.

sprawdŻ pŁytĘ moze byĆ ryzka na niej

aggy
03.05.2013, 20:00
Pobierz tego (http://nraas.wikispaces.com/NoCD) moda (Base-Mod).

Dzięki wielkie za pomoc ;). Ale niestety zadziałało tylko przy pierwszym uruchomieniu gry po zainstalowaniu moda. Za drugim razem znów była autoryzacja, przy kolejnych próbach również~.

Ilona
03.05.2013, 20:08
Dzięki wielkie za pomoc ;). Ale niestety zadziałało tylko przy pierwszym uruchomieniu gry po zainstalowaniu moda. Za drugim razem znów była autoryzacja, przy kolejnych próbach również~.

widocznie źle odpalasz grę używając tego moda
przy tym modzie wchodzisz do gry przez plik np. TS3EP09,a znajdziesz go na dysku z zainstalowana gra,nie w moich dokumentach,ostatni dodatek, który posiadasz,Game,Bin

Mamełe
05.05.2013, 14:59
Cześć ;). Ja też mam problem z grą i to dość spory. Zacznę może od tego, że w Simsy gram na Macu, może jednak znajdzie się ktoś, kto będzie umiał mi pomóc. Otóż kupiłem wczoraj Simsy, instalacja przebiegła bezproblemowo. Wejść do gry się da, jednak grać już nie, ponieważ kiedy pokazuje się okno rodzin wyskakuje komunikat, żebym włożył płytę. Problem jest taki, że ta płyta w środku jest i nie bardzo wiem, co mam z tym zrobić. Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie przytrafiło :P. Jakieś sugestie? Z góry dzięki za pomoc.

skoro mod ci nie działa.
Odinstaluj dodatek, wrzuć sobie kod rejestracyjny w Origin, pobierz i graj bez płyty. Ja kupuje wersje pudełkowe i ani razu nie wyjęłam płyty z pudełka.

fataleaurora
07.05.2013, 00:40
Mój problem jest kompletnie dziwny...

Zainstalowałam dziś dodatek Studenckie Życie oraz pakiety akcesoriów diesel i lata 70, 80, 90.

Gra odpala się normalnie, wybieram sima wysyłam go na studia. Wszysko odbywa si normalnie jednak gdy sim jest w podróży pojawia mi się blad, który mówi, że wystąpł błąd i zwrócą mi wszelkie koszty..

I tak kończy się moja podróz na studia.

Mam dodatek traveller jeżeli to może stanowić problem?

Może chodzi o to, że mam 3 simow wszyscy to młodzi dorośli a 2 chciałam wysłac. Czy jeden mlody dorosły nie może zosać sam w domu? Raczej chyba nie o to chodzi O_o

anizali
07.05.2013, 13:41
Na 90% to problem ze wspominanym przez Ciebie modem :)
Zaktualizuj go do najnowszej wersji, albo usuń i zobacz czy błąd będzie dalej występował... :)

fataleaurora
07.05.2013, 14:52
Traveller to mod? Ja myśałam, ze chodzi o dodatek the sims 3 podróże? Mylę coś? Wolę się upewnic zanim usune cos co spokojnie może sobie zostac :D

Bo jako moda to nie mam tego traveller i teraz nie wiem już o co moze chodzić :/ może przeinstalować grę po prostu? Tylko to kupa czasu :D może da się jakoś inaczej ?

aggy
07.05.2013, 15:04
skoro mod ci nie działa.
Odinstaluj dodatek, wrzuć sobie kod rejestracyjny w Origin, pobierz i graj bez płyty. Ja kupuje wersje pudełkowe i ani razu nie wyjęłam płyty z pudełka.

Dziękuję, pomogło :). Już wiem jak będę się w przyszłości rozprawiał z Simsami. Niestety poprzez "poprawne" uruchamianie gry udało się to zrobić tylko raz, po 3 godzinach grania mi ją wywaliło i już kolejny raz nie udało jej się włączyć. Ale po pobraniu z Origin problemy zniknęły, jeszcze raz dzięki :P.

Solja
20.05.2013, 11:04
Nie wiem czy ten problem już się tu pojawił, ale nie mogę znaleźć żadnej odpowiedzi, więc może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.

Gdy włączam grę i omijam filmik, nagle wyskakuje mi komunikat, że "program The Sims 3 przestał działać". Mam szereg CC z neta, ale przyznam szczerze, że pierwszy raz TS robi mi taki psikus. Nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu.
Już dzisiaj robiłam reinstalkę, bo miałam problem z launcherem (już się rozwiązał). Nie chciałabym robić kolejnej, bo strasznie żmudna to praca.

Może macie jakieś propozycje inne, niż reinstalacja?

Ilona
20.05.2013, 12:53
pozbac się tych dodatków z neta, które ostatnio ściągnęłaś,zanim pojawił się problem z programem startu

Solja
20.05.2013, 12:55
Niestety nic to nie zmieniło, komunikat wciąż się pojawiał.

Będę robić kolejną reinstalkę. Oby problem się nie powtórzył.

Ilona
20.05.2013, 13:12
zamiast na nowo instalowac gre sprobuj najpierw wykasowac pliki cashe

Solja
20.05.2013, 15:52
No i niestety.
Po kolejnej reinstalce i zainstalowaniu ccków grę znowu mi wywala, jak opisywałam wyżej.
Poszłam też za Twoją radą i skasowałam przed włączeniem cache - nic z tego, wciąż wyskakuje mi błąd.
Już sama nie wiem co robić :<

EDIT:
Usunęłam wszystkie suwaczki i gra się włączyła. Jest możliwość, że nie są one aktualne do najnowszej łatki?

Ilona
20.05.2013, 16:20
No i niestety.
Po kolejnej reinstalce i zainstalowaniu ccków grę znowu mi wywala, jak opisywałam wyżej.
Poszłam też za Twoją radą i skasowałam przed włączeniem cache - nic z tego, wciąż wyskakuje mi błąd.
Już sama nie wiem co robić :<

EDIT:
Usunęłam wszystkie suwaczki i gra się włączyła. Jest możliwość, że nie są one aktualne do najnowszej łatki?

zamiast ccków polecam tego moda http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61306

ależ oczywiście,ze aktualizacje suwaków musisz robić z każdym patchem,tutaj link do latki 1.50 http://sclub.mktm.co.uk/en/2012/09/ts3-slider-hack/

Solja
20.05.2013, 16:36
Ilona, jesteś wielka!

Klamra
31.05.2013, 11:38
Ja wysłałam bliźniaków na studia. Wszystko poszło spoko (co ciekawe obaj studiowali medycynę a mieli zajęcia w innych budynkach i inne zajęcia :D) aż do rozdania dyplomów. Był ogromny tłok przed salą i jeden wszedł na rozdanie, a 2 został na zewnątrz. Wystraszyłam się, że ten 2 nie będzie miał ukończonych studiów jednak zaraz po powrocie do domu dostał swoje zestawienie ocen. Jednak od tej pory codziennie o 8 rano wszystkim dorosłym i nastolatkom wyskakuje 8 ikonek "odbierz zestawienie ocen" i są na tych ikonkach ich podobizny tak jakby to był ich dyplom.

Czy wie ktoś jak rozwiązać taki problem?

Wszystkie mody mam aktualne.

Searle
03.06.2013, 08:45
Klamra, a resetowałaś któregoś ze swoich simów? Jak nie to zresetuj: w okienku kodów wpisz resetSim i imię i nazwisko swojego sima, lub zresetuj go za pomocą Nraasa, jeśli posiadasz.

Owl Finch
21.06.2013, 09:54
Mam problem z zawieszaniem się gry. Gra zaczęła się zawieszać po instalacji CPR, ale jako tako dało się to znieść, natomiast po instalacji SŻ cały czas się zawiesza i muszę resetować komputer :( Wywaliłam wszystkie mody, zmniejszyłam ustawienia grafiki z najwyższych do przynajmniej średnich, wyłączyłam wspomnienia, moja gra nie tworzy żadnych stworów typu wampiry i... Ciągle jest to samo. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?
Dodam może, że wszystkie wymagania gry są spełnione przez mój komputer, a nawet są lepsze.

aluszka92
21.06.2013, 10:21
A ja mam straszny problem ... :( Kiedy gra wyszła od razu zaczęłam grać, jednak od razu też musiałam skończyć i od marca nie mogę grać swoją rodziną. Problem jest taki, że moja simka nie może wrócić do domu ze studiów- pasek ładowania dojeżdża gdzieś to 97% i koniec. Ładuje, ładuje i ładuje. Mogłabym laptopa zostawić na cały dzień, i i tak nie ładuje się dalej. Widziałam już podobne problemy, tylko że simowie nie mogli wrócić z wakacji. Ogółem mogłabym zacząć grać inną, nową rodziną, ale każdy kto ma rodzinę od wielu pokoleń zna mój ból. Wyczytałam gdzieś, żeby zrobić reinstall. Tylko, że zrobiłam go po zaktualizowaniu gry i teraz nie mogę grać, bo żaden crack do nowej wersji nie pasuje. Więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy reinstall zadziałał. Kto pomoże?:(

Owl Finch
23.06.2013, 18:38
aluszka92 -> Może skopiuj rodzinkę w bezpieczne miejsce i zrób reinstalkę, nie używaj żadnych modów? I na przyszłość używaj opcji "zapisz jako". Zawsze to jakiś zapas w razie takich sytuacji.

Co do mojego poprzedniego problemu, rozumiem, że nikt nie ma pomysłu :(
Ale pojawił się kolejny problem - moje simy nie mogą pracować jako nauczyciele! (edukacja)
Miałam sima, który zdobył szczyt tej kariery i po instalacji NS sim nie wsiadał do samochodu i nie jechał do pracy. Ok, pomagało kliknięcie "przyjdź tutaj" (pod sam budynek szkoły) i tam kliknięcie "pracuj". Od niedawna nawet to nie pomaga, zwyczajnie opcja "pracuj" za każdym razem od razu znika z kolejki zadań.
Czy to można jakoś naprawić? Proszę o pomoc :(

aluszka92
25.06.2013, 21:00
Mam nowe pytanie, co się stanie jak odinstaluję jeden z dodatków, z którego mam np meble w domu? zapis sie zepsuje czy meble znikną?

Searle
25.06.2013, 21:27
aluszka - gra powinna zastąpić je innymi.

aluszka92
25.06.2013, 21:51
ok dzięki. od kiedy mam studenckie życie ciągle mam problemy z grą, dlatego chce wywalić ten dodatek, niestety.

Searle
25.06.2013, 21:59
Może się okazać, że problem nie leży w Studenckim Życiu, ale trzymam kciuki, by to pomogło.
Jeśli problemy nie ustąpią, to śmiało pisz na forum, a na pewno postaramy się pomóc :)

Owl Finch
30.06.2013, 12:40
Ok, nikt się nie zgłosił do mojego problemu, ale może chociaż ktoś ma taki problem jak ja. Moje simy w ogóle nie mogą nigdzie pracować, sytuacja jak w moim poprzednim poście. Bardzo proszę o pomoc... :(

Vanitas
30.06.2013, 15:28
Xou. - też miałem ten problem, tyle że z karierą aktora, jednak nie pamiętam rozwiązania. Przede wszystkim wgraj Master Controllera (http://nraas.wikispaces.com/MasterController) i zresetuj nim miasto (kliknij na ratusz-nrras-master controller-miasto-resetuj wszystko). Warto też wgrać Overwatcha (http://nraas.wikispaces.com/Overwatch). Staraj się przebierać simów w ubrania robocze ręcznie (poprzez kliknięcie na sima lub szafę), idź pod pracę i każ wtedy pracować simowi. Jeśli to nie będzie przynosiło efektu to kliknij na sima nraas-master controller-opcje zaawansowane-kariera-pracuj. Powinno pomóc.

Owl Finch
30.06.2013, 18:41
Dziękuję bardzo za radę, mam tylko zasadnicze pytanie: czy jeśli użyję opcji "resetuj wszystko" to jak to będzie wyglądało? Mam na myśli czy moje simy dalej będą istniały, czy będą miały znajomych itp.

Vanitas
30.06.2013, 18:54
Tak, wszystko będzie tak jak wcześniej jeśli chodzi o kontakty, prace, fundusze itp ;)

Searle
01.07.2013, 08:59
Dziękuję bardzo za radę, mam tylko zasadnicze pytanie: czy jeśli użyję opcji "resetuj wszystko" to jak to będzie wyglądało? Mam na myśli czy moje simy dalej będą istniały, czy będą miały znajomych itp.

Simy po prostu tylko przerwą zajęcie, które aktualnie wykonują.

TheSett16
01.07.2013, 09:10
ja też mam problem a mianowicie, włączam grę i już na początku trochę przy długo się ładuję. Gdy załącza rodzinę i chcę wysłać sima na studia to jest ok do czasu aż wylatuje. Pojawia się to okienko z podpowiedziami, których nie ma i pasek ładowania który się nie zapełnia. Po kilku sekundach występuje błąd a w komunikacie jest napisane że wystąpił błąd z Sims University.world O.o
Co mam z tym zrobić ?

ajditia
01.07.2013, 09:14
Chyba masz zepsuty plik miasta. Spróbuj poszukać w internecie i podmienić ten pliczek. Powinno pomóc :)

TheSett16
01.07.2013, 10:18
pobrałam nowy plik miasta a problem nie znikł chociaż było lepiej. Miasta nie było już w spisie (w tym jak się tworzy nową grę i trzeba wybrać miasto) bo prędzej tam było a wiem że nie powinno. I ładowało się dłużej ale po chwili wystąpił błąd że "wystąpił poważny problem z..."
Nie mam pojęcia co robić ;(

Ziqu
13.07.2013, 13:23
Bardzo proszę o pomoc. Zainstalowałam wczoraj SŻ, wybralam sima z Sunset Valley aby poszedl na studia, sim zaczął wyjeżdżać, ale nastąpił wcześniej wspomniany już błąd, sim sie rozpłynął. Nie wiedziałam co robić bo pierwszy raz grałam więc wybrałam jeden z akademików, myślałam że może jakoś wrócę do Sunset, niestety nie wróciłam. Poczytałam trochę w necie, znalazłam wzmiankę o tym, żeby usunąć save'a (pliki z university w nazwie) usunęłam, teraz kiedy odpalam grę, owszem pokazuje mi się save z Sunset Valley ale kiedy chcę go wczytać wyskakuje " Wystąpił poważny błąd w czasie wczytywania [i tu nazwa zapisu]" Błagam o pomoc, to było miasto które tworzyłam od zera przez parę tygodni, nie chcę go stracić :(

ajditia
13.07.2013, 18:48
Spróbuj zrobić reinstalkę lub przywracanie systemu :)

Ziqu
13.07.2013, 19:55
Spróbuj zrobić reinstalkę lub przywracanie systemu :) Przywracanie robiłam, ale nie rozwiązuje problemu, instalować od nowa nie chcę bo stracę miasto a wlaśnie o nie mi chodzi.

wojtas.jankowski
18.07.2013, 10:09
Ja mam problem z zarejestrowaniem mojego dodatku - gdy wpisuję kod poprawnie pojawia się adnotacja, że kod jest niepoprawny - a ja mam tylko jedno konto i grę kupioną w mediamarkcie od nowości, a nikomu nie dawałem tej gry. Co zrobić ??? Czy ktoś z was też tak ma ???

Ziqu
18.07.2013, 13:52
Ja mam problem z zarejestrowaniem mojego dodatku - gdy wpisuję kod poprawnie pojawia się adnotacja, że kod jest niepoprawny - a ja mam tylko jedno konto i grę kupioną w mediamarkcie od nowości, a nikomu nie dawałem tej gry. Co zrobić ??? Czy ktoś z was też tak ma ???Ja tak miałam z Po Zmroku, nie rejestruję tych gier bo po co?

Vivian_Darkbloom
24.07.2013, 22:37
Ja tak miałam z Po Zmroku, nie rejestruję tych gier bo po co?

Chyba jednak warto rejestrować gry :| Zawsze będziesz mogła je pobrać z Origin, jeśli zgubisz płytę. Miałam taką sytuację ostatnio i gdyby nie to, musiałabym kupić dodatek jeszcze raz.

Ziqu
25.07.2013, 10:32
Chyba jednak warto rejestrować gry :| Zawsze będziesz mogła je pobrać z Origin, jeśli zgubisz płytę. Miałam taką sytuację ostatnio i gdyby nie to, musiałabym kupić dodatek jeszcze raz.Też tak miałam, tak porysowałam płytę że nie mogłam zainstalować gry, zadzwoniłam do EA, podałam kod i pan powiedział mi że mogę pobrać z Orgin.

Vivian_Darkbloom
29.07.2013, 20:55
Też tak miałam, tak porysowałam płytę że nie mogłam zainstalować gry, zadzwoniłam do EA, podałam kod i pan powiedział mi że mogę pobrać z Orgin.

Gorzej, jeśli ktoś zgubił też pudełko z kodem. Ja tylko płytę zgubiłam, więc to nie był problem, no ale warto się zabezpieczyć.

Mamełe
30.07.2013, 09:44
Po aktywacji gry w Origin sama się rejestruje, chociaż czasem to trwa nawet kilka tygodni.

Olson
31.07.2013, 10:10
a ja mam taki problem... nie dość, że gra (wyjazd Simsa z SV do Uniwersytetu) zajął mu 11 minut (gdzie normalnie gra ładuje się w 43 sekundy), to teraz gdy włączam podgląd miasta nie mam zaznaczonych budynków - "kawiarnia", "akademik", etc. oczywiście w ustawieniach mam zaznaczone "wszystko".

ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie? :|

Chloé
03.08.2013, 15:40
Miałam nieraz ten problem już dawno, pomagała zmiana aktywnej rodziny. Na studiach jest to niemożliwe więc musisz poczekać aż sim wróci do domu i wtedy zmienić aktywną rodzinę. Po powrocie do twojej rodziny już powinno być ok.

Poskacper
07.08.2013, 08:42
Niekoniecznie , ja klikałem cały czas na podgląd miasta , (np) dom , podgląd miasta , dom a na podglądzie dawałem praca i dom , wszystko , nocne życie wszystko itd. i za którymś razem pomogło ;)

Lexa
10.08.2013, 13:45
Moi Simowie nagle przestali się starzeć, i to wszystkie rodziny w całym otoczeniu (oczywiście mam włączone starzenie się), a co dziwniejsze, w innym otoczeniu nie ma tego problemu. Próbowałam zmieniać długość życia, odhaczać i zaznaczać opcję starzenia się - nic. Jest jakiś sposób, żeby to rozwiązać, czy niestety muszę się już pożegnać z tym otoczeniem (a wolałabym tego uniknąć)?

Vanitas
10.08.2013, 13:59
Musisz pobrać stąd (http://nraas.wikispaces.com/MasterController) Base-Mod (opcjonalnie też cheat bo dodaje dużo przydatnych opcji). Instalujesz, później wchodzisz do gry, klikasz na ratusz nraas-master controller-miasto-resetuj wszystko. Włączy się ładowanie i wyświetli Ci się komunikat, że obiekty zostały zresetowane.

Wypróbuj ten sposób, powinien pomóc.

Klamra
24.08.2013, 18:05
Klamra, a resetowałaś któregoś ze swoich simów? Jak nie to zresetuj: w okienku kodów wpisz resetSim i imię i nazwisko swojego sima, lub zresetuj go za pomocą Nraasa, jeśli posiadasz.

Restartowałam ale to nic nie dało, problem rozwiązała dopiero przeprowadzka do innego domu/miasta.

Tylko, że teraz mam problem żeby wysłać córki jednego z bliźniaków. Wcześniej wszystko mi dobrze chodziło a teraz ładuje się pasek do 98% i są porady w kółko te same. Miasto ładuje się już z 20 minut i nic nie wskazuje na to, że się naładuje. Mody mam aktualne, żadnych nowych dodatków też nie dodawałam, nie wiem o co chodzi. Ktoś ma jakiś pomysł?

Co tu może być wadliwego? Może to przez Rajską Wyspę? Ma ktoś taki problem?

Searle
28.08.2013, 16:51
Może to pomoże:

[...]Odkryłam, że nie mogę jechać na uniwersytet, bo nie chce mi się załadować ekran .. Poczytałam na forach i znalazłam pomoc. Otóż, zmieniłam nazwę folderu Electronics art na Electronics Art 1 i w ten sposób gra po uruchomieniu utworzyła kompletnie czysty folder. Uniwersytet zaczął działać. Do nowego folderu przeniosłam tylko zawartość zmodyfikowaną, darowałam sobie savy w obawie przed zepsutą grą. Wszystko śmigało i coś mnie podkusiło na stworzenie nowego save w Island Paradise. Sprawdziłam meldunek przekonana, że gra się zamrozi, ale nie zrobiła tego i pierwszy raz mogłam korzystać z kurortu ! Od dziś zaczęłam ostrą rozbudowę własnego kurortu i mogę cieszyć się dodatkiem.

Klamra
28.08.2013, 19:39
No zrobiłam tak i okazało się, że to wina któregoś moda.

unnormaly
18.09.2013, 19:30
Ja mam mały problem nie wspomniany jeszcze tutaj :) jadę simem na studia i przez dwa tygodnie jeszcze nie dostałam planu zajęć ;/ biedny tuła się po kampusie i robi co może, zdobywa umiejętności i chodzi od wydziału do wydziału wykonując różne dziwne rzeczy ;p (np. pozuj nago), ale zajęć jak nie było tak nie ma. Miał ktoś tak? Dodam że nigdy nie stosowałam żadnych modów.

Pink Panther
30.11.2013, 16:36
Mam problem :C
Mój Sim będąc na studiach rozpoczął związek z jakąś Simką, ale po powrocie do domu zdradził ją z kosmitką. Zaprosił dziewczynę do domu, żeby z nią zerwać, ale przybyła o 9, a że on jest wampirem - w tym czasie spał. Ona obraziła się i sobie poszła, a Sim po wstaniu zerwał z nią SMSem. I byłoby wszystko cacy, gdyby nie to, że dalej jest w jego drzewie genealogicznym (jako "Była dziewczyna"), a ja nie mogę nikomu zaproponować stałego związku - maksymalnie zauroczenie :|
Co zrobić? Zabić tę Simkę?

goldencja
30.11.2013, 16:58
A jesteś pewna, że osiągnęłaś w trakcie interakcji z nową wybraną simką poziom "niezwykle atrakcyjna" czy coś takiego? Dopiero wtedy pojawia się opcja "zaproponuj stały związek". Oczywiście ta simka też nie może być z nikim innym w związku.

Pink Panther
30.11.2013, 17:19
A jesteś pewna

Jestem chłopakiem xD

Tak, Simka, z którą chcę być nie ma żadnego partnera i byłem na tym poziomie.

goldencja
01.12.2013, 00:19
Przepraszam, że pisałam jak do dziewczyny, nie spojrzałam na opis pod avatarem.

Wracając do problemu, to spróbuj wyprowadzić swoich simów do innego miasta (wcześniej zaproś do wprowadzenia simkę). Jeśli ten błąd w jakiś ukryty sposób powiązał Twoją wybrankę z innym simem lub nawet Ciebie (Twojego sima), to przesiedlenie pomoże zresetować relacje z innymi mieszkańcami.

Nie wiem jaką masz wersję gry, ale w starszych zdarzało się np. że po powrocie z zagranicy w drzewie genealogicznym sima pojawiały się dzieci, których nigdy nie miał i małżonkowie, z którymi wymienił za granicą tylko kilka interakcji.

Czasami też simowie utrzymują związki ze zmarłymi małżonkami i wtedy nie można ich prosić o zerwanie. Po prostu są związani z duchem, który raz na jakiś czas wychodzi z urny.

Pink Panther
01.12.2013, 08:23
Pojechałem na studia i ją zabiłem (najdziwniejsze było to, że po przyjechaniu ona została dodana do mojej rodziny ;o ). Na razie pomogło, zobaczymy, co będzie, jak wrócę do domu :)

coraline
31.12.2013, 13:26
Pomocy! Za każdym razem, gdy moja simka chce zrobić fotkę na bloga, gra się wyłącza :c przy ostatniej próbie zwiesił się cały komputer...

avenly
08.02.2014, 21:55
Pojawił się u mnie problem z umieszczeniem akademika :/ A mianowicie kiedyś dawno wyremontowałam sobie pięknie jeden z akademików i zapisałam jego kopię w bibliotece, teraz chciałam go ustawić w edycji miasta. Postawiłam najpierw pustą parcelę o odpowiednich wymiarach i zmieniłam jej typ na społeczne-akademik jednak wtedy ta parcela w ogóle nie była aktywa żeby móc mój akademik na niej postawić. Dopiero kiedy zmieniłam typ pustej parceli na wstęp dla odwiedzających to mogłam ustawić na niej mój akademik i parcela niby automatycznie zmieniła swój typ na "akademik" Jednak pojawia się problem gdyż na owej parceli z akademikiem nie ma tej tablicy co normalnie robi zamiast skrzynki pocztowej, wiecie tą co są na niej ogłoszenia i stoi przed wejściem do akademika. Jak to mogę naprawić ?? :(

Łezka
08.02.2014, 23:00
:) Witaj avenly! Nie jestem specem od rozwiązywania problemów, lecz na Twoim miejscu spróbowałbym wpisanie kodu "Testing...", następnie "buydebug"... Może w specjalnej zakładce ze znakiem zapytania w trybie kupowania znajdziesz studencką skrzynkę pocztową... Jeśli się nie mylę to "Testing..." należy wpisać w menu głównym - przed wczytaniem miasta. :) Pozdrawiam D_S ... Mam nadzieję, że Twój problem okaże się na tyle błahy - na ile proste jest moje rozwiązanie. Powodzenia!

avenly
10.02.2014, 14:14
Dzięki, pomogło ! :D Co prawda nie dokładnie tak, bo w trybie buydebug nie było możliwości zakupu tej tablicy ale była zwykła skrzynka pocztowa więc kupiłam zwykłą skrzynkę, zmieniłam tryb parceli na mieszkalną i z powrotem na akademik, tablica sama się pojawiła :D

Łezka
10.02.2014, 18:35
Tak jak pisałem... Ekspertem w rozwiązywaniu problemów, w TS3 nie jestem, ale czasem nie trzeba poważnych procedur żeby naprawić to czy owo. :D Cieszę się, że choć w pewnym stopniu pomogłem. Pozdrawiam D_S :)

unnormaly
03.06.2014, 15:10
Ponawiam pytanie wcześniejsze, które padło :) Jadę simem na studia i wszystko super, ale przez dwa tygodnie tuła się i nie ma planu zajęć. Jedynym plusem jest to, że jade na kodzie i robię umiejętności :D No a teraz to w ogóle kaszana mi się zrobiła, bo teraz jak zaczęłam grać po jakimś czasie niezadowolenia i niekorzystania z gry, jak wyruszam gdzieś w podróż, czy to do OL, czy na Uniwerek, to czas sobie normalnie leci, ale okienko gdzie powinien być Sim jest puste i nie mogę dokonać żadnych interakcji :( Mam wszystkie dodatki, ale jak za pierwszym razem wypróbowywałam OL, to wszystko działało ładnie, a teraz po kilku tygodniach(?) jest kaszana. Nie mam żadnych modów, jedynie CC.

Searle
03.06.2014, 18:28
Masz zaktualizowaną grę?

unnormaly
03.06.2014, 19:52
Tak, zaktualizowałam, wywaliłam wszystkie nieoficjalne dodatki i problem ze zniknięciem sima się rozwiązał, ale nadal mi się tuła i nic nie robi... dodatkowo jak chcę wypełnić zadania na campusie, tupu baw się piłką, urządź imprezę z beczką, to nawet jak je wypełnie to mi się nie "odhaczają" :(

Searle
04.06.2014, 16:05
Może jeszcze komenda reset sim pomoże?