PDA

Zobacz pełną wersję : Ellen's Nightmare


Malfurion
26.04.2013, 20:28
Witam :)

Chcialbym wam przedstawic moj nowy projekt nad ktorym bardzo dlugo pracowalem. Jest to dosc nietypowy film, mysle ze jeszcze nie mieliscie okazji ogladac takiego simowego filmu :P Licze, ze moj pomysl przypadnie wam do gustu :)

Prolog:
http://www.youtube.com/watch?v=OpCEecgT3AE

Akt I:
http://www.youtube.com/watch?v=2pfw5Ic-R8I

Akt II:
https://www.youtube.com/watch?v=0ZZL5BUdNXY

Licze na szczere opinie ;)

Fallen
27.04.2013, 14:49
Ponieważ długo nie komentowałam OP (za co przepraszam!), musiałam wejść i spojrzeć, co nowego stworzyłeś, Teletubisiu :3 Co więcej, jak zwykle się nie zawiodłam. Ta muzyka, jakość, FABUŁA... Dobra, po kolei xD
Pierwsze cztery minuty prologu (tutaj chciałam powiedzieć, że suczka jest przesłodka :P) i byłam pewna, że to już koniec, a tu naprawdę miła niespodzianka. Przez te fantastyczne ruchy kamerą czułam się jakbym grała w pierwsze części Resident Evil! xD Dodatkowo idealnie dobrana ścieżka głosowa. Adnotacje są świetnym pomysłem, wczułam się xD Według mnie - to jest Twój najlepszy projekt, mi bardzo przypadło do gustu, jestem pod wrażeniem :3
Wszystko pięknie zmontowane, łapka w górę poleciała :D

Malfurion
28.04.2013, 13:41
za to ninjowanie op, juz dawno powinienem rzucic na ciebie szatanska klatwe :p dziekuje tubisiowa fallenko za komentarz. Ciesze sie, ze ci sie podobalo :D

Sqiera
28.04.2013, 14:36
No powiem ci, że jestem pod wrażeniem. Rzeczywiście czegoś takiego chyba jeszcze nie było. Fajny pomysł, chwilami czułam się jak w grze (i nie mam tu Simsów na myśli), można się wciągnąć przez te możliwości wyboru :p. Heh, to dopiero prolog, a ciekawe co wymyślisz dalej ;) (bo będzie ciąg dalszy, prawda?)
Przyczepię się do muzyki tylko, która w pewnym momencie stała się dla mnie drażniąca.

W każdym razie jako całość to mi się spodobało :D

Malin
28.04.2013, 21:52
Doszłam tylko do punktu, gdzie simka stoi przed drzwiami i nie można ich otworzyć :( A już tak się wczułam! Nie wiem, czy tak ma być i ciąg dalszy nastąpi, czy to u mnie coś nie tak... ;/
Moje zdanie na temat tego filmiku jest krótkie, zwięzłe i na temat - rewelacja! Już poprzednie Twoje video wywarło na mnie ogromne wrażenie, ale tym pomysłem po prostu mnie rozwaliłeś. Od razu mam skojarzenie z grami typu "escape the room" i "point & click", które uwielbiam, i w które swego czasu nałogowo wręcz grałam <3
W ogóle poszczególne ujęcia, montaż - świetne! Podoba mi się Twoje wyczucie w kręceniu tych krótkich ujęć, np. widoki okolicy itp. nie trwają za długo, nie zanudzają, są dobrze wyważone i ogląda się z przyjemnością. Kamera po prostu płynie i to jest uczta dla oka. Muzyka bardzo dobra, klimatyczna, trochę niepokojąca, czyli taka, jaka powinna być w tym temacie. Dodatkowo bardzo ciekawy pomysł efektu przejścia filmiku w komiks.
Znalazłam jednak jednego, bardzo wielkiego minusa - mianowicie ORTY w tekstach! Szybko zmieniaj te "nie ważne", "na przeciwko", a zwłaszcza to "bezgÓście", bo po oczach wali niemożliwie! :P
Poza tym, jest super i ogromnie mi się podoba. Chętnie bym pozwiedzała to interesujące domiszcze trochę bardziej... Mam nadzieję, że niedługo będzie c.d.?

btw. Znowu RUDA simka xD Biorąc pod uwagę Twoje sny, pozostawiam ten fakt bez komentarza, haha! :D

noir
28.04.2013, 22:31
niesamowite! miales bardzo dobry pomysl i z kazdym mini filmikiem bylem coraz bardziej zaciekawiony tego, co bedzie dalej. na plus zasluguje rowniez bardzo dobra jakosc obrazu i dzwieku, bardzo profesjonalnie Ci to wyszlo.

Malfurion
29.04.2013, 11:38
Heh, to dopiero prolog, a ciekawe co wymyślisz dalej ;) (bo będzie ciąg dalszy, prawda?)


No wlasnie... to dopiero prolog hehehe :D Pozniej bedzie hardcore :P :D
Dalszy ciag bedzie, ale jak sama wiesz, mam jeszcze O.P. Takze kolejny odcinek E.N szybko sie raczej nie pojawi.

Doszłam tylko do punktu, gdzie simka stoi przed drzwiami i nie można ich otworzyć :( A już tak się wczułam! Nie wiem, czy tak ma być i ciąg dalszy nastąpi, czy to u mnie coś nie tak... ;/


Hmmm... powinniscie dojsc do punktu gdzie pisze, ZE UKONCZYLISCIE PROLOG. Jezeli cos jest nie tak, to daj link do filmu, na ktorym sie zatrzymalas a ja go sprawdze ;)


Znalazłam jednak jednego, bardzo wielkiego minusa - mianowicie ORTY w tekstach! Szybko zmieniaj te "nie ważne", "na przeciwko", a zwłaszcza to "bezgÓście", bo po oczach wali niemożliwie! :P

Tego bezguscia nie moge sobie wybaczyc ;p Nie wiem jak to sie stalo :(
Ortow staram sie unikac, ale wplyw na bledy ma rowniez to, ze wszystkie polskie znaki.... uwaga.... kopiuje z edytora tekstu. Jest to bardzo mozolna i zmudna robota i czasami cos jestem wstanie przeoczyc.


btw. Znowu RUDA simka xD Biorąc pod uwagę Twoje sny, pozostawiam ten fakt bez komentarza, haha! :D

Juz kiedys mowilem, ze rude jest piekne :D


Dziwi mnie, ze nikt nie wspomnial, o takim smaczku jak haslo, ktore tam wrzucilem... a konkretnie o to jakie ono jest. No chyba, ze nie doszliscie do tego momentu...hmmm... tak jak powiedzialem piszcie, jezeli cos wam nie dziala.

EDIT: ZAUWAZYLEM BLAD W JEDNYM Z FILMOW, KTORY ZOSTAL NAPRAWIONY. JEZELI COS WAM NIE DZIALA TO PISZCIE TUTAJ WRAZ Z LINKIEM!

Fallen
29.04.2013, 13:24
No tak, zapomniałam napisać, że gdy zobaczyłam hasło - automatycznie się uśmiechnęłam xD
Żeby nie było offtopu to powiem, że błąd u mnie był w TYM filmiku, ale to już naprawiłeś xD Dzisiaj pokazałam film mojej znajomej i nie było innych błędów :D

@down: oczywiście, jest zachwycona, bo nigdy nie oglądała filmików w simsach i nie sądziła, że można zrobić coś takiego w grze xd

Malfurion
29.04.2013, 14:10
Fallen, to mow co znajoma mowila! Podobalo sie jej? :D :P

ps. link mozesz usunac ;)

SirWellington
30.04.2013, 02:06
Ciekawy pomysł, dobre wykonanie, klimatyczna muzyka i historia. Zdejmuję z głowy kapelusz i chylę czoła towarzyszu Genesis.
Sam sposób prezentacji skojarzył mi się z moimi ulubionymi przygodówkami i aż nie mogę doczekać się następnego rozdziału, chociaż domyślam się iż nakład pracy jaki należy poświęcić w jego wykonanie jest spory i przyjdzie trochę poczekać na koszmaru ciąg dalszy.

rudzielec
03.05.2013, 21:14
Juz kiedys mowilem, ze rude jest piekne :D

ahm :D nie mogę się nie zgodzić! xD

Donku, póki co pooglądałam ten pięciominutowy prolog i niestety, muszę stwierdzić to co zwykle, że znowu wyszło genialnie :P
No i do czego ja mam się przyczepić? xD Może jedynie do tego, że podzieliłeś te filmiki i mam dylemat w który wejść najpierw :D
Jak pooglądam resztę to napiszę Ci coś więcej, póki co jest bomba i bardzo ciekawi mnie jak poradziłeś sobie ze scenami, choć znając Ciebie, pewnie wyszło zajedwabiście :P

Mile
06.05.2013, 08:06
Wow! Wow! Jestem w szoku!
Ty Geniuszu!
Jak ty to wszystko zrobiłeś!?
Pierwszy raz jak obejrzałam, to nie mogłam przejść przez pierwsze drzwi, teraz jest już poprawione i chyba obejrzałam całość.
Jak ci się udało to wszystko zmontować? Człowieku nie masz sobie równych, nigdy nie widziałam czegoś tak niezwykłego. Płynne przejścia i wciągająca akcja. Bardzo fajne teksty, nawet się śmiałam i mówiłam do niej na głos co ma zrobić. :)
Byłam przerażona szczególnie ostatnią sceną i myślałam, że to ta jej przyjaciółka tak się zmieniła i musiała ją zabić.
Jeżeli to tylko prolog, to czego się można spodziewać w przyszłości? Szok!
Muzyka przerażająca, nawet bym się nie odważyła tego słuchać na słuchawkach.
Gen-Geniuszu masz niepokojącą duszę, już się ciebie boję. :D

Czekam oczywiście na kolejny, chociaż się boję, to coś mnie przyciąga. :)

Searle
06.05.2013, 12:40
Weź, Genesis, już nie mam do Ciebie siły i do Twoich genialnych pomysłów :P

Ja nie wiem, jak na to wpadłeś, ale powinieneś dostać Nobla w tej dziedzinie :P To nie jest videostory, to gra :)

Jestem pod wielkim wrażeniem!

rudzielec
06.05.2013, 13:33
Ja nie wiem, jak na to wpadłeś, ale powinieneś dostać Nobla w tej dziedzinie :P To nie jest videostory, to gra :)

zgadzam się w stu procentach! :P
wczoraj wieczorem ogarnęłam wszystkie filmiki i muszę stwierdzić, że cholernie dobrze to wyszło, muzyka, te pustki w domu rodem z Silent Hilla, świetna robota Donie! :)
jest klimat, który trzyma w napięciu, a końcówka w szczególności mi się spodobała, aż do monitora gadałam, żeby Ellen nie wchodziła do tego tajnego pomieszczenia xD
mam nadzieję, że długo nie dasz nam czekać na ciąg dalszy, choć zdaję sobie sprawę, że to pochłania mnóstwo czasu ;)

Malfurion
07.05.2013, 12:37
Jeżeli to tylko prolog, to czego się można spodziewać w przyszłości? Szok!
Muzyka przerażająca, nawet bym się nie odważyła tego słuchać na słuchawkach.

A tam przerazajaca :P Mam na kompie znacznie ciezsze utwory. Wrecz psychotyczne :D
No to wyobraz sobie, ze ja tych kawalkow sluchalem wlasnie w nocy na sluchawkach, bo wlasnie wtedy zazwyczaj skrobalem przy tym filmie :D



Gen-Geniuszu masz niepokojącą duszę, już się ciebie boję. :D

Ja myslalem, ze to jest wiadome od dawien dawna :P :D


Dzieki wszystkim za komentarze. Nie sadzilem, ze bedzie ich az tyle :)
Co do kolejnego odcinka: wstepie ustalilem, ze pojawi sie on gdzies w polowie wakacji. Oczywiscie, to jest tylko taka orientacyjna data i nie daje gwarancji, ze pojawi sie on w tym terminie

Volturia
08.05.2013, 20:43
Ekhem, wszystko fajnie, ale.. nie wiem czy to wpływ wspaniałego Sex And The City, które ost pochłaniam w wielkich ilościach ( i genialnego narratora felietonisty - też 1 os.), czy po prostu moja wrażliwość, AALEEE w wiekszości simowych klipów drażnią mnie słabe dialogi, co za tym idzie - zwracam na to uwagę. Jeśli ktoś też troche w tym siedzi, troche pisze bądź pisał, może się zrazić - jak ja.
Fakt, może akcja nabiera tempa, ale nie o to tu chodzi - gdy Summers się przedstawiała, absolutnie mnie nie zaciekawiła swoją osobą. Po prostu szkoda, bo calkiem ladnie zrobiony obraz mógłby o wiele lepiej wyglądać z bardziej barwnymi i mniej prostymi dialogami.

Pomijając ten fakt, jest ok. Przynajmniej ktokolwiek tu ożywia dział Videostory :)

Diana
29.05.2013, 11:59
Nie będę oryginalna, napiszę to, co wszyscy :D
To jest super <3
Świetnie to wszystko wyszło, można decydować za bohaterkę, jak w grze! :)
Ellen jest śliczna :) Pomysł nietypowy i bardzo ciekawy. Jakiego programu używasz do montowania tego wszystkiego?

Mroczny Pan Skromności
02.06.2013, 17:52
Uciekając przed nauką, zapuściłem się nawet tutaj :P
I absolutnie nie żałuję! Naprawdę, kawał dobrej roboty!
Przede wszystkim na pochwałę zasługuje pomysł. Bardzo dobrze wykorzystałeś możliwości YT i połączyłeś mój ulubiony gatunek gier z moim ulubionym gatunkiem seriali :D Mam tylko pytanie: dwa razy trafiłem na dwie opcje, a "zbadałem" tylko jedną. To znaczy, że coś mogło mnie ominąć?
Ellen wygląda uroczo, zwłaszcza do gustu przypadła mi jej fryzurka :D Dodatkowo, ruchy kamery i w ogóle cała oprawa wygląda atrakcyjnie.
Jednego mi brakuje, mianowicie głosów bohaterów (bohaterki). Nie chodzi o to, żeby od razu robić dubbing, ale taki bezgłośny krzyk jaki na końcu prologu nieco psuje klimat.
Jednym zdaniem: zapowiada się świetnie, czekam na więcej :D

Malfurion
03.06.2013, 12:19
Jakiego programu używasz do montowania tego wszystkiego?

Sony Vegas :)

Mam tylko pytanie: dwa razy trafiłem na dwie opcje, a "zbadałem" tylko jedną. To znaczy, że coś mogło mnie ominąć?

Na etapie Prologu, wyboru sa malostkowe. Ograniczaja sie raczej do kolejnosci wykonywanych dzialan. Bo np. w pomieszczeniu gdzie byla krew, niezaleznie od tego co wybierzecie do zbadania, Ellen i tak zbada ta druga rzecz :) Pominac mozna jedynie opcjonalna kwestie wypowiadana przez bohaterke, zaraz na poczatku filmu.
W kolejnych odcinkach, pomysl ten zostanie bardziej rozwiniety. W prologu chcialem jedynie przedstawic i zaprezentowac idee na prowadzenie tego projektu.


Jednego mi brakuje, mianowicie głosów bohaterów (bohaterki). Nie chodzi o to, żeby od razu robić dubbing, ale taki bezgłośny krzyk jaki na końcu prologu nieco psuje klimat.

Pierwotnie w filmie mial byc dubbing. Dlugo robilem casting, ze tak powiem, ale nie bylem zadowolony z przeslanych do mnie probek. Jedynie osoba wypowiadajaca "Ellen's Nightmare" sie dostala, hehehe :D To tak slowem dygresji.

Zgadzam sie z toba. Dlugo bilem sie z mysla, jak ten problem rozwiazac, poniewaz nie moglem znalezc odpowiedniej probki krzyku, z ktorej bym byl zadowolony. Ostatecznie zdecydowalem, ze tego krzyku nie bedzie.

Agor-ia
26.08.2013, 20:40
Ożeszżebyciępokręciło!

Piekielnie dobrze się zapowiada, ale póki co wyszłam z kuchni i tu chyba się zatrzymam. Cholera, za ciemno jest, żebym ruszyła dalej xD Z reguły horrory mi niestraszne, ale zombie to stanowczo mój słaby punkt. Resident Evil mnie skrzywiło za dzieciaka, a tutaj klimat taki trochę podobny... Brrr!

A teraz się trochę przyczepię. Prócz wymienionych wcześniej błędów jeszcze dojrzałam "tą pracę", powinno być "tę". No i jak Ellen weszła do domu i "postanowiła eksplorować" to parsknęłam śmiechem. Ludzie raczej nie używają takich sformułowań w myślach i jest to bardzo nienaturalne. List Lisy też mógłby być zgrabniej napisany, usprawiedliwiłabym to jej pośpiechem gdyby nie to, że ... No właśnie - dziewczyna uwięziona w przerażającym domu pełnym stworów, a tutaj zamiast "matko jedyno, pomocy, ratunku!", pisze koleżance pierdu pierdu w stylu '' połaź sobie, ja poczekam...''. Czyżby kobiecina już rozum postradała? ;)

Malfurion
26.08.2013, 21:20
ej, no o to chodzi by ogladac noca! Poza tym film nie jest straszny :p

Agor-ia
26.08.2013, 22:10
Przy mojej wybujałej wyobraźni lepiej nie ryzykować :P
Potem kot mi prychnie i mogiła, spędzę całą noc schowana pod kołdrą :D

Malfurion
26.08.2013, 22:16
ale ja serio mowie. Tam niczego strasznego niema, ciezko z reszta by bylo zrobic cos choc troche przerazajacego w simsach :P

Agor-ia
26.08.2013, 22:36
Simsy czy nie simsy, jak się człowiek wczuje, to nie ma to większego znaczenia ;) No i muzyka też robi swoje
Albo to ja jestem taka stara, a głupia, co poradzić :rolleyes:
Ale się przemogłam i skończyłam :D
Czemu nadziani Carterowie mają takiego przedpotopowego kompa? :P

Malfurion
26.08.2013, 22:42
haha i co, bylo strasznie? :P co do kompa, to na razie nie moge odpowiedziec. Powiedzmy, ze lubia antyki xD

Agor-ia
26.08.2013, 22:47
No nie, ale przed wznowieniem oglądania przysięgłam sobie, że jeśli będzie straszno, to Ci urwę głowę xD
Przy następnych odcinkach pewnie będzie już gorzej :P

Malfurion
26.08.2013, 22:52
haha, headless don to byl by dopiero horror xD film jest raczej luznym strasydelkiem ;) gdybym chcial zrobic cos strasznego, to nakrecil bym horrora psychologicznego :D

Agor-ia
26.08.2013, 23:03
Wtedy byłby to thriller ;)
Akurat psycho lubię, więc jak dla mnie to możesz kręcić :D

Malfurion
27.08.2013, 11:17
to byl skrot myslowy :P i niestety, ale zarowno ellen's nightmare jak i ostatnia podroz to ostatnie filmowe projekty. Wiec musisz obejsc sie smakiem :p

Searle
28.08.2013, 16:13
[...]zarowno ellen's nightmare jak i ostatnia podroz to ostatnie filmowe projekty. Wiec musisz obejsc sie smakiem :p

WHAT?! Chyba sobie żartujesz...

Malfurion
28.08.2013, 16:22
WHAT?! Chyba sobie żartujesz...
dla jasnosci, oba oczywiscie zostana doprowadzone do konca. Takze spokojnie ;)

Malfurion
04.01.2014, 15:21
Ogloszenie parafialne

Poszukuje beta testerow! :D Tak, dobrze czytacie XD
Kolejny odcinek jest juz prawie na ukonczeniu. Filmikow jest CALA masa i ciezko mi samemu ogarnac ten chaos. Dlatego potrzebuje 3 osob, ktore przetestuja pewien fragment odcinka. Chodzi o to aby sprawdzic czy dzialaja adnotacje itd. Prosilbym aby wybrane osoby, nie publikowaly informacji na temat materialu przez was "ogranego". Tak samo prosilbym, abyscie nie komentowali w zaden sposob tych fragmentow. Z finalna ocena poczekajcie do opublikowania pelnej wersji odcinka.
Swoje zgloszenia wstawiajcie tutaj do DZISIAJ GODZINY 19! Czasu jest nie wiele wiec nie zwlekajcie! Kolejnosc zgloszen nie ma znaczenia, jakoze to ja wybiore trojke szczesliwcow :fun:
Wystarczy, ze w tym temacie badz na PM, wyrazicie chec wziecia udzialu w testach. Simple as that!
Powodzenia! ;))

Fallen
04.01.2014, 15:54
Zgłaszam się :D

Malfurion
08.01.2014, 12:29
ZAPRASZAM!

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/27/sb5i.png (http://www.youtube.com/watch?v=2pfw5Ic-R8I)

WSZELKIE BLEDY Z LINKAMI, PROSZE UMIESZCZAC W SPOJLERZE :)

Diana
08.01.2014, 17:56
Właśnie obejrzałam, yay! :love: Jak tylko zobaczyłam, że jest nowy odcinek to od razu sobie włączyłam. :D
Pewnie się powtórzę, ale Ellen jest śliczna! *-*
Chciałabym umieć kręcić takie filmy jak ty. :D Aż byłam zawiedziona, że tak szybko obejrzałam całość. :( Pozostaje mi czekać na ciąg dalszy. :D
Błędów z linkami nie było, wychwyciłam tylko kilka braków ogonków przy "ę" itp., ale nie przeszkadzało mi to. :P
Ciekawi mnie bardzo, kim jest ta dziewczynka z nagrania na kasecie. :O Podejrzewam, że to może Lisa jak była mała? Na początku nawet myślałam, że w końcu ten telewizor nie odpali, bo nic nie było widać. :D
Dziwi mnie, że w takim pięknym i słonecznym Sunset Valley kryje się tyle zombiaków. :D Już sama rezydencja Carterów jest taka mroczna. Największe wrażenie robi pokój z rachunkami i komputerem, do tego ta mgła czy co to tam jest przy podłodze. ;P
Świetne <333333

Searle
09.01.2014, 17:41
No w końcu! :yeaah:

Wciągnął mnie ten odcinek, aż zła jestem, że już się skończył. I pewnie długo trzeba będzie czekać na następny...

Tak sobie myślę - ta Ellen jest jakaś nie tego - ja widząc żywego trupa spadałabym z tego domu, gdzie pieprz rośnie, a ta lezie i bawi się w detektywa :)

Malfurion
11.01.2014, 16:59
Właśnie obejrzałam, yay! :love: Jak tylko zobaczyłam, że jest nowy odcinek to od razu sobie włączyłam. :D
Nie dziwie ci sie :D

Chciałabym umieć kręcić takie filmy jak ty. :D
Samo nic nie przychodzi :) Na poczatku swojej drogi nie porazalem filmikami :P Teraz z reszta tez uwazam, ze jeszcze wiele moglbym sie nauczyc ;)


Aż byłam zawiedziona, że tak szybko obejrzałam całość. :( Pozostaje mi czekać na ciąg dalszy. :D
Nic nie trwa wiecznie :P Nie wiem dokladnie ile zajmuje standardowe przejscie tego odcinka, ale zrobienie wszystkich filmikow z wzgledu na interaktywnosc to ponad 1h materialu video :O :P

Błędów z linkami nie było
to najwazniejsze! :D

, wychwyciłam tylko kilka braków ogonków przy "ę" itp., ale nie przeszkadzało mi to. :P
Wszyscy doskonale wiedza na jakiej zasadzie wstawiam ogonki. Dziekuje za wyrozumialosc :)

Ciekawi mnie bardzo, kim jest ta dziewczynka z nagrania na kasecie. :O Podejrzewam, że to może Lisa jak była mała? Na początku nawet myślałam, że w końcu ten telewizor nie odpali, bo nic nie było widać. :D
Dziwi mnie, że w takim pięknym i słonecznym Sunset Valley kryje się tyle zombiaków. :D Już sama rezydencja Carterów jest taka mroczna. Największe wrażenie robi pokój z rachunkami i komputerem, do tego ta mgła czy co to tam jest przy podłodze. ;P
Świetne <333333
Tajemnica tasmy oczywiscie z czasem sie wyjasni. Mysle, ze przygotowalem ciekawa historie :D
Tak, wybor Sunset Valley jako miejsce akcji dla tego filmu bylo dosc nietypowym pomyslem. Tym bardziej, ze przeciez mamy Moonlight Falls, ktore
wydaje sie byc idealnym miastem dla Ellen's Nightmare. Jednakze, chcialem aby juz od samego poczatku dom Carterow wydawal sie dziwny. I mi sie to udalo, bo sama o tym wspomnialas. Gdbybym wstawil ta chate w MF, nie wyroznialaby sie zbytnio.

No w końcu! :yeaah:
:D

Wciągnął mnie ten odcinek, aż zła jestem, że już się skończył. I pewnie długo trzeba będzie czekać na następny...
Ciesze sie :) Nie chce niczego obiecywac, ale mysle, ze odcinek pojawi sie szybciej niz jak to mialo miejsce teraz. Wszystko jeszcze zalezy od tego, nad jakimi filmami zdecyduje sie popracowac ;)

Tak sobie myślę - ta Ellen jest jakaś nie tego - ja widząc żywego trupa spadałabym z tego domu, gdzie pieprz rośnie, a ta lezie i bawi się w detektywa :)
W filmach a przedewszystkim w grach, bohaterzy sa nieco idealizowani. Postepuja czasami nieracjonalie, ciezko by bylo stworzyc ten film gdyby Ellen zachowywala sie jak przecietna dziewczyna. Tym bardziej, ze serial ma konstrukcje filmu interaktywnego. Chociaz za kazdym razem staram sie podkreslac, ze chec odnalezienia Lisy jest tutaj glowna motywacja do pchania sie w kolejne niebezpieczenstwa ;P

Dziekuje za komentarze :smile:

Gio
16.01.2014, 19:42
NO, naprawdę fajne :D Ostatni filmik, CUDEŃKO :D I w ogóle bardzo klimatycznie, muzyczka fajna i tak baaardzo mhrocznie :D Trochę było drętwo na początku, ale jak VHS weszło do akcji no to <3 I publiczna toaleta, miałem wrażenie, że za chwilę z kibelka wyskoczy zombiak :D

rudzielec
29.01.2014, 11:13
Co tu tak mało komentarzy? T_______T
Don się napracował, a wam się lenie komentować nie chce :P

Chyba muszę powtórzyć to, co przedmówcy, tylko swoim językiem: TO JEST ZAJEDWABISTE!
Jak jest się kimś takim jak ja, kto miał do czynienia z Silent Hill i ciągle odnosi się wrażenie, że za każdymi drzwiami czyha potwór, to ogląda się z te filmiki z lekkim dreszczykiem :D
Domyślam się, że Lisa jest jakoś powiązana z tym domem i doskonale o tym świadczy ta kaseta, gdzie możemy pooglądać ją jeszcze z czasów, kiedy była małą dziewczynką. Oceniając powierzchnię pokoi, mam dziwne wrażenie, że to ten sam dom, tylko sprzed kilkudziesięciu lat.
Im głębiej się idzie, tym więcej pytań bez odpowiedzi, ale im więcej zagadek tym ciekawiej, więc czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek :)

Ach no i muza.. Jeśli to ta, którą sam tworzyłeś to szacun, pasuje do klimatu IDEALNIE ;)

Mile
31.01.2014, 18:29
Hello Don :D
Twoje filmy są coraz lepsze, za każdym razem jestem pod wrażeniem. Pomysł ze sprawdzaniem i badaniem różnych rzeczy bardzo fajny i niezmiernie wciąga. Aż chce się sprawdzić każdą opcję. Film jest wysokiej jakości i wszystko płynnie przechodzi. Szybciutko się ładuje. Filmik po filmiku. Bardzo mi się to podoba. :) Postarałeś się.
Specjalnie patrzyłam jak simka przechodzi przez kolejne drzwi, miałam wrażenie, że w jednym miejscu dwa razy weszła do tych samych drzwi, ale nie, zadbałeś o każdy szczegół. Mistrzostwo świata. :) Chociaż mogłaby chodzić trochę szybciej. :D
Co do simki to jest bardzo ładna, jednak ma głęboko osadzone oczy i rzęsy jej wchodzą w powieki. Troszeczkę inaczej bym ją ubrała ale to są tylko nie ważne szczegóły. Swoją drogą jest bardzo odważna chodzić po tym dziwnym domu i w dodatku nie ucieka przed zombie.
Muzyka niepokojąca, drażniąca aż ciarki czasami przechodzą. Czasami nastrojowa i smutna. Świetnie ją dobrałeś, ale u ciebie to nie nowość, zawsze dobierasz extra muzykę :) Dla samej muzyki warto obejrzeć ten filmik.
Chcę jeszcze dodać, że bardzo mi się podoba ten film na końcu, zabawa z kotkiem urocza i jak dziewczynka śpi a kotek się przekręca, takie detale ale jednak wiele dają. Wiem w jakim domku dziewczynka się bawi i skacze. Też bardzo lubię ten dom. Często tam umieszczam rodziny i przerabiam po swojemu.
Jeszcze takie pytanie na samym początku jest głos, to twój przerobiony głos, nieźle to zabrzmiało. :)
Próbowałam rozszyfrować treść z brakujących liter, mam jedno zdanie a z reszty wychodzą mi głupoty. Mam nadzieję, że to wyjaśnisz.

Oczywiście czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek. Wiem, że to wymaga pracy ale nie każ tak długo czekać. :) Pozdrowionka Mile cmok.

Sqiera
01.02.2014, 14:02
Jak już wiesz, poleciałam seryjnie, więc zapewne ten komentarz tutaj, nie zdziwił cię już zbytnio.

Film obejrzałam z zaciekawieniem. Świetnie wszystko przedstawiłeś. Tajemnica goni tajemnicę :P
Jak Ellen dotarła do tej łazienki i gdy zobaczyłam ten cieknący kran, pomyślałam sobie, że pewnie w tym domu grasuje bazyliszek xD Takie skojarzenie odnośnie Pottera :P
Potem na końcu ta kaseta. Jak się zapewne można domyślić, tą dziewczynką jest Lisa. Strasznie smutne miała dzieciństwo. Przez całe nagranie nie było widać oprócz niej nikogo, za wyjątkiem tego kota. Dziwne to wszystko, trochę wygląda to tak jakby ten dom był jej zmorą, przekleństwem....
No chyba, że to ktoś z jeszcze wcześniejszych czasów, ktoś kto żył w tym domu, a Lisa narodziła się dużo dużo później... Te zombiaki to zapewne kolejni członkowie tej całej rodzinki xDD
Ciekawe czy Ellen uda się wyjść z tego domu cało. :P

Mam pełno różnych domysłów i pytań w związku z tym, ale nie chcę nic mówić, wolę poczekać na następne odcinki, licząc że uzyskam odpowiedzi na swoje pytania.

Czekam z niecierpliwością na kolejną część!

mystically_mad
02.02.2014, 11:01
To jest świetne! Po prostu oglądałam, oczy szeroko otwarte i usta też. Idealny pomysł <3

Malfurion
04.02.2014, 17:10
NO, naprawdę fajne :D Ostatni filmik, CUDEŃKO :D I w ogóle bardzo klimatycznie, muzyczka fajna i tak baaardzo mhrocznie :D Trochę było drętwo na początku, ale jak VHS weszło do akcji no to <3 I publiczna toaleta, miałem wrażenie, że za chwilę z kibelka wyskoczy zombiak :D
Ciesze sie, ze ci sie spodobalo :D I dziekuje za komentarz :)

Co tu tak mało komentarzy? T_______T
Don się napracował, a wam się lenie komentować nie chce :P
No wlasnie! :(( Rudzielczyni, bierz pale w dlon i lejemy niewiernych XD :D

Jak jest się kimś takim jak ja, kto miał do czynienia z Silent Hill i ciągle odnosi się wrażenie, że za każdymi drzwiami czyha potwór, to ogląda się z te filmiki z lekkim dreszczykiem :D
Ciesze sie, ze filmik trzymal w napieciu :D

Im głębiej się idzie, tym więcej pytań bez odpowiedzi, ale im więcej zagadek tym ciekawiej, więc czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek :)

O to chodzilo :D W kolejnym epizodzie jeszcze wiecej pytan XDDD

Ach no i muza.. Jeśli to ta, którą sam tworzyłeś to szacun, pasuje do klimatu IDEALNIE ;)
Dziekuje raz jeszcze xd


Co do simki to jest bardzo ładna, jednak ma głęboko osadzone oczy i rzęsy jej wchodzą w powieki.
Zauwazylem to, ale nie chcialem juz manipulowac uroda naszej pieknosci :P

Swoją drogą jest bardzo odważna chodzić po tym dziwnym domu i w dodatku nie ucieka przed zombie.
Jak wieszkosc protagonistow w filmach czy grach :D

Muzyka niepokojąca, drażniąca aż ciarki czasami przechodzą. Czasami nastrojowa i smutna. Świetnie ją dobrałeś, ale u ciebie to nie nowość, zawsze dobierasz extra muzykę :)
:D

Dla samej muzyki warto obejrzeć ten filmik.
ahhahaahah xD

Jeszcze takie pytanie na samym początku jest głos, to twój przerobiony głos, nieźle to zabrzmiało. :)
Nie, to nie jest moj glos :P

Próbowałam rozszyfrować treść z brakujących liter, mam jedno zdanie a z reszty wychodzą mi głupoty. Mam nadzieję, że to wyjaśnisz.

Bedzie pare rzeczy, ktore pozostawie bez jasnej odpowiedzi. Mysle, ze to bedzie jedna z nich.

Oczywiście czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek. Wiem, że to wymaga pracy ale nie każ tak długo czekać. :) Pozdrowionka Mile cmok.
Zdecydowanie za duzo pracy a za malo komentow :hmm: :P

Jak już wiesz, poleciałam seryjnie, więc zapewne ten komentarz tutaj, nie zdziwił cię już zbytnio.
Arousal bys jeszcze skomentowala :P :D

Film obejrzałam z zaciekawieniem. Świetnie wszystko przedstawiłeś. Tajemnica goni tajemnicę :P
O to chodzi :D

Jak Ellen dotarła do tej łazienki i gdy zobaczyłam ten cieknący kran, pomyślałam sobie, że pewnie w tym domu grasuje bazyliszek xD Takie skojarzenie odnośnie Pottera :P
Jak skonczylem nad nia prace, to tez mialem takie skojarzenie xD

Ciekawe czy Ellen uda się wyjść z tego domu cało. :P
Byc moze,bedzie to zalezalo od was... :wredny: :D

Czekam z niecierpliwością na kolejną część!
Ja mysle :P XD

Co do tasmy, to jedna rzecz z pewnoscia sie wyjasni w nastepnym odcinku ;)
Dziekuje wszystkim za komentarze :smile:

Chloé
08.08.2014, 22:28
MISTRZ! Ten projekt jest genialny, fascynujący i bardzo wciągający! Nigdy przedtem nie spotkałam się z taką wersją VS, przez większość odcinka miałam ciary i wrażenie że za kolejnymi drzwiami znajdzie się coś strasznego, wyskoczy jakiś zombiak czy coś. Fantastyczny klimat, dopracowany każdy szczegół, muzyka. Czekam na kolejną część.

Malfurion
28.03.2015, 01:47
Dzieki! Ciesze sie, ze ci sie spodobalo :)

Zapraszam wszystkich do obejrzenia Aktu II! :)
Zglaszajcie wszelkie bledy z linkami w spoilerach ;)


http://i61.************/j9lsgj.png (https://www.youtube.com/watch?v=0ZZL5BUdNXY)

Sovillian
28.03.2015, 16:08
Zacznę od ogólnego komentarza na temat Ellen's Nightmare. Wydaje mi się, że kiedyś, gdzieś już komentowałam, ale najwyżej się powtórzę. Przede wszystkim należą Ci się brawa za sam pomysł. Nie spodziewałam się, że można zrobić coś tak ciekawego przy użyciu simsów. Klimatem, jak i ujęciami i innym zabiegami, które użyłeś strasznie przypomina mi się gra Resident Evil w połączeniu z grami point'n'click. Mamy dom, który badamy i odkrywamy jego sekrety. W mój gust trafiłeś idealnie. Poza tym jest napięcie, głównie to zasługa dobrze dobranego podkładu muzycznego jak i samych ujęć.
Teraz trochę o Akcie II:

Zaczyna się spokojnie ruszamy dalej przez dom. Oczywiście musiałam zbadać każdy zakamarek gdy tylko pojawiłą się opcja "ZBADAJ". I tak sobie spokojnie oglądałam, aż nie doszłam do łazienki. Takie miałam złe przeczucie w tej łazience gdy była opcja idź dalej, że będzie z nią coś nie tak. Te lustro... No nic, skoro używam każdej możliwej opcji to dam opcję "UŻYJ" przy zlewie.
O nie!! (piszę komentarz na na bieżąco z oglądaniem) Zabili mnie! Tego się nie spodziewałam! Na prawdę jestem w szoku (plus dla ciebie:awesome:) Tak, więc teraz po restarcie omijam tą łazienkę szerokim łukiem. ;p
Później te króliki jako statuy. Miałam nadzieję, że to będzie jakaś zagadka.
Pomysł z projektorem genialny. Taki dodatkowy smaczek do całej historii. I czy mi się wydaje czy użyłeś soundtrack z którejś części Resident Evil? (stawiam na trójkę, jak już). Sam pomysł z wirusem i zdjęciami genialny.
Co do błędów nie zwracałam na nie uwagi, żeby wczuć się w klimat. Jedyne co zauważyłam to gdzieś tam zamiast "że" było "ze". ;)
No i strasznie jestem ciekawa o co chodzi z tym domem i zaginięciem Lisy. Państwo Carter przeprowadzają badania dotyczące wirusów, do tego te filmy z młodą (chyba) Lisą. Jedyny pomysł jaki obecnie przyszedł mi do głowy to, że Lisa może ma w sobie jakiś gen, potrzebny do ich badań (albo cokolwiek w swoim ciele czym może im się przysłużyć). Wiem trochę przekombinowane, ale zobaczymy co będzie dalej :D

Tak więc uwielbiam Ellen;s Nightmare. Mam nadzieję, że wena Cię nie opuści. Czekam na następny akt i na jeszcze więcej zaskoczeń i możliwości wyboru ;D

Diana
28.03.2015, 18:27
Nieraz się zastanawiałam, kiedy wstawisz kolejny akt! Poprzedni był ponad rok temu, tak szybko zleciało :O
Sprawdzałam wszystko, co się dało :D Łazienkę też... zaskoczyłeś mnie, nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji O.O
Z Carterami dziwna sprawa, niby tak dobrze traktowali personel, a to chyba jednak oni stoją za tym atakiem zombie. Ciekawi mnie, co się z nimi stało. No i z Lisą, nawet list zostawiła - wiedziała, że coś jest nie tak. Tylko czemu nie uciekała?
I w ogóle to nie wiedziałam, że jesteś sławnym wokalistą. :D
Ogólnie to super, mam nadzieję, że na następną część nie każesz nam aż tyle czekać :>

Malfurion
02.04.2015, 16:24
Sovillian, jezeli chodzi o soundtrack, to tak, uzylem miedzy innymi utworow z RE, ale nie jest to czesc 3, a 4 i 5 :) Dzieki za komentarz :D

Nieraz się zastanawiałam, kiedy wstawisz kolejny akt! Poprzedni był ponad rok temu, tak szybko zleciało :O
Co nie? Teraz 2 lata poczekacie, rownie szybko zleci :please: :D


I w ogóle to nie wiedziałam, że jesteś sławnym wokalistą. :D
Byc moze, takich smaczkow bedzie wiecej... Mysle, by nawet porobic ukryte pomieszczenia z Easter Eggami :awesome:

Ogólnie to super, mam nadzieję, że na następną część nie każesz nam aż tyle czekać :>
Tez mam nadzieje, ze kolejna czesc pojawi sie szybciej, ale to czas wszystko zweryfikuje ;) :)

Dziekuje dziewczyny za komentarz :like: :smile:

Malfurion
03.10.2017, 03:59
Jest, nareszcie kolejny akt! Mega dlugo nad nim pracowalem, ale jest on tez bardzo rozbudowany. Mam nadzieje, ze sie wam spodoba! Zapraszam!


https://www.youtube.com/watch?v=lG93xILeEj4

Diana
06.10.2017, 19:16
Co nie? Teraz 2 lata poczekacie, rownie szybko zleci :please: :D
A jednak to nie był żart :cry:

Bardzo mi się podobało, jak zawsze. <3 Mimo długiej przerwy historia nie straciła ani trochę na klimacie. Na początku aż miałam ciarki. :>
URWANE W TAKIM MOMENCIE!!! D:
Myślałam, że tym razem w piwnicy znów będzie jakiś zombiak i "game over", ale było jeszcze fajniej. Ten dziennik! Genialnie pokazałeś zmieniającym się językiem wpisów, co się działo z autorką notatek. Kocham. I rozwija jeden z moich ulubionych motywów - motyw złej organizacji :love:
Do czego mam zastrzeżenia:
1. Jak były te obrazki z pociągami, to na jednym był napis Stuttgart-coś tam... To tak trochę zachwiało klimat XD
2. Trochę błędów w tekście - interpunkcja, powtórzenia. Nie czepiam się o takie rzeczy, jednak uważam, że jakby podrasować język pod kątem techniki i stylu, byłoby bardziej klimatycznie. Przemyślenia Ellen czasem mogły być inaczej formułowane. Widziałabym więcej krótkich zdań, by wprowadzić tu więcej napięcia. Podziwianie kreatywności architekta domu Carterów czy coś tego typu - raczej nie.
Dobra robota, chcę więcej. I szybciej niż za dwa lata XD

Swoją drogą, proponowane podrzuciło mi "Reborn" i "Illusions", więc stwierdziłam, że wreszcie sobie obejrzę. To. Jest. Cudowne. Skąd pochodzi muzyka z tego? Bardzo mi się podoba.
I w ogóle cieszyłabym się bardzo, jakbyś więcej kręcił, ale domyślam się, jakie to trudne!
Weny do następnych produkcji życzę ^^

Malfurion
07.10.2017, 18:55
A jednak to nie był żart :cry:


No, tak wyszlo :O ;P Ellen jest dosc ciezkim projektem z racji swojej natury i teraz na przyklad po wielomiesiecznej mordece, naprawde nie chce sie tego filmu tykac :P

Ciesze ze ci sie spodobal ten fragment w piwnicy. Nie powiem, bardzo fajnie mi sie go tworzylo hehe :D

Dzieki za uwagi; postaram sie do nich zastosowac! :)

Mam tez takie pytanko... odblokowalas sekret w tym akcie? :D


O, milo mi ze obejrzalas te dwie produkcje. Muzyka do nich to Thomas Bergersen - Reborn i Illusions ;)

Haha, dzieki! Na tyle na ile czas i sily pozwala, to bede tworzyc ;)):cool2:

Diana
07.10.2017, 19:47
Mam tez takie pytanko... odblokowalas sekret w tym akcie? :D


Chyba nie :O Może jakaś mała wskazówka, jak do tego dotrzeć? :D

O, milo mi ze obejrzalas te dwie produkcje. Muzyka do nich to Thomas Bergersen - Reborn i Illusions ;)

Dzięki! <3

Malfurion
07.10.2017, 19:50
Chyba nie :O Może jakaś mała wskazówka, jak do tego dotrzeć? :D


Wskazowka? Cmentarz! :D


Dzięki! <3
Prosze! :D

Diana
08.10.2017, 19:09
Wskazowka? Cmentarz! :D
O kurde, okazało się, że całkiem pominęłam część z ogrodem :O Wróciłam się i przetestowałam wszystkie możliwe opcje, warto było :D Następnym razem muszę pamiętać, by sprawdzać absolutnie wszystko.

Malfurion
09.10.2017, 00:07
O kurde, okazało się, że całkiem pominęłam część z ogrodem :O Wróciłam się i przetestowałam wszystkie możliwe opcje, warto było :D Następnym razem muszę pamiętać, by sprawdzać absolutnie wszystko.

Chcesz mi powiedziec, ze ominelas fragment, nad ktorym spedzilem najwiecej czasu? :O
W takim razie, jak ci sie udalo ukonczyc odcinek za pierwszym podejsciem? Wzmianka o tym jak ukonczyc akt jest w starej chatce, w ogrodzie

No i sekret! Wiem, napisalas ze sprawdzilas wszystkie opcje, jednak chce sie upewnic, ze widzialas wszystko :D udalo ci sie rozwiazac zagadke z krolikami na cmentarzu? Bo to one prowadza do sekretu. Jezeli tak, to nie mam wiecej pytan i mam nadzieje, ze ogolnie podobal ci sie ten akt :D

Diana
09.10.2017, 18:38
Chcesz mi powiedziec, ze ominelas fragment, nad ktorym spedzilem najwiecej czasu? :O
Wstyd mi za siebie :D

W takim razie, jak ci sie udalo ukonczyc odcinek za pierwszym podejsciem? Wzmianka o tym jak ukonczyc akt jest w starej chatce, w ogrodzie
Na pewno nie dotarłam do chatki. Pamiętam, że w którymś momencie były drzwi ukryte w regale i na tym się kończyło.

No i sekret! Wiem, napisalas ze sprawdzilas wszystkie opcje, jednak chce sie upewnic, ze widzialas wszystko :D udalo ci sie rozwiazac zagadke z krolikami na cmentarzu? Bo to one prowadza do sekretu. Jezeli tak, to nie mam wiecej pytan i mam nadzieje, ze ogolnie podobal ci sie ten akt :D
Zaczęłam wciskać przyciski przy królikach od końca. Po prawej - nic, środkowy - nic, po lewej aktywował wejście do kaplicy pełnej szkieletorów. :P Czy tu są jeszcze jakieś ukryte sztuczki? :O

Malfurion
09.10.2017, 18:49
Wstyd mi za siebie :D

Na pewno nie dotarłam do chatki. Pamiętam, że w którymś momencie były drzwi ukryte w regale i na tym się kończyło.

Czyli mialas farta :fun: W tym pokoju dalem sobie zabezpieczenie w postaci swiatel, ktore mialy zapobiec zbyt wczesnemu ukonczeniu Aktu


Zaczęłam wciskać przyciski przy królikach od końca. Po prawej - nic, środkowy - nic, po lewej aktywował wejście do kaplicy pełnej szkieletorów. :P Czy tu są jeszcze jakieś ukryte sztuczki? :O

Prawidlowa kombinacja z krolikami odpowiada ich ustawieniu w Akcie II, nie wiem czy pamietasz, ale tam byly w jednym z korytarzy, jako rzezby. W kaplicy mozna zginac na 2 rozne sposoby + jezeli uda ci sie przejsc katakumby, na koncu jest notatka z komputerem, ktore to sa wlasnie sekretem ;)

Diana
09.10.2017, 22:24
Prawidlowa kombinacja z krolikami odpowiada ich ustawieniu w Akcie II, nie wiem czy pamietasz, ale tam byly w jednym z korytarzy, jako rzezby. W kaplicy mozna zginac na 2 rozne sposoby + jezeli uda ci sie przejsc katakumby, na koncu jest notatka z komputerem, ktore to sa wlasnie sekretem ;)
O, czyli miałam szczęście, bo za pierwszym razem podałam dobrą kombinację, tylko nie przeszłam katakumb :D Udało mi się tam w końcu trafić. Hmm, mam ochotę obejrzeć Resident Evil :P Jak tylko czas pozwoli.

Malfurion
10.10.2017, 21:07
Hehe, no to teraz mozna powiedziec, ze widzialas wszystko. Mam nadzieje, ze ci sie podobalo :)