PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 4 - komentarze do newsów


Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Ilona
06.05.2013, 17:06
Jak wiadomo dzisiaj miała odbyć telekonferencja,na która EA zaprosiła przedstawicieli z kilku krajów,z Niemiec byli to przedstawiciele strony-forum Simstimes i własnie oni podali do informacji,ze kolejna odsłona gry jest oficjalnie potwierdzona i ukaże się w 2014 roku na PC i MAX.Wiadomo również,ze nie będzie możliwości gry online,ale EA zapowiada,ze za to jest bardziej rozbudowana rozrywka oraz opcje tworzenia świata oraz nadal będziecie mogli dzielić się swoimi kreacjami(giełda wymiany) z innymi graczami.

Na razie to tyle,jak tylko ukażą się nowe wiadomości,to zaraz Was poinformuje. Simstimes udostępnił na razie jedno male zdjęcie, które możecie zobaczyć tutaj

http://www.simtimes.de/die-sims-4-ist-offiziell-13492/

oraz informacja z głównej strony http://www.thesims3.com/community/news.html?selMonth=4&selYear=2013#1210763888

Serca i dusze Simów w Twoich rękach! W The Sims 4 jeszcze mocniej zwiążesz się ze swoimi podopiecznymi, posiadającymi własną osobowość, tożsamość, potrzeby oraz prawdziwy urok osobisty! Kontroluj świat Simów za pomocą zupełnie nowych, bardziej intuicyjnych narzędzi i korzystaj z nieograniczonych możliwości. Graj offline lub dziel się swoimi dziełami i osiągnięciami z całym światem!

My sims 3 Blog opublikowal to zdjecie,ktore zostalo szybko usuniete,w kazdym razie znalazlam je na miom blogu,wiec moge je Wam udostepnic

http://www7.pic-upload.de/06.05.13/9pviywp1iy7m.jpg (http://www.pic-upload.de/view-19224951/E4oIn.jpg.html)

mario
06.05.2013, 17:34
^ To nie może być prawdziwe. Toż to zwykłe The Sims 3.

Shiver
06.05.2013, 18:26
To z pewnością nie jest ostateczna wersja gry. Wydaje mi się, że chodziło tutaj o pokazanie nowych opcji. Mamy tutaj np. regulację wzrostu, coś związanego z pogodą (czyżby była już w podstawie?), 3 miejsca do wpisywanie imion/nazwisk (teraz są tylko 2). Oprócz tego pod obrazkiem plaży (świata?) są obrazki podobne do tych określających cechy simów (więc może każdy świat będzie miał jakieś specjalne właściwości). Posłużono się tylko postacią z trójki do zobrazowania tego (o ile nie jest to fake oczywiście ;) ).

Mamełe
06.05.2013, 18:45
Od razu byłaby pogoda (wątpliwe)?
Miarka kojarzy mi się z regulacja wzrostu.

Ilona
06.05.2013, 18:49
tutaj jeszcze znalazłam kilka fajnych informacji http://sims.arhn.eu/

i jeszcze tutaj http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=3669

rudzielec
06.05.2013, 19:17
a ja już zaczynam się bać ile błędów będzie mieć ta gra...

Mamełe
06.05.2013, 19:28
Ja tez spodziewam się sporo błędów, co raczej mnie nie dziwi, jeśli gra nie jest w jednym, określonym schemacie/scenariuszu.

Mroczny Pan Skromności
06.05.2013, 19:30
To zdjęcie to raczej fake, logo identyczne jak w 3, wygląd okien też niemalże taki sam, a w końcu narzędzia mają być "zupełnie nowe i bardziej intuicyjne" :P

Bardzo dobrze, że gra będzie się toczyć offline, niech tak zostanie. Najbardziej mam nadzieję na to, że zrezygnują z plastusiów i już na wstępie dostaniemy jakąś fajną grafikę, jak to było w dwójce. Jeśli tak nie będzie - trudno, moim zdaniem trójka nie wygląda źle po zastosowaniu dodatków z internetu. Po drugie przydały by się bardziej zaawansowane możliwości "życia" już w podstawie, no i eliminacja wspomnianych wyżej błędów :>
Czy zainwestuję, nie mam pojęcia. Póki co potrzebuję nowego komputera, jeśli do czasu ukazania się gry zdobędę sprzęt, a gra będzie oferowała coś więcej niż podstawa trójki, możliwe, że dokonam zakupu :)

Malin
06.05.2013, 20:02
Wygląd simów pozostaje jednak ten sam, co w TS3? O goshhhhh... To ja nadal kategorycznie pozostaję przy dwójce. Nie zniosę tych plastików ;/ AGAIN.
Myślałam, że nie schrzanią tego, ale chyba się przeliczyłam. Dlaczego te simy nie mogą w końcu wyglądać np. TAK:

http://i.imgur.com/ibNnxaX.jpg
???

Mam nadzieję, że wszystkie te zdjęcia to fake, bo normalnie... nie zdzierżę T_____T

miłośniczka zwierząt
06.05.2013, 20:07
Ja o ile wymagania nie będą za wysokie to pewnie kupię bo zapowiada się ciekawie. Możliwe że klimat z 2 wróci.

Ilona
06.05.2013, 20:13
My sims 3 Blog opublikowal to zdjecie,ktore zostalo szybko usuniete,w kazdym razie znalazlam je na miom blogu,wiec moge je Wam udostepnic

http://www7.pic-upload.de/06.05.13/9pviywp1iy7m.jpg (http://www.pic-upload.de/view-19224951/E4oIn.jpg.html)

Droga Ilona dziękuję za foto. Pozwoliłem sobie je trochę przeanalizować i co ja tutaj widzę.

1. Obok sima jest suwaczek z przedziałkami - możliwe,że w końcu będzie można ustalić wysokość Simów. Faktycznie to ma sens. ok 7 przedziałek. Daje ok 49 kombinacji przy wykonywaniu interakcji. Gdyby suwak był bez przedziałek a można by go przesuwać krok po kroczku to dałoby... miliony animacji interakcji, co jest niemożliwe do wczytywania. Za duża robota by była nawet przy prostym podaniu ręki przez Simy.
2. Będzie możliwość nadania 2-iego imienia dla sima . ( Niewyraźnie widzę middle-name )
3. Pod opcjami płci widzę 4 okienka - czyżby możliwość wyboru postaci nadnaturalnej od podstawki ? ( wampir,wilkołak,wiedźma wróżka ???)
4. 7 grup wiekowych, czyli standard on niemowlęctwa do emeryta, tutaj zmian nie ma.
5. Będziemy mieli od razu możliwość wybrania 6 cech dla sima. Tylko co symbolizują linie łączące okienka czyżby np. kombinacja pewnych cech dawała lepsze profity w relacjach i w życiu danego Sima ?
7. tam gdzie jest mapa miasta chyba te duże okienka to 4 kariery jakie możemy mieć w mieście ( hmm szkoda to ubogo, mam nadzieję,że będzie 1 metropolia ze wszystkimi karierami a nie skakanie od miasta do miasta)Te malutkie kwadraciki to zapewne ,,drogą,, jaka można obrać w danej karierze tak jak w sims 3 od 5-6 poziomu kariery gra nas pyta o kierunek naszej kariery. Aha na obrazku te 4 kariery to : tancerz,aktor, chyba entertainer coś w stylu show-mana i medycyna.
8. można tego nie widzieć ale ostatnie okno po prawo na dole ma wpisane - Online Gameplay , czyli będzie możliwość gry za pomocą internetu.
9. hmmm sim trochę przypomina te z silnika Sims 3 czyli może będą tutaj tylko kosmetyczne zmiany ? fajnie jakby CAS Simów był jak ze Średniowiecza ( PRZEPIĘKNE tekstury skóry a nie ,,laleczki,, z trójki )
10. Widać panel starowania Sima i ... czyżby pogoda już w podstawce ? ( słoneczko z chmurką) Warto zaznaczyć,że występuje to tylko w okienku z Online gameplay. Może na razie pogoda będzie zależna od internetu ( ??? )

Choć sam jestem bardzo sceptyczny do 4 to nie będę ukrywał,że ten kawałek informacji mnie osobiście zaintrygował.

Czy ktoś ma jakiś program lub wie jak można przetworzyć takie foto na lepsza rozdzielczość ? Z pewnością łatwiej by było odnaleźć nowe funkcje jakie nas czekają.

z tego co wynika,to chyba nie taki fake to zdjęcie

specjalnie cytuje ze zdjeciem,zeby moznabylo latwiej opis Luzaka125 zrozumieć

Kamil
06.05.2013, 20:26
The Sims 4 wydaje się być ciekawe. :)
Malin, nie martw się, postacie nie będą wyglądać tak, jak w trójce: http://sims.arhn.eu/2013/05/pierwsze-grafiki-z-czworki/
W ogóle polecam Wam poczytać DOTSim, są tam ciekawe rzeczy nt. Czwórki. :)

Ilona
06.05.2013, 20:31
Kamil podawałam link do nich stronę wcześniej.

Ana głównym forum-zmienić język na angielski-powstał już osobny dział dotyczący ts4,jak ktoś zna angielski,to może tam zajrzeć http://forum.thesims3.com/jforum/forums/show/598.page

i jelcze tutaj http://simsvip.com/2013/05/06/the-sims-4-official-qa-by-simguruhydra/#more-23959

nie trzeba będzie mieć włączonego neta,aby pograć w grę,czyli będzie tak,jak do tej pory.

Kamil
06.05.2013, 20:44
Przepraszam, ślepy jestem. :(
Niezbyt podobają mi się włosy simów, ale pewnie będą zmieniane jeszcze sto razy, więc chyba nie ma się czym martwić.
Zaciekawiły mnie cytaty: "The Sims 4 celebruje serce i duszę samych Simów" oraz "Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Powiedzmy, że te będą oknem w przyszłość."
...

Letown
06.05.2013, 20:52
Jeśli simowie mają faktycznie wyglądać tak, jak ci na "próbce", to ja podziękuję.

Cytryśnia
06.05.2013, 21:25
kurcze, pamiętam jak tak głośno reklamowali trójkę, a tu info o czwórce :D chciałbym aby zrobili taki przełom jak z 1 na 2 :rolleyes: ale i tak nie spodziewam się już za wiele T_T teraz wszystkie dodatki sa robione na szybko, aby tylko kase ubić, trójka przepełniona jest mnóstwem błędów.

Wielebny
06.05.2013, 21:34
Gdyby zrobili z tego prawdziwą symulację życia z lepszą oprawą wizualną to może być ciekawie, a tymczasem dostaniemy coś w rodzaju The Sims 3.5

Czytając pierwsze informacji i porównując je z informacjami na temat Gta V, można dojść do wniosku, że Gta V jest o wiele bliższa w odzwierciedleniu realnego świata, aniżeli ts.

Co by tu jeszcze zhejtować...

Aaa i zapewne takie bajery jak studia i zmiany warunków atmosferycznych zawitają w DLC za jedyne 79,99 ! ;P

Levkoni
07.05.2013, 10:15
Ja tam myślę, że pogoda będzie już w podstawce, bo ileż można robić o tym dodatki : P w ogóle ileż można robić takie same dodatki przecież człowiek już tym wymiotuje ;p

anie_1981
07.05.2013, 10:26
Na pewno będę bacznie obserwowała to co piszą o TS4, oglądała zdjęcia i filmiki itd., ale czy to kupię, to ciężko mi powiedzieć... O ile wady jedynki i dwójki widziałam i pod koniec gry obiema częściami, wiało nudą, o tyle trójka mi w zasadzie odpowiada. W końcu mam otwarty świat, wspólny czas dla całego miasta i wiele innych ciekawych rozwiązań. Fakt, najbardziej zbugowanymi Simsami jest właśnie trójka, ale kto wie jaka będzie czwórka, może jeszcze gorsza pod tym względem? Ja chyba zostaję w świecie trójki ;) Nie mogłam się doczekać trójki, początkowo byłam mocno rozczarowana, ale się przyzwyczaiłam i teraz nie wyobrażam sobie powrotu do jedynki czy dwójki. Ale co nowego mogą wymyślić? Może Simy zasiedlą Marsa! :P Zastanawiam się jak potraktują trójkę po wydaniu czwórki... Pewnie tak jak poprzedniczki, czy zero nowych obiektów i łatek... Oby więc przyłożyli się chociaż do tej ostatniej łaty do TS3... To tyle, współczuję czytającym, biorąc pod uwagę długość tego tekstu :P

Gio
07.05.2013, 13:22
Weź tu wejdź na forum po 2 miechach i od razu zapowiedź nowych simsów :D

Tak czy siak, strasznie mnie to zaintrygowało ;) Nawet zapomniałem o tym, że mam jutro maturę z matmy :D Ta nowa grafika jest niestety straszna, Boże nie daj znowu plastików ani plastusiów! Ja chce mieć normalną skórę i zmarszczki wreszcie! :D

Czytając pierwsze informacji i porównując je z informacjami na temat Gta V, można dojść do wniosku, że Gta V jest o wiele bliższa w odzwierciedleniu realnego świata, aniżeli ts.

Z tym, że gry są skierowane do zupełnie różnych odbiorców. Poza tym z tego co pamiętam, to właśnie Rockstar Games zarzucono, że za bardzo chce aby gra wyglądała jak realny świat (w związku z czym opinia na temat realności gier jest taka, że gra powinna wyglądać jak gra, a nie dopasowywać się do faktycznego obrazu rzeczywistości, że tak to ujmę :) ).

Karel13
07.05.2013, 14:03
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vTgK8u5MrmM#!
W tym 'filmiku' można się dosłyszeć, że w The Sims 4 stawiają na interakcje pomiędzy simami i ich osobowości.

Kenny McCormick
07.05.2013, 15:23
Mi sie tam simowie podobają! :D
Troszku tacy dwójkowi mi sie wydają :> (tzn. na tym zdjęciu gdzie widac oczy i czoła xD)
Byłoby uroczo, gdyby dali Dziwnowo z czwóreczce <3

Frezja
07.05.2013, 17:14
W launcherze też jest już informacja o czwórce
http://i1295.photobucket.com/albums/b626/samaniewiem/sims4_zps37dc278f.png
A jeśli chodzi o moje odczucia to muszę się porządnie zastanowić czy to kupię. Jak na razie grafika z czwórki nie przekonuje mnie do zakupu, a poza tym nie wiem czy mój komputer to wytrzyma.

Searle
07.05.2013, 17:23
Też liczyłam, że wygląd simów będzie inny, no ale czego można się po EA spodziewać?

Spodobało mi się otoczenie. Z tego co widzę, to jest ono wielkie i posiada dużo parcel.

Mroczny Pan Skromności
07.05.2013, 19:19
Co do fryzur i brwi, to nie ma co jeszcze przesądzać, przecież mogą się zmienić, zaś to zdjęcie z poprzedniej strony to na 100% fake. Podobno grę robi Maxis, więc może nie należy tracić nadziei, że czwórka będzie bardziej udana od poprzedniczki :>

ajditia
08.05.2013, 17:42
Ja jestem na Czwórkę nastawiona optymistycznie, jednak boję się, że mój komputer może tego nie wytrzymać. Co prawda Trójka mi chodzi bardzo dobrze ze wszystkimi dodatkami, ale mam zintegrowaną kartę graficzną (w 3 nie mogę mieć piętrowego domu :( )...

αγάπη
08.05.2013, 21:33
z tego co wynika,to chyba nie taki fake to zdjęcie

specjalnie cytuje ze zdjeciem,zeby moznabylo latwiej opis Luzaka125 zrozumieć

Ilonko, niestety to 100% fake, nie zgadza się logotyp, po prostu 3 zostało zamienione na 4, a sim jest z the sims 3

Ilona
08.05.2013, 22:05
mniejsza z tym, trochę potrwa zanim zobaczymy jakiekolwiek zdjęcie z gry.

EA na telekonferencji podała plan na pierwszy kwartał przyszłego roku...no cóż po kilku wpadkach chce zachować twarz.Dlatego na pewno zapowiedziała
kolejna odsłonę popularnej serii The Sims,tyle tylko,ze według opublikowanej listy premiera The Sims 4 ma się odbyć w marcu 2014 roku....a praktycznie gry jeszcze nie ma, są ogólne plany,jak gra ma wyglądać,ale to wszystko.Normalnie potrzeba ok. 2 lat na stworzenie porządnej gry,wiec jeżeli ts4 ma powstać w niecały rok....to ja już wole nie myśleć o tych wszystkich błędach :rolleyes:.Poza tym chcą,aby przy tworzeniu gry byli pomocni gracze,nawet chcą jakiś zaprosić i podzielić się osiągnięciami.Ale znajac premiery ts2 i ts3 nie zdziwi nas fakt,jezeli premiera gry zostanie przesunięta.

plany EA
http://www.joystiq.com/2013/05/07/no-star-wars-games-in-fy-2014-ea-says/

źródło http://www.simtimes.de/die-sims-4-erscheint-anfang-2014-13529/

Malin
08.05.2013, 23:02
Fajnie by było, gdyby wzięli pod uwagę zdanie graczy i w tym wypadku zrobili jakąś listę najczęściej pojawiających się propozycji fanów odnośnie nowych opcji :> Pewnie na każdym większym forum w każdym kraju powstał temat typu "co nowego chcielibyście w grze", u nas też gdzieś taki temat mi się przewinął przed oczami. Gracze mają czasem fascynujące i oryginalne pomysły :D A jak dla mnie, twórcy jakoś nieszczególnie wykazują się wyobraźnią.
Nie podoba mi się to, że tej gry praktycznie jeszcze nie ma, a czasu pozostało bardzo niewiele. Sądziłam, że od dawna są prowadzone nad nią jakieś prace. Jeśli ona rzeczywiście wyjdzie w marcu, to albo to będzie jakaś nieco ulepszona, ale nadal marna, wersja TS3, albo jedna wielka zbieranina błędów. Sama nie wiem, co gorsze...

rudzielec
09.05.2013, 09:22
Podobno grę robi Maxis, więc może nie należy tracić nadziei, że czwórka będzie bardziej udana od poprzedniczki :>

teraz to mnie choć trochę pocieszyłeś, ale nie wiadomo czy to również jest prawda :P
jak dla mnie, póki co, nie wyszło jeszcze nic, co by przebiło dwójkę, nie wyobrażam sobie grania plastelinowymi ludzikami, z którymi niewiele można zrobić...
dwójka to KLASYK, jeśli czwórka będzie mieć simy w stylu dwójki, to się zastanowię w przyszłości nad jej kupnem, ale jeśli dalej będą wyglądać jak żywa plastelina, to żadna siła nie zmusi mnie do kupienia tej gry, nawet otwarty świat, który zaoferowano w trójce :)

Mamełe
09.05.2013, 09:25
Też mi się wydawało, że prace trwają od co najmniej roku, marzec, to wydaje mi się zły termin, nie wyciągnęli wniosków po przesuwanej premierze trójki?
Jak dla mnie w sam raz byłby czerwiec przyszłego roku.

Ilona
09.05.2013, 12:37
Fajnie by było, gdyby wzięli pod uwagę zdanie graczy i w tym wypadku zrobili jakąś listę najczęściej pojawiających się propozycji fanów odnośnie nowych opcji :> Pewnie na każdym większym forum w każdym kraju powstał temat typu "co nowego chcielibyście w grze", u nas też gdzieś taki temat mi się przewinął przed oczami. Gracze mają czasem fascynujące i oryginalne pomysły :D A jak dla mnie, twórcy jakoś nieszczególnie wykazują się wyobraźnią.
Nie podoba mi się to, że tej gry praktycznie jeszcze nie ma, a czasu pozostało bardzo niewiele. Sądziłam, że od dawna są prowadzone nad nią jakieś prace. Jeśli ona rzeczywiście wyjdzie w marcu, to albo to będzie jakaś nieco ulepszona, ale nadal marna, wersja TS3, albo jedna wielka zbieranina błędów. Sama nie wiem, co gorsze...


przeciez caly czas mowi sie o tym,ze gra ma byc praktycznie tworzona dla i przez graczy,jedyne co na dzien dzisiejszy wiadomo,to podobno silnkikiem gry ma byc ten z najnowszej odslony simcity,jak dla mnie to dobra wiadomosc,ale Ci co maja slabe pcety,to juz sobie nie pograja

FakeYourDeath
09.05.2013, 16:22
"The Sims 4 – dnia 7 kwietnia 2010 pracownik EA oraz blog Twitter potwierdził, iż prace nad czwartą generacją Simów już się rozpoczęły[3]. Gra zostanie wydana na PC i Mac OS X oraz w późniejszym czasie na konsole Nintendo DS, Sony PS3, Microsoft Xbox 360, Windows Mobile Phone. EA zarejestrowało również domenę thesims4.com."

Wątpie,żeby przez 3 lata mieli tylko plany dotyczące gry...

anie_1981
16.05.2013, 17:03
dwójka to KLASYK, jeśli czwórka będzie mieć simy w stylu dwójki, to się zastanowię w przyszłości nad jej kupnem, ale jeśli dalej będą wyglądać jak żywa plastelina, to żadna siła nie zmusi mnie do kupienia tej gry, nawet otwarty świat, który zaoferowano w trójce :)


Ujmę to tak, oryginalna skórka do Simsów z trójki rzeczywiście wygląda okropnie. Ale istnieje masa nieoficjalnych skórek do TS3, i one już nie są "plastelinowe". Wszystko zależy od tego, na ile zależy Ci na graniu w trójkę, bo jakość oficjalnych skórek to żaden powód, by nie grać w TS3 :P

Ilona
18.06.2013, 19:54
na dzisiejszym czacie z producentami pokazano szkic koncepcyjny simki z TS4,a sama gra zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej 20.08.2013 w Köln
Albert Truong zajmuje się rysowaniem szkiców koncepcyjnych i podobno simy maja wyglądać bardziej realistycznie niż w jakiejkolwiek odsłonie gry do tej pory

http://www7.pic-upload.de/18.06.13/r6i8w5zlrkf4.png (http://www.pic-upload.de/view-19760581/xxz.png.html)

zrodlo http://www.simtimes.de/die-sims-4-sims-konzeptzeichnung-13706/

Mroczny Pan Skromności
18.06.2013, 20:41
"simy maja wyglądać bardziej realistycznie niż w jakiejkolwiek odsłonie gry do tej pory"
co widać na szkicu powyżej xD

szczerze mówiąc, to wkurza mnie już to odwlekanie podawania jakichkolwiek konkretnych informacji. Miało być na E3, miało być dziś, a teraz ma być w sierpniu...

anie_1981
18.06.2013, 21:47
Szczerze to nie wiem, co by musieli wymyślić, żebym to kupiła... :P U mnie to tak trochę dziwnie jest z tym przechodzeniem do następnej części gry. Gdy wychodziła dwójka, to nie chciałam w nią grać, bo miałam wszystkie (chyba) dodatki jedynki i nie chciałam zaczynać od zera. Brat mi jednak kupił podstawkę w prezencie... Dwójka okazała się taka super, że już od pierwszego uruchomienia nie chciałam grać w jedynkę ;) Z trójką na początku... to było wielkie rozczarowanie... Okrojone interakcje, okrojone animacje i w ogóle wszystko co możliwe okrojone do minimum, a zawartość katalogów kupowania i budowy, oraz CAS to w ogóle porażka na całej linii. Teraz się już przyzwyczaiłam, a niektóre rozwiązania uważam za lepsze niż w dwójce. Wolałabym najpierw obejrzeć 4, zanim bym to kupiła... A jedyna kumpela, która w Simsy grała i kupowała wszystko jak leci... wyjechała sobie za granicę ;)

Letown
18.06.2013, 21:52
szczerze mówiąc, to wkurza mnie już to odwlekanie podawania jakichkolwiek konkretnych informacji. Miało być na E3, miało być dziś, a teraz ma być w sierpniu...

I w sierpniu też nie będzie. :P

Miałam nadzieję na faktycznie bardziej realistyczne postaci, ale z tego, co widać na szkicu, nie zauważam jakiegoś wielkiego postępu (oczywiście wiadomo, że to szkic koncepcyjny i zależy od stylu autora i kilku innych pierdółek, ale zawsze jest to jakaś podstawa do projektowania postaci, nieprawdaż?).

miłośniczka zwierząt
20.06.2013, 11:39
Z tego rysunku to za wiele nie wynika zobaczymy co nam pokażą na screenach bo to one będą bardziej wiarygodne niż jakieś szkice.

beata18ns
20.06.2013, 16:49
będzie to samo, tylko znowu od początku :D

Searle
20.06.2013, 18:15
Szkice nie zawsze odzwierciedlają to, co potem dostajemy w grze. Bez pierwszych screenów nie ma co gdybać, co do grafiki nowej odsłony gry.

anie_1981
20.06.2013, 18:43
Beata, ja myślę podobnie. Nie wiem naprawdę co jeszcze można wymyślić, Simy będą mieszkać na księżycu? :P A tak szczerze, to mój komp jest jeszcze dobry nawet pod tegoroczne gry, ale Simsy... to Simsy, będą się ciąć, wieszać, wyłączać... Nie stać mnie na nowego kompa, więc raczej zostanę przy TS3.

miłośniczka zwierząt
20.06.2013, 19:08
Anie, ja też zostaje przy 3 ale jestem ciekawa co oni w tej 4 wymyślą no i samej grafiki jestem ciekawa.

anie_1981
20.06.2013, 21:39
Już za bardzo to się grafiki nie poprawi. Pamiętajmy, że to nie może być grafika rodem z nowego Tomb Raidera np, bo żaden komp by tego nie pociągnął. Do zamkniętego otoczenia już nie wrócą, bo nikt by im tego nie kupił. Grafika na pewno będzie inna, ale raczej nie lepsza, ani nie gorsza. Może zmienią bryłę Sima, dodadzą parę suwaków... Może zrobią coś podobnego jak w Sim City, że będą regiony na których będzie się stawiało kilka miast, albo taką hybrydę TS i SimCity, kiedyś było coś takiego, ale w to nie grałam, Sims Ville się to chyba nazywało, albo coś w ten deseń. Jak np. nie wstawiło się do miasta miejsc pracy, to Simy nie mogły pracować, ale przecież w TS3 jest podobnie. Nie dasz Ratusza, to nie będzie kariery politycznej, itd itp...

Ilona
20.06.2013, 21:42
grafika nie będzie powalająca, ponieważ podobno silnikiem gry ma być najnowszy silnik z Sim City,stad ta możliwość edycji miasta,o której wspominali

Diana
21.06.2013, 18:09
Ja tam się boję, że przekombinują. Na pewno nie kupię TS4 od razu po premierze, bo to się moim zdaniem trochę nie opłaca - takie "świeże" gry są zawsze dużo droższe niż te, które wyszły np. dwa lata temu. Poza tym w razie błędów trzeba będzie radzić sobie samemu, bo nie będzie żadnych poradników itp., a o dodatki z internetu też na początku będzie trudno. Co do szkicu koncepcyjnego simki - ładny, ale w grze jakoś ciężko mi jest wyobrazić sobie coś takiego xD
Mam tylko nadzieję, że nie będą zbytnio realistyczne te simy, bo w tym urok tej gry, że postacie mają wyglądać lekko komputerowo :P

Mroczny Pan Skromności
22.06.2013, 07:36
Diana, masz rację z tym czekaniem :P Trójkę kupiłem bez wahania, nawet nie wiedząc o niej za wiele i teraz żałuję, bo i tak nie gram. Drugie raz nie popełnię takiego błędu :>
Co do postaci, to dla mnie ważne jest, aby była jakaś alternatywa w postaci dodatków tworzonych przez fanów. Dużo osób mówi, że grafika jest "plastikowa", ale to akurat zależy od tego, czy wykorzystamy faktyczne możliwości gry, czy tylko to, co zaoferuje nam EA ;)
Najbardziej zaś obawiam się, że jeszcze więcej rzeczy będzie dostępnych tylko przez Store. Moim zdaniem to chore, żeby kupować grę oddzielnie, a możliwość korzystania z niej oddzielnie :|

simka334player
24.06.2013, 07:33
Witam,
Zgadzam się z przedmówcami. Poczekam zobaczę. Już więcej takiego błędu jak MPS powyżej nie popełnię. Przyzwyczajona do kupowania w ciemno wszystkich części TS2 kupiłam TS3 i srodze sie rozczarowałam. Podarowałam to co miałam siostrzeniczce a sama wróciłam do TS2.
Z SimCity5 byłam już ostrożniejsza po początkowym Hurrraentuzjazmie. Jak się okazało słusznie.
Jednak czekam na TS4 bardzo i łączę z nią duże nadzieje. Jestem optymistką i może się nie zawiodę. Podobno Ea włączyło Maxisa do produkcji ostatnich dodatków do TS3. I podobno są lepsze od poprzednich.
Może więc Maxis zagwarantuje że TS4 wróci do tego czegoś co było w TS2, tego simowego czaru.
Tak czy inaczej, żeby tylko simy były ładniejsze.....W grze się rozumie bo w CAS to sie nie liczy.

Everlasting
03.07.2013, 23:03
simka- "podobno"... Niewiele się różnią, poza intrem Maxisa na początku gry... dopóki Will Wright nie powróci do Maxisa, do tego momentu maxis będzie tylko laleczką, pionkiem w rękach EA. Nie ma Willa nie ma klimatu jedynki czy dwójki. Zapomnijcie o grze pełnej niespodzianek, klimatycznej i wręcz zapraszającej do grania. Po TS4 możemy spodziewać mniej więcej tyle, co po trójce

Arisane
12.07.2013, 19:11
Ja sama nie wiem... Mi się komp wyłącza przy trójce, aż się boję pomyśleć, co przy 4 będzie :p Zobaczę recenzje tych, którzy pierwsi kupią i ocenię, czy sama to zrobię czy nie. Aż mnie zastanawia, ile to będzie kosztować :rolleyes:

beata18ns
13.07.2013, 06:53
byle by simy normalnie wsiadaly do samochodu.. nie rozumiem dlaczego w 2 auto wycofywalo sim otwieral drzwi i wsiadal jak nalezy, a teraz wiadomo jak to wyglada. brakuje mi tez toastow przy stole z 2 :), moglyby wrocic

ShiinaLP
13.07.2013, 10:51
Ja sama nie wiem... Mi się komp wyłącza przy trójce, aż się boję pomyśleć, co przy 4 będzie :p Zobaczę recenzje tych, którzy pierwsi kupią i ocenię, czy sama to zrobię czy nie. Aż mnie zastanawia, ile to będzie kosztować :rolleyes:

Cena ceną, ale raczej bez uaktualnienia sprzętu się nie obędzie. W końcu twórcy nie mogą zrobić kroku do tyłu jeśli chodzi o grafikę i efekty, a każdy krok do przodu to większe wymagania względem komputera.

Arisane
13.07.2013, 12:52
no to dupa, mam kompa z 2009 :(
ale simsy 3 mi chodzą... <teraz się skapnęłam, że one były wydane w czerwcu 2009 :P>
będę musiała kupować nowego? :O

Mamełe
13.07.2013, 16:25
no to dupa, mam kompa z 2009 :(
ale simsy 3 mi chodzą... <teraz się skapnęłam, że one były wydane w czerwcu 2009 :P>
będę musiała kupować nowego? :O

Żeby grac komfortowo, to na pewno. Jak dotąd do każdej części simsów kupowałam nowy komputer, czyli mniej więcej co 5 lat więc pewnie i teraz tak zrobię

Searle
13.07.2013, 17:22
Co powiecie na to:
http://simpress.pl/news/2068,The_Sims_4_-_wyciek_pierwszych_zrzutow_UI_z_gry#zamknij ?

anizali
13.07.2013, 18:39
To ma być 4? :| :O

ajditia
13.07.2013, 18:51
Searle - już to ktoś pokazywał :)

Diana
13.07.2013, 19:35
Co powiecie na to:
http://simpress.pl/news/2068,The_Sims_4_-_wyciek_pierwszych_zrzutow_UI_z_gry#zamknij ?

Hm, te fotki to chyba nie są z TS4, ja je już kiedyś widziałam, chyba na innym forum :|
Nie sądzę, żeby to było to, ale jeśli tak będzie wyglądać TS4, to moim zdaniem powiesić się można.

Katherine
13.07.2013, 20:15
O Boże. Jeśli TS4 będzie tak wyglądać zadna siła nie zmusi mnie abym to kupiła. ŻADNA. To wygląda jak... nie wiem, mi się kojarzy z TS na telefon.

Arisane
13.07.2013, 20:23
Żeby grac komfortowo, to na pewno. Jak dotąd do każdej części simsów kupowałam nowy komputer, czyli mniej więcej co 5 lat więc pewnie i teraz tak zrobię

nieee T_____T
ja sobie obiecałam, że ten sobie zostawię do czasu aż się nie zepsuje albo coś a tu się okazuje, że nie mogę grać w 4 na takim :(( life is brutal, ale co poradzić... :(

Searle, jakoś nic nie mogę się połapać na tych zdjęciach co jest co :O

Everlasting
14.07.2013, 19:24
Przeczytajcie tekst, a nie oglądajcie tylko zdjęcia :D
Ukazane poniżej materiały pokazują nowy UI, czyli User Interface (interfejs użytkownika), który nie ma nic wspólnego z mechaniką gry. Grafiki nie ukazują finalnej wersji interfejsu, są to jedynie szkice.
Szkice. Nie grafika, tylko interfejs (pomijając, że on też jest koszmarny).
Nie oczekuję wiele po czwórce. Po tym, jak wszystko zachwycało mnie w dwójce, a rozczarowywało w trójce, nie oczekuję nic. Czego ja chcę? Grafiki. Niech nie próbują zrobić realistycznej grafiki, bo wyjdzie kolejna trójka, tylko sympatycznej, komiksowej, takiej, jak ta dwójkowa. Cały świat animowany i ruchomy- koniecznie animacje włosów, ubrań, nawiasem mówiąc, na trailerach TS2 simkom się ruszały piersi przy gwałtowniejszych ruchach, chciałbym, żeby było tak z całym ciałem, żeby było ono giętkie i cały czas ruszające się w jakiś sposób. Chciałbym źdźbła trawy, ruszające się na wietrze. Kanapy, łóżka, fotele i inne takie powinny się uginać, kiedy siada na nich sim. I na końcu samochody, nie chcę powtórki samochodów z trójki.

Diana
14.07.2013, 19:42
Grafiki nie ukazują finalnej wersji interfejsu, są to jedynie szkice.
Także narodzie, bez paniki! Wypuścili to zapewne dlatego, żeby zobaczyć reakcję graczy, poczytać co o tym sądzą i dopracować... Przynajmniej mi się tak wydaje :P


Ja wątpię, czy to nawet jest od maxisów... Chyba z grafiką to chcieliby iść do przodu, a nie do tyłu :D
Tak jak napisała Flo, to wygląda jak poprawiona jedynka. Wydaje mi się, że to jakiś projekt zrobiony przez fana :|

edit: @down: tak, pisane było o plastikowych ludkach itp., ale zauważ, że wiele osób napisało też w tych postach swoje przypuszczenia co do czwórki (ja też)...

Ilona
17.07.2013, 21:23
przypominam,ze to jest temat dotyczacy nowosci zwiazanych z ts4,a o plastikowych ludkach itp. zapraszam do dyskusji tutaj http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=62229&page=26

Diana
24.07.2013, 19:02
Znalazłam ciekawe zdjęcie na simsglobe. LINK (http://www.simsglobe.com/the-sims-4/evolution-of-the-sims/), bo fotka chyba byłaby za duża na forum.
Moim zdaniem grafika w czwórce źle się prezentuje na tle pozostałych gier z serii. To jest prawdziwy plastik, TS3 przy tym wygląda o niebo lepiej...
Ale żeby nie gadać tylko o "plastelinowych ludkach" - czyżby ta simka to była Bella Ćwir? W końcu pozostałe to Belle z różnych wersji gry (na pewno jedynkowa i dwójkowa, ale ta z trójki to nie wiem jak wygląda, w każdym razie jest całkiem podobna). Więc może będzie też Mortimer, siostry Kaliente i cała reszta? Jak myślicie?

Psychosis
25.07.2013, 23:58
Myślę że ten sim zrobiony na odwal, nie ukazuje grafiki w grze. Oni sami pewnie jeszcze nad tym pracują, za wcześnie żeby mówić o konkretach skoro wcześniej nawet w tym temacie tyle było mówione o szkicach. Co do rodzin Ćwirów itd. to skoro z jedynki do trójki cofali się w grze, będą chyba musieli stworzyć nowe rodziny, albo użyć jako główne familie tych mniej znanych bo cofanie się dalej to by było przegięcie..

Damian
26.07.2013, 19:32
To wszystko to wyłącznie szkice gry, nie odwzorują tego co się znajdzie w grze.
Na tym etapie nie ma mowy o jakiś pięknych szczegółach bo gra dopiero jest w produkcji i się pokażę w 2014 roku.

Kamis
26.07.2013, 19:35
Dopiero w produkcji? Toż podobno pracują od 2010r... I tyle lat, same szkice? Jeżeli grafika ma wyglądać, tak jak wygląda w ostatnim newsie to nie mam słów... Do tyłu zamiast do przodu idą :C

Lubie
27.07.2013, 02:20
a ja tam pokocham takich supernirlenaturalniewygladajacych simow, ale gra ma bzc realna i maja naprawic taki myk, ze nie tylko moja rodzina używać. opcji z fodatkow, a cale miasto. bo to wedlug mnie najgorsza rzecz w serii the sims

Mroczny Pan Skromności
27.07.2013, 06:27
a ja tam pokocham takich supernirlenaturalniewygladajacych simow, ale gra ma bzc realna i maja naprawic taki myk, ze nie tylko moja rodzina używać. opcji z fodatkow, a cale miasto. bo to wedlug mnie najgorsza rzecz w serii the sims
Polish, please

Przecież nikt nie powiedział, ze mają być supercośtamnauturalne. Niby jest informacja, że bardziej realistyczne, ale nie zapominajmy, że "punktem wyjściowym" tutaj jest trójka, zatem bardziej realistyczne - ale w porównaniu do poprzedniej generacji ;)

Damian
27.07.2013, 11:14
Dopiero w produkcji? Toż podobno pracują od 2010r... I tyle lat, same szkice? Jeżeli grafika ma wyglądać, tak jak wygląda w ostatnim newsie to nie mam słów... Do tyłu zamiast do przodu idą :C

Pracują od nie całego roku, nawet nie.
W 2010 roku dopiero przesłanki były ale gry w produkcji nie było.

Arisane
04.08.2013, 14:03
Znalazłam ciekawe zdjęcie na simsglobe. LINK (http://www.simsglobe.com/the-sims-4/evolution-of-the-sims/), bo fotka chyba byłaby za duża na forum.
Moim zdaniem grafika w czwórce źle się prezentuje na tle pozostałych gier z serii. To jest prawdziwy plastik, TS3 przy tym wygląda o niebo lepiej...
Ale żeby nie gadać tylko o "plastelinowych ludkach" - czyżby ta simka to była Bella Ćwir? W końcu pozostałe to Belle z różnych wersji gry (na pewno jedynkowa i dwójkowa, ale ta z trójki to nie wiem jak wygląda, w każdym razie jest całkiem podobna). Więc może będzie też Mortimer, siostry Kaliente i cała reszta? Jak myślicie?

Że what?! :O To ma być Bella, ten plastik? Jest gorsza od jedynkowej...

anie_1981
04.08.2013, 14:11
W trójce Bella mieszka w Sunstet i jest dzieckiem z podstawówki, więc do młodej dorosłej jeszcze jej kawałeczek. Ja musiałabym zobaczyć całą twarz, żeby mieć jakieś porównanie, same oczy nic mi nie mówią :P

Mroczny Pan Skromności
04.08.2013, 15:54
co wy mówicie, ładnie wyglądają te oczy xD Włosy wyglądają jak plastikowa czapka, ale same oczy są całkiem niezłe, a przecież to one są na tej grafice najważniejsze ;)
Moim zdaniem czwórkowa wersja jest i tak najładniejsza, a w porównaniu z trójkową (Boże, tak wyglądała Bella w trójce!? :O) to istne cudeńko :P

@down, przecież gra za rok dopiero, nie sądzę, że te włosy tak zostawią...

@downodown: pewnie nawet nie przeczytasz tego, ale ja grałem w dwójkę bez dodatków z neta :) Mówię serio.

sophisticated
04.08.2013, 16:11
Przecież napisane jest, że nigdzie nie zostało potwierdzone, że to Bella, ale autorowi strony ją bardzo przypomina.

Tak, czy siak cieszę się, że moje pudło nie uciągnie nawet trójki, o czwórce nie wspominając. Te włosy... sim wygląda jak postać z niskobudżetowego filmu animowanego 3D. Straszne. Poczekam na zdjęcie całego sima i może wtedy zmienię zdanie, aczkolwiek wątpię.

@down:
Gwoli ścisłości, ja grałam latami w dwójkę bez żadnego dodatku i jakoś dawałam radę, więc nie generalizuj. Być może pojawią się skiny, ale, tak czy siak, nie zmieni to żelkowo-plastikowego wyglądu Simów.

@up:
Komentuję to, co widzę. Jak do premiery zmienią, to może będę miała inne zdanie.

Electric Shabet
04.08.2013, 16:22
Czy tylko mi nie przeszkadza grafika simów z TS3 jak i z tych szkiców, gdzie niby jest czwórkowa Bella?
Tak wszyscy narzekacie na tych trójkowych simów, że wyglądają jak plastiki, a czy to na prawdę taki wielki problem pobrać sobie jakiegoś skina i parę fryzurek z modthesims, czy innej strony? Zachwycacie się tym, że simy z TS2 są takie piękne, ale czy ktokolwiek z was gra w dwójkę bez ani jednego dodatku z internetu?
Tak samo będzie z TS4 - jak komuś się nie spodoba grafika, to na pewno w końcu będą jakieś skiny/fryzury/ubrania do pobrania z internetu.

Stephenowa
06.08.2013, 14:16
Serio w TS3 jest Bella? O, najwyraźniej za krótko grałam w SV.
Włączając się do dyskusji wyżej, ja już wolę okrągłą twarz niż oczy w kształcie deltoidów (trapezów, czy coś), co idealnie widać na tej nowej grafice 'porównawczej'. Simy w 2 nie były ani trochę bardziej realistyczne niż te z 3, po prostu wyglądały inaczej. :)

Dżiglipaff
06.08.2013, 16:43
przecież to tylko concept art, pokazowy obrazek, tego typu ludziki były pokazywane juz przed premierą 2 i nijak się miały do samej gry
przykład 1
http://i.neoseeker.com/ca/sims_2_conceptart_5kBem.jpg

przykład 2
http://www.simsnetwork.com/sites/simsnetwork.com/files/styles/snw/public/20130506-simcookie-sims4et2.jpg?itok=dLok5Vwv


Imo ten obrazek jest bardzo ładny, widac, że mimika twarzy poszła daleko na przód, nei jest już tak obleśnie pyzowato i sztucznie teksturowo jak w 3

Caesum
06.08.2013, 17:18
Dżiglipaff - szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie ty w tym widzisz postęp. Moim zdaniem na ostatnim screenie mimika jest równie sztuczna i przesadzona jak i w poprzednich grach. Podobnie grafika, która jest komiksowa, a tekstury rozmazane i absolutnie bez żadnych detali. Naprawdę mam nadzieję, że te graficzki w żaden sposób nie pokazują faktycznego wyglądu gry, bo są zwyczajnie kiepskie.

Choć i tak znacznie lepsze niż TS3. No ale to samo można powiedzieć i o TS2, albo nawet TS1, które miało przynajmniej jakiś klimat.

anie_1981
06.08.2013, 20:38
Już naprawdę uważam, że się czepiacie. Każdy ma swoją ulubioną serię i założę się, że nawet jedynka wciąż ma liczne rzesze fanów. Ja czwórki nie kupuję, ale wcale nie dlatego, że uważam, że będzie do niczego. Po prostu szkoda mi kasy na czwórkę, skoro odpowiada mi trójka, zwłaszcza, że do czwórki musiałabym mieć nowego kompa. O ile o odsłonach 1-3 można coś powiedzieć, to o czwórce nie wiemy absolutnie nic. Sorry, ale mi te oczy się nawet podobają, sądzę, że na włosy to jeszcze za wcześnie, żeby je oceniać.

Katherine
06.08.2013, 21:42
Ja grając w TS2 nie miałam nawet pojęcia, że istnieją jakieś ubrania, fryzury itd. z internetu. Cieszyłam się tym co miałam. Zaczynając grać w TS3 też grałam bez żadnych dodatków z netu. Dopiero po późniejszym czasie zaczęłam pobierać różne rzeczy. Teraz gram bez niczego z internetu. Bo spowalnia mi grę. I da się docenić ich pracę. TS4 też nie kupię, bo będę kompletować dodatki do trójki. No, chyba, że będą jakieś super ekstra to się zastanowię. I myślę, że do premiery TS4 te ludzki mogą się jeszcze zmienić. Mi się osobiście ani trochę nie podobają. Choćby ten włoso-hełm.

Dżiglipaff
07.08.2013, 01:30
ja kupię od razu


lubie nowe simsy, do 3 przekonywałam sie 2,5 roku od premiery, bo wszystko było inaczej niż w 2 i mi się nie podobało

felipe312
07.08.2013, 09:52
Ja TS4 nie kupię, ze względu na to, że wydałem dużo pieniędzy na trójkę i szkoda mi tak porzucić trójkę. A poza tym po premierze 4, trójka stanieje więc sobie będzie można uzupełnić kolekcję :)

scavo
07.08.2013, 10:25
Dobra, przyznam... Ciekawi mnie co będzie w TS4, tylko nie oczekuję cudów c; Ta grafika mnie już mało interesuje, bo i tak wiem że będzie brzydka :/ No chyba że jakoś super-hiper polepszą do czasu wydania, lub do SimsCamp'u. Może nawet już jest polepszona... ?
W każdym razie, po premierze pooglądam filmy itd., a potem zrobię coś złego by zobaczyć czy kupię xD Na szczęście na gwiazdkę nowego laptopa dostanę :33 Tylko za pewne będzie tak jak z trójką - gra tylko na nowy dodatek ;__; Chociaż wątpię że będę bawił się w dodatki, bo raczej nie dostanę super-duper-hiper nie wiadome jak nie ziemskiego laptopa, że kliknę guzik włączania i już mogę używać laptopa :D

Searle
08.08.2013, 12:04
"Pierwsze zdjęcie: "W The Sims 4 nie ma rzeczy nieosiągalnych!", co oznacza, że gracze będą mogli zmieniać WZROST i FIGURĘ Simów w TS4!



O tak, brakowało mi różnorodnego wzrostu w grze. Na reszcie ruszyli głową i dodadzą taką możliwość w czwórce :)

Everlasting
08.08.2013, 14:22
Pozwolę sobie na poprawienie błędnego opisu jednego zdjęcia :redface:
EA nie podpisało zdjęcia "W The Sims 4 nie ma rzeczy nieosiągalnych!", ale "Jeśli moglibyście stworzyć własny strój na konferencję prasową EA, w co ubrałby się Wasz Sim?" !
I to jest warte uwagi, bo łatwo można żyć w błędzie. Opis nie dotyczy suwaków na wzrost, ale tworzenia ubrań. Tak krótki tekst jest bardzo niejasny, więc niewiele możemy na ten temat powiedzieć, ale jest kilka opinii:
-Rozbudowany system kolorowania ciuchów- dodawanie własnego logo, nadruku, więcej kanałów zmiany koloru.
-Bodyshop w podstawie! Bodyshop, piękny, cudowny warsztat, taki jaki znamy z dwójki (popieram tą opinię xD)
Więc na przyszłość, nie wierzcie jakimś tumblrom, na których ludzie mogą wypisać co im się żywnie podoba, tylko sprawdzonym stronom (DOTsim, Sims Vip)

Searle
08.08.2013, 15:35
Pozwolę sobie na poprawienie błędnego opisu jednego zdjęcia :redface:
EA nie podpisało zdjęcia "W The Sims 4 nie ma rzeczy nieosiągalnych!", ale Jeśli moglibyście stworzyć własny strój na konferencję prasową EA, w co ubrałby się Wasz Sim? !


Buuu. No to już mniej mi się to podoba. Bez sensu. To już 4 odsłona simów - powinien być suwak wzrostu!

sophisticated
08.08.2013, 16:34
Suwak wzrostu wprowadza dodatkowe komplikacje, np. przy animacji pocałunku - trzeba dostosować animację tak, żeby strony całowały się np. w usta, a nie, że jedna całuje powietrze, a druga cycki. :D Może chcą uniknąć takiego nakładu pracy. Poza tym, moim zdaniem, jednolity wzrost miał też nieco podpowiadać w jakiej grupie wiekowej znajduje się sim.
Wątpię, żeby się za to wzięli, ale fakt faktem, trochę tego grze brakuje.

Malin
08.08.2013, 16:45
Searle, ale przecież nic straconego ;) W końcu niewiele jeszcze wiemy o tej grze, a właściwie nic, więc nie traćmy nadziei ;) Wydaje mi się, że ten suwak dojdzie, w końcu to już czwarta część, więc wypadałoby wreszcie taką opcję wdrożyć... Czekam na niespodzianki, wierzę, że będą (i to pozytywne!).

Lubie
08.08.2013, 17:41
Moim zdaniem brak suwakow wzrostu nie jest taki straszny. Nie zebym wolal, ze kazdy sim ma taki sam wzrost, ale dobrze by bylo, gdyby zrobili, zekazdy sim jest wiekszy o pare simowych centymetrow od simek.

Kenny McCormick
08.08.2013, 18:06
nie no, według mnie suwaki może nie, ale np. 3, czy 5 opcji wzrostu sima :)

mankilou
08.08.2013, 20:41
Też brak suwaków mi doskwiera i liczę na cud, że producenci je dodadzą. Co do tego wpisu z t a "niby" informacją o wzroście to sama nie wiem, po zdjęciach można wywnioskować, że chodzi o wzrost i o grubość sima. No ale pożyjemy zobaczymy :)

Mamełe
08.08.2013, 21:04
Wzrost raczej nie, bo przecież oni nie mierzą wzrostu, tylko obwód ręki.

mankilou
08.08.2013, 21:14
Faktycznie :O
Moja spostrzegawczość mnie dobija :D

mirek209
09.08.2013, 02:14
a wiadomo może jaki bedzie koszt nowej części?

redmoon
09.08.2013, 08:30
Najpewniej tak jak The Sims 3 w dniu premiery - ok. 150 zł

Ja pewnie nie kupię. Komp nie wytrzyma XD

miłośniczka zwierząt
15.08.2013, 11:30
Fajnie jak gracze narzekali na kanciaste simy z 2 to dostaliśmy plastusie, narzekali na nie to teraz będzie kreskówka wniosek z tego jeden nie wolno narzekać.

Hebe
15.08.2013, 11:47
Te simy z TS4 kojarzą mi się z jedynkowymi... Mam nadzieję, że to nie jest wersja końcowa, bo jak tak, to ja podziękuję czwórce na dzień dobry.
PS. Wygląda na to, że nie będzie suwaków :O

miłośniczka zwierząt
15.08.2013, 11:53
ja w zależności od tego jakie będzie miała wymagania to możliwe że ja kupię.

Vanitas
15.08.2013, 11:55
Jeśli chodzi o wnętrza to zdecydowanie na plus, przypominają te z dwójki. Reszta na minus, wygląda to jak słaba gra dla dzieci sprzed 10 lat.

Caesum
15.08.2013, 11:56
Fajnie jak gracze narzekali na kanciaste simy z 2 to dostaliśmy plastusie, narzekali na nie to teraz będzie kreskówka wniosek z tego jeden nie wolno narzekać.
Wniosek jest raczej, że twórcy simsów nie zauważyli, że szósta generacja już dawno się skończyła. Oni najwidoczniej chyba wciąż żyją erą playstation 2 bo tak niestety ich gry wyglądają.



http://thumbs2.modthesims.info/img/3/0/6/3/0/7/3/MTS_Sleepy-Genius-1383690-tumblr_inline_mrk3e7wbMo1qz4rgp.jpg
Still better than The Sims 3.

Nie no, w sumie w porównaniu do innych simsów jest znacznie lepiej. Simy przynajmniej nie wyglądają tak odpychająco jak chociażby w TS3(lol). Budynki też wyglądają świetnie. Cudów nie ma, ale w porównaniu do TS3 jest to z pewnością miła odmiana.

Vanitas
15.08.2013, 12:06
Póki co to wszystko wygląda dla mnie jak grafiki promocyjne ts1. Ale jest nadzieja że gra będzie wyglądała jednak inaczej, wystarczy przypomnieć sobie pierwsze screeny z ts2.

miłośniczka zwierząt
15.08.2013, 12:09
no cóż wszystko okaże się 22 sierpnia ;)

Cytryśnia
15.08.2013, 12:12
nie jest tak źle. Chociaż mam wrażenie, że to pomieszanie jedynki, dwójki i trójki w jedno O.o

Malfurion
15.08.2013, 12:14
Wiadome jest, czy TS4 bedzie dzialac na GlassBoxie?
Coz, widac pare nowinek, jak chociazby brak suwakow. Interfejs gry przypomina mi jakiegos miejskiego symulatora. Same simy nie sa zle, ale ta kreskowkowosc gry nie wiem czy wyjdzie na dobrze.

I tak btw. wybacz Caseum, ale na zdjeciu, ktore zapodales to simka z ts2 wyglada najslabiej imo ;) :P


A i co najwazniejsze: nie widze ikonki do nagrywania filmow! Jak nie bedzie mozna nagrywac, to nie kupie tego dziadostwa!!
chyba, ze ukryli filmowanie rowniez pod ikona aparatu, we will see

scavo
15.08.2013, 12:22
A ja wam powiem że mi się nawet podoba ! Ma taki fajny klimat ta gra.. I już widać że będzie można stawiać okna pomiędzy kratki ;) Tylko grafikę z deka polepszyć. A o interfejs się nie boję, zmieni się tak samo jak to było z trójką.

EDIT:
I gra chyba będzie miała małe wymagania, bo ta grafika przypomina mi grę DH, ale troszkę ulepszoną ;)
Ale i tak I can't wait for The Sims 4 :33

Caesum
15.08.2013, 12:32
Don - no co kto lubi.

scavo - ale w TS2, ba, nawet w TS1 też były okna, które wstawiało się między kratki. Były to po prostu okna na dwie kratki. :P

scavo
15.08.2013, 12:34
No tylko zauważ że te okna nie były za ładne, a do pobrania takich jest mało :P I w ogóle chciałbym nie które okna co są na jedną kratkę tak pomiędzy sobie wstawić, czy nawet drzwi.

Kenny McCormick
15.08.2013, 12:45
A mnie sie tam podoba! Najwyżej pobierze sie kilka fryzur z neta, bo t ochyba one są najgorsze :P
Wnętrza są świetne! Przypominają ts2! Jak tylko pojawią sie na empik.com to składam zamówienie przed premierą (jak zrobiłem z ts3 i dodatkami do Pokoleń)

http://i.imgur.com/DrwDBRB.jpg w tej simce sie zakochałem! <33

http://i.imgur.com/MrSrICx.jpg to mi sie tak cholernie kojarzy z dwójeczką <3

http://i.imgur.com/mFOMwj4.png a to mi przypomina Dolinę Smoków z 3... Albo jak Werona z 2... Swoją drogą pograłbym se w ts4 w Dziwnowie, czy w Miłowie... A najlepiej na Starówce! : D

http://i.imgur.com/YQ0VmHW.jpg to mnie urzekło! A kanapa najlepsza! : D

I gra chyba będzie miała małe wymagania, bo ta grafika przypomina mi grę DH, ale troszkę ulepszoną ;)

OOOOOOOOOO, TAAAAAAAAAAK ;DDDD

Swoją drogą,l fajnie jakby było takie duże miasto, w środku centrum, a na obrzeżach przedmieścia jak z DH... :rolleyes:

scavo
15.08.2013, 12:51
Swoją drogą,l fajnie jakby było takie duże miasto, w środku centrum, a na obrzeżach przedmieścia jak z DH...
Oooo, Tomku dobrze myślisz !
I co do tych zdjęć co ty tam dałeś - myślę o nich tak samo xD Te ostatnie to dwójka ver.2 :D

Gio
15.08.2013, 12:51
Niestety obawiam się powrotu króliczych nor :/ np: tutaj: http://i.imgur.com/LKnBOdI.jpg - zgaduje że to zielone to restauracja w stylu trójki - z oknami przez które nic nie widać, bo w środku nic nie ma :(

Caesum
15.08.2013, 12:54
A to nie jest przypadkiem tramwaj...?

Kenny McCormick
15.08.2013, 13:00
@up: Ja bym obstawiał na pociąg! : D
Swoją drogą, chcę aby za metro/pociągi/tramwaje sie płaciło. A zwłaszcza na taksówki!!
No i żeby ubrania trzeba było kupować, jak w ts2. To jednak dodawało taki realizm do gry :)

@Gio: na tym zdjęciu co dodałeś, przez okna niebieskiego domu też nic nie widac... Nawet w 3 spoglądając z ulicy nie widziało sie wnętrza domu przez okna, dopiero jak sie podeszło bliżej :P

scavo
15.08.2013, 13:03
@Kenny: Jak się przyjrzysz w interfejs na zdjęciach to na dole zobaczysz taką koszulkę - więc raczej nie będzie kupowanie ubrań :c
A tamto coś co jest ponoć króliczą norą to widać że tramwaj, jak się przyjrzycie to widać tory :P

miłośniczka zwierząt
15.08.2013, 13:08
Ja tam ja kupie choćbym miała na rzęsach stanąć nie wiem jak na nią kasę odłożę ale to zrobię.

Kenny McCormick
15.08.2013, 13:11
Chodzi Ci zapewne o to zdjęcie? http://i.imgur.com/mFOMwj4.png
A może to po prostu opcja "przebież sie w stój wizytowy/kąpielowy/piżamę"? NIE PSUJ MI MARZEŃ! :[

scavo
15.08.2013, 13:13
@up: No chyba że... Nie pomyślałem :D W każdym razie, mogą zrobić opcję kupowania ubrań, ale w taki sposób że będą inne ubrania niż w CAS-ie, a w szafie będą te z CAS-a :3

Malin
15.08.2013, 13:14
O mamusiu, te simy są jak dwójkowe!!! <333333 Ja już chcę tę grę, proszę, niech tylko już nic nie ulepszają, niech będą takie, jakie są, a zrobię wszystko, by to kupić!!! *_____* Zakochałam się po prostu!

Kenny McCormick
15.08.2013, 13:17
Ja tam uważam, żeby nie zmieniać grafiki, świata, domów. :) Tylko niech zmenią fryzury, to będzie ideał!! <3

Caesum
15.08.2013, 13:19
Fryzury i tekstury simów. Moim zdaniem to jest najgorsze w tych screenach. :D

scavo
15.08.2013, 13:28
Przeglądnąłem te zdjęcia jeszcze raz [chyba już 5 xD] i stwierdziłem, że nic nie chcę :P Jedynie to tam fajnie obiekty itd. Ew. tekstury włosów mogliby zmienić :/ Ale nawet mogą być ^_^

EDIT: W ogóle, czwórka wygląda bardziej jak dwójka za czasów bety :P
http://i.imgur.com/jbD7oqj.jpg i po przyjrzeniu się temu zdjęciowi - twórcy nie zapomnieli o użytkownikach komputerów/monitorów/laptopów [czy czegokolwiek tam] dotykowych :33

Kenny McCormick
15.08.2013, 13:37
zawsze mogą podłączyć myszkę. Komputery dotykowe nie służą do grania :>

Letown
15.08.2013, 13:38
Ja także się przekonałam do czwóreczki. Byłam bardzo, ale to bardzo sceptycznie nastawiona, ale zdjęcia naprawdę mnie zauroczyły i myślę, że kupię, jak tylko wyjdzie. :) Co prawda interfejs mógłby być trochę inny, bo ten jakoś mi nie podchodzi, ale może się przyzwyczaję.

scavo
15.08.2013, 13:45
zawsze mogą podłączyć myszkę. Komputery dotykowe nie służą do grania :>

To w końcu będą mogły być ^_^

Malin
15.08.2013, 14:02
Wciąż gapię się na te fotki i zauważyłam, że wszystkie simy są tej samej wysokości, chyba więc możemy zapomnieć o "suwaku" wzrostu. Ale podoba mi się ta edycja postaci, widzę sporo możliwości zmian dzięki takiej siatce. Co do tekstur, rzeczywiście nie są najlepsze, zwłaszcza włosów, ale ja już oczyma wyobraźni widzę te dodatki z netu ; ) Skoro simy z TS2 można zmienić nie doznania, to te czwórkowe będą po prostu miażdżyć.
Kurczę, nie mogę się już doczekać tej gry. <3

Lubie
15.08.2013, 14:10
Boże uwielbiam gry z taką grafiką. A TEN CAS JEST PO PROSTU MEGA. Byle do premiery <3333

scavo
15.08.2013, 14:16
Z względu dużej nudy, poprzeglądałem zdjęcia JESZCZE RAZ, ale tym razem w poszukiwaniu obiektów z TS2 i TS3.
http://img832.imageshack.us/img832/7531/uagj.png (http://imageshack.us/photo/my-images/832/uagj.png/)
Wyraźnie widać koszulkę z TS3 Słodkie Niespodzianki Katy Perry

http://img692.imageshack.us/img692/3836/bsii.png (http://imageshack.us/photo/my-images/692/bsii.png/)
Fryzura

I kolejna
http://img856.imageshack.us/img856/2672/ibhq.png (http://imageshack.us/photo/my-images/856/ibhq.png/)

http://img96.imageshack.us/img96/8170/ibvy.png (http://imageshack.us/photo/my-images/96/ibvy.png/)
Kanpa chyba z TS2 Osiedlowe życie

http://img23.imageshack.us/img23/6316/kmwr.png (http://imageshack.us/photo/my-images/23/kmwr.png/)
Adidasy z podstawy trójki

I na tym zdjęciu simka stoi identycznie jak simki w TS2 ;)
http://img812.imageshack.us/img812/3764/1kjb.png (http://imageshack.us/photo/my-images/812/1kjb.png/)

mankilou
15.08.2013, 14:19
Moje nastawienie do tej serii zaczyna się zmieniać, te stroje z TS2 i reszta przywołują bardzo miłe wspomnienia :)

Malfurion
15.08.2013, 14:27
Mi simka z ostatniego zdjecia przypomina Jill Valentine :D
Nie no, moze byc dobrze. Z ostatecznym osadem poczekam, az zobacze ta gre w ruchu. No i musza potwierdzic mozliwosc nagrywania ;)

mario
15.08.2013, 14:38
Nie wiem, czy chciałbym nagrywać filmy w tak kreskówkowym otoczeniu. To jest STRASZNE.

Malfurion
15.08.2013, 14:42
Nie wiem, czy chciałbym nagrywać filmy w tak kreskówkowym otoczeniu. To jest STRASZNE.

Cicho, moze nie bedzie tak zle :P
Screeny zawsze sa troche podkoloryzowane, moze na zywo paradoksalnie gra wyglada lepiej :P :)

mario
15.08.2013, 14:46
Cicho, moze nie bedzie tak zle :P
Screeny zawsze sa troche podkoloryzowane, moze na zywo paradoksalnie gra wyglada lepiej :P :)
To są screeny z faktycznego gameplay'a, więc nic nie jest podkoloryzowane. A najgorsze, że został rok do premiery (niecały) i już pewnie niewiele się zmieni. W końcu TS3 niecały rok od premiery wyglądało tak:
http://www.youtube.com/watch?v=sgzUq4d78ko

Nie będę ukrywał, jestem zniesmaczony tymi screenami. 4 lata oczekiwania na TO? Miał być zupełnie nowy silnik graficzny, a mamy recykling The Sims 2 i 3. Pewnie znowu te same meble, te same animacje i mnóstwo rabbit holes. Czekam na Gamescom w nerwach...

EFF
15.08.2013, 15:04
Mi tam simsy się średnio podobają, strasznie przypominają ts1. Mam tylko nadzieje że dadzą w końcu dużo ubrań jak to było w ts2 i fryzur. Jeśli bd otwarty świat tak jak w 3 to już bd się bardziej zastanawiać nad kupnem. Na razie nie wiem, bo trudno coś powiedzieć jak się nie wiele wie, ale jak dadzą zwiastun i screeny to bd ok.!

Nicollo
15.08.2013, 15:07
Screeny mnie powaliły ( w pozytywnym sensie)! :D Już nie mogę doczekać się kiedy odpalę grę po raz pierwszy ;) Grafika jest wg mnie bardzo przyjemna, a interfejs dosyć intuicyjny. Te edycje każdej partii ciała też wyglądają ciekawie. Zawsze w Simach brakowało mi tego: http://i.imgur.com/pee0JbS.jpg , czyli, że można usiąść ze znajomymi przy drinku i pogadać ;)

lizzielovesit
15.08.2013, 15:40
Ou.
Jakoś mi się nie podobają simowie :/ Wyglądają jak Ci z facebookowej wersji The Sims.
Spodziewałam się czegoś, co mnie powali na kolana. Grafika? No błagam. Te postacie są jakieś takie jak pomalowane markerem. Wg mnie o wiele lepiej się prezentuje The Sims 3. No i ten czarny interfejs czy coś tam.
Ble.
A jedyne co mnie zachęca to możliwość dowolnego kształtowania ciała. Ale przecież nie kupię gry tylko dlatego, że mogę zrobić simce talię jak u Beyonce :| No i wygląd miasta, ładnie im wyszło.

Master of Disaster
15.08.2013, 15:58
Przepraszam, ale na temat grafiki to wypowiem się wprost:
http://i.imgur.com/cp9vdwc.jpg
Na co oni chcą to wydać, na kalkulatory kieszonkowe?

anie_1981
15.08.2013, 16:24
Osobiście mam mieszane uczucia. Włosy wyglądają okropnie, ale kształtowanie ciała tą siateczką wygląda na udany pomysł. Twarze Simów wyglądają nawet fajnie, tylko skórka mi się nie podoba. Grafika ogólna wyglądałaby nawet przyjemnie, ale jest moim zdaniem zbyt cukiereczkowa, za jaskrawa i kolorowa, bardzo mi się kojarzy z tymi akcesoriami Katy Perry do trójki... No sama nie wiem, ale choćby nie wiem co, to gry nie kupię, za drogie są te Simsy, pora zastopować. Szkoda, że nie będę miała możliwości obejrzenia tej gry, bo nikt poza mną ze znajomych w to nie gra, ale może to i lepiej. Musiałabym pewnie pod same Simsy kupować nowego kompa, także ja kończę na trójce.

Add.
15.08.2013, 16:46
jak ja się dawno nie udzielałam na tym forum! <3
ja powiem tak: jestem zaskoczona, ale pozytywnie. Wnętrza troszeczkę przypominają mi ts3. Jedyne co mi się nie podoba to fryzury, uważam że te tekstury są słabe. I w sumie to wszystko jest takie kreskówkowe:( Cała reszta mnie zachwyca i naprawdę nie mogę się doczekać aż pojawi się więcej zdjęć, zwiastuny itd. Jestem zakochana w tej grze, haha:)

Mroczny Pan Skromności
15.08.2013, 17:24
Bardzo fajnie, że coś się pojawiło przed czasem :D
Nie podoba mi się interfejs. Mam nadzieję, że będzie całkiem inny, bo ten jest taki porozbijany po całym ekranie, położenie poszczególnych elementów pozmieniane nie wiem po co, bo było dobrze jak było.
Sama grafika mi odpowiada, a jak jeszcze fani zabiorą się za robienie dodatków, to będzie świetnie :D Ciekawi mnie tylko, jakie wymagania będzie miała gierka, oby jakieś znośne...

Mamełe
15.08.2013, 17:46
Osobiście mam mieszane uczucia. Włosy wyglądają okropnie, ale kształtowanie ciała tą siateczką wygląda na udany pomysł. Twarze Simów wyglądają nawet fajnie, tylko skórka mi się nie podoba. Grafika ogólna wyglądałaby nawet przyjemnie, ale jest moim zdaniem zbyt cukiereczkowa, za jaskrawa i kolorowa

Zgadzam się z anie. Również mam mieszane uczucia, chociaż ja pewnie grę kupię. Ktos tu pisał, że te simy kojarza się z wersją na fejsbuka i miałam to samo skojarzenie. Nie podobają mi sie fryzury, są jakieś takie plastikowe jak u ludzikow w klockach lego albo jak ulepione z plasteliny.

asimka97
15.08.2013, 18:17
I znowu ta dyskusja... To samo było przy trojce. No ale cóż się dziwić. Producenci mogli by się bardziej postarać z grafiką. Strasznie chciałabym żeby to gra zapewniła nam realistyczność gry, a nie my modyfikowanymi dodatkami. Szczególnie przy filmach. Wszystkie opcje brzmią tak, że aż leci ślinka. Tylko cały efekt psuje ta grafika. Wygląda to jak The sims 3:Lets play na smartfona. Cieszę się jednak, że Sims 4 będzie tworzone ze studiem Maxis. Odkąd do trójki doszło Maxis, zobaczcie jakie fajne dodatki wyszły: Studenckie życie, Rajska wyspa - według mnie najciekawsze dodatki; bo tak szybko się nie nudzą. Nie mówiąc już o dodatkach w jedynce w które dotychczas mam przyjemność grać - Abracadabra, Gwiazda (w trójce strasznie zepsuli grywalność imitacji tych uzupełnień). Mam nadzieję, że to tylko szkic, a nie gotowy pomysł. Miło by było odejść od dwójki ze świadomością, że nic się przy tym nie straci.

PS. Myślę, że graficy są bardziej obcykani w tworzeniu architektury niżeli postaci. Ewidentnie widać to w każdej z części. Domy i cała reszta - piękne. Postacie - do bani.

PS2. Czy tylko ja uważam, że to logo jest strasznie banalne i dziecinne?

lizzielovesit
15.08.2013, 18:39
@up: No ale trójka wprowadzała (po paru latach) jakąś rewolucję - otwarty świat, nowe opcje przy tworzeniu sima i jeszcze parę innych rzeczy, ale głównie możliwość poruszania się swobodnie po mieście była taką przełomową (?) opcją. A The Sims 4, póki co, daje nam jedynie możliwość modelowania ciała jak z plasteliny i garść nowych opcji. Z tego co widzę, to nie wprowadza nic absolutnie wyjątkowego. Gdyby chociaż postarali się o jakąś zapierającą dech w piersiach grafikę... A tu nic, a wręcz przeciwnie.

A logo faktycznie zbyt proste.

asimka97
15.08.2013, 18:52
Tylko, że ta rewolucja z przemieszczaniem nie wniosła zbyt wiele wrażeń; poza tym strasznie mnie bolało to, że nie mogłam widzieć wnętrza budynków :( Chętnie przeniosłabym to do dwójki - wtedy byłaby to gra idealna. Efekt "wielkiej rewolucji" zniszczyli grafiką i grywalnością (Sims 3 strasznie szybko mi się nudzi, w przeciwieństwie do 1 czy 2). Z każdym dodatkiem liczyłam na coś wielkiego a było to tylko zmieszanie poprzednich ze stanowczym pozbawieniem wielu fajnych opcji. W trójkę jednak fajnie się gra ale patrząc na poprzednie części jestem nią lekko rozczarowana. Dlatego liczę, że do czwórki producenci bardziej się wysilą i zrobią coś dzięki czemu nie będę musiała przeżywać deja vu ;)

anie_1981
15.08.2013, 18:57
Ja się nie zgodzę z tym otwartym otoczeniem, dla mnie to teraz najważniejsza opcja w grze. Nie wyobrażam sobie grania w dwójkę czy jedynkę, bo byłoby to znowu zamknięcie e czterech ścianach. Ja baardzo korzystam z otwartego otoczenia właśnie.

Czwórka jak na razie nie pokazuje niczego nadzwyczajnego.

lizzielovesit
15.08.2013, 19:14
Zgadzam się z anie w 100%. Ja nie zamierzam wracać do TS ani TS2. Dla mnie 3 jest najlepszą ze wszystkich trzech wersji, a czwarta to już tylko, według mnie, naciąganie i chęć zwrócenia na siebie uwagi. Dla mnie to, czego w simsach potrzebowałam, mam w obecnej wersji gry, a dodatki jeszcze mi ją urozmaicają, tak więc dla mnie The Sims 4 to strata pieniędzy, choć nie wątpię, że znajdzie się grono zwolenników.

Katherine
15.08.2013, 20:32
TS3 jest najlepszą, według mnie odsłoną z tej serii. A te zdjęcia wyglądają jakby je dziecko namalowało. No, poza miastem, bo akurat jest bardzo urocze. I edycja wielu części ciała wygląda całkiem dobrze. Nie kupię, bo pewnie będzie drogie, nowy komputer musiałabym mieć, i tak pewnie będą dupne.

scavo
15.08.2013, 20:39
Nie zgodzę się że TS3 było wielką rewolucją ! To że dodali swobodne poruszanie się po mieście nie robi z tej gry księżniczki [antyfan TS3 ze mnie :D ]. Najwięszką rewolucją było TS2 ludki ! Patrzcie co ta gra wprowadzała - nowa super hiper grafika, podział na wieki, w ogóle bardziej urozmaicone prowadzenie rodziny czyli tam wiecie - zrobienie dziecka, rozwijanie go [przechodził romanse i inne wybryki], pierwsza poważna miłość, oświadczyny, ślub i dziecko, a rodzice już starzy. TO MACIE REWOLUCJĘ ŻYCIA, NIE TO CO W TS3 ! Nawet TS4 nie wprowadza rewolucji. Wprowadzi tylko kilka opcji, coś pozmienia itd. hajs dostaną i do wiedzenia xD Może tam jedynie co liczyć możemy że dadzą coś co nas zaskoczy, tylko o to się możemy modlić :P

anie_1981
15.08.2013, 21:01
Każdy ma to co lubi, ja tam jestem daleka od sprzeczania się czy coś, bo to nie o to chodzi, że akurat JA mam rację i koniec. Też na początku narzekałam na trójkę, ale ostatecznie w moim odczuciu pobiła poprzedniczki i to całkowicie. Grafikę polubiłam, wygląd Simów od początku mi się podobał i to się nie zmieniło, tylko korzystam ze skórek z neta. Według mnie czwórka już nic nowego nie wniesie. Zmienią grafikę, dodadzą parę interakcji (albo i nie), do zamkniętego otoczenia już nie wrócą, zmodernizują tworzenie Sima itd. Mi po prostu chodzi o to, że trójka ma już moim zdaniem wszystko to, co w Simsach być powinno i każda nowa odsłona to już tylko odgrzewany kotlet...

scavo
15.08.2013, 21:06
O__o Ładny wygląd simów ? Tą grafikę ta się polubić ? O__o Dziewczyno nie ogarniam cię xD I trójce brakuje trochę, jednak ma coś tam fajnego c;

Katherine
15.08.2013, 21:15
Scavo - ale spójrz z tej strony, że każdemu się podoba co innego. Jeden mówi biały, inny czarny. Tak to już jest.
http://thumbs2.modthesims.info/img/3/0/6/3/0/7/3/MTS_Sleepy-Genius-1383690-tumblr_inline_mrk3e7wbMo1qz4rgp.jpg
Mi na przykład nie podoba się grafika z TS2. Za to TS3 to moja pierwsza i jak na razie jedyna miłość.

Caesum
15.08.2013, 21:30
Moim zdaniem w trójce twarze były zbyt pulchne, podbródki oklapłe, oczy zmęczone, szczęki albo bezkształtne albo kanciaste jak u mężczyzny no i oczywiście zbyt wielki podbródek i czoło. W simsach 2 twarze były końskie i ściągnięte w dół(poza twarzami typu Bella) ale przynajmniej dało się to jakoś naprawić. Jak ktoś dobrze operował CAS mógł zrobić świetne simki, czego przykładem są chociażby simki Mefisto. W TS3 nawet jeśli udało się zrobić w miarę wyglądającą simkę w CAS, w samej grze znowu wyglądała dziwnie za sprawą zupełnie innego oświetlenia.

Moja gra w simsy polega wyłącznie na tworzeniu simów i domów, a następnie robienie im zdjęć i wstawianie do tematów lub fotostory. Jeżeli jedno z dwóch nie jest dostatecznie dobre, wtedy cała gra jest dla mnie stracona. No ale ja się chyba powtarzam. W każdym razie TS4 wygląda, jakby łączyło to, co dobre z TS2 i TS3 - simowie z TS2, budowanie z TS3, a więc już ma u mnie plus. Mam nadzieję, że CAS w całości opiera się na modyfikowaniu myszką samej postaci - bez potrzeby korzystania z suwaczków a'la TS2/3.

Mentosik
15.08.2013, 21:59
Dla mnie trójka zdecydowanie wystarczy.Ogólnie TS4 rewolucji nie zapowiada,każda część coś wniosła ,ale 4?Będzie może odświeżona grafika,inny interface,jakieś tam interakcje i tyle.I znowu czekać kilka lat aż wprowadzą zwierzęta,pogodę i inne :/ Ja się na takie coś nie pisze.

Katherine
15.08.2013, 22:04
Jak dla mnie największą rewolucją było TS2. Porównajcie sobie pierwszą część z drugą. Zmiana wielka. TS3 wniosło też bardzo dużo, ale nie aż tyle co dwójka, moim zdaniem.

Fatumka
16.08.2013, 07:34
Nie grałam w TS1 i TS2, dopiero za zarobioną przez siebie kasę z pierwszej wypłaty kupiłam TS3, więc nie mam porównania niestety. Jednak możliwość edytowania całego sima już mi się podoba! Zawsze wkurzało mnie, że można powiększyć simce biust do nie wiadomo jakich rozmiarów, a tyłek ma płaski :P albo sim taki niby może być wysportowany z przodu, a plecy wołają o pomstę do nieba.
Wydaje mi się, że TS4 może być naprawdę dobre, tyle, że jeszcze tego do końca nie widać. Będziemy mogli to ocenić, kiedy już gra wyjdzie i ją przetestujemy sami :) ja na pewno spróbuję.

Wielebny
16.08.2013, 11:26
Gdzie jeszcze między 2 a 3 było widać znaczący postęp pod względem wizualnym. To 4 pod względem grafiki wygląda tak samo jak 3 jak nie gorzej. Na tym screnie to wygląda tragicznie http://www.gry-online.pl/Galeria/Html/Wiadomosci/679073334.jpg
Wszystkie takie kolorystycznie wyostrzone i jednocześnie rozmazane.

EA ma taki potencjał, a korzysta w tym przypadku z technologii sprzed dobrych 5 lat.
Nie chcę zaraz sinika na miarę CryEngine 3, ale niech chociaż oprawa graficznie nie kuje w oczy.

Caesum
16.08.2013, 11:39
^ powyższy screen BARDZO przypomina mi zarówno kolorystycznie, ilością detali jak i tymi rozmazującymi shaderami Perfect World, notabene grę z 2008 roku. W sumie więc twórcy simsów są tylko 5 lat do tyłu.

Wielebny
16.08.2013, 11:47
Aż mam wrażenie, że lepiej by na tym wyszli jakby wizualnie zostawili to bez zmian względem 3 ;D

I tak przy okazji XD http://j*bzdzidyb.pl/obrazek/125348 - zamiast gwiazdki "e"

Caesum
16.08.2013, 11:56
O nie, to już z pewnością nie. Osobiście już teraz preferuję grafikę The Sims 4 od trójki. Ale podobnie preferuję grafikę dwójki od trójki. I jedynki od trójki. W porównaniu do trójki styl graficzny jest u mnie na plus. :D


Szkoda tylko, że całość wygląda, jakby miała już co najmniej właśnie te 5 lat. Jeżeli graficznie ich produkt już teraz wygląda na przestarzały to co dopiero będzie, gdy już pojawią się konsole nowej generacji?

Nowa generacja daje nam coś takiego chociażby:
http://i.imgur.com/huqpMeP.jpg

A co dają nam nowe simsy?
http://i.imgur.com/oOkiq3gl.jpg (http://imgur.com/oOkiq3g)

Wielebny
16.08.2013, 12:11
Dobre porównanie zdjęć.
Nie wyobrażam sobie co prawda simsów z grafiką rodem z serii Crysis, dziwnie by to wyglądało ;D , ale pewne minimum jak na 2013-14 powinni spełniać.

beata18ns
16.08.2013, 12:21
ale sie uśmiałam, jak zobaczyłam to porównanie zdjęć :D jeszcze ta mina tego sima ! udane, udane :)

marzenie taka grafika jak na pierwszym zdjęciu :)

Malfurion
16.08.2013, 12:36
Zdajecie sobie sprawe z tego, ze by udzwignac taka grafike jak na pierwszym screenie trzeba sporo mocy? Wtedy bylby dopiero placz co do wymagan. Nie oszukujmy sie, seria the sims nie jest skierowana do hardcorowych graczy, a zwykle to tylko tacy inwestuja i modernizuja sprzet.A ze casuale to glowny target dla ea, musza zrobic produkt, ktoru bedzie dzialal rowniez i na tych slbszych podzespolach.

Caesum
16.08.2013, 12:53
Problem w tym, że casuale lecą najpierw na grafikę, a dopiero potem na gameplay. Poza tym to stwierdzenie byłoby prawdziwe, gdyby to był dalej rok 2000 i pionierem było playstation 2 z pamięcią 32mb ram. Sprzęt komputerowy staniał, ósma generacja na horyzoncie. Nawet wiecznie w tyle gry RPG zaczęły dorównywać grafiką FPSom, które zawsze były w tym najlepsze. Jedynie tylko simsy wciąż siedzą w tym swoim brodziku i tworzą coraz to nowsze części o jeszcze większych wymaganiach, lecz nie wiadomo dlaczego, bo cała reszta pozostaje taka sama.

Ja tu nie oczekuję, że zaraz Maxis wyskoczy z simsami na CryEngine czy Unreal Engine, ale mogliby się chociaż postarać o dociągnięcie grafiki do faktycznie siódmej - obecnie już KOŃCZĄCEJ SIĘ - generacji. To co ja widzę to jakieś Wii a nie porządna gra godna swoich czasów.

Malfurion
16.08.2013, 13:33
Problem w tym, że casuale lecą najpierw na grafikę, a dopiero potem na gameplay.
Moglbym sie tutaj z toba zgodzic, gdybysmy mowili o konsolach. Wiadomo, jest jedna, glowna architektura i pewne jest, ze gra odpali identycznie na kazdym egzemplarzu sprzetu. Dlatego to glownie gry multiplatformowe sa upraszczane w zamian za przyzwoita grafike wlasnie po to, by zadowolic casuali. Na rynku PC'towym sytuacja ma sie zgola inaczej.


Poza tym to stwierdzenie byłoby prawdziwe, gdyby to był dalej rok 2000 i pionierem było playstation 2 z pamięcią 32mb ram.

Zarowno GameCube jak i pierwszy Xbox byly potezniejsze od Playstation 2, a nie odniosly takiego spektakularnego sukcesu jak ps2. To tak btw. ;)
Poza tym w tamtym okresie nie bylo jeszcze trendow jakie mamy obecnie. Gry nie byly jeszcze narzedziem popkultury, ewentualnie zjawisko to moglo co dopiero raczkowac.
Jej, nawet nie wiem poco o tym wspominam. To temat na dluzsza dywagacje :O

Nawet wiecznie w tyle gry RPG zaczęły dorównywać grafiką FPSom, które zawsze były w tym najlepsze.
No tak, COD to przeciez pronier i wzor jezeli chodzi o grafike :D

Ja tu nie oczekuję, że zaraz Maxis wyskoczy z simsami na CryEngine czy Unreal Engine, ale mogliby się chociaż postarać o dociągnięcie grafiki do faktycznie siódmej - obecnie już KOŃCZĄCEJ SIĘ - generacji. To co ja widzę to jakieś Wii a nie porządna gra godna swoich czasów.
No bez przesady, Wii takiej grafiki raczej nie wygeneruje :P
Seria sims jak wiele innych GLOWNIE CASUALOWYCH gier, opiera sie zjawisku pakowania gry w piekne opakowanie. Nie znam osobiscie gry, ktora moglaby sie poszczycic naprawde ladna oprawa graficzna i jednoczesnie bylaby gra tylko dla niedzielnych graczy.

Zeby nie bylo, ja nie uwazam, ze grafika jest ok. Mogliby co nieco poprawic, owszem. Natomiast nie oczekujmy cudow na kiju, bo tego nie otrzymamy. Poprostu, gra jest na sprzet z przedzialu low-mid range. Taka sytuacja :P

miłośniczka zwierząt
16.08.2013, 13:57
no cóż a mi to tam nie przeszkadza bo i tak, mi się grafika podoba zobaczymy jakie bezie miała wymagania ta część simów. Chcieli wrócić do korzeni im się to udało to jest ulepszona wersja 2 . A poza tym to tylko gra i ma prawo mieć taka a nie inna grafikę.

Caesum
16.08.2013, 14:18
Moglbym sie tutaj z toba zgodzic, gdybysmy mowili o konsolach. Wiadomo, jest jedna, glowna architektura i pewne jest, ze gra odpali identycznie na kazdym egzemplarzu sprzetu. Dlatego to glownie gry multiplatformowe sa upraszczane w zamian za przyzwoita grafike wlasnie po to, by zadowolic casuali. Na rynku PC'towym sytuacja ma sie zgola inaczej.
Nie rozumiem co masz na myśli. Przecież to właśnie najczęściej multiplatformowe gry przesycone są problemami optymalizacji i przestarzałą grafiką właśnie z powodu tego, że najczęściej były robione najpierw na najsłabszą platformę, a dopiero potem przenoszone na lepsze. W przypadku gry jednoplatformowej można ją dobrze zoptymalizować właśnie na tą platformę i tu już nie ma aż tak istotnej różnicy, czy PC czy konsola.

Zarowno GameCube jak i pierwszy Xbox byly potezniejsze od Playstation 2, a nie odniosly takiego spektakularnego sukcesu jak ps2. To tak btw. ;)
Poza tym w tamtym okresie nie bylo jeszcze trendow jakie mamy obecnie. Gry nie byly jeszcze narzedziem popkultury, ewentualnie zjawisko to moglo co dopiero raczkowac.
Jej, nawet nie wiem poco o tym wspominam. To temat na dluzsza dywagacje :O
To dlatego, bo PS2 było najwcześniej wydaną i najsłabszą z konsol o zgoła innej architekturze. Do tego PSX zrobił dobrą reklamą jego następczyni, podczas gdy taki XBOX startował bez niczego(i do tego był zrobiony głównie z powodu niezgody Microsoftu i Sony). Większość gier robi się więc najpierw na tą najsłabszą konsolę, by łatwiej było potem przenieść na mocniejszy sprzęt. Coś takiego simsów nie dotyczy, bo oddzielnie są robione gry na PC i oddzielnie na konsole. Poza tym to już właśnie za czasów PS2 zmienił się sposób działania przemysłu gier, gry stały się bardziej kinowe, a kilkuosobowe zespoły przerodziły się w kilkudziesięcioosobowe teamy. Ba, już za czasów PSX widać było już tego przesłanki, przykładem jest wiecznie żywa Lara Croft. Zresztą trendy tamtych czasów nie są ważne, ważne jest, że wtedy sprzęt nie był tak łatwo dostępny jak dzisiaj. O ile w Polsce może i dalej wymiana sprzętu powoduje zrezygnowane westchnięcie o tyle za granicą już nie jest to takim problemem, a EA właśnie tam celuje.


No tak, COD to przeciez pronier i wzor jezeli chodzi o grafike :D
Akurat COD to już od dawna śmiech na sali.

No bez przesady, Wii takiej grafiki raczej nie wygeneruje :P
Wii może nie, ale styl graficzny spokojnie dałoby się odwzorować na PS2 czy mocniejszym XBOXIE.

Seria sims jak wiele innych GLOWNIE CASUALOWYCH gier, opiera sie zjawisku pakowania gry w piekne opakowanie. Nie znam osobiscie gry, ktora moglaby sie poszczycic naprawde ladna oprawa graficzna i jednoczesnie bylaby gra tylko dla niedzielnych graczy.
To niestety prawda, że simsy kierowane są do graczy, który spokojnie mogą kupić każdy ochłap. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że grafika wciąż jest dominującą częścią procesu reklamowania gry i twórcy absolutnie nie powinni tego lekceważyć.

Zeby nie bylo, ja nie uwazam, ze grafika jest ok. Mogliby co nieco poprawic, owszem. Natomiast nie oczekujmy cudow na kiju, bo tego nie otrzymamy. Poprostu, gra jest na sprzet z przedzialu low-mid range. Taka sytuacja :P
Seria The Sims należy wciąż do EA, którego głównym celem jest wydanie chłamu i zbieranie kasy na tych, którzy kupili grę bez ówczesnego przetestowania. Już teraz współczuję każdemu, kto ma nadzieję, że EA coś zrobi z grafiką gry, jednocześnie głupota twórców wcale nie jest powodem by przestać komentować coś, co jest w tak oczywisty sposób z***ane. W tym przypadku nie ma tu mowy o odgórnie narzuconych limitacjach sprzętu, to zwyczajne lenistwo twórców.

Malfurion
16.08.2013, 14:42
Nie rozumiem co masz na myśli. Przecież to właśnie najczęściej multiplatformowe gry przesycone są problemami optymalizacji i przestarzałą grafiką właśnie z powodu tego, że najczęściej były robione najpierw na najsłabszą platformę, a dopiero potem przenoszone na lepsze. W przypadku gry jednoplatformowej można ją dobrze zoptymalizować właśnie na tą platformę i tu już nie ma aż tak istotnej różnicy, czy PC czy konsola.


Mialem na mysli to, ze gry multiplatformowe maja wiekszy potencjal dotarcia do szerszego grona odbiorcow, dzieki temu ze sa dostepne na wielu platformach. Przestarzala grafika to wina akurat samych konsol, ktore od jakiegos czasu znacznie ustepuja technicznie od PC. Ale walic to. Gry robione tylko pod jedna platforme, owszem maja wieksza szanse na bycie dobrze zoptymalizowana, ale nie na PC gdzie masz przeciez rozne podzespoly. I o to sie glownie rozchodzi o podzespoly w komputerach!

Zresztą trendy tamtych czasów nie są ważne
Wazne, bo kiedys nie bylo dziadowskich DLC i innego gowna, ktore rownie rznie kase ;) A to tez ma wplyw na rozwoj branzy przeciez.

Akurat COD to już od dawna śmiech na sali.

W czyms sie chociaz zgadzamy xD :D

To niestety prawda, że simsy kierowane są do graczy, który spokojnie mogą kupić każdy ochłap. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że grafika wciąż jest dominującą częścią procesu reklamowania gry i twórcy absolutnie nie powinni tego lekceważyć.
Owszem, ale zajrzyjmy w niedaleka przeszlosc: wychodzi gra The Sims 3, ktora juz w momencie wydania nie ma szczegolnie imponujacej grafiki. Nie znam dokladnych wynikow sprzedazy, ale raczej poradzila sobie dobrze (mowiac delikatnie). Wniosek z tego raczej oczywisty ;)

W dzisiejszych czasach nie ma tu mowy o odgórnie narzuconych limitacjach sprzętu, to zwyczajne lenistwo twórców.
To prawda. Prawda jest tez to, ze gracze rowniez maja wplyw na to, w jakim kierunku podaza branza. Wspierajac takie kupy jak DLC (mowie o chamskim zdzieraniu kasy, nie o dodatku, ktory jest wart swojej ceny i faktycznie wnosi jakas nowa zawartosc do gry), czy kupujac gry ktore byly robione na kolanie, dajemy tworcom do zrozumienia, ze maja w polu latwa kase, ktora moga sobie skosic ;)

Jezu, coz to za offtop nam sie zrobil :D

scavo
16.08.2013, 14:53
Ile tu napisaliście ! :o Aż nie czytam :P Znaczy coś tam przeczytałem, i może twórcy pomyśleli o użytkownikach słabszych komputerów ? Ta grafika ma coś pewne wspólnego z wymaganiami, albo taki był ich cel. W końcu w simsach nie chodzi o to, że mają być super naturalni jak ludzie, tylko to komputerowe postacie z pixeli którymi sterujemy, bo inaczej są za głupi :P Jak dla mnie grafika jest spoko, wprowadzi fajny klimat do gry :3 Może teraz już przyszedł czas z reali na komix ?

Malfurion
16.08.2013, 14:59
scavo, interesujaca lektura powstala :D
Co do wymagan to i tak uwazam, ze nie bada wcale male. Nie zapominajmy, ze powstanie pierdylion dodatkow do gry, co pozre cenne zasoby naszego komputera :P
Modlmy sie, by gra byla lepiej zoptymalizowana niz ts3.
Pytalem juz o to, ale ktos wie czy ts4 nie jest czasami na silniku glassbox?

Mroczny Pan Skromności
16.08.2013, 15:03
http://forum.thesims3.com/jforum/posts/list/706340.page#11217786
trochę nowych zdjęć :)

Caesum
16.08.2013, 15:23
Gry robione tylko pod jedna platforme, owszem maja wieksza szanse na bycie dobrze zoptymalizowana, ale nie na PC gdzie masz przeciez rozne podzespoly. I o to sie glownie rozchodzi o podzespoly w komputerach!
Podzespoły są dopasowane do pewnego standardu, który się nie zmienia(a jak już to rzadko), poza tym optymalizacja gry nie jest jednostronna - biorą w niej udział zarówno twórcy gier, jak i twórcy kart graficznych chociażby. Sterowniki nvidia są bardzo często uaktualniane by poprawić prędkość działania gier o 30% albo nawet 60%. Ponadto firmy produkujące sprzęt mają również swój support dla twórców gier. Według tego co piszesz architektura PC wychodzi na naprawdę archaiczną bez żadnego supportu i absolutnie niekompatybilną z czymkolwiek - a wcale tak nie jest. Właśnie po to są tworzone standardy sprzętu, biblioteki graficzne, sterowniki i cała masa innych rzeczy by sprzęt był jak najbardziej kompatybilny z oprogramowaniem i vice versa. Ponadto gry wcale nie muszą być robione pod dokładnie każdą kartę graficzną na świecie(a to właśnie karty graficzne potrzebują największy support, procesory mniej). Przykładowo najnowszy Tomb Raider był robiony głównie pod Radeony i choć w związku z tym początkowo karty nvidia miały problemy, gra została bardzo szybko załatana przez obie strony(CD i Nvidia) i obecnie na już leciwym GTX260 gram na najwyższych detalach i to bez żadnej zwiechy.

Wazne, bo kiedys nie bylo dziadowskich DLC i innego gowna, ktore rownie rznie kase ;) A to tez ma wplyw na rozwoj branzy przeciez.
Myślałem, że my tu rozmawiamy o tym, czy w obecnych czasach sprzęt pozwala simsom na lepszą grafikę, a nie o trendach martwej generacji.


Owszem, ale zajrzyjmy w niedaleka przeszlosc: wychodzi gra The Sims 3, ktora juz w momencie wydania nie ma szczegolnie imponujacej grafiki. Nie znam dokladnych wynikow sprzedazy, ale raczej poradzila sobie dobrze (mowiac delikatnie). Wniosek z tego raczej oczywisty ;)
Pytanie tylko czy faktycznie sprzedała się z powodu samej gry, czy dobrej reklamy i niewątpliwie świetnych poprzedniczkach. Tomb Raider: the Angel of Darkness(co ja dzisiaj z tymi tombami?) był najlepiej sprzedającą się grą w serii - mimo to dostał najgorsze recenzje i spowodował, że Core Design przestało istnieć. Wyniki sprzedaży więc nie do końca odzwierciedlają faktyczną sytuację.

To prawda. Prawda jest tez to, ze gracze rowniez maja wplyw na to, w jakim kierunku podaza branza. Wspierajac takie kupy jak DLC (mowie o chamskim zdzieraniu kasy, nie o dodatku, ktory jest wart swojej ceny i faktycznie wnosi jakas nowa zawartosc do gry), czy kupujac gry ktore byly robione na kolanie, dajemy tworcom do zrozumienia, ze maja w polu latwa kase, ktora moga sobie skosic ;)
No niestety zgadzam się absolutnie. Obecnie jest okropny trend na wszelkie sklepiki z chłamowatymi DLC i gracze ochoczo dają się oskubać każdą najgłupszą i najmniej ważną pierdółką. O ile w TS2 było to jeszcze do zniesienia, TS3 kompletnie przesadziło ze wciskaniem komunikatów i okienek TS3 Store w praktycznie każdym miejscu gry. A do tego jeszcze sprzedają tam dodatki, które powinny były znaleźć się w samych rozszerzeniach gry.

Jezu, coz to za offtop nam sie zrobil :D
Jakiż znowu offtop? Komentujemy tutaj TS4 i newsy z nimi związane, a grafika i podejście EA z pewnością pasuje do tego tematu, skoro ostatnim newsem były pierwsze screeny z samej gry. :D Zresztą, w przypadku niewydanej jeszcze gry trudno o jakiekolwiek inne dyskusje, bo przecież wartościowa dyskusja nie może polegać wyłącznie na postach "może kupię" i "nieładna grafika nie kupię/i tak kupię". Trzeba się też trochę rozpisać. Inna sprawa, że trochę zdominowaliśmy temat. :D

lizzielovesit
16.08.2013, 15:29
Podobno starają się zrobić tak, żeby jak najwięcej osób miało możliwość gry, nie tylko posiadacze genialnego sprzętu.
Ale jakiż to ma sens, skoro grafika to śmiech na sali? Nawet jeśli paru osobom się podoba, to nie zmienia faktu, że nie jest wyjątkowo zaawansowana.

Don napisał, żeby "nie oczekiwać cudów na kiju" co do grafiki. To po cholerę The Sims 4? Już takie rzeczy ludzie tworzą, że w tym temacie mogli się bardziej postarać.

Malfurion
16.08.2013, 16:37
Według tego co piszesz architektura PC wychodzi na naprawdę archaiczną bez żadnego supportu i absolutnie niekompatybilną z czymkolwiek - a wcale tak nie jest.
O jej, tos polecial :D (mowie o calosci, nie o konkretnym fragmencie gwoli scislosci ;p) Mi glownie chodzi o to, ze PC jako sprzet otwarty, dostepny jest w roznorakich konfiguracjach. A, ze odbiorcami sa tacy a nie inni gracze, gra nie moze wyciskac siodmych potow z topowych kart graficznych.
W roli uzupelnienia, ja poruszylem ten watek tylko z wzgledu na screen jaki wstawiles :P Nie ma sensu dalej tego rozgrzebywac ;)

Pytanie tylko czy faktycznie sprzedała się z powodu samej gry, czy dobrej reklamy i niewątpliwie świetnych poprzedniczkach.
Chyba nie zrozumiales :D Mialem na mysli to, ze nie majac dobrej grafiki gra sie sprzedala, a nie ze obronila sie np. dobrym gameplayem czy cos w ten desen. Idac tym tropem, EA doskonale wie, ze gra sie sprzeda nawet jezeli grafika nie jest z topowej polki. Ponownie, to nie ten target!


Jakiż znowu offtop? Komentujemy tutaj TS4 i newsy z nimi związane, a grafika i podejście EA z pewnością pasuje do tego tematu, skoro ostatnim newsem były pierwsze screeny z samej gry. :D Zresztą, w przypadku niewydanej jeszcze gry trudno o jakiekolwiek inne dyskusje, bo przecież wartościowa dyskusja nie może polegać wyłącznie na postach "może kupię" i "nieładna grafika nie kupię/i tak kupię". Trzeba się też trochę rozpisać. Inna sprawa, że trochę zdominowaliśmy temat. :D
Niby tak, choc poruszone zostaly tez inne watki :P :D No ale co tam, niech zyje dyskusja!


Don napisał, żeby "nie oczekiwać cudów na kiju" co do grafiki. To po cholerę The Sims 4?
No jak to po co? Helol?! Po to, by ponownie zbijac kase :D

Searle
16.08.2013, 16:46
No cóż, jak na razie mnie to nie powaliło. Liczę chociaż na wiele opcji, interakcji.

Malin
16.08.2013, 17:23
Dobra, pierwsze emocje opadły i przyszło racjonalne myślenie. O ile wyglądu simów się nie czepiam, bo są w porządku (no, pomijając te tekstury włosów może...), tak rzeczywiście z całą resztą szału nie ma. Weźmy na przykład to zdjęcie:

http://i.imgur.com/v8NFpPh.jpg

Kurczę, przypomina mi to grafikę z cukierkowych gierek on-line dla dziewczyn :( Jeśli tak ma wyglądać cała reszta, no to trochę jednak lipa. W moim wieku grać w takie "słodziakowe" rzeczy, wyglądające jak dla 7-latków, to już chyba nie wypada... W TS2 i TS3 naprawdę można było tak tworzyć wnętrza, że często trudno było odróżnić, czy to gra, czy to już realna fotka. Tutaj odbiega to znacznie od moich oczekiwań. Im więcej zdjęć wnętrz, tym bardziej moja mina rzednie...
Jeśli o postać simów chodzi, to ja cały czas stawiam na dodatki z netu. Wiem, że to oryginalna gra powinna mi dawać satysfakcję, ale nie oczekuję już cudów po EA. Ciągle trzymam się tego, że skoro z oryginalnych simów z TS2 da się zrobić takie cuda za pomocą nieoficjalnych dodatków, to te w 4 będą wymiatać, bo "budowę", zwłaszcza twarzy, mają bardzo dobrą, estetyczną, przyjazną, nie odpychającą. I wiem, że będę zadowolona. Tylko ta cała reszta, noooooo... :(

miłośniczka zwierząt
16.08.2013, 18:02
Ten przedmiot przypomina mi nagrodę z kariery gastronomii z 2 ta i pewnie to jest to ;) czyli oni rzeczywiście wrócili do korzeni zastanowię się, czy to kupię bo nie chce duplikować tego co już mam . Chociaż może jednak kupie by zobaczyć czy to fajne jest.

Caesum
16.08.2013, 18:13
O jej, tos polecial :D (mowie o calosci, nie o konkretnym fragmencie gwoli scislosci ;p) Mi glownie chodzi o to, ze PC jako sprzet otwarty, dostepny jest w roznorakich konfiguracjach. A, ze odbiorcami sa tacy a nie inni gracze, gra nie moze wyciskac siodmych potow z topowych kart graficznych.
W roli uzupelnienia, ja poruszylem ten watek tylko z wzgledu na screen jaki wstawiles :P Nie ma sensu dalej tego rozgrzebywac ;)
Odbiorców się zmienia. Taka jest główna idea postępu w grach, próba przyciągnięcia nowych graczy. Plus PCta polega właśnie na tym, że jeżeli komuś się nie chce robić wyjątkowej optymalizacji - nie musi, bo sprzęt i tak można zmieniać. W przypadku konsol trzeba dopasować całą grę do jednego sprzętu, bo jego się zmieniać nie da. Niestety wielu tworców, w tym EA, wykorzystuje ten plus PCtów nie po to, by poprawić jakość produktu, ale by nie robić większej optymalizacji. Przykładem jest Skyrim i jego ohydne wymagania, bo twórcy nie oczyścili kodu ze zbędnych śmieci(zrobili to dopiero po tym, jak fani pokazali, że można i wtedy gra wyraźnie przyspieszyła). Mimo wszystko do PCtów można zrobić dobrze zoptymalizowany produkt i to widać w przypadku Crysisa, gier na Unreal Engine, Wiedźminie, Two Worlds 2, grach Blizzarda. PCty nie są wcale gorsze pod tym względem, to po prostu twórcy(EA?), którzy nie chcą się wysilać.

Chyba nie zrozumiales :D Mialem na mysli to, ze nie majac dobrej grafiki gra sie sprzedala, a nie ze obronila sie np. dobrym gameplayem czy cos w ten desen. Idac tym tropem, EA doskonale wie, ze gra sie sprzeda nawet jezeli grafika nie jest z topowej polki. Ponownie, to nie ten target!
To chyba ty mnie nie zrozumiałeś. :P TS3 się sprzedało, bo miało dobrą reklamę a seria renomę. Poza tym w porównaniu do TS2 TS3 wprowadzało wiele usprawnień i to nie tylko graficznie. Nie wiadomo, czy TS4 odniesie ten sam "sukces".

Malfurion
16.08.2013, 18:27
Odbiorców się zmienia. Taka jest główna idea postępu w grach, próba przyciągnięcia nowych graczy.
Simsy sa na tyle znana marka, ze nie musza przyciagac nowych graczy. W srodowisku growym, na simsy co bardziej zapaleni gracze patrza z politowaniem. I nie mowie tu o tym, w jaki sposob podaza seria, ale ogolnie o jej zalozeniach. Zmierzam do tego, ze seria jest skazana na bycie kojarzona jako gra dla dzieci i dziewczynek. O zmianie odbiorcow nie ma mowy, bo innych taka rozrywka poprostu nie interesuje.

To chyba ty mnie nie zrozumiałeś. :P TS3 się sprzedało, bo miało dobrą reklamę a seria renomę. Poza tym w porównaniu do TS2 TS3 wprowadzało wiele usprawnień i to nie tylko graficznie. Nie wiadomo, czy TS4 odniesie ten sam "sukces".
Nie zrozumiales, bo napisales to co ja, tylko ze ubrales w inne slowa :P Co do sukcesu TS4 ja mysle, ze EA nie ma o co sie martwic. Chyba, ze zrobia jakiegos mega bubla co odstraszy wszystkich, w co szczerze watpie. Trzeba poczekac na rozwoj zdarzen, moze jednak gra nie jest taka zla i czyms nadrobi ;)

Katherine
16.08.2013, 18:34
Nie kupię. Zgadzam się z kimś wyżej, kto napisał, że to wygląda jak z jakiejś cukierkowej gry internetowej dla dziewczyn. Jakaś porażka. Zostanę przy trójce i skompletuję sobie dodatki, bo będą pewnie tańsze. :D A co do tego, że "po cholerę TS4" to odpowiedź chyba jednogłośna: DLA KASY. No ale po co się wpieniać i jęczeć "po co oni to robią?" to pomyślmy, że każdy ma swoje upodobania. Każdemu nie dogodzą, to jasne.

Caesum
16.08.2013, 19:50
Simsy sa na tyle znana marka, ze nie musza przyciagac nowych graczy. W srodowisku growym, na simsy co bardziej zapaleni gracze patrza z politowaniem. I nie mowie tu o tym, w jaki sposob podaza seria, ale ogolnie o jej zalozeniach. Zmierzam do tego, ze seria jest skazana na bycie kojarzona jako gra dla dzieci i dziewczynek. O zmianie odbiorcow nie ma mowy, bo innych taka rozrywka poprostu nie interesuje.
Tylko że chociażby już po tym forum widać, że społeczność simsowa mimo wszystko się kurczy. Widziałeś, jak forum działało w 2005 roku? Nawet po premierze TS3 w porównaniu do tego, co było, na forum wiało pustkami. O ile nie jest to wyłącznie problem na polskiej scenie The Sims(w co wątpię) podobny problem

Nie zrozumiales, bo napisales to co ja, tylko ze ubrales w inne slowa :P Co do sukcesu TS4 ja mysle, ze EA nie ma o co sie martwic. Chyba, ze zrobia jakiegos mega bubla co odstraszy wszystkich, w co szczerze watpie. Trzeba poczekac na rozwoj zdarzen, moze jednak gra nie jest taka zla i czyms nadrobi ;)
EA musi jednak trzymać się jednak jakiegoś poziomu, w końcu simcity 5 spowodowało ogólne oburzenie do takiego stopnia, że EA wygrało konkurs na najgorszą firmę w historii Ameryki(w czym pobiło nawet najgorsze banki) i zmuszone było na oficjalne przeprosiny z powodu simcity 5. Jak już mówiłem, TS3 wprowadzało jednak jakieś zmiany, TS4 jednak zapowiada nie postęp, a co najwyżej regres.

Z drugiej strony "powrót do korzeni" wymuszony po niewątpliwej klapie ostatnich działań EA brzmi obiecująco, więc jeśli nie schrzanią gameplayu tak jak grafiki to może jednak gra się wybroni.

Mamełe
16.08.2013, 20:43
Nie wyobrażam sobie tak realnej grafiki biorąc pod uwagę to, że do postaci musiałyby być równie realistyczne przedmioty i otoczenie a z każdą z tych rzeczy miałyby zachodzić interakcje. Filmik lub tło, by się sprawdziło, ale niczego innego przeciętny komputer by nie pociągnął.

jeszcze trochę offtopu... a forum zaczęło umierać, ponieważ często nie działało (a był czas, że prawie przestało istnieć, pewnie niektórzy pamiętają dlaczego). Poza tym to już samo forum, bez strony a to jednak ma wpływ. Kiedyś strona Pushka była najpopularniejszą polską stroną o simsach (jakies 12-13 lat temu do jakos właśnie do 2005), teraz są inne i ruch tam jest większy niż tutaj. Z simami nie ma to nic wspólnego.

miłośniczka zwierząt
16.08.2013, 22:18
ale na większości forum o simach teraz są pustki i mało kto się na nich udziela . Mam konta na kilku forach o simach i wiem jak to jest. A co do 4 to tak, włosy są jak z gumy meble jak z plastiku może, kupię ta część by przetestować nowe opcje ale czy przy niej zostanę tego nie wiem w 100 %.

Caesum
16.08.2013, 22:36
Moim zdaniem wystarczyłaby zmiana tekstur, przerobienie simów i stonowanie shaderów by już gra poszła w lepszym kierunku. No bo srsly, czym tak naprawdę jest dobra grafika? Przede wszystkim to dobry styl graficzny. Gry, które odpowiednio to wykorzystają, znacznie dłużej się starzeją(jak chociażby WoW). Główny problem simsów 4 to ich wciąż plastelinowy wygląd, niskiej jakości tekstury i przesadzony styl. Ba, tekstury przypominają mi wręcz MySims, które choć bardzo fajne, niestety nie nadaje się jako wzór grafiki na PC.

Co do forum - strona działała jeszcze za czasów puva, kiedy forum było uratowane przed Trichelle i wstawało na nogi. Simsweb przez ten czas padło i wiele osób wróciło ponownie na już ogarnięte forum, mimo to od tego czasu fts ciągle nie wróciło do swojej dawnej świetności. Simy.pl z tego co widzę też nie bardzo funkcjonują, o zasyp postów bynajmniej nie można ich posądzać. Za czasów TS2 jeszcze długo forum kipiało tematami, za czasów TS3 jednak całkiem szybko się wyludniło.

EDIT: O, widzę że miłośniczka zwierząt mnie ubiegła. :D

EDIT2: Aha, i dodam coś jeszcze, co napisałem na innym forum, ale napiszę również tutaj. Simsy może i są wymagające jeśli chodzi o CPU, w końcu musi udźwignąć simów w otwartym otoczeniu, jednakże pamiętajcie, że taki Crysis również ma otwarty świat, również musi mieć dobre AI(żeby mógł znaleźć drogę do bohatera, żeby ukrywał się gdy gracz w niego celuje, żeby wykorzystywał konkretną broń w konkretnej sytuacji etc. etc. i to wszystko na każdego przeciwnika oddzielnie) a do tego fizykę, która w simsach nie istnieje(w ogóle!), niszczenie otoczenia, efekty cząsteczkowe oparte na fizyce. To wszystko również bardzo mocno obciąża zarówno kartę graficzną jak i CPU, a mimo to Crysis działa bardzo dobrze nawet na starym sprzęcie. Nie uświadczysz żadnej z w/w możliwości w simsach, dlatego więc absolutnie nie widzę powodu, dla którego simsy nie miałyby pójść w stronę większej rozdzielczości tekstur czy bardziej szczegółowych simów. Tzn jasne, jest powód - lenistwo.

tinak11
17.08.2013, 06:26
http://imgur.com/a/CCfvXhmm ... te screeny całkiem mi się podobają, ale zawiodłam się interfejsem który wydaje mi się dość skomplikowany ... Miał być to powrót do pierwszych odsłon the Sims ale nie zauważyłam w tych screenach nic co by mi przypominało The Sims (1) i The Sims 2. postacie wyglądają nieźle, grafika troche podobna do tej z The Sims 3 ... Nie sądze, żeby w grze były od początku pory roku i zwierzaki ...

Diana
17.08.2013, 07:23
Hm, nie jest tak bardzo źle, simy nienajgorsze, może to jakoś będzie... Interfejs mi się nie podoba, mam nadzieję że go zmienią. No i byłoby fajnie, jakby rzeczywiście zrobili ten powrót do korzeni ;)
Poza tym niedawno skojarzyłam, że plumpbob z loga czwórki podobny jest do tego z dwójki.
Tak btw to ja dopiero trójkę kupiłam, a już czwórka wkrótce :D

Malfurion
17.08.2013, 10:27
Tylko że chociażby już po tym forum widać, że społeczność simsowa mimo wszystko się kurczy. Widziałeś, jak forum działało w 2005 roku? Nawet po premierze TS3 w porównaniu do tego, co było, na forum wiało pustkami.
Ale to wina slabej grafiki w Sims 3? :D Bo o to sie glownie przeciez tu rozchodzi.

EA musi jednak trzymać się jednak jakiegoś poziomu, w końcu simcity 5 spowodowało ogólne oburzenie do takiego stopnia, że EA wygrało konkurs na najgorszą firmę w historii Ameryki(w czym pobiło nawet najgorsze banki) i zmuszone było na oficjalne przeprosiny z powodu simcity 5.
Jezeli sie nie myle, to EA zostalo najgorsza firma juz po raz drugi, wiec akurat przypadek z SimCity moglbyc jedynie cegielka, niz glownym powodem dla ktorego firma ta zgarnela ta zacna nagrode :D

Jak już mówiłem, TS3 wprowadzało jednak jakieś zmiany, TS4 jednak zapowiada nie postęp, a co najwyżej regres.
Ale o czym mowimy, o grafice czy o mechanice samej gry? Grafika jaka jest widac, natomiast czy w Sims 4 beda naprawde jakies nowe cool ficzery sie dopiero okaze ;)

Z drugiej strony "powrót do korzeni" wymuszony po niewątpliwej klapie ostatnich działań EA brzmi obiecująco, więc jeśli nie schrzanią gameplayu tak jak grafiki to może jednak gra się wybroni.
O jej, juz rzygam tym stwierdzeniem. "Powrot do korzeni" mialy zaliczyc juz inne marki, a wyszlo z tego co najwyzej paplanina marketingowa. Podchodzil bym do tego z duza doza nieufnosci ;) Co do gameplayu, no to musimy miec nadzieje, ze tu bedzie o niebo lepiej :)

Moim zdaniem wystarczyłaby zmiana tekstur, przerobienie simów i stonowanie shaderów by już gra poszła w lepszym kierunku. No bo srsly, czym tak naprawdę jest dobra grafika? Przede wszystkim to dobry styl graficzny.
Absolutnie sie z toba zgodze. Moze cos poprawia? :rolleyes:

Gry, które odpowiednio to wykorzystają, znacznie dłużej się starzeją(jak chociażby WoW).
WoW jest akurat przykladem dosc spornym, poniewaz jest spora ilosc graczy, ktora nie trafi cukierkowej otoczki Wowa. I tutaj powracamy do stylu graficznego, bo to mi chyba najbardziej przeszkadza w nowych simsach. Ta kreskowkowosc.

Główny problem simsów 4 to ich wciąż plastelinowy wygląd, niskiej jakości tekstury i przesadzony styl.
Zgadzam sie z toba, ale szczerze mowiac zastanawiam sie, czy nie ucierpialy by nasze komputery, gdyby grafike troche podbili. The Sims 3 przeciez nie sa jakies zaawansowane graficznie, a moga dac w kosc komputerom nawet z sredniej polki. Problem lezy w tym, ze seria jest obszerna, sklada sie z duzej ilosci dodatkow co przeklada sie na pozniejsze dzialanie gry. Choc gdyby sie przylozyli i dobrze gre zoptymalizowali, bylo by z pewnoscia duzo lepiej.

Aha, i dodam coś jeszcze, co napisałem na innym forum, ale napiszę również tutaj. Simsy może i są wymagające jeśli chodzi o CPU, w końcu musi udźwignąć simów w otwartym otoczeniu

dlatego więc absolutnie nie widzę powodu, dla którego simsy nie miałyby pójść w stronę większej rozdzielczości tekstur czy bardziej szczegółowych simów.
Sam sobie mozesz odpowiedziec :P
Nie no, oczywiscie zgadzam sie, ze gdyby sie przylozyli do gry (a w szczegolnosci do optymalizacji) to wtedy mogliby usprawnic szate graficzna, bo wyszlo by na rowno.

Caesum
17.08.2013, 11:22
Ale to wina slabej grafiki w Sims 3? :D Bo o to sie glownie przeciez tu rozchodzi.
Rozchodzi się o grafikę nie TS3, a TS4, jednakże skoro już jesteśmy w temacie trójki i forum pozwoliłem sobie na wyjaśnienie tego i owego.

Jezeli sie nie myle, to EA zostalo najgorsza firma juz po raz drugi, wiec akurat przypadek z SimCity moglbyc jedynie cegielka, niz glownym powodem dla ktorego firma ta zgarnela ta zacna nagrode :D
A coś teraz i ja kojarzę, faktycznie. :D Chociaż w tym roku konkurencja z pewnością była wyjątkowa, skoro EA tak się oburzyło wygraną.

Ale o czym mowimy, o grafice czy o mechanice samej gry? Grafika jaka jest widac, natomiast czy w Sims 4 beda naprawde jakies nowe cool ficzery sie dopiero okaze ;)
Grafika. Porównaj sobie grafikę TS2 i TS3. Może i simy dostały nowy, ohydny look, ale w żadnym razie nie można niczego złego powiedzieć o budynkach, otwartym świecie, shaderach, dynamicznych cieniach. To był postęp w stosunku do TS2. Co takiego TS4 pokazało, co by grafiką pobijało TS3?

O jej, juz rzygam tym stwierdzeniem. "Powrot do korzeni" mialy zaliczyc juz inne marki, a wyszlo z tego co najwyzej paplanina marketingowa. Podchodzil bym do tego z duza doza nieufnosci ;) Co do gameplayu, no to musimy miec nadzieje, ze tu bedzie o niebo lepiej :)
No tu niestety się zgadzam, tym bardziej że EA w ogóle nie wolno ufać. Ten producent powinien był już dawno zdechnąć, bo doprawdy produkty spod ich skrzydła rzadko kiedy są warte uwagi.

Absolutnie sie z toba zgodze. Moze cos poprawia? :rolleyes:
Na to bym jednak nie liczył. :D

WoW jest akurat przykladem dosc spornym, poniewaz jest spora ilosc graczy, ktora nie trafi cukierkowej otoczki Wowa. I tutaj powracamy do stylu graficznego, bo to mi chyba najbardziej przeszkadza w nowych simsach. Ta kreskowkowosc.
No tak, nie trawią stylu graficznego. Jednakże jeżeli komuś to nie przeszkadza, WoW jest prawdopodobnie jedną z niewielu produkcji, która uchroniła się przed zębem czasu i wcale tak strasznie się nie zestarzała. Spójrzmy chociaż na równie popularne Lineage 2 a z pewnością zobaczymy, że chociaż gra ta dostała kilka usprawnień, graficznie jednak nie trzyma się obecnie tak dobrze jak właśnie WoW.

Zgadzam sie z toba, ale szczerze mowiac zastanawiam sie, czy nie ucierpialy by nasze komputery, gdyby grafike troche podbili. The Sims 3 przeciez nie sa jakies zaawansowane graficznie, a moga dac w kosc komputerom nawet z sredniej polki. Problem lezy w tym, ze seria jest obszerna, sklada sie z duzej ilosci dodatkow co przeklada sie na pozniejsze dzialanie gry. Choc gdyby sie przylozyli i dobrze gre zoptymalizowali, bylo by z pewnoscia duzo lepiej.
Pytanie tylko jak bardzo simsy 3 są zoptymalizowane. Sądząc po stosunku błędów i problemów do grafiki i samego gameplayu powiedziałbym, że cudów nie ma.

Sam sobie mozesz odpowiedziec :P
Proszę nie ucinać połowy tekstu!
Nie no, oczywiscie zgadzam sie, ze gdyby sie przylozyli do gry (a w szczegolnosci do optymalizacji) to wtedy mogliby usprawnic szate graficzna, bo wyszlo by na rowno.
No właśnie, tym bardziej że, jak już wcześniej wspominałem, dopracowana grafika nie polega wyłącznie na pierdylionie shaderów, obsłudze DX11, teselacji, tressFX i innych "cudów na patyku", a na dobrej jakości teksturach, dopracowanych modelach i dobrym stylu graficznym. Te gry, które dobrze to wykorzystały, starzeją się bardzo długo. Niestety te, które idą na łatwiznę, często nawet i podczas premiery są już przestarzałe.

Simsy to seria, której żywot jednej gry przedłużany jest do kilku lat przez dodatki, dlatego też twórcy powinni robić tą grę tak, by graficznie przetrwała jak najdłużej. W końcu właśnie po to są słynne "opcje przyszłości" takie jak np. Ubersampling Wiedźmina 2.

Malfurion
17.08.2013, 11:58
Grafika. Porównaj sobie grafikę TS2 i TS3. Może i simy dostały nowy, ohydny look, ale w żadnym razie nie można niczego złego powiedzieć o budynkach, otwartym świecie, shaderach, dynamicznych cieniach. To był postęp w stosunku do TS2. Co takiego TS4 pokazało, co by grafiką pobijało TS3?
Nie wiem, moze styl? Mi on nie pasuje, ale moze na to stawia EA przy premierze Sims 4. Choc przyznac trzeba, ze to zdecydowanie za malo.
Dalej jednak uwazam, ze po screenach ciezko jest tak naprawde wywnioskowac jakie wodotryski gra posiada. Zobacze gre w ruchu, wtedy bede mogl wystawic szersza opinie. Na razie wstepnie mowie "nie" dla samego stylu graficznego.

No tu niestety się zgadzam, tym bardziej że EA w ogóle nie wolno ufać. Ten producent powinien był już dawno zdechnąć, bo doprawdy produkty spod ich skrzydła rzadko kiedy są warte uwagi.

Ja nie wiem, ale np. Ubisoft, ktory tez jest wielkim wydawca, ma troche inne podejscie do graczy i rynku. A interesy obu firm sie przeciez praktycznie nie roznia. Choc i ta firma ma w swoim portfolio takie kotlety jak np. Assasins Creed...

Na to bym jednak nie liczył. :D

Ja nie licze, mam tylko taka cichutka nadzieje :D :P

No tak, nie trawią stylu graficznego. Jednakże jeżeli komuś to nie przeszkadza, WoW jest prawdopodobnie jedną z niewielu produkcji, która uchroniła się przed zębem czasu i wcale tak strasznie się nie zestarzała. Spójrzmy chociaż na równie popularne Lineage 2 a z pewnością zobaczymy, że chociaż gra ta dostała kilka usprawnień, graficznie jednak nie trzyma się obecnie tak dobrze jak właśnie WoW.
No, ale przeciez WoW zalicza juz dendencje spadkowa. Nawet nie wiem, czy jest jeszcze liderem jezeli chodzi o aktywne konta. No, ale na to nie sklada sie tylko i wylacznie grafika a wiele innych czynnikow.

Pytanie tylko jak bardzo simsy 3 są zoptymalizowane. Sądząc po stosunku błędów i problemów do grafiki i samego gameplayu powiedziałbym, że cudów nie ma.

Toz to mialem na mysli. Oni chyba optymalizacje wykonywali na kolanie...

No właśnie, tym bardziej że, jak już wcześniej wspominałem, dopracowana grafika nie polega wyłącznie na pierdylionie shaderów, obsłudze DX11, teselacji, tressFX i innych "cudów na patyku", a na dobrej jakości teksturach, dopracowanych modelach i dobrym stylu graficznym. Te gry, które dobrze to wykorzystały, starzeją się bardzo długo. Niestety te, które idą na łatwiznę, często nawet i podczas premiery są już przestarzałe.
No wlasnie, tylko problem tkwi w tym, ze oni nie maja ambicji by dac tej grze chociazby przyzwoita szate graficzna. Znajac zycie, dzieciaki beda chcialy nowa czesc "bo sa nowe" i tak machina bedzie sie krecic. Jezli gra bedzie crapem do potegi, to mam nadzieje, ze ta generacja simsow zaliczy porzadnego faila jezeli chodzi o sprzedaz. Choc jest szansa, ze wybroni sie gameplayem bo nie ukrywajmy, to on w grze jest najwazniejszy :) (no dobra jest jeszcze fabula, muzyka itd. ale umowy sie, w simsach te elementy nie odgrywaja znaczacej roli, a fabula wrecz nie istnieje)

Caesum
17.08.2013, 12:09
Nie wiem, moze styl? Mi on nie pasuje, ale moze na to stawia EA przy premierze Sims 4. Choc przyznac trzeba, ze to zdecydowanie za malo.
Dalej jednak uwazam, ze po screenach ciezko jest tak naprawde wywnioskowac jakie wodotryski gra posiada. Zobacze gre w ruchu, wtedy bede mogl wystawic szersza opinie. Na razie wstepnie mowie "nie" dla samego stylu graficznego.
No nie świadczy to dobrze o grafice gry, jeżeli człowiek musi się dwa razy zastanowić zanim napisze, co właściwie zostało usprawnione. :D

Ja nie wiem, ale np. Ubisoft, ktory tez jest wielkim wydawca, ma troche inne podejscie do graczy i rynku. A interesy obu firm sie przeciez praktycznie nie roznia. Choc i ta firma ma w swoim portfolio takie kotlety jak np. Assasins Creed...
Jak dotąd najlepsze podejście, z jakim się spotkałem było... Polskich twórców gier. W ogóle polskie gaming industry wydaje się jakieś bardzo ogarnięte, szczególnie w przypadku CD Projekt RED, które już w ogóle jest chyba jedyną ostoją *****istości na rynku.

No, ale przeciez WoW zalicza juz dendencje spadkowa. Nawet nie wiem, czy jest jeszcze liderem jezeli chodzi o aktywne konta. No, ale na to nie sklada sie tylko i wylacznie grafika a wiele innych czynnikow.
WoW zalicza tendencję spadkową z powodu gameplayu, nie grafiki. Zatracił swój oryginalny klimat z powodu licznych zmian w gameplayu, uproszczeniu rozgrywki, masowemu ściąganiu z przesłodzonych azjatyckich mmo i w ogóle wyliczać to można. Właściwie WoW zaczął dużo tracić gdy pojawiły się dodatki, bo balans gry został zachwiany, a niegdyś najlepsze zbroje/raidy straciły zupełnie na znaczeniu. Dodatek Cataclysm, który zniszczył cały świat i wprowadził apokalipsę jedynie tylko pogorszył sytuację(choć questy tam są genialne, podobnie jak nowe lokacje).

No wlasnie, tylko problem tkwi w tym, ze oni nie maja ambicji by dac tej grze chociazby przyzwoita szate graficzna. Znajac zycie, dzieciaki beda chcialy nowa czesc "bo sa nowe" i tak machina bedzie sie krecic. Jezli gra bedzie crapem do potegi, to mam nadzieje, ze ta generacja simsow zaliczy porzadnego faila jezeli chodzi o sprzedaz. Choc jest szansa, ze wybroni sie gameplayem bo nie ukrywajmy, to on w grze jest najwazniejszy :) (no dobra jest jeszcze fabula, muzyka itd. ale umowy sie, w simsach te elementy nie odgrywaja znaczacej roli, a fabula wrecz nie istnieje)
No i to jest niestety największy problem całej serii. Jest jedyna, jest kierowana dla dzieci i casuali, twórcy nie mają po prostu powodu by cokolwiek zmieniać. Prawdopodobnie gdyby nie to, że trzeba co jakiś czas zwiększać numerek dalej by ciskali dodatkami do trójeczki i obiekcikami w TS Store.

ajditia
17.08.2013, 12:30
No i teraz jestem w kropce.. ;) Włosy wyglądają jak peruki, domki, meble itp. takie.. dwójkowe... Nie wiem co mam o tym mysleć. Zobaczymy jak się zmieni do premiery.

Edit: GDZIE JEST WZROST?!

Caesum
17.08.2013, 12:35
Znając EA pewnie będą psioczyć, że to wszystko jeszcze wersja alfa czy tam beta i że jeszcze może się zmienić, podczas gdy w finalnej wersji wszystko i tak będzie wyglądać tak samo. :D Nie było tak przypadkiem z TS3?

Malfurion
17.08.2013, 12:47
No nie świadczy to dobrze o grafice gry, jeżeli człowiek musi się dwa razy zastanowić zanim napisze, co właściwie zostało usprawnione. :D
No fakt :D Jednak niezaleznie od gry, ciezko jest ocenic grafike nie ogladajac gameplayu. Trzeba zobaczyc jak to wszystko sie rusza, dziala, czy chrupie itd.

Jak dotąd najlepsze podejście, z jakim się spotkałem było... Polskich twórców gier. W ogóle polskie gaming industry wydaje się jakieś bardzo ogarnięte, szczególnie w przypadku CD Projekt RED, które już w ogóle jest chyba jedyną ostoją *****istości na rynku.

To jest fakt. Oni tworza gry z pasji (a przynamniej chce w to wierzyc xD) i dla graczy, gdzie wielkie korporacje patrza tylko na mamone. Takie fakty.

WoW zalicza tendencję spadkową z powodu gameplayu, nie grafiki. Zatracił swój oryginalny klimat z powodu licznych zmian w gameplayu, uproszczeniu rozgrywki, masowemu ściąganiu z przesłodzonych azjatyckich mmo i w ogóle wyliczać to można. Właściwie WoW zaczął dużo tracić gdy pojawiły się dodatki, bo balans gry został zachwiany, a niegdyś najlepsze zbroje/raidy straciły zupełnie na znaczeniu. Dodatek Cataclysm, który zniszczył cały świat i wprowadził apokalipsę jedynie tylko pogorszył sytuację(choć questy tam są genialne, podobnie jak nowe lokacje).

Tez to chcialem napisac, ale wiedzialem ze nie musze tego robic :D

No i to jest niestety największy problem całej serii. Jest jedyna, jest kierowana dla dzieci i casuali, twórcy nie mają po prostu powodu by cokolwiek zmieniać. Prawdopodobnie gdyby nie to, że trzeba co jakiś czas zwiększać numerek dalej by ciskali dodatkami do trójeczki i obiekcikami w TS Store.
No i wlasnie, kolejna wazna rzecz o ktorej mialem wspomniec, ale zapomnialem tego zrobic. A mianowicie: monopol! Simsy sa jedyna taka seria na rynku, wiec EA zdaje sobie sprawe, ze gracze nie maja innych alternatyw, nie maja dokad uciec. Byly rozne gry simsopodobne, ale zadna nie odniosla takiego sukcesu. Gdyby seria chociaz miala jednego godnego oponenta, to moze wyszloby to nam na dobre. A tak, to patrz pan i placz :P

Caesum
17.08.2013, 12:50
No i wlasnie, kolejna wazna rzecz o ktorej mialem wspomniec, ale zapomnialem tego zrobic. A mianowicie: monopol! Simsy sa jedyna taka seria na rynku, wiec EA zdaje sobie sprawe, ze gracze nie maja innych alternatyw, nie maja dokad uciec. Byly rozne gry simsopodobne, ale zadna nie odniosla takiego sukcesu. Gdyby seria chociaz miala jednego godnego oponenta, to moze wyszloby to nam na dobre. A tak, to patrz pan i placz :P
Cieszmy się więc, że mamy jeszcze klimatyczne TS1, nawet elastyczne graficznie TS2 i w ogóle sposoby, by odpłacać pięknym za nadobne, choć ich tu nie wymienię bo piractwa nie lubimy. :D

miłośniczka zwierząt
17.08.2013, 12:53
Caesum z tego co pamiętam to 3 na zdjęciach ładniej wyglądała a potem w grze się okazało że to wygląda gorzej chodzi mi głównie o simów, wiec tutaj może być podobnie. Wszystko pięknie wygląda na atworkach, a jak przyjdzie co do czego to się okaże że jest gorzej.

mario
17.08.2013, 14:38
Caesum z tego co pamiętam to 3 na zdjęciach ładniej wyglądała a potem w grze się okazało że to wygląda gorzej chodzi mi głównie o simów, wiec tutaj może być podobnie. Wszystko pięknie wygląda na atworkach, a jak przyjdzie co do czego to się okaże że jest gorzej.
To może być jeszcze gorzej?

adamo030
17.08.2013, 19:01
Czy mi się wydaje czy na jednej z tych fot jest jadący tramwaj? Bo widać szyny więc... Interfejs faktycznie jest nieporęczny i różny od tego co było. Przypuszczam, że może być się ciężko przyzwyczaić.

mario
17.08.2013, 20:47
Czy mi się wydaje czy na jednej z tych fot jest jadący tramwaj? Bo widać szyny więc... Interfejs faktycznie jest nieporęczny i różny od tego co było. Przypuszczam, że może być się ciężko przyzwyczaić.
No czy jadący to ciężko powiedzieć, bo na zdjęciu nic się naturalnie nie rusza. ;D

Malfurion
18.08.2013, 11:37
Cieszmy się więc, że mamy jeszcze klimatyczne TS1, nawet elastyczne graficznie TS2 i w ogóle sposoby, by odpłacać pięknym za nadobne, choć ich tu nie wymienię bo piractwa nie lubimy. :D
Nie zapominajmy o trojce, ktora nie jest taka zla :P
I kto wie, moze przy okazji premiery czesci 4, wielu z nas z torrentami sie zaprzyjazni :D xDD

Floo
18.08.2013, 12:55
Mi to http://g1.idg.pl/ftp/gry/Sims3AP.jpg
do złudzenia przypomina ten dom: http://s.cdaction.pl/obrazki//the-sims-4-screeny_175vc.jpg graficznie..

Katherine
18.08.2013, 15:24
Inny układ pomieszczeń...

Malin
18.08.2013, 15:46
Jak dla mnie to 2 zupełnie różne domy. Nie widzę żadnego podobieństwa :|

Caesum
18.08.2013, 15:48
Ja widzę tylko tyle, że wejście jest po tej samej stronie, korytarz połączony z salonem, kuchnia po tej samej stronie i podobnie sypialnia. Poza tym jednak niewiele podobieństw.

Malfurion
18.08.2013, 15:53
Jej chyba chodzi o grafike :D A ten screen jest z gry na smartfony jezeli sie nie myle.
Wnioski raczej oczywiste :P

Kamil
18.08.2013, 16:19
Mi to http://g1.idg.pl/ftp/gry/Sims3AP.jpg
do złudzenia przypomina ten dom: http://s.cdaction.pl/obrazki//the-sims-4-screeny_175vc.jpg graficznie..

Czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)

Mi się podoba grafika w czwórce. Gdyby była realistyczna to by tylko zepsuło grę, która od początku pokazywała życie jako beztroskie i kolorowe. :P

Caesum
18.08.2013, 16:48
No produkcja samej gry widać też musi być beztroska, skoro grafika to głównie recykling tego, co zrobili w TS2 i TS3... :P

Kamil
18.08.2013, 19:44
Może wolą się skupić na funkcjach gry (albo raczej na bonusach za zamówienie) niż na grafice? Jak dla mnie jest ok, byle gra była dobra. :)

Katherine
18.08.2013, 21:06
Ja oczywiście po premierze obejrzę zdjęcia tutaj na forum, pooglądam first looki, ale raczej nic już nie zdoła mnie zmusić, abym tą grę kupiła. Mi jest najlepiej z TS3. :) Wydaje mi się, że graficznie ta gra będzie dość kiepska. Mają wrócić do początków serii, a ja za TS2 nie przepadam, a TS1 to dla mnie... cóż, zgroza. Chociaż grałam w nie jeden raz, przez 15 minut. Nie spodobały mi się ani trochę. Ale natomiast bardzo mi się spodobała jedna z simek ze zdjęcia przedstawiającego wygląd simów z TS4 ;)

Liv
19.08.2013, 16:08
O, kochani - jak już taki zagorzały "dwójkowy" gracz jak ja ma chrapkę na tę nowinkę to znaczy, że coś się święci :D

Co do grafiki, jestem rozczarowana. No proszę Was - jak zobaczyłam po raz pierwszy te fotki, to tak naprawdę można by je postawić obok kadrów filmów animowanych dla dzieci (mniej więcej do 2010r.) i niczym by się w zasadzie nie różniły :) A to nadal te kilka "technologicznych" lat!
Osobiście lubię oglądać tego typu rzeczy, ale tylko i wyłącznie w formie bajek. Od gry komputerowej oczekuję czegoś zupełnie innego.
Jakkolwiek wygląd simów da się zdzierżyć, bo nie są one tak pulchne jak ich te z trzeciej części gry, tak domki i otoczenie są nadal za ciemne, zbyt zacienione. Przy tej głębi kolorów daje to efekt niedorobienia.
Tekstury do poprawy - patrząc na włosy simów przypominają mi się pierwsze, przedpremierowe zdjęcia z "dwójki". Btw, nawet oczy simów na tym etapie są podobne :D A przecież te gry dzieli nie bagatela 10 lat!
Kocham "dwójkę", ale serio, po takim czasie oczekuję czegoś lepszego! Miałam cichą nadzieję, że "czwórka" ostatecznie powali mnie na kolana. Na dzień dzisiejszy jednak daleka jest od tego.
Interfejs schrzanili. Przede wszystkim zajmuje zbyt dużo miejsca na ekranie.
Tworzenie sima i te siateczki odbieram raczej dobrze, aczkolwiek system suwaków mi w zupełności odpowiada ;) Jak coś nie wyjdzie, zawsze można cofnąć ten ruch - przy nieustannym sterowaniu myszką może być gorzej.

Z ciekawości pewnie i tak załatwię sobie grę z pewnego źródła (chociaż to, że wymagane będzie konto Origin napawa mnie niepokojem...), no ale tak już było w przypadku TS3. I zdaje się, że po takim czasie będzie powtórka z rozrywki i kolejne kilka lat spędzonych przy TS2.

octavessens
19.08.2013, 21:00
Podobaja mi sie zdjecia miasta - sa bardzo klimatyczne. Jednakze interfejs i "papierowe wlosy" przerazaja. Simowie sa sliczni, gdyby nie te wlosy to naprawde bym juz kochal te gre.

Kamil
19.08.2013, 22:56
Ja myślę, że te włosy jeszcze się zmienią. Gdy grzebałem w zdjęciach rodziny Biedak w ts2 to zobaczyłem zdjęcie, na którym mąż Balbiny także miał takie "papierowe" włosy. Zdjęcia innych rodzin też się trochę różnią od tego, jak wyglądają w grze, więc może i w ts4 zmienią włosy. :>

octavessens
20.08.2013, 00:50
Generalnie to liczę na realistyczniejsze włosy i brwi oraz rzęsy ;)

marandile
20.08.2013, 04:23
dziwnie wygladaja łydki... tak nienaturalnie wygiete... O.o

Mroczny Pan Skromności
20.08.2013, 07:16
jedyne, czego nie mogę przeboleć to ten potworny interfejs. Poprzedni był w porządku, po co było wszystko zmieniać? :(( Włosy, jak większości osób, mi również się nie podobają, ale jakoś do zniosę, bo nie oszukujmy się, w każdej generacji większość graczy i tak używa(ła) fryzur od fanów, teraz nie zapowiada się nic innego :P
Wygląd simów moim zdaniem nie jest tragiczny. Jeśli teraz twórcy posłuchaliby sugestii graczy, mogłoby wyjść coś naprawdę dobrego :>
Sposób tworzenia sima mi odpowiada, choć nie ukrywam, że nie mam talentu do takich rzeczy, więc liczę na jakieś "modele" :D
Czytałem, że będą dwa paski znajomości, jeden do przyjaźni i jeden do romansu... To może stwarzać ciekawe możliwości xD
Dużo jeszcze rzeczy czytałem, ale zapewne w większości były to plotki, dlatego na tym zakończę i pewnie wypowiem się później na temat trailera :)

Katerina
20.08.2013, 10:47
Ten interfejs to prawdziwa tragedia. Zasłania połowę ekranu, dziwnie wygląda i wydaje się być smutny i trudny w obsłudze. O.o Po co go w ogóle tak zmieniali? Bez sensu, moim zdaniem. A ze miasto w stylu Nowego Orleanu to się strasznie cieszę, bo może tego nie schrzania i jednak kupię TS4.

anie_1981
20.08.2013, 10:55
Informacje są znośne, ale ja bym już chciała obejrzeć gameplaya jakiegoś. No i mam nadzieję, że gra będzie dopracowana, a dodatki będą rzadziej wychodziły niż do trójki, ale za to też będą "dopracowane" (tego słowa EA Games chyba nie ma w swoim słowniku). Mi trójka w 100 % odpowiada, ale nie mogę zaprzeczyć, że Simsowy nałóg każe mi śledzić losy czwórki, co nie oznacza, że ją kupię.

scavo
20.08.2013, 11:21
@anie_1981 - dzisiaj zobaczysz gameplay'a :D

EDIT: Sorry, w czwartek zobaczysz :P

Liv
20.08.2013, 11:40
Najnowszy news...
Ogrodowa Dzielnica? Miejmy nadzieję, że zmienią to/dadzą nam opcję zmiany nazwy okolicy/szybko wyjdzie SimPe do TS4 :P
Dajemy graczom również kontrolę nad grupami Simów.
Takie coś już było w dwójce. Poza tym naprawdę nie mam pojęcia, jak wyglądałoby dawaniem simom polecenia "idźcie tam razem" :|
Każdy z kilku stanów emocjonalnych – czyli radość, smutek, inspiracja i depresja, to m.in. gama niuansów odblokowująca nowe interakcje.
Przykładowo przy radości - "śpiewaj i tańcz" (:D), zaś przy depresji - "hejtuj cały świat" :D
Meble można kupić za pośrednictwem katalogu jak z IKEA, oferuje on całą gamę produktów, które bezpośrednio wpływają na to jak Sim czuje się w danym otoczeniu.
Wysypiska, second-handy i domy rodziców/dziadków (którą młodą parę stać na wszystkie pachnące nowością mebelki? co z biednymi simami?) też będą miały swoje katalogi? :D

Mroczny Pan Skromności
20.08.2013, 12:18
dla biedaków pozostanie motherlode :P

Czytałem też o tym, że będzie wiele przyczyn śmierci powiązanych z nastrojem. Jak dla mnie mogliby nawet wprowadzić samobójstwo (opcja dostępna na ostatnim etapie depresji) :D Ale wracając do emocji, sim powinien móc umrzeć z przerażenia lub ze śmiechu (:P) i tyle by mi wystarczyło.
A propos śmierci to jeszcze chciałbym choroby od podstawy i w końcu jakieś wypadki.

Caesum
20.08.2013, 12:21
^ no dobra, powyższym to mnie skusiłeś. Zaczyna mi się podobać. xP

Mroczny Pan Skromności
20.08.2013, 13:11
http://thesimstimes.cba.pl/?p=2480&fb_source=pubv1

a zatem ze śmiercią to prawda (ale z zażenowania? xD to... dziwne), poza tym będą nastrójniki, bara-bara bez miłości (już wiem, co będę robił przez pierwsze miesiące grania :D nie no żart, przez trzy tygodnie góra), emocje, które czasem ponoszą, może jakieś normalne poruszanie się simów, krowokwiat (<3) i wielozadaniowość. Moim zdaniem jest ciekawie, a teraz chciałbym zobaczyć to wszystko w praktyce :P

Diana
20.08.2013, 13:13
Zapowiada się rzeczywiście nieźle. Ciekawa jestem, jaki będzie końcowy efekt. Mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie rejestrować się tak jak w trójce... Ale nie liczyłabym na zmiany ._.
Tylko ten interfejs najbardziej mi przeszkadza, wygląda jak z jakiejś gry na telefon... Do tego taki zgniły kolor, błee. :P

Vanitas
20.08.2013, 13:14
Jeśli chodzi o opcje to gra bardzo mnie cieszy (oprócz zawstydzenia się na śmierć :D jak to przeczytałem to wybuchnąłem śmiechem, ale tu liczę na mody) jednak oprawa jest dla mnie nie do przyjęcia. Mam nadzieję, że będzie tak jak z ts2 gdzie wersja finalna bardzo różniła się nawet od trailera (jakby ts2 wyglądało tak jak to zapowiadali to też zapewne bym nie grał). No i interfejs koniecznie do zmiany - powinien przypominać ten z ts2 i ts3 (jednak chyba przy każdej części planowali taki porozrzucany a w końcu był 'normalny').

Ashley_Tisdale
20.08.2013, 14:11
Jak na razie to wszystko wygląda świetnie i może gra będzie naprawdę dobra ale staram się jeszcze jakoś specjalnie nie cieszyć i nie nakręcać. Pamiętam, że strasznie nie mogłem się doczekać nowego SimCity, które zapowiadało się dobrze, a potem ogromne rozczarowanie więc tutaj staram się opanować ;d
Na minus jest oczywiście interfejs, który wielu z Was się nie podoba i słusznie bo wolałbym podobny do tych z TS2 i TS3 tylko z drobnymi zmianami niepotrzebnie przy nim kombinowali ;. Oczywiście włosy też są straszne.. gorsze niż w 3. I mam nadzieję, że simowie będą normalnie wsiadali do samochodów i tramwajów, a miasto będzie miało jakieś centrum, a nie takie wioski ;o Ale niestety obawiam się, że nadal miasta będą wymarłe i puste.. Chociaż nie wiem co im stoi na przeszkodzie skoro rozwiązali problem z korkowaniem się simów i tym, że np. nie mogą przejść obok czegoś bo miejsca nie ma.
A wiecie może czy dzisiaj coś będzie nowego? Gdzieś czytałem, że będzie dzisiaj trailer ale EA zapowiada 22 sierpnia, a nie dzisiaj...

Vanitas
20.08.2013, 14:13
Dzisiaj będzie pokazany na targach gamescom http://sims.arhn.eu/2013/08/konferencja-ea/
Za godzinę zaczyna się pokaz.

I mam nadzieję, że simowie będą normalnie wsiadali do samochodów i tramwajów
...o ile samochody się pojawią, bo póki co nie było ich na żadnym screenie...

Liv
20.08.2013, 14:22
Co do tych aut...
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/1098475_635707029782316_2126503111_n.jpg
Podziękowania dla Hipcia ^^
Wydaje mi się jednak, że to tylko takie dekoracje - jak w TS2 w widoku otoczenia.
Za tym, że nie będzie aut w podstawie,przemawia również fakt, że w ŻADNYM z dotychczas prezentowanych domów nie ma garażu, ani nawet podjazdu.

EDIT:
bara-bara bez miłości
Nareszcie! :D
Ale dla mnie nic nowego, gdyż tą opcję już mam w "dwójce" ;)
wielozadaniowość
Ale jakby nie patrzeć w dwójce tez coś takiego było! Gdy w sypialni postawiło się telewizor, sim mógł się zrelaksować i chwilę potem mogło mu się włączyć "oglądaj telewizję", jako "podkomendna" :)
Mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie rejestrować się tak jak w trójce...
Niestety, trzeba będzie. Do uruchomienia gry wymagane będzie konto Origin. Miejmy nadzieję, że to nie będzie żaden DRM, bo nie pogram :(
oprócz zawstydzenia się na śmierć
Simsy bez humoru nie byłyby ta samą grą :D

Damian
20.08.2013, 14:31
Tyle się tutaj dzieje a ja na urlopie... Ktoś się orientuje czy będzie powtórka ? Ten interfejs z jednego zdjęcia jest okropny, funkcję funkcjami ale nadal to powinno być proste i czytelne.

Ashley_Tisdale
20.08.2013, 15:18
Już po prezentacji ;d Ogólnie to jeszcze bardziej się nakręciłem hahaha Ale te włosy to jednak MASAKRA.. co prawda wreszcie się poruszają ale wyglądają jak jakiś makaron coś strasznego.
Tutaj macie trailer (jeżeli można to nim nazwać):
http://www.youtube.com/watch?v=N6XP8ko-Emo

Liv
20.08.2013, 15:20
Widziałam kawałek z dzisiejszego live broadcasta z gamescoma (przed chwilą się skończyła część simowa dosłownie) i interakcje zapowiadają się bardzo fajnie! :D Są zupełnie inne niż w TS1, 2 i 3! Modyfikowanie niemal każdej partii ciała tez jest w dechę :D
Co mi jednak dopiero teraz rzuciło się w oczy... Do tej pory wszyscy pokazywani simowie to DOROŚLI. Co z pozostałymi grupami wiekowymi i interakcjami dla nich? Skoro już idą tak w tym daleko, to chciałabym zobaczyć również więcej opcji w relacjach rodzice-dzieci, koledzy-koleżanki (np. ze szkoły), czy takie miedzy rodzeństwem (np. sim dziecko w wieku szkolnym trzymający na rękach młodszego braciszka albo siostrzyczkę).

A tryb budowania i to przenoszenie CAŁYCH pomieszczeń jak dla mnie woła o pomstę do nieba! :o

No i mamy ciekawy zwiastun :)

@down:
No i liczę na to, że bardziej skupią się na tym, żeby gra była bez bugów i żeby było w niej dużo rzeczy a nie na tym, żeby tworzyć jak najwięcej pakietów do kupienia...
To zupełnie nie w stylu EA :|

Klamra
20.08.2013, 15:21
Hmm mi tez nie podobają się włosy a postacie są bajkowe. Myślę jednak, że twórcy skupili się bardziej na interakcjach, osobowości simów niż na grafice. Nie mówiąc już, że większość komputerów nie ogarnęłaby super grafiki + wielkości the sims 4.

Zobaczymy, do 2014 jeszcze sporo czasu więc możliwe, że szczegóły simów będą inaczej wyglądać. No i liczę na to, że bardziej skupią się na tym, żeby gra była bez bugów i żeby było w niej dużo rzeczy a nie na tym, żeby tworzyć jak najwięcej pakietów do kupienia...

Ashley_Tisdale
20.08.2013, 15:25
No to przenoszenie całych pomieszczeń mi się nie podoba.. nie wiem czy się do tego przyzwyczaję. Mogliby zrobić też tak, że można budować normalnie jak w 2-ce czy 3-ce ;/

Vanitas
20.08.2013, 15:26
Screeny z konferencji (jakośc jest jaka jest ale zawsze coś ;)) - http://imgur.com/a/uzrVb#0
To nie wszystkie, wgrywają się.

Gio
20.08.2013, 15:43
Nie wiem, czy ktoś już tutaj pokazywał ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=WQjAo6dU7N8

Ok, może nie są idealne te simsy, ale grafika otoczenia bardzo mi się podoba. Co do simów to wydają się nieco lepsi od dwójki, ale chyba gorsi od trójki. Generalnie jestem coraz bardziej pozytywnie nastawiony do tej gry :D Mam tylko nadzieję, że miasto będzie duuuuuże.... :D

Caesum
20.08.2013, 15:54
No dobra, moim zdaniem nie jest nawet źle - po The Sims 3 to z pewnością u mnie zaplusowało. Simy nie są takie ohydne jak w trójeczce, pomieszczenia choć dość ciemne, faktycznie, przynajmniej mają jednolite oświetlenie, a nie tak jak w TS2, gdzie ściana była ciemna, a obiekty świecące jak psu jaja. Otoczenie mi się podoba, szkoda tylko, że to wszystko takie plastikowe - nie spodziewam się jednak, że to zmienią. Skoro pokazali grę na konferencji, to z pewnością taki styl już zostanie. Szkoda.

O reszcie się nie wypowiem, bo szczerze mówiąc niewiele mnie obchodziła.

EDIT: Aha, absolutnie nie podoba mi się ten styl budowania. Jedyne, co może być, to to przesuwanie pomieszczeń.

Ashley_Tisdale
20.08.2013, 16:01
Na Originie można już zakupić pre order ale jak dla mnie to STRASZNE zdzierstwo.. edycja limitowana kosztuje 179,99 a specjalna 199,99!!!!!!!! Chyba ich coś powaliło ;/ Naprawdę. Myślałem, że będzie kosztowało góra 139,99 to dodatki też pewnie będą droższe.. może nawet i 100 zł przekroczą ;///// Zniechęciło mnie to do tej gry.

Anastazja
20.08.2013, 16:02
Świetne!! Myślałam, że simowie będą wyglądać nieco inaczej, ale i tak jest super :)
Tryb emocji jest wspaniały! Nie mogę się doczekać.

Olson
20.08.2013, 16:22
Poda ktoś linka do interfesja TS4? Włosy ohydne, ale mam nadzieje, że szybko pojawią się te tworzone przez fanów. :)

Cytryśnia
20.08.2013, 16:25
Dobra.... Ta gra podoba mi się bardzo :D wygląd simów nie zachwyca, ale w końcu to tylko grafika, którą można zastapić dodatkami z internetu :) a nastrój i emocje, interakcje po prostu mnie oczarowały

Caesum
20.08.2013, 16:32
^ no właśnie nie wszystko można zastąpić, jest to widoczne w przypadku TS3. Mam jednak nadzieję, że podczas samej gry simowie będą równie fotogeniczni co w TS2. Jak na razie na to wygląda.

adamo030
20.08.2013, 16:33
No wygląda bardzo dobrze. Mogliby więcej szczegółów dać. Myślę, że pogody i zwierzaków na pewno nie dadzą w podstawie (a szkoda), ale zapowiada się ciekawie.

Cytryśnia
20.08.2013, 16:47
^ no właśnie nie wszystko można zastąpić, jest to widoczne w przypadku TS3. Mam jednak nadzieję, że podczas samej gry simowie będą równie fotogeniczni co w TS2. Jak na razie na to wygląda.
no moze nie wszystko.. Nie wiem, nie gram w trójkę, ale dwójkowe simy można zmienić nie do poznania (chociaiżby na przykładzie simów, które tworzą Malin czy ruda :D)

scavo
20.08.2013, 16:48
EDIT: Aha, absolutnie nie podoba mi się ten styl budowania. Jedyne, co może być, to to przesuwanie pomieszczeń.
No bo jak chcesz wiedzieć TS4 jest przygotowane również dla graczy monitorów dotykowych, gdzieś nawet było że tryb budowania i kupowania jest przystosowany dla monitorów dotykowych.

Kerbi
20.08.2013, 16:54
No wygląda bardzo dobrze. Mogliby więcej szczegółów dać. Myślę, że pogody i zwierzaków na pewno nie dadzą w podstawie (a szkoda), ale zapowiada się ciekawie.

Co do pogody i zwierzaków - w zwiastunie można dopatrzeć się kilku fajnych "smaczków" :)
Jeśli chodzi o zwierzaki, to w 0:22 pojawia się lama (chyba lama xD) - wygląda to na małą podpowiedź do zwierzaków. Kolejną aluzję mamy w 0:34, tym razem w postaci psa :) Gdy dziewczyna wychodzi ze zwierzakiem na zewnątrz, pada deszcz, a w 1:01 widać, jak ludzie trzymają w rękach parasole.

Poza tym, w zwiastunie najpierw widzimy ubogie dzielnice, a potem ukazuje nam się miasto a'la Nowy Jork - gdzieś bodajże krążyły plotki, że otoczenie w TS4 ma być zróżnicowane w podobny sposób.
I jeszcze taka ciekawostka, że w 0:48 na tym "obrazku" jest napisane Bella Goth ;)

Caesum
20.08.2013, 16:57
No bo jak chcesz wiedzieć TS4 jest przygotowane również dla graczy monitorów dotykowych, gdzieś nawet było że tryb budowania i kupowania jest przystosowany dla monitorów dotykowych.
Wiem - i co z tego. Niech oni to sobie robią nawet na Commodore 64, tylko po co od razu wciskać to na PCta. Jakoś nigdy wcześniej nie mieli problemu z robieniem oddzielnych wersji TS na PC i konsole, tym bardziej nie rozumiem więc dlaczego teraz nagle im wpadło do głowy, by w tym przypadku mieszać jedno i drugie. Mogliby chociaż zrobić opcję wyboru trybu.

Mroczny Pan Skromności
20.08.2013, 17:03
Ashley, powiedz, że to ceny w złotych :O

Ten trailer, gdzie była pokazana gra mnie nie powalił. Wciąż wydaje mi się, że simy pokazane w tle, które siedziały na krzesłach, były... sztywne. Fajna rzecz z laleczkami voodoo :D Ciekawe, czy ta rakieta też się do czegoś przyda, czy może to tylko taki "chwyt marketingowy". Chciałbym dowiedzieć się jeszcze więcej na temat opcji :P

EDIT: KERBI, lama to taka maskotka serii The Sims, więc nie wiadomo, czy jest tutaj ze względu na zwierzaki, czy po prostu dla zachowania tradycji. W podstawie trójki też było coś z lamami :D

ajditia
20.08.2013, 17:11
Kurcze, kurcze, kurcze!!! Przekonuję się do 4 :P W sumie nie wiem czy śmiać się, czy płakać, że te Simy są takie plastikowe... Mam nadzieję, że wymagania sprzętowe będą w miarę normalne, i żeby obsługiwała zintegrowane kraty graficzne :)

Kerbi
20.08.2013, 17:11
EDIT: KERBI, lama to taka maskotka serii The Sims, więc nie wiadomo, czy jest tutaj ze względu na zwierzaki, czy po prostu dla zachowania tradycji. W podstawie trójki też było coś z lamami :D

Szkoda jeszcze, że Freezer Bunny się tam nie pojawił, bo ostatnio to on ma chyba przewagę nad lamą xD Ale pies to pies, on był w każdej części jako normalne zwierzę :) Nie wiem, czy twórcy faktycznie dają nam jakieś aluzje w tym zwiastunie, ale jeśli tak, to będę wniebowzięty, mając zwierzaki i pogodę w podstawie :rolleyes:

redmoon
20.08.2013, 17:20
Nooo... przejżałem temat. I muszę przyznać, że coraz bardziej przekonuję się do TS 4. Po premierze TS 4 zamierzam wyprzedać moją kolekcję TS 3, więc raczej będzie mnie stać na ppdstawę i kilka dodatków. Tylko ciekawe jakie będą wymagania, bo na święta zamierzam sobie wymienić części w kompie.

a tak btw - ktoś chętny do nabycia podstawy i wszystkich dodatków (oprócz pakietów akcesoriów i Zostań Gwiazdą) do The Sims 3 w okolicach początku 2014 ???

Malin
20.08.2013, 17:59
Gdzie tu przycisk "Lubię to!"? ;)

„Kochamy kiedy uruchamiamy grę po to by zobaczyć wszystko co tworzy społeczność – to jest zawsze najlepsza część uruchomienia jakiejkolwiek Simowej gry”, mówi producent Rayan Vaughan. „Projektujemy je i potem wracamy, tworząc te kreacje, które zmuszają nas do powiedzenia: „Jak oni to zrobili? Nigdy nie myślałem o zrobieniu czegoś takiego w grze.”
Oczywiście, a jakiś już czas temu była akcja, że chcieli zamykać wszelkie strony z downloadsem, bo nie życzyli sobie nieoficjalnych dodatków w grze :P

smutny Sim może zdecydować się na pławienie się i użalanie nad sobą podczas „smutnego prysznicu”
Dla mnie bomba, zawsze marzyłam o zdołowanym simie moknącym pod prysznicem... *.*

odzież i otoczenie będą wpływać na emocje Sima. (…) Oczywiście istnieje ryzyko przywiązania do emocjonalnego do przedmiotów codziennego użytku (…).
Już widzę moich simów, gdy nie chcą iść do pracy, bo im wybrane przeze mnie ubranie nie odpowiada xD Albo depresję z powodu zepsucia się ulubionego ekspresu do kawy xD

Bez zarzutu jest to replikacja naturalnych ludzkich zachowań, sięgająca do tego, że Simy mogą omijać się w wąskich korytarzach i drzwiach, nie powodując zatorów.
BOŻE, WRESZCIE!!! Wreszcie koniec z blokowaniem się kilku simów w miniaturowych kiblach! Nic mnie tak nie doprowadzało do białej gorączki, jak sim, który nie mógł się załatwić, bo 2 innych stało w tym pomieszczeniu i nie umiało wyjść!

(…) facet podchodzi obok niej i zaczyna wyciskać na ławeczce, postanawiając, że chce flirtować z Simką. Ona może to robić bez konieczności schodzenia z bieżni, bez chodzenia wokół tego Sima i wykopania go z ławki. Oni mogą to po prostu robić, gdy ćwiczą.
Kolejkowanie zadań nie będzie więcej takie pracochłonne. Simowie będą kontynuować rozmowy nawet podczas gdy podejmują się innych czynności.
Cieszę się na takie zabawne sytuacje! I wielozadaniowość! Tego chyba brakowało najbardziej.

Co jeszcze...
- simy! - są bajeczne! Tryb tworzenia jest cudowny, teraz będę mogła robić pulpeciki dokładnie takie, jakie być powinny, a nie wystające brzuchy, a reszta ciała szczupła... ;/ Mają ładne uśmiechy, nie straszą tak, jak te z TS3. Ogólnie mają zgrabne postawy i budowę ciała; pomysł na indywidualny sposób poruszania się i różne głosy to rewelacyjny pomysł! <333 Świetna, zróżnicowana gestykulacja i mimika! Że już nawet nie wspomnę o całej gamie emocji... *.* A oczami wyobraźni widzę już te realistyczne skiny, oczy, włosy i inne dodatki z netu... Te postacie będą bombowe!
- interfejs - nie wiem, dlaczego was tak przeraża. Ja jestem raczej pozytywnie nastawiona. Oczywiście trzeba będzie się przestawić, ale uważam, że to będzie kwestia wprawy - 1-2 dni i załapie się, o co chodzi i co gdzie jest. Pamiętam moje pierwsze spotkanie z TS2, zaraz po TS1 - miałam sporo problemów, bo podochodziły aspiracje, pragnienia i inne takie różne duperele, nie wiedziałam, co jest od czego... Ale do wszystkiego przecież się dojdzie. A zawsze to jakieś urozmaicenie, jakaś nowość i odświeżenie ;)
- tryb budowy - ja jestem na tak! Nie umiem budować domów, więc dla mnie będzie rzeczywiście wielkim ułatwieniem takie stawianie od razu całych segmentów. Przesuwanie pokojów to jest po prostu... perełka! <333 Nieraz miałam nerwy, gdy okazywało się, że trzeba by coś przesunąć o kratkę, czy dwie, a tu już umeblowanie w komplecie (kodami!) i ustawiaj wszystko od nowa... Masakra!
- grafika - no tu bym sobie życzyła większą realność, ale chyba jakoś to przełknę. Myślę, że ta cała wymieniona wcześniej reszta chyba mi zrekompensuje te rysunkowe klimaty. W końcu nie robię domów na pokaz, tylko do grania, a jedyne, co może zechcę pokazywać publicznie, to postacie (jeśli już wszystko ogarnę ;)).

Podsumowując (i tak nikt tego elaboratu nie przeczyta xD): jestem pod wielkim wrażeniem (znowu! u mnie to tak falami nadchodzi xD). Marzy mi się tylko lepsza grafika. Niezbyt wielkie wymagania sprzętowe. I zero błędów. I będę szczęśliwa, czekając z odłożoną kasą na nową odsłonę serii The Sims.

Liv
20.08.2013, 18:08
Co do pogody i zwierzaków - w zwiastunie można dopatrzeć się kilku fajnych "smaczków" :)
Jeśli chodzi o zwierzaki, to w 0:22 pojawia się lama (chyba lama xD) - wygląda to na małą podpowiedź do zwierzaków. Kolejną aluzję mamy w 0:34, tym razem w postaci psa :) Gdy dziewczyna wychodzi ze zwierzakiem na zewnątrz, pada deszcz, a w 1:01 widać, jak ludzie trzymają w rękach parasole.

Poza tym, w zwiastunie najpierw widzimy ubogie dzielnice, a potem ukazuje nam się miasto a'la Nowy Jork - gdzieś bodajże krążyły plotki, że otoczenie w TS4 ma być zróżnicowane w podobny sposób.
I jeszcze taka ciekawostka, że w 0:48 na tym "obrazku" jest napisane Bella Goth ;)
Auto w zwiastunie niby też się pojawia, a na żadnym ze zdjęć nie widać, żeby pojazdy były dostępne od początku gry.
Zróżnicowanie simów na klasy społeczne byłoby dla mnie idealne, bo lubię raz pograć patologią (może nareszcie moje simy same z siebie będą złe? ;>), a raz urządzać simom życie niczym w brazylijskiej telenoweli :D No i ofc mieszać i przeplatać to wszystko ze sobą <3

(i tak nikt tego elaboratu nie przeczyta xD)
Ja przeczytałam :>

Kerbi
20.08.2013, 18:19
Auto w zwiastunie niby też się pojawia, a na żadnym ze zdjęć nie widać, żeby pojazdy były dostępne od początku gry.

Widać, widać :D Tutaj: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/1098475_635707029782316_2126503111_n.jpg Nawet sama wstawiałaś to zdjęcie na forum ;) Mamy pokazane autko, więc pojazdy raczej będą - pytanie tylko, czy będziemy mogli je sobie sami sprawić... No i te tory z tramwajami - na jednym z wcześniejszych zdjęć tramwaj także był widoczny, więc bardzo możliwe, że jednak coś się święci :)

Liv
20.08.2013, 18:31
Ale przecież na ŻADNYM zdjęciu nie ma podjazdów ani garaży. Zresztą, pisałam wcześniej, ze to może być tylko dekoracja.
Te tramwaje też uważam za atrapę xD

Katerina
20.08.2013, 19:07
MATKO BOSKA ALE SE MOŻNA TYŁEK SPŁASZCZYĆ! :O Już sobie wyobrażam simsową Nicki Minaj. :D Na interfejs to bym najchętniej zwymiotowała, a tryb budowania mi nie przeszkadza, ale mogliby dodać tez opcję, żeby normalnie jak np. w TS3 budować... Ale cóż... trailer bardzo fajny. Spodobało mi się, że ludzie w nim występowali. :D Mogli pokazać CAS jak ogólnie będzie wyglądać, a nie tylko co można se spłaszczyć, a co wypchać.