PDA

Zobacz pełną wersję : Skok w przyszłość - problemy z grą.


Troya
24.10.2013, 18:55
Niestety błąd się powtórzył. Podczas aktualizacji wyskakuje błąd 'Nieudana aktualizacja gry The Sims 3. Aplikacja zostanie przerwana'
Gdzie mogę pobrać najnowszą aktualkę?

anie_1981
24.10.2013, 19:13
Podawałam już linka w przedpremierowych dyskusjach...

http://simsvip.com/2013/10/17/sims-3-game-update-1-63-101713/

A co do błędów aktualizacji:

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=371

Troya
25.10.2013, 13:25
Podczas aktualizacji wyskakuje "błąd aktualizacji znaleziono nieprawidłowy plik"

redmoon
25.10.2013, 18:17
Czy podróżnik w czasie przybył u was sam ? Ja musiałem za własną kasę kupić portal, a podróżnik pokazał się po użyciu na portalu interakcji "Zbadaj Portal". Gram teraz inną rodzinką i jak wyżej już wymieniłem - kupiłem portal i kliknąłem "Zbadaj Portal". Tyle, że simka stoi, macha rękami, ale Emit się nie pokazuje :(. Instaluję aktualizację. Może coś pomoże.

Lubie
25.10.2013, 18:23
Instaluję aktualizację. Może coś pomoże.
Nie wiem, czy wiesz, ale gdybyś NIE MIAŁ zaktualizowanej gry, nie mógłbyś zainstalować dodatku, soooooo. :cc
Jak instalowałeś aktualizację z płyty, to powinieneś spróbować z super patchem. Mi zawsze działa.

redmoon
25.10.2013, 18:25
Przy instalacji gry zaktualizowało mi do 1.62, a najnowasza wersja to 1.63 xd

Lubie
25.10.2013, 18:27
A to przepraszam. :) Nie wiedziałem o tym całym 1.63 :PP

redmoon
25.10.2013, 18:34
Nic się nie stało :) Co do mojego problemu - dupa. Dupa blada. Emit wciąż się nie pokazuje. Pomocy !
Edit : Na innym zapisie wyszło. Na szczęście to nie była rodzinka na którwj mi bardzo zależało :)

oluchna89
25.10.2013, 20:07
A ja nie moge otworzyć tego Almanacha Czasu. Klikam na niego w plecaku i nic, na pomniku i też nic. :/ co robic??

anie_1981
25.10.2013, 21:18
Ja w ogóle nie klikam na Almanachu, tylko na portal.

Poskacper
26.10.2013, 20:24
Ja też nie mogę otworzyć almanachu, było dobrze i za chwilę klikałem i nic. A tak lubiłem sobie posłuchać tej muzyczki z niego :D Nie no, naprawdę chciałbym to naprawić.

Troya
27.10.2013, 06:37
Mam kolejny problem. Tym razem nie mogę nawet włączyć launchera, gdyż od razu się wyłącza, bez żadnego błędu. Macie pomysł co zrobić? ;/ Już mnie to dobija.

Poskacper
27.10.2013, 07:56
Może spróbuj włączyć grę z folderu the sims 3 - "TS3W"

anie_1981
27.10.2013, 08:48
Sprawdziłam u siebie, mogę włączyć Almanach. A przynajmniej mogłam jak ostatnio grałam.

Co do włączania gry, to ja ją uruchamiam 3Booterem, a nie Launcherem, czy którymś z jej plików. Nie miałam żadnych problemów z samym uruchamianiem. Po tylu łatkach i dodatkach wiem mniej więcej który mod może przeszkadzać grze i trzeba go zaktualizować lub wyrzucić. Jednak jednego moda nie przewidziałam i miałam przez niego problem, z pustą listą książek\obiektów w sklepach\księgarniach\komisach. To był mod What's on menu z mts, dodaje kilka potraw.


Z błędów to miałam dwa.

1. Czasem pokazuje mi się takie okno z jakimś błędem skryptu. Klikam na "Disable Script" i gram dalej. Gra się nie wyłączyła ani razu, tylko generuje plik z tym błędem w Moich Dokumentach.

2. Do przyszłości dostał się jeden Sim, a wracał z dwoma robotami. Po powrocie gra wylosowała robotom inne części, także trzeba je było edytować w kapsule. Dobrze, że miałam je zapisane, chciałam ich użyć też w innych rodzinach.

AnnNeko
27.10.2013, 09:17
Ja mam zaś problem, że przed grą występuje komunikat o możliwości licznych błędów. Ktoś wie dlaczego? :|

anie_1981
27.10.2013, 11:57
Zabierz mody z gry, zapewne któryś jest nieaktualny.

Myrtek
27.10.2013, 11:57
Zakupiłam Edycję limitowaną. Wpisuję adres strony, z której mam pobrać "Zestaw Kwantowy", ale na stronce wyskakuje błąd oznakowany blooperem w postaci obrazku z autem. Wpisuję coś źle? Dajcie link albo wytłumaczcie co mam zrobić :<

anie_1981
27.10.2013, 17:57
Ja nie miałam takiego problemu... Normalnie wpisałam adres, znak po znaku i wyświetliła się strona z zawartością limitowaną.

Ja mam problem, nie wiem od kiedy, bo grałam Singlem. Teraz się ożenił a ja nigdzie, ani na niej, ani na nim nie mam opcji bara bara ani postaraj się o dziecko... Mógłby ktoś sprawdzić u siebie? Zawsze coś z tą grą. Nie mam tych opcji ani na Simach, ani na obiektach (łóżko, stóg siana itd...)... Nie wiem co jest grane.

Poskacper
27.10.2013, 18:02
Sprawdziłem - wszystko u mnie działa.

redmoon
27.10.2013, 19:08
U mnie też :3

xMalwina
27.10.2013, 20:30
Czy Wam też tak długo wczytuje się nowa gra? :| Wybrałam Sunset Valley, dawno w nim nie grałam i odpaliła się ta gierka. Nie wiem, pewnie to przez nią gra dłużej się ładuje, ale trwało to naprawdę znacznie dłużej niż normalnie, chyba ją wyłączę... W końcu się wkurzyłam, alt+ctrl+delete i czekam na koniec aktualizacji do 1.63, może będzie lepiej...

WhiteSugar
27.10.2013, 20:45
Kurde, mam identycznie. Od kiedy zainstalowałam tą aktualizację i Skok w Przyszłość, pojawił się ten interaktywny ekran i dupa. Pasek ładowania leci do końca w 5 sekund, nagle się zatrzymuje. Czekam... 2 minuty, 5 minut, 10 minut... Zdążyłam przez ten czas sprzątnąć pokój, zjeść obiad (wraz z ugotowaniem) i zagrać mecz w FIFIE. Tak minęło ok 2 godzin. Tragedia, przedtem było wszystko okej i nie mam pojęcia, co tutaj nie gra ;/

xMalwina
27.10.2013, 20:51
Dokładnie! Dochodzi do końca, zostaje parę milimetrów i nic... Masz aktualizację 1.63? Mi błędy jakieś wyskakują, szukam rozwiązania na necie

Kerbi
27.10.2013, 20:52
Kurde, mam identycznie. Od kiedy zainstalowałam tą aktualizację i Skok w Przyszłość, pojawił się ten interaktywny ekran i dupa. Pasek ładowania leci do końca w 5 sekund, nagle się zatrzymuje. Czekam... 2 minuty, 5 minut, 10 minut... Zdążyłam przez ten czas sprzątnąć pokój, zjeść obiad (wraz z ugotowaniem) i zagrać mecz w FIFIE. Tak minęło ok 2 godzin. Tragedia, przedtem było wszystko okej i nie mam pojęcia, co tutaj nie gra ;/

Spróbuj na razie wyłączyć interaktywne ekrany w opcjach gry i zobacz, czy ci się wczyta ;)

EDIT: @down: W takim razie nie wiem, o co chodzi :(

WhiteSugar
27.10.2013, 21:00
Dokładnie! Dochodzi do końca, zostaje parę milimetrów i nic... Masz aktualizację 1.63? Mi błędy jakieś wyskakują, szukam rozwiązania na necie

Mam mam, pobrałam tą od anie, ten super patch czy jakoś tak... też były błędy na początku, ale zreinstalowałam podstawkę i ostatni dodatek i jakoś się zaaktualizowało :) Czasami nie chce się aktualizować bo znajduje cracka i nie może znaleźć tych plików oryginalnych, przynajmniej tak wywnioskowałam po reinstalkach :P Teraz mam normalnie włożoną płytę, bez cracka i się zaaktualizowało. (aha, żeby nie było, że pirat ze mnie - lubię cracki, dla własnej wygody :))

Spróbuj na razie wyłączyć interaktywne ekrany w opcjach gry i zobacz, czy ci się wczyta ;)

Wyłączyłam, od razu gdy minęły te 2 godziny, włączyłam grę od nowa i tak samo :( Dziwne to jakieś, no nie mogą ci z EA niczego do końca dopracować :P chyba, że się okaże, że problem leży z mojej strony, to wtedy zwracam honor :) coś jeszcze pokombinuję, może w końcu się uda.

xMalwina
27.10.2013, 21:01
Gdzie jest ta opcja? Nigdzie jej nie znalazłam :( Ale jak zostawiłam grę do wczytywania i nie bawiłam się tym ekanem, załadowało się normalnie, więc uciekam do SV <3

Chloé
27.10.2013, 21:18
Tutaj
http://i.imgur.com/loQaVYb.jpg

Mnie też gra dłużej się wczytuje odkąd są ekrany, ale być może to zasługa kolejnego już dodatku niż owych ekranów.

anie_1981
27.10.2013, 23:06
Ja wyłączyłam te ekrany, bo też mi gra się 2x dłużej ładowała. Dobrze, że łaskawie dodali taką opcję by to wyłączyć, bo oni mają w zwyczaju "uszczęśliwiać na siłę". Jak w Po Zmroku doszły wampiry, to EA nie wpadło na to, by dać możliwość ich wyłączenia. Ta opcja doszła dużo, dużo później. W ogóle, to te ekrany oszukiwały u mnie :P Nie klikałam, a pkt się i tak dodawały ;)

Poskacper
28.10.2013, 05:58
U mnie też się dłużej ładuje, ale bez przesady, żeby aż tyle jak u was. A ja za to klikam w dobry przedmiot, a pkt się nie dodaje :D Ale na dole wszystko pisze, że to zależy od długości ładowania się gry.

evay
28.10.2013, 14:54
Weszłam w ten temat by zadać dokładnie takie samo pytanie, a tu okazuje się, że wiele osób ma ten sam problem. Próbuję zmienić w opcjach ekran i odpalam od nowa, poprzednim razem doszło do końcówki i ładowało się 30 minut, po których zdenerwowałam się i weszłam tutaj. Mam nadzieję, że coś to ogarnie, komputer mam dobry, pusty (właściwie tylko z simsami na nich), nigdy nic nie nawalało, a tu nagle dramat z tym wczytywaniem (a chciałam pierwszy raz zagrać :-()

anie_1981
28.10.2013, 15:29
Mi zazwyczaj zapis\nowa gra ładuje się ok. 5 - 7 minut. Z włączonymi obrazkami to niecały kwadrans.

xMalwina
28.10.2013, 16:07
A ja mam teraz problem z płynnością gry :/ nowy zapis, Isla Paradiso, para po studiach, dom wyposażony nowymi meblami ze 'skoku'. Co chwilę gra zacina się na parę sekund, przy przesuwaniu ekranu - zawsze. Mody aktualne. komputer bardzo dobry. Macie jakieś pomysły? :(

Zielona Herbata
28.10.2013, 16:18
xMalwina- może zrób tak, jak ci powiem, bo ostatnio miałam podobny problem, tylko, że z koparką z kariery:
- Zapisz sobie rodzinę w bibliotece,
- Usuń save'a na którym grasz,
- Stwórz nowy save (miasto może być te same),
- Wprowadź rodzinę.

Nie wiem, czy to ci pomoże, ale miałam niedawno takie same problemy i nowy save mi pomógł ;)

xMalwina
28.10.2013, 16:24
Dzięki, jak usunięcie zawartości ze store nie pomoże, to zrobię tak jak mówisz :) Nie stracę dyplomu, postępu kariery?

evay
28.10.2013, 16:39
Hej mnie gra laduje sie wlasnie dokladnie 1,5h czy wszyscy ktorzy pisali o 2h i innym ogromnym czasie w koncu sie doczekali?

xMalwina
28.10.2013, 16:59
Bez tych ekranów ładuje mi się 1-2min, z nimi ok 4min ale dopiero po aktualizacji 1.63.
Zielona, musiałam zrobić tak mi mówiłaś ale niestety w pewnym momencie po prostu gra się wyłączyła, zostawiłam tylko mody nraas, resztę wyrzuciłam i usunęłam DCC Cache, zobaczymy...

anie_1981
28.10.2013, 18:14
Mnie już ręce opadają, gra ma wielki problem z PlumBotami, każde użycie portalu, przenoszenie rodziny do innego miasta, wszystko to kończy się totalnym losowaniem części PlumBotów, a do tego kasacją części bądź wszystkich chipów. Mam nadzieję, że Twallan szybko doda DebugeEnablerowi opcję otrzymania wszystkich chipów, podobnie jak to jest po kliknięciu na lodówkę. Jak mam co podróż/przeprowadzkę kombinować skąd wziąć chipy to bez sensu taka gra. Do tego wkurzyłam się, bo zbudowałam sobie dom w przyszłości i ten dom skopiowałam do biblioteki, żeby w teraźniejszości kupić rodzinie identyczny. Dom stoi na fundamentach, bo ja prawie zawsze tak buduję domy. No i oczywiście muszę mieć przynajmniej jeden poziom piwnicy... Problemu tego nie załatwili jak dotąd i zawsze jest problem z łączeniem piwnicy z parterem domów z fundamentami... Z kodem ConstrainFloorElevation False wstawiłam windorurę i działała w przyszłości. Po wstawieniu tego domu z biblioteki windorura w tym miejscu nie działa. Wymiana nic nie dała. Chyba wstawię drabinę. Może się uda.

Poskacper
28.10.2013, 19:23
Nie rozumiem, chyba tylko ja nie mam tego błędu z plumbotami.

Simsowa5
28.10.2013, 20:13
Posiadam grę The sims 3 Skok w przyszłość i gdy już wyruszam do przyszłości to nie mam potomków. Moją rodziną gram już 15 tygodni simowych i myślałam, że to być może przez to, ale nie mam pojęcia. Gdy zrobiłam nową rodzinę potomkowie byli. Co zrobić żeby w starej się pojawili ?

anie_1981
29.10.2013, 08:24
Spróbuj kogoś hajtnąć.

xMalwina
29.10.2013, 12:16
Też nie mam problemu z Plumbotami. :O
A moja gra przestała się psuć po usunięciu zawartości ze store. Żeby było śmieszniej, miałam tylko jeden dodatek, włosy męskie "ironiczny irokez". Poza tym znacznie wszystko się przyspieszyło :)

EDIT: mam za to problem z almanachem - w ogóle nie chce się uruchomić :/

Poskacper
29.10.2013, 12:42
Mi na nowej rodzince chce, na starej już nie chce. Nie wiem czym to może być spowodowane.

xMalwina
29.10.2013, 12:47
No to dziwne właśnie jest, to jest moja rodzina zrobiona już na 1.63, ale przeprowadzona do innego miasta z biblioteki... Chociaż nie wiem, czy to ma wpływ, bo normalnie się uruchamiało, nie chciało dać mi Strażnika Czasu mimo że wszystko zrobiłam jak należy, a potem nie mogłam już uruchomić almanachu znowu... Myślicie, że będzie jeszcze jakaś łatka? Mam nadzieję że będzie i to naprawi...

anie_1981
29.10.2013, 13:02
Moim zdaniem muszą dać jeszcze jakąś łatkę, bo gra ma bugi. Mogą to jednak olać, w końcu to EA Games.

xMalwina
29.10.2013, 13:36
No zobaczmy, liczę na to że coś jeszcze wypuszczą i to szybko, póki kolokwiów nie mam :D
A tak małym offtopem, co dokładnie robi overwatch? Wrzuciłam go, wyświetlają mi się różne powiadomienia teraz i ciekawa jestem, jak działa :D tzn wiem, że jakieś błędy wyłapuje? :P

anie_1981
29.10.2013, 14:17
NRaas Overwatch ma wiele zadań. Wyłapuje takie drobiazgi np resetuje Simów, którzy się zablokowali gdzieś, albo jak ktoś z mieszkańców zostawi małe dziecko na parceli, to mod je teleportuje do domu, wyłącza TV wieże stereo na parcelach publicznych i w w domach nieaktywnych Simów. Przywraca zepsute drzewa genealogiczne. Słowem, warto go mieć.

xMalwina
29.10.2013, 15:16
No to w takim razie niech sobie leży, nie będę go ruszać :)

Ech, zresetowaniu przyszłości na portalu almanach zaczął działać, ale nawet po ślubie i narodzinach dwójki dzieci nie mam potomków... Zaczynam się gniewać na ten dodatek :|

anie_1981
29.10.2013, 15:46
Mi udało się naprawić windorurę w domu o którym wcześniej pisałam. Dałam w to miejsce drabinę, a po 2-3 dniach simowych oddałam w to miejsce windorurę i Simy z niej korzystają... Po prostu trzeba pamiętać, że domy zapisane z tymi rurami mogą mieć z nimi potem problem. Tak czy siak to i tak jak dotąd najlepsze połączenie piwnicy z piętrem. Przy zwykłej wysokości fundamentów wystarczy skasować 2x3 kostek fundamentu, i wszystko gra. A Windorura może też funkcjonować jako... ekscentryczna ozdoba.

Searle
29.10.2013, 17:10
Posiadam grę The sims 3 Skok w przyszłość i gdy już wyruszam do przyszłości to nie mam potomków. Moją rodziną gram już 15 tygodni simowych i myślałam, że to być może przez to, ale nie mam pojęcia. Gdy zrobiłam nową rodzinę potomkowie byli. Co zrobić żeby w starej się pojawili ?

W podpowiedziach do gry jest napisane, że jeśli sim ma cechę rodzinny i itp, to jego potomkowie będą liczni. Natomiast jeśli będzie to cecha powiązana z niechęcią do związku, to jego rodzina w przyszłości nie będzie liczyła wiele osób. Może coś w tym jest i dlatego nie ma on w ogóle potomków? A może po prostu bug gry.

Simsowa5
29.10.2013, 19:39
Jeżeli kogoś z rodziny ,,hajtnę'' to się pojawią?

xMalwina
29.10.2013, 20:08
Ciężko stwierdzić. Tak jak pisałam wyżej, po ślubie miałam potomków, zrobiłam reset kontinuum bo nie włączał się almanach. Pomogło, zaczął się uruchamiać, ale potomków brak :/ Urodziły się bliźniaki, chłopcy, potomków dalej brak. Urodziła się córka, dalej nie ma potomków :/

EDIT
Po usunięciu zawartości Cache i modów jest masa potomków :| Teraz pytanie, co było za to odpowiedzialne ;)

anie_1981
29.10.2013, 20:48
Zrób tak jak ja robię zawsze gdy coś w grze nie gra.

1. Zapisz sobie grę w jakimś dogodnym do testów momencie.
2. Za każdym razem jak dodajesz lub usuwasz mody czyść też cache gry, nawet jak z grą jest OK.
3. Jeśli po zabraniu modów i czyszczeniu cache jest OK, to wrzucaj do gry po góra 5 modów na raz. łatwiej jest wyizolować grupę, w której jest wadliwy mod. Jak na nią trafisz to w najgorszym razie czeka Cię pięciokrotne sprawdzanie gry :P Ja w ten sposób doszłam do tego który mod broi ;) Miałam pecha, bo był ostatni na liście (sprawdzałam mody alfabetycznie).

xMalwina
31.10.2013, 17:29
Znowu mam problem :/ Nie mogę przeprowadzić się do innego miasta. Wszyscy wsiadają do taksówki, jadą na jakieś zadupie i pojawia się komunikat, że niemożliwa jest przeprowadzka bo trwa inna wyprawa :/ Wszyscy są w domu. Co na to poradzić?

Bella555
01.11.2013, 18:52
Hej! Mam od wczoraj Skok W Przyszłość i mam problem z Zestawem Kwantowym :( Kiedy moja Simka wchodzi do komory hibernacyjnej żeby założyć ten kombinezon zasilany, po wyjściu z komory nadal nie ma go założonego, a patrzy sobie na ręce jakby miała. Niby może wchodzić w hibernację, ale nie otrzymuje żadnych nastrójników związanych z komorą hibernacyjną typu: "W hibernacji" czy "W pełnym stroju"... Kiedy klikam na lustro "Zaplanuj strój" to jest ten kombinezon, buty do niego, okulary i fryzura, ale nawet jak Simka to wszystko założy to nadal nie jest to "kombinezonem zasilanym"... Może trzeba to wykasować z Launchera i jeszcze raz to wgrać? Pomocy :(

anie_1981
01.11.2013, 21:45
Pobierz jeszcze raz ze strony i zainstaluj zestaw od nowa. Masz coś takiego jak "Historia Zakupów" na stronie Simsów i tam masz wszystko co pobrałaś. O i ważna rzecz, w katalogu DCBackup w moich dokumentach są różne pliki. Zaleca się ich skasowanie, ponieważ wtedy gra chodzi ciut szybciej, ale jest tam plik ccmerged.package i on musi tam zostać, odkąd EA wydaje dodatki tzw. "Specjalne" (zawirają nowe interakcje, animacje nastrójniki), ten plik musi leżeć na swoim miejscu, bo on właśnie ma zapisane w sobie te wszystkie interakcje itd.

Simsowa5
02.11.2013, 09:26
Gdy teleportuje się do przyszłości to nie mam sima. Sim znika i po prostu go nie ma. Jak to naprawić :( ?

Michek2000
02.11.2013, 09:39
Mam pytanie jeżeli mam księgę Ćwirów i simowie nie robią animacji ,a ni nic to będą to robić po usunięciu ów plików.

anie_1981
02.11.2013, 11:35
Nie dowiesz się dopóki nie sprawdzisz :)

Mamełe
02.11.2013, 12:10
Znowu mam problem :/ Nie mogę przeprowadzić się do innego miasta. Wszyscy wsiadają do taksówki, jadą na jakieś zadupie i pojawia się komunikat, że niemożliwa jest przeprowadzka bo trwa inna wyprawa :/ Wszyscy są w domu. Co na to poradzić?

A nie masz jakiejś aktywnej misji z Wymarzonych Podróży?

Simsowa5
02.11.2013, 15:40
Gdy teleportuje się do przyszłości to nie mam sima. Sim znika i po prostu go nie ma. Jak to naprawić :( ?

Już znam przyczynę robi to jeden z simów w mojej rodzinie. Gdy go wyprowadziłam do innego domu i wyruszyłam w przyszłość to simka była, a jak on jest to simka nie zjawia się w przyszłości. Jak jestem w przyszłości to nie ma jego portretu w znajomych to jest przezroczyste. Proszę o pomoc :cry:

Michek2000
02.11.2013, 15:59
Anie nic to nie pomogło masz jakieś sposoby jeszcze ;_;

xMalwina
03.11.2013, 12:48
A nie masz jakiejś aktywnej misji z Wymarzonych Podróży?

Nie. Nie wiem o co chodzi, rodzinę przeprowadziłam normalnie, z biblioteki, jakoś poszło ;)

Gdy teleportuje się do przyszłości to nie mam sima. Sim znika i po prostu go nie ma. Jak to naprawić :( ?

Jak mi zniknęła simka w otoczeniu domowym (był tylko kryształek nad nią), a mogłam nią mimo wszystko sterować, to kazałam jej zaplanować strój w komodzie. Wtedy się pojawiła podczas edycji i po zaakceptowaniu stroju.
Jak to nie zadziała, to może spróbuj kodu resetsim Imię Nazwisko, możesz też spróbować wyczyścić zawartość folderu DCBackup oprócz pliku ccmerged.package, bo bez niego cośtam może podobno się dziać. Mi to często pomaga. DCBackup znajdziesz w dokumentach, folderze Electronic Arts.

lucasosik
03.11.2013, 13:59
Witam. Mam problem z uruchomieniem gry nowego dodatku. Problem pojawia się przy dużej ilości plików w folderze Mods. Gdy usunąłem większosc plików gra się włącza. Czy w nowym dodatku jest jakieś ograniczenie co do plików w folderze mods? Testowałem i praktycznie za każdym razem przy przekroczeniu jakieś ilości plików gra się nie chce włączyć(tzn pojawia się czarny ekran i nic się nie dzieje) Przy poprzednim dodatku problem nie występował. Gra została zaktualizowana na czysto(pusty folder Electronic Arts) dopieru póżniej plik Downloads i Mods zostały przeniesione). Raz udało mi się grę uruchomić ale niewiem jak gdyż bardzo kombinowałem :) Czekałem długo i nic się nie dzieje.

Proszę o pomoc :)

Mamełe
03.11.2013, 14:35
Jak miałam dużo dodatków nieoficjalnych, to ten czarny ekran miałam nawet 10 minut zanim gra odpalała... Własnie wywaliłam prawie wszystko, bo to żadna przyjemność z grania.

Może masz któryś plik niekompatybilny?

agisia
03.11.2013, 17:21
Bardzo się cieszyłam na nowy dodatek. Niestety moja radość nie trwała długo. Wraz z wgraniem nowego dodatku pojawił mi się komunikat jak w tytule. Szukałam informacji w necie: spróbowałam uruchomić grę nie z launcher, lecz miasta mi nie zapisało a pojawiał się tylko błąd 16, zrobiłam reinstalkę dodatku. Teraz kombinuję z wgraniem folderu saves z kopii, którą kiedyś zrobiłam. Nie wiem czy to coś pomoże. Macie jakieś pomysły co jeszcze mogę zrobić? :cry:

Electric Shabet
03.11.2013, 18:48
Znalazł ktoś może rozwiązanie tego problemu z niekończącym się ładowaniem miasta? Reinstalowałem podstawkę jak i Skok w Przyszłość, ładowanie dalej zatrzymywało się na samym końcu i nie chciało iść dalej. No to sobie pomyślałem, że trudno, odinstaluję Skok w Przyszłość, poczekam na najnowszą aktualizację. Odpalam grę za pomocą płytki z Rajskiej Wyspy i to samo - czyli to wina aktualizacji, a nie dodatku. Ma ktoś jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać? ;_;

Bella555
03.11.2013, 20:20
A jak mam skasować Zestaw Kwantowy tak żeby skasować go z gry? Bo jak skasowałam z Launchera i jeszcze raz pobrałam i zainstalowałam to pokazało: Plik jest już zainstalowany - czyli go nie skasowałam z gry tylko z Launchera i nic to nie dało :D A z tym folderem DCBackup mam wszystko skasować oprócz ccmerged.package tak? ;)

EDIT

tak a propos - znalazłam na Yt taki filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=Tn5qE-ti3OY
i tutaj jest ten problem co ja mam i w opisie jest podane jak to rozwiązać, ale jakoś nie rozumiem o co tu chodzi, tłumacz Google też nie pomógł tylko jeszcze pomieszał :D Jakby ktoś to zrozumiał to niech da mi znać ;)

Poskacper
03.11.2013, 21:06
Sprawdż czy nie usunęłaś zestawu z zakładki "pobrane". Jeżeli tak to zestaw jest dalej w grze. Odinstalować go trzeba z zakładki "obiekty zmodyfikowane".

Bella555
04.11.2013, 16:38
No tak, ja usunęłam tylko z zakładki Pobrane... :D Usunę z Obiektów Zmodyfikowanych i zobaczę, co z tego wyjdzie ;) A co z tym folderem DCBackup? Mam usunąć wszystko oprócz ccmerged.package?

EDIT
Pobrałam i zainstalowałam od nowa i dalej mam ten sam problem... Posiedzę nad opisem tego filmiku z Youtube, tam pisze, co trzeba zrobić, tylko nie za bardzo wiem, o co chodzi...

anie_1981
04.11.2013, 17:57
To zależy. Jeżeli instalujesz wszystkie Sims3Packi od nowa, to kasujesz wszystko z DCBackup, a jeżeli tylko odinstalowujesz jeden pakiet to zostaw ten plik, ale resztę skasuj (po instalacji też tam wejdź i skasuj wszystko poza ccmerged.package).

EDIT

Na tym filmiku nieźle radzą, żeby zmienić nazwę folderu Simsów z Moich Dokumentów, włączyć Launchera (to powstanie nowy folder), zainstalować Sims 3 packi, a potem plik ccmerged.package przenieść do starego katalogu (tego ze zmienioną nazwą) do DCBackup. Potem nowy folder można już skasować, a staremu przywrócić oryginalną nazwę...

Michek2000
04.11.2013, 18:04
Jeśli chodzi o film to chyba trzeba usunąć plik ccmerged.package

Bella555
04.11.2013, 18:37
Problem rozwiązany! Jeszcze raz przetrawiłam instrukcję z opisu tego filmiku i naprawiłam :) Jakby ktoś też miał ten sam problem to tu podaję rozwiązanie po polsku:
1. wziąć folder The Sims 3 z Moich Dokumentów na pulpit
2. włączyć Launcher TS3
3. po włączeniu Launchera w Moich Dokumentach powinien pojawić się nowy folder The Sims 3
4. wtedy pobrać z www.pl.thesims3.com Zestaw Kwantowy i zainstalować go
5. z tego nowego folderu The Sims 3/DCBackup skopiować plik ccmerged.package do starego folderu (z pulpitu) do folderu DCBackup, zamieniając go
6. usunąć cały nowy folder The Sims 3 z Moich Dokumentów
7. wgrać z powrotem folder z pulpitu z zamienionym folderem ccmerged.package
Nareszcie udało się naprawić :) Kombinezon zasilany śmiga jak należy :)

agisia
04.11.2013, 19:32
może mi ktoś pomoże, dlaczego jak daje simowi "zbadaj portal" to sim mi się zawiesza? :( nie mogę w ogóle wybrać się w przyszłość :(

anie_1981
04.11.2013, 22:14
Masz jakieś mody? Jeśli tak, to spróbuj zabrać je z gry i wyczyścić cache, a następnie uruchomić grę. Jeśli będzie wszystko OK, to któryś mod jest niekompatybilny z grą.

agisia
05.11.2013, 04:13
nigdy nie korzystałam z takich rzeczy

redmoon
05.11.2013, 05:38
@agisia - mam ten sam problem. Na początku wszystko działało, ale potem klapa :(.

agisia
05.11.2013, 16:36
poradziłeś sobie jakoś???

evay
09.11.2013, 10:33
Znalazł ktoś może rozwiązanie tego problemu z niekończącym się ładowaniem miasta? Reinstalowałem podstawkę jak i Skok w Przyszłość, ładowanie dalej zatrzymywało się na samym końcu i nie chciało iść dalej. No to sobie pomyślałem, że trudno, odinstaluję Skok w Przyszłość, poczekam na najnowszą aktualizację. Odpalam grę za pomocą płytki z Rajskiej Wyspy i to samo - czyli to wina aktualizacji, a nie dodatku. Ma ktoś jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać? ;_;

podbijam czy ktoś może pomóc?

Kosia
10.11.2013, 12:31
Evay a masz wylaczony interaktywny ekran? Czyli ta mini gre podczas ladowania.

Searle
11.11.2013, 16:16
evay, grę masz zaktualizowaną łatą 1.63?

anie_1981
12.11.2013, 10:44
Ja już dawno wyłączyłam te ekrany, polecam to, bo gra ładuje się wtedy normalnie, a nie 2x wolniej, to może powodować że gra się nie chce ładować.


Ja za to mam głupi, drobny problem, nawet trochę śmieszny... Gram sobie normalnie, Simy wykonują polecenia, jest sielanka, tylko że... zegarek stoi w miejscu... Co parę godzin się aktualizuje, ale bywało już tak, że o świcie miałam godzinę 19. Czasem ciężko odgadnąć która jest aktualnie godzina. Kupiłam im nawet zegar tarczowy na ścianę, ale pokazuje tą samą, niewłaściwą godzinę co główny zegar na interfejsie. Czasem pomaga wejście do katalogów budowania\kupowania, lub do edycji miasta, ale czasem nie... Nie jest to problem, który utrudnia życie, ale jest trochę denerwujący. Podobno szczęśliwe Simy czasu nie liczą, ale tym razem chyba nie o to chodzi... :P

Chloé
12.11.2013, 13:38
Anie, na psujący się zegar pomaga zmiana w ustawieniach trybu na 12 godzinny, granie w tym trybie jakiś czas i powrót do zegara 24 godzinnego.

Problem z zatrzymującym się paskiem ładowania też mam i nie chodzi tu o ekrany interaktywne bo mam je wyłączone. Pasek w zadowalającym tempie się zapełnia a następnie na samym koniuszku potrafi tak stać 15 minut. Bez folderu mods to samo. Zainstalowałam 3bootera ale nie poradził sobie, dlatego dołączam się do pytania o sposób na ten mały acz nieco denerwujący problem.

anie_1981
12.11.2013, 17:21
No ja nie wiem, ale ja mam mnóstwo modów, Store i CC, a gra ładuje mi się jakieś 5-7 minut. To jest tak i dużo i mało, ale bywało gorzej. Kiedyś miałam wyłączoną opcję chowania obiektów, wtedy gra potrafiła się ładować pół godziny.

Kosia
12.11.2013, 17:24
Tez pojawuil mi sie dzis problem z ekranami ladowania, wczesniej bylo ok. Kombinowalam dzis i wykombinowalam tylko tyle by usunac z moich dokumentow caly folder electronic arts (takze z kosza) i wlaczyc gre na czysto. Potem powoli dodawalam dodatki do downloads i instalowalam, poki co dziala, co prawda wydaje mi sie, ze gra laduyje sie o wiele dluzej (a dodatkow i tak mam moze z 30), ale przynajmniej laduje sie do konca. Problem u mnie pojawia sie po dodaniu folderu mods, ale nie dziala normalne wywalenie modow, nawet wyczyszczenie cache. Laduje mi sie z powrotem dopiero gdy usune calkowicie folder electronic arts. I to w sumie jedyne do czego udalo mi sie dojsc :P

Patryk58448
12.11.2013, 18:42
Trochę dużo tych błędów, niestety.

WhiteSugar
25.11.2013, 20:44
Niestety nie udało mi się nic zrobić z tymi ekranami - jak się ładowały 2 godziny, tak samo długo ładują się i teraz. Tragedia, dzisiaj spróbuję zainstalować całą serię od początku do końca, ale wątpię, że to coś da. Myślę, że coś jest nie tak z łatką, a przynajmniej ja po jej zainstalowaniu tak mam, przed nią nic takiego nie było. Mieli się niby postarać i skończyć 3 część "z godnością" a znowu mam w grze więcej błędów niż rozgrywki...

anie_1981
05.12.2013, 11:00
Sprawdziłby ktoś coś dla mnie? Poszukuję kogoś, kto ma SwP i wersję gry 1.63, żeby sprawdził dla mnie, czy Simy mają u niej\niego wolną wolę w basenie. Chodzi o to, że ja mam wolną wolę ustawioną na maksa, a od instalacji dodatku Simy jak im każę iść do basenu to w ogóle w nim nie pływają, tylko tak jak wskoczą lub wejdą do wody, to tak zostają. Nie mają tej interakcji by pływać w basenie, mają tylko ikonkę, że są w basenie. Mijają godziny, a oni nic nie robią. Po jakimś czasie pojawia im się nastrójnik taki jak Simom którzy się boją wody, a jak nadal nie każę im nic robić to toną! Mam tak nawet bez modów, na świeżym zapisie i świeżym folderze TS3 w Moich Documentach. Jest to trochę denerwujące. Kiedyś tak nie było. Jak im kazałam iść do wody to trochę pływali, położyli się na materacu dmuchanym, co chwilę wychodzili z wody, żeby użyć trampoliny lub zjeżdżalni a teraz nic...

Tom
26.12.2013, 21:44
anie, jak odpalę dziś albo jutro simsy to sprawdzę czy u mnie też jest taki błąd :) ja mam inny problem, z podróżnikiem z przyszłości. Kiedy wychodzi z portalu, zmienia się w coś takiego:
http://images62.fotosik.pl/503/857bff9b15333650med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Zielona Herbata
26.12.2013, 23:11
Anie, sprawdzałam u siebie w grze i wszystko jest normalnie. Jak wskakują do wody lub na leżaku, to po skończeniu mam normalnie interakcję przypłynięcia w danym miejscu.

Tom, dziwne, ale u mnie Emit się też popsuł, jest cały niebieski. A żadnych dodatków nieoficjalnych czy modów nie mam...

Tom
27.12.2013, 00:14
Ja mam tylko kilka fryzur i master controller'a, ale nawet bez tego robi się z
Emita taka rozciągnięta masa, nie mam pojęcia dlaczego. Nawet resetsim nie pomaga

unnormaly
03.06.2014, 17:34
Wie ktoś może czemu po wyruszeniu w przyszłość znika mi sim, nie ma jego podobizny, zero pragnień, czy zadań, nie mogę wykonać żadnej interakcji, tylko czas sobie leci. A no i jeszcze zero na koncie, nie mogę też rozwinąć panelu sima w bok, pozostaje tylko zrestartować grę i nie wyruszać nigdzie, bo taki problem mam też w podróżach. Wcześniej grałam i było wszystko ok, teraz nagle coś się dzieje ;/ wie ktoś może o co chodzi? Nie używam modów, ale mam sporo rzeczy ze store i tych z rzesz internetu :)

Searle
03.06.2014, 18:27
Spróbuj zagrać bez nieoficjalnych dodatków.

AdamSavagePL
09.07.2014, 20:39
Jak zdobyć pomnik trendsettera? Zrobiłem specjalną rodzinę (wiekiem i płcią taką samą jak mój sim), zapraszałem po kolei do zamkniętego pokoju by użył tego podestu. Co najmniej 5 takich simów już pozamykałem i nadal nie dało pomnika. Teraz kupiłem park, poustawiałem tam podesty, też gdzieś 4 simów wzięło stroje, ale własne, bo poprzemieniali. Wie ktoś jak zaliczyć ten pomnik?

Searle
25.05.2015, 18:25
Mam podobny problem jak unnormaly, z tym, że jak wracam do teraźniejszości mam pusty panel - nie ma simów, pragnień, nic. Włączyłam grę bez modów (zostawiam tylko no CD)i bez zmian. Jakieś pomysły?

Hebe
25.05.2015, 18:34
Tak się dzieje tylko na jednym zapisie czy na wszystkich? Na początku proponowałabym po prostu przeczyścić cache gry.

Searle
26.05.2015, 19:21
Pierwsze co, to wyczyściłam cache. Sprawdzę jeszcze zapisy.