PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims Weekly News


Pink Panther
06.12.2013, 20:16
Witam :)
Przed Wami ukazuje się pierwszy numer "Simowej gazetki" - projektu, na którego wpadłem... dość dawno. Niestety dopiero gdzieś w zeszłym tygodniu postanowiłem się za niego zabrać.
Słowem wstępu, gazetka ma być rozszerzeniem tej znanej z serii The Sims, np. TS3. Gdy czytamy gazetę w prawym górnym rogu ekranu pojawiają się informacje typu "Simka X zmarła", "Rodzina X wyprowadziła się z miasta" itp. Chciałem to odwzorować, uświetnić ciekawszymi artykułami i zdjęciami. Czy mi się udało - nie mnie oceniać :)
Numery będą ukazywać się co mniej więcej 2-3 tygodnie. Zachęcam do czytania, komentowania i wysyłania do mnie plotek ze świata Simów ;) Stwórzmy razem Simową gazetkę!

Wielkie podziękowanie składam Dianie, bez której gazetka nie mogłaby istnieć. Moje zdolności graficzne ograniczają się do rysunku domu w Paintcie, więc złożenie tego wszystkie w całość w Photoshopie byłoby dla mnie niewykonalne.

Lista numerów The Sims Weekly News:
TSWN #1 (http://oi43.************/262wqj9.jpg)
TSWN #2 (http://oi41.************/waoai0.jpg)
TSWN #3 (http://oi60.************/2i95qvr.jpg)
TSWN Wydanie Specjalne #1
(http://oi57.************/3142osl.jpg)
Zapraszam do lektury TSWN #1 :)

http://oi43.************/262wqj9.jpg

Mroczny Pan Skromności
06.12.2013, 20:29
oho, konkurencja :D mam się bać? :P

jeśli chodzi o stronę graficzną, od razu rzuca się w oczy tekst, który powinien być wyjustowany. Poza tym, niektóre sformułowania brzmią trochę "niegazetowo" xD Przykładowo "Kierujemy ważny komunikat" - lepiej brzmiałoby "Podajemy", albo nawet bez czasownika ;)

Pomysł jest interesujący i jestem ciekaw jak to się rozwinie :D Jak dla mnie, to by nawet bardziej pasowało do OJSG :P

Pink Panther
06.12.2013, 20:35
Dzięki za komentarz :)

oho, konkurencja :D mam się bać? :P

Nie masz czego, i tak będziemy mieć większą sprzedaż :D

jeśli chodzi o stronę graficzną, od razu rzuca się w oczy tekst, który powinien być wyjustowany.

Grafikiem jest Diana, ale wiem, czemu nie jest wyjustowany, więc odpowiem za nią - miała jakieś problemy z PS i nie mogła dać sobie rady z justowaniem :C

Poza tym, niektóre sformułowania brzmią trochę "niegazetowo" xD Przykładowo "Kierujemy ważny komunikat" - lepiej brzmiałoby "Podajemy", albo nawet bez czasownika ;)

Następnym razem się poprawię, dzięki ;)

Pomysł jest interesujący i jestem ciekaw jak to się rozwinie :D Jak dla mnie, to by nawet bardziej pasowało do OJSG :P

Ja również jestem ciekaw, czy to w ogóle wypali i zainteresuje użytkowników :D Pytałem Cherrie, w jakim dziale umieścić, ale gdyby Administracja uznała, że ten się nie nadaje - proszę przenieść.

Diana
07.12.2013, 11:11
jeśli chodzi o stronę graficzną, od razu rzuca się w oczy tekst, który powinien być wyjustowany.
WIEDZIAŁAM, że ktoś zwróci na to uwagę. :hmm: Otóż próbowałam to wyjustować, ale w końcu poległam, mój Photoshop jest tępy... Jednak popróbuję jeszcze coś z tym zrobić. Na razie to jest pierwszy numer, więc już zostawiłam jak jest. Spróbuję to naprawić później, ale nic nie obiecuję. Mam nadzieję, że ten brak justowania nie przeszkadza bardzo? :P

EDIT: TAK!!! <3333333 ZNALAZŁAM PRZED CHWILĄ JUSTOWANIE! :O :D Od następnego numeru będą pięknie wyjustowane akapity :love:

Pink Panther
07.12.2013, 15:02
Następny numer planujemy opublikować 21 grudnia (plus minus jeden dzień) :)

Zachęcam do wysyłania jakichś zdjęć, artykułów, plotek! Noo, lejdis end dżentelmens! Zredagujmy TSWN razem! :D
Serio nikt nic nie wie o schadzkach wampirów? Wyślijcie Simów na cmentarz, niech pobawią się w szpiegów! ;P

Searle
10.12.2013, 10:40
Bardzo ciekawy pomysł i bardzo mi się podoba!

A ja nawet na ten brak wyjustowania nie zwróciłam uwagi, bo tak się zaczytałam :)

Merszyt
11.12.2013, 14:43
Idea takiej gazetki jest bardzo ciekawa. Na pewno wspomogę tę publikację i wyślę gdzieś moich Simków ;D
Co do oprawy graficznej - treść była o wiele ciekawsza od niej.
Życzę sukcesów!

Pink Panther
11.12.2013, 14:48
Dziękuję za komentarze :)

Na pewno wspomogę tę publikację i wyślę gdzieś moich Simków ;D

Bardzo się cieszę! :D Taki jest też sens tej gazetki, żeby tworzyć ją razem - dlatego znowu zachęcam wszystkich do wysyłania czegokolwiek ciekawego na moje PW. Wszystko postaramy się opublikować, ogranicza nas jedynie miejsce na stronie - ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby gazetka składała się aż z dwóch :)

A do tej pory nie dostałem kompletnie nic ;_;

Searle
14.12.2013, 13:35
Dlaczego ten temat został tu przeniesiony?

Meona
14.12.2013, 14:46
Świetny pomysł, fajnie się czyta. Czekam na następny numer, mam nadzieję, że będzie ciekawy i zabawny ;)

Mile
14.12.2013, 16:16
O to bardzo ciekawe i podoba mi się pomysł, można dodać jeszcze relacje z życia osobistości w poszczególnych miastach. :) Śmieszne wpadki, wypadki, ale także jakieś pozytywne rzeczy np akcje charytatywne na jakąś rzecz, wszystko opisane w zabawny sposób.

Pink Panther
14.12.2013, 21:05
Dlaczego ten temat został tu przeniesiony?

Administracja zdecydowała, że bardziej nadaje się tutaj :)

Świetny pomysł, fajnie się czyta. Czekam na następny numer, mam nadzieję, że będzie ciekawy i zabawny ;)

Bardzo dziękuję ;) Następny numer planowo powinien się pojawić 21 grudnia, więc każdy ma jeszcze czas, żeby ewentualnie podesłać mi jakiś artykuł :D

O to bardzo ciekawe i podoba mi się pomysł, można dodać jeszcze relacje z życia osobistości w poszczególnych miastach. :) Śmieszne wpadki, wypadki, ale także jakieś pozytywne rzeczy np akcje charytatywne na jakąś rzecz, wszystko opisane w zabawny sposób.

O akcji charytatywnej już myślałem, ale na relacje z życia osobistości nie wpadłem - wielkie dzięki za pomysł! :) Myślę, że zrobimy odpowiednią rubrykę poświęconą wyłącznie gwiazdom.
Oczywiście jeśli ktoś zna plotki z życia osobistości - moja skrzynka czeka. Sam nie jestem w stanie wyłapać wszystkich ich wpadek, więc wyjdźcie na miasto i obserwujcie. Zdjęcia mile widziane! ;P

Sqiera
14.12.2013, 21:18
PP - wejdź na pudelka... prawdziwe kompendium takiej wiedzy :P

Pink Panther
14.12.2013, 21:20
Największą frajdę sprawia mi wymyślanie samemu tych wiadomości, więc nie chcę nic ściągać :D

Sqiera
14.12.2013, 21:28
Ale możesz się czymś zainspirować i wymyślić coś nowego.

Pink Panther
14.12.2013, 21:29
Pomysłów mam sporo ;P Ale i tak zachęcam Was wszystkich do wysyłania, będzie różnorodność chociażby w stylu pisania.

Pink Panther
22.12.2013, 20:31
Zapraszam na numer drugi :) Kolejny ukaże się już w nowym, 2014 roku.

http://oi41.************/waoai0.jpg

Searle
23.12.2013, 12:13
Teraz wyjustowany tekst wygląda o wiele lepiej.

Fajnie, że w gazetce znalazła się realna informacja o Ksawerym, który został powiązany ze światem simów :)

Dobrze, że nie zabrakło życzeń świątecznych! :)

Pink Panther
23.12.2013, 19:28
Dziękuję za komentarz! :)

Dostaniemy jeszcze jakieś? ;P

A następny numer planujemy opublikować 9 stycznia 2014 roku, więc macie mnóstwo czasu na przesyłanie ewentualnych artykułów, zdjęć, plotek, pomysłów i propozycji, na które ciągle czekamy :)

Pink Panther
12.01.2014, 19:42
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! :)

http://i39.************/29e7ua.png

Minęła godzina ósma rano. Na ulicach Bridgeport roi się od ludzi, którzy kierują się do pracy lub szkoły. Wszyscy wyglądają, jakby nie spali przez całą noc. Ale nie można im się dziwić, skoro w większości musieli wstać kilka minut po szóstej rano.
Jeden z taborów metra właśnie zatrzymał się na przystanku mieszczącym się w pobliżu ratusza. W zgiełku ludzi można dostrzec pospiesznie wysiadającego, niskiego mężczyznę o bujnych, ciemnych włosach. Z teczką w ręce biegnie na zewnątrz peronu, rozkłada parasol i kieruje się w stronę najwyższego z budynków.
Wchodzi do windy i jedzie na przedostatnie piętro. Tam mieści się redakcja prestiżowej gazety The Sims Weekly News. Przed drzwiami poprawił jeszcze fryzurę i, szybko chowając grzebień do kieszeni za płaszczem, wszedł do redakcji.
Tym człowiekiem byłeś/byłaś właśnie Ty. To Ty jesteś teraz w redakcji The Sims Weekly News i to Ty na własne oczy widzisz, jak ciężko pracują tam redaktorzy.


1. W konkursie może wziąć udział każdy użytkownik Forum The Sims.
2. Konkurs polega na stworzeniu zabawnego obrazka przedstawiającego codzienną pracę w redakcji gazety The Sims Weekly News odtworzonej w świecie The Sims.
3. W konkursie nie ma podziału na kategorie The Sims 2 i The Sims 3, wszystkie prace oceniane będą w jednej kategorii.
4. Wymagany rozmiar zdjęcia to 800x600px. Gotowa praca może zawierać tylko jedno zdjęcie.
5. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedną pracę.
6. Dopuszczalna jest obróbka graficzna zdjęcia.
7. Można stosować nieoficjalne dodatki z Internetu oraz wszystkie dodatki oficjalne.
8. Zdjęcia publikowane będą anonimowo.
9. Obowiązuje zakaz głosowania na swoje pomieszczenie oraz informowania, kto jest autorem danej pracy. Złamanie tego punktu grozi dyskwalifikacją z tego konkursu oraz z wszystkich konkursów organizowanych w przyszłości przez The Sims Weekly News.
10. Prace należy wysyłać poprzez prywatną wiadomość do któregoś z organizatorów (Diana, Pink Panther) do dnia 24 stycznia 2014 roku do godziny 21:00. Wtedy nastąpi publikacja prac i otwarcie sondy, w której zagłosować będzie mógł każdy użytkownik forum.
11. Głosowanie potrwa do 30 stycznia 2014 roku do godziny 22:00.
12. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na łamach kolejnego numeru gazetki The Sims Weekly News, który ukaże się 31 stycznia 2014 roku.
13. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu oraz przedłużenia/skrócenia okresu trwania konkursu, nadsyłania prac lub głosowania.
14. Organizatorami konkursu są użytkownicy Pink Panther i Diana.
15. Nagrodą w konkursie jest dyplom dla zwycięzcy. Ponadto zwycięska praca posłuży jako banner reklamowy The Sims Weekly News. Zwycięzca będzie mógł również wybrać swój jeden temat, w którym publikuje własną twórczość (spośród działów: OJSG / Fotostory / Videostory / Twórczość pisana / Grafika/rysunki / Simy / Domy / Światy), który zostanie przyklejony na 2 miesiące.
16. Biorąc udział w konkursie uczestnik zgadza się ze wszystkimi punktami powyższego regulaminu oraz zezwala na wykorzystanie jego pracy jako bannera reklamowego gazetki w przypadku wygrania przez nią konkursu.

Zainteresowani mogą zadawać wszelkie pytania w tym temacie ;)

Diana
13.01.2014, 17:31
Ja tylko od siebie chcę jeszcze dodać, żebyście poważnie potraktowali ten konkurs, mimo, że nie organizuje go administracja. :)
Czekamy na Wasze zgłoszenia! :fun:

Searle
16.01.2014, 17:03
Jaka szkoda, że nie ma teraz zainstalowanej gry i zapewne długo nie będę mieć ;/

Pink Panther
24.01.2014, 20:31
Niestety, organizowany przez nas konkurs spotkał się z zerowym zainteresowaniem. Nie otrzymaliśmy ani jednej pracy. Szczerze mówiąc jest nam trochę przykro, że "Tworząc brukowiec" został tak potraktowany. Chcieliśmy zorganizować Wam fajną zabawę. Może i nagrody nie były zbyt zachęcające, a konkurs nie był tak oficjalny jak chociażby "MTU", ale dołożyliśmy wszelkich starań, aby był jak najciekawszy.

W związku z tym, że nie odbędzie się głosowanie, kolejny numer The Sims Weekly News ukaże się wcześniej, prawdopodobnie 29 stycznia (środa). Dlatego zachęcam do wysyłania nam artykułów "od Waszych Simów" :)

Pink Panther
04.02.2014, 19:54
Serdecznie zapraszam do lektury numeru 3. :)

http://oi60.************/2i95qvr.jpg

Liczymy na troszkę więcej komentarzy niż wcześniej, ktokolwiek w ogóle czyta TSWN? :o

demur_
06.02.2014, 23:57
Tak, ja czytam i mam z tego niemałą bekę. Się znaczy, całkiem to zabawne. Pozytywne. I ciekawe, ot co!

Searle
07.02.2014, 08:57
Ja również czytam! :)

W aktykule o zimie było trochę błędów np: "[...]nie docierał do nas takie chłodne powiewy" albo: "Ponadto zastrzegamy południowe mieściny[...]". Trzeba na to uważać i czytać uważnie przed wstawieniem, zwłaszcza, że tekst jest krótki :)

W tym numerze głównym artykułem jest artykuł o zimie, moim zdaniem powinien być nim tekst o porwaniu simki - bo jest to tak jakby ważniejsze, niż zlodowacenie (o którym raczej wszyscy wiedzą, a o porwaniu nie każdy mógł wiedzieć) - nie wiem, czy rozumiecie o co mi chodzi:rolleyes:

Ciekawią mnie te tajemnicze zaginięcia zwierząt - czekam na dalsze informacje w tej sprawie :)

Pink Panther
04.03.2014, 18:03
Bardzo dziękujemy za komentarze! :)
Przed Wami specjalny numer związany z wyborami w Simpaństwie ;)

http://oi57.************/3142osl.jpg