PDA

Zobacz pełną wersję : Bitwa o Dom - wersja Simowa: regulamin, pytania i odpowiedzi


Pink Panther
25.06.2014, 23:53
http://i62.************/332sdo4.png

REGULAMIN

1. W konkursie może wziąć udział każdy użytkownik Forum The Sims.
2. Konkurs polega na stworzeniu wymarzonego domu urządzając każde pomieszczenie z osobna.
3. W konkursie nie ma podziału na kategorie The Sims 2 i The Sims 3, wszystkie prace publikowane i oceniane są w jednej kategorii.
4. Podczas tworzenia pomieszczenia można korzystać ze wszystkich dodatków, również tych z Internetu.
5. Aby konkurs się rozpoczął, musi zgłosić się przynajmniej 10 osób.
6. Zgłoszenia przyjmowane są w odpowiednim temacie do 30 czerwca 2014r. do godz. 19:00.
7. W przypadku zgłoszenia się większej liczby osób przeprowadzone zostaną eliminacje, w których zainteresowani będą musieli zaprojektować jedno pomieszczenie. Wszyscy użytkownicy będą mogli zagłosować na najładniejszy pokój i 10 osób, których prace zdobędą największą ilość głosów, przejdzie do konkursu.
8. Konkurs składać się będzie z 3 etapów, półfinału i finału. W każdym z nich osoby biorące udział będą projektowały jakieś pomieszczenie lub pomieszczenia na podstawie opisu, zdjęcia, własnego pomysłu itd.
9. Prace wszystkich osób będą publikowane i jury konkursu będzie głosować, która jest najlepsza. Przechodzić dalej będzie kolejno:
a) z I do II etapu 8 osób z największą ilością głosów,
b) z II do III etapu 6 osób z największą ilością głosów,
c) z III etapu do półfinału 4 osoby z największą ilością głosów,
d) z półfinału do finału 2 osoby z największą ilością głosów.
10. Spośród 2 finałowych prac drogą głosowania zostanie wybrana jedna, której autor wygra konkurs i otrzyma rangę „Najlepszy projektant” lub „Bob budowniczy” na okres 6 miesięcy w wybranym przez siebie kolorze.
11. Osoba, która zajmie drugie miejsce otrzyma rangę „Mistrzowski projektant” na okres 3 miesięcy w wybranym przez siebie kolorze.
12. Najlepszą pracę spośród dwóch finałowych wytypują wszyscy chętni użytkownicy forum zamiast jury. Również w półfinale głosować będą użytkownicy.
13. Prace publikowane będą w formie zdjęć o maksymalnej wielkości 800 x 600 pikseli.
14. Zdjęcia publikowane będą anonimowo przez organizatora w odpowiednim temacie.
15. Obowiązuje zakaz głosowania na swoje pomieszczenie oraz informowania, kto jest autorem danej pracy. Zabronione jest również umieszczanie na zdjęciach informacji o autorze pracy lub "przemycanie" tej informacji pod jakąkolwiek inną postacią. Złamanie tego punktu grozi dwumiesięcznym banem oraz dyskwalifikacją.
16. Każdy etap konkursu trwać będzie około tygodnia.
17. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu oraz przedłużenia/skrócenia okresu trwania danego etapu.
18. W przypadku zgłoszenia się mniejszej niż wymagana liczby uczestników organizator podejmie decyzję, czy konkurs mimo to się odbędzie.
19. Ankiety trwać będą 5 dni. Obrady jury również będą mogły trwać maksymalnie 5 dni, jednak jeśli jurorzy zadecydują wcześniej o pracach, których autorzy przejdą dalej w konkursie, wyniki te zostaną ogłoszone przed upływem wspomnianych 5 dni.
20. Nieuzasadnione rezygnacje karane są banem 10-dniowym oraz zakazem brania udziału w kolejnym konkursie wieloetapowym.

Skład jury:
- Björk
- Liv
- Myrtek

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w zabawie :) Jeśli ktoś miałby jakieś pytania lub niejasności co do konkursu, służę pomocą w tym temacie.

Bardzo dziękuję Charionette za pomoc w organizacji i wykonanie nagłówków oraz loga :)

Shiver
26.06.2014, 06:14
Nie wiem czy to pomyłka, czy celowe, ale dlaczego rozmiar zdjęć to 500x600? Nie powinno być 800x600? (Chyba, że tak rzeczywiście mam być, to spoko, chociaż dziwne te wymiary...)

E. I (może to trochę za wcześnie na takie pytania, noale) czy pomieszczenia muszą być funkcjonalne? Czy mogę spokojnie ponawalać sobie pełno clutterów dookoła?

FresH
26.06.2014, 08:46
Czy dane pomieszczenie może w sobie zawierać kuchnię i salon?

Lubie
26.06.2014, 09:15
pomieszczenia beda chyba wybierane przez organizatorow (co tydzien inne)


moze by warto bylo wprowadzic immunitet, pierwsze miejsce w tych pierwszych etapach ma zagwarantowana nietykalnosc do nastepnego etapu? ciekawe rozwiazanie. :)

Pink Panther
26.06.2014, 09:44
Qwerty - faktycznie miało być 800x600. Mój błąd. Regulamin poprawię, gdy wejdę na kompa.
Raczej lepiej będzie, żeby pomieszczenia były funkcjonalne.
FresH - tak jak napisał krewetka, rodzaj pomieszczenia do zaprojektowwnia będzie ustalony przeze mnie :) Raz może to być jedno, a raz kilka, np. właśnie połączona kuchnia z salonem. Będziecie projektować np. według opisu rodziny, która tam będzie mieszkać lub własnego pomysłu. Wyobraźni będzie trzeba użyć! :D
Krewetka - żadnych immunitetów, każdy ma równe szanse ;) Ktoś może np. świetnie zrobić kuchnię i zająć 1. miejsce w głosowaniu, ale kiepsko łazienkę. Wtedy odpadnie.

forbidden
26.06.2014, 10:40
Uczestnicy będą mieli takie same domy do urządzenia (chodzi mi o rozkład pomieszczeń). Czy każdy będzie mógł sobie zbudować odpowiedni dom ?

Shiver
26.06.2014, 11:47
@up - właśnie, czy każdy będzie miał konkretny rozkład domu i będzie tylko urządzał kolejne pomieszczenia, czy musimy dodawać pokoje aby stworzyć jakąś całość samodzielnie? Albo może pokoje będą oceniane osobno i nie będą musiały być związane z resztą?

@down - jest napisane, że głosują userzy ;)

Cytryśnia
26.06.2014, 12:28
a czy tak jak w telewizyjnej bitwie o dom będzie jakieś jury?

Liv
26.06.2014, 13:30
1. Czy zostanę zbanowana jeśli zgłoszę się, ale z powodu braku czasu będę musiała zrezygnować z konkursu np. w jego połowie? (zakładając, że nie odpadnę na samym początku)
2. a czy tak jak w telewizyjnej bitwie o dom będzie jakieś jury?
Jestem bardzo za tym, żeby powołać jury, w skład którego wchodziłyby osoby, które znają się na budowaniu. Powód? Takie ocenianie jest - moim zdaniem - bardziej sprawiedliwe i obiektywne, bo sędzia musiałby uzasadnić swoją ocenę.

Pink Panther
26.06.2014, 13:56
Uczestnicy będą mieli takie same domy do urządzenia (chodzi mi o rozkład pomieszczeń). Czy każdy będzie mógł sobie zbudować odpowiedni dom ?

Każdy będzie budował sam. Możecie zrobić pokój duży, mały, z okrągłymi ścianami, ukośnymi, z małą ilością okien albo cały przeszklony... Każdy robi według swojej koncepcji, nie ograniczam uczestników gotowym "szkieletem" w przeciwieństwie do PMSW :)

Czy zostanę zbanowana jeśli zgłoszę się, ale z powodu braku czasu będę musiała zrezygnować z konkursu np. w jego połowie? (zakładając, że nie odpadnę na samym początku)

Skąd ten pomysł? Ban jest tylko za głosowanie na swoją pracę, tak jak w każdym konkursie zresztą. Rozumiem przecież, że ktoś się zgłosił, ale coś mu wypadło. Nikt nie przewidzi, czy będzie miał akurat czas. Tylko prosiłbym to przemyśleć, żeby nie było zbyt dużo rezygnacji, bo wtedy będzie chaos, kto przechodzi dalej itd.

Jeśli chodzi o jury, dobry pomysł. Ogarnę to i dam Wam znać, jednak głosowanie użytkowników i tak zostawię do półfinału, finału i eliminacji, więc jury będzie wybierało jedynie w etapach I, II i III ;) Myślę, że tak będzie ok.

@Qwerty Pokoje będą oceniane osobno, nie będą musiały tworzyć jednej spójnej całości. Zresztą byłoby to niemożliwe, ale o tym przekonacie się, gdy konkurs wystartuje :D

Lubie
26.06.2014, 14:08
Każdy będzie budował sam. Możecie zrobić pokój duży, mały, z okrągłymi ścianami, ukośnymi, z małą ilością okien albo cały przeszklony... Każdy robi według swojej koncepcji, nie ograniczam uczestników gotowym "szkieletem" w przeciwieństwie do PMSW :)

COOO?! :C Myślałem, że to będzie tak, jak jest w programie telewizyjnym, dostajemy gotowe mieszkanie (pomieszczenie) i urządza je wedle własnego uznania :( No nic.

Shiver
26.06.2014, 14:15
Czyli możemy sobie każdy pokój nawet na osobnej parceli zrobić, bez niczego innego dookoła, tak?
(Sorry, że tak nudzę, ale wolę się upewnić :P)

Pink Panther
26.06.2014, 14:22
Tak ;P

Lubie krewetko, tę edycję przeprowadzę tak, jak wymyśliłem na początku, gdybym miał organizować konkurs drugi raz możemy spróbować właśnie tak, jak w oryginale w TV :)

marandile
26.06.2014, 14:53
Dobrze by było, gdyby prace były anonimowe, jak w MTU ;)

Pink Panther
26.06.2014, 15:04
marandile:
"14. Zdjęcia publikowane będą anonimowo przez organizatora w odpowiednim temacie."
:)

Pink Panther
27.06.2014, 12:48
Chciałbym poinformować, że w jury konkursu zasiądą takie fejmy jak: Björk, Liv oraz Myrtek.
Komisja będzie oceniała prace w etapach: I, II oraz III. Jury także będzie oceniać prace anonimowe, myślę, że tak będzie najsprawiedliwiej.
W eliminacjach i półfinale oraz finale głosują użytkownicy.

Pink Panther
29.06.2014, 18:31
Informacja.
Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się jutro (30 czerwca) o godzinie 19. Wtedy też opublikuję zadanie z eliminacji, które potrwa tydzień.

Pink Panther
08.07.2014, 23:30
Informacja.
Do punktu 15. regulaminu konkursu dodane zostało następujące zdanie:
Zabronione jest również umieszczanie na zdjęciach informacji o autorze pracy lub "przemycanie" tej informacji pod jakąkolwiek inną postacią.

Liv
09.07.2014, 13:50
Pinki, w żadnym z regulaminów nie jest podane, ile potrwa głosowanie w sondach, a ile na to czasu będą mieć sędziny (:D) ;)

Pink Panther
09.07.2014, 13:56
Kiedy kończy się ankieta jest podane nad nią. Przy każdej będę ustawiał 5 dni. Jury też będzie mieć maks. 5 dni na podjęcie decyzji, ale możecie równie dobrze zdecydować w jeden wieczór ;P
Dopisuję do regulaminu :smile:

LepkiePaluszki23
14.07.2014, 11:03
Mam pytanie. Czy w jak robiłem pomieszczenie w pierwszym etapie w TS2 to teraz w drugim mogę zrobić w TS3? :)

Pink Panther
14.07.2014, 11:07
Oczywiście, że tak :)

LepkiePaluszki23
14.07.2014, 11:14
Dziękuję za odpowiedź :)

xheyanna
16.07.2014, 16:57
Nie biorę udziału w konkursie, lecz śledzę go od początku i moim zdaniem trochę bez sensu jest to, ze każdy uczestnik może mieć pomieszczenia innych rozmiarów.

Teraz w pierwszym etapie jest do zagospodarowania ogród. Wiadomo, ze parcela ma rozmiar 40x40, z czego połowę zajmuje dom. Wydaje mi się, że skoro już piszecie krótka historię KONKRETNEJ rodziny, która kupiła KONKRETNY dom, to dobrze byłoby dać chociaż bryłę tego domu na screenie z lotu ptaka oraz zaznaczyć na nim dany obszar, np. za/przed domem (bo tak to rozumiem, a warto byłoby też doprecyzować czy za, czy przed, a może wokół domu) tak aby, każdy mógł go sobie na szybko odtworzyć i mieć taką samą powierzchnie pracy. Dom może mieć różna budowę i rożnie może być usytuowany na parceli 40x40.

Podobnie w przypadku dekorowania/meblowania pomieszczeń. Niech jeden z jurorów/organizator zaprojektuje bryłę pokoju i zrobi zdjęcie z lotu ptaka. Można stworzyć bardziej skomplikowane bryły, z jakimiś wnękami itp, a uczestnicy musieliby się głowić czym ją wypełnić :P

Nie hejtuję konkursu ani nic, bo moim zdaniem naprawdę super, że takowy się pojawił, tylko moim zdaniem nie jest do końca dopracowany. Rozumiem, że możecie nie chcieć zmieniać zasad w trakcie trwania konkursu, ale warto o tym pomyśleć, chociażby przy kolejnej edycji. Moim zdaniem znacznie ulepszyłoby to ten konkurs. ;)

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam organizatorów i jurorów, a uczestnikom życzę dobrej zabawy i powodzenia :D

Pink Panther
16.07.2014, 17:01
Specjalnie nie daję konkretnych brył, żeby każdy mógł się wykazać. O to mi chodziło od początku. Z góry narzucone bryły są w PMSW, po co robić plagiat konkursu? ;) Poza tym nie wszystkie zadania będą wyglądały tak, że jest opisana rodzina - ale o tym każdy przekona się później :)

W tej edycji raczej nie będę jeszcze dawał brył odgórnie. Niech każdy się wykaże. Jeśli miałyby zostać zorganizowane kolejne, ja lub inny organizator może te bryły wprowadzić. Póki co niech będzie, jak jest :)

I również pozdrawiam ;)

xheyanna
16.07.2014, 17:27
Teraz zauważyłam, że w temacie pod 1 etapem wyszło poniekąd to, o czym mówię :P

Konkursu PMSW nie kojarzyłam, ale już sie z nim zapoznałam. Moj błąd, przepraszam :P Ale tak czy inaczej podtrzymuje swoje zdanie :D Wydaje mi się, że plagiatem PMSW by to nie było. Tam określona jest bryła całego domu i z tego co zauważyłam to ściany wewnętrzne można wstawiać jak się komu podoba, więc tam już ludzie mogą wykazać się kreatywnością :D Poza tym dom w PMSW jest robiony pod jedną osobę, a tutaj z tego co widzę, każde pomieszczenie jest 'inną historią' :P

Tak jak napisałam, wydaje mi się, ze bryła pomieszczenia, jakie byłoby do zagospodarowania, ulepszyłaby konkurs i byłaby lekkim utrudnieniem dla uczestników, a ułatwieniem dla jurorów w ocenie :P Ale jeżeli to wykazanie się kreatywnością w projektowaniu samej bryły było efektem zamierzonym, to ok. Nie zamierzam Wam, organizatorom narzucać zasad konkursu, to są tylko takie moje luźne przemyślenia na ten temat :D

Diana
16.07.2014, 18:05
Nie biorę udziału w konkursie, lecz śledzę go od początku i moim zdaniem trochę bez sensu jest to, ze każdy uczestnik może mieć pomieszczenia innych rozmiarów.
Popieram w 100% całą wypowiedź xheyanny. Właśnie przede wszystkim przez brak konkretnych wymiarów pomieszczeń nie zgłosiłam się do konkursu - rozumiem Pinki, że nie chciałeś kopiować PMSW, ale w telewizyjnej Bitwie o dom są całe mieszkania do umeblowania, i wydaje mi się, że tak jest lepiej. Byłoby ciekawiej, jeśli uczestnicy mieliby jedną bryłę, bo tak to każdy robi jak mu wygodnie.

Wiem, że już odpowiedziałeś na post xheyanny, ale chciałam jeszcze zaznaczyć, że nie tylko ona ma takie zdanie na ten temat. Dobrze byłoby pomyśleć o tych bryłach pomieszczeń w kolejnej edycji. ;P

Lubie
16.07.2014, 18:13
Serio, musicie mieć podane wymiary żeby brać udział w konkursie? Tutaj macie pełen wachlarz możliwości, możecie robić co wam się podoba przy małych ograniczeniach. Jak dla mnie taka wersja konkursu jest dobra (choć nie powiem, z chęcią bym wziął udział w takiej, gdzie jest już wyznaczony dom/mieszkanie, urządzając po kolei wyznaczone pomieszczenia. :)

Pink Panther
16.07.2014, 21:19
Przy następnej edycji (jeśli miałaby zostać zorganizowana i byłbym jej organizatorem) wprowadzę takie narzucone bryły, o których mówicie, ok? :) I tak planowałem to zrobić w Bitwie o Dom 2, więc... :D

Tymczasem niech będzie tak, jak jest.

marandile
30.07.2014, 20:28
imo skoro wszyscy i tak przechodza do II etapu, to może by wrzucić już opis zadania II etapu??? :P

Pink Panther
01.08.2014, 20:01
Informuję, że od etapu II nieuzasadnione rezygnacje karane będą banem 10-dniowym oraz zakazem brania udziału w kolejnym konkursie wieloetapowym.