PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić żeby gra przestała się wyłączać (Aplikacja zostanie zamknięta)?


Vanitas
28.07.2014, 13:38
Znalazłem tą metodę jakiś czas temu, kiedy nie mogłem grać bo wejście na jakąkolwiek parcelę (o zmianie ubrania czy makijażu już nie wspominam) kończyło się wspomnianym w temacie komunikatem. Wykonałem wszystko tak jak opisano w oryginalnym temacie (http://digitalperversion.net/gardenofshadows/index.php?topic=21931.0) (którego autorką jest TheJessaChannel) i okazało się że problem się rozwiązał, a ponadto gra chodzi znacznie płynniej. Dodatkowo teraz mogę zostawić grę zminimalizowaną nawet na kilka dni a kiedy ją włączę wszystko śmiga, co wcześniej było niemożliwe i witał mnie jedynie niebieski ekran i kręcąca się klepsydra.

1. Pobieramy ExplorerSuite stąd (http://www.ntcore.com/exsuite.php). Instalujemy.
2. Robimy kopię pliku z którego odpalamy grę (ostatni dodatek lub akcesoria) np. D:\EA GAMES\The Sims 2 Rezydencje i ogrody Akcesoria\TSBin\Sims2EP9.exe
3. Odpalamy wcześniej pobrany program. Wybieramy File-Open-Wyżej wspomniany plik
4. Z listy z lewej strony wybieramy File Header, wciskamy 'Click here' obok napisu Characteristics.
5. W okienku które nam wyskoczy zaznaczamy 'App can handle >2gb adress space'.
6. Zatwierdzamy 'OK', wciskamy File-Save i nadpisujemy oryginalny plik.
7. Dodajemy wyjątek DEP
a) Wchodzimy w komputer, kilkamy prawym przyciskiem myszy, właściwości, zaawansowane ustawienia systemu, zakładka 'Zaawansowane', przycisk 'Ustawienia' pod wydajnością.
b) Wybieramy zakładkę 'Zapobieganie wykonywaniu danych', zaznaczamy 'Włącz funkcję DEP tylko dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej'.
c) Klikamy 'Dodaj'.
d) Znajdujemy plik z którego odpalamy grę (Ostatni dodatek/akcesoria), wybieramy i klikamy 'Otwórz'.
e) Klikamy 'Zastosuj' i 'Ok'.

I gotowe! Oczywiście trzeba mieć więcej niż 2gb RAMu, żeby to zadziałało.

Malin
28.07.2014, 15:05
Bardzo, bardzo dziękuję za ten tutorial. Niedawno w którymś temacie prosiłam o tłumaczenie tego poradnika i pytałam, czy rzeczywiście działa. Teraz mam gwarancję. Jak wrócę do domu to od razu wypróbuję; wczoraj aplikacja znów przerwała mi rozgrywkę, eh. Dzięki Gingers, na pewno wielu userom ten temat się przyda :)

Shiver
28.07.2014, 15:40
Baaardzo dziekuję, na pewno skorzystam! :)

Shattered
29.07.2014, 13:40
Tylko ciekawe czy naprawdę działa..
Mam 3,25 GB RAM. Opłaca się to robic?

Malin
29.07.2014, 15:51
Tylko ciekawe czy naprawdę działa..

Wczoraj zrobiłam wszystko wg poradnika, pograłam i nie wywaliło mnie. Jestem dobrej myśli. :)

Shattered
29.07.2014, 19:07
Zrobiłam wszystko, ale gdy uruchamiam grę tym plikiem co w nim grzebać trzeba pojawia się takie coś
http://pictap.pl/di-4VN50WDW.jpg

Saber-san
06.08.2014, 21:57
Zrobiłam wszystko według instrukcji, jednak problem nie zniknął. ;/

Mroczny Pan Skromności
19.08.2014, 13:15
Może to głupie pytanie, ale jaki plik powinno się w ten sposób nadpisać w UC? Ja to zrobiłem z Fun with Pets/SP9/TSBin/Sims2EP9.exe ale nic się nie zmieniło, nadal mnie wywala (w tworzeniu Sima i przy wchodzeniu do rodziny, a może i w innych miejscach ale nawet nie mam jak tego sprawdzić).

Vanitas
19.08.2014, 18:18
Zmieniłeś dobry plik, ale jeśli nie dodałeś go do wyjątku DEP to wtedy nic się nie zmieni ;)

Mroczny Pan Skromności
20.08.2014, 11:51
no właśnie zmieniłem i dodałem, ale efektów brak ;/

Vanitas
20.08.2014, 15:19
A resetowałeś komputer po tym? (DEP dopiero po restarcie zacznie działać)

Mroczny Pan Skromności
21.08.2014, 06:31
tak, robiłem restart ;)

ale może ktoś wpadnie na jakiś pomysł jeśli powiem, że wcześniej miałem taki sam problem z OŻ. Musiałem odinstalować i grać pod CPR, wtedy wszystko działo bez zarzutu.

LostInTheAir
21.08.2014, 17:32
Powiem wam, że ciągle mi się wyłączała dwójka. I to w najmniej oczekiwanym momencie, zazwyczaj traciłem wszystko, więc ustawiłem w menadżerze zadań priorytet procesu Dwójki na najwyższy. Jak dotad ani razu się nie zawiesiła/wywaliła, polecam spróbować.

Mroczny Pan Skromności
22.08.2014, 09:08
Ustawienie wyższego priorytetu nie pomogło. Za to pomogła (przynajmniej na razie) zmiana karty graficznej (mam dwie; już wcześniej próbowałem z przestawieniem na drugą kartę i nic to nie zmieniało, ale najwidoczniej należało to jeszcze połączyć z metodą podaną przez Gingersa). Dzięki za pomoc :)