PDA

Zobacz pełną wersję : Bitwa o Dom - wersja Simowa: ETAP I - OGŁOSZENIE WYNIKÓW


Pink Panther
01.08.2014, 18:27
Praca nr 1 (autor: krewetka)

+ szklarnia - warzywa i owoce przez cały rok! :) No i ładnie prezentuje się też jako schowek na narzędzia ;)
+ bardzo podoba mi się połączenie barku z basenem - pool party na całego! :D
+ plusik także za zdj. nr 3 - odrobina pustej przestrzeni może posłużyć dzieciom np. za boisko :D
+ ładnie, przytulnie, lecz wciąż nowocześnie. Porozrucane pontony i nieład wokół szopo-szklarni sprawia wrażenie tętniącego życiem miejsca. :) Praca regulminowa!
- mała różnorodność jeśli chodzi o roślinność - jestem zdania, że w ogrodzie powinno być kolorowo!
- dlaczego zejście do ogrodu nie jest wybrukowane?
- zabrakło serwetek na stół? ;)
- mam wrażenie, że to miejsce jest zbyt idealne - pewnie uczucie to jest potęgowane przez widoczną raz po raz czystą, sterylną biel. Osobiście bardziej by mi się tu widziało coś w żywych kolorach ;)
- brak roślinek
- brak placu zabaw
- jedno zdjęcie przedstawia zupełną pustkę. Owszem, może to być wolna przestrzeń do gry w piłkę czy innych zapach, ale chociażby przy płocie przydałyby się jakieś roślinki.
Jeszcze kwestia braku kostki prowadzącej do ogrodu. Nagle kostka się pojawia, nikt nie wie skąd. Mojemu tacie osobiście byłoby żal deptać tak ładnej zielonej trawki. :P

Ocena: 22/30

Praca nr 2 (autor: Shiver)

+ jeju, jak schludnie i kolorowo zarazem! :love: A jednocześnie nic się ze sobą nie gryzie :)
+ piaskownica! Bawiłabym się! ^^ (jakieś 10-15 lat temu xD)
+ ogródek warzywny oddaje prawdziwy klimat tego miejsca,
+ grill!
+ basen "kryty"!
+ plusik także za ciekawe wkomponowanie ogrodu między budowle :)
+ za stodołę idealną na peryferiach! :) bardzo podoba mi się kącik z dyniami i słonecznikami, który jest wprost uroczy. Fajny pomysł na grill. Mebelki pasują do takiego stylu. Autor zadbał również o dzieciaki i chwała mu za to!
- w czasie upałów dzieci nie bardzo się pobawią w tej piaskownicy :( (brak cienia)
- ustawienie huśtawki - roślinki za nią się szybko zniszczą :(
- pustka w części barowo-basenowej
- kryty basen, który nie daje takiej frajdy, jak pluskanie się na świeżym powietrzu
- Wnętrze pomiesczenia, w którym znajduje się kryty basen. Zbyt pusto, nieco wręcz obskurnie, a przede wszystkim jakoś tak kwadrtowo. Mimo że państwo mieszkają na terenie wiejskim, ogród jest zbyt hm... Idealny? Kwadratowy (po raz kolejny). Szkoda, bo jest dużo kwiatów, a z kilkoma ozdobami praca mogłaby miec wiekszy urok. :(

Ocena: 20/30

Praca nr 3 (autor: Genesis)

+ duzo roslin i kacik do grillowania
+ grill!
- dzieci albo się nie pohuśtają, albo przywalą w kogoś, kto będzie tamtędy przechodził,
- szklarnia nie spełnia swojej funkcji - gdy zrobi się zimno, roślinki i tak zmarzną,
- gdzie jest jakiś schowek na narzędzia?
- jacuzzi to nie basen!
- barek bez krzeseł?
- bardzo chaotycznie rozmieszczona roślinność, ale nie można tego nazwać "dzikością",
- gdzie nie spojrzę, tam widzę butelkę i kieliszki - jak się dzieci przez przypadek nawalą, to wiadomo, na kogo zwalić winę!
- gdzie jest wejście do ogrodu?
- urządzenie części dla dzieci kompletnie Ci nie wyszło - piaskownica nie ma wydzielonych granic, nie ma w niej zabawek (stolik z kredkami i klockami oraz konik na biegunach :| to NIE są zabawki do piaskownicy!), a o huśtawce wspominałam wcześniej,
- brakuje mi tu niezagospodarowanego kawałka trawy
- pomysł był, ale na co? Trochę tu futurystycznie. Srednio przypadla mi do gustu taka trojkatna "szklarnia". Kolejnym minusem jest oczywiscie jacuzzi. Palmy wokol niego wygladaja po prostu tandetnie. Musza byc sztuczne, bo nie wiem, czy przetrwalyby w Appaloosa Plains. :P Po co tyle drewnianej podlogi wokol? Wszystko niby sterylne, ale jakos tak porozrzucane. Nie do konca przemyslany pomysl. Autor po oroetu przekombinowal :(
- brak basenu

Ocena: 12/30

Praca nr 4 (autor: forbidden)

+ uwielbiam styl romantyczny, slodki taki, babciny wrecz. :3 jest tu bardzo zielono, ogrod wyglada przyjemnie. Ladnie dobrane meble - krzesla, stoliki, lezaki. Sliczna czesc z ogrodkiem i "szopa"
+ bardzo fajne zejście do ogrodu!
+ huśtawka ogrodowa!
+ PRZEŚLICZNE grządki :love:
+ duży basen :fun:
- nie pasuja mi te skaly. Sa za duze albo zbyt napchane na siebie? Nie umiem sie zdecydowac co jest tu nie tak. :| rzut basenu: tak bialo, ze az bije po oczach. Polaczenie stref grillowej z wypoczynkow. Nie trzyma sie to wspolnie kupy, niestety. Co z dziecmi?
- kozetka przy stoliku?
- część barowo-grilowo-leżakowa... Więcej nie dało się tam napchać?
- brakuje "utwardzonego" dojścia do ww. części ogrodu,
- basen duży, ale żadnej zjeżdżalni, ani nic,
- nie bardzo wiem, o co chodzi w tych skałach przy huśtawce... Bo dekoracyjnie to tak średnio wypadają,
- a dzieciaki - co z nimi? Gdzie się mają bawić w tych schludnym, "dorosłym" ogrodzie?
- brak rozrywek dla dzieciaków

Ocena: 18,5/30

Praca nr 5 (autor: marandile)

+ KOLOROWO!!! W ogóle wizualnie ten ogród prezentuje się świetnie :)
+ BARDZO różnorodna roślinność,
+ RAJ dla dzieciaków ^^
+ duży basen, jacuzzi i grill!
+ baaaaardzo kolorowo! *.* ladne meble. Swietna kolorystyka. :) kacik z pierwszego zdjecia idealny na popijanie lemoniady i rozmowy ze znajomymi w wakacyjne wieczory. BARDZO DUZO ROSLIN! Mimo ze jest tu wiele kolorow, praca nie jest pstrokata, a wszystko tworzy dobrze orezentujaca sie calosc. DOMEK NA DRZEWIE! Chustawki i piaskownica sprawi dzieciakom frajde :)
- symetryczne chodniki zle, wrecz sztucznie wygladaja. Brak grządek...
- zdj. nr 1 - nie wiem, czy taki był Twój zamiar, ale jak dla mnie ta "symetria" ustawienia roślin doniczkowych jest niepotrzebna,
- część basenową mogła być połączona z częścią dziecięcą kawałkiem ścieżki - tak dzieciaki muszą przejść kawał ogrodu do swojego "kącika",
- lampki przy leżakach zdecydowanie bardziej pasują do domu aniżeli ogrodu ;)
- brak grządek i drzew owocowych.
- zbytnia jaskrawość i ogólnie praca nie trafia w mój gust

Ocena: 21,5/30

Praca nr 6 (autor: Daisy)

+ MÓJ FAWORYT
+ praca bardzo regulaminowa,
+ "smaczki" takie jak grill czy huśtawka ogrodowa!
+ bardzo duzo roslin, spory wycinek na grzadki, szopa, styl typowo wiejski. Basen, barek, altanka! Choc ogrod wydaje sie maly przez mnostwo obiektow, nie jest on zawalony, lecz przytulny. Chetnie bym taki zrobila sobie za domem. :) wykorzystanie przestrzeni do maksimum, nic sie nie zmarnuje. :D troche syf, ale taki, ktory wynika z korzystania z ogrodu
- to pranie przy basenie tak ni w kij, ni w oko :P
- tłoczno w tym ogródku!
- piasek porozsypywany po całym kąciku zabaw? W rzeczywistości to nie do końca tak wygląda ;)
- w ogóle mam wrażenie, że ten ogród jest taki nijaki, bez wyrazu...
- jakiejs chustaweczki tu brak. :c w ogrodzie jest malo miejsca,wiec nie wiem gdzie te dzieciaki sie pobawia. Pranie przy basenie?! Wyglada to po prostu zle

Ocena: 24,5/30

Moje gratulacje dla autorów! :)

Daisy
01.08.2014, 18:47
Woooowwwwwwww doznałam szoku, wprost mnie zamurowało! Dziękuję, dziękuję, dziękuję! Nie spodziewałam się tak wysokich ocen, naprawdę! Patrząc na zdjęcia moja praca podobała mi się najmniej:D
Teraz faktycznie widzę, że to pranie przy basenie jest beznadziejne. A chuśtawka jest:D i dla dzieci i dla dorosłych.
Już się nie mogę doczekać kolejnego etapu:D
Mi podobały się wszystkie prace a w każdej co innego:) Gratuluję pozostałym uczestnikom, walczymy dalej!:D

Lubie
01.08.2014, 19:20
Szkoda, że nie zauważyliście huśtawki przy drzewie (pusta przestrzeń) noale, spodziewałem się gorszej oceny <3 :)

forbidden
01.08.2014, 20:28
Surowe te oceny. Aaaaa- i u mnie żadnej "szopy" w ogrodzie nie było ;)

Liv
01.08.2014, 20:53
Szkoda, że nie zauważyliście huśtawki przy drzewie (pusta przestrzeń) noale, spodziewałem się gorszej oceny <3
Krewetko, gdybyśmy miały wypisywać wszystko, co zobaczyłyśmy (no wiesz, w ostatniej pracy widziałam tą taką wieżę dla dzieci i też o tym nie wspomniałam! :O), to by nam życia zabrakło, a każda z nas już KAWAŁ ma za sobą ;)

@up: surowe? Musiałbyś poczytać inne moje komentarze... ;]
Staramy się być obiektywne, dlatego macie wypisane i plusy, i minusy ;]

W następnym zadaniu damy sobie wzajemnie popalić ;)

marandile
02.08.2014, 02:10
Uff, dobrze, że urządzanie ogrodu już za mną (ale że uzyskałam aż tyle punktów to SZOK :D), nie znoszę urządzania ogrodów xD