PDA

Zobacz pełną wersję : Bitwa o Dom - wersja Simowa: ETAP II


Pink Panther
01.08.2014, 20:00
http://oi57.************/e6vmgo.jpg

W tym etapie będziemy mogli zobaczyć zmagania: Daisy, krewetki, marandile, Shivera, forbidden i Genesisa :)

Koniec z prostym budowaniem i meblowaniem pokoju według opisu rodziny! W tym etapie każdy z uczestników będzie musiał wykazać się kreatywnością i dobrymi pomysłami.

Nie będzie wielu ograniczeń...

Nie będzie limitu w wielkości pomieszczenia...

Nie będzie nawet opisu rodziny mieszkającej w danym domu.

Uczestniku, przynieś sobie herbatę, kawę, miętę lub co lubisz. Zamknij drzwi. Zamknij okno. Załóż słuchawki lub włącz głośniki.
Poniżej masz odnośniki do trzech utworów - wybierz jeden z nich, włącz i zamknij oczy. Słuchając, wyobraź sobie sypialnię dla dorosłych.

Two Steps from Hell - Heart of Courage (https://www.youtube.com/watch?v=LRLdhFVzqt4)

Susanne Vega - Tom's Diner (https://www.youtube.com/watch?v=-26hsZqwveA)

Georges Bizet - "Les Toreadors" z Carmen Suite Nr 1 (https://www.youtube.com/watch?v=4DNGMoMNLRY)

Twoim zadaniem jest zaprojektować taką sypialnię, jaka pojawi się przed Twoimi oczami podczas słuchania jednego z powyższych utworów. To trochę tak, jak malarze, którzy tworzą obrazy słuchając różnych utworów.
Na prace czekam do 13 sierpnia 2014 roku do godziny 23:59. Po tym czasie jury rozpocznie obrady. Praca może zawierać maksymalnie 4 zdjęcia o wielkości maksymalnej 800x600 pikseli. Na początku należy także opisać w maksymalnie 200 słowach, jaki utwór się wybrało i dlaczego wzbudził w nas akurat takie emocje i jakie dokładnie one były, że w ten sposób przedstawiliśmy tę sypialnię.
Do następnego etapu przejdą 4 osoby, odpadnie więc 2 uczestników.

Powodzenia! :)

Lubie
01.08.2014, 20:16
te zadanie jest trudniejsze, niż wcześniej </3 Z chęcią się podejmę tego wyzwania :)

Shiver
01.08.2014, 20:25
To żeś dowalił ;P

W drugim utworze jest tekst, czy mamy się nim ewentualnie sugerować, czy raczej skupiamy się na skojarzeniach z melodią?

Pink Panther
01.08.2014, 20:57
W drugim utworze jest tekst, czy mamy się nim ewentualnie sugerować, czy raczej skupiamy się na skojarzeniach z melodią?

Zależy od Was ;P Każdy ma swoją wizję, gdy to słucha.

Agor-ia
01.08.2014, 21:15
Czy ostatni utwór to żart, że tak spytam? :D
Sypialnia dla dorosłych... No kojarzy się chyba w dość oczywisty sposób. Wiem, są gusta i guściki, ale "Les Toreadors" w małżeńskiej sypialni? Taka luźna uwaga od osoby obserwującej konkurs ;)

Pink Panther
01.08.2014, 21:25
A gdzie napisałem, że to ma być sypialnia małżeńska? ;P Dla dorosłych - czyli bez jakichś pluszaków itd, ale może tam mieszkać emerytka, młode małżeństwo, studenci... :)

A jeśli chodzi o skojarzenia, to według mnie "Les Toreadors" dobrze opisuje sypialnię... :D

Agor-ia
01.08.2014, 21:51
No cóż, jak pisze się "dla dorosłych", to człowiek kojarzy to raczej w kierunku gazetek/filmów "dla dorosłych" niż "sypialnia dla emerytów" :P I znam osoby dorosłe, które mają pluszaki w sypialni ;)

Pink Panther
01.08.2014, 21:53
Nie nie - to określenie jest pozbawione podtekstu :D
Chodzi po prostu o sypialnię dla studentów i wyżej (wiekowo), może tak to ujmę :)

Agor-ia
01.08.2014, 22:39
Czyli że dla pełnoletnich po prostu ;) Zabrakło tutaj trochę tego doprecyzowania, a skojarzeń jest ciężko uniknąć :) No i jest to dość szeroki wachlarz możliwości. Może zbyt szeroki, chociaż nie mi to oceniać.

Pink Panther
01.08.2014, 22:48
Jest szeroki i o to chodzi. Od początku ten konkurs miał być nastawiony na kreatywność uczestników - żeby się mogli wykazać.

marandile
02.08.2014, 03:28
Sypialnia :D Urządzanie sypialni jest super :D
Ale, Pinky, żeś dowalił :P Pomysł ciekawy, aczkolwiek opisy rodzinek były fajniejsze (i łatwiejsze) :P A to to prawdziwe wyzwanie :D Nie jest łatwo (przynajmniej dla mnie) przenieść muzykę na wyobrażenie wnętrza :( W każdym razie zaczynam się obawiać o to co wymyślisz w kolejnych etapach (jeśli oczywiscie przejde) :P Mam w każdym razie nadzieje, że nie muzyki już nie będzie :D

Liv
02.08.2014, 12:06
Słuchajcie sobie tej muzyki jak będziecie budować :D

Ostrzegam tych, którzy wybiorą sobie utwór nr 1, bo będzie trudno mnie przekonać do Waszej interpretacji - ostatnią rzeczą, z jaką on mi się może kojarzyć, jest sypialnia, a pierwszą jest scenka z pewnego filmiku :D I nie ma NIC wspólnego z tematem chyba że ktoś pójdzie w temat ucieczki, lasu i masek xD

Pinki, zamiast trzech piosenek można było dać jedną... http://youtu.be/MH6aSfhsXWA xD

Tenebris
02.08.2014, 14:53
Znam te pierwszy utwór! Jest świetny <3. Nie powiem trudne wyzwanie :P.

Malfurion
02.08.2014, 15:30
HAha, to zadanie wymysliles :D
Nie powiem, za pierwszy utwor zdobyles u mnie bonus do respektu xD Ciekaw tylko jestem, czy TSFH znales juz wczesniej, czy moze Reborn ci troche pomoglo w odnalezieniu ich... :P

Zadanie fajne, kreatywne czyli teoretycznie cos dla mnie :D Tylko obawiam sie tego, ze jurorki beda inaczej "czuly" utwory, wiec automatycznie wizja sypialni u nich moze byc zupelnie inna, chociaz...

I nie ma NIC wspólnego z tematem chyba że ktoś pójdzie w temat ucieczki, lasu i masek xD


To pokrywa sie z moja pierwsza mysla co do sypialni, po odpaleniu utworu nr.1 :D Moze nie bedzie tak zle... ;P

Shiver
02.08.2014, 15:47
W ogóle tak sobie myślę, że to będzie baaardzo trudne do ocenienia. Niby napiszemy dlaczego jest tak a nie inaczej, no ale mimo wszystko, każdy może mieć zupełnie inne skojarzenia...

Daisy
02.08.2014, 15:52
Mnie też to zadanie przeraża. Owszem jakieś skojrzenia mam, ale prędzej namalowałam bym jakieś bohomazy na wielkim arkuszu papieru niż urządziła sypialnię w simsach:D I jeszcze ten krótki czas:P Już czuję że cięzko mi się bedziej wyrobić:(

Lubie
02.08.2014, 15:57
W ogóle tak sobie myślę, że to będzie baaardzo trudne do ocenienia. Niby napiszemy dlaczego jest tak a nie inaczej, no ale mimo wszystko, każdy może mieć zupełnie inne skojarzenia...

polać mu. Będziecie oceniać to, co my widzimy i co ukazaliśmy, czy to, co wy widzicie i my ukazaliśmy ?

Pink Panther
02.08.2014, 15:59
Jurorki są obiektywne, możecie być pewni. Zadbam, żeby ocena była jak najbardziej sprawiedliwa.

Potrzebujecie więcej czasu?

Genesis, znałem już wcześniej :P

forbidden
02.08.2014, 16:08
W takim zadaniu chyba nie da się być obiektywnym bo każdy ocenia przez pryzmat własnych skojarzeń (a te mogą być diametralnie różne) i gustów co potem rzutuje na ocenie. Czas brać się do roboty xd

Daisy
02.08.2014, 16:25
Narazie jeszcze nie proszę o przedłużanie czasu, bo postaram się wyrobić, ale możliwe, że jednak się nie wyrobię (ja albo ktoś inny) i wtedy fajnie by było przedłużyć tak jak ostatnio do końca niedzieli bo wtedy można coś zdziałać w weekend właśnie.

Liv
02.08.2014, 16:27
To pokrywa sie z moja pierwsza mysla co do sypialni, po odpaleniu utworu nr.1
Ojej! :D To z pewnością praca będzie bardzo klimatyczna jeśli się zdecydujesz na ten utwór :D
W ogóle tak sobie myślę, że to będzie baaardzo trudne do ocenienia.
Wiecie, już przez sam wzglad na to, że "o gustach się nie dyskutuje" będzie ciężko sprawiedliwie Was ocenić. Nie ma wątpliwości, że będziemy się starały zrobić to tak obiektywnie, jak to tylko możliwe, ale nie miejcie do nas pretensji o przyznane punkty i opinie.
Będziecie oceniać to, co my widzimy i co ukazaliśmy, czy to, co wy widzicie i my ukazaliśmy ?
Jesteśmy otwarte na Wasze pomysły :) Jeśli klimat klimat Waszych prac będzie się zgadzał z naszą koncepcją, chyba nie będzie tak źle ;)

Pinki, gdybyś w następnej edycji zdecydował się na powtórkę tego zadnia to proponuję, żeby userzy sami sobie wybrali "inspirację" :)
(sama brałam kiedyś udział w takim konkursie - była lista piosenek i do jednej/dwóch wybranych trzeba było zrobić zdjęcie, które wpasowałoby się w "klimat" :D dostałam wyróżnienie wtedy ^^)

Pink Panther
02.08.2014, 23:01
Pinki, gdybyś w następnej edycji zdecydował się na powtórkę tego zadnia to proponuję, żeby userzy sami sobie wybrali "inspirację" :)


Co masz dokładnie na myśli? Przecież są 3 utwory do wyboru.

Liv
02.08.2014, 23:52
Haha, zapomniałam to zmienić ; o
No ale tak - można się pokusić o dłuższą listę piosenek LUB dać każdemu uczestnikowi wolny wybór co do utworu :)
To będzie prostsze w ocenie. Chciałam uniknąć porównywania prac do siebie, ale w tym wypadku bez tego się nie obejdzie :(

Pink Panther
03.08.2014, 00:39
Szczerze mówiąc myślałem też o tym, żeby każdy uczestnik sam sobie utwór wybierał, ale w końcu jest tak, jak jest. Następnym razem dam wolny wybór :D

Lubie
03.08.2014, 17:27
Można znów poprosić o zwiększenie limitu zdjęć do 4?

Agor-ia
03.08.2014, 17:44
Ja bym dała jeszcze przynajmniej ze dwa/trzy utwory do tej listy. Brakuje mi tutaj mocnego uderzenia i takiej typowej "pościelówki". Nie zazdroszczę uczestnikom, oceniającym zresztą też nie ;)

Pink Panther
04.08.2014, 22:21
Zwiększam do 4 :)

Co do utworów... Według mnie jest ok. "Les Toreadors" jest dosyć szybkie, a już np. "Tom's diner" spokojniejsze, jest więc w czym wybierać. Tak myślę. Niech zostanie tak, jak jest - następnym razem zorganizuję to inaczej :P

Lubie
06.08.2014, 12:43
Nie wiem, czy coś mnie ominęło, ale. Termin końcowy jest dzisiaj o 22, tak? Czy przedłużałeś czas ?

Kędziorek
06.08.2014, 12:46
W pierwszym poście jest napisane, że termin jest do 8 sierpnia, godz. 22 :)

Pink Panther
06.08.2014, 13:28
Na prace czekam do 8 sierpnia 2014 roku do godziny 22:00.

Tylko nie wiem, czy nie będę wtedy spontanicznie wyjeżdżał na wczasy, więc z góry uprzedzam, że jeśli bym wyjeżdżał, przedłużę termin do mojego powrotu. Troszkę zastój w konkursie będzie ;P

Ewentualnie poproszę którąś z jurorek, żeby przejęła konkurs na czas mojej nieobecności. Wtedy prace zostaną opublikowane, jury ogłosi wyniki i po moim powrocie ogłoszę zadanie półfinałowe :)

Daisy
06.08.2014, 15:03
Ja jestem za przedłużeniem terminu:P Jedź sobie spokojnie i nie myśl o nas:P

Lubie
06.08.2014, 15:08
oboże, no tak, dzisiaj jest 2014-08-06 i sobie myślę, że jest 8smy :D

Shiver
06.08.2014, 15:10
Ja bym raczej nie przedłużał sztucznie terminu, jeśli nikt o to specjalnie nie prosi. Potem są tylko takie zastoje. Myślę też, że dobrze byłoby żeby zamknąć konkurs do połowy września powiedzmy bo potem, wiadomo, zaczyna się szkoła i różnie bywa.

Daisy
06.08.2014, 15:11
Też bym wolała szybciej to wszystko skończyć bo już trochę to ciągniemy, ale tak strasznie się boje że nie skończę.

Shiver
06.08.2014, 16:24
Na razie po prostu rób swoje i ewentualnie poproś w piątek o przedłużenie terminu jeśli się nie wyrobisz ;)

Pink Panther
06.08.2014, 19:48
Do połowy września raczej spokojnie konkurs się zakończy ;)

Malfurion
07.08.2014, 00:37
No to ja juz mowie, ze sie nie wyrobie bo czeka mnie format komputera. Wiec prosilbym o wydluzenie terminu :)

Pink Panther
07.08.2014, 01:15
Okej, więc jutro lub pojutrze poinformuję o nowym terminie, bo muszę ogarnąć ten mój spontaniczny wyjazd i podpytam jurorki, która może mnie zastąpić, żeby nie było zastoju.

forbidden
08.08.2014, 16:06
To jak z nowym terminem? Jest przedłużony bo ani widu, ani słychu...

Pink Panther
08.08.2014, 21:29
Oczywiście, że jest :D

Póki co przedłużam do wtorku 12 sierpnia do godziny 12:00. Tyle wystarczy?

Daisy
08.08.2014, 21:35
Super, dzięki za przedłużenie bo jestem dopiero w połowie:)

Malfurion
08.08.2014, 22:12
Moglbys dac na Srode tak do wieczora? Teraz bede zajety w ten weekend, plus komputer jest dopiero po formacie wiec dopiero w Poniedzialek zaczne instalowac wszystko.Raczej nie dam rady do Wtorku skonczyc ;P

Pink Panther
08.08.2014, 22:13
Okej, środa do 23:59 ;P Zmieniam już w regulaminie.

Pink Panther
13.08.2014, 22:22
Informacja.
Genesis musiał zrezygnować z konkursu ze względu na problemy techniczne, wobec tego w tym etapie odpadnie tylko jeden z uczestników. W półfinale bez zmian wezmą udział 4 osoby ;))

Pink Panther
17.08.2014, 22:18
Informacja.
Z powodu nieobecności jednej z jurorek wyniki tego etapu wstawię na forum najpóźniej 21 sierpnia, czyli w najbliższy czwartek. Przepraszamy za kłopot ;))