PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : [1] 2 3

Snow.Queen
04.09.2014, 14:30
Cześć. Czy jeśli wprowadzę dwie rodziny, a będę grała tylko jedną to czy u tej drugiej czas stoi w miejscu czy toczy się równolegle ?

Tu możecie zadawać pytania dotyczące The Sims 4 :)

ajkus
04.09.2014, 14:38
Jak wyłączyć wskazówki? :(

Pink Panther
04.09.2014, 14:59
W sumie fajnie, że ten temat już się pojawił :D

Skąd wziąć tort ślubny? Muszę go najpierw upiec w domu i zabrać ze sobą, czy jak? :|

kavoweciastko
04.09.2014, 14:59
W takim razie: czy ktoś coś poradzi na non stop crashującą się grę? Bo jedyne co moge robić to stać na dworze i patrzeć się w niebo. Jest rozwiązanie tego problemu jakieś? Czy trzeba czekać na patche?

Pink Panther
04.09.2014, 15:03
Ciastko, mnie gra działa raczej płynnie :| Sprawdzałaś, czy spełniasz wymagania?

Spiska
04.09.2014, 15:23
Nie mogę teraz tego znaleźć, ale wydaje mi się, że ktoś pytał co się stanie jak sim mający cechę "nie lubi dzieci" będzie miał takowe i przeglądając tumblra, znalazłam screena z gry: o proszę (https://33.media.tumblr.com/6d0f7a4548e70518729e924168de7c99/tumblr_nbccdjUWwS1r31btmo1_400.png) takiego. Więc pewnie jakaś reakcja będzie... może nie będzie zmieniał pieluch? :lol2:

Lubie
04.09.2014, 15:25
Jak wyłączyć wskazówki? :(

http://simsvip.com/2014/08/26/the-sims-4-turning-off-the-in-game-tutorial/ :)

CzekoladowaZłośnica
04.09.2014, 15:34
A mi pomimo wielkiego strachu, że na moim lapku gra nie odpali nastąpiło wielkie zdziwienie, bo.. działa i to na najwyższych ustawieniach :), ale.. No właśnie to "ALE". Szczerze mówiąc byłam taką optymistką co do tej gry, a tu.. TAKIE ROZCZAROWANIE. Tak jak już inni pisali z trybu życia non stop wywala i ta pożal się Boże cenzura na cały dom, gdy każdy sim skorzysta z toalety/prysznica. No dajcie spokój. I gdzie jest niby ten automatyczny zapis gry co ponoć miał być? Nie ma. Gdybym sama co chwile nie zapisywała to bym g*wno miała za przeproszeniem. I ta minimalistyczna ilość wyboru podłóg/ścian. Jak budowałam to miałam wrażenie, że każdy mój dom będzie wyglądał tak samo. No chyba, że ogródek zrobię z tyłu bądź z przodu. Taka będzie diametralna różnica -,-. A wiecie co jest najlepsze? Simka zaszła w ciążę. Zrobiła test po czym wyszło, że to będą bliźniaki. Ok.. Rodzi i wyskakuje, że gratulują mi bliźniaków, a tu ku zaskoczeniu jest tylko jeden potworek. Bo dzieckiem bym tego nie nazwała. I jeszcze jak zadam dorosłemu x zadań z niemowlakiem to za każdym razem odkłada dzieciaka i bierze z powrotem. Gdzie tu logika? Jak można tak spartaczyć grę? Jest płynna, jest w ciul emocji i na tym się kończy. I jeszcze, że rozmawiając z kimś na dworze to podejdzie x osób żeby również pogawędzić. Pytam się po jaki kij -,-. Gdyby ta gry wyszła za rok czy za dwa to i tak byłby to wielki bubel. Twórcy lepiej by podali wszystkie kody na których grali żebyśmy my też mogli sobie w tą grę jakoś pograć. Skoro łatki już nie pomagają to strach pomyśleć co będzie dalej. Jestem ciekawa kiedy zapowiedzą nowy dodatek za równie pokaźną sumkę....

ajkus
04.09.2014, 15:34
Dziękuje, a powiedź mi jeszcze jak zrobić by simowie się nie starzeli? :)

Liv
04.09.2014, 15:42
Ajkus - za te punktu, które się dostaje za spełnianie zachcianek simów, można kupić eliksir odmładzający. Znajdziesz go pod ikonką gwiazdki na dole, jeśli dobrze pamiętam :) Kosztuje 1500 punktów i resetuje wiek sima, tzn. sim znowu ma te swoje pełne 20 dni do stania się np. emerytem :)

Lubie
04.09.2014, 15:43
Dziękuje, a powiedź mi jeszcze jak zrobić by simowie się nie starzeli? :)

Opcje gry>Rozgrywka>Automatyczne Starzenie Simów ("grani" simowie)>Nie :)

Levkoni
04.09.2014, 15:46
Niech mi ktoś powie, co z pożarami? Z tego co widziałem na youtube nie można wezwać strażaków, ale alarmy przeciwpożarowe są. Czy po prostu strażak przychodzi sam czy sim musi gasić pożar własnoręcznie?

CzekoladowaZłośnica
04.09.2014, 15:49
Niech mi ktoś powie, co z pożarami? Z tego co widziałem na youtube nie można wezwać strażaków, ale alarmy przeciwpożarowe są. Czy po prostu strażak przychodzi sam czy sim musi gasić pożar własnoręcznie?
Ja miałam pożar i simka zaczęła się palić. Jej facet wybiegł z domu po czym zaczął wyć alarm i on przybiegł i go ugasił. Żaden strażak się nie pojawił.

Levkoni
04.09.2014, 15:54
Ehhh to kijowo : P

boisz_sie_aes
04.09.2014, 16:01
A mi pomimo wielkiego strachu, że na moim lapku gra nie odpali nastąpiło wielkie zdziwienie, bo.. działa i to na najwyższych ustawieniach :), ale.. No właśnie to "ALE". Szczerze mówiąc byłam taką optymistką co do tej gry, a tu.. TAKIE ROZCZAROWANIE. Tak jak już inni pisali z trybu życia non stop wywala i ta pożal się Boże cenzura na cały dom, gdy każdy sim skorzysta z toalety/prysznica. No dajcie spokój. I gdzie jest niby ten automatyczny zapis gry co ponoć miał być? Nie ma.


Proponuję kupno oryginału, a tymczasem zmień nazwę pliku .par na nazwę identyczną z plikiem launchera.

Bo błąd z cenzurą został naprawiony w patchu, stałe crashe i cenzura wysypująca się na całą scenę (tj dom, plac, rośliny etc) to już specyficzny błąd cracka. (nie ładuje mapy .PAR)

ajkus
04.09.2014, 16:08
Liv - dziękuje bardzo! :)

Pomysłowo zrobione. Żeby coś mieć to trzeba na to zapracować. :)

kavoweciastko
04.09.2014, 16:10
Spełniam. Ba, mam lepsze niż minimalne wymagania.

ZbyTix
04.09.2014, 16:47
W takim razie: czy ktoś coś poradzi na non stop crashującą się grę? Bo jedyne co moge robić to stać na dworze i patrzeć się w niebo. Jest rozwiązanie tego problemu jakieś? Czy trzeba czekać na patche?

Możesz podać bardziej "szczegółową" konfigurację PC? Czytałem sporo odnośnie tych crashy, iż sam byłem zdziwiony sytuacją, ale jednak żaden problem z - grafiką, płynnością, crashem nie występuje.

AMD Radeon HD 6670 2GB DX11.1 (catalyst 14.7 rc3)
AMD Phenom x3 2.31 GHz
4GB Ram
Windows 7 x64

Oczywiście na tej konfiguracji gra działa jak najbardziej ok.

Lubie
04.09.2014, 16:55
W sumie fajnie, że ten temat już się pojawił :D

Skąd wziąć tort ślubny? Muszę go najpierw upiec w domu i zabrać ze sobą, czy jak? :|

Po upieczeniu ciasta jest dostępna opcja "dodaj figurki ślubne" więc chyba tak, trzeba go zrobić samemu. :)

Coreneczka
04.09.2014, 17:17
Jak wyhodować krowokwiat? :)

Lubie
04.09.2014, 17:20
Jak wyhodować krowokwiat? :)

musisz znaleźć specjalne nasiono

kavoweciastko
04.09.2014, 17:33
Możesz podać bardziej "szczegółową" konfigurację PC? Czytałem sporo odnośnie tych crashy, iż sam byłem zdziwiony sytuacją, ale jednak żaden problem z - grafiką, płynnością, crashem nie występuje.

AMD Radeon HD 6670 2GB DX11.1 (catalyst 14.7 rc3)
AMD Phenom x3 2.31 GHz
4GB Ram
Windows 7 x64

Oczywiście na tej konfiguracji gra działa jak najbardziej ok.


Intel Core 2 Quad 2.33GHz
4GB ram
1TB jeśli chodzi o dysk
Windows 7, 32-bitowy
NVIDIA GeForce 9800

Każda inna gra mi chodzi. BF4 chodzi, a przecież ma wieksze wymagania o ile się nie myle, takze nie rozumiem dlaczego takie gówno jak simsy się crashuje?

Lubie
04.09.2014, 18:44
Teraz ja potrzebuję odpowiedzi. Gdzie znajduje się (dokładnie) to specjalne drzewo w WC? :| Nie mogę go za nic znaleźć.

Mrufka
04.09.2014, 20:51
Cześć. Czy jeśli wprowadzę dwie rodziny, a będę grała tylko jedną to czy u tej drugiej czas stoi w miejscu czy toczy się równolegle ?

Tu możecie zadawać pytania dotyczące The Sims 4 :)

Toczy sie rownolegle :)

boisz_sie_aes
04.09.2014, 21:25
Intel Core 2 Quad 2.33GHz
4GB ram
1TB jeśli chodzi o dysk
Windows 7, 32-bitowy
NVIDIA GeForce 9800

Każda inna gra mi chodzi. BF4 chodzi, a przecież ma wieksze wymagania o ile się nie myle, takze nie rozumiem dlaczego takie gówno jak simsy się crashuje?


Zamieść Config.log z C:\Users\~~\Documents\Electronic Arts\The Sims 4

Gra oryginalna? w jakich momentach i jak często gra się wysypuje?

kavoweciastko
05.09.2014, 05:23
Zamieść Config.log z C:\Users\~~\Documents\Electronic Arts\The Sims 4

Gra oryginalna? w jakich momentach i jak często gra się wysypuje?

https://www.sendspace.com/file/3rkelp

Gra oryginalna. Cyfrowa Edycja Specjalna kupiona przez Origin.
Wywala w różnych. Np. w czasie podróży, w czasie kiedy nawet chodzę simką przed domem, czasem kiedy wejde do domu, czasem kiedy z kimś rozmawiam. Praktycznie w ciągu 2-10 minut grania gra wywala z dopiskiem, że program przestał działać. Mój chłopak chociaż ma lepszy komputer bodajże to też mu wywala. Specjalnie sobie to wczoraj ode mnie ściągnął i sprawdził. Również mu wywala.

Mrufka
05.09.2014, 06:31
https://www.sendspace.com/file/3rkelp

Gra oryginalna. Cyfrowa Edycja Specjalna kupiona przez Origin.
Wywala w różnych. Np. w czasie podróży, w czasie kiedy nawet chodzę simką przed domem, czasem kiedy wejde do domu, czasem kiedy z kimś rozmawiam. Praktycznie w ciągu 2-10 minut grania gra wywala z dopiskiem, że program przestał działać. Mój chłopak chociaż ma lepszy komputer bodajże to też mu wywala. Specjalnie sobie to wczoraj ode mnie ściągnął i sprawdził. Również mu wywala.

Mialam podobny problem ze starym komputerem, to wina sprzetu niestety, gra dziala plynnie, podejrzewam, ze masz slaba karte graficzna,albo problem z jakims innym komponentem, a nie z gra :(

kavoweciastko
05.09.2014, 06:53
No nie wydaje mi się. Bo jakoś o północy kiedy można było zagrać 4 września to grałam sobie dobrą godzinę i nic sie nie działo. 30 minut robiłam postać, a następnie 30 minut budowałam. I to na najwyższych ustawieniach. Jedynie co to w trybie życia mnie crashuje, właśnie kiedy podróżuje, czy cokolwiek innego robie.


Poza tym pragne zaznaczyć już chyba 20 raz z rzędu, że jeśli BF4 ma wyższe wymagania, a na nim mam wszystko na full ustawione, to czemu TS4 z mniejszymi wymaganiami się crashuje? To nie ma sensu, po prostu.

Człowiek w zielonych rajtuzach
05.09.2014, 11:08
Do wszysktich, którzy maja "błąd" z cenzura rozprzestrzeniająca sie na cały dom - http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,16589221,Wielkie_piksele_w_The_Sims_4__To _celowe_dzialanie.html

Proponuję następnym razem nie piracić ;)

Co do crashowania gry - mi raz wywaliło, ale to ze względu an mój stary sprzęt, więc nie widzę tu winy samej gry.

boisz_sie_aes
05.09.2014, 11:23
Proponuję zrezygnować z czytania Polygamii...

To nie DRM tylko błąd w cracku polegający na nieładowaniu pliku .par :rolleyes:
Zresztą już jest na to prosty workaround.

A błąd z cenzurą (jednak nie wylewającą się na scenę 3D) występuje też w oryginalnej wersji (załatany po 1 patchu)

https://www.sendspace.com/file/3rkelp

Gra oryginalna. Cyfrowa Edycja Specjalna kupiona przez Origin.
Wywala w różnych. Np. w czasie podróży, w czasie kiedy nawet chodzę simką przed domem, czasem kiedy wejde do domu, czasem kiedy z kimś rozmawiam. Praktycznie w ciągu 2-10 minut grania gra wywala z dopiskiem, że program przestał działać. Mój chłopak chociaż ma lepszy komputer bodajże to też mu wywala. Specjalnie sobie to wczoraj ode mnie ściągnął i sprawdził. Również mu wywala.

Origin jest w trybie offline?
Jeszcze dxdiag.

ajkus
05.09.2014, 11:45
Zrób może defragmentacje dysku, przeskanuj pliki rejestrów. :(

kavoweciastko
05.09.2014, 12:11
boisz_sie_aes - zawsze online, gdyż mam internet włączony non stop. Nie próbowałam jeszcze bez internetu włączyć TS4.

boisz_sie_aes
05.09.2014, 12:17
Origin->Tryb offline

Pomaga na niektóre crashe.

W momencie crasha masz dostępną opcję "Pokaż szczegóły problemu"? pomogłoby to bardzo w zlokalizowaniu przyczyny.
No i zamieść dxdiag.

kavoweciastko
05.09.2014, 12:35
W trybie offline nadal wywala.

Nie mam takiej opcji.
A dxdiag był już sprawdzany przez mojego chłopaka, który zna się na komputerach, więc..

boisz_sie_aes
05.09.2014, 13:08
...Więc go zamieść. :rolleyes:

kavoweciastko
05.09.2014, 13:23
http://i59.************/2959yt1.png

Lady88
05.09.2014, 13:43
jak zrobić ten tort weselny? trzeba mieć konkretny poziom umiejętności czy jak? zaplanowałam wesele ale nie mogę znaleźć tortu :(

boisz_sie_aes
05.09.2014, 13:47
http://i59.************/2959yt1.png

[Zapisz wszystkie informacje] -> DxDiag.txt

Shattered
05.09.2014, 13:47
Lady88, pieczesz jakiekolwiek ciasto, a potem klikasz dodaj figurki weselne

kavoweciastko
05.09.2014, 14:05
[Zapisz wszystkie informacje] -> DxDiag.txt

Wyśle Ci na PW.

Mrufka
05.09.2014, 14:26
Wyśle Ci na PW.

Widze,ze masz system 32bitowy, to malo, moze nie daje rady i Cie wywala. 32bitowy system ogranicza Twoj RAM, pozwala uzyc tylko jego czesc, zainstaluj 64bity, Simsy4 jednak sa nowa gra i RAM jest wazny, oraz szybkosc komputera. Radzilabym Ci sprobowac na kompie u kogos innego, kogos kto ma lepszy sprzet, ja obstawiam za tym, ze Twoj komp poprostu nie wytrzymuje napiecia :P

kavoweciastko
05.09.2014, 14:46
Powiem tak: miałam włączony menadżer zadań w pewnym momencie kiedy to sama myślałam, ze może RAMu mi brakuje. W menadżerze sprawdzałam jak sytuacja stoi z wydajnością i czy sobie tam radzi komputer i wszystko było dobrze. Dochodziło max do 2,5 gb pamięci wraz z włączonym frapsem, skypem itd (bez nich też wywala, uprzedzam wszelkie pytania tylko).
Powiedzieć "zainstaluj 64-bity" jest łatwo.. z tym ze nie każdy musi mieć na wszystko pieniądze. A ja i tak 2 tyg temu miałam czyszczony komputer i system stawiany od nowa, wiec nie mam ochoty na zabawe z takimi rzeczami. Zanim ktoś postawi mi system i bedzie komputer do użytku to miną 2-3 dni, a ja muszę mieć codziennie komputer, gdyż chodze do szkoły fototechnicznej, gdzie potrzebuje mieć w domu non stop photoshopa, non stop na nim coś robie, a nie mam w domu innego urządzenia na ktorym mogłabym na spokojnie wszystko zrobić.

EDIT: jeszcze tylko dodam, że gdyby brakło mi RAMu to powinno wtedy chyba wyskoczyć okno z informacją o braku RAM, o ile się nie mylę.

EDIT 2: Pozwole sobie jeszcze dodać, że gdyby TS4 były tylko na 64-bity to by w ogóle mi simsy nie odpaliły. A odpalają się. Zresztą, dodam jeszcze coś, gry 64-bitowe na Origin są u mnie na szaro, co ma oznaczać, że nawet nie pobierzesz gry jak nie spełniasz wymogów (tak podstawowych jak system). Jeśli bedzie trzeba to udowodnie to chociażby BF Hardline (czy jak on się tam zwie), który w becie był na 64-bity i jest u mnie na szaro, nawet nie mogłam go zainstalować.

Spiska
05.09.2014, 15:13
A próbowałaś się chociaż skontaktować z oficjalną pomocą EA Games..? Jeśli spełniasz minimalne wymagania i nikt na forum nie może ci pomóc, warto do nich zastukać.

kavoweciastko
05.09.2014, 15:19
Nie. Myślałam o tym i jeśli boisz_sie_aes nie zobaczy konkretnego powodu czemu mam crashe w TS4 z dxdiag to pewnie jutro będe do nich dzwonić jeśli starczy mi pieniędzy na karcie. Aczkolwiek liczyłam na to, że będą jakieś aktualizacje TS4 na Originie. Ale nic się nie pojawia, więc.. trzeba będzie dzwonić jak nic nikt nie zdziała i nie powie mi czemu tak się dzieje. Tak jak mówie - wszelkie gry mi działają, nawet z gorszymi wymaganiami. A w TS4 wywala mnie tylko w trybie życia, co jest dziwne.

Spiska
05.09.2014, 15:31
Ewentualnie zawsze możesz spróbować reinstalki. Bór jeden wie, na ile problemów z grami jest odpowiedzią ;)

Caesum
05.09.2014, 16:50
32bitowy system ogranicza Twoj RAM, pozwala uzyc tylko jego czesc
bcdedit /set IncreaseUserVa 3072

I jedziemy.
tutorial (http://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/How-to-enable-a-3GB-switch-on-Windows-Vista-Windows-7-or-Windows-XP-s.html)

Gio
06.09.2014, 12:06
Dobra, nie wiem czy to ja jestem jakimś nietrybem, czy nie da się zrobić tak jakby dwóch oddzielnych gier? Tzn. jak mam np. dwie rodziny w tej zielonej okolicy, to one zawsze będą widoczne, tzn umieszczane tak jakby na tej samej planszy?

I po drugie, gra chodzi mi na high mimo gtx'a 660 - jak zwiększę na ultra to się zacina ciąć. Nie wiem czemu :<

Edit: jednak jestem nietrybem, przynajmniej jeśli chodzi o drugą kwestię - gra miała domyślnie ustawioną kartę zintegrowaną Intela ;P

Agor-ia
06.09.2014, 12:33
Na tym pasku gdzie jest "Wczytaj grę" gdzieś bardziej na prawo jest też "Nowa gra". Chyba taka ikonka z plusem.

Navari
06.09.2014, 12:52
Przypomniało mi się, że miały być jakieś ciekawe konsekwencje niepłacenia rachunków - ktoś z was coś takiego zaobserwował, czy się z tego wycofali?

Spiska
06.09.2014, 12:58
Są, są - najpierw odcinają prąd, potem wodę.

magda1984
06.09.2014, 13:15
A ktoś już może wie o jakichś cheatach? modach do gry? :) nraas by się przydał;)

Lady88
06.09.2014, 13:32
A ktoś już może wie o jakichś cheatach? modach do gry? :) nraas by się przydał;)

http://sims.arhn.eu/2014/08/lista-kodow-do-the-sims-4/

nmin
06.09.2014, 13:51
Którą opcję wybrać, żeby Sim znajdujący się w innej dzielnicy zajmował się sam sobą, a nie "resetował"? Wysyłam Simkę do biblioteki i każę jej czytać książkę, wracam do Sima rozmawiającego akurat w parku i widzę go stojącego z powrotem pod domem. Idę znów do Simki, ona stoi pod biblioteką, jakby właśnie przyjechała... Oczywiście książka nieskończona.

I jeszcze jedno, może gdzieś ta informacja była, ale wieki nie było mnie na forum, nie grałam w TS3 ze dwa lata, nie czytałam newsów do czwórki i kupiłam ją dziś na spontanie podczas zakupów ;) Czy to normalne, że nie było do wyboru innych języków niż angielski? Grę kupiłam w Anglii. Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, że gram po angielsku, ale to dziwne.

Lubie
06.09.2014, 14:05
nmin, w Polsce jest dostępny polski język, więc nie wiem, dlaczego nie działa u Ciebie polski. :D

Caesum
06.09.2014, 14:21
nmin - czasem może nie być opcji wybrania języka, ale jeśli dobrze pamiętam to wystarczy zmienić język w rejestrach i gra powinna być po polsku. Trzeba tylko zrobić to przed pierwszym uruchomieniem gry, inaczej mogą być kłopoty.

Simbelmyne
06.09.2014, 14:35
Hej, chciałam spytać tych, którzy grę już posiadają - jak wygląda to zdobywanie nowych cech w trakcie rozgrywki? Czy dość szybko się je zdobywa, czy trzeba się trochę pomęczyć? I czy są takie cechy, których nie można zdobyć w trakcie gry, ale jedynie je wybrać w CASie?
Mam nadzieję, że nie było to mówione wcześniej : )

Lubie
06.09.2014, 14:39
Hej, chciałam spytać tych, którzy grę już posiadają - jak wygląda to zdobywanie nowych cech w trakcie rozgrywki? Czy dość szybko się je zdobywa, czy trzeba się trochę pomęczyć? I czy są takie cechy, których nie można zdobyć w trakcie gry, ale jedynie je wybrać w CASie?
Mam nadzieję, że nie było to mówione wcześniej : )

Nowe cechy zdobywa się przez osiągnięcie celu życiowego. Są tak jak by 4 "etapy" po 2 zadania. Jeżeli zrobisz te zadania, zdobywasz "etap", po czym przechodzisz do kolejnych 2 zadań. Jeżeli je wszystkie wykonasz, dostajesz nową cechę, więc raczej nie tak szybko. :)
(tak mi się przynajmniej zdaje)
Dodam, że w każdej chwili można zmienić cel życiowy na jakiś inny.

EDIT: niekoniecznie w kolejnych "etapach" celu życiowego są 2 zadania. Zależy od rodzaju. ;)

stinkfist
06.09.2014, 14:56
A ktoś już może wie o jakichś cheatach? modach do gry? :) nraas by się przydał;)

różne

CTRL+SHIFT+C, then entering:
testingcheats true
you may also need to enable:
AutomationTestingCheats true
Successfully Tested Commands:
death.toggle [true|false]

fire.toggle [true|false] appears to work. Will not extinguish existing fires.

sims.modify_in_cas

sims.Spawn - spawns sim and adds them to your household.

sims.spawnsimple spawns sim without adding to household.

stats.fill_commodities_household

stats.disable_all_commodities | stats.enable_all_commodities

sims.remove_all_buffs - Removes all moodlets

sims.get_sim_id_by_name - gets simID, may be good for other commands.

money <amount> - sets money to exact amount.

sims.modify_funds <(-)amount> - adds or subtracts from funds.

sims.hard_reset = forces user to default position.

autonomy.show_queue - prints to console but doesn't seem to show anything useful.

aspirations.complete_current_milestone

debug.enable_woohoo [true|false]

debug.enable_wedding [true|false]

autonomy.ambient [on|off] / walkby.toggle

autonomy.household [on|off]

objects.consumables_infinite_toggle [true|false] - This makes all consumables have infinite quantities (i.e. cake that never ends.)

cas.fulleditmode [true|false]


relacje


requires testingcheats true

modifyrelationship YourSimFirst YourSimLast TargetSimFirst TargetSimLast (-)amount Track_type
amount is a value from 0-100.
Track_type is either Friendship_Main or Romance_Main
Examples:
modifyrelationship Beatrix Monroe Alexia Mercado -50 Friendship_Main

modifyrelationship Beatrix Monroe Alexia Mercado 50 Romance_Main



umiejętności

Requires TestingCheats true
stats.set_skill_level <skilltype> 1-10
The Major_ prefix is actually AdultMajor_, I've just shortened them as much as possible. Any shorter and the command will not work.
Skilltypes:
Major_Fishing
Major_Mischief
Major_Guitar
Major_Reaping
Major_Programming
Major_Gardening
Major_GourmetCooking
Major_Comedy
Major_Charisma
Major_Writing
Major_VideoGaming
Major_Violin
Major_RocketScience
Major_Painting
Major_Piano
Major_Logic
Major_Handiness
Major_HomestyleCooking
Major_Bartending


Skill_Fitness
Skill_Child_Social
Skill_Child_Motor
Skill_Child_Creativity
Skill_Child_Mental

αγάπη
06.09.2014, 16:30
4 chodzi na razie tylko na windowsie ?

Lady88
06.09.2014, 16:57
@up

Tak ;) a masz Mac Os?

FresH
06.09.2014, 18:05
Ktoś może ogarnia Jak wyprowadzić sima z rodziny? Siostra grała dwójką rodzeństwa i chciała wyprowadzić jednego z simòw, ale nie znalazła opcji "wyprowadź się" i musiała posunąć się do jego zlikwidowania. Swoją drogą to śmieszne, że tak łatwo można usunąć sima na zawsze z gry, a z wyprowadzeniem jest już problem. <ok>

Lady88
06.09.2014, 18:11
Ktoś może ogarnia Jak wyprowadzić sima z rodziny? Siostra grała dwójką rodzeństwa i chciała wyprowadzić jednego z simòw, ale nie znalazła opcji "wyprowadź się" i musiała posunąć się do jego zlikwidowania. Swoją drogą to śmieszne, że tak łatwo można usunąć sima na zawsze z gry, a z wyprowadzeniem jest już problem. <ok>

Tak da się - trzeba w Menu wybrać Zarządzanie światem, następnie kliknąć na parcelę zamieszkałą przez daną rodzinę, kliknąć na "..." (kropeczki) i tam zarządzaj rodziną, następnie klikasz na zdjęcie tej rodziny i wybierasz PRZENIEŚ SIMÓW MIĘDZY RODZINAMI (takie dwie strzałeczki) ;)

xSheya
06.09.2014, 18:23
hej ;D mam może nietypowe pytanie (i pewnie WSZYSCY wiedzą jak to zrobić oprócz mnie lol :wall:) ale jak zrobić te małe i długie szafki? http://prntscr.com/4k9khb

dzięki z góry :blowkiss:

Lubie
06.09.2014, 18:25
Tam, gdzie zmieniasz kolor są takie koła zębate (ustawienia) :) Tam wybierasz rodzaj szafek wiszących (przy blatach oraz wysepkach jest tak samo)

xSheya
06.09.2014, 18:29
Tam, gdzie zmieniasz kolor są takie koła zębate (ustawienia) :) Tam wybierasz rodzaj szafek wiszących (przy blatach oraz wysepkach jest tak samo)

prawdziwy lifesaver *A* bardzo dziękuję!

Michek2000
07.09.2014, 11:04
Hej wszystkim, wiecie może jak się powiększa i zmniejsza przedmioty?

Lubie
07.09.2014, 11:09
Hej wszystkim, wiecie może jak się powiększa i zmniejsza przedmioty?

Ctrl + ]

znakiznaki

felipe312
07.09.2014, 11:23
Jak adpotować dzieci?

Lubie
07.09.2014, 11:34
Jak adpotować dzieci?

Komputer > Rodzina > Adoptuj dziecko (1000$)

Chloé
07.09.2014, 12:33
Jak usunąć i zbudować tylko część podłogi, np taras powietrzny nad schodami?

magda1984
07.09.2014, 12:36
Interesowały mnie głównie cheaty, mody te na wzrost umiejętności, ale wpisuje i niestety nic to nie zmienia. Nraas juz niestety zapowiedział że modów do The sims 4 robić nie bedzie. A szkoda

stinkfist
07.09.2014, 12:42
Interesowały mnie głównie cheaty, mody te na wzrost umiejętności, ale wpisuje i niestety nic to nie zmienia. Nraas juz niestety zapowiedział że modów do The sims 4 robić nie bedzie. A szkoda

wpisujesz dobrze? nie należy zawierać trójkątnych nawiasów, np.

stats.set_skill_level Major_HomestyleCooking 5

nmin
07.09.2014, 13:01
Którą opcję wybrać, żeby Sim znajdujący się w innej dzielnicy zajmował się sam sobą, a nie "resetował"? Wysyłam Simkę do biblioteki i każę jej czytać książkę, wracam do Sima rozmawiającego akurat w parku i widzę go stojącego z powrotem pod domem. Idę znów do Simki, ona stoi pod biblioteką, jakby właśnie przyjechała... Oczywiście książka nieskończona.Ponawiam ;)

Chloé
07.09.2014, 13:56
Simy będą się tak resetować dopóki tego nie naprawią, podczas odwiedzin sąsiadów zdarza się że oni również tkwią przed domem. Można co najwyżej wybrać na nieaktywnym avatarze czynności.

Interesowały mnie głównie cheaty, mody te na wzrost umiejętności, ale wpisuje i niestety nic to nie zmienia. Nraas juz niestety zapowiedział że modów do The sims 4 robić nie bedzie. A szkoda

Kody działają ponoć dopóki są wpisane w oknie kodów, po zamknięciu okna przestają działać.

Amanda
07.09.2014, 14:02
Pytanie z kategorii "jestem idiotką". Jak obracać meble? Bo serio głowię się i głowię i nie wiem.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Lady88
07.09.2014, 14:06
Pytanie z kategorii "jestem idiotką". Jak obracać meble? Bo serio głowię się i głowię i nie wiem.

Z góry dzięki za odpowiedź.

przyciskami "," i "."

Amanda
07.09.2014, 14:10
Jezu, dzięki. Nie wpadłabym na to. *skacze z radości*

valyrian
07.09.2014, 14:21
Można gdzieś podejrzeć drzewo genealogiczne rodziny?

Chloé
07.09.2014, 14:23
W TS4 nie ma drzew genealogicznych.

Agu3803
07.09.2014, 14:36
Witam ;)) Czy miał ktoś problemy z poprzednimi wersjami Simsów po zainstalowaniu The Sims 4 ?
Szukam powodu, dlaczego nagle padły mi The Sims 2 i 3, a instalacja czwórki mogła być jednym z nich.

Mamełe
07.09.2014, 14:47
przyciskami "," i "."

Albo prawym przyciskiem myszki

nestea1991
07.09.2014, 20:42
Mam takie pytanie, skąd wziąć Krowo-Kwiat? I jak zrobić poddasze?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam

Mamełe
07.09.2014, 21:27
Mam takie pytanie, skąd wziąć Krowo-Kwiat? I jak zrobić poddasze?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam

Według przewodnika, krowokwiat wychodzi z krzyżówki smoczego owocu i lwiej paszczy.

Pink Panther
07.09.2014, 21:33
Można też wrócić z nasionem, jeśli się wyleci w podróż kosmiczną. Chyba krewetka o tym pisał :|

Co do poddasza, ponawiam pytanie, też mnie to ciekawi :)

Herbata
07.09.2014, 22:44
Nie wiem, czy to dobry temat, ale kilka osób miało problem rozpoznania czterech ostatnich grup wiekowych.
Nastolatka możemy poznać po tym, że ma dwie cechy.
Dorosłego odróżnimy od młodego dorosłego tym, że dorosły sim ma lekkie zmarszczki.
A z emerytem chyba nie musżę mówić.
Więc jeśli to zły dział przepraszam.

Chloé
08.09.2014, 07:06
Nie wiem, czy to dobry temat, ale kilka osób miało problem rozpoznania czterech ostatnich grup wiekowych.
Nastolatka możemy poznać po tym, że ma dwie cechy.
Dorosłego odróżnimy od młodego dorosłego tym, że dorosły sim ma lekkie zmarszczki.
A z emerytem chyba nie musżę mówić.
Więc jeśli to zły dział przepraszam.
Dorośli: Tekstury twarzy są tak kiepskie, przynajmniej u mnie, że drobnych zmarszczek za bardzo nie widać. Dodam, że grałam na najwyższych ustawieniach.
Nastolatki: o nastolatku wiadomo że nim jest ale już po poznaniu, a jak rozpoznać wiek przed? Ponadto w relacjach nastolatek-młody dorosły/dorosły/emeryt nie ma interakcji romantycznych, to szybszy sposób ocenienia wieku niż grzebanie po zakładkach w poszukiwaniu cech.
Emeryci: to ich łatwo rozróżnić, serio? O.o Nie wpadłabym na to.

Ponawiam pytanie - jak usunąć lub dobudować na piętrze tylko część podłogi? Nie znalazłam możliwości usunięcia pojedynczych kratek, bo kasuje się cała podłoga.

Liv
08.09.2014, 08:49
Bindi - proponuję użyć narzędzia młotka. Można nim zrobić obrys obszaru, który chce się usunąć :) Świetnie sprawdza się też w parterowych domkach, gdzie rozpoznawanie pokojów jest pochrzanione :P

Chloé
08.09.2014, 09:11
Dzięki za odp, Liv. Niestety w przypadku podłóg narzędzie młotka się nie sprawdziło. Ta gra jest skopana pod każdym względem, nie można nawet powiększyć przestrzeni nad schodami.

Effie
08.09.2014, 10:02
Próbowałaś część którą chcesz usunąć oddzielić ścianą? Tak żeby gra traktowała to jako oddzielne pomieszczenie (a potem oczywiście usunąć ścianę).

Kajika
08.09.2014, 11:07
Działają wam ubrania CC? Gra je wykrywa, inne mody działają bez problemu, a ich nie mogę odnaleźć, mimo przejrzenia wszystkich ubrań i recolorów.

Herbata
08.09.2014, 13:54
Działają wam ubrania CC? Gra je wykrywa, inne mody działają bez problemu, a ich nie mogę odnaleźć, mimo przejrzenia wszystkich ubrań i recolorów.

Już są CC O.O
A to dołączam się do pytania, gdzie wrzucać CC.
Do Mods?

Lady88
08.09.2014, 14:25
Tak są, np na modthesims czy simsresource. Nawet się natknęłam na mod No mosaic (cenzura). Ubrania i mody wrzucamy do Dokumenty>Electronic Arts>The Sims 4> Mods a domy do Dokumenty>Electronic Arts>The Sims 4> Tray

Lubie
08.09.2014, 14:41
Mam takie pytanie, skąd wziąć Krowo-Kwiat? I jak zrobić poddasze?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam

Krowo-kwiata można też złowić w jeziorku przy szybie w puztynnym mieście (takie jeziorko, co ze skał wypływa malutnie) :)

A poddasze, po prostu stawiasz odpowiedniej wysokości dach, stawiasz meble i schody. TADAM :)

Pink Panther
08.09.2014, 14:59
Krowo-kwiata można też złowić w jeziorku przy szybie w puztynnym mieście (takie jeziorko, co ze skał wypływa malutnie) :)


Próbowałeś? Duża szansa na złowienie?

Swoją drogą, trzeba mieć jakiś wysoki poziom ogrodnictwa, żeby wyhodować krowo-kwiata? :P

Kajika
08.09.2014, 15:00
Znaczy ten, ja wiem gdzie je dodawać. Inne mody mi działają, one nie po prostu.

Umc
08.09.2014, 15:10
Czy gra pociagnie na : Asus f552cl-sx017h?
Z gory dziekuje za odpowiedz!

Lubie
08.09.2014, 15:12
Próbowałeś? Duża szansa na złowienie?

Swoją drogą, trzeba mieć jakiś wysoki poziom ogrodnictwa, żeby wyhodować krowo-kwiata? :P

Mój sim go złowił mając 1 poziom łowienia po 1 simowej godzinie.

Nie trzeba mieć umiejętności ogrodniczej, żeby go wyhodować :)

xviraszka
08.09.2014, 15:16
jak zrobić pokoj ze skosnymi scianami na poddaszu?:(
u was tez simsy szybko robią sie głodne, spiące itp?

Mrufka
08.09.2014, 15:21
Czy gra pociagnie na : Asus f552cl-sx017h?
Z gory dziekuje za odpowiedz!

Sprawdzilam dla Ciebie w necie, i wychodzi na to, ze nie da rady, za slaby ma procesor :( Karta graficzna tez nie najlepsza choc mialaby szanse pociagnac. Probowalas demo gry? To do tworzenia sima? Sprobuj sciagnac na origin i zagrac.

Umc
08.09.2014, 15:30
Dziekuje za odpowiedz!
Tak tez myslalam bo ten laptop uzywam tylko do internetu a tak myslalam zeby sprobowac no ale nie warto :)

Lubie
08.09.2014, 15:35
jak zrobić pokoj ze skosnymi scianami na poddaszu?:(
u was tez simsy szybko robią sie głodne, spiące itp?

Nie robi się skośnych ścian. Te "skośne ściany" to zwyczajnie dach. Nie można go potraktować farbą (a szkoda).

U mnie wszystko idzie rośnie normalnie. (wystarczy spać całą noc, jeść 3 posiłki dziennie i jest ok)

Chloé
08.09.2014, 16:48
Próbowałaś część którą chcesz usunąć oddzielić ścianą? Tak żeby gra traktowała to jako oddzielne pomieszczenie (a potem oczywiście usunąć ścianę).

Próbowałam. Po usunięciu podłogi a następnie ściany gra automatycznie dodaje wcześniej usuniętą podłogę.

Lady88
08.09.2014, 22:44
Ja mam pytanko z innej beczki - Czy można wrzucać swoją muzykę do gry jak w poprzednich częściach?

Sqiera
08.09.2014, 23:28
Tak, można wrzucać swoją muzykę. Wrzucasz do folderu Custom Music, podobnie jak to było w TS3. Jak już potem uruchomisz grę, sprawdź w opcjach gry, czy masz zaznaczone owe piosenki :)

xviraszka
09.09.2014, 04:10
Nie robi się skośnych ścian. Te "skośne ściany" to zwyczajnie dach. Nie można go potraktować farbą (a szkoda).

U mnie wszystko idzie rośnie normalnie. (wystarczy spać całą noc, jeść 3 posiłki dziennie i jest ok)

aa to może mam takie wrażenie :)

łeeee a ja myślałam ze normalnie można budowac :lol2:

a wiecie co zrobić żeby ubrania z neta pokazały sie w grze ? Mam zaznaczone w opcjach zeby udostępnić czy jakoś tak, dodałam je do folderu jak pisała tutaj koleżanka i nie mam :huh:

Lady88
09.09.2014, 10:16
te ubrania to rekolory, musisz dokładnie zlokalizować po fasonie, który to ciuch, a następnie szukać w kolorach :) działają, bo mam kilka :)

FresH
09.09.2014, 12:28
Zna ktoś może kod działający Jak "moveObjects on"?

Lady88
09.09.2014, 12:53
chyba nie ma jeszcze tego kodu.
a ja mam pytanko - czy w trakcie budowania można wyłączyć siatkę? bywa czasami denerwująca :(

NaNiKo
09.09.2014, 13:26
Czy do TS4 była papierowa instrukcja?

nitroglicerynka
09.09.2014, 15:00
Hej, takie małe pytanko - czy w TS4 można zostać porwanym przez kosmitów? Mam Sima - nauki kosmiczne i logika rozwinięta na maksa, lata w kosmos rakietą i przez całą noc ogląda niebo w obserwatorium (2 opcje - szukaj prawdy i patrz w gwiazdy) i nadal nic, dodam, że ten stan trwa już długo. Czy ktoś może wie, jak przywołać kosmitów?

Pink Panther
09.09.2014, 15:11
Czy do TS4 była papierowa instrukcja?

Nie ;) Nie dołączają już papierowych instrukcji. "Ekologia".

Lubie
09.09.2014, 15:15
Hej, takie małe pytanko - czy w TS4 można zostać porwanym przez kosmitów? Mam Sima - nauki kosmiczne i logika rozwinięta na maksa, lata w kosmos rakietą i przez całą noc ogląda niebo w obserwatorium (2 opcje - szukaj prawdy i patrz w gwiazdy) i nadal nic, dodam, że ten stan trwa już długo. Czy ktoś może wie, jak przywołać kosmitów?


Ale czy kiedykolwiek było napisane gdziekolwiek, że będą kosmici?
JEDYNE co było pokazane, to zieloni simowie, których można zrobić w CASie.

Lady88
09.09.2014, 15:22
podbijam pytanie z siatką - czy można ją wyłączyć?
a także mam kolejne pytanie - czy jest kod który umożliwia odblokowanie przedmiotów i pomieszczeń, które są do zdobycia tylko np po osiągnięciu konkretnego poziomu kariery?

xviraszka
09.09.2014, 15:23
te ubrania to rekolory, musisz dokładnie zlokalizować po fasonie, który to ciuch, a następnie szukać w kolorach :) działają, bo mam kilka :)

mam :rolleyes: dzieki wielkie :D

Lubie
09.09.2014, 15:33
podbijam pytanie z siatką - czy można ją wyłączyć?
a także mam kolejne pytanie - czy jest kod który umożliwia odblokowanie przedmiotów i pomieszczeń, które są do zdobycia tylko np po osiągnięciu konkretnego poziomu kariery?

1. Przycisk "G"
2. Nie, jeszcze takiego kodu nie ma.

nitroglicerynka
09.09.2014, 15:39
Ale czy kiedykolwiek było napisane gdziekolwiek, że będą kosmici?
JEDYNE co było pokazane, to zieloni simowie, których można zrobić w CASie.

Dzięki za wyjaśnienie! Do tej pory myślałam, że tamci, którzy byli pokazani, to byli "prawdziwi" kosmici na wzór TS2. W takim razie nie będę już wyczekiwać statku kosmicznego ;)

Lady88
09.09.2014, 18:45
właśnie pobrała mi się nowa aktualizacja, ważąca nie całe 80 MB. Nie wiecie co tym razem mieli na celu poprawić?

EDIT:
Nowa aktualizacja (09.09.2014)
http://simsvip.com/2014/09/09/the-sims-4-new-game-patch-september-9th-2014/

jest tam napisane, że należy usunąć mody przed aktualizacją, a ja zapomniałam. Nie mam modów, tylko dodatki tzn ubrania i makijaż. Myślicie, że to mogło mieć wpływ na aktualizację?

Ala20
09.09.2014, 22:12
Czy ktoś już obczaił jak decydować o płci dziecka,co jeść itp? jak na razie urodziło mi się 6 chłopców, ani razu dziewczynka ;/

wenon
09.09.2014, 22:22
Ach te chromosomy. Puki co nie jest to obczajone, jeśli wogle coś może mieć wpływ na to w sims 4. Próbuj dalej, powodzenia :)

Sqiera
09.09.2014, 22:30
Ala, zazdroszczę, bo mi z kolei rodzą się same dziewczynki, a chciałabym chłopca :)

Agor-ia
09.09.2014, 22:40
właśnie pobrała mi się nowa aktualizacja, ważąca nie całe 80 MB. Nie wiecie co tym razem mieli na celu poprawić?

EDIT:


jest tam napisane, że należy usunąć mody przed aktualizacją, a ja zapomniałam. Nie mam modów, tylko dodatki tzn ubrania i makijaż. Myślicie, że to mogło mieć wpływ na aktualizację?

Remove all MODS and Custom Content tak więc nie tylko mody, ale te dodatki typu ubrania też. Pewnie może mieć to wpływ na aktualkę, inaczej by nie kazali tego usuwać. Aktualizacja m.in. poprawia bug związany z Galerią.

Lady88
09.09.2014, 23:08
No wiem, wiem, czy w takim układzie jest jakaś możliwość żebym od nowa zainstalowała aktualizację?

Agor-ia
09.09.2014, 23:12
Nie. Jeśli nic się nie dzieje z grą, to nic nie rób, następnym razem będziesz wiedzieć żeby przed aktualizowaniem to powyrzucać. Gdyby coś się jednak spierniczyło to zostaje reinstalka.

xviraszka
09.09.2014, 23:38
Ala, zazdroszczę, bo mi z kolei rodzą się same dziewczynki, a chciałabym chłopca :)

u mnie za to rodzą sie bliżniaki ciągle :((

marandile
10.09.2014, 01:10
Czy dzieci w czwórce moga mieć różne sylwetki, tzn. mogą być chudsze/grubsze, czy jest tylko jedno ciało u dzieci?

Spiska
10.09.2014, 06:57
Dzieci mogą mieć różne sylwetki. Domyślne widziałam przynajmniej trzy, nie wiem natomiast jak wyglądają możliwości ręcznej modyfikacji.

Piwusia
10.09.2014, 09:50
Czy jeśli usunę zapis bezpośrednio w grze, to w plikach i folderach już będzie czysto czy tam też muszę coś ręcznie usunąć? Na przykład w folderze saves?

Kędziorek
10.09.2014, 12:33
Podejrzewam, że tak jak w poprzedniej części, po usunięciu zapisu z gry, w folderze pozostanie zapis z końcówką .backup (w TS4 może być inna), który musisz ręcznie usunąć.

xviraszka
10.09.2014, 14:33
Dziewczyny mam kolejny problem :((
sciagnełam sobie dom, chciałam Go zainstalowac w świecie i nie wiem jak :|
i jeszcze jeden, jak usunac ze swiata dom na porceli ? :|

Liv
10.09.2014, 14:41
Domy rozpakowuje się do folderu Tray.

Lubie
10.09.2014, 14:43
[ciach]
sciagnełam sobie dom, chciałam Go zainstalowac w świecie i nie wiem jak :|
i jeszcze jeden, jak usunac ze swiata dom na porceli ? :|

W jaki sposób ściągnęłaś? Jak z galerii to masz go pewnie w bibliotece. W trybie budowania wchodzisz w galerie i w zakładkach wchodzisz w "moja galeria" czy cos takiego. Tam powinnaś tam znaleźć.

Carolajnawo
10.09.2014, 15:09
Czy w TS4 można grać sieciowo z innymi użytkownikami? Mam kumpelę i nie wiem czy możemy grać w grę razem, czyli na przykład mieć obok siebie domy w TS4 :D

Lubie
10.09.2014, 15:09
Czy w TS4 można grać sieciowo z innymi użytkownikami? Mam kumpelę i nie wiem czy możemy grać w grę razem, czyli na przykład mieć obok siebie domy w TS4 :D

Nie, jest to niemożliwe. :)

xviraszka
10.09.2014, 16:42
W jaki sposób ściągnęłaś? Jak z galerii to masz go pewnie w bibliotece. W trybie budowania wchodzisz w galerie i w zakładkach wchodzisz w "moja galeria" czy cos takiego. Tam powinnaś tam znaleźć.

ściągałam z thesimsresource i nigdzie tego nie widze:noexpression:

Domy do rozpakowuje się do folderu Tray.
tak zrobiłam ;)

Iliada115
10.09.2014, 17:09
To ja też mam pytania:
1. Jak zrobić taki półokrągły blat kuchenny?
2. Jak zdobyć pocztówki?

wenon
10.09.2014, 17:15
Jak chcesz półokrągły blat to tam gdzie wybierasz kolory blatu masz takie koła zębate, klikasz na to i wybierasz to co chcesz ;p

anie_1981
10.09.2014, 20:17
Kumpela pyta, czy jest jakiś sposób na edycję gotowego Sima w CAS, bo ten kod cas.fulledit true nie działa jej.

Sqiera
10.09.2014, 20:24
anie_1981 ona chyba źle wpisuje.
Najpierw wpisać trzeba Testingcheats true, a po nim cas.fulleditmode.

Iliada115 ja widziałam jakąś opcję z pocztówkami, gdy sim ma przyjaciela korespondencyjnego, ale nie sprawdzałam co i jak.
Pojawia się ona, gdy już z kimś piszemy, ale nie sprawdzałam co się dzieje jak się tą opcję wybierze więc, nic więcej powiedzieć nie mogę.

Ynk
10.09.2014, 22:01
Witam :)
Mam pytanie dotyczące dzieci, ponieważ od początku gdy gram jedną familią i w różnym odstępie czasowym rodzą się (niestety) sami chłopcy. Czy to błąd czy Wam też się to zdarza?

Navari
10.09.2014, 23:11
@Ynk
Cześć! : ) Nie sprawdzałam u siebie, za to na oficjalnym forum natknęłam się na osoby, które również wspominały, że masowo rodzą im się sami chłopcy / same dziewczynki.
Oraz na osoby, których simowie obsesyjnie rzucali się na... mleko. :D Forum TS4 to ciekawe miejsce.

Ynk
11.09.2014, 01:56
hm...czyli mam rozumieć że musze się męczyć z 3 facetami w rodzinie? No to świetnie-.-
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w TS3 mogłam jeszcze, za pomocą kodów, zmieniać płeć i to jakoś ratowało sprawe, a teraz...

Spiska
11.09.2014, 06:05
A sprawdzałaś, czy nie możesz zmienić płci przez cas.fulleditmode? Osobiście nie korzystałam, ale może warto sprawdzić? ;)

Maczuga Herkulesa
11.09.2014, 10:41
Nie działa mi zmiana czasu "0", "1", "2", "3" tak samo jak i spacja. Nie pierwszy raz. Ktoś wie, jak to naprawić?

Ok, naprawiłam. Wystarczyło pokombinować ze zmianą pisowni. Z "z" na "y"

Liv
11.09.2014, 11:04
Shift+crtl+c.
Zawsze działa.

FresH
11.09.2014, 11:13
Wie ktoś jak dorosły ma przeczytać książkę dziecku? Za kija nie mogę doszukać się tej opcji. ;/

Lady88
11.09.2014, 11:36
książka DLA DZIECI musi być umieszczona gdzieś w domu, np. na stole, następnie dorosły klika na książkę i jest opcja "Czytaj dziecku"


2. Jak zdobyć pocztówki?

Trzeba na komputerze w sekcji "społeczne" znaleźć korespondencyjnego przyjaciela, pisać z nim listy, aż w końcu będzie opcja "Poproś o pocztówkę". Ja mam już 3 takich przyjaciół i 3 pocztówki :)

http://i59.************/257mw5k.jpg

goomaki
11.09.2014, 13:03
Ktoś wie czy da się zrobić tatuaż już gotowemu simowi, czy tylko w trybie tworzenia można dodawać? Sprawdzałam już w lustrze opcje "zmienić wygląd" ale tam jest zablokowana opcja zmieniania sylwetki i tatuaży.

Ynk
11.09.2014, 13:07
A sprawdzałaś, czy nie możesz zmienić płci przez cas.fulleditmode? Osobiście nie korzystałam, ale może warto sprawdzić? ;)

Dzięki za podpowiedź, ale to było pierwsze co zrobiłam ;p i niestety wyskakuje komunikat, że nie można zmienić płci już istniejącego sima. oO
Spróbuje jeszcze raz, chociaż wątpię żeby coś się zmieniło.

Piwusia
11.09.2014, 13:07
Co robię nie tak, że moje Simy tyją? Gdy tworzę je w CAS-ie mają sylwetkę taką jaką chcę, ale potem szybko przybierają na wadze, nawet pomimo tego, że nie przejadam ich. Dodam, że kiedy ćwiczą wcale od tego nie chudną. :p

wenon
11.09.2014, 14:31
Mi głównie simki tyją jak urodzą dziecko :) Teraz gram Larą croft która jest mega chuda i napakowana i urodziła ale figurę zatrzymała xd Śmiesznie sześciopak wygląda na brzuchu simki w ciąży.

stinkfist
11.09.2014, 14:50
jak moge mentorowac osobe z umiejetnosciami muzycznymi? znalazlam raz goscia, ktory tez gral na tym samym instrumencie, ale nie mialam zadnej opcji z tym zwiazanej ani w interakcjach personalnych, ani na skrzypcach.

Maczuga Herkulesa
11.09.2014, 16:24
Jak najłatwiej włączyć Simowi gniew?

Effie
11.09.2014, 16:26
1. W dwójce były takie fajne rodzinne portrety widoczne z podglądu miasta. W trójce też były, ale masakrycznie małe. Jak się ma z tym sprawa w czwórce?

2. W trójce przy zmianie aktywnej rodziny resetują się wszystkie obiecane pragnienia, co przy próbie grania całym miastem byłoby dosyć denerwujące. Czy w czwórce jest coś podobnego czy nic się nie traci próbując grać inną rodziną?

3. Czy wielozadaniowość objawia się jeszcze przy jakichś innych czynnościach poza rozmową z innymi Simami?

agnieszka130187
11.09.2014, 16:31
Tworzyłam sima, a jak chciałam zaprojektować strój wieczorowy czy bieliznę to zmieniła mi się całkowicie twarz sima, w sensie inne włosy, oczy, kształt, wszystko. Jak zaprojektować oprócz ubrania codziennego np. bieliznę, żeby zachować twarz i sylwetkę, którą się zaprojektowało? A druga kwestia to mam dobry sprzęt procesor intel core i5 2,5 Gh Ram 8 Gb, win 7 64 bit grafika Geforce GT 740 M a gra zacina mi się przy budowaniu, ciężko obrócić obraz czy przesunąć, a ustawienia są na średnich. Proszę o pomoc

Agor-ia
11.09.2014, 16:42
jak moge mentorowac osobe z umiejetnosciami muzycznymi? znalazlam raz goscia, ktory tez gral na tym samym instrumencie, ale nie mialam zadnej opcji z tym zwiazanej ani w interakcjach personalnych, ani na skrzypcach.

Żeby być mentorem zapewne trzeba mieć więcej punktów umiejętności od potencjalnego ucznia, może po prostu ten drugi grajek był od Ciebie lepszy :P


Effie, nie zauważyłam, żeby simom w ogóle można było obiecać pragnienia, one się rządzą chyba trochę innymi prawami niż to było w trójce. Jeśli chodzi o wielozadaniowość, oprócz rozmowy można np. równocześnie jeść i pić, albo czytać książkę na kiblu :D

Tworzyłam sima, a jak chciałam zaprojektować strój wieczorowy czy bieliznę to zmieniła mi się całkowicie twarz sima, w sensie inne włosy, oczy, kształt, wszystko.

To musi być jakiś błąd gry.

wenon
11.09.2014, 16:47
Effie Można odrabiać lekcje słuchając muzyki, czytać pijąc lub sikając, ćwiczyć rozmawiając lub słuchając muzyki albo to i to, grać na kompie rozmawiając lub słuchając muzyki, pić pijąc co innego, sim trzyma 2 szklanki w obu rękach xd, oglądać telewizje jedząc i gadając itp

stinkfist
11.09.2014, 18:00
Żeby być mentorem zapewne trzeba mieć więcej punktów umiejętności od potencjalnego ucznia, może po prostu ten drugi grajek był od Ciebie lepszy :P


ma 10 :< a on gral nienajlepiej

Agor-ia
11.09.2014, 18:02
ma 10 :< a on gral nienajlepiej

Może trzeba się lepiej zapoznać albo mieć odpowiedni nastrój, w przypadku muzyka najlepszy chyba by był nastrój "zainspirowany".

Chloé
12.09.2014, 10:27
Jak najłatwiej włączyć Simowi gniew?


Pokłócić się z innym simem.

Mrufka
12.09.2014, 10:31
Czy znalazł już ktoś sposób na bug, kiedy to prysznic nie przestaje lać wody? Znowu mi się zdarzyło, sprzedaję go, przenoszę, nie jest zepsuty, a woda się leje, w powietrzu, jakby ktoś tam był. Wcześniej jedynym co mi pomogło to wyprowadzka z domu :( Może ktoś wpadł na lepszy pomysł?? Jakis kod może.

Mrufka
12.09.2014, 10:32
Może trzeba się lepiej zapoznać albo mieć odpowiedni nastrój, w przypadku muzyka najlepszy chyba by był nastrój "zainspirowany".

Nie da sie chyba dopoki nie wykupisz cechy za punkty zyciowe, jest taka cecha jak mentor / mentorka i wtedy mozna uczyc innych.

marandile
13.09.2014, 02:10
Jak dostawać napiwki za skecze lub granie na instrumencie? Simka kilka godzin mówiła skecze w barze i 0 napiwków... :(

Amatis
13.09.2014, 09:04
Jak dostawać napiwki za skecze lub granie na instrumencie? Simka kilka godzin mówiła skecze w barze i 0 napiwków... :(
Ja zwykle każę robić to simowi w parku, wtedy szybko tam zarabia.

Valerie
13.09.2014, 09:58
Hej, jak się zapisuje pokoje? By je potem użyć.

Chloé
13.09.2014, 10:51
W trybie budowania klikasz na pokój, a następnie na panelu u góry ekranu ikonkę z folderem i strzałką "zapisz w mojej bibliotece". Później wystarczy pobrać ze swojej biblioteki w galerii.

Mentosik57
13.09.2014, 14:36
Ma ktoś problem z tym,że czasami przełączanie czasu za pomocą 0,1,2,3 nie działa?Raz gdy włącze grę działa,a drugim razem nie.Da się to jakoś naprawić?

Julka
13.09.2014, 15:32
Jakie warzywa i owoce oraz zioła udało Wam się wyhodować?
Bo mnie na razie z owoców : jabłka i banany, winogrona / widziałam jeszcze drzewa cytrynowe, wiśniowe i gruszkowe oraz krzaki jeżyn/ z warzyw : marchewka , szpinak , pietruszka i cebula natomiast z ziół : bazylię . Ciekawe czy są jeszcze jakieś inne ?

anie_1981
13.09.2014, 15:38
Ma ktoś problem z tym,że czasami przełączanie czasu za pomocą 0,1,2,3 nie działa?Raz gdy włącze grę działa,a drugim razem nie.Da się to jakoś naprawić?

Włącz konsolę kodów i wyłącz.

valyrian
13.09.2014, 16:07
Jak obliczane są rachunki? Bo za każdym razem przychodzi mi prawie 7 tysięcy rachunków, a moi simowie ledwio wiążą koniec z końcem, chociaż są na wysokim poziomie w pracy... i teraz znów mi przyszedł taki rachunek i chyba będę powoli wyprzedawała to co mam w domu, bo jak inaczej :huh:

Spiska
13.09.2014, 17:11
Rachunki są obliczane na podstawie dzielnicy i wartości domu. Im większy dom z droższymi sprzętami, tym wyższe rachunki. Miejsce, w którym znajduje się dom - "sąsiedztwo" - też sprawia, że rachunki mogą być wyższe/niższe.

xviraszka
14.09.2014, 10:09
Macie jakies stronki z meblami ? :hihi:

marandile
14.09.2014, 10:54
Nie ma jeszcze żadnych mebli, jeszcze nie stworzono programu do tworzenia obiektów/rekolorów z trybu budowy/zakupów :(

sephora
14.09.2014, 11:39
wiecie jak wprowadzić stan rozbawienia? :)

marandile
14.09.2014, 11:51
Z tego co kojarzę to interakcje towarzyskie z grupy 'zabawne' mogą doprowadzić sima do rozbawienia :)

Mamełe
14.09.2014, 11:59
Macie jakies stronki z meblami ? :hihi:

http://simkea.tumblr.com/

Ale chyba jeszcze tylko same rekolory albo same pokoje.

Nie odczuwam jeszcze braku CASTa :)

Mój sim ma kilka figurek z MySims na kominku i odczuwa rozbawienie jak tylko wchodzi do pokoju :P

Nymeria
14.09.2014, 12:26
wiecie jak wprowadzić stan rozbawienia? :)

Kąpiel z bąbelkami. :)

Nyu Nyu Nyuu
14.09.2014, 12:54
wiecie jak wprowadzić stan rozbawienia? :)

Najprosciej po prostu ogladac kanal komediowy w telewizji, troche zaczekac i jest (:

a ja mam takie pytanko - zeby zmieniac uplyw czasu w ts4 (w innych czesciach tez), tzn. czas normalny, czas szybki i superszybki mozna bylo wciskac klawisze 1, 2 i 3 na klawiaturze; mi po pewnym czasie te klawisze przestaly dzialac i nie wiem, czy da sie cos z tym zrobic... bylam juz przyzwyczajona ze ciagle przelaczalam ten uplyw czasu na klawiaturze i teraz mi sie niewygodnie gra, da sie to gdzies w ustawieniach zmienic, czy cus?

Mamełe
14.09.2014, 13:28
Najprosciej po prostu ogladac kanal komediowy w telewizji, troche zaczekac i jest (:

a ja mam takie pytanko - zeby zmieniac uplyw czasu w ts4 (w innych czesciach tez), tzn. czas normalny, czas szybki i superszybki mozna bylo wciskac klawisze 1, 2 i 3 na klawiaturze; mi po pewnym czasie te klawisze przestaly dzialac i nie wiem, czy da sie cos z tym zrobic... bylam juz przyzwyczajona ze ciagle przelaczalam ten uplyw czasu na klawiaturze i teraz mi sie niewygodnie gra, da sie to gdzies w ustawieniach zmienic, czy cus?

wywołaj okienko kodów i je wyłącz

sephora
14.09.2014, 13:59
dzieki za odpowiedz :)
strasznie sie tez mecze z przygotowan 5 wykwintnych dan podczas przyjecia.. daje rade z trzema.. :/ :D

Simsowa5
14.09.2014, 14:16
Wie ktoś może jak zmienić sylwetkę sima, twarz po stworzeniu? Wpisuję kod testingcheats true wchodzę w CAS i piszę, że nie da się zmienić sylwetki, twarzy gotowego sima. Są jakieś inne sposoby? :(

BlackBerry
14.09.2014, 16:01
@Simsowa5 Kilka osób już podawało, że po wpisaniu testingcheats true wpisuje się kolejny: cas.fulleditmode

Simsowa5
14.09.2014, 16:03
Ok dziękuję :)

Pink Panther
14.09.2014, 16:07
Jest może jakieś zastępstwo kodu buyDebug? :|

FresH
14.09.2014, 17:24
Istnieje już jakiś kod/mod na ominięcie siatki?;>

Marcysia
14.09.2014, 17:29
Chodzi ci o ustawianie rzeczy bez pilnowanie się siatki? Bo jeśli tak, wystarcz przytrymać lewy Alt, gdy ustawiasz obiekt.

FresH
14.09.2014, 17:49
Tak! Dzięki, czas wrócić do budowania. :D

martulka221
14.09.2014, 18:22
Witam! Mam dziecko nastoletnie i gdzie znajdę jego prace domową? Nie mam jej we własnym ekwipunku.

Marcysia
14.09.2014, 19:18
A nie leży gdzieś w domu? Jak nie masz, albo nie możesz znaleść,prace domową można kupić w komuterze albo półce na książki.

Mrufka
14.09.2014, 22:43
wiecie jak wprowadzić stan rozbawienia? :)

na przykład oglądanie komedii w tv, lub wesołe przedmioty z aurą rozweselająca (specjalna laleczka lub obraz)

Witam! Mam dziecko nastoletnie i gdzie znajdę jego prace domową? Nie mam jej we własnym ekwipunku.

mozliwe ze lezy na jakims stole czy półce (albo szafce pod telewizor) czasem zostawiaja gdzie popadnie.

simka334player
15.09.2014, 09:54
Hello,
mam prośbę a raczej dwa pytania.
Mianowicie:
1. Dlaczego sim po przeczytaniu tomu 1 nie rozumie tomu 2 w jakimkolwiek skillu?
Staja sie tense i wściekają się? Co robię nie tak?
2. Jak usunąć stara tapetę ze ścian ? Zawsze było ctr i shift. U mnie nie działa! Coś z klawiaturą?
Proszę o pomoc i info.

xviraszka
15.09.2014, 10:02
Nie ma jeszcze żadnych mebli, jeszcze nie stworzono programu do tworzenia obiektów/rekolorów z trybu budowy/zakupów :(

aa :(


czy wam tez znikaja obiekty z domu ? Miałam ekspres do kawy, radio i nagle nie ma :| nie wiem czy to jakis sims mi zabiera czy cos z grą :O

marandile
15.09.2014, 10:15
Mi raz sim ukradł książkę :(

wenon
15.09.2014, 10:22
aa :(


czy wam tez znikaja obiekty z domu ? Miałam ekspres do kawy, radio i nagle nie ma :| nie wiem czy to jakis sims mi zabiera czy cos z grą :O

Może złodzieje jednak są w sims 4 tylko, że mądrzejsi xd
To coś z grą bo mi 2 razy wielka szafa zniknęła ale juz jak ją 3 raz kupiłem to już nie znika.

Mamełe
15.09.2014, 10:51
aa :(


czy wam tez znikaja obiekty z domu ? Miałam ekspres do kawy, radio i nagle nie ma :| nie wiem czy to jakis sims mi zabiera czy cos z grą :O

zobacz w wyposażeniu rodziny.

AMSTA
15.09.2014, 11:49
Amba Fatima - było i nima :D

xviraszka
15.09.2014, 12:03
Amba Fatima - było i nima :D

:fun:


w wyposażeniu nie ma :D narazie wszystko jest w domu, ale nie wpuszczam żadnego sima do środka :D:fun:
a da sie gdzieś zrobić tatuaz? Przy tworzeniu sima były a teraz nigdzie nie moge tego znalez :fun:

AMSTA
15.09.2014, 12:54
Jestem ciekawa czym jeszcze mnie zaskoczą nowe simsy :D

btw. czy można zainstalować TS4 na 2 różnych komputerach z jednej płyty ?

missagabriel12
15.09.2014, 13:55
Mam 2 pytania
1. Jak wyprowadzić sima z domu (bez reszty domowników)?
2. Jak wpłynąć na płeć dziecka ( rodzą mi się sami chłopcy)?

monroe
15.09.2014, 14:04
Ciekawi mnie, czy ktoś miał takie sytuacje jak ja w grze :P
1. Rodzą mi się same dziewczynki. Pomomo wykupienia za punkty cechy "płodna"w 3 ciążach same dziewczynki, bliźniaków brak..

2.Simka ma cechę "koneksje" dzięki której powinna zaczynać karierę kilka stopi do przodu. Wybieram astronautę-poziom 1, kulinarną-też jest poziom 1. Zadnej różnicy :|

3.Po ślubie Simka jest określona jako "mąż", a Sim jako "żona" :D

4.Miałam karierę przestępczą i w pewnym momencie, aby przejść dajel trzeba było zhakować jakiś głowny serwer czy coś. Pisało, że ta opcja pojawia się wraz z awansem. U mnie tej opcji nie bylo ni huhu, mimo że Simka miała programowanie rozwiniete na 10, nie mogła awansować, bo nie pojawiła się ta opcja:|. Musiałam w polowie zmienic kariere :(

5. Po ślubie nie można zmienić nazwiska???

6. Sim mi umarł ze wstydu... Simks odrzuciła jego oświadczyny, a ten zaraz umiera. Udało mi się przebłagać Mrocznego, zaprosiłam tę Simkę do domu i Sim znów umarł ze wstydu.. tym razem na amen :D
Trochę mnie to zdziwiło, że taka sytuacja,a ten już umiera..

aa :(


czy wam tez znikaja obiekty z domu ? Miałam ekspres do kawy, radio i nagle nie ma :| nie wiem czy to jakis sims mi zabiera czy cos z grą :O

Tak, mi pewnego razu zniknęły wszystkie.... okna :D


@Kędziorek: Nie pisz dwóch postów pod rząd

Sqiera
15.09.2014, 14:21
Nie odpowiem na wszystkie pytanie, ale odnośnie znikających przedmiotów to tak, mi też zniknęły, ale odnalazłam je w wyposażeniu rodziny.

Björk
15.09.2014, 14:44
Jestem ciekawa czym jeszcze mnie zaskoczą nowe simsy :D

btw. czy można zainstalować TS4 na 2 różnych komputerach z jednej płyty ?

Można, ale musisz się logować z tego samego konta origin.

stinkfist
15.09.2014, 16:11
w sumie jakie sa sposoby na smierc i ktore sa najlatwiejsze?

probowalam zabic czlonka rodziny ciaglym opowiadaniem zartow i robieniem rzeczy, ktore wzmagaly stan rozbawienia (kapiel z babelkami, granie w modowane gry, miny przed lustrem, wesole zarcie) i udalo sie tylko do stanu "bardzo rozbawiona", nic wiecej :{ w koncu musialam ja zaglodzic, bo jakos nie mialam pomyslow na nic innego, nawet pozaru nigdy nie mialam.

Herbata
15.09.2014, 16:51
w sumie jakie sa sposoby na smierc i ktore sa najlatwiejsze?

probowalam zabic czlonka rodziny ciaglym opowiadaniem zartow i robieniem rzeczy, ktore wzmagaly stan rozbawienia (kapiel z babelkami, granie w modowane gry, miny przed lustrem, wesole zarcie) i udalo sie tylko do stanu "bardzo rozbawiona", nic wiecej :{ w koncu musialam ja zaglodzic, bo jakos nie mialam pomyslow na nic innego, nawet pozaru nigdy nie mialam.

Z tego co wiem, można jeszcze zabić sima z zawstydzenia :D

Altaria
15.09.2014, 17:15
btw. czy można zainstalować TS4 na 2 różnych komputerach z jednej płyty ?

Można, ja instalowałam, bo na pierwszym (co ciekawe znacznie lepszym :D) mi nie poszły :)

Trykuu.
15.09.2014, 18:44
jak zainstalowac dodatki z internetu? ;)
(nie chodzi mi tu o galerie origin)

marandile
16.09.2014, 06:51
wrzucasz do folderu moje dokumenty/the sims4/mods/packages ;) Jak nie masz folderu packages, to musisz stworzyć :)

Mam pytanie: ile, do diabła, trzeba pisać, żeby dostać blokady twórczej? Mój sim napisał 3 ksiazki z rzędu i jej nie dostał :((

smeg
16.09.2014, 09:58
w sumie jakie sa sposoby na smierc i ktore sa najlatwiejsze?
Mój sim umał z przemęczenia po dwukrotnym bara-bara z rzędu przy niskim poziomie energii :P

wenon
16.09.2014, 10:00
Mój sim umał z przemęczenia po dwukrotnym bara-bara z rzędu przy niskim poziomie energii :P

Ale to tylko jak sim jest stary cx Najprościej to chyba poprostu zamknąć w pomieszczeniu bez drzwi i zagłodzić ;]

NaNiKo
16.09.2014, 11:11
Czy może mi ktoś wrzucić zdjęcie kolejki 8 czynności?

AMSTA
16.09.2014, 11:46
Można, ale musisz się logować z tego samego konta origin.

Ok, super. Dzięki wielkie za odpowiedź.

Effie
16.09.2014, 12:05
@NaNiKo
U mnie max jest 6 + aktualnie wykonywane czynności:
http://screenshu.com/static/uploads/temporary/0i/qj/z4/o1xl2e.jpg

NaNiKo
16.09.2014, 12:09
@up
super, dziękuję :)

marandile
16.09.2014, 12:30
Nie ma jakiegoś sposobu by edytowac sima WRAZ Z RYSAMI TWARZY??

queexari
16.09.2014, 18:50
Cześć :D kupiłam już dosyć dawno the sims 4 ale mi jak to mi się szybko nudzi jeżeli nie ma dodatków takich z internetu jak włosy, makijaż itp.
Takie dodatki znalazłam z naprawdę niesamowitej strony (ściągałam z niej do the sims 3) o to ona: http://www.thesimsresource.com/
Jak pobieram z tej strony to wyskakuje mi plik package i nic już z tym nie moge zrobić :(

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ JAK MOGĘ Z TEJ STRONY DODAĆ DODATKI DO GRY :) 

Kędziorek
16.09.2014, 19:06
Ale plik .package to jest plik z dodatkiem. Musisz go wrzucić do folderu z pobranymi obiektami:
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1831526&postcount=92

Skylinn
16.09.2014, 21:07
Nie ma jakiegoś sposobu by edytowac sima WRAZ Z RYSAMI TWARZY??

Musisz wpisać kod "testingcheats true", a następnie przełączyć na sima, którego chcesz edytować i wpisać kod "sims.modify_in_cas" :D
ewentualnie po wpisaniu tego pierwszego kodu wpisz "cas.fulleditmode", wcisnąć shift i na sima, którego chcesz edytować :D nie gwarantuje, które w pełni działa, bo sama nieźle się nie raz nakombinuję:D

marandile
17.09.2014, 03:44
O, dzięki Skylinn :D Tego szukałam :)

Julka
17.09.2014, 13:15
Czy Ktoś wie , gdzie można znaleźć nasiona pomidora ? :)

sephora
17.09.2014, 13:32
mi się rodzą sami chłopcy, a adoptowane dzieci znikają :/

valyrian
17.09.2014, 16:18
Sim mi umarł ze wstydu... Simks odrzuciła jego oświadczyny, a ten zaraz umiera. Udało mi się przebłagać Mrocznego, zaprosiłam tę Simkę do domu i Sim znów umarł ze wstydu.. tym razem na amen :D
Trochę mnie to zdziwiło, że taka sytuacja,a ten już umiera..

Haha mocne! :D:D:D

1. Jak to jest z nauką gotowania? Bo po którymś tam już punkcie umiejętności, mój sim czyta książki i już się nie uczy...
2. Czy da się odchudzić stworzonego lub urodzonego grubszego sima?

Skylinn
17.09.2014, 18:02
1. Jak to jest z nauką gotowania? Bo po którymś tam już punkcie umiejętności, mój sim czyta książki i już się nie uczy...
2. Czy da się odchudzić stworzonego lub urodzonego grubszego sima?

1.Gotowania bardzo szybko możesz nauczyć się... gotując :D Moja simka ugotowała dosłownie kilka potraw, a jest na jakimś 6 czy 7 poziomie:D
2. Jeśli chodzi o to, czy możesz odchudzić dziecko, które urodziła Twoja simka, to spróbuj kodów, które podałam kilka postów wyżej, to powinno Cię przenieść do CAS, a tam to już tylko suwaki i jazda :D

valyrian
17.09.2014, 18:18
1.Gotowania bardzo szybko możesz nauczyć się... gotując :D Moja simka ugotowała dosłownie kilka potraw, a jest na jakimś 6 czy 7 poziomie:D
2. Jeśli chodzi o to, czy możesz odchudzić dziecko, które urodziła Twoja simka, to spróbuj kodów, które podałam kilka postów wyżej, to powinno Cię przenieść do CAS, a tam to już tylko suwaki i jazda :D

Właśnie to zauważyłam, że najprościej gotować, lepsze to niż książki, bo nigdy nie wiem którą następną czytać :D

I dzięki, właśnie skorzystałam z tych kodów :)

agnieszka130187
17.09.2014, 20:34
Jak mam zrobić, żeby Sim jednocześnie jadł i oglądał Tv, chodzi o tą wielozadaniowość. Mój usiadł tyłem do tv zjadł i pomył, dopiero wtedy włączył tv, gram po godzince, bo nie mam tyle czasu nie mogę do końca tego rozgryźć.

valyrian
17.09.2014, 23:31
Jak mam zrobić, żeby Sim jednocześnie jadł i oglądał Tv, chodzi o tą wielozadaniowość. Mój usiadł tyłem do tv zjadł i pomył, dopiero wtedy włączył tv, gram po godzince, bo nie mam tyle czasu nie mogę do końca tego rozgryźć.

Po prostu już jak sim bierze jedzenie z lodówki lub robi, klikam żeby oglądał TV i wtedy ogląda jedząc :)

jatomamx3
18.09.2014, 07:18
ok... o co chodzi z tą adopcją? Dałam dwa razy żeby adoptować dziecko i... simka gdzieś pojechała, wróciła - dziecka nie ma :P

smeg
18.09.2014, 09:32
Ja nie mam problemu z rodzeniem samych chłopców - urodziła mi się najpierw dziewczynka, potem chłopiec - ale wszystkie dzieci w mieście to chłopcy! Córka mojej simki nie ma ani jednej koleżanki, mimo że ma już 5 przyjaciół-chłopców, nie udało mi się spotkać w miejscach publicznych żadnej dziewczynki :P

xviraszka
18.09.2014, 09:57
Haha mocne! :D:D:D

1. Jak to jest z nauką gotowania? Bo po którymś tam już punkcie umiejętności, mój sim czyta książki i już się nie uczy...
2. Czy da się odchudzić stworzonego lub urodzonego grubszego sima?


2. Tak ;) wystarcza dwa dni cwiczen :)

Sweet rabbit
18.09.2014, 15:42
Może mi ktoś napisać w etapach skutki nie płacenia rachunków? :D Ciekawi mnie to :D

anie_1981
18.09.2014, 16:09
@UP podbijam, też mnie to ciekawi :P

Chloé
19.09.2014, 08:15
Simom jest odcinany prąd, gdzieś wyczytałam że również woda jak w dalszym ciągu nie uiszczą zaległości.

Effie
19.09.2014, 09:55
Da się w domu przyrządzić więcej drinków za jednym zamachem?

marandile
19.09.2014, 11:30
Ktoś się pytał o meble do TS4 - pierwszy zestaw już jest :D

http://thesimsresource.com/downloads/details/category/sims4-sets-objects-livingroom/title/modern-deco-stuff/id/1256190/

nie mogę się doczekać kolejnych :(

Hazza69
19.09.2014, 14:34
A teraz takie pytanie z innej beczki. Jak umrzeć ze śmiechu? Mój sim był w nastroju "mocno rozbawionym", ale nic się nie działo przez te kilka godzin :rolleyes:

Herbata
19.09.2014, 18:55
Mam dwa pytania.
Czy da się zrobić jakoś osobną grę?
Czy da się zresetować mista?

wenon
19.09.2014, 19:26
Herbata W menu głównym masz na górze po prawej taki plusik, nim zaczynasz nową grę/

Herbata
19.09.2014, 19:30
Herbata W menu głównym masz na górze po prawej taki plusik, nim zaczynasz nową grę/

A będę mógł wrócić do tej rodzinny co mam?:P

BlackBerry
19.09.2014, 19:51
Czy wy też macie problem z ciągle rodzącymi się chłopcami/dziewczynkami? U mnie sprawa wygląda tak, że na samym początku Simka urodziła bliźniaki (chłopcy), później udało się urodzić dziewczynkę, a teraz rodzą się tylko sami chłopcy! Czy to jest jakiś bug? Czy po prostu moja Simka ma szczęście do rodzenia płci męskiej :/ Jeszcze mogę dodać od siebie, że kiedy udało mi się osiągnąć 1 poziom umiejętności miksologii, Simka nie "potrafiła" uczyć się z 2 książki, w tej części Simsów kompletnie nie potrafię ogarnąć tych książek, i czy jest może jakaś książka, jak w 3, o ciąży? :D

Hazza69
19.09.2014, 20:02
A będę mógł wrócić do tej rodzinny co mam?:P

Jasne, obok masz znaczek i jak najedziesz na niego to pisze "wczytaj grę"

Effie
19.09.2014, 20:15
Co do nauki umiejętności z książek to w 3 było tak, że kolejny tom można było czytać od bodajże 3 lub 5 poziomu danej umiejętności. W tej części może być podobnie.

Sqiera
19.09.2014, 20:37
Tylko różnica z tymi książkami jest taka, że w Trójce w zależności od poziomu umiejętności Sima pokazywała się tylko ta konkretna książka, którą może on zacząć czytać. Tutaj jest tak, że do wyboru mamy wszystkie książki i jeśli sim wybierze do czytania tą, której jeszcze nie powinien, pojawia mu się nastrójnik, że 'ta książka jest za trudna', czy coś podobnego. W każdym razie trzeba dobrze trafić z tą książką, żeby sim faktycznie zaczął ją czytać i coś z niej wynosić.

Esencja
20.09.2014, 11:18
Hej mam pytanko, jestem nowa i nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję to pytanie.
Czy w the sims 4 jest ufo ? Pozdrawiam

Hazza69
20.09.2014, 11:25
Hej mam pytanko, jestem nowa i nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję to pytanie.
Czy w the sims 4 jest ufo ? Pozdrawiam

Nie ma ufa, ani kosmitów :( jest tylko rakieta

Esencja
20.09.2014, 11:28
A właśnie, co do rakiety to ona jest do kupienia, czy trzeba ją wybudować? Jeśli tak, to jak? :)

Chloé
20.09.2014, 12:15
Rakieta jest do kupienia normalnie w sklepie, po osiągnięciu 10 poziomu w karierze astronauty.

Mrufka
20.09.2014, 16:16
A właśnie, co do rakiety to ona jest do kupienia, czy trzeba ją wybudować? Jeśli tak, to jak? :)

Rakiete mozna rowniez kupic za 5000, do samodzielnego montazu, nie trzeba byc astronauta.

Sweet rabbit
20.09.2014, 17:16
Co się stanie po odcięciu simom prądu i wody?

agnieszka130187
20.09.2014, 17:34
Dlaczego jak wezmę opcję "zawołaj na posiłek" jeden Sim siada i je, a drugi stoi albo idzie do innego stolika np. na balkonie? Miejsce jest, a te Simy tak się dziwnie zachowują. Mam też wejście z tyłu od ogrodu i Simy tam idą pukać i wchodzą do domu, dlaczego skoro na froncie mam drzwi? No i jeszcze czy jest opcja zaproponowania wspólnego mieszkania? Gram Simami, są parą, ale tej opcji nie widzę, a ślubu narazie nie planuje. Dzięki

Hazza69
20.09.2014, 19:51
Co się stanie po odcięciu simom prądu i wody?

Stanie się to, że wszystkie urządzenia elektroniczne (lampy, stereo, komputer itd.) przestaną działać i nie będzie można ich włączyć. Jeżeli zapłacisz rachunek prąd i woda wrócą do ciebie od razu. ;)

Effie
20.09.2014, 20:05
Opcja wprowadzenia jest, ostatnio korzystałam. Poszukaj w przyjaznych o ile dobrze pamiętam.

Hazza69
20.09.2014, 20:54
1. Jak podzielić rodzinę na oddzielnych członków i wyprowadzić do innego domu?
2. Jak umrzeć ze śmiechu? :( próbuje to zrobić już strasznie długo, pomocy