PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 4 - problemy z grą


Strony : [1] 2

Charionette
04.09.2014, 18:40
Tutaj możecie zamieszczać swoje problemy z najnowszą generacją simów ;)

Lubie
04.09.2014, 19:15
Szkoda, że jestem w tym temacie "ten pierwszy"

Po tym, jak zaciął mi się sim na amen wyłączyłem grę. Wcześniej przy mniejszych bugach to działało, a teraz rodzina ładuje się i ładuje. Ktoś ma jakieś pomysły jak to naprawić? :|

Caesum
04.09.2014, 19:48
A ja mam co chwila crashe, najczęściej przy akcjach wymagających podróżowania. Jakby ktoś wiedział jak to naprawić - byłbym wdzięczny.

kavoweciastko
04.09.2014, 19:50
Również mam crashe. I nie wiem dlaczego. Czasem gdzieś simka idzie przed domem - crash, czasem z kimś rozmawia - crash, wchodzi do domu - crash. Nie da się nic zrobić.

Mrufka
04.09.2014, 20:48
Moim glownym problemem jest brak patcha, aktualizacji, ktora podobno juz jest.... Wlaczam gre przez Origin i nic sie nie instaluje, zaden patch, a podobno juz jakis jest. Skad go wziac?? Czy ktos wie cos o tej aktualicacji? Mozna jakos recznie?
Poza tym przyklejony widelec do sima, brak zmiany nazwiska po slubie i brak strazy pozarnej podczas pozaru to jedyne problemy narazie, da sie zyc ;)

ajkus
05.09.2014, 08:02
Jaką macie wersje? Może to kwestia tego? Instalowaliście z płyty poprzez Origina?

Shattered
05.09.2014, 08:46
kavoweciastko, spróbuj może zaktualizować sterowniki karty graficznej jak nie masz najnowszych

kavoweciastko
05.09.2014, 08:46
ajkus:


Cyfrowa Edycja Specjalna kupiona przez Origin.

Pisałam to w jednym z wątków tutaj na forum.


EDIT: @up mam sterowniki zaktualizowane.

Lady88
05.09.2014, 11:35
ja miałam crasha jak chciałam świeżo adoptowane dziecko przebrać. Poza tym to "powyciągane" niemowlę :(

AMSTA
05.09.2014, 14:56
Czytając posty o tych crash'ach odechciewa mi się kupna tej gry :facepalm2:
Pewnie wypuszcza 5 srylionów aktualizacji z czego może jedna albo 2 faktycznie naprawią błędy...albo jeszcze lepiej - wypuszcza klika-kilkanaście dodatków każdy za ok. 100 zł i gitara.... Nie wiem jak można wypuścić najbardziej oczekiwaną grę z tyloma błedami i w dodatku crash za crash'em.
Żenada...

Lubie
05.09.2014, 15:14
Czytając posty o tych crash'ach odechciewa mi się kupna tej gry :facepalm2:
Pewnie wypuszcza 5 srylionów aktualizacji z czego może jedna albo 2 faktycznie naprawią błędy...albo jeszcze lepiej - wypuszcza klika-kilkanaście dodatków każdy za ok. 100 zł i gitara.... Nie wiem jak można wypuścić najbardziej oczekiwaną grę z tyloma błedami i w dodatku crash za crash'em.
Żenada...

dziwne, bo ja nie miałem ANI jednego crasha, w ogóle. :|

Agor-ia
05.09.2014, 15:17
Czy ktoś próbował przenieść swoich simów z demo do gry, ale nie poprzez Galerię? Teoretycznie są oni zapisani w folderze "Tray", ale jak przeniosłam jego zawartość to gra nie chciała się załadować.

Lubie
05.09.2014, 15:18
Czy ktoś próbował przenieść swoich simów z demo do gry, ale nie poprzez Galerię? Teoretycznie są oni zapisani w folderze "Tray", ale jak przeniosłam jego zawartość to gra nie chciała się załadować.

Mi wszystko działało bez zarzutów :D

Agor-ia
05.09.2014, 15:26
Spróbowałam jeszcze raz - wyszło :D Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale wczoraj już stworzyłam sobie simkę w grze i ją zapisałam, może to coś tam rozruszało :P

La Tortura
05.09.2014, 16:12
ma ktoś sposob na tą durną cenzure? orginał 1000%

Caesum
05.09.2014, 16:35
^ w Originie kliknij prawym przyciskiem myszy na grę i wybierz "Napraw". Jeśli tak, to może jest zepsuty. Zmień jego nazwę na TS4.par.disabled i wykonaj powyższy krok. Może zadziała. A może nie, strzelam. :D

Lady88
05.09.2014, 20:03
http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/661/fsFdZE.png

ma ktoś pomysł na ten błąd z dzieckiem? :(

EDIT: Sytuacja opanowana. Jest nowa aktualizacja, która naprawia ten błąd. Już wszystko jest ok :)

Mrufka
05.09.2014, 20:53
dziwne, bo ja nie miałem ANI jednego crasha, w ogóle. :|

Ja takze, z simsami trojka mialam niezle przeboje, wylaczal mi sie komputer, uaktualnilam karte gaficzna, dodalam RAMu i sims 4 dziala jak marzenie.

Piwusia
05.09.2014, 21:27
Gdy zobaczyłam wymagania minimalne, naiwnie uwierzyłam, że gra będzie mi działać na wysokich detalach, no bo jakby nie patrzeć minimalne przekraczam i to ze sporym zapasem. Niestety potem twórcy ujawnili wymagania zalecane i aż złapałam się za głowę. Taka gra nie powinna być w końcu wymagająca graficznie, a tu chcą Intel Core i5 i w ogóle... Mój laptop nie jest taki stary, bo ma dwa lata, ale nie jest zdecydowanie laptopem do gier (jedna karta graficzna jest zintegrowana i w dodatku to model, który nie uruchomi czwórki, a druga - dedykowana jest niewiele lepsza). Gra uruchamia się na tej na której uruchomić się może, czyli na drugiej karcie. Moje domyślne ustawienia to niskie/ średnie, ale gdy zmieniam na wysokie, to gra również działa płynnie. Z dodatkami jednak pewnie będę zmuszona grać na niższych detalach. Nie zamierzam kupować drogiego laptopa do gier. Na razie jestem zadowolona, bo podstawka chodzi mi dobrze i nie ma błędów ani wywalania do pulpitu. Szkoda, że mój lapek nie nadaje się do Simsów (do dwójki wiadomo, że jest super, ale już podstawka trójki mi chodziła na średnich (domyślnie, bo mogłam bez przycinek grać na najwyższych), jednak z dodatkami pewnie bym musiała stopniowo obniżać detale, żeby w ogóle grać). Mam nadzieję, że z czwórką tak nie będzie i nawet z dodatkami dalej będę mogła grać na tych samych ustawieniach, a nie jeszcze bardziej je obniżać tudzież całkiem zrezygnować z gry bo by nie odpaliła. Jak myślicie? W ogóle uważam, że laptop, który ma tylko 2 lata, powinien sobie lepiej radzić z takimi grami, choćby z trójką która jest z 2009 roku...

anie_1981
06.09.2014, 10:17
Moja kumpela, u której grałam i pisałam później recenzję, prosiła by spytać, czy znana jest już jakaś recepta na crashe. U niej to jest tak, że gra wywala do pulpitu tylko na ekranach ładowania, poza nimi gra się płynnie i bezstresowo. Ale co kilka ekranów ładowania ogląda pulpit... Poza tym jest OK, tylko czasem wszystkie Simy w rodzinie się równocześnie resetują. Zazwyczaj rano, przy wstawaniu z łóżka.

La Tortura
06.09.2014, 10:36
u mnie wywala do pulpitu zbyt czesto, wystarczy ze wejde w mape i nara... ;x

Cum, dzięki, cenzura ogarnięta :D teraz tylko sprawić zeby nie wywalało co 5 sec i będzie mozna grać :)

Mrufka
06.09.2014, 10:44
u mnie wywala do pulpitu zbyt czesto, wystarczy ze wejde w mape i nara... ;x

Cum, dzięki, cenzura ogarnięta :D teraz tylko sprawić zeby nie wywalało co 5 sec i będzie mozna grać :)

Jak "ogarnelas" cenzure?? Sa juz jakies mody do sims4? :)

La Tortura
06.09.2014, 10:48
@up
^ w Originie kliknij prawym przyciskiem myszy na grę i wybierz "Napraw". Jeśli tak, to może jest zepsuty. Zmień jego nazwę na TS4.par.disabled i wykonaj powyższy krok. Może zadziała. A może nie, strzelam. :D

wystarczy zmienić nazwę ;)

Mrufka
06.09.2014, 11:57
@up


wystarczy zmienić nazwę ;)

Nie mam pirata, po zmianie nazwy gra mi się w ogóle nie włączyła.

La Tortura
06.09.2014, 12:19
ja tez nie mam, ale wystarczylo zmienic ten plik w folderze game i poszlo bez problemu. :O a spróbuj sposobem z origina? albo poczekaj, pewnie niedługo wyjdzie łatka.

Pink Panther
06.09.2014, 14:40
Podczas gry bardzo często Simsy mi się nagle minimalizują bez powodu :| Ma ktoś tak? Nie jest to jakiś niesamowicie męczący błąd, ale jeśli dałoby się to naprawić, byłoby fajnie.

Agor-ia
06.09.2014, 14:45
Wgrywał już ktoś nową łatkę? Musiałam znowu wypierdzielić zawartość Tray, bo gra przestała odpowiadać. Nie wiem czy coś nachrzanili w tym patchu czy co.

Lubie
06.09.2014, 14:49
UPS, łatkę mam wgraną, wszystko działa jak należy. Poprawiała niemowlaki ;)

anie_1981
06.09.2014, 15:28
Na crashe chyba jednak nie pomaga, bo kumpeli się gra zaktualizowała sama, po odpaleniu Origina z grą po raz pierwszy. Za to ani razu nie miała dziecka potworka, więc może faktycznie poprawia łata ten błąd.

valyrian
06.09.2014, 15:31
Ja miałam dotychczas dwa błędy - wywala na pulpit albo przy podróży na parcelę, albo z parceli do domu (więc na razie nigdzie nie podróżuje, żaden ból - i tak w mieście nie ma nic ciekawego) no i raz po powrocie ze szkoły, ikonka mojej simki wciąż była szara i nie mogłam otworzyć jej potrzeb itd, resetsim nie pomogło, po prostu uruchomiłam ponownie i drugi raz już tego błędu nie było...

Mamełe
06.09.2014, 15:49
Podczas gry bardzo często Simsy mi się nagle minimalizują bez powodu :| Ma ktoś tak? Nie jest to jakiś niesamowicie męczący błąd, ale jeśli dałoby się to naprawić, byłoby fajnie.

A nie jest to wina czasem programu antywirusowego albo innego "przeszkadzaca"? Mnie nic sie nie minimlizuje

Agor-ia
06.09.2014, 16:03
U mnie jest wszystko ok. Ale simów chyba jednak sobie przeniosę przez Galerię.

valyrian
06.09.2014, 16:06
Trzeci błąd - chciałam zmienić wygląd dzieciaka (z kołyski od razu w dziecko... nie, no...) i ekran ładował się bez końca, musiałam zrobić restart :(

La Tortura
06.09.2014, 16:08
mnie wywaliło kilka razy. raz jak simka poszła do pracy, a ja patrzyłam sobie na kuchnie. raz gdy nacisnelam M, raz jak wracalam do domu i raz jak chcialam wyjsc na miasto. bez podróżowania jest lipa, więc poczekam, aż to się jakoś naprawi.

aaa i jeszcze raz jak chciałam zaplanować strój simki, przez komodę ofc ;/

Lubie
06.09.2014, 16:11
Jeden z bardzo denerwujących mnie błędów. Czasami nie działają mi przyciski `, 1 , 2, 3. Niby nic, ale to niemiłosiernie denerwuje </3

Kestrel
06.09.2014, 17:37
Jak czytam te wszystkie posty to włos się jeży na głowie. Nie miałam na szczęście jeszcze żadnych błędów, gra chodzi idealnie, aż nie mogę uwierzyć, że takie rzeczy się dzieją O.o

Caesum
06.09.2014, 17:53
Najlepsze jest to skalowanie. Ktoś zrobił wazon z kwiatami wielkości wieży Eiffela, z kolei mi się udało zrobić dziecko w kołysce wielkości domu. :D Za to zbugowane jest powiększanie dywanów. Niby się powiększają, ale wciąż są takie same. :(

Kasztanek
06.09.2014, 17:56
z kolei mi się udało zrobić dziecko w kołysce wielkości domu.

Dziecko też się powiększyło, czy tylko sama kołyska? :)

Shiro
06.09.2014, 18:03
Ja mam problem nie tyle co z grą, a z jej instalacją, a konkretniej z aktywacja kodu przez origin. Próbuję od godziny i co chwilę spotykam się z komunikatem: "Nie można wykonać tego działania. Powodem może być wyjątkowo duże obciążenie serwera lub trwające prace serwisowe. Spróbuj ponownie za kilka minut." - nie mam za bardzo pomysłu jak to rozwiązać. Spotkał się już ktoś z czymś takim?

Lady88
06.09.2014, 18:13
@up
Tak jak w komunikacie - są przeciążone serwery. Jest weekend, wszyscy grają w simsy. Musisz poczekać

Shiro
06.09.2014, 18:20
Ok, dziękuję za odpowiedź :)

figa
06.09.2014, 18:28
Ja grałam krótko (bo nie u siebie) ale i tak wyłapałam błąd z płaceniem rachunków.
To było tak, udałam się simem na ukrytą parcelę (podróż przez drzewo), gdy byłam na tej parceli otrzymałam komunikat, że przyszedł rachunek do zapłaty. Po powrocie na domową parcelę na skrzynce nie było opcji zapłacenia rachunków, tylko "weź pocztę", więc kazałam simsowi wziąć. Rachunek znalazł się w wyposażeniu sima i po kliknięciu "zapłać" nic się nie działo. Nie chciało mi się tego drążyć, bo nie było czasu, nie moja gra, wiem tylko, że potem kuzynce światło odłączyli bo nie mogła zapłacić - w grze oczywiście :D

Norman
06.09.2014, 18:32
Witajcie.
Mam poważny problem. Posiadam wersję cyfrową limitowaną. W żaden sposób nie mogę uruchomić gry. Grę zakupiłem 3 września, do tej pory nie mogę jej uruchomić. Robiłem już wszystko. Reinstalacje gry(4 razy) naprawę instalacji(8 razy) uruchomiałem jako administrator. Dzwoniłem do pomocy, i dalej gra nie może się odpalić. Jest pobrana, zainstalowana a wygląda to tak jakby jej nie wykrywało. Nie wykrywa również aktualizacji. Sam nie wiem co jest grane. Dobra serwery mogą być obciążone, ale bez jaj. Już nigdy nic nie kupię od tych oszustów! Żona ciągle narzeka, nie mam pomysłu. Wątpię że to wina systemu, Windows 8.1 oryginalny. Jakieś pomysły? Proszę pomóżcie mi.

valyrian
06.09.2014, 18:33
Jeden z bardzo denerwujących mnie błędów. Czasami nie działają mi przyciski `, 1 , 2, 3. Niby nic, ale to niemiłosiernie denerwuje </3

Też tak czasami mam. Włącz wtedy okienko do kodów i po prostu wyłącz, powinno się naprawić :)

Caesum
06.09.2014, 18:41
Dziecko też się powiększyło, czy tylko sama kołyska? :)
Dziecko też :)

TheBlackSheep
06.09.2014, 19:07
No i lipa. Gra mi się crashuje przy wychodzeniu na parcele publiczne. Tak że chyba sobie dam spokój :)

plague9277
07.09.2014, 09:58
skąd można ściągnąć te aktualizacje? przez origin?

Mamełe
07.09.2014, 10:01
skąd można ściągnąć te aktualizacje? przez origin?

Tak. Klikasz na grze w bibliotece origin prawym przyciskiem i tam jest opcja sprawdzenia aktualizacji.

stinkfist
07.09.2014, 10:55
mi też się ciągle crashuje, czasami przez godzinę mam spokój, czasami w godzinę cztery razy. jak siedzą w domu i nic nie robią, to rzadziej, więc tym bardziej odechciewa się podróżować na i tak bardzo monotematyczne parcele.
również czasem nie reaguje mi klawiatura przy zmienianiu prędkości czasu.

no i przydarzyło mi się coś, co akurat w ts3 nigdy nie miało miejsca - z dwójki białych rodziców urodziły mi się bliźniaki - jedno o żółtej skórze, a drugie to mulat. wat.

emika93
07.09.2014, 12:25
Witajcie.
Mam poważny problem. Posiadam wersję cyfrową limitowaną. W żaden sposób nie mogę uruchomić gry. Grę zakupiłem 3 września, do tej pory nie mogę jej uruchomić. Robiłem już wszystko. Reinstalacje gry(4 razy) naprawę instalacji(8 razy) uruchomiałem jako administrator. Dzwoniłem do pomocy, i dalej gra nie może się odpalić. Jest pobrana, zainstalowana a wygląda to tak jakby jej nie wykrywało. Nie wykrywa również aktualizacji. Sam nie wiem co jest grane. Dobra serwery mogą być obciążone, ale bez jaj. Już nigdy nic nie kupię od tych oszustów! Żona ciągle narzeka, nie mam pomysłu. Wątpię że to wina systemu, Windows 8.1 oryginalny. Jakieś pomysły? Proszę pomóżcie mi.
Norman, ja tak miałam z demem CAS. Głupi antywirus dodał mi bez mojej zgody aplikację do piaskownicy. Jak wyłączyłam piaskownicę (w innych antywirusach może nazywać się kwarantanna) to zadziałało.

valyrian
07.09.2014, 12:27
również czasem nie reaguje mi klawiatura przy zmienianiu prędkości czasu.

Jak już pisałam wyżej, wystarczy wtedy włączyć okienko kodów i wyłączyć, powinno już działać :)

stinkfist
07.09.2014, 12:36
Jak już pisałam wyżej, wystarczy wtedy włączyć okienko kodów i wyłączyć, powinno już działać :)

wyjście do trybu budowania też parę razy naprawiło mi problem. faktycznie nie jest ciężko się tego pozbyć, ale i tak niezbyt fajnie, że sama trudność w ogóle się pojawia.

valyrian
07.09.2014, 14:20
wyjście do trybu budowania też parę razy naprawiło mi problem. faktycznie nie jest ciężko się tego pozbyć, ale i tak niezbyt fajnie, że sama trudność w ogóle się pojawia.

Mi akurat w trybie budowania nie naprawiło tego, tylko właśnie okienko kodów. Tych błędów jest tak dużo i na większość nie ma niestety rady... nawet coś tak mało znaczącego jak nakładająca się na siebie muzyka (która nie przestaje grać nawet w trybie życia) bardzo denerwuje.

Ale najgorsze dla mnie i tak pozostanie, że czasami się zacina albo całkiem wyłącza, po zapisywaniu zmiany wyglądu lub podróży na inne parcele... tak się nie da grać, bo samo życie w domu z czasem staje się monotonne.

Norman
07.09.2014, 17:10
Norman, ja tak miałam z demem CAS. Głupi antywirus dodał mi bez mojej zgody aplikację do piaskownicy. Jak wyłączyłam piaskownicę (w innych antywirusach może nazywać się kwarantanna) to zadziałało.
Emika93, niestety to nic nie pomogło. Mało tego, całkowicie wyłączyłem antywirusa, nawet odinstalowałem, i dalej to samo. Ale mimo wszystko, bardzo Dziękuje Ci za odpowiedź. Cóż, pozostało mi tylko dalej próbować, chociaż już nie ma siły na te simsy. Kurde, w steam w życiu nie miałem takiego problemu. Niech szlag trafi ten origin. Próbowałem jeszcze dodawać aplikację do zaufanych, ale nic to nie dało, może wadliwy kod? Wątpię ponieważ nie pobrałoby mi gry. No cóż, żenada i tyle.

Emika93, niestety to nic nie pomogło. Mało tego, całkowicie wyłączyłem antywirusa, nawet odinstalowałem, i dalej to samo. Ale mimo wszystko, bardzo Dziękuje Ci za odpowiedź. Cóż, pozostało mi tylko dalej próbować, chociaż już nie ma siły na te simsy. Kurde, w steam w życiu nie miałem takiego problemu. Niech szlag trafi ten origin. Próbowałem jeszcze dodawać aplikację do zaufanych, ale nic to nie dało, może wadliwy kod? Wątpię ponieważ nie pobrałoby mi gry. No cóż, żenada i tyle.
Już wszystko działa, gdy zrestartowałem kompa i wyłączyłem piaskownicę, wszystko zaczęło śmigać! Emika93, jednak Miałaś rację. Tylko ja, popełniłem błąd. Owszem wyłączyłem piaskownicę, lecz nie zrestartowałem kompa :D Najważniejsze, że działa. Dziękuje Bardzo. Mój problem został rozwiązany, myślę, że komuś to może pomóc. Pozdrawiam! :D

emika93
07.09.2014, 18:13
To fajnie, że już Ci działa, Norman :)

Marcella
08.09.2014, 09:41
A ja mam inny problem tj. moi simowie wewnątrz jakiegoś budynku i nawet domu są bardzo ciemni, jakby nie padało na nich żadne światło, ustawiłam chyba po 10 lamp w każdym pokoju i nadal to sam, wie ktoś jak to naprawić ? :/

anie_1981
08.09.2014, 11:04
Ja też zauważyłam, że wnętrza są raczej ciemne. Nie klikałam na lampy, jakoś tak brakło czasu, grałam tylko jakieś 2 godziny z hakiem, ale może na lampach można wybrać mocniejsze światło, jak w TS3?

Marcella
08.09.2014, 11:59
to nic nie daje, simowie po prostu są tak ciemni że nie widać prawie nic

Neska1525
08.09.2014, 13:06
Miałam tak w TS3. To było coś powiązane z ustawieniami karty graficznej. Nie pamiętam dokładnie- chyba robiłam optymalizację przez program NVidii.

A czy ktoś miał problem, że w trybie budowania/kupowania po wybraniu danego obiektu ekran robił się czarny?

Lubie
08.09.2014, 14:21
A ja mam inny problem tj. moi simowie wewnątrz jakiegoś budynku i nawet domu są bardzo ciemni, jakby nie padało na nich żadne światło, ustawiłam chyba po 10 lamp w każdym pokoju i nadal to sam, wie ktoś jak to naprawić ? :/

Opcje>Grafika>Oświetlenie>Bardzo Wysokie
Opcje>Grafika>Odbicie Światła>Wysokie

;)

Hebe
08.09.2014, 20:14
A tak w ogóle, to na dotsim widziałam jakiegoś moda na oświetlenie wewnątrz budynków, zawsze możecie go wypróbować.

LepkiePaluszki23
08.09.2014, 20:48
Na modthesims znalazłem to o czym chyba mówi Hebe
http://modthesims.info/download.php?t=532961

Agor-ia
08.09.2014, 21:05
Ale to i tak wciąż tylko mod na lampy, a nie na jaśniejsze pomieszczenia. I podobno to światło nieciekawie się odbija, szczególnie od bieli.

Marcella
08.09.2014, 21:25
Opcje>Grafika>Oświetlenie>Bardzo Wysokie
Opcje>Grafika>Odbicie Światła>Wysokie

;)


dalej to samo

Navari
08.09.2014, 22:53
Uważajcie na system zapisów - ewidentnie jest z tym jakiś problem. Przez ostatnich parę godzin zapisywałam używając "zapisz" i nagle po crashu załadowało mi grę w od pierwszego dnia. : | Nie tylko ja na to trafiłam: http://forums.thesims.com/en_US/discussion/781847/saved-game-disappeared
Tak więc radzę używać "zapisz jako", tak jak w TS3, chociaż nie jestem jeszcze pewna, czy to całkowicie rozwiązuje problem. Co jakiś czas chyba warto skopiować zapisy w jakieś inne miejsce na dysku.

Niby premiera już była, a czuję się, jakbym grała w early access.

Nalia
09.09.2014, 10:03
Witam jestem tu od nowa, ale od razu mam problem :(. Otóż mam Simsy 4, kupione w gram.pl w preorderze. Klucz dodałam na Originie i zainstalowałam grę z płyt. Wszystko było w porządku do wczoraj. Nagle przestała mi się gra ładować. Gra się uruchamia ale jak jest ten kryształek ładujący po logo the Sims 4, to przestaje się wokół niego kręcić ta otoczka. Schodzę do paska, do menedżera zadań a tam oczywiście brak odpowiedzi. Kliknęłam na "napraw" w Orginie, niestety nie pomogło. Ogólne wczoraj jak jeszcze normalnie się gra uruchamiała to pościągałam dużo rzeczy do Galerii. Czy to może być przyczyna? Gdy grę próbuję uruchomić ponownie od tego czasu, to niestety się zawiesza. Coraz bardziej jestem zła na siebie, że kupiłam taki bubel :/.
PS. Szukałam odpowiedzi w internecie, ale jeszcze nie widziałam takiego problemu, jedynie, że gra w ogóle się nie chce włączyć z Origina.

MrSiM
09.09.2014, 13:06
Uważajcie na system zapisów - ewidentnie jest z tym jakiś problem. Przez ostatnich parę godzin zapisywałam używając "zapisz" i nagle po crashu załadowało mi grę w od pierwszego dnia. : | Nie tylko ja na to trafiłam: http://forums.thesims.com/en_US/discussion/781847/saved-game-disappeared
Tak więc radzę używać "zapisz jako", tak jak w TS3, chociaż nie jestem jeszcze pewna, czy to całkowicie rozwiązuje problem. Co jakiś czas chyba warto skopiować zapisy w jakieś inne miejsce na dysku.

Niby premiera już była, a czuję się, jakbym grała w early access.


Potwierdzam, ja też grałem parę godzin, a po włączeniu gry na drugi dzień nic się nie zapisało z ostatniej rozgrywki. Teraz tylko zapisuję opcją "zapisz jako". :hmm:

Marcella
09.09.2014, 13:07
Witam jestem tu od nowa, ale od razu mam problem :(. Otóż mam Simsy 4, kupione w gram.pl w preorderze. Klucz dodałam na Originie i zainstalowałam grę z płyt. Wszystko było w porządku do wczoraj. Nagle przestała mi się gra ładować. Gra się uruchamia ale jak jest ten kryształek ładujący po logo the Sims 4, to przestaje się wokół niego kręcić ta otoczka. Schodzę do paska, do menedżera zadań a tam oczywiście brak odpowiedzi. Kliknęłam na "napraw" w Orginie, niestety nie pomogło. Ogólne wczoraj jak jeszcze normalnie się gra uruchamiała to pościągałam dużo rzeczy do Galerii. Czy to może być przyczyna? Gdy grę próbuję uruchomić ponownie od tego czasu, to niestety się zawiesza. Coraz bardziej jestem zła na siebie, że kupiłam taki bubel :/.
PS. Szukałam odpowiedzi w internecie, ale jeszcze nie widziałam takiego problemu, jedynie, że gra w ogóle się nie chce włączyć z Origina.

może spróbuj zainstalować jeszcze raz

Agor-ia
09.09.2014, 13:23
Witam jestem tu od nowa, ale od razu mam problem :(. Otóż mam Simsy 4, kupione w gram.pl w preorderze. Klucz dodałam na Originie i zainstalowałam grę z płyt. Wszystko było w porządku do wczoraj. Nagle przestała mi się gra ładować. Gra się uruchamia ale jak jest ten kryształek ładujący po logo the Sims 4, to przestaje się wokół niego kręcić ta otoczka. Schodzę do paska, do menedżera zadań a tam oczywiście brak odpowiedzi. Kliknęłam na "napraw" w Orginie, niestety nie pomogło. Ogólne wczoraj jak jeszcze normalnie się gra uruchamiała to pościągałam dużo rzeczy do Galerii. Czy to może być przyczyna? Gdy grę próbuję uruchomić ponownie od tego czasu, to niestety się zawiesza. Coraz bardziej jestem zła na siebie, że kupiłam taki bubel :/.
PS. Szukałam odpowiedzi w internecie, ale jeszcze nie widziałam takiego problemu, jedynie, że gra w ogóle się nie chce włączyć z Origina.

Też tak miałam, chociaż nie po ściąganiu z Galerii, a po przeniesieniu dużej liczby simów z dema. Spróbuj wywalić zawartość folderu Tray. Możliwe, że to rzeczywiście jakiś błąd Galerii.

Nalia
09.09.2014, 15:02
Dzięki za odpowiedź, właśnie to pomogło :). Po 3 telefonach na pomoc EA , trzecia miła konsultantka w końcu na to wpadła też ;). Tylko wcześniej przez grzebanie we właściwościach gry (po dodaniu -w w wierszu polecenia) gra mi się uruchamia w oknie teraz. Mimo, że wywaliłam to "-w" to nadal tak jest. We właściwościach skrótu też jest, że uruchamiała się zmaksymalizowana ale nadal jest w oknie. Nie jest to jakieś szczególnie uciążliwe, ale może ma ktoś pomysł jak przywrócić normalny tryb ;).

EDIT: Już nieważne, idiotka ze mnie. W grze można było w opcjach zmienić ;).

Lady88
09.09.2014, 21:29
zobaczcie jaki mam błąd - pierścionek w środku dłoni simki :(

http://i61.************/2r549b4.png

mimo, że robiłam reset sim to nadal tak jest :( jakieś pomysły?

plague9277
09.09.2014, 23:55
może ktoś też ma taki problem jak ja - gram normalnie przez ok. godzinę (wczoraj rekord, bo aż 1,5h), potem nagle gra się zawiesza. i to nie tak jak w ts3, że wszystkie animacje dalej są, typu kryształek czy kołysające się drzewa. po prostu freeze. i tak przez dobrą minutę. oczywiście brak odpowiedzi w menadżerze zadań i muszę wymusić zamknięcie. trochę to irytujące, bo kupiłam oryginał i nie mogę za bardzo grać...czy ktoś ma jakąś radę?
mam zainstalowane najnowsze sterowniki karty, antywirus włączony na tryb gier, ustawiony czysty start systemu windows, spełnam wymagania, mam zaktualizowaną grę w origin..o co chodzi?!

beata18ns
10.09.2014, 10:35
a ja mam problem z aktualizacją. Tzn pisze ze zaktualizowałam gre, a jak chce uruchomic to pisze ze jest obowiązkowa aktualizacja i tak w koło :P i co teraz ?

hm tak jakby chodziło im o tą aktualizacje płatną za 44 zł ? to by było przegięcie! może musze coś z pudełka zaktualizowac ? bo użyłam tylko jednej płytki a w pudełku mam też drugą.


dobra już mnie mąż uświadomił, że użył dwóch płyt

ok już jest ok. naprawiło się klikając "napraw gre" prawym przyciskiem myszy w orygin


@Kędziorek: Nie pisz posta pod postem!

Hebe
10.09.2014, 16:44
Ale to i tak wciąż tylko mod na lampy, a nie na jaśniejsze pomieszczenia. I podobno to światło nieciekawie się odbija, szczególnie od bieli.

Mówiłam o tym poście (http://sims.arhn.eu/2014/09/mod-jpom/) (tak, wiem, szybka jestem, ale dopiero teraz odzyskałam internety).

Agor-ia
10.09.2014, 16:50
No i właśnie ten mod sprawia, że w pomieszczeniu nie będzie musiało być np. pięć lamp, bo wystarczy jedna. Nie wpływa on na wnikanie światła do domu przez okna.

marandile
10.09.2014, 18:38
Gdy brałam simką prysznic z myśleniem, to zaraz potem wywaliło mnie do pulpitu :( I potem znowu, jak chciałam wejść w opcje :( W zupelnie losowych momentach mnie wywala, w dodatku zacina się co kilkanaście minut na kilka-kilkanascie sekund...
Jak to możliwe, że na tym samym laptopie, takie Assassins Creed 2 chodzi superpłynnie na najwyzszych ustawieniach grafiki, a ts4 sie zacina i crashuje na ledwie wysokich...

Lady88
10.09.2014, 22:43
zobaczcie jaki mam błąd - pierścionek w środku dłoni simki :(

http://i61.************/2r549b4.png

mimo, że robiłam reset sim to nadal tak jest :( jakieś pomysły?

ok to już opanowane, przebrałam simkę i pomogło.

Ale teraz inna rzecz mnie nurtuje. A mianowicie - czy też tak macie, że np dajecie polecenie simowi żeby zmył talerz, on go bierze, wstaje i go odkłada na stół bo anulowało się to zadanie? wygląda to tak, że karze zrobić coś simowi i nagle to kółeczko z lewej strony z tym zadaniem znika a sim już nie zmierza do miejsca gdzie zadanie ma byc wykonane. Jest to denerwujące. Wcześniej tak nie było :( proszę o pomoc.

Chloé
10.09.2014, 22:50
U mnie to kółeczko znika jak polecenie zmycia naczyń nastąpi w trakcie jedzenia. Sim przestaje jeść i tylko macha ręką, nie robi nic. Dopiero gdy posiłek jest całkowicie skonsumowany daję to polecenie, wcześniej znika.

Lady88 a instalowałaś aktualizacje? Może tu tkwi problem. Aktualki mają to do siebie, że jedno naprawiają a drugie psują.

Lady88
11.09.2014, 00:16
dziękuję za odp. ja daję to polecenie jak już jest zjedzone. Tak wszystkie aktualizacje mam zainstalowane... hmm może i tak jest, jednak bardzo to irytuje. Nie zawsze się tak dzieje, ale dość często :(

wenon
11.09.2014, 06:27
ok to już opanowane, przebrałam simkę i pomogło.

Ale teraz inna rzecz mnie nurtuje. A mianowicie - czy też tak macie, że np dajecie polecenie simowi żeby zmył talerz, on go bierze, wstaje i go odkłada na stół bo anulowało się to zadanie? wygląda to tak, że karze zrobić coś simowi i nagle to kółeczko z lewej strony z tym zadaniem znika a sim już nie zmierza do miejsca gdzie zadanie ma byc wykonane. Jest to denerwujące. Wcześniej tak nie było :( proszę o pomoc.

Też to mam, wszyscy zjedli i siedzą, to daje simem siedzącym przy stole by pozmywał, ten bierze talerz wstaje i odkłada, dopiero za drugim razem bierze i idzie zmywać jak już stoi. Jak sam sim zechce pozmywać to normalnie, bierze wstaje, łapie inne i zmywa a jak ja mu karze to muszę dwa razy.

elzunia1989
11.09.2014, 09:51
Hej !
Proszę o pomoc. Grałam sobie kilka dni. Miałam już dom, pracę, osiągnięcia itd. Podczas zapisywania stanu gry, nagle mnie wyrzuciło na pulpit :/ Ponownie włączyłam grę. Okazało się, że moja postać została usunięta :( i wszystko co z nią związane.
Odinstalowałam grę i zainstalowałam raz jeszcze.
Od wczoraj mam problem. Mam rachunek do zapłacenia. Wyciągnęłam go ze skrzynki, jest w schowku, ale nie mogę go zapłacić :/ Prąd mam już odłączony :(
Nie ma takiej opcji opłaty rachunku w telefonie, jak zawsze było. Gdy wciskam "Zapłać rachunek", przeskakuje mi w kółku rachunek po lewej stronie, gdzie ma wykonać i znika :(

Liv
11.09.2014, 10:14
Lady88, wenon - u mnie to samo. Strasznie mnie to wkurza :|

@up: jak chcesz zapłacić przez komputer dalej to samo?
Ahaha, no tak. Nie masz prądu. Pozostaje wyprowadzka :<
Albo jakiś nieznany mi kod.

Kosia
11.09.2014, 10:19
Jest jakiś ewidentny problem ze schowkiem. Ja również gdy po przeprowadzcce miałam zadanie domowe sima w schowku to nie mógł on nic z nim potem zrobić.
Może wyprowadź rodzinę i wprowadź jeszcze raz do tego samego domu.

Jeśli macie jakiś problem z Sims 4 to przed opisaniem problemu podajcie parametry sprzętu, jaki macie system, directx, czy macie najnowsze sterowniki. Trochę to może pomóc a przynajmniej spróbować ustalić w czym może być problem, bo musi być jakiś wspólny mianownik. No i jaką macie grę - na płycie czy wersję cyfrową etc.

Gio
11.09.2014, 11:07
U mnie w schowku nie pojawiają się żadne nagrody z pracy. Zadanie domowe jest, ale nie da się go wyjąć (jedynie nacisnąc odrabiaj lekcje, wtedy sim sam je sobie wyjmie). Tak samo ze zebranymi owocami, nie da się ich sprzedać, ani nic z nimi zrobić.

Idąc za radą Kosi: wersja na płytce, Win 8.1, wszystko aktualne, laptop ponad wymagania ultra (karta grafiki GeForce GTX, procesor i7)

wenon
11.09.2014, 11:15
Nagrody z pracy są w schowku rodzinnym w trybie kupowania.

elzunia1989
11.09.2014, 11:21
Gdy się wyprowadzam i wprowadzam do tego samego lub innego domu mam to samo z tym rachunkiem. I w każdym domu nie mam prądu :/

Gio
11.09.2014, 11:57
Nagrody z pracy są w schowku rodzinnym w trybie kupowania.

No właśnie ich tam nie ma. A dostałem taką nagrodę ze 2-3 razy.
W innej rodzinie to samo z resztą.

Kosia
11.09.2014, 12:56
@elzunia

Jeśli chodzi o rachunki to znalazłam coś takiego http://forums.thesims.com/en_US/discussion/777695/bug-cannot-pay-bills, napisali tam, że dużo osób ma ten problem i został on już głoszony. Podejrzewam, że na dniach wyjdzie kolejna aktualizacja. Na razie niestety tak będzie :/

@Gio
czy w trybie kupowania te rzeczy które dostajesz za kolejny poziom kariery są odblokowane i można je kupić?

Gram teraz trochę i po tej aktualizacji simsy naprawdę działają o wiele gorzej. Problem mam z kolejką zadań - zaznaczam by sim coś robił, a on sie na chwilę przycina i zadanie się usuwa, albo trwa parę sekund zanim zadanie zostanie dodane do kolejki, a sim już jest w trakcie robienia tego. Tak samo jeśli np. wybiorę pierwszy pocałunek to muzyczka pojawia mi się juz podczas wyboru tej interakcji, a nie dopiero przy pocałunku.
Nieźle, robią aktualizację, która psuje grę, która wcześniej działała mi ok.

Amatis
11.09.2014, 13:35
Mój problem polega na tym, że po najnowszej aktualizacji w ogóle nie mogę grać. Gdy tworzę nową grę i wprowadzam rodzinę, pojawia się podczas jej ładowania błąd. Kiedy zaś wybieram istniejący zapis, ładuje się w nieskończoność. Ktoś ma jakiś pomysł? Bo próbowałam naprawić grę przez origina, ale to nic nie daje, a naprawdę nie chcę odinstalowywać gry.

Kosia
11.09.2014, 13:37
A czy masz zainstalowane jakieś mody lub CC?

Amatis
11.09.2014, 13:38
Nie mam żadnych modów, ani CC.

Lady88
11.09.2014, 14:37
to zostaje tylko reinstalka

stinkfist
11.09.2014, 14:47
hm, wgralam sobie ten mod na poprawienie oswietlenia, bo postacie sa czarne obok OSLEPIAJACYCH umywalek, ale nic to nie dalo z jakiegos powodu.

tez mi sie kolejka dzialan czasem resetuje, zazwyczaj przy jedzeniu albo zmywaniu. szlag mnie trafia, jak zostawiaja niedojedzone zarcie i musze trzy razy klikac, zeby faktycznie siedzieli na tylkach i zjedli do konca.

wszyscy tyja i cwiczenia nic nie daja.

czasami zapominaja, ktore lozka naleza do nich.

no i wciaz przemile crashe.

Amatis
11.09.2014, 15:26
A jest szansa, że jakaś aktualizacja naprawi błąd?
edit: Czy użycie kodu cas.fulleditmode może mieć z tym związek?

Neska1525
11.09.2014, 15:46
A ja mam cały czas problem z czarnym ekranem jak wejdę w tryb kupowania/budowania. Zna ktoś rozwiązanie problemu? Tryb okienkowy nie pomógł.

klaudienn
11.09.2014, 16:52
pomóżcie mi bo już nie daję rady, od tej cudownej 'aktualizacji' moje simsy w ogóle nie chcą się załadować, centralnie ładowanie zamraża się tuż po pojawieniu się tego trójkąta, reinstalowałam je, origin też i próbowałam naprawiać z origin dalej to samo

elzunia1989
11.09.2014, 17:02
Kosia :) Bardzo dziękuję. Czyli na kilka dni mogę odpuścić sobie granie :/

Profesor Parker
11.09.2014, 19:30
mi nie tyja simowie. tzn utyla mi jedna typiara, schudla, lecz byla to wojna. tylko glodzenie, jogging, wiecej joggingu, a jak juz byla bliska smierci- salatka. gralo sie jak po grudzie, bo tylko spanie, glodowanie, cwiczenia i na najnizszym pasku energii wyklikiwalam ja do szkoly. po 4 dniach, czy nawet 5, schudla i byla piekna, ale tyle mlodosci stracila....
realizm

plague9277
11.09.2014, 19:40
@Kosia

ja mam : procesor Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz, karty Intel(R) HD Graphics 4000 i 2 AMD Radeon HD 7670M, pamięć 8.1 GB, Windows 7 64-bit, gre z płyty oryginalną, a dalej mam problemy z crashami. resztę pisałam w poprzednim poście

marandile
12.09.2014, 04:57
Jeżeli nie działają wam przyciski 1,2,3 do sterowania prędkością czasu, rozwiązaniem jest wciśnięcie "P" :)

Kosia
12.09.2014, 12:07
@plague9277

Spróbuj obniżyć ustawienia grafiki, albo włączyć tryb laptopa i zobacz czy dalej problem występuje. Jeśli tak spróbuj odpalić grę w trybie zgodności z różnymi windowsami, np XP, Windows 8 (akurat nie jestem pewna czy taka opcja bedzie w W7) etc.
Jeśli to nie zadziała przejdź w tryb offline w Originie (lub jeśli masz płytkę wyłącz internet by nie ładowała się galeria) i odpal grę bez dostępu do internetu.
Jeśli dalej nic, spróbuj odpalić grę w okienku.

Przeglądam strony i są to najczęstsze porady, jeśli ktoś ma problem z crashami uważam że powinien spróbować powyższych metod. Dziwi mnie tylko to, że mnie np. nie wywala, a za to na innych stronach mnóstwo osób ma z tym problem. :/

sephora
12.09.2014, 14:58
ja mam problem z zapisywaniem gry... autmatycznie nie dziala. samo "zapisz" tez nie, zawsze musze kliknac "zapisz jako.." a po wyjsciu z gry jak adoptowalam dziecko, nigdy go juz nie ma po kolejnym wlaczeniu.. :D

plague9277
12.09.2014, 20:55
@plague9277

Spróbuj obniżyć ustawienia grafiki, albo włączyć tryb laptopa i zobacz czy dalej problem występuje. Jeśli tak spróbuj odpalić grę w trybie zgodności z różnymi windowsami, np XP, Windows 8 (akurat nie jestem pewna czy taka opcja bedzie w W7) etc.
Jeśli to nie zadziała przejdź w tryb offline w Originie (lub jeśli masz płytkę wyłącz internet by nie ładowała się galeria) i odpal grę bez dostępu do internetu.
Jeśli dalej nic, spróbuj odpalić grę w okienku.

Przeglądam strony i są to najczęstsze porady, jeśli ktoś ma problem z crashami uważam że powinien spróbować powyższych metod. Dziwi mnie tylko to, że mnie np. nie wywala, a za to na innych stronach mnóstwo osób ma z tym problem. :/

w okienku, to znaczy, nie na trybie pełnoekranowym, tak?
gram na najniższych ustawieniach grafiki, w trybie laptopa, offline (wyłączam kompletnie sieć)...dziś odkryłam, że antywirus mi się sam włącza z trybu gier i ściąga jakieś aktualizacje, więc też go wyłączyłam i już było lepiej, grałam nawet dwie godziny, ale komputer zrobił się tak gorący, że sama wyłączyłam i okazało się, że nagrzałam go do 60stopni :O może po prostu jest za słaby? albo trzeba go jakoś oczyścić ręcznie, w sensie te wywietrzniki? już nie mam pomysłów :( miałam plan oddać go do serwisu na wymianę dysku i może wtedy mi coś poradzą...chyba jednak laptopy są beznadziejne do gier ;P

Agor-ia
12.09.2014, 22:57
Wywietrzniki możesz spróbować wyczyścić. Na czym trzymasz laptopa? Tzn. masz podstawkę? Laptopy nie są beznadziejne do gier, mój działa bez zarzutu ;)

Karolina1992
12.09.2014, 23:53
może ktoś wie jak pomóc, w trybie budowania/kupowania nie mogę nic kupić/zbudować, pieniądze mi pobiera ale nie widać ustawionego przedmiotu, nie mogę również zapisać gry - wyskakuje mi błąd 0

Lady88
13.09.2014, 12:27
proszę o pomoc.
kiedy w edycji świata chcę budować na innej parceli lub na pustej ustawić gotowy dom to wyskakuje mi coś takiego :( na innym zapisie gry jest wszystko ok, tylko nie na tym, na którym mi bardzo zależy bo tam mam fajnie rozwiniętą rodzinkę, a nie wiem czy jak ich nie przeniosę, to nie stracą swoich zdobytych umiejętności. I mimo, że restartuję grę to nadal jest tak samo.

http://i59.************/2rctmpi.jpg

wdupciniemadżemu
13.09.2014, 14:14
Mam problem z uruchomieniem gry po instalacji, gdy probuje wlaczyc wyskakuje mi powiadomienie ze program przestac dzialac, moj laptom ma wszystkie wymagania spelnione. Probowalam aktualizowac laptop, simsy, origin ale caly czas nie dziala. Gdy loguje sie na administratora nic sie nie wyswietla ale nie dziala.

Z gory dziekuje

Lubie
13.09.2014, 14:33
od pewnego czasu, za kazdym razem minimalizuje gre, po przywroceniu jej na ekran znika mi obraz i pojawia sie tylko białe tło. kursor jest, gra idzie dalej, ale nic nie moge robic, bo nie widze gry. ma ktos jakies pomysly, dlaczego to sie tak robi?

plague9277
13.09.2014, 17:07
Wywietrzniki możesz spróbować wyczyścić. Na czym trzymasz laptopa? Tzn. masz podstawkę? Laptopy nie są beznadziejne do gier, mój działa bez zarzutu ;)

mam podkładkę chłodzącą, ale ona chyba też już wymaga czyszczenia :P a ty jakiego masz laptopa? ja to się zastanawiam czy te dwie karty graficzne to był dobry wybór.

od pewnego czasu, za kazdym razem minimalizuje gre, po przywroceniu jej na ekran znika mi obraz i pojawia sie tylko białe tło. kursor jest, gra idzie dalej, ale nic nie moge robic, bo nie widze gry. ma ktos jakies pomysly, dlaczego to sie tak robi?

też mi się tak robi, ale po jakimś czasie się włącza samo. u ciebie jest crash?

Sqiera
13.09.2014, 18:23
Dlatego jak ja chcę zejść po pulpitu, przełączam z trybu pełnoekranowego na okienkowy i wszystko mam w porządeczku :)

Simsowa5
13.09.2014, 19:04
Jest jakiś sposób na to by nie wywalało do pulpitu podczas podróży, albo pójścia do sąsiada? :/

pisaqeczka
13.09.2014, 20:20
Mnie dwa razy wyrzuciło z gry podczas zwykłej rozmowy simów, ze strachu zapisuję grę co 3 minuty...

Lady88
13.09.2014, 20:28
czy ktoś mi pomoże? ponawiam prośbę gdzie wyskakuje mi błąd zapisu gry :(

Gafada
14.09.2014, 00:00
Podczas gry nie mam możliwości interakcji. Jak klikam np. Na podłogę aby wybrać opcje np. Podejdź tu - to nie mam żadnych opcji interakcji - poprostu nic sie nie pokazuje.. Nic nie moge robic...

Lubie
14.09.2014, 09:24
czy ktoś mi pomoże? ponawiam prośbę gdzie wyskakuje mi błąd zapisu gry :(

przenies simow na inny zapis, ale nie usuwajac ich z obecnego. byc moze zostana wszystkie umiejetnosci takie, jak byly. gorzej moze byc z relacjami.
warto spróbować

MlleGabrielle
14.09.2014, 12:11
Mam nadzieję, że ten problem da się jakoś rozwiązać, no chyba, że założenie gry jest takie, że nie można stworzyć więcej, niż jedną rodzinę... Koleżanka stworzyła simkę, grała nią parę dni, poza drobnymi błędami (raz wywaliło ją do pulpitu) gra działała dobrze. Dwa dni temu pokazała mi grę, stworzyłyśmy drugą simkę, wprowadziłyśmy do gotowego domu, wszystko działało. Zapisałyśmy. Dziś dostałam wiadomość, że przy próbie grania pierwszą simką, włącza się dom drugiej, razem z drugą i dzieckiem pierwszej, przy czym nie da się wykonać żadnej interakcji. Usunięcie drugiej simki nie pomogło, teoretycznie jej nie ma, ale gra wyświetla, że jest, a po włączeniu pierwszej simki włącza się dom drugiej z niemowlakiem. Wychodzi więc na to, że nie da się grać żadną.
Gra jest oryginalna, działa na najwyższych ustawieniach.
Czy to może być błąd zapisu? Z opisu wynika, że simki się jakby... zamieniły? Co można z tym zrobić?

Mamełe
14.09.2014, 12:18
może ktoś wie jak pomóc, w trybie budowania/kupowania nie mogę nic kupić/zbudować, pieniądze mi pobiera ale nie widać ustawionego przedmiotu, nie mogę również zapisać gry - wyskakuje mi błąd 0

a grasz na uprawnieniach administratora?

Kapitan
14.09.2014, 16:09
Jest jakiś sposób na to by nie wywalało do pulpitu podczas podróży, albo pójścia do sąsiada? :/

Przed podróżą zapauzuj grę i dopiero wtedy wciśnij "M" na klawiaturze i wybierz cel - u mnie zwykle to działa, może u ciebie też się uda. ;)

wenon
14.09.2014, 19:46
U mojego znajomego który ma pirata też wywalało przed podróżą i prawdopodobnie to wina była cracka, pomogło mu wciskanie pauzy przed podróżą ale nie podróżować za pomocą telefonu a za pomocą lupki która się pojawia przy maksymalnym oddaleniu kamery. Spróbuj, może ci pomoże.

best123
15.09.2014, 20:21
u mnie problemy zaczęły się pojawiać po około tygodnia od premiery gry przy zapisywaniu wywala mnie na pulpit i pisze ze gra przestała działać przy podróżowaniu to samo chodź nie zawsze, przy opcji zmienienia garderoby w menu edycji miasta wszędzie ten sam problem grę mam oryginalną odpalam przez origin mam 8 gb ram 3,8 ghz od strony technicznej wszytko jest ok nawet kilkakrotnie dawałem opcja napraw nic nie daje płyta oryginalna ja tego nie rozumiem tyle kasy chcą za simy które nie da się grać :cry:

anie_1981
15.09.2014, 22:12
Bo gra powinna wyjść za pół roku, może wtedy byłaby dopracowana. EA kontynuuje swoją politykę wydawania niedopracowanych gier i łatania ich po premierze, częstymi aktualizacjami... Do TS4 wyszły już 3 łatki, a gra jest przecież młoda...

nestea1991
15.09.2014, 23:16
Mam problem, moja Simka urodziła dziecko, jest już w wieku szkolnym. Pisze u niego że matka to siostra, a u niej, że on to jej brat. Simka ma jeszcze niemowlaka, więc pisze u dzieciaka, że brat to niby siostrzeniec jest.
Trochę to irytuje,ale żyć można z tym.

AMSTA
16.09.2014, 08:38
Bo gra powinna wyjść za pół roku, może wtedy byłaby dopracowana. EA kontynuuje swoją politykę wydawania niedopracowanych gier i łatania ich po premierze, częstymi aktualizacjami... Do TS4 wyszły już 3 łatki, a gra jest przecież młoda...

święta prawda... Battlefield 4 - dokładnie to samo. Wypuścili coś co nie powinno trafić na rynek. Zaczęli wypuszczać patche i skończyli na poprawie netcode'a a i tak w dalszym ciągu wielkiej poprawy nie widać... Znając serię TS będzie milion patchy i z każdym dodatkiem coś tam delikatnie poprawią...ale nie spodziewajmy się, że pozbędziemy się bugów...

jatomamx3
16.09.2014, 12:03
właśnie pierwszy raz wywaliło mnie z gry... "program the sims 4 przestał działać" nie wiem czy to wina kompa chociaż spełniam wszystkie wymagania... czy też jakiegoś błędu gry.

anita1989
16.09.2014, 18:57
Cały czas mnie wywala z gry. Program przestał działać i tyle. Ale ja nie o tym. Mam problem z karierą. Tzn. simka wybrała karierę tajnego agenta. Po którymś tam awansie aby dostać kolejny miała "zbadać 3 simów", po najechaniu na "zadanie" wyświetliło się, że może to zrobić poprzez komputer. Niby może, ale takiego polecenia nie ma. Awansu wyżej nie dostanie, bo nie wypełniłam tego etapu a wypełnić nie mogę, bo nie ma takiego polecenia ;) Ktoś miał podobnie?

Mamełe
16.09.2014, 22:19
Mnie tylko raz się gra zawiesiła, jak koleżanka napisała mi wiadomość na facebook'u :hmm:

Sweet rabbit
17.09.2014, 16:12
Współczuję wam z powodu tych błędów. Ja mam laptopa z Windows 7, wszystkie ustawienia w simsach na max i działają bez zarzutu(poza drobnymi, śmiesznymi błędnami, np. sims potrafi przejść przez kawałek kanapy :D)... Na razie bez zarzutu :D

Lubie
17.09.2014, 16:53
od pewnego czasu, za kazdym razem minimalizuje gre, po przywroceniu jej na ekran znika mi obraz i pojawia sie tylko białe tło. kursor jest, gra idzie dalej, ale nic nie moge robic, bo nie widze gry. ma ktos jakies pomysly, dlaczego to sie tak robi?

ktoś coś ? :(

Sweet rabbit
17.09.2014, 17:27
krewetka a grasz na pełnym ekranie czy w oknie?

Lubie
17.09.2014, 17:40
pełnym ekranie, ale jak zmieniam na okno w ustawieniach, to też mi znika, muszę wtedy wyłączyć grę i opcje się nie zapisują.

plague9277
17.09.2014, 22:22
pełnym ekranie, ale jak zmieniam na okno w ustawieniach, to też mi znika, muszę wtedy wyłączyć grę i opcje się nie zapisują.

po tym ekranie białym ile czekasz? zawiesza ci się od razu gra? pisałam już wcześniej, że ja mam tak samo, ale jak poczekam chwilę, to gra się włącza.

Volturia
21.09.2014, 11:06
po 1 . w oswietlonym otoczeniu moj sim jest max zacieniony, w przeciwienstwie do calego jego otoczenia :c http://zapodaj.net/ec68b4ff1b420.png.html
2. orientujecie się jak wygląda ściąganie dodatkow do gry? czy jest gdzies folder w ktorym mozna zapeklowac kilka wlasnych utworow do gry?
3. origin ma cos wspolnego z sciaganiem dowloadsow :(

marandile
22.09.2014, 11:38
1. Volturia, spróbuj w opcjach w grafice wyłączyc tryb laptopa

I mój problem: nie działa mi zakraplacz - po kliknięciu na cokolwiek nic sie nie dzieje

Luflee
23.09.2014, 13:11
Zacina mi się gra i dźwięk, ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić? W trybie tworzenia sima zacina się tylko dźwięk, gra zacina się po wejściu do trybu życia.


e: już nic, naprawiłam sama.

Lady88
23.09.2014, 19:49
http://i57.************/29kw46b.jpg

nie rozumiem, co zlego jest w ustawieniu tych drzwi ze simowie nie chca przez nie przechodzic, machają reka i pojawia sie ten dymek ze nie moga przejsc a przeciez jak stawialam te drzwi to nie bylo problemu, gra nie wyswietlala zadnego komunikatu ze nie mozna ich tam umiescic. Jakis pomysl? :((((

Björk
23.09.2014, 20:55
A może im schody przeszkadzają?

olizabet
24.09.2014, 16:26
Witam, ja mam nastepujący problem. Gra zainstalowała sie i włącza bez problemu ale po pierwszym wyjściu i ponownym wejściu do gry nie mogę już wykonać żadnej interakcji. Wiecie może dlaczego tak się może dziać?????

Evee
24.09.2014, 23:01
Witam,

Po zakupie i zainstalowaniu gry The Sims4 wszystko było w porządku. Gra po aktualizacji działa bez problemu... poza jednym: po włączeniu gry po paru dniach przerwy w mojej rodzinie ni stąd ni zowąd pojawił sie nowy sim. Córka, która była dzieckiem w czasie ostatniej mojej gry nagle była już nastolatką. Wszyscy się starzeją itp bez mojej wiedzy. Już nie wspominając o tym, że mam syna, o którym nie miałam zielonego pojęcia. Co z tym zrobić? Czy da się jakoś przywrócić stan mojej rodziny do tego, który był wcześniej?

CademZoe
28.09.2014, 11:16
Evee, to wygląda jakby ktoś grał twoją rodzinką podczas nieobecności xd Może wyłącz postęp historii. Chyba jest taka opcja. Jeśli chodzi o przywrócenie, to w trójce była opcja zamiany nazw plików zapisu. Jeden się usuwało, a drugi zmieniało się na plik .backup. Może tutaj też się tak da, żeby przywrócić zapisy..
Ja się boję, mam zamiar kupić niedługo tą grę, a sama nie wiem, czy mi w ogóle zadziała, jak wy coś takiego wypisujecie...

Amatis
28.09.2014, 14:44
CademZoe, nie jest tak źle;) Po ostatniej aktualizacji, poza wykończonym laptopem i to wcale nie przez simsy, tylko przez jego prawie czteroletnią niewolą związaną z dużą ilością grania, użytkowania itp. jest dobrze. Często irytuje, nawet doprowadza mnie do złości, bo ciągle jest jakiś problem, ale The sims 4 ani razu jakoś specjalnie problemów nie sprawia. Przynajmniej u mnie. Choć sama jestem zaskoczona.

malina1901
28.09.2014, 15:12
U mnie pojawił się do tej pory jeden problem i to dziś, wczoraj się to nie działo. Mianowicie kiedy mój sim poznaje znajomych nie zapisują się oni na tej liście z której potem można do nich zadzwonić czy wysłać smsa. Nawet kiedy spędzą ze sobą cały dzień nie mogę z nimi mieć żadnego innego kontaktu bo ich nie mam na liście znajomych. Mam tylko 4 osoby i tak jakby więcej się już nie dało pomimo wolnych okienek...nie wiem co się dzieje

koko_sowa
02.10.2014, 16:01
Cześć, czołem :)
Trafiłam i tutaj.
Podejrzewam, że u mnie akurat problemu z grą nie ma, tylko ze sprzętem, ale szukam rozwiania moich wątpliwości (albo czegoś w tym rodzaju ;) ).
Otóż gra się pojawiła, zainstalowała i uruchamiała. Problem w tym, że się nie włącza, tylko pojawia się komunikat, że
Program the sims 4 został zamknięty
a w szczegółach znajduję błąd
igd10umd32.dll_unloaded

I teraz: podejrzewam, że na tą wypasioną grę albo mam za słaby procesor (Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7300) albo grafika (pokazuje mi 64mb ram) leży. I to jest na wymaganiach minimalnych.

I teraz zgaduję, że jedyne co mogę zrobić to zainwestować w nowy sprzęt (albo jakoś podrasować ten co mam), dobrze myślę, czy jednak jest jeszcze jakaś szansa dla mojego związku z simsiakami?

FresH
03.10.2014, 14:40
Od pewnego czasu mam tak, że simowie przy robieniu jakiejś czynności się zawieszają i wykonują dane polecenie przez 2-3 simowe godziny, a później czas się cofa do stanu początkowego. Nie wiem czy ktoś mnie zrozumiał, ale może ktoś miał podobny problem i wie czego może być to przyczyna? helpnijcie mnie, bo strasznie irytujący ten bug. :/

Simsowa5
04.10.2014, 11:37
Wie ktoś może skąd pobrać tą nową aktualizację, z jakiś stron, bo nie mogę z origina bo jest płatna :(

Lubie
04.10.2014, 11:38
Wie ktoś może skąd pobrać tą nową aktualizację, z jakiś stron, bo nie mogę z origina bo jest płatna :(

słucham? Płatna aktualizacja gry? Aktualizacja jest całkowicie darmowa.

NaNiKo
04.10.2014, 13:11
Może gra jest płatna :D?
*Ale już na Originie są na nią promocje (nadal więcej niż w empiku po obniżeniu ceny :<), na Boże Narodzenie może będzie za połowę ceny ]:>*

Coco
04.10.2014, 13:12
Wie ktoś może skąd pobrać tą nową aktualizację, z jakiś stron, bo nie mogę z origina bo jest płatna :(

a o jaką aktualizację ci chodzi? o tą z duchami czy do cyfrowej edycji
bo ta druga chyba kosztuje około 44zł

Simsowa5
04.10.2014, 16:15
O tą z duchami, być może pomyliłam z tą do edycji cyfrowej, ale jeżeli klikam na aktualizacje, nic się nie dzieje, a w grze duchów dalej nie ma.

Maczuga Herkulesa
07.10.2014, 19:21
U mnie pojawił się do tej pory jeden problem i to dziś, wczoraj się to nie działo. Mianowicie kiedy mój sim poznaje znajomych nie zapisują się oni na tej liście z której potem można do nich zadzwonić czy wysłać smsa. Nawet kiedy spędzą ze sobą cały dzień nie mogę z nimi mieć żadnego innego kontaktu bo ich nie mam na liście znajomych. Mam tylko 4 osoby i tak jakby więcej się już nie dało pomimo wolnych okienek...nie wiem co się dzieje

Dzisiaj zauważyłam, że mam to samo ;/ Pewnie jakiś błąd po ostatniej aktualizacji...

silosatomowy
09.10.2014, 11:57
bug, powinien być jakiś upek na dniach :) z resztą wydawcą jest EA to co ty chcesz, oni jako pełne wersje wydajo wersje beta a potem ją poprawiają. Prawie jak Early Acces na steamie - tylko tam wprost Ci o tym mówią

LunaTitra
09.10.2014, 21:48
Witam.
Znalazłam ostatnio problem w postaci samo czynnej zmianie koloru włosów i ubrań (nie chodzi o pójście do pracy) ale jakoś się to samo naprawiło. A dziś gdy simka poszła punktualnie do pracy to do niej jej dzwonił szef w czasie pracy, a gdy z niej wróciła to zostało jej ikonka z czynnościami w czasie pracy i nie szło sprawdzić jej pragnień ani otworzyć jej ekwipunku jak by jeszcze była poza domem. Miał może ktoś z tym problem?

elzunia1989
10.10.2014, 13:19
Hej !
Nie mogę się oświadczyć, gdyż jest napisane iż mój Sim jest już zaręczony. Owszem, był, ale partner umarł. Co teraz ??

Hebe
10.10.2014, 16:18
Pytanie do osób bardziej obeznanych z programem s4pe. Otóż, chciałam zrobić parę rekolorów, ale za każdym razem, gdy próbuje cokolwiek otworzyć wyskakują mi błędy: 1 (http://i58.************/swptw4.jpg)|2 (http://i58.************/30l03ee.jpg). Ponoć nie mam czegoś o nazwie resource handler, ale cóż to jest i co z tym fantem zrobić, to nie wiem. Może ktoś mi podpowie?
Dodam jeszcze, że s4pe pobierałam kilkukrotnie i ciągle mam ten sam błąd.

Edit: Problem rozwiązany, po prostu rozpakowałam s4pe 7zipem, a nie winrarem ;)

Chwalisława
10.10.2014, 18:27
Hej !
Nie mogę się oświadczyć, gdyż jest napisane iż mój Sim jest już zaręczony. Owszem, był, ale partner umarł. Co teraz ??

Jeśli to działa na tej samej zasadzie co w 3, to po prostu musisz się rozwieść z duchem :)

elzunia1989
10.10.2014, 19:24
Ale mam chłopaka :p I gdy klikam "Zaplanuj wydarzenie towarzyskie" jest wesele. Kliknęłam na nagrobek i było kilka opcji. Uwolniłam ducha i zniszczyłam nagrobek, ale to nic nie dało :/

Chwalisława
10.10.2014, 19:44
Ale mam chłopaka :p I gdy klikam "Zaplanuj wydarzenie towarzyskie" jest wesele. Kliknęłam na nagrobek i było kilka opcji. Uwolniłam ducha i zniszczyłam nagrobek, ale to nic nie dało :/

Co z tego, ze masz chłopaka :) W 4 to normalne, że możesz się wiązać z innymi, mimo tego że masz męża. A wesele w wydarzeniach towarzyskich jest zawsze. Dlaczego usunęłaś ten nagrobek? Wystarczyło czekać, aż duch wyjdzie, kliknąć na niego i wybrać "podłe" i tam jest opcja "rozwiedź się".

elzunia1989
10.10.2014, 20:55
W innych było to teaktowane jako zdrada...
Ja nie wyszłam za niego za mąż, tylko zaręczona. Myślałam, że jak usunę to się pozbędę... Co raz mniej mi się ta "4" podoba.

Chwalisława
10.10.2014, 21:45
W innych było to teaktowane jako zdrada...
Ja nie wyszłam za niego za mąż, tylko zaręczona. Myślałam, że jak usunę to się pozbędę... Co raz mniej mi się ta "4" podoba.

Nawet jeśli byłaś z nim zaręczona, to tylko nazwa opcji ci się zmienia z "rozwiedź się" na "zerwij". Ale skoro usunęłaś nagrobek, to teraz nie wiem, jak ci pomóc :(
Owszem, w innych było, ale w 4 twój sim może mieć żonę i całować się przy niej z inną simką, a żonka nie zareaguje...

pandadada82
14.10.2014, 14:29
Moim glownym problemem jest brak patcha, aktualizacji, ktora podobno juz jest.... Wlaczam gre przez Origin i nic sie nie instaluje, zaden patch, a podobno juz jakis jest. Skad go wziac?? Czy ktos wie cos o tej aktualicacji? Mozna jakos recznie?
Poza tym przyklejony widelec do sima, brak zmiany nazwiska po slubie i brak strazy pozarnej podczas pozaru to jedyne problemy narazie, da sie zyc ;)
kliknij na grę w bibliotece prawym przyciskiem myszy i wybierz opcje sprawdź aktualizację

marandile
17.10.2014, 23:17
Mam problem z parcelami z biblioteki... kiedy wstawiam jakąkolwiek parcelę na działkę, obiektów z parteru nie ma lub automatycznie dodają się do wyposażenia rodziny... :( Albo jak usuwam dom za pomocą tego 'chwytaka' do przenoszenia domu, to zostają lewitujące meble...

Simsowa5
22.10.2014, 15:06
Miałam zapisaną rodzinę w bibliotece, po aktualizacji rodzina zniknęła. Wie ktoś co się stało z tą rodziną i czy da się ją odzyskać?

olusiak
31.10.2014, 20:12
Jak sprawdzić, czy pobrany z internetu dom jest w grze? jak dodać go w świecie? :|

xxxpalazxxx
31.10.2014, 21:36
Witam, ja mam następujący problem
http://zapodaj.net/71b9a42ee19f2.bmp.html
może mi ktoś pomóc w tej sprawie?
Gra 100% oryginał.

Charionette
31.10.2014, 22:52
Hmm...może karta graficzna za słaba? Albo spróbuj odpalić grę na najniższych ustawieniach graficznych.

marandile
01.11.2014, 01:36
olusiak, dom pobrany z internetu w postaci plików należy wrzucić do folderu 'tray'. Potem dom powinien być w twojej bibliotece w grze.

xxxpalazxxx
01.11.2014, 09:10
Hmm...może karta graficzna za słaba? Albo spróbuj odpalić grę na najniższych ustawieniach graficznych.

Karta graficzna raczej odpada, moja to GeForce GT755 2GB, ale spróbowałem odpalić tak jak radziłaś na najniższych detalach lecz nie pomogło :/

RainbowSimmerxx
01.11.2014, 14:57
Dziś postanowiłam kupić sobie The Sims 4. Gra działała płynnie oraz czysto, bez żadnych crashów lub przycinek. Grałam sobie jedną simką, która urodziła chłopca a po jednym dniu zaadoptowała dziewczynkę w wieku dziecięcym. Gdy postanowiłam zmienić bobasa w dziecko, chłopczyk stał się niewidzialny (O.O). Próbowałam na niego klikać, ale nei wyśrodkowywało się na niego. Jak klikałam interakcję, np. z pójściem spać nie było żadnych animacji chrapanie czy czegoś tylko w dolnym rogu był portret łóżka obok jego zdjęcia mówiący że śpi. (Jego zdjęcia gdy na niego klikałam by się na chłopca przełączyć był, widziałam jak wygląda lecz w aktualnej grze był on niewidzialny.)

Proszę o pomoc, nie wiem co zrobić, nawet nie mogę na niego kliknąć by zmienić go na inną grupę wiekową, a prawdopodobnie będzie sie działo to samo, gdy gra sama przemieni go w nastolatka. Pierwszy raz spotkałam się z takim problemem gdyż gra jest nowa oraz dopiero kupiona.

Jeśli zniknęła, zastanów się czy dodałaś ją do galerii. Jeśli tak, z nową aktualizacją pobierz spowrotem rodzinę.

marandile
03.11.2014, 00:13
Gdy chciałam uruchomić grę po kilku dniach, ujrzałam ten oto przykry widok:

http://www11.pic-upload.de/03.11.14/q744m1xkpfas.png

:C nie mam pojęcia o co może chodzić, żadnych plików nie ruszałam :C

EDIT: powodem były CC, a konkretnie tapety "AcornTrail" by EverlastingGarden No, także strzeżcie się !!!

minus
06.11.2014, 08:48
Witam
Miałam parę problemów z grą.
Sama się wyłączała... ale pomińmy to.
Po kliknięciu GRAJ gra ładuje się i ładuje ale się nie włącza by grac
2 dni juz tak jest, mogę laptopa zostawić na godzine i dalej bedzie sie ladowac a zagrac tak nie moge
Co na to poradzic?

Charionette
06.11.2014, 09:17
Jeśli nadal sama się wyłącza spróbuj obniżyć jakość grafiki.
Co do drugiego problemu-uruchamiasz jako administrator klikając na najnowszą ikonkę (na pulpicie) po aktualizacji?

minus
06.11.2014, 12:04
tak za kazdym razem aktualizowalam, jak byly dostepne aktualizacje

Gra włącza się normalnie ... Klikam GRAJ i cały czas jest białe tło z logiem i sie ładuje, zostawiłam tak laptopa na 40 min by sprawdzić i nic sie nie zmienilo....
Kupilam gre zaraz po premierze, plyty nie maja rys i wszystko powinno grac jak nalezy... raz nawet odinstalowalam i zainstalowalam spowrotem ale nic nie pomoglo

Aaniaq
06.11.2014, 12:51
Może ktoś wie jak to rozwiązać...

Gdy włączam Sims 4 i robię rodzinę wszystko jest w porządku.
Ale gdy zaczynam grać... Moje simy stały się całe czarne.
Nie mogę zminimalizować gry. (A to zawsze mi pomagało.)
Może ktoś wie jak to rozwiązać...

Irbis
07.11.2014, 17:42
Moja gra nie chce się uruchomić. Działała normalnie, nigdy nie było problemów. Jednego dnia wieczorem wyłączyłam ją, a gdy następnego dnia chciałam włączyć uruchomiła się tylko do momentu wielkiego kryształka i zatrzymuje się. Odinstalowałam i zainstalowałam od nowa, ale dalej jest to samo. Ma ktoś jakiś pomysł?

Chwalisława
08.11.2014, 14:54
A ja mam problem z włosami CC. W CAS'ie z nimi wszystko w porządku, ale jak wchodzę do gry, to wyglądają tak:
http://i.imgur.com/vduNr4L.png

Hebe
08.11.2014, 15:31
A masz włączony tryb laptopa? Bo jak tak, to właśnie przez to masz problem z włosami.

Chwalisława
08.11.2014, 17:25
o dziekuję :) wyłączyłam i już wszystko w porządku, jednak dalej na panelu sima włosy są niebieskie, ale grunt, że w grze są normalne.

untouched
08.11.2014, 23:51
Ja miałam tak z ciuchami simki na panelu, że były niebieskie albo zielone nie pamiętam dokładnie, ale wyłączenie trybu okienkowego pomogło, więc może tobie też pomoże. :)

anie_1981
09.11.2014, 13:16
Wszelkie problemy z grafiką w grach najlepiej rozwiązywać aktualizacją sterowników do karty graficznej i DirectX'a, choć współczesne gry i tak wymagają DirectX 9.0c, a chyba wszystkie obecne kompy już taki mają. Oczywiście pomagają też zmiany ustawień graficznych w samej grze, ale stery do grafy najlepiej zawsze mieć aktualne.

Orzechowo
11.11.2014, 10:07
Wczoraj pobrałam sobie trochę cc, wszystkie pliki .package wypakowałam do Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 4\Mods, mimo to pojawiła się tylko baardzo mała część z nich. Najbardziej chodzi mi o tatuaże, pobrałam naprawdę piękne i się nie pojawiły. Na początku myślałam, że może pobrałam jakieś deafulty, posprawdzałam wszystko i nie ma :( Coś źle robię/instaluję, czy po prostu nie działa bo nie?

***

BTW, czy tylko ja mam problem ze zmianą ubrań? Simka ma jako codzienne wybrane dwa ubrania, chciałam dodać trzecie więc zrobiłam co trzeba i zapisałam, tylko że po zapisaniu simka rzekomo nosi "Codzienne 3", a wygląda tak samo jak "Codzienne 1". Żeby zadziałało to, które wybrałam, muszę ją przebrać w coś innego, a potem z powrotem w "Codzienne 3" - i wtedy wygląda jak to które ustawiłam, ale przy każdej podróży się zmienia - czyli gra myśli że simka nosi "3", a wygląda, jakby nosiła "1". W CAS wszystko wygląda normalnie. Jedynym sposobem było usunięcie wszystkich strojów i dodanie od nowa, ale to bez sensu. Próbowałam z szafą i lustrem, z kodem i bez. Ktoś wie, o co chodzi? :|

iwonaawlbk
06.12.2014, 16:26
Witam mam problem z grą the sims 4. Po aktualizacji gry the sims 4, gra nie chce mi się zapisać i wyskakuje takie cos:
,,Błąd zapisywania gry. Kod błędu 0.''
i
,,Zapis gry, który próbujesz wczytać zostal wykonany w wersji gry The Sims 4 nowszej niż aktualnie zainstalowana. Zaktualizuj grę, aby bezpiecznie wczytać ten zapis gry.''

I własnie nie wiem o co chodzi bo grę mam zaktualizowaną. Próbowałam nawet instalować na nowo i nic nie działa. ;ccc Pomóżcie proszę!!!!!!!

Hebe
06.12.2014, 17:52
Pozwolę sobie zacytować post Anuli89 z innego forum:
Przejdź do C:\Users\Nazwa użytkownika\Documents\Electronic Arts\The Sims 4\cache
Usuń wszystkie pliki z pamięci podręcznej (cache) .
Przenieś folder saves na Pulpit.
Uruchom ponownie grę, aby gra utworzyła ponownie folder Saves.
Gra powinna zacząć działać poprawnie, ale do tej pory posiadane zapisy gry znikną.
Teraz pojedynczo przenoś każdy zapis gry z folderu przeniesionego na Pulpit do nowo utworzonego przez grę folderu saves. W ten sposób sprawdzisz, czy jakiś zapis nadal będzie działał. Jeżeli żadne nie zadziała niestety oznaczało to będzie tylko jedno: musisz zacząć grę od nowa.

Edit: Oczywiście każdy zapis przenoś podczas wyłączonej gry i dopiero po skopiowaniu go ją uruchamiaj hehe ;) (piszę, bo już z chodź czym się spotkałam).

queexari
07.12.2014, 18:13
POTRZEBUJE POMOCY!

Słuchajcie, co mogę zrobić aby zainstalować na nowo the sims 4 na moim laptopie? nie chodzi o to aby ts4 odinstalować i znów zainstalować. moja siostra wpakowała za dużo obiektów zmodyfikowanych do gry i jak wchodziła aby pograć to wyskakiwało jej, że PROGRAM PRZESTAŁ DZIAŁAĆ i trzeba było zamknąć go. Chodzi o to abym mogła zainstalować the sims 4 jakbym dopiero je dostała (czysta karta). Kiedy odinstalowałam i znów zainstalowałam przez orgin wszystko było tak samo (poprzednio usunęłam te obiekty) i gra się zacina.

PROSZĘ O POMOC!!!

Hebe
07.12.2014, 18:49
Wait. Wyskakiwał komunikat "program the sims 4 przestał działać", tak? I czy gra się wyłącza zaraz po uruchomieniu czy po jakimś czasie grania?

Pytam, bo jeśli byłaby to wina obiektów zmodyfikowanych, to wyskakiwałby error mówiący o tym, że w grze brakuje jakiś plików, ewentualnie wywalałoby przy wyborze włosów w CASie. Ale jeśli grę wywala na pulpit po jakimś czasie grania, to (zazwyczaj) nie jest wina CC. Simsy mają to do siebie, że czasem się wyłączają bez powodu w dowolnym momencie rozgrywki.

Ale zawsze możesz spróbować odinstalować grę, potem wyczyścić rejestr CCleanerem (http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html) (program jest prosty w obsłudze, myślę, że się połapiesz) i znowu zainstalować grę. Upewnij się jeszcze, czy masz aktualne sterowniki karty graficznej. Nie wiem tylko, czy to coś da, jak już mówiłam, simsy to kapryśna gra.

xMalwina
13.12.2014, 15:33
Cześć! Może będziecie wiedzieli, w czym problem :( Przy którymś uruchomieniu gry zauważyłam, że dużo dłużej trwa wyświetlanie ekranu ładowania po wyborze rodziny i poruszaniu się pomiędzy parcelami. Nie zmieniałam żadnych ustawień, cały czas ultra grafika. Kiedyś ładowanie trwało 10-15s, teraz nawet ponad minutę... Dodam, że różnica w płynności gry też jest widoczna. Raczej nie ma to związku z wielkością zapisu czy coś, bo tak jak mówię - to stało się nagle, cały czas wszystko szybciutko śmigało a przy którymś uruchomieniu aż wyłączyłam grę, bo tak mnie to irytowało. :/
Zawartość folderu Mods wycięłam, uruchomiłam - problem nadal występuje więc nie leży po stronie dodatków.

Help, anyone? :(

Olson
14.12.2014, 20:07
witam,

korzystając z wolnej chwili kupiłam wreszcie TS4. niestety ale już na etapie instalacji pojawił się problem. komputer nie czyta płyty nr 1 (NIE jest to problem komputera na 101%). inne płytki (płyta nr 2, TS3, TS2, muzyka, inne gry) czyta bez problemu. czy jedyne wyjście to reklamacja w empiku?

pzdr

Lubie
14.12.2014, 20:26
POTRZEBUJE POMOCY!

Słuchajcie, co mogę zrobić aby zainstalować na nowo the sims 4 na moim laptopie? nie chodzi o to aby ts4 odinstalować i znów zainstalować. moja siostra wpakowała za dużo obiektów zmodyfikowanych do gry i jak wchodziła aby pograć to wyskakiwało jej, że PROGRAM PRZESTAŁ DZIAŁAĆ i trzeba było zamknąć go. Chodzi o to abym mogła zainstalować the sims 4 jakbym dopiero je dostała (czysta karta). Kiedy odinstalowałam i znów zainstalowałam przez orgin wszystko było tak samo (poprzednio usunęłam te obiekty) i gra się zacina.

PROSZĘ O POMOC!!!

moze jeszcze pomoge.

jezeli wgrala za duzo CC to moze warto je usunac i zobaczyc, czy podziala? albo wywalic folder z moich dokumentow na pulpit i opalic gre, sprawdzajac, czy to aby na pewno ich wina.

Chwalisława
14.12.2014, 21:11
To ja mam problem tylk oz niektórymi dodatkami CC. Niektóre chodzą pięknie w grze, a niektóre, kiedy chce je wykorzystać, ścinają grę i wyskakuje okienko, że program przestał działać. Da się coś z tym zrobić?

Malynowalola
15.12.2014, 14:31
Od jakiegoś czasu gram w The sims 4 i nie było żadnego problemu aż do tej pory. Pewnego dnia chciałam sb kupić dodatkowe krzesła do domu i normalnie weszłam w tryb budowania no i chciałam kupić ale gdy klikłam to pojawił się czarny ekran robi sie tak tylko gdy chce kupic wyposazenie do domu, budowac czy cos moge tylko z tym jest problem. Odinstalowałam już wszystko i nadal tak jest! POMOCY!!! CO MAM ZROBIĆ ŻEBY TAK SIĘ NIE ROBIŁO???:|:(:((

Levkoni
15.12.2014, 21:04
Po co w ogóle wgrywacie tyle tych CC, a potem będą znowu płacze, że gra Wam zamula i złe EA źle optymalizuje :P

Malynowalola jak dla mnie na bank winne są jakieś mody/dodatki lub karta graficzna.

Malynowalola
16.12.2014, 12:36
nie wgrywałam żadnych modów/dodatków a karta nwm...

marandile
18.12.2014, 14:42
Nie wyświetlają mi się w "mojej bibliotece" zapisane do niej parcele O_o

edit: LOL, trzeba zahaczyc 'zawiera zawartosc zmodyfikowana', ufff

dorusss90
19.12.2014, 13:41
Mam problem z jedzeniem. Klikam na lodowke gotuj czy cokolwiek innego i akcja automatycznie sie anuluje. Wkurzajace, glodni chodza i wgl.

Letown
20.12.2014, 16:19
Wie ktoś może jak pozbyć się gościa? Obca simka przyszła w odwiedziny do moich simów i nie może wyjść :| Próbowałam ją resetować (bez skutku), nie ma opcji typu "wyproś".

konformistyczny lodzik
20.12.2014, 16:20
Wie ktoś może jak pozbyć się gościa? Obca simka przyszła w odwiedziny do moich simów i nie może wyjść :| Próbowałam ją resetować (bez skutku), nie ma opcji typu "wyproś".

Ogródź ją w czterech ścianach, poczekaj aż umrze :D ;P

@down: jak wolisz :fun:

Letown
20.12.2014, 16:22
Ogródź ją w czterech ścianach, poczekaj aż umrze :D ;P

Wolę tego nie robić... :P

@down: Już sobie poradziłam, ale dzięki. :)

krypas
21.12.2014, 08:38
Miałam problem po aktualizacji świątecznej The Sims 4 gra się włączała wszystko pięknie ale nie wczytywało mi rodziny tylko wyrzucało do otoczenia. Pomogło dopiero usunięcie wszystkich save'ów. Wie ktoś co to spowodowało? I czy to może się powtarzać? Bo jeżeli tak to gra staje się bez sensu.

Wie ktoś może jak pozbyć się gościa? Obca simka przyszła w odwiedziny do moich simów i nie może wyjść :| Próbowałam ją resetować (bez skutku), nie ma opcji typu "wyproś".

Ja wypodróżowałam tego sima z domu, wybrałam podrózuj z... wybrałam tego sima i później wróciłam swoim simem do domu.

olkaeem
21.12.2014, 16:32
Ja natomiast mam taki nietypowy problem..
Kiedy edytuje sima czesto zawiesza mi się jakby hmm.. myszka. Wtedy klikajac na jakieś ubranie wylacza mi kategorie i zostawia samego sima, klikajac na sima wlaczaja mi sie wszystkie ubrania i ciagle to samo w kolko.

Zobaczcie: http://youtu.be/Kw8X0tqOFjs

Sqiera
21.12.2014, 16:57
Może to z myszką masz coś nie tak?

olkaeem
21.12.2014, 22:22
Sprawdzalam, cos kombinowalam ale nadal sie to powtarza :/

Orzechowo
25.12.2014, 14:58
Wie ktoś może jak pozbyć się gościa? Obca simka przyszła w odwiedziny do moich simów i nie może wyjść :| Próbowałam ją resetować (bez skutku), nie ma opcji typu "wyproś".

Ha, do mnie też przyszedł jeden typ w piątek i siedział cały weekend. Spał w łóżku moich simów, wyjadł wszystko z lodówki i popsuł komputer. Poszedł dopiero w poniedziałek, bo musiał iść do szkoły. Nigdzie nie miałam opcji "wyproś". Nie wiem co się stało, jak grałam innymi rodzinami to goście normalnie wychodzili po pewnym czasie.

Nie wiem czy ma to coś wspólnego z aktualizacją (być może, bo zmieniły się chyba wymagania do aspiracji i pracy), ale mojej simce stało się tak, że ma wymagany do awansu chyba 8 poziom gotowania, a gra (w zakładce pracy) pokazuje, że ma 0/10. A ma mistrzostwo. Tak samo innemu simowi gra pokazuje, że ma 0 poziom grania w gry, a ma 6. Miał tak ktoś? Boję się, że przez to nie dostaną awansu :/

klooops
25.12.2014, 22:39
Witam mam taki problem otóż gra jest tak jakby cały czas w trybie szybkim. Mam ustawiony tryb normalny, a w grze w ciągu kilku sekund robi się dzień/noć i tak w kółko...nie da się normalnie grać, simy poruszają się w ekspresowym tempie. Ktoś wie co to może być?

konformistyczny lodzik
26.12.2014, 10:54
Wchodzę dziś do gry, wybieram rodzinę, ładuje się, a nagle wywala mnie do innego miasta.
Próbowałam inną rodzinę włączyć, to samo - wywala do innego miasta.
Spróbowałam z tego miasta do którego mnie wywala - to samoo

ktoś coś wie?

filiperty343
27.12.2014, 10:48
Hej jestem tu nowy. Dostałem The Sims 4 i nowego notebooka na gwiazdkę.
Więc uruchomiłem The Sims 4 i już wam mówię co się stało...
Grałem jakieś 14 minut i nagle gra się zacięła i notebook zaczął przez chwilę buczeć nagle pojawił się komunikat: ,,Sterownik Nvidia przestał odpowiadać ale odzyskał poprawność". I gra się wznowiła i znowu zacięła. Wyłączyłem notebooka i włączyłem. Trochę poczytałem o tych błędach, więc: zaktualizowałem sterowniki Nvidia, zaktualizowałem system, i kliknąłem napraw na Origin (tam gdzie się klika w The Sims 4 prawym przyciskiem myszy) włączyłem wszystko było dobrze lecz gdy kliknąłem we fryzury znów się ścięło i notebook zaczął buczeć.
Pomocy (mam wersję płytową)
http://www.dell.com/pl/p/inspiron-15-3542-laptop/pd?oc=cn54227&model_id=inspiron-15-3542-laptop

tu są wszystkie dane mojego notebooka.
Prosiłbym o szybkie odpowiedzi. :cry:

Lubie
27.12.2014, 11:44
nie jest ze mnie zaden spec komputerowy, ale jakie masz ustawienia gry? moze warto by bylo wlaczyc tryb laptopa, skoro to notebook.

filiperty343
27.12.2014, 20:16
Jezzu dziękuję ci bardzo wszystko działa ja należy naprawdę włączyłem tryb laptopa i wszystkie ustawienia grafiki na max i wszystko działa jak natura chciała. BARDZO CI DZIĘKUJĘ ;))

I znowu nie działa

Pomocy
Pomocy

@admin: Nie pisz posta pod postem

Lubie
27.12.2014, 20:30
I znowu nie działa

To ustawienia zmień na mniej wymagające. Tzn. średnie. Jak znów wywali, sprawdź z niskimi itd.

filiperty343
27.12.2014, 20:39
Tylko że teraz gdy jest znaczek EA to się zacina i bzyczy

Lubie
27.12.2014, 20:39
przy niskich ustawieniach? :o

Damian01
28.12.2014, 21:40
Ja już mam tę grę ona po jakimś czasie mi się wyłącza włączam ją znowu i w ładowaniu mi się wyłącza:(( czy da się to jakoś naprawić czy coś?

Filleable
29.12.2014, 04:58
Mi z kolei po aktualizacji stało się na odwrót: wszystkim simom poszła o poziom do góry aspiracja życiowa. D:

EDIT:
Ups, nie zauważyłam, że jestem na przedostatniej stronie. :D Mój post jest odpowiedzią na post Orzechowo.

BlackBerry
29.12.2014, 09:19
Ja od wczoraj mam bardzo ciekawy problem z grą, a mianowicie jak wchodzę w menu i normalnie zaczynam grać i wybieram rodzinę (wtedy kiedy wyświetla się ta mapa) po kilku sekundach ładowania znowu jestem w tym samym punkcie i znowu muszę wybierać rodzinę i tak bez końca. Nie wiem o co chodzi? Problem zaczął się jak chciałam simką iść do parku i nie mogłam normalnie grać w simsy ani nic...

AnnieBones
29.12.2014, 09:39
Witam!
Mam jakiś beznadziejny problem.
Od tygodnia z nim walczę.
Ściągam The Sims 4 z Origina i jak już jestem po 90% to nagle, bez żadnego wznawiania pobierania/zatrzymywania/błędu wraca mi do 80 kilku procent... I taka historia codziennie...
A muszę przyznać, że z moim internetem szału nie ma... Pobieranie jest dość kiepskie, ale ciągnie... Tylko to trwa dość długo... Żeby ściągnąć te 8,64 GB to muszę ze dwa dni czekać -.-
Help?

doma
29.12.2014, 21:17
Ja od wczoraj mam bardzo ciekawy problem z grą, a mianowicie jak wchodzę w menu i normalnie zaczynam grać i wybieram rodzinę (wtedy kiedy wyświetla się ta mapa) po kilku sekundach ładowania znowu jestem w tym samym punkcie i znowu muszę wybierać rodzinę i tak bez końca. Nie wiem o co chodzi? Problem zaczął się jak chciałam simką iść do parku i nie mogłam normalnie grać w simsy ani nic...





mam to samo :( próbowałam z odinstalowywaniem ale dalej to samo

BlackBerry
29.12.2014, 21:36
Z tego co wiem jednym z rozwiązań jest po prostu zaczęcie gry nową rodziną (nowa gra), ale to tylko chwilowe rozwiązanie, niektórym nawet to nie pomaga, więc nie zalecałabym niektórym takiego wyjścia.

Orzechowo
30.12.2014, 11:19
Wie ktoś może jak pozbyć się gościa? Obca simka przyszła w odwiedziny do moich simów i nie może wyjść Próbowałam ją resetować (bez skutku), nie ma opcji typu "wyproś".
Ha, do mnie też przyszedł jeden typ w piątek i siedział cały weekend. Spał w łóżku moich simów, wyjadł wszystko z lodówki i popsuł komputer. Poszedł dopiero w poniedziałek, bo musiał iść do szkoły. Nigdzie nie miałam opcji "wyproś". Nie wiem co się stało, jak grałam innymi rodzinami to goście normalnie wychodzili po pewnym czasie. /

Okej, wyczytałam, co trzeba zrobić, żeby problem zniknął - wczoraj przyszło (tym razem do innej rodziny) z 5 simów i straciłam cierpliwość.
Jak wejdziecie w tryb budowania i klikniecie u góry informacje o parceli, to tam jest typ parceli do ustawienia, i jak w tym miejscu znajduje się taki niebieski kwadrat to gra traktuje to jako parcelę publiczną, dlatego simy zostają na noc i nie da się ich wyprosić. Wtedy trzeba wyprowadzić rodzinę, zmienić typ parceli na mieszkalne i wprowadzić ją od nowa (tylko upewnijcie się, że starczy im pieniędzy).

viki2002r
30.12.2014, 23:19
Ja od wczoraj mam bardzo ciekawy problem z grą, a mianowicie jak wchodzę w menu i normalnie zaczynam grać i wybieram rodzinę (wtedy kiedy wyświetla się ta mapa) po kilku sekundach ładowania znowu jestem w tym samym punkcie i znowu muszę wybierać rodzinę i tak bez końca. Nie wiem o co chodzi? Problem zaczął się jak chciałam simką iść do parku i nie mogłam normalnie grać w simsy ani nic...

Mam identyczny problem. Teraz nawet gra się ładuje w nieskończoność. Czy to problm z serwerami ?
Odinstalowałam i zainstalowałam grę le nic to nie dało :( Nie da się grać .

marandile
04.01.2015, 16:15
Po przyjsciu z pracy, wg ikonki sima na pasku, sim nadal jest w pracy, mimo ze jest w domu. Z tego powodu nie moge wykonac interakcji 'otwórz' np. na lodówce czy regale z książkami.

Sunflower
04.01.2015, 20:07
Ja od wczoraj mam bardzo ciekawy problem z grą, a mianowicie jak wchodzę w menu i normalnie zaczynam grać i wybieram rodzinę (wtedy kiedy wyświetla się ta mapa) po kilku sekundach ładowania znowu jestem w tym samym punkcie i znowu muszę wybierać rodzinę i tak bez końca. Nie wiem o co chodzi? Problem zaczął się jak chciałam simką iść do parku i nie mogłam normalnie grać w simsy ani nic...

Hej, również miałam taki problem. Odinstalowałam i zainstalowałam grę ponownie, gdy to jednak nie pomogło - usunęłam wszystkie save i wgrałam na nowo ich kopie. Teraz jest okej.

AnnaGra
05.01.2015, 10:37
Ja mam taki sam problem napisałam do the sims polska na fb i czekam na odp napisalam im tak:
Witam jestem szczęśliwą posiadaczką The Sims 4.
Zainstalowałam grę 2 dni temu, wszystko działało lecz teraz włącza się gra niby działa ale jak wybieram rodzinę którą chce grać to ładuje się i znowu pojawia się miasto ni mam wybrać rodzinę. Włączyłam grę jeszcze parę razy żeby sprawdzić czy to może taki jedno razowy błąd. Ale to się powtarza nawet po odinstalowaniu i zainstalowaniu ponownym gry. Co mam zrobić te parę godziny spędzonych przed tą grą były fajne, i chciałam bym móc dalej grać.
Z góry dziękuje. :smile:

Sunflower
05.01.2015, 12:05
Ja mam taki sam problem napisałam do the sims polska na fb i czekam na odp napisalam im tak:
Witam jestem szczęśliwą posiadaczką The Sims 4.
Zainstalowałam grę 2 dni temu, wszystko działało lecz teraz włącza się gra niby działa ale jak wybieram rodzinę którą chce grać to ładuje się i znowu pojawia się miasto ni mam wybrać rodzinę. Włączyłam grę jeszcze parę razy żeby sprawdzić czy to może taki jedno razowy błąd. Ale to się powtarza nawet po odinstalowaniu i zainstalowaniu ponownym gry. Co mam zrobić te parę godziny spędzonych przed tą grą były fajne, i chciałam bym móc dalej grać.
Z góry dziękuje. :smile:

Nie licz na to, że odpiszą. Kiedyś napisałam do nich i nie dali mi odpowiedzi do dzisiaj :D
Poza tym oni zajmują się tłumaczeniem zagranicznych newsów, nie są specjalistami od gry. Napisz do EA. Na dole jest odnośnik. http://help.ea.com/pl/the-sims/the-sims-4/

Hebe
05.01.2015, 12:09
Ja mam taki sam problem napisałam do the sims polska na fb i czekam na odp napisalam im tak:
Witam jestem szczęśliwą posiadaczką The Sims 4.
Zainstalowałam grę 2 dni temu, wszystko działało lecz teraz włącza się gra niby działa ale jak wybieram rodzinę którą chce grać to ładuje się i znowu pojawia się miasto ni mam wybrać rodzinę. Włączyłam grę jeszcze parę razy żeby sprawdzić czy to może taki jedno razowy błąd. Ale to się powtarza nawet po odinstalowaniu i zainstalowaniu ponownym gry. Co mam zrobić te parę godziny spędzonych przed tą grą były fajne, i chciałam bym móc dalej grać.
Z góry dziękuje. :smile:

Ten błąd występuje u większości graczy, prawdopodobnie poprzednia aktualizacja namieszała w grze. Na odpowiedź raczej nie licz, musisz poczekać na łatkę, która naprawi ten błąd.

AnnaGra
05.01.2015, 17:01
Hej, również miałam taki problem. Odinstalowałam i zainstalowałam grę ponownie, gdy to jednak nie pomogło - usunęłam wszystkie save i wgrałam na nowo ich kopie. Teraz jest okej.

Jak usunąć save z the sims 4? :| Ważne!!!

Hebe
05.01.2015, 21:51
Wchodzisz w Dokumenty>Electronic Arts>The Sims 4 i tam masz folder "saves" i, o ile się nie mylę, musisz usunąć pliki zaczynające się na "slot...".

Sweet rabbit
06.01.2015, 13:45
Witam, mam problem z "cudowną zamianą simów". Stworzyłam najpierw simkę, nazwijmy ją Pierwszą Agnieszką :D. Wyszła ona za mąż za Marcina. Potem stworzyłam Drugą Agnieszkę i Agatę jako małżeństwo. Podczas tworzenia Drugiej Agnieszki pobrałam tą pierwszą z galerii i trochę pozmieniałam. Wprowadziłam Drugą Agnieszkę i Agatę na parcelę. Po zbudowaniu domu zapisałam grę :( Nie grałam nimi, tylko wróciłam do Pierwszej Agnieszki i Marcina. Okazało się, że Pierwsza Agnieszka stała się Drugą Agnieszką, mieszka w dwóch domach i jest żoną Agaty i Marcina. Pierwsza Agnieszka zniknęła, Druga Agnieszka w rodzinie Marcina ma portret sima (to na dole) na biało (tak jakby była w pracy), a ja nie wiem co robić.
Czyli w skrócie Pierwsza Agnieszka jest teraz tą drugą, mieszka w dwóch domach i jest żoną dwóch osób :D
Dodam jeszcze, że gdy weszłam w rodzinę Marcina to on miał ją na pasku znajomych, a ona go nie, a jak się poznali to ona miała zaznaczone, że są małżeństwem :p
Próbowałam już edytować ją kodem w CAS, ale włączała mi się rodzina z Agatą (to samo było po zaakceptowaniu lub anulowaniu).

Jeśli ktoś coś z tego zrozumiał i wie jak przywrócić tamtą simkę to prosiłabym o pomoc i zgóry dziękuję. :)

Kosogłos12
06.01.2015, 14:29
Mam problem w sims4. Gdy wchodzę na mapkę z domami i chcę swoją (już dawno zapisaną i "zameldowaną") rodziną wejść do domu "ładuje się " a potem wraca mi do mapki. Nie wiem o co chodzi i proszę o pomoc!

Z góry dzięki :)

rafknaf
06.01.2015, 14:44
Mam problem w sims4. Gdy wchodzę na mapkę z domami i chcę swoją (już dawno zapisaną i "zameldowaną") rodziną wejść do domu "ładuje się " a potem wraca mi do mapki. Nie wiem o co chodzi i proszę o pomoc!

Z góry dzięki :)

O tym pisałem już tydzień temu, ale jak widać nikt nie potrafi na to odpowiedzieć. Pisałem do "Origin" ale oni też milczą...

Kosogłos12
06.01.2015, 16:30
]Ten błąd występuje u większości graczy, prawdopodobnie poprzednia aktualizacja namieszała w grze. Na odpowiedź raczej nie licz, musisz poczekać na łatkę, która naprawi ten błąd.



Chciałam się zapytać tylko co mam teraz robić ? :noexpression:

Hebe
06.01.2015, 18:30
Podobno usunięcie wszystkich save'ów naprawia ten problem. Ale jestem pewna, że to zadziała, nie gram w TS4 od pewnego czasu i nie próbowałam.

PS @Kosogłos12, na forum jest funkcja zacytowania wypowiedzi :)

Kosogłos12
07.01.2015, 15:16
Podobno usunięcie wszystkich save'ów naprawia ten problem. Ale jestem pewna, że to zadziała, nie gram w TS4 od pewnego czasu i nie próbowałam.

PS @Kosogłos12, na forum jest funkcja zacytowania wypowiedzi :)




Mam jeszcze jedno pytanie - gdzie są dokumenty? :smile:

Björk
07.01.2015, 15:50
Jest to folder systemowy np. z taką ścieżką dostępu C:\Users\Nazwa użytkownika Komputera

dave1002
08.01.2015, 15:27
Mam problem z tym że już 3 razy urodziły mi się bliźniaki i cały czas chłopiec i dziewczynka

Sqiera
08.01.2015, 15:34
Mam problem z tym że już 3 razy urodziły mi się bliźniaki i cały czas chłopiec i dziewczynka

Ja ci zazdroszczę, że masz mieszane bliźniaki. Sama bym tak chciała.

April Black
08.01.2015, 16:04
Witam, mam problem z "cudowną zamianą simów". Stworzyłam najpierw simkę, nazwijmy ją Pierwszą Agnieszką :D. Wyszła ona za mąż za Marcina. Potem stworzyłam Drugą Agnieszkę i Agatę jako małżeństwo. Podczas tworzenia Drugiej Agnieszki pobrałam tą pierwszą z galerii i trochę pozmieniałam. Wprowadziłam Drugą Agnieszkę i Agatę na parcelę. Po zbudowaniu domu zapisałam grę :( Nie grałam nimi, tylko wróciłam do Pierwszej Agnieszki i Marcina. Okazało się, że Pierwsza Agnieszka stała się Drugą Agnieszką, mieszka w dwóch domach i jest żoną Agaty i Marcina. Pierwsza Agnieszka zniknęła, Druga Agnieszka w rodzinie Marcina ma portret sima (to na dole) na biało (tak jakby była w pracy), a ja nie wiem co robić.
Czyli w skrócie Pierwsza Agnieszka jest teraz tą drugą, mieszka w dwóch domach i jest żoną dwóch osób :D
Dodam jeszcze, że gdy weszłam w rodzinę Marcina to on miał ją na pasku znajomych, a ona go nie, a jak się poznali to ona miała zaznaczone, że są małżeństwem :p
Próbowałam już edytować ją kodem w CAS, ale włączała mi się rodzina z Agatą (to samo było po zaakceptowaniu lub anulowaniu).


Miałam dokładnie ten sam problem (nawet założyłam temat, o tutaj -> http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=67604). Próbowałam na wszelkie sposoby to odkręcić, ale niestety, jedynym rozwiązaniem jakie znalazłam było usunięcie problematycznego Sima i stworzenie go na nowo, a zaginioną Simkę przywróciłam z galerii. O ile mi wiadomo, to innego wyjścia nie ma, jeśli już zapisałaś grę :(

Filleable
10.01.2015, 01:44
Pomóżcie. :( Origin twierdzi, że gra jest zaktualizowna, a przy kliknięciu "play", włącza mi się CAS. :/

http://sc-cdn.scaleengine.net/i/9b1afced5e0b0a736073128587f044df.png

Sweet rabbit
10.01.2015, 15:26
Miałam dokładnie ten sam problem (nawet założyłam temat, o tutaj -> http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=67604). Próbowałam na wszelkie sposoby to odkręcić, ale niestety, jedynym rozwiązaniem jakie znalazłam było usunięcie problematycznego Sima i stworzenie go na nowo, a zaginioną Simkę przywróciłam z galerii. O ile mi wiadomo, to innego wyjścia nie ma, jeśli już zapisałaś grę :(
Już nie ważne zrobiłam reinstalkę :)

Lenox91
11.01.2015, 17:17
Witam. Wczoraj zakupiłem The Sims 4 edycja limitowana i po instalacji klikając na "graj", czy odpaleniu .exe jako admin nic się nie dzieje.

Mój sprzęt.
Laptop Lenovo, proc: Intel(R) Core(TM) i7-3632QM CPU @ 2.20GHz
Zainstalowana pamięć RAM: 8GB (Dostępna 7,86GB)
System operacyjny 64-bitowy, procesor x64

Karty graficzne:
Intel(R) HD Graphics 4000
NVIDIA GrForce GT 645M

Miejsca na dysku w ch..oinke i więcej
Instalowałem Visual C++ 64x i 86x
Po odinstalowaniu The Sims 4 użyłem CC Cleaner i wyczyściłem rejestr.
Zainstalowałem Directx ze strony microsoft.com/pl
Nie kontaktowałem się jeszcze z EA, ale na pewno tam zadzwonię w poniedziałek, jeśli ktoś miałby chęć mi pomóc i wie jak, to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Dodałem także the sims 4.exe i plik z folderu Core do wyjątków, uruchamiałem grę w trybie offline i z wyłączonym antywirusem.

Hebe
11.01.2015, 17:45
Podstawowe pytanie: próbowałeś włączyć grę w trybie zgodności?
Podstawowe pytanie nr 2: czy podczas uruchomienia gry miałeś połączenie z internetem i byłeś zalogowany w Orgin?

Lenox91
11.01.2015, 18:11
1. Tak próbowałem uruchomić grę w trybie zgodności z Win 7, XP (Service Pack 3), Win 8
2. Tak miałem połączenie i cały czas jestem zalogowany w Origin, podczas uruchamiania gry także.

A czemu w menadżerze urządzeń pokazuje mi proces The Sims4 (32 bity)?
Co oznacza to 32 bity? Tak tylko pytam bo się nie znam, masz jeszcze jakies pomysły co mógłbym zrobić w tej walce z tą grą? :cry:

Dodam jeszcze, że reinstalowałem, robiłem analize i czyściłem rejestr CC Cleanerem, zainstalowałem stery najnowsze do nvidii, directx'a, Visual C++ 86x i 64x.
Dodałem do wyjątków The Sims 4.exe w Avascie, oraz plik exe z folderu Core, próbowałem także uruchomić grę z wyłączonym Avastem oczywiście za każdym razem uruchamiam grę jako admin.

Hebe
11.01.2015, 18:24
1. Tak próbowałem uruchomić grę w trybie zgodności z Win 7, XP (Service Pack 3), Win 8
2. Tak miałem połączenie i cały czas jestem zalogowany w Origin, podczas uruchamiania gry także.


Myślę, że powinieneś opisać swój kłopot z grą na forum informatycznym, np. PClab, bo to nie jest typowy problem dla TS4 i być może coś jest nie tak z komputerem. Choć po ostatniej aktualizacji gra wariuje, więc kto wie?

A czemu w menadżerze urządzeń pokazuje mi proces The Sims4 (32 bity)?

Czy ikonka TS4 pokazuje ci się na pasku koło startu?

Co oznacza to 32 bity?

To znaczy, że gra ma silnik 32-bitowy, więc używa mniejszej ilości RAMu niż gry/programy z silnikiem 64-bitowym (co ma dobre i złe strony) ;)

Lenox91
11.01.2015, 18:35
Czy ikonka TS4 pokazuje ci się na pasku koło startu?
O może to jest sek a w nim dziura, właśnie nie pokazuje mi się ta ikonka, choć jak włączam TS4 to koło myszki kręci się kółeczko tak jakby myśli, a póżniej nic, lecz jak nie wyłącze procesu w menadżerze urządzeń to po jakiś dwóch minutach pojawia się ikonka TS4 na pasku i od razu znika a ekran robi się na ułamek sekundy czarny

sonotintoyou
13.01.2015, 22:59
Witajcie!

Mam problem z grą The Sims 4 a mianowicie gra nie ładuje się. Po kliknięciu na nią w Origin wszystko idzie normalnym trybem aż do momentu gdy pojawia się duży diament na ekranie. Normalnie powinna iść wokół niego taka obwódka gra powinna się ładować i przejść do ekranu gdzie można nacisnąć graj albo stworzyć rodzinkę wejść do galerii itd. U mnie diament nie ładuje się, obwódka zatrzymuje się i po prostu zamarza, muzyka nadal leci. Mam zainstalowana najnowszą aktualizację z 13.01.15. Wcześniej miałam problem z nieładowaniem się domów i wracaniem do mapy. Dodam, że kiedy to się stało wyrzuciłam save'y do kosza, teraz folder save jest pusty. Nie instalowałam żadnych modów oraz odinstalowałam i zainstalowałam ponownie grę. Nic nie pomogło :( Pomóżcie proszę, bo nie mogę grać moją ulubioną rodzinką już od 2 tygodni :(

Irbis
13.01.2015, 23:20
sonotintoyou miałam kiedyś taki sam problem z grą, nawet pisałam na forum, ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi. Po kilku próbach uruchomienia gry w końcu odpuściłam, a gdy po jakimś czasie znowu postanowiłam spróbować, gra uruchomiła się normalnie. Jedyne co wtedy zrobiłam, to użyłam opcji "napraw" dostępnej po kliknięciu na okładkę gry w bibliotece gier origin. Spróbuj to zrobić, a przed uruchomieniem gry po naprawie uruchom ponownie komputer. Powodzenia :)

sonotintoyou
13.01.2015, 23:26
Irbis Dziękuję za odpowiedź. Próbowałam naprawić grę tak jak mówisz, ale nic to nie dało niestety. Ja mam ten problem już drugi tydzień... najpierw czekałam na aktualizację, myslałam, ze po niej problem zniknie a tu taki zonk. Może ktoś inny pomoże?

Sweet rabbit
16.01.2015, 12:18
Mam pytanie, jak reinstalować the sims 4, żeby gra wróciła do początkowego stanu (tego po kupieniu)? Raz próbowałam to zrobić i gra była taka ja przed reinstalacją :(

Irbis
16.01.2015, 14:17
Mam pytanie, jak reinstalować the sims 4, żeby gra wróciła do początkowego stanu (tego po kupieniu)? Raz próbowałam to zrobić i gra była taka ja przed reinstalacją :(

Tak dzieje się gdy odinstaluje się grę prze origin. W "moje dokumenty" zostaje wówczas folder The Sims 4 i dlatego wszystko masz jak przed usunięciem gry. Po odinstalowaniu gry trzeba ten folder usunąć ręcznie i wtedy gra po zainstalowaniu powinna być "czysta". Możesz też usunąć grę specjalnym programem, który także oczyszcza rejestr z pozostałości gry (ja używam programu Revo Uninstaller, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ;P).

Sweet rabbit
16.01.2015, 17:27
Tak dzieje się gdy odinstaluje się grę prze origin. W "moje dokumenty" zostaje wówczas folder The Sims 4 i dlatego wszystko masz jak przed usunięciem gry. Po odinstalowaniu gry trzeba ten folder usunąć ręcznie i wtedy gra po zainstalowaniu powinna być "czysta". Możesz też usunąć grę specjalnym programem, który także oczyszcza rejestr z pozostałości gry (ja używam programu Revo Uninstaller, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ;P).

Och dziękuję, uratowałaś moje simsy :)

marandile
19.01.2015, 11:15
Mam problem w CASie... po zrobieniu sima nie da się go zapisać, w tym okienku pokazuje sie tylko kółko ładowania (podobnie jak na ikonkach simów w lewym dolnym rogu) i cała gra się zawiesza na amen :/ Stało mi się tak po najnowszej aktualizacji.

Tak to wygląda, kółka ładowania trwają cały czas, simka się rusza, ale na nic nie można kliknąć i jedyną opcją jest wyjscie z gry bez zapisywania.
http://www11.pic-upload.de/19.01.15/4yb7grjkwby.png

Sqiera
19.01.2015, 11:50
A ja mam pytanie: Czy wam też po uruchomieniu gdy pojawił się komunikat, że niektóre elementy z trybu budowania/ meblowania domu zostały usunięte?
Niestety nie zrobiłam screena, ale ileś tam tych elementów rzekomo już nie ma. Dodam, że nie posiadam ani jednego dodatku z neta, mam czystą grę.
Czy ktoś z was też tak miał? Czy ktoś wie czy coś faktycznie usunięto?

Filleable
19.01.2015, 16:31
Ponawiam, błagam o pomoc . :(

Pomóżcie. :( Origin twierdzi, że gra jest zaktualizowna, a przy kliknięciu "play", włącza mi się CAS. :/

http://sc-cdn.scaleengine.net/i/9b1afced5e0b0a736073128587f044df.png

xMalwina
25.01.2015, 12:39
Ponawiam, błagam o pomoc . :(

Filleable, jeśli próbowałaś reinstalacji gry i nic to nie dało, może napisz do pomocy technicznej. Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Czasem chwilę trwa odpowiedź z ich strony, ale nie poddają się dopóki problem nie jest rozwiązany. :) Jak miałam kłopot z The Sims: Średniowiecze (nie miałam opcji instalacji po polsku) to po jakimś czasie podmienili mi licencję i wtedy zadziałało. Zapomniałam im wtedy odpisać, że już wszystko ok, więc po jakimś czasie facet sam do mnie napisał, czy już wszystko ok a później coś, że cieszy się, że się udało :P Tak więc wg mnie dbają o klienta.

Ja z kolei mam mały kłopot, ale troszkę uciążliwy. Co jakiś czas resetują mi się opcje - tzn. gra uruchamia się w trybie okienkowym i wyłącza modyfikacje ze skryptami, nie zwróciłam uwagi, czy coś więcej. Zdarzyło się to komuś jeszcze?
Tak teraz myślę - czy może to mieć jakiś związek z wyłączaniem kompa? Działam na laptopie, najczęściej go usypiam albo hibernuję. No ale nie no, trochę absurdalnie mi to brzmi.