PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawostki z Rozgrywki


Arcy Joko
18.09.2014, 16:12
Hej

W każdej grze The Sims da się znaleść pewne ciekawostki, jedne intrygujące, fajne i ciekawe inne niekoniecznie. Jeśli macie coś takiego z The Sims 4 podzielcie się co wydaje wam się ciekawostką.

Zacznę:

- przekopując ziemię (kopce) można w niej znaleźć różnego rodzaju "lalki".
ciekawa rzecz choć nic opórócz kolekcjonerstwa nie wnosi, lalki nic nie robią, przynajmniej jeszcze nie odkryłam nic takiego

-sim który się specjalnie nie obżera a je właściwie tylko wtedy gdy jest głody zaczyna powoli i stopniowo tyć jeżeli nie ćwiczy
całkiem spoko, jak z życia wzięte, podoba mi się że tycie jest stopniowe i jakiś czas mija zanim się zorientujemy że nasz sim właściwie sporo przytył.

-umiejętności nabyte jako dziecko nie przechodzą na nastolatka
tutaj to sobie jaja zrobili! strasznie mnie to wnerwia, to po co ja się czegokolwiek za dzieciaka uczę...?

- sim jednocześnie może mieć parę dziewczyn/chłopaków naraz
generalnie sim może poprosić ile osób chce o chodzenie i można jednocześnie chodzić z kilkoma osobami, niby też trochę z życia wzięte choć dosyć dziwne. Nawet jak się już weźmie ślub to te dziewczyny wciąż zostają i oczywiście nie są złe że koleś wziął ślub z kim innym. To już akurat jest mega nierealne.

Narazie tyle przychodzi mi do głowy, chętnie poczytam jakie wy wyłapaliście niuanse :D

Hazza69
19.09.2014, 14:58
Krowo-kwiat

- Najprostszym sposobem na znalezienie jego nasienia jest łowienie ryb w dużym stawie na "Leśnej Polanie" (dostaniesz się tam po przez interakcje z dziwnym drzewem w WZ niedaleko domu "najlepsi przyjaciele".

- Zasadzenie rośliny nie wymaga sporego poziomu ogrodnictwa. Rośnie przez ok. 3 dni.

- Krowuś nie przyciąga simów do siebie, musimy sami zadecydować czy nasz sim ma zabrać tort czy nie. Za pierwszym razem wypluje, za drugim pożre.

- Nie karmiony przez 12h wystawi tort, nie karmiony przez następne 12h umrze.:dynia:

http://funkyimg.com/i/KBMZ.png

Herbata
19.09.2014, 18:41
Z tego co widziałem ciekawego, to można od razu zmienić wygląd i strój w lustrze. Ale to chyba wie każdy ;)

Effie
19.09.2014, 20:27
W grze mamy system osiągnięć przypisany do naszego konta. Aby go przejrzeć wystarczy w trybie życia wybrać Menu->Osiągnięcia. Niektóre są dosyć standardowe typu wymaksowanie konkretnej umiejętności lub dostanie się na szczyt danej kariery, ale możemy tam również znaleźć: "Spowoduj 10 zgonów postaci niezależnych na swojej parceli domowej", "Sim całuje się z trzema osobami po raz pierwszy podczas jednego wydarzenia towarzyskiego" czy też "Sim osiąga i pozbywa się wszystkich stanów emocjonalnych w ciągu 24 simowych godzin"


W Menu->Lekcje możemy znaleźć temat zatytułowany "Króliczki". Co w nim się znajduje pozostawiam do samodzielnego odkrycia :P

Chloé
20.09.2014, 12:30
przekopując ziemię (kopce) można w niej znaleźć różnego rodzaju "lalki".
ciekawa rzecz choć nic opórócz kolekcjonerstwa nie wnosi, lalki nic nie robią, przynajmniej jeszcze nie odkryłam nic takiego


Lalki posiadają aurę emocjonalną. Można je również odkryć wykopując skarb przez interakcje ze skałami i skamielinami porozrzucanymi w otoczeniu, jeśli mamy mapę w wyposażeniu. Mapę pozyskujemy oczywiście kopiąc w ziemi i tychże skałach.

-Eksmisja sima nie spowoduje jego usunięcia, lecz sprawi, że stanie się on "miastowym", postacią niezależną. Logiczne rozwiązanie.

Hazza69
20.09.2014, 19:56
Simowie często robią sobie zdjęcia smartphonem bez naszego rozkazu (np. selfie, zdjęcie jedzeniu itp.) Pewnie wysyłają je na simowe instagramy :D

http://funkyimg.com/i/KGNF.png

smeg
21.09.2014, 10:41
- Najprostszym sposobem na znalezienie jego nasienia jest łowienie ryb w dużym stawie na "Leśnej Polanie" (dostaniesz się tam po przez interakcje z dziwnym drzewem w WZ niedaleko domu "najlepsi przyjaciele".
O jakie dziwne drzewo chodzi i co trzeba z nim robić? Moja rodzina mieszka akurat tuż obok rodziny "Najlepsi przyjaciele". Jedyne dziwne drzewo, które zauważyłam, to takie:
http://i1310.photobucket.com/albums/s647/monisiasob/th_21092014_11-34_zps9ddf5c01.png (http://s1310.photobucket.com/user/monisiasob/media/21092014_11-34_zps9ddf5c01.png.html)

Ale interakcje z nim ("Oglądaj" i "Podlej") nie przynoszą żadnych efektów.

Hazza69
21.09.2014, 16:27
O jakie dziwne drzewo chodzi i co trzeba z nim robić? Moja rodzina mieszka akurat tuż obok rodziny "Najlepsi przyjaciele". Jedyne dziwne drzewo, które zauważyłam, to takie:
http://i1310.photobucket.com/albums/s647/monisiasob/th_21092014_11-34_zps9ddf5c01.png

Ale interakcje z nim ("Oglądaj" i "Podlej") nie przynoszą żadnych efektów.

Tak, to te drzewo :)
Klikasz "obserwuj", potem pojawia się "podlej", następnie pojawia się "rozmawiaj o korzeniach" itd. (czasem trzeba robić to po parę razy) aż w końcu pojawi się opcja "zbadaj"

Arcy Joko
25.09.2014, 13:54
Lalki posiadają aurę emocjonalną. Można je również odkryć wykopując skarb przez interakcje ze skałami i skamielinami porozrzucanymi w otoczeniu, jeśli mamy mapę w wyposażeniu. Mapę pozyskujemy oczywiście kopiąc w ziemi i tychże skałach.

Rzeczywiście te lalki robią aurę emocjonalną, już się kapnęłam :D Także potwierdzam.

Czy ktoś wie czy można wykopać coś jeszcze oprócz lalek, minerałów i tej mapy właśnie?

Luflee
25.09.2014, 14:13
Czy ktoś wie czy można wykopać coś jeszcze oprócz lalek, minerałów i tej mapy właśnie?

Moja simka wykopała ostatnio jakąś kapsułę, można było ją otworzyć i coś tam w środku było, ale nie pamiętam co.

bouffe
28.09.2014, 11:02
Moja simka wykopała ostatnio jakąś kapsułę, można było ją otworzyć i coś tam w środku było, ale nie pamiętam co.

Ja w kapsułach znajduję tylko lalki. Są one bardzo śmieszne, jedna przypomina ufoludka (zielona), trafiła mi się także lalka, która jest stylowana na naukowca oraz na dziewczynkę (różowa).

Nie wiem, czy ktoś wspominał, ale tu mam listę nazw zawodów, z którymi miałam styczność do tej pory:
- rozrywkowa
- malarz
- kulinarna
- astronauta
- literacka
- tajny agent
- guru techniki
- przestępca

Hazza69
04.10.2014, 19:19
Trochę o duchach.

1.Duchy pojawiają się w nocy, jeżeli na naszej parceli jest nagrobek lub urna zmarłego sima. Zwykle pierwsze pojawienie ma miejsce kilka dni po śmierci.

2. Aby przyłączyć ducha do rodziny trzeba zaprzyjaźnić się z nim jak najbardziej się da i zaprosić do rodziny. Lub dla leniuchów, wystarczy pobrać z Galerii. (w drugiej opcji duch nie może wrócić do zaświatów)

3. Interakcje ducha:
Na simie: Rozmawiaj o śmierci, Straszny Duch, Przenikaj
Na obiektach: Opętaj, Opętaj, aby zepsuć, Upiorna Naprawa

4. Kolor ducha zależy od jego nastroju, a nie śmierci. Jednak każda śmierć oddziałuje w jakiś sposób na duchy i otoczenie.

5. Duchy zachowują kontakty i umiejętności jakie nabyli podczas życia. B)

http://funkyimg.com/i/MUmb.png

wenon
07.10.2014, 11:43
Jeśli było to przepraszam, dziś zaobserwowałem między 20 a 22 godziną w simsach duch samolotu koło księżyca, wisiał tak na niebie i się nie ruszał, księżyc normalnie się poruszał. Jak się nagle pojawił tak naglę po ok. godzinie znikną.
Zdjęcie:
http://i59.************/mx23wx.png

CademZoe
10.10.2014, 20:58
A ja z lekka oszukałam system gry :D
Oto, jak jest zaprogramowane nasze simsowe niebo:
http://fotozrzut.pl/zdjecia/46983343d0.png (http://fotozrzut.pl/)

parkusik
06.11.2014, 02:42
zbierając i sprzedając dzikie kwiaty owoce z różnych parceli można niezłą sumę simoleonów mieć , przez 3 dni sprzedałem i zarobiłem ponad 2000 simol.

via2382
07.11.2014, 23:59
poza tajemniczym drzewem jest tez tajemnicza grota i są do niej dwa wejścia,co jeszcze łącząc orchidee i granat otrzymamy kwiat śmierci,jeżeli wybraliśmy kilka stroi dla sima po kąpieli będzie je zmieniał na kolejne z wybranych bez naszej pomocy ale to pewnie wiecie :smile:

Weraxera
26.12.2014, 11:57
A no właśnie jak wejść do tej groty? Przez jakąś kopalnię chyba w Oazie Zdrój? Słyszałam, że Sim musi mieć wysoki poziom majsterkowania czy coś.

Sunflower
29.12.2014, 01:56
A no właśnie jak wejść do tej groty? Przez jakąś kopalnię chyba w Oazie Zdrój? Słyszałam, że Sim musi mieć wysoki poziom majsterkowania czy coś.

Należy mieć 10 poziom majsterkowania. Wejścia do grot znajdują się obok głównego parku w Oazie zdrój oraz za domem Langraabów.Gdy najedziemy na wejście do groty pokaże się opcja wybicia desek.Później kolejno wybieramy opcje: Pójdź szeroką ścieżką, Użyj drabiny i Wejdź na półkę.
Powodzenia:)

Weraxera
29.12.2014, 11:30
Należy mieć 10 poziom majsterkowania. Wejścia do grot znajdują się obok głównego parku w Oazie zdrój oraz za domem Langraabów.Gdy najedziemy na wejście do groty pokaże się opcja wybicia desek.Później kolejno wybieramy opcje: Pójdź szeroką ścieżką, Użyj drabiny i Wejdź na półkę.
Powodzenia:)
Dziękuję :)

Isabell
01.02.2015, 10:03
To ja dodam coś od siebie. :D
W kapsułach można znaleźć też Lalkę Voodoo. Szkoda tylko,że działa na jednym wybranym simie. :)

miłośniczka zwierząt
19.09.2015, 17:22
Ja odkryłam nie wiem czy to tutaj było, że nastolatki mogą figlować.

Łezka
19.09.2015, 19:12
Grałem rodziną Ćwir. Aleksander dorósł, wyprowadził się, zamieszkał samotnie. W pewnym momencie, zerknąwszy do kontaktów, przekonałem się, że Mortimer nie żyje, zmarł ze starości. Sim nie otrzymuje powiadomienia o tym, że ktoś bliski z rodziny lub przyjaciel za niedługo doczeka kresu swoich dni. A przecież takie powiadomienie sprawdziło się już w The Sims 3 i według mnie było dobrym rozwiązaniem. Co więcej, podczas gdy kontrolowałem Aleksa, a jego tato odszedł, po Mortimerze nie został ani nagrobek, ani urna. : / To również jest słabe, bowiem ułożyłem życie Aleksa, powróciłem do Willi Ofelii, do Ćwirów. Bella wisi już nad grobem, jeśli umrze pod moją kontrolą, to pozostanie po niej urna lub nagrobek... urna Mortimera przepadła... Przy czym w The Sims 3 mieliśmy mauzoleum, do którego trafiały szczątki niekontrolowanych przez nas bliskich i znajomych.