PDA

Zobacz pełną wersję : FTS Newsletter 25 [27] - wydanie jubileuszowe - komentarze


Charionette
20.09.2014, 18:19
Gazetka świętuje Jubileusz! Świętujcie z Nami, czekamy na Wasze komentarze lub wspomnienia :)

LepkiePaluszki23
20.09.2014, 19:05
Wszystko przeczytałem i jestem pod wielkim wrażeniem. Dział Polecane The Sims 2 ma bardzo fajne zdjęcia i dodatki. Nic tylko czekać na następny numer :)

Mroczny Pan Skromności
21.09.2014, 17:53
Tradycyjnie pokuszę się o dłuższy komentarz :)

1. Wiadomości z Forum - cóż, razem z Klawą Enklawą najwspanialszy dział :) Po prostu idealny. Nie mam pytań ;)

2. Z Archiwum FTS Newsletter - cieszę się, że coś takiego powstaje, bo sam mogę dowiedzieć się ciekawych faktów na temat początków redakcji. Przeglądałem wprawdzie stare tematy, ale nie miałem pojęcia na przykład o tym, skąd się wzięła nazwa :D Już zacieram łapki na kolejne części cyklu ;))

3. Jubileuszowe wywiady - to również bardzo dobry pomysł :) Cieszę się, że miałem okazję porozmawiać z kilkoma osobami (jednocześnie żałuję, że z częścią nie udało mi się skontaktować). Najlepiej moim zdaniem wyszedł wywiad z Gio. Fajnie, że nasz były naczelny miał tyle do powiedzenia :D

4. Forum mówi - bardzo ciekawe pytania, jak i odpowiadający :D Tematyka studiów w tym okresie szczególnie mnie interesuje, więc to kolejny plus.

5. Nowości ze świata simów - cóż, trochę krótko, zważywszy na to, że odbyła się premiera nowej gry. Z drugiej strony, to co najważniejsze zostało wyłożone, a jeśli ktoś chciałby jeszcze pogłębić swoją wiedzę, dostał sporo przydatnych linków. Czyli jest okej xD

6. Polecane TS2 - WITAJ Z POWROTEM, LIVKO :love: z tego numeru ściągnąłem sobie chyba wszystkie fryzury i kilka ubrań :)

7. Polecane TS3 - w trójkę nie gram, ale gdybym grał, to na pewno bym korzystał :D Bardzo fajne dodatki ;))

8. Rankingi - czemu dopiero na drugim :(( Nie no, cieszę się, że ten ranking wciąż istnieje i pomaga mi zorientować się, kto jest kim :) Chociaż prywatnie dodam, że nie ze wszystkimi gwiazdkami się zgadzam xD

9. The Sims Weekly News - fajnie, że ten pomysł zawitał do nas :) Nawet mimo problemów technicznych artykuł wyszedł bardzo dobrze i liczę na podobny poziom w przyszłym numerze :)

10. Świat w pigułce - od siebie powiem, że to jest mój faworyt, jesli chodzi o nowych redaktorów :D Naprawdę genialny artykuł :D NO I PIEROGI (pozdro, NAJTFOL!)

11. Trudne Sprawy - cieszę się, że to w tym numerze już kolejny studencki artykuł :) Bardzo długi i wyczerpujący, ale warto przeczytać go w całości. Jest sporo humoru, ale też sporo przydatnych informacji. Tak to po prostu powinno wyglądać i tyle ;)

12. Horoskop - tym razem nie ma nic wspólnego z prawdą, ale to nie przeszkodziło mi w lekturze ;))

13. Trochę kultury, człowieku - dobrze, że dział prowadzą dwie osoby. Dzięki temu artykuł jest rozbudowany jak należy. Bardzo podoba mi się pomysł na opisywanie również gier :)

14. Klawa Enklawa - TAK, TAK i TAK :D Kocham ten dział, jak i jego autorów (zwłaszcza jednego :love:) i nie mam absolutnie nic do zarzucenia :D

15. Strefa luzu - różnice były banalne, o czym pisałem już w dziale :D ogólnie podobało mi się i tyle mogę napisać xD

O Redakcyjnych Opowieściach to w odpowiednim temacie się wypowiem :D Kiedyś xD

astoria
21.09.2014, 18:17
(...) omega - Pansy - - zmiana jest niestety na minus. Starszy nick mi się bardziej podobał, a nowy kojarzy mi się z Pansy Parkinson z powieści "Harry Potter".

Lol, bo miał się kojarzyć XD
Co do numeru jubileuszowego - wow, ta gazetka jest taka stara? Anyway, dobrze że stała się "FTS Newsletter", ta druga nazwa strasznie wiochmeńska.
Numer na poziome - I mean, ta 1/3 którą na razie przeczytałam. Podobały mi się wywiady i "Forum Mówi". "Świat w pigułce", jako mój ulubiony dział, czytało się dobrze, ciekawostki rzeczywiście ciekawe.

Pink Panther
21.09.2014, 20:31
Znów krucho z komentarzami, mam wrażenie, że piszemy dla ludzi-widmo :/

Po kolei o każdym artykule :D

Wiadomości z forum - bardzo lubię ten dział, a szczególnie podoba mi się, że Laseczek zaczął pytać różne osoby o organizowane przez nich konkursy itd. I to nie dlatego, że pytał mnie ;P

Z archiwum... - dział jubileuszowy wyszedł świetnie. Szkoda tylko, że opisany jest jeden rok, ale to z wiadomych przyczyn, soł. Czekam już na kolejne lata :D

Jubileuszowe wywiady - chyba najbardziej udany artykuł w tym numerze, jest doskonały :D Fajnie poznać opinie byłych redaktorów o gazetce i pracy w niej. Gratuluję redaktorom przepytującym mobilizacji i wyszukaniu kontaktu z długo niewidzianymi osobami :D

Forum mówi - w tym numerze bardzo ciekawe pytania, no i przepytano osoby, których odpowiedzi mnie dosyć zainteresowały :)

Nowinki... - tym razem krótko i bez obrazków, ale nie jest źle ;P

Polecane TS2 - drugi, po Jubileuszowych wywiadach, najlepszy artykuł w tym numerze, Livka dała z siebie wszystko <3 Mimo że nie gram w Dwójkę, chętnie obejrzałem zdjęcia :)

Polecane TS3 - bardzo fajne dodatki i nazwy poddziałów :) Kolejny świetnie prowadzony dział.

Rankingi - sporo nicków tym razem :D Podobało mi się, ale jak zwykle brakowało mi rankingu czegoś poza nickami. Sygnatur, avatarów, poziomu fejmu, czegokolwiek.

TSWN - mam nadzieję, że następnym razem damy radę z Everlastingiem zrobić to w formie graficznej ;/

Świat w pigułce - bardzo fajne ciekawostki, nie mam zastrzeżeń :D

Trudne Sprawy - już się wypowiadałem przy rekrutacji, świetnie :)

Horoskop - zawsze czytam je bardzo chętnie i tym razem tak było :D

Trochę kultury... - Libby nie opisała nic, co by mnie przyciągnęło, ale samo opisanie bez zarzutów ;P

Enklawa - część Ktosia :love: :love: :love: :D

Strefa luzu - podoba mi się, szczególnie wykreślanka, o czym też wspominałem kiedyś :)

A RO jak zawsze genialne xD

Caesum
21.09.2014, 21:20
Znów krucho z komentarzami, mam wrażenie, że piszemy dla ludzi-widmo :/
Trzy komentarze w tak krótkim czasie nazywasz "krucho"? W takim razie dział FS już dawno wyciągnął kopyta!

Czy to dziwne, że czytając nowy numer gazetki jako podkład muzyczny mam soundtrack z Draculi Brama Stokera(swoją drogą bardzo dobry)? Pompatyczne tony słyszalne w tle podczas gdy czyta się o forumowych gównoburzach? No ale po kolei:

Plusik za to, że udało się napisać jako tako długi artykuł "wiadomości z forum". Jest tu ostatnio tak potwornie nudno, że nie spodziewałem się, by dało się coś w ogóle napisać. Aczkolwiek znalazłem drobny błąd - Pink Panther nie jest pogrubione.
Pierwszy raz widzę chyba "Z Archiwum FTS Newsletter". Czy to jakiś jubileuszowy wyłącznie artykuł, czy coś nowego? W każdym razie bardzo fajny i wreszcie wiem, jak powstała forumowa gazetka. :D Gdy opuściłem forum gazetki jeszcze nie było, a gdy wróciłem była już od dawna.
Szczególnie fajnie czytało się "jubileuszowe wywiady"(właśnie wtedy muzyka z Draculi przeszła na jakieś szatańskie jęki, wrzaski i demoniczne śmiechy - to musi być znak!), a przede wszystkim wywiad z samym twórcą. :D
W forum mówi zabrakło mi jedynie pytań związanych z samym forum, no ale rozumiem, że nie działo się nic ostatnio, żeby można było o tym rozmawiać.

M'in na pierwszym miejscu w rankingach! :O Widać Paździoch był faktycznie dobrym wyborem!

No i właśnie... Co się stało z ON TOP? :P

Pink Panther
21.09.2014, 21:22
Pierwszy raz widzę chyba "Z Archiwum FTS Newsletter". Czy to jakiś jubileuszowy wyłącznie artykuł, czy coś nowego?

Jubileuszowy, ale będzie rozbity na kilka numerów ;P

No i właśnie... Co się stało z ON TOP? :P

Autor nie wyrobił się w terminie :( Obiecuję poprawę w następnym numerze!

Rainbow
21.09.2014, 22:13
troszkę miodu ode mnie: gazetka jak zwykle świetna, wszyscy bardzo sie postarali, fajnie się was wszystkich czyta :D
zwykle mało czytam o simowych rzeczach, jednak tym razem spodobała mi się strasznie ta sypialnia artysty. no i ubranka w polecanych do The Sims 2, uszanowanko dla wyszukiwacza :P wiele uszanowanka również dla Świata w pigułce [najchętniej zjadłabym chyba kurczaka xD] i Trudnych spraw - autor momentami przerażał mnie tymi opisami o studiach ;_;
a, śmiem kłócić się o horoskop, gdyż [jeśli o mnie chodzi] zgadza sie tylko "Byk to typ dominujący. Lubi mieć rację" :D
podobały mi sie wszystkie wywiady, zawsze lubię je czytać, bo chce wiedzieć co ludzie maja ciekawego do powiedzenia ;)
oczywiście rebusy, krzyżówki i zagadki w Strefie Luzu juz mam rozwiązane, jak zwykle :tssmile:
Plusik za to, że udało się napisać jako tako długi artykuł "wiadomości z forum". Jest tu ostatnio tak potwornie nudno, że nie spodziewałem się, by dało się coś w ogóle napisać.

tu sie zgodzę, jednak powiedziałabym, że jest tu bardziej hmm... spokojnie, niż nudno :P

Caesum
21.09.2014, 22:37
tu sie zgodzę, jednak powiedziałabym, że jest tu bardziej hmm... spokojnie, niż nudno :P
Spokojnie to jest wtedy, jak w zamian jest dużo ciekawych tematów i nawał nowych wiadomości. Teraz jest nuuuuuuudno. Nawet moje fs się nudzi. :P

A właśnie, zapomniałem dodać:
Może kobieta przydzielona tobie chętniej zechce pomóc na przykład w uzyskaniu potrzebnego dokumentu albo stypendium, jeśli nie będziesz nachalny i ładnie się uśmiechniesz?
Pffff. Widać autor nigdy nie był w dziekanacie instytutu archeologii i nie próbował niczego załatwić u podstarzałego hippisa. :D Jeśli zamiast nadętej kobiety macie zgorzkniałego starucha, to możecie spróbować sposobu, który na studiach odkryła koleżanka bodaj mojej matki: zacznijcie się martwić na głos. Wszelkie "ojej, i co ja teraz pocznę?" płaczliwym tonem są dobrze widziane. Do tego trzeba stać jak kamień i mówić to samo, tylko bardziej rozpaczliwie, a może się uda!

Odnośnie horoskopu, mam dziwne wrażenie, że chodziło tu o pewną personę tego forum. xD Aczkolwiek ja też jestem skorpion i szczególnie ostatnie trzy zdania pasują.

Wracając jeszcze do wiadomości z forum, szkoda że nie podano dokładnego linku do postu rozpoczynającego gównoburzę.

Nix
21.09.2014, 23:20
Widać autor nigdy nie był w dziekanacie instytutu archeologii i nie próbował niczego załatwić u podstarzałego hippisa. :D
No... nie zdarzyło się xD
Twój sposób jest świetny, szkoda, że nie mam jak wykorzystać. :D

Nad numerem pracowało się fajnie i mam nadzieję, że sprawdzimy się dla was jako nowi redaktorzy ;3 A jak wszystkie artykuły są złożone w całość numeru, to to wygląda naprawdę świetnie.

Mroczny Pan Skromności
22.09.2014, 08:18
Caesum, ale większość tych komentarzy jest od nas samych :P
Bardzo dziękuję za pochwałę odnośnie Wiadomości :) Przyznam, że do napisania trochę dłuższego artykułu zmotywowała mnie niedawna dyskusyja w dziale redakcji. Mam nadzieję, że uda mi się za każdym razem znaleźć coś, co można by było dłużej opisać.

Z Archiwum FTS Newsletter to artykuł "specjalny", a raczej cykl artykułów, bo w kolejnych numerach będą prezentowane kolejne lata :)

Jeśli chodzi o moje pierwsze doświadczenia z dziekanatu, to wyglądały one mniej więcej tak: "Przykro mi, nie da się, niemożliwe" :D Ale jestem dobrej myśli :P

Cytryśnia
22.09.2014, 13:17
dużo artykułów :D a więc:

wiadomości z forum - profeszszynal, jak zwykle.
z archiwum FTSN - bardzo fajny dział, z chęcią będę czytała
jubileuszowe wywiady tak samo, najlepszy chyba ten z Gio
forum mówi przeczytałam tylko tak pobieżnie, ale Qwerty jak zwykle się przyłożył.
nowinki jakieś krótkie, ale w sumie, to teraz wszystko kręci się wokół TS4, a ile razy można powtarzać, że nie ma basenów :|
TSWN - fajnie, że wróciło, lubię to czytać ;)
i świat w pigułce... :D
trudne sprawy na czasie ;p
horoskop - ciekawy pomysł, ale mało ma wspólnego z prawdą raczej...
trochę kultury - dobry pomysł z grami :)
enklawa- to zdecydowanie najlepszy dział! :love::love::love:
zaraz po redakcyjnych opowieściach :D

braindamage
19.10.2014, 20:33
matko salatko, faktycznie juz 5 lat :O a pamietam jak wczoraj jak wysylalam swoja kandydature, jak probowalam napisac cos porzadnego, ale rzadko kiedy mi wychodzilo XD
rzadko wchodze na forum, gazetki nie czytam w ogole, ale przeczytalam ten numer i musze powiedziec, ze gazetka naprawde zmienila sie na plus i naprawde jestem pod duzym wrazeniem, ze to w ogole przetrwalo, bo szczerze mowiac bedac redaktorem bylam sceptycznie nastawiona do tego, a na pewno nie pomyslalabym, ze gazetka bedzie dalej prowadzona

Invidia Semper
27.10.2014, 19:45
Hej, ta gazetka jest naprawdę świetna! :) Też nie mogę uwierzyć, że pierwszy numer składaliśmy 5 lat temu...o__O Powodzenia w kolejnych numerach, na pewno będę zaglądać!