PDA

Zobacz pełną wersję : Wspólnie tchnijmy życie w FTS!


Pink Panther
22.11.2014, 17:03
Nasze forum zamienia się powoli w widmo i każdy dobrze o tym wie. Koniecznie trzeba to zahamować!

Po ostatniej dyskusji w tym dziale doszedłem do wniosku, że jako promotor mogę coś zrobić w kierunku promocji forum. Jestem pewien, że lata świetności FTS już nie wrócą, możemy jednak sprawić, żeby znów panowała tutaj miła, przyjacielska atmosfera oraz żeby przybyli do nas nowi użytkownicy, a starzy pozostali na długo.

Wraz z Administracją mamy kilka pomysłów odnośnie rozwoju i przyszłości forum. Są to:


nawiązywanie współpracy z innymi stronami i forami (której owoce byłyby widoczne i pozytywne, ale to pozostaje w rękach Administracji i moich)
organizacja ciekawych zabaw, konkursów i eventów, mających na celu zżycie ze sobą użytkowników oraz zjednanie użytkowników i Administracji
promocja innych gier EA (Battlefield, SimCity, Spore...), na przykład poprzez otworzenie odrębnych działów im poświęconym
odświeżenie graficzne forum (o tyle, o ile jest to możliwe bez dostępu do feralnego FTP)


Jednak zanim pomysły zostaną wprowadzone w życie, chcielibyśmy poznać zdanie całej społeczności na ten temat. Wasze uwagi są bardzo ważne i tak naprawdę Wasze zdanie ma decydujący wpływ. Dlatego prosimy - wylejcie tutaj wszystkie swoje żale, wyrzućcie z siebie, co Wam się w FTS nie podoba, co chcielibyście zmienić, czy nasze pomysły są dobre, czy macie swoje spostrzeżenia, jak sprowadzić do nas masę nowych userów. Wszystkie uwagi weźmiemy sobie głęboko do serca. Przyszłość forum jest w rękach nas wszystkich i albo nadal będziemy TYM forum, albo staniemy się widmem.

Mroczny Pan Skromności
22.11.2014, 17:52
Jeśli chodzi o mnie, to nie mam nic do zarzucenia ani oprawie graficznej forum, ani ilości emotek, ani regulaminowi, ani tematyce i zawartości działów. Tak naprawdę forum stało się przeżytkiem. Wciąż jesteśmy (tak sądzę) największą bazą informacji o TS2, ale powiedzmy sobie szczerze - kogo jeszcze obchodzi dwójka, oprócz starych wyjadaczy, którzy już od dawna są na forum, albo nawet już ich nie ma? Konkurencja, nie tyle w postaci innych forów, co wszelkich innych, "łatwiejszych" źródeł informacji o grze. A tutaj trzeba się rejestrować, dokonywać jakichś aktywacji... A komu to potrzebne, a dlaczego? - myślą sobie młodzi ludzie i myk, na fejsa. W tej kwestii wiele się już nie zmieni, no chyba że faktycznie forum się przebranżowi, ale to musiałaby być operacja na wielką skalę i zwykłe prowadzenie fanpage'a nie pomogłoby jej wypromować. Zwykłe otworzenie działów nic nie da, jeśli nadal będziemy się nazywać "Forum The Sims". Zastanówmy się, ktoś gra na ten przykład w BF i ma problem. Wpisuje w google, a tam pierwszy wynik z forum o BF, a drugi z Forum The Sims...

Zabawy, konkursy i eventy to coś, co zawsze pomaga ale tylko na czas ich trwania. Niedawno kilka osób chciało 4Ż, co spotkało się z niechęcią administracji. A 4Ż to chyba największy forumowy konkurs i najbardziej oblegany. Można się czepiać adminów, a można też się zastanowić nad przyczyną. Nie będę się rozpisywał na ten temat (choć zamierzałem), bo dość mam wdawania się w bezcelowe spory z awanturnikami, którzy myślą, że należy im się gwiazdka z nieba. FA od ostatnich kilku lat przestało mieć jakikolwiek sens, bo kogo nominować jak przez rok prawie nikt się nie udziela? Inne konkursy? Pisałem już o tym w redakcji, sam zorganizowałem w tym roku konkurs pisarski. Odzew? Jedna osoba. Powód? Organizator śmiał ograniczyć inwencję twórczą userów. Sorry, ale zawsze myślałem, że o to chodzi w konkursach, żeby istniały ograniczenia. I co to za pisarz, który nie potrafi pisać na określony z góry temat?
Jedyna zabawa, która jakoś się trzyma, to FM. Chwała Libby za to, że się nie poddała po pierwszej edycji i nadal organizuje kolejne edycje. Niestety, jedna mafia wiosny nie czyni. Nie wiem, jaki to by musiał być konkurs, żeby naprawdę zaangażował i zintegrował ludzi. Propozycje Nixa z działu redakcji są niezłe, ale czy to wystarczy? Nie wydaje mi się.

Współpraca z innymi stronami to pomysł, który pojawia się już od dawna. Mnie ta idea już zawsze będzie się kojarzyć z wyczynami Damiana i stroną *********, z której to współpracy wynikło jedno wielkie nic. My im wielki banner, oni nam małą ikonkę gdzieś pomiędzy innymi małymi ikonkami. Ale próbujcie, kto wie - może tym razem się uda.

To, na co chciałbym się "poskarżyć" w tym miejscu, to to, że jeszcze nie zabraliście rangi motyce. Jejku, ja wiem że życie prywatne jest ważniejsze, ale żeby nie wchodzić na forum od 31 sierpnia i wciąż być adminem? A tymczasem Kędzia tak dużo robi, ciągle ją widzę na forum, a nadal jest tylko modem. Weźcie ją awansujcie, bo jeden moderator przy tylu adminach to jest śmiech, cytując klasyka.

W tej chwili nie mam pomysłu, co by tu jeszcze napisać. Ach, mówiliśmy w dziale o tych ankietach, myślę, że to dobry pomysł żeby dać kolejną sondę o adminach. Jeśli dyskusja się rozwinie to na pewno chętnie wezmę w niej udział.

Pink Panther
22.11.2014, 17:57
Jedyna zabawa, która jakoś się trzyma, to FM. Chwała Libby za to, że się nie poddała po pierwszej edycji i nadal organizuje kolejne edycje. Niestety, jedna mafia wiosny nie czyni. Nie wiem, jaki to by musiał być konkurs, żeby naprawdę zaangażował i zintegrował ludzi.


Myślicie, że coś w rodzaju forumowego RPGa byłoby dobrym pomysłem? Podobne do FM, ale jednak inne. Wiem, że była już kiedyś o tym dyskusja, ale czasy się zmieniają, na FTS jest coraz mniej ludzi, a zapytać nie zaszkodzi.

Liv
22.11.2014, 18:16
Ja bym chciała, żeby userzy się przemogli i zachciało im się komentować! Mam wrażenie, że panuje taka znieczulica - nic nikogo nie obchodzi, nic nikogo nie interesuje. Obojętność.

No i rzecz kolejna - kiedyś userów było dużo, dużo więcej i zawsze był jakiś "wybór". Miło wspominam nawiązane laaaaata temu znajomości na forum (szczególnie pozdrawiam Dżona aka Gio i Szefową aka Bjork :) ). Zresztą w latach 2008-2009 mało kogo udzielającego się w dziale FotoStory (a simowych opowiadań było od zatrzęsienia) nie miałam w znajomych...

Wasze pomysły generalnie są fajne, ale nie mieszałabym się w inne gry od EA, albo z tych kilku tytułów zdecydowałabym się na samo SimCity.

EDIT: a właśnie, nawiązując do posta chrupcia - czemu Kędziorek nadal nie ma rangi admina? O ile dobrze znam ludzi, nasza jedyna super moderatorka musi się czuć inna, niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

EDIT2: kiedyś można było pisać posty (w niektórych działach) bez obowiązku rejestracji. Może by przywrócić na próbę tę opcję?

@down: od czegoś mamy administrację. A jak nie, to administracja od czegoś ma Admin/ModCP ;] Jak nie ban na IP, to na adres MAC.

Mroczny Pan Skromności
22.11.2014, 18:29
Livko, Jakub tylko czeka na tę opcję :D

Paździoch Menda Złośliwa
22.11.2014, 18:30
Problem z RPGami zawsze jest taki, że gracze szybko tracą zainteresowanie. Rok, dwa lata maksimum i po RPGu. Do tego potrzeba ludzi, którzy naprawdę potrafią prowadzić takie rozgrywki, a nie tylko chcą się tym zająć, bo to jednak trzeba umieć. Trzeba też umieć dyscyplinować graczy, żeby nie wymyślali cudów na kiju, szczególnie celem omijania zasad gry i robienia z siebie Übermensch, bo to mocno psuje rozgrywkę innym graczom (albo dostarcza im niesamowitej beki, różnie bywa). Tylko, że robienie RPGa na forum o simsach nie przyprowadzi nowych ludzi. Raczej utrzyma starych wyjadaczy na miejscu. Jeśli oczywiście będzie w miarę ciekawie prowadzone.
Ale jak zrobicie RPGa w klimatach fantasy - macie od ręki jedną z pierdyliarda moich postaci i może uda mi się wciągnąć z powrotem jedną z moich towarzyszek w boju :P


Inna sprawa to... nastroje. Ale nie na tym konkretnym forum tylko ogólnie w polskiej części internetu. Będę teraz generalizować, ale to wynika z mojego osobistego doświadczenia: z reguły gdy ktoś zapyta o coś, co już było to często pojawia się nerwowa reakcja "to już było! Naucz się szukać! Co za lenie!" i tak nowicjusz zamiast zostać - spiernicza przestraszony. W zagranicznych grupach/forach dyskusyjnych oprócz słodzenia sobie wiadrem miodu, jeśli nowicjusze zadają pytania z gatunku elementarnych - zostają przez moderację powitani i skierowani do odpowiednich działów. Powtarzają to niezrażeni, za każdym razem. Na innych forach też jest coś takiego, że po rejestracji dostaje się wiadomość automatyczną z powitaniem i informacją gdzie szukać pomocy i inne takie.

Kędziorek
22.11.2014, 18:49
A tymczasem Kędzia [...] nadal jest tylko modem. Weźcie ją awansujcie, bo jeden moderator przy tylu adminach to jest śmiech, cytując klasyka.
EDIT: a właśnie, nawiązując do posta chrupcia - czemu Kędziorek nadal nie ma rangi admina? O ile dobrze znam ludzi, nasza jedyna super moderatorka musi się czuć inna, niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Bo Kędzi w zielonym do twarzy :D Nie pozbawiajcie mnie tej "inności", przynajmniej jest kolorowo :P
EDIT2: kiedyś można było pisać posty (w niektórych działach) bez obowiązku rejestracji. Może by przywrócić na próbę tę opcję?
A o jakie działy konkretnie chodziło? Pamiętasz może?
Zaroiłoby się pewnie od spamu, ale jeśli pisanie postów bez rejestracji miałoby jakoś pomóc forum, to czemu nie? ;) Spróbować zawsze warto.

RPG obawiam się, że się nie przyjmie. Znaczy wiecie, próbka już była w FM. Biedna Libby ledwo wyrabiała z usuwaniem biosoczków :D A grupka userów AŻ TAK liczna nie była. Słyszałam, że był kiedyś forumowy RPG, ale jak się udawało tam przypilnować użytkowników, nie jestem w stanie sobie tego nawet wyobrazić :)

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to jak wchodzę na jakiekolwiek forum, to mało mnie obchodzi jak wygląda, bardziej mnie interesują informacje na nim zawarte. Ale może mój punkt widzenia jest przestarzały, wymagająca to ja nigdy nie byłam xD

Mroczny Pan Skromności
22.11.2014, 18:52
Okej, nowa propozycja - zmieńcie kolor rangi admina na zielony i awansujcie Kędziorka na admina ;P

Caesum
22.11.2014, 18:54
nawiązywanie współpracy z innymi stronami i forami (której owoce byłyby widoczne i pozytywne, ale to pozostaje w rękach Administracji i moich)
Można próbować, ale tbh na innych stronach o simsach jest dokładnie to samo. Jak już to może połączenie kilku for w jedno, tak jak to było z tsukuru.pl i rpgmaker.pl na scenie Rpg Makera. Poza tym jednak nie wiem, coby mogło wam pomóc.

organizacja ciekawych zabaw, konkursów i eventów, mających na celu zżycie ze sobą użytkowników oraz zjednanie użytkowników i Administracji
Konkursów mamy od groma i jeszcze więcej, po prostu użytkowników mało. Możecie zrobić ich nawet codziennie po kilka, ale dopóki nie napłynie fala nowych użytkowników, forum będzie dalej martwe.

promocja innych gier EA (Battlefield, SimCity, Spore...), na przykład poprzez otworzenie odrębnych działów im poświęconym
Moim zdaniem pomysł całkiem nietrafiony. Otworzenie kilku nowych działów nie zagwarantuje napływu nowych użytkowników. Te gry mają swoje strony, typowy gracz nie będzie się pchał do podrzędnej kategorii na forum simsów, żeby pogadać z garstką ludzi o np. simcity. Już i tak mamy pełno zbędnych działów, podziałów, subfor i czego tam jeszcze, które sztucznie powiększają forum i tylko wzmagają wrażenie, że nic się nie dzieje.

odświeżenie graficzne forum (o tyle, o ile jest to możliwe bez dostępu do feralnego FTP)
Można co najwyżej logo zmienić, z resztą byłyby kłopoty. A i tak wydaje mi się, że nie ma sensu zmieniać logo częściej niż raz na rok, albo nawet wraz z kolejnymi wydanymi dodatkami do serii.

Ogólnie rzecz mówiąc pomysł szlachetny(a wiem co mówię), jednakże sposoby raczej nie wpłyną znacząco na życie forum. Nowinki graficzne mogą zauroczyć, ale nie zmienią ogólnego działania forum(które jest dość przestarzałe) i nie spowodują, że ludzie osiądą tu na dłużej. Podobnie konkursy i poszerzenie tematyki forum. Brak dostępu do FTP tylko przyczynia się do zastoju, bo forum nie rozwija się technicznie. Dodajmy do tego antagonistyczne nastawienie niektórych użytkowników do administracji jak i siebie nawzajem, czasem przesadne trzymanie się zasad modów/administracji i dość częste gównoburze, które potrafią stworzyć nie całkiem przyjemną atmosferę.

A co do forumowego RPG, to wcale nie pomoże w tchnięciu życia w fts, bo przecież to forum daje takiej grze użytkowników, nie odwrotnie.

Naprawdę chciałbym wam jakoś pomóc, bo lubię to forum i pamiętam czasy, jak działo się tu naprawdę dużo i to bez potrzeby specjalnych akcji, ale po prostu nie wiem co by można tu było zrobić, tym bardziej bez możliwości głębszych zmian na FTP.

A admin dla motyki to coś, czego nigdy nie rozumiałem, ani tym bardziej teraz. Jako mod się sprawdzał, jako admin niekoniecznie. Ale może jestem uprzedzony.

Będę teraz generalizować, ale to wynika z mojego osobistego doświadczenia: z reguły gdy ktoś zapyta o coś, co już było to często pojawia się nerwowa reakcja "to już było! Naucz się szukać! Co za lenie!" i tak nowicjusz zamiast zostać - spiernicza przestraszony.
Ooo, to prawda i wcale nie generalizujesz! Poza kilkoma forami polskimi udzielam się również na angielskim, tombraiderforums.com i różnica jest zauważalna. Tutaj, w Polsce, jeśli ktoś szuka pomocy, to zostanie automatycznie zbesztany, odesłany do wyszukiwarki forum, google i ogólnie rzecz mówiąc jest masakra. Z kolei na w/w angielskim forum o cokolwiek człowiek się spyta - odpowiedź jest zawsze rzetelna. Jeśli było, to podadzą nazwę tematu albo link, a poza tym zarzucą własnymi propozycjami rozwiązania problemu. Na polskich? Plucie jadem.

I odnośnie w/w ciekawa sytuacja, właśnie z tombraiderforums.com. Kiedyś zadałem pytanie związane z moddingiem Tomb Raidera i dostałem bardzo nieprzyjemną, nadętą odpowiedź użytkownika, jakoby na moje pytanie udzielona była odpowiedź w dokumentacji. Tak oczywiście nie było, a użytkownik mimo to upierał się, że nie potrafię szukać. W końcu okazało się, że miałem rację, a nieprzyjemny i kłótliwy użytkownik okazał się być... Polakiem. Przypadek, albo jednak braci rodaków wszędzie można rozpoznać.

Liv
22.11.2014, 19:27
Bo Kędzi w zielonym do twarzy
Czerwony to taki seksowny kolor :wub: Każda kobieta będzie się w nim czuć wyjątkowo :D
A o jakie działy konkretnie chodziło? Pamiętasz może?
To były działy typu Updates i te, w których można było wypowiedzieć się nt. strony thesims.pl (kiedy ta jeszcze istniała xD) Dokładnych nazw tych działów już niestety nie pamiętam.
Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to jak wchodzę na jakiekolwiek forum, to mało mnie obchodzi jak wygląda, bardziej mnie interesują informacje na nim zawarte.
Jak trafiłam na to forum na początku 2007, to nic nie miałam do jego układu i stylu. Teraz kończy się 2014 i nadal nic nie mam do układu i stylu forum xD

@up: "Polak Polakowi wilkiem" i to w zasadzie od zawsze... Czasami naprawdę zastanawiam się, jak się udało naszym przodkom odbudować Polskę po wojnach :|

LepkiePaluszki23
22.11.2014, 19:35
Może powiedzcie co was zachęciło do pozostania na forum? Choć pewnie to i tak się nie przyda.

Paździoch Menda Złośliwa
22.11.2014, 19:42
The Sims 1 :D

Caesum
22.11.2014, 19:48
Same here. Poznałem forum w 2006 roku, wtedy było tu dużo ludzi, było żywo a dział TS1 był wciąż uber popularny. Posiedziałem tak do 2008 roku i miałem potem przerwę. Wróciłem tylko dlatego, bo chciałem poprawić się w pisaniu, a fotostory wydawało się dobrym treningiem. Teraz siedzę z sentymentu do forum i simsów jedynka.

Btw, te reklamy też się przyczyniają do uciekania użytkowników. :fun:

Vanitas
23.11.2014, 12:02
Weźcie pod uwagę, że otworzenie działu dla niezarejestrowanych otworzy drogę spambotom, a z tym już kilka razy mieliśmy doświadczenie ;) Aczkolwiek otwarcie wszystkich działów do przeglądania i czytania to moim zdaniem dobry pomysł :)
No i prawda jest taka, że motorem forum zawsze była kreatywność - ludzie tworzyli fs, wstawiali rysunki, zdjęcia, simów, domy itp. A teraz? Komu chce się tworzyć cokolwiek kiedy ma 3 komentarze na krzyż, i to przy dobrych wiatrach. Forum nie padnie, miało maść rok, dwa, trzy, cztery lata temu i nie padło, więc teraz raczej też nie padnie bo zawsze znajdzie się ktoś kto wejdzie tutaj chociaż z sentymentu albo gra mu się sypnie :P

Mroczny Pan Skromności
23.11.2014, 12:21
nie wiem, czy jest taka opcja tutaj, ale ogólnie istnieje jeszcze taka możliwość, że osoba postująca jeśli nie ma konta musi przed wysłaniem komentarza wpisać kod ;)

Caesum
23.11.2014, 13:26
^ Próbowaliśmy tego przy rejestracji i nic z tego. Boty teraz są sprytne i większość tego typu zabezpieczeń antyspamowych potrafią ominąć całkiem łatwo. Największy problem sprawiają im chyba tylko pytania tematyczne, np. "kto wymyślił serię The Sims?", ale chyba i to nie wypaliło w przypadku naszego forum.

Prawdopodobnie na nowych wersjach vbulletin coś takiego jest poprawione, ale bez FTP aktualizacji nie zrobimy.

Hebe
23.11.2014, 13:50
Szczerze mówiąc jestem chyba jedyną osobą, którą nie kręci fejsbuk (konto mam tylko ze względu na moją klasową grupę, gdzie dobre duszyczki wstawiają odpowiedzi na testy z historii, ale cśii... :P). Wygodniej mi się przegląda fora, ponieważ wszystko jest jakoś uporządkowane, wiadomo gdzie szukać działów dotyczących poszczególnych części gry czy pomocy technicznej, a w tych całych fejsbukowych grupach zazwyczaj nic nie jest nawet otagowane, nie wiadomo co się dzieje. I dlatego po prostu wolę zarejestrować na jakimś forum, niż szperać w nie-wiadomo-ile stronach na fejsie.


... zostają przez moderację powitani i skierowani do odpowiednich działów. Powtarzają to niezrażeni, za każdym razem. Na innych forach też jest coś takiego, że po rejestracji dostaje się wiadomość automatyczną z powitaniem i informacją gdzie szukać pomocy i inne takie.

Cóż, na mnie tego typu wiadomości nie działają i zazwyczaj wszelkie powitania wywalam bez czytania, ale być może to nie jest zły pomysł.

Vanitas
23.11.2014, 14:28
Z tego co się orientuję to po rejestracji każdy wiadomość dostaje automatycznego PMa z powitaniem ;)

EDIT: Ale dział przywitaj się - jestem jak najbardziej na tak.

Caesum
23.11.2014, 19:46
wszystko jest jakoś uporządkowane
Racja, osobiście też wolę fora właśnie z powodu kategorii. Choć w przypadku fts kilka z nich spokojnie bym wywalił. :P

Cóż, na mnie tego typu wiadomości nie działają i zazwyczaj wszelkie powitania wywalam bez czytania, ale być może to nie jest zły pomysł.
Same here. Podobnie nie rozumiem idei działu do "powitań". Zbędna kopalnia spamu dla wszystkich, którzy chcą sobie podnieść licznik postów. Już lepiej przywitać się w offtopie lub shoutboxie.

Kiedyś miałem pomysł, by w ramach integracji z nowymi portalami społecznościowymi ustawić np. tumblra/twittera zamiast forumowego bloga, jakieś lajki(tylko bez dislajków) oraz możliwość rejestrowania się z facebooka, jak i wstawiania postów z forum na fb etc. Niestety, FTP. :fun:

Pink Panther
23.11.2014, 19:54
Racja, osobiście też wolę fora właśnie z powodu kategorii. Choć w przypadku fts kilka z nich spokojnie bym wywalił. :P

Rozwiń myśl :v

Zbędna kopalnia spamu dla wszystkich, którzy chcą sobie podnieść licznik postów.

Naliczanie postów jest w takich działach zazwyczaj wyłączone.

Caesum
23.11.2014, 20:59
Rozwiń myśl :v
Spokojnie bym ograniczył działy simsów do schematu: Forum ogólne, problemy z grą, dyskusja o podstawie, dyskusja o dodatkach. Nie widzę sensu w oddzielaniu każdego dodatku, tym bardziej teraz, skoro część z nich leży martwa i zakurzona. :D Poradniki różne i internetowe połączyłbym w jedno. Dział downloads bym skurczył może, albo przynajmniej pochował jak kategorie w offtopie. Mooooże też The Sims Historie połączyłbym i upchnął do działu TS2, ale sam nie wiem.

Kjalvör
23.11.2014, 22:18
Śledzę temat od początku, toteż stwierdziłam, że się wypowiem, a co!
Po pierwsze nie zgadzam się z tym, że idea forum jest na wymarciu. Facebook zapewnił po prostu łatwiejszą do poznania i obycia dla nowicjuszy konkurencję i jak pisała Hebe, wcale nie doskonalszą. Powinniśmy po prostu być głośniejsi. Jestem pewna, że w zakamarkach internetu można znaleźć mnóstwo ludzi, którzy chcieliby spędzić czas na dzieleniu się razem z nami simsowym uzależnieniem i forma nie zrobi im różnicy. Jest dużo wątków z pytaniami o simsach na samym onetowym zapytaj, albo blogów z opowieściami z gry. Może warto dotrzeć personalnie do tych ludzi?

Podoba mi się pomysł z tematem z przywitaniami. Swoje doświadczenie opieram na forach typu pbf. Jestem użytkownikiem, który nie specjalnie udziela się w offtopicach i czatach. Brak siły przebicia, zdarza się. Forum, na którym w dziale z przywitaniami wszyscy ociekali lukrem i toną pytań o zainteresowania itp. do nowych użytkowników, wspominam najlepiej. Po prostu na dzień dobry złapałam kontakt z wieloma osobami. Na tym forum jestem już dobre trzy lata i oprócz rozpoznawania mniej więcej forumowych celebrytów (chociaż trochę mi się mylicie), nie miałam z nikim kontaktu. Im większe relacje nawiążą się między nowymi a wyjadaczami, tym trudniej będzie świeżakom to grono porzucić. Nie piszemy tu w końcu do pikseli w okienkach, tylko do siebie, jako grupa. A jak ktoś tego nie potrzebuje i wystarcza mu po zarejestrowaniu przejście od razu do dzialików z rozmowami, to też super! Ale może to być jakaś szansa dla użytkowników cichociemnych, którzy odpalają forum tylko jak zapomną kodu na simoleony.

Lubie
23.11.2014, 23:21
co do Zapytaj, moze poskutkowałoby podlinkowanie do poradnikow/odpowiedzi na pytanie naszego forum przez konto typu "Forum The Sims" albo cos.

Caesum
24.11.2014, 09:43
Albo po prostu temat "najczęstsze zadawane pytania" przyklejony w każdym dziale problematyka. Można by było zrobić z niego coś w stylu linkarni, czyli w konkretnym temacie tylko linki do postów z odpowiedziami na pytania.

No i poza tym, nie wiem czy już to robicie, ale jeśli nie to radziłbym zrezygnować z usuwania tematów w w/w działach na rzecz łączenia ich ze sobą. Większy porządek, mniej fochów ze strony użytkowników, a wyszczuplić bazę danych można na inne sposoby. :P W ogóle jestem przeciwnikiem usuwania tematów w działach spoza offtopu.

La Tortura
24.11.2014, 20:20
Z komentarzami to jest tak, że przeczytam, obejrze ale żeby napisać coś od siebie.. Trzeba się wysilić, wiecie, ruszyć mózg i wymyślić coś sensownego, bo jak ktos napisze "fajne" to będzie ban, a autor z tego komenatarza też nie będzie mieć zbyt wielkiego pożytku, bo gdzie opinia, konstruktywna krytyka i takie tam.
Kiedyś długo siedziałam na forum dot. gry i tam zamiast postów dawało się tzw. "piwa". Klikało się pod postem, u usera pod avakiem była os rubryka i ilość piw jakie otrzymał. To by się przydało np. w dyskusjach, zamiast pisać "popieram, blabla lanie wody zeby nie dostac bana blabla" wystarczy kliknąć i pokazać, że ten post nam się podoba, że zgadzamy się z nim i popieramy. To mogłoby się sprawdzić wszędzie, dyskusje, offtopic, OJSG, zdjęcia z gry, problemy z grą. Przykładowo w moim ojsg jest 5 komentarzy, i 20 tych niby "lajków" to od razu wiem, że mam oglądalność i że ludziom się podoba. Co innego same 5 komentarzy, wtedy jest tylko myślenie, że okej pisze dla 5 ludzi, z czego na forum online jest średnio jakies 100 dziennie -__-
Pytanie czy byłoby to wykonalne ze strony technicznej, bo z tego co wiem to admini nie wiele mogą na tym forum (chodzi o dodawanie, udoskonalanie itp)
Druga sprawa - shoutbox, luźny czat, imho o wiele lepszy niż offtop, wiecej ludzi na takich rzeczach siedzi, latwiej kogos poznac i wkrecić się do rozmowy. Pytanie tylko co ze stroną techniczną.

Caesum
25.11.2014, 07:20
Kiedys proponowalem lajki i shoutboxa, ale spptkalo sie to z dezaprobata ze strony guru z tego co pamietam. Poza tym nie wiem czy nie potrzebowaloby to ftp, ale cos kojarze ze za czasow Trichelle byl system reputacji. Mozna by zamiast piwa dawac gwiazdki albo 'lubie to'. Juz nie rozpijajmy dzieci na forum. :P

La Tortura
26.11.2014, 16:15
Mineły dwa dni, widzialam adminów online. Chciałabym żeby ktoś mi odpisał. -__- Chyba, że w tym momencie misterny plan "ożywiania forum" się konczy?

Pink Panther
26.11.2014, 16:22
Mamy osobny dział do obgadywania wszystkiego i systematycznie robię tam "podsumowania pomysłów", poza tym admini mają rzeźnię. A niektóre pomysły już zostały wprowadzone, np. konkurs na logo - odświeżenie graficzne forum :P

La Tortura
26.11.2014, 16:35
Moglibyście chociaż napisać jak został przyjęty ten pomysł, bo nie po to ludzie się wysilają, żeby potem nawet nie wiedzieć czy pomysł został przyjęty pozytywnie czy nie..

Pink Panther
26.11.2014, 16:52
Ja mam najmniej do gadania, wyraziłem swoje opinie na każdy temat i dalsza dyskusja toczy się w rzeźni :D Zaraz pogonię dziewczyny w dziale.
Mogę za to napisać, że prawdopodobnie wprowadzona zostanie reputacja zamiast lajków ;)

Caesum
26.11.2014, 17:17
Ale mam nadzieję, że podsumujecie tutaj jakie pomysły zostaną wprowadzone a jakie nie? Bo faktycznie bezsens jest pisać propozycje, skoro zostaną rozpatrzone po cichu bez wiedzy autora.

Rainbow
26.11.2014, 17:28
Ata - właśnie zastanawiamy się nad wprowadzeniem takich 'lajków'/+, bo to faktycznie jest dobra sprawa [np. pod względem tych lajków przy fs, o których mówisz] ;) jednakże shoutbox to raczej kiepski pomysł, gdyż myślę, ze właśnie by w ogóle nie pomógł, a raczej zaszkodził, jeśli chodzi o pisanie postów :P bo każdy zadawałby pytania w sb i w ogóle całe życie by się tam toczyło, a forum umarło by jeszcze bardziej :P i wiem to z doświadczenia, na pewnym umierającym forum, na którym byłam zarejestrowana był shout i właśnie wszyscy tam pisali, a w działach wiało sandałem.

Szlachcic - oczywiscie, podsumujemy posty, możemy nawet napisać kto był autorem którego pomysłu ;)

Caesum
26.11.2014, 17:55
W shoucie zawsze można zakazać pytań na temat problemów z simsami. Widziałem coś takiego na forum modderskim, gdzie shoutbox miał zakaz zadawania pytań o moddingu, grafice 2d/3d etc. Ciekawe dyskusje się tam przeważnie toczyły. :D

Lajki są fajne, ale wydaje mi się, że powinny być wyłącznie w formie plusów, bez minusów. Minusy mogą spowodować niepotrzebną rywalizację. Do tego jakiś limit ile można dać w ciągu dnia, np. pięć lub dziesięć plusów.

Paździoch Menda Złośliwa
27.11.2014, 20:23
z tego powodu została usunięta reputacja - za dużo fandzolenia się ze skargami za "niesłusznie otrzymane minusy"

Malfurion
27.11.2014, 20:36
Przeczytalem sobie caly temat i generalnie wyciagneliscie chyba najlepsze pomysly.

System reputacji- nie rozumiem, dlaczego przy wczesniejszej dyskusji na temat tej funkcji (jakis czas temu) admini byli stanowczo na nie. Przeciez ten system dziala na prawie kazdym forum internetowym. Tutaj dodatkowo na jego rzecz przemawia fakt, ze nie wiele osob pisze komentarze pod rozne prace. Autorzy takich prac na pewno poczuli by sie bardziej docenieni.

Shoutbox- tutaj sie troche miotam :P Rainbow slusznie zauwazyla, ze prawdopodobnie po wdrazeniu jegomoscia, caly ruch (ktory przypomnijmy wielki nie jest) zostanie wlasnie na niego przekierowany. Pytanie jednak brzmi, czy chcemy sztucznie potrzymywac zycie forum poprzez posty, widoczne w tematach? Ja dalbym testa ;)

Oprawa graficzna forum- byc moze jest to troche dramatyczna zmiana, ale zmienilbym caly styl forum. A jeszcze lepiej, gdyby zrobic publiczna sonde. Admini mogli by zrobic zrzuty dostepnych form, a uzytkownicy wybrali by wedlug ich ten najlepszy. Nie wiem jak to wyglada za kulis i pewnie brak dostepu do FTP ogranicza wam pole dzialania, ale chyba do jakis motywow macie dostep. Nie oszukujmy sie, ten jest stary i archaiczny. Pomysl na zmiane loga jest oczywiscie dobry, ale ja poszedlbym poprostu dalej ;)

@down no chyba ze tak ;P nic a nic sie nie da? :P

Caesum
27.11.2014, 21:49
Niestety logo to maximum naszych możliwości. Bez FTP podmiana całego skina to strasznie żmudna i bezsensowna robota. :P

Aperlaxive
07.12.2014, 15:34
Tak sobie pomyślałam...
Idą święta, więc może jakaś świąteczna akcja?
Coś jak choinka rok temu.

Myślę, że wprowadziłoby to taką miłą, rodzinną atmosferę na forum ;)

przeciętny
08.12.2014, 22:11
Nie wiem jak inni do tego podchodzą, ja myślę, że wielu osobom seria się po prostu przejadła.

Tak z perspektywy osoby, która swego czasu spędzała dużo czasu na tym forum (choć ilość moich postów może zmylić) muszę powiedzieć, że siedziałem tu prawie wyłącznie ze względu na TS2. Dla mnie ta seria była tak dopracowana, że niezbyt chciało mi się poznawać nowsze produkty EA. Trójka, choć dobra, nie była już dla mnie tym samym, a czwórka po obejrzeniu paru zapowiedzi nawet nie zachęciła mnie do kupna.

Pozostałem więc przy starej dobrej dwójce, jednak czasy się zmieniają, doszły nowe obowiązki, uczelnia itd i jakoś nie wróciłem do grania. Co kilka miesięcy loguję się tu z czystego sentymentu, jednak wiele osób które kojarzyłem wcześniej zniknęło, np. Chryzia, pamiętam że kiedyś była wręcz znakiem rozpoznawczym tego forum, teraz jej konto zostało chyba nawet skasowane...

Pomysłów na rozkręcenie tej społeczności więc za bardzo nie mam, ale jako userowi z prawie 4 letnim stażem pozostaje mi życzyć wszystkiego dobrego ; ) postaram się od czasu do czasu wpadać

Vanitas
09.12.2014, 16:11
Wpadłem na genialny (aha) pomysł :D Co prawda raczej tematycznie związany z tą pora roku a nie na stałe ożywienie forum, no ale. Zróbmy sobie coś w stylu forumowych mikołajek - użytkownicy chętni do wzięcia w tym udziału zgłaszają się w temacie, poźniej ktoś przeprowadza losowanie i robią sobie jakieś prezenty typu np. jakiś drobny element do gry, avatar, śmieszny rysunek itd. Zwłaszcza, że chyba w tym roku nie ma forumowej choinki ;)

konformistyczny lodzik
09.12.2014, 16:59
Wpadłem na genialny (aha) pomysł :D Co prawda raczej tematycznie związany z tą pora roku a nie na stałe ożywienie forum, no ale. Zróbmy sobie coś w stylu forumowych mikołajek - użytkownicy chętni do wzięcia w tym udziału zgłaszają się w temacie, poźniej ktoś przeprowadza losowanie i robią sobie jakieś prezenty typu np. jakiś drobny element do gry, avatar, śmieszny rysunek itd. Zwłaszcza, że chyba w tym roku nie ma forumowej choinki ;)

jak dla mnie okej :D można przy takiej akcji poznać wiele osób, to by się na forum przydało ;P

Aperlaxive
09.12.2014, 17:34
Gingers, właśnie o czymś takim myślałam. Fajny pomysł :*

konformistyczny lodzik
21.12.2014, 21:52
Noo, temat ostatnio nie odwiedzany, ale mam pomysł.
Może zrobimy lekką reklamę forum? Pomijam forumowego twiterra, fb itd. - nie wiem czy to coś daje
chodzi o to, że do YT, FB itd, można napisać wiadomość z zapytaniem, czy nie mogliby załapać nas gdzieś na darmową reklamę,
tylko w rozmowie z nimi potrzebowalibyśmy meega przekonujących ludzi, którzy potwierdziliby, że nasze forum jest najlepsze

Pink Panther
21.12.2014, 22:04
chodzi o to, że do YT, FB itd, można napisać wiadomość z zapytaniem, czy nie mogliby załapać nas gdzieś na darmową reklamę,


Darmowa reklama nigdzie nie przejdzie ;/ Chyba że na nic nie znaczących stronach. Ale planujemy komentować kwejki, besty, fakty na Bezużytecznej itd. z konta FTS. Wtedy może ktoś zajrzy.

La Tortura
21.12.2014, 22:05
@up wtedy beda pisać "wy*******aj ze spamem" :)

Pink Panther
21.12.2014, 22:07
Ale nie chodzi o chamskie "WBIJAJCIE DO NAS SUPER FORUM OMG", tylko komentowanie na temat, ale z konta FTS. Czyli jak będzie kwejk, powiedmy, o świętach, to skomentujemy np. "Takie święta pamiętam z czasów przedszkolnych..." czy coś w tym stylu ;)

konformistyczny lodzik
21.12.2014, 22:16
Darmowa reklama nigdzie nie przejdzie ;/ Chyba że na nic nie znaczących stronach..

Nie prawda? Mówię poważnie, można poprosić

Mroczny Pan Skromności
21.12.2014, 22:18
moja propozycja, którą przedstawiłem swego czasu w redakcji (dot. małej inwestycji w forum) jest wciąż aktualna :P Na razie nie zanosi się żeby coś kiedykolwiek z tego wyszło

Meryam
22.12.2014, 09:05
Ale ten pomysł nie jest idiotyczny, przecież na facebookowych stronach funkcjonuje coś takiego jak "udostępnienie za udostępnienie". A jakby znaleźć naprawdę popularne strony, to może to coś da ;)

konformistyczny lodzik
22.12.2014, 10:26
Ale ten pomysł nie jest idiotyczny, przecież na facebookowych stronach funkcjonuje coś takiego jak "udostępnienie za udostępnienie". A jakby znaleźć naprawdę popularne strony, to może to coś da ;)

właśnie,
albo jeżeli załapiemy się do takich youtube'rów, którzy kochają serię The Sims, to wydaje mi się, że byłaby szansa, na rozgłos o forum,

Alcioo :33
22.12.2014, 10:44
Okej, skoro Wy sie tak boicie napisac, to ja sprobowalem.
Mimo mojego bana szkoda mi tego forum... http://imgur.com/1RayqMm
od znajomych wiem co tu sie dzieje, wiem napisalem

Liv
22.12.2014, 11:07
Zawstydziłeś niejednego usera ;> Pozostaje mieć nadzieję, że to pomoże :)

Alcioo :33
22.12.2014, 11:14
Zawstydziłeś niejednego usera ;> Pozostaje mieć nadzieję, że to pomoże :)

:)

Ludziee, ale Wy mozecie pisać podobne posty, fajnie gdyby wiecej osob to zobaczylo

LepkiePaluszki23
22.12.2014, 12:55
Mógłbyś podać linka do tego twojego postu na jej stronie, bo jakoś nie widzę. Może został usunięty?

La Tortura
22.12.2014, 13:31
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=771486136273383&id=658874747534523
nie wiem jak ty patrzyles ale no nevermind.

LepkiePaluszki23
22.12.2014, 13:38
Ata chodziło mi o jego komentarz do jego postu :)

Caesum
22.12.2014, 13:40
Nie ma, usunięty pewnie. Też nie widzę.

La Tortura
22.12.2014, 13:42
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=771486136273383&id=658874747534523&comment_id=771774756244521&offset=0&total_comments=3111

hmmm?

Lubie
22.12.2014, 13:45
Czy tylko ja to widzę :o

http://i.imgur.com/59Cks0D.png?1

La Tortura
22.12.2014, 13:48
moja propozycja, którą przedstawiłem swego czasu w redakcji (dot. małej inwestycji w forum) jest wciąż aktualna :P Na razie nie zanosi się żeby coś kiedykolwiek z tego wyszło
tyy a moze powiesz tez nam, bo nie kazdy ma dostep do redakcji? mysl mysl, nie na FTSN sie swiat konczy

LepkiePaluszki23
22.12.2014, 13:54
Ludzie jeszcze trochę like pod tym postem a będzie go widać :) Na razie są 4 :) Przepraszam za odbiegnięcie od tematu. Wy widzicie ten post, bo macie go w znajomych :D

Caesum
22.12.2014, 14:04
Czy tylko ja to widzę :o
Obrazek to każdy widzi, chodzi o fejsa. Anyway z linku Aty faktycznie się pojawia, tylko na profilu Zuzanny coś się chowa.

EDIT: Dwa lajki dodane i już jest. :)

La Tortura
22.12.2014, 14:28
Dobrze ze lajkujecie ale lepiej by było oznaczać Zuzie w komentarzu ! 💖

Mroczny Pan Skromności
22.12.2014, 14:33
tyy a moze powiesz tez nam, bo nie kazdy ma dostep do redakcji? mysl mysl, nie na FTSN sie swiat konczy

Wolałbym nie, bo wtedy nie będzie sensu tego robić. To jest zadanie dla administracji, albo przynajmniej dla jakiejś wąskiej grupy organizatorów ;)) Ale napiszę Ci na PM o co chodzi :P

konformistyczny lodzik
22.12.2014, 14:43
Są jeszcze strony userów naszego forum - np. (https://www.facebook.com/KauczukPotrafi?fref=ts)
można napisać do niektórych czy nie chcieliby włączyć się w akcję reanimacji forum

Shiver
22.12.2014, 16:53
Jeśli chcecie prosić Zuzię (i w ogóle youtuberów) o pomoc to może warto napisać by jakiegoś oficjalnego maila (Zuzia ma adres w profilu, podejrzewam, że inni też)? Na pewno wygląda to profesjonalniej i pewnie też większa jest szansa, że zostanie zauważony niż jeden komentarz pośród 2000 innych ;)

LepkiePaluszki23
22.12.2014, 17:56
A nie lepiej do Niezapominajki? Ona ma lub miała kiedyś na tym forum konto.

konformistyczny lodzik
22.12.2014, 17:58
A nie lepiej do Niezapominajki? Ona ma lub miała kiedyś na tym forum konto.

można pisać do wszystkich, nie ma tu ograniczeń! :D
czym więcej tym lepiej ;P

LepkiePaluszki23
22.12.2014, 18:01
Ja niestety tego się nie podejmę, ponieważ formułowanie zdań kiepsko mi idzie :/

La Tortura
22.12.2014, 19:08
Boze ludzie, jak wy potrzebujecie jakis dyplomatów żeby napisać którkie PM i poprosić o promocje, PO PROSTU POPROSIĆ a nie pisać jakies walone wiersze i poematy... to ja nie mam pytan.

Caesum
22.12.2014, 19:12
Już nie ekscytuj się tak Ata, przecież Lepki wyraźnie pisał to odnośnie pomysłu Shiver. Osobiście niestety nie pomogę, bo nie znam stron/osób które pomogłyby w promocji. Przy tym szczerze mówiąc wątpię, żeby taka akcja mogła znacząco wpłynąć na samo forum, no ale spróbować zawsze można.

Kenny McCormick
26.12.2014, 15:53
Eh, mi się wydaje że forum pada bo atmosfera się zmieniła. Jak zakładałem tu konto to było zupełnie inaczej. Była siekiera Livka, "budowniczy" Einar/Noir. (chyba jakoś tak) Potem było pełno gimbazy na forum, ciągle dramy, kłótnie. Boże, 4Ż kiedy byłem w drużynie z Rudą, Malin i Altkiem, a konkurs prowadził Gingers. No masakra była, wszyscy się nienawidzili ale w końcu każdy wchodził bo chciał śledzić dalszy rozwój spraw. (z perspektywy czasu to sie z tego śmieje, ale wtedy? hahaha, no był to koniec świata) Albo szanowny pan *imie, którego nie można wymawiać bo jeszcze wróci*, no to to była gimbaza, wszystkich wkurzał ale każdy wchodził. z perspektywy czasu to chcąc spokoju na forum doszliśmy do stanu w którym już mało kto siętu udziela a nowych userów nie ma. Fajnym rozwiązaniem zamiast współpracy z innymi stronami byłoby założenie własnej strony z simowymi newsami. Poza tym robicie konkursy, ale użytkownicy jednak najlepiej sie integrują ze sobą w konkursach grupowych. (Takich jak o bogowie wspomniane szybciej 4Ż) mam nadzieje że FTS odzyska dawną świetność, bo mam do niego sentyment, ale twórcy sami robią gówno i coraz mniej osób gra w simsy.

Caesum
26.12.2014, 16:18
^ Tu się zgadzam, nawet teraz są czasem jakieś jęki i żale czy złorzeczenia na złą administrację. Kiedyś ludzie tak nie wnikali w to co robi moderacja i było spokojnie, nie wiem, może wszystko ginęło w tłumie postów. Teraz pustki a jak coś się dzieje, to przeważnie kłótnia.

LepkiePaluszki23
26.12.2014, 16:44
Reputacja została wprowadzona :)
W końcu :)

Rainbow
26.12.2014, 17:00
tak, tylko, ze coś nie bardzo chce działać tak jak mi się marzy :axe:

w ogóle coś nie chce działać no i jeszcze zostały jakieś stare reputacje sprzed kilku lat i trza to poczyścić

:construction:

Caesum
26.12.2014, 17:02
Propsik za wprowadzenie reputacji. Przypomni ktoś może, gdzie tu się dodaje reputację?

Btw, patrzcie co znalazłem:

http://i.imgur.com/SSXc1oQl.jpg (http://imgur.com/SSXc1oQ)

:D

Jeśli da się ustawić to proponowałbym wyłączenie możliwości odejmowania reputacji - żeby nie było walk, podczas których użytkownicy zmniejszaliby komuś reputację. Na forum themodders zrobiono tak z systemem "propsów" i działa bardzo dobrze.

konformistyczny lodzik
26.12.2014, 20:39
Widzę, że dało się dać lajki ;) i to obok przycisku cytuj, suuper <3

nie do wszystkiego jest nam potrzebny Shooters ^^

Caesum
26.12.2014, 20:40
To wciąż rep, tylko miejsce i ikona zmieniona. :p Zresztą wciąż próbujemy znaleźć sposób, by przy każdym poście był licznik reputacji.

LepkiePaluszki23
26.12.2014, 21:38
Może za dawanie bezsensownych punktów reputacji niech odejmowane będą 5 lub 10 punktów i np jeszcze warn. Wtedy osoby może czegoś by się nauczyły. Daję tylko pomysł.

Liv
26.12.2014, 22:23
Była siekiera Livka
... terroryzująca userów xD
*imie, którego nie można wymawiać bo jeszcze wróci*,
Dżejkob is watchin' us.
nowych userów nie ma.
Nie, są, ale jest ich mniej i "odpada" wielu starszych - życie prywatne staje się ciekawsze itd.

Ha, reputacja! Może to zdziwi niektórych, ale to już NIE są moje czasy :D Fajna sprawa swoją drogą i mam nadzieję, że to wiele poprawi :)

Caesum
26.12.2014, 22:25
Ludy, Jakubina jest ciągle z nami, przecież on ma pierdylion multi. :P

Sweet rabbit
07.01.2015, 15:09
Jeśli można się wtrącić to proponowałabym zareklamować się u kogoś kto prowadzi bloga o simsach. Tylko musi to być blog, który obserwuje duża ilość osób. Może to pomoże :)

Charionette
15.01.2015, 17:36
Reformy na tę chwilę można uznać za zakończone. Nie oznacza to oczywiście, że niczego już nie będziemy zmieniać ;)

Oto spis wszystkich zmian na forum (większych i mniejszych):

- scalenie Poradników Internetowych i Różnych w jeden dział Poradniki Różne,
- utworzenie działu Kreatorzy, gdzie jako subfora znajdują się wszystkie dodatki,
- ustawienie Powitalnego PM,
- rezygnacja motyki z funkcji Administratora i awansowanie Kędziorka ,
- nadanie Szlachcicowi rangi Administratora Technicznego,
- przywrócenie systemu reputacji,
- nowa skórka na forum,
- usunięcie ruchomego tekstu na górze forum,
- loopujące się logo,
- bbcode w WO,
- dodane przyciski facebook, twitter i tumblr do paska nawigacji forum.

Mamy nadzieję, że forum nadal będzie się rozwijać :)

alpherainn
15.01.2015, 19:05
Mam nadzieję, że wciąż można się w tym temacie wypowiadać?
Moim zdaniem powyższe zmiany dotyczą czysto kosmetycznego aspektu forum. Jednak nie oznacza to, że wszystko to, co zostało zmienione jest mniej ważne od typowo bardziej poważniejszych reform.
Nawet jeśli wprowadzone zmiany nie przyniosą skutku w postaci napływu nowych użytkowników, to należy mieć na uwadze to, że już nawet poruszenie takiego tematu sygnalizuje nam i potencjalnym użytkownikom forum, że strona zaczyna odżywać. W wolnym tempie, małymi kroczkami. Można nawet uznać, że jest to jeden z wielu "zrywów" społeczności. Jednak, cóż, jestem optymistą i wierzę, że wyżej opisane reformy są zwiastunem czegoś nowego, poważniejszych zmian.
Kolejnym krokiem powinno być, a przynajmniej ja tak uważam, zajęcie się reklamą i wymianą bannerami, czy partnerstwem.

Lubie
15.01.2015, 19:10
A ja chciałem zauważyć, że forum już "odżywa małymi kroczkami" :D Zauważyłem że całkiem sporo użytkowników się zarejestrowało ostatnimi czasy :D To chyba dobry znak :P

Meryam
15.01.2015, 20:08
Ja napiszę ze swojego osobistego punktu widzenia, że o wiele przyjemniej się wchodzi na forum, gdy widać, że nie starają się tylko zwykli użytkownicy, ale też administracja próbuje jakiś zmian, dyskutuje na ten temat z użytkownikami. Miło jest wiedzieć, że nasza opinia ma znaczenie :) To po pierwsze.
Po drugie - forum zdecydowanie odżywa. Myślę, że te zmiany na forum nawet jeśli nie przyciągnęły ogromnej rzeszy nowych userów, to na pewno przyciągnęła tych starszych, obecnych na forum od dłuższego czasu.
A po trzecie - życzę wam, aby te zmiany dalej przynosiły pozytywne rezultaty :)

Björk
23.01.2015, 17:58
A ja bym poszła w drugą stronę :)

Zrestartowałabym forum. Pozdejmowała rangi. Jak ktoś chce być wyróżniony i doceniony, niechaj się wykaże w pozytywny sposób. Robiąc domy, simy, pomagając innym w rozwiązywaniu technicznych problemów.

Reputacja sucks Wyłączyłabym ją, a za to dałabym rangi komentatorom prac simowych.

Nawet coś mnie naszło i być może sama wstawię domek z 4, choć nie jestem z niego w pełni zadowolona :D

I myślę o ankiecie o pracy administracji i Pinkiego. Ale jawnej, w offie, gdzie, jak ktoś złe słowo o mnie napisze to musi się liczyć z opuszczeniem forum :D

Pink Panther
23.01.2015, 18:02
I myślę o ankiecie o pracy administracji i Pinkiego. Ale jawnej, w offie, gdzie, jak ktoś złe słowo o mnie napisze to musi się liczyć z opuszczeniem forum :D

Mało kto napisze ;) Jawna nie przejdzie imo.

Lubie
23.01.2015, 18:02
Zrestartowałabym forum. Pozdejmowała rangi.

Czytaj: "Zabrałabym permy" ?
Mało kto napisze ;) Jawna nie przejdzie imo.

nie byłbym tego pewien. :D

Björk
23.01.2015, 18:07
Mało kto napisze ;) Jawna nie przejdzie imo.

Spróbujmy. Załóż swój temat :)

LepkiePaluszki23
23.01.2015, 18:12
A ja np. tego nie skomentuje, bo mam bana jeszcze na dwa dni i co teraz? :(
Bardzo chciałbym się wypowiedzieć o pracy administracji :(

Meryam
23.01.2015, 18:13
Te ankiety to nie jest taki zły pomysł, czy jawne, czy nie ;)

Mi jakiś czas temu przeszło przez myśl aby zaproponować zamknięcie całego działu Offtop na jakiś krótki okres czasu i dała szansę wykazania się użytkownikom w pozostałych działach. Bo są osoby, które piszą tylko tam (w tym ja, przyznaję się bez bicia :D), i może takie chwilowe "wymuszenie" byłoby niezłym rozwiązaniem ;)
Ale już widzę te skargi, że to narusza wolność słowa czy jakąś wolność wyboru... <3

Björk
23.01.2015, 18:18
Widzę, że dział jest widoczny. Czekam, aż każdy z obsługi ciekawy swojej oceny "Odpoważanychludziktórzybyćmożenielogująsięnacudzek onta" założy swój własny temat :)

OMG - bywam złośliwa :D

LepkiePaluszki23
23.01.2015, 18:22
Widzę, że dział jest widoczny.

Nie chce być złośliwy i natarczywy (jeżeli tak jest to proszę o usunięcie posta), ale dla kogo ten dział jest widoczny?

Björk
23.01.2015, 18:23
Dla użytkowników obecnie aktywnych na forum.

LepkiePaluszki23
23.01.2015, 18:25
Dla użytkowników obecnie aktywnych na forum.

To może jestem ślepy, ale ja go nie widzę :)

Vanitas
23.01.2015, 18:31
Pewnie dlatego, że masz bana :)

LepkiePaluszki23
23.01.2015, 18:32
A do kiedy będzie trwało to ocenianie? :)

Kędziorek
23.01.2015, 18:32
Te ankiety będą raczej dłuższy czas, więc każdy zdąży się wypowiedzieć :)

Pink Panther
23.01.2015, 18:33
Chyba w tym temacie najlepiej będzie to ogłosić :|

Uprzejmie donoszę, że zawiązaliśmy współpracę z The Sims Times :)

Björk
23.01.2015, 18:44
Józek - gratulacje nawiązania współpracy ;)

A co myślicie o tym, by było Baaaaaaaaardzo mało konkursów, a rangi naprawdę było wyróżnieniem i by wywalić ich bardzo dużo z FA? Taka motywacja negatywna ;P

Słodki Pan Ciastek
23.01.2015, 18:47
UpUP: Myślę, że jeśli już takie ogłoszenia padają to dla mnie obczajonych powinno być wytłumaczone co to własciwie jest "The Sims Times".

The Sims Times - to simowy brukowiec w którym pojawiają się ciekawostki, recenzje i fakty na temat gry The Sims :) Można tam znaleźć wiele pomocnych poradników :) Jeśli ktoś jest ciekawy co do któregoś z dodatków lub akcesoriów serii TS1, TS2, TS3 lub TS4 to potrzebne o nim wiadomości może znaleźć właśnie tam :) (Jeszcze jest coś o SimCity, ale się nie zagłębiałem ;) ).

Jeśli niepotrzebnie to pisałem to przepraszam :)

Hebe
23.01.2015, 18:48
by wywalić ich bardzo dużo z FA?

To chyba nie jest taki zły pomysł, bo niektóre z nich są aktualnie niepotrzebne, np. na forum nie ma już zbyt wiele twórców dodatków i właściwie nikomu nie należy się ranga downloadera.
Tak, jestem świadoma, że to był żart, ale coś w tym jest.

Meryam
23.01.2015, 18:50
Chyba w tym temacie najlepiej będzie to ogłosić :|

Uprzejmie donoszę, że zawiązaliśmy współpracę z The Sims Times :)

O. To w takim razie muszę wycofać moją wypowiedź z ankiety, przepraszam xD

Jeśli chodzi o rangi, to mi w sumie wsio rybka czy są czy ich nie ma. Myślę, że one są "prestiżowe" tylko dla ich posiadaczy i dla nowych osób na forum, dzięki czemu te mogą się lepiej zorientować "kto jest kim i kto jest w czym dobry" ;)

GlossyGem
26.01.2015, 17:45
Kilka dni temu skontaktował się ze mną Pink i szczerze mówiąc, Wasz ogólny pomysł na rozwój forum jest dość nietrafiony i nieprzemyślany. :( Postanowiłem więc rozpisać się tutaj trochę, bo moim zdaniem albo nie widzicie pewnych braków, albo ich widzieć nie chcecie.

W pełni rozumiem chęć rozwoju forum i jak najbardziej ją popieram. Od dawna śledzę Wasze pomysły i to, jak wprowadzacie je w życie. Pomimo tego, że jakiś czas temu administracja udawała, że nie istnieję. ;)


Współpraca ze stronami

Forumowa oferta jest dość słaba i nieprzemyślana, ponieważ forum ma przeooooooooogromny potencjał i Wasze możliwości są o wiele większe niż to, co oferujecie/oferuje Pink - pomoc techniczną, button, wspólne konkursy.

Kiedy zaoferowałem, aby forum przemyślało swoją ofertę, otrzymałem dość niemiłą odpowiedź o byciu pewnym siebie i tak dalej. Jeśli Pink ma podobny stosunek to innych osób, z którymi chcecie współpracować, to czarno widzę rozwój w tę stronę.

Zapamiętajcie na przyszłość, że oferta współpracy musi być korzystna dla obu zainteresowanych stron, a nie tylko dla jednej. Odpowiedź sugerująca, aby oferta się zmieniła nie jest odpowiedzią negatywną, a jedynie propozycją drobnych zmian.

Rozumiem, że widzicie świat stron Simowych (i nie tylko) jako wielką kochającą się rodzinę, która wspólnie będzie reklamować swoje treści. Niestety, nie jest tak i myślę, że upadek wielu Simowych stron na przestrzeni ostatnich lat jest tego idealnym przykładem. Owszem, można zawierać partnerstwa i współpracować, ale nigdy nikt nie da Wam czegoś za nic. W tym wypadku jest jak w biznesie - korzyść musi iść po obu stronach.


Wspólne konkursy

To nigdy nie powinno być karta przetargową. Konkursy można robić bez prowadzenia partnerstwa z kimś. Samo stwierdzenie też za wiele nie mówi potencjalnemu partnerowi.


Wymiana buttonami

Dajmy na to wymiana buttonami. Widzę na dole button strony Sims True Life. Spójrzcie, że daliście serwisowi reklamę na dużym forum, a w zamian Wasz link nie znalazł się nawet na głównej. Wymiana buttonami to bardzo zła idea, bo sami zobaczcie, że korzyści nie macie w tym wypadku żadnej. Ja osobiście odwiedziłem ich dział z buttonami raz w życiu. Może Wasze korzyści z tego układu są jakieś ukryte, bądź objęte tajemnicą - w takim wypadku zwracam honor. W innym jednak - ktoś dał się zrobić w balona, bo forum nie ma z tego nic.


Facebook

Leży i płacze, bo jest prowadzony tragicznie. Nie wiem kto nim zarządza, ale zdecydowanie nie wie jak to robić. Wchodzę na profil i widzę co? Widzę niemrawe zdjęcie, które z forum nie ma nic wspólnego, widzę zdjęcie Simki na profilowym (czy to jakiś fanpage Simki?), widzę opis strony zachęcający do korzystania z nowego i odnowionego fanpage, który na odnowiony nie wygląda. Ostatnie zdjęcie na profilu pojawiło się w czerwcu, od tego czasu jest wielki spam linków.


Tumblr

Tutaj nawet nie ma co ocenić. Ładne profilowe, ładne.


Wygląd forum

To z pewnością jest ogromny plus, ponieważ przenieśliście się do współczesności. Wcześniej styl nawiązywał do początków Internetu w Polsce, co mogło odstraszać innych użytkowników.

Brak logo w górnej części forum jest z pewnością błędem. Wchodzę na forum i gdzie właściwie jestem? Brak tutaj identyfikacji produktu (czyli forum). Jest niebieski kryształek, forum niebieskie i tyle + wielki banner przewijający zdjęcia.

Do samego stylu forum wprowadziłbym coś, co identyfikować będzie je z The Sims - może kryształki jako ikonki? Cokolwiek.


Podsumowanie

Jeśli część z Was dalej czyta to z solą w oku, to niestety nic na to nie poradzę. Moim celem nie jest obrażanie kogoś, a zwrócenie Waszej uwagi na błędy. Postarajcie się chociaż przeczytać tę wiadomość i wziąć sobie ją do serca. Spójrzcie przez chwilę na nią jako na treść od osoby związanej z marketingiem, a nie jako treść od administratora innego Simowego serwisu. :smile:

Caesum
26.01.2015, 17:57
Jako, że jestem techniczny, to odpowiem odnośnie skinu forum. Myślę, że dałoby się wprowadzić jakieś logo w pasku z obrazkami. Co do kryształków jako ikonki - świetny pomysł i łatwy do wprowadzenia. Już widzę logo TS4 jako kryształek. Szary ze starymi postami, nowy z zielonymi, a gorący temat z żółtym lub pomarańczowym. To się da zrobić!

Zgadzam się co do tumblra i facebooka. Tragedia, Pink, coś trzeba z tym zrobić. :P

Lubie
26.01.2015, 18:07
Jako, że jestem techniczny, to odpowiem odnośnie skinu forum. Myślę, że dałoby się wprowadzić jakieś logo w pasku z obrazkami. Co do kryształków jako ikonki - świetny pomysł i łatwy do wprowadzenia. Już widzę logo TS4 jako kryształek. Szary ze starymi postami, nowy z zielonymi, a gorący temat z żółtym lub pomarańczowym. To się da zrobić!P

Pomóc?
znakiznakiznaki


@down, Glossy, nieregulaminowe zdjęcie :P
@down2, uuu, hotlink :o XD :D

GlossyGem
26.01.2015, 18:10
To się da zrobić!

Może się przyda:

TUTAJ JEST PLUMBOB (http://sims.arhn.eu/wp-content/uploads/2015/01/TS4_Logo_Plumbob.png)

@Up: Wolę nie ryzykować podaniem adresu zdjęcia, gdzie znajduje się adres strony. :P

Caesum
26.01.2015, 18:13
Kontrowersyjna kaczuszko, jeśli możesz, to świetnie. Fajnie, że mimo bana dalej chcesz pomagać. :D Mogę ci wysłać paczkę z ikonkami na gg.

Pink Panther
26.01.2015, 19:13
Kiedy zaoferowałem, aby forum przemyślało swoją ofertę, otrzymałem dość niemiłą odpowiedź o byciu pewnym siebie i tak dalej. Jeśli Pink ma podobny stosunek to innych osób, z którymi chcecie współpracować, to czarno widzę rozwój w tę stronę.

Moja wypowiedź w żaden sposób nie miała Cię obrazić. Jeśli faktycznie Cię uraziła, na myśl nasuwa mi się pytanie "To czy mam Karolowi słodzić, żeby się nie obraził?". Poza tym, również nie czułem się najlepiej podczas naszej rozmowy, szczególnie na początku, także nie wypominajmy sobie "bo on mnie obraził", a skoro chcesz być tak strasznie poważną osobą od marketingu, spójrz też na to, jak sam prowadzisz dyskusję z innymi i jakie masz podejście do innych, szczególnie do swoich czytelników ;))


Facebook

Leży i płacze, bo jest prowadzony tragicznie. Nie wiem kto nim zarządza, ale zdecydowanie nie wie jak to robić. Wchodzę na profil i widzę co? Widzę niemrawe zdjęcie, które z forum nie ma nic wspólnego, widzę zdjęcie Simki na profilowym (czy to jakiś fanpage Simki?), widzę opis strony zachęcający do korzystania z nowego i odnowionego fanpage, który na odnowiony nie wygląda. Ostatnie zdjęcie na profilu pojawiło się w czerwcu, od tego czasu jest wielki spam linków.

Zajmowanie się FB nie leży w moich kompetencjach ;)


Tumblr

Tutaj nawet nie ma co ocenić. Ładne profilowe, ładne.

Tumblra ogarnę, gdy skończymy zajmować się inną kwestią z Administracją (albo w międzyczasie jakoś).

Do samego stylu forum wprowadziłbym coś, co identyfikować będzie je z The Sims - może kryształki jako ikonki? Cokolwiek.


Bardzo dobry pomysł, dzięki :D

Shiver
26.01.2015, 19:16
To kto zajmuje się fejsem, bo ja byłem święcie przekonany, że to zadanie promotora :|

@down - Dla mnie to trochę dziwne, że twitterem i tumblrem się zajmujesz a facebookiem już nie, no ale nie wnikam...

Pink Panther
26.01.2015, 19:17
Shiver, ja zajmuję się nawiązywaniem współpracy, tumblrem i Twitterem, ale FB bodajże kieruje któraś z adminek.

@down Nie byłbym taki pewien tego szacunku, ale nie ma sensu wywlekać tego na forum. Jeśli chciałbyś poznać moje zdanie, zapraszam na PW/GG :)

GlossyGem
26.01.2015, 19:27
Ma skoro chcesz być tak strasznie poważną osobą od marketingu, spójrz też na to, jak sam prowadzisz dyskusję z innymi i jakie masz podejście do innych, szczególnie do swoich czytelników ;))


Przykładem moich umiejętności jest niewątpliwie moja strona, więc uważam, że mogę pomóc i radzić komuś w pewnych kwestiach o których najwyraźniej nie ma pojęcia.

"Poważną osobą od marketingu" jestem podczas swojej pracy, poza nią jestem sobą. Również na stronie jestem sobą, a podejście do czytelników mam jak najbardziej poprawne - szanuje swoich gości. Moje zachowanie jest niezmienne od początku działania serwisu.

Nie odniosłeś się do reszty mojej wypowiedzi, więc liczę na to, że skorzystasz z moich rad. ;)

Lubie
26.01.2015, 19:32
Jedno mnie smuci Pinki w Twoim podejściu. Karol wyciąga dłoń do forum (w pewnym sensie) i mówi co on by zmienił na naszym forum (jak by nie patrzeć, w pewnym sensie jesteśmy konkurencją) chcąc nam pomóc, a Ty bierzesz to za obelgę nie tylko w stosunku do Ciebie, ale i całego forum. Wydaje mi się że Karol wie co robi ze swoją stroną, która de facto jest jedną najlepszych (więc to już o czymś świadczy), więc może nam tez pomóc/poradzić... Ale to moje skromne (zbanowane) zdanie.

@down, ale przyjąłeś już pozycję ofensywną w stosunku do Karola. Takie jest moje odczucie. Chyba że się mylę, w takim razie przepraszam.

Pink Panther
26.01.2015, 19:34
Ale przecież ja nie biorę nic za obelgę :| Wezmę sobie do serca jego wypowiedź, tak jak każdą w tym temacie.

Lubie
24.02.2015, 20:39
Hej, jest sprawa do każdego użytkownika FTS!

Jak wiadomo, promotorstwo Pinkiego nie było kolorowe. Pomyślałem "Hej, może potrzebuje mojej pomocy". Zapytałem się, czy jest tak jest. Odpowiedział, że przydałaby się, Napisał do Libby, że ja jestem chętny. Admini odpisali "Pinki, dasz sobie sam rade, nie potrzebujesz pomocy."

Wiemy dobrze, jak było. Potrzebował jej. (sam się do tego przyznał)

Po pewnym czasie dowiedzieliśmy się że Pinki zrezygnował z tego stanowiska. Nikt z Administratorów nie poinformował forum o tym oficjalnie. Tak, jak by to było tajemnicą.

Wraz z Atą chcieliśmy się zgłosić na promotorów. Ja zająłbym się FB i twitterem, a Ata tamblerem. Dostaliśmy odpowiedź "Nie szukamy promotorów, cośtam cośtam." Ale ewidentnie pomoc jest potrzebna, bo te portale społecznościowe kuleją.

Rozumiem, że niektórzy są do nas uprzedzeni, ale serio chcemy pomóc temu upadającemu powoli forum. Myślę, że warto by było dać nam szanse, skoro nikt się nie zabiera za to, a my jesteśmy na prawdę chętni.

Jaką macie opinię na ten temat. :)

Pozdrawiam, kaczuszka

konformistyczny lodzik
24.02.2015, 20:40
Moje zdanie na ten temat jest jasne - sprawa jest ciężka, ale i tak dla mnie są to idealne osoby na to stanowisko, moim skromnym zdaniem pasują idealnie do tej roli, no i daliby sobie radę nie tylko z FB, ale i z tumblerem i twitterem. YES YES YES YES :lovers:

Liv
24.02.2015, 20:46
Gorzej niż jest teraz na pewno nie będzie - dałabym im szansę.
A uprzedzenia odłożyła na bok. To nieprofesjonalne.

PS: te sondy wypadałoby już zamknąć. Wiecie, to też jest praca administracji oceniana przez userów, w tym przypadku na pewno nie na plus.

Pink Panther
24.02.2015, 21:44
Jak wiadomo, promotorstwo Pinkiego nie było kolorowe. Pomyślałem "Hej, może potrzebuje mojej pomocy".
Wiemy dobrze, jak było. Potrzebował jej.


No bez przesady z tym niekolorowym promotorowaniem, moje promowanie po prostu zajmowało się głównie nawiązywaniem współpracy i rzucaniem setkami pomysłów, które były zresztą w 99% odrzucane ;P

Też myślę, że można dać im szansę ;)) Według mnie się sprawdzą i może portale społecznościowe odżyją :fun:

Meryam
12.03.2016, 13:25
Piszę tu, bo tu był wszelkie rozmowy o współpracy z innymi stronami.
Banner "Sims True Life" na dole strony przekierowuje na nieaktywną stronę simowie.info - przydałoby się go zdjąć ;)

A tak bardziej na temat - czy ktokolwiek ma zamiar zająć się naszymi stronami? Facebook jest nieaktywny od sierpnia, twitter od roku (!), linka do tumblra nawet nie mogę znaleźć... Chodzi mi o to, że skoro te strony istnieją to przydałoby się nimi zająć, bo jeśli nie to bez sensu jest to trzymać i tylko rzucać kolejny cień na to forum. Szkoda, że strona na facebooku ma ponad 400 lajków, a tak się marnuje.

Caesum
15.03.2016, 16:08
Obecnie nikt nie zajmuje się tymi stronami. Wyciągnąłem hasła do nich i pomyślę, co by z tym zrobić.