PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs na logo 2014 - Regulamin i pytania


Kędziorek
24.11.2014, 22:23
http://i1286.photobucket.com/albums/a606/kedziorek92/Forum/5wi0is_zpsc77cf8b7.png

Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik forum The Sims Polska.
2. Konkurs polega na stworzeniu nowego logo dla forum.
3. Logo powinno mieć wymiary 2500 px (szerokość) x 465 px (wysokość)
4. Tutaj (http://i47.************/xga39z.png) znajduje się aktualne logo. Weźcie pod uwagę, że tylko jego część jest widoczna - KLIK (http://i1286.photobucket.com/albums/a606/kedziorek92/Forum/forum_zpsafd46655.png).
5. Logo powinno pasować kolorystycznie do reszty forum, nie powinno zawierać napisów oraz musi być powiązane z serią The Sims. Na pracy nie można także umieszczać swoich nicków.
6. Każdy użytkownik może oddać maksymalnie dwa loga, które będą traktowane jako dwie oddzielne prace, jednak loga nie mogą być do siebie zbytnio podobne (np. różnić się tylko jednym szczegółem).
7. Prace powinny być w formacie PNG lub JPG (jednak w najwyższej możliwej jakości) oraz nie powinny ważyć więcej niż 1MB. Limit ten może jednak zostać zwiększony.
8. Wszystkie prace wysyłacie do organizatora konkursu na PM (http://forum.thesims.pl/private.php?do=newpm&u=42556). Głosowanie będzie anonimowe, także do momentu zakończenia konkursu nie możecie zdradzać, które prace są Wasze. Złamanie tego punktu będzie równało się z wykluczeniem z konkursu oraz ostrzeżeniem.
9. Prace można składać do 15 grudnia, do godziny 20.00, głosowanie odbędzie się w dniach 15-19 grudnia, a ogłoszenie wyników 20 grudnia.
10. Nie można głosować na siebie! Takie zachowanie będzie skutkowało wykluczeniem z konkursu oraz banem czasowym.
11. Nagrodą w konkursie jest ranga Naczelny Grafik w dowolnym kolorze na okres 1 roku. Okres ten może się wydłużyć, jeśli logo będzie wykorzystywane przez dłuższy okres.
12. Zwycięska praca zostanie użyta jako nowe logo Forum The Sims Polska.
13. Administracja zastrzega sobie możliwość nie umieszczania zwycięskiego logo, jednak tylko w przypadku, kiedy będzie ono zbyt niskiej jakości, słabo wykonane lub gdy wykorzystanie go będzie niemożliwe ze względu na sprawy techniczne.
14. Wszelkie pytania dotyczące konkursu umieszczacie w tym temacie.

Powodzenia wszystkim uczestnikom i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie :)


Termin oddawania prac został przedłużony do 18.12 (czwartek) do godz. 15:00.

Regulamin - Gingers
Logo konkursu - Charionette

Weraxera
25.11.2014, 15:38
No to widzę, że w tym konkursie fory będą mieli użytkownicy znający się na programach graficznych ;)

Kędziorek
08.12.2014, 13:24
Przypominam, że termin oddawania prac upływa w przyszłym tygodniu w poniedziałek :)

Lubie
08.12.2014, 17:52
w pracy musza byc moje zdjecia, czy moge wybrac cos z forum? (tzn. uzyc zdjec, wstawionych na forum?)

Kędziorek
08.12.2014, 18:02
Nie widzę przeszkód, o ile otrzymasz zgodę autora zdjęć, których chcesz użyć :)

Caesum
08.12.2014, 18:16
Ooo, trochę offtop ale mam wspaniały(och ach, soł skromny) pomysł. A może zamiast statycznego logo zrobimy skrypt, który zmieniałby tło(np. przy odświeżeniu strony), pokazując w ten sposób różne prace użyszkodników? Można by było robić konkursy na najlepsze zdjęcia z działów FS, OJSG, etc. i wygrane trafiałyby do logo? W javascript chociażby dałoby się coś takiego zrobić chyba.

Lubie
08.12.2014, 18:24
helafumb, punkt 8 regulaminu konkursu. jak sie zapytam "hej, czy moge uzyc twojego zdjecia do logo" to bedzie wiadomo, ze to ja je robilem.

Kędziorek
08.12.2014, 18:31
up, i tu jest pies pogrzebany.. (wybaczcie, średnio mi dzisiaj myślenie wychodzi :/)

Zrobimy tak: użyć możesz, ale jeśli autor zdjęć się upomni, to niestety praca będzie wycofana z konkursu. W końcu nie wszyscy mogą chcieć, by używano jego twórczości, a ja nie mam prawa ich do tego zmuszać.

Dlatego to pewne ryzyko, bo jak się napracujesz i nagle ktoś powie "Ej, to moje zdjęcie, oddawać", to ciężka praca pójdzie w łeb, więc średnio to opłacalne..

konformistyczny lodzik
08.12.2014, 18:33
W końcu nie wszyscy mogą chcieć, by używano jego twórczości, a ja nie mam prawa ich do tego zmuszać.

co raz trafi do internetu ma prawo być w nim wykorzystane wiele razy, przynajmniej rak słyszałam ;P

Caesum
08.12.2014, 18:38
^ Nie jest to prawdziwe. Oczywiście trudno jest potem cokolwiek z tym zrobić, ale oficjalnie każdemu opublikowanemu obiektowi przypisane są prawa autorskie. Strony internetowe, na których się je umieszcza, mogą jedynie pozyskać prawa do wykorzystywania takich obiektów jeżeli najpierw zostanie tak napisane w regulaminie i zaakceptowane przez autora. Tak działa np. facebook.

Co do problemu z obrazkami. Wydaje mi się, że można po prostu zrobić, by poproszeni ludzie zgodzili się nie ujawniać czyja jest praca. Jeżeli jednak to zrobią, post zawsze można usunąć, a złego człowieka tymczasowo zbanować za niedotrzymanie części umowy. :fun:
Pytanie tylko czy osoby, które mają w logo swoje obrazki, mogą głosować na taką pracę?

Kędziorek
08.12.2014, 18:47
@konformistyczny lodzik
Niekoniecznie:
Zgodnie z ustawą, przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia.
Dlatego każdy ma prawo nie zgodzić się na rozpowszechnianie swojej twórczości.

Pytanie tylko czy osoby, które mają w logo swoje obrazki, mogą głosować na taką pracę?
Pytanie, czy mogę wierzyć ludziom, że będą głosowali na najlepszą pracę, a nie na pracę X, tylko dlatego, że zawiera ich obrazki (wiem, że jedno drugiego nie wyklucza, ale chyba wiadomo o co mi chodzi :))
Z natury jestem ufna i byłaby skłonna jednak na to przystać. W końcu autor zdjęć nie otrzyma żadnej nagrody w przeciwieństwie do zwycięzcy konkursu.

e: A co do pytań autorów, to zrobimy tak - jak ktoś chce użyć czyjegoś zdjęcia, to wysyła mi tę fotkę i nick autora, i to ja będę się pytać o zgodę na jej użycie. W ten sposób nick uczestnika konkursu pozostanie anonimowy. Jako że na forum jestem niemal cały czas to to chyba najlepsze rozwiązanie :)
Niezłe kombinowanie.. Prawie jak głuchy telefon..

kavoweciastko
12.12.2014, 18:48
Logo? Hmm inaczej bym to nazwała :p Logo to raczej ten plumbob z napisem Sims Polska. No nic.. a takie pytanie.. W jakiej ilosci dpi ma być wykonana praca? I czy to ma być koniecznie w tej takiej "kliszy" wykonane oraz czy można ją użyć jak juz?

Kędziorek
12.12.2014, 19:09
Logo? Hmm inaczej bym to nazwała :p
Tak, już była o tym dyskusja w zeszłym roku, ale przyjmijmy umownie, ze to logo :P
W jakiej ilosci dpi ma być wykonana praca?
Rozdzielczość 2500x465 px (chyba o to chodzi w tym pytaniu?), jest o tym w 3. punkcie regulaminu
I czy to ma być koniecznie w tej takiej "kliszy" wykonane oraz czy można ją użyć jak juz?
Ta klisza to inwencja twórcza Malin :) Wystarczy spojrzeć na inne prace z zeszłego roku, nie muszą one być w takiej formie jaka jest obecnie :)

kavoweciastko
12.12.2014, 19:21
Nie nie, chodzi mi o dpi, rozmiary tego to co innego.

Volturia
14.12.2014, 13:03
Termin na pewno jest ostateczny? -.- niedlugo sesja, anyway wiele osob przed swietami ma urwanie glowy rowniez prywatnie

Lubie
14.12.2014, 13:06
Termin na pewno jest ostateczny? -.- niedlugo sesja, anyway wiele osob przed swietami ma urwanie glowy rowniez prywatnie

trzy tygodnie to mało? :o

Marcysia
14.12.2014, 15:20
Voltruni chyba chodziło o to, że przed świętami wiele osób musi pracować (rok się już kończy!), kupić prezenty, planować wigilię itd., a przez to nie karzdy ma czas na robienie darmowego loga dla "jakiegoś forum o grze o sterowaniu ludzikami".

Edit: Ale to nie było że ja coś do tego mam, tylko jak zrozumiałam ten post! :facepalm2:

Liv
14.12.2014, 15:37
karzdy
:sly:

Ale konkurs trwa od jakichś dobrych dwóch tygodni... Przedłużenie byłoby trochę, eeee, niedorzeczne?
No i na dzień przed oddaniem prac przedłużać termin ich składania o kolejne 2-3 tygodnie?

Lubie
14.12.2014, 15:38
[...]a przez to nie karzdy ma czas na robienie darmowego loga dla "jakiegoś forum o grze o sterowaniu ludzikami".

zapomniałaś dodać "dobrowolnemu robieniu". Nie jest to obowiązkowe. Rozumiem, praca, święta, ale 3 tygodnie to chyba wystarczająco. Nawet 5 min dziennie poświęcić to nie problem.

Kędziorek
14.12.2014, 18:16
Gdybym miała pewność, że ktoś dośle pracę, to bym ewentualnie mogła przedłużyć termin o 2-3 dni, choć moim zdaniem byłoby to nie fair w stosunku do tych, którzy pracę już oddali (lub być może do jutra oddadzą). Poza tym nie wiem czy komuś te kilka dni zrobi różnicę skoro przez 3 tygodnie nie miał czasu, a o kolejny tydzień czy więcej przedłużać nie będę.
Już nie wspomnę, że teraz jest czas przedświąteczny, zaliczenia, po świętach będzie czas przedsylwestrowy, później styczeń - zaliczenia, luty - egzaminy (zależy od uczelni), poprawki i co tam jeszcze, a do marca konkursu ciągnąć nie będę.

Także mówię: jak ktoś się zadeklaruje (najlepiej na PM), że NA PEWNO prześle mi pracę, to powiedzmy do czwartku przedłużę (i mam nadzieję, że Ci co się wyrobili mi to wybaczą), ale jak zostanę wystawiona do wiatru to poleci warn. I tyle.
A jak deklaracji żadnej nie dostanę (do jutra do 12:00) to głosowanie zacznie się o 20:00 zgodnie z planem.

Volturia
14.12.2014, 20:06
Rzuciłam mięso? :D
hm "przedłużać termin ich składania o kolejne 2-3 tygodnie" - tego nie miałam na myśli, nawet 5dni nie miałam na myśli.
Wchodze na forum rzadko ( poza uczelnia mam na glowie kilka rzeczy), jako ze nie trzyma mnie tu jakis dlugoterminowy konkurs min. Dlatego zawsze orientuje sie po długim czasie o istnieniu jakiegoś konkursu i zawsze łezka w oku : "Damn, dlaczego nie patrzyłam wcześniej :( " wiec tym razem pomyślałam, że warto spytać, zanim od razu się wkurzać.
Cóż, święta dopiero będą i bedzie koszmar, ale mam bodajże jutro kolokwium i we wtorek -.- także czułam ze mogę nie usiąść w weekend do simów niestety.
Mnie sesja nie boli - ja musze się do sesji wyrobić ze wszystkim. u mnie już trwa gorący okres.

No spytałam nie mając nadzieji, ale wow jeśli jest to możliwe, to przedłużenie o jakies 3-4dni wydaje mi się zbawienne :P

Kędziorek
15.12.2014, 15:34
Postanowione...


Termin oddawania prac został nieodwołalnie przedłużony do 18.12 (czwartek) do godz. 15:00.

kavoweciastko
16.12.2014, 06:52
W takim razie moje pytanie brzmi od kiedy do kiedy będzie można głosować oraz kiedy będą wyniki podane?

Kędziorek
16.12.2014, 11:10
Wszystko się przesunie.

Sondę otworzę w czwartek o 15:00 i będzie trwała do 22.12 (poniedziałek) do północy. Wyniki ogłoszę następnego dnia, tj. wtorek (23.12).