PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 4 - czy Twój sprzęt spełnia wymagania?


misstesssims
27.11.2014, 16:47
mobile intel 4 series express chipset family
Czy ktoś uruchamiał grę na tej karcie?

@CH: Jest to temat zbiorczy. Możecie tutaj zapytać czy gra będzie działać na Waszym komputerze :)

Hebe
27.11.2014, 17:34
Możesz sprawdzić czy twój komputer spełnia wymagania systemowe na tej stronie (http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/the-sims-4/).

misstesssims
27.11.2014, 18:03
ta strona bardzo przekłamuje niestety. ;/ wiele gier, w które gram na najwyższych ustawieniach bez żadnych zcięć pokazuje, że nawet minimalnych nie spełnia.

Charionette
27.11.2014, 18:24
Miasto gier również oferuje sprawdzenie czy twój sprzęt spełnia wymagania. Nie wiem jednak na ile jest wiarygodny

Hebe
27.11.2014, 19:05
Na forum MTS ktoś zapytał o tę samą kartę graficzną i odpowiedź jednego z użytkowników była taka:
It's possible that it might run, but with Mobile Intel 4 Express integrated graphics, it wouldn't be pretty even if it did run at all. Additionally, it's asking for at the very minimum an Intel Core 2 Duo @ 1.8GHz.

Czyli nawet jeśli gra odpali na tej karcie, to jakość grafiki będzie słaba. Ale zawsze możesz spróbować pobrać demo TS4. Co prawda to nie pełna wersja, ale zobaczysz jak gra mniej więcej będzie wyglądać i się zachowywać.

Nie jestem co prawda wielką znawczynią komputerów, ale z mojego doświadczenia wiem, że karty graficzne Intela są przeznaczone bardziej do zwykłego użytkowania niż grania. Do gier bardziej się nadają karty Nvidii albo AMD. Wierz mi, wiem o czym mówię. Przez jakieś 3 lata musiałam grać w TS3 na karcie Intel HD Graphics. 3 lata ciągłego przegrzewania się lapka. 3 lata wyrywania sobie włosów z głowy.

misstesssims
28.11.2014, 16:04
Hebe dziękuję za odpowiedź. Ja nadal gram w 3 na tej karcie. Mam kilka dodatków i mnóstwo obiektów zmodyfikowanych, do tego mam wysokie ustawienia i nie narzekam na działanie gry. A co do dema, to mam je od dawna i działa bez zarzutów. Ale to tylko cas, więc chyba nie ma co się tym sugerować.

coven
11.12.2014, 09:38
Witam, chcialbym zeby ktos mi pomogl w podieciu decyzji,czy moglbym kupic taki laptop(Acer Aspire E5-771G-36JA) do gry w Sims 4 ? Oto parametry: Intel Core i3-4030U 1,9GHz 4Go 1To DVD±RW Nvidia GeForce 820M 2Go 17,3" Windows 8.1.Martwi mnie ta karta graficzna dlatego nie wiem czy pojda mi sims'y 4 na tym laptopie.Jesli ktos moglby mi w tym pomoc,to bede naprawde bardzo wdzieczny.Z gory bardzo dziekuje za kazda odpowiedz.Pozdrawiam

Hebe
11.12.2014, 15:24
Jakby ktoś był zainteresowany, to tu jest ranking kart graficznych (http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html), który opisuje jak jak gra sprawuje się na danych kartach, również na różnych ustawieniach graficznych. Legenda jest na dole, ale ogólnie kolor zielony=płynna gra, żółty=może się zacinać, czerwony=występują zacinki.

U góry są filtry, więc można spokojnie wypisać dany model karty i sprawdzić jego działanie. Np. karta wskazana przez covena nadaje się do grania w TS4 na niskich i średnich ustawieniach, na wysokich gra może się przycinać, a ultra raczej odpada, bo prawie na pewno gra będzie się zacinać.
Można też znaleźć wyniki dla konkretnych gier.

misstesssims
11.12.2014, 16:32
coven Myślę, że będzie działać. Na moim laptopie według "can you run it" nie powinno się w ogóle uruchomić. We wszystkich rzekomo potwierdzonych testach kart graficznych moja także nie uruchamiała gry. Jednak miło się zaskoczyłam, bo działa bardzo dobrze na średnich ustawieniach. Gram godzinami i nic złego się nie dzieje.

coven
11.12.2014, 17:51
Bardzo dziekuje za odpowiedz,tak wiec jesli gra bedzie chodzic,to kupie tego laptopa,tym bardziej ze jest z promocji.Pozdrawiam