PDA

Zobacz pełną wersję : Bitwa o Sima - edycja zimowa: REGULAMIN, PYTANIA I ODPOWIEDZI


Pink Panther
09.12.2014, 16:30
http://oi59.************/a1ieqa.jpg



REGULAMIN KONKURSU

1. W konkursie może wziąć udział każdy użytkownik Forum The Sims.
2. Konkurs polega na tworzeniu, przerabianiu Simów i poddawania ich metamorfozom.
3. W konkursie nie ma podziału na kategorie The Sims 2, The Sims 3 i The Sims 4, wszystkie prace publikowane i oceniane są w jednej kategorii.
4. Podczas tworzenia postaci można korzystać ze wszystkich dodatków, również tych z Internetu.
5. Aby konkurs się rozpoczął, musi zgłosić się przynajmniej 10 osób.
6. Zgłoszenia przyjmowane są w odpowiednim temacie do 15 grudnia 2014r. do godz. 19:00.
7. W przypadku zgłoszenia się większej liczby osób przeprowadzone zostaną eliminacje, w których zainteresowani będą musieli stworzyć Sima według podanego opisu. Wszyscy użytkownicy forum będą mogli zagłosować na najładniejszą postać i 10 osób, których prace zdobędą największą ilość głosów, przejdzie do konkursu.
8. Konkurs składać się będzie z 3 etapów, półfinału i finału. W każdym z nich osoby biorące udział będą tworzyć lub przerabiać Simów na podstawie opisu, zdjęcia, własnego pomysłu itd.
9. Prace wszystkich osób będą publikowane i jury konkursu będzie głosować, która z nich jest najlepsza. Przechodzić dalej będzie kolejno:
a) z I do II etapu 8 osób z największą ilością głosów,
b) z II do III etapu 6 osób z największą ilością głosów,
c) z III etapu do półfinału 4 osoby z największą ilością głosów,
d) z półfinału do finału 2 osoby z największą ilością głosów.
10. Spośród 2 finałowych prac drogą głosowania zostanie wybrana jedna, której autor wygra konkurs i otrzyma rangę "Top Model"/"Top Modelka" lub "Model z okładki" (do wyboru) na okres 6 miesięcy w wybranym przez siebie kolorze.
11. Osoba, która zajmie drugie miejsce otrzyma tę rangę, która nie zostanie wybrana przez zwycięzcę, na okres 3 miesięcy w wybranym przez siebie kolorze.
12. W finale i półfinale zamiast jury głosują wszyscy chętni użytkownicy forum.
13. Prace publikowane będą w formie zdjęć o maksymalnej wielkości 800 x 600 pikseli.
14. Zdjęcia publikowane będą anonimowo przez jednego z organizatorów w odpowiednim temacie.
15. Obowiązuje zakaz głosowania na swojego Sima oraz informowania, kto jest autorem danej pracy. Zabronione jest również umieszczanie na zdjęciach informacji o autorze pracy lub "przemycanie" tej informacji pod jakąkolwiek inną postacią. Złamanie tego punktu grozi dwumiesięcznym banem oraz dyskwalifikacją.
16. Każdy etap konkursu trwać będzie około tygodnia.
17. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu oraz przedłużenia/skrócenia okresu trwania danego etapu.
18. W przypadku zgłoszenia się mniejszej niż wymagana liczby uczestników organizatorzy podejmą decyzję, czy konkurs mimo to się odbędzie.
19. Ankiety trwać będą 5 dni. Obrady jury również będą mogły trwać maksymalnie 5 dni, jednak jeśli jurorzy zadecydują wcześniej o pracach, których autorzy przejdą dalej w konkursie, wyniki te zostaną ogłoszone przed upływem wspomnianych 5 dni.
20. Nieuzasadnione rezygnacje karane będą dwutygodniowym banem oraz zakazem brania udziału w kolejnym konkursie wieloetapowym. Dozwolone są natomiast rezygnacje z uzasadnionej przyczyny pomiędzy poszczególnymi etapami oraz podczas eliminacji. Nieoddanie pracy konkursowej w którymkolwiek z etapów jest uznawane za nieuzasadnioną rezygnację.
21. Organizatorami konkursu są: Pink Panther oraz Charionette.

Skład jury:
- Björk
- kontrowersyjna kaczuszka
- Hebe

Wszelkie pytania można zadawać w tym temacie, wraz z Cherrie służymy pomocą :rolleyes:

Pink Panther
09.12.2014, 17:33
Chciałbym poinformować, że jurorami w zimowej Bitwie o Sima będą:

doświadczona w ocenianiu jurorka poprzedniej edycji BoD, Björk!

laureat Bitwy o Dom, kontrowersyjna kaczka!

oraz Hebe, która zadebiutuje jako jurorka!

Tupolew
10.12.2014, 11:34
Są jakieś ograniczenia odnośnie edycji zdjęć? Oprócz rozmiaru.

Pink Panther
10.12.2014, 15:22
Można je obrabiać, ale z umiarem. Musi być widać, że to ciągle Simsy :D

Dodałem do pkt. 20. regulaminu tę część:

Nieoddanie pracy konkursowej w którymkolwiek z etapów jest uznawane za nieuzasadnioną rezygnację.

Wiem, że rygorystycznie do tego podchodzę, ale rezygnacje naprawdę bardzo utrudniają organizację konkursu :/ Więc przemyślcie, czy na pewno macie czas wziąć udział. Bo zabawa będzie trwała podobnie długo jak BoD, które zajęło 2,5 miesiąca.

ddo bwayo
10.12.2014, 18:34
Ile mniej więcej będzie czasu na stworzenie / metamorfoze sima? Tydzień?
@downdowndown: boze slepa jestem :c

Weraxera
10.12.2014, 20:20
Ale o co dokładnie w tym chodzi? Mam stworzyć Sima i dać jego zdjęcie po stworzeniu czy np jakieś ciuchy nowe mu dać?

Hebe
10.12.2014, 21:04
Ale o co dokładnie w tym chodzi? Mam stworzyć Sima i dać jego zdjęcie po stworzeniu czy np jakieś ciuchy nowe mu dać?

"2. Konkurs polega na tworzeniu, przerabianiu Simów i poddawania ich metamorfozom."

Pink Panther
10.12.2014, 21:12
Ile mniej więcej będzie czasu na stworzenie / metamorfoze sima? Tydzień?

"16. Każdy etap konkursu trwać będzie około tygodnia."

Ale o co dokładnie w tym chodzi? Mam stworzyć Sima i dać jego zdjęcie po stworzeniu czy np jakieś ciuchy nowe mu dać?

Konkurs będzie podobny do Bitwy o Dom, którą też organizowałem, z tym, że zamiast domów, trzeba będzie robić Simów. Zadania będą się kręciły właśnie wokół ich tworzenia, przerabiania, poddawania metamorfozom itd. ;)

@down Mniej więcej, ale bez obaw, forma będzie ciekawsza xD Na przykład ta czarna Chinka będzie ukryta w krzyżówce czy coś :v

Lubie
10.12.2014, 21:15
Ale o co dokładnie w tym chodzi? Mam stworzyć Sima i dać jego zdjęcie po stworzeniu czy np jakieś ciuchy nowe mu dać?

pinki pisze "robimy mikolaja" wiec robicie mikolaja, potem pinki mowi "robimy czarna chinke spedzajaca lato na gremlandii" wiec robimy czarna chinke spedzajaca lato na grenlandii :)
(tak przynajmniej rozumiem :D)

Sqiera
10.12.2014, 21:19
A ja mam pytanie. Jeśli do pierwszego zadania zrobię sima w TS3, to już do końca w tej części musiałabym robić sima, czy w następnych etapach mogę go zrobić na przykład w TS4?

Pink Panther
10.12.2014, 21:20
A ja mam pytanie. Jeśli do pierwszego zadania zrobię sima w TS3, to już do końca w tej części musiałabym robić sima, czy w następnych etapach mogę go zrobić na przykład w TS4?

Do każdego etapu możesz robić Sima w jakiejkolwiek części gry ;) Moje założenie jest takie, żeby w konkursach z serii Bitwa o... jak najmniej ograniczać użytkowników i żeby postawić przede wszystkim na kreatywności :D

konformistyczny lodzik
10.12.2014, 21:23
@down Mniej więcej, ale bez obaw, forma będzie ciekawsza xD Na przykład ta czarna Chinka będzie ukryta w krzyżówce czy coś :v

Jak w krzyżówce...? XD

Pink Panther
10.12.2014, 21:26
No na przykład hasłem w krzyżówce będzie "CZARNA CHINKA" i będziecie musieli wykonać "postać z hasła" :D Mamy z Cherrie sporo pomysłów na zadania ;P

eyvee
11.12.2014, 11:09
A jak wyglada sprawa ze zdjeciami? Jaki jest limit zdjec? Bedzie to cos typu:
1. zdjecie CAS twarzy
2. zdjecie CAS calosc
3. dowolne z tlem
Chodzi mi o info jakiego rodzaju zdjecia maja byc i jaka ilosc ;)

Pink Panther
11.12.2014, 17:48
W zależności od zadania, będzie trzeba zrobić przeróżne zdjęcia. Zazwyczaj jednak będą 3-4, wśród nich twarz, cała postać, ewentualnie inne, okolicznościowe "momenty" ;) W każdym etapie będzie informacja o zdjęciach, jakie trzeba wykonać.