PDA

Zobacz pełną wersję : Wrażenia, opinie


Shattered
02.04.2015, 21:14
Kariera medyczna
Moja simka zatrudniła się w szpitalu..
Szpitalu tylko z nazwy, bo szpitala nie przypomina.. Pusto jak w Silent Hill.
Łącznie z moją simką, w budynku jest 3 pracowników.....
Na pierwszym szczeblu kariery możemy z rejestracji prowadzić simów do sal.. Fajne co? Tylko często zdarza się tak, że prowadząc sima sim "nakazuje" położyć mu się na kozetce, która jest już zajęta. Przez co poprzedni sim wstaje, a my musimy ponownie go prowadzić..

Nic nie umiemy, a więc nie możemy leczyć pacjentów.. Tak więc siedzą na tych kozetkach i czekają jakby na rozgrzeszenie.. Bo lekarza nie ma..

Jeśli ktoś marzył o atmosferze niczym z Chirurgów czy Ostrego dyżuru, może od razu zapomnieć......

Oczywiście kontynuacja irytujących rzeczy z podstawy.. Mamy za zadanie pogadać ze współpracownikami.. Chcemy tylko jedną interakcję wykonać. Sim ją wykonuje, a po chwili siada przy biurku, aby kontynuować rozmowę z simem :facepalm:

I oczywiście to samo z interakcjami przy kozetce, rozmawiamy z pacjentem a on czasem potrafi wstać..

Wszystko jest naprawdę wciągające. Wyobraźcie sobie gdyby w szpitalu były tłumy :curious: Tylko właśnie te błędy i to siadanie albo rozmowa w dziwnych miejscach, może odrzucać

Kariera medyczna
Sim szuka spraw za pomocą komputera.. Czasem to nieco irytujące, gdyż wszyscy pracownicy nic innego nie robią, poza siedzeniem przy komputerach..
W końcu, gdy już znajdziemy sprawę, wbijamy na miejsce przestępstwa.. I co? Jedzie z nami współpracownik, który na miejscu zamiast szukać wskazówek czy coś, siedzi sobie w komputerze i gra w gry :facepalm:



Kariery naukowca nawet nie zamierzam tknąć. Wg mnie tylko zmarnowane miejsce..


Fotografowanie
Fajnie, że tak szybko to dodali. Możemy robić zdjęcia ślubne.. Szkoda tylko, że nie możemy robić zdjęć: dziecko - dorosły albo grupowych z większą ilością simów niż tylko dwójka...
Nie wiadomo jak rozwijać umiejętność. Nie ma żadnych książek czy coś..


Poród: z tym wiązałam największe nadzieje...

Simka zaczęła rodzić w domu, razem z mężem wybrała się do szpitala.. Po wyborze z kim ma pójśc, od razu teleportacja.. :facepalm:

Zgłoszenie się do recepcji szpitala, który gdyby nie recepcjonistka, przypominałby szpital w Silent Hill.. Pusto, pusto i jeszcze raz pusto.. Fajnie to wygląda, co? Tak rodzinnie. Szkoda tylko, że bez emocji.. Sim totalnie się tym, że jego partnerka rodzi nie przejmuje.. :facepalm:
http://pictap.pl/di-0VTC9PH9.png

Po jakimś czasie, simka poszła rodzić.. Normalnie, beż żadnej animacji skurczowej, czy coś, uśmiechnięta...

Zasiadła na maszynę.. Przyszła doktorka. Okazała się być nieumiejętna, bo wyciągała simce serce, czymś oblewała, dopiero po jakimś czasie wyjęła dziecko.. Okazało się, że są bliźniaki.. I co? Dzieci już automatycznie znalazły się "na świecie".. Jeden w tym inkubatorze, a drugi w domowej kołysce :facepalm:

Simka wstała, przytuliła to które było w tym łóżku szpitalnym i wyszła z sali.. I teleportacja do domu.................
Totalnie nie rozumiem dlaczego nie dali jakichś nosidełek, dlaczego nie wychodzimy ze szpitala.. Tylko tu gdzie stoimy.. paszoł sio

Ach i bym zapomniała.. W tym czasie gdy simka tuliła to dziecko, pacjentka przylazła i przytuliła drugie :doge:


To się dzieje gdy urodzimy trojaczki
http://pictap.pl/di-H8MT24VT.png

Coś czego nie rozumiem. Nie ma animacji odkręcania kranu, a dodają takie smaczki jak akt urodzenia po narodzinach w szpitalu. soft9


Biznes
Ta nowa dzielnica to porażka.. Tzn. może nie dzielnica, tylko wielkość parcel.. Każdą z tych parcel mogli podzielić na dwie, a tą największą w ogóle na trzy...
Chcesz zrobić małą cukiernię to nie możesz, bo idiotycznie będzie wyglądała w otoczeniu :facepalm:

Ubrania kupujemy tylko z manekinów. Wieszaki to jedynie dekoracja..

Ale teraz najgorsze...
Nie wspomnę już o tym, że nie możemy obsługiwać klientów przy kasie, bo szkoda słów.

Coś czego się obawiałam! Obsługując klienta, nie obsługujemy go indywidualnie, tak jak w realu, że podchodzimy i obsługujemy...

Tylko robi się konwersacja. Simowie z pokoju się włączają do rozmowy.. Albo jak już wspominałam, rozmawiają stojąc do siebie tyłem, albo przodem do ściany.
No wyobraźcie sobie, że obsługujecie klienta, który stoi do was tyłem przy ścianie, twarzą do ściany! I jeszcze w tym momencie kasujecie od niego należność :facepalm: :facepalm: :facepalm:
To najbardziej mnie odrzuca i totalnie zniechęca.


No cóż. Dodatek ma ogromny potencjał, ale jest zepsuty przez irytujące rzeczy z podstawy oraz klasyczne bugi..
Wspomnę również, że nie ma możliwości zamykania drzwi...
Może gdy naprawią te siadanie i uinteligentnią rozmowy, dodatek będzie warty zakupu. Ale teraz, wg mnie jest nie warty. Można tylko napsuć sobie nerwów i zniechęcić się do tej serii

Mentosik57
03.04.2015, 15:36
Mam podobne doświadczenia jak up.Dodatek jest po prostu niedopracowany.Szpital świeci pustkami,pracownicy siedzą na komputerach.Pacjęci,których nie da się wyleczyć bo mamy za niski poziom kariery.Ogólnie jest słabo.Kosmici ...Nawet im się nie chciało zrobić lepszego efektu zmieniania postaci kosmity na sima,tylko obraca się jakby zmieniał ubranie.Żadnych gwiazdek,migotania .żeby choć troche poczuć "magię" tej postaci.Kosmici sami w sobie się zbytnio nie wyróżniają,było dużo gadane a jak zwykle mało zrobili.W karierach wieje nudą,zadania typu ''przywitaj się z współpracownikiem" są śmieszne.Nowa mapka to jakiś żart.3 parcele+1 pusta nie powalają.Naprawdę chciałbym wydobyć jakieś pozytywy z tego dodatku no ale nie mogę.Nuda,nuda I jeszcze raz nuda :(

FakeYourDeath
04.04.2015, 01:13
Na razie grałam tylko w karierę medyczną i wcale nie jest tak źle :p to prawda, recepcjonistka tylko sobie siedzi zamiast przyjmować pacjentów i muszę to sama robić... szpital jest trochę brzydko zrobiony, ale wciągnęła mnie ta kariera i żałuję, że mogę w nią grać max 10h w jednym simowym dniu :D Gdy moja simka ma wolne to prowadzę sklep z elektroniką. Szkoda tylko, że moi pracownicy w ogóle nie przychodzą do pracy i sama muszę wszystko robić :p Muszę jeszcze spróbować kariery detektywa

Shattered
05.04.2015, 14:39
Biznes to bezkonkurencyjnie najgorsza część dodatku! Kompletnie nie wiem komu może to się podobać
Jestem po prostu wzburzona! Gdybym miała jak, to bym zaleciała do EA i pooblewała ich smołą, a następnie wywaliła na nich worki z pierzem...

Chcesz prowadzić ksiągarnię? Zapomnij o tym co było w dwójce, że sprzedając zaznaczałeś półkę z książkami. Z czasem książek na półce było mniej, aż wreszcie półka była pusta do uzupełnienia..
Tutaj tego nie ma..
Doszedł nowy regał, którego nie można przeznaczyć na sprzedaż.. Nic. Nie można dodać książek, nic
http://pictap.pl/di-U8IE9WDN.png

Jedynie to możemy przeznaczyć na sprzedaż
http://pictap.pl/di-7NTA28JJ.png

Ale co? Gdy klient kupi, książek na półce nie robi się mniej, tylko znika cały regał :facepalm:
http://pictap.pl/di-72G3OVD1.png

Tak samo z tym stojakiem na gazety.. Gazet nie robi się mniej, tylko znika cały stojak :facepalm:

Nie ma wieszaków na ubrania.. Wielka mi rewolucja, że możemy dowolnie edytować manekiny.. Co im szkodziło dodać wieszaki z ubraniami... Prowadzenie sklepu odzieżowego to również coś okropnego.....

Spożywczy, tu już jest coś.. Tutaj mamy chodziarki do których możemy wkładać warzywa, owoce, ryby. Najpierw są puste i z większą ilością zwiększa się ich zawartość. Również są półki na które można coś ułożyć. Tutaj niestety nie ma animacji zmniejszania się ilości produktów na półce. Jedynie znika to co dodaliśmy na półkę
http://pictap.pl/di-2J6NG5LE.png

Można jedynie na tych półkach w wolne miejsca coś wsadzić i tak przeznaczyć na sprzedaż..


O niemożności obsługiwania przez kasę fiskalną już nie wspomnę.. Oglądając zdjęcia graczy gdzie 10 simów stoi, rozwalonych w każdym zakątku sklepu, twarzą do ściany albo w jeszcze dziwniejszych
pozycjach, aż chce mi się wyć. Wyć, bo naprawdę liczyłam, że ten dodatek ulepszy dwójkowy biznes..

Półki. Pewnie w obozach koncentracyjnych były lepsze... Te z dodatku tak wyglądają, że totalnie nie wiem do czego one pasują... Dosłownie żadna półka mi się nie podoba..


Ponadto padliśmy ofiarami kłamstwa, które pokazywali na zwiastunach..
Tam w szpitalu simowie czekali w poczekalni.. A tutaj? Wszyscy stoją pod ladą.... Ponadto, jesteśmy na wysokim stopniu kariery medycznej, a i tak musimy łazić i odbierać pacjentów na kozetkę.. Bo nikt tego nie robi...
Denerwuje mnie, że pacjenci zamiast leżeć na tych łóżkach sobie siedzą.. Siedzą sobie jakby byli w kinie soft2

Albo na zwiastunie w piekarni siedzieli klienci i sobie jedli.. A w grze? Siadają jedynie gdy ich obsługujemy.. A to jest również monotonne, trzeba z 10 interakcji wykonać, aby sprzedać pietruszkę :facepalm: I tak jak w podstawie, najpierw siedzi, potem wstanie, znów usiądzie...


Z każdym dniem odkrywam wady tego dodatku..

Irbis
07.04.2015, 17:35
W końcu udało mi się trochę pograć po zainstalowaniu dodatku. Po sprawdzeniu wszystkich nowych obiektów wzięłam się za testowanie własnego biznesu, konkretnie cukierni. Mam przykrą wiadomość dla tych, co czują się oszukani przez EA, bo na filmiku klienci jedzą w cukierni, a w grze nie. Otóż jedzą w cukierni również w grze.

http://vpx.pl/i/2015/04/07/07.04.2015_16-47-2.png

http://vpx.pl/i/2015/04/07/07.04.2015_16-47-3.png

Wystarczy umieścić gdzieś w sklepie dużą porcję jakiegoś dania, która nie będzie oznaczona jako "na sprzedaż", a klienci, gdy tylko zgłodnieją, będą się częstować :)

Liczyłam na własny biznes taki jak w TS2, ale rozumiem, że nie mogli tego powielić, bo posypałaby się lawina komentarzy, że nie potrafią wymyślić nic nowego. Żal mi, że nie ma kolejek przy kasie, ale powoli zaczynam się przyzwyczajać do odbierania należności za pomocą tabletu. Grając jednym simem ciężko to ogarnąć. Zbieranie należności i uzupełnianie towaru trwają początkowo strasznie długo. Na szczęście można sobie wykupić szybsze wykonywanie tych czynności za punkty sklepu, zbierane dzięki zadowalaniu klientów :D Cieszy mnie, że prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe od samego początku.
Nie wiem jak to jest z tymi pracownikami. Jednego dnia mój pracownik bez problemu uzupełniał brakujący towar, następnego przestał swoją zmianę na zapleczu. Po tym incydencie oczywiście został zwolniony :D
Zdziwiło mnie, że towar wystarczy raz wyłożyć na półkę i uzupełnienie go nie wymaga jego istnienia w wyposażeniu sima, tak jak to było w TS2. Szkoda, bo to jednak trochę ułatwia prowadzenie biznesu. Wolałam, gdy sim musiał wyprodukować mnóstwo towaru, żeby móc na nim zarabiać. Jeszcze się łudzę, że zapasy kiedyś się skończą i trzeba będzie piec od nowa.
Cukiernię wciąż testuję, zobaczę co się zmieni, gdy moja simka wespnie się po szczeblach biznesowej drabiny :D

Zachwyciło mnie fotografowanie. Oczywiście nie sprawdziłam jeszcze wszystkich możliwości, ale to co zobaczyłam wystarczy, żeby to uwielbiać :D Simy mogą robić zdjęcia wszystkiego co widzą lub konkretnemu simowi, sobie albo sobie z kimś. Podczas robienia zdjęcia z ręki można obracać simem, żeby dobrać korzystniejsze tło, jest do wyboru jedenaście filtrów i zmiana orientacji zdjęcia, a także możliwość włączenia i wyłączenia flesza. Dzięki zdjęciom z ręki cała rodzina może fotografować swoje twarze w każdym wieku, a także fotografować członków rodziny i przyjaciół z poza domu, dzięki czemu bardzo łatwo stworzyć galerię zdjęć swoich najbliższych :) Wszystkie te opcje dotyczą oczywiście początków fotografowania, a zapewne wraz z rozwojem umiejętności dojdą nowe opcje i możliwości. Takiego fotografowania jeszcze w simsach nie było :D

nitroglicerynka
08.04.2015, 15:17
Postaram się streszczać, więc nie będę wspominała już o wadach czy zaletach podstawy, ale skupię się na samym dodatku.

Innowacja I: "Grane" kariery

Kariera medyczna
Jest na pewno najciekawsza, ponieważ zdarzają się różne sytuacje losowe, wizyty domowe, porody, operacje. Bardzo mogłabym się przyczepić do badań - po pierwsze moja Simka jest jedyną lekarką w szpitalu i cały czas dostaję informacje, że jakiś zniecierpliwiony pacjent wyszedł. Poza tym mając w szpitalu samych pacjentów-dzieci nie mogę żadnego z nich skierować na badanie na bieżni, przez co opóźnia mi się (albo nawet i blokuje) spełnianie zadań narzuconych z góry przez grę. Denerwujące jest też to, że bezwzględnie o danej porze musimy opuścić pracę - raz przerwało mi w momencie operacji, to jest strasznie denerwujące, bo jak już mamy chorego Sima, to chcemy go do końca wyleczyć, prawda?
Generalnie jest to moja ulubiona kariera, ale istnieją błędy, które powinno się poprawić. PS. Gdzie ściąganie w nocy na dyżur? Takie smaczki to bym lubiła :P

Kariera detektywistyczna
Najbardziej przewidywalna z karier - sprawy są identyczne, wszystko odbywa się według ustalonego schematu - ale jednak nie zawiodłam się. Animacje są fajnie zrobione, na plus oceniam także przesłuchanie i zdobywanie wskazówek. Kariera ta ma chyba najmniej błędów i jest najsolidniej zbudowana przez twórców. Żałuję tylko, że nie powróciła cecha kleptoman - miałam nadzieję, że nasi detektywi będą mogli się zabierać za takich kleptomanów :)

Kariera naukowa
To dla mnie największa porażka. Ten nasz "szalony naukowiec" to ani wynalazca, ani archeolog, ani botanik. Takie nie-wiadomo-co. Nie podoba mi się, że Sim na wysokim stopniu kariery dostaje zadania typu: "podlej roślinę" czy "analizuj kryształ". To całe kolekcjonerstwo, czy jak ja mówię zbieractwo, to jedna z najbardziej irytujących mnie rzeczy w TS4. Ale wróćmy do naukowców. Kariera jest zupełnie przekombinowana - już wolałabym przez cały dzień budować rakiety lub bawić się z kreatorem wynalazków. Jeżeli te głupie zadania zostaną poprawione, to może będzie grywalna, ale obecnie dla mnie nie jest.

Inne
Bardzo żałuję, że nie ma współpracy np. między lekarzami a naukowcami czy detektywami i innymi - drobne interakcje typu: "przygotuj wspólnie lekarstwo" albo "poproś o zbadanie podejrzanego" na pewno urozmaiciłyby grę.

Innowacja II: Biznes
Z biznesem nie miałam do tej pory zbyt wiele do czynienia. Jedyny biznes, który poprowadziłam, to cukiernia - jestem zadowolona, bo jak na razie jestem na plusie i faktycznie zarabiam, a klienci są pozytywnie nastawieni. Na minus zachowanie pracowników - mają przydzielone zadania, których zazwyczaj nie wykonują - np. Sim mający podliczać klientów gada sobie z nimi, a Simka uzupełniająca towar bawi się na tablecie. Zwolnienia nic nie dają - następni pracownicy robią dokładnie to samo.
Nie umiem jednoznacznie ocenić biznesu w grze, ponieważ za mało w niego grałam.

Promenada Magnolii
To jakiś nieśmieszny żart. 4 parcele, w tym jedna pusta?! Otoczenia w TS4 w ogóle są do kitu, ale to już przegięcie. Brak mi słów, żeby opisywać to dziadostwo.

Innowacja III: Kosmici
Świetnie, że EA pozwoliło nam samym tworzyć kosmitów, oni w ogóle zrobili świetną robotę z otwartym na pomysły graczy światem gry. Sami Obcy mają super wygląd i fajne umiejętności. Byłabym bardzo zadowolona, gdyby nie...
...PORWANIA.
Co to za bug, żeby cały czas porywało mi Simów? Pół biedy, kiedy ofiarami są kobietki - za to faceci za każdym razem zachodzą w ciążę! :O Nawet jako EMERYCI! Pisałam już o tym w innym temacie, ale pożalę się drugi raz :P Mojego pierwszego Sima, Darka Wilka, porwało czterokrotnie, z czego raz wrócił w ciąży bliźniaczej. Jego zięć (i za razem mąż kosmitki :P) został porwany na obecną chwilę sześciokrotnie, właśnie w tej chwili jest w kolejnej ciąży. Gdyby nie było opcji na kołysce "odeślij na Planetę Macierzystą" to chyba by mnie szlag trafił. Musi powstać jakaś aktualizacja, która spowoduje rzadsze wizyty UFO, bo inaczej wszystkie otoczenia będą zasypane kosmicznymi dziećmi.
PS. Nie wiem, czy porwania nie mają związku z wysoko rozwiniętą logiką - muszę sprawdzić, jak jest z simami, którzy jej nie mają (a u mnie w tej chwili takich praktycznie nie ma).

UFFF, to chyba tyle, jak na razie. Dodatek dostałby u mnie szkolną czwórkę, ale jest masa rzeczy wymagająca poprawienia.

Luna
13.05.2015, 19:52
Bardzo zawiodłam się na tym dodatku :noexpression: Zwiastun wyglądał świetnie i spodziewałam się po nim połączenia "Biznesu" z dwójki i "Kariery" z trójki, niestety oba wcześniej wymienione są wiele lepsze. Szpital jest brzydki i przypomina mi akademiki z drugiej części, które też nie grzeszyły urodą. Komisariat wygląda ciekawie, a kariera detektywa jako jedyna nie jest totalną klapą. Kwestię sklepów przemilczę. Może to dziwne, ale grając w tę część Simsów czuję się jakoś obco:cry:

Piwusia
17.07.2015, 13:27
Gram rzadko, dodatków nie kupuję, ale to co jest na plus przy tej odsłonie, że naprawdę płynnie działa: krótki czas ładowania i brak bugów. Dwójka też jest pod tym względem super - TS2 chyba najlepiej zoptymalizowana odsłona. Przy trójce twórcy się nie postarali z optymalizacją i przez to rozgrywka nie jest już tak płynna i bezproblemowa.

Yuki
19.10.2015, 13:06
Mimo wielu negatywnych opinii mi się dodatek podoba. Nie wiem czego innego można się spodziewać po grze komputerowej od EA, jak na ich siły i jakość podstawy, to dodatek Witaj w Pracy spełnia moje oczekiwania. Jest tu wszystko, czego mi trzeba :3

Na razie wypróbowałam karierę naukowca i lekarza. Naukowiec jest genialny! Cały czas odkrywa i wynajduje się nowe rzeczy, no i cały czas pracuje się na to, by w końcu polecieć w kosmos! To mnie intryguje; jestem zafascynowana tą karierą. No i dostaje się fajne, kosmiczne gadżety :D
Jeśli chodzi o lekarza, to jest nieco nudniejszą karierą, chociaż raz zmarła mi pacjentka w szpitalu. Była to Bella Ćwir! No trudno, takie życie xp Ogólnie to mam same pozytywne odczucia, dodatek nie jest wymagający, wspięcie się na szczyt kariery też nie wymaga aż tak ogromnego wysiłku, ale za to potrzeba poświęcić temu sporo czasu!