PDA

Zobacz pełną wersję : Simowy Pejzaż 2015


Charionette
18.12.2015, 11:34
http://i67.************/x3u0ex.png
1.W konkursie może wziąć udział każdy użytkownik Forum The Sims posiadający grę The Sims 2, The Sims 3 lub The Sims 4

2.Konkurs polega na uwiecznieniu simowego krajobrazu w TS2, TS3 lub TS4.

3.Zdjęcie można wykonywać w okolicach pobranych z Internetu lub utworzonych samodzielnie. Dozwolone jest ingerowanie w maxisową parcelę i dodawanie obiektów. Można skorzystać z okolic wakacyjnych, przedmieścia i otoczeń studenckich (nie dotyczy TS4 :P). Fotografujemy krajobrazy, więc na zdjęciu nie mogą znaleźć się simowie lub zwierzęta.

4. Mody poprawiające grafikę i obiekty z internetu są dozwolone (miło jednak będzie jeżeli postaracie się ich nie użyć :))

5.Dozwolona jest obróbka w programie graficznym, ale pamiętajcie, żeby było widać, że to dalej Simsy (zakaz np. dorysowywania chmur, doklejania rzeczy "realnych"-jeśli już musicie coś wklejać niech będzie to obiekt z gry, itp. Dozwolone są "zabiegi kosmetyczne", czyli np. wyostrzanie, rozjaśnianie, nasycenie kolorów, itp.) Dopuszczam także możliwość użycia flary obiektywu.

6.Konkurs na charakter anonimowy, więc jedno zdjęcie o maksymalnych wymiarach 800x800px należy przysłać na mojego PM. (http://www.forum.thesims.pl/private.php?do=newpm&u=23841) (jeden użytkownik może oddać pracę tylko do jednej serii gry).
Zdjęcia umieszczę w specjalnych tematach tuż po upłynięciu ostatecznego terminu oddawania prac (autorzy zostaną ujawnieni po zakończeniu głosowania).

7.Zdjęcie nie może zawierać żadnych wskazówek dotyczących autora. Nie należy także umieszczać znaków wodnych i podpisów.

8.Prace nadsyłacie do 31.12.2015r. do godziny 22.00.
Na edycję zgłoszenia macie 1 dzień (aby edytować wysłane już zgłoszenie należy przysłać kolejną wiadomość z poprawionym zdjęciem).

9.Sonda zostanie otwarta 31.12.2015r. po godzinie 22.00. Głosowanie potrwa do 3.01.2016r. do godz. 22.00

10.Zwycięzcy otrzymają rangi:Pejzażysta/ka TS2, TS3 lub TS4 oraz klucze pozwalające na ściągnięcie ze Steama gier (wybranych losowo).

Temat przewodni to zima. Możecie uwiecznić zarówno typowo zimowy krajobraz jak i świąteczny lub sylwestrowy.

Przykładowe krajobrazy (nie sugerujcie się, konkurs ma inny temat przewodni :)): To tylko wizualizacja zamierzeń konkursu.

TS2
http://i57.************/33xerlc.png

TS3
http://i61.************/nb282.png

TS4
http://i62.************/5duzqp.jpg
(wszystkie zdjęcia autorstwa Charionette)

Kędziorek
18.12.2015, 21:37
Wstawiasz wszystkie zdjęcia zaraz po terminie czy na bieżąco, po każdym zgłoszeniu?

Charionette
19.12.2015, 15:33
Zaraz po terminie :)

Hebe
20.12.2015, 15:13
Skoro limit rozmiaru zdjęć na forum wynosi 800x800px, to dlaczego do konkursu można zgłaszać zdjęcia o maksymalnych wymiarach 800x600px lub 600x800px?

Charionette
20.12.2015, 19:28
Pozostałość po poprzednim regulaminie i moje niedopatrzenie :redface: już poprawiam ;)

Charionette
23.12.2015, 20:53
Mam tylko jedno zgłoszenie, zapraszam do wzięcia udziału ;)

La Tortura
23.12.2015, 23:08
Moim zdaniem należą się pochwały właśnie za tę nagrodę. Nie pamiętam, żeby były kiedykolwiek inne nagrody prócz rangi, kolorowego nicku itd. więc brawo za to, ze coś się rozwija. :) Może kiedyś wejdziemy na poziom innych for i pojawią się też inne nagrody, trzymam kciuki.

@up to, że ludzie się zgłaszają pod koniec konkursu jest normą ;p

Shiver
24.12.2015, 10:25
A nie możnaby trochę przedłużyć terminu składania prac? Chociaż do sylwestra... Bo teraz jest taki czas, że albo się wszystko do świąt przygotowuje, albo się jest w rozjazdach i ciężko usiąść do simów.

Charionette
24.12.2015, 22:51
Kotelarski - jeżeli zwycięzcy nie będą chcieli klucza to nic na siłę. Od razu mówię, że nie będzie to The Sims 4, Fallout 4 czy GTA V. Uważam to za fajne urozmaicenie, a jeśli gra przydałaby do gustu byłabym szczęśliwa ;)

Shiver- jeśli dzięki temu byłoby więcej zgłoszeń to nie ma problemu ;)

Shiver
24.12.2015, 23:34
No gdyby termin był przedłużony to ze swojej strony na pewno spróbowałbym oddać jakąś pracę :)

Charionette
25.12.2015, 01:48
Kotelarski - dlatego nie namawiam do brania kota w worku :) można wziąć i uwolnić lub odmówić i ruszyć dalej. Nie jestem Świętym Mikołajem, nie spełniam najskrytszych growych marzeń. Chcę dać coś jeszcze oprócz rangi na forum :)

Shiver - w takim razie przedłużam czas oddawania prac do 31.12.

Caesum
25.12.2015, 10:39
Jak się gra nie spodoba to się nie gra i tyle. Doprawdy, pierwszy raz jest coś więcej niż tylko rangi i zmiana koloru, a i tak źle, niedobrze, "nie na miejscu". Nie rozumiem po co to szukanie dziury w całym.

Lubie
25.12.2015, 11:18
IMO taka "losowa gra" to miłe urozmaicenie jak na to forum. Od zawsze była do wygrania ranga (ktora zawsze bardzo cieszyła),a taki mały bonusik nie zaszkodzi. Nikt nikomu nie kaze jej odbierać :D
(A ten wlasnie bonusik zachecil mnie do brania udzialu :P )

Liv
25.12.2015, 11:51
Jak się gra nie spodoba to się nie gra i tyle.
A potem taki user sobie pomyśli "Tak chciałem wygrać, namęczyłem się, a tu co? Ta gra nawet nie chce się uruchomić!". Jestem zdania, że już lepiej dać jako nagrodę coś, co jest "pewniejsze" - jak jest z góry ustalona ranga, to uniknie się rozczarowania.

Poza tym chyba doszliśmy już do tego, że "starzy wyjadacze" raczej będą brali udział w konkursach dla rozrywki, a taka konkretna nagroda w postaci gry to bardziej zachęta dla nowych - w domyśle młodszych - użytkowników. Jeśli taki młody wygra i wygrana się nie spodoba, to pretensje będą najpierw do administracji. Będzie hejt i zniechęcenie.

Reasumując, koty w workach są niebezpieczne i zgadzam się z Kotelarskim. No i JEŚLI już proponować nagrody "materialne", to powinny być związane jakkolwiek z simsami :)

Aczkolwiek doceniam to, że administracja wymyśliła coś nowego ;) ŻE MAMY PIERWSZĄ OD DAWIEN DAWNA PORZĄDNĄ WYMIANĘ ZDAŃ!

Caesum
25.12.2015, 17:07
Czyli jaka rada na przyszłość? Powinniśmy zrezygnować z gier, bo mogą być osoby, którym się nie spodobają? Wydaje mi się, że skoro według konkursu gry są przydzielane losowo, to chyba taka osoba może mieć pretensję tylko do siebie, że wzięła udział nie będąc przygotowana do takiej ewentualności. Tym bardziej, że jest to nieobowiązkowe. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się nawet, że idea dostania czegoś bardziej materialnego niż kolorek zostanie tak niechętnie odebrana. Pierwszy raz jest coś innego i nagle się okazuje, że rangi chyba jednak były najlepszą opcją...
A już tym bardziej nie rozumiem jak gra jako nagroda może być bardziej nie na miejscu niż ranga i kolorek(de facto opcje praktycznie nieprzydatne).

Cytryśnia
25.12.2015, 17:37
Chyba mam kolejny powód zeby jednak zainstalowac simsy :P

Lubie
25.12.2015, 19:00
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się nawet, że idea dostania czegoś bardziej materialnego niż kolorek zostanie tak niechętnie odebrana. Pierwszy raz jest coś innego i nagle się okazuje, że rangi chyba jednak były najlepszą opcją...
A już tym bardziej nie rozumiem jak gra jako nagroda może być bardziej nie na miejscu niż ranga i kolorek(de facto opcje praktycznie nieprzydatne).

Więc macie nauczkę na przyszłość, że nie warto dorzucać coś od siebie i próbować ulepszyć forum, bo po co.

Liv
25.12.2015, 19:32
chyba taka osoba może mieć pretensję tylko do siebie, że wzięła udział nie będąc przygotowana do takiej ewentualności.
Dlatego wyróżniłam, że chodzi o młodszych użytkowników. Taki "stary wyjadacz" nie będzie się o takie rzeczy czepiał i doceni sam fakt, że został zorganizowany JAKIKOLWIEK konkurs.
Więc macie nauczkę na przyszłość, że nie warto dorzucać coś od siebie i próbować ulepszyć forum, bo po co.
Jednym konkursem nikt tego forum nie naprawi. Poza tym to nie forum jest tu problemem - moim zdaniem winę za taki stan rzeczy ponosi sam wydawca simsów, bo sprawił, że seria przestała być atrakcyjna dla kupujących. Ewentualnie mogłabym winić ogólny spadek zainteresowania forami dyskusyjnymi, ale to nie o tym ten temat ;]

Caesum
25.12.2015, 19:44
Ludzie najdrożsi, to nie jest żaden atak ani akt naszej niewdzięczności, tylko zmuszenie administracji do myślenia, jaka opcja byłaby rzeczywiście najlepsza dla uczestników konkursu. Bo administracji raczej nie zależy, co kupi – ma hajs i i tak go wyda. Chyba że zależy…
Trochę sprostuję, bo widzę, że użytkownik nowy i jeszcze nie wie o niuansach naszego forum.
Administracja(a przynajmniej ta aktywna) to wolontariusze i w większości studenci, którzy korzyści z forum żadnych nie mają, bo nie są jego właścicielami. Właściciele z kolei w żaden sposób nie ingerują w życie forum, więc wszelkie konkursy i inne wydarzenia to wyłącznie nasza(administracji) inicjatywa. Dlatego też przykładowo wygrana w postaci kopii TS4 dla dziesięciu najlepszych jest mało prawdopodobna.

Caesum
25.12.2015, 20:07
W takim razie nie widzę problemu. Mleko zostało rozlane, gry są kupione i będą przydzielone losowo tym, którzy wygrają. To, czy użytkownik zdecyduje się poświęcić czas na zrobienie zdjęcia, czy uzna to za stratę czasu, to już jego wybór. Na przyszłość możemy ewentualnie pomyśleć nad opcją, żeby w innym konkursie użytkownik mógł sam wybrać grę.

La Tortura
25.12.2015, 20:10
Mogę zapytać w takim razie kto funduje nagrodę? Bo czytam posty i jestem w stanie zrozumieć postawę Kotelarskiego - może zamiast losowej gry dodalibyście jakiś zestaw do simów?;)

Poza tym to nie forum jest tu problemem - moim zdaniem winę za taki stan rzeczy ponosi sam wydawca simsów, bo sprawił, że seria przestała być atrakcyjna dla kupujących. Ewentualnie mogłabym winić ogólny spadek zainteresowania forami dyskusyjnymi, ale to nie o tym ten temat ;]
Przestań się łudzić, inne fora żyją i mają się dobrze. Wystarczy wychylić nosa poza FTS (w którym leży cały problem :/ )

Malfurion
25.12.2015, 21:26
A jak dla mnie fajna sprawa; sam myslalem, bo wyjsc z inicjatywa zrobienia konkursu, gdzie moglbym ufundowac pare gierek (ten konkurs, ktory byl zartem, moze ktos pamieta :D), ale widze, ze mnie wyprzedziliscie ;P

Dla mnie sprawa jest klarowna; jak komus cos nie pasuje, to moze dostac sama range :fun::ciast:

Charionette
26.12.2015, 11:54
"Fundatorem" nagrody jestem ja. Mam kilka niewykorzystanych kluczy, które dostałam do innych gier. Nie chciałam, żeby się u mnie marnowały, więc postanowiłam dorzucić je do konkursu jako dodatkową nagrodę. Nie jest to nic szczególnego, nie chciałam podawać ich nazw, żeby była niespodzianka. I proszę, nie zapominajcie, że najważniejszą nagrodą jest ranga na forum, gry możecie nie przyjąć, więc obliczanie czy gra jest warta wzięcia udziału w konkursie jest nie na miejscu.

ddo bwayo
26.12.2015, 14:32
Moim zdaniem jest to duży krok i jestem pozytywnie zaskoczona, zaczynamy tak a może za jakiś czas nagrody będą większe. Nigdy bym nie wzięła udziału w takim konkursie bo najzwyczajniej nie jestem w tym dobra, ale nagroda mnie przekonała i zapewne coś wyślę.

Shiver
26.12.2015, 17:55
A czy Ty masz w ogóle zamiar w tym konkursie wystartować? Bo jak na razie to większości userów, którzy się zdeklarowali ten pomysł się podoba (tym bardziej, że to na tym forum coś nowego). Tylko Ty szukasz dziury w całym...

Rainbow
26.12.2015, 20:25
janiemogę. no nie mogę. no muszę sie odezwać no bo nie wytrzymie

Kotelarski, z czym masz problem przepraszam bardzo, że tak zapytam niekulturalnie? w ilu konkursach wziąłeś do tej pory udział? jak długo/dużo siedzisz na forum, żeby ogarnąć jaka jest jego sytuacja? to nie są "odpady", dziewczyna chciała wykorzystać klucze, które posiada, zeby się nie marnowały, a nuż komuś sie trafi fajna gierka, za moich czasów kupiło się jakąś płytę z cd-action czy innej tego typu gazety i coś sie znalazło na nudne popołudnie, nie narzekało się, że sie trafiła jakaś nieznana gra, gdzie sie buduje tory i jeździ pociągami po Polsce. smuci mnie, że masz o sobie tak niską samoocenę i nazywasz siebie pieskiem, któremu w ramach nagrody rzuca się resztki z obiadu. ale proszę Cię, nie nazywaj tak reszty użytkowników. nie "nam", mów za siebie. ;)
kolego, masz wybór - bierzesz sobie standardowo rangę, których już jest do porzygu, albo "ryzykujesz", bierzesz klucz do gry i sprawdzasz czy to coś fajnego [podpowiem od siebie, ze jest tam gra, którą polecam]. konkurs na forum the sims jest formą zabawy, a nie walką na śmierć i życie, że jak wygrasz to jesteś miszcz wszechświata i dostaniesz masę uznań i orderów z tego tytułu, aż sam prezydent przyjedzie Ci pogratulować. nikt Cię nie zmusza do brania udziału. co to w ogóle znaczy, ze "dla jakiejś beznadziejnej gry nie będzie się opłacało brać udziału". a kto Ci każe w ogóle brać udział? to ma być satysfakcja dla Ciebie, że Twoją pracę docenili inni użytkownicy forum. może to nie jest superbomba z jakimiś fantastycznymi nagrodami typowo simsowymi, ale Chari stwierdziła, że to lepsze niż ciągłe rangi, których ludzie już mają pomału dość. wierz mi lub nie, ale gdybyśmy mogli, z chęcią zafundowalibyśmy jakieś fajne nagrody, nawet mimo tego, ze właściciel ma nas brzydko mówiąc w dupie. ale patrząc na zachowanie takie jak Twoje, to nam się zwyczajnie NIE OPŁACA :) czemu? bo niektórzy zamiast cieszyć się z nagrody zaraz zaczęliby narzekać, że "ja to nie chciałem pendrive z kryształkiem tylko teczkę z simsami 4" "a ja zamast PS'a 3, chciałem wygrać PS'a 4, beznadziejny konkurs z beznadziejnymi nagrodami, nie opłacało mi się brać udziału". i tu bóldupię jedynie do Kotelarskiego,. bo kto się tu nie wypowiada, to robi to kulturalnie, a jedynie Ty masz strasznie pretensjonalny ton w swoich wypowiedziach.
imho losowa nagroda jest lepszym wyjściem, bo tak to powstawałyby spiny między użytkownikami, że obie osoby chciały grę x
nie zrozummy się źle. niektórzy mogą odebrać to właśnie jako "ochłapy". nie chcę żebyście to tak odbierali. Chari nie miała złych intencji. pewnie gdyby miała na zbyciu coś z simsami, na pewno by to dała. jeśli ma leżeć i zgnić, to może lepiej, jeśli ktoś inny by to wykorzystał? ja np. często gdy mam coś na zbyciu, nie przyda mi się to wymieniamy się z koleżankami. albo one mi, albo ja im. i żadna z nas nie patrzy na drugą jako jakiegoś bogacza co to z łaski rzuca jakieś ochłapy drugiej. po prostu działa to na zasadzie recyklingu, z myślą też o drugiej osobie, a nie jak jakiś pies ogrodnika.

Meryam
26.12.2015, 20:45
Jak ja kocham gównoburze...

Argument "nie bierzesz udziału, to się nie wypowiadaj" akurat jest słaby. Nie brałam udziału w wielu konkursach, ale mam prawo wypowiadać swoje zdanie w tej kwestii. Poza tym, to, że nie wzięłam udziału w innych konkursach, albo jeszcze nie zgłosiłam się do tego, to nie znaczy, ze nie mogę o konkurs pytać i mieć zastrzeżeń. Więc akurat z tym argumentem bym się wycofała, kochani admini.

Jeśli chodzi o całą resztę...
Fakt, na forum sytuacja z nagrodami zawsze była nieciekawa. Nagród "rzeczowych" nigdy nie było, bo nie było komu tego fundować. Niestety, takie rzeczy wymagają nakładu funduszy. Miło więc, że ktoś wyszedł z taką inicjatywą.
Z drugiej strony jednak, jesteśmy na forum o simsach i:
a. każdego by zadowoliła jakakolwiek nagroda związana z simsami
b. nie każdego zadowoli losowa nagroda upatrzona przez kogoś innego
Miło, że wyszliście z taką inicjatywą, naprawdę. Ale osobiście uważam, że jeśli już chcecie się wykazać w taki sposób, to zróbcie to dobrze i porządnie. Nie dziwię się, że ktoś może mieć odczucia, że dostaje "czyjeś ochłapy" i jeszcze w dodatku wygrywa coś, co może mu nie zadziałać. Ma wybór, może zrezygnować - ale w takim razie jaka satysfakcja z nagrody?

Nie mówię "nie oferujcie kluczy!! bóóó adminiiii! zuooo", mówię "fajna sprawa, szkoda, że tak słabo zorganizowana".

Diana
26.12.2015, 21:13
10.Zwycięzcy otrzymają rangi:Pejzażysta/ka TS2, TS3 lub TS4 oraz klucze pozwalające na ściągnięcie ze Steama gier (wybranych losowo).


kolego, masz wybór - bierzesz sobie standardowo rangę, których już jest do porzygu, albo "ryzykujesz", bierzesz klucz do gry i sprawdzasz czy to coś fajnego

To w końcu do wygrania jest ranga i gra czy ranga albo gra?

Kędziorek
26.12.2015, 21:15
Ciekawa dyskusja... Powiem od siebie tak: nikt nam za darmo "jakiejkolwiek nagrody związanej z simsami" nie da, a nie widzę powodu, by Administracja wykładała swoje pieniądze na coś takiego, bo tanie to też nie jest, a i tak mogą się później pojawić teksty typu: łe, ja już to mam, ja tego nie potrzebuję, ale bida z nyndzą, mogliście się bardziej postarać. Miło by było gdybyście docenili to, że Cherrie oddała na nagrody swoją własność. Jeśli komuś się gra nie spodoba to może jej nie przyjąć lub sprzedać, a za pieniądze kupić sobie coś do simsów.

I jak to jest? Najpierw padło oskarżenie, że mieliśmy kasę i wydalismy ją na nagrody za przeproszeniem z dupy wzięte, a jak wyszło na jaw, skąd one są, to znów oskarżenia, że rzucamy ochłapy. Panie Kotelarski, jak się Panu w święta nudzi, niech Pan idzie pośpiewać kolędy, bo czepia się Pan, ale prawdę powiedziawszy nie wiadomo po co i dlaczego.
Święta się kończą, ale mimo wszystko wesołych świąt i mniej marudenia, a za to więcej uśmiechu życzę :)


Diana, nagrodą jest ranga i gra, ale jak się komuś gra nie spodoba, to nie musi jej przyjmować i tyle ;)

Rainbow
26.12.2015, 21:19
To w końcu do wygrania jest ranga i gra czy ranga albo gra?

Diana, nagrodą jest ranga i gra, ale jak się komuś gra nie spodoba, to nie musi jej przyjmować i tyle ;)

nom, sorki, zemocjonowałam się i mi sią rąbło :D to tymbardziej, że są dwie nagrody

Charionette
27.12.2015, 13:24
Ach, gównoburze :love: Fajnie gdyby przełożyła się na ilość zgłoszeń :P Nie daję ochłapów, nad nikim się nie lituję, chciałam zrobić coś bezinteresownie a dostaję po dupie bo rzucam ochłapami. Daję gry, w które nigdy nie zagram i naprawdę nie rozumiem tego poruszenia to tylko klucz do gry a nie do wypasionego mieszkania. Nie spodoba się gra? Daj komuś innemu lub sprzedaj, a jedyną satysfakcją będzie ranga na forum ;)

Björk
29.12.2015, 14:20
A ja tylko powiem, że poczułam się urażona ;)

http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=53409

http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=60057

Paździoch Menda Złośliwa
30.12.2015, 16:00
O wszyscy święci, masowo podostawaliście okresy? Dam ja wam prosty przykład (a nawet dwa), bo nie tylko cycki opadają.

Nie jest tajemnicą, że pasjonuję się gorseciarstwem i wielbię je ponad wszystko. Jest jednak jeden sklep, którego asortyment ani podejście do tego tematu nijak mnie nie zachęca do bliższego zapoznawania się z ich ofertą. Dość często organizowali konkursy, gdzie można wygrać gorset z ich sklepu, czy to rozdanie czy "wykonaj najlepszy projekt". W związku z tym, że nagroda nijak mnie nie interesowała - nie wzięłam udziału. Proste, nie?
Przykład 2: wzięłam udział w konkursie, ktoś mnie w ostatniej chwili wypchnął z mojego miejsca i dostałam nie taką nagrodę, na którą się czaiłam, chociaż na poprzednią napaliłam się jak szczerbaty na sucharki. To co dostałam to sprzedałam, a za uzyskaną kwotę kupiłam to co chciałam mieć. Również niesamowicie proste, prawda?

A jeśli ważniejsze są dla was rangi i kolorki to również nie ma o co spinać sempiterny - już niedługo FA, macie czas, żeby się w tym kierunku wykazać.

To pisałem ja, Paździoch Marian
Z pozdrowieniami z bazaru przy alei Solidarności

Nusso
30.12.2015, 20:25
Zamiast się cieszyć z nagród, to jeszcze ktoś narzeka.
http://cdn.niketalk.com/f/f1/200x200px-ZC-f1e4ddcd_Skip-Bayless-Looks-at-Camera-Shakes-Head.gif


@K: Bez hotlinków proszę :)

Ilka
31.12.2015, 20:51
Ja się jednak obawiam, bo można wygrać grę, którą już się np. posiada i co?

Tenebris
31.12.2015, 20:54
Ale mało pozytywnego myślenia w tym temacie.. eh :(

Charionette
31.12.2015, 22:10
Bardziej niż nietrafione klucze do gier martwi mnie to, że nie czytacie regulaminu:
Temat przewodni to zima. Możecie uwiecznić zarówno typowo zimowy krajobraz jak i świąteczny lub sylwestrowy.
A co dostaję? Letnie lub wiosenne krajobrazy. Cieszę się, że chcecie wziąć udział, ale nie mogę takich zdjęć przyjąć.
Regulaminowe wstawię za chwilę :)

Kędziorek
02.01.2016, 19:00
Ciekawi mnie, jak ostatecznie będą liczone głosy, skoro każdy może zagłosować łącznie na trzy prace.
Będzie trzech zwycięzców, jak zawsze :)

Kędziorek
02.01.2016, 20:23
Ach tak, czyli jakby była w którymś temacie tylko jedna praca, to jej autor jest skazany na wygraną?
Nie, podejrzewam, że wtedy byłoby po prostu jedno wspólne glosowanie. Kiedy jednak do każdej części zostają wysłane po co najmniej dwie prace, lepiej jest głosowania robić oddzielnie. Z prostej przyczyny - gry dają różne możliwości i mają różne grafiki. Ciężko je wtedy porównywać.

I praca nr 1 w TS4 jest regulaminowa. Jeśli mnie wzrok nie myli to na niebie są płatki śniegu. Jak ktoś nie jest wprawiony z Photoshopem to ciężko coś zrobić. TS4 w końcu nie ma dodatku Cztery Pory Roku, w przeciwieństwie do poprzednich części.

Kędziorek
02.01.2016, 20:29
Cofnij się wspomnieniami do tygodnia wstecz i przypomnij sobie jaka była pogoda. Wtedy możemy porozmawiać, jak może wyglądać zima ;)
Poza tym gwiazdy są poniżej chmur? Przyjrzyj się.

Kędziorek
02.01.2016, 20:46
Cóż, u mnie na podwórku trawa była zielona i jeszcze róże można było znaleźć na krzakach.
Jak już mówiłam, The Sims 4 daje zupełnie różne możliwości niż The Sims 2 i The Sims 3. W TS4 liście nie spadają, śnieg nie pada, jeziora nie zamarzają. A jak ktoś nie jest mistrzem Photoshopa, to niewiele z tym zrobi. Charionette uznała tę pracę i nie widzę powodu byś kwestionował jej decyzję.
Ja się przyjrzałam, to z pewnością nie są gwiazdy, ale skoro ja widzę tak, a Ty inaczej, to chyba pora zakończyć dyskusję, bo do niczego nie prowadzi. Temat się tylko zaśmieca.

Miłego wieczoru :)

Charionette
02.01.2016, 20:57
Może i nie jest to idealnie zimowy krajobraz, nie ma tam tony śniegu i zamarzniętego jeziora, ale zdjęcie jest w kolorystyce zimowej, a to w tle można uznać za śnieg (cóż, TS4 jest jakie jest), więc wszystko jest zgodne z regulaminem.

Kędziorek
02.01.2016, 21:10
Wpadłam na genialny pomysł! Nie głosuj na tę pracę.

Praca jest regulaminowa. Skoro inaczej sobie wyobrażasz zimę, to trudno, nie wszyscy muszą myśleć jak Ty i się Tobie podporządkowywać. Nie wiem czy zauważyłeś, ale jesteś jedynym, który się czepia o tę pracę, co chyba o czymś świadczy. A skoro wszelkie argumenty odbijają się od Ciebie jak groch od ściany, to zamykam tę dyskusję. Bo gadać w ten sposób to sobie możemy do jutra, tylko po co?

La Tortura
02.01.2016, 23:43
Kotelarski, no ja Cię proszę. W TS4 nie ma możliwości zrobienia śniegu, ani drzew bez liści. Ja sama nie potrafiłabym tego zrobić, bo nie jestem grafikiem, który może zmienić dosłownie wszystko. I teraz co? Nie mogę wziąć udziału w konkursie, bo gram w czwórkę? Przecież to nie tak, że na obrazku jest słoneczne wybrzeże. Autor postarał się, żeby było chociaż trochę zimowo i moim zdaniem wyszło bardzo fajnie. Oglądałam te prace, głosowałam i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby się doczepić (a uwierz mi się, że z "czepianiem się" mam na tym forum dłuuugą historię ;)) ) Proponuję trochę wyrozumiałości, a mnie jadu i szukaniu problemów tam gdzie ich nie ma. Gdybym była na miejscu Charionette już dawno skończyłabym z tobą rozmowę. Nie dość, że Nyśka robi konkurs - układa regulamin, przyjmuje prace, robi tematy, DAJE SWOJE GRY KTORE MOGŁABY SPRZEDAĆ to jeszcze musi użerać się z tobą. I uprzedzę - nie, nie robi Ci tym łaski (co jest swoją drogą śmieszne).

W każdym razie! W tym nowym roku 2016 życzę każdemu więcej zrozumienia, empatii i ogólnie bardziej pozytywnego spojrzenia na świat, a wszystkim wokół będzie przyjemniej. :)

EDIT: a skoro tak CI ciężko z tym, że to nie jest zima z twoich wyobrażeń to pomyśl sobie, że nie wszędzie na świecie są tony śniegu, zamarznięty lód itp. Wyobraź sobie na przykład, że to "zima" z tych cieplejszych krajów. :wredny::wredny:

Caesum
03.01.2016, 01:44
Praca jest regulaminowa, dlatego została zaakceptowana. Jako że wyczerpuje to temat, zapraszam do dalszego głosowania.

Aperlaxive
03.01.2016, 05:42
Prace są prześliczne. Szczególnie podobają mi się te trójkowe.
Gratuluję autorom, którzy widać, że bardzo się postarali ;)
Sama niestety udziału w konkursie nie wzięłam ponieważ nie potrafię robić ładnych zdjęć.

Drogi użytkowniku Kotelarski, czy ty we wszystkim widzisz problem?
Najpierw robisz zamieszanie, bo nie podoba Ci się nagroda. Teraz masz problem, bo praca rzekomo jest nieregulaminowa. Skoro sam autor zasad orzekł, że jest to po co szukać problemu na siłę.
Zluzuj trochę, bo to tylko forum o simsach. Ludzie przychodzą tutaj aby się odstresować i miło spędzić czas, a tego typu czepialstwo tylko psuje atmosferę.
Przecież nikt tutaj nie chciał źle.

Liv
03.01.2016, 10:32
Odzywa się we mnie moja buntownicza natura, gdy czytam Waszą wymianę zdań.
Popatrzcie - kilka dni temu cyknęłam taką ładną (http://s20.postimg.org/5gwwjuwvx/800_Sims2_EP9_2015_12_25_21_38_42_862.jpg) fotkę! Chciałam ją wysłać na konkurs, ale Ktoś, Kogo Macie Dość (ja też pozdrawiam Kółko Wzajemnej Adoracji!) przypomniał mi, że ma to być krajobraz zimowy. I co się teraz okazuje? Że mogłaby przejść! Przecież nic nie wskazuje na to, że to nie jest zima - tak jak łatwo znaleźliście kontrargumenty na roślinność (w tym lilie) i "zimową kolorystykę" (pardon?) - tak ja mogłabym się wybronić przykładowo z drzewkami owocowymi (przecież nie kwitną, a skoro ktoś widział kwiaty na krzewach w styczniu, to czemu nie liście?). I co z tego, że doskonale wiecie, że mam CPR? Wobec zasad wszyscy powinniśmy być równi.

Nie wiem, co kto widzi złego w pomyśle, żeby od razu nagrodzić twórcę jedynej (także wg mnie) regulaminowej pracy z TS4. Jedynie w tym miejscu szkoda mi autora/autorki tego nieszczęsnego zdjęcia, o które się kłócimy - na pewno intencje były dobre, ale może to po prostu było to samo niedopatrzenie, które ja miałam popełnić? Po głosach w sondzie widać, że coś z tą pracą jest nie tak i nie chodzi tu o kwestię gustu, bo zdjęcie samo w sobie jest bardzo ładne.
Btw, w regulaminie jest mowa o tylko jednej sondzie (w domyśle ze wszystkimi pracami ze wszystkich gier), a tymczasem mamy trzy różne... Podejrzewam, że to niedopatrzenie, ale już za dużo się naoglądałam niedopatrzeń w regulaminach...

Uwierzcie, to nie jest dla mnie fajne, że znowu jestem w mniejszości, ale chciałabym, żebyście wiedzieli, że nie tylko jedna osoba na tym forum szuka dziury w całym i nie boi się być "anty"/hejterem itd.

Teraz ten post niczego nie zmieni, ale będę wyglądać zmian na lepsze w przyszłości ;)

Charionette
03.01.2016, 14:32
Wiecie dlaczego do każdej z części jest osobny temat do prezentacji zdjęć i osobna sonda? Bo każda z gier ma inne możliwości. W TS2 i TS3 śnieg pojawia się wraz z dodatkami, z TS4 jest o tyle trudno, że tego śniegu po prostu tam nie ma. Dlatego jestem pełna podziwu dla odwagi tych dwóch osób, które podjęły się tej pracy. Mogły po prostu uruchomić inną część gry i stworzyć krajobraz zimowy z krwi i kości. Nie każdy dysponuje niesamowitymi zdolnościami grafika i potrafi zamrozić jezioro czy oszronić drzewa w Photoshopie. Ale autor pracy, która jest dla Was taką solą w oku, postarał się najbardziej jak potrafił. Zdjęcie jest ciemne (nie ma tu słońca czy plaży), a w tle rysuje się coś na kształt śniegu.Podziwiam, że w tak niesprzyjających warunkach autorowi udało się stworzyć coś, co spokojnie może ujść za zimowe. I na tym zakończę swoją wypowiedź na ten temat.

LepkiePaluszki23
03.01.2016, 15:06
Charionette został stworzony mod, który pozbawia drzew liści, jeziora zamarzają właśnie w The Sims 4. Wystarczyło tego moda poszukać. po protu dla chcącego nic trudnego.
I dzięki temu modowi byłaby zima widoczna.
Pozdrawiam.

Malfurion
03.01.2016, 16:03
Problemu by nie bylo, gdyby zrezygnowano z edycji tematycznej. A tak, to ludzie z lupa staraja sie odpowiedziec na pytanie, czy to co w tle to gwiazdy, czy moze jednak snieg ;P