PDA

Zobacz pełną wersję : karta i directx9.oc


A.S.F.
08.10.2004, 14:50
Sorx że zakładam ten temat chodź było już mnóstwo tego typu.Ba już pisałam w innych tematach i żadna z rad nie okazała się skuteczna nawet format c: .Mam pirata (nie wszystkich stać na oryginała! xP ) ale nawet jak sobie pożyczyłam orginała od osoby której działa to oczywiście jest to samo :(. Jak chcę włączyć grę pojawia się komunikat po angielsku że chyba sterownik karty graficznej i directx 9.oc nie dzialają razem i że muszę ściągnać aktualizację do karty. No więc jak w końcu udało mi się ściągnąć i zainstalować najnowszą aktualizację to... dalej to samo buu ;((( A wszystkie wymagania gry mam spełnione..... Pomóżcie już od 1,5 miesiąca próbuje zrobić coś żeby zadziałało. A przpuszczam że nawet gdybym kupiła sobie oryginała to było by to samo... Pomóżcie ;( aa jakby co to karta GeForce 4 no to chyba powinno odpalić... ale mam powalony komp

uno
08.10.2004, 14:58
Sorx że zakładam ten temat chodź było już mnóstwo tego typu.Ba już pisałam w innych tematach i żadna z rad nie okazała się skuteczna nawet format c: .Mam pirata (nie wszystkich stać na oryginała! xP ) ale nawet jak sobie pożyczyłam orginała od osoby której działa to oczywiście jest to samo :(. Jak chcę włączyć grę pojawia się komunikat po angielsku że chyba sterownik karty graficznej i directx 9.oc nie dzialają razem i że muszę ściągnać aktualizację do karty. No więc jak w końcu udało mi się ściągnąć i zainstalować najnowszą aktualizację to... dalej to samo buu ;((( A wszystkie wymagania gry mam spełnione..... Pomóżcie już od 1,5 miesiąca próbuje zrobić coś żeby zadziałało. A przpuszczam że nawet gdybym kupiła sobie oryginała to było by to samo... Pomóżcie ;( aa jakby co to karta GeForce 4 no to chyba powinno odpalić... ale mam powalony komp

Powiedz dokladnie jaki blad sie pojawia. Po angielsku.

A.S.F.
08.10.2004, 15:26
"Failed to enumerate any DirectX9 compatible graphic adapters in this system!

Please make sure you have a DirectX9 compatible graphics adapter and have installed the lates manufacturer provided driver.

The application will now terminate... "

A.S.F.
10.10.2004, 15:46
Dobra , wiem nie mówcie mi że nie wolno pisac post pod postem ale tyle nowych tematów się zrobiło że ten znalazł się na 4 stronie... Uno11 poradził mi żebym usunęła directX i zainstalowała jescze raz directx9 . Niestety nie pomogło.. czy jest tu jeszcze ktoś na tyle dobry i inteligenty żeby mi pomóc? :shutupa: :lit: :help:

simOmaniak
10.10.2004, 15:51
Poprostu twoja karta graficzna nieobsługuje DirectX! - choć moge sie mylić - napisz jaka masz kartę! Np. ja mam GeForce 2 MX i u mnie jest obsługa DirectX.

A.S.F.
10.10.2004, 15:53
Ge force 4 mx 440

simOmaniak
10.10.2004, 15:59
Ge force 4 mx 440
Oto komunikat przetłumaczony przez moją łamaną angielszczyznę :) :

Nie potrafię wyliczać wszelkich zgodności. DirectX9 nie są kompatybilne graficznie łączniki w tym systemie! Proszę się upewnić czy macie *DirectX9* kompatybilne grafika łącznika i zainstalował późnego producenta karty graficznej. Teraz będe kończyć.

A więc tak jak mówiłem niemasz kompatybilnej karty z DirectX albo coś jest uszkodzone.

A.S.F.
10.10.2004, 16:13
kurde.. i co ja mam teraz zrobic? przecież mam najnowsze sterowniki z oficjalnej strony nvidia i sprawdzałam w dxdiag zgodność directx i mojej karty graficznej i wszystko było cacy.. :( ja to mam pecha

Eveline
10.10.2004, 16:18
A więc tak jak mówiłem niemasz kompatybilnej karty z DirectX albo coś jest uszkodzone.
Kompatybilna jest na 100% musi więc być jakiś błąd. Mam tę samą kartę i działa idelanie. A który direct wgrywasz? Ten, co był na płycie z grą? Bo jeśli inny, to może z nim jest coś nie tak :O

A.S.F.
10.10.2004, 16:27
heh no właśnie to jest nadziwniejsze że jak chce zainstalować ten directx z płyty to wysklakuje mi komunikat że "interfejs directx nie może znaleźć pliku potrzebnego do instalacji" więc ściągałam z różncyh stron i ciągle to samo. A nie ma mowy o jakiś błędach na płytce bo pożyczyłam je sobie od kolesia któremu wszystko działa... :( A wymagania sprzętowe są spełnione...
Procesor Intel Celeron 1.7 GHz 384 ram karta graficzna GF 4 mx 440 direct 9c wolne miejsce na dysku 15 gb? coś jeszce? nie pamiętam.. no ale chyba wszystko spełnione... aa i win98

Eveline
10.10.2004, 16:48
Ja mam Intel Pentium 4 2,5 GHz i Windows XP i tę samą kartę graficzną. I nie miałam najmniejszych problemów z DirectX :O Mówisz, że ściągałaś z różnych stron. Może nie usunęłaś wszystkiego dokładnie i teraz jakaś pozostałość Ci zakłóca (to tylko sugestia)

simOmaniak
10.10.2004, 16:52
Powinno być cacy :) Niewiem z tego co ja przetłumaczyłem to wynika, że jest coś niekompatybilnego ! Może zrób nowego Windowsa - XP, jak masz :|

A.S.F.
10.10.2004, 16:54
Niestety błędna sugestia bo usuwalam wszystkie pliki powiązane z directx ale dzięki za wypowiedzenie się.. huh. Jak myślicie czy to wina mojego kompa czy może poprostu tego że hm mam 'kopie biezpieczeństwa' ;) . Bo jeśli wina kompa to byłoby bez sensu kupić oryginałą...

simOmaniak
10.10.2004, 16:56
To ty dopiero teraz mówisz, że masz KOPIE BEZPIECZEŃSTWA!? :O
NO TO CHYBA WSZYSTKO WYJAŚNIA.... CLOSED!!! :P

edit:
Sorki mówiłaś, że masz pirata w pierwszym poście :) Poprostu zapomniałem i napisałem na szybkiego. Ale nikt niezauważył, że może właśnie to wina pirata!

A.S.F.
10.10.2004, 17:06
no ale mojemu koledze od którego pożyczyłam działa :( ech... zreszta i tak to nie ma znaczenia bo u mnie nie działa...

hav3n
10.10.2004, 17:18
Ściągnij program do usuwania directa, (napewno znajdziesz, np. DX Uinstaller) (musisz mieć płytke od windowsa). Po usunięciu weź directa z jakiejś gry albo ściagnij ze strony microsoftu. Jak to nie pomoże to skołuj se oryginał albo przeinstaluj windowsa, ostatecznie format...

PS. Oł maj gad, jak cię nie stać na oryginalną grę to sprzedaj neta albo kompa i se kup. ;/

simOmaniak
10.10.2004, 17:24
PS. Oł maj gad, jak cię nie stać na oryginalną grę to sprzedaj neta albo kompa i se kup. ;/

CO SPRZEDAĆ NETA? TY JESTEŚ CHORY CO NIE?! :O - po co takie głupoty pisać?

Pingwin
10.10.2004, 19:43
to nie wina pirata :)
czasem 98 win nie wykrywa dobrze karty i sie upiera ze kara standardowa i ze nie ma akceleratora 3D(choc ma) najlepiej zmiana win xp pro :|

simOmaniak
10.10.2004, 19:58
to nie wina pirata :)
czasem 98 win nie wykrywa dobrze karty i sie upiera ze kara standardowa i ze nie ma akceleratora 3D(choc ma) najlepiej zmiana win xp pro :|
Też jej tak radziłem. To chyba będzie wyjście z sytuacij - taki mały rebusik z rowiazaniem :) :

- Przeskakuj co dwie litery to wyjdzie rozwiązanie :p

zyraiyngfsmntkoatylpoukhillwmcibvnqadwqonzwkhsplxi tp

A.S.F.
10.10.2004, 20:35
Dzięki. Najpierw muszę z tatulkiem porozmawiać na temat instalacji xp... no jak już się zgodzi i sobie zainstaluje to mam nadzieje że będzie działac... a jak nie to napiszę tu i możecie uznać mój komp za poważny przypadek który należy umieścić w zakładzie dla psychicznych komputerów :lama:

A.S.F.
11.10.2004, 16:49
Mój komp to najgorszy na świecie :/ nic nie dała instalka xp i już chyba nic nie pomoże w takim razie temat do zamknięcia :1smutny:

Pingwin
11.10.2004, 17:39
może źle dx się instaluje>?? choć jak byś instalowała wersje z sp2 t on sie z nim instaluje
spróbój najnowsze stery zainstawlować(stare kasujesz, restart kompa nowe)
www.nvidia.com

A.S.F.
12.10.2004, 14:37
terefere kuku! ;P oczywiscie że nie działa. Chyba jedyne co moge zrobić to oczekiwać pod choinke ts2 w prezencie oryginała...

Pingwin
12.10.2004, 15:07
jak orginał nie pomoże to zmiana karty lub innego podzespołu kompa :)
spróbuj pożyczyć od kogoś kartę i ją podepnij, jak bedzie wsio OK, to znaczy ze twoja karta szwankuje, dla pewnosci u kogoś swe karte sprawdź(najlepiej w tej grze) :)

pola820
21.11.2004, 18:58
a jaki ja mam problem...
Otóż wyskakuje mi ten komunikat, i wszystko by było ok, wielu osobom wyskakiwal ten komunikat i gra się nie chciała włączać gdyby nie to że...
THE SIMS 2 WCZEŚNIEJ MI SIĘ WŁĄCZAŁO!!!!!!!!!!
Jakby ktoś się pytał, to nie zmieniałam karty graficznej, w ogole nic nie zmienialam i nie odinstalowywałam.
:help: :help: :help: :help: :help:

asienka_18
09.11.2005, 13:00
heh no właśnie to jest nadziwniejsze że jak chce zainstalować ten directx z płyty to wysklakuje mi komunikat że "interfejs directx nie może znaleźć pliku potrzebnego do instalacji" więc ściągałam z różncyh stron i ciągle to samo. A nie ma mowy o jakiś błędach na płytce bo pożyczyłam je sobie od kolesia któremu wszystko działa... :( A wymagania sprzętowe są spełnione...
Procesor Intel Celeron 1.7 GHz 384 ram karta graficzna GF 4 mx 440 direct 9c wolne miejsce na dysku 15 gb? coś jeszce? nie pamiętam.. no ale chyba wszystko spełnione... aa i win98

siemka
i co dziala ci w koncu ta gra?? ja tez mam taki problem i chce go rozwiazac... jesli ci sie udalo to napisz do mnie dajac mi wzkazowki... PLISEK !!!!!!! tez jestem fanką simsów :P napisz do mnie na gg (220 63 67 ) albo na e-maila([email protected]) z góry dziękuje :D

Tenshiak
16.11.2005, 13:03
A ja mam taką radę: kliknijcie prawym przyciskiem na pulpicie i wejdzie we właściwości, następnie Ustawienia -> Zaawansowane -> Rozwiązywanie problemów i przestawcie przyspieszenie sprzętowe na pełne. Ja miałam podobny problem i potem sobie przypomniałam, że wyłączyłam wcześniej przyspieszenie, żeby robić screeny z klipów =P A teraz zmieniłam i gra działa =]