Wróć   TheSims.PL - Forum > Blogi > Meryam
Zarejestruj się Blogi FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Oceń wpis

double standard

Napisane 29.01.2016 11:57 przez Meryam

Zauważyłam pewien niebezpieczny trend w internecie, kiedy nie rozróżnia się feministek i tzw. "feminazi". Dlaczego to dla mnie taki problem? Bo jestem za równością kobiet i mężczyzn. I na tym polega feminizm. Feminazizm zaś polega na popieraniu przewagi kobiet nad mężczyznami. A tak wielu tego nie rozumie...
Nie żyjemy w czasach, kiedy kobiety muszą tworzyć grupy sufrażystek, walczyć o swoje prawa wyborcze czy o to, żeby mogły pracować poza domem, bo świat ruszył do przodu i nie żyjemy w XIX/XXw. Nadal jednak ogromnym problemem jest to, że są stanowiska, na których kobieta zarabia mniej niż mężczyzna. Działa to też w drugą stronę - mężczyzna pracujący w przedszkolu jest z góry oceniany jako pedofil. Z zawodem "prostytutka" spotkał się każdy (nie dosłownie...), ale "męska prostytutka" budzi już pewną konsternację.
Niektórzy mówią "w porządku, w takim razie kobieta niech pracuje w kopalni skoro chce równości". Ja w takim razie mówię "w porządku, niech mężczyźni rodzą dzieci". Nie na tym polega równość, zostaliśmy tak zrobieni, mamy takie warunki fizyczne, że nie możemy sobie pozwolić na niektóre czynności. Mężczyźni zwyczajnie nie są zdolni rodzić dzieci (ale czekam z niecierpliwością na tego noblistę, który odkryje, że jednak mogą), tak samo jak większość kobiet (bo są takie, które mogłyby) nie jest zdolna do tego, by ciężko pracować fizycznie.
Chodzi jednak o to, by kobieta zarabiała tyle samo co mężczyzna i na odwrót. Chodzi o to, by zniknęły te głupie stereotypy typu: gdy facet "zaliczy" 3 dziewczyny na raz to jest "tym kolesiem", ale gdy kobieta "zaliczy" 3 facetów na raz to jest k*rwą. Chodzi o to, by zniknęły teksty typu "miejsce kobiety jest w kuchni", by skończyło się to poniżanie obu płci. Chodzi o to, by skończyła się ta walka o to, kto jest lepszy a kto lepsiejszy. Chodzi o to, by zniknęły podwójne standardy w niemal każdym aspekcie życia.
Nie liczę na to, że nagle każdy magicznie zmieni swoje podejście do płci przeciwnej. Liczę na to, że będziemy się przynajmniej traktować z należytym szacunkiem.
Napisane w Bez kategorii
Odwiedzin 1705 Komentarze 2 Edytuj tagi
« Poprzednia     Główny     Następny »
Komentarzy 2

Komentarze

1. Stary komentarz
    Diana lubi to!
    :P
    Napisane 29.01.2016 18:47 przez Diana Diana jest offline
  2. Stary komentarz
    Zgadzam sie. Sam czesto o tym mysle, niekoniecznie w momencie kiedy z "double standard'em" mam do czynienia. Nawet calkiem niedawno z grupa osob poruszylismy ten temat.
    Patrzac na to, ile sie zmienilo w przeciagu ostatnich kilkudziesieciu lat, mysle, ze jestesmy na dobrej drodze
    Napisane 02.02.2016 01:40 przez Malfurion Malfurion jest offline

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.

Partnerzy